Journal articles on the topic 'Кролі'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Кролі.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Кролі.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Zakrevska, M., and A. Tybinka. "Варіаційно-пульсометричне дослідження кролів." Scientific and Technical Bulletin оf State Scientific Research Control Institute of Veterinary Medical Products and Fodder Additives аnd Institute of Animal Biology 20, no. 2 (September 18, 2019): 230–37. http://dx.doi.org/10.36359/scivp.2019-20-2.29.

Full text
Abstract:
У статті охарактеризовано особливості тонусу автономних нервових центрів у кролів-самців (Oryctolagus cuniculus) породи Термонська біла. Для цього всім тваринам записали електрокардіограму, на основі якої провели математичний аналіз варіабельності R-R кардіоінтервалів з визначенням таких показників: мода, амплітуда моди, варіаційний розмах та інших. Отримані результати дозволили зробити висновок про сукупний тонус симпатичних та парасимпатичних центрів у кожного кроля і на основі цього всіх тварин розділити на три групи. Найчисленнішу групу (70 % дослідних тварин) сформували кролі-симпатотоніки, які характеризуються домінуванням тонусу симпатичних центрів над парасимпатичними. Ці тварини мають найвищий показник амплітуди моди і найнижчі значення моди та варіаційного розмаху. До другої (за чисельністю тварин) групи ввійшли кролі-нормотоніки (19 %), які характеризуються зрівноваженим симпатичним та парасимпатичним тонусом, тому більшість досліджених показників займають середнє значення. Третя група була найменш численною (11 %) і включала кролів-парасимпатотоніків, у яких парасимпатичний тонус домінує над симпатичним. Тварини характеризуються найбільшими показниками моди та варіаційного розмаху і найменшою величиною амплітуди моди. Такі варіаційно-пульсометричні показники, як мода та варіаційний розмах, володіють кореляційними зв’язками з масою тіла кролів. Характер цих зв’язків певною мірою залежить від групи тварин. Сама маса тіла набуває найбільших значень у кролів-парасимпатотоніків. У двох інших груп тварин вона є меншою. З варіаційно-пульсометричними показниками тісно пов’язана частота серцевих скорочень, найбільші значення якої спостерігалися у кролів-симпатотоніків, середні величини відповідали кролям-нормотонікам, а мінімальні показники – кролям-парасимпатотонікам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коцюбенко, В. І. "ТИПОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ КРОЛІВ РІЗНИХ КОЛЬОРОВИХ ЛІНІЙ ПОРОДИ СРІБЛЯСТИЙ." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 6 (March 22, 2020): 65–74. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2020.6.65-74.

Full text
Abstract:
Досліджено ріст та розвиток кролів трьох кольорових ліній породи сріблястий. Результатами досліджень встановлено, що найінтенсивніший ріст проявляють кролі кольорової лінії темне-срібло. Кролі середнє-сріблого забарвлення у тридцятитенному віці за живою масою вірогідно поступаються іншим кольоровим групам при обох технологіях вирощування. Так, жива маса кроленят у тридцятиденному віці на 15 та 35 г менша (р≤0,001) при промисловій технології вирощування. Ця розбіжність збільшується при еко-технології вирощування на 35 (р≤0,01) та 40 г (р≤0,001) відповідно ліній світле та темне срібло. Встановлено вірогідну перевагу кролів, що вирощувалися за еко-технологією за живою масою на 100 г у 90-денному та на 50-70 г у 60-денному віці. Отже, кролі темно-сріблястого забарвлення виявилися найкрупнішими, а кроленята лінії світле-срібло мали мінімальні показники живої маси. Більша енергія росту була притаманна молодняку кролів при еко-технології вирощування. Виходячи із даних характеристики живої маси молодняку різних кольорових ліній, слід вказати на гарний розвиток їх м’ясних якостей – підвищена скоростиглість у ранньому постембіональному онтогенезі (жива маса в три місяці більше 60 % маси дорослої тварини). Найбільший вплив на мінливість живої маси кролів виявлений при взаємодії лінійної належності та технології вирощування. Його значення найбільші при народженні кроленят (56,3 %). З наступним віком спостерігається тенденція до його зменшення і разом з тим збільшується вплив досліджуваних факторів окремо. Так у віці 30 днів вплив лінійної належності подвоївся, у 60 днів – потроївся, а у 90 днів - збільшився у чотири рази в порівнянні із народженням. Вплив технології вирощування різко збільшився у 30-денному віці (майже удвічи). В інші вікові періоди його значення збільшувалися незначно - на 3,2 та 4,2 %. Суттєво з віком зменшується випадкова мінливість. Дисперсійним аналізом доведено суттєвий вплив лінійної належності та технології вирощування на мінливість розвитку живої маси кролів породи сріблястий за період раннього онтогенетичного розвитку. Виявлено типологічні відмінності у кольорових ліній кролів породи сріблястий. Найбільше вони проявляються при вирощуванні кролів за екотехнологією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Аксьонов, Е. А. "БІОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ КРОВІ КРОЛІВ М'ЯСО-ШКУРКОВОГО НАПРЯМУ ПРОДУКТИВНОСТІ ЗА ЗГОДОВУВАННЯ МАЛОКОМПОНЕНТНИХ КОМБІКОРМІВ." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 5 (April 24, 2020): 16–25. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2019.5.16-25.

Full text
Abstract:
В статті висвітлено результати експериментальних досліджень гематологічних та біохімічних показників крові кролів, комбінованого напряму продуктивності, вирощених за різних умов годівлі. Слід зазначити, що різні умови годівлі піддослідному молодняку забезпечували шляхом згодовування їм малокомпонентних комбікормів, з різною структурою складників та співвідношенням компонентів комбікорму (% за масою). І група: ячмінь – 70, соя – 20, сінне борошно – 10; ІІ група: ячмінь – 60, соя – 30, сінне борошно – 10; ІІІ група: ячмінь – 50, соя – 40, сінне борошно – 10. Зернові корми були екструдованими. Встановлено, що біохімічні показники крові кролів дослідних груп знаходилися у межах фізіологічної норми. Варто зазначити, що покращення рівня і повноцінності протеїнового живлення тварин, за рахунок підвищення частки сої у складі комбікорму кролів ІІ і ІІІ груп, сприяло підвищенню загального рівня білка у сироватці крові. Так у кролів 3-ої дослідної групи вміст білка був вірогідно вищим у порівнянні з 1-ою та 2-ою – на 20,75–16,75 г/л. Виявлено чітку тенденцію між збільшенням частки сої у складі комбікорму та зростанням у дослідних кролів вмісту сечовини у крові. Кролі ІІІ дослідної групи, за цим показником, перевищували ровесників ІІ та І групи відповідно на 10,1 % та 28,6 %. Встановлено, що сприятливіші щодо мінерального складу, умови годівлі, забезпечили більший вміст основних мікроелементів в сироватці крові кролів третьої групи. За вмістом кальцію різниця між І і ІІІ групою вірогідна, а за вмістом фосфору вона склала 5,7 % та 1,2 % відповідно. Слід вказати на суттєву різницю біохімічних показників крові між групами кролів, яких вирощували за різним співвідношенням складових раціону. Підвищення обмінних процесів спостерігається в організмі кролів 3-ої дослідної групи, які отримували раціон за структурою: ячменю – 50 %, сої – 40 %, сінного борошна – 10 %. За фракціями білка, глюкози, кальцію та фосфору вони вірогідно переважали кролів інших дослідних груп.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дуда, Ю. В., and Л. В. Кунєва. "ВПЛИВ ПАСАЛУРОЗНОЇ ТА ЦИСТИЦЕРКОЗНОЇ ІНВАЗІЙ НА М’ЯСНУ ПРОДУКТИВНІСТЬ КРОЛІВ." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 5 (May 3, 2020): 199–207. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2019.5.199-207.

Full text
Abstract:
Зосередження кроликів на обмеженій території закономірно призвело до виникнення різних інвазійних захворювань. Пасалуроз і пізиформний цистицеркоз мають майже повсюдне поширення в Україні. У зв’язку з цим метою досліджень було встановити м`ясну продуктивність та вихід продуктів забою кролів, уражених збудниками Passalurus ambiguus та Cysticercus pisiformis. Інтенсивність пасалурозної інвазії була 1100±373,92 яєць в 1 г фекалій. Рівень ураженості кролів спонтанним цистицеркозом коливається від 2 до 9 міхурів. Характерно, що всі внутрішні органи кролів, уражених збудниками Passalurus ambiguus та Cysticercus pisiformis зменшились у вазі, окрім селезінки та легень, які збільшились відповідно на 31,90% і на 11,75% та на 38,04% (р<0,05) і на 9,43%. Хворі на цистицеркозну інвазію кролі за живою масою поступались здоровим на 158,42 г (4,89%, р<0,01), за забійною масою – на 215,81 г (11,50%, р<0,01). Подібна тенденція спостерігалась у кролів, уражених збудниками Passalurus ambiguus, – забійна маса була менша на 271,16 г (14,89%, р<0,01) порівняно зі здоровими. В результаті цього забійний вихід хворих на цистицеркоз тварин був нижчим на 6,32% (р<0,01), на пасалуроз – на 13,22% (р<0,01), у порівнянні зі здоровими. Кролі навіть за низької інтенсивності цистицеркозної інвазії мають недостатньо розвинені внутрішні органи, так порівняно з контролем встановлено вірогідне зменшення ваги серця на 7,22% (р<0,05), печінки з жовчним міхуром – на 13,42% (р<0,05), нирок – на 8,09% (р<0,05), сім’яників – на 23,65% (р<0,01). У кролів, уражених збудниками Passalurus ambiguus, слід відмітити, що вірогідно зменшилась маса лише печінки з жовчним міхуром – на 16,41% (р<0,05) у порівнянні зі здоровими тваринами. В результаті можна зробити висновок, що кролі навіть за низької інтенсивності цистицеркозної інвазії мають недостатньо розвинені внутрішні органи, що може свідчити про порушення обмінних процесів в їх організмі, що й призводить до низького рівня м'ясної продуктивності тварин. Проте у кролів, уражених тривалий час збудниками Passalurus ambiguus, істотно зменшились забійна маса, забійний вихід і маса печінки, що є також цінним харчовим продуктом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ткачук, О. М., and Т. В. Ткачук. "Кролі як біологічна модель для експериментальних досліджень (огляд літератури)." Ukrainian Journal of Modern Toxicological Aspects 91, no. 2 (September 15, 2021): 109–14. http://dx.doi.org/10.33273/2663-4570-2021-91-2-109-114.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Провести аналіз та узагальнити дані сучасної літератури щодо використання кролів для лабораторних експериментальних досліджень та обґрунтувати перспектив їхнього подальшого залучення. Матеріали та методи. У роботі застосовані аналітичні методи: збір наукової інформації за проблемою, аналіз літературних даних бібліотек PubMed та наукове узагальнення одержаних результатів. Результати та висновки. Обґрунтовано принципи щодо перспектив подальшого використання кролів для проведення лабораторних експериментальних досліджень. Завдяки певним досягненням науки вже розроблено та впроваджено етичні альтернативні наукові методи тестування без залучення живих істот. Саме вони і допомагають отримати більш достовірні результати. Якщо в деяких наукових дослідженнях кролів вже не використовують, то щодо інших напрямків – навпаки з кожним роком зростає необхідність залучення цих ссавців для експериментів. І цьому є аргументоване пояснення. На даний час немає альтернативи використання кролів для виробництва антитіл, рекомбінантних білків. Тестування на лабораторних тваринах – кращий метод виявлення таких явищ, як рак і вроджені дефекти. Генетично модифіковані кролі – це нова перспектива для наукового пошуку. З розвитком нових технологій редагування геному, особливо CRISPR/Cas9 та його модифікацій, постала можливість з високою ефективністю одержувати набагато більшу кількість трансгенних тварин з точно заданими генетичними модифікаціями для розв’язання найрізноманітніших задач. Використання тварин в експериментах є критично важливим для деяких напрямків наукових досліджень, адже складність будови організму не може бути продубльована в культурі клітин або за допомогою комп’ютерних моделей. Ключові слова: кролі, утримання, тестування на тваринах, здоров’я людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Zborovska, O. V., N. I. Molchanyuk, O. E. Dorokhova, and I. S. Horyanova. "УЛЬТРАСТРУКТУРНИЙ СТАН СІТКІВКИ ТА ЗОРОВОГО НЕРВА В ЕКСПЕРИМЕНТІ НЕІНФЕКЦІЙНОГО ПЕРЕДНЬОГО ТА СЕРЕДНЬОГО УВЕЇТУ НА КРОЛЯХ БЕЗ ЛІКУВАННЯ ТА ПРИ ВИКОРИСТАННІ НЕЙРОПРОТЕКТОРА." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 3 (September 29, 2020): 80–88. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2020.v.i3.11586.

Full text
Abstract:
В літературі відсутні відомості про нейродегенеративні процеси в сітківці і зоровому нерві при передніх і середніх увеїтах. Мета – провести порівняльне ультраструктурне дослідження зорових нервів, сітчастої і судинної оболонок ока при неінфекційному передньому і середньому увеїтах в експерименті. Матеріал і методи. Експеримент проведений на 4 кролях: 1 група – 2 кролі (без лікування), 2 група – 2 кролі (використовувався нейропротектор). Вивчали ультраструктуру хоріокапілярів (ХК), сітківки і зорових нервів (ЗН) кролів через 10 діб. Результати. В 1 групі в ЗН виявили глибокі деструктивні процеси в нервових волокнах, мієліновій оболонці, в гліальних клітинах із руйнуванням їх плазмолем, а також вогнищевий міжклітинний набряк. У судинній і сітчастій оболонках виявили гідропічну дегенерацію ендотеліальних клітин ХК і клітин сітківки, особливо ПЕС, а також міжклітинний набряк в ділянці ФК. У 2 групі в ЗН деформація мієлінових облонок, набряк в аксоплазмі трапляються в меншій мірі і в меншій кількості НВ. В аксоплазмі більшості НВ мітохондрії та інші органели мали нормальну ультраструктуру. Найбільш збереженими виявилися НВ дрібного калібру. В шарі ХК переважали ЄК з ознаками компенсаційно-відновних процесів. Поряд з цим частина ЄК ХК залишалися в стані набряку. Висновки. Передній і середній неінфекційний увеїт, який моделювали за допомогою кінської сироватки, викликає нейродегенеративні зміни в сітчастій оболонці і ЗН, а при використанні нейропротектора (протягом 10 днів) явища нейродегенерації були виражені в меншій мірі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Gavrish, O. M. "Рівень продуктивності кролів різних порід та ефективність використання селекційних індексів в кролівництві." Animal Breeding and Genetics 55 (May 15, 2015): 38–46. http://dx.doi.org/10.31073/abg.55.05.

Full text
Abstract:
Досліджено рівень продуктивності кролів різних порід в умовах промислової технології розведення на базі кролеферм СГ ПП «Марчук Н.В.» та дослідній кролефермі Черкаської дослідної станції біоресурсів НААН (Черкаська обл.). Встановлено, що за показниками живої маси перевагу над аналогами мали кролі новозеландської білої породи. Індекс збитості свідчить про вищу м’ясну продуктивність кролів порід м’ясного напряму селекції новозеландська біла та каліфорнійська, коефіцієнти по групах яких становила 62 – 66%, що на 6 та 10% вище аналогічного показника по досліджуваній групі кролів породи полтавське срібло (P > 0,999). Показник плідності кролематок піддавався мінливості як всередині досліджуваних популяцій так і поколінь, загалом варіював в межах 8,10 – 8,30 голів. Використання індексної оцінки тварин та аналіз різних схем їх схрещування, дає змогу стверджувати, що максимальні показники живої маси мали нащадки тварин, селекційні індекси яких для самців становили не нижче 60 балів, самок – 55 балів відповідно, що слід враховувати при плануванні селекційної роботи з популяціями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Levshyn, O. A. "Моделювання дегенеративних змін у хребтових рухових сегментах поперекового відділу хребта в експериментальних тварин." TRAUMA 16, no. 4 (October 1, 2015): 11–14. http://dx.doi.org/10.22141/1608-1706.4.16.2015.79882.

Full text
Abstract:
Доведено, що щільність кісткової тканини тіл хребців у поперековому відділі хребта вівці, свині й теляти в чотири рази вища, ніж у людини, що вказує на значно більше навантаження на поперековий відділ хребта в цих тварин порівняно з людиною. Існуючі експериментальні роботи доводять, що переважним об’єктом для моделювання дегенеративних змін у хребті є кролі, а також дрібні лабораторні тварини — щури та миші. Використовуючи їх, можна простежити розвиток вікових дегенеративних змін у міжхребцевих дисках у відносно короткі терміни, а також вивчити зміни в розташованих краніально і каудально суміжних хребтових рухових сегментах. У статті описано спосіб відтворення дегенеративних змін LV-LVI хребтових рухових сегментів поперекового відділу хребта у кролів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Сачук, Р. М., and М. В. Демчук. "ОБҐРУНТУВАННЯ ВЕТЕРИНАРНОЇ ПРЕВЕНЦІЇ ТА ПОСТІЙНОДІЮЧОЇ ПРОФІЛАКТИКИ В УМОВАХ КРОЛІВНИЧИХ ГОСПОДАРСТВ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 27, 2012): 182–85. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2012.03.41.

Full text
Abstract:
На основі огляду літературних джерел та власнихдосліджень щодо методів оцінки впливу комплексучинників на здоров’я кролів запропоновано планзагальної ветеринарної профілактики (ЗВП) кролі-вничим господарствам для розробки конкретноїветеринарної технології виробництва продукціїкролівництва. План включає такі важливі сучаснівимоги, як прогресивність технології виробництва,добробутність систем утримання кролів, збалан-соване живлення доброякісними повноціннимикормами, обґрунтованість вибору породи та станселекційної роботи зі стадом. На основі запропо-нованого плану ЗВП розпочато корекцію техноло-гії вирощування, утримання й розведення кролів уплемінному репродукторі України «Екокрол»Волочиського району Хмельницької області. Based on the literature review and personal research on methods forassessing the impact of confounding factors on the rabbits healththe plan of general veterinary prevention (GVP) of rabbit farms fordeveloping specific veterinary technology of rabbit breedingproducts has been offered. The plan includes significant newdemands as progressive technology, welfare of rabbits maintenancesystems, balanced nutrition with valuablel feed, grounds of speciesselection and breeding work with herd. Based on the proposed planGVP started correction of breedingg technology, maintenance andbreeding rabbits in Ukraine in «Ecokrol» Volochynsky district,Khmelnytsky region.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Fedorchenko, Maxim. "БАЛАНС МІНЕРАЛЬНИХ РЕЧОВИН В ОРГАНІЗМІ КРОЛІВ НОВОЗЕЛАНДСЬКОЇ ПОРОДИ ПРИ ЗГОДОВУВАНІ ВІТАМІННО-МІНЕРАЛЬНОЇ ДОБАВКИ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 4(43) (December 25, 2020): 113–21. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2020.4.17.

Full text
Abstract:
Раціони кролів обов’язково необхідно балансувати за вмістом мінеральних елементів та вітамінів. Ці сполуки дуже важливі для організму кролів та приймають активну участь у метаболічних процесах. Від них залежить здоров’я тварин, розмноження, збереженість та продуктивність. Дуже важливе питання споживаності твариною мінеральних речовин, їх засвоюваності в організмі та виділення із нього. На засвоєння мінеральних елементів впливає забезпеченість, вміст їх у кормі, характер сполук, в складі яких ці елементи знаходяться, співвідношення між окремими мінеральними елементами та їх групами, вітаміннами, тощо. Автором теоретично обґрунтована та практично доведена ефективність застосування вітамінно-мінеральної добавки «Tekro» для кролів Новозеландської породи. За кількісною характеристикою мінеральних елементів, потрібних для тварин, Кальцій займає перше місце і особливо потрібен в момент формування скелета. Введення до раціону кролів 3-ї і 4-ї дослідної груп вітамінно-мінеральної добавки «Tekro» показало підвищену засвоюваність Кальцію у їх організмі. Так за показником засвоєного Кальцію, кролі 3-ї та 4-ї дослідних груп переважали контрольних тварин, відповідно, на 4,1 та 7,8 %. (р≤0,05). Фосфор теж один із основних та дуже важливих мікроелементів і поряд з Кальцієм приймає участь в усіх обмінних процесах організму, входячи до складу різноманітних органічних сполук, протеїнів, фосфоліпідів, нуклеїнових кислот. Додаткове згодовування вітамінно-мінеральної добавки дослідним кролям забезпечило підвищення показника засвоєного Фосфору у організмі кролів 2-, 3- та 4-ї дослідних груп, за яким вони перевершували контрольних аналогів на 5,4 %, 6,7 % та 4,2 %. Згодовування кролям Новозеландської породи вітамінно-мінеральної добавки «Tekro» в кількості 3,5% 3-й дослідній групі сприяло також підвищенню інтенсивності їх росту протягом 45 діб, забезпечило можливість кращої трансформації поживних речовин з корму в продукцію, що було підтверджено результатами аналізу манометричних показників та зафіксовано найбільший відсоток забійного виходу в 90 добовому віці, який становив на 8,89% вище значення в порівнянні з показниками контрольної групи. Також у кролів 3-ї дослідної групи було зафіксовано у 90 добовому віці вищу активність глутатіонпероксидази у плазмі крові, що була 11,2 % (p≤0,05) вищою у порівнянні до кролів контрольної групи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Сотніченко, Ю. М. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ М’ЯСНОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ КРОЛІВ М'ЯСО-ШКУРКОВОГО НАПРЯМКУ ПРОДУКТИВНОСТІ." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 6 (March 22, 2020): 117–25. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2020.6.117-125.

Full text
Abstract:
Доведено, що інтенсивне ведення галузі кролівництва при дорощуванні кроленят до 115-денного віку дає змогу отримати 5 окролів від самки на рік, при виході молодняку – 25 голів, забезпечити виробництво м’яса в розрахунку на одну самку – 80–90 кг у живій масі.Шляхом поглибленого аналізу технологічних елементів доведено, що ріст і розвиток організму кроликів підпорядкований загально-біологічним закономірностям і характеризується амплітудами піднесення і спадів, обумовленими функціональною важливістю їх в організмі в різні періоди росту. Найбільш висока енергія росту тварин простежується в періоди 45-60-90 діб. Так абсолютний приріст у ці періоди складає 601,7-385,0- 923,3 грами. Висока енергія росту простежується також за середньодобовим приростом у ці періоди: 40-26-31 грами. Особливості росту зовнішніх та внутрішніх органів, тканин і тулуба в цілому обумовлюють різні модифікації забійного виходу м'яса кролів в різні вікові періоди. Забійний вихід тушки з урахуванням голови і ліверу у 3-4-5 місяців складає відповідно 62,9-61,0-60,7 %. Вихід тушки без голови з урахуванням лише ліверу у віці 3-4-5 місяців складає відповідно 58,6-58,9 %, а тушки без голови і ліверу у ці ж вікові періоди складає відповідно 53,8-54,0-56,1 %. До 4-ох місяців кролі збільшують початкову масу у 52,8 рази, що становить 62,29 % маси дорослого кроля, досягають оптимальної реалізаційної кондиції і статевої зрілості. За комплексом біологічних, морфологічних, технологічних та економічних показників: високим забійним виходом – 61,0-62,9 %, виходом м’якоті – 7,9-8,7одиниці, незначним вмістом жиру – 10,9-14,6%; – оптимальними можна визначити строки забою і реалізації кролів у віці 3-4 місяців з передзабійною масою 2,3-3,2 кг
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Гончаренко, І. В., and В. М. Агій. "БАЖАНА КОНСТИТУЦІЯ КРОЛІВ ДЛЯ ВІДТВОРЕННЯ ТА ДЕЯКІ ТЕХНОЛОГІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ СТИМУЛЯЦІЇ ОХОТИ КРОЛЕМАТОК." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 6 (March 18, 2020): 58–65. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2020.6.58-65.

Full text
Abstract:
В даній публікації наведено деякі дані з розведення кролів. Звернути увагу на домінуючі біологічні особливості кролематок (молочність, багатоплідність), які необхідно враховувати при відтворенні. В статті наведено рід простих і доступних факторів стимуляції охоти кролематок, які позитивно впливають на репродуктивні функції маток. При відтворенні кролів необхідно використовувати тварин міцної конституції і без вад екстер'єру. Встановлено, що кролі з міцною конституцією дають більшу кількість окролів протягом року та є більш стійкими до захворювань. Глибокі та широкі груди є показником доброго здоров'я та міцної конституції. Спина і поперек повинні бути рівними, прямими та широкими, м'язи - тверді та щільні по всьому корпусу, особливо на боках та вздовж попереку. Підгруддя у статево зрілих кролематок є ознакою спокійного темпераменту та хороших материнських якостей. Дуже великий підгруддя є ознакою ніжної конституції та є небажаним при відтворенні кролів. До недоліків екстер'єру відносяться груба і перерозвинута голова, великі, товсті вуха, іноді обвислі, вузькі та не глибокі груди, вузька та довга спина, звислий або звужений крижово-поперековий відділ, тонкі та викривлені ноги, а також недостатньо виражені м'ясні форми і опушеність стоп. Дослідженнями попередніх років встановлено, що 90 % порушень з відтворення тварин залежить від не збалансованої годівлі та від дефіциту есенційних біотичних мікроелементів (Mn, Zn, Se), деяких вітамінів і факторів зовнішнього середовища. Доцільним є для нормування годівлі кролів використовувати БВМД, премікси, гранульовані повнокомпонентні комбікорми для кролів або курей, - цей метод стимуляції охоти кролематок є високоефективним перевіреним на практиці. Отже, використання у фермерських та приватних господарствах племінних кролів міцної конституції, з хорошою молочністю і добре розвинутим материнським інстинктом, враховуючи фактори стимуляції охоти за умов повноцінної годівлі буде сприяти покращенню відтворення кролів та збільшенню виробництва кролятини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Уманець, Д., and Р. Уманець. "ПРОДУКТИВНІСТЬ МОЛОДНЯКУ КРОЛІВ ЗА ЗГОДОВУВАННЯ ПОВНОРАЦІОННИХ КОМБІКОРМІВ З РІЗНИМ РІВНЕМ КАЛЬЦІЮ ТА ФОСФОРУ." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 5 (May 3, 2020): 179–90. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2019.5.179-190.

Full text
Abstract:
Вивчено вплив згодовування комбікормів з різним рівнем Кальцію та Фосфору на продуктивні якості та витрати кормів у молодняку кролів. Для дослідів у віці 45 діб відібрано 120 голів кроленят з урахуванням статі, віку, походження, живої маси, з яких за принципом аналогів сформували 6 групи, по 20 голів у кожній (по 10 самців і 10 самок). Протягом науково-господарського досліду кролям усіх груп згодували повнораціонні гранульовані комбікорми, збалансовані за всіма поживними та біологічно активними речовинами згідно з рекомендованими нормами. Різниця в годівлі тварин контрольної і дослідних груп зумовлювалась різними рівнями Кальцію та Фосфору в раціоні. У складі комбікормів для кролів контрольної та дослідних груп набір інгредієнтів був однаковим. У віці 45 діб у піддослідного молодняку всіх груп спостерігалася подібна жива маса, яка в наступні вікові періоди (60, 75, 90, 105 та 120 діб) змінювалася по-різному, залежно від вмісту Кальцію та Фосфору в раціоні. У 120-добовому віці найвищу живу масу виявлено у тварин 2-ї групи, яким згодовували комбікорм із вмістом 0,5 % Кальцію та 0,3 % Фосфору, що було відповідно на 385,0; 473,0; 467,0; 489,0 та 528,0 г більше (Р<0,001) порівняно з цим показником у аналогів 1-, 3-, 4-, 5- та 6-ї груп. Неоднакові зміни живої маси молодняку окремих груп були результатом різної інтенсивності його росту. Про це свідчать прирости живої маси тварин протягом окремих вікових періодів. У віці 106–120 діб тварини 2-ї групи за середньодобовим приростом переважали (Р<0,001) відповідно на 22,90; 35,86; 15,41; 35,86 та 25,29 % молодняк 1-, 3-, 4-, 5- та 6-ї груп. Разом з тим, кролі 3- та 5-ї груп за цим показником поступалися (Р<0,01) відповідно на 15,05 % аналогам 4-ї групи. За відносним приростом у віці 106–120 діб тварини 2-ї групи переважали (Р<0,001) відповідно на 22,90; 35,86; 15,41; 35,86 та 25,29 % молодняк 1-, 3-, 4-, 5- та 6-ї груп. Разом з тим, кролі 3- та 5-ї груп за цим показником поступалися (Р<0,01) відповідно на 15,05 % аналогам 4-ї групи. Встановлено, що оптимальними параметрами забезпечення їх Кальцієм та Фосфором у віковий період 45–60 діб є 0,6% і 0,3%, а у періоди 61–90 і 91–120 діб – Кальцію 0,5% і Фосфору 0,3%відповідно у 100 г повнораціонного комбікорму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Бойко, O., M. Небилиця, O. Гавриш, and Є. Ткач. "ВПЛИВ ПОКАЗНИКІВ МІКРОКЛІМАТУ ПРИМІЩЕНЬ НА ВИРОЩУВАННЯ ТА ВІДГОДІВЕЛЬНІ ЯКОСТІ КРОЛІВ." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 5 (May 3, 2020): 165–79. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2019.5.165-179.

Full text
Abstract:
Наведено результати аналітичної оцінки показників динаміки живої маси молодняку кролів породи полтавське срібло, яке утримувалося в капітальному та полегшеного типу приміщення, дослідили, що основні параметри мікроклімату приміщень не відповідали встановленим нормативним значенням. Найбільше відхилення від норми в сторону підвищення спостерігались по показникам рівня відносної вологості, вуглекислого газу (СО2) та аміаку (NH3). Із зниженням температури навколишнього природного середовища та підвищенням концентрації забруднюючих речовин у приміщенні відмічено тенденцію до зниження плідності кролематок. Найвищий показник плідності кролематок, які утримувались в приміщеннях різного типу протягом дослідного періоду, був відмічений весною (7,7–7,8 голів), найменший в зимовий період (5,78 - 6,12 голів). Встановлено високу вірогідну різницю у весняний період в капітальному та приміщенні полегшеного типу. Аналіз динаміки зміни за показником живої маси молодняку показав, що весною в капітальному приміщенні відгодівельні кролі мали перевагу за показником живої маси при народженні, разом з тим у приміщенні полегшеного типу при порівнянні середніх значень встановлено високо вірогідну різницю. При відлученні молодняку у 30-ти денному віці встановлено високу вірогідну різницю живої маси у капітальному приміщенні. Показники динаміки живої маси для кролів, які утримувалися в приміщення в літній час свідчать про вірогідне переважання за даним показником кролів, які утримувалися в полегшених приміщеннях у віці 30-90 днів (P>0,99). В осінній період в приміщеннях спостерігалося підвищення рівня вуглекислого газу та аміаку порівняно з літнім періодом, а жива маса аналогічно переважала у тварин які утримувалися в полегшеному приміщенні, але не суттєво.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Tkachuk, О. М., and T. V. Tkachuk. "Rabbits as a biological model for experimental studies (review of literature)." Ukrainian Journal of Modern Toxicological Aspects 91, no. 2 (September 15, 2021): 104–8. http://dx.doi.org/10.33273/2663-4570-2021-91-2-104-108.

Full text
Abstract:
The Aim of the Research. To analyse and summarize the data of modern literature on the use of rabbits for laboratory experimental studies and substantiate the prospects for their further use. Materials and Methods. The analytical methods such as collection of scientific information on the problem, analysis of literature data from PubMed libraries as well as scientific generalization of the results obtained were used in the work. Results and Conclusions. The principles of the prospects for the further use of rabbits for laboratory experimental studies have been substantiated. Thanks to certain scientific advances, ethical alternative scientific testing methods without the involvement of living beings have already been developed and implemented. Exactly these methods help to get more reliable results. If in some scientific research rabbits are no longer used, then in other directions on the contrary, every year the need to use these mammals for experimental studies increases. And there is a well-reasoned explanation for this. Currently, there is no alternative to using rabbits for the production of antibodies, recombinant proteins. Testing in laboratory animals is the best method for detecting phenomena such as cancer and birth defects. Genetically modified rabbits are a new perspective for scientific research. With the development of new technologies, editing the genome, especially CRISPR / Cas9 and its modifications, has made it possible with high efficiency to obtain a much larger number of transgenic animals with precisely specified genetic modifications for solving a wide variety of problems. The use of animals in experiments is critically important for some areas of scientific research because the complexity of the structure of an organism cannot be duplicated in cell culture or using computer models. Key Words: rabbits, maintenance, testing on animals, human health.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Дичок-Нєдзєльска, А. З., and Я. В. Лесик. "ВПЛИВ СПОЛУК СУЛЬФУРУ НА БІОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ КРОВІ КРОЛІВ." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 5 (May 3, 2020): 190–99. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2019.5.190-199.

Full text
Abstract:
У статті наведено дані щодо застосування різних кількостей наносульфуру цитрату та сульфату натрію у раціоні кролів з 60- до 118-добового віку та їх впливу на біохімічні показники плазми крові. Дослідження проведені на молодняку кролів породи Hyla, розділених на шість груп по 6 тварин у кожній. Тваринам першої (І), другої (ІІ), третьої (ІІІ) і четвертої (ІV) дослідних груп згодовували корми раціону контрольної групи і впродовж доби випоювали наносульфуру цитрат з розрахунку відповідно 2; 4; 8 і 12 мг S/кг маси тіла. Молодняку п’ятої (V) дослідної групи згодовували корми раціону контрольної групи і з водою задавали сульфат натрію (Na2SO4) в кількості 40 мг S/кг маси тіла. Дослід тривав 68 діб, в тому числі підготовчий період 10 діб, дослідний – 58 діб. У підготовчому періоді – на 60 добу і в дослідному – на 91 та 118 доби життя (31 та 58 доби випоювання добавок) відбирали зразки крові з крайової вушної вени кролів для біохімічних досліджень. У результаті досліджень встановлено, що введення в раціон наносульфуру цитрату у кількості 8 мг S/кг маси тіла мало виражений вплив на вірогідне зменшення вмісту холестеролу та підвищення альбуміну (р<0,05) на 31 добу дослідження порівняно з контрольною групою. Випоювання наносульфуру цитрату в більшій кількості 12 мг S/кг маси тіла відзначається вірогідним зменшенням вмісту холестеролу впродовж експерименту та зменшенням триацилгліцеролів на 31-у добу дослідження порівняно з контрольною групою. У плазмі крові кролів II і III дослідних груп рівень альбуміну відповідно зростав на 14,7 і 13,5 % (р<0,05) на 31 добу випоювання добавок порівняно з контрольною групою. У тварин інших дослідних груп цей показник мав тенденцію до зростання. У результаті проведених досліджень визначено оптимальні дози наносульфуру цитрату для молодняку кролів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Туль, О. І. "ПАТОМОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ В ОРГАНІЗМІ КРОЛІВ В УМОВАХ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО СТАФІЛОКОКОЗУ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 2 (June 26, 2020): 225–31. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.02.28.

Full text
Abstract:
В інфекційній патології тварин етіологічна роль стафілококів значно зросла останнім часом. Ці мікроорганізми здатні вражати будь-які органи і тканини організму. Найчастіше трапляються ураження шкіри і підшкірної клітковини, абсцеси, сепсис та септикопіємія. Кролі дуже сприйнятли-ві до стафілококових інфекцій і тому їх широко використовують як лабораторних тварин для визначення патогенності збудника. Метою роботи було виявити патоморфологічні зміни в організмі кро-лів в умовах експериментального відтворення стафілококозу із застосуванням суспензії чистої ку-льтури Staphylococcus epidermidis, виділеної від ящірки прудкої. Дослідження проводились на 8 кліні-чно здорових кроликах з приватного господарства м. Полтави. Суспензію чистої культури S. epidermidis, виділену від ящірки прудкої, використовували для зараження лабораторних тварин. У результаті інфікування у тварин спостерігалися такі патоморфологічні зміни: гіперемія, білковий гепатоз, нефроз, міокардоз, геморагічний діатез оболонок серця, слизової оболонки трахеї та вели-ких бронхів, серозної оболонки стінки кишечнику. Було зареєстровано катаральний гастроентерит, помірно виражений метеоризм кишечнику, ділянки вогнищевої серозної пневмонії, дерматиту. У ре-зультаті гістологічного дослідження в печінці було виявлено розширення просвітів капілярних сину-соїдів, набряк стінки кровоносних судин середнього калібру з вакуолізацією ендотеліоцитів, утво-рення периваскулярних інфільтратів з гранулоцитів. У легенях спостерігали осередки серозної пнев-монії, катаральний бронхіт, периваскулярні набряки. Було зареєстровано інфільтрацію стінок аль-веол, бронхів та перибронхіальної сполучної тканини гранулоцитами, набряк строми з утворенням транссудату або серозного ексудату з домішками нейтрофілів та еозинофілів. У нирках відбувалось кровонаповнення судин різних калібрів, набряк та осередки некрозу строми кіркової зони. В селезінці та лімфатичних вузлах було встановлено вогнищеву гіперемію, підкапсулярні крововиливи, набряк червоної та білої пульпи, осередки мукоїдного набухання капсули та трабекул. Отримані результати досліджень свідчать, що у кролів в умовах експериментального стафілококозу відбувалась інтокси-кація організму продуктами метаболізму збудника, яка призвела до важких патологічних змін у па-ренхіматозних органах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Duda, Y. V. "Клітинний імунітет кролів за впливу Treponema Cuniculi." Scientific and Technical Bulletin оf State Scientific Research Control Institute of Veterinary Medical Products and Fodder Additives аnd Institute of Animal Biology 20, no. 2 (September 18, 2019): 223–29. http://dx.doi.org/10.36359/scivp.2019-20-2.28.

Full text
Abstract:
Спірохетоз кролів поширений повсюдно та вражає в окремих кролівничих господарствах від 3-5 до 30 %, а іноді навіть 90 % тварин. Експериментальна частина роботи виконана в ТОВ «Олбест» Дніпропетровської області впродовж 2016–2019 рр. Дослідження проведено на кролях-самцях 3-4 місячного віку, масою тіла 3,5–4,0 кг каліфорнійської породи відібраних за принципом аналогів. З метою визначення рівня ураженості Treponema cuniculi кролів, їх екскременти досліджували за методом Мак-Мастера та поділили на дві групи: здорові тварини (контрольна група) та хворі тварини (дослідна група). Кількість Т- і В-лімфоцитів визначали методом спонтанного розеткоутворення з еритроцитами барана. Спірохетоз у кролів-самців спричинив істотні зміни кількості популяцій Т- і В-лімфоцитів. Встановлено, що у крові кролів, хворих на трепонемоз, відмічалось кількісне збільшення лімфоцитів, в основному за рахунок вірогідного збільшення В-лімфоцитів до 30,57 % (p<0,001). У крові тварин дослідних груп відмічалась кількісне збільшення Т-лімфоцитів на 35,42 % (p<0,01) за рахунок Т-хелперів, які зросли в 1,82 рази, що вказує на активізацію імунної системи організму кролів. Крім цього, у заражених тварин спостерігалась достовірне зменшення О-лімфоцитів до 8,07 % (p<0,001) та відсотка Т-супресорів – до 15,00 % (p<0,01), порівняно зі здоровими. Такий перерозподіл у популяції Т-клітин зумовив зростання імунорегуляторного індексу у кролів дослідної групи в 4 рази, ніж у здорових. У хворих тварин загальна кількість Т-активних лімфоцитів крові була на 23,85 % більшою, ніж у контроля. В цілому отримані результати досліджень показали, що за впливу збудника Treponema cuniculi у крові кролів призвело до збільшення Т- і В-лімфоцитів, Т-хелперів і Т-активних, на фоні зниження О-лімфоцитів і Т-супресорів. Такий перерозподіл популяцій лімфоцитів, свідчать про імунну відповідь за паразитування спірохет.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Євстаф’єва, В. О. "ТОКСИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІНСЕКТОАКАРИЦИДНОГО ПРЕПАРАТУ ЕКТОСАНУ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 27, 2012): 85–87. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2012.04.21.

Full text
Abstract:
Отримані дані щодо токсичної характеристикиінсектоакарицидного препарату ектосану. Лікар-ський засіб у терапевтичній концентрації (0,13 %водний розчин) не проявляв місцевоподразнюючоїта резорбтивної дій на двох видах тварин (кролі,щури). За місцевою дією на шкіру лабораторнихтварин за одноразового його нанесення ектосанвідносився до нульового класу і характеризувавсявідсутністю подразнюючої дії. В групі білих щуріву однієї тварини через 15 хвилин після обробкипрепаратом реєстрували занепокоєння, слабкуеритему та помірний свербіж, які зникали через30 хвилин після їх появи. The data on the toxic properties of the insectoakaricidic preparation of ektosan have been received. The drug in therapeuticconcentrations (0.13 % aqueous solution) showed no local irritation and resorptive effect on two species of animals (rabbits,rats). As for the local effect on the skin of laboratory animalsunder a single application ektosan was referred to the zero classand characterized by the absence of irritation. In the group ofwhite rats an anxiety, weak erythema and considerable itch wereregistered in one animal in 15 minutes after treatment with thispreparation, which disappeared in 30 minutes after their appearance.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Іваницька, А. І., and Я. В. Лесик. "ВПЛИВ СПОЛУК СИЛІЦІЮ НА ГЕМАТОЛОГІЧНІ, БІОХІМІЧНІ ТА КЛІНІЧНІ ПОКАЗНИКИ ОРГАНІЗМУ КРОЛІВ." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 6 (May 2, 2020): 144–55. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2020.6.144-155.

Full text
Abstract:
Дослідження проводили на молодняку кролів породи Hyla в умовах приватного господарства. Кролів для дослідження відбирали у віці 41 доби за принципом аналогів, масою тіла 1,2–1,4 кг, поділяли на шість груп (контрольну і п’ять дослідних), по 6 тварин (3 самці і 3 самиці) у кожній. Тварин утримували в приміщеннях із регульованим мікрокліматом та освітленням у сітчастих клітках розміром 50×120×30 см, відповідно до сучасних ветеринарно-санітарних норм. Кролям контрольної групи згодовували без обмеження збалансований гранульований комбікорм, з вільним доступом до води. Тваринам І, ІІ і ІІІ дослідних груп згодовували корми раціону контрольної групи і впродовж доби випоювали наносиліцію цитрат, із розрахунку відповідно 25; 50 і 75 мкг Si/кг маси тіла. Молодняку ІV і V дослідних груп згодовували корми раціону контрольної групи і з водою задавали метасилікат натрію (Na2SiO3H2O) в кількості відповідно 2,5 і 5,0 мг Si/кг маси тіла. Дослід тривав 68 діб, в тому числі підготовчий період 10 діб, дослідний – 58 діб. У підготовчому періоді – на 52 добу і дослідному на 83 та 110 доби життя (31 та 58 доби випоювання добавок) у 4 тварин (2 самці і 2 самиці) з групи відбирали зразки крові для біохімічних досліджень. Аналіз змін показників червоної крові кролів свідчить про більше виражений вплив за тривалого випоювання органічної сполуки силіцію у кількості 50 і 75 мкг Si/кг маси тіла у тварин ІІ і ІІІ дослідних груп на процеси стимуляції еритропоезу та концентрації гемоглобіну. Загальна кількість лейкоцитів у крові тварин ІІІ дослідної групи була вищою (Р<0,05) на 31 добу дослідження за тенденції до більшої їх кількості у ІІ-ІV групах на завершальному періоді дослідження порівняно з контрольною групою. Вміст загального протеїну в крові кролів І, ІІ і ІІІ дослідних груп був відповідно вищим (Р<0,01) на 31 добу дослідження та на 5,1; 5,2 і 6,4 % (Р<0,05) на завершальному етапі експерименту (58 доба дослідження) порівняно з контрольною групою. Тоді як, застосування у раціоні кролів метасилікату натрію відзначилося у крові тварин тільки ІV дослідної групи вірогідним підвищенням цього показника порівняно з контролем. Випоювання силіцію цитрату та метасилікату натрію не відзначилося вірогідним змінами клінічних параметрів їхнього організму, однак відзначені тенденції були в межах фізіологічної норми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Nesteruk, S. V., and I. M. Klishch. "ОСОБЛИВОСТІ ОКСИДАТИВНИХ ПРОЦЕСІВ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІЙ МЕХАНІЧНІЙ НЕПРОНИКНІЙ ТРАВМІ РОГІВКИ." Medical and Clinical Chemistry, no. 3 (November 13, 2018): 154–59. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2018.v0.i3.9585.

Full text
Abstract:
Вступ. Дезорганізація процесів пероксидного окиснення має важливе значення в патогенезі механічної непроникної травми рогівки, однак ці взаємозв’язки вивчено недостатньо, що спонукало нас провести дослідження власне такого напрямку. Мета дослідження – вивчити зміни інтенсивності пероксидного окиснення ліпідів, білків та вміст метаболітів нітрогену монооксиду в крові кролів за умов механічної непроникної травми рогівки в ди­наміці. Методи дослідження.Експериментальні дослідження проводили на статевозрілих кролях породи “Шиншила”. Для вивчення особливостей вільнорадикального окиснення при експериментальній механічній непроникній травмі ока спектрофотометрично в крові визначали концентрацію гідропероксидів, вміст ТБК-реактантів, ступінь окиснювальної модифікації білків, рівень метаболітів нітрогену монооксиду. Результати й обговорення. Встановлено підвищення вмісту продуктів білкової і ліпідної пероксидації в крові кролів за умови механічної непроникної травми рогівки. Результати нашого дослідження свідчать про хвилеподібну динаміку змін кінцевих продуктів нітрогену монооксиду в сироватці крові тварин при механічній непроникній травмі рогівки. Висновки. За умови експериментальної непроникної травми рогівки спостерігають достовірне зростання у крові показників пероксидного окиснення ліпідів (підвищення рівнів гідропероксидів і ТБК‑активних продуктів) та окиснювальної модифікації білків (альдегідо- і кетонопохідних динітро­фенілгідразонів нейтрального й основного характеру) стосовно контролю з мінімальними значеннями на 7 добу та максимальними – на 14 добу (р<0,05). Експериментальна непроникна травма рогівки супроводжується зниженням рівня кінцевих продуктів нітрогену монооксиду на 3–7 доби в середньому на 26,0 % з наступним зростанням на 10 і 14 доби, відповідно, на 8,0 та 24,9 % відносно контрольної групи (p<0,01).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Пилипко, Ольга, Аліна Пилипко, and Аліна Шинкаренко. "Визначення модельних характеристик техніко-тактичних показників висококваліфікованих плавчинь, що спеціалізуються на дистанції 50 метрів різними способами." Слобожанський науково-спортивний вісник 6, no. 86 (December 23, 2021): 32–38. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-6.005.

Full text
Abstract:
Мета: розробити модельні характеристики техніко-тактичних показників висококваліфікованих плавчинь, що спеціалізуються на дистанції 50 метрів різними способами. Матеріал і методи: аналіз літературних джерел, хронометрування, відеозйомка, методи математичної статистики. Досліджуваний контингент склали учасниці фінальних запливів Чемпіонатів та Кубків України з плавання на дистанції 50 метрів різними способами. Рівень спортивної кваліфікації спортсменок відповідав званням Майстер спорту України і Майстер спорту України міжнародного класу. Результати: досліджено вплив показників швидкості плавання, темпу та «кроку» циклу гребкових рухів на результат подолання спортсменками високої кваліфікації дистанції 50 метрів різними способами; визначено найбільш значущі параметри техніко-тактичної майстерності висококваліфікованих плавчинь, в залежності від способу плавання та розроблено їх модельні характеристики. Висновки: вплив показників швидкості плавання, темпу та «кроку» циклу гребкових рухів на результат подолання спортсменками високої кваліфікації дистанції 50 метрів має характерні особливості в залежності від способу плавання. Найбільш значущими техніко-тактичними параметрами у способі плавання «кроль на грудях» є швидкість на ділянках «15 м – 25 м» та «45 м – 50 м», темп гребкових рухів на відрізку «35 м – 45 м» (R дорівнює -0,60, -0,72 та -0,72 відповідно). В «кролі на спині» результат переважно залежить від швидкого пропливання перших 35 метрів дистанції (показники R знаходяться в межах -0, 57 - -0, 98), а також значень темпу на ділянці «25 м – 35 м» (R= -0,50). Результативність на дистанції 50 м при плаванні способом «брас» знаходиться під впливом показників швидкості подолання відрізків «винирювання – 15 м», «25 м – 35 м» та «45 м – 50 м», темпу гребкових рухів на ділянках «винирювання – 15 м» та «15 м – 25 м», здатності зберігати великий «крок» на відрізках «15 м – 25 м» та «25 м – 35 м» (R на рівні значень -0,88, -0,56, -0,86, -0,55, -0,70, 0,79 та -0,69 відповідно). Результат в способі плавання «батерфляй» більшою мірою зумовлений швидкістю проходження підводної ділянки та другої половини дистанції 50 метрів (R в межах 0,58, - 0,86). Темп і «крок» циклу гребкових рухів тісно корелює з кінцевим результатом на другій половині змагальної дистанції (значення R варіюють від -0,70 до -0,97). Орієнтація на розроблені модельні характеристики найбільш значущих показників техніко-тактичної майстерності спортсменок високої кваліфікації, що мають різну плавальну спеціалізацію, сприятиме вдосконаленню тренувальної та змагальної діяльності у сучасному плаванні. Ключові слова: спортсменки, 50 метрів, способи плавання, техніко-тактичні показники, взаємозв'язок, модельні характеристики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Манжос, О. Ф., О. О. Передера, І. В. Лавріненко, Р. В. Передера, and І. А. Жерносік. "ДИНАМІКА АКТИВНОСТІ ОКРЕМИХ ФЕРМЕНТІВ СИРОВАТКИ КРОВІ ЗА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ІНВАЗУВАННЯ КРОЛІВ ЗБУДНИКОМ E. STIЕDAE." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (March 29, 2012): 122–24. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2012.01.29.

Full text
Abstract:
Розвиток печінкової форми еймеріозу кролів ха-рактеризується біохімічними змінами показниківсироватки крові. Показники активності фермен-тів сироватки крові − АсАТ, АлАТ, ЛДГ, ГГТП, ЛФ− на початкових стадіях захворювання не булиспецифічними, а лише вказували на компенсаторніреакції клітин печінки та жовчовивідних шляхів.На шосту добу експерименту, незважаючи на від-сутність клінічних ознак, реєстрували підвищенняактивності АлАТ, АсАТ, ГГТП, що свідчить пропорушення структури печінки. Домінуюче значен-ня АлАТ над АсАТ у хворих кроленят на шістна-дцяту добу дослідження є наслідком розвитку го-стрих запальних процесів у паренхімі печінки. Під-вищення активності ГГТП, АлАТ, АсАТ у сироват-ці крові відповідає наявності синдрому цитолізу,що розвивається після порушення цілісності клі-тин, у яких містяться дані ферменти: гепатоци-тів і епітеліальних клітин жовчовивідних шляхів. The development of hepatic form eymeriozu rabbitscharacterized by biochemical changes in serumparameters. Indicators of enzymes of serum AST, ALT,LDH HHTP, LF in the early stages of the disease werenot specific, but only pointed to the reactions of livercells and biliary tract. At 6 th day of the experiment,despite the absence of clinical signs recorded increasedactivity of ALT, AST, HHTP, indicating violation of thestructure of the liver. Preferential increase in activity ofALT over AST in patients with rabbits at the 16 th day ofresearch is the result of acute inflammation in the liverparenchyma. Higher values HHTP, ALT, AST in serumcorresponds to the presence of cytolysis syndrome thatdevelops after disruption of cell integrity, which includes data from enzymes: hepatocytes and biliary tract epithelial cells.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Rivis, Y. F., and O. O. Hopanenko. "Вміст неетерифікованих жирних кислот у плазмі крові кролів за гострого аргінінового панкреатиту та його корекції." Visnyk of Dnipropetrovsk University. Biology, medicine 4, no. 1 (January 29, 2013): 30–34. http://dx.doi.org/10.15421/021305.

Full text
Abstract:
The aim of this work was to study the content of non-esterified fatty acids in plasma and liver of rabbits with acute arginine pancreatitis and its correction by linseed oil. The experiment was carried out on male rabbits breed gray giant with live weight 3.8–4.0 kg. The material for the study was sampled from blood and liver. Lipids from plasma and liver were extracted with a mixture of chloroform and methanol. After that the non-esterified fatty acids were isolated and methylated. Methyl esters of fatty acids were studied by the gas-liquid chromatography with the chromatograph ''Chrom 5'' (Prague,CzechRepublic). We have found that the content of non-esterified fatty acids decreases in the blood plasma and liver of rabbits with the acute arginine pancreatitis. It takes place at the expense of a reduce of saturated fatty acids with odd and even number of carbon atoms in a chain, monounsaturated fatty acids of the families ω-7 and ω-9 and polyunsaturated fatty acids of the families ω-3 and ω-6. That may indicate a greater use of non-esterified fatty acids for energy metabolism and esterification of lipids. We suppose that this is a consequence of the probable increase in content of non-esterified and esterified cholesterol in the rabbits’ blood plasma. Those processes provoke the cholesterol deposits in blood vessels and therefore cardiovascular diseases. We tried to influence on the processes by addition of linseed oil to the rabbits diet. We have found that in the linseed oil-fed rabbits the content of non-esterified fatty acids decreases at the expense of saturated fatty acids with odd and even number of carbon atoms in a chain and monounsaturated fatty acids of the families ω-7 and ω-9 inblood plasma and liver of the rabbits with acute arginine pancreatitis. Furthermore the levels of non-esterified polyunsaturated fatty acids of ω-3 family increase in the rabbits’ plasma and liver. As this takes place the ratio of non-esterified polyunsaturated fatty acids of ω-3 family to non-esterified polyunsaturated fatty acids of ω-6 family increased. The increase of non-esterified linolenic acid content in the rabbits’ blood plasma is apparently a result of a greater intake of linseed oil with food. In turn, the greater intensity of linolenic acid transformation in long-chain and unsaturated derivatives caused the increase of non-esterified docosapentaenoic and docosahexaenoic acids levels. Therefore, feeding with linseed oil led to normalizations of both the effective use of non-esterified fatty acids for energy processes and the level of esterified cholesterol in the blood plasma of rabbits with acute arginine pancreatitis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Напненко, О., О. Гордієнко, О. Дерябін, І. Мандзя, and П. Іванченко. "ДІАГНОСТИКА ВІРУСНОЇ ГЕМОРАГІЧНОЇ ХВОРОБИ КРОЛІВ МЕТОДОМ ПОЛІМЕРАЗНОЇ ЛАНЦЮГОВОЇ РЕАКЦІЇ." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 6 (May 2, 2020): 155–65. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2020.6.155-165.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розробленню чутливого та високоспецифічного засобу діагностики вірусної геморагічної хвороби кролів (ВГХК, RHDV). Діагностику захворювання виконували комплексно з урахуванням епізоотологічних даних, клінічного прояву, патологоанатомічних змін та дослідження біологічного матеріалу від загиблих кролів в реакції гемаглютинації (РГА) та зворотно- транскриптазній полімеразній ланцюговій реакції (ЗТ -ПЛР). Летальність захворювання для кролів різних вікових груп починалася від 1 місяця. Клінічна картина характеризувалася в більшості випадків раптовою загибеллю тварин, у деяких відмічали носову кровотечу. На розтині спостерігали явище геморагічного діатезу та ураження печінки. Для дослідження відбирали печінку кролів, готували суспензію гомогенату та досліджували в РГА з еритроцитами людини О-групи крові. Для уточнення діагнозу проводили ЗТ-ПЛР, для чого були розроблені та штучно синтезовані олігонуклеотидні праймери, специфічні до гена VP1 (VP60) – основного капсидного білку вірусу геморагічної хвороби кролів, які забезпечують синтез фрагмента ДНК розміром 325 пар нуклеотидів. Реакція ЗТ-ПЛР виконувалася 35 циклами за умови відпалу праймерів при температурі 60oС. Аналіз результату ЗТ-ПЛР проводили в 1,5 % гелі агарози з інтеркалятором - бромистим етидієм. Результати оцінювали при перегляді гелю після елекрофорезу під УФ-світлом за наявністю (чи відсутністю) червоно- помаранчевих фрагментів нуклеїнової кислоти певного розміру (325 п.н.). Специфічність ампліфікованого фрагмента ДНК визначали за його розміром по відношенню до фрагментів стандартних маркерів ДНК. Дослідженнями встановлено, що РГА не забезпечує достатній рівень чутливості та специфічності. ЗТ-ПЛР дає можливість достовірно підтвердити наявність у матеріалі рибонуклеїнової кислоти ВГХК, проте використана пара праймерів визначає видову належність, але не генотип збудника. Ізоляти ВГХК виділено з матеріалів від кролів приватних господарств Сумської, Черкаської, Полтавської, Київської та Харківської областей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Duda, Y. V., and M. P. Prus. "Indices of cellular immunity in case of рassalurosis of rabbits." Bulletin "Veterinary biotechnology" 35 (2019): 35–44. http://dx.doi.org/10.31073/vet_biotech35-05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Шкваря, М. М. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ЛІКУВАННЯ МЕТЕОРИЗМУ КИШЕЧНИКУ У КРОЛІВ ЗА ДІЇ БУСКОПАНУ." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 5 (May 3, 2020): 241–49. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2019.5.241-249.

Full text
Abstract:
Аналіз результатів клінічного обстеження і морфологічних досліджень крові у хворих кролів свідчить, що у тварин розвивається патологія печінки з синдромами холестазу (збільшується вміст кон'югованого білірубіну та гаммаглутамілтранспептидази), цитолізу (збільшення активності аланінової та аспарагінової амінотрансфераз), гепатоцелюлярної недостатності (зростає вміст загального білірубіну). Розвивається гостра ниркова недостатність: уміст креатиніну збільшується до 350 мкмоль/л. Встановлено, що найвищий лікувальний ефект 90% був у дослідній групі, яку лікували Бускопаном тоді, як у контрольній групі, відсоток одужання становив 70% (Но-шпа). Тривалість лікування кролів, хворих метеоризмом кишечнику склала в середньому 5 діб у дослідній групі та 7 дібу контрольній. Рекомендовано кролям за метеоризму кишечнику внутрішньом'язово вводити Бускопан композитум Берингер Інгельхайм у дозі 0,1 мл/кг 2-3 р.д. протягом 5 діб; внутрішньо метронідазол у дозі 10 мг/кг 2 р.д., неоміцину сульфат 50 мг/кг 2 р.д. Після курсу антибіотикотерапії використати біфідумбактерин - пів дози на тварину 2 рази на добу протягом 20 діб. Рекомендовано господарствам повністю вивести із раціону капусту, моркву, буряки та інші соковиті корми. На їх місце вводити грубі корми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Aksenov, Evgeny. "BIOCHEMICAL INDICATORS OF BLOOD OF RABBITS OF MEAT’S AТ LOW-COMPONENT FEEDING." Scientific and Technical Bulletin of the Institute of Animal Science NAAS of Ukraine, no. 121 (2019): 44–52. http://dx.doi.org/10.32900/2312-8402-2019-121-44-52.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Hopanenko, O. O. "Fatty acid composition of phospholipids and esterified cholesterol." Ukrainian Biochemical Journal 87, no. 2 (April 27, 2015): 133–40. http://dx.doi.org/10.15407/ubj87.02.133.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Zhovnir, A. M., V. A. Andriyashchuk, and E. P. Mintsyuk. "Total immunoglobulins measurement in blood serum of rabbits vaccinated with vaccines containing metal nanoparticles." Bulletin "Veterinary biotechnology" 36 (2020): 69–76. http://dx.doi.org/10.31073/vet_biotech36-06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Solomennyi, A. M. "Вивчення токсикологічних характеристик розроблених м’яких лікарських засобів." Ukrainian Journal of Military Medicine 2, no. 4 (December 30, 2021): 140–48. http://dx.doi.org/10.46847/ujmm.2021.4(2)-140.

Full text
Abstract:
Вступ. Сучасний підхід до терапії ран передбачає загоєння ранової поверхні, використання пов’язок, які були призначені для закриття ран із метою запобігання забруднення. На сьогодні фармацевтичний ринок пропонує безліч продукції у формі пов’язок у залежності від типу та фази рани. При розробці нового лікарського засобу необхідним етапом є проведення доклінічних досліджень щодо встановлення ступеня його небезпеки при різних шляхах надходження до організму. У зв’язку з цим виникає необхідність проведення вивчення токсикологічних характеристик розроблених лікарських засобів, а саме: МДМ-мазі, ранової пов’язки та кріогелю. Саме це і обумовило актуальність проведення нашого дослідження. Мета – вивчити токсикологічні характеристики розроблених лікарських засобів (МДМ-мазь, ранова пов’язка та кріогель). Матеріали та методи. В рамках фармакологічного методу дослідження використовувались теплокровні тварини – білі щури, білі миші, морські свинки, кролі породи Шиншила згідно відповідних методик. Результати. У статті представлені результати вивчення гострої токсичності для одержання токсикологічної характеристики розроблених лікарських засобів, а також для з’ясування ступеня їх нешкідливості. Враховуючи те, що МДМ-мазь, ранова пов’язка та кріогель є засобами для зовнішнього застосування, було вивчено їх можливий токсичний вплив при різних шляхах надходження до організму згідно вимог ДЕСТ 12.1.007-76. Упродовж усього періоду спостереження (14 діб) у тварин після отримання МДМ-мазі, ранової пов’язки та кріогелю не було відмічено будь-яких клінічних симптомів інтоксикації. Зовнішній вигляд, поведінка тварин, споживання ними їжі та води не відрізнялись від таких у тварин контрольної групи. Автором встановлено, що нанесення МДМ-мазі, ранової пов’язки та кріогелю при одноразовому контакті зі шкірою тварин не викликає місцево-подразнюючої дії (4 клас небезпеки згідно ДЕСТ 12.1.007-76). Проведені дослідження з виявлення сенсибілізуючої дії опрацьованих лікарських засобів із тестуванням на 10-у та 20-у добу показали, що в усіх тварин реакція шкіри була негативною: шкіра тварин була чистою, звичайного кольору, без подразнення, виразок та набряку. Висновки. Результати проведених нами токсикологічних досліджень та дані літератури дають змогу констатувати, що розроблені м’які лікарські засоби не містять токсичних речовин, недозволених до використання у фармацевтичній промисловості та відповідають гігієнічним вимогам згідно ДЕСТ 12.1.007-76. Одержані результати дають змогу зробити висновок, що МДМ-мазь, ранова пов’язка та кріогель не проявляють резорбтивно-токсичної дії при надходженні в організм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Zhovnir, A. M., V. A. Andriіаshchuk, T. M. Ukhovska, S. M. Tіutіun, and E. P. Mintsuk. "Hematological indicators of the blood of rabbits vaccinated by experimental samples of vaccines “Velshisan”, “Velshisan + Aunp” “Velshisan + Aunp-Stimul”." Bulletin "Veterinary biotechnology" 34 (2019): 50–58. http://dx.doi.org/10.31073/vet_biotech34-06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Kos'yanchuk, N. "Профілактика міксоматозу кролів." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 73 (January 19, 2017): 145–48. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7330.

Full text
Abstract:
Rabbits Myxomatosis – highly contagious disease, which pathogen are epiteliotrophic virus from the family Poxviridae. The rapid spread of the disease contributes people's ignorance in realization of zoohygienic, veterinary and sanitary preventive measures during rabbit farming and breeding. Now, effective treatments against Rabbits Myxomatosis isn’t be in existence yet. Therefore, you must implement follow zoohygienic, veterinary and sanitary preventive measures: – to put on-time routine vaccination of all livestock rabbits. Rabbits vaccinated in month age old, in hazardous areas – in 28-th day age old, revaccination realized in 3 months. It is necessary to do the vaccination before the mass insects fly, the best is during late April – early May; – to conduct disinfections, disinsections and deratizations measures of animal buildings; – to conduct measures of manure decontamination (by biotermal way, to the liquid fraction – use follow chemicals: formaldehyde, bleaching powder) – to apply repellents – substances that repel insects (oksamat, benzymin (hexamid) and diethyltoluamid (DEET); – to be consistent with the principle «All Empty – All Occupation», which makes it possible to do preventive breaks, sanitary measures, maintenances and disinfection of animals buildings; – to conduct complex of disease epizootic data diagnostics with regard of: seasonality, the activity of blood-sucking insects, cases in the past, mass disease. There are use the living cultural lyophilized vaccine against Rabbits Myxomatosis in order to prevent disease in the Ukraine, which made in Ukraine and abroad. Currently, LLC «BIOTESTLAB» developed a live vaccine against Rabbits Myxomatosis - Lapinum Mix and Lapinum Hemix (complex against Rabbits Haemorrhagic Disease and Rabbits Myxomatosis). Lapinum lines vaccines provide rapid immune response and long protection against diseases. Tests showed high level of the rabbit blood antibodies from 4-th day of vaccination. In the production of vaccines used same completely homologous Ukrainian virus strains which effective vaccination guarantee.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Чередниченко, Д. "На бджолиному крилі." Дзвін, no. 11 (793) (2010): 11–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Кордуба, Г. "Ігри на крові." Український тиждень, no. 11 (331) (2014): 10–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Будько, Євген. "На однім крилі." Міжнародний туризм, no. 1 (127), лютий - березень (2016): 86–91.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Dorokhova, O. E., E. V. Maltsev, O. V. Zborovska, and M. Guanjun. "ГІСТОМОРФОЛОГІЧНИЙ СТАН ОКА КРОЛЯ З МОДЕЛЬОВАНИМ ПЕРЕДНІМ І СЕРЕДНІМ НЕІНФЕКЦІЙНИМ УВЕЇТОМ ПРИ НОРМАЛІЗАЦІЇ ТЕМПЕРАТУРИ ОЧНОЇ ПОВЕРХНІ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 4 (February 12, 2021): 76–83. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2020.v.i4.11758.

Full text
Abstract:
РЕЗЮМЕ. На сьогоднішній день вкрай важливим завданням є розробка об᾽єктивних методів оцінки внутрішньоочного запалення. Мета – вивчити гістоморфологічний стан хворого ока кроля з модельованим неінфекційним переднім і середнім увеїтом при нормалізації температури очної поверхні в проекції циліарного тіла. Матеріал і методи. Проведено вимірювання температури поверхні очей в проекції плоскої частини циліарного тіла на 17 кролях породи «шиншила» з модельованим неінфекційним переднім і середнім увеїтом. Також проведено гістоморфологічне дослідження очей 6 кролів. Результати. Середній термін нормалізації температури дорівнює 46 дням (SD 8,8). У пізньому терміні експерименту циліарне тіло, як і райдужна оболонка, вже не мають ознак набряклості і не інфільтровані численними імунокомпетентними клітинами (переважно лімфо- і плазмоцитами), як це було в ранньому терміні спостереження. Структура склоподібного тіла, порівняно з раннім періодом спостереження, зазнала значних змін. Насамперед це виражалося різким зменшенням кількості клітин лімфоїдного ряду, які визначалися в ньому в попередньому терміні, хоча вони й залишалися. До того ж, посилювалися тинкторіальні властивості склоподібного тіла, що свідчить на користь його ущільнення. Щодо морфологічного стану оболонок стінки очного яблука, можна сказати, що власне судинна оболонка виглядає не зміненою. Таке явище, як утворення множинних тракцій сітківки в склоподібне тіло, – це нове патологічне утворення, яке не зустрічалося на попередньому, ранньому етапі експерименту. Головним у зміні гістологічної картини очних структур, порівняно з попереднім раннім терміном дослідження, є стихання в них проявів активного запалення. Висновки. Згідно з результатами гістоморфологічного дослідження, у кроля з модельованим неінфекційним переднім і середнім увеїтом нормалізація температури очної поверхні в проекції циліарного тіла відбувається в фазах проліферації та завершення запального процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Онишко, Сергій. "Каталонія. Корида без крові." Міжнародний туризм, no. 4 (112), серпень - вересень (2013): 74–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Lesyk, IaV, RS Fedoruk, and OP Dolaĭchuk. "Immunobiological blood parameters in rabbits after addition to the diet suspensions of chlorella, sodium sulfate, citrate and chromium chloride." Fiziolohichnyĭ zhurnal 59, no. 5 (November 6, 2013): 78–84. http://dx.doi.org/10.15407/fz59.05.078.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Gorbata, T. "АНАЛІЗ ЗАКОНОДАВЧОЇ ТА НОРМАТИВНО-ПРАВОВОЇ БАЗИ, ЩО РЕГЛАМЕНТУЄ ОБІГ ПРЕПАРАТІВ КРОВІ В УКРАЇНІ." Theory and Practice of Public Administration 1, no. 68 (February 28, 2020): 134–43. http://dx.doi.org/10.34213/tp.20.01.17.

Full text
Abstract:
Опрацьовано питання сучасних принципів державного регулювання обігу та використання препаратів крові в Україні. Проведено аналіз наукових досліджень даної тематики. Проведено аналіз державної політики та сучасного стану сфери обігу препаратів крові в Україні. Проаналізовано законодавчу та нормативно-правову базу, що регламентує обіг препаратів крові в Україні. Опрацьовано чинні правові норми у сфері обігу препаратів крові щодо ліцензування установ і закладів служби крові; державної реєстрації препаратів крові як лікарських засобів; забезпечення контролю дотримання показників безпеки та якості препаратів крові; щодо упровадження системи управління якістю та ризиками в закладах служби крові, а також упровадження належних практик GMP/GPP, GLP. Визначено основні неузгодженості правових норм, що негативно впливають на забезпечення населення якісними, безпечними та ефективними препаратами крові в достатній кількості. Запропоновано науково обґрунтовані напрями удосконалення законодавчої та нормативно-правової бази у сфері обігу препаратів крові в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Horban, D. D., O. V. Yusupova, M. I. Sobichanska, and V. G. Chorna. "ОСОБЛИВОСТІ МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ КРОВІ У СТУДЕНТІВ." Biological Bulletin of Bogdan Chmelnitskiy Melitopol State Pedagogical University 5, no. 03 (December 18, 2015): 122–29. http://dx.doi.org/10.15421/2015031.

Full text
Abstract:
<p>The experimental research included the study of the functional state of blood microcirculation by means of laser Doppler flowmetry (LDF). Allowing to assess the condition of tissue blood flow and to detect the features of the microcirculation under different types of higher nervous activity. The obtained results showed that at most of students high-amplitude LDF was registered. Determining the characteristics of students` blood microcirculation with different types of higher nervous activity among healthy students 17-22 years showed that the prevailing strong and active types of temperament (choleric and sanguine) students hiperemichnym type of temperament. Percentage strong, but few mobile (phlegmatic) students was minimal and there was a greater number of students with hiperemichnym type of microcirculation, and the percentage weak sedentary (melancholic) type had a mean and often observed in students from normoemichnym type of blood microcirculation.</p> <p><em>Keywords: the blood microcirculation, LDF-metry,</em><em> </em><em>the</em><em> higher nervous activity, temperament.</em></p>
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Naumenko, S., and V. Koshevoy. "Спосіб терапії кролів за гонадодистрофії." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 82 (November 8, 2017): 132–36. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8227.

Full text
Abstract:
The article presents the results of gonadodystrophy therapy method in rabbits. Studies were carried out on sexually mature rabbits, which belonged to private farms in the Kharkov region. Our method of diagnosis and therapy of gonadodystrophy included clinical-andrological, biochemical (protein, vitamin A, dynamics of prooxidant-antioxidant status), thermographic and ultrasonographic studies, with the appearance of postocytopathograms and the use of computer programs. Method of treatment involves oral administration of the drug «Karafand+OV», which contains carotenoids, phytoandrogens and gadolinium orthovanadate nanoparticles activated by europium. We have determined the pharmacotherapeutic effectiveness of the drug «Karafand+OV». After administration to rabbits, the concentration of vitamin A increased significantly by 1.68 times; positive changes were detected in the dynamics of the prooxidant-antioxidant status: the concentration of malate dialdehyde in serum and erythrocytes decreased, the concentration of catalase in serum and erythrocytes increased significantly. In addition, the positive effect of the drug on the structure and function of the testicles was noted: the diameters of the convoluted tubules and the area of the interstitial tissue increased; increased the number of Leydig cells, increased the area of cells and their nuclei; the nuclear-cytoplasmic ratio has increased. Characteristic were changes in the post-cytogram of rabbits, so after the drug administration, the number of epithelial cells, leukocytes and microorganisms decreased. The ratio of epithelial cells and leukocytes was approximately the same, but the ratio of epithelial cells to normal structure in dystrophic ones changed. The histological cuts of the testes of the rabbit control group recorded a decrease in the number of tubules, their overgrowth, disintegration, dystrophy and desquamation of epithelial cells. In the testes of rabbits of the experimental group, an increase in the number of tubules was noted, and no dystrophic processes were noted. The program of therapy of rabbits with gonadodystrophy proved to be quite effective. The drug «Karafand+OV» rehabilitates the structure and activates the function of testes, which as a whole normalizes reproductive ability of males and allows to offer it for use in practical veterinary medicine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Давидова, Ю. В., О. М. Мокрик, and А. О. Огородник. "Захворювання системи крові та вагітність." Reproductive Endocrinology, no. 3 (November 13, 2012): 21. http://dx.doi.org/10.18370/2309-4117.2012.3.21-25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Слабошпицький, М. "Поляк з українською групою крові." Універсум, no. 9/10 (203/204) (2010): 40–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Журенко, О. В., В. І. Карповський, О. В. Данчук, and В. О. Трокоз. "ВПЛИВ ТИПУ ВИЩОЇ НЕРВОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ВМІСТ ФОСФОРУ У КРОВІ КОРІВ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 27, 2019): 228–34. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.03.31.

Full text
Abstract:
Основними функціональними характеристиками діяльності нервової системи є процеси збуджен-ня і гальмування. Метою досліджень було з’ясувати ступінь та характер впливу типологічних особ-ливостей нервової системи на вміст Фосфору в організмі корів. Матеріалом для досліджень слугу-вали зразки крові тварин, отримані з яремної вени зранку до годівлі. Відбір крові проводили двічі на рік, влітку та взимку. Проведені дослідження свідчать, що у тварин з різними типами ВНД вміст Фосфору в різних фракціях крові перебував у фізіологічних межах. Пора року достовірно впливає на вміст Фосфору в цільній крові та її сироватці лише в корів СН типу ВНД. За результатами дослі-джень вмісту неорганічного Фосфору в сироватці крові корів з різними типами ВНД вміст неорга-нічного Фосфору в сироватці крові не виходив за фізіологічні межі та становив 4,2–5,1 мг/100 мл. Встановлено, що сила нервових процесів влітку прямо пов’язана з вмістом Фосфору в цільній крові (r=0,68; < 0,01), сироватці (r=0,66; р<0,01) та клітинах крові (r=0,56;р<0,05). Тоді як взимку ці вза-ємозв’язки послаблюються. Рухливість нервових процесів незалежно від пори року достовірно невза-ємопов’язана з вмістом неорганічного фосфору в сироватці крові корів (r=0,08–0,34). Урівноваже-ність нервових процесів достовірно впливала на вміст Фосфору у крові корів взимку – ղ²ᵪ=0,50 (р<0,01) та у клітинах крові залежно від пори року в межах – ղ²ᵪ=0,36–0,40 (р<0,05–0,01). Коефіці-єнт детермінації сили нервових процесів зі вмістом Фосфору свідчить, що влітку від 31 до 47% (р<0,05–0,01) вмісту о елемента в різних фракціях крові зумовлені варіабельністю показників сили нервових процесів. Регресійним аналізом достовірної залежності вмісту Фосфору в цільній крові ко-рів від рухливості нервових процесів не виявлено. У результаті багатофакторного дисперсійного аналізу впливу типу вищої нервової діяльності та пори року на вміст Фосфору у крові корів, встано-влено достовірну залежність між типом вищої нервової діяльності та вмістом Фосфору в цільній крові, сироватці крові та клітинах крові корів (F=3,98–6,62>FU=3,01; р<0,05–0,001).Аналізуючи вміст Фосфору у крові корів, достовірну взаємодію між типологічними особливостя-ми нервової системи та порою року не доведено (F=0,09–0,68<FU=3,01; р>0,05).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Драгомирецька, Наталія, and Марина Дургарян. "ПРАКТИКА ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ДОНОРСТВОМ КРОВІ В ЗАРУБІЖНИХ ДЕРЖАВАХ: ДОСВІД ДЛЯ УКРАЇНИ." Public management 23, no. 3 (March 20, 2020): 109–23. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-3(23)-109-123.

Full text
Abstract:
Висвітлено результати дослідження щодо доцільності запро- вадження в Україні практики публічного управління донорством крові за- рубіжних держав. Виокремлено чотири площини розуміння ролі і місця пу- блічного управління в донорстві крові: академічна, управлінська, експертна, фахова (на рівні практики роботи служб крові). Акцентовано увагу на управ- лінській складовій. В українській науці публічного управління ця пробле- матика не досліджується і не виокремлюється як важлива сфера науки. В практиці публічного управління донорством крові в Україні домінує органі- заційно-правовий аспект, а форми і методи роботи щодо залучення донорів та створення банків крові є обмеженими і застарілими. Наведено конкретний досвід зарубіжних держав у публічному управлінні донорством крові, а та- кож розглядається питання про суб’єктів публічного управління та політику держав щодо донорства крові, про форми і методи залучення до добровіль- ного і свідомого донорства крові. Для України запропоновано досвід кількох держав, який не потребує великих фінансових вкладень і може ґрунтуватись на традиціях публічного управління України та відношенні населення до донорства, зокрема: відповідальність суспільства; використання сучасних інформаційно-комунікаційних засобів; залучення громадських організацій; проведення інформаційно-пропагандистських кампаній; формування гро- мадської думки; створення мобільних центрів; формування та розвиток сис- теми стимулювання і вдячності від органів публічної влади; систематизація правових норм щодо донорства крові та кола донорів, а також розширення можливостей громадських організацій у сфері донорства крові; розвиток та підвищення активності асоціацій, клубів та ін. донорів. Роль публічного управління вбачається у створенні всіх умов для розвитку державно-при- ватного та державного-громадянського партнерства у сфері донорства крові. Зазначається доцільність зміни змісту державної політики у сфері донорства крові в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Драгомирецька, Наталія, and Марина Дургарян. "ДЕРЖАВНО-ГРОМАДЯНСЬКЕ ПАРТНЕРСТВО В СФЕРІ ДОНОРСТВА КРОВІ ЗАРУБІЖНИХ ДЕРЖАВ: ДОСВІД ДЛЯ УКРАЇНИ." Public management 24, no. 4 (March 20, 2020): 94–109. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-4(24)-94-109.

Full text
Abstract:
Викладено питання побудови державно-громадянського парт- нерства у сфері донорства крові як складової публічного управління. Зроблено особливий акцент на одному з важливих суб’єктів публічного управ- ління — громадських об’єднаннях, які відіграють вагому роль у розвитку безоплатного добровільного донорства крові. Висвітлена у статті проблема- тика розглядається з кількох позицій, а саме: розуміння ролі громадськос- ті та громадських об’єднань у розвитку донорства крові в науці та практиці публічного управління України та в зарубіжних державах; досвіду роботи громадських об’єднань у межах державно-громадського партнерства і дер- жавно-приватного партнерства; виокремлення найбільш доцільного для України зарубіжного досвіду участі громадських об’єднань у розвитку до- норства крові як суб’єкта публічного управління та адміністрування. Порів- няння досвіду зарубіжних держав і української практики продемонструвало ті потенційні можливості громадських об’єднань, які не використовуються в Україні. Показано, що розвиток громадянської відповідальності та громадян- ської активності в донорстві крові тісно пов’язані з публічною політикою у даній сфері. Остання, своєю чергою, сприяє формуванню певної моделі дер- жавно-громадянського партнерства у сфері донорства крові, яке розвинене в зарубіжних державах. Наведено приклади результативного поєднання дер- жавно-громадянського та державно-приватного партнерства в зарубіжних державах задля розвитку донорства крові. Акцентовано увагу на сучасних тенденціях у світовій практиці щодо формування соціального капіталу дер- жави, де донори крові є цінністю держави. Форми побудови державно-гро- мадянського партнерства залежать від традицій публічного управління та системи охорони здоров’я різних держав. В українському законодавстві констатується відповідальність органів публічного управління за розвиток донорства крові та визначаються можливості участі громадськості в органі- зації та пропаганді донорства крові та її компонентів серед населення. Втім не розроблена методологія побудови державно-громадянського партнерства у сфері донорства крові. Продемонстровано, що в українській науці публіч- ного управління відсутні наукові фундаментальні дослідження означеної проблематики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Zhurenko, O. V., V. I. Karpovskiy, and O. V. Danchuk. "Вміст літію в крові корів із різним вегетативним статусом, залежно від пори року." Scientific and Technical Bulletin оf State Scientific Research Control Institute of Veterinary Medical Products and Fodder Additives аnd Institute of Animal Biology 20, no. 2 (September 18, 2019): 17–23. http://dx.doi.org/10.36359/scivp.2019-20-2.02.

Full text
Abstract:
Наведено результати досліджень впливу тонусу автономної нервової системи на вміст Літію в крові корів, залежно від пори року. Вміст металу в сироватці, цільній крові та клітинах крові корів, залежно від їх вегетативного статусу та пори року, становить, відповідно, 0,42–0,51 мкг/100 мл, 0,34–0,41 мкг/100 мл та 0,17–1,22 мкг/100 мл. Встановлено, що пора року чинить достовірний вплив лише на вміст Літію в сироватці та цільній крові корів, у яких переважає тонус симпатичного відділу автономної нервової системи. Встановлено залежність вмісту Літію у крові корів від тонусу автономної нервової системи. Переважання впливу на роботу серця парасимпатичного відділу автономної нервової системи, незалежно від пори року, не чинить вплив на вміст Літію в сироватці, цільній крові та її клітинах. Переважання впливу на роботу серця симпатичного відділу автономної нервової системи влітку чинить достовірний вплив лише на вміст Літію в клітинах крові – ղ²ᵪ = 0,58 (р < 0,05), тоді, як взимку цей вплив стає сильнішим – ղ²ᵪ = 0,73 (р < 0,01). Так, влітку та взимку вміст даного металу в крові корів-симпатикотоніків був достовірно меншим, відповідно, на 15,7 % (р<0,05) та 15,9 % (р<0,015) від такого у тварин-нормотоніків. Вміст Літію в різних фракціях крові має обернені взаємозв’язки з тонусом автономної нервової системи корів взимку (r = -0,73–0,84; р < 0,01–0,001), тоді, як у теплу пору року вони стають недостовірні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Khomitska, A. I., N. V. Pasyechko, L. V. Radetska, and A. O. Bob. "ЗМІНИ КИСНЕВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЕРИФЕРІЙНИХ ТКАНИН У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНУ ЛІМФОБЛАСТНУ ЛЕЙКЕМІЮ В УМОВАХ КОМОРБІДНОСТІ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 2 (May 30, 2019): 166–69. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2019.v0.i2.10150.

Full text
Abstract:
Кисневе забезпечення периферійних тканин та його порушення є надзвичайно важливим механізмом у виникненні багатьох захворювань та їх прогресуванні. Вивчення механізмів та діагностичних критеріїв порушень кисневого забезпечення тканин організму у хворих на онкогематологічні заворювання в умовах коморбідності може сприяти розробці методів корекції виявлених змін. Мета – оцінити стан кисневого забезпечення периферійних тканин у хворих на хронічну лімфобластну лейкемію із супутньою стабільною ішемічною хворобою серця. Матеріал і методи. Кисневе забезпечення периферійних тканин оцінювали за допомогою показників оксигенації артеріальної та венозної крові: сатурація артеріальної крові (Sa.O2), сатурація венозної крові (Sv.O2), вміст кисню в артеріальній крові (Ca.O2), вміст кисню у венозній крові (Cv.O2), а також об’єм кисню, спожитого периферійними тканинами (Da.O2–Dv.O2). Дані показники визначали методом пульсоксиметрії та оксиметрії. Результати. У хворих на хронічну лімфобластну лейкемію із супутньою стабільною ішемічною хворобою серця виявлено виражені порушення кисневого забезпечення периферійних тканин із достовірним зниженням сатурації венозної крові, вмісту кисню в артеріальній крові та об’єму кисню, спожитого периферійними тканинами, у порівнянні із обстеженими хворими на хронічну лімфобластну лейкемію без супутньої стабільної ішемічної хвороби серця. Висновки. У хворих на хронічну лімфобластну лейкемію із супутньою стабільною ішемічною хворобою серця виявлено виражені порушення оксигенації артеріальної та венозної крові, що підтверджується достовірним зниженням сатурації венозної крові Sv.O2 (р<0,01), вмісту кисню в артеріальній крові Са.О2 (р<0,01) та об’єму кисню, спожитого периферійними тканинами Da.O2–Dv.O2 (p<0,05), порівняно з хворими на хронічну лімфобластну лейкемію без супутньої ішемічної хвороби серця. Виявлені зміни можуть бути свідченням суттєвого зниження кисневого забезпечення периферійних тканин при прогресуванні основного захворювання в умовах коморбідності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Пашков, В. І. "Правове забезпечення діяльності національної служби крові." Публічне право, no. 3 (23) (2016): 41–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography