Academic literature on the topic 'Культурне середовище'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Культурне середовище.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Культурне середовище"

1

Денисюк, Ж. З. "Культурне середовище інтернету у функціонуванні аксіосфери суспільства." Культура України. Серія: Культурологія, вип. 58 (2017): 177–84.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Денисюк, Ж. З. "Культурне середовище інтернету у функціонуванні аксіосфери суспільства." Культура України. Серія: Культурологія, вип. 58 (2017): 177–84.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Forkosh, Serhiy. "Логіка культури постмодернізму Ф. Джеймісона." Multiversum. Philosophical almanac, no. 1-2 (May 18, 2018): 160–71. http://dx.doi.org/10.35423/2078-8142.2016.1-2.14.

Full text
Abstract:
Зрушення в осмисленні сучасної культури багато у чому залежать від вихідних методологічних передумов, що лежать в основі дослідницьких програм. Такого роду передумови, своєю чергою, залежать, з одного боку, від філософських основ, а з іншого – від фактичного матеріалу, яким в даному випадку виступає опис конкретних проявів культури, таких як мистецтво, релігія, сама наука та ін. Особливості сучасної культури пов’язані зі змінами, які почали відбуватися з другої половини XX століття і для яких характерні таки риси, як смисловий плюралізм, децентрація, невизначеність, фрагментарність, мінливість та ін. Подібні зміни потребують розробки нових дослідницьких стратегій. Одну з таких програм запропонував Ф. Джеймісон у праці «Постмодернізм, або логіка пізнього капіталізму». З методологічної точки зору, найбільш цікавими у даному підході є опис та аналіз «культуровиробництва». Головною особливістю останнього є зрощування економічного потенціалу з результатами культурного розвитку, внаслідок якого культурне середовище і ринок стають одним і тим самим середовищем. У статті проаналізовано погляди Ф. Джеймісона в контексті осмислення сучасної культури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мартиненко, Іван. "Вивчення української хорової музики в процесі фахової підготовки студентів з КНР." Professional Art Education 2, no. 1 (April 15, 2021): 52–59. http://dx.doi.org/10.34142/27091805.2021.2.01.07.

Full text
Abstract:
У статті розглядається питання вивчення української хорової музики студентами з КНР на заняттях з хорового диригування та хорового класу. Встановлено, що сьогодні культурне середовище швидко змінюється і стає важливою умовою сучасного суспільства, що зумовлено освітньою міграцією. З’ясовано, що зростає взаємозалежність між усіма світовими регіонами, а культурне різноманіття є економічним, соціальним та культурним позитивом, який необхідно розвивати. Надається оцінка хорового мистецтва України, яке є унікальним явищем світового масштабу та має багатовікову історію та традиційність. У статті охарактеризовано мету та завдання дисциплін «хорове диригування» та «хоровий клас».Розглянуто особливості навчальної роботи за цими дисциплінами, які відображені в індивідуальній формі навчання та мають сприяти формуванню якостей, що забезпечують реалізацію професійно-педагогічної діяльності, а також створюють максимально сприятливі умови для підготовки студентів-іноземців до роботи із хоровим колективом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Переверзєва, А. В., and А. О. Осаул. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО КЛІМАТУ РЕГІОНУ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ." Visnik Zaporiz'kogo nacional'nogo universitetu. Ekonomicni nauki, no. 2 (50) (August 12, 2021): 79–82. http://dx.doi.org/10.26661/2414-0287-2021-2-50-15.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню особливостей формування інвестиційного клімату на регіональному рівні в умовах поглиблення зовнішніх викликів та економічної нестабільності. На основі аналізу виокремлено чинники, які формують інвестиційний клімат регіону, та згруповано їх за двома напрямами за критерієм розмежування яких є незмінність/змінність у часі: перша група чинників потребує тривалого періоду для реалізації змін – «жорсткі» чинники та друга група – зміни можливі протягом нетривалого періоду часу – «м’які» чинники. Доведено, що на сучасному етапі інвестиційний клімат у регіоні більшою мірою визначається «м’якими» чинниками, які визначать інституціональне середовище для інвестування. Оцінка інвестиційного клімату регіонів України дозволила згрупувати регіони за критерієм інвестиційної привабливості, а саме: регіони-лідери (найвищий рівень інвестиційної привабливості); «наздоганяючі» регіони (мають менший рівень загальноекономічного потенціалу порівняно з лідерами, але наближені до них); регіони середнього рівня розвитку (мають середній рівень інвестиційних ризиків); аутсайдери (низький рівень інвестиційної привабливості та активності). Автори виокремили п’ять груп факторів, які формують інвестиційний клімат: рівень розвитку продуктивних сил та стан інвестиційного ринку; політична воля влади та правове поле держави; стан фінансово-кредитної системи і діяльність фінансових посередників; статус іноземного інвестора; інвестиційна активність населення. На основі аналізу зазначених факторів сформовано чотири типи середовищ, які є фактично складовими інвестиційного клімату: політико-правове середовище; соціально-культурне середовище; економічне середовище; інституціонально- інфраструктурне середовище.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Atamanenko, I. B. "Функціонування бізнес-організацій в умовах сучасного ринку: джерела основних ризиків." Grani 18, no. 10 (September 24, 2015): 109–17. http://dx.doi.org/10.15421/1715204.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються основні джерела економічних, соціальних та культурних ризиків функціонування бізнес-організацій у сучасних соціально-економічних умовах. Поняття ризику розглянуто крізь призму соціологічного підходу. Бізнес-організація розглядається з точки зору її системних зв’язків із соціально-економічною системою окремого суспільства та глобальною економікою в цілому. Зроблено акцент на співвідношенні культури суспільства та окремої корпоративної культури, як джерелі потенційних ризиків. Ідентифіковані основні джерела соціально-економічних та культурних ризиків, а також рівні, основні сфери їх прояву у зовнішньому та внутрішньому організаційному середовищі. Запропонована класифікація ризиків, пов’язаних як із внутрішнім, так і з зовнішнім організаційним середовищем, природою їх виникнення та особливостями проявів у сучасному ринковому господарстві. Таким чином, здійснена спроба подолання економічного редукціонізму при класифікації основних ризиків, що виникають перед бізнес-організаціями в умовах нестабільних ринкових систем. Доведено, що сучасні культурні та економічні умови вимагають від управлінців особливого типу стратегічного мислення, яке б забезпечувало не лише здатність організацій до подолання економічних загроз, але й здатність вибудовувати ефективну соціальну та культурну політику. Таким чином, обґрунтована роль інноваційної бізнес-стратегії в умовах перманентної економічної та соціально-культурної кризи, як основного стратегічного напряму бізнес-діяльності у соціально-економічних умовах перехідного суспільства. При цьому іноваційність організацій полягає не лише у ринкових новаціях, але й у застосуванні новітніх методів управління персоналом та взаємодії із зовнішнім соціокультурним середовищем. Усе це ставить перед системою менеджменту та соціологією бізнес-організацій вимоги постійного вивчення змін як у зовнішньому, так і у внутрішньому організаційному середовищі, а також реалізації ефективних управлінських рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Khyzhniak, O. V. "Культурні практики і культурні права іноземних студентів у контексті соціальної дії: досвід case study." Науково-теоретичний альманах "Грані" 20, no. 12 (March 11, 2018): 42–48. http://dx.doi.org/10.15421/1717163.

Full text
Abstract:
Темою статті є визначення стану культурних практик іноземних студентів та проблем реалізації культурних прав у освітньому середовищі в контексті соціальної дії. Показано, що в освітніх практиках в умовах активізації академічної мобільності відбувається загострення проблеми захисту культурних прав студентів (як індивідуальних, так і колективних). Культурні практики іноземних студентів фіксувалися через їхні соціальні дії в повсякденності їхнього буття в українському університеті. На матеріалах проведеного автором емпіричного соціологічного дослідження (опитування студентів університету) виявлено такі стратегії захисту іноземними студентами своїх прав: орієнтація на інституційний захист, орієнтація на соціальну підтримку з боку освітнього середовища, орієнтація на самозахист (активний/пасивний), орієнтація на підтримку з боку дружнього середовища, самовиключення із системи захисту своїх прав. Встановлено, що перешкоди на шляху застосування принципу недискримінації до культурних прав студентів пов’язані з відсутністю дієвих соціальних механізмів, які б формували безпечне освітнє середовище, вони знаходяться в комунікативній площині у якості міжкультурних комунікацій. Наголошується на тому, що важливо не тільки визнавати культурні права, розвивати культурні освітні практики, а й переводити захист культурних прав у площину соціальної дії, сприяти оволодінню студентами найбільш ефективними стратегіями захисту цих прав.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Світлічна, О. О. "КУЛЬТУРНО-РЕЛЕВАНТНА ПЕДАГОГІКА ЯК НЕВІД'ЄМНИЙ КОМПОНЕНТ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ В КАНАДІ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 101, no. 2(Ч.2) (September 28, 2021): 163–74. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2021-101-2_2-163-174.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено питання культурно-релевантної педагогіки як невід’ємного компонента професійної педагогічної підготовки в Канаді. Актуальність полягає в тому, що освітнє середовище стає все більш різноманітним в культурному сенсі. Така різноманітність робить величезний внесок в організацію освітнього процесу. Автор зазначає, що викладачі несуть відповідальність за досяжність, рівноправність та успішність навчання для всіх учнів, незалежно від культури, етнічної приналежності, раси, соціально-економічного статусу, мови, або релігійного походження. Один із шляхів досягнення цієї мети – застосування культурно-релевантної педагогіки. Головним завданням культурно-релевантної педагогіки є навчання студентів, що належать до різних етнічних груп. Термін також використовується для визначення ефективного використання педагогіки в глобальному мультикультурному освітньому просторі. Викладачі мають бути підготовлені з глибоким розумінням ставитися до різноманітних культур учнів, яких вони навчають. Педагогам в процесі освітньої діяльності треба усвідомлювати, як саме ця культура впливає на навчальну поведінку учнів та як трансформувати навчальний процес в класі таким чином, щоб врахувати відмінності. Викладачі, що поважають культурні особливості, демонструють тверду прихильність підвищенню успішності абсолютно всіх учнів, як представників більшості, так і меншин. Вони усвідомлюють цінність рідної культури учнів, співпрацюють з родинами студентів та прагнуть до расової рівності та соціальної справедливості. Особливе місце орієнтована на культуру педагогіка має для викладачів англійської як другої мови. Культурно-релевантна педагогіка спонукає вчителів сприймати культуру студентів та їх рідну мову як актив і включати питання культури учнів в навчальні програми по вивченню мови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Білик, О. М. "Освітньо-культурне середовище вищого навчального закладу як основа соціалізаційного простору для іноземних студентів." Вісник Харківської державної академії культури, Вип. 44 (2014): 268–75.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сбітнєва, Л. М. "РОЗВИТОК МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ПОЛТАВЩИНИ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 95, no. 2 (May 13, 2020): 191–200. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2020-95-2-191-200.

Full text
Abstract:
У статті розкрито особливості розвитку музичної культури на Полтавщині в першій половині ХХ століття. Наголошено, що усвідомлення шляхів розвитку музичної культури в Україні можливо лише за умови дослідження особливостей розвитку у різних регіонах. Автор вважає, що Полтавщина – це один з найважливіших в історико-культурному і мистецькому значенні регіонів, в якому на протязі століть накопичувалися і розвивалися численні мистецькі традиції. В Полтаві народилися і провели більшу частину свого творчого життя відомі композитори, музикознавці і виконавці, які впливали на розвиток музичної культури українського суспільства у ХХ столітті. Обґрунтовано, що певне культурне середовище у Полтаві було сформовано ще на початку ХІХ століття, коли почали накопичуватися музичні традиції. Розкрито вплив співацької школи, яка була відкрита ще в кінці 18 ст. та Полтавського відділення Імператорського Російського музичного товариства на розвиток музичної культури суспільства. Доведено значущість народної творчості у розвитку музичного мистецтва. Розкрито, що в Полтаві на початку століття почали створюватися театральні, музичні, літературні гуртки, активно розвивалося хорове виконавство, характерною ознакою якого було створення різноманітних за складом та кількістю хорових гуртків, як професіональних, так і аматорських. Доведено, що перша чверть ХХ ст. визначилася злетом української музичної культури, активною творчою діяльністю композиторів і виконавців, які демонстрували і стверджували концепцію української національної музичної школи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Культурне середовище"

1

Архипова, Т. В. "Культурне середовище як фактор впливу на розвиток рекламного бізнесу." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27057.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Донська, Юлія Анатоліївна, and Наталя Володимирівна Ширяєва. "Організація діяльності міжкультурних груп при управлінні ЗЕД." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43310.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Старчук, А. Ю., and С. Ю. Співак. "Вплив навколишнього середовища на об’єкти культурної спадщини." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11792.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сперчинська, Я. С. "Вплив зовнішнього та внутрішнього середовища на формування організаційної культури." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43784.

Full text
Abstract:
Формування належної організаційної культури, здатної підвищити імідж підприємства та її прибутковість, потребує значних зусиль та належних знань. Так, кожне підприємство має свої особливості, тому використання загальноприйнятого шаблону даного виду культури є помилковим та безумовно несе за собою негативні наслідки. Створення організаційної культури потребує індивідуального підходу, який повинен базуватися на аналізі факторів, що значно на неї впливають.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лижнюк, В. В. "Соціальні мережі як феномен сучасної культури." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11331.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Миколаївна, Агєєва Галина, Агеева Галина Николаевна, and Agieieva Galyna. "Гармонізація архітектурного середовища аеропортів засобами мистецтв." Thesis, Київський національний університет будівництва та архітектури, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/40665.

Full text
Abstract:
Авіація займає не тільки особливе місце в транспортній системі країн та світу, але й має значний вплив на суспільство в цілому. Поява та розвиток авіації – це результат діяльності великої кількості науковців та фахівців авіаційної та космічної промисловості, військової та цивільної авіації. Перші польоти повітряних суден (ПВ) перетворювалися в дивовижні видовищні заходи. Подальший розвиток авіації також супроводжувався демонстраційними польотами нових типів ПС у межах міжнародних авіа- та космічних салонів, зокрема, у Ле-Бурже (Франція), починаючі з 1908 р. Ці заходи перетворюються на справжні авіаційні шоу, які відвідують тисячі шанувальників та гостей. Аеропорти теж не залишається осторонь. Світова практика налічує багато прикладів перетворення аеропортів у справжні музеї образотворчого та монументального мистецтва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бакало, О. О., and Ю. М. Пилипенко. "Розробка датчика вологості для вирощування сільськогосподарських культур в штучному середовищі." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/6728.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гудкова, Наталія Миколаївна. "Педагогічний аспект лінгво-культурної адаптації іноземних студентів у мовному середовищі сучасної України." Thesis, КНУТД, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/6531.

Full text
Abstract:
Тези присвячено аналізу специфіки педагогічних умов, які сприяють плідній взаємодії викладача та іноземного студента у процесі педагогічного спілкування в умовах українських навчальних закладів. Проаналізовано основні риси педагогічного спілкування в іноземній аудиторії. Обґрунтовано необхідність професіональної компетенції та особистісних якостей викладача вищої школи для успішної адаптації іноземних студентів у іншомовному середовищі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Маланій, В. І. "Проблеми ставлення студентів до занять фізичною культурою і спортом в сучасному університетському середовищі." Thesis, БДМУ, 2022. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/19643.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Скарлупіна, Юлія Анатоліївна, Юлия Анатольевна Скарлупина, and Yuliia Anatoliivna Skarlupina. "Французька мова в полікультурному середовищі." Thesis, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/58899.

Full text
Abstract:
Вплив французької мови на англійську в такому широкому спектрі галузей людської діяльності як, наприклад, фінанси, юриспруденція, банківська справа і т. д., має багатовікову історію, однак в наш час спостерігається зворотна тенденція до далеко не завжди обґрунтованого домінування англійської мови у відповідних сферах діяльності франкофонного суспільства.
L’influence de la langue française sur l’anglais dans les domaines des finances, des lois, des affaires bancaires etc., a l’histoire multiséculaire, mais aujourd’hui on voit la tendance (pas toujours justifiée) de dominance de la langue anglaise dans les mêmes domaines de la société francophone.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Культурне середовище"

1

Борзих, Олександр, Тетяна Панченко, Лариса Черв'якова, and Людмила Гаврилюк. АЛГОРИТМ ХІМІКО-АНАЛІТИЧНОГО МОНІТОРИНГУ ПЕСТИЦИДІВ. Інститут захисту рослин НААН, 2020. http://dx.doi.org/10.36495/udc631.95alhorytm/izr2020.

Full text
Abstract:
Викладено основні методичні принципи аналізу діючих речовин в матрицях хроматографічними методами. Розробка є результатом багаторічних наукових досліджень лабораторії аналітичної хімії пестицидів. Рекомендовано для використання в наукових дослідженнях аналітичними та токсикологічними лабораторіями Мінагрополітики, службами МОЗ України; науковими установами, що проводять контроль вмісту пестицидів у навколишньому середовищі; екотоксикологічний скринінг пестицидів в агроценозах, оцінку ризику застосування пестицидів для захисту сільськогосподарських культур; на виробництві при проведенні науково-дослідних робіт способом комерціалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Борзих, Олександр, Тетяна Панченко, and Лариса Черв'якова. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З ВИЗНАЧЕННЯ ФЛУТРІАФОЛУ І ТІАБЕНДАЗОЛУ В ПРОТРУЄНОМУ НАСІННІ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР (ПШЕНИЦЯ, ЯЧМІНЬ, ЖИТО, ОВЕС, РИС). Інститут захисту рослин НААН, 2020. http://dx.doi.org/10.36495/udc631.95flutriafol/izr2020.

Full text
Abstract:
У методичних рекомендаціях наведено методику визначення флутріафолу і тіабендазолу в протруєному насінні зернових культур методом тонкошарової хроматографії після екстракції їх з матриці, ідентифікації за величиною Rf, кількісного визначення розрахунковим методом за площами зон локалізації діючих речовин. Рекомендовано для використання в наукових дослідженнях аналітичними та токсикологічними лабораторіями; науковими установами, що проводять контроль вмісту пестицидів у навколишньому середовищі; спеціалістів із захисту рослин, студентів вищих і середніх спеціальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

I International Scientific and Practical Conference «EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES». Cambridge Data Science LTD & European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-19.03.2021.

Full text
Abstract:
Том 1: Економічна теорія, макро- та регіональна економіка; Підприємництво, торгівля та сфера обслуговування; Фінанси та банківська справа; оподаткування, облік і аудит; Маркетингова та логістична діяльність; Менеджмент, публічне управління та адміністрування; Cоціальна робота та соціальне забезпечення; Міжнародні відносини; Право та міжнародне право; Воєнні науки, національна безпека та безпека державного кордону; Пожежна та цивільна безпека; Біологія та біотехнології. Том 2: Аграрні науки та продовольство; Ветеринарні науки; Хімія, хімічна та біоінженерія; Харчове виробництво та технології; Технологій легкої та деревообробної промисловості; Загальна механіка та механічна інженерія; Енергетика та енергетичне машинобудування; Екологія та технології захисту навколишнього середовища; Комп'ютерна та програмна інженерія; Системний аналіз, моделювання та оптимізація; Електроніка та телекомунікації; Транспорт та транспортні технології; Фізико-математичні науки; Соціологія та статистика; Філологія та журналістика. Том 3: Філософія та політологія; Релігієзнавство та богослов’я; Педагогіка та освіта; Психологія та психіатрія; Медичні науки та громадське здоров’я. Том 4: Медичні науки та громадське здоров’я; Фармація та фармакотерапія; Історія, археологія та культурологія; Архітектура та будівництво; Культура та мистецтво; Географія та геологія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Культурне середовище"

1

Біланич, Галина, and Людмила Біланич. "НАЦІОНАЛЬНА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА: ПАМ’ЯТКИ УКРАЇНИ У СПИСКУ СВІТОВОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО." In Культурна та історична спадщина, урбаністика та будівництво як форми мистецького надбання (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/kisybfmn.ed-1.02.

Full text
Abstract:
У статті осмислено та об’єктивно оцінено роль культурної спадщини України у процесах консолідації української нації як неповторного історико-культурного середовища. Доведено, що значення культурної спадщини як сукупності успадкованих людством від попередніх поколінь полягає не лише в збереженні ідентичності та історії, а передусім формує нашу особистість і визначає повсякденне життя суспільства, є джерелом всеохоплюючого зростання, а національні традиції, обряди, кухня, мистецтво несуть не менше інформації про країну, ніж її політичний курс чи географічне розташування. Представлено перелік об’єктів, що внесені до Списку світової спадщини ЮНЕСКО в Україні, серед яких: Собор Святої Софії із прилеглими монастирським спорудами та Києво-Печерська лавра; ансамбль історичного центру Львова; транскордонний об'єкт «Дуга Струве»; об’єкт природної спадщини «Букові праліси Карпат»; резиденція митрополитів Буковини і Далмації; дерев’яні церкви Карпатського регіону України і Польщі; античне місто-держава Херсонес Таврійський та його хора. Схарактеризовано дефініції «матеріальна культурна спадщина» та «нематеріальна культурна спадщина», під якою зокрема розуміємо культурно-духовні особливості, які передаються від покоління до покоління і постійно відтворюються, вирізняють один етнос від іншого, формуючи його національну ідентичність. Представлено елементи, внесені до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України, а також до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства від України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ороховська, Л. А., and У. П. Кошетар. "СПЕЦИФІКА МАРКЕТИНГОВИХ СТРАТЕГІЙ КОРПОРАЦІЙ У ГЛОКАЛІЗОВАНОМУ СУСПІЛЬСТВІ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-10.

Full text
Abstract:
Зростання впливу транснаціональних корпорацій на світову економіку актуалізує проблему аналізу стратегій їхньої поведінки на світовому ринку та визначення основних інструментів підвищення їхньої конкурентоспроможності. Проблема поєднання глобального і локального в маркетингових стратегіях корпорацій, яка актуалізувалася після реалізації сценарію «зіткнення цивілізацій» та етнофікації «плавильного тиглю народів» – США, вимагає осмислення особливостей застосування глобальних та локальних стратегій. Організація міжнародного маркетингу на сучасному етапі відбувається в умовах глокалізації, яка є тенденцією поєднання як глобального, так і регіонального, локального, тому корпорації, застосовуючи глобальні стратегії у маркетингу, зіштовхуються з плюралізмом культур, культурних стандартів, мультикультультуризацією. У багатьох сферах ця тенденція актуалізує звернення до мультилокальних стратегій. Завдяки ним уможливлюється адаптування глобальних стратегій до специфіки культури певних регіонів, звичаїв, традицій, релігії представників різних цивілізацій. Мультилокальні стратегії спираються на врахування умов ведення бізнесу в країнах, на які поширюють свою діяльність, та потреб її національного ринку, які сформувалися під впливом релігії, звичаїв, традицій, клімату, географічного середовища тощо. Урахування специфіки регіонального бізнес-середовища дає змогу ТНК вибудовати успішні маркетингові стратегії, особливо у сфері харчування та індустрії моди. Для економічного середовища України притаманний вплив як глобальних, так і локальних чинників, які зумовлюють необхідність формування когорти підприємств конкурентного лідерства, які б успішно вели змагання в регіональних, міжнародних та глобальних масштабах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Культурне середовище"

1

Дяченко, А. В. "Етнодизайн як елемент національної культури в освітньому середовищі (кінець XX – початок XXI ст.)." In HISTORY, POLITICAL SCIENCE, PHILOSOPHY AND SOCIOLOGY: EUROPEAN DEVELOPMENT DIRECTION. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-120-6-26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Культурне середовище"

1

Шанда, Володимир Іванович, В. Ю. Скороход, В. М. Темченко, and Г. В. Булгакова. Психологія сприйняття оточуючого середовища як важливий аспект екологічної культури. КДПУ, 1998. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4741.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пахомова, Олена Володимирівна, and Ольга Володимирівна Бондаренко. Поняття «віртуальне інформаційно-освітнє середовище» у сучасній вітчизняній та зарубіжній літературі. Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3831.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальній проблемі інформатизації освітнього процесу і підготовки майбутніх учителів. У статті розглядається поняття «віртуальне інформаційно-освітнє середовище», аналізуються різні підходи до його розуміння, які представлені у зведеній таблиці. На основі аналізу наукової літератури дається визначення досліджуваного поняття з точки зору системного підходу. Віртуальне інформаційно-освітнє середовище трактується авторами як цілісна організована система різноманітних ресурсів (інформаційних, дидактичних, технологічних) і форм інтеракції (синхронної, асинхронної; очної, дистанційної; комп’ютерної, телекомунікаційної) освітніх суб’єктів, спрямованих на формування їх індивідуальної освітньої траєкторії. Віртуальне інформаційно-освітнє середовище створюється у взаємодії освітніх суб’єктів і не існує поза комунікацією між ними, а технічні засоби чи електронні посібники є лише його елементами. Автори висвітлюють переваги застосування віртуального інформаційно-освітнього середовища у процесі підготовки майбутніх учителів, серед яких зазначаються: підвищення ефективності освітнього процесу; інтенсифікація процесу пізнання й міжособистісної інтерактивної комунікації; економія студентського часу; індивідуалізація освітнього процесу; формування інформаційної культури майбутнього вчителя; продуктивність засвоєння навчального матеріалу за рахунок доступу до тренажерів, сайтів. Зазначаються також перешкоди до запровадження віртуального інформаційно-освітнього середовища в освітньому процесі, такі як: низький рівень комп’ютеризації закладів вищої освіти і самих освітніх суб’єктів; низька кількість і якість необхідних програмних продуктів; недооцінка ролі віртуального інформаційно-освітнього середовища у професійному становленні майбутніх учителів та відсутність економічних стимулів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пахомова, Олена Володимирівна, and Ольга Володимирівна Бондаренко. Поняття «віртуальне інформаційно-освітнє середовище» у сучасній вітчизняній та зарубіжній літературі. Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3831.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальній проблемі інформатизації освітнього процесу і підготовки майбутніх учителів. У статті розглядається поняття «віртуальне інформаційно-освітнє середовище», аналізуються різні підходи до його розуміння, які представлені у зведеній таблиці. На основі аналізу наукової літератури дається визначення досліджуваного поняття з точки зору системного підходу. Віртуальне інформаційно-освітнє середовище трактується авторами як цілісна організована система різноманітних ресурсів (інформаційних, дидактичних, технологічних) і форм інтеракції (синхронної, асинхронної; очної, дистанційної; комп’ютерної, телекомунікаційної) освітніх суб’єктів, спрямованих на формування їх індивідуальної освітньої траєкторії. Віртуальне інформаційно-освітнє середовище створюється у взаємодії освітніх суб’єктів і не існує поза комунікацією між ними, а технічні засоби чи електронні посібники є лише його елементами. Автори висвітлюють переваги застосування віртуального інформаційно-освітнього середовища у процесі підготовки майбутніх учителів, серед яких зазначаються: підвищення ефективності освітнього процесу; інтенсифікація процесу пізнання й міжособистісної інтерактивної комунікації; економія студентського часу; індивідуалізація освітнього процесу; формування інформаційної культури майбутнього вчителя; продуктивність засвоєння навчального матеріалу за рахунок доступу до тренажерів, сайтів. Зазначаються також перешкоди до запровадження віртуального інформаційно-освітнього середовища в освітньому процесі, такі як: низький рівень комп’ютеризації закладів вищої освіти і самих освітніх суб’єктів; низька кількість і якість необхідних програмних продуктів; недооцінка ролі віртуального інформаційно-освітнього середовища у професійному становленні майбутніх учителів та відсутність економічних стимулів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пахомова, Олена Володимирівна, and Ольга Володимирівна Бондаренко. Поняття «віртуальне інформаційно-освітнє середовище» у сучасній вітчизняній та зарубіжній літературі. Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3831.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальній проблемі інформатизації освітнього процесу і підготовки майбутніх учителів. У статті розглядається поняття «віртуальне інформаційно-освітнє середовище», аналізуються різні підходи до його розуміння, які представлені у зведеній таблиці. На основі аналізу наукової літератури дається визначення досліджуваного поняття з точки зору системного підходу. Віртуальне інформаційно-освітнє середовище трактується авторами як цілісна організована система різноманітних ресурсів (інформаційних, дидактичних, технологічних) і форм інтеракції (синхронної, асинхронної; очної, дистанційної; комп’ютерної, телекомунікаційної) освітніх суб’єктів, спрямованих на формування їх індивідуальної освітньої траєкторії. Віртуальне інформаційно-освітнє середовище створюється у взаємодії освітніх суб’єктів і не існує поза комунікацією між ними, а технічні засоби чи електронні посібники є лише його елементами. Автори висвітлюють переваги застосування віртуального інформаційно-освітнього середовища у процесі підготовки майбутніх учителів, серед яких зазначаються: підвищення ефективності освітнього процесу; інтенсифікація процесу пізнання й міжособистісної інтерактивної комунікації; економія студентського часу; індивідуалізація освітнього процесу; формування інформаційної культури майбутнього вчителя; продуктивність засвоєння навчального матеріалу за рахунок доступу до тренажерів, сайтів. Зазначаються також перешкоди до запровадження віртуального інформаційно-освітнього середовища в освітньому процесі, такі як: низький рівень комп’ютеризації закладів вищої освіти і самих освітніх суб’єктів; низька кількість і якість необхідних програмних продуктів; недооцінка ролі віртуального інформаційно-освітнього середовища у професійному становленні майбутніх учителів та відсутність економічних стимулів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Марчик, В. І. Категорія «здоров’я» в студентському середовищі. КДПУ, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1919.

Full text
Abstract:
В роботі виявлено розуміння студентами Криворізького державного педагогічного університету категорії «здоров’я» як: способу життя, ідеальної цілі, засобу для досягнення життєвих цілей, «відчуття потоку» радості і задоволення. Частина студентів виражають сутність здоров’я як спосіб життя, деякі - роблять акцент на використанні засобів фізичної культури і спорту. Одна група студентів розуміє здоров’я як ідеальну ціль, через поєднання фізичного і психічного станів людини, інша група - бачення здоров’я людини розкриває не як ціль, а як засіб для досягнення інших цілей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Рейзенкінд, Тетяна Йосипівна, and К. Ю. Маркіна. Культурно-художні цінності сучасної особистості фахівця у кризовий період. КДПУ, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5278.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються проблеми ціннісного ставлення особистості до сучасного середовища. Виокремлено технології формування ціннісного ставлення, компоненти формування культурно-художніх цінностей засобами мистецтва та у процесі дискурсу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Білоконенко, Л. А. Сприйняття міжособистісного мовного конфлікту у студентському комунікативному середовищі. Національний університет «Острозька академія», 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1828.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано підсумки соціолінгвістичного опитування студентів Криворізького національного університету за допомогою анкети, в якій запропоновано подати власні коментарі до сприйняття міжособистісного мовного конфлікту, значимих культурних норм і правил його перебігу, комунікативної поведінки в умовах використання різних мовленнєвих тактик.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Теплицький, Ілля Олександрович, and Сергій Олексійович Семеріков. Комп’ютерне моделювання механічних рухів у середовищі електронних таблиць. «Педагогічна преса», 2002. http://dx.doi.org/10.31812/0564/707.

Full text
Abstract:
Розроблений авторами факультативний курс «Елементи ком­п'ютерного моделювання» передбачає ознайомлення учнів з основними принципами побудови й дослідження математичних моделей, навчання найпоширеніших прийомів і методів такої роботи, формування культури дослідницької діяльності засобами EOT. Матеріал посібника включає широкий спектр задач курсу фізики, а подані приклади ілюструють де­які аспекти авторської методики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Марчик, В. І., О. П. Терещенко, and В. Є. Андріанов. Культура рухової діяльності в системі освіти. Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1716.

Full text
Abstract:
В студентському середовищі досліджувалися найбільш привабливі види фізичних вправ. Через анонімне анкетування виявлено, що серед представниць жіночої статті найбільш популярним є волейбол, друге і третє місце поділяють баскетбол і плавання і поступаються їм легка атлетика та фітнес-аеробіка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Марчик, В. І., В. Є. Андріанов, and О. В. Порохненко. Суспільний запит на фізичну культуру. Волинський національний університет ім. Лесі Українки, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1884.

Full text
Abstract:
Для сучасного фізичного виховання бажано вивчення соціального середовища, в якому воно здійснюється. Завдання роботи включали з’ясування особливостей запиту суспільства на стан фізичної кондиції громадян та встановлення факторів, що будуть сприяти підвищенню рівня особистісних потреб людини до використання засобів фізичної культури. З’ясовано, що потреби суспільства, які орієнтовані на особистісні якості людини, будуть сприяти збагаченню особистої фізичної культури через формування внутрішньої мотивації. Встановлено, що з появою можливості досягнення соціальної успішності через реалізацію особистісного потенціалу, інтерес до засобів фізичної культури буде зростати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography