Academic literature on the topic 'Мемуари'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Мемуари.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Мемуари"

1

Галич, Олександр. "Періодика в дитячі, юнацькі та молоді роки С. Єфремова: мемуарний вимір." Український інформаційний простір, no. 1(7) (May 20, 2021): 120–37. http://dx.doi.org/10.31866/2616-7948.1(7).2021.233882.

Full text
Abstract:
В останні десятиліття під впливом глобалізаційних процесів у світі художня література стала помітно втрачати свої позиції, її почала поступово витісняти документалістика, різновидом якої є мемуарна література. Спогади все частіше стали виходити з маргінесів наукових студій. Мемуари С. Єфремова, які досі були відомими обмеженому колу дослідників, після публікації окремим виданням, дали можливість поліфонічніше зрозуміти його особистість, з’ясувати чинники формування його світоглядних позицій, засвідчили роль періодичних видань, які він читав у дитячі, юнацькі й молоді літа, у яких друкувався, з якими полемізував. Мемуарні свідчення стали важливою сторінкою історії української журналістики. Метою статті є з’ясування ролі російських і галицьких видань у розширенні світоглядних орієнтирів, формуванні україноцентричних позицій автора, окреслення початку журналістської, наукової та громадської діяльності. Бібліотека батька, сільського священника, згодом книгозбірня брата, ректора Київської духовної семінарії Іоанникія, надали можливість С. Єфремову знайомитися з великою кількістю періодичних видань царської Росії, суттєво розширювали його світоглядні горизонти, спонукали відстоювати права українців на видання рідною мовою. Співпраця автора мемуарів із низкою російських видань, а також із галицькою періодикою збігається з пожвавленням громадської активності українців, поступовими змінами в їхній національній свідомості. Публікації в російських газетах і журналах стали для С. Єфремова школою шліфування його журналістської майстерності. Плідна співпраця автора з російськими (Сын Отечества», «Киевское Слово») та галицькими («Зоря», «Правда», «Записки Наукового Товариства ім. Шевченка», «Літературно-Науковий Вістник») виданнями в спогадах закінчується подіями російської революції 1905 року, у результаті якої вперше на території Російської імперії з’явилася ціла низка україномовних видань («Громадська Думка» і «Нова Громада»), активну участь у створенні яких відіграв автор мемуарів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Markevych, Oksana. "Державна служба у Волинській губернії у спогадах та оцінці сучасників (кінець ХVІІІ – перша половина ХІХ століття)." Eminak, no. 2(30) (June 26, 2020): 45–55. http://dx.doi.org/10.33782/eminak2020.2(30).405.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано мемуарну літературу (спогади, записки, мемуари), листи, які висвітлюють особливості державної служби у Волинській губернії, взаємодію влади з населенням, засоби приваблювання та стимулювання, дозвілля та культурні запити службовців. З’ясовано як впливала політична ситуація на виконання службових обов’язків. Визначено оцінку державної служби та характеристики начальників краю як самими чиновниками, так і особами не пов’язаними зі службою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Михальчишин, А. "Перечитуючи мемуари Черчилля." Дзвін, no. 10 (876) (2017): 142–51.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мусієнко, Оксана Станіславівна. "Іван Кавалерідзе. Мемуари. Драматургія. Публіцистика." Науковий вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого, no. 21 (December 14, 2017): 197–200. http://dx.doi.org/10.34026/1997-4264.21.2017.221133.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Прокопчук, Вікторія. "ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ КОНФЛІКТ В ІНТЕРПРЕТАЦІЇ РАДЯНСЬКИХ ПАРТИЗАНСЬКИХ КЕРІВНИКІВ." Litopys Volyni, no. 25 (December 10, 2021): 48–53. http://dx.doi.org/10.32782/2305-9389/2021.25.08.

Full text
Abstract:
У статті здійснено спробу показати польсько-український конфлікт 1939–1945 рр. крізь призму присутності в ньому СРСР та Третього райху як «третьої сили» цього міжетнічного протистояння. Мета статті – розкрити бачення польсько-українського конфлікту радянськими партизанськими керівниками у своїх спогадах та простежити у цих спогадах німецько-радянський вплив на ескалацію протистояння між поляками та українцями в 1939–1945 рр. Як джерела для вивчення проблематики польсько-українських відносин в роки Другої світової війни проаналізовано мемуари радянських партизанських керівників С. Руднєва, Д. Медведєва, А. Бринського, І. Старінова, В. Войцеховича, Г. Якименка. Із використанням критичного методу викладено інтерпретацію ворожнечі між поляками та українцями радянським партизанським керівництвом. Висвітлено аспекти діяльності радянської партизанки, спрямовані на посилення конфронтації між поляками та українцями. Показано, що в ескалації міжетнічної польсько-української ворожнечі були зацікавлені як радянська, так і німецька сторона. На основі мемуарів висвітлено позиції радянського партизанського керівництва щодо діяльності українського національно-визвольного руху в роки Другої світової війни. Коротко охарактеризовано погляди сучасних українських науковців на присутність «третьої сторони» в польсько-українському протистоянні в 1939–1945 рр. Спираючись на подану в мемуарах інформацію, простежено розвідницьку діяльність радянської партизанки на території України. Наукова новизна статті полягає у систематизованому опрацюванні спогадів радянських партизанських керівників із метою виявлення в них фактів, які свідчать про втручання СРСР та Третього райху в польсько-українське протистояння в роки Другої світової війни. Визначено перспективи для проведення подальших досліджень окресленої у статті проблематики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Галич, Олександр. "Мемуари Сергія Єфремова про заснування перших українськомовних видань." Український інформаційний простір, no. 2(8) (November 15, 2021): 170–82. http://dx.doi.org/10.31866/2616-7948.2(8).2021.245876.

Full text
Abstract:
Революційні події 1905 року в Росії радикалізували настрої в середовищі української інтелігенції, додавши оптимізму на появу української преси на підросійських землях України. Метою статті є на матеріалі мемуарів С. Єфремова 1920–1921 років з’ясувати його власну роль та роль інших українських діячів у створенні перших українськомовних періодичних видань на теренах підросійської України. На наддніпрянській Україні спочатку з’явилася публіцистика українською мовою. С. Єфремов у спогадах гордився власною першою публіцистичною працею рідною мовою, надрукованою в російськомовній газеті «Киевские Отклики», що отримала схвальні відгуки не лише в наддніпрянській Україні, а й на Галичині, про що свідчив відгук І. Франка. Далі постало питання створення газети українською мовою. Під час наради в будинку Є. Чикаленка було вирішено взятися за підготовку випуску газети. Планувалося розв’язати цю проблему швидко. Було попередньо розподілено посади: С. Єфремов повинен був стати редактором видання. Саме йому доручили скласти кошторис газети, а також визначитися з назвою, знайти співробітників. Розглянувши декілька пропозицій, газету вирішили назвати «Громадське Слово». Крім того, автор спогадів запропонував видавати журнал «Нове Життя». Згодом домовилися, що С. Єфремов стане редактором місячника, а Ф. Матушевському буде доручено редагувати газету. Була підготовлена програма обох видань. Однак дозволу на газету та журнал українською мовою з першої спроби отримати не вдалося, оскільки в програмі видань владою були знайдені нібито заклики до зміни існуючого ладу. С. Єфремов згадав, що за дозволом довелося звернутися вдруге, змінивши назви на «Громадську Думку» та «Нову Громаду». Коли нарешті отримали дозвіл, то підготовка першого числа українськомовної газети сприймалася в колективі як свято. С. Єфремов сам вичитав коректи до першого числа газети, що з’явилася друком 31 грудня 1905 року. Однак відзначити цю подію автор мемуарів не зміг, цього дня він уже перебував в ув’язненні. Перша українськомовна газета проіснувала до 18 серпня 1906 року. У цьому ж році вийшло 12 чисел журналу «Нова Громада», де були розміщені матеріали, написані С. Єфремовим у царській тюрмі. Мемуари цього автора суттєво розширюють знання з історії української журналістики початку ХХ століття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бондарчук, О. "Мемуари Тадеуша Бобровського в сприйманні Івана Франка." Київські полоністичні студії 29 (2017): 171–77.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ткаченко, Вікторія Іванівна. "Ліризм як елемент кордоцентризму в мемуаристиці Ганни Барвінок." Літератури світу: поетика, ментальність і духовність 8 (January 30, 2017): 201–9. http://dx.doi.org/10.31812/world_lit.v8i0.1152.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано мемуари Ганни Барвінок. Основна увага зосереджена на ліризмі спогадів про Т. Шевченка, П. Куліша, які написані з позицій кордоцентризму, який є ознакою ментальності українського народу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Білоусов, А. "Миттєвості - прекрасні і гіркі: ліричні мемуари Ольги Петрової." Світогляд, no. 5 (67) (2017): 64–71.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Данилюк-Терещук, Т. "Мемуари про Олену Пчілку як історико-літературне джерело." Волинь філологічна: текст і контекст, Вип. 13 (2012): 109–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Мемуари"

1

Пасічник, А. І. "Внутрішня та зовнішня політика гетьмана П. Скоропадського." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/5803.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Курбацька, Т. В. "Публікації мемуарів у журналі "Киевская старина" (1882-1906 рр.)." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КНУТШ, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пархоменко, В. А. "Мемуарна література про збройне протистояння між УHP та радянською Росією (грудень 1917 - січень 1918 pp.)." Thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20164.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Приказчикова, Е. Е. "Культурные мифы и утопии в мемуарно-эпистолярной литературе русского Просвещения : автореф. дис. … д-ра филол. наук : 10.01.01." Thesis, б. и, 2010. http://hdl.handle.net/10995/2529.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Зубакина, Т. Н. "Метафорическое моделирование историко-политического события (на материале мемуаров У. Черчилля «The Second World War»): автореф. дис. … канд. филол. наук : 10.02.19." Thesis, б. и, 2014. http://hdl.handle.net/10995/37870.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Товкач, Анастасія Олександрівна. "Мемуари учасниць українського національного Руху Опору як історичні джерела." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3947.

Full text
Abstract:
Товкач А. О. Мемуари учасниць українського національного Руху Опору як історичні джерела : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 032 "Історія та археологія" / наук. керівник С. М. Білівненко. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 94 с.
UA : Квaлiфiкaцiйнa робота магістра «Мемуари учасниць українського національного Руху Опору як історичні джерела» мiстить 94 стoрiнок. Для проведення дослідження опрацьовано 77 наукових джерел. Мета роботи: висвітлення особливостей зображення історичних подій в жіночих мемуарах та споминах доби Руху Опору. У ході написання роботи виконано такі завдання:  проаналізовано погляди історіографів на жанрові особливості жіночих мемуарів за викладом історизму;  досліджено функцію гендерних мемуарів в історичній свідомості;  проаналізовано структуру мемуарів, їх хронологію та просторовість, щодо історичного періоду;  розкрито особливості інформативної вартості учасниць підпілля;  проаналізовано біографічні сюжети у спогадах;  розкрито окремі проблеми визвольного руху в період Другої світової війни та післявоєнний час, відображені в мемуарах;  узагальнено суть дослідження. Обʼєкт дослідження: жіночі мемуари (спогади) про український національний рух в період Другої світової війни та післявоєнний час. Предмет дослідження: джерелознавчі особливості мемуарів і відображення у них проблем українського національного руху. Наукова новизна роботи: осмислення та аналіз цілісного комплексу жіночих мемуарів та споминів доби Руху Опору, який раніше був не досліджуваним. В роботі повніше та глибше проаналізовано особливості жіночих життєписів в гендерних студіях з позицій історизму. Сфера застосування: одержані результати можуть бути використані в подальшій розробці історіографічних проблем з обраної теми, при читанні спецкурсів доби національно-визвольного руху; при написанні дипломних та курсових робіт, а також у факультативних курсах, присвячених ОУН та УПА. Матеріяли дослідження можуть бути залучені для підготовки лекційних та спеціальних курсів, присвячених проблемам історичного джерелознавства.
EN : Qualifications Masterʼs Work «Memoirs of members of the Ukrainian National Resistance Movement as historical sources» contains 94 items. 77 academic sources weprocessed formaster's qualification work. The purpoe of the work:highlighting the peculiarities of depicting historical events in women's memoirs and memoirs of the Resistance Movement. During the research, the following tasks were performed: – the views of historiographers on the genre features of women's memoirs on the presentation of historicism are analyzed; – the function of gender memoirs in the historical consciousness is studied; – analyzed the structure of memoirs, their chronology and spatial, in relation to the historical period; – features of informative value of underground participants are revealed; biographical plots in memoirs are analyzed; – evealed some problems of the liberation movement during the Second World War and the postwar period, reflected in the memoirs; – the essence of the research is generalized. Object of research:women's memoirs (memories) about the Ukrainian national movement during the Second World War and the postwar period. Subject of research: source studies of memoirs and their reflection of the problems of the Ukrainian national movement. Scientificnoveltyofthework: comprehension and analysis of a holistic complex of women's memoirs and memoirs of the Resistance Movement era, which was previously unexplored. The paper more fully and deeply analyzes the features of women's biographies in gender studies from the standpoint of historicism. Scope: the obtained results can be used in the further development of historiographical problems on the chosen topic, when reading special courses of the era of the national liberation movement; when writing diploma and term papers, as well as in optionalcourses dedicated to the OUN and UPA. Research materials can be used to prepare lectures and special courses on the problems of historical source studies.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Михайлова, М. А. "Мемуарная проза писателей в журнале «Новый мир» 1958–1970 гг. : автореферат диссертации на соискание ученой степени кандидата филологических наук : 10.01.01." Thesis, 2016. http://hdl.handle.net/10995/40473.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Михайлова, М. А. "Мемуарная проза писателей в журнале «Новый мир» 1958–1970 гг. : диссертация на соискание ученой степени кандидата филологических наук : 10.01.01." Thesis, 2016. http://hdl.handle.net/10995/40474.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Мемуари"

1

Русова, С. Мемуари. Щоденник. Київ: Поліграфкнига, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пінчук, Ю. А. Мемуари про Миколу Костомарова графині Катерини Юнге, Надії Білозерської, Аліни Костомарової. Київ: Вища школа, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Маннергейм, Карл Густав. Мемуары. Москва: Вагриус, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Танич, М. И. Мемуары. Москва: Советский писатель, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Герштейн, Эмма. Мемуары. Санкт-Петербург: Инапресс, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Симонов, К. М. Солдатские мемуары. Москва: Искусство, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Иванов, Г. В. Мемуары и рассказы. М., Париж, Нью Йорк: Прогресс; Третья Волна, 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Федунь, М. Мемуарна спадщина Осипа Назарука. Брошнів: Таля, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Калашников, В. М. Британский взгляд на Крым (хроники, мемуары, дневники XVII - первой четверти XIX столетия). Днепропетровск: Нова Ідеологія, 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сен-Симон, Л. Мемуары: Полные и доподлинные воспоминания герцога де Сен-Симона о веке Людовика XIV и Регентстве: избр. главы. Vol. 2. Москва: Прогресс, 1991.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Мемуари"

1

Моряков, Ерофей Юрьевич. "Ссылка на поселение в мемуарах бывших крепостных." In Люди империи – империя людей: персональная и институциональная история Азиатских окраин России. ОмГУ им. Ф.М. Достоевского, 2021. http://dx.doi.org/10.52468/978-5-7779-2573-2.2021.233-239.

Full text
Abstract:
Исследуются представления бывших крепостных о ссылке в Сибирь, а также о ссылке в отдаленное помещичье имение. В качестве источников использованы опубликованные мемуары, написанные выходцами из крепостных, проживавшими в европейской части Российской империи. Делается вывод, что мемуаристы оценивали ссылку на поселение как худшую альтернативу крепостническим реалиям.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сологуб, Никита Сергеевич. "Сибирь и сибиряки в мемуарах декабристов." In VIII Всероссийская научно-практическая конференция. Нижневартовский государственный университет, 2020. http://dx.doi.org/10.36906/ksp-2020/15.

Full text
Abstract:
На основе обширного мемуарного наследия ссыльных декабристов автор анализирует выдвигаемые ими концепции по отношению к Сибири и ее жителям в XIX веке. Статья характеризует положительные и негативные тенденции в развитии региона данного периода, отмеченные со стороны бывших дворян и революционеров. Приводится также попытка охарактеризовать прошлое и настоящее Сибири через призму колониального вопроса и возможных путей развития края.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Глушковский, Петр. "Ссылка Максимилиана Маркса и его отношение к Российской империи." In Люди империи – империя людей: персональная и институциональная история Азиатских окраин России. ОмГУ им. Ф.М. Достоевского, 2021. http://dx.doi.org/10.52468/978-5-7779-2573-2.2021.343-350.

Full text
Abstract:
Максимилиан Осипович Маркс (1816–1893) – общественный деятель, этнограф и метеоролог, который в 1867 г. был сослан по делу Дмитрия Каракозова в Сибирь, автор уникальных мемуаров «Записки старика», в которых описывает свою жизнь в Витебске, Смоленске, Москве и Сибири. В статье анализируется общественная деятельность Маркса в Москве и научная – в Сибири.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чикалова, И. P. "РАБОТА СПЕЦСЛУЖБ В ГОДЫ ПЕРВОЙ МИРОВОЙ ВОЙНЫ В МЕМУАРАХ ИХ РУКОВОДИТЕЛЕЙ." In АКТУАЛЬНЫЕ ПРОБЛЕМЫ ИЗУЧЕНИЯ И ПРЕПОДАВАНИЯ ВСЕОБЩЕЙ ИСТОРИИ И МЕЖДУНАРОДНЫХ ОТНОШЕНИЙ. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.37724/rsu.2021.17.68.044.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Михайленко, Елизавета Ивановна. "Конструирование имиджа сибирского чиновника на материалах биографий западносибирских генерал-губернаторов." In Люди империи – империя людей: персональная и институциональная история Азиатских окраин России. ОмГУ им. Ф.М. Достоевского, 2021. http://dx.doi.org/10.52468/978-5-7779-2573-2.2021.392-401.

Full text
Abstract:
На примере дореволюционных и современных материалов биографий западносибирского генерал-губернатора Н.Г. Казнакова (энциклопедических, справочных, научно-исследовательских статей, мемуаров) выявлены основные компоненты образа чиновника и показана их трансформация в зависимости от вида источника и времени его создания. Проведенный анализ показал, что на образ изучаемого исторического персонажа оказывают влияние жанр биографий, исторически изменчивые представления об идеальном чиновнике и задачах бюрократии в государстве, место создания биографических текстов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Мемуари"

1

Василенко, І. М. Специфіка літературного портрета як жанру сучасної української мемуарної прози. Криворізький державний педагогічний університет, 1995. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3633.

Full text
Abstract:
Розкрито специфіку літературного портрета як жанру сучасної української мемуарної прози. Наголошено, що Художня цінність літературно-мемуарного портрету залежить не тільки від літературного таланту автора мемуарів, але й від його вміння особливо чітко, правдиво, цікаво розкрити духовний світ людини – це специфічна майстерність мемуариста.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Василенко, І. М. Сутність і призначення людини як проблема в філософії та у мемуарній літературі. Криворізький державний педагогічний університет, 1995. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3632.

Full text
Abstract:
Досліджено сутність і призначення людини як проблему в філософії та у мемуарній літературі. Доведено, що мемуарна література є не лише документальним свідченням певного історичного часу, не лише синтезом епічного і ліричного, але є також літературою глибоких філософських роздумів над долею покоління автора, засобом філософсько-естетичного узагальнення, який здійснюється шляхом обов’язкового співвіднесення власного духовного світу автора із духовним життям, діяльністю, долею людини, про яку він пише, а також із життям та ідеалами цілого покоління, сучасного авторові і його героєві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography