Academic literature on the topic 'Мережі живлення'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Мережі живлення.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Мережі живлення"

1

Добровольська, О. Г. "Визначення впливу структури мережі на розподіл вузлових напорів." Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві, no. 12 (December 14, 2019): 51–58. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2410-6208-2019-2(12)-07.

Full text
Abstract:
Досліджено вплив окремих ділянок водопровідної мережі на надійність водопостачання в нормальних і аварійних умовах з врахуванням умов живлення та структури мережі. Представлені результати досліджень особливостей утворення та зміни площі зон недостатнього напору з урахуванням гідравлічних характеристик мережі. Визначені завдання, які має вирішувати система управління потокорозподілом на стадії проектування мереж. За результатами досліджень виконано оцінку умов водопостачання при утворенні зон недостатнього напору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kononov, B., O. Kononova, and N. Kuravska. "АНАЛІЗ СПОСОБІВ РЕГУЛЮВАННЯ НАПРУГИ В ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ВІЙСЬКОВИХ ОБ`ЄКТІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 5, no. 51 (October 30, 2018): 38–43. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.5.038.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються способи регулювання напруги в електричних мережах, засновані на зміні параметрів мережі, зміні реактивної потужності, використанні регулюємих силових трансформаторів, у яких можливо змінювати кількість витків їх обмоток та перерозподіляти магнітний потік й змінювати додаткові електрорушійні сили та кут їх вмикання. В електричній мережі можна здійснювати як централізоване (загальне), так і децентралізоване (місцеве) регулювання напруги. Загальне регулювання напруги здійснюється в центрах живлення і призводить до зміни напруги у всій електричної мережі і може бути використано для груп споживачів електричної енергії, що знаходяться в приблизно однакових умовах і мають збігаючись у часі графіки навантажень. Місцеве регулювання напруги використовується тоді, коли електрична мережа має багато ліній електропередачі, які мають значну довжину і істотно розрізняються графіками навантажень і режимів роботи споживачів електричної енергії. Як правило, місцеве регулювання напруги використовується у випадках забезпечення харчування електричною енергією споживачів першої категорії, до яких слід віднести споживачів військових об'єктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шевченко, І. С., Д. І. Морозов, and Г. С. Бєлоха. "«Пряме» векторне управління асинхронною машиною подвійного живлення." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 8(264) (January 12, 2021): 62–65. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-264-8-62-65.

Full text
Abstract:
Побудова регульованого електропривода на базі асинхронної машини подвійного живлення є досить актуальною задачею, оскільки дозволяє управляти великими потоками електроенергії при високих енергетичних показниках. У таких відомих системах електропривода є досить складна система управління ними, оскільки передбачає використовування перетворювачів координат (прямі-зворотні) та наявність нелінійних зв’язків між каналами управління, це погіршує надійність таких систем. У роботі пропонується«пряме» векторне керування асинхронною машиною подвійного живлення без використання перетворювачів координат. Струми ротора запропоновано примусово формувати повністю керованим перетворювачем частоти, щоб зробити його активним та синфазним фазній е.р.с ротора. Перетворювач включається у роторне коло. Для схемної реалізації у якості перетворювачаобраний перетворювач частоти з ланкою постійної напруги з релейним керуванням. Вхідний випрямляч якого є активний випрямляч. Крім того перетворювач забезпечує електромагнітну сумісність з мережею живлення, та задовольняє вимогам, які зазначені в стандартах, на якість струму мережі. Представлена модель асинхронної машини подвійного живлення з традиційною системою керуванням з використанням перетворювачів координат «прямі-зворотні».Проведено порівняння математичної моделі при традиційному векторному керуванні та моделі з «прямим» векторним керуванням за допомогою Matlab. Отримані осцилограми роботи з запропонованим керуванням, вони демонструють наростання швидкості в машині подвійного живлення, при цьому струми з мережі синусоїдальні та співпадають за фазою зі своїми напругами, а пуск електропривода супроводжується віддачою енергії ротора через перетворювач до мережі.Результати показують, що електропривод формує раціональну динаміку без перерегулювання координат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Tsatsko, V., S. Dranchuk, V. Mashin, T. Gaur, and N. Vityuk. "Вхідне коло джерела живлення інверторного зварювача." Herald of the Odessa National Maritime University, no. 65 (November 15, 2021): 105–19. http://dx.doi.org/10.47049/2226-1893-2021-2-105-119.

Full text
Abstract:
Розглянуті особливості проведення процесів ручного дугового зварювання в судновій мережі обмеженої потужності. Розглянуті дефекти зварювання, які викликані неналежним встановленням електричних умов початку процесу. Запропонований алгоритм роботи та складена принципова схема вхідного кола зварювального інвертора. Проведений зрівняльний аналіз зварювального інвертора, що живиться від суднової мережі з вико-ристанням цієї схеми і тим, що живиться від акумулятора
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бєлоха, Г. С., and І. С. Шевченко. "Способи регулювання струму мережі в системах керування електроприводом з активним фільтром." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 4(268) (June 10, 2021): 21–25. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-268-4-21-25.

Full text
Abstract:
Сучасний регульований електропривод як постійного так і змінного струмів має у своєму складі перетворювачі, які є нелінійним, вони спотворюють криву вхідного струму, що є неприпустимим з точку зору якості електроенергії. Застосування силових активних фільтрів дозволяє формувати в мережі живлення струм синусоїдальної форми, при цьому не має потреби змінювати існуючу систему електропривода. Силовий активний фільтр під’єднаний до мережі та навантаження паралельно. Схема запропонованого фільтру складається з трифазного моста на повністю керованих транзисторах з зворотними діодами. На його виході конденсатор. Система керування вентилями фільтру релейна. У статті розглянуто систему керування активним фільтром незалежно від навантаження та принципи формування струму споживаного з мережі: регулювання за відхиленням, таке регулювання найбільш бажане в тих системах керування електроприводом в яких неможливо або важко технічно здійснювати вимірювання струму та напруги якірної обмотки двигунів постійного струму або статорної обмотки асинхронних двигунів; регулювання за збуренням, для більш точного регулювання, та комбіноване регулювання. За допомогою цифрового моделювання в програмі Matlab проведено дослідження принципів формування завдання на струм мережі живлення та виконаний аналіз струмів на вміст гармонік струму споживаного з мережі та струму споживаного нелінійним навантаженням. Отримані осцилограми підтверджують працездатність силового активного фільтру, струм споживаний з мережі синусоїдальний та синфазний напруги живлення. Гармонійний аналіз для різних значень потужності показав, що запропонований силовий активний фільтр гармонік забезпечує високу якість споживаного струму мережі, показники якості задовольняють умовам представлених у міжнародних стандартах на якість електроенергії (THD<5%).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Bodnar, G. J., O. V. Shapovalov, J. I. Fedyshyn, and T. V. Hembara. "МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ В ЕЛЕКТРОПРИВОДІ ВОДЯНОГО НАСОСА З АКУМУЛЯТОРНИМИ БАТАРЕЯМИ." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 9, 2016): 11–20. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6803.

Full text
Abstract:
Розглядається схема електроживлення електроприводу водяного насоса підвищувача тиску води системи внутрішнього протипожежного водопроводу від резервного джерела з акумуляторними батареями і автономними інверторами напруги, її математична модель та результати моделювання електромагнітних і електромеханічних процесів в двигуні під час пуску і роботи насоса у випадку відсутності основного електроживлення від мережі, що забезпечує використання внутрішнього протипожежного водопроводу при надзвичайних ситуаціях протягом розрахункового часу. Така резервна система може використовуватись також для підтримки неперервності технологічних процесів. Загальна математична модель електроприводу формувалась з математичних моделей окремих елементів схеми, які представлені багатополюсниками, а процеси в них описуються замкненою системою рівнянь, – диференційних, алгебраїчних та логічних. Розрахункову схему моделі електроприводу сформовано шляхом з’єднання між собою зовнішніх віток окремих елементів-багатополюсників, а саме: джерела живлення з акумуляторною батареєю, інверторів напруги(катодні та анодні вентильні групи), трансформаторів та асинхронного двигуна. Спосіб з’єднання між собою зовнішніх віток багатополюсників математично описується матрицями з’єднань, які складаються для кожного елемента за принципом: кількість рядків матриці рівна кількості незалежних вузлів схеми, а кількість стовпців рівна кількості зовнішніх віток елемента. Обчислення реалізовано мовою FORTRAN. Загальні підпрограми призначені для виконання математичних операцій над матрицями; чисельного інтегрування систем диференційних рівнянь методом Рунге-Кутта 2-го порядку; розв’язування систем алгебраїчних рівнянь методом Гауса; визначення моментів природного закривання вентилів. Отримано результати моделювання при прямому пуску асинхронного двигуна від мережі, встановлено струм статора; кутову швидкість обертання ротора та електромагнітний момент і момент навантаження. Результати обчислень підтверджені даними експериментальних досліджень, практично співпадають криві струму і напруги живлення асинхронного двигуна від мережі і автономного джерела з акумуляторною батареєю при пуску і роботі насоса, форма вихідної напруги джерела і тиску насоса, впродовж тривалої роботи електроприводу насоса.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Скаковський, Ю. М., А. В. Бабков, and О. Ю. Мандро. "ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ТУРБІННОГО ЦЕХУ У СКЛАДІ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ ТЕПЛОВОЇ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ ЦУКРОВОГО ЗАВОДУ." Automation of technological and business processes 10, no. 3 (November 13, 2018): 4–9. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v10i3.1083.

Full text
Abstract:
Розглядаються технічні рішення з розробки інформаційно-керуючої системи турбінного цеху, яка, сумісно з раніше розробленої інформаційної системи котельного відділення, є складовою частиною системи керування теплової електростанції цукрового заводу. Система побудована як автоматизоване робоче місце (АРМ) оператора на базі комп’ютера, мережі мікропроцесорних контролерів та регуляторів, датчиків та виконавчих механізмів. Мережа мікропроцесорних контролерів та регуляторів реалізована на базі перетворювача MODBUS RTU – USB типу БПІ-52. АРМ включає також щит оператора для реалізації дистанційного режиму керування. На фронтальній стороні щита розташовані мікропроцесорні контролери, а також прилади, що показують, та органи дистанційного керування. На внутрішніх панелях щита розташована група клемно-блочних з’єднувачів та приладів системи живлення. Інформаційна система спроектована з використанням мікропроцесорних контролерів, приладів і SCADA українського виробництва. Імітаційне моделювання проводилося на спеціалізованому стенді із застосуванням промислових контролерів і програм. Результати досліджень застосовані для модернізації інформаційно-керуючої системи турбінного цеху цукрового заводу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Михайленко, В., Г. Міхненко, and В. Бачинський. "Математична модель перетворювача трифазної напруги у постійну з чоти- ризонним регулюванням напруги і активно-індуктивним навантаженням." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 38 (May 31, 2021): 57–61. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.38.2021.233187.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз електромагнітних процесів в електричних колах з напівпровідниковими комутаторами. Створено математичну модель напівпровідникового перетворювача з чотиризонним регулюванням вихідної напруги для аналізу електромагнітних процесів у напівпровідникових перетворювачах з широтно-імпульсним регулюванням. Наведено графіки, що відображають електромагнітні процеси у електричних колах. Математична модель напівпровідникового перетворювача також використовується для дослідження перехідних процесів у напівпровідникових перетворювачах з активно-індуктивним навантаженням. Розвинуто метод багатопараметричнихфункцій, які входять до алгоритмічних рівнянь аналізу усталених і перехідних процесів у розгалужених електричних колах з напівпровідниковими комутаторами і реактивними елементами, в напрямку урахування особливостей використання фазних і лінійних напруг мережі електроживлення. Розроблено нову математичну модель усталених іперехідних процесів у електричних колах напівпровідникових перетворювачів модуляційного типу з багатоканальним зонним використанням фазних напруг трифазної мережі живлення без урахування втрат електроенергії у комутаторах для швидкої оцінки впливу параметрів навантаження на характеристики регульованих синусоїдних і постійних напруг. Результати цієї роботи можна використати для розвитку методу багатопараметричних модулюючих функцій для спрощення аналізу перехідних процесів у електричних колах без врахуванням втрат у ключових елементах. Бібл. 4, іл. 3
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Mykhalskyi, V. М., V. M. Sobolev, V. V. Chopyk, I. А. Shapoval, and M. Yu Artemenko. "THE MATRIX CONVERTER INPUT CURRENT FORMATION IN THE CASE OF INPUT VOLTAGE DISTORTIONS." Tekhnichna Elektrodynamika 2016, no. 3 (April 18, 2016): 33–35. http://dx.doi.org/10.15407/techned2016.03.033.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Peresunko, І. І., D. C. Kravchenko, A. S. Braslavsky, and Yu V. Sherstnyv. "Effect of changing the voltage and frequency of the power network on the operation of synchronous motors." Mining Journal of Kryvyi Rih National University, no. 103 (2018): 177–81. http://dx.doi.org/10.31721/2306-5435-2018-1-103-177-181.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Мережі живлення"

1

Лук’яненко, А. І., and Галина Вікторівна Омеляненко. "Розвиток електричної мережі промислового підприємства." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46418.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Плуток, М. В. "Управління енергоспоживанням однокімнатної квартири багатоповерхового житлового будинку." Thesis, Чернігів, 2019. http://ir.stu.cn.ua/123456789/19641.

Full text
Abstract:
Плуток, М. В. Управління енергоспоживанням однокімнатної квартири багатоповерхового житлового будинку : 141 Електроенергетика, електротехніка та електрмеханіка / М. В. Плуток ; керівник роботи Красножон А. В. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра електричних систем і мереж. – Чернігів, 2019. – 90 с.
Мета дипломного проекту - світлотехнічний розрахунок електричних мереж штучного освітлення, розрахунок електричного навантаження за струмом усіх електроприймачів квартири, формування раціональної розподільчої мережі квартири з врахуванням використання нетрадиційного джерела живлення, забезпечення заходів захисту мешканців від ураження електричним струмом та заходів безпеки життєдіяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Паламар, Андрій Михайлович. "Методи і засоби покращення технічних характеристик інтелектуальних систем безперебійного живлення для телекомунікаційних комплексів." Diss., Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/34835.

Full text
Abstract:
Дисертаційна робота присвячена вирішенню важливої науково-практичної задачі, яка полягає в розробленні та дослідженні моделей, методів та програмно-апаратних засобів для інтелектуальних систем керування та моніторингу джерел безперебійного живлення з метою підвищення показників їх надійності та енергоефективності. Удосконалено метод адаптивного регулювання рівня завантаженості випрямляючих модулів джерела безперебійного живлення, що дало змогу підвищити його ККД. Удосконалено метод керування випрямляючими модулями шляхом адаптивного циклічного зміщення, що дало змогу підвищити середній час напрацювання на відмову. Розроблена комп’ютеризована система на основі використання нейромережевих технологій з застосуванням прогнозування споживання електроенергії та адаптивного ПІД-регулювання процесу заряду акумуляторних батарей дозволила покращити технічні характеристики системи безперебійного живлення.
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ ...19 ВСТУП ...20 РОЗДІЛ 1 ОГЛЯД І АНАЛІЗ МЕТОДІВ ТА ЗАСОБІВ ПОБУДОВИ КОМП’ЮТЕРИЗОВАНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ТА МОНІТОРИНГУ ДЖЕРЕЛ БЕЗПЕРЕБІЙНОГО ЖИВЛЕННЯ...29 1.1 Інтелектуальні електричні мережі ...29 1.1.1 Smart Grid ...29 1.1.2 Microgrid ...31 1.1.3 Накопичувачі електроенергії ...33 1.2 Класифікація і принципи функціонування джерел безперебійного електроживлення ...34 1.3 Огляд відомих методів та засобів підвищення ефективності керування джерелами безперебійного електроживлення ...36 1.3.1 Критерії ефективності та вимоги до джерел безперебійного живлення ...36 1.3.2 Аналіз підходів та методів підвищення показників надійності систем безперебійного живлення ...37 1.3.3 Методи підвищення енергетичних показників ДБЖ ...43 1.4 Огляд і критичний аналіз існуючих комп’ютеризованих систем для керування та моніторингу ДБЖ...45 1.5 Загальна концепція створення інтелектуальних систем керування джерелами безперебійного електроживлення ...49 1.6 Формулювання напрямку та постановка задач дисертаційного дослідження ...52 1.7 Висновки до розділу 1 ...53 РОЗДІЛ 2 МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ПОКРАЩЕННЯ ПОКАЗНИКІВ НАДІЙНОСТІ ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ МОДУЛЬНИХ ДЖЕРЕЛ БЕЗПЕРЕБІЙНОГО ЖИВЛЕННЯ ...55 2.1 Структура комп’ютеризованої системи для моніторингу та керування компонентами джерела безперебійного живлення ...55 2.2 Метод адаптивного регулювання рівня завантаженості випрямляючих модулів джерела безперебійного живлення ...57 2.3 Метод керування випрямляючими модулями джерела безперебійного живлення шляхом їх адаптивного циклічного зміщення ...68 2.4 Задача багатокритеріальної оптимізації роботи модульного джерела безперебійного живлення ...75 2.5 Висновки до розділу 2 ...77 РОЗДІЛ 3 МЕТОДи КЕРУВАННЯ КОМПОНЕНТАМИ МОДУЛЬНИХ ДЖЕРЕЛ БЕЗПЕРЕБІЙНОГО ЖИВЛЕННЯ НА ОСНОВІ НЕЙРОМЕРЕЖЕВИХ ТЕХНОЛОГІЙ...79 3.1 Удосконалення підсистеми керування ДБЖ в режимі регулювання струму заряду АБ ...79 3.2 Синтез ШНМ для реалізації методу адаптивного ПІД-регулювання струму заряду акумуляторних батарей ...82 3.3 Застосування нейромережевих технологій для задачі прогнозування споживання електроенергії ...92 3.4 Синтез ШНМ для короткострокового прогнозування електроспоживання обладнанням, яке живиться від ДБЖ ...96 3.5 Висновки до розділу 3 ...107 РОЗДІЛ 4 ПРАКТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ КОМП’ЮТЕРИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ КЕРУВАННЯ ТА МОНІТОРИНГУ ДЖЕРЕЛ БЕЗПЕРЕБІЙНОГО ЖИВЛЕННЯ ...108 4.1 Функціональне призначення комп’ютеризованої системи керування та моніторингу ДБЖ ...108 4.2 Структура комп’ютеризованої системи керування та моніторингу джерел безперебійного живлення ...110 4.3 Апаратне та схемотехнічне забезпечення компонентів комп’ютеризованої системи керування та моніторингу ДБЖ ...112 4.3.1 Розробка апаратної частини центрального керуючого модуля ДБЖ ...112 4.3.2 Розробка модуля для керування випрямлячами ДБЖ ...122 4.4 Реалізація алгоритмічного і програмного забезпечення для комп’ютеризованої системи керування і моніторингу ДБЖ ...123 4.4.1 Алгоритмічне забезпечення мікроконтролерів ...123 4.4.2 Розробка програмного забезпечення для мікроконтролерів ...131 4.4.3 Розробка програмного забезпечення для дистанційного моніторингу стану та електричних параметрів ДБЖ ...133 4.5 Експериментальні дослідження комп’ютеризованої системи керування та моніторингу ДБЖ...137 4.5.1 Опис експериментальної установки ...137 4.5.2 Експериментальні дослідження роботи комп’ютеризованої системи в режимі заряду акумуляторних батарей ...144 4.5.3 Експериментальні дослідження роботи комп’ютеризованої системи в режимі енергоефективного керування випрямлячами ...148 4.5.4 Експериментальні дослідження роботи комп’ютеризованої системи в режимі тестування акумуляторних батарей ...151 4.6 Висновки до розділу 4 ...153 ВИСНОВКИ ...155 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ...157 ДОДАТКИ ...174 Додаток А Список публікацій здобувача за темою дисертації ...174 Додаток Б Акти впровадження результатів дисертаційної роботи ...178 Додаток В Фрагменти програмного коду розробленої комп'ютеризованої системи для керування та моніторингу джерел безперебійного живлення ...182
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кривоносов, В. Є., Євген Леонідович Піротті, О. Ю. Азархов, Л. Г. Коваль, and М. В. Паламарчук. "Перспективи розвитку інформаційно-діагностичних засобів управління та захисту медичного обладнання." Thesis, "ВМВ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48356.

Full text
Abstract:
В роботі розглянуті перспективи розвитку інформаційно-діагностичних засобів управляння та захисту медичного обладнання. Розглянуті питання розробки інформаційно-діагностичних методів управління і захисту блоків медичного обладнання. Наведена математична модель попередження збитків.
Prospects of development of information-diagnostic means of management and protection of medical equipment are considered in this work. The issues of development of information-diagnostic methods of management and protection of blocks of medical equipment are considered. The mathematical model of damage prevention is presented. Modern diagnostic and therapeutic medical equipment (MO) are complex technical devices that contain electrical elements, mechanical units, electronic and microprocessor blocks, operating on low voltage and high voltage voltages, with a power of 30 kW and above. IO is installed, as a rule, in enclosed areas receiving power supply on separate lines and have independent nodes of relay protection of uninterruptible power supply units. The practice of using imported IM shows that it is very sensitive to the quality of electricity of Ukrainian 2-and 3-phase networks. The quality of electricity (PAYE) is not taken into account in the process of operating the medical equipment, although it is in the delivery of the MI. This results in operational failures and malfunctions caused by unpredictable changes in the network supply voltage parameters. Exit PYAE beyond the norm, established GOST. 13109-97 leads to the complication of finding and troubleshooting the malfunction and its elimination, as well as - to increase financial and time costs. To select and evaluate the effectiveness of the multi-level diagnostic management and protection system of the MO, the authors proposed a multi-level criterial assessment of the choice of the system of protection, in which the main criterion is the mathematical expectation of the set, which consists of the cost of the warnings.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мазур, Олег Вікторович. "Підвищення якості електроенергії в мережах живлення печей опору термічного цеху ПУАТ «Модуль-Україна»." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19087.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі проведено модернізацію системи електропостачання термічного цеху підприємства з метою підвищення надійності електроспоживання та проведений аналіз умов забезпечення раціональних параметрів і режимів роботи системи електрична мережа – електрична піч опору. Проведено аналіз режимів роботи печей опору та вплив на показники якості мережі живлення термічного цеху. Проведено аналіз заходів по забезпеченню електромагнітної сумісності мережі цеху, яка визвана нерівномірним розподілом однофазних навантажень по фазам. Проведені розрахунки електричних навантажень термічного цеху з обґрунтуванням вибору числа та потужності силових трансформаторів і розподільних пристроїв. Проведені розрахунки та вибір релейного захисту і автоматики електричних споживачів термічного цеху та цехової підстанції. Досліджено показники графіків електричних навантажень печей опору при неповнофазних режимах роботи. Досліджено використання режимів роботи трифазної електропечі опору з тиристорним регулюванням напруги як симетруючого пристрою трифазної чьотирьохпровідної мережі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бобильов, Сергій Валерійович, and Serhii Bobylov. "Моделювання освітлювальної установки та систем електропостачання для спортивних залів з ігровими видами спорту." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29599.

Full text
Abstract:
In the diploma paper the results of theoretical researches for solving the scientific and technical task, which consists in substantiation of the choice and modeling of power supply systems and lighting sports halls for gaming sports in order to improve their performance.
У дипломній роботі приведено результати теоретичних досліджень для вирішення науково-технічного завдання, яке полягає в обґрунтуванні вибору та моделюванні систем електропостачання та освітлення спортивних залів для ігрових видів спорту з метою підвищення їх експлуатаційних показників.
ВСТУП ......... …8 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА ........... 13 1.1 Загальні вимоги до освітлення закритих спортивних споруд ........ 13 1.2 Типові схеми освітлення і особливості освітлення спортзалів для різних видів спорту ............... 16 1.3 Врахування спектрального складу випромінювання джерел світла .. 18 1.4 Типові світлові прилади, які використовуються для освітлення спортивних залів 25 1.5 Висновки до розділу .......... 33 2 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА .......... 34 2.1 Обґрунтування вибору методу розрахунку освітленості ........ 34 2.2 Аналіз методу коефіцієнта використання світлового потоку ... 36 2.3 Методологія розрахунку за методом використання світлового потоку...39 2.4 Обґрунтування проведення розрахунку за питомою потужністю 39 2.5 Аналіз можливості розрахунку освітленості точковим методом 41 2.6 Висновки до розділу ......... 45 3 ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА .............. 46 3.1 Аналіз нормативів освітлення та електропостачання спортивних приміщень .......... 46 3.2 Технологічні особливості прожекторів і світильників LED ...... 48 3.2.1 Світлодіодні прожектори ................. 48 3.2.2 Світлодіодні світильники ....................... 50 3.3 Моделювання світлового середовища за точковим методом розрахунку освітленості ............... 52 3.4 Специфіка системи електропостачання світлодіодної освітлювальної установки ..................... 57 4 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА ......... 59 4.1 Особливості проектування освітлювальних установок для спортивних залів .............. 59 4.2 Аналіз вибору нормативних даних для освітлювального об’єму спортивного залу ................... 62 4.3 Вибір обладнання для освітлення спортивного об’єкту за паспортними даними................. 64 4.3.1 Світлодіодний прожектор GL-FL120 .............. 64 4.3.2 Світлодіодний світильник LED 60 A ........... 65 4.4 Конструктивні особливості використання точкового методу розрахунку освітленості спортивних залів ........... 66 4.5 Висновки до розділів 3, 4 ............. 78 5 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА…...79 5.1 Особливості загальної послідовності проектування системи освітлення спортивних залів для ігрових видів спорту ............. 79 5.2 Вибір кабельно-провідникової частини системи живлення освітлювальної установки ............ 80 5.3 Електротехнічний розрахунок групових щитків системи електропостачання освітлювальної установки .............83 ОБГРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ...........87 6.1 Розрахунок затрат на виготовлення установки ....... 87 6.2 Визначення затрат на експлуатацію установки ................ 92 7 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ .... 96 7.1 ОХОРОНА ПРАЦІ ............. 96 7.1.1 Надання першої допомоги при ураженні електричним струмом ..96 7.1.2 Дія електричного струму на організм людини ...........98 7.2 БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ............100 7.2.1 Пожежна безпека на об’єкті, що проектується ....... 100 8 ЕКОЛОГІЯ ....104 8.1 Актуальність екології і охорони навколишнього середовища.....104 8.2 Заходи, щодо усунення шкідливих викидів речовин при світлотехнічному виробництві.......106 8.3 Висновки до розділу ...... 109 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ .......... 110
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ковалик, Іван Іванович, and Ivan Kovalyk. "Моделювання і аналіз систем електропостачання та освітлення футбольних стадіонів Тернопільської області." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29577.

Full text
Abstract:
In the diploma paper the results of theoretical researches for solving the scientific and technical task, which consists in substantiating the choice of design methodology, analysis and modeling of the operation of power supply systems and lighting of football stadiums in order to increase their operational performance on the example of such sports objects of Ternopil region.
У дипломній роботі приведено результати теоретичних досліджень для вирішення науково-технічного завдання, яке полягає в обґрунтуванні вибору методики проектування, аналізі та моделюванні роботи систем електропостачання та освітлення футбольних стадіонів з метою підвищення їх експлуатаційних показників на прикладі таких спортивних об’єктів Тернопільської області.
ВСТУП ............................. …7 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА .......... 12 1.1 Аналіз світлотехнічних характеристик джерел світла, що використовуються в освітлювальних установках футбольних стадіонів12 1.2 Світлотехнічні характеристики прожекторів з різними типами відбивачів ................. 23 1.3 Аналіз систем освітлення для футбольних стадіонів...... 30 1.4 Висновки до розділу .......... 33 2 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА.......... 34 2.1 Аналіз спектрального складу випромінювання джерел в залежності від добавок рідкоземельних металів та їх солей ........ 34 2.2 Розрахунок спектру випромінювання прожекторів з врахуванням спектральних коефіцієнтів відбивання матеріалів відбивачів ......... 42 2.3 Висновки до розділу........... 45 3 ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА ............ 46 3.1 Загальна технологічна послідовність проектування установок прожекторного освітлення .............. 46 3.2 Технологічні особливості розташування щогл і світлових приладів 49 3.3 Бічне розташування щогл біля футбольного стадіону ........ 51 3.4 Технологія моделювання освітлювальної установки за точковим методом розрахунку освітленості ..................... 53 4 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА ........... 59 4.1 Конструкторський аналіз вихідних і нормативних даних для системи освітлення футбольного поля .......... 59 4.2 Вибір світлових приладів та їх технічні характеристики .......... 60 4.3 Визначення висоти щогли при поперечному розташуванні ....... 65 4.4 Розрахунок максимального кута нахилу прожектора ........ 65 4.5 Висновки до розділів 3, 4 .............. 67 5 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА…………...68 5.1 Захист електричних мереж та вибір апаратів захисту........ 68 5.2 Електротехнічний розрахунок групових щитків мережі живлення освітлювальної установки футбольного стадіон....... 70 5.3 Керування мережею живлення освітлювальної установки приміщень футбольного стадіону ................. 72 6 ОБГРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ .................74 6.1 Поняття рентабельності ............... 74 6.2 Розрахунок економічної ефективності при експлуатації нового обладнання ............ 75 7 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ... 81 7.1 Охорона праці ....................... 81 7.1.1 Вимоги до виробничого освітлення і його нормування .............. 81 7.1.2 Планування робіт по охороні праці................. 85 7.2 Безпека в надзвичайних ситуаціях ..................... 87 7.2.1 Шляхи і засоби підвищення стійкості об’єкту в надзвичайних ситуаціях природного та техногенного характеру ............... 87 8 ЕКОЛОГІЯ .................. 94 8.1 Актуальність екології і охорони навколишнього середовища ...... 94 8.2 Шкідливі викиди при виробництві і експлуатації світових приладів 96 8.3 Заходи, щодо усунення шкідливих викидів речовин ............... 99 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ ................. 102 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ ....................... 104
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Овчаренко, Віталій Вікторович. "Розробка та дослідження мікроелектронної системи стабілізації роботи апаратури живлення мережі." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2232.

Full text
Abstract:
Овчаренко В. В. Розробка та дослідження мікроелектронної системи стабілізації роботи апаратури живлення мережі : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 153 "Мікро- та наносистемна техніка" / наук. керівник Г. Г. Коломоєць. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 83 с.
UA : Розроблена блок-схема пристрою та електрична принципова схема стабілізації роботи апаратури живлення мережі.
EN : A block diagram of the device and an electrical circuit diagram for stabilizing the operation of network power equipment have been developed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лемешко, Андрій Васильович. "Аналіз гідравлічних режимів роботи міської водопровідної мережі в різних умовах водоспоживання." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2138.

Full text
Abstract:
Лемешко А. В. Аналіз гідравлічних режимів роботи міської водопровідної мережі в різних умовах водоспоживання водопостачання : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 192 "Будівництво та цивільна інженерія" / наук. керівник В. І. Сокольник. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 103 с.
UA : Робота складається зі вступу, 4 розділів, загального висновку та переліку використаних джерел. Робота викладена на 103 сторінках, 13 таблиць, 18 зображень. Для написання даної роботи використано 18 літературних джерела. Запроектована водопровідна мережа господарсько-питного призначення. Виконаний аналіз роботи водопровідної міської мережі з контррезервуаром для різних режимів роботи: максимального та мінімального водорозбору, максимального транзиту та середньогодинної витрати. Підібране основне обладнання насосної станції. Розроблені рекомендації щодо оптимізації проектування мережі за умов зміни водоспоживання.
EN : The work consists of an introduction, 4 sections, a general conclusion and a list of sources used. The work is set out on 103 pages, 13 tables, 18 images. 18 literary sources were used to write this work. Designed water supply network for household and drinking purposes. The analysis of the work of the city water supply network with the counter reservoir for different modes of operation: maximum and minimum water intake, maximum transit and average hourly consumption. The basic equipment of the pumping station has been selected. Recommendations on optimization of network design in the case of changing water consumption are developed.
RU : Работа состоит из введения, 4 глав, общего заключения и списка использованных источников. Работа изложена на 103 страницах, 13 таблиц, 18 изображений. Для написания данной работы использовано 18 литературных источника. Запроектирована водопроводная сеть хозяйственно-питьевого назначения. Выполненный анализ работы водопроводной городской сети с контррезервуаром для различных режимов работы: максимального и минимального водоразбора, максимального транзита и среднечасовой расходы. Подобранное основное оборудование насосной станции. Разработаны рекомендации по оптимизации проектирования сети в условиях изменения водопотребления.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography