Journal articles on the topic 'Локальні'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Локальні.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Локальні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Костюченко, Олена Євгенівна. "РОЛЬ ЛОКАЛЬНИХ АКТІВ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ В УКРАЇНІ." New Ukrainian Law, no. 5 (November 29, 2021): 78–87. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2021.5.11.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню ролі локальних актів у забезпеченні академічної добро- чесності в Україні. Аналізуються відповідні норми чинного законодавства та підходи до визначення змісту локальних актів закладів вищої освіти і наукових установ. Обґрунтову- ється, що в регулюванні питань академічної доброчесності необхідно чітко усвідомлювати, що її забезпечення може мати марально-етичний аспект та правовий. Це виступає основою для диференціації змісту локальних актів щодо забезпечення академічної доброчесності. Обстоюється думка, що локальні акти щодо академічної доброчесності повинні істотно від- різнятися за змістом тоді, коли йдеться про морально-етичні норми і коли локальний акт передбачає притягнення суб’єктів до академічної відповідальності в юридичному розумін- ні. Стверджується, що головне призначення локальних нормативних актів у забезпеченні академічної доброчесності полягає у використанні їхніх нормативних властивостей під час застосування до порушників академічної доброчесності дисциплінарних стягнень та заходів громадського впливу. Локальні акти під час декларування принципів та правил поведінки не можуть виходити за межі законодавства. У статті обґрунтовується відповідь на два головні питання в досліджуваній проблематиці. По-перше, щодо можливості застосування локально- го акта з метою забезпечення академічної доброчесності є підстави стверджувати, що саме локальне регулювання здатне забезпечити деталізацію умов реалізації дисциплінарної полі- тики з урахуванням специфіки освітньої, наукової (творчої) діяльності. По-друге, щодо зміс- ту локального акта, наприклад Кодексу академічної доброчесності, варто передусім зважати на те, що він не повинен виходити за межі нормативної реґламентації порядку застосування до суб’єктів юридичних санкцій за порушення академічної доброчесності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Yevtushenko, Aleksandr, Mykola Suslov, and Svitlana Verba. "БРЕНДИНГ ТЕРИТОРІЇ ГРОМАДИ – МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ЛОКАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ТА ФАКТОР КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ." Public Administration and Regional Development, no. 13 (September 8, 2021): 622–49. http://dx.doi.org/10.34132/pard2021.13.04.

Full text
Abstract:
У статті розглянутий взаємозв’язок між брендингом території у новостворених об’єднаних територіальних громадах (далі ОТГ) та формуванням локальної ідентичності ОТГ як фактора її конкурентоспроможності. Надано визначення понять «бренд» та «брендинг», які пропонуються вітчизняною на зарубіжною науковими школами. Доведено, що брендинг території ОТГ – це своєрідна стратегія, спрямована на поліпшення іміджу адміністративно-територіальної одиниці для залучення інвесторів, туристів, бізнесменів. Виділено функції бренду території ОТГ, які стосуються користувача (ідентифікації, персоналізації, гарантії, спрощення рішення та задоволення) і зазначено, що ефективне просування бренду залежить від інвестицій вкладених в його первісне просування, насамперед, в інформативну рекламу. Доведено, що локальна ідентичність, як місце проживання, територія, що має певні відмінності, характеристики і стає брендом, а брендинг – механізм спрямований на згуртування локальних співтовариств, що проживають на території ОТГ, формування уявлення про власну ідентичність до цієї території. У статті бренди окремих територій громад визначені, як локальні бренди, що характеризують ментальність місцевого населення, його наближеність до культурних та історичних традицій, що обумовлене природно-географічними, економічними, історичними та соціально-культурними факторами. Зроблено акцент на використанні логотипу та інших візуальних атрибутів бренду громади для посилення локальної ідентичності, тобто самоототожнення індивідів з місцевим співтовариством, заснованої на культурно-психологічній єдності населення. Бренд території ОТГ є інструментом реалізації стратегії розвитку громади, тому що акумулює інтереси її населення, інвесторів, бізнесу, влади, і, таким чином, виступає фактором конкурентоспроможності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Суслов, Микола. "ЛОКАЛЬНА ІДЕНТИЧНІСТЬ ЯК ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМ У СТРАТЕГІЧНОМУ ПЛАНУВАННІ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД." Науковий вісник: Державне управління, no. 2(8) (June 30, 2021): 133–51. http://dx.doi.org/10.32689/2618-0065-2021-2(8)-133-151.

Full text
Abstract:
Досліджено локальну ідентичність як пріоритетний напрям у стратегічному плануванні територіальних громад (ТГ) на сучасному етапі. Локальна ідентичність – це ототожнення себе із суспільством, яке проживає на даній території, зокрема на території ТГ. В умовах децентралізації локальна ідентифікація є суттєвою опорою для членів місцевого співтовариства ТГ, що дозволяє їм визначити власне становище, й стає підставою активності у вирішенні місцевих справ. У формуванні локальної ідентичності ТГ автором виділено чотири основних компоненти: 1) локальний (територіальний) менталітет – властивий жителям певної місцевості, характерна для них система цінностей і оцінок; 2) уявлення про особливості й властивості території свого проживання; 3) територіальні інтереси – загальні для членів відповідної територіальної спільноти уявлення про стан, цілі і шляхи розвитку території; 4) локальна (просторова) самоідентифікація як усвідомлення приналежності до тієї території, територіальної спільності. Одним з найважливіших пріоритетів процесу децентралізації є створення фінансово спроможних громад, що передбачає зосередження уваги не тільки на кількості створених ТГ, але й на їх якості. Автором доведено, що базовим документом, що передбачає формування спроможної ТГ є стратегія розвитку громад. З’ясовано, що основна проблема створення стратегічного плану полягає в тому, що він має формуватися при активній участі членів ТГ. Саме завдяки локальній ідентичності може забезпечуватися активна участь громадян у прийнятті рішень місцевого значення. У статті автор приходить до висновку, що стратегічне планування у розвитку ТГ повинне бути не лише інструментом економічно-соціальної ефективності та поліпшення життя громади, але і частиною політики формування локальної ідентичності, заснованої на принципах демократії, і повного урахування прав громадян.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Раєвська, I. Ю., and М. Ю. Раєвська. "Локальні майже-кільця на елементарних абелевих групах порядку p^3." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика 38, no. 1 (May 27, 2021): 85–93. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2021.38(1).85-93.

Full text
Abstract:
Майже-кільця виникають природним чином при вивченні систем нелінійних відображень і вивчаються протягом багатьох десятиліть. Основні визначення та багато результатів стосовно майже-кілець можна знайти, наприклад, у [G.~Pilz. Near-rings. The theory and its applications. North Holland, Amsterdam, 1977]. Майже-кільця - це узагальнення кілець в тому сенсі, що додавання не обов'язково є комутативним і передбачається лише один дистрибутивний закон. Очевидно, що кожне асоціативне кільце є майже-кілець, і кожна група є адитивною групою майже-кільця, але не обов'язково майже-кільця з одиницею. Питання про те, яка група може бути адитивною групою майже-кільця з одиницею, далеке від вирішення. Майже-кільце R з одиницею називається локальним, якщо підгрупа усіх необоротних елементів із R утворює підгрупу адитивної групи R. Дослідження локальних майже-кілець було ініційовано Мексоном (1968), який визначив ряд їх основних властивостей і, зокрема, довів, що адитивна група нуль-симетричного локального майже-кільця є p-групою. Мексон (1968) описав усі неізоморфні нуль-симетричні локальні майже-кільця з нециклічною адитивною групою порядку p2, які не є майже-полями. Мексон у 1968 р. також показав, що кожна нециклічна абелева p-група порядку pn>4 є адитивною групою нуль-симетричного локального майже-кільця, яке не є кільцем. Список усіх локальних майже-кілець порядку не більше 31 можна отримати з пакету SONATA (https://gap-packages.github.io/sonata/) системи комп'ютерної алгебри GAP (https://www.gap-system.org/). Однак класифікація майже-кілець вищих порядків вимагає набагато складніших обчислень. Для локальних майже-кілець вони були реалізовані в новому GAP-пакеті LocalNR (https://gap-packages.github.io/LocalNR). Поточна версія (ще не розповсюджена за допомогою GAP) містить 37599 локальних майже-кілець порядку не більше 361, за винятком порядків 128, 256 і деяких порядків 32, 64 і 243. Ця робота присвячена дослідженню локальних майже-кілець з елементарними абелевими адитивними групами порядку p3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Zakir, Zahid. "Localnaya i globalnaya teorii otnositelnosti v ploskom i iskrivlyonnom prostranstve-vremeni." KVANTOVAYA I GRAVITATSIONNAYA FIZIKA 1 (November 28, 2020): 1–17. http://dx.doi.org/10.9751/kgf.1-010.7272.

Full text
Abstract:
Специальная и общая теории относительности состоят в описании как локальных, так и глобальных явлений – первая в плоском, а вторая в искривлённом пространстве-времени. В статье показано, что каждый из этих двух классов релятивистских эффектов, локальных и глобальных, универсален и является предметом отдельной теории. Во-первых, описания в локальных системах отсчёта, связанных локально-лоренцевыми преобразованиями, образуют локальную теорию относительности (ЛТО). Принцип локальности позволяет применять ЛТО к неинерциальным локальным системам, а принцип эквивалентности – в гравитационном поле. Во-вторых, описания в глобальных системах отсчёта, построенных из локальных систем отсчёта, сосуществующих на общей гиперповерхности одновременности, образуют глобальную теорию относительности (ГТО). ЛТО и ГТО основываются на физических координатах и дополняют друг друга, а специальная и общая теории относительности были гибридами из этих двух теорий. ЛТО и ГТО описывают локальные и глобальные свойства гравитации, отделяя эффекты поля и эффекты движения разными методами, в том числе в рамках биметрического формализма, где одна метрика описывает геометрию глобальных систем отсчёта, а другая – пространства-времени. Показано, что ГТО ведёт к картине коллапса с образованием фрозаров, а также ведёт к обрезанию петлевых интегралов квантовых полей на планковской длине. В ГТО модели космологии строятся на гиперповерхностях одновременности, где в красные смещения дают вклад как растяжение, так и эффект Доплера, а также учитывается аберрация. Предсказано начальное фиолетовое смещение, снимающее парадокс двойного красного смещения, что ведёт к космологии с замедляющимся временем, которая согласуется с данными наблюдений.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Прудніков, Ю. В. "Локальні ринки сільськогосподарської продукції." Інноваційна економіка, no. 6 (55) (2014): 255–61.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Прудніков, Ю. В. "Локальні ринки сільськогосподарської продукції." Інноваційна економіка, no. 6 (55) (2014): 255–61.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сіроха, Д. І. "ЗНАЧЕННЯ АКТІВ ЛОКАЛЬНОЇ НОРМОТВОРЧОСТІ В РЕГУЛЮВАННІ ПРАЦІ." Прикарпатський юридичний вісник 1, no. 3(28) (March 18, 2020): 186–90. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v1i3(28).346.

Full text
Abstract:
Стаття містить аналіз сутності актів локальної нормотворчості та їхнього впливу на правове регулювання праці. Автор розглядає концепції та підходи до локальної нормотворчості в доктрині трудового права. Стаття містить авторську концепцію значення локальної нор-мотворчості, яка сформована на підставі аналізу правових актів і результатів наукових досліджень. У статті зазначено, що до сфери локальної нормотворчості віднесено лише певні сторони трудових відносин, які відображають їхню специфіку на конкретному підприємстві (наприклад, встановлення правил внутрішнього трудового розпорядку, графіка робіт тощо). Локальні правові норми мають нормативний характер. Вони являють собою веління уповноваженого органу управління, спільні рішення роботодавця та профспілкового комітету, волевиявлення трудового колективу. Ці норми, закріплені в зазначених документах, є результатом відповідної правової спеціаліза-ції, встановлюються з метою конкретизації та деталізації, урахування своєрідності конкретних відносин. Особлива увага приділена правовій природі правил внутрішнього трудового розпорядку, технічних правил та інструкцій. Автор формулює своє бачення значення актів ло-кальної нормотворчості в регулюванні праці у трьох основних аспектах. По-перше, це прояв принципу демократичності трудових відносин, відповідно до якого потреби й інтереси працівника безпосередньо вплива-ють на нормативний зміст трудових відносин. По-друге, це засіб виховання правової культури працівника і роботодавця, а також їхньої взаємної відповідальності у трудоправових відносинах. По-третє, це реалізація вимоги правової визначеності, відповідно до якої суб’єктам трудових відносин має бути надана можливість легкого доступу до правових приписів, що визначають вимоги до їхньої поведінки, а також можливість використати локально-правові норми для захисту своїх прав та інтересів за необхідності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Зварич, Р. "Локальні конфлікти в глобальній економіці." Світ фінансів, Вип. 2 (63) (2020): 88–101.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Зварич, Р. "Локальні конфлікти в глобальній економіці." Світ фінансів, Вип. 2 (63) (2020): 88–101.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Мащенко, С. О. "Локальні умови слабкої індивідуальної оптимальності рівноваг." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", вип. 3 (2008): 142–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Сушко, В. "Локальні варіації української традиційної культури Слобожанщини." Народна творчість та етнологія, no. 5 (357), вересень - жовтень (2015): 18–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Сушко, В. "Локальні варіації української традиційної культури Слобожанщини." Народна творчість та етнологія, no. 5 (357), вересень - жовтень (2015): 18–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Мащенко, С. О. "Локальні умови слабкої індивідуальної оптимальності рівноваг." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", вип. 3 (2008): 142–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Стенцель, Й. І., Е. О. Грановський, and В. С. Степанов. "Дослідження коливально імпульсних трендів вимірювальних параметрів." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 7 (263) (December 10, 2020): 78–83. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-263-7-78-83.

Full text
Abstract:
Значна кількість трендів технологічних параметрів мають коливально‑імпульсний характер з достатньо великим розкиданням показань за амплітудою. Це приводить до неправильного визначення вимірювального параметра. Приймалося, що коливально‑імпульсний тренд є причиною впливу випадкових факторів. Запропоновано та обгрунтовано фізичну та математичні моделі таких об'єктів контролю та управління. Показано, що коливально‑імпульсний характер тренту зумовлений наявністю в технологічному процесі побічних локальних динамічних процесів консервативного типу синусоїдальної форми. Такі локальні динамічні процеси можуть з'єднуватися з технологічним об'єктом паралельно. При наявності двох окремих процесів з різними частотами та амплітудами створюються коливально‑імпульсні рухи¸котрі приводять до аналогічних відхилень трендів. Приводяться результати дослідження коливально‑імпульсних трендів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Oliinyk, V. V. "Історичні витоки та особливості формування національного світогляду українців Закарпаття." Grani 18, no. 6 (April 18, 2015): 17–22. http://dx.doi.org/10.15421/1715112.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано особливості формування світоглядних орієнтацій українців Закарпаття. Порушена проблема розглядається у контексті порівняння архетипів населення України. Філософська компаративістика приводить до висновку, що локальні світоглядні особливості українців­русинів, незважаючи на деякі нюанси, вписуються в загальноукраїнський етнопсихологічний портрет. Варто виділити гуманістичність (не войовничість, милосердя, щирість, гостинність; демократизм (рівноправність та високий ступінь свободи, традиційно висока роль жінки в житті українців, родинний матріархат); кордоцентризм та ідеалізм, що означає перевагу духовного розвитку, поверхневе розуміння дійсності, відірваність від реальності. Згадані риси характерні для всіх українців, хоча робити узагальнення стосовно етнопсихологічних особливостей доволі складне та проблематичне завдання. Локальні відмінності регіонів країни накладають відбиток на менталітет їх мешканців. Спільні риси є свідченням та результатом етнокультурної єдності українців, тоді як локальні відмінності викликані особливостями економіко­географічного становища та умовами історичного розвитку закарпатців у складі іноземних держав. У цілому, незважаючи на різні нюанси, дослідники виділяють позитивні та негативні риси етнічного світогляду, які є спільними та типовими для всіх українців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Знаменский, Сергей Витальевич. "Local competing in interpolation problems." Program Systems: Theory and Applications 11, no. 4 (December 29, 2020): 73–97. http://dx.doi.org/10.25209/2079-3316-2020-11-4-73-97.

Full text
Abstract:
Простой пример иллюстрирует недостаточность известных подходов к интерполяции в задаче восстановления функции по немногим заданным отчётливо передающим форму частным значениям. Известные подходы дополняет локальный выбор между полиномиальной и рациональной локальными интерполянтами, минимизирующий ошибки локальной интерполянты в ближайших внешних узлах c одной или разных сторон. Новый подход сочетает предельную вычислительную простоту локальных интерполянт с тщательностью их подбора. Принципы построения алгоритма сформулированы в общем виде для отображений метрических пространств. Они обеспечивают точное (за редкими исключениями) восстановление отображений, локально совпадающих с какими-то из заданных возможных интерполянт. В одномерном случае двухэтапный алгоритм гарантирует непрерывность интерполянты и точное восстановление одновременно полиномов малой степени, несложных рациональных функций с линейным знаменателем и ломаных из длинных звеньев с узлами на концах в типичных ситуациях, когда эти требования не противоречивы. Дополнительный параметр позволяет заменить точное восстановление ломаных требуемой гладкостью интерполяции.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Розколупа, Н. "Установчі документи та локальні акти публічних бібліотек." Бібліотечна планета, no. 3 (81) (2018): 17–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Розколупа, Н. "Установчі документи та локальні акти публічних бібліотек." Бібліотечна планета, no. 3 (81) (2018): 17–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Верменич, Я. "Локальні рівні сучасного історичного пізнання: спроба типологізації." Регіональна історія України, Вип. 3 (2009): 9–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Ракович, О. І. "Локальні детермінанти розвитку підприємницького потенціалу сільських територій." Агросвіт, no. 4, лютий (2019): 67–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Ракович, О. І. "Локальні детермінанти розвитку підприємницького потенціалу сільських територій." Агросвіт, no. 4, лютий (2019): 67–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Верменич, Я. "Локальні рівні сучасного історичного пізнання: спроба типологізації." Регіональна історія України, Вип. 3 (2009): 9–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Каракасіді, О. Ф., and П. І. Ліхашев. "КОЛЕКТИВНІ ДОГОВОРИ ЯК ЛОКАЛЬНІ АКТИ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА." Прикарпатський юридичний вісник, no. 6(35) (May 7, 2021): 48–50. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i6(35).685.

Full text
Abstract:
Каракасіді О. Ф., Ліхашева П. І. Колективні до­говори як локальні акти трудового законодавства. - Стаття. Розглянуто роль колективного договору як локаль­ного нормативно-правового акта та форми соціального партнерства за чинним законодавством та за проектом Трудового кодексу України. Він укладається після проведення колективних переговорів між роботодав­цем і трудовим колективом, як правило, представле­ним профспілкою, містить зобов’язальні умови та діє протягом установленого строку, визначаючи локаль­ні норми права для певного підприємства. Тобто ко­лективний договір має змішану юридичну природу та є формою соціального партнерства, його розвиток актуальний і важливий для суспільства. Його наяв­ність дозволяє нівелювати прогалини в трудовому законодавстві, посилити співпрацю соціальних парт­нерів, підвищити гарантії трудових прав працівників, покращити роботу підприємства в цілому. Проаналі­зовано роль профспілкових організацій у розробленні та укладенні колективних договорів Автори вбачають причину порушення трудових прав працівників на деяких комерційних підприєм­ствах у повідомному характері реєстрації колективно­го договору, відсутності представницького органу тру­ дового колективу, внаслідок чого колективний договір взагалі не затверджується. Тому саме в комерційних структурах спостерігається найбільша кількість по­рушень трудового законодавства, а метод соціального партнерства перетворюється на просту декларацію. Крім того, питання встановлення посад із ненормо- ваним робочим днем, порядок надання матеріальної допомоги, пільги працівникам із великим стажем робо­ти на цьому підприємстві та інші питання, які регулю­ються саме колективним договором, тут залишаються неврегульованими. Тому на цьому етапі автори вважа­ють за доцільне у проекті Трудового кодексу України передбачити обов’язкову реєстрацію колективного до­говору замість повідомної, щоб створити реальністю соціальне партнерство найманих працівників із робо­тодавцями під контролем держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Horbliuk, Serhii. "МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ ЗДЕГРАДОВАНОЇ ТЕРИТОРІЇ МІСТА ТА ЛОКАЛЬНИХ ПОТЕНЦІАЛІВ ДЛЯ ЇЇ РЕВІТАЛІЗАЦІЇ." Public Administration and Regional Development, no. 10 (December 28, 2020): 1040–58. http://dx.doi.org/10.34132/pard2020.10.04.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано сутність здеградованої міської території, розглядаючи концентрацію на ній соціальних, економічних, просторових і екологічних негативних кризових явищ. Представлено матрицю визначення здеградованої міської території та локальних потенціалів для її відновлення як методичний інструмент політики ревіталізації міста. Вона дає змогу проаналізувати та оцінити розвиток чотирьох ключових сфер міста: спільнота, економіка, простір і довкілля. У роботі запропоновано індикатори внутрішніх і зовнішніх чинників, які дозволяють встановити здеградованість території міста. Доведено, що при визначенні зони ревіталізації у межах здеградованої міської території необхідно ідентифікувати локальні потенціали для її відновлення. При цьому, концентруючи ресурси на обмеженій території, суб’єктам міського врядування слід прагнути досягти мультиплікативного ефекту для сталого розвитку не лише здеградованої території, а й міста в цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Зайцев, Є., В. Кучанський, and І. Гунько. "ПІДВИЩЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ ТА ЕЛЕКТРОУСТАКОВАННЯ." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 5 (June 13, 2021): 144–52. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.04.06.2021.027.

Full text
Abstract:
Дедалі частіше в літературі зустрічаються поняття локальних електричних мереж або microgrid. Сучасні локальні електричні системи (ЛЕС) України є складовою частиною розподільних електричних мереж енергопостачальних компаній. Локальна електрична мережа являться розподільною електричною мережею або її частиною, в якій в якості джерел енергії використовуються джерела розосередженого генерування, що використовують нетрадиційні та відновлювальні джерела енергії. Дослідженням показників якості електричної енергії в ЛЕС присвячені роботи як багатьох вітчизняних, так і іноземних вчених. Всі вони акцентують увагу на тому, що напруга у вузлах мережі з ВДЕ під час експлуатації може бути меншою або більшою граничних допустимих значень. Так само гармонійні складові струмів і напруг – можуть мати понаднормовані відхилення. Відомо, що в електричних мережах 3–35 кВ з ізольованою нейтраллю відбуваються процеси, які негативно позначаються на роботі електромагнітних пристроїв. Наприклад, середній термін служби трансформаторів напруги (ТН) часто не перевищує 3–5 років. До причин, які викликають пошкодження електрообладнання, можна віднести ферорезонансні перенапруги, комутаційні перенапруги, перехідні процеси, зміщення нейтралі, наявність постійної складової магнітного потоку в ТН при автоколивальних процесах в мережі. Значна кількість пошкоджень обладнання в мережах з ізольованою нейтраллю викликана ферорезонансом. Це явище викликає перенапруги або надструми, на вплив яких обладнання не розраховане і від яких воно не захищене. Крім того, ферорезонанс виникає частіше, ніж інші види впливів. Він особливо небезпечний тим, що може тривати довго. Показано, що підвищення надійності енергетичного обладнання є засобом підвищення надійності електропостачання споживачів. Це потребує розбудову та розвиток гібридних мереж з одночасним забезпеченням реконструкції і модернізації вже існуючого електроенергетичного устаткування ОЕС України та використання в його структурі відповідних засобів контролю основних контрольно-діагностичних параметрів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Perederko, V. P. "АНАЛІЗ ПОТОКІВ ВНУТРІШНЬОГО ТУРИЗМУ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ У 2018 Р. ЗА ДАНИМИ МОБІЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ. ЧАСТИНА 1." Actual problems of regional economy development 2, no. 15 (November 4, 2019): 52–64. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.15.52-64.

Full text
Abstract:
Офіційна статистика не може відображати повноцінну і реальну картину внутрішніх туристичних потоків Івано-Франківської області через недосконалість методологіїрозрахунку. Мета статті – дати приблизну оцінку внутрішніх туристичних потоків на основі аналізу даних, що демонструють переміщення абонентів мобільного зв’язку.Моніторинг мобільності не є панацеєю, адже обмежений, насамперед, тим, що не містить інформації про мету короткочасного перебування абонентів на певній території, тому ми не можемо всіх їх без винятку зараховувати до екскурсантів чи туристів. Однак, застосування інноваційного підходу до аналізу внутрішніх туристичних потоків та кількісного вимірювання відвідуваності регіону на основі моніторингу міжрегіональної мобільності абонентів зв'язку є перспективним напрямком подальших досліджень.У статті проаналізовано короткотермінові міжрегіональні переміщення (міграції) населення України у контексті вивчення внутрішніх туристських потоків Прикарпаття у розрізі адміністративно-територіальних одиниць (локальних дестинацій) Івано-Франківської області на основі моніторингу міжрегіональної мобільності абонентів оператора зв’язку. Визначено популярні локальні дестинації регіону та географію їх відвідувачів, які можуть розглядатись як цільові аудиторії дійсних та потенційних екскурсантів і туристів. Досліджено сезонність переміщень (міграцій), тривалість перебування у локальних дестинаціях-лідерах потоків, що дало можливість виявити закономірності мобільності, ознаки транзитності руху та ін
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Stryamets, G. V., V. O. Hrebelna, O. S. Skobalo, and S. P. Striamets. "Локальні прояви змін клімату на прикладі природного заповідника "Розточчя"." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 11 (December 27, 2018): 24–28. http://dx.doi.org/10.15421/40281104.

Full text
Abstract:
Наведено аналіз метеопоказників, зафіксованих метеостанцією заповідника за останні десять років (2008–2017 рр.). Встановлена тривалість сезонів відзначається сильною варіабельністю, що є ознакою кліматичних змін: найкоротша за досліджуваний період зима тривала 30 днів, а найдовша – 125 днів. Тривалість весни зменшується, характерними рисами сезону є низька вологість повітря, холодні ночі, теплі дні, мала кількість опадів, що утруднює роботу аграріїв. Збільшується тривалість літа, середнє значення досягає 112 днів. Відзначено, що змінився характер опадів – дощ випадає у вигляді сильних короткочасних злив, за одну зливу може випасти місячна норма опадів; збільшилася кількість днів у році з високою температурою повітря, тривалість вегетаційного періоду зросла в середньому на 9 днів. На території природного заповідника "Розточчя" зафіксовано інші локальні прояви зміни клімату, які виражаються у такому: середньорічна температура повітря за останні десять років зросла на 1,4 °С, а за останні п'ять років на – 1,7 °С, що перевищує норму 1,5 °С, рекомендовану експертами ІРСС; почастішали аномальні явища природи: сніголами, вітровали, буревії, трапляються смерчі, урагани, які завдають збитків населенню – руйнують будівлі, знищують урожаї сільськогосподарських культур.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Іваневич, Л. "Регіонально-локальні риси народних весільних головних уборів подільських українців." Матеріали до української етнології, Вип. 16 (19) (2017): 114–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Жук, М. В. "Локальні чинники розвитку продуктивних сил в умовах регіональної інтеграції." Актуальні проблеми економіки, no. 5/6 (2001): 40–44.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Стрельчук, Г. П. "Локальні риси української мови в пам"ятках XVII століття." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика, вип. 8 (2000): 60–64.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Джуринський, О. "Локальні нормативно-правові акти господарського законодавства: поняття та види." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки, вип. 1 (100) (2015): 69–73.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Раєвська, І. "Локальні майже-кільця на неметациклічній Р-групі Міллера-Морено." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Математика. Механіка, Вип. 25 (2011): 43–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Тичкова, О. "Локальні корпоративні норми: сутність та спірні підходи до розуміння." Юридична Україна, no. 7 (2008): 68–73.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Бадах, Ю. Г. "Локальні війни і збройні конфлікти та оцінка їхніх результатів." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Історія, Вип. 74/76 (2004): 118–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Майданник, Р. А. "Локальні акти в цивільному праві України: поняття, природа, класифікація." Бюлетень Міністерства юстиції України, no. 10 (жовтень) (2011): 78–85.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Раєвська, І. "Локальні майже-кільця на неметациклічній Р-групі Міллера-Морено." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Математика. Механіка, Вип. 25 (2011): 43–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Тичкова, О. "Локальні корпоративні норми: сутність та спірні підходи до розуміння." Юридична Україна, no. 7 (2008): 68–73.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Бадах, Ю. Г. "Локальні війни і збройні конфлікти та оцінка їхніх результатів." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Історія, Вип. 74/76 (2004): 118–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Майданник, Р. А. "Локальні акти в цивільному праві України: поняття, природа, класифікація." Бюлетень Міністерства юстиції України, no. 10 (жовтень) (2011): 78–85.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Жук, М. В. "Локальні чинники розвитку продуктивних сил в умовах регіональної інтеграції." Актуальні проблеми економіки, no. 5/6 (2001): 40–44.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Стрельчук, Г. П. "Локальні риси української мови в пам"ятках XVII століття." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика, вип. 8 (2000): 60–64.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Джуринський, О. "Локальні нормативно-правові акти господарського законодавства: поняття та види." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки, вип. 1 (100) (2015): 69–73.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Stetskyi, Vasyl. "Local educational system." Visnyk of the Lviv University. Series Geography, no. 47 (November 27, 2014): 265–72. http://dx.doi.org/10.30970/vgg.2014.47.971.

Full text
Abstract:
The article deals with social and geographical theoretical questions of formation and development of local educational systems (LESs), general methodological approaches of their studies and results of organizational and functional development. The determining position of local educational systems as lower element of educational process organization in the structure of national educational complex is also described. It was remarked that LESs possess certain educational potential, have several aspects of evaluation such as determining the levels of population education and forming the structure and network of educational institutions regarding the population multiplicity and labor market in particular. Key words: educational system, territorial system of education, local educational system, elementary local educational system, local educational systems of minimum normative services, local educational systems of maximum normative services.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Яцик, Олена Павлівна. "Тональність як текстова категорія." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 10 (December 5, 2014): 139–44. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v10i0.424.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано статус тональності як текстової і модальності як логіко-граматичної категорії. Проаналізовано складники тональності – окремі тони: основний, який є носієм ідеї твору, та локальні, підпорядковані детермінанту. Розмаїття тонів складає текстову поліфонію, що є сумарною тональною характеристикою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Косицька, З. "Місце витинанок в інтер"єрі традиційного житла українців: локальні ансамблі." Студії мистецтвознавчі, Число 2 (66) (2019): 38–51.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Семків, М. "Локальні розв"язки задач динамічного поширення однорідних та інтерфейсних тріщин." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Математика. Механіка, Вип. 26 (2011): 22–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Серебрякова, О. "Локальні особливості ворожінь за участю собаки та кота на Покутті." Народознавчі зошити, no. 2 (128), березень - квітень (2016): 398–404.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Письменний, Віталій. "Локальні податки і збори як економічна основа наповнення місцевих бюджетів." Вісник Тернопільської академії народного господарства. Економічні науки, no. 1 (2005): 70–80.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Пожидаєва, М. "Локальні акти банків і небанківських фінансових установ: їх правова природа." Підприємництво, господарство і право, no. 11 (167) (2009): 157–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography