Academic literature on the topic 'Кривизна поверхонь'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Кривизна поверхонь.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Кривизна поверхонь"

1

Hrytsiuk, Yu I., and K. Ya Vovryn. "Програмне забезпечення для побудови складних геометричних поверхонь за допомогою сплайн-функцій." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 5 (May 31, 2018): 147–56. http://dx.doi.org/10.15421/40280530.

Full text
Abstract:
Розроблено програмне забезпечення для побудови складних геометричних поверхонь природного походження – стовбура деревини за допомогою сплайн-функцій, що дає змогу підвищити точність та достовірність її обліку за різними розмірними характеристиками, а також випиляних з них пиломатеріалів у галузі деревообробки. З'ясовано, що метод побудови математичних моделей твірних поверхонь поперечного перерізу колод і їх поверхонь вздовж осі дає змогу на основі єдиного теоретичного підходу описати їх розміри та форму осей і зовнішніх поверхонь. Він заснований на вимірюванні координат певної кількості точок поперечного перерізу стовбура деревини уздовж її довжини і подальшої інтерполяції точкового базису. Встановлено, що математичний апарат – інтерполяційні кубічні сплайни, побудовані на невеликій кількості точок поверхні, дають змогу з достатньою точністю визначити розмірні показники і врахувати особливості форми стовбурів деревини (кривизну, збіжність, овальність), а також є адекватними індивідуальними моделями для обліку колод як деревини, так і випиляних з них пиломатеріалів. Реалізовано програмне забезпечення для побудови твірних поверхонь стовбурів деревини складної геометричної форми, яке дає змогу здійснити побудову моделей поверхонь колод сплайн-функціями. Наведено алгоритми обліку стовбура деревини і окремі алгоритми схем розкрою колод на пиломатеріали. Досліджено, що вихід пиломатеріалів після здійсненого математичного моделювання значно збільшується порівняно з класичними способами моделювання поверхонь колод. Встановлено, що метод індивідуальних моделей стовбурів деревини, їх математична, програмна й апаратна підтримка у вигляді математичних моделей, алгоритми реалізації та програмне забезпечення, результати і висновки поданих досліджень можуть бути використані при проектуванні виробничо-технологічних систем деревообробки, створення відповідних ресурсоощадних технологічних процесів на основі сучасного технологічного та вимірювального обладнання, методів і моделей інформаційних технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Hrytsiuk, Yuriy, and Svitlana Yatsyshyn. "Моделювання твірних поверхонь стовбурів деревини за допомогою сплайн-функцій." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 17 (October 25, 2018): 165–77. http://dx.doi.org/10.15421/411832.

Full text
Abstract:
Розроблено методологію моделювання складних геометричних поверхонь природного походження – стовбура деревини за допомогою сплайн-функцій, що дає змогу підвищити точність та достовірність її обліку за різними розмірними характеристиками, а також випиляних з них пиломатеріалів у галузі деревообробки. З'ясовано, що метод побудови математичних моделей твірних поверхонь поперечного перерізу колод і їх поверхонь вздовж осі дає змогу на основі єдиного теоретичного підходу описати їх розміри та форму осей і зовнішніх твірних поверхонь. Він заснований на вимірюванні координат певної кількості точок поперечного перерізу стовбура деревини уздовж її довжини і подальшої інтерполяції точкового базису. Встановлено, що математичний апарат – інтерполяційні кубічні сплайни, побудовані на невеликій кількості точок поверхні, дають змогу з достатньою точністю визначити розмірні показники і врахувати особливості форми стовбурів деревини (кривизну, сучкуватість і гнилину, механічні пошкодження), а також є адекватними індивідуальними моделями для обліку колод як деревини, так і випиляних з них пиломатеріалів. Реалізовано програмне забезпечення для побудови твірних поверхонь стовбурів деревини складної геометричної форми, яке дає змогу здійснити побудову моделей поверхонь колод сплайн-функціями. Наведено алгоритми обліку стовбура деревини та окремі алгоритми схем розкрою колод на пиломатеріали. Досліджено, що вихід пиломатеріалів після здійсненого математичного моделювання значно збільшується порівняно з класичними способами моделювання поверхонь колод. Встановлено, що метод індивідуальних моделей стовбурів деревини, їх математична, програмна й апаратна підтримка у вигляді математичних моделей, алгоритми реалізації та програмне забезпечення, результати і висновки поданих досліджень можуть бути використані для проектування виробничо-технологічних систем деревообробки, створення відповідних ресурсоощадних технологічних процесів на основі сучасного технологічного та вимірювального обладнання, методів і моделей інформаційних технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Подоусова, Тетяна, and Ніна Вашпанова. "Про існування деформацій овалоїдів." Proceedings of the International Geometry Center 13, no. 1 (May 13, 2020): 23–34. http://dx.doi.org/10.15673/tmgc.v13i1.1709.

Full text
Abstract:
У даній роботі у тривимірному евклідовому просторі E3 розглядаються загальні нескінченно малі (н.м.) деформації вищих порядків однозв'язних поверхонь, які мають важливе значення при вивченні їх неперервних деформацій. Завдання знаходження векторів зсуву цих деформацій зводиться до дослідження і розв'язку системи n рівнянь (або основних рівнянь) загальних н. м. деформацій скінченого порядку n, які отримані відносно довільно обраної на поверхні системи координат. Показано, що для замкнутих поверхонь додатньої гаусової кривини математичною моделлю цього завдання в сполучено-ізотермічній системі координат буде система n неоднорідних рівнянь комплексного виду, яка у випадку овалоїда приводиться до системи n інтегральних рівнянь. Використовуючи тензорні методи, апарат теорії узагальнених аналітичних функцій і методи функціонального аналізу, доведено, що регулярний овалоїд в E3 «в цілому» допускає загальну н.м. деформацію скінченого порядку n, яка однозначно визначається заздалегідь заданими 3n функціями. Знайдений їх геометричний зміст: завдання їх рівносильно завданням значень варіацій орта нормалі і елемента площі до порядку n включно. Векторні поля деформації при цьому визначаються з точністю до постійних векторів. Встановлено, що овалоїд буде жорстким щодо загальних н.м. деформацій скінченого порядку n тоді і тільки тоді, коли всі значення варіацій орта нормалі і елемента площі до порядку n включно тотожно рівні нулю. В якості прикладу поверхні, яка підтверджує отриманий результат, розглянута сфера радіуса R. Вектори зміщень при цьому знайдені в явному вигляді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кривуц, Світлана. "ТЕССЕЛЯЦІЯ ЯК МЕТОД ФОРМУВАННЯ ДИЗАЙНУ ТИМЧАСОВИХ ПАВІЛЬЙОНІВ В СИСТЕМІ МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 7 (September 5, 2021): 317–24. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.27.08.2021.063.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі формування дизайну міського середовища одним з найбільш практичних методів, що дозволяє вирішувати безліч завдань, є метод тесселяції. За допомогою даного методу багатоваріантність авторських пропозицій може вирішуватися більш гнучкими засобами, які можуть бути трансформовані з одинарної кривизни в двояку або вирішені на основі полігональної сітки. Крім того, метод тесселяції дозволяє використовувати різні форми, елементи (пласкі або дво-тривимірні), при поєднанні яких між собою, можна створювати єдину поверхню без зайвих накладок та пробілів. Отже, актуальним є аналіз основних авторських концепцій сьогодення, що мають вплив на покращення стану міського середовища засобами формування дизайну тимчасових павільйонів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ротко, С. В., В. В. Швабюк, Н. Т. Зубовецька, О. А. Ужегова, and О. О. Гераськін. "До проблеми уточнення рівнянь динаміки ортотропних оболонок із урахуванням деформацій поперечного зсуву та обтиснення." Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві, no. 13 (August 23, 2020): 92–103. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2410-6208-2020-3(13)-11.

Full text
Abstract:
У роботі, для виведення динамічних рівнянь руху ортотропної оболонки в зусиллях і моментах, що діють у поперечних перерізах оболонки, використовується варіаційний принцип Гамільтона - Остроградського, на основі якого також формулюються граничні та початкові умови. Із отриманої системи рівнянь, нехтуючи функцією, що враховує поперечне обтиснення, а також членами, що відображають вплив кривин серединної поверхні, можна отримати варіанти некласичної теорії оболонок С.О. Амбарцумяна, теорії типу Тимошенка та інших.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Pylypaka, S., M. Mukvich, T. Fedoryna, K. Kozachenko, and C. Kliuieva. "FORMATION OF ISOTROPIC LINES AND MINIMAL SURFACES BASED ON THE IMAGINARY FLAT LINE OF THE CONSTANT COMPLEX CURVATURE." Modern problems of modeling 17 (February 3, 2019): 75–81. http://dx.doi.org/10.33842/2313-125x/2019/17/75/81.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Volina, T., and S. Pylypaka. "DEPENDENCE OF RESISTANCE OF MOVEMENT OF THE FLEXIBLE STRIP ON THE SURFACE FROM THE CURVATURE OF ITS AXIS." Modern problems of modeling 21 (June 16, 2021): 66–73. http://dx.doi.org/10.33842/22195203/2021/21/66/73.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Cherlіnka, V. R. "Вплив роздільної здатності цифрових моделей рельєфу на якість предикативної симуляції ґрунтового покриву." Fundamental and Applied Soil Science 18, no. 1-2 (January 9, 2018): 79–95. http://dx.doi.org/10.15421/041709.

Full text
Abstract:
Основною метою математичного експерименту було дослідження впливу роздільної здатності ЦМР на якісні характеристики симулятивних ґрунтових карт, які отримуються шляхом моделювання при використанні типового набору матеріалів, які можуть бути потенційно доступними пересічному ґрунтознавцю чи науковцю в сучасних українських реаліях. При цьому показано, що морфометричні параметри рельєфу та його деривати є надійним базисом предикативного моделювання просторового поширення ґрунтових відмін з достатньо високою точністю, а представлена методика має значну перспективу в науково-виробничих задачах. На основі кореляційного аналізу була здійснена оцінка тісноти зв’язку та ролі згаданих параметрів у мінливості ґрунтового покриву, що з залученням аналізу головних компонент дозволило обрати 9 базових предикторів моделі: абсолютні висоти, топографічний індекс вологості, кількість сонячної радіації на одиницю площі, крутизну схилів, поздовжню та максимальну кривизну топографічної поверхні, акумуляцію, довжину та відстань до водних потоків. Зроблено розширену оцінку якості симулятивних ґрунтових карт при різних значеннях роздільної здатності ЦМР. Встановлено відмінності у якості прогнозних ґрунтових карт при використанні 14 основних типів предикативних алгоритмів та рекомендовано найбільш придатні для такого роду задач моделі, зокрема Decіsіon Trees, Random Forests, та виокремлено деякі з них, які потенційно можуть показувати високі результати, зокрема Bugget Trees, K-Nearest Neіghbors, Support Vector Machіnes та Neural Networks.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Фесенко, Г., and М. Жмуренко. "Аналіз технологічних властивостей робочих органів культиватора передпосівного поверхневого обробітку ґрунту і удосконалення стрілчастої лап." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 1(15) (October 27, 2020): 89–94. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.1(15).89-94.

Full text
Abstract:
Одним із напрямків інтенсифікації сільськогосподарського виробництва є підвищення рівня механізації виробничих процесів в землеробстві за рахунок застосування більш досконалих технічних засобів. Це в повній мірі відноситься до передпосівного поверхневого обробітку ґрунту, спрямованого на збереження вологи на глибині посіву і створення умов його рихлення без руйнування структури ґрунту. В результаті проведеного аналізу, установлено, що на початковій стадії переміщення в ґрунті стрілчастої лапи відбувається ущільнення підрізаного пласта з наступним зрушенням і кришенням в площині, розташованій під нахилом до горизонту. Подальше переміщення пласта по плоскій полиці робочого органу відбувається без рихлення до падіння з його обрізу, під час якого перемішується верхній сухий із нижнім вологим шаром ґрунту. Крім того, після сходу підрізаного пласта з крил стрілчастої лапи і удару його ґрунтових агрегатів об ґрунтову підошву утворюється переподрібнена і пиловидна фракція, яка не являється агротехнічно-цінною для ґрунту. що погіршує його структурний склад. Аналітичні дослідження також показали, що підвищити ступінь кришення культиватором ґрунту і зменшити при цьому утворення переподрібненої фракції можливо, якщо в стрілчастій лапі полиці виконати випуклими у верхньому напрямку, при цьому кривизна випуклості повинна змінюватись з віддаленням від ріжучої кромки і обрізу полиці. Установлено, що ріжучу кромку і обріз полиці лапи слід розташувати в одній горизонтальній площині. Виконана в такому вигляді стрілчаста лапа створює умови подальшого кришення підрізаного ним пласта ґрунту під час його руху по крилах лапи і поступове сходження з них без падіння, що запобігає взаємне переміщення оброблюваних шарів ґрунту з виносом на поверхню вологого шару і утворення переподрібненої пиловидної фракції. яка погіршує структурний склад ґрунту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Беденюк, О. А., and І. Є. Герасимюк. "ОСОБЛИВОСТІ АНГІОАРХІТЕКТОНІКИ ШЛУНКА щУРІВ У НОРМІ." Вісник наукових досліджень, no. 4 (December 23, 2015). http://dx.doi.org/10.11603/2415-8798.2015.4.5665.

Full text
Abstract:
<p> Експерименти проведено на 12-ти інтактних білих лабораторних щурах. Для гістологічного дослідження забирали шматочки тканин із різних відділів шлунка. Морфометричну оцінку інтраорганних судин здійснювали за допомогою окуляр-мікрометра МОВ-1-15× шляхом визначення величини зовнішнього (d) і внутрішнього (d<sub>1</sub>) діаметрів, товщини м’язової оболонки. Оцінку функціонального стану судин проводили шляхом вирахування індексу Вогенворта. Просторову організацію кровоносного русла вивчали на контрастних рентгенангіограмах. Джерелом кровопостачання шлунка є непарна черевна артерія, яка відходить від аорти відразу під ніжками діафрагми. Від черевної артерії відгалужується ліва шлункова артерія, яка, повертаючи до кардіального отвору, розділяється на дві гілки, що ідуть до обох поверхонь шлунка. Водночас, у шлунку щурів не контуруються шлунково-сальникові артерії по його великій кривизні. При кількісній оцінці рентгенангіограм було встановлено, що діаметр лівої шлункової артерії складав (0,81±0,01) мм, зменшуючись поступово у міру галуження судин. Щодо ступеня симетрії H2, то він, навпаки, наростав із кожним порядком галуження, причому його приріст із кожною наступною біфуркацією сягав 16–19 %, наростав також коефіцієнт галуження k. При обчисленні коефіцієнта звивистості було отримано наступні дані в судинах різної генерації: у галуженнях першого порядку Δt = 6,67±1,05, у галуженнях другого порядку Δt = 7,50±1,71 і у галуженнях третього порядку Δt = 10,83±1,54. результати проведених морфометричних досліджень артеріального русла шлунка інтактних щурів дозволили встановити зменшення діаметра просвіту і товщини середньої оболонки з векторним спрямуванням від магістральних судин до капілярів. разом з тим, індекс Вогенворта мав протилежну спрямованість, тобто із зменшенням калібру судин величина даного показника наростала, що може бути відображенням функціонального стану і функціональної активності різних за калібром судин. Тобто іншими словами, із зменшенням калібру артерій зростає їх вазомоторний потенціал. Причому градієнт зниження рівня індексу Вогенворта від попереднього порядку до наступного складав 20–23 %.</p>
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Кривизна поверхонь"

1

Ткачук, Микола Миколайович, Олена Ігорівна Касай, Н. В. Шеманська, Сергій Вікторович Борисенко, Дмитро Валентинович Киричук, Н. А. Дьоміна, and О. П. Назарова. "Аналіз контактної взаємодії складнопрофільних елементів машинобудівних конструкцій." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25040.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шолудько, М. І., and О. З. Колиско. "Мінімізація натягу нитки при взаємодії з направляючими та робочими органами технологічного устаткування." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/6656.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кириченко, А. М. "Математичне моделювання процесу взаємодії ниток з напрямними великої кривини у випадку наявності радіального охоплення." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11072.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мокляк, Юлія Іванівна. "Виділення класів поверхонь постійної від’ємної кривини." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5077.

Full text
Abstract:
Мокляк Ю. І. Виділення класів поверхонь постійної від’ємної кривини : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 111 "Математика" / наук. керівник М. О. Гречнєва. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 45 с.
UA : Кваліфікаційна робота магістра : 45 с., 11 рис, 10 джерел. Об’єкт дослідження: двовимірні поверхні тривимірного евклідового простору. Предмет дослідження: класифікація поверхонь за кривиною Мета дослідження: виділення класів поверхонь постійної від’ємної гаусової кривини. Відповідно до об’єкта, предмета та мети визначено головні завдання дослідження: – розглянути основні поняття теорії двовимірних поверхонь тривимірного евклідового простору; – класифікувати поверхні за значенням гаусової кривини; – виділити класи поверхонь постійної від’ємної гаусової кривини.
EN : Master’s Qualification Thesis : 45 p., 11 rites, 10 sources. Object of study: two-dimensional surfaces of the three-dimensional Euclidean space Subject of study: classification of surfaces by the curvature The aim of the study: separation of the classes of surfaces of constant negative Gauss curvature In accordance with the object, subject and goal, the main objectives of the study are determined: – consider the basic concepts of the theory of two-dimensional surfaces of three-dimensional Euclidean space; – classification of the surface according to the values of Gauss curvature; – distinguish the classes of the surfaces of constant negative Gauss curvature.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Королишин, Юрій Тарасович, and Yurii Tarasovych Korolyshyn. "Розроблення проекту дільниці механічного цеху для виготовлення колеса конічного лівого КС6В-47.638 з дослідженням впливу кривини на шорсткість поверхні, сформованої токарною обробкою." Master's thesis, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29606.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі технології машинобудування Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться 23 грудня 2019 р. о 10:00 годині на засіданні екзаменаційної комісії № 2 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Лукіяновича, 4, навчальний корпус № 11, ауд. 11.
В дипломній роботі розроблено проект дільниці механічного цеху для виготовлення колеса конічного лівого КС6В-47.638, а також досліджено вплив кривини на шорсткість поверхні, сформованої токарною обробкою.
The project of machine workshop area the bevel left wheel КС6В-47.638 production is developed and the study of curves impact on the surface roughness formed by turning in this graduation thesis.
ВСТУП 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 1.1 Аналіз стану питання за літературними та іншими джерелами. Актуальність теми роботи 1.2 Методи вирішення поставленої проблеми 1.3 Висновки та постановка задач на дипломну роботу 2 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 2.1 Розроблення дослідного зразка для визначення впливу кривини на шорсткість поверхні, сформованої токарною обробкою 2.2 Результати досліджень впливу кривини циліндричної поверхні, сформованої токарною обробкою на її шорсткість 2.4 Висновки та пропозиції щодо використання результатів досліджень 3 ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА 3.1 Службове призначення та характеристика об’єкту виробництва. Аналіз технічних умов 3.2 Аналіз технологічності конструкції виробу 3.3 Аналіз типу та організаційної форми виробництва 3.4 Вибір та техніко-економічне обґрунтування способу одержання заготовки 3.5 Вибір методів оброблення, технологічних і вимірювальних баз 3.6 Формування маршрутно-операційного технологічного процесу виготовлення виробу з вибором технологічного обладнання 3.7 Визначення припусків на оброблення та розмірів заготовки 3.8 Вибір різального, допоміжного та контрольно-вимірювального інструменту 3.9 Визначення режимів оброблення та технічних норм часу 3.10 Визначення кількості обладнання. Побудова графіків завантаження та використання обладнання 4 КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА 4.1 Головка свердлильна 8-ми шпиндельна 4.2 Кондуктор для свердління 8-ми отворів 11 4.3 Пристрій для шліфування 4.4 Головка різцева для нарізування зубів 4.5 Пристрій для контролю деталі 5 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА 5.1 Основні завдання систем автоматизованого проектування технологічних процесів 5.2 Методика проектування технологічних процесів виготовлення деталей за допомогою пакету прикладних програм «ТехноПро» 5.3 Підготовка вихідних даних для автоматизованого проектування технологічного процесу 5.4 Блок-схема алгоритму автоматизованого проектування технологічного процесу 5.5 Аналіз технологічного процесу, отриманого за допомогою САПР ТП 6 ПРОЄКТНА ЧАСТИНА 6.1 Уточнення програми виробництва на дільниці 6.2 Складання розгорнутої програми виробництва на дільниці 6.3 Розрахунок верстатомісткості і трудомісткості. Уточнення номенклатури виробів 6.4 Розрахунок кількості обладнання дільниці і цеху 6.5 Визначення кількості працюючих в цеху за категоріями 6.6 Вибір типу і розрахунок кількості транспортних засобів 8 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ . 8.1 Правила техніки безпеки під час експлуатації абразивних кругів 8.2 Конструкція і розрахунок системи стружко- і пиловидалення із зони різання верстата. 8.3 Ліквідація надзвичайних ситуацій 9 ЕКОЛОГІЯ 9.1 Актуальність охорони навколишнього середовища 9.2 Забруднення довкілля, що виникнуть в результаті реалізації проекту 9.3 Заходи щодо зменшення забруднення довкілля ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ ДОДАТКИ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography