Academic literature on the topic 'Корпоративна глобалізація'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Корпоративна глобалізація.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Корпоративна глобалізація"

1

Гурман, О. М., and І. М. Комарницький. "КОРПОРАТИВНІ КУЛЬТУРИ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ ТА МЕНТАЛЬНІ ДОМІНАНТИ УКРАЇНСЬКИХ ПРАЦІВНИКІВ: СТРУКТУРНО-ЦІННІСНИЙ АНАЛІЗ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 59 (June 18, 2020): 105–15. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-59-14.

Full text
Abstract:
Глобалізація світової економіки, злиття капіталів та інтернаціоналізація компаній зумовлює поступове зникнення економічних відмінностей. При цьому домінантним у забезпеченні конкурентоспромож-ності стає чинник корпоративної культури — базовий елемент інтелектуального капіталу. Присутність на українському ринку світових корпорацій актуалізує необхідність розуміння цінностей, сутності, відмінностей корпоративних культур та колаборації з ними ментальності українських працівників. У статті розглянуто зміст, сутність, структуру та цінності корпоративних культур найбільших автовиробників світу — “Toyota Motor Corporationˮ, “Volkswagen Groupˮ та “General Motorsˮ. Досліджено, що у випадку впровадження кор-поративної культури в свої представництва у новій країні керівництва транснаціональних компаній уважно вивчають місцеві особливості, менталітет людей та національні цінності і те, як їх можна адаптувати до своєї культури. Наведено найуживаніший підхід до вивчення національної складової в корпоративній культурі компанії, розроблений голландським дослідником проблематики крос-культурного менеджменту Г. Хофстеде. Розглянуто особливості національної складової в корпоративній культурі України, США, Японії та Німеччини. Консолідовано ментальні характеристики національної складової у корпоративній культурі українців. До-сліджено корпоративну культуру дилерського центру “Toyota Motor Corporationˮ — ТОВ “Гранд моторˮ у м. Хмельницькому. Доведено, що корпоративна культура підвищує ефективність роботи команди і вирішує задачі як індивідуального розвитку співробітників, так і розвитку компанії загалом. Вона створює передумови для формування стійкого та ефективно працюючого колективу, що чітко представляє місію компанії. Зроб-лено висновок, що вміле управління корпоративною культурою та використання її потенціалу робить можли-вими підвищення ефективності діяльності компанії та генерує позитивні економічні наслідки, такі як підви-щення відданості працівників та розвиток співпраці, вища продуктивність праці, краще виконання своїх функцій і покращення процесу прийняття рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Білорус, О. Г. "Постіндустріальна корпоративна глобалізація та гіперфінансіалізація процесів економічного відтворення." Фінанси України, no. 9 (238) (2015): 7–18.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чаркіна, Т. І. "ПРОБЛЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ." Актуальні проблеми філософії та соціології, no. 33 (March 27, 2022): 67–71. http://dx.doi.org/10.32837/apfs.v0i33.1053.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються проблеми дослідження інформаційної культури як складової частини загальної культури суспільства. Визначено, що інформаційна культура пов’язана зі становленням інформаційного суспільства, головну роль у якому відіграють знання й засновані на ньому технології, домінування інформації, прискорення технічного прогресу, глобалізація явищ і процесів.Визначено поняття «інформаційна культура», схарактеризовано її ознаки. Головною ознакою сучасного інформаційного суспільства є постійна взаємодія людини з інформацією, яка стала для неї життєвою необхідністю, але поряд із цим інформаційне середовище вимагає від неї необхідності мати знання, уміння, навички оперування інформацією; адаптуватися до змін у засобах і характері комунікації; уміти створювати інформаційні продукти, мати ціннісні установки.Дослідження інформаційної культури здійснюються у таких напрямах, як: інформаційна культура суспільства, інформаційна культура особистості, корпоративна (групова) інформаційна культура. Основні концепції формування інформаційного суспільства, включили різні складники процесів його розвитку – економічні, політичні, інформаційно-технологічні, соціокультурні.Існують два підходи до дослідження інформаційної культури: інформаційно-технологічний і соціокультурний. Перший дає можливість досліджувати культуру знання та поведінки зі знаками, даними, інформацією тощо. Другий – вивчати принципи та механізми, що забезпечують розвиток етнічних і національних культур, їхнє включення у загальний досвід людства.Проблемами формування інформаційної культури є перетворення інформації на зброю в економічній і політичній боротьбі, ведення «інформаційних війн», використання її як засобу керування свідомістю людини. Збільшення обсягів інформації у світі, її достовірність, актуальність становлять проблему для людини через обмеженість можливостей їх засвоєння. Означені проблемні питання досліджень інформаційної культури дають можливості для осмислення, ґрунтовного і системного її вивчення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Фостик, М. В. "Сучасний етап розвитку корпоративної глобалізації (критична оцінка)." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 35, ч. 1 (2002): 24–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Valiullina, Z. V. "Інформаційна безпека корпоративної економіки в умовах глобалізаційних процесів." Bulletin of the Dnipropetrovsk University. Series: Management of Innovations, no. 6 (July 1, 2016): 34. http://dx.doi.org/10.15421/191604.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах ХХІ ст. інформаційна безпека корпоративної економіки набуває все вагомішої ролі, а питання її забезпечення стають дедалі гострішими. Стрімке впровадження інформаційних технологій у всі сфери життєдіяльності суспільства та розвиток корпоративної економіки в умовах глобалізаційних процесів актуалізує проблему визначення обґрунтованих та ефективних шляхів забезпечення інформаційної безпеки.Метою написання даної статті є теоретико-методологічний аналіз і виявлення основних складників забезпечення інформаційної безпеки корпоративної економіки в умовах глобалізації для захисту інформації, напрямів підвищення ефективності та конкурентоспроможності економіки на світовому ринку. У процесі дослідження було застосовано такі методи: системний і порівняльний аналіз, метод узагальнення.Розглянуто теоретико-методологічні основи інформаційної безпеки корпоративної економіки. Систематизовано і надано результати порівняльного аналізу категорії «інформаційна безпека». Інформаційну безпеку запропоновано розглядати як інтегрований складник процесу забезпечення захисту інформації від внутрішніх і зовнішніх загроз і створення сприятливих умов для ефективного функціонування корпорацій і підвищення їх конкурентоспроможності.Досліджено особливості формування ефективної системи забезпечення інформаційної безпеки. Запропоновано вирішення проблеми ефективного функціонування системи інформаційної безпеки корпоративної економіки в умовах глобалізаційних процесів шляхом упровадження комплексу заходів, які враховують основні компоненти інформаційної безпеки: законодавчу; економічну; програмно-технічну; адміністративно-управлінську.Наукова новизна дослідження полягає в удосконаленні науково-методичного підходу до визначення складників інформаційної безпеки корпоративної економіки, які забезпечують комплекс політичних, економічних, організаційних, технічних та інших заходів, що сприяють реалізації інформаційних прав і інтересів корпорацій.Практичне значення одержаних результатів – забезпечення захисту інформації корпорацій від внутрішніх і зовнішніх загроз, створення сприятливих умов для ефективного функціонування корпорацій і підвищення їх конкурентоспроможності.Розробка заходів щодо забезпечення взаємодії інституційного середовища – подальша перспективна тема досліджень розвитку корпоративної економіки на основі паритету інформаційної безпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Голубнича, Г. П. "Стандартизація облікової інформації корпоративних фінансових структур у процесі глобалізації економіки." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 70 (2004): 20–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Shulika, A. A. "Вплив глобалізації на реформування системи взаємовідносин у політиці соціального партнерства." Grani 18, no. 4 (March 26, 2015): 90–95. http://dx.doi.org/10.15421/1715085.

Full text
Abstract:
Суб’єктами соціального партнерства виступають наймані працівники, роботодавці та державні органи влади. Але система, яка вже тривалий час ефективно регулює соціально­трудову сферу в межах держави, на сьогоднішній день майже не має впливу на нову міжнародну систему економічних та соціально­трудових відносин. Тому зараз ми можемо спостерігати швидку модернізацію суб’єктів політики соціального партнерства, особливо організацій роботодавців та найманих працівників. Найбільш інтенсивно розвиваються в сучасних умовах роботодавці та підприємці, які у більшості випадків і є причиною глобалізації економіки та соціальної сфери в світі. Крім того в сучасному світі простежується й тенденція до збільшення чисельності та впливу міжнародних неурядових організацій, зокрема профспілкових. У сучасних умовах необхідним є посилення контролю за виконанням домовленостей, який має здійснюватися на основі врахування положень міжнародних угод і створення механізму оперативного реагування координації діяльності міждержавних органів, профспілок і об’єднань роботодавців. Зокрема, сучасним напрямком діяльності української держави спрямованим на розвиток глобального соціального партнерства є сприяння приєднанню суб’єктів господарювання до Глобального договору ООН, який є найбільшою в світі добровільною ініціативою бізнесу, агентств ООН, трудових, громадських організацій та державних органів у сфері корпоративної соціальної відповідальності. Крім державних органів в Україні активним учасником процесу залучення до Глобального договору є Федерація роботодавців України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кошелєва, Оксана Борисівна, Олена Анатоліївна Кравчук, and Оксана Володимирівна Цисельська. "КОМУНІКАЦІЙНА КУЛЬТУРА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ФОРМУВАННЯ ІМІДЖУ КРАЇНИ." Питання культурології, no. 38 (October 29, 2021): 287–300. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1311.38.2021.247170.

Full text
Abstract:
Мета статті — визначити вплив комунікаційної культури на формування міжнародного іміджу країни. Методологія дослідження полягає у використанні методів аналізу і синтезу для вивчення «комунікаційної культури» та комунікативних технологій. Структурний метод дозволив визначити процеси комунікації та комунікативних функцій. Міждисциплінарний підхід застосовувався для виявлення інформаційних та комунікаційних технологій, спрямованих на формування міжнародного іміджу. Наукова новизна полягає у визначенні понять «комунікативна культура» та «віртуальна реальність» як особливого культурного простору з позицій формування іміджу країни на міжнародному рівні. Висновки. Доведено, що в умовах глобалізації відбувається розширення інформаційних систем та комунікаційних технологій, які характеризуються оперативністю, вільним доступом та впливом на суспільство. На міжнародному рівні типологія сучасних комунікацій охоплює медіадипломатію, публічну, електронну, іміджеву та культурну дипломатію, державний брендинг, інвестиційне іміджування, медіазв’язки, адвокасі, соціально-комунікаційні платформи, за допомогою яких створюється соціально-психологічний образ того чи іншого суб’єкта, який впливає на поведінку особистості в культурній та політичній сфері. Комунікаційна культура визначається панівними в суспільстві нормами та способами фіксації, збереження і поширення культурних змістів, а суспільна комунікаційна система є упредметненою комунікаційною культурою. Комунікативні технології розглядаються як суспільно-політичний феномен, що функціонує в різних формах, реалізується через інструменти та механізми задоволення національних (державних) корпоративних та суспільних інтересів. Отже, в інформаційному суспільстві комунікація займає домінуючі позиції, а віртуальна реальність сприймається як особливий культурний простір.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Тарасюк, Галина Миколаївна. "Логістичні рішення та управління постачаннями в компанії: виклики часу." Економіка, управління та адміністрування, no. 4(98) (December 29, 2021): 42–48. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2021-4(98)-42-48.

Full text
Abstract:
Процеси глобалізації, розвитку конкуренції, використання нових систем управління вимагають постійної адаптації логістичної системи підприємства до умов внутрішнього та зовнішнього середовищ. Логістична стратегія визначає зв’язок між стратегією розвитку організації та операційними стратегіями в частині логістичної політики підприємства та логістичних завдань, які визначені поточними планами діяльності. Місце логістичної стратегії визначається між довгостроковими рішеннями підприємства (місія підприємства, логістична місія, корпоративна стратегія, виробнича стратегія, маркетингова стратегія, логістична концепція) та рішеннями тактичними й оперативними (логістичні технології, системи, підсистеми, модулі, бізнес-процеси, операції та функції, інформаційне забезпечення). Найбільшою проблемою, з якою бізнес зіткнувся під час поширення COVID-19, був зрив ланцюгів поставок. Більшість компаній усвідомили, наскільки вразливі їхні ланцюги поставок, прийняли рішення про диверсифікацію, знайшли нових постачальників. Окрім того, нові технології стали в нагоді для компаній у цей період. У статті розглядаються зміни в логістичних процесах, які були викликані пандемією, проаналізовані інноваційні технології, які доцільно використовувати у сфері логістики в сучасних умовах цифровізації процесів. Зокрема, приділяється увага особливостям використання технологій Big Data Analytics, Machine Learning і Internet of Things. Визначено основні переваги та обґрунтовано їх ефективність у логістиці. Доведено, що важливим поряд із впровадженням інноваційних технологій є формування нових бізнес-моделей, інтегрування в діяльність рішень по штучному інтелекту, застосування цифрових двійників тощо. Використання автоматизованої системи управління логістикою дозволить не лише оптимізувати роботу, упорядкувати комунікацію, контролювати та скорочувати витрати, а й забезпечить довгострокову конкурентоспроможність компанії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Stadnyk, M. V. "Моделювання можливого впливу податку на виведений капітал на економіку України." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 2 (April 25, 2019): 123–34. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2019.02.13.

Full text
Abstract:
Одним із основних напрямів підвищення ефективності функціонування та рівня прибутковості українських підприємств є удосконалення оподаткування прибутку, отриманого у результаті їх господарської діяльності. Однак глобалізація економіки в частині вільного переміщення капіталу з високо- до низько оподатковуваних юрисдикцій призвела до ерозії бази оподаткування податку на прибуток підприємств у світових масштабах. Виникнення такої проблеми міжнародного значення актуалізує потребу у дослідженні альтернативних підходів до оподаткування прибутку підприємств та оцінки їх економічного впливу на економічне середовище. Метою статті є вивчення альтернативних підходів реформування податку на прибуток підприємств у проекції міжнародного досвіду та використання економіко-математичного моделювання. Наукова новизна статті полягає в аналізі комплексного підходу до вивчення впливу податку на виведений капітал (за умови запровадження) на економіку України через побудову дискретної моделі рівноваги на основі поєднання економіко-математичних функцій, що стосуються діяльності суб’єктів господарювання та домогосподарств. За основу було взято дискретну (динамічну) модель рівноваги Функе та Струліка, що являє собою просту екзогенну модель зростання з нееластичною пропозицією робочої сили. У результаті побудови моделі зроблено висновок, що відміна традиційного податку на прибуток підприємств зменшує можливість впливу на зміну структури інвестицій через те, що всі залишки прибутку однаково не оподатковуються. Це є негативним фактором для економіки України, структурна перебудова якої орієнтована на вироблення продукції з високою доданою вартістю. Разом з тим, є вірогідність того, що поява нетрадиційних відмінностей в оподаткуванні капіталу та трудових доходів спричинить ускладнення адміністрування податків. Одночасно така різниця в оподаткуванні може створювати стимули для зміни організаційно-правової форми власності від приватної до корпоративної (акціонерної), що призведе до переміщення трудового доходу в бік капіталу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Корпоративна глобалізація"

1

Гармаш, Сергій Володимирович, and Анастасія Вадимівна Дрозд. "Особливості формування гнучкої системи управління в сучасних умовах." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27740.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Думанська, К. С., and K. S. Dumanska. "Стратегізація корпоративного управління промисловими компаніями за умов глобалізації." Дисертація, Хмельницький національний університе, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11727.

Full text
Abstract:
В результаті проведених досліджень компаній різних типів в контексті світового економічного простору в дисертації виявлено та підтверджено прикладами основний принцип створення, функціонування та розвитку компаній, що полягає у процесі акціонування капіталу та визначено основні завдання формування сучасних вітчизняних компаній. Досліджено і виявлено причини появи компаній у світовому економічному просторі та показано різницю в процесах створення компаній на теренах України та у світовій економіці, а саме: вітчизняні компанії та компанії, що розташо вано на території колишніх радянських республік створено в результаті роздержавлення суб’єктів державної власності та їх приватизації, в той час як основою світових тенденцій формування корпоративної власності став процес примусової консолідації суб’єктів приватного сектору малого і середнього розміру у монопольні та олігополістичні утворення. В процесі розшифровки історичної парадигми виникнення корпоративних суб’єктів господарювання виявлено аспекти впливу концептуальної природи історичної епохи на формування компаній; проаналізовано кожну з історичних епох з точки зору концепції виникнення та існування, передумов формування компаній та економічних досягнень кожної з епох в розрізі історико-географічного підґрунтя. В роботі запропоноване авторське визначення корпоративного управління, яке на відміну від існуючих, наголошує на стратегічному аспекті систематизації організаційних процесів структуризації діяльності компанії в цілому та його конкурентоспроможних підрозділів зокрема. Отже, з точки зору автора, «корпоративне управління – це стратегічний аспект систематизації процесів структурування, організації та планування розвитку компанії в цілому та диверсифікації самодостатніх конкурентоспроможних стратегічних зон господарювання в напрямі розширення та поглиблення діяльності компанії на нові ринки або їх сегменти на вигідних для компанії умовах». У запропонованому визначенні корпоративного управління автор наполягає на значенні організаційної складової корпоративного управління в процесі егулювання діяльності не тільки компанії в цілому, а також підприємств-учасників/ компаній-учасників та стратегічно перспективних підрозділів, виділених у стратегічні зони господарювання. Проведений аналіз ретроспективи виникнення поняття «стратегізація» та «стратегування» виявив концептуальну основу стратегізації, яка з точки зору автора «полягає у процесі розробки стратегії компанії на основі поглибленого аналізу факторів оточення з урахуванням їх емерджентних змін та волатильних коливань із застосуванням стратегічних технологій та корпоративної методології дослідження особливостей розвитку компанії за умов невизначеного загрозливого середовища». Аналіз етимології поняття «стратегізація» підтвердив необхідність уточнення даної дефініції у зв’язку з відсутністю чіткої та однозначної характеристики стратегізації як економічної категорії. Таким чином, сформульоване авторське бачення поняття «стратегізація», а саме: «стратегізації компанії» – це специфічний управлінський підхід, що поєднує стратегічне прогнозування, моніторинг та швидке реагування на зміни оточення шляхом застосування набору стратегій скорегованих згідно поточної ситуації. Автор також надає інше визначення, стратегізації, яке визначає цільове призначення стратегізації як аспекту корпоративного управління, а саме: «стратегізація – це багаторівневий процес розробки і формування корпоративної стратегії за вертикаллю управління від портфельної до набору функціональних стратегій». В результаті досліджень було виявлено, що модель вітчизняного корпоративного управління находиться в стадії формування, у зв’язку з чим було розроблено концепцію системи корпоративного управління для вітчизняних компаній. Розроблену концепцію системи управління компанією засновано на системі консолідуючих принципів. Створення даної концепції спрямоване на формування ефективних стратегічних зон господарювання згідно обґрунтованих напрямів диверсифікації, а також вибір найбільш перспективної з них для подальшого розвитку як потенційного підприємства-учасника компанії; дану концепцію розроблено з метою формування системного корпоративного управління компанією в умовах глобалізації. Основою сформульованої концепції стала модель системи управління компанією на основі консолідуючих принципів, яка наочно відображуєконцептуальні зв’язки між стратегізованими складовими процесу функціонування компанії. Автором сформовано системний підхід до визначення оптимального розміру підприємств- учасників диверсифікованої компанії. З одного боку, розроблений системний підхід надає можливість врахувати вплив внутрішніх економічних факторів консолідації підприємств-учасників на їх розмір, а з іншого боку, визначає вплив зовнішніх факторів оцінки ефективності експортно-імпортних процесів з урахуванням можливості визначення доцільності сегментарної транснаціоналізації компанії. Застосування системного підходу до визначення оптимального розміру підприємств- учасників компанії дозволяє визначати оптимальні обсяги виготовлення продукції як для компаній, що забезпечують не лише внутрішній ринок країни, але можуть бути використаніі для експортно- орієнтованих компаній. Запропонований системний підхід забезпечує ефективність розподілу ресурсівта повноважень в межах диверсифікованої компанії. За результатами досліджень в дисертації виділено три історичні віхи міжгалузевої спеціалізації компаній; виявлено основні напрями міжнародного виробничого кооперування та напрями міжнародної співпраці як прояву світової економічної інтеграції та глобалізації економічних процесів. З метою систематизації виявлених напрямів міжнародної співпраці в сферах виробництва, товарообміну та фінансових відносин обґрунтовано економічну природу прояву процесів глобалізації та систематизовано форми прояву міжнародної співпраці на прикладах функціонування внутрішніх та міжнародних систем комерційних угод. Дослідження результатів причинно-наслідкового ланцюжка формування основних теорій виникнення, функціонування та розвитку компаній в глобальному середовищі показало особливості їх впливу на створення транснаціональних корпораційз урахуванням факторів глобалізації економічних процесів, що розкриває історичні причини та визначає сучасні тенденції розвитку глобальних корпоративних утворень. В свою чергу розкриття причинно-наслідкового зв’язку появи міжнародних економіко- політичних альянсів, історичної природи їх розвитку та цілей дає можливість спрогнозувати подальший розвиток «економічних держав» та їх вплив на глобальні світові процеси. Згідно методу рейтингових оцінок в роботі проаналізовано більше 20-ти найбільш успішних машинобудівних компаній України та оцінено тенденції їх стратегічного розвитку і стратегічний рівень можливостей успішної діяльності у стратегічному періоді. За результатами аналізу та оцінки успішн ості функціонування вітчизняних машинобудівних компаній на основі їх рейтингових позицій, показників доходності та прибутковості, автором запропоновано шляхи стабілізації розвитку вітчизняних машинобудівних компаній з урахуванням можливих сприятливих умов ведення бізнесу в Україні на основі запровадження основних принципів стратегізації компанії, а саме: розробка стратегії на всіх рівнях корпоративного управління, формування стратегічних зон господарювання у потенційних сферах майбутнього розвитку компанії, прогнозування рівня емерджентності виникнення загроз в сфері економічного оточення,визначення показників волатильності секторів машинобудівного ринку,формування набору стратегічних реакцій компанії на не прогнозовані зміни економічного оточення. На основі результатів дослідження глобальних світових покажчиків рівню розвитку країни в роботі сформульовано типологію глобальних індексів за двома напрямами, а саме: згідно способів розрахунку індикаторів і за напрямами глобалізації. Згідно сформованого методологічного базис у за типологіями глобальних індексів автором проаналізовано та синтезовано рейтингові позиції України в глобальних рейтингах і виявлено тенденції стратегізованого розвитку країни в контексті глобального простору. Секторальний аналіз промисловості України в цілому та машинобудівного сектору зокрема, проведений автором за період з 2010 року і донині, виявив загрозливі тенденції зниження кількості машинобудівних компаній з внутрішнім капіталом на користь появи малих та середніх підприємств з будівництва комплектуючих машинобудівної галузі із зовнішнім іноземним капіталом, що свідчить про зниження експортного потенціалу України на зовнішньому ринку машинобудівної продукції та необхідність підтримки експортно-орієнтованих компаній на державному рівні. Сегментарна оцінка машинобудівного комплексу України на базі індексного підходу, проведена автором за період з 2011 року і донині, виявила наявність резервів стратегічного потенціалу розвитку таких сегментів машинобудування як виробництво автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів та виробництво машин і устаткування, не віднесених до інших угруповань в 2019 році та виробництво електричного устаткування і виробництво комп’ютерів, електронної та оптичної продукції в 2020 р. Результати сегментарної оцінки машинобудування в Україні свідчить про необхідність розробки програм стратегізації ро звитку виявлених потенціально успішних сегментів та інвестиційної підтримки нерентабельних сегментів з метою запобігання їх занепаду. Таким чином, за умов законодавчої підтримки корпоративного бізнесу України, не відкидається потенційна можливість відновлення стратегічного розвитку машинобудівного комплексу України. Подібна ситуація підтверджена результатами оцінки прогнозних тенденцій витрат на виробництво продукції компаній, середніх та малих підприємств за видами економічної діяльності та рентабельності операційної діяльності компаній на п’ятирічний період, які свідчить про можливе зростання як витрат так і рентабельності з урахуванням ситуації стабільної беззбитковості суб’єктів господарювання. В результаті оцінки потенціалу розвитку машинобудування Хмельницької області на основі кластерного підходу було виявлено 4 сегменти, у виробництві продукції яких задіяні успішні, еззбиткові, компанії Хмельницької області в цілому та м. Хмельницького зокрема, а саме: ПАТ «Укрелектроапарат», ДП «Новатор», АТ «Завод»Темп». Серед виявлених перспективних сегментів машинобудування за даними 2019 року визначено виробництво обладнання для вимірювання, дослідження та навігації; виробництво вузлів і деталей для автотранспортних засобів та виробницт во електродвигунів, генераторів, трансформаторів, електророзподільної та контрольної апаратури, що забезпечують,відповідно, 3,3%, 7,7% та 7,1% доданої вартості машинобудування в економіці України. В роботі здійснено оцінку потенціалу сталого розвитку представників корпоративного бізнесу Хмельницької області, і за результатами сегментарного аналізу кластерного потенціалу згідно кластерного підходу найбільш перспективними в Хмельницькій області виявлено ДП «Новатор» (в сегменті виробництва обладнання для вимірювання, дослідження та навігації (LQ=6,4)) та ПАТ «Укрелектроапарат» (в сегменті виробництва електродвигунів, генераторів, трансформаторів, електророзподільної та контрольної апаратури (LQ=2,8)). Результати оцінки фінансово-економічної активності та резервів стратегічного розвитку найбільш успішних компаній м. Хмельницьког о (ПАТ «Укрелектроапарат», ДП «Новатор»,АТ «Завод»Темп») за період діяльності з 2009 до 2020 рр. на основі методології оцінки маржинального прибутку підтвердило наявність несприятливих стратегічних тенденцій в Українській промисловості та існування загроз нестійкого подальшого розвитку зазначених компаній у зв’язку з наявністю низьког ації обґрунтовано доцільність формування методологічного підходу до оцінювання потенціалу успіху сталого розвитку компанії та запровадження його до практики корпоративного управління як одного з аспектів стратегізації управлінських процесів. З цією метою в роботі проаналізовано наявні концепції визначення та управління сталим розвитком компаній в умовах глобалізації; виявлено поліспрямованість розуміння стало о розвитку компанії в економічному, соціальному та економічному н апрямах; зазначено взаємозалежність понять «сталий розвиток» та «корпоративна відповідальність» в контексті стратегічного розвитку компанії. Запропоновано авторське бачення поняття «потенціал успіху сталого розвитку компанії », яке наголошує на значенні успішної діяльності компанії як ключового фактору її конкурентоспроможності та ефективності на ринку. Удосконалено механізм стратегізації управління промисловою компанією в умовах невизначеного економічного оточення, в результаті впровадження якого виявлено дієвість запропонованої управлінської розробки в процесі застосування в ситуації формування набору альтернативних корпоративних стратегій та вибору ефективних стратегічних рішень. Механізм страте гізації корпоративного управління промисловою компанією завдяки багатозначній варіативності формування набору альтернативних стратегій дозволяє визначити стратегічні перспективи та сформувати стратегічні напрями розвитку компанії; формування і впровадження механізму передбачає проходження таких етапів як розробка набору стратегічних альтернатив, формування оригінальних стратегічних дій (ходів), прогнозування можливих змін факторів середовища компанії, розробка набору альтернативних стратегій розвитку компанії за результатами прогнозів, реалізація стратегії на всіх функціональних рівнях, і перший з етапів було удосконалено порівняно з подібними ме тодами, що застосовуються у процесі розробки стратегії регіону в Україні та за кордоном. Розроблено науково-методичний підхід до моделювання процесу стратегізації корпоративного управління, з огляду на відсутність подібних підходів в управлінських процесах українськими компаніямиця розробка є достатньо вагомим внеском, сутність якого полягає у послідовному застосуванні аспектів моделювання стратегізованих процесів управління, а саме: моделювання системи управління набором стратегічних зон господарювання в промисловості шляхом застосування теорії ігор, розробка моделей процесу вибору напряму успішного стратегізованого р озвитку компанії та прийняття поліваріантних управлінських рішень. Метою застосування подібного підходу в практиці корпоративного управління є створення стратегізованої моделі корпоративного управління промисловою компанією за умов глобалізації. Основою розроблених моделей стратегізації машинобудівних компаній стали теорія ігор, аспекти математичного моделювання у вигляді побудови лінійних логарифмічних залежностей, метод аналізу ієрархій з оцінкою гармонійності на основі системної ентропії. Концепція науково-методичного підходу до моделювання процесу стратегізації корпоративного управління передбачає наявність моделей, що різнобічно розкривають сутність стратегізації корпоративного управління. Тому в контексті розроблено і схематично представлено моделі, які послідовно розкривають сутність даного підходу, а саме: моделі стратегізації промислової компанії на ринку та моделі організації та приведення в дію процесу стратегізації корпоративного управління
The dissertation investigates the theoretical provisions, scientific and methodological basis and practice-oriented principles of industrial companies corporate management in the context of economic processes globalization in Ukraine and abroad. According to the research results, the main scientific-m ethodological and practice-oriented achievements of the author are presented in the form of an annotation. Theoretical-methodological and evaluation-analytical research results are analyzed in Sections 1, 2, 3, and the results of practice-oriented research directions are presented in Sections 4, 5 of the given dissertation. Sections 1-2 analyze, identify and evaluate aspects of industrial companies corporate management strategy, namely: the problems of company as a business entity in the global economic space context, identification of administrative and legal status and definition of the company as a business entity, types of companies, modelling of domestic corporate management, definition and substanti ation of the necessity to strategize and develop the company management system concept, systematization of approaches in determination the optimal size of enterprises-as diversified company-members, problems of globalization of the world economic environment, identification of diversified companies and non-diversified ones in the system of strategic corporate management, guidelines on profil ing global indexes and rating evaluation of the company's development strategy in globalizati on context. Section 3 systematizes, evaluates and identifies the reserves of sustainable development and management potential of successful business entities of Ukraine in general and Khmelnytsky region in particular based on the use of systematic analytical and methodological tools for the research. Thus, the reserves of sustainable development of strategic engineering companies of Ukraine and Khmelnytsky region, were identified by means of successful corporate businesses rating in the field of mechanical engineering, sectoral analysis of industry, segmental assessment of machine building in Ukraine, based on the index approach (conducted by the author for the period from 2011 to the present), potential assessment of the mechanical engineering based on the cluster approach, potential assessment of On the sustainable development of corporat business of Khmelnytsky region. Based on the analysis the basis of the analysis results of the main theories causal chain formation of companies origin, functioning and development in the global environment were revealed and features of their influence on the creation of transnational corporations where taking into account the factors of economic processes globa lization. In turn, the disclosure of the causal link between the emergence of international economic and political alliances, the historical nature of their development and goals makes it possible to predict the further development of "economic states" and their impact on global processes. According to the rating assessments method more than 20 most successful machine-building companies of Ukraine were analyzed and the tendencies of their strategic development and strategic level of successful activity opportunities in the strategic period were estimated. Based on the results of th e analysis and domestic machine-building companies evaluation on the basis of their rating positions and profitability, the author proposes ways to stabilize the development of domestic machine-building companies taking into account possible favourable conditions for doing business in Ukraine. Elaboration of strategies at all corporate management levels, formation of strategic business zones in potential areas of company’s future development, forecasting the level of emergence of threats in the economic environment, determining the volatility of machine market sectors, forming a set of strategic reactions to unpredictable changes in the economic environment. Based on the study results of global world indicators of the country development level, the types of global indexes are formulated in two directions according to the methods of calculating indicators and the directions of globalization. Grounded on the formed methodological basis according to the typolog ies of global indices, the author analyzes and synthesizes the ranking positions of Ukraine in global rankings and identifies trends in the strategic country development in the context of the global environment. The sectoral analysis of the of Ukrainian industry in general and the machine-building sector in particular, conducted by the author for the period from 2010 to the present, revealed threatening trends in the number of machine-building companies with domestic capital in favour of small and medium-sized enterprises w ith foreign capital that proves Ukrainian export potential reduction in the foreign market of machine-building products and the necessity to support export-oriented companies at the state level. Segmental assessment of the machine-building complex of Ukraine on the basis of the index approach, conducted by the author for the period from 2011 to the present, revealed the presence of strategic potential reserves for such machine building segments as production of vehicles, trailers and other vehicles and machinery and equipment production and other groups in 2019 and the production of electrical equipment, computers, electronic and optical products in 2020. The results of the segmental assessment of mechanical engineering in Ukraine indicate the need of programs development to strategize the development of potentiall y successful segments and investment support for unprofitable segments in order to pr event their decline. Thus, under the legislative support conditions of corporate business in Ukraine, the potential possibility of strategic development resumption of the Ukrainian machine-building complex is not ruled out. This situation is confirmed by the results of the forecast trends assessment in company’s production costs, medium and small enterprises by type of their economic activity and cost -effectiveness of companies operating activities for five years period that indicates a possible increase of both costs and cost-effectiveness which takes into consideration the situation of stable break-even management. As a result of assessing the machine building development potential in Khmelnytsky region on the cluster approach basis, 4 segments were identified, in the production of which were involved successful companies of Khmelnytsky and Khmelnytsky region. Among the identified promising segments of mechanical engineering according to 2019 data were outlined such like as: production of equipment for measurement, research and navigation; production of components and parts for motor vehicles and production of electric motors, generators, transformers, electrical distribution and control equipment, which provide, respectively , 3,3%, 7,7% and 7,1% of mechanical engineering value added in the economy of Ukraine. The paper evaluates the potential of corporate business sustainable development in Khmelnytsky region. Thus, according to the results of segmental analysis of cluster potential due to the cluster approach, the most promising in Khmelnytsky region were identified: "Novator" company in the segment of equipment for measurement, research and navigation (LQ=6,4 )) and "Ukrelektroaparat" company in the segment of production of electric motors, generators, ransformers, electrical distribution and control equipment (LQ=2,8). According to the results of the assessment of financial and economic activity and reserves of strategic development of the most successful companies of Khmelnytsky are "Ukrelectroapparat", "Novator", "Plant" Temp for the period from 2009 to 2020. The methodology of estimating marginal profit confirmed the presence of unfavourable strategic trends in Ukrainian industry and the existence of threats to the unstable development of these companies due to the low safety margin. Summing up the results of analysis and evaluation of the state and reserves of machine-building companies sustainable development in Ukraine and Khmelnytsky region, mentioned above, made it necessary the development of scientific and methodological approaches to the formation of sustainable development management companies in Chapters 4 and 5 of the dissertation. The dissertation substantiates the expediency of forming a methodological approach to assessing the company’s success potential of sustainable development and its introduction into corporate management practice of as one of the aspects of strategic management processes. For this purpose, the paper analyzes the existing concepts of defining and managing companies sustainability in globalization context, reveals the direction of understanding the of the company’s sustainable development in social and economic areas and the interdependence of the concepts of "sustainable development" and "corporate responsibility" in the context of company’s strategic development. The author's vision of the concept "success potential of company’s sustainable development" is offered. This concept emphasizes the importance of company’s successful activity as a key factor of its competitiveness and efficiency in the market. The mechanism of strategizing the management of an industrial company in an uncertain economic environment has been improved and as a result of which the effectiveness of the proposed management development in the process of forming a number of alternative corporate strategies and choosing effective strategic decisions has been revealed. The mechanism of an industrial company’s corporate management strategy due to the multiple-valued variability of the formation of a set of alternative strategies allows to determine the strategic prospects and to form company's development strategic directions. Formation and implementation of the mechanism of overcoming of such stages as a set of strategic alternatives development can provide the formation of original strategic actions, possible changes forecasting in company's environment, development of a set of alternative development strategies based on forecasts, strategy implementation at all functional levels and one of these stages has been improved comparing to similar methods used in the strategy developing process in Ukraine and abroad. A scientific and methodological approach to corporate management modelling process has been developed, taking into consideration the lack of similar approaches in management processes of Ukrainian companies, the essence of presented approach is in the consistent application of aspects of modelling strategic managem ent processes, namely: modelling management system set of strategic management game theory, development of models of the process of choosing the direction of successful of company’s strategic development and taking multivariate management decisions. The purpose of applying such an approach in the practice is to create corporate management strategic model of an industrial company in the context of globalization. The basis of the developed models of trategizing of machine-building companies became game theory, aspects of mathematical modelling in th e form of construction of linear logarithmic dependences, a method of the analysis of hierarchies with an estimation of harmony on the basis of system entropy. The application of the dominant result criteria in the relevant system ensured the selection of the most competitive SBU from the set and substantiation of the peculiarities of their further development. Based on the experience of well-known World companies a model of the process of choosing the most effective direction of the company strategic development by means of hierarchies analysis based on system entropy with harmony assessment is developed. The concept of scientific and methodological approach to modelling the corporate management strategizing process involves the existence of models that comprehensively reveal the essence of corporate management strategizing. Therefore, in the context were developed and schematically presented models that cons istently reveal the essence of this such like approach, as: models of strategizing an industrial company in the market and a model of organization and implementation of strategizing corporate management process. conducted in Sections 1-3 of the functioning, financial and economic activity in the context of industrial companies globalization, Sections 4, 5 propose solutions of identified problems of corporate business entities strategic development. Thus, the methodological approach of evaluating the success of company sustainable development was elaborated, the mechanism of industrial company corporate management in the unstable economic environment was improved and comprehensive scientific and methodological approach to modelling corporate management processes based on multivariate choice and effective management decisions was formed. In dissertation the author investigates the administrative and legal basis for the emergence of the company as a business entity in the frame of Ukrainian market space due to domestic business globalization in the process of gradual privatization of industrial market participants. As a result of etymological research, a synonymous identity of the terms "association", "association of enterprises", "company", "corporation", "business association", "corporate association" was revealed, and as a result such generalizing term as "corporate formation" was proposed for domestic non-diversified companies. At the same time , for transnational and multinational corporations, i.e. diversified companies, the term "global cor porate formation" was proposed in order to clarify their nature and functioning peculiarities in the context of global socio-cultural, political and economic integration of diversified companies. Systematization of the terms which take into account the examples of development and transnational corporations functioning and other "global corporate entities" allows to systematize global corporate formations according to their origin, objectives and development. Taking into consideration the necessity to identify the concepts of association, the company and the orporation in the author's interpretation, the work provides certain definition of these concepts. Thus, from the author's point of view, "an association characterizes the combination of two or more enterpri ses under a mutually beneficial economic alliance enshrined in the agreement, in order to increase economic potential and future development through resource accumulation and distribution of organizational, production and management powers, space of Ukraine ", and as it can be seen, the author's definition emphasizes the existence of an alliance agreement as a basis for creating a corporate associat ion, which in contrast to the definitions of "association" by other authors explains expands understanding of its administrative and legal positions and market opportunities. Under the term "company", the author proposes "an integrated association of independent entities operating on the basis of capitalization as a single economic complex with a closed production cycle in one or more industries and specializes in the production of a strategic set of product groups with a governing body (board of directors) with different authority degrees depending on the company types with the participation of companies members in the management structure and shareholders", and it is evident that in contrast to previously given interpretations the term "company" as a business entity systematizes and accumulates maximum companies characteristics in a single definition. As a result of research of different types of companies in the context of the world economic environment in the dissertation identified and confirmed by examples the basic principle of creation, operation and development of companies, which is in the process of capitalization and identified the main tasks of modern domestic companies. The reasons for companies emergence in the world economic environment are studied and revealed and the difference in companies creating processes in Ukraine and in the world economy is shown. Thus domestic companies and companies, situated on the territories of former Soviet republics were created as a result of privatization, while the basis of global trends in the formation of corporate ownership was the process of forced consolidation of small and medium-sized private sector entities into monopoly and oligopolistic entities. In the process of explaining and deciphering the historical paradigm of the corporate entities emergence aspects of the historical era conceptual nature on companies influence formation were revealed; each of the historical epochs in terms of the origin concept and existence and the prerequisites for companies formation and economic achievements of each pochs, taking into account their historical and geographical basis, were depicted and analyzed. The paper proposes the author's definition of corporate management, which, in contrast to the existing ones, emphasizes the strategic aspect of organizational processes systematization of the company’s structuring in general and its competitive units in particular. Thus, from the author's point of view, “corporate management is a strategic aspect of structuring systematization, organization and planning of company's development as a whole and diversification of self-sufficient competitive strategic business zones in the direction of expanding and deepening the company to new markets or segments on beneficial conditions ». In the proposed definition of corporate management the author insists on the importance of corporate management organizational component in the process of regulating not only the company as a whole, but also participating companies / participating enterprises and strategically promising units allocated in strategic management areas. Retrospective analysis of the "strategizing" concept emergence revealed its conceptual basis, which from the author's point of view "is in the process of developing the company's strategy based on in-depth analysis of environmental factors, research of company development features in conditions of unstable threatening environment». Analysis of term "strategization" etymology confirmed the need to clarify this definition due to the lack of a clear and unambiguous description of strategy as an economic category. Thus, the author's vision of the "strategy" concept is formulated in the following way: "company strategy" is a specific management approach that combines strategic forecasting, monitoring and rapid response to changes in the environment by applying a set of strategies adjusted to the current situation. The author also provides another definition of strategizing, which defines the purpose of strategizing as an aspect of corporate management. In this case, "strategizing is a multilevel process of developing and forming a corporate strategy by vertical management from portfolio to a set of functi onal strategies." According to the results of the investigations, it was found that the model of domestic corporate management is in the process of formation and in this connection the concept of a corporate management system for domestic companies was developed. The developed concept of the company's management system is based on a system of consolidating principles. The creation of this concept is aimed at the formation of effective strategic management areas in accordance with reasonable areas of diversification, as well as the selection of the most promising of them for further development as a potential of the company’s member, this concept is developed for the purpose of system corporate management formation in conditions of globalization. The basis of the formulated concept was a model of the company management system based on consolidating principles, which clearly reflects the conceptual links between the strategic components of the company's operation. Systematic approach to the determination the participating companies optimal size of diversified company was formed and proposed by the author. On the one hand, the developed system approach provides an opportunity to take into account the impact of internal economic factors of participating companies consolidat ion on their size, and on the other hand, determines the impact of external factors assessing the effectiveness of export-import processes. The application of a systematic approach to determining the companies participating optimal size allows to determine the companies optimal production volumes that are provided not only in the domestic market but are suitable for export-oriented companies. The proposed system approach ensures the efficient allocation of resources and authority within a diversified company. Research results of the dissertation highlights three historical milestones of of companies intersectoral specialization and main directions of international industrial cooperation and international cooperation directions as a manifestation of world economic integration and globalization of economic processes are revealed. In order to systematize the identified areas of international cooperation in the fields of production, trade and financial relations, the economic nature of globalization, forms of international cooperation on the examples of domestic and international systems of commercial agreements were systematized. On the basis of the analysis results of the main theories causal chain formation of companies origin, functioning and development in the global environment were revealed and features of their influence on the creation of transnational corporations where taking into account the factors of economic processes globa lization. In turn, the disclosure of the causal link between the emergence of international economic and political alliances, the historical nature of their development and goals makes it possible to predict the further development of "economic states" and their impact on global processes. According to the rating assessments method more than 20 most successful machine-building companies of Ukraine were analyzed and the tendencies of their strategic development and strategic level of uccessful activity opportunities in the strategic period were estimated. Based on the results of th e analysis and domestic machine-building companies evaluation on the basis of their rating positions and profitability, the author proposes ways to stabilize the development of domestic achine-building companies taking into account possible favourable conditions for doing business in Ukraine. Elaboration of strategies at all corporate management levels, formation of strategic business zones in potential areas of company’s future development, forecasting the level of emergence of threats in the economic environment, determining the volatility of machine market sectors, forming a set of strategic reactions to unpredictable changes in the economic environment. Based on the study results of global world indicators of the country development level, the types of global indexes are formulated in two directions according to the methods of calculating indicators and the directions of globalization. Grounded on the formed methodological basis according to the typologies of global indices, the author analyzes and synthesizes the ranking positions of Ukraine in global rankings and identifies trends in the strategic country development in the context of the global environment. The sectoral analysis of the of Ukrainian industry in general and the machine-building sector in particular, conducted by the author for the period from 2010 to the present, revealed threatening trends in the number of machine-building companies with domestic capital in favour of small and medium-sized enterprises w ith foreign capital that proves Ukrainian export potential reduction in the foreign market of machine-building products and the necessity to support export-oriented companies at the state level. Segmental assessment of the machine-building complex of Ukraine on the basis of the index approach, conducted by the author for the period from 2011 to the present, revealed the presence of strategic potential reserves for such machine building segments as production of vehicles, trailers and other vehicles and machinery and equipment production and other groups in 2019 and the production of electrical equipment, computers, electronic and optical products in 2020. The results of the segmental assessment of mechanical engineering in Ukraine indicate the need of programs development to strategize the development of potentiall y successful segments and investment support for unprofitable segments in order to prevent their decline. Thus, under the legislative support conditions of corporate business in Ukraine, the potential possibility of strategic development resumption of the Ukrainian machine-building complex is not ruled out. This situation the results of the forecast trends assessment in company’s production costs, medium and small enterprises by type of their economic activity and cost-effectiveness of companies operating activities for five years period that indicates a possible increase of both costs and cost-effectiveness which takes into consideration the situation of stable break-even management. As a result of assessing the machine building development potential in Khmelnytsky region on the cluster approach basis, 4 segments were identified, in the production of which were involved successful companies of Khmelnytsky and Khmelnytsky region. Among the identified promising segments of mechanical engineering according to 2019 data were outlined such like as: production of equipment for measurement, research and navigation; production of components and parts for motor vehicles and production of electric motors, generators, transformers, electrical distribution and control equipment, which provide, respectively, 3,3%, 7,7% and 7,1% of mechanical engineering value added in the economy o f Ukraine. The paper evaluates the potential of corporate business sustainable development in Khmelnytsky region. Thus, according to the results of segmental analysis of cluster potential due to the cluster approach, the most promising in Khmelnytsky region were identified: "Novator" company in the segment of equipment for measurement, research and navigation (LQ=6,4 )) and "Ukrelektroaparat" company in the segment of production of electric motors, generators, transformers, electrical distribution and control equipment (LQ=2,8). According to the results of the assessment of financial and economic activity and reserves of strategic development of the most successful companies of Khmelnytsky are "Ukrelectroapparat", "Novator", "Plant" Temp for the period from 2009 to 2020. The methodology of estimating marginal profit confirmed the presence of unfavourable strategic trends in Ukrainian industry and the existence of threats to the unstable development of these companies due to the low safety margin. Summing up the results of analysis and evaluation of the state and reserves of machine-building companies sustainable development in Ukraine and Khmelnytsky region, mentioned above, made it necessary the development of scientific and methodological approaches to the formation of sustainable development management companies in Chapters 4 and 5 of the dissertation. The dissertation substantiates the expediency of forming a methodological approach to assessing the company’s success potential of sustainable development and its introduction into corporate management practice of as one of the aspects of strategic management processes. For this purpose, the paper analyzes the existing concepts of defining and managing companies sustainability in globalization context, reveals the direction of understanding the of the company’s sustainable development in social and economic areas and the interdependence of the concepts of "sustainable development" and "corporate responsibility" in the context of company’s strategic development. The author's vision of the concept "success potential of company’s sustainable development" is offered. This concept emphasizes the importance of company’s successful activity as a key factor of its competitiveness and efficiency in the market. The mechanism of strategizing the management of an industrial company in an uncertain economic environment has been improved and as a result of which the effectiveness of the proposed management development in the process of forming a number of alternative corporate strategies and choosing effective strategic decisions has been revealed. The mechanism of an industrial company’s corporate management strategy due to the multiple-valued variability of the formation of a set of alternative strategies allows to determine the strategic prospects and to form company's development strategic directions. Formation and implementation of the mechanism of overcoming of such stages as a set of strategic alternatives development can provide the formation of original strategic actions, possible changes frecasting in company's environment, development of a set of alternative development strategies based on forecasts, strategy implementation at all functional levels and one of these stages has been improved comparing to similar methods used in the strategy developing process in Ukraine and abroad. A scientific and methodological approach to corporate management modelling process has been developed, taking into consideration the lack of similar approaches in management processes of Ukrainian companies, the essence of presented approach is in the consistent application of aspects of modelling strategic managem ent processes, namely: modelling management system set of strategic management game theory, development of models of the process of choosing the direction of successful of company’s strategic development and taking multivariate management decisions. The purpose of applying such an approach in the practice is to create corporate management strategic model of an industrial company in the context of globalization. The basis of the developed models of strategizing of machine-building companies became game theory, aspects of mathematical modelling in the form of construction of linear logarithmic dependences, a method of the analysis of hierarchies with an estimation of harmony on the basis of system entropy. The application of the dominant result criteria in the relevant system ensured the selection of the most competitive SBU from the set and substantiation of the peculiarities of their further development. Based on the experience of well-known world companies a model of the process of choosing the most eff ective direction of the company strategic development by means of hierarchies analysis based on system entropy with harmony assessment is developed. The concept of scientific and methodological approach to modelling the corporate management strategizing process involves the existence of models that comprehensively reveal the essence of corporate management strategizing. Therefore, in the context were developed and schematically presented models that cons istently reveal the essence of this such like approach, as: models of strategizing an industrial company in the market and a model of organization and implementation of strategizing corporate management process.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Петрик, Владислав Андрійович. "Інтеграція менеджменту корпоративної соціальної відповідальності у діяльність ПАТ «Запоріжсталь» в умовах глобалізації економіки." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/1351.

Full text
Abstract:
Петрик В. А. Інтеграція менеджменту корпоративної соціальної відповідальності у діяльність ПАТ "Запоріжсталь" в умовах глобалізації економіки : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 073 "Менеджмент" / наук. керівник Н. М. Коваленко. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 113 с.
UA : Кваліфікаційна робота магістра: 113 с., 5 рис., 19 табл., 79 джерел. Предмет дослідження: корпоративна соціальна відповідальність підприємства. Об’єкт дослідження: металургійне підприємство ПАТ «Запоріжсталь». Мета роботи – розробка пропозицій щодо вдосконалення менеджменту корпоративної соціальної відповідальності ПАТ «Запоріжсталь». Методи дослідження: описовий, історичний, діалектичний, системного і ситуаційного аналізу, логічного узагальнення, динамічних рядів, моделювання. Специфіка роботи – у вивченні міжнародного досвіду інтеграції менеджменту корпоративної соціальної відповідальності, дослідженні стану КСВ українських підприємств та її оцінці на ПАТ «Запоріжсталь». Під час написання роботи було проаналізовано досвід впровадження стратегії корпоративної соціальної відповідальності у діяльність міжнародних компаній, а також вивчено міжнародні стандарти та нормативно-правове регулювання корпоративної соціальної відповідальності; охарактеризовано проекти корпоративної соціальної відповідальності ПАТ «Запоріжсталь» у складі групи ТОВ «Метінвест Холдинг»; запропоновано шляхи вдосконалення менеджменту корпоративної соціальної відповідальності на ПАТ «Запоріжсталь».
EN : Master’s qualification work: 113 pp., 5 figs., 19 tables, 79 sources. Subject of study: corporate social responsibility management. Object of study: metallurgical enterprise PJSC “Zaporizhstal”. The purpose of the work is to develop proposals for improvement of corporate social responsibility of PJSC “Zaporizhstal”. Research methods used: descriptive, historical, dialectical, systemic and situational analysis, logical generalization, dynamic series, modeling. Specificity of work lies in defining international experience of integration of corporate social responsibility management, research of CSR of Ukrainian enterprises and its assessment at PJSC “Zaporizhstal”. During the writing of the paper, the experience of implementing corporate social responsibility strategy in the activities of international companies was analyzed, as well as the international standards and legal regulation of corporate social responsibility were studied; corporate social responsibility projects of PJSC “Zaporizhstal” within the group of Metinvest Holding LLC are characterized; the ways of improvement of corporate social responsibility management at Zaporizhstal PJSC are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography