Academic literature on the topic 'Метеорологічна інформація'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Метеорологічна інформація.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Метеорологічна інформація"

1

Averyanova, Yuliya, Anna Rudiakova, and Felix Yanovsky. "Оперативна корекція траєкторії повітряного судна на основі інформації бортових метеорологічних радіолокаторів." Proceedings of the National Aviation University 85, no. 4 (December 22, 2020): 13–20. http://dx.doi.org/10.18372/2306-1472.85.15133.

Full text
Abstract:
Прогнозування та корекція траєкторії руху повітряного судна є одною з важливих можливостей для ефективного управління повітряним рухом. Одним з ключових факторів, що впливає на прогнозування траєкторії польоту є метеорологічний стан в аеропортах вильоту та посадки, а також впродовж траєкторії польоту. За таких умов важливим є широке використання можливостей систем оперативного одержання інформації про небезпечні погодні умови для короткочасної корекції траєкторії польоту. Бортові метеорологічні радіолокаційні системи є потужним та зручним засобом для одержання оперативних даних під час польоту у випадку виникнення несприятливих атмосферних умов. В даній роботі показані та обговорюються можливості корекції траєкторії польоту з використанням оперативної метеорологічної інформації, що одержується за допомогою бортових радіолокаційних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Майстренко, Олександр, Олександр Лихольот, and Максим Кольченко. "Застосування методу двох функцій для вирішення завдань бойового забезпечення ракетних військ і артилерії." Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони 42, no. 3 (December 17, 2021): 5–16. http://dx.doi.org/10.33099/2311-7249/2021-42-3-5-16.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячене обґрунтуванню підходів щодо розробки та впровадження програми пов’язаної із визначенням потреби у засобах метеорологічного забезпечення та повноти метеорологічної інформації у відповідних військових формуваннях. У статті проаналізовано існуючі форми подачі метеорологічної інформації. Виявлено, що форми подачі такої інформації залежать від потреб споживача, однак мають частину інформації, яка корисна для потреб військових споживачів, зокрема для потреб ракетних військ і артилерії. До такої інформації належать: температура повітря, атмосферний тиск, швидкість і напрямок вітру, вологість повітря. Також, у роботі розроблено порядок переводу метеорологічної інформації отриманої з різних джерел у форму потрібну для військових формувань. Основними етапами порядку є: переведення величини атмосферного тиску; побудова графіку вертикального розподілу стандартних ізобаричних поверхонь та переведення цього графіку з стандартних ізобаричних поверхонь до стандартних висот прийнятих в ракетних військах і артилерії; побудова графіків залежності величин температури повітря, напряму та швидкості вітру від стандартних висот; перерахунок напряму та швидкості вітру в балістичні складові вітру по стандартним висотам; врахування прогнозованих величин метеоелементів; узагальнення метеорологічних та гідрологічних явищ. До того ж, у статті розроблено методику оптимального розподілу джерел метеорологічної інформації за споживачами. Сутність методики полягає у застосуванні методу нелінійного програмування, так званого методу двох функцій, для розподілу неоднорідних, за можливостями, джерел метеоінформації між неоднорідними, за потребами, споживачів такої інформації. Ця методика дозволяє оперативно здійснювати розподіл наявних джерел метеоінформації між споживачами такої інформації. Ще у дослідженні запропонована процедура застосування програмного засобу «Повнота метеоінформації». Ця процедура включає послідовність дій та їх змістовне наповнення щодо застосування зазначеного програмного засобу. Вказана процедура дозволяє зменшити час на засвоєння навичок роботи з вказаним програмним засобом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кулікова, І. Ю. "МЕТОДИЧНІ ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ МЕТЕОРОЛОГІЇ НА ЗАНЯТТІ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ДЛЯ СУДНОВОДІЇВ." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 1, no. 1 (September 7, 2021): 81–86. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2021-1-1-12.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні методичні прийоми навчання метеорології для офіцерів палуби. Проаналізовано праці науковців із питань метеорології для судноплавства та зосереджено увагу на їхній інтерпретації терміна «метеорологія» та питаннях навчання, які пропонуються студентам кафедри судноводіїв (Б. Лю, К. Тейлор, Л. Хассе, Л. Сі, Т. Грис, В. Стенлі Вілсон). Визначено роль метеорології в безпечній навігації, а саме: результат методів прогнозування наслідків унаслідок суворих погодних умов, аналізу метеорологічних даних, дії відповідно до морських публікацій («Адміралтейські напрямки плавання», «Керівництво по входу до порту», повідомлення NAVTEX), які передбачені та регулюються ІМО (Міжнародна морська організація), щоб уникнути морських надзвичайних ситуацій. Запропоновано на занятті морської англійської мови для офіцерів палуби такі методи навчання для ефективності: перевернутий клас, дизайнерське мислення, самонавчання, гейміфікація, соціальні медіа, безкоштовні інструменти онлайн-навчання. Представлено детальний опис планування навчального заняття відповідно до тем, де всі згадані методи навчання поєднувалися і давали можливість говорити про метеорологію для безпечної навігації. Модуль складається з трьох тем, кожна з яких має п’ять уроків на основі підходу EASA (Занурення, Дія, Вивчення, Дія). Після кожної теми було визначено професійні компетенції: вміти читати та описувати карти погоди, описувати стан моря за шкалою Бофорта; звітувати про погодні умови згідно з повідомленням NAVTEX, й основна компетенція всього модуля полягає у тому, щоб говорити про метеорологічну інформацію для безпечної навігації. Запропоновано оцінку професійних навичок студентів, отриманих після модуля: комп'ютерний тест на навчальній платформі Moodle – 24 різні тести відкритого/закритого типу – 5 балів; усна професійна компетентність – 10 питань – 10 балів. Перевірено доречність, плавність, точність відповідей студентів під час говоріння. Зроблено висновок про корисність та ефективність методичних прийомів під час теми «Метеорологія» на занятті морської англійської мови для офіцерів палуби.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Васянович, О. "Народні метеорологічні знання українців в електронних та друкованих засобах масової інформації (аналіз джерельної бази)." Народна творчість та етнографія, no. 4 (326) (2010): 69–75.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Небилиця, M. С., and О. В. Бойко. "ОБҐРУНТУВАТИ ВИКОРИСТАННЯ РОЗПОДІЛЕНОЇ СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ПОВІТРЯНОГО СЕРЕДОВИЩА ТВАРИННИЦЬКИХ ПРИМІЩЕНЬ." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 5 (May 2, 2020): 99–118. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2019.5.99-118.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано використання автоматизованої системи моніторингу мікроклімату приміщень, на основі застосування нових мікропроцесорів і датчиків та важливість контролю показників мікроклімату тваринницьких приміщень закритого типу. Це стосується, зокрема, нової технології утримання тварин, яка передбачає збільшення щільності розміщення поголів’я. Огляд літературних даних свідчить про те, що в сільському господарстві України необхідно вивести на ринок сучасні інноваційні системи будівництва і технологічного забезпечення із залученням сучасних мікропроцесорних контрольно- вимірювальних систем і приладів. Аналіз існуючих приладів для збору, накопичення та обробки інформації про мікроклімат приміщень свідчить про те, що вони не відповідають сучасним вимогам моніторингу. Нині існуючі на ринку автоматизовані системи мікрокліматичного моніторингу є занадто дорогими. Впровадження зарубіжних систем вимагає значних разових грошових затрат при закупівлі. Крім того, вони будуть потребувати подальших щорічних експлуатаційних затрат, що є неприйнятним за сучасних складних економічних умов вітчизняних товаровиробників. Отже, наразі на ринку України відсутні спеціалізовані портативні вимірювальні системи вітчизняного виробництва для комплексного моніторингу параметрів повітряного середовища тваринницьких приміщень. У зв’язку з цим, науковцями Черкаської ДСБ НААН розроблено сучасну контрольно-вимірювальну систему – аналізатор повітряного середовища електронний (АПСЕ). Основною частиною якої виступає мікроконтролер. Вона розрахована на одночасне вимірювання ряду показників: освітленості, температури, відносної вологості, атмосферного тиску, запиленості, шумового навантаження та забруднюючих газів CO2, NH3, H2S, CH4. Результати вимірювань зберігаються в незалежній пам'яті вимірювальних блоків і блоку управління, можуть бути передані дистанційно. Середньодобові показники мікроклімату за трьома точками приміщення і четвертою зовнішнього довкілля, обробляються і аналізуються згідно розроблених методичних рекомендацій. Розроблено програмне забезпечення для розміщення інформації з моніторингу показників мікроклімату на webсайт Інтернетресурсу з подальшим накопиченням інформації й можливістю її статистичної обробки та графічного аналізу. Для моніторингу вищезазначених параметрів мікроклімату, вимірювальна система АПСЕ-7 може замінити не менше 17 одиниць відомих метеорологічних і газоаналітичних приладів на загальну суму приблизно 408 000 грн., що більше проти АПСЕ майже в 5,1 рази. Крім того, АПСЕ за своїми технічними характеристиками може замінити чотири сучасні портативні електронні газоаналізатори «Еколаб» на суму 522 720 грн., що більше в понад 6,5 рази. Вона дає можливість оперативно здійснювати оцінку санітарно-гігієнічних умов утримання тварин для прийняття відповідних управлінських рішень щодо ефективності роботи систем обігріву/охолодження і вентиляції приміщень впродовж добового періоду за сезонами року.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Peretiaka, S. "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НОРМ МІКРОКЛІМАТУ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ." Аграрний вісник Причорномор'я, no. 96 (July 21, 2020). http://dx.doi.org/10.37000/abbsl.2020.96.22.

Full text
Abstract:
Людина 80 % часу проводить у приміщеннях різного призначення, з яких 40 % – це робоче місце працівника. У вищих навчальних закладах це аудиторії. Викладання і сприймання навчальної інформації потребує підвищення рівня працездатності та психоемоційної активності. Під час засвоєння матеріалу студентам доводиться «включати» сприйняття, мислення, пам'ять, уяву, уважність, зацікавленість, зосередженість, що викликає внутрішнє напруження організму та, як наслідок, – стомлення.У зв’язку з цим необхідно вміти регулювати мікроклімат навчальних приміщень, знати стан особливості теплообміну організму при розумовому напруженні, а від так – стан систем вентиляції і опалення. Недотримання гігієнічних вимог до повітряного режиму погіршує сприйняття та засвоєння навчального матеріалу, а також призводить до погіршення стану здоров’я і студентів, і викладачів. Томустворення комфортного та безпечного повітряного середовища в аудиторіях є пріоритетним завданням керівництва навчальних закладів. На даний час Україна відстає від розвинених країн Європи у вирішенні питання забезпечення норм мікроклімату в аудиторіях. Для забезпечення нормативних метеорологічних умов необхідна енергія, яка буде застосовуватися для роботи систем опалення, вентиляції та кондиціювання. Необхідно зазначити, що Україна належить до країн з дефіцитом енергії, оскільки за рахунок власних джерел первинних енергетичних ресурсів потреби покриваються менш на 50 %. За рахунок власного видобутку покривається 15 % потреб у нафті та 20-25 % – у природному газі. Найскладнішою щодо ефективності використання енергії залишається ситуація справ у житлово-комунальному комплексі, де старі теплові та водопостачальні станції працюють з низьким ККД і здійснюють постачання через такі ж зношені мережі. Внаслідок цього втрати енергії сягають 45-50 %. Крім того, будівлі, у яких розташована більшість навчальних закладів України, були побудовані у часи колишнього СРСР. Термічний опір огорож будівель не відповідає діючим нормам, системи вентиляції архаїчні, а системи охолодження та зволоження повітря непередбачені. Ситуація з метеорологічними умовами у навчальних закладах та варіанти її виправлення розглядається на прикладі Одеського національного морського університету
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Метеорологічна інформація"

1

Грицюк, Артур Олегович. "Система збору метеорологічної інформації." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/25563.

Full text
Abstract:
У магістерській дисертації розроблено контролер системи збору мереорологічної інформації. Відповідно до розробленого алгоритму, контролер керує роботою системи, головним вузлом якої є мікроконтролер типу AVR mega 128. В дисертації розроблено структурні та принципову схеми, схеми алгоритмів роботи метеостанції та мережі 1-WIRE. В роботі розглянуто архітектурні особливості мережі 1-WIRE, яка проектується на основі однойменного інтерфейсу. Це дозволило розробити схему алгоритму та керуючу програму мовою С. Значну увагу в роботі приділено моделюванню мережі 1-WIRE в пакеті програмного забезпечення Proteus версії 8.6 При цьому було розроблено схему моделі та робочу програму мовою C. Результати цього моделювання підтвердили достовірність теоретичних відомостей. Робота може бути корисною при проектуванні інформаційно-керуючих систем різного призначення з використанням мікроконтролів.
In the master's thesis the controller of the system of collecting the meirological information has been developed. In accordance with the developed algorithm, the controller manages the system, the main node of which is a microcontroller type AVR mega 128. In the dissertation, structural and principle diagrams, algorithms of the operation of the meteorological station and the 1-WIRE network are developed. The paper considers the architectural features of the 1-WIRE network, which is projected on the basis of the same interface. This allowed to develop a scheme of algorithm and control program in language S. Considerable attention was paid to the simulation of the 1-WIRE network in the software package Proteus version 8.6. In this case, the model scheme and the working program in language C were developed. The results of this simulation confirmed the reliability of the theoretical information. The work may be useful in the design of information management systems for various purposes using microcontrollers.
В магистерской диссертации разработан контроллер системы сбора мереорологической информации. Согласно разработанному алгоритму, контроллер управляет работой системы, главным узлом которой является микроконтроллер типа AVR mega 128. В диссертации разработаны структурные и принципиальную схемы, схемы алгоритмов работы метеостанции и сети 1-WIRE.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Фомін, Дмитро Олегович. "Особливості сприйняття інформації людьми зрілого віку за різних метеорологічних умов." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5656.

Full text
Abstract:
Фомін Д. О. Особливості сприйняття інформації людьми зрілого віку за різних метеорологічних умов : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 091 «Біологія» / наук. керівник Є. Ю. Гороховський. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 53 с.
UA : Кваліфікаційна робота виконана на 53 сторінках друкованого тексту, містить 4 таблиці. Перелік посилань нараховує 74 літературних джерела, з яких 20 – із закордонних видань. Інтерес суспільства до погоди та її впливу на здоров’я зростає по всій планеті, що обумовлено у першу чергу тим, що останнім часом спостерігаються швидкі зміни клімату зі значними добовими перепадами температур. Але незважаючи на тривалу історію вивчення впливу метео- та геліогеофізичних факторів на організм людини, механізми цього впливу залишаються неясними, а питання дослідження функціонального стану організму при впливі метеорологічних факторів залишається актуальним в сучасній фізіології. Це питання набуває більшої значущості в дослідженні адаптивних пристосувальних механізмів різних функціональних систем і підсистем організму до впливу кліматичних факторів. Об'єкт дослідження: вища нервова діяльність практично здорових осіб. Предмет дослідження: особливості сприйняття інформації практично здорових осіб, мешканців м. Запоріжжя, залежно від медичного типу погоди. Мета дослідження: оцінка впливу комплексу факторів, які обумовлюють той чи інший медичний тип погоди на особливості сприйняття інформації практично здоровими особами, мешканців м. Запоріжжя. У кваліфікаційній роботі показано, що за несприятливих медичних типів погоди у обстежених осіб спостерігаються незначні, але статистично значимі зміни часу простої сенсомоторної реакції, розумової працездатності та рівня уваги. Новизна роботи полягає у досліджені впливу різних медичних типів погоди на особливості сприйняття інформації практично здоровими особами, які є мешканцями м. Запоріжжя.
EN : Qualification work is performed on 53 pages of printed text, contains 4 tables. The list of references includes 74 literary sources, 20 of which are from foreign publications. Public interest in the weather and its impact on health is growing around the world, primarily due to the recent rapid climate change with significant daily temperature fluctuations. But despite the long history of studying the influence of meteorological and heliogeophysical factors on the human body, the mechanisms of this influence remain unclear, and the question of studying the functional state of the body under the influence of meteorological factors remains relevant in modern physiology. This issue is becoming increasingly important in the study of adaptive adaptive mechanisms of various functional systems and subsystems of the body to the influence of climatic factors. Object of research: higher nervous activity of almost healthy people. Subject of research: features of perception of information of practically healthy persons, inhabitants of Zaporozhye, depending on medical type of weather. The purpose of the study: to assess the impact of a set of factors that determine a particular type of medical weather on the peculiarities of the perception of information by virtually healthy individuals, residents of Zaporozhye. In the qualification work it is shown that under unfavorable medical types of weather in the examined persons there are insignificant, but statistically significant changes in the time of simple sensorimotor reaction, mental capacity and level of attention. The novelty of the work lies in the study of the influence of different medical types of weather on the peculiarities of the perception of information by practically healthy people who are residents of Zaporozhye.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography