Academic literature on the topic 'Кошторис видатків'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Кошторис видатків.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Кошторис видатків"

1

Буковинський, С. А. "Кошториси доходів і видатків бюджетних усанов і організацій." Фінанси України, no. 12 (2000): 60–66.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Топчій, В. В., and Г. М. Мамка. "Кримінально-правова характеристика бюджетних коштів як предмета кримінальних правопорушень." Ірпінський юридичний часопис, no. 2(4) (April 5, 2021): 154–59. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154.2(4).2020.154-159.

Full text
Abstract:
У цій статті зазначається, що предметом злочинного посягання у кримінальних провадженнях щодо нецільового використання бюджетних коштів є витрати бюджету у великих та особливо великих розмірах, що здебільшого представлені у формі видатків і витрачаються на цілі, які не відповідають бюджетним призначенням, установленим Законом «Про Державний бюджет України» або рішенням про місцевий бюджет, напрямам використання бюджетних коштів, визначеним у паспорті бюджетної програми у разі застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі або в порядку використання бюджетних коштів, бюджетним асигнуванням розпису бюджету, кошторису, плану використання бюджетних коштів. Вказується, що таке розуміння предмета злочинного посягання має вагоме значення для розслідування вказаної категорії протиправних діянь, оскільки уточнює, у якій формі він відображений та з якого моменту можуть учинятися бюджетні посягання у формі нецільового використання бюджетних коштів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гончарова, В. Г., and А. В. Конєва. "ОБЛІК ДОХОДІВ ТА ВИДАТКІВ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ МІСЦЕВИХ ГРОМАД У ПЕРІОД РЕФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТНОЇ СИСТЕМИ." Visnik Zaporiz'kogo nacional'nogo universitetu. Ekonomicni nauki, no. 2 (50) (August 12, 2021): 28–33. http://dx.doi.org/10.26661/2414-0287-2021-2-50-05.

Full text
Abstract:
Досвід багатьох країн світу свідчить, що проблеми конкретного села, міста або вулиці можуть ефективно вирішуватися тільки на місцевому рівні. Фінансова підтримка малих громад з використанням системи дотаційного вирівнювання є обтяжливою для державного бюджету та унеможливлює розвиток малих міст та селищ. Для того, щоб громада мала потужний потенціал для розвитку та ефективного функціонування, існувала необхідність в об’єднанні адміністративно-територіальних одиниць. Укрупнені територіальні громади мають більше повноважень в управлінні та краще фінансове забезпечення. Децентралізація, як нове явище для нашої країни, розглядається як спосіб організації влади в державі, при якому утворена територіальна громада має право самостійно вирішувати питання з організації своєї роботи виходячи з власних потреб. Процес бюджетної децентралізації включає в себе передачу повноважень в управлінні доходами та видатками місцевим органам громад з метою підвищення ефективності їх використання та управління. Найважливішим показником господарсько-фінансової діяльності будь- якої бюджетної установи є виконання кошторису, який неможливий без здійснення видаткової частини бюджету. Виходячи з цього слід зазначити, що облік видатків є одним із головних завдань фінансового обліку в державній установі. У статті досліджено стан проведення реформи децентралізації на території України, головні її досягнення та недоліки; визначено поняття та окреслені основні аспекти застосування програмно-цільового методу у бюджетному плануванні; розглянуто теоретичні та практичні аспекти організації обліку, аналізу і контролю доходів та видатків загального фонду місцевих установ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Паска, І., О. Василенко, Т. Понедільчук, and В. Заболотний. "ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВИХ ПОКАЗНИКІВ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ АГРАРНИХ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ." Financial and credit activity problems of theory and practice 6, no. 41 (January 10, 2022): 173–81. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v6i41.251429.

Full text
Abstract:
Анотація. Розроблено та обґрунтовано методику формування і розрахунку фінансових показників комерціалізації освітніх послуг аграрних закладів вищої освіти України для оцінювання рівня їхньої фінансової стійкості та конкурентоспроможності. Запропоновано модель залежності критеріїв конкурентоспроможності ЗВО від факторів впливу та сформовано перелік додаткових послуг, які можуть бути комерціалізовані. Проаналізовано міжнародний і вітчизняний досвід джерел фінансування ЗВО; фінансові показники за рівнем освіти для різних країн світу; формування сучасної методики і джерел фінансування аграрних ЗВО України; джерела надходжень та витрат загального і спеціального фондів, у тому числі фінансування наукових досліджень; фактори впливу на рівень конкурентоспроможності. Визначено динаміку змін надходжень від освітніх послуг аграрних закладів вищої освіти України у 2019—2021 рр. за джерелами фінансування на базі даних їхніх кошторисів. Наведено результати розрахунків фінансових показників комерціалізації. Під час дослідження використано загальнонаукові методи: емпіричного рівня (розрахунок, порівняння), теоретичного рівня (аналіз, узагальнення, моделювання); дані літературних джерел; дані фонду заробітної плати науково-педагогічних працівників, дані надходжень від освітніх послуг і дані видатків освітніх послуг за різними джерелами фінансування аграрних ЗВО. Факторами впливу на рівень конкурентоспроможності визначено: джерела фінансування, якість освітніх послуг, інноваційний розвиток, людські ресурси, міжнародну діяльність, співпрацю з роботодавцями, брендинг, додаткові послуги. Установлено основні критерії конкурентоспроможності: імідж (репутація) закладу, фінансова стійкість, контингент, кількість працевлаштованих за спеціальністю. Сформовано систему показників, що визначають рівень фінансової стійкості аграрних ЗВО. Ключові слова: аграрний заклад вищої освіти, конкурентоспроможність, освітні послуги, фінансові показники комерціалізації, фінансова стійкість. Формул: 0; рис.: 1; табл.: 4; бібл.: 16.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Melnik, V. M., and V. V. Rudenko. "СТРУКТУРНІ СКЛАДОВІ ФІСКАЛЬНОГО МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ." Actual problems of regional economy development 2, no. 17 (November 30, 2021): 31–46. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.17.31-46.

Full text
Abstract:
Вплив фіскального механізму на інвестиційні процеси здійснюється через його структуру та спрямованість складових на вирішення конкретних завдань і досягнення реального ефекту, що відбувається завдяки фінансовим ресурсам, які формуються, розподіляються та використовуються на задоволення інвестиційних потреб суб’єктів економіки. Зазначене обумовлює актуальність дослідження структурних складових фіскального механізму та їх впливу на здійснення інвестицій. Стаття присвячена виокремленню та обґрунтуваннюю структурних складових фіскального механізму регулювання інвестиційних процесів. Специфіка наукових завдань, що становлять предмет дослідження, вимагала використання комплексу спеціальних методів, застосування яких допомогло визначити структурні складові фіскального механізму регулювання інвестиційних процесів, зокрема методи, форми, інструменти та важелі. У статті досліджено зміст методів фіскального механізму регулювання інвестиційних процесів і запропоновано до них відносити планування, організацію та контроль. Розглянуто сутність форм фіскального механізму регулювання інвестиційних процесів і обґрунтовано їх склад, що охоплює податкову форму мобілізації бюджетних доходів, неподаткову форму мобілізації бюджетних доходів, трансфертування, кошторисне фінансування, бюджетне інвестування, бюджетне резервування, фінансування бюджету, кредитування бюджету, державні (місцеві) запозичення, державні (місцеві) гарантії. Визначено зміст інструментів фіскального механізму регулювання інвестиційних процесів і рекомендовано до них включати доходи, видатки, балансування бюджету та державне (місцеве) кредитування. Висвітлено сутність важелів фіскального механізму регулювання інвестиційних процесів і запропоновано відносити до них засоби, завдяки яким підсилюється дія фіскальних інструментів, яка може мати як стимулювальний, так і стримувальний характер. В результаті дослідження доведено, що фіскальний механізм регулювання інвестиційних процесів є сукупністю методів, форм, інструментів і важелів впливу держави на процес формування, розподілу та використання фінансових ресурсів з метою реалізації фіскальної політики, спрямованої на незворотні, закономірні, кількісні, структурні та якісні соціально-економічні зміни, обумовлені реалізацією інвестицій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Shevchenko, Iryna, and Natalia Ryzhikova. "IMPROVEMENT OF ACCOUNTING AND ANALYTICAL PROVISION OF FORMATION AND EXECUTION OF ESTIMATES AND EXPENDITURES OF BUDGET INSTITUTIONS." Scientific opinion: Economics and Management, 2022. http://dx.doi.org/10.32836/2521-666x/2022-78-21.

Full text
Abstract:
The current state and development of market relations in Ukraine leads to improved management of all economic entities, especially budget institutions, which are the primary link in the budget system. The source of funding for their activities are budget funds allocated to these institutions from the budgets of different levels, the amount of which is determined by the main financial document – the budget. Rational and effective management of financial flows of the state is possible with a well-established system of formation and use of funds by budgetary institutions that ensure the performance of functions assigned to the state. In this context, the role and importance of accounting and analytical support for the formation and implementation of estimates of revenues and expenditures of budgetary institutions is growing significantly. Misuse, inefficient and illegal use of public funds by their managers at various levels is quite common. This issue is especially relevant in conditions of financial and economic instability, as the formation of the revenue side of budgets at all levels is influenced by a combination of many external and internal factors, including the implementation of budget estimates. The concept of "organization of accounting and analytical support" included a new feature, which more accurately characterizes the definition under study. The difference between the new definition is that accounting and analytical support is understood not as a result (as in most definitions), but as a process of bringing information to users ("combination of information flows"). The components of the organizational and information model of the analysis of the budget are objects, subjects of analysis, the system of economic indicators, information support, methods of analytical research, generalization and implementation of analysis results. Thanks to the analysis it is possible to exercise effective control over the distribution and use of available budgetary resources of the institution. An equally important component is the organization of accounting in the formation and implementation of estimates of revenues and expenditures of budgetary institutions in the direction of accounting automation, which will expand budget management – control over the implementation of monthly expenditures approved by the budget and allocation plan for the current year.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Кошторис видатків"

1

Мазур, І. О. "Засади вдосконалення економічного планування видатків бюджетної сфери." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70968.

Full text
Abstract:
У першому розділі «Теоретичні основи формування кошторису бюджетних установ» проаналізовано загальні поняття формування кошторису бюджетних установ, основні принципи, порядок фінансування бюджетних установ. У другому розділі «Механізм обліку видатків бюджетної установи» розглянуто організаційно-економічну структуру бюджетної установи, проаналізовано механізм обліку видатків загального та спеціального фондів. У третьому розділі «Удосконалення економічного планування видатків бюджетної сфери» розглянуто питання контролю за порядком складання, затвердження та виконання кошторису видатків бюджетної установи, напрямки удосконалення економічного планування видатків. Надано пропозиції щодо удосконалення фінансового забезпечення закладу освіти. Метою даної роботи є дослідження економічного планування бюджетної установи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Артеменко, Наталія Вікторівна. "Джерела формування доходів місцевого самоврядування." Thesis, Східноукраїнський інститут економіки та управління, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36768.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Артеменко, Наталія Вікторівна, and Нгуєн Тхі Мі Хань. "Особливості організації бухгалтерського обліку установ державного сектора." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36764.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дергачова, Ілона Олександрівна. "Облік і контроль видатків бюджетної установи на прикладі Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11561.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – господарська діяльність та обліковий процес видатків Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради. Предмет дослідження – сукупність теоретичних, методологічних та практичних питань, які пов'язані з організацією обліку, аналізу, контролю за витрачанням видатків досліджуваної установи. Метою магістерської роботи є дослідження організації обліку та контролю за видатками в Управлінні молоді та спорту Хмельницької міської ради та розробка рекомендацій щодо їх удосконалення. За результатами дослідження сформульовані висновки щодо сучасного стану обліку, аналізу та контролю видатків бюджетної установи й удосконалення їх методики. Одержані результати можуть бути використані в практиці облікової та аналітичної роботи досліджуваної установи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Єршова, Наталя Юріївна. "Щодо питання аналітичного забезпечення виконання кошторису видатків бюджетними установами." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45601.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Грищенко, А. Ю. "Особливості фінансового планування в установах охорони здоров’я." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76663.

Full text
Abstract:
Метою роботи є вивчення системи фінансового планування в бюджетних установах. У роботі наводиться характеристика загальних засад фінансового планування у бюджетних установах, приділено увагу особливостям фінансового планування в установах охорони здоров’я; проаналізовано основні аспекти кошторисних розрахунків. У розрахунковій частині роботи наведена загальна характеристика Обласного клінічного онкологічного диспансеру, розраховано видатки на оплату праці, нарахування та фонд оплати праці, розраховано інші видатки установи та складено її кошторис, а потім запропоновано шляхи покращання фінансового планування і фінансового забезпечення установ охорони здоров’я в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Вітренко, Л. О. "Механізм фінансування закладів вищої освіти державної форми власності в Україні." Thesis, Чернігів, 2019. http://ir.stu.cn.ua/123456789/18497.

Full text
Abstract:
Вітренко, Л. О. Механізм фінансування закладів вищої освіти державної форми власності в Україні : дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Л. О. Вітренко. - Чернігів, 2019. - 287 с.
Дисертаційна робота присвячена дослідженню теоретичних і практичних засад й визначенню перспективних напрямів удосконалення механізму фінансування закладів вищої освіти державної форми власності в Україні. У процесі вирішення цієї проблеми було визначено теоретико-методичні аспекти механізму фінансування закладів вищої освіти державної форми власності. Дисертаційна робота включає в себе загальні розрахунки щодо показників розвитку вищої освіти в Україні, а також детальну оцінку динаміки бюджетного фінансування та специфіки механізму фінансування закладів вищої освіти державної власності. Аналіз сучасного стану та тенденцій розвитку механізму фінансування закладів вищої освіти дав змогу визначити проблемні аспекти та загрози для подальшого його розвитку з урахуванням набутого досвіду. У роботі запропоновано шляхи розвитку механізму фінансування закладів вищої освіти, зокрема державної форми власності, що дає змогу розширити спектр джерел залучення фінансових ресурсів для розвитку їх економічної діяльності, а також досягти більшої автономії.
Диссертация посвящена исследованию теоретических и практических основ и определению перспективных направлений совершенствования механизма финансирования высших учебных заведений государственной формы собственности в Украине. В процессе решения этой проблемы были определены теоретико-методические аспекты механизма финансирования высших учебных заведений государственной формы собственности. Определены сущность и специфика высшего образования. Сформулированы понятие образовательной услуги, образовательной деятельности, а также конкурентоспособности высших учебных заведений, учитывающих современный этап развития высшего образования, его учреждений и образовательного сервиса, необходимость гармонизации интересов участников образовательного процесса. Идентифицированы сущность финансирования высших учебных заведений, его источники, а также специфика механизма такого финансирования. На основе зарубежного опыта финансирования высших учебных заведений государственной формы собственности установлено, что они имеют экономическую автономию, широкие права и возможности в использовании различных форм финансирования. Для высших учебных заведений Украины предложено финансирование «по расходам», «договорное финансирование» и финансирование «по результатам». Проанализированы этапы эволюции развития учреждений высшего образования в Украине и сделан соответствующий прогноз. Отражена динамика расходов на образование и на высшее образование в т. ч. Выявлено влияние официального курса гривны к доллару США и уровня инфляции на расходы на высшее образование с помощью корреляционно-регрессионной модели. Осуществлен анализ финансовых показателей десяти ведущих высших учебных заведений государственной формы собственности и дана оценка изменению структуры их бюджетов. Идентифицированы угрозы в сфере функционирования высших учебных заведений и они выстроены их по степени риска. Выработаны соответствующие способы устранения угроз высших учебных заведений для устойчивого финансового развития учебных заведений. Предложена методика расчета сравнительного коэффициента эффективности распределения бюджетных средств по соответствующим периодам. Выяснены основные направления модернизации механизма финансирования этих учреждений. Даны рекомендации и предложения по повышению эффективности финансирования высших учебных заведений государственной формы собственности. Обоснованы концептуальные подходы к совершенствованию механизма финансирования высших учебных заведений государственной формы собственности в Украине Диссертационная работа включает в себя общие расчеты по показателям развития высшего образования в Украине, а также детальную оценку динамики бюджетного финансирования и специфики механизма финансирования высших учебных заведений государственной собственности. Анализ современного состояния и тенденций развития механизма финансирования высших учебных заведений позволил определить проблемные аспекты и угрозы для дальнейшего его развития с учетом приобретенного опыта. В работе определены пути развития механизма финансирования учреждений высшего образования государственной формы собственности, что позволяет расширить спектр источников привлечения финансовых ресурсов для развития их экономической деятельности, а также достичь большей автономии.
The dissertation is devoted to research of theoretical and practical bases and definition of perspective directions of the mechanism perfection of the higher educational establishments financing of the state form of property in Ukraine. In the process of solving this problem, theoretical and methodological aspects of the higher educational establishments financing mechanism of the state form of ownership were identified. The dissertation work includes general calculations on the indicators of higher education development in Ukraine, as well as a detailed assessment of the dynamics of budget financing and the specificity of the mechanism of financing state higher education institutions. The analysis of the current state and tendencies of the development of the mechanism of financing higher education institutions allowed to identify the problematic aspects and threats to its further development, taking into account the experience gained. The ways of development of the mechanism of financing of higher education institutions, the state form of ownership are defined in the paper, which allows to expand the range of sources of attraction of financial resources for the development of their economic activity, as well as to achieve greater autonomy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Болібрух, Катерина Володимирівна, and Bolibrukh K. V. "Бухгалтерський облік, контроль та аналіз доходів та видатків у бюджетній установі (на прикладі Гусятинського коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя)." Master's thesis, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29878.

Full text
Abstract:
Робота містить теоретичне обґрунтування застосування бухгалтерського обліку в бюджетних установах, вивчення його методичних прийомів і формування доходів та витрат. Досліджено теоретичні основи обліку доходів і витрат в бюджетних установах, визначено економічну сутність та завдання обліку доходів, наведено їх класифікацію, визначено економічну сутність, класифікацію та завдання обліку витрат. Наведено економіко-правові аспекти організації обліку доходів і витрат. Охарактеризовано організацію аналітичного та синтетичного обліку доходів, розкрито методику проведення аналітичного та синтетичного обліку витрат. Досліджено методологію управлінського обліку в бюджетній установі як основу зниження видатків. Обґрунтовано теоретичні засади аналізу та аудиту доходів і витрат, проведено аналіз доходів та витрат бюджетної установи. Вивчено основні засади здійснення контрольно-аудиторських заходів при обліку доходів і витрат в бюджетних установах.
The work contains a theoretical justification for the use of accounting in budgetary institutions, the study of its methodological techniques and the formation of income and expenses. Theoretical bases of accounting of incomes and expenses in budgetary institutions are investigated, the economic essence and tasks of accounting of incomes are defined, their classification is given, the economic essence, classification and tasks of accounting of expenses are defined. The economic and legal aspects of organization of accounting of income and expenses are presented. The organization of analytical and synthetic accounting of incomes is described, the method of carrying out analytical and synthetic accounting of expenses is exposed. The methodology of management accounting in the budgetary institution as a basis for reducing expenditures is investigated. The theoretical bases of analysis and audit of income and expenses are grounded, the analysis of income and expenses of the budgetary institution is carried out. The basic principles of implementation of control and audit measures in accounting of revenues and expenditures in budgetary institutions are studied.
Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи обліку доходів і витрат в бюджетних установах 6 1.1. Економічна сутність та завдання обліку доходів, їх класифікація 6 1.2. Економічна сутність, класифікація та завдання обліку витрат 12 1.3. Економіко-правові аспекти організації обліку доходів і витрат 19 Розділ 2. Облік доходів і витрат у Гусятинському коледжі ТНТУ ім. І. Пулюя 24 2.1. Організація аналітичного та синтетичного обліку доходів 24 2.2. Методика проведення аналітичного та синтетичного обліку витрат 30 2.3. Методологія управлінського обліку в бюджетній установі як основа зниження видатків 37 Розділ 3. Теоретичні засади аналізу та аудиту доходів і витрат 41 3.1. Теоретичні основи проведення аналізу доходів та витрат бюджетної установи 41 3.2. Основні засади здійснення контрольно-аудиторських заходів при обліку доходів і витрат в бюджетних установах 45 Розділ 4. Аналіз доходів і видатків Гусятинського коледжу ТНТУ ім.І.Пулюя 51 4.1. Аналіз діяльності навчального закладу та кошторисних призначень 51 4.2. Аналіз складу і структури видатків 54 Розділ 5. Аналіз оцінки фінансового стану установи 59 5.1.Аналіз складу і динаміки активів 59 5.2. Аналіз фінансово-господарської діяльності бюджетної установи 63 Розділ 6. Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях 67 6.1. Охорона праці на підприємстві 67 6.2. Напрацювання заходів щодо зменшення дії вторинних факторів ураження, забезпечення життєдіяльності об’єкта у НС 70 Висновки та пропозиції 73 Список використаних джерел 77 Додатки 84
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Васюта, Тетяна В'ячеславівна. "Особливості обліку і аналізу доходів та видатків бюджетної установи на прикладі Борозенської об’єднаної територіальної громади Великоолександрівського району Херсонської області." Магістерська робота, 2019. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2706.

Full text
Abstract:
Васюта Т. В. Особливості обліку і аналізу доходів та видатків бюджетної установи на прикладі Борозенської об’єднаної територіальної громади Великоолександрівського району Херсонської області : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 071 "Облік і оподаткування" / наук. керівник В. П. Гринь. Запоріжжя : ЗНУ, 2019. 118 с.
UA : Кваліфікаційна робота: 118 с., 37 рис., 25 табл., 57 джерел. Об’єкт дослідження – господарські операції, пов’язані з обліком і аналізом доходів та видатків бюджетних установ, що підлягають бухгалтерському відображенню та контролю. Предметом дослідження є сукупність організаційних, теоретичних, методичних та практичних питань, пов’язаних з обліком і аналізом доходів та видатків в Борозенській об’єднаній територіальній громаді Великоолександрівського району Херсонської області. Мета дослідження полягає у розробці методичних підходів щодо вдосконалення бухгалтерського обліку та контролю доходів та видатків бюджетної установи на прикладі Борозенської ОТГ. Методи дослідження: сукупність способів і прийомів, за допомогою яких розкриваються основні питання і моменти в даній роботі. До них можна віднести: документацію (при вивченні методики і організації обліку), аналіз (при здійсненні критичної оцінки діючої практики обліку і нормативного його регулювання), вибірка при розгляді структури видатків установи та порядку розрахунків розмірів заробітної плати різних категорій працівників), порівняння, групування тощо. У процесі дослідження застосовуються прийоми групування, порівнянь, спостереження та узагальнення даних. За результатами дослідження запопоновано напрями удосконалення організації, забезпечення та розвитку бухгалтерського обліку в бюджетних установах та визначено шляхи їх реалізації. Надані рекомендаціїстворюють основу для вирішення проблем обліку.
EN : Qualification work: 118pp., 37 fig., 25 tab., 57 references. The object of study – business transactions related to accounting and analysis of revenues and expenditures of budgetary institutions, which are subject to accounting and control. The article of research is totality of the organizational, theoretical, methodical and practical questions related to the account and analysis of acuestss and charges inBorozenska United Territorial Communityof Gr.Alexander district of the Kherson area. The purpose of the study is to develop methodological approaches to improve accounting and control of revenues and expenditures of a budgetary institution, using the example of the Borozenska United Territorial Community. Methods of research: The set of methods and techniques by which the main questions and points in this paper are revealed. These include: documentation (in studying the methodology and organization of accounting), analysis (in carrying out a critical assessment of current accounting practices and regulatory regulation), sampling when considering the structure of expenditures of the institution and the procedure for calculating the salaries of different categories of employees), comparison, grouping. In the course of the research methods of grouping, comparisons, as well as synthesis, observation and generalization of data are used. According to the results of the research, the directions of improvement of organization, maintenance and development of accounting in budgetary institutions are suggested and the ways of their realization are determined. The recommendations provided form the basis for accounting issues.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сиромля, Ксенія Анатоліївна. "Планування та використання коштів бюджетної установи Запорізький національний університет." Магістерська робота, 2019. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2991.

Full text
Abstract:
Сиромля К. А. Планування та використання коштів бюджетної установи Запорізький національний університет : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування" / наук. керівник А. П.Кущик. Запоріжжя : ЗНУ, 2019. 116 с.
UA : Кваліфікаційна робота викладена на 116 сторінках друкованого тексту, містить 18 таблиць, 22 рисунки, 7 додатків. Перелік посилань включає 60 джерел, з них 5 іноземною мовою. Предметом дослідження є процес фінансового планування діяльності бюджетних установ. Метою кваліфікаційної роботи є оцінка ефективності планування та використання коштів в бюджетній установі, розробка пропозицій, щодо удосконалення методики їх планування і використання. Завдання: вивчення теоретичних основ обліку та аналізу ефективного планування доходів та видатків бюджетними установами; аналіз надходжень до спеціального та загального фондів, кошторисного планування Запорізького національного університету (на основі програмно-цільового фінансування); узагальнення результатів дослідження й обґрунтування пропозицій і висновків щодо удосконалення наявної методики фінансового планування та оптимізації використання коштів Запорізького національного університету. Методи досліджень: індукції та дедукції, теоретичного узагальнення, порівняльного аналізу, абстрактно-логічного підходу та спостереження. Одержані результати та їх новизна: запропоновано відмовитись від кошторисного планування та фінансування бюджетних установ й перейти на нормативно-подушний метод планування видатків та фінансування, що дозволить підвищити якість, ефективність і результативність розпорядження асигнованими коштами в бюджетних організаціях й змусить їх орієнтуватись на підвищення якості наданих ними послуг. Надані рекомендації створюють основу для вирішення проблем ефективного планування та оптимізації видатків в досліджуваній установі.
EN : The work is presented on 116 pages of printed text, contains 18 tables, 22 figures, 7 annex. The list of referеnces includes 60 sources, 5 of them in foreign languages. The subject of the study is the process of financial planning of budgetary institutions. The purpose of qualification work is to evaluate the effectiveness of planning and use of funds in a budgetary institution, to develop proposals for improving the method of planning and use. Objectives are to study the theoretical basis of accounting and analysis of effective planning of revenues and expenditures by budgetary institutions; analysis of revenues to special and general funds, estimated planning of Zaporizhzhya National University (on the basis of program-targeted financing); generalization of the results of the research and substantiation of proposals and conclusions on the improvement of the existing methodology of financial planning and optimization of the use of funds of Zaporizhzhya National University. Methods of research – induction and deduction, theoretical generalization, comparative analysis, abstract-logical approach and observation. The results obtained and their novelty: it is proposed to abandon the budget planning and financing of budgetary institutions and to switch to the normative and per capita method of planning expenditures and financing, which will allow to improve the quality, efficiency and effectiveness of disbursement of appropriated funds in budgetary organizations and to make them oriented towards quality assurance services. Expenditures from the state budget are necessary for the existence of budget organizations, so a well-established financial mechanism is required for the proper functioning of these institutions. It is necessary to change the current situation in the public sector, ie to take state institutions to a new, qualitatively perfect level of functioning by improving their financial support. This can be achieved by finding new sources of funding for such institutions to ensure their smooth operation. In these circumstances, it is extremely important to attract and accumulate external sources of funding, such as charitable and sponsorship contributions, government subsidies, grants and more. One of the effective innovative technologies for finding and attracting additional sources of funding is the technology of «fundraising», which is widely used in the experience of foreign social organizations. New forms of financing need to be introduced and existing forms need to be improved. This will allow budget institutions and organizations to raise additional funds on their own and spend them on their own needs, which can be an incentive for development. It is also important to improve the quality of budget services (the introduction of competitive mechanisms for spending budget funds in the social sphere). The recommendations provided form the basis for addressing the issues of effective planning and cost optimization in the institution under study.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography