Academic literature on the topic 'Людські втрати'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Людські втрати.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Людські втрати"

1

Іванчук, В. А., and В. Г. Новікова. "НІМЕЦЬКО-РАДЯНСЬКА ВІЙНА 1941–1945 рр.: БЕЗПОВОРОТНІ ЛЮДСЬКІ ВТРАТИ УКРАЇНИ." Воєнно-історичний вісник 37, no. 3 (September 30, 2020): 55–69. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2020-37-3-55-69.

Full text
Abstract:
У повоєнний період в радянській історіографії з ідеологічних причин постійно приховувались дійсні масштаби людських втрат Радянського Союзу у Другій світовій війні. В той же час, необхідно віддати належ- не, офіційна статистика підкреслювала приблизну рівність представни- цтва всіх національностей у складі Червоної Армії періоду 1941–1945 ро- ків у відсотковому співвідношенні до загальної чисельності населення республік. Цей принцип дотримувався з тих же ідеологічних причин. У статті доводиться, що з розпадом Радянського Союзу та спрощен- ням доступу до архівів, об’єктивності та історичної справедливості в нових дослідженнях майже не добавилось. Навпаки, на догоду настро- ям відтворювачів імперії, в сучасній Російській Федерації запанувала кон- цепція про те, що «головну ношу війни виніс на собі російський народ». Ключові слова: Друга світова війна, німецько-радянська війна, безпо- воротні втрати, статистичні дані, мобілізація, Червона Армія (РСЧА), СРСР, Україна, Міністерство оборони Російської Федерації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Andreychyn, M. A., and V. Yu Barshteyn. "ВІДОБРАЖЕННЯ БОРОТЬБИ З ПАНДЕМІЄЮ COVID-19 У НАСТІЛЬНИХ МЕДАЛЯХ." Інфекційні хвороби, no. 1 (April 13, 2021): 65–70. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2727.2021.1.11953.

Full text
Abstract:
Наведено стислу інформацію про роки відкриття патогенних коронавірусів людини, пандемію COVID-19 і зв’язані з нею людські та економічні втрати. Уведено в науковий обіг дані про відображення боротьби з цією пандемією у восьми настільних медалях, випущених у різних країнах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лавер, Олександр, and Беата Матяшовська. "ЛЮДСЬКІ ВТРАТИ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ У ВІЙНАХ І КОНФЛІКТАХ ХХІ СТОЛІТТЯ." Геополітика України: історія і сучасність, no. 1(22) (May 10, 2019): 66–86. http://dx.doi.org/10.24144/2078-1431.2019.1(22).66-86.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лавер, О. Г. "Про людські втрати в російсько-чеченських війнах 1994-2007 років." Науковий вісник Ужгородського національного університету. Історія, Вип. 21 (2008): 129–35.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шевчук, В. П., І. І. Фурман, and Р. І. Пилявець. "УКРАЇНСЬКИЙ ВИМІРДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ: НАУКОВИЙ ДИСКУРС." Воєнно-історичний вісник 37, no. 3 (September 30, 2020): 7–41. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2020-37-3-7-41.

Full text
Abstract:
У статті продовжено розгляд теми українського виміру Другої світової війни, окремі аспекти якої висвітлено у статті, над- рукованій у «Воєнно-історичному віснику» № 2 (36) за 2020 рік. Розгля- дається територія України як театр воєнних дій ворогуючих сторін. Стверджується, що на українських землях відбулися найзапекліші опе- рації початкового і першого періодів німецько-радянської війни; аналізу- ються людські втрати України у роки Другої світової війни. Доводить- ся, що війна повністю змінила етнічне обличчя українського суспільства. З урахуванням нових досліджень показано внесок українців у Перемогу над нацизмом. Розглядається місце Другої світової війни в сучасній істо- ричній пам’яті українського народу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ситник, Ю. Б. "Аналіз основних характеристик і показників стану безпеки польотів авіаційної системи." Системи озброєння і військова техніка, no. 2(66) (May 21, 2021): 117–22. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2021.66.15.

Full text
Abstract:
У статті проведений аналіз щодо організації системи безпеки польотів, що базується на двох контурах управління безпекою польотів (управління та забезпечення безпеки польотів). Визначено, що безпека польотів – це стан захищеності авіаційної системи від впливу небезпечних чинників, який відображає рівень авіаційної аварійності і стан безпеки польотів. Доведено, що рівень авіаційної аварійності визначається комплексною характеристикою безпеки польотів, яка відображає за допомогою системи статистичних показників людські втрати і втрати авіаційної техніки в результаті авіаційних подій, що відбулися в авіації України за певний період. Одним з показників рівня авіаційної аварійності є кількість авіаційних пригод на сто тисяч годин нальоту. Стан безпеки польотів – це інтегральна характеристика захищеності авіаційної системи, що визначається впливом на неї небезпечних факторів в масштабі реального часу. Проведений аналіз основних характеристик стану безпеки польотів дозволяє виділити два основних показники, за якими слід оцінювати її стан в авіаційному підрозділі. Так, в період організації польотів стан безпеки польотів визначається поточним значенням рівня забезпечення безпеки польотів; під час виконання польотів стан безпеки польотів визначається поточним значенням її рівня. В статті визначено, що рівень забезпечення безпеки польотів – це показник, що характеризує повноту профілактичної роботи, проведеної в авіаційному підрозділі на момент оцінки, щодо запобігання авіаційної пригоди. Головним критерієм оцінки рівня забезпечення безпеки польотів є обґрунтована повнота виконання заходів і процедур, визначених документами в області безпеки польотів і розпорядженнями вищих органів. При оцінці рівня забезпечення безпеки польотів в авіаційних підрозділах рекомендовано враховувати вплив людського фактору, а саме авіаційних фахівців з числа льотного складу авіаційних підрозділів на стан захищеності авіаційної системи. Рівень безпеки польотів в статті визначено як кількісне значення інтегрального показника, який характеризує стан захищеності авіаційної системи від впливу небезпечних чинників в ході виконання польотного завдання. Можливі стани безпеки польотів в авіаційному підрозділі можуть виникнути під час організації та виконання польотів. Проведений аналіз основних характеристик і показників стану безпеки польотів в авіаційному підрозділі дозволить розробити методичний апарат, застосування якого на практиці в процесі підготовки авіаційних підрозділів підвищить ефективність управління забезпеченням безпеки польотів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Grymak, О. Y., and І. Y. Burda. "КАДРОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ − ЗАПОРУКА КАДРОВОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 9, 2016): 41–47. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6907.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано концептуальні засади забезпечення кадрової безпеки підприємств. Окреслено і виокремлено значення, суть та функції основних термінінів та понять, що використовуються для характеристики кадрового потенціалу підприємств. «Робоча сила», «людські ресурси», «людські фактори», «людський капітал», «людський потенціал», «трудовий потенціал», «кадровий потенціал», «кадри», «персонал» − терміни, що мають різний зміст і суттєве навантаження, але є взаємопов’язаними, взаємодоповнюючими та із різних сторін характеризують їх носія – людину. Узагальнено доробку вітчизняних та закордонних науковців, і визначено перелік суттєвих відмінностей щодо поняття людських ресурсів від усіх інших (матеріальних, фінансових, інформаційних та ін.). Послідовна характеристика термінів (людський потенціал, кадровий потенціал, індивідуальний потенціал) дозволила висловити міркування щодо існування ієрархічного взаємозв’язку між ними, який представлено у графічному виді. Визначено, що поняття «кадри» та «персонал» теоретично тотожні, відрізняються історією використання та інтенсивністю наукових досліджень, і для потреб кадрової безпеки можуть застосовуватись одночасно. Обґрунтовано, що формуючи кадровий потенціал підприємства, основне це визначити головну мету, яку ставить перед собою підприємство, та обрати стратегію її досягнення. Показано, що структура кадрового потенціалу з позиції формування його безпеки має відповідний вигляд. Підкреслено, що особливу увагу при формуванні кадрового потенціалу підприємств слід приділити потенційним претендентам на робочі місця. Створення переліку осіб–претендентів на робочі місця дозволяє значно підвищити ефективність процесу формування кадрового потенціалу через зменшення витрат на підготовку кадрів, втрат від зниження професійно–кваліфікаційного рівня та нейтралізації частини відповідних зовнішніх і внутрішніх загроз. Наголошено, що формування кадрового потенціалу – це важлива функція роботи будь–якого підприємства, яка в сучасних умовах господарювання у найбільшій мірі впливає як на ефективність його діяльності, так і забезпечує саме існування. У відповідності до цього, особливо важливим є розроблення концепції управління персоналом, яка б включала планомірне та обґрунтоване формування кадрового потенціалу із врахуванням пріоритетних завдань кадрової безпеки підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гальків, Л. І. "Ризики пролонгації людських втрат України в умовах кризи." Науковий вісник Національного лісотехнічного університету України, Вип. 20.13 (2010): 186–91.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Zagorodnia, Y. V., V. V. Pozdniakova, and O. M. Мarukhnenko. "БЕЗПЕКА СУДНОВОДІННЯ ЯК ЧИННИК ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ КОМЕРЦІЙНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ СУДНА." Transport development, no. 1(8) (April 29, 2021): 62–69. http://dx.doi.org/10.33082/td.2021.1-8.06.

Full text
Abstract:
Вступ. Стаття присвячена сучасним проблемам організації безпеки море- плавства, а також основним причинам підвищеної аварійності суден з урахуван- ням впливу людського фактору та його впливу на комерційну складову части- ну морських перевезень. Мета. Ця стаття націлена на всебічний аналіз причин виникнення аварійних ситуацій на морі і пошук дієвих засобів щодо їх зменшен- ня, мінімізуючи комерційні ризики морських перевезень, шляхом удосконалення менеджменту морських ресурсів. Результати. Було виявлено позитивну динамі- ку стосовно підвищення безпеки усіх видів суден, зменшення кількісних показників зниклих суден, загиблих та поранених членів екіпажу в період із 2014 по 2019 рр. Проаналізовано основні причини виникнення аварійних ситуацій на основі ста- тистичних даних, представлених міжнародним агентством European Maritime Safety Agency, та встановлено, що основною причиною підвищеної аварійності є людський фактор. Розглянуто класифікацію аварій, які спричинені людським фактором, та виявлено їх взаємозв’язок. Установлено міжнародні організації, які займаються питаннями забезпечення безпеки судноплавства та міжнародні конвенції, відповідно до яких нині проводиться інспектування торгівельних суден. Висновки. У цій статті ми показуємо залежність безпеки судноплавства від грамотного менеджменту морських ресурсів, тому що вплив людського фактору, безумовно, є основною причиною створення аварійних ситуацій на флоті, що при- зводить до неминучих втрат із боку комерційної експлуатації судна. Підвищен- ня кваліфікації суднових офіцерів та берегових операторів, які задіяні в рухомих операціях суден, є необхідною умовою скорочень аварій та підвищення фінансової ефективності роботи флоту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мiroshnychenko, V. P. "Надзвичайна ситуація: визначення, проблеми та рішення." EMERGENCY MEDICINE 17, no. 7 (January 5, 2022): 15–19. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.17.7.2021.244589.

Full text
Abstract:
Надзвичайні ситуації постійно супроводжують людство, призводячи до великих матеріальних втрат і людських жертв. Обговорювалися визначення та загальні закономірності розвитку надзвичайних ситуацій, їх роль у розвитку аварій та катастроф. Стверджується, що на сьогодні немає єдиного поняття надзвичайної ситуації. На підставі проведеного аналізу наданий механізм розвитку надзвичайної ситуації, сформульоване її визначення: надзвичайна ситуація — це стан природної та антропогенної активності в зовнішньому середовищі та соціумі. Обґрунтована необхідність зміни нормативного визначення поняття «надзвичайна ситуація».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Людські втрати"

1

Блінов, Олег. "ЛЮДСЬКІ ВТРАТИ УКРАЇНИ З 2014 РОКУ. ІНСТРУМЕНТАРІЙ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ." Thesis, Національний авіаційний університет, 2017. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/30624.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Блінов, Олег. "ЛЮДСЬКІ ВТРАТИ УКРАЇНИ З 2014 РОКУ. ІНСТРУМЕНТАРІЙ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ." Thesis, Національний авіаційний університет, 2017. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/48993.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Семіградов, М. Ю., and Ірина Вікторівна Гуренко. "Теоретичний анализ проблем з БЖД." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25347.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мірошниченко, О. О., Є. С. Світлична, Ірина Миколаївна Нікітіна, Ирина Николаевна Никитина, and Iryna Mykolaivna Nikitina. "Людський імуноглобулін в комплексному лікуванні антифосфоліпідного синдрому." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36465.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: оцінити перебіг вагітності й її результат у вагітних із синдромом втрати плода (СВП), обумовленим антифосфоліпідним сидромом (АФС), у динаміці лікування з застосуванням людського імуноглобуліну – імунологічно активної білкової фракції імуноглобуліну G. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36465
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Людські втрати"

1

Жаліло, Я. А., Я. Б. Базилюк, and О. В. Собкевич. Стратегічна ціна російської агресії для економіки України. Національний інститут стратегічних досліджень, 2022. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2022.05.

Full text
Abstract:
Досліджено системний економічний та соціальний ефект гібридної агресії, яку Російська Федерація здійснює проти України з 2014 року. Доведено поєднання прямих втрат природних, матеріальних та людських ресурсів внаслідок окупації частини території України із створенням суттєвих перешкод для економічного та соціального розвитку країни, звуженням можливостей вибору шляхів розвитку. Оцінено адаптивність економіки України до цих негативних наслідків та здійснені кроки щодо їх подолання. Запропоновано бачення засад стратегії послаблення ціни російської агресії для України та зниження чутливості національної економіки до подальших гібридних впливів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography