To see the other types of publications on this topic, follow the link: Культура людини.

Dissertations / Theses on the topic 'Культура людини'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 47 dissertations / theses for your research on the topic 'Культура людини.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse dissertations / theses on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Індик, Павло Миколайович, Павел Николаевич Индык, Pavlo Mykolaiovych Indyk, and А. В. Гавриленко. "Фізична культура в житті людини." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24235.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Завадська, Н. М. "Культура спілкування як основна умова ділової людини." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/22590.

Full text
Abstract:
Потреби сучасного суспільства, його духовних і матеріальних сфер зумовлюють особливу актуальність проблем спілкування. Без належного розвитку форм спілкування неможливе функціонування таких галузей, як виховання, освіта, охорона здоров'я, наука, мистецтво, політика, підприємництво тощо. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/22590
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Єрмоленко, А. І., and В. І. Усенко. "Використання фізичної культури з метою оздоровлення організму людини." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16658.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Возний, Андрій Петрович, Андрей Петрович Возный, and Andrii Petrovych Voznyi. "Тілесність людини у фізкультурно-спортивному концепті." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/55470.

Full text
Abstract:
У формуванні сучасного фізкультурно-спортивного світогляду важливе місце посідає проблема тілесності людини. Звичайно, у науці існує безліч визначень основних дефініцій даного поняття. На нашу думку, тілесність виступає важливою характеристикою людської індивідуальності, вона є результатом діяльності, триєдиної природи людини (тіла, душі, духу) [2, 23–26]. В свою чергу спортивна культура є невід’ємною складовою сучасного суспільного і культурного життя. Її вплив на самовизначення і само- розуміння людини значно посилюється через розвиток інформаційних технологій і притаманних їм антропотехнік.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

О, Тихомиров О. "ІНФОРМАЦІЙНО-ПРАВОВА КУЛЬТУРА ЯК ГАРАНТІЯ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ." Thesis, Юриспруденція в сучасному інформаційному просторі: [Матеріали ІХ Міжнародної науково-практичної конференції, м. Київ, Національний авіаційний університет, 1 березня 2019 р.] Том 1. – Тернопіль: Вектор, 2019. – 394 с, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/38097.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Возний, Андрій Петрович, Андрей Петрович Возный, and Andrii Petrovych Voznyi. "Тілесність людини як феномен розвитку фізичної культури (методолого-синергетичний аналіз)." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49481.

Full text
Abstract:
Проблема людини в усьому розмаїтті характеристик її сутності й існування завжди виступала актуальною проблемою філософії науки. Проте, сьогодні вона набуває особливої гостроти. Сучасність визначається небувалими за своїми масштабами економічними, соціально-політичними, духовними потрясіннями, які проявляються у конфлікті між людиною та її соціальним середовищем. Водночас – це період надзвичайно швидкого технічного прогресу і фундаментальних наукових відкриттів, які змінюють уявлення про тілесність людини та її вплив на всі сфери буття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Возний, Андрій Петрович, Андрей Петрович Возный, Andrii Petrovych Voznyi, and О. В. Семенчук. "Тілесність людини як феномен розвитку фізичної культури (методолого-синергетичний аналіз)." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34722.

Full text
Abstract:
Проблема людини в усьому розмаїтті характеристик її сутності й існування завжди виступала актуальною проблемою філософії науки. Проте, сьогодні вона набуває особливої гостроти. Сучасність характеризується небувалими за своїми масштабами економічними, соціально-політичними, духовними потрясіннями, які проявляються у конфлікті між людиною та її соціальним середовищем. Водночас – це період надзвичайно швидкого технічного прогресу і фундаментальних наукових відкриттів, які перетворюють уявлення про тілесність людини та її вплив на всі сфери буття. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34722
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Петрук, В. М. "Дистанційна освіта як засіб формування та розвитку інформаційної культури людини." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33378.

Full text
Abstract:
Сьогодні є всі підстави говорити про формування нової культури – інформаційної, яка стає важливим елементом загальної культури людства. Її основою можуть стати знання про інформаційне середовище, уміння орієнтуватися в інформаційних потоках. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33378
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Березуцький, Вячеслав Володимирович. "Культура та ставлення людей до природи." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44595.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бофанова, М. В. "Правильне мовлення як краса людини." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22163.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Ковальов, В. О. "Екологічні фактори, фізична культура і спорт та вплив їх на здоров’я людини." Thesis, Лисенко В. Ф, 2015. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/7254.

Full text
Abstract:
В доповіді розкривається питання факторів, що впливають на здоров’я людей, наводиться статистична та аналітична інформація щодо сучасного стану здоров’я та тенденцій у медицині, спорті та фізичному вихованні в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Шпак, І. М., and Д. В. Самусь. "Значення фізичного виховання у житті кожної людини." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/44620.

Full text
Abstract:
Актуальність роботи полягає у тому, що фізичне виховання було, є і буде досить важливою складовою у розвитку особистості та формуванні здорового способу життя молоді. Багато людей на сьогоднішній день значну увагу приділяють спорту та фізичному вихованню, адже це допомагає їм завжди залишатися у формі, бути здоровими, сповненими енергії та сили, а також варто зазначити, що саме фізичне виховання виробляє у людини велику силу волі, яка згодиться її у повсякденному житті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Макеєва, Олена Миколаївна. "Правова культура працівників мас-медіа в контексті реалізації прав та вобод людини і громадянина." Thesis, Макеєва Олена Миколаївна, 2014. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/27281.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Возний, Андрій Петрович, Андрей Петрович Возный, Andrii Petrovych Voznyi, Ігор Володимирович Чернецький, Игорь Владимирович Чернецкий, and Ihor Volodymyrovych Chernetskyi. "Логіко-методологічні проблеми тілесності людини в фізкультурно-спортивному концепті." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/79338.

Full text
Abstract:
Проблема людини в усьому розмаїтті характеристик її сутності й існування завжди виступала актуальним питанням в філософії науки. Проте, сьогодні вона набуває особливого значення. Сучасність характеризується небувалими за своїми масштабами економічними, науково-технологічними, соціально-політичними, духовними потрясіннями, які проявляються у конфлікті між людиною та її соціальним середовищем. Це підкреслює важливість правильного розуміння проблеми тілесності людини в фізкультурноспортивному концепті. Мета дослідження. Провести логіко-методологічний аналіз людської тілесності в фізкультурно-спортивному концепті. Для реалізації поставленої мети було проаналізовано питання феномену людської тілесності, досліджено сутність синергетичної парадигми та її роль в розвитку фізичної культури та розкрито вплив NBICS-конвергенції та трансгуманістичної еволюції на розвиток людини. Виклад матеріалу дослідження. Тілесність, на наш погляд, – це набір інформаційних, енергетичних, системноструктурних та функціональних властивостей, що належать кожній окремій біосистемі людини. Тілесність – це субстрат людської життєдіяльності, що являє собою багатомірне утворення, яке існує в трьох вимірах: біологічне (природне) тіло, внутрішня тілесність, зовнішня тілесність і конструюється на їхньому перетині. Тому тілесність – це змістовна складова людини, що забезпечує саму можливість соціального буття. Феноменом є той факт, що власне тілесність здійснює важливий вплив на структуру фізичної культури та забезпечує її існування та розвиток.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Затолокіна, О. Ю. "Особистість, право, держава: правова держава, права і свободи людини та громадянина." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22852.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Мегрелішвілі, М. О. "Інформаційна культура як чинник оптимізації взаємозв'язку можливості і дійсності в бутті людини в умовах трансформації суспільства." Thesis, Видавництво СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/21718.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Пустовойт, В. "Духовність як умова соціалізації людини та вимір його буття." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15559.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Абдуллаєва, М. В. "Дослідження антивірусної активності 6-азацитидину та амізону в модельній системі: цитомегаловірус - культура клітин фібробластів легень ембріона людини." Diss. of Candidate of Biological Sciences, Ін-т епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Polishchuk, T. V., A. Zinkevich, and M. Tumbota. "Control and self-control at physical education and sports." Thesis, Sumy State University, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/58102.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Таран, О. "Людина створила культуру, а мова – людину." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22025.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Соломчак, Х. Б., and Kh B. Solomchak. "Детермінанти позитивної правової відповідальності людини: філософсько-правовий вимір: дисертація." Thesis, ЛьвДУВС, 2014. http://dspace.lvduvs.edu.ua/handle/1234567890/796.

Full text
Abstract:
Соломчак Х. Б. Детермінанти позитивної правової відповідальності людини: філософсько-правовий вимір: дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.12 – філософія права / Соломчак Христина Богданівна . – Львів: ЛьвДУВС, 2014. - 216 с.
У дисертації здійснено теоретичне узагальнення і нове (з позицій філософії права) вирішення поставленої мети, що полягає в аналізі детермі- нант позитивної правової відповідальності людини. Запропоновано розумі- ти під позитивною правовою відповідальністю людини правовідношення, в якому добровільно і свідомо реалізуються суб’єктивні права і обов’язки лю- дини та яке об’єктивується у її правомірній поведінці. Оскільки детермінізм у залежності від сфери вивчення поділяється на природний і соціальний, а також людина здебільшого перебуває у двох взає- моконфліктуючих вимірах – природному та соціокультурному, виокремлено природні та соціальні детермінанти позитивної правової відповідальності. Природні (індивідуальні) детермінанти трактуються як фактори, пов’язані з фізичною, фізіологічною організацією людини, а також властивості нерво- вої системи, функції організму як вроджені, так і обумовлені тією чи іншою мірою середовищем. До природних детермінант віднесено: самосвідомість, розум і воля, емоції і почуття. В основу соціальних детермінант покладена фундаментальна залежність людини від соціального цілого, частиною якого вона є. Доведено, що культура, цінності, норми є саме тими факторами, на які повинна орієнтуватися людина як соціальна істота. The dissertation presents the conception of the positive responsibility of person as the relationship, in which the subjective rights and duties of person are 20 voluntarily and knowingly implemented and which are objectified in his/her good behavior. It is singled out natural and social determinants of positive liability. Natural (individual) determinants are treated as factors related to physical, physiological organization of the person and the properties of the nervous system, the body's function as innate and conditioned by some environmental extents (consciousness, intelligence, will, emotions and feelings). The bases of social determinants are fundamental dependence of person from social whole, part of which he/she is (social values and norms).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Баранова, А. В. "Права людини у структурі правової культури особистості." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60400.

Full text
Abstract:
В період становлення України як правової держави питання прав людини та їх порушення стає однією з важливих соціальних проблем. Конституція України закріплює пріоритет прав людини, тобто в Україні визнаються та гарантуються права і свободи людини та громадянина у відповідності до загальновизнаних принципів та норм міжнародного права.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Єрмоленко, А. І., and В. І. Усенко. "Використання фізичної культури з метою оздоровлення організму людини." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16663.

Full text
Abstract:
Регулярне застосування фізичних вправ і загартовуючих процедур покращує життєвий тонус організму, загальний стан імунної системи, працездатність і попереджує передчасне старіння. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16663
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Бабушка, Л. Д. "Проблема "присутності" та "відсутнсті" людини в культурі сучасності." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26232.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Радзівілл, Олександр Анатолійович, and Хусейн Джасим Аль-Саеді. "Стихійна складова природи людини в перехідні періоди історії." Thesis, Вектор, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/43985.

Full text
Abstract:
Відповідно до соціологічного праворозуміння, правові норми – це найважливіші соціальні закони, усвідомлені й вербалізовані в соціальних комунікаціях в якості обов’язкових правил. Вони повинні легалізуватися на основі знань динаміки соціального життя - для дії, в певних обставин місця і часу, з найбільшою користю для суспільства і найменшою шкодою для його пересічних членів, не відхиляючись при цьому істотно від трансісторичних моральних імперативів. Найбільш відомим проявом такої динаміки є відмова на межі століть від раціональних основ суспільної організації минулого століття, яка супроводжується спонтанним зростанням в соціумі рівня ентропії і вірогідності соціальних змін
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Сидорчук, Н. С. "Людина в культурі: перспективи перехідного суспільства." Thesis, Видавництво СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/21728.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Федіна, Н. В., and N. V. Fedina. "Сучасне розуміння справедливості в діяльності органів внутрішніх справ: теоретико-правове дослідження: дисертація." Thesis, ЛьвДУВС, 2014. http://dspace.lvduvs.edu.ua/handle/1234567890/377.

Full text
Abstract:
Федіна Н.В. Сучасне розуміння справедливості в діяльності органів внутрішніх справ: теоретико-правове дослідження: дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень / Федіна Наталія Василівна. – Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2014. - 203 с.
У дисертації здійснено теоретико-правове дослідження сучасного розуміння справедливості в діяльності органів внутрішніх справ. Розкрито історико-правові аспекти ідеї справедливості як основоположної складової прав людини. Проаналізовано поняття, зміст, форми і види справедливості, а також такі її прояви, як свобода та рівність. Узагальнено основні наукові концепції справедливості в теорії держави і права. Здійснено сутнісний аналіз діяльності органів внутрішніх справ як особливої юридичної практики. Досліджено професіоналізм працівника ОВС як чинник забезпечення справедливості у правоохоронній діяльності. Висвітлено значення етичних норм, моральної культури та правової культури як чинника реалізації принципу справедливості в діяльності органів внутрішніх справ у сфері захисту прав людини. The theoretical and legal investigation of the contemporary understanding of justice in the activities of the police has been conducted in the thesis. The historic and legal aspects of the idea of justice as a fundamental constituent of human laws have been disclosed. The concepts, contents, forms and kinds of justice, and its manifestations such as liberty and equality have been analyzed. Summarizes the main concepts of justice in theory of state and law. The author made a substantive analysis of police as a special legal practice. She has investigated the professionalism of policemen as a factor in ensuring fairness in law enforcement, has highlighted the value of ethical standards, moral culture and legal culture as a factor of the principle of fairness in the work of the Interior for the protection of human laws.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Огнєва, Тетяна Костянтинівна. "Проблема людини у філософії і культурі України XVII століття." Diss. of Candidate of Philosophical Sciences, КУ ім. Тараса Шевченка, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Вітер, В. В. "ЛЮДСЬКЕ В ЛЮДИНІ ЯК ПРОБЛЕМА СУЧАСНОЇ КУЛЬТУРИ." Thesis, Національний авіаційний університет, 2015. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/15299.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Клименко, Я. В., and В. Ф. Зубенко. "Необхідність використання засобів фізичної культури для підтримання нормального функціонування організму людини." Thesis, КНТУ, 2011. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6127.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Яковчук, Роман Святославович, and Олексієнко М. О. "Роль правової роботи у формуванні правової культури людини, як суб’єкта безпеки життєдіяльності." Thesis, Управлінські, правові та економічні аспекти забезпечення безпеки життєдіяльності населення і територій: Матеріали міжвузівської науково-практичної конференції курсантів та студентів – Л.: ЛДУ БЖД, 2017. – С. 154-155, 2017. http://hdl.handle.net/123456789/3780.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Магалов, Е. Е., Аліна Владленівна Шевцова, Алина Владленовна Шевцова, and Alina Vladlenivna Shevtsova. "Концептуалізація внутрішнього і зовнішнього світу людини в пареміях-соматонімах азербайджанської мови культурі." Thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/84806.

Full text
Abstract:
У створенні мовної картини світу особливу роль відіграють паремії. За своєю значущістю паремії дуже часто наближаються до правил і аксіом. У них відображені основні концепти культури – як національної, так загальнолюдської.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Гречин, В. ""Віртуальна особистість" як феномен сучасної культури." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21568.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Романова, І. А. "Культура інтелектуальної діяльності людей похилого віку." Thesis, ХНПУ імені Г. С. Сковороди, 2016. http://dspace.hnpu.edu.ua/handle/123456789/937.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Зенгва, В. О. "Художня антропологія прози М. Хвильового: герой як феномен культури." Thesis, Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, 2013. http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/13478.

Full text
Abstract:
Zengwa V. A. Art anthropology of the prose of M. Khvylovyy: a hero as a phenomenon of culture. – Тhe manuscript rights. The thesis for the degree of Candidate of Philological Studies, speciality 10.01.01 – Ukrainian literature. – V. N. Karazin Kharkiv National University, Ministry of Education and Science, Youth and Sport of Ukraine, Kharkiv, 2012. In thesis the art anthropology of the M. Khvylovyy’s prose is analyzed. The writer was represented a period (early twentieth century) of radical change of the human concept in European cultural space. It is defined the basic principles of «anthropological revolution» in philosophy, which greatly influenced on modern literature in general and M. Khvylovyy’s art in particular. With motive and pattern analysis anthropocentrism writer’s prose is proved. It is shown in the interpretation of the central characters of the writer the metaphysical assumptions, reasons and purpose of the revolution as the event that the efforts of the masses was to gain freedom for every individual. It is analyzed the philosophical, historical and literary sources of cultural consciousness of M. Khvylovyy’s contemporary person as typological basis of his characters. It is solved the confrontation of heroes with revolutionary consciousness and the «burghers» characters on the pages of M. Khvylovyy’s novels, short stories and an unfinished novel. Avtotextual analysis of writer’s prose led to make a conclusion about the existence in his art world a coordinate system of «good» and «evil». It is proved that «good» of M. Khvylovyy’s central hero is not focused on philanthropy and involves violation of traditional moral norms. For the heroes of the writer, who may be interpreted as a positive, it is characteristic the constant frustration this reality, aspiration to the ideal. «Evil» for the writer embodied in the lack of interest in «metaphysics», focusing on physiological needs. M. Khvylovyy’s «burghers» from a series of his satirical texts have such depiction. Through intertextual and avtotextual analysis of «Woodcock» it is outlined a gradation of moral values and goals of the protagonist of the novel Dmitriy Karamazov. At this critical juncture for M. Khvylovyy product we can observe the confrontation of traditional Christian morality, the source of which is a powerful novel’s intertextual source – Dostoevsky’s fiction – and the newly self-proclaimed moral of M. Khvylovyy’s heroes. In this context the image of women in the novel is studied, embodied in two radically opposing personalities Aglaya and Hanna – the «new person», who ideologically position make her to lose a sense of proportion and weak «Christian», who’s «obedience» to the orders «from above»borders with a bourgeois weakness. Analysis the typological features of the concept of human in the context of discourses of Faust’s and Don Quixote’s images led to make the conclusion about the irrational basis of M. Khvylovyy’s art world. It is shown the cultural exhaustion Faust’s and Don Quixote’s and Faustian model of human in the writer’s interpretation. Because his «Faust» exists in a world of illusions of own benefit, and «Don Quixote», faced with the harsh reality, chooses the «kingdom of phantoms» and death. The conflict of city and village in M. Khvylovyy’s prose is analyzed. City for M. Khvylovyy – educated, «European», but also it is immoral, fixed on the material things, unable to creation. The city is shown in the writer’s art world as a center of civilization, which exhausted itself and has no ability to continue in the act of procreation. In contrast his wild Asian «village» has secret grand potential because here it is possible the birth of a new Asian renaissance’s man, shown in the stories «Life» and «From Varya’s biography». That is why the function of procreation takes wild «Asian» Ukrainian village, in which the baby (the symbol of Asian renaissance in M. Khvylovyy’s prose) is born. The artistic expression in writer’s mehatext the Spengler’s theory about «the decline of Europe» and the M. Khvylovyy’s own myth about Asian renaissance is studied. It is made a conclusion about a revolution in as a starting point and result of metaphysical and civilizational crisis, which took place in Europe late XIX – early XX century. The indicative feature of the writer’s central character is that he is gone through the all stages of metaphysical rebellion against the «old» God, «old» state and the «old» values. It is important to emphasize, that this metaphysical rebellion was the only possible reaction of decent person in the realities of pre-revolutionary world, as well as the only possible in post-revolutionary time was a total disappointment. Only in the dynamics of continuous internal search M. Khvylovyy’s hero actualizes himself as a person. However, the prose writer characterized anticipation considerable developmental changes that, though, perhaps, not entirely true today, but in the long time perspective, definitely have a place in the modern world.
Зенгва В. О. Художня антропологія прози М. Хвильового: герой як феномен культури. – На правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.01.01 – українська література. – Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна МОНмолодьспорту України, Харків, 2012. У дисертації проаналізовано особливості художньої антропології прози М. Хвильового як представника доби (початок ХХ століття), що характеризувалася кардинальною зміною концепції людини в європейському культурному просторі. Визначено метафізичні передумови, причини та мету революції в інтерпретації центральних героїв письменника. Аналіз прози М. Хвильового дає змогу зробити висновок про існування в його художньому світі системи координат «добра» і «зла». Для його персонажів, які можуть бути проінтерпретовані як позитивні, характерне постійне невдоволення цією реальністю, стремління до ідеального. «Зло» для М. Хвильового втілилося у відсутності інтересу людини до «метафізики», її зосередженості на власних фізіологічних потребах. За допомогою інтертекстуального та автотекстуального аналізу роману «Вальдшнепи» окреслено градацію морально-ціннісних орієнтирів героя. Розгляд типологічних особливостей концепції людини в контексті дискурсів вічних образів Фауста і Дон Кіхота дозволив константувати виразну ірраціональну основу художнього світу М. Хвильового. Охарактеризовано художнє вираження в мегатексті письменника теорії О. Шпенглера про «занепад Європи» й авторського міфу М. Хвильового про Азіатський ренесанс.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Дорофеева, Г. А., and П. П. Грищенко. "Физическая культура и люди с разными физическими возможностями." Thesis, Сумский государственный университет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49503.

Full text
Abstract:
Физическая культура – это важнейшее средство формирования человека как индивида, так и личности. Занятия физическими упражнениями многогранно влияют на сознание, волю, на моральный облик, черты характера юношей и девушек. Они вызывают не только существенные биологические изменения в организме, но в значительной мере определяют выработку нравственных убеждений, привычек, вкусов и других сторон личности, характеризующих, в том числе, и духовный мир человека. Осознание здоровья и полноценности себя в этом аспекте дает уверенности в своих силах, наполняет бодростью, оптимизмом и жизнерадостностью.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Слюсаренко, В. С. Слюсаренко Н. А. "МАСОВА ЛЮДИНА ЯК ФЕНОМЕН МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ У ФІЛОСОФІЇ Х. ОРТЕГИ-І-ГАССЕТА." Thesis, Національний авіаційний університет, 2017. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/28054.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Березанська, Д. С. "Антропоцентризм та гуманізм в філософії епохи відродження." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11265.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Деревянко, Богдан Володимирович, Bogdan Derevyanko, Валерія Квач, and Valeriya Kvach. "Роль Загальної декларації прав людини у проголошенні права на страйк." Thesis, ДНДІ МВС України, 2016. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/6656.

Full text
Abstract:
Незважаючи на те, що прямої вказівки на право на страйк Загальна декларація прав людини не містила, вона відіграла значну роль у його проголошенні, передбачивши право на свободу асоціацій та створення профспілок. З цих прав було «виведено» право на страйк та безпосередньо закріплено у Міжнародному пакті про економічні, соціальні і культурні права. На сьогодні ж право на страйк закріплено на конституційному рівні майже у всіх країнах з ринковою економікою. Несмотря на то, что прямого указания на право на забастовку Всеобщая декларация прав человека не содержала, она сыграла значительную роль в его провозглашении, предусмотрев право на свободу ассоциаций и создание профсоюзов. Из этих прав было «выведено» право на забастовку и непосредственно закреплено в Международном пакте об экономических, социальных и культурных правах. Сегодня же право на забастовку закреплено на конституционном уровне почти во всех странах с рыночной экономикой. Despite the fact that the direct reference to the right to strike Universal Declaration of Human Rights is not contained, it played a significant role in its announcement, providing freedom of associations and unions. These rights were "removed" the right to strike and the right enshrined in the International Covenant on Economic, Social and Cultural Rights. Today is the right to strike is enshrined at the constitutional level in almost all countries with market economies.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Деревянко, Богдан Володимирович, Богдан Владимирович Деревянко, Bohdan Volodymyrovych Derevianko, and В. Ю. Квач. "Роль Загальної декларації прав людини у проголошенні права на страйк." Thesis, Державний науково-дослідний інститут МВС України, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51582.

Full text
Abstract:
Незважаючи на те, що прямої вказівки на право на страйк Загальна декларація прав людини не містила, вона відіграла значну роль у його проголошенні, передбачивши право на свободу асоціацій та створення профспілок. З цих прав було «виведено» право на страйк та безпосередньо закріплено у Міжнародному пакті про економічні, соціальні і культурні права. На сьогодні ж право на страйк закріплено на конституційному рівні майже у всіх країнах з ринковою економікою.
Несмотря на то, что прямого указания на право на забастовку Всеобщая декларация прав человека не содержала, она сыграла значительную роль в его провозглашении, предусмотрев право на свободу ассоциаций и создание профсоюзов. Из этих прав было «выведено» право на забастовку и непосредственно закреплено в Международном пакте об экономических, социальных и культурных правах. Сегодня же право на забастовку закреплено на конституционном уровне почти во всех странах с рыночной экономикой.
Despite the fact that the direct reference to the right to strike Universal Declaration of Human Rights is not contained, it played a significant role in its announcement, providing freedom of associations and unions. These rights were "removed" the right to strike and the right enshrined in the International Covenant on Economic, Social and Cultural Rights. Today is the right to strike is enshrined at the constitutional level in almost all countries with market economies.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Островський, О. С., and A. S. Ostrovsky. "Кримінальна відповідальність за порушення права людини на свободу віросповідання за кримінальним правом України: дисертація." Thesis, ЛьвДУВС, 2014. http://dspace.lvduvs.edu.ua/handle/1234567890/779.

Full text
Abstract:
Островський О. С. Кримінальна відповідальність за порушення права людини на свободу віросповідання за кримінальним правом України: дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право / Островський Олександр Станіславович. – Львів: ЛьвДУВС, 2014. - 218 с.
У дисертації досліджено склади злочинів, які передбачені у диспозиціях ст.ст. 178–181 КК України, що посягають на правовідносини, пов’язані із реалізацією конституційного права людини на свободу віросповідання. Розглянуто питання, пов’язані із розмежуванням складів злочинів, передбачених у ст.ст. 178–180 КК та у ст. 181 КК, а також відмежування цих злочинів від окремих складів злочинів проти життя та здоров’я людини (ст.ст. 115, 119, 121, 122, ч. 2 ст. 126, 127 КК). Проаналізовано і вітчизняне кримінальне законодавство, і законодавство держав континентальної Європи із урахуванням міжнародних норм і стандартів у галузі захисту права людини на свободу віросповідання, а також унесені конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного КК та правозастосовної практики з огляду на міжнародний досвід. The thesis studies elements of a crime stipulated in dispositions of Articles 178–181 of the Criminal Code of Ukraine which infringe upon legal relationship related to realization of human rights to religion. It also covers the issues related to demarcation of formal components stipulated indispositions of Articles 178–180 of the Criminal Code of Ukraine as well as demarcation between these crimes and certain elements of a crime against life and health of a person (Articles 115, 119, 121, 122, part 2 of Article126, 127 of the Criminal Code of Ukraine). The thesis also includes thorough analysis of Ukrainian legislation and legislation of states of continental Europe in terms of international norms and standards in the field of protection of human rights to religion. Certain suggestions on improvement of the Criminal Code of Ukraine in force and the enforcement practice with regard to international experience have been also introduced.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Радзівілл, Олександр Анатолійович. "Соціальні зрушення як кооперативний ефект індивідуальних мотивів." Thesis, Національний авіаційний університет, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/44016.

Full text
Abstract:
Головним джерелом енергії соціальних процесів є індивідуальні прагнення, тиражовані в типових «стилях» колективної поведінки. В залежності від об’єктивних обставин, індивідуальні прагнення можуть співвідноситись дисонансно чи резонансно, формуючи спонтанні колективні настрої, на які впливає безліч різноінерційних чинників. окрема, на межі століть як "самоздійснювані пророцтва" відбуваються ревізії парадигм попереднього століття, вивільняючи стихійну складову природи людини, за рахунок чого зростає рівень соціальної ентропії і непередбачуваність наслідків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Велиев, А. А. "Становление спортивного маркетинга в Украине." Thesis, Сумский государственный университет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48099.

Full text
Abstract:
Совсем недолго спорт был просто сферой, где люди выясняли, кто из них "быстрее, выше, сильнее". Постепенно он превратился в инструмент государственной и международной политики, и в связи с этим к нему возрос интерес не только со стороны болельщиков, но и со стороны бизнесменов, государственных деятелей, деятелей культуры и т.д. Но если для достижения политических целей спорт научились использовать еще в начале прошлого века, то вот получать от спорта прибыль даже в XXI веке удается далеко не всем. Именно поэтому все чаще приходится слышать о спортивном маркетинге. Для одних – это соломинка, которая поможет спортивному клубу или мероприятию выжить, для других – формирование абсолютно нового подхода к спорту, его управления, функционирования, восприятия.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Чумак, Н. В. "Пластичне самовираження людини як культурно-антропологічний феномен." Thesis, 2021. http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/16167.

Full text
Abstract:
Гармонійний духовний і фізичний розвиток людини багато в чому залежить від усвідомлення свого тіла і пластичного вираження, їх взаємозв'язку з почуттями і мисленням. В дисертаційній роботі проводиться дослідження пластичного самовираження людини як культурно-антропологічного феномену, в ході якого здійснюється аналіз еволюції пластичної мови в різні культурно-історичні епохи, розглядається зв'язок невербальної комунікації з типом мислення, за допомогою методу психоаналізу розкриваються внутрішні механізми формування пластичного самовираження людини. Характеристика пластичної культури модерну і постмодерну дозволяє зробити висновки про взаємовплив пластичного самовираження людини та соціальних процесів, ідеології, моралі. У контексті культурно-антропологічного феномену розглядається танець. Пропонуються сучасні пластичні культурні форми як засіб подолання роздвоєності людини і гармонізації відносин зі світом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Некіпєлов, Ігор Дмттрович. "Правові основи антикорупційної діяльності інститутів соціалізації людини в Україні." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3492.

Full text
Abstract:
Некіпєлов І. Д. Правові основи антикорупційної діяльності інститутів соціалізації людини в Україні : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 262 "Правоохоронна діяльність" / наук. керівник О. Л. Макаренков. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 90 с.
UA : Кваліфікаційна робота складається зі 90 сторінки, містить 91 джерело використаної інформації. Саме соціалізація є процесом формування правової особистості. Встановлено, що соціалізація особи безпосередньо залежить від людини і визначається первинно внутрішнім буттям цієї людини. Тому тут є вагомим є соціальний тип особистості, який виступає результатом взаємодії історико-культурних і соціально-економічних умов життєдіяльності людини, сукупністю повторюваних якостей людини як істоти соціальної. Система пізнавальних цінностей є безпосередньою детермінантою соціалізації суб’єкта діяльності, засвоєння ним загальновизнаних і стандартних норм і правил тієї діяльності, в яких узагальнюється і конкретизується історичний досвід і практика соціального середовища. Соціалізація людини виступає найважливішою передумовою і умовою спілкування індивіда як із самим собою, так і з іншими людьми, спрямованого на пізнання і розуміння навколишнього світу. Правова держава зацікавлена в організації ефективної соціалізації своїх громадян. Це пояснюється необхідністю розвитку соціуму, організації взаємодії держави з громадянським суспільством, досягнення громадянами усвідомлення власної правової цінності. Інститути соціалізації – це відносно стійкі типи і форми соціальної практики, завдяки яким організовується процес соціалізації особистості в рамках соціальної системи суспільства. Функціонування цих інститутів визначається: по-перше, системою норм, які регулюють певну поведінку індивіда; по-друге, наявністю засобів і умов, що забезпечують успішне виконання нормативних наказів і здійснення соціального контролю; по-третє, інтеграцією інституту в соціально-політичні, ідеологічні і ціннісні структури суспільства, що дозволяє забезпечити успішне виконання нормативних приписів цього інституту. Об’єктом кваліфікаційної роботи є суспільні відносини, що виникають у сфері протидії корупції. Предметом дослідження є: правові основи антикорупційної діяльності інститутів соціалізації людини в Україні. Методологічну основу кваліфікаційної роботи складає сукупність загально-філософських, загальнонаукових та спеціальних засобів пізнання, зокрема, історико-правовий метод, синтез, аналіз, дедукція, індукція, логіко-юридичний метод.
EN : Qualification work consists of 90 pages, contains 91 sources of information used. It is socialization that is the process of forming a legal entity. It is established that the socialization of a person directly depends on the person and is determined primarily by the inner being of this person. Therefore, the social type of personality is important here, which is the result of the interaction of historical, cultural and socio-economic conditions of human life, a set of recurring qualities of man as a social being. The system of cognitive values is a direct determinant of the socialization of the subject of activity, the assimilation of generally accepted and standard norms and rules of the activity, which summarizes and concretizes the historical experience and practice of the social environment. Human socialization is the most important prerequisite and condition for individual communication with himself and with other people, aimed at knowing and understanding the world around him. The rule of law is interested in organizing the effective socialization of its citizens. This is due to the need to develop society, the organization of interaction between the state and civil society, the achievement of citizens' awareness of their own legal value. Institutions of socialization are relatively stable types and forms of social practice, due to which the process of socialization of the individual is organized within the social system of society. The functioning of these institutions is determined by: first, a system of norms that govern certain behavior of the individual; secondly, the availability of means and conditions that ensure the successful implementation of regulations and the implementation of social control; thirdly, the integration of the institute into the socio-political, ideological and value structures of society, which allows for the successful implementation of the regulations of this institute. The object of the qualification work is public relations that arise in the field of anti-corruption. The subject of the study is: the legal basis of anti-corruption activities of human socialization institutions in Ukraine. The methodological basis of the qualification work is a set of general philosophical, general scientific and special means of knowledge, in particular, the historical and legal method, synthesis, analysis, deduction, induction, logical and legal method.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

"Людина і праця в економіці регіону." Thesis, РВЛ ЦНТУ, 2016. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/5408.

Full text
Abstract:
У збірнику опубліковано тези доповідей учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «Людина і праця в економіці регіону», яка відбулася у Центральноукраїнському національному технічному університеті 31 жовтня 2016 р. Для викладачів, аспірантів, студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Може бути корисним також для підприємців, організаторів бізнесу та менеджерів підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

"Людина, бізнес, держава : реалії та перспективи соціально-економічного та інноваційного розвитку." Thesis, КОД, 2014. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/3825.

Full text
Abstract:
У збірнику опубліковано доповіді учасників Міжнародної науково-практичної конференції «Людина, бізнес, держава: реалії та перспективи соціально-економічного та інноваційного розвитку», яка відбулася у Кіровоградському національному технічному університеті 17 квітня 2014 р. Для викладачів, аспірантів, студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Може бути корисним також для підприємців, організаторів бізнесу та менеджерів підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography