Academic literature on the topic 'Марка торговельна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Марка торговельна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Марка торговельна"

1

Коваленко, Т. В. "Парасолькова торговельна марка." Питання інтелектуальної власності, Вип. 13 (2017): 63–70.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коваленко, Т. "Торговельна марка й авторське право." Теорія і практика інтелектуальної власності, no. 4 (90) (2016): 51–58.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Андрощук, Г. "Київська телевежа: твір архітектури чи торговельна марка?" Інтелектуальна власність в Україні, no. 1 (2014): 60–66.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Андрощук, Г. О. "Київська телевежа: твір архітектури чи торговельна марка?" Судова експертиза об"єктів інтелектуальної власності : теорія і практика, Вип. 3 (2013): 24–35.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Крат, В. "Торговельна марка як об"єкт права інтелектуальної власності." Мала енциклопедія нотаріуса, no. 5 (95) (2017): 142–54.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Харченко, В. Б. "Комерційне найменування, торговельна марка і географічне зазначення як об"єкти права інтелектуальної власності та категорії кримінального права." Вісник господарського судочинства, no. 6 (2009): 80–92.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Каращук, О. О. "МІСЦЕ ГЕОГРАФІЧНОГО ЗАЗНАЧЕННЯ СЕРЕД ОБ’ЄКТІВ ПРАВА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ." Прикарпатський юридичний вісник 1, no. 3(28) (March 16, 2020): 92–95. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v1i3(28).327.

Full text
Abstract:
Систему права інтелектуальної власності традиційно поділяють на дві такі складові частини: авторське право та право промислової власності, беручи за основу наявний на міжнародному рівні поділ об’єктів інтелектуальної власності. Проте практичне значення, яке отримали засоби індивідуалізації в умовах ринкової економіки, вплинуло на формування інституту засобів індивідуалізації як самостійної складової частини права інтелектуальної власності. Правова охорона засобів індивідуалізації має свою специфіку та особливості. Засоби індивідуалізації не є технічними рішеннями та не є творчими досягненнями у сфері літератури, науки або мистецтва, а являють собою спеціальні позначення словесного, графічного чи іншого характеру, що використовуються для розрізнення суб’єктів цивільних правовідносин, виробленої ними продукції чи надання послуг. Використання географічних зазначень має на меті позначити зумовленість унікальних властивостей товару географічним середовищем його походження, виробництва та переробки. Їх об’єктом виступає географічна назва району, регіону, місцевості чи країни, що відображається в позначенні товару. З огляду на це географічне зазначення є одним з небагатьох об’єктів, які не є результатами творчості, але охороняються законодавством про інтелектуальну власність. Якщо порівнювати географічне зазначення з комерційним найменуванням, то необхідно вказати, що останньому все ж притаманний незначний рівень творчості. Основною відмінністю між об’єктами патентного права та засобами індивідуалізації є те, що правова охорона засобам індивідуалізації надається на підставі свідоцтва, тоді як правова охорона об’єктам патентного права надається на основі патенту. Якщо ідеться про торговельні марки, то слід зазначити, що вони можуть втілюватись в об’єктах, наділених достатньо високим рівнем творчості. Однією із відмінностей між торговельною маркою та географічним зазначенням є саме те, що у створенні торговельної марки неабияке значення має людська фантазія та креативність. Як засіб індивідуалізації товарів географічне зазначення тісніше пов’язане з торговельними марками, ніж з комерційними найменуваннями. Обидва види позначень пов’язує спільне призначення. Вони мають на меті забезпечити маркування продукції та виступають засобами її індивідуалізації. Водночас значення їх функцій суттєво відрізняються. Основна функція торговельної марки – ідентифікувати товар поряд з аналогічною продукцією інших виробників. У географічному зазначенні на перший план виходить функція засвідчення високої якості позначеного продукту шляхом вказівки на зв’язок властивостей товару з унікальним географічним середовищем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Коваленко, Т. В. "Нетрадиійні торговельні марки." Питання інтелектуальної власності, Вип. 12 (2017): 19–24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кодинець, А. "Торговельні марки: проблеми функціональної ієрархії." Право України, no. 12 (2005): 44–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Владимирова, Н. "Спосіб захисту прав на торговельну марку." Інтелектуальна власність в Україні, no. 1 (2014): 43–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Марка торговельна"

1

Костючок, В. В. "Торговельна марка як об’єкт права інтелектуальної власності." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/19766.

Full text
Abstract:
Костючок, В. В. Торговельна марка як об’єкт права інтелектуальної власності : магістерська робота : 081 Право / В. В. Костючок ; керівник роботи Колодій І. М. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра цивільного, господарського права та процесу. – Чернігів, 2020. – 76 с.
Актуальність теми дослідження обумовлена тим, що на сьогоднішній день в Україні більш актуальним стає охорона об’єктів інтелектуальної власності, зокрема торговельних марок через стрімкий розвиток світової економіки. Зважаючи на статистику в Україні з 2011 року спостерігається динаміка реєстрації торговельних марок іноземними виробниками. Активна увага до торговельних марок зумовлена наявність прогалин у чинному українському законодавстві стосовно правової охорони торговельних марок. В умовах ринкової конкуренції товарні знаки є свого роду символами, покликаними відрізнити товари та послуги одних виробників від аналогічних товарів і послуг інших, створювати міцні зв'язки між особами, які споживають певні товари (послуги), виробниками і продавцями таких товарів і послуг. Сприйняття споживачем (покупцем) такого символу і, як наслідок, товару або послуги в значній мірі визначає місце виробника або продавця товару на ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Махнуша, Світлана Михайлівна, Светлана Михайловна Махнуша, and Svitlana Mykhailivna Makhnusha. "Управління торговельною маркою як інтелектуальним активом промислового підприємства." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15844.

Full text
Abstract:
Наприкінці ХХ - початку ХХІ ст. сформувалися основи інформаційної економіки, у якій знання, інформаційні ресурси є рушійними чинниками її розвитку. Одним із феноменальних явищ кінця ХХ ст. є масова поява на ринку нового виду товару - інтелектуальної власності. - використання якого забезпечує конкурентоспроможність звичайних товарів і послуг. Цей факт є особливо важливим для України, що вибрала інноваційний шлях розвитку економіки, фундаментом якого є інтелектуальна власність. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15844
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Махнуша, Світлана Михайлівна, Светлана Михайловна Махнуша, Svitlana Mykhailivna Makhnusha, and С. Щербакова. "Проблема правової охорони та захисту торговельних марок." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14739.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дегтяр, Р. О., Володимир Васильович Пахомов, Владимир Васильевич Пахомов, and Volodymyr Vasylovych Pakhomov. "Зобов’язання України відповідно до угоди про асоціацію з ЄС щодо торговельних марок." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/79101.

Full text
Abstract:
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, ратифікована в 2014 р., містить широкий обсяг зобов’язань сторін у тому числі не оминаючи питання з охорони інтелектуальної власності [1]. Такі зобов’язання України перед Європейським Союзом полягають у поступовому та поетапному процесі реформ та адаптації законодавства в України до нормативно-правових актів ЄС, що є пріоритетною складовою такого процесу. У даній співпраці чималої уваги потребує саме сфера інтелектуальної власності через те, що держави члени Європейського Союзу забезпечують високий рівень правої охорони та реалізації прав у цій царині. На сьогодні положення українського законодавства щодо торговельних марок не забезпечує ефективного комплексного правового регулювання. Надійний захист даного об’єкту інтелектуальної власності в Україні дозволить відповідним суб’єктам, які запускають на ринок новий продукт, реалізовувати свої права в повному обсязі і збільшувати прибутки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Савицька, І. В., Марина Сергіївна Уткіна, Марина Сергеевна Уткина, and Maryna Serhiivna Utkina. "Охорона прав на "trade dress": досвід зарубіжних країн." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/79089.

Full text
Abstract:
Питання щодо охорони таких об’єктів інтелектуальної власності як знаки для товарів і послуг, комерційні найменування, тобто засоби індивідуалізації учасників цивільного обороту, які необхідні в умовах сучасного ринку актуалізується в усьому світі. Проте, доволі рідко розглядається така категорія як "trade dress" або ж "фірмовий стиль" саме в контексті надання йому охорони як об’єкта інтелектуальної власності. На нашу думку, це зумовлено тим, що дану категорію часто ототожнюють із вищеперерахованими об’єктами і не надають їй статусу самостійного повноцінного елемента. Для того, щоб захист "trade dress" мав успіх, необхідно, у першу чергу, аргументувати, що "trade dress" є унікальним, не обумовленим функціональною потребою, а також є добре впізнаваним та відомим серед покупців, посягання на який наносить великі збитки його власнику. Це стосується як конкретних збитків, завданих через недобросовісну конкуренцію або вироблення підробного товару, так і посягання на право інтелектуальної власності особи, яка розробила цю концепцію, що обумовлює більш глобальні проблеми порушення прав людини. Тому визнання захисту "trade dress" є важливим кроком для будь-якої правової, соціальної держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Осіпова, О. О. "Щодо визначення змісту поняття «добросовісне використання торговельної марки (знаку для товарів і послуг)»." Thesis, Сумська філія Харківського національного університету внутрішніх справ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63142.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Романенко, Є. О., Катерина Дмитрівна Янішевська, Екатерина Дмитриевна Янишевская, and Kateryna Dmytrivna Yanishevska. "Щодо історичних аспектів зародження засобів індивідуалізації учасників цивільного обороту." Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/78899.

Full text
Abstract:
Сучасне цивільне законодавство регулює відносини, пов'язані з використанням значної кількості об‘'єктів, що застосовуються учасниками цивільного обороту, для виокремлення себе та результатів своєї діяльності. Для правової охорони окремих з них використовуються норми права інтелектуальної власності та конструкція виключних прав. Так, відповідно до ст. 420 Цивільного кодексу України до об‘єктів інтелектуальної власності належать, зокрема, комерційні (фірмові) найменування, торговельні марки та географічні зазначення [1]. Наведені позначення виконують ідентифікуючу функцію та дістали у правовій науці узагальнюючу назву «засоби індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг». Історія виникнення та нормативного оформлення засобів індивідуалізації учасників цивільного обороту товарів та послуг розглядається в юридичній науці неоднозначно. Дана обставина обумовлюється широким діапазоном поглядів вчених на питання черговості появи різних видів ідентифікуючих позначень та різницею у трактуванні моменту зародження окремих засобів індивідуалізації у межах значних історичних періодів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Єременко, О. О. "Формування брендів в туризмі." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20566.

Full text
Abstract:
Єременко, О. О. Формування брендів в туризмі : магістерська робота : 242 Туризм / О. О. Єременко; керівник роботи Гонта О. І. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра туризму. – Чернігів, 2020. – 109 с.
Об’єктом дослідження кваліфікаційної роботи виступають процеси формування та просування брендів, торгових марок і товарних знаків туристичних підприємств. Предметом дослідження є методичні та прикладні підходи до організації брендингу в туристичній індустрії. Мета випускної кваліфікаційної роботи полягає в огляді і узагальненні теоретичних та практичних засад формування брендів туристичних підприємств для досягнення конкурентоспроможності та попит компанії на ринку туристичних послуг. Для досягнення мети випускної кваліфікаційної роботи вирішені наступні завдання: досліджено походження торгової марки; здійснено ознайомлення з теорією брендування; визначено особливостей маркування в туристичному бізнесі; досліджено особливості конкурентного середовища туристичних підприємств; проведено аналіз ринку попиту на прикладі компанії TUI-Group; здійснено оцінку впливу брендів на маркетингову стратегію підприємств; визначено напрями розвитку туристичного брендінгу в Україні на основі зарубіжного досвіду; запропоновано власну ідею туристичної фірми та її торгівельної марки.
The objects of study of the final qualification work are brands, brand names and trademarks of the tourism industry. The purpose of the final qualification work is to review and summarize the theoretical and methodological principles and features of the branding process in the shere of tourism, as well as a substantiation of the brand's influence on the company's competitiveness and demand in the market of tourist services. The objectives of the final qualification work are: study of the origin of the trademark, getting acquainted with the theory of branding; defining features of labeling in the tourism business; research of a competitive environment and market demand analysis on the example of TUI-Group; analysis of the impact of brands on marketing enterprise strategy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кепко, Анастасія Степанівна. "Удосконалення методів проєктування асортиментної серії жіночої сукні на засадах типового представництва торговельної марки." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11346.

Full text
Abstract:
В межах дипломної роботи виконано ситуаційний аналіз фактографічних даних виробництва жіночого модного одягу. Обґрунтована концепція оновлення моделей суконь торговельної марки. Розроблена методика адаптації вхідної інформації форм технічного опису до системи контрольних вимірів готового виробу. Сформовано технічне завдання на розробку серії моделей жіночої сукні за прототипом торговельної марки Manisa. Проєктно-конструкторська проробка асортиментної серії виконана відповідно до стадій СКД. Ескізний проєкт моделей-пропозицій пропрацьовано на засадах «адресності» художнього аспекту моди в моделях-пропозиціях. Технічний проєкт розроблено: з побудови базової основи – до модельного ряду промислової серії за показниками конструктивної спадкоємності. Робочий проєкт містить розробку конструкторської документації у вигляді лекал-оригіналів, креслень градації, технічного опису зразка моделі. Реальність дипломної роботи підтверджує готовий зразок сукні з описом компонент технологічної проробки моделей : матеріали – обладнання – режими – параметри швів – способи обробки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Солощук, Михайло Миколайович, and В. Б. Курило. "Дослідження економіко-правових умов використання засобів індивідуалізації учасників господарського обігу з використанням CASE-засобів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2011. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41739.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography