Academic literature on the topic 'Контроль молока'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Контроль молока.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Контроль молока"

1

Pyskiv, S. I., and M. D. Kuhtyn. "Моніторинг вмісту нітратів у молоці." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 20, no. 85 (February 27, 2018): 41–45. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8508.

Full text
Abstract:
Безпечність молока є важливим критерієм оцінки якості молока. Коров’яче молоко становить основу раціону для харчування більшості людей. Особливо цей продукт є незамінним для харчування дітей. Одним із важливих завдань молокопереробної галузі є контроль якості молока за вмістом нітратів. Проаналізовано механізм дії нітратів на організм людини і їх токсичний вплив на дітей. Метою і завданням роботи є визначення вмісту нітратів у молоці сирому, яке поступає на переробні підприємства з особистих селянських господарств і молочних ферм та в питному молоці, яке реалізується в торговельній мережі у різні пори року. На основі отриманих даних довести актуальність пошуку методу денітрифікації молока з наднормативним вмістом нітратів. Вміст нітратів визначали колориметричним методом із застосуванням кадмієвої колонки з подальшим фотометричним визначенням азосполук, що утворюються при взаємодії нітритів з ароматичними амінами. Виявлено, що молоко надходить на молокопереробні заводи з різною кількістю нітратів. Встановлено, що у зимово-весняний період кількість проб молока з наднормативним вмістом нітратів перевищує кількість проб у літньо-осінній період. Визначено, що нормативам українського стандарту (до 10 мг/кг нітратів) відповідали 69,8% проб молока із особистих селянських господарств, які надходили в зимово-весняний період, і 92,2% проб молока літньо-осіннього періоду, а нормативам європейських стандартів (до 5 мг/кг нітратів) відповідали 10,5% і 56,3% проб молока відповідно (різниця у 45,8%). Встановлено, що нормативам українського стандарту відповідали 79,3% проб молока, що надходить з молочних фермв зимово-весняний період і 40% проб молока, що надходить з в літньо-осінній період. Нормативам європейських стандартів вкладалися 7,7% і 67,6% проб молока зимово-весняного і літньо-осіннього періоду відповідно (різниця у 59,9%). Визначено, що нормативам українського стандарту відповідали 73,7% проб питного молока зимово-весняного періоду і 91,4% проб молока літньо-осіннього періоду, а нормативам європейського стандарту відповідали15,8% і 60% проб молока відповідно (різниця 44,2%). Виявлено проблему надходження на переробку значної кількості молока, яке за вмістом нітратів не підлягає прийманню. Обґрунтовано доцільність пошуку шляхів денітрифікації молока для можливого подальшого його використання у переробному процесі. Одним із таких методів є застосування спеціальних заквасочних культур мікроорганізмів – активних денітрифікаторів. Важливо, щоб в кінцевому продукті вміст нітратів був би зниженим до європейського нормативу, це поліпшить якість молока, його безпечність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Камбур, М. Д. "ВИКОРИСТАННЯ ПОЖИВНИХ РЕЧОВИН В ОРГАНІЗМІ КОРІВ В УМОВАХ РІЗНОГО ЕНЕРГЕТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 2 (June 27, 2019): 165–70. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.02.22.

Full text
Abstract:
У статті наведені дані щодо перетравлення та використання поживних речовин в організмі ко-рів в умовах різного енергетичного забезпечення. Результати проведених досліджень свідчать, що баланс азоту був позитивним у тварин усіх груп. Використано азоту тваринами першої (контроль-ної) групи 24,54 % від споживаного та 30,24 % від перетравного. У другій і третій групі показники склали відповідно: 28,58−35,59 % і 37,95−45,86 %. Усього засвоєно азоту коровами першої групи 264,86 г, що склало 45,99 % від споживаного й 56,53 % від перетравного. У другій групі ці показники склали: 277,19 г, 49,82 % та 61,66 %. Баланс кальцію характеризується високим рівнем перетрав-лення цього елементу в організмі корів усіх груп на другому місяці лактації. Тваринами контрольної групи всього використано від спожитого 131,55 г кальцію, що склало 69,45 % від спожитого та 99,62 % від перетравленого. У тварин другої та третьої груп ці показники відповідно склали: 124,63; 63,64; 99,59 %; та 151, 83; 69,59 і 92,719 %. Високий рівень використання поживних речовин сприявтому, що молочна продуктивність корів контрольної групи в період лактації склала: 4387,3 кг нату-рального і 4168,4 кг 4 % молока. Від корів другої групи в середньому отримано 4484,6 кг натурально-го молока і 4541,9 кг 4 % молока. Річний надій натурального молока від корів третьої групи склав 5250,5 кг, а 4 % молока − 5494,9 кг, що в 1,20−1,32 рази більше, ніж у корів контрольної групи (р<0,01). За шість місяців лактації жирність молока була вищою у корів дослідних груп. Цей показ-ник у контрольній групі становив 3,69 %, а у тварин другої та третьої груп відповідно 3,90 % та 3,97 %. Найменший відсоток жиру в молоці реєстрували під час найбільш виликих добових надоях. Відсоток жиру в молоці помітно знижується до четвертого місяця лактації, а потім знов зростає до сьомого місяця лактації. Така тенденція була характерною для тварин усіх груп.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ковальчук, Ірина Ігорівна, Ігор Васильович Ковальчук, Луїза Володимирівна Миронюк, and Роман Володимирович Саюк. "КОНТРОЛЬ ЗДОРОВ’Я ВИМЕНІ ЗА СУХОСТІЙНОГО ПЕРІОДУ В КОРІВ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 4 (47) (January 6, 2022): 87–91. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2021.4.15.

Full text
Abstract:
Одним із факторів ефективного ведення молочного скотарства є термін продуктивного використання худоби за одночасного збереження здоров’я тварин у стаді. Особливого значення при цьому набуває організація годівлі, утримання, контролю за здоров’ям корів відповідно їх фізіологічного стану. Істотною проблемою для виробників молока у країнах з розвиненим молочним скотарством (в тому числі з високою технологічною культурою ведення галузі) є мастит. Зазначене захворювання поширене в господарствах України. Мастит спричиняє спад продуктивності, погіршення якості молозива та молока, передчасне вибракування корів. Факторами розвитку запалення молочної залози є зниження резистентності тварин внаслідок порушення параметрів утримання, незадовільного санітарного стану корівників, стійл, боксів, доїльного обладнання, високої щільності поголів’я, порушення термінів формування технологічних груп корів, зокрема групи сухостою. Отже, з метою збереження здоров’я дійних корів при веденні інтенсивного молочного скотарства необхідно дотримуватись загальних правил організації профілактичних заходів у технологічній групі сухостою. Саме тому, одним із основних завдань за інтенсивної технології виробництва молока має бути профілактика захворювань корів. Аналіз організації профілактичних заходів проведено на базі ТОВ «Хмільницьке» ВП «Агрофірма «Стетківці» Житомирської області. З’ясовано, що з метою профілактики маститу у господарстві значно покращили умови утримання корів, своєчасно формується запуск, доїння проходить із дотриманням правил антисептики із застосуванням маститних проб, а з часу впровадження у виробничий процес менеджменту консервації вимені у момент запуску худоби, істотно знизився відсоток захворюваності корів на субклінічний мастит (з 31 % у 2017 році до 8,2 % у 2021 році), як консервант використовують препарати «Драйклоксакел» або «Бовафлокс DC Екстра».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Крысанова, Юлия Игоревна. "Residual antibiotics in raw milk an urgent problem for dairy processing enterprises." Food processing industry, no. 7 (June 27, 2021): 64–66. http://dx.doi.org/10.52653/ppi.2021.7.7.012.

Full text
Abstract:
Проблема наличия остаточных количеств антибиотиков в сыром молоке актуальна во всем мире. Помимо негативного влияния на здоровье человека они существенно снижают эффективность производства молочной продукции. Последнее опосредованно приводит к финансовым и репутационным потерям для предприятий молочной промышленности. В статье рассмотрены различные аспекты применения антибактериальных препаратов в сельском хозяйстве с позиции их последующего перехода в молоко. Соответственно последовательно проанализированы причинно-следственные связи попадания остаточных количеств антибиотиков в сырое молоко и меры, принимаемые в различных странах мира, для предотвращения использования загрязненного молока в переработке. Описаны негативные последствия для здоровья человека и для молочной промышленности при использовании молока с антибактериальными препаратами. Проведена работа по определению глобальных трендов в использовании антибиотиков и контролю за попаданием их остатков в молоко в ближайшем будущем, а также перспективных новых методов борьбы с данной проблемой, предлагаемых на сегодняшний день. Также оценены меры, принимаемые в настоящее время для контроля за содержанием остаточных антибиотиков в молоке, и представлены перспективные технологические разработки, такие как использование устойчивых к антибиотикам штаммов молочнокислых бактерий в заквасочных культурах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бердник, В. П., А. І. Ракітіна, and М. Ф. Завалій. "КЛІНІЧНИЙ СТАН ТА ПОКАЗНИКИ КРОВІ КОРІВ, ХВОРИХ НА ПРИХОВАНИЙ МАСТИТ, ДО ТА ПІСЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ РОЗЧИНУ ПОЛТАВСЬКОГО БІШОФІТУ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (March 26, 2021): 262–68. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.01.33.

Full text
Abstract:
При обстеженні на мастит із застосуванням даних анамнезу, клінічних методів і досліджень проб молока в тестах з мастидином і відстоювання 261 корови ферми у 57 (21,84 %) виявили ура-ження запаленням молочних залоз. У 5-ти (1,92 %) корів були клінічно виражені форми маститу, а у 52 (19,92 %) – прихована форма. В досліді на 24-х коровах, хворих на прихований мастит, та 6 кліні-чно здорових (контроль) випробувано розчин Полтавського бішофіту шляхом застосування внутрі-шньо і шляхом втирання у шкіру ураженої запаленням частини вим’я та гель проти прихованого ма-ститу, виготовлений у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Лабораторія натуральних тех-нологій (м. Полтава). В період застосування препаратів у двох циклах, в кожному з яких по 7 разів із22–24-годинним інтервалом, та із 7-и добовим інтервалом між ними корови були клінічно здоровими.По три корови у групах, яким застосували препарати, не мали ознак прихованого маститу на сьомудобу досліду в першому циклі, а решта – лише на шосту-сьому добу – у другому. У корів, яким засто-сували розчин Полтавського бішофіту в першому циклі порівняно з контролем спостерігали вірогіднепідвищення у крові кількості еритроцитів (р<0,05–0,001) і гемоглобіну (р<0,05–0,01), а в сироватцікрові – іонів магнію (р<0,05). До застосування препаратів і після застосування їх у першому циклі укрові корів виявили вірогідно підвищену кількість лейкоцитів, яка перебували в межах норми лише удругому циклі. У всіх тварин досліду, включаючи і контролі, було порушеним співвідношення «кальцій: фосфор» через нестачу кальцію і надлишок фосфору. Можливо, що через це частині корів довелосязастосовувати РПБ у другому циклі. Найбільш зручним у використанні був препарат із РПБ у формігелю. Застосування РПБ і препаратів, виготовлених на його основі при прихованому маститі корівмає перспективу, але потребує подальшого випробування в господарствах із різними умовами годівлі,догляду і технологіями виробництва молока.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Яркова, Татьяна М., and Светлана А. Светлакова. "Основные социально-экономические проблемы продовольственного самообеспечения в регионе и пути их решения в современных условиях." Аграрная Россия, no. 9 (September 20, 2017): 35–44. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2017-9-35-44.

Full text
Abstract:
Рассмотрены социально-экономические проблемы сложившегося на территории России агропродовольственного рынка и его разновидностей. Выделены проблемы и факторы, риски и угрозы, влияющие на формирование и состояние уровня самообеспеченности на примере Пермского края. Авторы, используя многолетние данные Росстата, приводят комплексный анализ обеспеченности региона основными видами продовольствия, среди которых — картофель, яйцо, молоко, овощи и мясо. Анализ базируется на собственном производстве и установленных Минздравсоцразвития РФ норм потребления продовольствия и сводится к определению достаточности производства. Определена полная достаточность таких продуктов в Пермском крае, как картофель и яйцо, тогда как в отношении молока, мяса и овощей край испытывает серьезную недостаточность, которая приводит к критическому уровню продовольственной безопасности и независимости. Практическая значимость работы заключается в комплексе практических рекомендаций: полноценная реализация запланированных мероприятий в рамках государственной программы развития сельского хозяйства до 2020 г.; способствование развитию мелкотоварного производства, в частности КФХ; постоянный контроль и повышение качества производимого продовольствия и сельскохозяйственного сырья и др. Реализация практических рекомендаций возможна при целенаправленном и рациональном использовании сложившихся и потенциальных природных, производственных, демографических, социальных, научно-технических и инвестиционных ресурсов, способствующих полноценному функционированию и развитию системы продовольственного обеспечения населения региона за счет местного производства в соответствии с научно обоснованными нормами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ataeva, Yulia G., and Alsu R. Makaeva. "Quality control of milk powder with near-infrared spectroscopy." Butlerov Communications 64, no. 12 (December 31, 2020): 18–22. http://dx.doi.org/10.37952/roi-jbc-01/20-64-12-18.

Full text
Abstract:
Milk is one of the most widely consumed food products in the world and is often used in the manufacture of various food products. To reduce the cost of transportation and storage, as well as extend the shelf life of milk, it is dried. It retains most of the nutritional and organoleptic properties of liquid milk. Currently, at least 20-30% of the produced whole milk and fermented milk products are falsified. Flour, starch, chalk, lime, and even gypsum are mixed into milk powder. Classical methods of analysis of milk powder (gravimetric, titrimetric, acidic, etc.) do not allow assessing the qualitative composition of milk powder, while chromatographic and other methods require time and sample preparation. Therefore, to assess the quality of milk, methods of spectrometry in the near infrared region (NIR spectrometry) are becoming very popular. The objects of research were whole milk powder and skimmed milk powder, which were received for research at the Test Center of the FSBSI «Federal Center for Toxicology, Radiation and Biological Safety» from various manufacturers of the Russian Federation. We studied 22 samples of dried whole and skim milk using an IR spectrometer. According to the results of studies, it was found that, on average, samples of skimmed milk powder for all studied indicators corresponded to standards. In 54.5% of the samples of dried whole milk, a reduced fat content was revealed and in 81.8%, an increased content of lactose.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

PROZHERIN, V. P., V. L. YALUGA, A. L. DIDIKINA, E. N. TURENKOVA, O. P. VASILIEVA, and G. V. FEDOROVA. "АВТОМАТИЗИРОВАННАЯ СИСТЕМА СЕЛЕКЦИОННОГО КОНТРОЛЯ КАЧЕСТВА МОЛОКА КОРОВ." Molochnoe i miasnoe skotovodstvo, no. 5 (September 29, 2019): 14–17. http://dx.doi.org/10.33943/mms.2019.5.37525.

Full text
Abstract:
Рассмотрены результаты оценки качества молока холмогорских коров. Целью исследований явилось изучение способа формирования контрольной суточной пробы молока у подконтрольных животных. Для этого было организовано и проведено 744 сеанса доения коров при привязном содержании, кормлении по графику и трехкратном доении. Было установлено, что суточный удой молока у подконтрольных коров составил 28,8 кг, при этом наибольшее количество молока (14,1 кг, или 49) было получено в среднем за утренний сеанс доения. На основании лабораторных исследований выявлено, что при удое 28,80,41 кг молока за контрольные сутки средние показатели селекционного контроля качества молока коров по массовой доле жира были достаточно высокими (3,950,05), а по массовой доле белка (3,060,01) значительно ниже стандарта породы (3,30). В то же время повышенной жирномолочностью (4,850,06) характеризуется молоко, полученное за дневной сеанс доения, что достоверно выше (Р0,001) показателей содержания жира в молоке за утренний и вечерний сеансы доения, соответственно, на 1,49 и на 0,71. Средние показатели белковомолочности молока были установлены пониженными за дневной сеанс и составили 3,020,01, что достоверно ниже на 0,03 (при Р0,05) средних показателей за утренний сеанс и на 0,08 белка (Р0,001) средних показателей за вечерний сеанс доения коров. Проведенными исследованиями доказано, что достоверность результатов оценки качественных показателей молока коров за контрольные сутки, а впоследствии и за лактацию, во многом определяется способом формирования пробы молока для лабораторного анализа. Для достижения селекционных целей при работе с холмогорской породой крупного рогатого скота была разработана и апробирована автоматизированная система селекционного контроля качества молока коров.The study analyses results of evaluation of selected milk quality from Kholmogori cows. The goal of theresearch was to study the method of forming the average daily milk sample of the cows under control. To this end 744 milking sessions of dairy cows on fixedtime scheme of feeding, in confinement housing system with 3 milkings a day were held. The results of the study showed that daily milk performance of Kholmogori cows in the research was 28,8 kg, while most of the milk (14,1 kg or 49) was milked in the morning milking session. On the base of the laboratory analysis it was found that while the average daily performance was 28,80,41 kg, the mean characteristics of selected milk quality of Kholmogori cows in fat were quite high (3,950,05), and the protein outcome was lower than average in the breed (3.30). At the same time milk in the midday session had higher outcome of fat (4,850.06), which is reliably higher (P0,999) than characteristics of fat content in morning and evening milkings, 1,49 and 0,71 higher respectively. It is remarkable that average characteristics of milk protein were set lower for the midday milking and were 3,020,01, which is reliably 0,03 lower (P0.999) than average figures for the evening milking. The research proved that reliability ofresults estimation of the selected quality milk for the test day, and subsequently for the lactation largely depends on the method of forming the daily milk sample for the laboratory analysis.For the selection purposes an automated evaluation system for selected milk quality of Kholmogori dairy cattle was developed and tested.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ФОМИЧЕВ, Ю. П., and И. Ю. ЕРМАКОВ. "APPLICATION OF THE ENERGY-ANTIOXIDANT COMPLEX IN THE NUTRITION OF DAIRY COWS AND ITS EFFECT ON THE PRODUCTIVITY AND QUALITY OF MILK." Molochnoe i miasnoe skotovodstvo, no. 2 (May 15, 2021): 30–34. http://dx.doi.org/10.33943/mms.2021.82.82.007.

Full text
Abstract:
Изучено влияние энергетика на основе пропиленгликоля в смеси с Spirulina platensis и дигидрокверцетином на молочную продуктивность, химический состав, физические и санитарно-гигиенические параметры молока при включении их в состав рациона коров черно-пестрой породы в транзитный период. В результате было получено от коров в среднем за 3 мес лактации по 2503 кг молока при среднесуточном удое 27,8 кг против 2361 кг и 26,2 кг в контроле при содержании в молоке массовой доли жира 3,78%, белка — 3,15%, в том числе казеина — 2,46% против 3,84, 3,14 и 2,43% соответственно, в молоке коров контрольной группы. По физическим и санитарно-гигиеническим параметрам молоко коров обеих групп соответствовало нормативным требованиям. Молоко животных, получавших энергетик, отличалось пониженной кислотностью и значительно меньшим, более чем в 1,5 раза, содержанием соматических клеток. The influence of propylene glycol-based Energizer mixed with Spirulina platensis and dihydroquercetin on milk productivity, chemical composition, physical and sanitary parameters of milk was studied. when they are included in the diet of black-breed cows in the transit period. As a result, 2503 kg of milk was obtained from cows on average for 3 months of lactation with an average daily milk yield of 27.8 kg against 2361 and 26.2 kg in the control group cows with a mass fraction of fat 3.78, protein 3.15, including casein 2.46% vs. 3.84, 3.14 and 2.43 %, respectively, in the milk of control group cows. In terms of physical and sanitary parameters, the milk of both groups of cows met the regulatory requirements. At the same time, the milk of cows that received energy bioactive Supplement was characterized by low acidity and significantly lower, more than 1.5 times, the content of somatic cells
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Титух, Ярослав Вікторович. "ВИЗНАЧЕННЯ ВПЛИВУ ЗБУДНИКІВ МАСТИТУ НА СКЛАД МОЛОКА." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Veterinary Medicine, no. 2 (53) (January 27, 2022): 33–38. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.vet.2021.2.5.

Full text
Abstract:
Традиційно ідентифікація і діагностика мікоплазм проводилися за допомогою мікробних культур. Зовсім недавно використання полімеразної ланцюгової реакції запропоновано для виявлення мікоплазм з молока великої рогатої худоби. Полімеразна ланцюгова реакція має більш високу ефективність, специфічність і чутливість для лабораторної діагностики в порівнянні з традиційними методами, заснованими на мікробіологічних дослідженнях. Дослідження проводили ТОВ «Агрофірма Лан», Сумська обл., Сумський р-н, с. Кіндратівка. Процедури поводження з тваринами в рамках дослідження були затверджені Комітетом з етики Сумського національного аграрного університету (затвердження №: 2017/01). Експерименти виконувались на коровах голштинської породи 1-5 лактації. Загалом було досліджено 200 голів. Захворювання на мастит визначали за допомогою каліфорнійського тесту та визначення кількості соматичних клітин у молоці. Проби молока для дослідження збирали під час ранкового доїння з кожної чверті вимені щотижня. Всі дослідження експерименти виконувались згідно рекомендацій та норм. Також у молоці мікробіологічними методами визначали мікроорганізми-збудники субклінічного маститу. Сортність молока за кМАФАнМ визначали згідно з ДСТУ 7357, ДСТУ 7089, ДСТУ ISO 4833, ДСТУ IDF 100B та соматичних клітин згідно з ДСТУ ISO13366-1, ДСТУ ISO13366-2, ДСТУ 7672. Крім того, були проведені молекулярно-генетичні дослідження біологічного матеріалу (молоко) від корів у ПЛР. Дослідженнями було встановлено, що кількість соматичних клітин (КСК) у молоці корів 1 дослідної групи було більше на 1265 %, кількість мезофільних аеробних і факультативно-анаеробних мікроорганізмів (кМАФАнМ) було більше на 31 %, порівняно до здорових тварин у контролі. Також у корів 1 дослідної групи шляхом проведення ПЛР у молоці була виявлена Mycoplasma spp. У другій дослідній групі, де був виділений Staphylococcus spp.у молоці, КСК було вище на 18,5% та кМАФАнМ – на 1010 %. У корів 3 дослідної групи основний патоген у молоці був виділений E. coli . При цьому КСК було вище на 24 %, а кМАФАнМ – на 1108 %, порівняно до здорових тварин. За результатами проведених досліджень було встановлено, що виділені ізоляти мікроорганізмів проявляли чутливість до пеніцилінових, аміноглікозидів та цефалоспоринофих груп антибактеріальних препаратів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Контроль молока"

1

Григоренко, Ігор Володимирович, and Є. А. Безбородий. "Мікроконтролерний вимірювач параметрів технологічного процесу виготовлення кефіру." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26099.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дергачова, Ілона Олександрівна. "Облік і контроль видатків бюджетної установи на прикладі Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11561.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – господарська діяльність та обліковий процес видатків Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради. Предмет дослідження – сукупність теоретичних, методологічних та практичних питань, які пов'язані з організацією обліку, аналізу, контролю за витрачанням видатків досліджуваної установи. Метою магістерської роботи є дослідження організації обліку та контролю за видатками в Управлінні молоді та спорту Хмельницької міської ради та розробка рекомендацій щодо їх удосконалення. За результатами дослідження сформульовані висновки щодо сучасного стану обліку, аналізу та контролю видатків бюджетної установи й удосконалення їх методики. Одержані результати можуть бути використані в практиці облікової та аналітичної роботи досліджуваної установи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бойко, Тетяна Олександрівна. "Біотехнологічний потенціал лактобактерій у косметичних засобах." Магістерська робота, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19286.

Full text
Abstract:
Дипломну магістерську роботу присвячено вивченню біотехнологічного потенціалу бактерій роду Lactobacillus, їх використання у косметичній промисловості, а саме використання у косметичних кремах. У дипломній роботі обґрунтовано технологію біосинтезу пробіотичного мікроорганізму Lactobacillus. Представлено технологічну схему виробництва косметичного крему, що включає стадії вирощування і виділення культури та одержання біомаси бактерій роду Lactobacillus. Обгрунтування вибору проведення біосинтезу біомаси лактобактерій та вибору ферментера для напрацювання біомаси лактобактерій. Дипломна робота включає метод отримання біомаси лактобактерій, блок-схему виготовлення косметичних засобів на основі бактерій роду Lactobacillus та методики контролю стадій його виробництва.
The master's thesis is devoted to the study of the biotechnological potential of bacteria of the genus Lactobacillus, their use in the cosmetics industry, namely the use in cosmetic creams. The thesis of biosynthesis of probiotic microorganism Lactobacillus is substantiated in the diploma work. The technological scheme of cosmetic cream production is presented, which includes the stages of growing and isolating the culture and obtaining the biomass of bacteria of the genus Lactobacillus. Rationale for the choice of lactobacilli biomass biosynthesis and the choice of fermenter for lactobacilli biomass. Thesis includes a method of obtaining biomass of lactobacilli, a block diagram of the manufacture of cosmetics based on bacteria of the genus Lactobacillus and methods of controlling the stages of its production.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гринцишин, Д. В. "Автоматизована система управління відділенням дефекосатурації цукрового заводу." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75445.

Full text
Abstract:
Робота присвячена розробці вдосконаленої системи автоматизації відділення дефекосатурації цукрового заводу. Розроблена система керування виробничим процесом на базі мікропропроцесорного контролера МПК Micro TSX 3721.001. Розроблений алгоритм керування. Складені фрагменти керуючої програми. Основним результатом проекту є застосування вдосконаленої системи автоматизації з більшими функціональними можливостями та сучасними засобами керування виробничим процесом та використанням мікропроцесорної техніки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мандрика, Володимир Григорович, and Volodymyr Hryhorovych Mandryka. "Здійснення контролю за дотриманням законодавства про охорону праці неповнолітніх." Master's thesis, 2020. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/11351.

Full text
Abstract:
В роботі проаналізовано основні напрями і завдання охорони праці неповнолітніх за трудовим правом України та регулювання трудової діяльності неповнолітніх працівників за кордоном. Досліджено питання контрою за станом зайнятості неповнолітніх на прикладі обласної комунальної установи Сумської обласної ради «Соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування». Запропоновано шляхи удосконалення та підвищення ефективності здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю неповнолітніх.
The main directions and tasks of labor protection of minors under the labor law of Ukraine and regulation of labor activity of minor workers abroad are analyzed in the work. The issue of control over the employment of minors on the example of the regional municipal institution of the Sumy regional council "Social dormitory for orphans and children deprived of parental care" was studied. Ways to improve and increase the effectiveness of control over compliance with legislation on juvenile labor are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сауленко, Олена Олександрівна, and Olena Oleksandrivna Saulenko. "Психологічні особливості стресостійкості сучасної молоді." Master's thesis, 2020. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/10145.

Full text
Abstract:
У кваліфікаційній магістерській роботі репрезентовано теоретико-емпіричне вивчення проблеми психологічних особливостей стресостійкості сучасної молоді. Розглянуто такі компоненти стресостійкості, як копінг-поведінка, адаптивність, рівень самооцінки, тривожності, спрямованості особистості, локус контролю. За результатами емпіричного дослідження визначено статистично значущі показники відмінності результатів за рівнем стресостійкості, копінг-поведінкою в стресових ситуаціях, схильністю до невмотивованої тривожності та когнітивною орієнтацією у респондентів чоловічої та жіночої статі. За результатами порівняльного аналізу визначено статистично значущі показники відмінностей за критерієм Манна-Уїтні та коефіцієнтом рангових кореляцій Ч. Спірмена. Відмінності у результатах жінок та чоловіків стосувалися рівня стресостійкості, зокрема, у чоловіків він виявився достовірно вищим. Було виявлено статистично значущі розбіжності у показниках «емоцій» як копінг-стратегії: у досліджуваних жінок показники є вищими за показники чоловіків. Також виявлено статистично значущі розбіжності у показниках «уникання»: показники чоловіків за даною стратегією є вищими, тож вони більш схильні уникати стресових ситуацій, ніж досліджувані жінки. Статистично значущі показники різниці виявилися у результатах чоловіків та жінок за рівнем невмотивованої тривожності, локус-контролю та нервово-психічної стійкості. У досліджуваних жінок невмотивована тривожність є достовірно набагато вищою. Порівняно з чоловіками, у яких показники інтернального локусу контролю виявилися достовірно вищими, екстернальний локус контролю достовірно більш притаманний досліджуваним жінкам. Отже, чоловіки, на відміну від жінок, більшою мірою схильні залучати внутрішні ресурси особистості для керування власними поведінковими та емоційними реакціями. Врахування виявлених у ході емпіричної частини магістерського дослідження показників під час розробки та впровадження профілактичних, корекційних програм, а також – проведення консультативно-просвітницької психологічної діяльності сприятиме підсиленню розвитку стресостійкості у сучасної молоді.
The master’s thesis is devoted to an theoretical and empirical study of the psychological features of stress tolerance amongst modern youth. Such components of stress tolerance as coping behavior, adaptability, the level of self-esteem, anxiety, personality orientation, and the locus of control were researched. Based on the results of an empirical study, statistically significant indicators of differences in results in terms of stress tolerance, coping behavior in stressful situations, a tendency to unmotivated anxiety, and cognitive orientation in male and female respondents were revealed. Based on the results of comparative analysis, statistically significant indicators of differences according to the Mann-Whitney criterion and the coefficient of rank correlations of C. Spearman were discovered. Differences in the results of women and men were related to the level of stress tolerance, in particular, in men, it was significantly higher. Two statistically significant indicators of difference were found between the results of men and women in the use of certain coping strategies. Statistically significant differences in the indicators of "emotions" as a coping strategy were revealed: in the studied women, the indicators are higher than in men. Women are more emotional when exposed to stressful situations. There were also statistically significant differences in the indicators of "avoidance": men's indicators for this strategy are higher, so they are more likely to avoid stressful situations than the women studied. Statistically significant indicators of the difference were found among the results of men and women in terms of unmotivated anxiety, locus control, and neuropsychiatric stability. In the women studied, unmotivated anxiety is significantly higher. Indicators of the external locus control are significantly higher among the women studied. They are more likely to use external factors to guide their own behavior and emotional responses. Indicators of the internal locus control are significantly higher among the men studied. Men, unlike women, are more likely to use the internal resources of the individual to manage their own behavioral and emotional responses. Based on the results of the study, we believe that work on the development of stress tolerance among modern youth is possible only if the identified indicators are taken into account whilst developing and using appropriate preventive and correctional programs, as well as during consulting and educational psychological activities.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Палеха, Марія Андріївна. "Психологічні особливості мотивації альтруїстичної поведінки в подружніх стосунках." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/6122.

Full text
Abstract:
Палеха М. А. Психологічні особливості мотивації альтруїстичної поведінки в подружніх стосунках : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 053 «Психологія» / наук. керівник Т. В. Скрипаченко. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 80 с.
UA : Робота викладена на 80 сторінках, 3 таблиці, 6 рисунка, 3 додатки. Перелік посилань включає 87 джерел. Об’єкт дослідження: психологічне благополуччя молоді як соціально- психологічне явище. Нині в Україні актуальність проблеми психологічного благополуччя молоді як складової їх психічного здоров’я зумовлена реаліями життя. Сучасні умови життєдіяльності молодих людей пов’язані з особливостями, які ставлять високі вимоги до індивідуально-психологічних властивостей і психічних функцій їх організму. В умовах трансформації українського суспільства особливої значущості набувають питання формування самодостатньої, цілісної та внутрішньо гармонійної, психологічно благополучної особистості. Наукова новизна полягає у виявленні та уточненні взаємозв’язку психологічного благополуччя молоді з самоприйняттям та рівнем суб’єктивного контролю особистості.
EN : The work is presented on 80 pages, 3 tables, 6 figures, 3 appendices. The list of links includes 87 sources. Object of research: psychological well-being of young people as a socio-psychological phenomenon. Today in Ukraine the urgency of the problem of psychological well-being of young people as a component of their mental health is due to the realities of life. Modern living conditions of young people are associated with features that place high demands on the individual psychological properties and mental functions of their body. In the conditions of transformation of the Ukrainian society the questions of formation of the self-sufficient, integral and internally harmonious, psychologically prosperous personality acquire special value. The scientific novelty is to identify and clarify the relationship between the psychological well-being of young people with self-acceptance and the level of subjective control of personality.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Журба, Марина Анатоліївна. "Публічне управління у галузі фізичної культури і спорту." Thesis, 2017. http://hdl.handle.net/11300/8048.

Full text
Abstract:
Журба М.А. Публічне управління у галузі фізичної культури і спорту : дис.. … канд. юрид наук : 12.00.02 / Журба Марина Анатоліївна. – Одеса, 2017. – 216 с.
Дисертація є науковим дослідженням управління у галузі фізичної культури і спорту, його організаційного, правового та інструментального забезпечення. Проаналізовано рівень наукових розробок публічного управління у галузі фізичної культури і спорту, визначено змістовні особливості та співвідношення її складових – фізичної культури та спорту. Розкрито правові засади управління у галузі фізичної культури і спорту, систему формалізованих та неформалізованих юридичних джерел владно-упорядковуючого впливу на відповідний сектор суспільного життя, визначено проблеми законодавчого забезпечення галузевої управлінської діяльності, існуючу та перспективну системи принципів відповідної владної активності. Дослідження організаційних засад управління у галузі фізичної культури і спорту здійснено на основі врахування тенденції та усіх видів децентралізації, у т.ч. визнання інститутів та окремих представників громадянського суспільства суб’єктами управління, їх суттєвої ролі не лише у формуванні цілей, але й у безпосередньому здійсненні владно-упорядковуючого впливу на фізичну культуру і спорт. Визначено компетенційні та організаційні проблеми органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в управлінні досліджуваною галуззю. Охарактеризовано форми та методи управління у галузі фізичної культури і спорту, матеріально-правові та процедурні засади адміністративної відповідальності за проступки у галузі.
Диссертация является научным исследованием управления в области физической культуры и спорта, его организационного, правового и инструментального обеспечения. Проанализирован уровень научных разработок публичного/государственного управления в области физической культуры и спорта, определены содержательные особенности и соотношение ее составляющих – сферы физической культуры и сферы спорта. Определены недостатки по внедрению национальных видов спорта, которое состоялось без учета существующей классификации видов спорта и без закрепления четкой специфики/особенностей их правового режима. Установлены проблемы в концептуальном и программном обеспечении управления отраслью. Определены правовые основы управления в области физической культуры и спорта, система формализованных и неформализованных юридических источников властно-упорядочивающего влияния на соответствующий сектор общественной жизни, проблемы законодательного обеспечения отраслевой управленческой деятельности, существующей и перспективной системы принципов соответствующей властной активности. Отстаивается мнение о необходимости распространения права на занятие инструкторской и судейской практикой в спорте (не признавалось бы нарушением ограничений по совмещению и совместительству) на все категории лиц, уполномоченных на выполнение функций государства или местного самоуправления и приравненных к ним лиц. Исследование организационных основ управления в области физической культуры и спорта осуществлено на основе учета тенденции и всех видов децентрализации, в т.ч. признания институтов и отдельных представителей гражданского общества субъектами управления, их существенной роли не только в формировании целей, но и в непосредственном осуществлении властно-упорядочивающего влияния на физическую культуру и спорт. Выявлено и обосновано случаи терминологической несогласованности Закона «О физической культуре и спорте» и Закона «Об общественных объединениях», предложены способы их устранения. Определены компетенционные и организационные проблемы органов исполнительной власти и органов местного самоуправления в управлении исследуемой отраслью. Охарактеризованы формы и методы управления в области физической культуры и спорта, материально-правовые и процедурные основы административной ответственности за проступки (фактически, такая существует только за деликты в отрасли спорта). Определен четкий круг субъектов ответственности за нарушение запрета размещения ставок на спорт, связанных с манипулированием официальным спортивным соревнованием, выявлены недостатки в конструировании санкции за повторное совершение соответствующего проступка (основное и два дополнительных взыскания), раскрыта проблема неопределенности властного субъекта, компетентного составления протокола в случае совершения указанного деликта.
Thesis is a scientific research of administration in the field of physical culture and sport, its organizational, legal and instrumental providing. There is analysed the level of scientific developments of public management in the field of physical culture and sport, there are defined content features and correlations of its constituents – physical culture and sport. There are disclosed the legal principles of administration the field of physical culture and sport, system of the formalized and unformalized legal sources of imperiously-arranging influence on the corresponding sector of public life, there are defined the problems of the legislative providing of sectoral administrative activity, existing and perspective system of principles of corresponding imperious activity. The research of organizational bases of administration in field of physical culture and sport was carried out on the basis of of tendencies and all types of decentralization, in thereby confession of institutes and separate representatives of civil society by administration subjects, their substantial role not only in forming of aims, but also in direct realization of imperiously-arranging influence on the physical culture and sport. There are defined competence and organizational problems of executive power bodies and local self-government bodies in the administration of the mentioned field. There are characterized forms and methods of administration in the field of physical culture and sport, materially-legal and procedural bases of administrative responsibility for misconducts in that field.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Контроль молока"

1

Зинкович, Юлия Юрьевна, and Александра Владимировна Воршева. "КОНТРОЛЬ ЖИРНОСТИ МОЛОКА КОНДУКТОМЕТРИЧЕСКИМ МЕТОДОМ." In КОНТРОЛЬ ЖИРНОСТИ МОЛОКА КОНДУКТОМЕТРИЧЕСКИМ МЕТОДОМ. ICSP «NEW SCIENCE», 2021. http://dx.doi.org/10.46916/11082021-1-978-5-00174-288-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Контроль молока"

1

Марчик, Валентина Іванівна, Ірина Леонідівна Мінжоріна, and Світлана Василівна Переверзєва. Працездатність сердцево-судинної системи студента протягом навчання у вузі. Ін-т фіз. культ. та здоров. Східноєвропейського національного університету імені Л. Українки, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4097.

Full text
Abstract:
Випускник вузу разом з отриманням кваліфікації мусить мати задовільний рівень фізичної підготовки, аби успішно конкурувати на ринку праці. В роботі вивчалися показники, що характеризують економізацію (коефіцієнт економізації кровообігу), витривалість (формула Кваса) і регуляцію (індекс Кердо) серцево-судинної системи студентів протягом навчання у вузі. Встановлено збільшення зазначених показників у студентів з 1 до 2 і 3 курсів і потім поступове, або різке їх зменшення на останніх курсах. Тенденція на скорочення навчального часу з фізичного виховання та відсутність контролю досягнень буде негативно впливати на реалізацію генетичної програми морфологічного становлення студентської молоді і успішність навчальної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography