Academic literature on the topic 'Мережа поставок'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Мережа поставок.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Мережа поставок"

1

ПТИЦЯ, Наталія, and Катерина КОВЦУР. "ДО ПИТАННЯ ВИЗНАЧЕННЯ ХАРАКТЕРУ РОЗТАШУВАННЯ ВАНТАЖООДЕРЖУВАЧІВ ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ СИСТЕМИ ДОСТАВКИ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 16 (May 20, 2021): 131–36. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i16.515.

Full text
Abstract:
Роздрібний ланцюг постачань під тиском високого рівня конкуренції на ринку змушує інших учасників процесу загострювати свою увагу на підвищенні ефективності операцій та визначенню параметрів процесу доставки. Особливістю доставки вантажів в роздрібну торгівельну мережу є територіальне розосередження торгових точок, що визначає розсіювання вантажопотоку у просторі та часі. Існуючі шляхи підвищення ефективності організації руху матеріального потоку є історично сформовані технологічні процеси у логістичному ланцюгу постачань: розробка схем завезення товарів у торгові точки, визначення раціональних розмірів партій і частоту поставок, формування раціональних маршрутів і графіків завезення товарів, визначення структури парку рухомого складу, та інші технологічні процеси, що дозволяють оптимізувати логістичні витрати. Існуючі підходи до визначення характеристик району перевезень та дислокації торгових точок доводять, що прийняті в досліджених роботах допущення про рівномірність розташування торгових точок в районі обслуговування прийняті для спрощення вирішення задач з раціоналізації перевезень. Проаналізовані підходи та залежності не відповідають реальним процесам, що призводить до значних відхилень реальних та модельних значень при визначенні умов роботи транспорту в ланцюгу постачань. Пропонується виявити та формалізувати закономірності розташування торгових точок в районі обслуговування, що дозволить з достатнім ступенем точності визначати умови роботи транспорту в ланцюгу постачань. Ключові слова: система доставки, логістичні витрати, щільність торгових точок, витрати на транспортування, район обслуговування, формат торгової точки, роздрібна торгівельна мережа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Zharkin, A. F., V. O. Novskiy, V. A. Popov, O. S. Yarmoliuk, and Hawkar Ahmed Noory. "Review of Technologies for Controlling the Modes of Operation of 6 ... 20 kV Electrical Networks with Distributed Energy Sources." Èlektronnoe modelirovanie 43, no. 1 (February 1, 2021): 46–66. http://dx.doi.org/10.15407/emodel.43.01.046.

Full text
Abstract:
Відображено еволюцію розвитку постановок і методів реалізації задачі вибору опти­мальних місць розімкнення розподільних мереж. Показано, що у сучасних системах електропостачання в умовах широкого впровадження розосереджених джерел генерації й акумулювання енергії, масового застосування електромобілів дана задача, яка вирі­шується у рамках традиційного підходу, втрачає ефективність. Альтернативою може бути застосування дистанційно керованих комутаційних апаратів, що є обґрунтованим у випадку циклічних і досить тривалих змін навантаження, вихідної потужності розосе­реджених джерел енергії, при увімкнені (вимкнені) пристроїв акумулювання енергії. Показано, що наразі універсальним рішенням є використання засобів силової електро­ніки. Це дає змогу формувати, так звані, м'які точки розімкнення контурів розподільної мережі при керуванні потоками активної та реактивної потужності для забезпечення мінімуму втрат електричної енергії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

КОТЕНКО, Вікторія. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПОПИТУ У МОДЕЛЮВАННІ ЛАНЦЮГІВ ПОСТАВОК ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 15 (November 26, 2020): 35–40. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i15.390.

Full text
Abstract:
Інтенсивний розвиток аграрного сектору України за останні спричинив зміни у логістиці зернових культур. Попит на зерно та пов'язану з ним діяльність формує попит на його транспортування. Оцінити попит на сільськогосподарські перевезення необхідно для аналізу транспортної політики та прийняття рішень про господарську діяльність перевізників. У статті розглянуто особливості формування попиту у моделях транспортування зернових культур вітчизняних науковців. Імітаційна модель дозволяє визначити параметри автомобільного парку для вивчення попиту на транспортні перевезення сільськогосподарських товарів, на основі оцінки заявок на перевезення, що може бути використаним на етапі транспортування «індивідуальне сільське господарство-елеватор». Модель нейронних мереж надає можливість зробити раціональним прийняття управлінських рішень та сприяти інтелектуалізації логістики ланцюгів поставок з метою мінімізації операційних витрат для перевезення вантажу. Тобто планувати та негайно виконувати розподіл залежно від попиту на вантаж. Ця модель враховує такі параметри як сезонність або нерівномірність перевезень, рух транспортних засобів та інфраструктуру залізниці. Особливо доцільним використання цієї моделі буде на етапі транспортування «елеватор-лінійний елеватор/морський термінал» із залученням залізничного транспорту. Особливістю нечіткої моделі управління є те, що вхідні параметри описуються не кількісним значенням, а певною терм-множиною. При цьому кількісні характеристики представляються нечітко та у вигляді лінгвістичних змінних. Дослідження попиту на вантажні перевезення дозволить підвищити ефективність на різних етапах доставки. Кожна наведена модель має особливий підхід до дослідження попиту та прогнозування перевезень у аграрному секторі. Проте створення уніфікованої моделі прогнозування попиту на перевезення сприятиме раціоналізації прийняття управлінських рішень та мінімізації витрат на кожному з етапів транспортування зернових культур, що сприяє подальшим дослідженням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дурач, В. М., С. М. Осипенко, and Л. Г. Ніколайчук. "ЗАКУПІВЛІ У ВІЙСЬКОВУ УСТАНОВУ ЯК ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ЛОГІСТИКИ." Підприємництво і торгівля, no. 32 (December 20, 2021): 17–25. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-32-03.

Full text
Abstract:
Умови перших років дестабілізації ситуації на сході України, розгорнення повномасштабних військових дій засвідчили недосконалу здатність українських збройних сил, оборонного комплексу та українського уряду загалом здійснювати військові операції, а також якісно забезпечувати потреби фронту. Українська влада виявилась неспроможною спорядити сили ООС (операції об’єднаних сил) найнеобхіднішим, зокрема амуніцією, провіантом, зброєю, технікою. Відсутність зрозумілої схеми поставок матеріального забезпечення військовим вимагала формування військової логістики, першочерговими завданнями якої є налагодження вчасного та якісного забезпечення технікою, зв’язком, матеріально-технічними засобами та створення чинної інфраструктури, що забезпечуватиме успіх і тактичних, і стратегічних операцій. Нині напрям досліджень військової логістики є різновекторним: від моделей інтегрованої військової логістики ланцюга поставок, що об’єднує всю систему військової підтримки (систему тилового забезпечення, інформаційну та систему обслуговування військ), до взаємозв’язку між військовою і комерційною логістикою з точки зору їх цілей в управлінні ланцюгами поставок, яка об’єднує управління закупівлями, запасами, складуванням, транспортування, необхідні мережі, потік інформації, технології та управління безпекою. Збройні сили багатьох країн світу мають свої дослідні інститути, які працюють над винаходами логістики на користь армії, реагують на зміни ринку, користуються «цивільними» рішеннями, адаптуючи їх до своїх потреб. Однак не в Україні. Сьогодні, на порозі вступу до НАТО, Україна потребує глибокого вивчення та визначення напрямів покращення логістики збройних сил, особливо це стосується таких її складових частин, як речове забезпечення та процес закупівлі майна, тому існує нагальна потреба вивчення сучасного стану та обґрунтування пріоритетного розвитку логістики ЗС України. У сучасних умовах ведуться пошуки нових способів і форм матеріального забезпечення військ та змінюється законодавство щодо проведення закупівель речового та іншого майна у військових установах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Клюєв, С. О., and Б. В. Юров. "Дослідження трансформації транспортної логістики в Україні в умовах Індустрії 4.0." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 4(268) (June 10, 2021): 66–71. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-268-4-66-71.

Full text
Abstract:
В статті розглянуті основні елементи майбутньої модернізації транспортної логістики: розумний рухомий склад, безпілотні транспортні засоби, розподілені реєстри, технології 3D-друку й Інтернету речей. Наведено огляд Індустрії 4.0, її характерні риси та очікування від її впровадження. Досліджено зміни, які можуть статися із основними складовими частинами логістики в Індустрії 4.0: матеріальним потоком, логістичною операцією, логістичною функцією, логістичним ланцюгом постачання, логістичною мережею, логістичною системою. Показано, що в Індустрії 4.0 в логістичному ланцюгу поставок зменшиться кількість можливих напрямів протікання матеріального потоку, а продукція одразу після її виготовлення буде відправлятися покупцю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Немченко, Алла, Вікторія Назаркіна, Вікторія Міщенко, Олена Винник, and Шушан Гішян. "АНАЛІЗ ОСОБЛИВОСТЕЙ ОПОДАТКУВАННЯ ПДВ ТОВАРІВ АПТЕЧНОГО АСОРТИМЕНТУ У СВІТІ ТА УКРАЇНІ." Молодий вчений, no. 10 (98) (October 31, 2021): 119–24. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-10-98-28.

Full text
Abstract:
Ключовими елементами системи забезпечення доступності товарів аптечного асортименту є регулювання націнки у всьому ланцюгу поставок та зниження податків, зокрема податку на додану вартість (ПДВ). У країнах ЄС ставка ПДВ на ліки варіює у широких межах від 2,1 до 25%. В Україні встановлено 7% ПДВ на лікарські засоби (ЛЗ), які включені до державного реєстру та 20% − на інші аптечні товари, зокрема екстемпоральні ЛЗ. Для підвищення ефективності протиепідемічних заходів від ПДВ звільнено 103 МНН ЛЗ, 168 медичних виробів (МВ) та інші товари, що використовуються для лікування й профілактики Covid-19. Проведено аналіз групи препаратів, що не відно-сяться до ЛЗ та обкладаються ПДВ за ставкою 20% у національній мережі аптек «Подорожник». Для підвищення їх доступності для населення роздріб-на націнка встановлена на рівні 2%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Тригуб, Олександр, and Тимур Михайловський. "З думкою про допомогу: АРА на Півдні України у 1921-1923 рр." Старожитності Лукомор'я, no. 2 (September 8, 2020): 47–77. http://dx.doi.org/10.33782/2708-4116.2020.2.24.

Full text
Abstract:
Розкрито діяльність однієї з ключових міжнародних організацій допомоги у південноукраїнському регіоні – Американської адміністрації допомоги (АРА). Протягом квітня-червня 1922 р. АРА організувала мережу їдалень у Миколаївській та Одеській губерніях (820), де харчувалося 192774 дітей і 1045 дорослих. Також сухі пайки й обіди отримували діти та дорослі закритих установ (дитячих будинків, лікарень, санаторіїв, студентських їдалень тощо). Загалом отримували допомогу 427624 особи. Окрім харчування АРА розподіляла продуктові та речові посилки, надавала медичну допомогу (організація медичних пунктів, лазень, поставки медикаментів, лікування хвороб, профілактика захворювань, поширення медичної літератури тощо). АРА завершила свою роботу у червні 1923 р., а 15 липня 1923 р. було ліквідовано український осередок організації і 20 липня 1923 р. було закрито центральний офіс місії у Москві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Shynkaruk, Oksana, Eugeniy Imas, Lolita Denysova, and Viktor Kostykevich. "Вплив інформаційно-комунікаційних технологій на фізичне та психічне здоров’я людини." Physical education, sports and health culture in modern society, no. 2(42) (July 26, 2018): 13–24. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2018-02-13-24.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах актуальними питаннями продовжують залишатися взаємозв’язок здоров’я людини та інформаційних технологій, порушення соматичного й психічного здоров’я населення, зумовлені інформаційними та психоемоційними навантаженнями. Мета статті – визначити особливості використання інформаційно-комунікативних технологій у повсякденному житті й досліджувати їх вплив на фізичне та психічне здоров’я людини. Станом на 31 грудня 2017 р. 4,15 млрд людей у світі підключені до мережі Інтернет. В Україні 52,5 % осіб є користувачами мережі Інтернет. Це становить 3,5 % від загальної кількості користувачів у Європі. 96 % дітей користуються Інтернетом, який став для них природною частиною життя. Комп’ютер є не лише розвагою, але й засобом спілкування, самовираження та розвитку особистості. Сучасних дітей і молодь Інтернет приваблює різноманітним спілкуванням, угамуванням інформаційного голоду, пошуком нових форм самовираження, анонімністю й віртуальною свободою, почуттям спільності та приналежності до групи. Вони засвоюють нові цифрові технології й учаться вільно орієнтуватися в інформаційному просторі. Діти не можуть реально оцінювати рівень достовірності та безпеки інформації, що міститься в Інтернет-просторі. За останні півроку у світі збільшилося покриття Інтернетом на 7 %. За даними статистики, понад третина користувачів в Україні мають вік до 29 років. Більше 60 % дітей і підлітків щодня спілкуються в Інтернет-чатах. Надання переваги віртуальному світу чинить негативний вплив на психіку й здоров’я дитини та може погіршити не лише зір, поставу й сон, але й викликати тривожність, дратівливість, соціальну дезадаптованість і залежну поведінку. Відзначено підвищення високого рівня тривожності, ригідності та екстравертності в інтернет-користувачів. Лише 24 % дорослих перевіряють, які сайти відвідує їхня дитина. 11 % батьків знають про такі онлайн-загрози, як «дорослий» контент, азартні ігри, онлайн-насилля, кіберзлочинність. 79 % дітей упевнені в тому, що вони достатньо обізнані щодо ризиків в Інтернет-мережі. Розглянуто п’ять основних видів інтернет-залежності: комп’ютерна залежність, компульсивна навігація в мережі, перевантаженість інформацією, кіберсексуальна й кіберкомунікативна залежності. В Україні поширена саме друга (кіберкомунікативна) залежність. Так, згідно з проведеними дослідженнями, перше місце за відвідуваністю займають саме соціальні мережі (27 % у цілому серед молоді), у дівчат показник вищий (29,8 %), порівняно з хлопцями (23,9 %).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Morozov, A. V., and T. A. Vakaliuk. "ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ НАЯВНИХ ЦИФРОВИХ ОСВІТНЬО-НАУКОВИХ СЕРЕДОВИЩ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 2, no. 1 (September 8, 2021): 236–43. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2021-1-2-37.

Full text
Abstract:
У статті представлено порівняльний аналіз наявних цифрових освітньо- наукових середовищ закладів вищої освіти України. Доведено, що у період всесвітньої пандемії COVID-2019 важливим постало питання наявності цифрового освітньо-наукового середовища закладу вищої освіти, що забезпечило б безперебійне функціонування освітнього процесу у період вимушеного дистанційного навчання. Установлено, що досі недостатньо дослідженими залишаються проблеми проєктування та педагогічно виваженого використання цифрового освітньо-наукового середовища закладу вищої освіти. Нині в різних закладах вищої освіти використовуються або власноруч розроблені системи, або придбані у популярних розробників. Зокрема, найбільш поширеними у використанні системами управління освітнім процесом серед закладів вищої освіти України є «Директива», «Університет», «Політек-софт». Також є заклади вищої освіти, які користуються власними напрацюваннями: Київський університет імені Бориса Грінченка, Хмельницький національний університет. Отже, у статті детально проаналізовано функціонал таких цифрових середовищ. Зокрема, е-середовище Київського університету імені Бориса Грінченка містить низку складників, що доступні із зовнішніх ресурсів, а також деякі компоненти, які доступні лише з мережі університету. Зокрема, із зовнішніх ресурсів доступні такі складники: Е-навчання, Е-портфоліо викладача, Вікі-портал, інституційний репозиторій, електронні видання, електронний каталог, електронні заявки, наукові конференції та семінари, база випускових робіт, сертифіковані ЕНК, підвищення кваліфікації, хмарні сервіси Microsoft, профілі інститутів у Google-академії, Авторизований сертифікаційний центр CERTIPORT. Окрім того, із внутрішньої мережі доступні й інші складники середовища: електронний репозиторій, електронне тестування, база реєстрів діяльності, журнал заявок на ремонт КТ, створення корпоративної пошти. Своєю чергою, Хмельницький національний університет представляє це середовище як перелік посилань на необхідні матеріали.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Хміль, С. В., У. Я. Франчук, Л. М. Маланчук, and М. В. Франчук. "МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ПРОГНОЗУВАННЯ ВИНИКНЕННЯ ПРЕЕКЛАМПСІЇ СЕРЕДНЬОГО СТУПЕНЯ У ЖІНОК ГРУПИ ВИСОКОГО РИЗИКУ РОЗВИТКУ ПІЗНЬОГО ГЕСТОЗУ НА ТЛІ МЕТАБОЛІЧНОГО СИНДРОМУ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 3 (December 1, 2021): 157–61. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2021.v.i3.12530.

Full text
Abstract:
В Україні наявна тенденція до збільшення розвитку ускладнення вагітності пізніми гестозами, тому дослідження методом математичного моделювання прогнозування виникнення прееклампсії середнього ступеня є доцільним та необхідним для спрощення верифікації даної патології. Мета – розроблення математичної моделі для визначення ймовірності та відсотка прогнозування виникнення прееклампсії середнього ступеня у жінок групи високого ризику розвитку пізнього гестозу на тлі метаболічного синдрому. Матеріал і методи. На сьогодні, окрім точної діагностики та ефективного лікування прееклампсії з ожирінням, постало питання прогнозування виникнення прееклампсії за допомогою біохімічних маркерів діагностики. Іншими словами, з якою ймовірністю може виникнути прееклампсія середнього ступеня у жінок групи ризику виникнення пізнього гестозу на тлі метаболічного синдрому. Для вирішення завдань такої складності застосували нейронні мережі, або «штучний інтелект». Результати. Математично доведено, що при наявності протеїнурії, що відповідає діагностичним критеріям прееклампсії легкого ступеня, дефіциту вітаміну D та підвищення рівня інгібіну А, ймовірність розвитку прееклампсії середнього ступеня становить 89 % . Висновки. У пацієнток віком понад 35 років ризик виникнення прееклампсії середнього ступеня, враховуючи додаткові прогностичні маркери, зокрема вітамін D та інгібін А, зростає ймовірність розвитку даного ускладнення вагітності на тлі метаболічного синдрому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Мережа поставок"

1

Дорофєєв, Юрій Іванович. "Робастне керування запасами у мережах поставок в умовах невизначеності попиту та транспортних запізнень." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21964.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.13.07 – автоматизація процесів керування. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2016 р. Дисертація присвячена обґрунтуванню та розробці концепції та методів синтезу автоматизованих систем робастного керування запасами в мережах поставок на основі розвитку методу інваріантних еліпсоїдів з використанням дескрипторного підходу і параметризованої функції Ляпунова. Розроблено дискретну математичну модель керованої мережі поставок у просторі станів з використанням матриці динаміки, яка має параметричну невизначеність афінного типу. Закон керування побудовано на основі періодичної перевірки рівнів запасів ресурсів у вигляді лінійного динамічного зворотного зв'язку за сигналом нев'язки між готівковими і страховими рівнями запасів. Для подавлення впливу зовнішнього попиту на рівні запасу ресурсів та забезпечення робастної стійкості замкнутої системи застосовано метод інваріантних еліпсоїдів, який зводить синтез оптимального регулятора до пошуку найменшого інваріантного еліпсоїда замкнутої системи. За допомогою лінійних матричних нерівностей задачу синтезу регулятора зведено до послідовності задач напіввизначеного програмування, які розв'язуються чисельно в реальному часі. Для зменшення ступеня консерватизму результатів керування застосовано дескрипторний підхід з використанням параметризованої функції Ляпунова. Сформульовано необхідні та достатні умови існування допустимого керування для розглянутої задачі. Задача оцінювання допустимої області в просторі керуючих впливів представлена у вигляді системи білінійних матричних нерівностей, для вирішення якої запропоновано ітераційний алгоритм. Побудовано математичну модель системи подачі та розподілу води як об'єкта автоматичного керування, яка відрізняється врахуванням нелінійних взаємозв'язків за умови існування квадратичних обмежень на їх значення. Розв'язано задачу автоматизації керування режимами роботи насосних станцій в системі централізованого водопостачання.
The dissertation for the degree of doctor of technical sciences, specialty 05.13.07 – automation of control processes. – The National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2016. The dissertation is devoted to the development of a concept and synthesis methods of automated systems of robust inventory control in supply networks with uncertainty of demand and time-delays on the basis of extension of the invariant ellipsoids method using the descriptor system approach and parameter-dependent Lyapunov function. A discrete mathematical model in state space of supply network is developed, which has parametric uncertainty of affine type. The control law is based on the periodic inspection of resources stock levels and constructed in the form of a linear dynamic feedback with respect to deviation between cash and safety stock levels of resources. In order to suppress the influence of the changes in external demand while ensuring robust stability of a closed system the invariant ellipsoids method is used, which reduces the synthesis of optimal controller to a problem of the search for the smallest invariant ellipsoid of the closed system. Using linear matrix inequalities the controller synthesis problem is reduced to a sequence of semidefinite programming problems, that are solved numerically in real time. A descriptor system approach with parameter-dependent Lyapunov function is used to reduce the degree of conservatism of control results. A necessary and sufficient conditions of the control existence for a constrained robust guaranteeing inventory control synthesis problem in supply networks are formulated. A problem of estimating the allowable region in the space of control actions is formulated in terms of solvability of bilinear matrix inequalities system, for solution of which an iterative algorithm is proposed. A mathematical model of the water distribution system as an automatic control object in the form of a set of linear subsystems with nonlinear relationships under condition of the existence of a quadratic constraints on their values is developed. A problem of pumping stations modes control automation in the centralized water supply system is solved.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Нікульченко, Артем Олександрович. "Методи та інформаційна технологія децентралізованого гарантуючого керування запасами у мережах поставок з невизначеними запізнюваннями." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38791.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.06 – інформаційні технології. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2018 р. Дисертацію присвячено розробці методів та інформаційної технології (ІТ) децентралізованого керування запасами в мережах поставок (МП) при наявності невизначених запізнювань. Виконано аналіз сучасних інформаційних технологій керування МП. Розроблено математичну модель процесу керування запасами локального вузла МП та її дескрипторне перетворення. Закон керування побудовано у вигляді лінійного зворотного зв'язку за станом. Запропоновано розвиток методу інваріантних еліпсоїдів на основі побудови функціонала Ляпунова-Красовського. За допомогою техніки лінійних матричних нерівностей задачу синтезу регулятора зведено до задачі напіввизначеного програмування. Удосконалено метод прогнозування попиту на ресурси на основі побудови вектора кривої продажів. Запропонований підхід забезпечує оптимальне подавлення впливу зовнішнього попиту на рівні запасів ресурсів за обраним критерієм, а також гарантоване значення показника якості керування. Удосконалено метод визначення максимальної граничної величини запізнювання. Виконано аналіз стійкості керованої МП. Розроблено стратегію реалізації запропонованої ІТ, а також діаграму компонентів інформаційної системи. Результати впроваджено в промислових компаніях та у навчальний процес НТУ "ХПІ".
The dissertation for a candidate degree of technical sciences, specialty 05.13.06 – Information Technologies. – The National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2018. The thesis focuses on the development of methods and information technology (IT) of decentralized guaranteed inventory control in supply networks (SN) with uncertain transportation delays. Modern information technologies of SN control are analyzed. The mathematical model of the inventory control process at a local node of the SN and descriptor transformation of the model have been suggested. The control law is formulated in the form of linear state feedback. The work suggests an extension of the invariant ellipsoid method based on building of the Lyapunov-Krasovskii functional. Controller synthesis problem has been represented as the semidefinite programming problem. Suggested improvements to the method of forecasting the consumer demand for physical resources based on building a sales curve vectors. The suggested approach ensures optimal compensation of external demand influence on the level of resource stocks by the defined criteria. Suggested approach also ensures guaranteed value of the local quadratic control cost. Suggested improvements to the method of determining the maximum allowed delay. Using the comparison method and Lyapunov vector functions, the stability of the managed SN is analyzed. The thesis also provides implementation strategy for the suggested IT, as well as the diagram of the IT components. The results have been used by commercial companies, as well as in the educational process at the National Technical University "KhPI".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Нікульченко, Артем Олександрович. "Методи та інформаційна технологія децентралізованого гарантуючого керування запасами у мережах поставок з невизначеними запізнюваннями." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38702.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.06 – інформаційні технології. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2018 р. Дисертацію присвячено розробці методів та інформаційної технології (ІТ) децентралізованого керування запасами в мережах поставок (МП) при наявності невизначених запізнювань. Виконано аналіз сучасних інформаційних технологій керування МП. Розроблено математичну модель процесу керування запасами локального вузла МП та її дескрипторне перетворення. Закон керування побудовано у вигляді лінійного зворотного зв'язку за станом. Запропоновано розвиток методу інваріантних еліпсоїдів на основі побудови функціонала Ляпунова-Красовського. За допомогою техніки лінійних матричних нерівностей задачу синтезу регулятора зведено до задачі напіввизначеного програмування. Удосконалено метод прогнозування попиту на ресурси на основі побудови вектора кривої продажів. Запропонований підхід забезпечує оптимальне подавлення впливу зовнішнього попиту на рівні запасів ресурсів за обраним критерієм, а також гарантоване значення показника якості керування. Удосконалено метод визначення максимальної граничної величини запізнювання. Виконано аналіз стійкості керованої МП. Розроблено стратегію реалізації запропонованої ІТ, а також діаграму компонентів інформаційної системи. Результати впроваджено в промислових компаніях та у навчальний процес НТУ "ХПІ".
The dissertation for a candidate degree of technical sciences, specialty 05.13.06 – Information Technologies. – The National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2018. The thesis focuses on the development of methods and information technology (IT) of decentralized guaranteed inventory control in supply networks (SN) with uncertain transportation delays. Modern information technologies of SN control are analyzed. The mathematical model of the inventory control process at a local node of the SN and descriptor transformation of the model have been suggested. The control law is formulated in the form of linear state feedback. The work suggests an extension of the invariant ellipsoid method based on building of the Lyapunov-Krasovskii functional. Controller synthesis problem has been represented as the semidefinite programming problem. Suggested improvements to the method of forecasting the consumer demand for physical resources based on building a sales curve vectors. The suggested approach ensures optimal compensation of external demand influence on the level of resource stocks by the defined criteria. Suggested approach also ensures guaranteed value of the local quadratic control cost. Suggested improvements to the method of determining the maximum allowed delay. Using the comparison method and Lyapunov vector functions, the stability of the managed SN is analyzed. The thesis also provides implementation strategy for the suggested IT, as well as the diagram of the IT components. The results have been used by commercial companies, as well as in the educational process at the National Technical University "KhPI".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Саєнсус, М. А., and M. A. Saiensus. "Організаційно-економічні основи управління холодною логістикою підприємств: теорія і практика." Diss., Одеський національний економічний університет, 2021. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12856.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячено вирішенню важливої наукової проблеми - розробці організаційно-економічних засад управління холодної логістикою підприємств. У дисертації вирішено проблему розробки теоретичних положень і прикладних рекомендацій з управління холодною логістикою підприємств. Сформовано понятійно категоріальний апарат і концепціяю управління холодною логістикою. Визначено теоретичну сутність та особливості управління логістичними інноваціями в холодних ланцюгах поставок. Розвинено аналітичні інструменти управління холодною логістикою. Розроблено та апробовано модель мережевого дизайну холодного ланцюга постачання підприємств харчової промисловості в умовах формування «сталої» логістики, яка дозволяє здійснювати оперативне управління холодними ланцюгами поставок з урахуванням екологічних факторів. Теоретично обґрунтований і практично підтверджений підхід до оцінки ефективності логістичної діяльності підприємств харчової промисловості, що входять в холодних ланцюгів поставок, який передбачає систематизацію наявних фрагментарних методологічних підходів, заснованих на ключових показниках діяльності підприємств з урахуванням ризиків і невизначеності.
The research is devoted to solving an important scientific problem - the development of organizational and economic foundations of cold logistics management of enterprises. The relevance of the study is determined by the impact on the activities of enterprises, the transformation of the Ukrainian economy, which requires the formation of new approaches to improving the organizational and economic efficiency of managing the logistics supply chains of enterprises, maintaining their competitiveness. The change in economic development benchmarks is accompanied by an expansion of the range of issues that determine the rethinking of both economic theory and practical developments, which forms the task of creating the organizational and economic foundations for the application of legislative, regulatory and technical and economic mechanisms for managing cold logistics of enterprises. In the current situation associated with the COVID-19 / SARS-CoV-2 pandemic, technologies based on Logistics 4.0 are becoming one of the effective tools for organizational and economic management, which support the development of plans to mitigate risks in the logistics systems of enterprises in cold supply chains. The dissertation solves the problem of developing theoretical provisions and applied recommendations for the management of cold logistics enterprises. The working hypothesis of the dissertation research is the theoretical substantiation and practical confirmation of the cold logistics management methodology of food industry enterprises from the standpoint of a systematic approach, hierarchy, relationship and interdependence of management decisions and the impact on the efficiency of the cold supply chain of enterprises of various configurations and complexity. The concept of the research is to substantiate the theoretical and methodological provisions, according to which the modern stage of the evolution of the theory of cold logistics and cold supply chain management in the commodity exchange system turned out to be due to innovative changes and requires the scientific and practical development of a new fundamental model for optimizing cold logistics enterprises. Empirically, the relevance of such a model is an important imperative for the further methodological development of the theory of cold supply chain management, which will increase the sustainability and efficiency of the further development of cold logistics in the food industry, forming the preconditions for a qualitative update of their configuration. The information base of the research, which ensures the reliability and validity of scientific provisions and conclusions, proposals and applied recommendations are the following: the results of scientific and practical research; official statistical sources of Ukraine and European countries; monographic studies of domestic and foreign scientists, periodical and special literature on the issues under study, the results of industry research in the field of cold logistics, food industry, scientific developments of the author. To ensure the representativeness of the results, the activities of 436 food industry enterprises and more than 20 enterprises of cold supply chain operators in 2012-2019 were comprehensively studied. In the dissertation, the conceptual and categorical apparatus and the concept of cold logistics management have been formed. The theoretical essence and features of the management of logistics innovations in the neo-industrialization conditions, based on the main technological trends in Industry 4.0 and Logistics 4.0, have been determined. Analytical tools have been developed for organizational and economic diagnostics of objects included in the cold supply chain, taking into account the requirements of legislation, temperature standards, storage modes, risk, uncertainty and the degree of competition. The model for building a network of a cold supply chain for food industry enterprises has been elaborated and tested in the context of the formation of "sustainable" logistics, which makes it possible to quickly manage cold supply chains taking into account environmental factors. The use of the developed algorithms and block diagrams for building supply chains considering the concept of cold logistics allows using a large number of analytical methods to assess the results of logistics activities. The approach to assessing the efficiency of logistics activities of food industry enterprises included in the cold supply chain has been theoretically substantiated and practically confirmed, which provides for the systematization of existing fragmentary methodological approaches based on key performance indicators of enterprises, taking into account risks and uncertainties. The developed methods and models stipulate the possibility to improve the quality and efficiency of supply chain management in various sectors of the food industry.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography