Academic literature on the topic 'ЛОР - органи'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'ЛОР - органи.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "ЛОР - органи"

1

Нестор, В. Р. "Столичне самоврядування у Сполученому Королівстві Великобританії і Північної Ірландії." Прикарпатський юридичний вісник, no. 5(34) (February 23, 2021): 49–52. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i5(34).644.

Full text
Abstract:
Метою статті є огляд столичного самоврядування в Лондоні, а також формулювання висновків та пропозицій на підставі проведеного дослідження. Лондон (Великий Лондон) вважається окремим регіоном. Це єдиний регіон Англії, який має свій індивідуальний адміністративно-територіальний поділ. Столичне самоврядування регламентується окремими нормативно-правовими актами, основним з яких є Акт про органи муніципального управління Великого Лондона 1999 року. Великий Лондон у цілому (як один з дев'яти регіонів Англії) має такі органи місцевого самоврядування, як : Асамблея Лондона (представницький колегіальний орган, що складається з 25 членів) та мер (обирається населенням). Слід звернути увагу на назву «Асамблея», а не «рада». В юридичній літературі часто висловлюється думка, що така назва споріднює цей представницький орган не з органами муніципального управління, а з парламентами історичних частин Сполученого Королівства -Асамблеєю Уельсу, Асамблеєю Північної Ірландії. У кожній з 33-х адміністративно-територіальних одиниць столиці Сполученого Королівства - у Сіті Лондон та у 32-х лондонських бургах - також функціонують муніципальні органи. Кожен з лондонських бургів має свою раду та мера (ця посадова особа в деяких бургах обирається муніципальною радою бурга, а в деяких бургах - населенням), а також виконавчий орган. Сіті Лондон здійснює муніципальне управління зі збереженням традицій, до числа муніципальних органів належать Корпорація Сіті Лондон (обирається мешканцями та представниками бізнесу), Лорд-мер, два шерифи, Головний клерк, фрімени, суд олдерменів та інші церемоніальні органи та посадові особи. Дослідження структури та компетенції цих органів представляє здебільшого історичний інтерес. Сіті є найбільш старою частиною Лондону та досі зберігає значну частину привілеїв, які для інших сіті були скасовані разом зі скасуванням їхніх хартій у ХІХ столітті. До того ж завдяки збереженню традицій у міському самоврядуванні Лондону на території Сіті діє багато юридично значущих та церемоніальних звичаїв. Варто відмітити, що до цих звичаїв ставляться з повагою не тільки суб'єкти міського самоврядування, ретельно підтримуючи їх існування, але й монарх Сполученого Королівства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Воляк, Ю. М., and З. Р. Ожоган. "ОСОБЛИВОСТІ АСОЦІАЦІЇ ПАТОЛОГІЇ ЛОР-ОРГАНІВ З ЗУБОЩЕЛЕПНИМИ АНОМАЛІЯМИ І ДЕФОРМАЦІЙ У ПАЦІЄНТІВ ДИТЯЧОГО ВІКУ." Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 119, no. 2 (May 26, 2022): 72–77. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2022-44-2.13.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є вивчення асоціації патології ЛОР-органів з зубощелепними аномаліями і деформаціями у пацієнтів дитячого віку, та підвищення ефективністі діагностики і ортодонтичного лікування пацієнтів зі звуженням зубних рядів. Матеріали і методи дослідження. Нами було обстежено 239 дітей із зубощелепними аномаліями, віком 6–18 років, із метою виявлення їхнього поєднання з порушеннями носового дихання і патологією ЛОР- органів. Для комплексного обґрунтування запропонованого лікування було обрано і обстежено 85 осіб зі звуженням верхньої щелепи, які у залежності від віку, статі, наявності патології ЛОР-органів були розподілені на три групи: І-а група – 30 пацієнтів зі звуженням верхньої щелепи без порушень носового дихання і ЛОР – патології, яким проводили загальноприйняте лікування. До ІІ-ї групи увійшли 30 пацієнтів зі звуженням верхньої щелепи, порушенням носового дихання та ЛОР – патологією, яким проводили загальноприйняте лікування. До ІІІ-ї групи увійшли 25 пацієнтів зі звуженням верхньої щелепи, порушенням носового дихання та ЛОР – патологією, яким проводилося лікування запропонованим методом. У залежності від віку кожна з груп була розподілена на три підгрупи: А – пацієнти від 6 до 9 років, Б – від 10 до 14 років, В – від 15 до 18 років. Наукова новизна результатів дослідження. Вивчено поширеність зубощелепних аномалій у дітей різних вікових груп та їхнє поєднання з порушеннями носового дихання і патологією ЛОР-органів. Запропоновано комплексний метод лікування пацієнтів, які мають звуження верхньої щелепи і захворювання ЛОР-органів із застосуванням хірургічних та ортодонтичних методів, який дозволяє усунути причину аномалій зубощелепної системи та досягти позитивних віддалених результатів лікування. Отримано наукові результати про те, що при застосуванні запропонованого ортодонтичного лікування відбувається достовірне покращення клінічних індексів глибини склепіння піднебіння через 2 місяці після фіксації ортодонтичного апарату, відразу після зняття і через 6 місяців після зняття ортодонтичного апарату. Висновки. Застосування запропонованого методу комплексної діагностики і лікування пацієнтів зі звуженням верхньої щелепи і ЛОР патологією в змінному прикусі дозволяє отримати достовірно кращі (р<0,05) показники глибини склепіння піднебіння після лікування, у порівнянні з показниками до лікування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Нестор, В. Р. "ОГЛЯД МІСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ У СПОЛУЧЕНОМУ КОРОЛІВСТВІ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ І ПІВНІЧНОЇ ІРЛАНДІЇ." Знання європейського права, no. 4 (February 11, 2021): 30–33. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i4.123.

Full text
Abstract:
У статті рекомендовано під час дослідження міського самоврядування у Сполученому Королівстві звернутиувагу та досліджувати тільки відповідний досвід Англії.По-перше, більшість сіті розташована саме на території Англії. Англія має найвищий показник урбанізованості, а також не тільки найвищий відсоток сіті на квадратний кілометр площі, але й найвищий показник міськихнаселених пунктів загалом (тобто і сіті, і великих таунів).По-друге, це дасть змогу запропонувати рецепцію тих рішень, підходів, принципів тощо, які вже пройшлиперевірку часом, адже в Шотландії, Уельсі та Північній Ірландії місцеве самоврядування було відреформованона початку ХХІ століття, реформа відбувається й досі, а в Англії муніципальне законодавство було та залишаєтьсястабільним.Третім аргументом на користь того, щоб досліджувати тільки англійський досвід міського самоврядування,є те, що це дасть можливість вдалого застосування методу абстрагування. Абстрагуючись від доволі подібнихі таких, що поки що розрізняються досить незначними деталями, підходів до організації міського самоврядування в Англії, Уельсі, Шотландії та Північній Ірландії, буде легше запропонувати аргументовані висновки та пропозиції щодо рецепції позитивного досвіду.Нарешті, наголошено, що на сучасному етапі міське самоврядування зокрема та місцеве самоврядування зага- лом в Англії є найбільш різноманітним і різноваріантним.За винятком можливості утворити комбіновані муніципальні органи та органи муніципального управлінняВеликого Лондона, на території Англії є ще два підходи до утворення органів муніципального управління.Перший підхід застосовується в разі, коли йдеться про організацію місцевого самоврядування в неметрополі- тенських графствах. У такому разі утворюється рада графства, на яку покладається розв’язання питань освіти,вивіз та переробка сміття, стратегічне планування розвитку цієї адміністративно-територіальної одиниці. У неметрополітенських дистриктах також утворюються ради, на які покладається значно більше повноважень із забезпечення муніципальними послугами місцевого населення. Ці ради мають свої виконавчі органи, а також населення шляхом прямих виборів обирає їхнього лідера.Другий підхід застосовується в разі, коли йдеться про організацію місцевого самоврядування в унітарнихокругах. У такому разі утворюється рада унітарного округу, яка також має свій виконавчий орган і свого лідера(інколи його йменують «мером», це залежить від організаційно-правової форми місцевого самоврядування).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Марченко, Людмила Юріївна. "ОПТИМІЗАЦІЯ РЕСУРСНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОРГАНІВ КАЗНАЧЕЙСТВА: АРХЕТИПНИЙ ПІДХІД." Public management 26, no. 1 (July 19, 2021): 134–42. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2021-1(26)-134-142.

Full text
Abstract:
Відзначено, що теорія архетипів розроблена Карлом Юнгом в рамках вчення про колективне несвідоме. Зазначено, що в сучасних умовах реформування суспільства, органів державного управління, переходу на но- вітні інформаційні технології вкрай важливо безперебійне функціонування системи органів Казначейства та управління всіма наявними ресурсами: ма- теріальними, трудовими, фінансовими тощо. Саме тому проблема належно- го ресурсного забезпечення в органах Казначейства стоїть надзвичайно го- стро. З метою ефективного виконання реалізації державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів органи Казначейства по- винні на достатньому рівні забезпечуватися ресурсами. Здійснена оцінка су- часного стану ресурсного забезпечення органів Казначейства в розрізі трьох важливих складових, а саме: придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю; оплата послуг (крім комунальних); придбання обладнання і пред- метів довгострокового користування. Розглянуто проблемні питання щодо матеріально-технічного забезпечення органів Казначейства. Висвітлено ко- ло здобутків в частині покращення матеріально-технічного забезпечення ор- ганів Казначейства. Обґрунтовано засади подальшої оптимізації ресурсного забезпечення ор- ганів Казначейства, а саме: надання обґрунтованих пропозицій Міністерству фінансів України щодо затвердження бюджетних призначень для здійснен- ня закупівлі сучасного комп’ютерного обладнання, оргтехніки, програмного забезпечення; здійснення пошуків альтернативних фінансових ресурсів для проведення доопрацювання, модернізації та осучаснення існуючого програм- ного забезпечення (розробка та затвердження на регіональному рівні програм модернізації матеріального забезпечення органів Казначейства та отриман- ня субвенції з місцевого бюджету до державного бюджету для проведення видатків); створення належних санітарно-побутових умов для ефективного виконання функціональних обов’язків працівників (поступове облаштуван- ня робочих місць вентиляторами, системами кондиціювання та зволоження повітря).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пиндус, Т. О., В. С. Бондаренко, Д. В. Стеценко, О. О. Юдіна, and С. А. Шнайдер. "АНАЛІЗ ДАНИХ ОБСТЕЖЕННЯ СТОМАТОЛОГІЧНОГО СТАТУСУ ДІТЕЙ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЛИ НА ДИСПАНСЕРНОМУ ОБЛІКУ З ПРИВОДУ ХРОНІЧНОГО ЗАПАЛЕННЯ ГЛОТКОВОЇ І ПІДНЕБІННИХ МИГДАЛИН." Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 112, no. 3 (May 27, 2021): 74–79. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2020-37-3-74-79.

Full text
Abstract:
Актуальність. З огляду на головні чинники розвитку хронічного запалення глоткової і піднебінних мигдалин - реактивність організму і бар'єрну функцію, а також наявність компенсованої і декомпенсованої форм за-хворювань за клінічним перебігом, ми обстежили ді-тей, які перебувають на диспансерному обліку.Мета даного дослідження. Вивчення стоматологіч-ного статусу дітей, які перебували на диспансерному обліку з приводу хронічного запалення глоткової і під-небінних мигдалин в дитячій поліклініці № 3 суворов-ського району м. Одеси.Матеріали та методи. Аналіз стоматологічного статусу було проведено у 174 дітях Одеської міської стоматологічної поліклініки №5 дитячого відділу №2 Суворовського району, з яких - 117 дітей паралельно знаходилися на обліку в Дитячій міській поліклініці № 3 з приводу хронічного тонзиліту; 30 дітей – з приво-ду хронічного аденоїдиту; 27 дітей – не знаходились на обліку з приводу захворювань ЛОР-органів і пред-ставляли собою контрольну групу.Висновки. У дітей, з супутньою патологією ЛОР-органів частота виявлення зубощелепних аномалій, а також розвитку ускладнень карієсу достовірно вище в порівнянні з контрольною групою. Після постановки на облік і проведення адекватної терапії хронічних захворювань ЛОР-органів у дітей спостерігалося до-стовірне зменшення показників гігієнічних індексів РМА, проби Шиллера-Писарєва і індексу кровоточи-вості ясен, що вказує на зменшення інтенсивності запальних процесів в яснах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Aivardgi, A. A., V. N. Kovyrev, V. L. Borodulya, N. V. Bondar, and Yu Yu Kobeliatskyi. "Декcмедетомидин как компонент анестезиологического обеспечения в хирургии лор-органов." EMERGENCY MEDICINE, no. 8.63 (November 1, 2014): 30–34. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.8.63.2014.84191.

Full text
Abstract:
Целью данного исследования был поиск методов оптимизации периоперационной анальгезии, стабилизации гемодинамики, улучшения контроля интраоперационного кровотечения при септопластике в условиях комбинированной анестезии. В исследование включено 53 пациента, которые разделены на 2 группы: основную (28 человек) и контрольную (25 человек). В основной группе проводилась инфузия дексмедетомидина — нового агониста центральных α2-адренорецепторов, которая начиналась за 10 мин до индукции анестезии в дозе 0,7 мкг/кг/ч и заканчивалась за 10 мин до завершения оперативного вмешательства. Исследовались показатели гемодинамики, общий анализ крови, коагулограмма, объем кровопотери, длительность анестезии и оперативного вмешательства, доза анестетиков и анальгетиков, уровень боли по визуально-аналоговой шкале, осложнения. Этапы исследования: 1-й — 1-е сутки до анестезии; 2-й — непосредственно перед операцией (за 20 мин); 3-й — в течение анестезии (20–30 мин); 4-й — после пробуждения пациента; 5-й — через 6 часов после анестезии; 6-й — через 12 часов после анестезии; 7-й — на 2-е сутки после анестезии; 8-й — на 3-и сутки после анестезии. Использование декс­медетомидина коррелировало со стабилизацией гемодинамики в течение и после анестезии (р ≤ 0,05), уменьшением интраоперационного кровотечения (р ≤ 0,05), улучшением визуализации операционного поля и оптимизацией послеоперационной анальгезии (р ≤ 0,05).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Berezhnoy, V. V., and V. G. Kozachuk. "Новые возможности вакцинопрофилактики: инвазивные пневмококковые заболевания, пневмонии, отиты у детей можно предупредить." CHILD`S HEALTH, no. 2.53 (May 5, 2014): 69–75. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0551.2.53.2014.75950.

Full text
Abstract:
В обзорной статье приведены данные о роли пневмококковой инфекции в развитии заболеваний лор-органов и дыхательной системы у детей. Рассмотрены вопросы антибиотикорезистентности и применения вакцин против пневмококковой инфекции у детей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Penkova, M., K. Tenev, and P. Dimov. "Симптоми на ЛОР органите при пациенти с гастроезофагеална рефлуксна болест (ГЕРБ)." International Bulletin of Otorhinolaryngology 6, no. 2 (June 12, 2010): 31. http://dx.doi.org/10.14748/orl.v6i2.7050.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Svistushkin, Valeriy M., Galina N. Nikiforova, and Polina S. Artamonova. "Antibacterial therapy for ENT diseases during the COVID-19 pandemic." Consilium Medicum 22, no. 11 (2020): 10–15. http://dx.doi.org/10.26442/20751753.2020.11.200359.

Full text
Abstract:
В структуре патологии респираторного тракта, в том числе и ЛОР-органов, лидирующую позицию занимают заболевания инфекционно-воспали-тельной природы. Острые респираторные поражения верхних и нижних отделов дыхательных путей составляют 80–97% от всех инфекционных за-болеваний и в 20–30% случаев явлются причиной обращения пациентов разного возраста в медицинские учреждения. Первично причиной развития воспалительных заболеваний ЛОР-органов чаще всего являются вирусные агенты, однако на фоне любой вирусной инфекции могут активироваться бактериальные патогены, что в ряде случаев требует назначения соответствующей системной этиотропной терапии. Нерациональный подход к выбору антибактериального препарата для лечения пациентов с инфекционно-воспалительными заболеваниями респираторного тракта приводит к росту и распространению антибиотикорезистентности, которая на сегодняшний день является глобальной проблемой здравоохранения во всем мире. Появление и значительная экспансия в человеческой популяции новой коронавирусной инфекции COVID-19, принципы лечения которой до настоящего времени четко не определены, влекут за собой частое неоправданное назначение антибиотиков, особенно при легком течении забо-левания, что также вносит определенный вклад в прогрессирование устойчивости микроорганизмов к лекарственным препаратам. Лечение больных с респираторными инфекционно-воспалительными заболеваниями, в том числе этиотропное, особенно в условиях пандемии новой коронавирусной инфекции, должно соответствовать клиническим рекомендациям, разработанным национальными профессиональными ассоциациями. Имея пред-ставление о наиболее вероятных бактериальных возбудителях инфекционных заболеваний дыхательной системы, таких как Streptococcus pneu-moniae, Haemophilus influenzae и других, а также учитывая их основные факторы защиты, профессиональные медицинские сообщества, в том числе и национальная ассоциация оториноларингологов, в качестве препарата выбора для лечения пациентов с инфекционно-воспалительными заболе-ваниями респираторного тракта рекомендуют амоксициллин. В случае наличия у больных факторов риска инфицирования антибиотикорезистент-ными микроорганизмами лечение начинают с амоксициллина/клавуланата. Ключевые слова: инфекции респираторного тракта, верхние отделы дыхательных путей, антибиотикорезистентность, новый коронавирус, пан-демия, амоксициллин, факторы риска антибиотикорезистентности, амоксициллин/клавуланат. Для цитирования: Свистушкин В.М., Никифорова Г.Н., Артамонова П.С. Антибактериальная терапия заболеваний ЛОР-органов во время пандемии COVID-19. Consilium Medicum. 2020; 22 (11): 10–15. DOI: 10.26442/20751753.2020.11.200359
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Hushvakova, N., N. Hamrakulova, and Sh Nematov. "ОПТИМИЗИРОВАННЫЙ МЕТОД ЛЕЧЕНИЯ ОСТРОГО КАТАРАЛЬНОГО СРЕДНЕГО ОТИТА У ДЕТЕЙ." EurasianUnionScientists 2, no. 11(80) (December 14, 2020): 18–20. http://dx.doi.org/10.31618/esu.2413-9335.2020.2.80.1102.

Full text
Abstract:
На сегодняшний день заболеваемость острого катарального среднего отита достигает почти 30% среди лиц с патологией ЛОР - органов [2-5]. Проблема острого воспалительного процесса среднего уха многие годы актуальна для ЛОР - специалистов. Воспаление среднего уха встречается в любом возрасте, известно, что в полостях среднего уха могут формироваться очаги гнойной инфекции, которые являются причиной стойкого течения воспалительного процесса в среднем ухе. Особенно часто заболевание наблюдается у детей первых лет жизни. В частности, установлено, что к годовалому возрасту 62,4% детей переносят острый катаральный средний отит однократно, а у 17,3% отмечаются три и более эпизодов этого заболевания [4–8]. Перенесенный в детском возрасте средний отит в 26% случаев является причиной развития тугоухости у взрослых, при этом примерно у 15% больных тугоухость носит сенсоневральный характер [1, 3].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "ЛОР - органи"

1

Ященко, М. І., Н. О. Юревич, Н. О. Шушляпіна, А. В. Лупир, and В. В. Алєксєєва. "Патологія ЛОР органів як причинний фактор дисфункції зубощелепної системи." Thesis, Інститут оториноларингології, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9000.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сміянов, Владислав Анатолійович, Владислав Анатольевич Смиянов, Vladyslav Anatoliiovych Smiianov, and І. О. Снєгірьова. "Можливості оптимізації діагностики захворювань ЛОР-органів." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5416.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Смородська, О. М. "Використання мобільного додатка LORHELPER у вивченні оториноларингології при проблемно - орієнтованому навчання студентів." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48388.

Full text
Abstract:
Актуальність. Запальні хвороби ЛОР-органів – досить велика група запальних захворювань, кожне з яких людина переносить кілька разів у житті. У цю групу входять запальні хвороби навколоносових пазух, глотки і мигдаликів і середнього вуха. Значення цих захворювань визначається їх надзвичайної поширеністю, особливо в дитячому віці. Метою даної роботи було створення програмного забезпечення для опанування курсу оториноларингологія студентами, які навчаються за програмою проблемно-орієнтованого навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Хижня, Ярослава Володимирівна, Ярослава Владимировна Хижня, and Yaroslava Volodymyrivna Khyzhnia. "Фітотерапія при запальних захворюваннях лор-органів." Thesis, Вид-во СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5776.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сміянов, Євген Владиславович, Евгений Владиславович Смиянов, Yevhen Vladyslavovych Smiianov, Владислав Анатолійович Сміянов, Владислав Анатольевич Смиянов, and Vladyslav Anatoliiovych Smiianov. "Епідеміологія кандідозно-бактеріальних асоціацій при захворюваннях лор-органів." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6913.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Панасюк, Е. Л., and Д. В. Говорова. "Риск развития криптококкового менингоэнцефалита у пациентов с онкопатологией лор-органов." Thesis, Сумский государственный университет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/37925.

Full text
Abstract:
Онкологические больные в связи с наличием вторичной иммуносупрессии являются группой риска развития микозов центральной нервной системы, вызванных дрожжеподобными грибами рода Candida spp., Cryptococcus spp. По данным литературы, новообразования ЛОР органов составляют 58 % от общего числа лиц со злокачественными опухолями различных локализаций, при этом около половины случаев приходится на рак гортани (50-60 %). Анатомическая близость опухолей ЛОР-органов к ЦНС, риск повреждения ГЭБ создают дополнительные неблагоприятные предрасполагающие факторы для развития микозных МЭ у данной категории больных.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кузьміна, Г. І., М. Б. Удовенко, and Г. В. Тарасенко. "Розробка лікарського засобу для лікування лор-органів на основі екстрактів з рослинної сировини." Thesis, ТДМУ, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/5611.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography