Journal articles on the topic 'Конічний'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Конічний.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 49 journal articles for your research on the topic 'Конічний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Пилипака, С., Т. Кресан, Т. Федорина, and В. Хропост. "Врахування товщини листового матеріалу при виготовленні конічного диска згинанням плоского кільця." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 2(16) (December 15, 2020): 78–83. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.2(16).78-83.

Full text
Abstract:
При виготовленні деталей із листового матеріалу відбувається його деформація. Наприклад, ґрунтообробний диск конічної і сферичної форми мають різні робочі поверхні. У першому випадку поверхня є розгортною, у другому – нерозгортною. Згинання листового матеріалу у розгортну поверхню можна описати аналітично за допомогою відповідної теорії диференціальної геометрії. Вона ґрунтується на тому, що довжина ліній на поверхні і кути між лініями не змінюються в процесі згинання, а сама поверхня має нульову товщину. Ця теорія дає досить точні результати при згинанні листового матеріалу малої товщини, наприклад, листа паперу. Робочі органи, які несуть певне функціональне навантаження, повинні мати відповідну товщину матеріалу. Їх можна розглядати, як оболонку, обмежену внутрішньою і зовнішньою поверхнями. При згинанні такої оболонки теорія дає лише наближені результати.В статті розглянута задача згинання плоскої заготовки заданої товщини у конічний диск. Заготовка у вигляді плоского кільця має гострий край зовнішньої периферії. Передбачається, що після згинання кільця у готовий виріб кут загострення зміниться. Потрібно знайти кут загострення заготовки, щоб після її згинання конічний диск набув заданого кута загострення. Запропонована модель згинання ґрунтується на тому, що довжина загостреної крайки (леза) не змінюється під час згинання, а дві поверхні, що проходять через цю крайку, не змінюють своєї площі, тобто згинаються як поверхні нульової товщини. Розроблена математична модель, яка описує таке згинання. За отриманим аналітичним описом побудовано проміжні положення згинання обох поверхонь із спільною лінією перетину. Отримано формулу для знаходження кута загострення заготовки за заданим кутом загострення готового виробу. Згідно розробленої моделі товщина листа на готовому виробі буде меншою від товщини плоскої заготовки. Розроблена модель є однією із можливих при описанні процесу згинання листового матеріалу із врахуванням його товщини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Podliesnyi, Serhii, Mykola Dorokhov, Yurii Yerfort, and Oleksand Stadnyk. "ДОСЛІДЖЕННЯ КОЛИВАНЬ МАЯТНИКА ЗМІННОЇ ДОВЖИНИ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(25) (2021): 38–44. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2021-3(25)-38-44.

Full text
Abstract:
Розглянуто задачу руху маятника змінної довжини, який являє собою вантаж із точковою масою, який здійснює 2D коливання на невагомому гнучкому канаті, що намотують на біциліндро-конічний барабан, який обертається навколо власної осі. Отримана математична модель системи, визначені рівняння руху і співвідношення між кутовими та декартовими координатами. Складена програма й виконаний числовий експеримент. Отримані залежності від часу лінійних та кутових переміщень та швидкостей, побудовані відповідні графіки, фазові портрети та траєкторія руху вантажу. Знайдено величину натягу підйомного канату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Degtyarenko, P. G., V. Z. Gristchak, and N. M. Dyachenko. "ДО РОЗРАХУНКУ НА СТІЙКІСТЬ КОМБІНОВАНОЇ ОБОЛОНКОВОЇ КОНСТРУКЦІЇ З УРАХУВАННЯМ ДИСКРЕТНОСТІ РОЗТАШУВАННЯ ПРОМІЖНИХ ШПАНГОУТІВ." Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій, no. 29 (May 24, 2019): 113–31. http://dx.doi.org/10.15421/42190010.

Full text
Abstract:
Вивчається стійкість навантаженої зовнішнім тиском оболонкової конструкції, що складається з спряжених циліндричних та конічних відсіків, підкріплених дискретно розташованими шпангоутами. Циліндричні відсіки обираються постійної товщини, конічні – лінійно змінної. Стійкість складеної підкріпленої конструкції і окремих її частин визначається за допомогою матричного методу. Особлива увага приділяється пошуку параметрів рівностійких прольотів підкріпленої конструкції, в тому числі підбору раціональних жорсткостей шпангоутів, що забезпечують рівностійкість локальних і загальних (з захватом шпангоутів) форм випинання. Вивчаються конструкції з різними параметрами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Lisenyi, О. М., I. H. Liubchenko, and Yu S. Slyusarenko. "Металеві циліндричні силоси для зерна." Наука та будівництво 22, no. 4 (December 24, 2019): 27–32. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v22i4.117.

Full text
Abstract:
В Україні тонкостінні сталеві силоси для зберігання зерна зводяться вітчизняними та закордонними виробниками. Силоси для зерна мають складну конструктивну систему, основними складовими якої є циліндричний корпус з гофрованого сталевого листа, підкріплений вертикальними і кільцевими ребрами, та конічний дах з плоского сталевого листа на балках з гнутого листа. Корпус силосу є циліндричною ортотропною оболонкою, особливості проектування якої у вітчизняних нормах розкриті недостатньо. Європейські норми містять більш детальні рекомендації з проектування сучасних металевих силосів як у частині визначення розрахункових технологічних навантажень, так і щодо розрахунків несучої здатності, однак при практичному застосуванні Євронорм при розрахунку міцності і стійкості силосів виникає ряд суттєвих проблем. При експлуатації збудованих в останні роки силосів мають місце непоодинокі аварії, в яких проявляються недоліки проектування та експлуатації.В НДІБК здійснено удосконалення методики розрахунку сталевих силосів з адаптацією окремих підходів, прийнятих у нормативних документах ЄС, при дотриманні загальної відповідності нормам України. Визначені еквівалентні мембранні властивості гофрованого листа – жорсткість на розтяг, та еквівалентні згинальні властивості – жорсткість на згин, за якими визначені еквівалентні модулі пружності для скінченних елементів ортотропної оболонки за двома взаємно перпендикулярними напрямами поверхні оболонки. Обгрунтована необхідність проведення експериментальних досліджень на дослідних зразках і натурних об’єктах та досліджень з метою визначення характеристик опору багатоболтових з’єднань гофрованих оцинкованих листів оболонки. Звернута увага, що застосування фрикційних з’єднань на болтах малих діаметрів сприяє довготривалій надійній роботи силосу, але їх використання потребує удосконалення національних будівельних норм. Також потребують експериментальної перевірки механічні та деформаційні характеристики гофрованих профілів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Aliieva, L. І., P. B. Abhari, K. V. Malii, A. D. Samoglyadov, and A. I. Shimko. "Формоутворення пустотілих деталей способами комбінованого видавлювання." HERALD of the Donbass State Engineering Academy, no. 2 (46) (October 1, 2019): 51–58. http://dx.doi.org/10.37142/1993-8222/2019-2(46)51.

Full text
Abstract:
Алієва Л. І., Абхарі П. Б., Малій Х. В., Самоглядов А. Д., Шимко О. І. Формоутворення пустотілих деталей способами комбінованого видавлювання // Вісник ДДМА. – 2019. – № 2 (46). – C. 51–58. Розглянуто основні способи комбінованого видавлювання пустотілих циліндричних і конічних деталей з вихідних суцільних заготовок. При комбінованому видавлюванні стакану з фланцем, розташованим у доннній частині деталі, слід використовувати схему, яка поєднуватиме радіальний і зворотний способи видавлювання. Для оцінки деформованого стану деталей залучені методи ділильних сіток і мікроструктурного аналізу. Результати досліджень мають якісний збіг з результатами аналізу методом скінченних елементів. Встановлено, що процес протікає при допустимій нерівномірності деформації за перетином деталі і забезпечує прийнятне пропрацювання структури та зміцнення металу по всьому об'єму деталі. Послідовне радіально-пряме видавлювання – спосіб отримання деталей типу глибоких гільз і стаканів із суцільної заготовки. Запропоновано спосіб і експериментально доведена можливість виготовлення складнопрофільованих пустотілих деталей із змінною товщиною стінки і ступінчастою порожниною або зовнішньою поверхнею. Запропоновано спосіб видавлювання деталей типу стакану з товстим дном, за яким з метою зниження нерівномірності деформації по перетину деталі метал в зоні донної частини стакану піддають знакозмінній деформації шляхом прямого видавлювання металу у відросток і поворотного радіального видавлювання в зону дна. Проведено СЕ-моделювання процесу видавлювання пустотілої конічної деталі за допомогою програмного продукту DeForm-2D. Розглянуто зміну кінематики пустотілої конічної деталі, а також отримані поля розподілів інтенсивності деформацій, що підтверджують загальний характер розподілу деформацій у пустотілих деталей типу стакану з глухим отвором.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Dehtiarov, Ivan, Anna Neshta, Mykola Samardak, Vitalii Kononovych, Pavlo Kushnirov, Vadim Baha, and Yaroslav Klok. "АНАЛІЗ ЗАСТОСУВАННЯ КОНСТРУКЦІЙ ТА ОБЛАСТІ КОНТАКТУ ШТИФТОВИХ КОНІЧНИХ З’ЄДНАНЬ З КОНУСНІСТЮ 1:50." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(25) (2021): 26–37. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2021-3(25)-26-37.

Full text
Abstract:
На основі геометричного аналізу області контакту штифтового конічного з’єднання встановлено параметри, щовпливаютьнатипконтактуотворуіштифта. Уперше встановлена та запропонована у вигляді формули залежність величини відхилення кута отвору під штифт від допусків на параметри розгорток конічних. У роботі як рекомендації конструктору для проєктування штифтових конічних з’єднань із конусністю 1:50 представлені графіки залежності відхилення кутів отвору та штифтів класів точності А і В від їхнього номінального значення. Також визначена сумарна відносна похибка відхилення кутів отвору та штифта від номінального значення кута для усіх стандартних значень діаметрів штифтових конічних з’єднань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дударєв, І. М., Ю. Л. Гунько, and С. Г. Панасюк. "DETERMINATION OF DESIGN PARAMETERS OF THE CONICAL-DISK FLAX PULLING MECHANISM." СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, no. 43 (January 10, 2020): 49–61. http://dx.doi.org/10.36910/agromash.vi43.201.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню можливості використання конічно-дискового льонобрального апарата для збирання льону-довгунця та льону олійного, які переробляються з метою отримання короткого волокна. У статті було запропоновано конструкцію конічно-дискового льонобрального апарата, який можна встановлювати як на спеціалізованій льонозбиральній техніці, так і на зернозбиральному комбайні замість жатки. Також теоретично було обґрунтовано умову витягування стебел льону із ґрунту запропонованим конічно-дисковим льонобральним апаратом. Теоретичне дослідження дозволило отримати залежності для обґрунтування раціональних конструктивних параметрів конічно-дискового льонобрального апарата. У результаті експериментальних досліджень були визначені технічна та повна довжина стебел льону олійного та зусилля, що необхідне для витягування стебел із ґрунту. Враховуючи результати досліджень, було встановлено, що запропонований конічно-дисковий льонобральний апарат може бути використаний для збирання льонудовгунця та льону олійного.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Блонський, І. В., and В. М. Кадан. "Умови синхронізму черенковського типу для конічної емісії фемтосекундних бесселівських пучків." Ukrainian Journal of Physics 56, no. 10 (February 6, 2022): 983. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe56.10.983.

Full text
Abstract:
Показано, що кутовий розподіл довжини хвилі конічної емісії фемтосекундного бесселівського пучка у воді визначається умовою рівності осьових фазових швидкостей всіх її спектральних компонент. Підсилення в осьовому напрямку внаслідок чотирихвильового змішування приводить до появи дискретних кілець конічної емісії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Трач, В. М., and М. М. Хоружий. "СТІЙКІСТЬ НЕТОНКИХ АНІЗОТРОПНИХ КОНІЧНИХ ОБОЛОНОК ПІД ДІЄЮ ОСЬОВОГО СТИСКУ." Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, no. 36 (November 24, 2018): 302–12. http://dx.doi.org/10.31713/budres.v0i36.280.

Full text
Abstract:
Представлено підхід до розрахунку на стійкість нетонких конічних оболонок при урахуванні геометрично нелінійного докритичного напружено-деформованого стану. Представлені графіки, що ілюструють вплив кута укладання шаруватих волокнистих композитів на величини критичних значень осьового стиску.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kochanov, V. Yu. "Критерії вибору конструктивного типу і матеріалу глибоководних ілюмінаторів для чорноморського басейну." Herald of the Odessa National Maritime University, no. 61 (September 2, 2020): 70–79. http://dx.doi.org/10.47049/2226-1893-2020-1-70-79.

Full text
Abstract:
Розроблено критерії вибору світлопрозорих елементів конічних, сферичних і циліндричних глибоководних ілюмінаторів з органічного та неорганічного скла на основі порівняльного аналізу їх технічних і технологічних характеристик, експлуатаційних навантажень, а також напружено-деформованого стану та характеру руйнування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

А.А. Бабаян. "ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ПРЕСУВАННЯ СПЕЧЕНИХ ТОНКОСТІННИХ ТРУБ В КОНІЧНІЙ МАТРИЦІ СПРОЩЕНИМ МЕТОДОМ." Наукові нотатки, no. 68 (January 29, 2020): 6–12. http://dx.doi.org/10.36910/6775.24153966.2019.68.1.

Full text
Abstract:
Процеси пресування і волочіння труб в одній і тій же конічній матриці розрізняються схемами навантаження. При вирішенні завдань для цих процесів спостерігаються певні подібності та відмінності. З огляду на те, що процес волочіння спрощеним методом вивчений в більш повному обсязі, для дослідження процесу пресування спеченої тонкостінної труби в конічній матриці був проведений порівняльний аналіз рішення задачі зазначеним вище спрощеним методом процесу волочіння. Дана оцінка деформованого і напруженого станів пресованих труб та труб отриманих методом волочіння. Обґрунтовується спрощення основного рівняння рівноваги для вирішення завдання волочіння труб в разі відсутності контактного тертя, а для вирішення завдання пресування труб вибирається більш проста умова пластичності. Обговорюється умова пластичності та основне рівняння рівноваги для вирішення завдання пресування труб. Для визначення пористості при пресуванні спечених труб використовується формула деформаційної теорії пластичності пористих матеріалів. Чисельні розрахунки проводилися в програмному середовищі MS EXEL для початкової пористості матеріалу труби 10, 20 і 30%. Визначаються безрозмірні меридіональні, окружні та середні напруги в трубах, а також величини зміни інтенсивності деформацій і поточної пористості матеріалів залежності від параметра безрозмірного радіусу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Ismailova, N., T. Akinina, H. Truhkov, N. Oleynik, and O. Yakuts. "GEOMETRIC MODELING OF END CONJUGATED SURFACES." Modern problems of modeling 21 (June 16, 2021): 137–43. http://dx.doi.org/10.33842/22195203/2021/21/137/143.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Бодак, В. І., Г. А. Хайліс, О. С. Дубицький, and П. В. Мазилюк. "ДОСЛІДЖЕННЯ РУХУ ЧАСТИНКИ САПРОПЕЛЮ В КОНІЧНІЙ ЗАБІРНІЙ ЧАСТИНІ ШНЕКОВОГО МЕХАНІЗМУ." СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, no. 44 (June 7, 2020): 7–17. http://dx.doi.org/10.36910/agromash.vi44.308.

Full text
Abstract:
У статті запропонована конструкція механізму для добування сапропелів на малих площах та мілководних водоймах. Механізм дає змогу не розбавляти сапропель водою та піднімати із дна водойми поклади природної вологості. Цей механізм є простим у виготовленні та експлуатації, його вартість значно менша від аналогів, також механізм є надійним в роботі та мобільним. Добування сапропелів запропонованим механізмом покращує екологічні показники на місці добування, оскільки має низький коефіцієнт змулювання. Для розробки конструкції забірної частини механізму було проаналізовано рух частинки сапропелю при взаємодії її із лопаттю шнека. Теоретично виведено залежності для визначення траєкторії руху частинок сапропелю в забірній частині шнекового насоса. Запропоновано гвинт забірної частини механізму конструювати таким чином, щоб почергово розміщувати перервні лопаті з додатнім та від’ємним значенням кута нахилу лопаті до площини, яка перпендикулярна осі обертання шнека. Це дозволить більш інтенсивно подрібнювати злежаний нижній шар сапропелю. Визначено, що висота конічної забірної частини повинна бути в 2…3 рази більшою за висоту гвинта забірної частини. У такому випадку частинка сапропелю не зможе відбитися від лопаті та вийти із конічної частини, і, відповідно, не буде проходити процес змулювання в зоні добування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Шкляр, С. В. "Вироджена асимптотична нормальність оцінки у моделі оцінювання конічних перерізів. І." Теорія ймовірностей та математична статистика, no. 92 (2015): 137–50.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Шкляр, С. В. "Вироджена асимптотична нормальність оцінки у моделі оцінювання конічних перерізів. II." Теорія ймовірностей та математична статистика, no. 93 (2015): 163–80.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Чмель, Валерий, Ирина Новикова, and Лидия Алексеева. "ИССЛЕДОВАНИЕ РАБОЧЕГО ПРОЦЕССА ВЕРТИКАЛЬНОЙ КОНИЧЕСКОЙ ПЕЧИ ВСПУЧИВАНИЯ ПЕРЛИТА МОБИЛЬНОЙ УСТАНОВКИ МУ-5." Будівельні матеріали та вироби, no. 5-6(99) (November 22, 2018): 76–79. http://dx.doi.org/10.48076/2413-9890.2018-99-09.

Full text
Abstract:
Розглянуті результати досліджень робочого процесу прямовисної конічної печі спучування перліту розробки ІТТФ НАН України, що входить до складу мобільної перлітової установки МУ – 5, яка створена спільно ІТТФ НАН України та ДП «НДІБМВ на основі мобільної пересувної перлітової установки МПУ. Дослідження робочого процесу прямовисної конічної печі проведені на Броварському заводі будівельних конструкцій з використанням перлітової сировини родовища Фогош Закарпатської області України при роботі на природному газі. В результаті досягнуті наступні технічні характеристики: продуктивність печі 450-500 кг/год за сировиною, насипна густина одержаного спученого перлітового піску 75 – 100 кг/м3 з розміром зерен 0,16-1,25 мм, питома витрата природного газу 11,1 м3/м3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Koval, S. A., and V. A. Vitenko. "Утворення додаткових коренів у стеблових живців ялини Канадської (форма конічна) залежно від оброблення росторегулятивною речовиною." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 7 (September 26, 2019): 34–37. http://dx.doi.org/10.15421/40290707.

Full text
Abstract:
Наведено результати дослідження утворення та розвитку кореневої системи у стеблових живців ялини канадської (форма конічна) з однорічною деревиною та живців із відрізком дворічної деревини (п'яткою). Встановлено, що кількість коренів, які утворюються у стеблових живців ялини канадської (форма конічна) та їхня загальна довжина залежать від типу живця й оброблення розчинами росторегулятивної речовини. Більша кількість коренів утворюється у живців з відрізком дворічної деревини. Довжина коренів у живців цього типу також більша. Виявлено, що найефективнішим для стимулювання утворення додаткових коренів у живців ялини канадської з однорічною деревиною є розчин ІМК з концентрацією 50 мг/л, під впливом дії якої кількість коренів у них становить 17,8 шт. і достовірно переважає контрольний варіант на 2,7 шт. У живців з дворічною деревиною кількість адвентивних коренів становить 25,3 шт., перевага над контролем – 4,2 шт. Досліджено, що в усіх варіантах із застосуванням для оброблення живців розчинів ІМК одержано достовірне зростання довжини основних коренів порівняно з контрольним варіантом. Живці ялини канадської (форма конічна) з дворічною деревиною (п'яткою) формують найбільшу за довжиною кореневу систему, яка має 114,2 см, живці з однорічною деревиною – 96,0 см під впливом оброблення ІМК із концентрацією 50 мг/л.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Ісмаілова, Н. "Моделювання спряжених поверхонь за допомогою метода кругового перетворення в системе MATLAB." КОМП’ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ОСВІТА, НАУКА, ВИРОБНИЦТВО, no. 37 (December 28, 2019): 66–71. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2019-37-10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Ісмаілова, Н., and І. Елісєєв. "Моделювання спряжених кінематичних поверхонь за допомогою метода гвинтового перетворення в системі MATLAB." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 38 (March 13, 2020): 33–39. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2020-38-05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Sosnickaya, N. L., V. I. Kravets, M. V. Morozov Morozov, H. O. Onyshchenko, and L. V. Khalanchuk. "Modelling of electron states in conical quantum dots." Mathematical and computer modelling. Series: Physical and mathematical sciences 1, no. 20 (November 21, 2019): 100–107. http://dx.doi.org/10.32626/2308-5878.2019-20.100-107.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Чиж, А. І. "Температурні напруження в осесиметричній зрізаній конічній оболонці з кусково-сталими коефіцієнтами тепловіддачі." Прикладні проблеми механіки і математики, Вип. 16 (2018): 132–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Meish, V. F., Yu A. Meish, and E. D. Belov. "Dynamics of conical shells with elliptic cross-section under nonstationary loads." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 1 (January 22, 2018): 29–33. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2018.01.029.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Matanagh, H. Shafiei. "ВІЛЬНІ КОЛИВАННЯ ПОЗДОВЖНЬО ПІДКРІПЛЕНОЇ КОНІЧНОЇ ОБОЛОНКИ С МАСОЮ, ПРИЄДНАННОЮ НА ПРУЖИНІ, ЩО КОНТАКТУЮТЬ З НЕОДНОРІДНИМ СЕРЕДОВИЩЕМ." Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій, no. 29 (April 27, 2019): 221–34. http://dx.doi.org/10.15421/42190018.

Full text
Abstract:
Розглядається кругова замкнена усічена конічна оболонка постійної товщини, регулярно підкріплена поздовжніми ребрами, що несе приєднану масу, пов'язану з оболонкою в діаметрально протилежних точках за допомогою двох пружин однакової жорсткості і контактує з неоднорідним середовищем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Makhinko, A. V., and N. O. Makhinko. "PRACTICAL APPROACHES TO CALCULATION OF CONICAL ROOFS OF STEEL SILO CAPACITIES." Modern structures of metal and wood, no. 23 (December 20, 2019): 59–67. http://dx.doi.org/10.31650/2707-3068-2019-23-59-67.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Trotsenko, V. A., and Yu V. Trotsenko. "Структура інтегралів рівнянь коливань замкненої у вершині конічної оболонки." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 73, no. 10 (October 17, 2021): 1414–22. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v73i10.6702.

Full text
Abstract:
УДК 539.3:534.13 Розглядається система диференцiальних рiвнянь, яка описує вiльнi коливання тонкостiнної конiчної оболонки обертання з вершиною. Виходячи з аналiтичної теорiї систем диференцiальних рiвнянь з малим параметром при старшiй похiднiй i рiвнянь з регулярною особливою точкою встановлена формальна структура регулярних iнтегралiв початкових рiвнянь
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Pavlenko, O., V. Vereshchaga, A. Naydysh, and M. Rubtsov. "COMPOSITE GEOMETRIC SIMULATION OF A CONICAL SURFACE." Modern problems of modeling 20 (February 16, 2021): 162–75. http://dx.doi.org/10.33842/2313-125x/2021/20/162/175.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Korendiy, V. M., O. S. Bushko, O. Yu Kachur, and R. Yu Skripnik. "АНАЛІЗ МОЖЛИВОСТЕЙ ОСНАЩЕННЯ КРОКУЮЧОГО МОДУЛЯ НА БАЗІ ДВОХ ЦИКЛОВИХ РУШІЇВ МЕХАНІЗМАМИ ОРІЄНТАЦІЇ ТА СТАБІЛІЗАЦІЇ ВЕРТИКАЛЬНОГО ПОЛОЖЕННЯ." Scientific Bulletin of UNFU 25, no. 8 (October 29, 2015): 277–85. http://dx.doi.org/10.15421/40250846.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано доцільність сфери використання крокуючих машин. Розглянуто три найпростіші схеми циклових (важільних) механізмів крокування: чотириланкового, чотириланкового з можливістю зміни положення осі повороту коромисла, шестиланкового. Запропоновано принципові схеми та проаналізовано особливості функціонування механізмів орієнтації (важільного, рейково-важільного, важільного з використанням черв'ячної передачі) та стабілізації вертикального положення (важільних з використанням конічної зубчастої передачі, ланцюгової передачі тощо) крокуючого модуля з двома цикловими рушіями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

ДУДАРЄВ, Ігор, Анатолій ХОМИЧ, and Тетяна ГЕРАСИМИК-ЧЕРНОВА. "ТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ БРАННЯ ЛЬОНУ КОНІЧНО-ДИСКОВИМ ЛЬОНОБРАЛЬНИМ АПАРАТОМ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 12 (November 23, 2019): 64–74. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i12.34.

Full text
Abstract:
Технологія переробки льону на коротке волокно не вимагає паралельності стебел у стрічці. Це дозволяє спростити конструкцію льонобрального апарата. Теоретичне дослідження процесу брання льону новим конічно-дисковим льонобральним апаратом, що має просту конструкцію, дозволило отримати умови для обґрунтування його раціональних параметрів в залежності від стану і параметрів стеблостою льону. Отримано умови для визначення кутової швидкості обертання і висоти встановлення дисків та рівняння, що описують траєкторії руху частин стебла льону під час брання.Ключові слова: льон-довгунець, льон олійний, брання льону, льонобральний апарат, збирання льону, льонозбиральна техніка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Kazakov, E., A. Kazakov, and V. Rechetnik. "ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПОЛЯРИЗАЦІЙНО-РОЗСІЮЮЧИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ РАДІОЛОКАЦІЙНОЇ ЦІЛІ КОНІЧНОЇ ФОРМИ, ПОКРИТОЇ РАДІОПОГЛИНАЮЧИМ МАТЕРІАЛОМ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 5, no. 57 (October 30, 2019): 113–17. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.5.113.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є інформація про характеристики розсіювання РЛЦ при нанесенні на неї РПМ для вирішення прикладних завдань розпізнавання радіолокаційних цілей. Метою є отримання експериментальної оцінки поляризационно-розсіюючих властивостей радіолокаційної цілі конічної форми на якій завдано поглинаючий матеріал магнітного типу. Завдання: зменшення помітності і збільшення помилок визначення координат РЛЦ при нанесенні на неї РПМ, оцінка відбивних характеристик (характеристик розсіювання) різних типів РПМ, отримання кількісних значень характеристик розсіювання цілей, покритих РПМ, для вузькосмугових сигналів. Використовуваними методами є: математичні моделі оптимізації, методи вирішення матричних задач. Отримані наступні результати. Використання РПМ призводить до істотного зниження ЕПР цілі в квазіоптичної області відображення радіохвиль при використанні вузькосмугового сигналу. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному: При нанесенні на носову частину і на підставу мети конічної форми РПМ відбувається спотворення пелюсткової структури реалізацій амплітуд відбитих від цих ділянок сигналів на основних і кросових поляризаціях при суміщеному прийомі, а також деяке зменшення значень амплітуд відбитих сигналів на основних поляризаціях квазіоптичної. Використання РПМ розглянутого типу також призводить до істотного зниження ЕПР цілі в області відображення радіохвиль при використанні вузькосмугового сигналу. Аналіз статистичних характеристик амплітуд відбитих від конуса сигналів (середнього значення і дисперсії), показав вплив розглянутого РПМ аналогічний впливу на реалізації даних амплітуд. Нанесення РПМ на окремі частини конуса також призводить до зменшення протяжності гістограм амплітуд відбитих сигналів на різних поляризаціях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Драган А.П. "ТЕХНОЛОГІЧНЕ СПОРЯДЖЕННЯ ДЛЯ НАВИВАННЯ ГВИНТОВИХ ГОФРОВАНИХ ЗАГОТОВОК З ЗАДАНИМ ПРОФІЛЕМ." Перспективні технології та прилади, no. 17 (December 17, 2020): 46–51. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2020-17-7.

Full text
Abstract:
В даній статті наведено зразки технологічного оснащення для виготовлення гвинтових гофрованих заготовок з заданим профілем гофр. зокрема пристрій для виготовлення гофрованих гвинтових заготовок циліндричними формуючими елементами і пристрій для виготовлення гофрованих гвинтових заготовок конічними формуючими елементами. Розглянуто теоретичні основи процесу формоутворення гофрованих гвинтових заготовок Визначено зусилля, яке необхідне для гнуття заготовки у вигляді стрічки між двома прямозубими колесами, косозубими колесами, та колесами спеціального профілю. На основі отриманих рівнянь побудовано графіки залежності сили гофроутворення від ширини стрічки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Lyashenyk, A. V., Ye Lyutyi, L. O. Tysovskyi, and Yu R. Dadak. "Теорія і практика використання циклонів на деревообробних підприємствах." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 10 (December 26, 2019): 97–103. http://dx.doi.org/10.36930/40291020.

Full text
Abstract:
Теоретично обґрунтовано доцільність зміни геометричних розмірів циклона та на цій основі розроблено нову конструкцію пиловловлювача. Наведено характеристику основним типам циклонів, що використовуються у деревообробній галузі. Проаналізовано наявні підходи до математичного моделювання аеродинамічних процесів у циклонах. Наведено нову математичну модель руху запиленого повітря всередині сепаратора, яка ґрунтується на сумісному розгляді рівнянь Нав'є-Стокса для в'язкої стисливої рідини (газу), рівняння нерозривності, рівнянь стану і рівнянь балансу тепла. Для циклону типу ЦН-15 записано початкові і граничні умови. Розв'язано отриману повну систему диференціальних рівнянь у частинних похідних та досліджено вплив геометричних розмірів сепаратора на експлуатаційні показники апарату. Числовий аналіз задачі проведено для циклона з фіксованими геометричними параметрами. Досліджено залежність гідравлічного опору циклона від таких параметрів, як висота циліндричної частини, глибина занурення вихлопної труби, висота конічної частини, діаметр вихлопної труби, діаметр пиловипускного патрубка. Досліджено розподіл статичного тиску всередині корпуса циклона. Під час досліджень розглядали різні діаметри пиловипускного отвору, а також різні значення висоти циліндричної частини. Досліджено поле швидкостей запиленого потоку всередині пиловловлювача, зокрема, її тангенціальна та осьова складові. На основі розробленої математичної моделі побудовано ізолінії швидкості потоку у характерних площинах, які проходять через вертикальну вісь циклона. Для підтвердження адекватності запропонованої математичної моделі результати числового аналізу підтверджено експериментальними дослідженнями. Для цього розроблено конструкцію експериментального стенда для проведення досліджень, у якій передбачено можливість зміни висоти циліндричної частини, глибини занурення вихлопної труби, площі поперечного перерізу вихлопної труби та використання різних типів конічної частини бункерів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Хорошилов, О. "Дослідження полів тиску у задачах аеродинаміки конічних тіл при наявності на їх поверхні інтенсивного поверхневого масопереносу." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Математика. Механіка, Вип. 24 (2010): 49–53.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Цибульник, В. О. "Визначення напружено-деформованого стану конічних оболонок змінної в двох координатних напрямках товщини під дією локального поверхневого навантаження." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 4 (2005): 99–105.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Kipin, M. M. "Hodographs of interaction of elements of bevel drive in the rolling stand." Tehničeskaâ diagnostika i nerazrušaûŝij kontrolʹ 2021, no. 1 (March 28, 2021): 43–47. http://dx.doi.org/10.37434/tdnk2021.01.06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Savuliak, V. I., V. O. Fedotov, I. V. Vishtak, and A. M. Solomon. "Characteristics of Tapered Bearings with Longitudinal Blind Microgrooves of Constant Width and Different Depth Profiles." Visnyk of Vinnytsia Politechnical Institute 142, no. 1 (2019): 78–85. http://dx.doi.org/10.31649/1997-9266-2019-142-1-78-85.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Breslavsky, D. V., A. V. Sienko, O. A. Tatarinova, M. V. Chernobryvko, and K. V. Avramov. "Numerical simulation of the rupture of a conical shell by the explosion of a tape charge." Technical mechanics 2, no. 2 (July 1, 2020): 57–65. http://dx.doi.org/10.15407/itm2020.02.057.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Y, Meish, and Meish V. "POSTULATION AND BUILDING OF A NUMERICAL ALGORITHM FOR SOLVING THE PROBLEMS OF THE DYNAMICS OF THE THEORY OF CONICAL SHELLS IN NONORTHOGONAL COORDINATE SYSTEM." National Transport University Bulletin 1, no. 46 (2020): 211–17. http://dx.doi.org/10.33744/2308-6645-2020-1-46-211-217.

Full text
Abstract:
The paper presents the formulation and numerical algorithm for solving problems of the dynamics of the theory of conical shells in a non-orthogonal coordinate system. The object of the study are conical shells, the equations of which are represented in non-orthogonal coordinate system. Purpose of the work is to formulate and construct a numerical algorithm for solving the problems of the dynamics of conical shells in a non-orthogonal coordinate system. The methods of research include the basic principles of the theory of shells to Tymoshenko's type and numerical methods. The formulation of problems and a numerical algorithm for studying the dynamic behavior of conical shells in a non-orthogonal coordinate system are considered. The results obtained in the work can be used in the design of elements of shell structures in the rocket, aircraft and shipbuilding industries. KEYWORDS: CONIC SHELL, DYNAMIC PROCESSES, NON-ORTHOGONAL COORDINATE SYSTEM, NUMERICAL METHODS
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Лоос, І. І. "Аналіз напруженого стану гнучкої ортотропної конічної оболонки в лінійній і нелінійній постановках з нестаціонарному магнітному полі." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 3 (2009): 77–81.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Лоос, І. І. "Аналіз напруженого стану гнучкої ортотропної конічної оболонки в лінійній і нелінійній постановках з нестаціонарному магнітному полі." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 3 (2009): 77–81.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Avramov, K. V., N. H. Sakhno, and B. V. Uspensky. "Transient dynamic response of a nanocomposite conical shell with a ring stiff-ener under the action of an impact load." Technical mechanics 2020, no. 3 (October 15, 2020): 64–78. http://dx.doi.org/10.15407/itm2020.03.064.

Full text
Abstract:
This work is devoted to the study of transient processes occurring in a nanocomposite shell with a ring stiffener under the action of an impact load. Nanocomposites are promising new materials for the aerospace industry. However, the analysis of dynamic processes in nanocomposite structures requires the development of new methods due to the anisotropic, functional-gradient nature of these materials. The problem is further complicated if a composed structure is to be analyzed. This paper proposes a model of deformation of a functionally graded composite conical shell reinforced with carbon nanotubes with an isotropic ring stiffener. The deformation of the functionally graded nanocomposite conical shell is described by Reddy’s high-order shear theory, and the deformation of the ring stiffener is described by the Euler–Bernoulli hypotheses. The Rayleigh–Ritz method is used to study the natural vibrations of the composite structure. The main variables are the displacements and angles of rotation of the conical shell. A mathematical model of the transient response of the structure under the action of an impact load is obtained in the form of a linear dynamic system in generalized coordinates. To obtain this system, the prescribed form method is used. Numerical studies of the free dynamics and transient response of a nanocomposite conical shell with an isotropic ring stiffener of rectangular section under the action of an impact load were carried out. The results of the numerical modeling of the transient process in the shell showed a close agreement with the results of finite element modeling in the ANSYS package. The effect of the ring stiffener on the amplitudes of the transient response of the nanocomposite shell is investigated. It is shown that the ring-stiffener significantly reduces the amplitude of the transient response of the composite conical shell when it is subjected to an impact load. The proposed method and the conclusions drawn may be used in the aerospace industry in the design of nanocomposite units for multistage launch vehicles.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Круковский, Павло, Віктор Поклонський, and Сергій Новак. "РАСЧЕТ ЖЕЛЕЗОБЕТОННОЙ ПЛИТЫ ПЕРЕКРЫТИЯ ПРИ ВОЗДЕЙСТВИИ ПОВЫШЕННЫХ ТЕМПЕРАТУР ПОЖАРА." Науковий вісник: Цивільний захист та пожежна безпека, no. 2(10) (April 13, 2021): 69–82. http://dx.doi.org/10.33269/nvcz.2020.2.69-82.

Full text
Abstract:
Розроблено методику чисельного дослідження напружено-деформованого стану залізобетонних конструкцій плит перекриттів з урахуванням нестаціонарних полів температур в арматурі і бетоні за стандартним температурним режимом і температурному режимі реальної пожежі. В рамках методики використовуються характеристики материлов, наведені в ДСТУ-Н Б EN 1992-1-2, а також вихідні дані, необхідні для застосування уточненого методу розрахунку. Ці дані встановлюються шляхом аналізу наявних в літературі експериментальних даних і характеристик матеріалів, наведених в Єврокодах. При оцінці вогнестійкості конструкцій уточненим методом розрахунку враховуються всі фактори, які справляють істотний вплив на напружено-деформований стан конструкції при пожежі. Визначають підвищення і поширення температури в конструкції в заданий момент часу (теплотехнічний розрахунок) і механічну поведінку конструкції (статичний розрахунок), при цьому враховується відповідний сценарій пожежі. Методика ілюструється на прикладі розрахунку на вогнестійкість залізобетонної плити перекриття. Проведено розрахунки з реалізацією пов'язаних термопрочностних завдань в програмному комплексі ANSYS. Проектування залізобетонної плити перекриття виконувалося в модулі Design Modeller програми ANSYS. Потім здійснювалися послідовно розрахунки в модулях TRANSIENT THERMAL і STATIC STRUCTURAL. Бетон і арматура моделюються об'ємними елементами. Підхід не вимагає прив'язки сітки кінцевих елементів до кроку арматури, що дозволяє застосовувати його до завдань з реальними розмірами. У прийнятій моделі бетону поверхня плинності складається з двох пересічних конічних поверхонь Друкера-Прагера. Результати розрахунків добре узгоджуються з представленими літературними експериментальними даними. Використання запропонованої методики дозволяє досить точно оцінити вогнестійкість залізобетонних конструкцій і прогнозувати їх напружено-деформований стан при пожежі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Shapovalov, Oleg, Denis Kolesnik, and Oleg Pilipenko. "КОЛИВАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В ЗУБЧАСТИХ ПЕРЕДАЧАХ АВІАЦІЙНИХ РЕДУКТОРІВ ТА ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЇХНЬОЇ ВІБРАЦІЙНОЇ МІЦНОСТІ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1 (15) (2019): 80–96. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-1(15)-80-96.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Редуктори авіаційної техніки зазнають у польоті багаточастотне вібраційне навантаження в результаті численних взаємодій зубчастих коліс різних ступенів із різними швидкостями їх обертання. Зубчасті колеса в експлуатації редукторів, зокрема вертольотів, зазнають багатокомпонентне різночастотне навантаження при основній частоті від обертання колеса в декілька тисяч обертів за хвилину. Існуючі вібрації можуть породжувати коливання дисків зубчастих коліс, що призводить до виникнення багатоциклової втоми і швидкого вичерпання дисками їх довговічності. Постановка проблеми. Виявлення можливості збільшення ресурсів зубчастих передач, зокрема головного, проміжного і хвостового редукторів вертольотів Ми-8 та їх модифікацій. Аналіз останніх досліджень і публікацій. У розкиданих по різних публікаціях, у тому числі закритих, розрізнених відомостях про вібраційний стан зубчастих передач авіаційних редукторів не приділено належної уваги до комплексного розгляду різних типів коливань, що супроводжують їх експлуатацію, до питань зв’язку між коливальними процесами в редукторах і станом їхніх деталей. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Крутильні, параметричні та згинальні коливання, що невідворотно супроводжують експлуатацію зубчастих передач авіаційних, зокрема, вертольотних редукторів і шляхи підвищення їхньої вібраційної міцності. Мета статті. Розглянути коливальні процеси в зубчастих передачах авіаційних редукторів та шляхи їх подолання. Виклад основного матеріалу. Розглянуті крутильні, параметричні резонансні та згинальні коливання зубчастих передач редукторів, частоти власних коливань та їх форми, вплив коефіцієнтів перекриття, характеристики вібрацій редуктора та шляхи підвищення їх вібраційної міцності. Висновок відповідно до статті. Особливо небезпечні підвищені динамічні навантаження в зачепленні, зумовлені резонансними крутильними і параметричними коливаннями зубчастих приводів. Наявний позитивний досвід експлуатації циліндричних і конічних зубчастих коліс свідчить про перспективність застосування розглянутих методів підвищення вібраційної міцності зубчастих передач авіаційних редукторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Shapovalov, Oleg, Denis Kolesnik, and Oleg Pilipenko. "ЗАСТОСОВУВАНІСТЬ І ЗАЛЕЖНІСТЬ ПАРАМЕТРІВ ЗУБЧАСТИХ ПЕРЕДАЧ АВІАЦІЙНИХ РЕДУКТОРІВ ВІД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(17) (2019): 37–48. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-3(17)-37-48.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Проблема надійності роботи зубчастих передач пов’язана з технологією їх виготовлення. Вирішення пов’язаних з цією проблемою завдань засноване на ретельному вивченні й використанні взаємозв’язку конструкторських і технологічних чинників з експлуатаційними показниками надійності зубчастих передач. Особлива увага при цьому приділяється управлінню технологічними процесами виготовлення зубчастих коліс, наданню робочим поверх- ням зубців необхідних фізико-механічних властивостей і забезпеченню заданих показників точності спряження. Постановка проблеми. Виявлення можливості збільшення ресурсів зубчастих передач, зокрема головного, проміжного та хвостового редукторів вертольотів Мі-8 та їх модифікацій. Аналіз останніх досліджень і публікацій. З аналізу літературних джерел можна зробити висновок, що основними напрямами у виробництві зубчастих передач є підвищення силової напруженості та швидкохідності при зменшенні габаритів і маси, збільшенні термінів служби і ККД. Цьому сприяють сучасні досягнення у сфері металознавства і термічної обробки, які забезпечують істотне підвищення згинальної і контактної міцності зубців і, отже, підвищення їх питомих навантажень. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Зв’язок параметрів застосовуваних зубчастих передач авіаційних редукторів із технологічними процесами їх виготовлення. Мета статті. Розглянути застосовуваність зубчастих передач авіаційних редукторів і залежність їх параметрів від технологічних процесів виготовлення. Виклад основного матеріалу. Розглянуті застосовуваність зубчастих передач авіаційних редукторів, вплив технологічних процесів на доопрацювання зубчастих передач на більший ресурс, підвищення витривалості зубців при згині, вплив поверхневої деформації, електрополірування, віброшліфування, деформаційного старіння на контактну витривалість і довговічність. Висновок відповідно до статті. Наявний позитивний досвід експлуатації циліндричних і конічних зубчастих коліс свідчить про ефективність застосування розглянутих технологічних процесів підвищення витривалості зубців при згині, вплив поверхневої деформації, електрополірування, віброшліфування, деформаційного старіння на контактну витривалість і довговічність і, у кінцевому підсумку, на підвищення ресурсу авіаційних редукторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Юхимчук, С. М., С. Ф. Юхимчук, М. М. Толстушко, and Н. О. Толстушко. "РОЗРАХУНОК ПРУЖИНИ ПРИТИСКНОГО МЕХАНІЗМУ ЛЬОНОБРАЛКИ." СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, no. 45 (December 6, 2020): 142–50. http://dx.doi.org/10.36910/acm.vi45.307.

Full text
Abstract:
Для збирання льону-довгунцю використовують льонозбиральну техніку, яка має різні бральні апарати. У статті вказано на основні недоліки конструкції льонобралки з поперечними пасово-дисковими бральними рівчаками та подане вирішення цих проблем на основі запропонованої конструкції льонобралки. У статті подано опис конструкції льонобралки із поперечними бральними рівчаками, в якій затискання стебел льону відбувається між бральним пасом та бральними пластинами. Під час брання стебла льону в бральних рівчаках переміщуються разом із пасом, ковзаючи бральними пластинами. Для забезпечення певного зусилля затискання стебел, навпроти бральних пластин встановлені притискні механізми, які підтримують бральний пас і забезпечують необхідне зусилля затискання стебел льону у бральних рівчаках. Основним елементом цього механізму є пружина, яка має забезпечити необхідне зусилля притискання. За результатами теоретичних досліджень встановлено тиск, який діє на стебло льону в бральному рівчаку і який не буде викликати розплющування стебел льону під час брання. За умов мінімальної та максимальної густоти стеблостою льону був визначений необхідний діапазон сил притискного механізму. В конструкції притискного механізму була запропонована фасонна конічна пружина стиску з постійним кроком витків. За стандартною методикою розраховані параметри та розроблене технічне креслення цієї пружини. Отримані результати будуть використані при виготовленні дослідного зразка льонобралки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Pilipenko, Oleg, Denis Kolesnik, and Anatoli Berezniak. "ТОЧНІСТЬ ТА ПОГРІШНОСТІ ЗУБЧАСТИХ ПЕРЕДАЧ ВЕРТОЛЬОТНИХ РЕДУКТОРІВ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1(19) (2020): 18–31. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-20209-1(19)-18-31.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Якість робочих поверхонь зубчастих коліс формується під впливом конструктивних факторів (модуля, числа зубців і матеріалу коліс, твердості матеріалу заготовок та їх фізикомеханічних властивостей) і технологічних факторів (швидкості та глибини різання, подачі, ступеня зношуваності інструменту). Зубчасту передачу можна виконати тільки з деяким наближенням до функціонально точної, оскільки елементи зубчастої передачі не можуть бути виготовлені без відхилень. Рівень цих відхилень визначається не тільки технічною, але й економічною доцільністю, а також можливостями виробництва. Постановка проблеми. Виявлення можливості збільшення ресурсів зубчастих передач, зокрема головного, проміжного і хвостового редукторів вертольотів Ми-8 та їх модифікацій. Аналіз останніх досліджень і публікацій. З аналізу літературних джерел можна зробити висновок, що основними факторами, що формують якість робочих поверхонь зубчастих коліс, є конструктивні та технологічні. Сучасні досягнення у сфері конструювання та виробництва сприяють підвищенню точності та зменшенню погрішностей зубчастих передач вертольотних редукторів. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Виявити основні причини виникнення погрішностей зубчастих передач вертольотних редукторів, взаємозв’язок факторів виробництва й параметрів точності зубчастих коліс та можливості керування точністю поверхонь зубців ще на стадії проєктування. Мета статті. Розглянути точність та погрішності зубчастих передач вертольотних редукторів. Виклад основного матеріалу. Розглянуті показники точності зубчастих коліс за нормами кінематичної точності, плавності, контакту зубців та бокового зазору, вплив технології виробництва на якість зубчастих коліс. Функціональна точність забезпечується двома шляхами – конструктивним і технологічним. Приведені основні причини виникнення погрішності операції зубофрезерування, можливості керування точністю та якістю поверхонь зубців ще на стадії проєктування, взаємозв’язок факторів виробництва й параметрів точності зубчастих коліс. Наведені приклади кінематограм показують неприйнятність кінематичного принципу нормування і контролю точності напружених зубчастих передач та передач з модифікованими поверхнями зубців. Тому нормування та оцінювання точності авіаційних зубчастих коліс здійснюють виключно за елементними показниками точності. Показано, що колеса необхідно контролювати по накопиченій погрішності кроку, а не по биттю. Розглянуто контроль за допомогою плям контакту для конічних передач із прямими і круговими зубцями. Висновок відповідно до статті. Збільшення ресурсу передач здійснюється, поза іншими способами, підвищенням точності виготовлення зубчастих коліс, яка у високоресурсних і високонапружених передачах досягає 4-го ступеня точності за нормами плавності та контакту. У багатьох випадках подальше підвищення точності при збільшенні ресурсу не є доцільним, оскільки висока навантаженість коліс на всіх режимах роботи забезпечує статичний розподіл навантаження між спряженими зубцями, що призводить до зменшення динамічного зусилля. Тут прослідковується основний принцип призначення точності авіаційних передач: точність призначається з урахуванням фактичної навантаженості та жорсткості спряжених зубців і всієї пружної системи загалом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Tsykalo, T. O., and S. D. Trzhetsynskyi. "МАКРО- ТА МІКРОСКОПІЧНЕ ВИВЧЕННЯ CAMELINA SATIVA (L.) CRANTZ." Фармацевтичний часопис, no. 1 (March 7, 2019): 33–39. http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2019.1.9880.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Визначити діагностичні макро- і мікроскопічні ознаки сировини рижію посівного. Матеріали і методи. Об’єкт – трава рижію посівного сорту Славутич. Мікропрепарати виготовляли зі свіжої та висушеної сировини, фіксованої в суміші спирт-гліцерин-вода (1:1:1) і досліджували загальноприйнятими методами з використанням мікроскопа Granum N-180 M, фотофіксацію результатів здійснювали за допомогою відеонасадки DC 1300. Результати й обговорення. Рослина заввишки 30-80 см. Стебло тонке, прямостояче, просте або розгалужене, опушене жорсткими короткими волосками. Листя видовжено-ланцетне зі стрілоподібною основою, чергове, сидяче. Суцвіття – китиця. Квітки дрібні, правильні, роздільнопелюсткові, блідо-жовті. Чашечка з чотирьох видовженояйцеподібних, зелених чашолистків. Віночок з чотирьох оберненояйцеподібних пелюсток. Листок. Листкова пластинка дорзо-вентрального типу. Епідерма однорядна. Клітини верхньої епідерми звивисті, оболонки клітин рівномірно потовщені. Продиховий апарат анізоцитного типу. Листкова пластинка амфістоматична. Нижня епідерма представлена більш звивистостінними клітинам, ніж верхня, що мають рівномірно потовщені оболонки. Волоски багаточисельні. Зустрічаються прості, одноклітинні, конічні волоски, з широкою основою, гострою верхівкою. Також зустрічаються двокінцеві та трикінцеві волоски. Черешок. Головна жилка з округлою основою. На поперечному зрізі видно епідерму, під нею склеренхіма. Основну площу черешка займає паренхіма. Судинно-волокнистий пучок колатеральний. Стебло. Епідерма стебла з прозенхімних, прямостінних клітин. Наявні багаточисельні короткі прості волоски, одно-, дво-, трикінцеві. На поперечному зрізі стебло має округлу форму. Епідерма одношарова. Під епідермою знаходиться механічна тканина – коленхіма, а під нею – первинна кора. Судинно-волокнисті пучки чергуються з ділянками механічних волокон. Над пучками розташовані групи склеренхімних волокон. Серцевина досить велика, з паренхімних тонкостінних клітин. Квітка. Внутрішня епідерма пелюстки представлена паренхімними клітинами, наявні сосочкоподібні вирости. Зовнішня епідерма представлена звивистостінними клітинами. Судинно-волокнистий пучок з елементи ксилеми у вигляді спіральних судин. Висновки. Вивчено морфолого-анатомічні ознаки рижію посівного сорту Славутич. Визначено основні макро- та мікроскопічні ознаки трави, які будуть використані при стандартизації лікарської рослинної сировини та розробці методів контролю якості на цю сировину.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Король, П. В., С. О. Костенко, О. М. Коновал, М. С. Дорошенко, Л. Лу, А. М. Чепіга, О. В. Сидоренко, et al. "ОПТИМІЗАЦІЯ БІОТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕДУР ПІДГОТОВКИ СПЕРМИ ДО ТРАНСФЕКЦІЇ ДНК З ЛІПОФЕКТАМІНОМ." Біорізноманіття, екологія та експериментальна біологія 1, no. 23 (2021): 52–58. http://dx.doi.org/10.34142/2708-5848.2021.23.1.07.

Full text
Abstract:
З метою аналізу впливу трансфекції з ліпофектаміном на запліднювальну здатність сперміїв качурів (Anas platyrhynchos Linnaeus, 1758) породи Shaoxing проведено аналіз яєць та ембріонів 11 качок породи Shaoxing, які були запліднені спермою 13 качурів, обробленою ліпофектаміном. Птиця відповідала стандарту породи Shaoxing. Качок у віці десяти місяців відбирали за умови їх несучості ≥ 90% та плодючості ≥ 90% після штучного осіменіння. Качурів відбирали зі стабільним рефлексом спермовіддачі при стимуляції методом масажу поперекової частини тулуба. Сперму збирали в конічні полістирольні чашки з подальшим розведенням до 1: 1 середовищем OPTI-MEM (Invitrogen, США) та транспортуванням до лабораторії (протягом 15–20 хвилин після збору) для оцінки якості та трансфекції сперми. Рухливість і концентрацію сперматозоїдів оцінювали за стандартними методиками під оптичним мікроскопом. Для трансфекції сперматозоїдів 300 мкл плазмідної ДНК (25 нг/мл кожного вектора) змішували з 1 мл середовища OPTI-MEM. Тим часом 300 мкл Lipofectamine® 2000 (Invitrogen, США) змішували з 1 мл середовища OPTI-MEM. Після того, як два розчини інкубували протягом 5 хвилин при кімнатній температурі, їх об'єднували та інкубували при кімнатній температурі ще 20 хвилин. Сперму двічі центрифугували (1000g, 10 хв), надосадову рідину видаляли і проводили розведення осаджених клітин сперми середовищем OPTI-MEM 1: 1. Комплекс ДНК-Lipofectamine® 2000 додавали до клітин сперми після другого центрифугування, та видалення надосадової рідини, потім його перемішували та інкубували при кімнатній температурі протягом години. Після трансфекції рухливість сперматозоїдів знову оцінювали для визначення якості сперми. Трансфіковані клітини сперми використовували для глибокого штучного запліднення. За одне запліднення було взято п’ятсот мільйонів сперматозоїдів. Після осіменіння качок трансфікованими сперматозоїдами яйця збирали і інкубували протягом 10 або 28 днів, потім виділяли ембріони або вирощували каченят. Для контролю впливу проведених маніпуляцій зі спермою під час проведення трансфекції на її запліднюючу здатність, експеримент побудували методом груп-аналогів, було відібрано 11 качок яких осіменяли інтактною спермою. В дослідній групі заплідненість становила 52,2±4,97%, що достовірно відрізнялось від групи контролю 84.1±5.83% (p < 0.01). Виводимість становила 47.18% (67 каченят з 142 запліднених яєць)
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Bessmertnyy, Yaroslav. "ПОВЕДІНКА ПОЛОГИХ ТОНКОСТІННИХ КОНІЧНИХ ОБОЛОНОК ПРИ КОМБІНОВАНОМУ НАВАНТАЖЕННІ ТА НЕОДНОРІДНОМУ НАПРУЖЕНО–ДЕФОРМОВАНОМУ СТАНІ." International electronic scientific journal “Science Online”, no. 5 (May 31, 2019). http://dx.doi.org/10.25313/2524-2695-2019-5-povedinka-pologih-tonkostinnih-konichnih-obolonok-pri-kombinovanomu-navantazhenni-ta-neodnoridnomu-napruzheno-deformovanomu-stani.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Bessmertnyi, Yaroslav. "BEHAVIOR OF SHALLOW THIN-WALLED CONICAL SHELLS IN CASE OF WIND LOAD AND NON-UNIFORM STRESS-STRAIN STATE." International scientific journal "Internauka", no. 7(69) (May 15, 2019). http://dx.doi.org/10.25313/2520-2057-2019-7-4942.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography