To see the other types of publications on this topic, follow the link: Межі.

Journal articles on the topic 'Межі'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Межі.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Antoniuk, N. O. "Диференціація кримінальної відповідальності під час призначення покарання за незакінчений злочин." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 2 (March 13, 2020): 55–61. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2020.02.06.

Full text
Abstract:
Розширення диференціації кримінальної відповідальності за готування до злочину чи замах на його вчинення, впроваджене доповненнями до Кримінального кодексу України у 2008 році, окрім позитивного впливу призвело й до виникнення низки проблемних для судової практики питань. Так, диференціювавши верхню межу покарання, законодавець, проте, не потурбувався про специфіку застосування ч. 2 та 3 ст. 68 КК з огляду на те, що санкції більшості статей Особливої частини КК були сконструйовані без урахування можливості згаданих вище змін. Це призвело до своєрідного зміщення балансу між індивідуалізацією кримінальної відповідальності і диференціацією останньої. Від правильного вирішення згаданої проблеми призначення покарання істотно залежить реалізація принципу справедливості кримінального права і виконання завдань Кримінального кодексу України. Метою цієї статті є встановлення недоліків нормативної регламентації диференціації кримінальної відповідальності за готування до злочину чи замах на злочин та внесення пропозицій щодо їх усунення. Наукова новизна статті полягає у встановленні взаємозв’язку між правилами призначення покарання за незакінчений злочин та диференціацією кримінальної відповідальності. В цьому аспекті проаналізовано законодавчі недоліки такої диференціації, зроблено пропозиції щодо їх усунення. Пояснено значення закріплення диференційованої мінімальної межі покарання за незакінчений злочин. Обґрунтовано відсутність потреби встановлення мінімальних меж для альтернативних менш тяжких основних покарань. Висновки. Обмеження верхньої межі найбільш суворого покарання за готування до злочину чи замах на злочин без нормативного урегулювання впливу цих стадій на нижню межу санкції безпідставно розширює диференціацію кримінальної відповідальності і одночасно звужує судову дискрецію. Тому, необхідними є законодавчі зміни, згідно з якими нижня межа покарання була б поставлена у залежність від верхньої, визначеної згідно з положеннями ч. 2, 3 ст. 68 КК. Також, слід враховувати й те, що санкції багатьох статей Особливої частини КК містять альтернативні основні види покарання. Проте, згадане правило повинно стосуватися лише найбільш суворого покарання окрім довічного позбавлення волі. Інші менш суворі альтернативні основні покарання можуть бути застосовані судом в рамках, визначених у санкції, згідно із засадами індивідуалізації кримінальної відповідальності та покарання. Пропорційне зменшення розмірів чи строків цих менш суворих покарань жодним чином не покращить можливості судової дискреції, адже вона завжди залежатиме від крайніх меж санкцій. Навпаки, це призведе до збільшення розривів між суворістю верхньої межі найменш суворого покарання і нижньої межі найбільш суворого.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

КУЗНІЧЕНКО, СЕРГІЙ. "Межі надзвичайного правового регулювання: доктринальні визначення." Право України, no. 2019/05 (2019): 101. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-05-101.

Full text
Abstract:
Ефективне правове регулювання відносин, що виникають в умовах різних соціально-політичних та військових конфліктів, природних катаклізмів, техногенних аварій і катастроф, зазвичай здійснювалося шляхом застосування заходів надзвичайного характеру, які відрізняються від тих, що застосовуються у звичних умовах. Правове регулювання у таких умовах пов’язане з поняттям надзвичайних адміністративно-правових режимів, розбудова яких тісно переплетена з розвитком сучасної доктрини національної безпеки України та ввійшла у правову науку під назвою “надзвичайне правове регулювання”, зокрема адміністративну, – як “адміністративно-правове регулювання”. Метою статті є дослідження сучасних доктринальних вимог до меж надзвичайного правового регулювання. У статті проведено дослідження сучасних доктринальних підходів до меж надзвичайного правового регулювання. Проаналізовано основні доктрини надзвичайного правового регулювання, а також встановлено риси його юридичних меж та їхнє поняття. З’ясовано, що правові обмеження базуються на принципі пропорційності, який опирається на поняття “випадок виняткової та неминучої небезпеки, яка загрожує життю нації”, “держава, запроваджуючи обмеження, зобов’язана довести, що вони не шкодять демократичному життю суспільства”. Автор доходить висновку, що межі надзвичайного правового регулювання, що формулюються правовою наукою, але не мають практичного закріплення у законодавстві, можна виділити в окрему групу. Правові межі надзвичайного регулювання являють собою юридичні рамки застосування надзвичайного регулювання, якими держава обмежує втручання у життя особи та суспільства. Межі надзвичайного правового регулювання – це межі об’єктивного та суб’єктивного характеру, що визначаються законодавством і міжнародними правовими актами, у рамках яких здійснюється спеціальний та винятковий юридичний вплив на суспільні відносини в надзвичайних обставинах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Філіпський, Д. П. "Визначення меж парламентської компетенції як запоруки обмеження державної влади." Актуальні проблеми держави і права, no. 90 (August 9, 2021): 169–73. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i90.3222.

Full text
Abstract:
У статті автор здійснює аналіз меж парламентської компетенції як запоруки обмеження державної влади. Питання щодо меж діяльності парламенту є дуже актуальним у науці конституційного права. Важливо знати, що законодавцю заборонено (відповідно, що дозволено) природою суспільних відносин, що може порушити стабільність правової системи, зруйнувати умови, за яких люди можуть нормально будувати свої взаємини. Зважаючи на це, треба визначити, якою має бути діяльність, що відповідає реальним потребам учасників суспільних відносин і природі останніх. Інакше кажучи, йдеться про заборонені межі, «кордони», переступати які парламент не має права. Автор наводить історичну парадигму підходів до зазначеного питання. Починаючи з античних філософів – Платона й Арістотеля, розрізняли поняття «суспільство» і «держава», тому в їх вченнях питання про межі діяльності законодавця як наукова проблема не ставилася. В епоху Відродження філософ Джон Лок спирався на те, що влада законодавчого органу ніколи не може сягати далі, ніж це необхідно для загального блага. Представник німецької класичної філософії, Ґеорґ Геґель вважав, що впливу з боку законодавця можуть бути піддані лише зовнішні сторони суспільних відносин. Дуже ґрунтовним підходом щодо досліджуваного питання відзначився Вільгельм фон Гумбольдт. Питання про межі діяльності держави В. Гумбольдт вирішував, виходячи з аналізу її цілей. Гумбольдт – прихильник того, щоб держава в своїй діяльності не виходила за межі, які поставлені необхідністю запобігати небезпеці, що загрожує громадянам як від внутрішніх, так і від зовнішніх ворогів. Таким чином, призначення законодавця полягає в тому, щоб надати громадянам цілковиту свободу. Підсумовуючи, автор доходить висновків, що в правовій державі законодавець не може претендувати на безконтрольну законотворчість. Завдання юридичної науки і практики конституційного права - знайти і сформулювати межі діяльності законодавця, створити соціально-політичні, організаційні та правові механізми контролю за їх дотриманням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Котик-Чубінська, М. "Безмежність, межа, по той бік межі у поезії Маріанни Кіяновської." Вісник Львівського університету. Серія філологічна, вип. 60, ч. 2 (2014): 342–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Veselivskyy, R., and D. Smolyak. "СПОСОБИ ВОГНЕЗАХИСТУ МЕТАЛЕВИХ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ." Fire Safety 39 (December 29, 2021): 63–76. http://dx.doi.org/10.32447/20786662.39.2021.08.

Full text
Abstract:
Постановка проблеми. Останніми роками набуває широкого застосування зведення будівель та споруд каркасного типу, де одними з основних будівельних матеріалів є саме металеві конструкції. Безперечно, що до переваг використання металевих конструкцій необхідно віднести їх високу міцність, невелику вагу, надійність, непроникність, легкість при компонуванні та зборі, можливість надання таким конструкціям різноманітних складних форм тощо. Але попри свої значні переваги, одним з основних недоліків металевих конструкцій є невелика межа вогнестійкості, що становить близько 15 хв, відповідно при виникненні пожежі, ці конструкції дуже швидко втратять свої несучі та фізичні властивості, що в свою чергу призведе до катастрофічних наслідків та великих матеріальних збитків. Враховуючи вищезазначене, залишається актуальним завдання щодо пошуку нових та ефективних способів підвищення межі вогнестійкості металевих будівельних конструкцій до нормативних показників.Метою роботи є проведення аналізу існуючих способів підвищення межі вогнестійкості металевих будівельних конструкцій та визначення переваг і недоліків різних способів вогнезахисну враховуючи конструктивні особливості будівельних конструкцій.Основні результати та методи досліджень. Проведено огляд досліджень та публікацій щодо застосування речовин, виробів та матеріалів для вогнезахисту металевих конструкцій. Проаналізовано існуючі способи підвищення межі вогнестійкості металевих будівельних конструкцій шляхом їх вогнезахисту, зокрема вогнезахисне обробляння (фарбування/лакування, штукатурення, облицьовування, обмотування). Обґрунтовано, що категорія використання вогнезахисних матеріалів повинна обиратись залежно від умов навколишнього середовища (всередині приміщень, частково захищені простори і приміщення чи відкритий простір). Представлено фактори, що впливають на термін придатності та експлуатаційну надійность вогнезахисних покриттів для металевих будівельних конструкцій. Описано технологію нанесення/застосування вогнезахисних покриттів для металевих конструкцій. Наведено експлуатаційні характеристики основних видів інтумесцентних фарб та вогнезахисних штукатурок. Представлено перелік та основні характеристики реактивних (інтумесцентних) покриттів, штукатурних вогнезахисних покриттів та конструктивних матеріалів (плит), сертифікованих в Україні.Висновки. Визначено переваги і недоліки різних способів вогнезахисну враховуючи конструктивні особливості будівельних конструкцій. Ґрунтуючись на проведеному аналізі способів підвищення межі вогнестійкості металевих будівельних конструкцій шляхом їх вогнезахисту визначено перспективи подальших досліджень, зокрема: пошук нових вогнезахисних інтумесцентних покриттів, що забезпечують необхідну для використання металевих конструкцій межу вогнестійкості, зі складами, котрі при пожежі будуть виділяти менше токсичних речовин та газів, розроблення складів штукатурних вогнезахисних покриттів стійких до вологого середовища з покращеними адгезійними властивостями, а також спрощення методів нанесення цих покриттів, пошук нових вогнезахисних облицювальних матеріалів та технологічних рішень щодо зниження їх ваги.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Хома, О. "Філософія на межі." Філософська думка, no. 6 (2015): 6–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

КОРЕЦЬКА, В. В. "МЕЖІ СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ." Право.ua, no. 2 (2020): 142–47. http://dx.doi.org/10.32782/law.2020.2.20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

КОРЕЦЬКА, В. В. "МЕЖІ СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ." Наше право, no. 3 (2020): 99–104. http://dx.doi.org/10.32782/law.2020.3.16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Левкова, А. "Вихід поза межі." Український тиждень, no. 23 (240) (2012): 52–54.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Осауленко, Євген. "Біля останьої межі." Україна, no. 2 (2008): 60–63.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Fedchyshyn, D. V. "Щодо меж здійснення прав на землю: поняття та особливості." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 6 (December 7, 2017): 70–75. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2017.06.11.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розгляду питань, пов’язаних із межами здійснення прав на землю. Виокремлено та проаналізовано поняття «межі здійснення прав на землю». Надано класифікацію зазначеного поняття. Визначено особливості та критерії меж здійснення прав на землю в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

МІРОШНИЧЕНКО, АНАТОЛІЙ. "Земельна ділянка як об’єкт права: абстракція чи реальність?" Право України, no. 2020/05 (2020): 91. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-05-091.

Full text
Abstract:
Поняття “земельна ділянка” є ключовим для науки земельного права. Хоча практично всі визначення земельної ділянки пов’язують цей об’єкт із певною частиною земної поверхні, постає низка теоретичних і практичних питань, які стосуються відмінностей між описом земельної ділянки у певних документах, Державному земельному кадастрі ( ДЗК) та її позначенні в натурі (на місцевості). Постають і питання більш фундаментального характеру щодо правового значення різних описів. Метою статті є з’ясування правової природи опису земельної ділянки та прав на неї, з одного боку, у ДЗК і Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (ДРРП), а з другого – її позначення на місцевості, визначення належних способів захисту у разі неналежного опису земельної ділянки або її неправильного винесення в натуру. Встановлено, що помилки, похибки і неточності як в описі меж у кадастрі, так і при перенесенні в натуру запроєктованих ділянок є невідворотними. У сучасних умовах реєстр прав, який ґрунтується на описі земельної ділянки, що міститься у кадастрі, є інструментом так званого “книжного володіння”. Особа, вказана у реєстрі, завжди є “книжним володільцем”, але зовсім необов’язково є власником (носієм іншого вказаного у реєстрі права). Із цієї загальної тези випливає, що межі земельної ділянки в реєстрі (“на папері”) також необов’язково є правильними. Так само не завжди правильними є ті межі, які відображені “в натурі” (на місцевості), не кажучи вже про те, що фактичне становище досить часто не дає змоги точно визначити, де саме проходить межа. Земельна ділянка є об’єктом, який може описуватися різними способами: за допомогою переліку поворотних точок межі в базі даних, за допомогою межових знаків на місцевості, за допомогою посилання на поштову адресу та площу тощо. Однак і при описі земельної ділянки в базах даних (реєстрах), і при її відображенні на місцевості неминуче траплятимуться похибки та помилки. З огляду на це будь-який опис земельної ділянки непотрібно абсолютизувати. Серед практичних проблем, пов’язаних з описом земельної ділянки, слід виділити проблему так званих “накладок”. Якщо цю проблему не вдається вирішити у безспірному порядку, належним способом захисту у таких випадках є віндикація. На підставі рішення суду про задоволення віндикаційної вимоги відповідні зміни мають вноситися до ДЗК.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Іваненко, О. "Часові межі реалізації притримання." Юридична Україна, no. 6 (2007): 56–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Тронько, П. Т. "Краєзнавство на межі тисячоліть." Історична пам"ять, no. 1/2 (1999): 4–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Бондарєва, М. В. "Межі спадщини: теоретичні аспекти." Часопис Київського університету права, no. 2 (2014): 173–77.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Спасибо-Фатєєва, І. В. "Межі реалізації прав міноритаріїв." Вісник господарського судочинства, no. 1 (2008): 130–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Кавінська, В. "95 - на межі досконалості." Бібліотечний форум України, no. 3 (33) (2011): 45–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Sydorenko, S. H., V. P. Voron, S. V. Sydorenko, and O. M. Bolohov. "Основні показники вогнестійкості сосни звичайної в умовах Лівобережного Лісостепу." Forestry and Forest Melioration, no. 135 (March 25, 2020): 149–56. http://dx.doi.org/10.33220/1026-3365.135.2019.149.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є визначення основних морфометричних показників вогнестійкості дерев сосни звичайної в умовах свіжого субору Лівобережного Лісостепу та їхніх вікових змін. На відміну від пожежостійкості, вогнестійкість визначає ступінь потенційної спроможності дерева зберігати свою життєдіяльність на індивідуальному рівні після пірогенних пошкоджень. Виявлено, що верхня межа розташування грубої кори найбільше залежить від діаметра (r = 0,97) та віку дерев (Ff = 83,2, Fst = 1,8). Визначено, що товщина кори на всіх висотах заміру зазвичай є більшою в дерев із більшою висотою верхньої межі розташування грубої кори, в зоні переходу грубої кори в тонку вона становить 0,1–0,9 мм. Товщина кори в окоренковій частині дерев сосни звичайної в 10–15 разів перевищує товщину кори в тріщинах, де вона становить 1,5–5,8 мм, тому під час низових пожеж є ризик локального ураження камбію вздовж тріщин. Враховуючи отримані результати, було розроблено статистично-математичну модель, за якою можна оцінювати висоту верхньої межі розташування грубої кори дерев у сосняках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Маліч, Микола, and Олег Усов. "Моделювання локального контактного впливу характеристик тертя на міцність шихтових матеріалів." System technologies 5, no. 136 (August 6, 2021): 3–21. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-5-136-2021-01.

Full text
Abstract:
Розроблено математичну модель руйнування кубічних зразків гірських порід при наявності контактного тертя. Розроблено метод, алгоритм і програму ро-зрахунку граничного вертикального напруження у вершині тріщини, яка розви-вається та межі міцності кубічних зразків шихтової сировини з використанням трьох показників властивостей (межа опору матеріалу зсуву, кут внутрішнього тертя, коефіцієнт контактного тертя), які простими способами можуть бути встановлені експериментально в умовах гірничорудних підприємств, де резуль-тати розрахунку можуть бути оперативно використані для управління процеса-ми дезінтеграції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Вдовиченко, Г. В. "Спроба діалогу на межі століть." Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка. Філософія. Політологія, Вип. 28 (1998): 9–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Григошкіна, Я. В. "Текст і дискурс: проблема межі." Восточноукраинский лингвистический сборник, Вып. 16 (2015): 99–108.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Кузьмінов, С. В., and О. В. Макоткіна. "Експортоорієнтований розвиток: межі економічного зростання." Academy Review 2, no. 49 (2018): 5–19. http://dx.doi.org/10.32342/2074-5354-2018-2-49-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Вдовічен, В. А. "Юридичні межі податково-правового компромісу." Науковий вісник Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Правознавство, Вип.286 (2005): 116–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Леонтьєв, І. "Змістовні межі категорії "політичне життя"." Наукові записки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, no. 3/4 (99/100), травень - серпень (2019): 164–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Володимиров, В. М. "Герменевтичний універсум і межі журналістики." Наукові записки Інституту журналістики 9 (2002): 155–58.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Самброс, А. С. "Концептуальні межі поняття політичного фамілізму." Вісник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Серія "Питання політології", no. 1111 (2014): 94–100.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Левченков, О. І. "Межі та сфери правового регулювання." Бюлетень Міністерства юстиції України, no. 3 (101) (2010): 19–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Чинчин, М. М. "Межі та стадії податкового адміністрування." Фінансове право, no. 1 (23) (2013): 26–29.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Луцик, А. "Межі психологічного впливу на допитах." Вісник прокуратури, no. 3 (2002): 93–96.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Мостяєв, О. "Межі передісторичного стану Руси-України." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Українознавство, вип. 6 (2002): 50–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Корсак, К. "Межі застосування стандартів в освіті." Рідна школа, no. 12 (2001): 16–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Андронов, І. "Межі законної сили рішення суду." Юридический вестник, no. 2 (2007): 35–39.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Кухарєв, О. "Межі здійснення повноважень виконавцем заповіту." Підприємництво, господарство і право, no. 11 (167) (2009): 40–43.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Венгер, В. М. "Межі адміністративної дискреції: проблеми визначення." Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія" 181 (2016): 38–43.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Скрипник, Г. "Польська етнологія на межі тисячоліть." Народна творчість та етнографія, no. 1 (2007): 6–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Баранкова, В. "Поняття та межі нотаріальної таємниці." Мала енциклопедія нотаріуса, no. 4 (94) (2017): 192–219.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Івченко, В. "ПРО МЕЖІ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАКОНУ КУЛОНА." Physical and Mathematical Education 27, no. 1 (April 26, 2021): 57–61. http://dx.doi.org/10.31110/2413-1571-2021-027-1-009.

Full text
Abstract:
Формулювання проблеми. При вивченні закону Кулона, зазвичай, акцент робиться на його застосуванні при вирішенні учбових задач. При цьому межі застосування цього закону майже не обговорюються, що призводить до його надмірного використання та «абсолютизації». У зв’язку з цим постає необхідність у виокремленні та висвітленні критеріїв застосування такого закону. З метою уникнення «абсолютизації» слід також дібрати та розглянути разом із студентами якісно нові ефекти, що виникають у разі порушення таких умов. Матеріали і методи. Узагальнення та системний аналіз літературних джерел з обраної тематики; метод електричних зображень, системний підхід, задачний підхід. Результати. Індукційні та поляризаційні ефекти по-різному впливають на спотворення поля точкового заряду. В першому випадку таке спотворення спостерігається на малих відстанях від нього, причому навіть може мати місце ефект «інверсії взаємодії». Ефект екранування заряду призводить до зникнення поля точкового заряду на відстанях більших за Дебаївський радіус. При русі точкового заряду відбувається як «деформація» і виникнення вихрової компоненти електричного поля так і виникнення магнітного поля. Висновки. Виокремлено наступні чотири умови коректності використання закону Кулона: 1) заряди мають бути наближено точковими (відстань між зарядженими тілами повинна бути набагато більшою за їх розміри) або повинні мати сферично-симетричний розподіл у просторі; 2) заряди не повинні «перетинатися»; 3) заряди мають бути розташовані у вакуумі або в будь-якому іншому безмежному ізотропному середовищі; 4) Заряди мають бути нерухомими відносно системи відліку, в якій розглядається їх взаємодія. Розглянутий в даній роботі кількісний та якісний аналіз впливу відхилень від наведених умов, повинен допомогти читачам дослідити межі застосовності модельного закону Кулона.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Климченко, В. Й., О. С. Маляренко, О. В. Бєлавін, and М. І. Рожков. "Визначення верхньої межі зони виявлення цілей оглядовими РЛС експериментально- аналітичним способом." Системи озброєння і військова техніка, no. 1(65), (March 17, 2021): 84–89. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2021.65.12.

Full text
Abstract:
Розглядається варіант поєднання аналітично-розрахункових методів визначення зон виявлення повітряних об’єктів (ПО) з обмеженим обсягом експериментальних перевірок, які здійснюються через обліт спеціальними літальними апаратами або ж через побіжне використання польотів рейсових ПО. Завдяки такому поєднанню, верхня межа зони може бути розрахована за експериментальними даними, отриманими через обліт на одній заданій висоті спеціально виділеним літаком або ж за даними супроводження рейсових літаків, висота польоту яких завчасно відома. Визначення верхньої межі зони виявлення ПО здійснюється через аналіз амплітуди прийнятих ехо-сигналів в процесі супроводження спеціальних літальних апаратів або рейсових літаків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Boyko, L. N., and A. V. Antsyferova. "ВПЛИВ ЩІЛЬНОСТІ НА МЕЖУ МІЦНОСТІ ДЕРЕВНОВОЛОКНИСТИХ ПЛИТ СЕРЕДНЬОЇ ЩІЛЬНОСТІ ЗА ЗМІНИ ТЕМПЕРАТУРИ." Scientific Bulletin of UNFU 25, no. 10 (December 29, 2015): 221–25. http://dx.doi.org/10.15421/40251033.

Full text
Abstract:
Наведено результати досліджень межі міцності та модуля пружності деревинноволокнистих плит середньої щільності або плит MDF (Medium Density Fiberboard) товщиною 10, 16 та 19 мм. Зразки досліджено за таких температур: 20, 40, 60 та 80 °С. Виявлено, що зразки, вирізані з плити MDF щільністю 780-820 кг·м-3 за максимальної температури мали такі ж показники межі міцності, як і зразки, випробувані за температури 40 °С, але вирізані з плити MDF, щільність якої становила 650-750 кг·м-3. Вставлено, що з підвищенням температури відбувається зменшення значення межі міцності – 3…5 МПа на кожні 10 °С.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Мельник, Г. В., І. Ю. Худецький, and Ю. В. Антонова-Рафі. "МЕТОДИ ВИМІРЮВАННЯ НАПРУЖЕНЬ НА МЕЖІ ПРИЙМАЛЬНА ГІЛЬЗА – ЗАЛИШКОВА КІНЦІВКА." Біомедична інженерія і технологія, no. 6 (November 17, 2021): 86–98. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2021.6.244562.

Full text
Abstract:
Реферат – частота ампутацій нижніх кінцівок зростає у всьому світі через високий рівень дорожньо-транспортних пригод та судинних захворювань. Транстибіальні ампутанти часто використовують протез як реабілітаційний засіб для відновлення повсякденної діяльності. Протез складається з кількох важливих компонентів, таких як приймальна гільза, подовжувач, щиколотка та стопа. Приймальна гільза забезпечує з'єднання між залишковою кінцівкою (куксою) та іншими компонентами протезного пристрою. Встановлення та конструкція приймальної гільзи є найскладнішою процедурою через унікальність та складність залишкової кінцівки кожного ампутованого. Незручний протез через неправильне встановлення на залишковій зоні роз'єму кінцівки може призвести до надмірних навантажень, пістонтів (вертикальні рухи всередині гнізда), подразнення шкіри та виразок і навіть до потенційної реампутації. Розподіл напружень між залишковою кінцівкою та приймальною гільзою при транстибіальній ампутації розглядається як прямий показник якості пристосування та комфорту приймальної гільзи. У зв’язку з цим, дослідники дуже зацікавлені у кількісній оцінці цих напружень на межі розділу, щоб оцінити ступінь будь-якого потенційного пошкодження, спричиненого приймальною гільзою на залишкові тканини кінцівок. Протягом останніх 50 років були використані різноманітні методи вимірювання, для визначення локалізацій надмірних напружень, які можуть призвести до пошкодження шкірних покривів, порівняння розподілу напружень у різних конструкціях приймальних гільз, а також для оцінки системи амортизації при протезуванні нижніх кінцівок. Результати таких методів вимірювання сприяли вдосконаленню конструкції та монтажу транстибіальних приймальних гільз. Ця стаття має на меті оглянути принципи роботи, переваги та недоліки традиційних та нових методів, що використовуються для вимірювання напруги на межі приймальна гільза – залишкова кінцівка. У статті також оглянуто еволюцію різних концепцій приймальних гільз та досліджень напружень на межі приймальна гільза – залишкова кінцівка, проведених за останні п’ять десятиліть, надано уявлення про останні тенденції в дизайні приймальних гільз та наведено міркування щодо ефективних інструментів вимірювання напружень, які призводять до створення функціональної приймальної гільзи. Ключові слова: приймальна гільза; транстибіальний ампутант; вимірювання напружень; залишкова кінцівка, тензодатчики, п’єзорезистивні датчики, п’єзоелектричні датчики, ємнісні датчики, оптичні датчики
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Стуліка, Олена, and Анастасія Бабкіна. "ПСИХОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ОСОБИСТІСНОГО РЕАГУВАННЯ В СИТУАЦІЇ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ." Молодий вчений, no. 3 (91) (March 31, 2021): 193–98. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-3-91-42.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано дослідження феномену невизначеності в сучасній психології та надано її характеристики. Розглянута сутність та особливості проявів страху особистості. Визначені поняття «копінг-стратегій» та механізмів психологічного захисту особистості в структурі саморегуляції, особливості формування психологічних меж особистості. Проаналізовано основні копінг-механізми, способи подолання труднощів у різних сферах психічної діяльності. Визначено особливості впливу ситуаційного страху на емоційний стан людини в ситуації невизначеності. Експериментально доведено, що причиною виникнення ситуаційного страху в умовах невизначеності можуть бути порушені особистісні межі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Курочкін, О. "Український вертеп на межі двох епох." Народна творчість та етнологія, no. 6 (352), листопад - грудень (2014): 29–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Єзеров, А. А. "Тлумачення Конституції України: способи, межі, зміст." Часопис Київського університету права, no. 3 (2011): 95–99.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Брилинська, Б. "Співвідношення проблеми межі та української ідентичності." Духовність. Культура. Нація, Вип. 5 (2010): 81–90.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Курочкін, О. "Український вертеп на межі двох епох." Народна творчість та етнологія, no. 6 (352), листопад - грудень (2014): 29–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Снитко, І. О. "Ще раз про межі Ольвійського поліса." Археологія, no. 4 (2012): 31–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Хворост, Х. Ю. "Концептуальні межі поняття позиції в психології." Психологічні перспективи, Вип. 17 (2011): 256–63.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Федорченко, В. М. "Еволюційний потенціал та межі конвергенції консерватизму." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Філософія. Політологія, Вип. 103 (2011): 45–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Федорченко, В. М. "Еволюційний потенціал та межі конвергенції консерватизму." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Філософія. Політологія, Вип. 103 (2011): 45–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Бурдін, В. М. "До питання про часові межі осудності." Бюлетень Міністерства юстиції України, no. 2 (2007): 83–94.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography