To see the other types of publications on this topic, follow the link: Ливарня.

Journal articles on the topic 'Ливарня'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Ливарня.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Селівьорстова, Тетяна, Вадим Селівьорстов, and Олександр Чернов. "ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ГРАФІЧНОГО ІНТЕРАКТИВНОГО ІГРОВОГО ДОДАТКУ ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕХНОЛОГІЄЮ ГАЗОДИНАМІЧНОГО ВПЛИВУ НА РОЗПЛАВ В ЛИВАРНІЙ ФОРМІ." System technologies 1, no. 132 (March 1, 2021): 3–22. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-1-132-2021-01.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розробці інтерактивного графічного ігрового додатку для ознайомлення з особливостями нових ливарних технології, що базується на регу-льованому газодинамічного впливу на розплав в ливарній формі під час твердіння. Осо-бливості навчального процесу при підготовці спеціалістів в галузі металургії, в тому числі ливарників, передбачає наявність ґрунтовної не тільки теоретичної і практичної підготовки, яка здійснюється в рамках ливарної лабораторії. Оснащення сучасної ли-варної лабораторії вимагає суттєвих вкладень в обладнання, матеріали, крім того де-які ливарні технології не можуть бути адаптовані до навчального простору, це сто-сується і технології газодинамічного впливу на розплав в ливарній формі. Крім того, застосування графічного інтерактивного ігрового імітатора ливарної технології га-зодинамічного впливу на розплав в ливарній формі має незаперечні перспективи в рам-ках навчального процесу, особливу в умовах пандемії COVID-19. Тому розробка графіч-ного інтерактивного ігрового додатку для ознайомлення з особливостями нової ливар-ної технології є актуальноюзадачею.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ніколаєнко, Анатолій Миколайович. "ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ МЕТАЛУ ПІД ЧАС ВИРОБНИЦТВА АЛЮМІНІЄВОЇ КАТАНКИ." Scientific Journal "Metallurgy", no. 1 (July 22, 2021): 60–66. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2021-1-08.

Full text
Abstract:
Запропоновано методику розрахунків температурного графіка в технологічній лінії ливарно-прокатного агрегату з виробництва алюмінієвої катанки, яку створено на підставі аналізу літературних джерел, присвячених математичному моделюванню подібних процесів. Прогнозування температури металу здійснюється з використанням існуючих формул і рівнянь, за допомогою яких обчислюють змінювання температури зливка у процесі охолодження кристалізатора водою; повітряне охолодження заго- товки на шляху від кристалізатора до прокатного стана та катанки під час укладання її в бунт; змінювання температури штаби протягом гарячої прокатки; зменшення її температури за примусовим охолодженням емульсією у прокатному стані та катанки у гартувальному пристрої. Похибка прогнозу температури заготовки на виході з ливар- ного колеса складає 1,7%, а перед прокатним станом 0,8%. Розрахункова темпера- тура катанки на виході з прокатного стана відрізняється від фактичної на 3%, а після гартувального пристрою розбіжність складає 1,3%. Модельна температура катанки у кінці технологічної лінії майже співпадає з фактичною. Наявність математичної моделі термограми алюмінієвого зливка дає змогу дослідити вплив різноманітних теплових втрат, що відбуваються за кристалізації металу, на температуру заготовки після ливарного колеса, зафіксувати та зрозуміти характер змінювання температури штаби від першої до останньої кліті прокатного стана, обчислити температуру катанки після її охолодження в гартувальному пристрої. Все це дає змогу обґрунтовано кори- гувати технологію на окремих ділянках ливарно-прокатного агрегату й удосконалю- вати алгоритми управління технологічними параметрами та механізмами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бойко-­Гагарін, А. С. "Технологічні аспекти виготовлення фальшивих монет у Російській та Австро-Угорській імперії у ХІХ – на початку ХХ ст." Studies in history and philosophy of science and technology 29, no. 2 (December 26, 2020): 67–76. http://dx.doi.org/10.15421/272022.

Full text
Abstract:
Вивчення процесів виготовлення монет є невід’ємною складовою нумізматичних студій, що дозволяє не лише встановити відношення монети до карбування того чи іншого монетного двору та визначити її різновид, а і встановити відмінності між автентичними монетами державного карбування та антикварними підробками, так само як і фальшивими монетами, виготовленими з метою нанесення збитку грошовому обігу та отримання несанкціонованого прибутку. В статті використано комплекс загальнонаукових методів, цитування архівних матеріалів виконано транскрибуванням. В якості джерел вивчення використано раніше неопубліковані матеріали державних історичних архівів та зразки тогочасних підробок монет із зібрань державних музеїв. Повний ланцюг виготовлення фальшивих монет поетапно складався із вибору металу, виготовлення ливарної форми чи штемпеля, виготовлення заготовки для майбутньої фальшивки (металевого кружечка), нанесення зображень на заготовку, за необхідності – нанесення поверхневого покриття та доопрацювання отриманої підробки іншими інструментами для уникнення видимих дефектів фальсифікату. Отримати готові підробки монети з нанесеним шаром поверхневого покриття за допомогою амальгами можна було двома шляхами: покриття заготовки із вже нанесеним штемпелями рельєфом, або карбування штемпелем по вже покритій шаром золота чи срібла основі. Щодо застосування технології лиття підроблених грошей, найчастіше в тогочасних джерелах згадуються гіпсові форми, хоча нами введено в науковий обіг лише металеві (частіше мідні). Елементний вміст поверхні інструментів практично ідентичний у струмках робочої частини та зворотної гладкої сторони, що дає підстави стверджувати про те, що ці інструменти не були у використанні. Ми припускаємо, що потенційні фальшивомонетники позбулись цих ливарних форм як невдалих та непридатних для використання. Продуктом ливарних форм, пресів чи інших виробничих устаткувань фальшивомонетників були заготовки фальшивих монет. Через недосконале лиття отримані заготовки часто вимагали доопрацювання та коригування за допомогою інших оброблювальних інструментів. Застосовуваний фальшивомонетниками технічний процес суттєво відрізнявся від того ланцюга процесів, які практикувались на державному монетному дворі. Причиною цьому ми бачимо недоступність для фальшивомонетників складних технічних засобів та користування ними з незаконною метою таким чином, що цей процес був непомітний для оточуючих для приховування злочинної діяльності. Перспективою подальших досліджень ми бачимо розширення використаної джерельної бази та проведення вивчення збережених зразків підробок монет та інструментів для їх виготовлення за допомогою новітніх вимірювальних пристроїв та технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Sheiko, Iryna. "Керамічні ливарні форми для виготовлення античних світильників." Eminak, no. 1(25) (April 7, 2019): 119–26. http://dx.doi.org/10.33782/eminak2019.1(25).216.

Full text
Abstract:
Розглядаються глиняні ливарні форми античних світильників і матриця для їх виготовлення, що були знайдені в Ольвії під час розкопок попередніх років. Знахідки складають рідкісний тип виробів як для Північно-Причорноморського регіону. Автором здійснено пошук близьких аналогій та уточнено датування згаданих форм. Крім того, актуалізовано питання технології виробництва античних глиняних світильників за допомогою таких форм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шейко, І. "Керамічні ливарні форми для виготовлення античних світильників." Емінак, no. 1 (25), січень - березень (2019): 119–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мохов, Н. "Непреодолимый конфессионализм Ливана." Азия и Африка сегодня, no. 6 (2008): 25–31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Chervonyj, Ivan Fedorovich, Ruslan Vasilevich Petrovskij, and Anatolij Mihajlovich Verhovlyuk. "ПОЛУЧЕНИЕ НЕПРЕРЫВНО ЛИТЫХ ИЗДЕЛИЙ ИЗ СПЛАВА НА ОСНОВЕ ВТОРИЧНОЙ МЕДИ." Научный взгляд в будущее, no. 13-01 (October 12, 2017): 22–38. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2019-13-01-009.

Full text
Abstract:
В роботі розглядається залучення вторинної сировини в металургійний цикл виробництва виробів з міді з метою економного використання природних ресурсів та зниженню техногенного навантаження на навколишнє середовище. Приділено увага ливарним процесам без ви
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Семеновых, В. "Проиранские экстремистские организации Ливана." Специальный бюллетень, no. 4 (261) (1989): 18–36.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Селівьорстова, Тетяна. "КОМП’ЮТЕРНА ІМІТАЦІЙНА МОДЕЛЬ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ РЕАЛІЗАЦІЇ ГАЗОДИНАМІЧНОГО ТИСКУ НА РОЗПЛАВ ПРИ САМОГЕРМЕТИЗАЦІЇ ВИЛИВКА." System technologies 5, no. 136 (May 29, 2021): 196–208. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-5-136-2021-19.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розробці комп’ютерної імітаційної моделі технологічного процесу реалізації газодинамічного тиску на розплав при самогерметизації виливка. Описаний процес розроблення імітаційної моделі технологічного процесу на прикладі сталевого злитка. Значну увагу приділено етапу оцінки параметрів здійснення технології, який включає математичне моделювання процесу затвердіння сталевого виливка, аналіз температурних полів для визначення часу герметизації та темпу по-дачі регульованого газового тиску під час затвердіння виливка. Інформаційна модель технологічного процесу газодинамічного впливу на розплав в ливарній формі для сталевого злитка представлена у вигляді таблиці, що містить опис порядку проведення даного технологічного процесу, зміст етапів та їхню тривалість. Описано процедуру реалізації розробленої імітаційної моделі у вигляді комп’ютерної моделі – ігрового екшен додатку «Virtual Foundry». Представлений універсальний ігровий pipeline, який було реалізовано засобами графічного 3D моделювання з врахуванням сценарію взаємодії гравця з ігровим оточенням. Представлений інтерфейс графічного симулятора «Virtual Foundry», ігрові сцена та кадри 2D анімації. Відзначено наукову новизну розробленої інформаційної моделі технологічного процесу газодинамічного впливу на розплав в ливарній формі, реалізованої комп’ютерної імітаційної моделі у вигляді графічного симулятора «Virtual Foundry».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лагунова, О. С. "А.Е. Крымский как этнограф Ливана." Этнографическое обозрение, no. 2 март -апрель (2014): 82–90.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Шумаков, Игорь, Башир Юнис, and Таха Лотфи. "ПЕРСПЕКТИВЫ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ОТХОДОВ В ЛИВАНЕ." Будівельні матеріали та вироби, no. 1-2(100) (August 27, 2019): 44–47. http://dx.doi.org/10.48076/2413-9890.2019-100-08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Sirenko, К. A. "Improvement of Regulatory and Technical Documentation for Foundry Fabrics." Casting Processes 145, no. 3 (September 1, 2021): 69–76. http://dx.doi.org/10.15407/plit2021.03.069.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Река, О. "Поле битвы - Ливан." Профиль, no. 18 (2008): 42–44.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Boyko, M. V., O. T. Velyka, S. E. Liaskovska, and N. T. I. Velykiy. "Дослідження та аналіз параметрів продуктивності прес-форми." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 7 (September 26, 2019): 129–34. http://dx.doi.org/10.15421/40290726.

Full text
Abstract:
Розглянуто технологію виготовлення виробів із пластмас методом лиття під тиском. Представлено основні аспекти проектування ливарної багатогніздної прес-форми. Крім цього, наведено математичні залежності для визначення оптимального числа гнізд у прес-формі. Спроектовано восьмигніздову прес-форму, на базі якої проведено дослідження. За результатами досліджень здійснено комплексний аналіз параметрів, які забезпечують раціональний вибір прес-форми з метою збільшення її продуктивності. Забезпечення потрібної кількості гнізд дає змогу значно зменшити економічні затрати. Особливу увагу приділено дослідженню впливу на оптимальну кількість гнізд у формі таких параметрів, як: об'єм впорскування, густина матеріалу, зусилля змикання форми і пластикаційна продуктивність вибраної ливарної машини. У середовищі Mathcad побудовано графічні залежності зміни кількості гнізд у прес-формі від маси виробу, від площі проекції одного виробу в плані, від часу на закривання і відкривання форми та від часу витримки у формі, а далі, на базі цих досліджень, зроблено комплексний аналіз оптимального розрахунку кількості гнізд прес-форми. Встановлено, що на продуктивність прес-форми істотно впливає раціональний вибір оптимального числа гнізд прес-форми. Доцільність прийнятих рішень перевірено та впроваджено під час проектування технологічного оснащення на заводі "Полімер-Електрон" ДП ПАТ "Концерн-Електрон" за час стажування авторів дослідження на цьому підприємстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Николаева, Мария. "Культурная парадигма современного Ливана: франкофонный аспект." Историческая психология и социология истории 11, no. 1 (June 2018): 133–38. http://dx.doi.org/10.30884/ipsi/2018.01.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Эль Муссави, Хуссейн Салех. "Правовые основы деятельности военных судов Ливана." Теория и практика общественного развития, no. 4 (April 14, 2017): 119–22. http://dx.doi.org/10.24158/tipor.2017.4.27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Drabkova A.S., Petko I.A., and Usovich A.K. "Влияние школьного образования разных стран на адаптацию к системе высшего медицинского образования республики Беларусь." Journal of Theoretical, Clinical and Experimental Morphology 2, no. 1-2 (February 19, 2021): 115–25. http://dx.doi.org/10.28942/jtcem.v2i1-2.158.

Full text
Abstract:
В условиях увеличения количества иностранных студентов, желающих получить высшее медицинское образования особую актуальность, приобретает обеспечение максимальной эффективности адаптации иностранных абитуриентов к системе высшего образования в Республике Беларусь. Поскольку разные страны имеют свои особенности среднего (школьного) образования, а также само по себе школьное образование отличается от университетского целесообразно выделить наиболее критичные несоответствия этих систем и акцентировать на них внимание студентов первых курсов.Цель исследования. Сравнение особенностей обучения в средних школах Беларуси, Индии, Шри-Ланки, Ливана, Туркменистана.Материалы и методы. Было проведено анкетирование студентов первого и второго курсов Витебского государственного ордена Дружбы народов медицинского университета.Результаты. Полученные данные свидетельствуют о необходимости разработки и применения в образовательном процессе методик и программ для наилучшей адаптации иностранных студентов. Анкетирование показало, что студенты из Индии, Туркменистана и Шри-Ланки более приспособлены к обу-чению в университете, следовательно, стоит увеличить количество абитуриентов из данных стран. В свою очередь, принимая во внимание более тяжелый процесс адаптации к учебе граждан Ливана, следует разрабатывать специализированные программы адаптации для данной категории студентов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Malyavin, A. G., and O. A. Kuzmenko. "Study of foundry properties of fluoroflogopite melts." Metal and Casting of Ukraine 28, no. 3 (October 6, 2020): 90–94. http://dx.doi.org/10.15407/steelcast2020.03.090.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Воротников, Евгений. "В Ливан возвращается стабильность." Туризм: практика, проблемы, перспективы, no. 8 (2008): 12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Doroshenko, V. S. "Methods of digitalization of foundry and metallurgical production: virtual engineering, digital twin, additive technologies." Metal and Casting of Ukraine 29, no. 3 (October 4, 2021): 62–66. http://dx.doi.org/10.15407/steelcast2021.03.062.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Azimov, K. S., and Olga Bibikova. "ШИИТЫ В ОБЩЕСТВЕННО-ПОЛИТИЧЕСКОМ ПРОСТРАНСТВЕ СОВРЕМЕННОГО ЛИВАНА." Russia and the moslem world, no. 4 (2021): 62–74. http://dx.doi.org/10.31249/rimm/2020.04.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Грекова, Марина Викторовна, Наталия Евграфовна Калинина, Василий Тимофеевич Калинин, Евгений Алексеевич Джур, and Олег Витальевич Бондаренко. "ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОБРОБКИ НАНОКОМПОЗИЦІЯМИ ЛИВАРНИХ ЖАРОСТІЙКИХ СПЛАВІВ ДЛЯ АВІАЦІЙНИХДВИГУНІВ." Aerospace technic and technology, no. 7 (August 31, 2019): 134–38. http://dx.doi.org/10.32620/aktt.2019.7.19.

Full text
Abstract:
It is studied the existing aspects of the modification of multicomponent alloys. It is carried out the analytical review of existing ideas about the problem of increasing the corrosion resistance of heat-resistant nickel alloys of the JS group. It is analyzed the influence of alloying elements on structural transformations, types of hardening and corrosion resistance. It is determined criteria for the physical properties of modifiers of nickel alloys: the magnitude of the ionization potential, insolubility in the melt, the crystallization interval according to the state diagram. It is analyzed the modification of melts with modifiers based on pure transition metals and rare-earth metals. Experimental work was carried out on the smelting of heat-resistant nickel alloy ZS6K in the industrial engineering production. A scheme has been developed for a rational technological smelting process using powder modifier in tablet form. Particular attention was paid to the preparation of charge materials and their cleaning. Casting molds were obtained by serial technology of the workshop of a machine-building enterprise. Models of castings were made in special molds. The model mass was smelted by the technological process, and the form was roasted at a temperature of 950 ... 1050 ° C. The alloy was smelted and the forms were cast in a vacuum with a residual pressure of 0.13 ... 6.66 Pa, the residual pressure was changed during deoxidation to 13 Pa. The uniform distribution of the modifier in the melt volume was provided by induction stirring in the crucible. It is proposed a complex powder modifier based on titanium carbonitride Ti (CN) in tablet form for the treatment of nickel melts. It was studied the macro and microstructure of the ZS6K nickel alloy. The regularities of the effect of modifying dispersed refractory titanium carbonitride composition on the increase in the complex properties of a multicomponent nickel alloy are established. It was achieved a significant grinding of alloy grains as a result of modification, which led to an increase in strength properties up to 10% and impact strength up to 35%. The corrosion resistance of ZhS6K alloy in an oxidizing environment increased, the depth of corrosion at a temperature of 1000 ° decreased by 25% compared to the unmodified state.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Романець, В. М., and Г. Є. Федоров. "Підвищення спеціальних властивостей ливарних хромоалюмінієвих сталей мікролегуванням і модифікуванням." Нові матеріали і технології в машинобудуванні (Праці Міжнародної науково-технічної конференції), no. 2 (December 21, 2017): 13–16. http://dx.doi.org/10.20535/2519-450x.2.2017.119170.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Чичкина, Светлана. "Ливан собирается завоевать российский рынок." Туризм: практика, проблемы, перспективы, no. 9 (2007): 66.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Чичкина, Светлана. "Ливан собирается завоевать российский рынок." Туризм: практика, проблемы, перспективы, no. 9 (2007): 66.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Бондаренко, Т. Ю. "Формирование нации в условиях сегментированного общества : пример Ливана." Политическая наука, no. 1 (2008): 167–77.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Рассадин, П. А. "Из истории маронитской общины Ливана: становление политического конфессионализма." Восток. Афро-азиатские общества: история и современность, no. 1 (2008): 35–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Эль Муссави, Хуссейн Салех. "Некоторые проблемы эффективности в функционировании судебной системы Ливана." Теория и практика общественного развития, no. 6 (June 15, 2017): 135–37. http://dx.doi.org/10.24158/tipor.2017.6.33.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Казимагомедов, Ибрагим, Башир Юнис, and Салем Саад. "ПЕРСПЕКТИВЫ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ БЕТОННЫХ МИКРОАРМИРОВАННЫХ ТРУБ ДЛЯ ВОДОСНАБЖЕНИЯ ЛИВАНА." Будівельні матеріали та вироби, no. 1-2(97) (April 16, 2018): 38–40. http://dx.doi.org/10.48076/2413-9890.2018-97-05.

Full text
Abstract:
Розглянуто спосіб підвищення міцності бетону при розтягуванні шляхом введення мікроармування неметалічними волокнами, який дає можливість отримати матеріал для труб низьконапірних іригаційних відвідів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Denisenko, Alexandr Ivanovich, and Vitalij Ivanovich Tsotsko. "МОДЕЛЮВАННЯ КРИСТАЛІЗАЦІЇ ЛИТИХ ВИРОБІВ В ОБЛАСТІ ОТВОРІВ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ФОРМИ." Modern Problems of Metalurgy 1, no. 22 (November 6, 2019): 114–29. http://dx.doi.org/10.34185/1991-7848.2019.01.12.

Full text
Abstract:
Досліди з поверхневим легуванням в області отворів виливок траків гусениць, які широко використовуються в сільськогосподарській та будівельній техніці, показали необхідність точного визначення темпів переміщення кристалізаційного фронту в процесі тверднення поверхневого шару виливок. Досліджувався розподіл температури в системі “ливарний стрижень – розплав” в процесі кристалізації виливків траків в області їх отворів. Поставлена задача про розподіл температури при наявності фазового переходу і про швидкість руху межі розділу фаз в товщі розплаву, що кристалізується, вирішувалась методом кінцевих різниць. Часова залежність переміщення фронту кристалізації одержана в графічній і аналітичній формах. Розрахована швидкість кристалізації поверхневого шару виливків траків в області їх отворів. Визначені швидкості охолодження поверхневих шарів виливків в процесі їх кристалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Korzhova, N. P., T. M. Legka, Y. V. Milman, K. E. Grinkevich, N. M. Mordovets, I. V. Voskoboynik, V. H. Melnik, O. A. Sheretsky, and V. V. Burtsev. "Hopeful high-strength casting alloys based on Al―Mg―Ge(Si) ternary systems." Uspihi materialoznavstva 2020, no. 01 (December 1, 2020): 55–66. http://dx.doi.org/10.15407/materials2020.01.055.

Full text
Abstract:
The relative analysis of phase equilibria in the Al-corner of the ternary phase diagrams of Al―Mg―Ge(Si) systems is carried out. Both systems are characterized by the presence of a quasi-binary cross-section of the eutectic type, which is shifted towards Mg-enriched alloys, and sufficiently width range existence of the univariant eutectic transformation L-Al + Mg2Ge(Si). The melting point of quasi-binary eutectic (-Al + Mg2Ge) in the Al―Mg–Ge system and (-Al + Mg2Si) in the Al―Mg―Si is 629 °С and 597 °С, respectively, and the content of the strengthening phase ((Mg2Ge or Mg2Si) in eutectics is 7% (vol.) и 13% (vol.). The properties of non-alloyed alloys with different volume content of eutectic are investigated and the basic compositions of alloys with the optimal strength/ductility ratio for subsequent doping are selected as well. Taking into account the coordinates of the corresponding eutectic transformations, the doping system with the participation of Zn, Cu and other elements is determined. The heat treatment regimes for multicomponent eutectic alloys were selected, to ensure precipitation of Zn(Cu)-nanoparticles that strengthen matrix solid solution. It was shown that according to the level of mechanical properties, these alloys belong to high-strength alloys with property ranges: -Al + Mg2Ge) ― В = 470―590 МPа, 0,2 = 350―520 МPа, = 8,0―15,5%; -Al + Mg2Si) ― В = 400―560 МPа, 0,2 = = 430―520 МPа, = 2,3–-4,5%. Using a complex U-like Nechenji―Kuptsov test, casting properties were determined and it was shown that the fluidity of (-Al + Mg2Si) alloy was 1,3 times higher than that of the AK7ch cast alloy. In terms of the combination of mechanical and casting properties, the new multicomponent eutectic alloys based on the Al―Mg―Ge(Si) ternary systems are superior to the best modern industrial casting aluminum alloys. Keywords: casting aluminum alloys, ternary Al―Mg―Ge(Si) systems, eutectic alloys, alloying, microstructure, mechanical properties, fluidity.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Kaliuzhnyi, P. B., and V. S. Doroshenko. "Foundry methods of influencing the structure formation of castings and crystallization process of aluminum alloys in sand molds." Metal and Casting of Ukraine 29, no. 4 (December 20, 2021): 36–43. http://dx.doi.org/10.15407/steelcast2021.04.036.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Аikin, M. D., V. A. Shalomeev, and E. І. Tsivirko. "Biosoluble magnesium-based alloy for medical purposes." Metaloznavstvo ta obrobka metalìv 92, no. 4 (December 30, 2019): 38–46. http://dx.doi.org/10.15407/mom2019.04.038.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Мехди, Факари Афджади. "Сады-крыши и их функции в ландшифтной архитектуре Ливана." Містобудування та територіальне планування, Вип. 57 (2015): 450–54.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Selivyorstov, Vadim, and Tatjana Selivyorstova. "ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ КОМПЛЕКСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ГАЗОДИНАМІЧНОГО ВПЛИВУ НА РОЗПЛАВ В ЛИВАРНІЙ ФОРМІ." System technologies 5, no. 130 (May 4, 2020): 112–43. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-5-130-2020-14.

Full text
Abstract:
Представлений аналіз науково-технічної інформації щодо використання процесів позапічної обробки для підвищення якості литого металу. Показана перспективність застосування вказаних впливів для обробки розплаву безпосередньо в ливарній формі (виливниці). Визначена можливість реалізації процесу комплексного внутрішньоформенного газодинамічного впливу на розплав крупних виливків та злитків, який складається з послідовних операцій продувки інертними газами через сифонну ливникову систему, вакуумування та наступного газодинамічного тиску в процесі затвердіння за допомогою відповідних пристроїв. Визначені конкретні варіанти їх конструкції та технологічні особливості роботи. Показано, що відмінною рисою технології є те, що протягом усього процесу від початку твердіння на рідкий метал здійснюється вплив за рахунок створення регульованого газового тиску в герметизованій системі виливок-пристрої для введення газу. Запропоновані пристрої, що є конструктивно простими та можуть бути з легкістю вбудованими у вже діючий технологічний процес без необхідності значних капітальних витрат. Зазначена необхідність подальших досліджень для розробки загальної методики визначення режимів тривалості продувки та раціональних режимів внутрішньоформенного вакуумування розплаву.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Sheretskiy, V. О., Yi Jianglong, A. A. Chaika, O. I. Demjanov, and V. K. Yulyugin. "The Effect of Comodification by Scandium and Zirconum of Alunium Alloys of the Al-Mg-Cu System on the Casting Properties." Casting processes 141, no. 3 (September 1, 2020): 19–26. http://dx.doi.org/10.15407/plit2020.03.019.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Nikitenko, I., O. Starik, and M. Kutsevol. "RESULTS OF A PETROGRAPHIC STUDY OF THE BRONZE AGE CASTING MOLDS FINDS." Visnyk of Taras Shevchenko National University of Kyiv. Geology, no. 2 (89) (2020): 28–35. http://dx.doi.org/10.17721/1728-2713.89.04.

Full text
Abstract:
The present article is devoted to the mineralogical and petrographic research of raw materials of the collection of casting molds of the Bronze Age, found by the expedition of Dnipropetrovsk National Historical Museum named after D.I. Yavornytskyi during the excavations of the archaeological monument of Tokivske-1, located near the village Tokivske of Apostolove Rayon, Dnipropetrovsk Oblast. The finding of casting molds is of great importance, since it can be the evidence of bronze foundry production existence in the territory of the monument, which until now was regarded only as a megalithic place of worship. Provenance determination of the raw materials of casting molds can help to identify the role of Tokivske-1 in the system of metalworking cells of the Sabatynivska culture time (XVI–XIII centuries BC) and to establish its links with the ancient centers of mining of stone raw materials. According to previous petrographic studies, it is known that stone molds were made mainly of talc-chlorite-tremolite schists, since this material was easily processed and could withstand more castings than clay molds. Because of this, stone casting molds were highly valued, as well as bronze wares and ingots, and were transported over long distances. The purpose of the study was to establish links between the archaeological monument of Tokivske-1 and known mining and metallurgical centers of the Bronze Age, on the basis of mineralogical and petrographic research of raw materials of casting molds. As a result of the study of samples in thin sections and by X-ray diffraction analysis, it was established that the stone molds were mainly made of tremolite-chlorite-anthophyllite meta-ultrabazites. The determination of the origin of the rocks from which the casting molds were made was carried out by comparing their mineralogical and petrographic features with the features of similar rocks that form natural outcrops, as described in geological survey reports and literary data, and as observed by us in rock samples from natural outcrops in the Middle Dnipro and the Azov Sea areas. It was ascertained that the rocks from which all the casting molds of the collection were made do not form natural outcrops in the Middle Dnipro area and are not characteristic of the Kryvyi Rih area, which is considered to be the main center of raw materials extraction for the stone foundry forms of the Late Bronze Age on the territory of Ukraine. It was established that such rocks are more characteristic of the Western Azov Sea area, but one can not exclude another source of raw materials of the mold collection, in particular the Southern Urals, where bronze metallurgy was significantly developed and similar stone matrices were used. The obtained results suggest revision of established ideas on sources of supply of stone raw materials during the late Bronze Age.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Hrdličková, Ivana. "Unique legal features of the Special Tribunal for Lebanon." Meždunarodnoe pravosudie 32, no. 4 (2019): 103–10. http://dx.doi.org/10.21128/2226-2059-2019-4-103-110.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Мехди, Аммар Хусни. "Украина - Ливан: развитие отношений и перспективы сотрудничества." Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка. Міжнародні відносини, Вип. 7, ч. 1 (1997): 116–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Chernyshyn, O. G., O. M. Nedbailo, and M. P. Kuzminec. "Кінетика сушіння Nа+- заміщеної форми бентонітової глини." Кераміка: наука і життя, no. 3(36) (October 31, 2017): 20. http://dx.doi.org/10.26909/csl.3.2017.3.

Full text
Abstract:
Відомо, що термічна обробка бентонітової глини змінює її фізичні та хімічні властивості. Експериментально встановлено для палеоценового бентоніту Воронезького антеклазу, що режим сушіння може суттєво змінити деякі ливарні та металургійні властивості бентоніту. Мінеральний склад був встановлений методом РФА, здійснено ідентифікацію, визначено кількісний вміст мінералу з глинистого каменю та компоненти домішок, ступінь збагачення монтмориллонітом. Представлені результати експериментальних досліджень процесу сушіння гранульованих суспензій Na + - замінної форми бентонітової глини Черкаського родовища. Показано вплив на процес сушки температури, швидкості сушарки, вологості матеріалу, геометричних розмірів гранул, їх групування та розміщення щодо потоку теплоносія. Спостереження показали, що при збільшенні початкової вологості матеріалу збільшується кількість і розмір тріщин. Проте сушка природної бентонітової глини, навіть при підвищеній вологості, не викликає розтріскування гранул. Однак високий вміст вологи в суспензії призводить до продовження періоду сушіння та збільшення споживання енергії. Отримані результати вказують на те, що незалежно від напрямку потоку сушильного агента відносно однієї гранули або групи гранул кінетичні параметри сушіння поліпшуються зі зменшенням діаметра гранул. Аналіз даних показав, що швидкість висихання залежить від умов аеродинаміки в зоні розміщення гранул. При бічному вирівнюванні площини вагової площини по струму сушильного агента найкращі результати отримують, коли по одному потоку розташовуються одиночні гранули. Видно, що порушення режиму гранулювання може призвести до втрати продуктивності сушіння та збільшення споживання енергії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Gnatush, V. A., and V. S. Doroshenko. "Foundry industry trends in countries neighboring Ukraine." Metal and Casting of Ukraine 28 (May 1, 2020): 64–71. http://dx.doi.org/10.15407/steelcast2020.02.064.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Gnatush, V. A., and V. S. Doroshenko. "Foundry industry trends in countries neighboring Ukraine." Metal and Casting of Ukraine 28, no. 2 (July 1, 2020): 64–71. http://dx.doi.org/10.15407/steelcast2020.02.072.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Smirnova, Olga, and Daria Zolina. "The status of French in Lebanon: mass media and economy." Vestnik Volgogradskogo gosudarstvennogo universiteta. Serija 4. Istorija. Regionovedenie. Mezhdunarodnye otnoshenija, no. 1 (February 2010): 60–68. http://dx.doi.org/10.15688/jvolsu4.2010.1.7.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Gorbunova, Natalia M. "LEBANON: A NEW PHASE OF THE POLITICAL CRISIS." Journal of the Institute of Oriental Studies RAS, no. 4 (14) (2020): 269–79. http://dx.doi.org/10.31696/2618-7302-2020-4-269-279.

Full text
Abstract:
The events of recent years in Lebanon reflect important changes in the country’s political and social life. In this regard, it is important to understand what caused the new aggravation of the crisis in Lebanese society. Perhaps this is no longer just a crisis. What does the saltpeter explosion in the port of Beirut, which destroyed half of the capital, show? What reforms are demanded by the Lebanese who have taken to the streets of cities? What does the Lebanese political establishment offer its citizens and can it transform the country’s long-established traditional system of government and governance in order to overcome the main obstacles to its economic and social development? In theory, Lebanon could well become a modern, prosperous country it was in the past. But will the Lebanese elite be able to sign a new contract with society? Peaceful demands and protests of the Lebanese grew into direct confrontation with the security forces of the state. The radicalization of these protests forced the authorities to satisfy some of the demands of a significant part of the population, primarily young people. However, the main requirements — new parliamentary and presidential elections with the condition of admission to them of all candidates, regardless of their religious and party affiliation — were not even discussed in the ruling elite. Recent events in Lebanon have convincingly shown that the role and significance of this small Middle Eastern state in the political alignment of forces in the region far exceeds its size and is not without reason attracting the closest attention of the main international players. The struggle for influence in the Middle East depends not least on how and in what time frame the Lebanese Republic will restore its economy and the harmony of all sectors of society.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Савичева, Е. "Ливан и его диаспора: Прямая и обратная связь." Россия и мусульманский мир, no. 1 (223) (2011): 138–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Савичева, Е. "Ливан и его диаспора: Прямая и обратная связь." Россия и мусульманский мир, no. 1 (223) (2011): 138–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Nogovitsyn, O. V., P. V. Rusakov, V. P. Shkolyarenko, and K. A. Sirenko. "Modeling the Processes of Vibration Compaction of Casting Molds Taking into Account the Effect of Asymmetry of Friction Forces." Casting Processes 143, no. 1 (March 1, 2021): 43–49. http://dx.doi.org/10.15407/plit2021.01.043.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Malakhovskii, Aleksei Kimovich. "FORMATION OF THE ARAB JOURNALISM OF LEBANON IN THE SECOND HALF OF THE XIX CENTURY." Philological Sciences. Issues of Theory and Practice, no. 1-1 (January 2018): 37–42. http://dx.doi.org/10.30853/filnauki.2018-1-1.9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Karpyk, R. T., and S. V. Didyk. "Автоматизація процесу проектування прес-форм для литва термопластів під тиском." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 7 (September 27, 2018): 97–100. http://dx.doi.org/10.15421/40280721.

Full text
Abstract:
Проаналізовано функції систем автоматизованого проектування за критерієм наявності в одному пакеті можливостей: створювати деталь, проектувати форму для неї, перевіряти її міцнісні характеристики, симулювати заливання та прогнозувати якість кінцевого виливка. На основі аналізу публікацій показано, що з використанням систем автоматизованого проектування легше проводити стандартизацію й уніфікацію елементів технологічного оснащення та систематизацію проектних рішень, які дають змогу скоротити терміни технологічної підготовки виробництва і зменшити собівартість виробів. На основі створеної моделі деталі у середовищі Autodesk Inventor показано процес розроблення прес-форм для литва із врахуванням технологічних особливостей. Проведено симуляцію заливки з подальшим прогнозом якості виливків, що дає змогу спростити та істотно пришвидшити процеси: проектування прес-форми, здійснення аналізу ливарної порожнини та розроблення керівних програм для оброблення деталей на верстатах з ЧПК. Виконано розрахунки усадок, раціональних температурних параметрів процесу лиття та випробування створених деталей прес-форми на міцність та стійкість із задаванням умов закріплення, взаємного розміщення та навантаження, які діють на модель. У кінцевому підсумку отримано модель прес-форми, з яких легко можна зробити кінцеві робочі кресленики всіх деталей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Алиева, А. И. "Ливан начала 1950-х гг. глазами русских эмигрантов- антикоммунистов." Восток. Афро-азиатские общества: история и современность, no. 4 (2015): 113–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography