Academic literature on the topic 'Література факту'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Література факту.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Література факту"

1

Salii, A. V. "Філософія та література: шлях до діалогу." Науково-теоретичний альманах "Грані" 21, no. 6 (July 5, 2018): 46–50. http://dx.doi.org/10.15421/171883.

Full text
Abstract:
Основна увага у матеріалі звертається на сфери взаємовпливів між філософією та художньою літературою. Вказується на те, що можливості взаємодії між цими течіями диктуються не лише культурними орієнтирами, але й соціально-історичними передумовами. Автор намагається довести, що література може бути джерелом філософствування, але при цьому філософія осмислює літературу. Це призводить до формування особливих дисциплінарних утворень, які мають здатність якісно переосмислювати і перебудовувати саму практику писання і практику філософствування. Але одночасно ми розуміємо і приймаємо той факт, що сучасність не надає нам підстав виводити який-небудь спільний знаменник під літературою і філософією. Адже існують такі літературні практики, які будуть дуже близькими до філософії і неначе з нею зживатимуться, але існує і величезна кількість філософських практик, які будуть так само близькими до літератури. У статті доводиться, що взаємодія філософії та художньої літератури відбувається в усі історичні періоди, змінюються тільки формат та механізми такої взаємодії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лебедь, Юлія. "ОБРАЗ ЖІНКИ В ТВОРІ «ОДИНАДЦЯТЬ ХВИЛИН» П. КОЕЛЬО." Молодий вчений, no. 4.1(104.1) (April 30, 2022): 27–30. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2022-104.1-7.

Full text
Abstract:
Художній образ – одна з найбільш багатогранних і складних естетичних категорій, яка є об’єктом аналізу низки гуманітарних наукових дисциплін; при цьому в кожному випадку змінюється ракурс розгляду, розуміння і витлумачення цієї категорії. Образ жінки в мистецтві особливий, один із найголовніших у літературі. Мета статті – проаналізувати специфіку жіночого образу в творі П. Коельо «Одинадцять хвилин». Сьогоднішні наукові дослідження про літературу практично оминають думку про те, що література є мисленням художніми образами, а інтерпретація художнього твору – це майже завжди інтерпретація образної, тобто ідеальної дійсності. Літературно-теоретичні дослідження другої половини ХХ ст. позначені потужним впливом герменевтичних і постструктуралістичних, а останнім часом – і постмодерністичних ідей; предметом дослідження в них, як правило, є специфіка, структура та художня семантика різного типу висловлювань. При цьому ігнорується той факт, що мовна специфіка дискурсу є лише формою існування художнього світу. Адже кожен літературний твір – це система макро- і мікрохудожніх образів, що репрезентують найважливіші ідейно-естетичні сенси літературного твору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Świetlicki, Mateusz. "Białe plamy pamięci. Nieopowiedziana historia Wielkiej Wojny w twórczości Marshy Forchuk Skrypuch." Slavica Wratislaviensia 172 (July 23, 2020): 111–22. http://dx.doi.org/10.19195/0137-1150.172.10.

Full text
Abstract:
Тема першої світової війни не з’являється в сучасній українській літературі для моло-дих читачів, хоча війна була важливою темою в радянській дитячій літературі до 1991 року. Відсутність таких публікацій дивує, враховуючи той факт, що пам’ять про своєрідний український досвід цих травматичних подій можна знайти в канадсько українській дитя-чій літературі, головним чином у Марши Форчук Скрипух. Незважаючи на популярність письменниці серед північноамериканських читачів, її твори не перекладені українською мовою і практично невідомі серед українських читачів і літературознавців. У цій статті я зосередився на творах на тему Першої світової війни у Скрипух і паказав, як вона ділиться „пам’яттю другого покоління” (second-generation memory) про міграцію до Канади та інтернування українців в Канаді. Застосування перспективних досліджень пам’яті дозво-лить мені також прочитати канадсько українську дитячу літературу як потенційне джерело „пам’яті другого покоління” для молодих українських читачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Заоборна, М. С. "ЛІНГВОПРАГМАТИЧНІ ВИМІРИ ДИХОТОМІЧНОЇ ПРИРОДИ МОТИВУ ЯК ТЕКСТОВОЇ КАТЕГОРІЇ КРІЗЬ ПРИЗМУ ЛІТЕРАТУРИ ФАКТУ." Лінгвістичні дослідження 1, no. 54 (2021): 76–88. http://dx.doi.org/10.34142/23127546.2021.54.1.07.

Full text
Abstract:
Стаття побудована як метакоментар до тексту художньої біографії Віктора Шкловського «Лев Толстой» в аспекті проблеми породження тексту як поетапного процесу. Запропоновано теоретичний конструкт осмислення тексту мемуарного дискурсу під радикалом схоплення мотиву створення художнього тексту. На тлі розуміння мотиву як пов’язаного з особистістю автора імпульсу до текстотворення проблема мотиву актуалізується як проблема авторської свідомості, що перетворює життєвий матеріал на сюжет. У цьому плані виявляється дихотомічна природа категорії мотиву, яка координує закорінені в смисловій архітектоніці особистості письменника глибинні мотиви із ситуативними як опредмеченими пристрастями, що формуються певною ситуацією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Oniskova, O. V. "Vaccination: myths and facts (review of literature)." PERINATOLOGIYA I PEDIATRIYA, no. 3(63) (October 15, 2015): 51–54. http://dx.doi.org/10.15574/pp.2015.63.51.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Казмірчук, Олег, Олександр Курчаба, and Галина Єрко. "НАЦІЄТВОРЧИЙ ПОТЕНЦІАЛ ІСТОРИЧНОЇ ПАМ’ЯТІ: КОРИФЕЇ В СУСПІЛЬНІЙ СВІДОМОСТІ УКРАЇНЦІВ." Litopys Volyni, no. 24 (July 9, 2021): 98–102. http://dx.doi.org/10.32782/2305-9389/2021.24.16.

Full text
Abstract:
У статті зроблена спроба проаналізувати потенціал історичної пам’яті про театр корифеїв у контексті утвердження цінностей та ідеалів української нації у XXI столітті. Зауважено на потребі збереження та популяризації кращих зразків культурної спадщини України з огляду на глобалізаційні процеси та їх виклики. Розглянуто три напрями, за якими доцільно здійснювати повернення в національну пам’ять здобутків корифеїв. У першому напрямі, науковому, охарактеризовано основні академічні опрацювання цієї темати- ки за останнє десятиріччя – численні публікації та монографії, зокрема дослідження українського вченого- літературознавця А. Новикова про засновника нового українського театру М. Кропивницького. Другий напрям – художньо-літературний – висвітлює характерні форми й жанри образної інтерпретації життя і діяльності митців українського театру кінця XIX століття. Зосереджено увагу на сучасних підходах – появі «літератури факту» як методу письменства про добре відомий факт, що показаний у новому авторському висвітленні. Серед таких поодиноких зразків наголошено на роботах лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Г. Гусейнова – «Господні зерна» та «Незаймані сніги». Третій напрям – кінематографія – окреслено як перспективний та потрібний канал популяризації спадщини корифеїв, однак поки не розроблений. З’ясовано актуальність кінематографічного відображення мистецької тематики, зокрема про родину Тобілевичів, яка дала Україні знаних театральних діячів, про творчий дует і сімейну пару М. Садовського і М. Заньковецької, про батька нового українського театру М. Кропивницького. Визначено загальноосвітній, виховний та об’єднавчий потенціал спадщини корифеїв у кристалізації ціннісних орієнтирів української нації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Солодовнікова, Х. "Право на інформацію про походження: закордонний досвід." Юридичний вісник, no. 3 (October 8, 2020): 262–69. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i3.1950.

Full text
Abstract:
У науковій літературі здебільшого дискутується питання щодо права на інформацію дитини про походження, тоді як сучасний закордонний досвід, зокрема Німеччини, свідчить про те, що повний доступ до цього права має належати людині після 16 років, оскільки німецька доктрина права обґрунтовує, що саме у цьому віці людина більшою мірою психологічно готова до сприйняття такої інформації, а отже, набуває розширених можливостей щодо соціальної, правової тощо його реалізації. Що ж до інформації про походження дитини, то науковці і практики вважають, що вона є основним елементом дитячої індивідуальності (children's identity). Так, на думку Дж. ван Б'юрен, є, по суті, визнанням факту її існування, включаючи не тільки сімейні зв'язки дитини, її ім'я та громадянство, а й расову, статеву та релігійну належність. В основі такого підходу до права на знання походження лежать повага до особистості, визнання гідності особи, що ґрунтуються на праві особистої ідентичності та праві на особистий розвиток. Зокрема, за результатами аналітичних розвідок було встановлено той факт, що це право є складовою частиною людської гідності. Визначення походження дитини від своїх батьків необхідне для встановлення місця і ролі дитини як особистості у суспільстві й як суб'єкта у правовідносинах, особливо в сучасних умовах, коли спостерігається зростання числа розлучень; зміни в структурі традиційних сімейних відносин, що зумовлені різноманітністю форм сімейних стосунків і форм батьківства (включаючи монобатьківські сім'ї, фактичні шлюбні відносини, одностатеві шлюби), а також при народженні дитини поза шлюбом, під час усиновлення дитини, під час виховання дитини вітчимом чи мачухою, використання допоміжних репродуктивних технологій, залучення донора чи сурогатної матері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Слюзко, Тетяна Романівна, and Петро Іванович Ульшин. "Використання аналітичної геометрії при вивченні стереометрії шкільного курсу." Theory and methods of learning mathematics, physics, informatics 13, no. 2 (September 4, 2015): 57–64. http://dx.doi.org/10.55056/tmn.v13i2.772.

Full text
Abstract:
В статті розглядаються історичні факти розвитку координатно-векторного методу і застосування його для розв’язування стереометричних задач в геометрії. Мета: показати наступність між шкільним курсом геометрії і геометрією вищої школи. Завдання: 1) висвітлити історичні факти, що призвели до розвитку координатно-векторного методу в аналітичній геометрії; 2) показати використання досліджуваного методу при вивченні геометрії та розв’язуванні задач. Об’єкт дослідження: процес вивчення учнями геометрії. Предмет дослідження: використання координатно-векторного методу для розв’язання геометричних задач. Результати: виявлено ефективність координатно-векторного методу при розв’язуванні стереометричних задач. Методи дослідження: аналіз історичної і науково-методичної літератури, координатний і векторний методи. Висновки: розглянуто історичні факти, що послугували розвитку координатного і векторного методів, виявлено переваги використання координатно-векторного методу при розв’язуванні стереометричних задач в шкільному курсі геометрії та геометрії вищої школи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kotvitska, A. A., I. V. Кubarieva, A. V. Volkova, G. E. Boldar, and A. V. Cherkashyna. "ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЯ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ПРАВА В СУЧАСНІЙ СИСТЕМІ ПРАВА УКРАЇНИ." Фармацевтичний часопис, no. 4 (November 30, 2020): 89–97. http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2020.4.11542.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Визначення місце фармацевтичного права в системі права України, аналіз його предмета, методу та системи на підставі загальнотеоретичних розробок про галузь права та законодавства. Матеріали і методи. Дослідження проведено на основі опрацювання наукової та навчальної літератури, нормативно-правових актів. Використано методи аналізу, синтезу, узагальнення, системно-структурний, формально-логічний, порівняно-правовий, тлумачення правової норми. Результати й обговорення. Встановлено, що у вітчизняній спеціальній літературі спостерігається недостатня кількість праць, присвячених вивченню юридичної природи фармацевтичного права. Обговорення цієї проблеми більш активно здійснюється зарубіжними науковцями, ніж українськими. Привертає увагу факт відсутності єдиного підхіду до розуміння предмета та методу фармацевтичного права. Ці питання іноді висвітлюються у загальнотеоретичних роботах у рамках наукової дискусії про можливість існування комплексних галузей права в системі права. Зроблено висновок, що вчені не досягли загальної точки зору щодо галузевої належності фармацевтичного права та законодавства. Частина дослідників вважають фармацевтичне право складовою частиною (підгалуззю) медичного або економічного (господарського) права, а інші визначають як самостійну комплексну галузь права або законодавства. Висновки. Обґрунтована наукова позиція про те, що в сучасних умовах склалися підстави вважати фармацевтичне право самостійною комплексною галуззю права, предметом якої виступають управлінські, майнові та немайнові відносини, що виникають під час здійснення фармацевтичної діяльності, для регулювання яких використовуються методи субординації (імперативний) та координації (диспозитивний). Запропоновано поділ системи фармацевтичного права на Загальну та Особливу частини, розкрито інститути кожної з них.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Demidenko, G. V. "Роль апеліну у розвитку глюкометаболічних порушень (огляд літератури та власних досліджень)." INTERNATIONAL JOURNAL OF ENDOCRINOLOGY (Ukraine), no. 4.60 (July 15, 2014): 103–11. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0721.4.60.2014.76689.

Full text
Abstract:
Проаналізована фізіологічна та патогенетична роль адипокіну апеліну, ендогенного ліганду апелінових (APJ або APLNR) рецепторів, у розвитку глюкометаболічних порушень. Установлені кореляційні залежності апеліну від компонентів вуглеводного обміну підтверджують факт впливу на глюкометаболічні прояви. Неоднозначні дані щодо рівня апеліну при синдромі інсулінорезистентності, предіабеті, цукровому діабеті 2-го типу, артеріальній гіпертензії потребують подальшого ретельного вивчення. Виявлено тісну асоціацію апеліну з розвитком цукрового діабету 2-го типу та предикцією кардіоваскулярних подій в осіб із метаболічним синдромом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Література факту"

1

Дроник, Дарина Андріївна. "Компаративний аналіз концентраційних таборів у творчості Зофії Налковської та Ванди Пултавської." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9778.

Full text
Abstract:
Кваліфікайціна робота присвячена компаративному аналізу концентраційних таборів Равенсбрюк та Аушвіц–Біркенау у творчості Ванди Пултавської та Зофії Налковської, порівняльне дослідження яких ще не піддавалось опрацюванням. Мета роботи – за допомогою компаративістики, як методу літературного дослідження, здійснити порівняльний аналіз концентраційних таборів, проаналізувати домінантну тему псевдомедичних експериментів у творчому доробку письменниць.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Література факту"

1

Golovko, Khrystyna. ПОЛЬСЬКА ШКОЛА ЛІТЕРАТУРИ ФАКТУ: ГЕРОЇ РЕПОРТАЖІВ ЯК ДЗЕРКАЛО ДІЙСНОСТІ. Ivan Franko National University of Lviv, January 2020. http://dx.doi.org/10.30970/vjo.2020.48.10548.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Великодна, Мар’яна Сергіївна. Психологічне консультування: вибір вагітного психолога як симптом клієнта. Київ: НПУ імені М. П. Драгоманова, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/305.

Full text
Abstract:
Попри очевидний факт, що стрімкий розвиток і поширення психологічної практики в Україні у статистично-кадровому сенсі нині забезпечено переважно жінками, вітчизняна фахова література замовчує ряд делікатних, однак винятково цікавих питань, із цим пов’язаних. До таких варто віднести (не в порядку значущості) і ймовірну динаміку перенесення і контрперенесення в консультативній психотерапевтичній взаємодії в різні фази менструального циклу жінки-психолога, і можливий вплив на перебіг роботи з клієнтом її природних специфічних фізіологічних станів, як-от менопаузи чи вагітності. Безсумнівно, кожне з них вимагає як самостійного дослідження, так і узагальнення й рефлексії світового досвіду його вивчення, оскільки незнання чи то неврахування вказаних чинників ускладнює тлумачення жінкою-психологом феноменології консультативного процесу та його супервізування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography