To see the other types of publications on this topic, follow the link: Комплексний антиоксидант.

Journal articles on the topic 'Комплексний антиоксидант'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 42 journal articles for your research on the topic 'Комплексний антиоксидант.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Бегиев, С. Ж., Царай Бесланович Кагермазов, Р. Б. Темираев, and А. М. Биттиров. "Влияние минерально-белковой витаминной добавки «Бентовиломин» на молочную продуктивность коров голштинской породы черно-пестрой масти." Аграрная Россия, no. 5 (June 6, 2019): 30–33. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2019-5-30-33.

Full text
Abstract:
В молочном скотоводстве многие исследователи отдают приоритет разработкам нового поколения биобезопасных комплексных минерально-белковых витаминных добавок; которые способны обеспечить высокую продуктивность и качество молока. Введение в суточные рационы лактирующих коров голштинской породы черно-пестрой масти комплексной минерально-белковой витаминной добавки «Бентовиломин» в течение лактации в качестве антиоксиданта способствовало увеличению молочной продуктивности коров и качественных показателей молока. Коровы опытной группы дополнительно к основному рациону в течение лактации получали ежедневно в утренние часы по плану исследований комплексную минерально-белковую витаминную добавку «Бентовиломин» в количественном составе «Виломин»; 60,0 г; и «Бентонит»; 115 г. По сравнению с коровами контрольной группы у коров опытной группы удои молока натуральной жирности были больше на 814,4 кг; средний суточный удой — на 2,67 кг; массовая доля молочного жира — на 0,12 %; массовая доля белка — на 0,09 %; абсолютный выход молочного жира — на 40,76 кг; абсолютный выход белка — на 35,05 кг; выход молока базисной жирности — на 13,11 %. Коэффициенты молочности и биологической эффективности коровы в опытной группе превышали показатели контрольной соответственно на 116,33 и 35,60 %. Для увеличения молочной продуктивности коров и качественных показателей молока рекомендовано добавлять в течение лактации минерально-белковую витаминную добавку «Бентовиломин».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Voskresenska, L. K., V. V. Ryadnova, I. S. Steblovska, O. Yu Maksymuk, and A. V. Voskresenska. "Сучасні можливості лікування пацієнтів із синдромом сухого ока." Archive of Ukrainian Ophthalmology 10, no. 1 (May 17, 2022): 31–34. http://dx.doi.org/10.22141/2309-8147.10.1.2022.289.

Full text
Abstract:
Актуальність. Останніми роками суттєво зростає частота виникнення синдрому сухого ока. Причинами такого росту є такі фактори, як стрес, хронічні захворювання (діабет, ревматизм тощо), вплив променевої енергії, вплив частих інстиляцій очних крапель. Одна з ключових причин у виникненні синдрому сухого ока пов’язана з процесами перекисного окиснення ліпідів, які виникають унаслідок багатьох несприятливих факторів, у результаті чого відбувається утворення вільних радикалів, що пошкоджують мембрани клітин. Антиоксидантна система запобігає регенерації вільних радикалів. Використання препаратів антиоксидантної дії значною мірою стабілізує ці процеси. Мета: оцінити ефективність застосування препаратів антиоксидантної дії в лікуванні пацієнтів із синдромом сухого ока. Матеріали та методи. У дослідженні брали участь 70 пацієнтів (140 очей) віком від 18 до 55 років із синдромом сухого ока. Всі пацієнти були розділені на 3 групи. 1-ша група (30 пацієнтів, 60 очей) отримувала у вигляді інстиляції 0,3% гіалуронову кислоту, 2-га група (10 пацієнтів, 20 очей) — інстиляції крапель, що містили вітаміни А, Е і 0,3% гіалуронову кислоту, 3-тя група (30 пацієнтів, 60 очей) — інстиляції антиоксиданту деларгіну (1000 мг/л). Усім пацієнтам було проведене комплексне офтальмологічне обстеження (біомікроскопія, оцінка сльозопродукції, контроль стабільності слізної плівки та ін.). Усі пацієнти отримували лікування впродовж 3 тижнів, інстиляцію препаратів проводили 3 рази на день. Результати. Аналіз основних показників у хворих із синдромом сухого ока: показник тесту Норна після лікування у пацієнтів 1-ї групи — 10,2 ± 0,2 с, 2-ї групи — 12,2 ± 0,01 с, 3-ї групи — 12,8 ± 0,01 с (р < 0,05); дані проби Ширмера у пацієнтів 1-ї групи після лікування — 10,5 ± 0,2 мм, 2-ї групи — 13,5 ± 0,1 мм, 3-ї групи — 15,8 ± 0,2 мм (р < 0,05). Частота миготливих рухів суттєво знизилась і відповідала нормі. Висновки. Застосування у пацієнтів із синдромом сухого ока препаратів, до складу яких входять антиоксиданти, значною мірою сприяє нормалізації показників, що характеризують цей процес.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

А. Голіченко, Олександр, Наталія І. Штеменко, Олена Величко, and Олександр Штеменко. "ЗВ’ЯЗУЮЧА АКТИВНІСТЬ БЕНЗІМІДАЗОЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ ДИРЕНІЮ(ІІІ), ЩО МІСТИТЬ ЧЕТВЕРНИЙ ЗВ’ЯЗОК, ДО НЕКАНОНІЧНОЇ ДНК." Journal of Chemistry and Technologies 29, no. 2 (July 20, 2021): 211–18. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v29i2.229841.

Full text
Abstract:
Метою роботи було дослідження зв’язуючої активності сполук диренію(III) з бензімідазольними лігандами, до складу яких входить четверний зв’язок метал-метал, з ДНК G4-квадруплексами. Комплекси диренію(III) з унікальним четверним зв’язком є особливо багатообіцяючими кандидатами для клінічного застосування через їх дуже низьку токсичність, протипухлинну та антиоксидантну активності. Зв’язування ДНК G4 з комплексами Re(III) було досліджено за допомогою електронної абсорбційної спектроскопії шляхом титрування. Ми отримали дані про гіперхромізм та зсув максимуму поглинання у бік низьких хвиль (синій зсув) в УФ-області, що корелює з конформаційною зміною ДНК G4 за умови зв’язування або комплексоутворення речовин, які не належать до інтеркаляторів, а проявляють жолобочне зв’язування. Спектральні дані показали, що комплексна сполука диренію(III) з бензімідазольними лігандами досить сильно взаємодіє з G4 (Kb = 5.258·104 для c-kit1 та 4.653·104 для HTelo22). Ми виявили, що додавання G4-квадруплексів (ckit-1 або HTelo22) призводило до інтенсивного збільшення максимуму поглинання у видимій області, що було однаковим для обох нуклеотидів. Таке збільшення інтенсивності не може описати утворення будь-якого іншого комплексу без четверного зв’язку реній-реній. Можна припустити, що таке поглинання виникло за рахунок ді(три, полі)-мерізаціі нуклеотид-комплексної сполуки. Гіперхромізм і константа зв’язування комплексної сполуки диренію(III) вище для c-kit1 у порівнянні з HTelo22, що дозволяє припустити, що c-kit демонструє більш інтенсивну взаємодію. HTelo22 не містить вільних гуанінів, крім тих, які беруть участь в утворенні G4, в той час як c-kit1 містить три неупакованих гуаніна, що робить їх потенційно доступними для більш легкого ковалентного зв’язування сполукою диренію(III) з бензімідазольними лігандами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Rushay, A. K. "Раннее лечение фантомных болей." TRAUMA 14, no. 1 (February 1, 2013): 22–24. http://dx.doi.org/10.22141/1608-1706.1.14.2013.88856.

Full text
Abstract:
В работе представлен комплексный подход к решению проблемы фантомных болей на основе сочетания рациональной хирургической тактики, оптимальной медикаментозной терапии (предшествующее мультимодальное и периоперационное обезболивание, использование коферментов, антиоксидантов и нуклеотидов) у больных с ампутациями нижних конечностей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Bondarenko, V. O., and Zh S. Spivak. "Досвід застосування левотироксину та антиоксидантів при терапії неплідності в чоловіків, хворих на гіпотиреоз." INTERNATIONAL JOURNAL OF ENDOCRINOLOGY (Ukraine), no. 7.63 (December 16, 2014): 35–39. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0721.7.63.2014.77125.

Full text
Abstract:
Метою роботи було встановлення характеру змін рівнів гонадотропінів, тестостерону, а також параметрів спермограм у неплідних чоловіків із гіпофункцією щитоподібної залози під впливом монотерапії левотироксином, а також при лікуванні селеновмісним препаратом цефаселем і вітаміном Е разом із левотироксином.Матеріали та методи. Було обстежено 84 неплідні чоловіки із гіпофункцією щитоподібної залози віком 22–44 роки. Хворі на первинний гіпотиреоз залежно від терапії були розподілені на три групи: пацієнти першої групи (12 чоловіків, у яких гіпотиреоз мав місце на тлі суттєвого зростання антитіл до тиреоїдної пероксидази) крім левотироксину отримували протягом трьох місяців цефасель та вітамін Е; друга група (20 осіб) отримувала аналогічну терапію; третя група (17 хворих) отримувала монотерапію тільки левотироксином. Неплідні із субклінічним гіпотиреозом також розподілені на дві групи: 21 чоловіка лікували тільки левотироксином, 14 хворим застосовувалась комплексна терапія. До та після лікування досліджувались рівні лютеїнізуючого та фолікулостимулюючого гормонів, тестостерону, тиреотропного гормону та тироксину вільного, аналізувались параметри спермограм.Результати. Після терапії, незалежно від її варіанту, у всіх групах хворих відбувалася компенсація тиреоїдного статусу, вірогідне зростання рівня тестостерону в крові без посилення секреції гонадотропінів. Аналіз параметрів спермограм після лікування показав, що в неплідних як при первинному, так і при субклінічному гіпотиреозі частота їх нормалізації була суттєво вищою при застосуванні комплексної терапії.Висновки. Проведені дослідження свідчать, що компенсація тиреоїдного статусу в неплідних чоловіків із гіпофункцією щитоподібної залози є головним чинником, що сприяє посиленню секреції тестостерону. Для покращення фертилізаційної здатності сперми та нормалізації сперматогенезу даному контингенту хворих разом із левотироксином доцільно призначати антиоксидантну терапію (цефасель та вітамін Е).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мадані, М. М. "Оцінка антиоксидантного потенціалу рослин урбоекосистем в умовах антропогенного забруднення ґрунту." Аграрні інновації, no. 11 (May 3, 2022): 50–59. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2022.11.7.

Full text
Abstract:
Мета. Оцінити вплив свинцю в ґрунті на антиоксидантний статус деревних та трав'янистих рослин, який формується фенольними сполуками (на прикладі м. Одеси). Методи. Комплексне використання польового, лабораторного, математично-статистичного, розрахунково-порівняльного методів і системного аналізу. Результати. Виявлено, що за характером зміни активності поліфенолів та СВА в умовах техногенного стресу рослини можуть бути об'єднані у 4 кластери: першу групу утворює бузина чорна; до другої групи увійшли тополя чорна і бирючина звичайна; у третю групу за результатами кластерного аналізу потрапили смородина альпійська, бузок звичайний, калина звичайна, грястиця збірна, конюшина біла та конюшина лучна, кульбаба лікарська, сніжноягідник білий, деревій звичайний, пижма звичайна, липа серцеподібна; до складу четвертої групи увійшли береза повисла, клен гостролистий, обліпиха крушинова, барбарис звичайний, таволга Вангутта, троянда зморшкувата. За результатами оцінки реакційної здатності низькомолекулярних водорозчинних антиоксидантів встановлено, що у досліджуваних рослинах такі види, як бузина чорна, бирючина звичайна та тополя чорна, мають найвищий адаптаційний потенціал в умовах антропогенного забруднення. Поліфеноли відіграють значну роль у формуванні стійкості цих видів до екологічного стресу. З трав'янистих рослин грястиця збірна за рахунок стимуляції накопичення поліфенолів має більш високу фізіологічну стійкість. Висновки. Вивчено роль поліфенолів у формуванні антиоксидантного потенціалу міських рослин в умовах техногенного ґрунтового забруднення. Проведено кластерний аналіз закономірностей накопичення СВА та поліфенолів у рослинах урбоекосистем. За характером фізіологічної активності накопичення низькомолекулярних антиоксидантів було виділено 4 групи рослин. Отримані результати можуть бути використані для комплексної діагностики стійкості міських рослин до антропогенного впливу, а також для вдосконалення підходів та методів моніторингу промислового забруднення міських територій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Назифуллин, В. Л., Ф. Х. Камилов, Х. Х. Ганцева, Т. М. Ильясова, А. Р. Шамсутдинов, and Р. Ф. Магафуров. "Клинико-биохимические взаимосвязи при хронической обструктивной болезни легких различной степени тяжести в фазе обострения." PULMONOLOGIYA, no. 6 (December 28, 2010): 47–50. http://dx.doi.org/10.18093/0869-0189-2010-6-47-50.

Full text
Abstract:
Проведено комплексное клинико-биохимическое обследование 108 пациентов (мужчин) с хронической обструктивной болезнью легких (ХОБЛ) среднетяжелого и тяжелого течения. У больных ХОБЛ в плазме крови и конденсате выдыхаемого воздуха (КВВ) выявлен дисбаланс в системе оксиданты-антиоксиданты, усиливающийся при прогрессировании заболевания. Исследование КВВ позволяет оценить оксидативный стресс у больных ХОБЛ на локальном и системном уровнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Маскаева, Л. Н., В. М. Юрк, В. Ф. Марков, and В. И. Воронин. "Влияние комплексной антиоксидантной добавки "сульфит натрия-аскорбиновая кислота" на состав, структуру и полупроводниковые свойства пленки PbSe." Физика твердого тела 62, no. 10 (2020): 1731. http://dx.doi.org/10.21883/ftt.2020.10.49930.101.

Full text
Abstract:
Приведены сравнительные экспериментальные данные по составу, кристаллической структуре, полупроводниковым и фотоэлектрическим свойствам пленок PbSe, осажденных в присутствии сульфита натрия Na2SO3 и комплексной антиоксидантной добавки "сульфит натрия-аскорбиновая кислота" с привлечением методов динамического рассеяния света, растровой электронной и атомно-силовой микроскопии. Установлены существенные изменения морфологии, элементного и фазового состава, периода кристаллической решетки пленок PbSe, синтезированных в присутствии антиоксидантов Na2SO3 и Na2SO3+С6Н8О6 до и после их термоактивации при 653 K. Показано что введение комплексной добавки по сравнению с Na2SO3 повышает однородность, формирующих слой частиц, уменьшает в ней микронапряжения, снижает с 0.349 до 0.308 eV величину термической запрещенной зоны и на 28-30&#37; увеличивает вольт-ваттная чувствительность пленок. Ключевые слова: селенид свинца, тонкие пленки, гидрохимическое осаждение, аскорбиновая кислота, кристаллическая структура, ширина запрещенной зоны.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Rossykhina-Galycha, G. S., L. V. Boguslavskaja, and V. V. Lashko. "Вплив гербіцидних препаратів на ферментативну активність і поліпептидний склад стиглого зерна пшениці." Biosystems Diversity 20, no. 2 (May 4, 2012): 71–75. http://dx.doi.org/10.15421/011230.

Full text
Abstract:
Оцінено чутливість озимої пшениці сорту «Землячка» до дії гербіцидних препаратів Гранстар, Естерон, Гроділ Максі, Пума Супер. Гербіцидна обробка посівів пригнічує активність ферментів-антиоксидантів в 1,7−4,8 раза (супероксиддисмутаза), 1,2−1,4 раза (пероксидаза) у стиглому зерні пшениці, зміни каталазної активності дослідних варіантів були незначними. За дії гербіцидів виявлено якісні зміни поліпептидного складу насіння. Для поліпептидів із Mr 14,8, 15,2 (крім Гроділ Максі), 20,0 кДа визначено стабільне збільшення вмісту порівняно з контролем. Виявлено комплексні зміни – результат відновлення та підтримання гомеостазу рослинного організму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Khmil, S. V., I. I. Kulyk, and R. P. Mykula. "АНТИОКСИДАНТНА ТЕРАПІЯ У ЖІНОК З БЕЗПЛІДДЯМ НА ФОНІ ЕНДОМЕТРІОЗУ." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 4 (April 18, 2019): 56–63. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2018.4.10031.

Full text
Abstract:
Мета. Підвищити результативність протоколів допоміжних репродуктивних технологій з використанням комплексної прегравідарної терапії, у жінок з безпліддям на фоні генітального ендометріозу. Матеріали і методи. Рандомізоване клініко-лабораторне дослідження було проведено серед 104 пацієнток репродуктивного віку з безпліддям та гістологічно підтвердженим діагнозом генітального ендометріозу. Лікування безпліддя всім пацієнткам було проведено із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій – екстракорпоральне запліднення ЕКЗ/ICSI. Результати. Після включення в програму допоміжних репродуктивних технологій, усіх жінок було обстежено та розділено на 2 групи, залежно від лікувальної схеми: І група – (контрольна) включала 51 пацієнтку з ендометріоз-асоційованим безпліддям, яким проводилась КОС за допомогою стандартного «довгого» протоколу; ІІ група – (дослідна) 53 жінки з ендометріоз-асоційованим безпліддям, яким проводилась модифікована схема КОС. Оцінку ефективності лікування із застосуванням прегравідарної терапії використовували наступні показники: сумарна доза р-ФСГ, тривалість стимуляції, кількість фолікулів діаметром більше 17 мм на момент введення тригера фінального дозрівання фолікулів, сумарний коефіцієнт ефективності отриманих ооцит-кумулюсних комплексів при трансвагінальній пункції, ступінь зрілості ооцитів, частоту дегенеративних змін в яйцеклітинах, відсоток запліднення, дроблення ембріонів, вихід бластоцист. Висновки. Прегравідарна терапія комбінацією препаратів інозитолу та вітаміну D, підвищує чутливість яйників до стимуляції та покращує результати допоміжних репродуктивних технологій. Проведення оперативних втручань у пацієнток із генітальним ендометріозом І та ІІ ступеня важкості рекомендовано після стимуляції суперовуляції у програмах ДРТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Trukhan, D. I., and D. G. Makushin. "Role and position of antioxidants in complex therapy of male infertility." Consilium Medicum 17, no. 7 (2015): 37–43. http://dx.doi.org/10.26442/2075-1753_2015.7.37-43.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Lukjanchuk, V. D., Yu M. Polishchuk, I. I. Seifullina, G. I. Posternak, D. S. Kravets, N. V. Rysukhina, and Ye Ye Martsinko. "Комплексна біохемілюмінесцентна оцінка церебропротекторної ефективності цереброгерму на моделі закритої черепно-мозкової травми." EMERGENCY MEDICINE, no. 6.61 (August 1, 2014): 152–57. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.6.61.2014.83651.

Full text
Abstract:
Відомо, що гіперініціація вільнорадикального окислення фосфоліпідів мембран церебральних ней­ронів у місці первинного ушкодження за умов закритої черепно-мозкової травми відіграє ключову роль у патогенезі цього екстремального стану. Отже, для переривання даного ланцюгового механізму вторинного пошкодження мембран нейронів принципове значення має здатність потенційних церебропротекторних засобів реалізовувати антирадикальний захист головного мозку, що буде визначати характер перебігу та наслідки закритої черепно-мозкової травми.Раніше проведеними нами скринінговими дослідженнями на моделі закритої черепно-мозкової травми встановлена висока лікувальна ефективність вперше синтезованої координаційної сполуки ферум біс(цитрато)германат (цереброгерм).Метою дослідження було провести в динаміці біохемілюмінесцентний аналіз фармакотерапевтичної дії цереброгерму за умов закритої черепно-мозкової травми.Експериментально доведено, що досліджувана оригінальна координаційна сполука реалізує високу антирадикальну активність, на що вказує модифікація всіх параметрів біохемілюмінесцентного світіння на моделі закритої черепно-мозкової травми. Більше того, цереброгерм здатен ефективно сприяти збереженню пула ендогенних антиоксидантів, за рахунок чого частота обривів вільнорадикальних ланцюгових реакцій переважає над частотою його розгалужень і, як результат, процес ліпідного переокиснення, ініційований за умов травматичного пошкодження головного мозку, піддається різкому гальмуванню.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Khatlamadzhiyan, M. G., E. V. Kharitonova, L. N. Shcherbakova, E. I. Kalenikova, O. S. Medvedev, M. V. Alekseenkova, and O. B. Panina. "The role of antioxidants in the complex therapy of patients with endometriosis-associated infertility." Voprosy ginekologii, akušerstva i perinatologii 19, no. 6 (2020): 28–33. http://dx.doi.org/10.20953/1726-1678-2020-6-28-33.

Full text
Abstract:
Objective. To study the role of antioxidants in the complex therapy of patients with endometriosis-associated infertility on the example of evaluating the effectiveness of ubidecarenone. Patients and methods. Forty-three patients with endometriosis-associated infertility and nineteen fertile women with complete reproductive function were examined. In order to improve the receptivity of endometrium and correct the antioxidant status in infertile patients with endometriosis after laparoscopy, therapy with Synergin® was administered at a dosage of 2 capsules per day for 3 months. After therapy, an assessment of endometrium and intrauterine perfusion was made. Results. There was a significant decrease in intrauterine perfusion in patients with endometriosis-associated infertility compared to the control group. However, after therapy with Synergin® within 3 months and correction of endothelial dysfunction in infertile patients with endometriosis, an improvement in intrauterine perfusion was revealed. Thus, prior to therapy, subendometrial blood flow was assessed in 13% of patients as satisfactory, in 77% – it was reduced, in 10% – it was absent; after therapy, 86% of patients showed satisfactory blood flow and 14% had decreased blood flow. Endometrial blood flow was reduced in 32% of patients and in 68% were absent prior to treatment, and after treatment, it was assessed as satisfactory in 45% and was reduced in 55%. Conclusion. Pathogenetic antioxidant therapy is necessary in the complex therapy of infertility in patients with external genital endometriosis after surgical treatment. Key words: α-Tocopherol, infertility, coenzyme Q10, endometrium receptivity, endometriosis
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Uglyar, Т. Yu. "ДИНАМІКА ПРОЦЕСІВ ЛІПІДНОЇ ПЕРОКСИДАЦІЇ ТА АНТИОКСИДАНТНОГО ЗАХИСТУ ЗА ТЯЖКОЇ ПОЄДНАНОЇ ТРАВМИ ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ В ЕКСПЕРИМЕНТІ." Klinicheskaia khirurgiia, no. 12 (December 20, 2017): 64. http://dx.doi.org/10.26779/2522-1396.2017.12.64.

Full text
Abstract:
Вступ. Травматизм належить до актуальних проблем невідкладної хірургії. Важливим аспектом патогенезу дисфункції печінки та її недостатності в умовах травми є активація перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та виснаження системи антиоксидантного захисту (АОЗ). Матеріали і методи дослідження. В експерименті на 74 білих щурах моделювали закриту травму органів черевної порожнини (ОЧП) в поєднанні з переломами обох стегон. Досліджували вміст у печінці продуктів ліпідної пероксидації та активність ферментної ланки АОЗ. Результати. У тварин за поєднаної травми ОЧП в печінці спостерігали активацію процесів ліпідної пероксидації. Обговорення. Отримані результати свідчили про необхідність корекції процесів ПОЛ у комплексній терапії поєднаної травми ОЧП в ранній період травматичної хвороби. Висновки. Динаміка активності супероксиддисмутази (СОД) та каталази, а також антиоксидантно–прооксидантного індексу (АПІ) свідчить про виражену компенсаторну реакцію системи АОЗ печінки в умовах поєднаної травми ОЧП.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Ахадова, П. Д. "Dental Status and Changes in the Levels of Secondary Antioxidants in the Oral Fluid during Pathology of the Oral Mucosa in Patients with Diseases of the Gastrointestinal Tract in the Dynamics of Treatment." Стоматология. Эстетика. Инновации, no. 2 (September 8, 2020): 181–88. http://dx.doi.org/10.34883/pi.2020.4.2.007.

Full text
Abstract:
Был обследован 21 пациент с патологией слизистой оболочки полости рта (СОПР) и заболеваниями желудочно-кишечного тракта. Лечение проведено в 2 группах пациентов: 1-я группа (n=9) получала базисную терапию, 2-я группа (n=12) – базисное лечение и локально β-аминокапроновую кислоту. Контрольную группу (n=10) составили практически здоровые лица. Стоматологическое обследование показало, что индекс КПУ был повышен в большей мере за счет компонента «П». Индекс РМА до лечения в 1,4–1,6 раза был выше, чем в группе практически здоровых лиц. Гигиенический индекс РНР был повышен в группах пациентов в 2 раза. У пациентов до лечения выявлено снижение уровней вторичных антиоксидантов (альбумин на 36,5%, билирубин на 61,4%) и азотосодержащих антиоксидантов (мочевина на 11,8%, мочевая кислота на 15,8%). В результате комплексной терапии с β-аминокапроновой кислотой отмечалось статистически значимое повышение уровней антиоксидантов неферментативной системы (альбумин на 27,3%, мочевина на 8,9%, мочевая кислота на 11,5% и билирубин на 30,9%). 21 patients with pathology of the oral mucosa and diseases of the gastrointestinal tract were checked-up. Treatment was conducted in 2 groups of patients: 1-st group (n=9) received basistherapy, 2-nd group (n=12) – basis therapy and locally β-aminocaproic acid. Control group (n=10) composed practically healthy people. Dental check-up showed that KPU index was increased mainly due to the component "P". Index PMA before treatment was in 1.4–1.6 higher, than at the practically healthy people group. Hygiene index PHP was increased in both groups twice. In patients before treatment was revealed the decrease of secondary antioxidants level (albumen on 36.5%, bilirubin on 61.4%) and nitrogen containing antioxidants (urea on 11.8%, uric acid on 15.8%). At the result of complex therapy with β-aminocaproic acid, noted statistically significant increase of non-enzymatic system antioxidants levels (albumen on 27.3%, urea on 8.9%, uric acid on 11.5% and bilirubin on 30.9%).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Белова, Светлана Вячеславовна, Ирина Владимировна Бабушкина, Екатерина Вячеславовна Гладкова, and Ирина Александровна Мамонова. "Возможность репарации мягких тканей в условиях экспериментальной гнойной раны." Экспериментальная и клиническая фармакология 79, no. 7 (July 15, 2016): 35–38. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2016-79-7-35-38.

Full text
Abstract:
Изучена эффективность применения нового комплексного препарата, содержащего в качестве активных компонентов наночастицы меди и серебра, а в качестве основы — крахмал в соотношении составляющих компонентов, масс. %: наночастицы меди — 0,05 – 0,07; наночастицы серебра — 0,03 – 0,05; крахмал — остальное, у животных с экспериментальной полнослойной гнойной раной. При местном нанесении комплексного препарата на 5, 7, 9 сут эксперимента равномерным слоем в количестве 0,3 г/животное отмечалось выраженное уменьшение площади ран во все контрольные сроки наблюдения, в отличие от показателей группы сравнения, по данным планиметрического исследования. В сыворотке крови крыс отметили статистически достоверное (p < 0,001) понижение содержания малонового диальдегида на 23 % и повышение активности сывороточного ферментного антиоксиданта церулоплазмина на 20,5 %, по сравнению с аналогичными показателями у животных до лечения, что свидетельствовало о снижении интенсивности процессов перекисного окисления липидов и о повышении активности антиоксидантной системы. Разработанный комплексный препарат оказывал положительное действие на репаративные процессы мягких тканей, а также на состояние процессов перекисного окисления липидов и активность антиоксидантной системы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Korolev, V. A., O. A. Medvedeva, A. D. Bogomazov, N. A. Verevkina, and I. V. Korolev. "LIPID COMPOSITION OF CELLULAR MEMBRANES UNDER BIFIDUM-BAG PROBIOTIC IN GENTAMICIN-ASSOCIATED DYSBIOSIS." Ulyanovsk Medico-biological Journal, no. 4 (December 10, 2019): 25–32. http://dx.doi.org/10.34014/2227-1848-2019-4-25-32.

Full text
Abstract:
The erythrocyte membrane is a user-friendly model, since its structural is similar to that of molecular structure of plasma membranes. Therefore, the slightly corrected patterns of changes in the structure and functions of the erythrocyte membrane can be transferred to other membrane systems. Changes in the structure of membrane lipids under various factors are of great importance for the functional state of both the membranes themselves and the body as a whole. In diseases with severe hypoxic syndrome, changes in the membrane structure are the most obvious ones. These disorders can be observed under exposure to various drugs, namely, broad-spectrum antibiotics. The aim of the paper is to study the lipid composition of erythrocyte membranes under gentamicin-associated dysbiosis and to correct it with the B. Bifidum. Materials and Methods. The study was conducted on 60 BALB/c mice (18–20 g.). The animals were divided into three groups, 20 animals in each. The first group is a control one (intact mice). The second group consisted of animals with modeled gentamicin-associated dysbiosis. Animals of the third group were treated with Bifidum BAG Probiotic (21 days, once a day) after the formation of fixed drug dysbiosis. Traditional methods were used to determine the lipid composition of red blood cells. Chromatography was performed according to V.I. Krylov method. Results. To correct pathological conditions, the authors used Bifidum BAG probiotic, which consists of living active bifidobacteria B. bifidum, B. longum, and powerful plant antioxidant, dihydroquercetin. Administration of a broad-spectrum antibiotic (gentamicin) resulted in a significant change in the quantitative composition of neutral lipids and phospholipids. Intake of a complex probiotic led to the membrane lipid spectrum correction. Conclusion. It is established that Bifidum BAG probiotic leads to a normalization of the erythrocyte membrane lipid spectrum with gentamicin-associated dysbiosis, which may be associated with the antioxidant, membrane-stabilizing and antihypoxic effect of the drug. Keywords: dysbiosis, phospholipids, neutral lipids, erythrocyte membrane, Bifidum BAG. Эритроцитарная мембрана является удобным модельным объектом, так как имеет общие принципы строения с молекулярной структурой плазматических мембран, поэтому закономерности изменений структуры и функций мембраны эритроцитов с незначительной долей коррекции могут быть перенесены на другие мембранные системы. Изменения в структуре липидов мембран под влиянием различных факторов имеют большое значение для функционального состояния как самих мембран, так и организма в целом. При заболеваниях, которые протекают с выраженным гипоксическим синдромом, изменения структуры мембраны наиболее выражены. Эти нарушения могут наблюдаться при воздействии различных лекарственных препаратов, в т.ч. антибиотиков широкого спектра действия. Целью исследования явилось изучение состава липидов мембран эритроцитов в условиях гентамицинассоциированного дисбиоза и коррекции его комплексным препаратом «Бифидум БАГ». Материалы и методы. Исследование проведено на 60 мышах линии BALB/c с массой 18–20 г. Животные были разделены на три группы по 20 особей в каждой. Первая группа – контрольная (интактные мыши). Вторую группу составили животные, которым моделировали гентамицинассоциированный дисбиоз. Животные третьей группы интрагастрально получали комплексный пробиотик «Бифидум БАГ» в течение 21 дня 1 раз в сутки после формирования стойкого лекарственного дисбактериоза. Липидный состав эритроцитов определяли традиционными методами. Хроматографирование проводили по методу В.И. Крылова. Результаты. Для коррекции патологических состояний использовали комплексный препарат «Бифидум БАГ», в состав которого, помимо живых активных видов бифидобактерий B. bifidum и B. Longum, входит растительный антиоксидант – дигидрокверцетин. Применение антибиотика широкого спектра действия (гентамицина) привело к значительному изменению количественного состава нейтральных липидов и фосфолипидов. Введение комплексного пробиотика привело к коррекции спектра липидов мембран. Выводы. Установлено, что комплексный препарат «Бифидум БАГ» приводит к нормализации спектра липидов мембран эритроцитов при гентамицинассоциированном дисбиозе, что может быть связано с антиоксидантным, мембраностабилизирующим и антигипоксическим действием препарата. Ключевые слова: дисбиоз, фосфолипиды, нейтральные липиды, мембрана эритроцита, «Бифидум БАГ».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Петрова, Жанна Олександрівна, Вадим Михайлович Пазюк, and Катерина Миколаївна Самойленко. "КОМПЛЕКСНА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНА ТЕПЛОТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ АНТИОКСИДАНТНОГО БУРЯКОВО-ТОМАТНОГО БАРВНИКУ ТА НАСІННЯ ТОМАТІВ." Scientific Works 2, no. 85 (March 17, 2022): 102–9. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v2i85.2239.

Full text
Abstract:
Сучасні технології, особливо процеси сушіння, є енергозатратними. То ж, основними завданнями при розробці теплотехнології в харчовій промисловості є зменшення витрат енергоносіїв на процес зневоднення. Такі наукові розробки дадуть можливість підвищити рівень енергетичної безпеки держави та конкурентоспроможності національної економіки, зменшити залежність України від імпортованих енергоносіїв в цілому. В зв’язку із поширенням таких хвороб як серцево-судинні захворювання, рак, зміна серцевого м'язу, неправильне перетравлення їжі, послаблення репродуктивної функції основним завданням працівників харчової промисловості є максимально замінити в готових продуктах харчування синтетичні ароматизатори, барвники на натуральні. На сьогоднішній день в Україні недостатньо виробництва рослинної сировини в порошки, що дозволяють зберегти якість вихідної сировини. Сучасні способи отримання порошку зі столового буряка дають можливість зберегти бетанін на рівні 50-70 % у кінцевому продукті. Тому розробка нових методів та удосконалення існуючих технологій сушіння столового буряка з метою отримання натурального барвника є важливою та значущою. Основною сировиною, яка має високий вміст бетаніну з антиоксидантними властивостями є червоний столовий буряк. Ця культура традиційна в харчуванні населення України. Важливим акцентом при переробці методом сушіння антиоксидантної сировини є зниження енергозатрат на процес зневоднення, максимальне збереження біологічно активних речовин та зниження собівартості кінцевого продукту. Користь природних антиоксидантів полягає в тому, що вони здатні вступати в реакції з вільними радикалами, нейтралізуючи їх згубну дію на організм людини. Столовий буряк один із небагатьох культур, до складу якого входить бетанін – продукт ферментативного розпаду холіну, що відіграє важливу роль при обміні речовин в організмі людини. В даній статті висвітлено безвідходну енероефективну теплотехнологію отримання антиоксидантного буряково-томатного барвнику та насіння томатів. Завдяки використанню м’якоті та шкірки томатів, як натурального стабілізатора бетаніну та двостадійному конвективному сушінню одержуємо якісний насіннєвий матеріал та порошкоподібний натуральний продукт, який завдяки високому вмісту каротиноїдів, пектинів, клітковини, бетаніну, мікро- та мікроелементів може використовуватись в лікувально-профілактичному збалансованому харчуванні. Буряково-томатний антиоксидантний барвник покращує структуру та консистенцію виробів, додає забарвлення продуктам, збільшує їх біологічну та харчову цінність і може знайти широке застосування у виробництві лікувально-профілактичного призначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Shapoval, S. D., О. V. Тrybushnyi, and І. L. Savon. "СЕПСИС У ХВОРИХ ЗА УСКЛАДНЕНОГО СИНДРОМУ ДІАБЕТИЧНОЇ СТОПИ – ОКСИДАНТНИЙ СТРЕС ОРГАНІЗМУ." Klinicheskaia khirurgiia, no. 10 (November 24, 2017): 41. http://dx.doi.org/10.26779/2522-1396.2017.10.41.

Full text
Abstract:
Вступ. Гнійні захворювання відзначають більш ніж у 35% пацієнтів хірургічних стаціонарів, з яких особливою групою є пацієнти з сепсисом на тлі ускладненого синдрому діабетичної стопи (СДС). Реакція організму на септичний процес проявляється змінами метаболічних процесів, у регуляції яких важливу роль відіграють перекисне окиснення ліпідів (ПОЛ) та система антиоксидантного захисту (АОЗ). Матеріали і методи. Обстежені в динаміці 724 хворих з приводу ускладненого СДС. Стан ПОЛ оцінювали на основі аналізу його первинних та вторинних продуктів – дієнових кон’югат (ДК), малонового діальдегіду (МДА), шифових основ (ШО). Результати. Встановлено, що у хворих як за ускладненого СДС, так і сепсису, зміни вмісту продуктів ПОЛ в сироватці крові при госпіталізації були достовірними (р < 0,05), при сепсисі, більш вираженими, ніж за ускладненого СДС без сепсису. Обговорення. Аналіз отриманих даних свідчить, що тяжкість перебігу сепсису у хворих за ускладненого СДС залежить від стану вільнорадикального окиснення ліпідів. За результатами дослідження, первинні й вторинні продукти ПОЛ є об’єктивними маркерами тяжкості ендогенної інтоксикації, визначають оксидантний стрес організму. В системі комплексної терапії таких хворих слід застосовувати антиоксиданти як один з варіантів патогенетично обгрунтованої інтенсивної терапії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Кінаш, Ю. О., and Л. В. Кінаш. "ГЕЛЬ «МІРАДОНТ» – НАПРЯМ У ПРАКТИЧНОМУ ЗАГОЄННІ РАНОВОГО ПРОЦЕСУ В ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОД НА ТКАНИНАХ ПАРОДОНТУ." Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 117, no. 4 (December 29, 2021): 18–25. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2021-42-4.3.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – обґрунтування можливості та визначення ефективності застосування гелю «Мірадонт»» зі стандартизованою схемою лікування генералізованого пародонтиту. Методи дослідження. На базі Стоматологічного медичного центру Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького проведено оперативне лікування 136 хворих із генералізованими захворюваннями тканин пародонту з використанням медикаментозної терапії в комбінації з гелем «Мірадонт»» або без нього. 82 хворим (60,3% (p˂0,05)) застосовувався гель «Мірадонт» із комплексною терапією (основна група), серед них 34 чоловіки (25% (p˂0,05)) та 48 жінок (35,3% (p˂0,05)); 54 хворим (39,7% (p˂0,05)) не застосовувався гель «Мірадонт» із комплексною терапією (контрольна група), серед них 19 чоловіків (14% (p˂0,05)) та 35 жінок (25,7% (p˂0,05)) Для об’єктивної оцінки були використані параметри EHS (оцінка раннього загоєння ран), індекс раннього загоєння рани (early wound healing index, EHI) та у відстрочені терміни загоєння на 15 та 30 добу в післяопераційний період, результати яких оброблені за допомогою програмного пакета «Statistica 6.0». Наукова новизна. Уперше систематизовано результати та визначено ефективність застосування гелю «Мірадонт» із медикаментозною терапією на клінічному рівні при оперативних втручаннях на тканинах пародонту. Клінічно доведено вплив на процеси перекисного окиснення ліпідів (далі – ПОЛ), які негативно впливають на перебіг загоєння ран. Висновки. Підсумком отриманих результатів стало те, що у хворих (контрольна група), яким не призначили гель «Мірадонт», збагачений флавоноїдами, в комплексі з медикаментозною терапією, негативна тенденція при тотальному загоєнні триває з 24 годин до 30 діб у післяопераційний період порівняно з хворими основної групи, що об’єктивно оцінено відповідними показниками, хоч і з позитивною динамікою. Однією із суттєвих особливостей флавоноїдів, що входять до складу компонентів гелю «Мірадонт», є антиоксидантна дія, яка виявляється завдяки тому, що фенольна структура (завдяки вільним -ОН-групам) дає можливість молекулі взаємодіяти з вільними радикалами, зменшуючи інтенсивність перекисного окиснення ліпідів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Борис, Г. З., and А. І. Фурдичко. "КЛІНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ АНТИДИСБІОТНЧНОГО ЗАСОБУ «ЛІЗОЦИМ-ФОРТЕ» У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ СЛИННИХ ЗАЛОЗ НА ТЛІ ГЕПАТОБІЛІАРНОЇ ПАТОЛОГІЇ." Інновації в стоматології, no. 1 (June 1, 2021): 12–17. http://dx.doi.org/10.35220/2523-420x/2019.1.3.

Full text
Abstract:
Слинні залози чітко реагують на патологічні зміни гепатобіліарної системи, що проявляються зміною кі-лькості та якості слиновиділення. Метою нашого дослідження було визначити ефективність застосування антидисбіотичного гепатопротектора «Лізоцим-форте» на стан слинних залоз та органів порожнини рота у хворих із сіалозом на тлі гепатобіліарної патології. Обстежено 90 осіб, з яких у 66 хворих, що знаходилися на лікуванні з приводу патології гепатобіліарної системи, діагностували сіалоз привушної залози. Для співстав-лення результатів дослідження, були залучені 24 практично здорових особи.Стан гепатобіліарної системи оцінювали за допомогою біохімічного дослідження сироватки крові об-стежених. Ступінь запального процесу визначали на основі показника біохімічного маркера запалення (МДА), антиоксидантного ферменту каталази. Визначали антиоксидантно-прооксидантний індекс та ступінь дисбіозу. У порожнині рота визначали індекс гігієни, папілярно-маргінально-альвеолярний індекс та індекс кро-воточивості. Стан слинних залоз діагностували за допомогою даних біохімічного дослідження нестимульова-ної ротової рідини, швидкості слиновиділення та рH змішаної слини.За результатами проведених досліджень встановлено, що у хворих із гепатобіліарною патологією спо-стерігається захворювання слинних залоз та органів порожнини рота. Доведено, що при гіпосалівації збільшу-ється ймовірність виникнення захворювань пародонту. Включення до комплексної терапії антидисбіотичного препарату «Лізоцим-форте» значно покращує досліджувані показники у даних осіб, що дає підставу рекомен-дувати його для клінічного використання з метою профілактики та лікування сіалозу та патології гепатобілі-арного тракту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Bataev, H. M., and M. S. Dadaev. "EFFICACY OF ANTIOXIDANT LIPOXEN IN THE TREATMENT OF PATIENTS WITH CHRONIC OBSTRUCTIVE BRONCHITIS (COB) ON THE DYNAMICS OF INDICATORS OF THE SYSTEM "LIPID PEROXIDATION – ANTIOXIDANT PROTECTION"." Journal of scientific articles "Health and Education millennium" 19, no. 7 (July 31, 2017): 10–16. http://dx.doi.org/10.26787/nydha-2226-7425-2017-19-7-10-16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Kiryukhina, S. V., G. N. Kukina, V. A. Kolmykov, D. A. Labunskiy, D. V. Baranov, and E. Yu Yurasova. "IMPROVEMENT OF THE INPATIENT STAGE OF MEDICAL AND SOCIAL REHABILITATION OF DISABLED PEOPLE DUE TO ORGANIC BRAIN DAMAGE WITH THE HELP OF COMPLEX THERAPY USING AN ANTIOXIDANT AND HYPERBARIC OXYGENATIONG." Bulletin of the Russian association of specialists in medical and social expert evaluation, rehabilitation and rehabilitation industry 2 (2021): 14–23. http://dx.doi.org/10.17238/issn1999-2351.2021.2.14-23.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Otchych, O. O., K. D. Mazhak, and D. I. Sanahurskyi. "Effect of complex of ozone and laserotherapy on prooxidant-antioxidant balance in blood of patients with lung tuberculosis in the intensive phase chemotherapy." Studia Biologica 8, no. 2 (2014): 91–100. http://dx.doi.org/10.30970/sbi.0802.358.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Осадча, А. О., and О. А. Макаренко. "ОЦІНКА ВПЛИВУ ЛІКУВАЛЬНО- ПРОФІЛАКТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ, РОЗРОБЛЕНОГО ДЛЯ ДІТЕЙ- СПОРТСМЕНІВ, НА «ПЕЧІНКОВІ» МАРКЕРИ ТА ПОКАЗНИКИ ЛІПІДНОГО ОБМІНУ У СИРОВАТЦІ КРОВІ, СТАН МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКУ ТА ВИТРИВАЛІСТЬ ЩУРІВ." Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 119, no. 2 (May 26, 2022): 2–8. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2022-44-2.1.

Full text
Abstract:
Даними наукової літератури останнього десятиліття доведено, що серед спортсменів здоровими є лише 15–28 % обстежених. Інтенсивні фізичні та психоемоційні навантаження призводять до розвитку синдрому перетренованості через зниження імунологічної реактивності та адаптаційних можливостей організму. Сприяє виникненню стресового імунодефіциту і порушене харчування спортсмена. Отже, існує необхідність розробки комплексних заходів у програмі профілактики загальносоматичної патології, в тому числі і стоматологічних захворювань, з урахуванням особливостей її патогенезу у дітей, що активно займаються спортом. Метою роботи була експериментальна оцінка впливу лікувально-профілактичного комплексу, розробленого для дітей-спортсменів, на «печінкові» маркери, показники ліпідного обміну у сироватці крові, стан мікробіоценозу кишечнику та витривалість щурів в умовах поєднання неправильного харчування та фізичного навантаження. Матеріали і методи. Експеримент проведено на 25 білих щурах, розподілених на 3 рівні групи: 1-а – інтактна; 2-а – неадекватне харчування; 3-тя – неадекватне харчування + лікувально-профілактичний комплекс per os (альбумін яєчний плюс, біотрит-С, бактобліс, пектин яблучний, вітаміно-мінеральний комплекс «Алфавіт»). Щурів всіх груп додатково піддавали фізичному навантаженню шляхом багаторазового пред’явлення плавального навантаження з вагою 10 % від маси тіла. Після закінчення експерименту у сироватці крові щурів визначали «печінкові» маркери, показники ліпідного обміну, вміст малонового діальдегіду; у гомогентатах слизової оболонки тонкої та товстої кишки визначали активність уреази та лізоциму, розраховували ступінь дисбіозу, оцінювали витривалість щурів. Результати дослідження. Проведене експериментальне дослідження дозволяє заключити, що неадекватне харчування на тлі фізичного навантаження призводить до руйнування гепатоцитів та порушення їх функції, сприяє зниженню антимікробного захисту у слизових оболонках тонкого та товстого відділів кишечника і розвитку дисбіозу, призводить до зниження рівня триглицеридів в сироватці крові, а також значно зменшує витривалість щурів при фізичному навантаженні. Показано, що використання запропонованого лікувально- профілактичного комплексу дозволяє запобігти вказаним негативним змінам. Висновок. Результати експериментальних досліджень свідчать про антиоксидантну, антидисбіотичну, певну гепатопротекторну ефективність лікувально-профілактичного комплексу та його здатність підвищувати адаптаційні можливості організму щурів в умовах експериментальної патології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Petrova, Anna, Vitalii Kondratyuk, and Olena Karpenko. "ВПЛИВ МЕЛАТОНІНУ У СКЛАДІ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ НА КЛІНІКО-ЛАБОРАТОРНІ ПОКАЗНИКИ АНЕМІЇ ТА АКТИВНІСТЬ СИСТЕМНОГО ЗАПАЛЕННЯ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНУ ХВОРОБУ НИРОК V Д СТАДІЇ, ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ НА ЛІКУВАННІ ГЕМОДІАЛІЗОМ." Actual Problems of Nephrology, no. 29 (December 14, 2021): 58–65. http://dx.doi.org/10.37321/nefrology.2021.29-06.

Full text
Abstract:
Актуальність. Розвиток та прогресування хронічної хвороби нирок (ХХН) асоціюється з несприятливими змінами у всіх сферах життя пацієнтів на гемодіалізі (ГД). Не дивлячись на значний прогрес в сучасній медицині, пошук підвищення ефективності лікування анемії та системного хронічного запалення у хворих на ГД є актуальним завданням сьогодення.Мета дослідження. Проаналізувати ефективність препарату мелатоніну у хворих на ХХН V стадії, що лікуються гемодіалізом для корекції анемії та зменшення проявів запалення, шляхом додавання його до стандартного лікування.Матеріали та методи. Обстежено 130 пацієнтів (50 % жінки) на ХХН 5 стадії, що знаходяться на лікуванні методом гемодіалізу. Згідно дизайну дослідження в залежності функціонування епіфізу та схеми лікування сформовано три групи хворих. В основну (І) групу увійшло 70 хворих на ХХН V стадії, що лікуються ГД з порушеною МФЕ, котрі до стандартної терапії отримували препарат МТ. Групу порівняння ІІа (n=40) склали хворі на ХХН V стадії з порушеною МФЕ, котрі отримували стандартну терапію. В групу порівняння ІІб (n=20) увійшли хворі на ХХН V стадії зі збереженою МФЕ на стандартній терапії. Усім хворим на старті лікування та після 8-тижневого лікування проведено клініко-лабораторні дослідження, які включали в себе загальноклінічний та біохімічний аналіз крові, та обов’язкове визначення концентрації мелатоніну в слині.Результати. Додавання мелатоніну до комплексної терапії у хворих на ГД демонструє зменшення проявів анемії (підвищення рівня Нb на 14,3 %, р < 0,001), покращення показників обміну заліза (підвищення рівня трансферину на 12 %, р<0,001), білкового обміну (підвищення рівня альбуміну на 11,8 %, р < 0,001) та системного запалення (зниження рівня СРБ у 3 рази, р < 0,001), що свідчить про протизапальні властивості МТ і його здатність покращувати метаболізм заліза та білку, усуваючи їх дефіцит.Висновки. Результати проведеного дослідження демонструють зменшення проявів анемії та системного запалення у хворих на ХХН V стадії, що лікуються ГД, шляхом нормалізації рівнів Нb, показників обміну заліза, СРБ, феритину та альбуміну на тлі додаткового призначення препарату МТ до стандартного лікування хворих на ГД.Отримані результати підтверджують дані інших експериментальних досліджень, в яких продемонстровано антиоксидантні, протизапальні та імунологічні властивості МТ. Широкий спектр функцій МТ дозволяє рекомендувати його додаткове призначення до комплексного лікування хворим на ХХН V стадії, що лікуються методом гемодіалізу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Lapenko, V. V., L. N. Bikbulatova, and E. M. Ternikova. "ECOLOGICAL AND PHYSIOLOGICAL ASSESSMENT OF CHEMICAL COMPOSITION OF DRINKING TAP WATER IN KHANTY-MANSIYSK AND SALEKHARD." Ulyanovsk Medico-biological Journal, no. 3 (September 28, 2020): 159–67. http://dx.doi.org/10.34014/2227-1848-2020-3-159-167.

Full text
Abstract:
Water is very important for humans, as it is a solvent for metabolic products. Moreover, it is necessary for metabolism, biochemical and transport processes. The elemental status in persons depends on the geochemical environment and consumption of bioelements with food and water. The aim of the paper is to conduct a comprehensive assessment of chemical composition of drinking tap water in Khanty-Mansiysk and Salekhard. Materials and Methods. The chemical composition of 100 samples of drinking tap water was analyzed by atomic absorption spectrometry, spectrophotometry and capillary electrophoresis. All in all, there were 50 samples from Khanty-Mansiysk and 50 samples from Salekhard. The results were compared with Sanitary Rules and Norms 2.1.4.1074-01. Results. Drinking tap water in Salekhard contains a significantly higher concentration of iron, which is much above the maximum allowable concentration, if compared to water samples in Khanty-Mansiysk (p=0.03). In the cities under consideration, the water undergoes high-quality reagent-free treatment. However, the deterioration of the water supply networks in Salekhard is 3 times as high as in Khanty-Mansiysk. Calcium and magnesium concentration in water samples from Khanty-Mansiysk is 5.6 and 3.9 times lower than the MAC; in water samples from Salekhard calcium concentration is 6.3 (p=0.008) and magnesium concentration 4.6 (p<0.001) times lower than the MAC. Conclusion. The consumption of ultra-fresh drinking water leads to low intake of bioelements, which are a part of enzymes contributing to the human antioxidant defense and can result in manifestation of cardiovascular diseases. This is especially true for Salekhard with very soft drinking water and high iron concentration, which excess can exhibit prooxidant properties. Keywords: tap water, bioelements, northern region, antioxidants. Вода является важнейшим соединением для человека: необходима в качестве растворителя продуктов метаболизма и протекания обменных, биохимических и транспортных процессов. Элементный статус организма человека зависит от геохимического окружения и поступления биоэлементов с пищей и водой. Цель. Провести комплексную оценку химического состава водопроводной воды городов Ханты-Мансийск и Салехард. Материалы и методы. Методами атомно-абсорбционной спектрометрии, спектрофотометрии и капиллярного электрофореза проанализирован химический состав 100 проб водопроводной воды: по 50 из Ханты-Мансийска и Салехарда. Результаты сравнивали с СанПиН 2.1.4.1074-01. Результаты. В водопроводной воде Салехарда установлена превышающая ПДК и достоверно более высокая концентрация железа сравнительно с водой Ханты-Мансийска (р=0,03). При условии качественной безреагентной водоподготовки в изучаемых городах это обусловлено изношенностью водопроводных сетей в Салехарде, более чем в 3 раза превышающей этот показатель в Ханты-Мансийске. Концентрация кальция и магния в воде Ханты-Мансийска в 5,6 и 3,9 раза ниже ПДК; в воде Салехарда – в 6,3 (р=0,008) и 4,6 (р<0,001) раза ниже ПДК соответственно. Заключение. Употребление ультрапресной питьевой воды на фоне очень малого поступления с водой биоэлементов, входящих в состав ферментов антиоксидантной защиты организма человека, может привести к манифестации кардиоваскулярных заболеваний. Это особенно актуально для г. Салехарда с очень мягкой питьевой водой с повышенным содержанием железа, избыток которого может проявлять прооксидантные свойства. Ключевые слова: водопроводная вода, биоэлементы, северный регион, антиоксиданты.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

"ЭФФЕКТИВНОСТЬ ВОЗДЕЙСТВИЯ АНТИОКСИДАНТА НА ЗООТЕХНИЧЕСКИЕ И ГЕМАТОЛОГИЧЕСКИЕ ПОКАЗАТЕЛИ И СОСТОЯНИЕ ПЕЧЕНИ БРОЙЛЕРОВ Фисинин В.И., Абдулхаликов Р.З., Савхалова С.Ч., Малородов В.В." Птицеводство 70, no. 6 (2021). http://dx.doi.org/10.33845/0033-3239-2021-70-6-40-45.

Full text
Abstract:
КЛЮЧЕВЫЕ СЛОВА: БРОЙЛЕРЫ, АНТИОКСИДАНТ, АФЛАТОКСИНЫ, ГЕМАТОЛОГИЧЕСКИЕ ПОКАЗАТЕЛИ, БИОХИМИЯ КРОВИ, ЗООТЕХНИЧЕСКАЯ ЭФФЕКТИВНОСТЬ, СОСТОЯНИЕ ПЕЧЕНИ АННОТАЦИЯ: Приводятся результаты комплексной оценки возможности применения антиоксиданта (300-900 г/т) в кормлении бройлеров кросса «Росс-308»; определены зоотехнические и гематологические показатели бройлеров и ферментативная активность печени, а также концентрации в ней витаминов А и С. Исследования свидетельствуют об эффективности применения антиоксиданта в кормлении бройлеров на фоне повышенного уровня афлатоксинов. Установлено, что антиоксидант активизирует окислительно-восстановительные процессы в организме птицы, увеличивает ферментативную активность печени и крови. Рекомендуемая дозировка антиоксиданта - 600 г/т комбикорма на основе зерна пшеницы, ячменя и подсолнечного жмыха. С целью повышения зоотехнической эффективности выращивания и промежуточного обмена в рационы бройлеров с толерантным уровнем афлатоксина В1, целесообразно включать смесь антиоксиданта и ингибитора плесени в дозах 600 и 750 г/т соответственно.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Babinets, L. S., Yu Ya Kotsaba, I. M. Halabitska, and N. V. Markiv. "Акупунктурна динамічна електронейростимуляція у комплексному лікуванні хронічного панкреатиту." Здобутки клінічної і експериментальної медицини 24, no. 4 (February 10, 2016). http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2015.v24.i4.5799.

Full text
Abstract:
<p>Резюме. У статті наведено дані лікування хворих на хронічний панкреатит із включенням до комплексної терапії курсу акупунктурної динамічної електронейростимуляції. Встановили, що запропонований курс лікування сприяв достовірному регресу явищ оксидативного стресу, підвищенню рівня антиоксидантів ферментного та неферментного складу, а також нормалізації показників імунного статусу (р&lt;0,05).</p><p> </p>Ключові слова: хронічний панкреатит, динамічна електронейростимуляція, трофологічні розлади, оксидативний стрес, імунний статус, антиоксиданти, Т-лімфоцитопенія
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Марзиева, Т. А., И. Е. Рогожина, and Т. Н. Глухова. "On the advisability of using antioxidants in the treatment of acute salpingooophoritis." Лечащий врач, no. 3(24) (March 18, 2021). http://dx.doi.org/10.51793/os.2021.24.3.005.

Full text
Abstract:
В работе проведено изучение состояния процессов перекисного окисления липидов в крови больных с острым сальпингооофоритом, а также обоснование использования антиоксидантной терапии в комплексном лечении пациенток с указанной патологией. В группе из 50 пациенток с острым сальпингооофоритом проведено традиционное лечение, включающее антибактериальные средства в соответствии с клиническим протоколом диагностики и лечения воспалительных заболеваний органов малого таза (2015), противовоспалительную, дезинтоксикационную терапию (группа сравнения). У 50 пациенток с острым сальпингооофоритом аналогичная комплексная терапия была дополнена назначением препаратов со свойствами антиоксидантов (основная группа). При поступлении больных в стационар и после проведения терапии выполнена оценка состояния процессов перекисного окисления липидов в крови по содержанию продуктов липопероксидации в плазме крови и в эритроцитах, а также состоянию антиоксидантной системы крови. Результаты проведенных исследований свидетельствуют об активации перекисного окисления липидов и дестабилизации биологических мембран у больных с острым сальпингооофоритом. Показано, что использование антиоксидантной терапии в комплексном лечении больных с острым сальпингооофоритом способствует сокращению сроков лечения в стационаре и улучшает отдаленные результаты лечения пациенток с указанной патологией. The study of the state of lipid peroxidation processes in patients with acute salpingo-oophoritis, as well as the rationale for the use of antioxidant therapy in the complex treatment of patients with this pathology, was carried out. In a group of 50 patients with acute salpingo-oophoritis, traditional treatment was performed, including antibacterial agents in accordance with the clinical protocol for the diagnosis and treatment of pelvic inflammatory diseases (2015), anti-inflammatory, detoxification therapy (comparison group). In 50 patients with acute salpingo-oophoritis, similar complex therapy was supplemented by the appointment of drugs with antioxidant properties (main group). When patients were admitted to the hospital and after therapy, the state of lipid peroxidation processes in the blood was assessed by the content of lipid hydroperoxides and malondialdehyde in blood plasma and in red blood cells, as well as the state of the antioxidant blood system. The results of the studies indicate the activation of lipid peroxidation and the destabilization of biological membranes in patients with acute salpingo-oophoritis. It is shown that the use of antioxidant therapy in the complex treatment of patients with acute salpingo-oophoritis helps to reduce the treatment time in the hospital and improves the long-term results of treatment for patients with this pathology.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Бужилов, Микола Георгійович, Леонід Вікторович Капрельянц, and Лілія Георгіївна Пожиткова. "РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ЗЕРНОВОГО ПРОДУКТУ BIOFIBER-PBL." Scientific Works 2, no. 83 (December 28, 2019). http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v2i83.1536.

Full text
Abstract:
Анотація. Запропоновано новий біотехнологічний підхід комплексної переробки вторинних продуктів зернових з метою отримання нових продуктів харчування і функціональних інгредієнтів (ФІ) у їх складі. ФІ включають концентрати харчових волокон, біологічно активних речовини (БАР), поліфеноли і ксилоолігосахариди (КОС). Розроблена комплексна біотехнологія переробки пшеничних висівок, що включала використання ферментативного гідролізу для де полімеризації деяких біополімерів, і; отримуються функціональні інгредієнти з антиоксидантною пре та пробіотичною активностями, і на другому етапі культивування пробіотичними мікроорганізмами. Отримані в результаті даного дослідження, концентрати містять значну кількість білка, продукти гідролізу полісахаридів (глюкоза, мальтодекстрини) і вільні поліфеноли, та алкілрезорциноли, а також КОС і фенольні сполуки. Добавка містить, крім поліфенолів, що сконцентровані в основному у алейроновому шарі вміст яких доходить до 98% від загальної їх кількості поліфенолів у пшеничних висівках, також включають: білок до 13,7%, вуглеводи до 76%, в тому числі КОС, що володіють пребіотичними властивостями, і золу 4,5%. Експериментальні дані свідчать про високу антиоксидантну активність. Дослідження динаміки росту 3-х штамових мікроорганізмів Lactobacillus acidophilus Bifidobacterium bifidum і Propionibacteriym shermany на розроблених рослинних середовищах, що містять концентрат КОС, підтвердило наявність пребіотічних властивостей і їх селективність. Відзначено, що накопичення біомаси пробіотічних культур відбувається краще при використуванні поживних середовищ із застосуванням концентрату КОС певного ступеню полімеризації. Показано, що на модифікованому матриксі висівок має місце іммобілізація клітин бактерій за рахунок пористості матеріалу. Таким чином, підтверджено доцільність розробки біотехнології трансформації пшеничних висівок в функціональні інгредіенти, що в подальшому дозволяє застосовувати їх у нових продуктах та інгредієнтах з пробіотичними властивостями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Venher, I. K., O. B. Kolotilo, S. Ya Kostiv, L. V. Shkrobot, M. O. Husak, and R. V. Zvarich. "Реваскуляризація у пацієнтів із високим ризиком розвитку реперфузійного синдрому." Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука, no. 2 (July 14, 2017). http://dx.doi.org/10.11603/2414-4533.2017.2.7740.

Full text
Abstract:
Мета роботи: запобігти розвитку реперфузійних ускладнень шляхом проведення етапної реваскуляризації аорто-стегно- підколінного сегмента в пацієнтів із високим ризиком розвитку реперфузійного синдрому.Матеріали і методи. В роботі представлено результати обстеження та лікування 31 пацієнта із атеросклеротичним ураженням аорти та магістральних артерій нижніх кінцівок. Готовність організму до розвитку реперфузійних ускладнень оцінювали за підвищеним вмістом в сироватці крові С-реактивного білка, лактату, ступенем ендогенної інтоксикації, рівнем внутрішньошкірного кровотоку на тилі стопи. Передопераційна підготовка пацієнтів включала пролонговану епідуральну анестезію, сеанс лейкаферезу, антиоксидантну терапію, внутрішньовенне введення препаратів “Перфторан” і “Корвітин”. За об’ємом операційної реваскуляризації аорто-стегно-підколінного сегмента пацієнтів розділили на дві групи. Операційне втручання в І групі пацієнтів (17 хворих) включало одномоментну реконструкцію аорто-стегнового та стегно-підколінного сегментів, у пацієнтів ІІ групи (14 хворих) реконструкція вказаних сегментів виконана у 2 етапи.Результати досліджень та їх обговорення. При проведенні аналізу перебігу періопераційного періоду встановлено, що ступінь прояву реперфузійного синдрому після реконструктивних хірургічних втручань у хворих ІІ групи був нижчий у 5,8 раза, ніж у пацієнтів І групі. Етапна реваскуляризація аорто-стегно-підколінного артеріального русла нижньої кінцівки, яку проводили на фоні комплексної доопераційної підготовки та включала сеанс лейкаферезу, антиоксидантну терапію, внутрішньовенне введення препаратів “Перфторан” і “Корвітину”, дала змогу знизити частоту розвитку реперфузійних ускладнень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Unanyan, A. L., L. S. Polonskaya, T. D. Guriyev, V. A. Alimov, D. V. Baburin, A. E. Kadyrova, Y. M. Kossovich, and S. E. Arakelov. "The role of vitamins, minerals and antioxidants in the pathogenesis, complex therapy and prevention of endometriosis." Gynecology, 2015, 32–35. http://dx.doi.org/10.26442/2079-5831_17.2.32-35.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Рыженко, В. П., А. А. Рыжов, И. Ф. Беленичев, and С. В. Левич. "Комплексный подход к разработке и созданию компьютерной программы виртуального скрининга антиоксидантной активности." Фармакологія та лікарська токсикологія 14, no. 1 (March 27, 2020). http://dx.doi.org/10.33250/14.01.043.

Full text
Abstract:
Патогенез многих распространенных заболеваний человека (в том числе патологии сердечнососудистой системы, дыхательных путей, злокачественные новообразования) имеет достаточно четко очерченную свободнорадикальную фазу. Поэтому важной задачей современной фармакологии является поиск и создание высокоэффективных антиоксидантов. Для предварительной оценки антиоксидантной активности (АОА) разрабатываются информационные технологии и компьютерные программы виртуального скрининга. Поэтому разработка подходов к созданию компьютерных программ прогноза АОА, а именно скавенджеров NO, является перспективным и актуальным направлением современной фундаментальной медицины. Цель исследования – на основании комплексного математико-теоретического подхода и результатов фармакологических исследований в ряду производных ксантина разработать высокоселективную программу виртуального скрининга АОА. В качестве объекта исследования было отобрано 122 соединения, производные ксантинил7-ацетатных и ксантинил-8-тиоацетатных кислот и 3-R-гидроксиметилксантинов. Для этих соединений были проведены квантово-химические расчеты энергетических дескрипторов молекулярных орбиталей, а также проведено исследование антиоксидантной активности in vitro по ингибированию NO в системе фотоиндуцированного окисления нитропруссида натрия. Проведен расчет корреляционной зависимости между квантово-химическими параметрами соединений и АОА по ингибированию NO. Показано использование электронно-топологического подхода, который позволяет производить поиск молекулярных фрагментов-признаков активности. Были рассчитаны квантово-химические параметры исследуемых молекул с помощью метода CNDO/2. Рассчитаны показатели энергии предельных орбиталей (НВМО, ВЗМО), показатели абсолютной жесткости молекулы, абсолютной электрической негативности молекулы. На основании этих данных рассчитаны показатели реактивного индекса. Кроме того, рассчитана зависимость антиоксидантного действия (по ингибированию NO) веществ от их квантово-химических дескрипторов и определена функция их зависимости. Определена корреляционная зависимость АОА от квантово-химических показателей. Для создания программного обеспечения с целью скрининга потенциальных скавенджеров NO были выбраны квантово-химические дескрипторы. При этом, исходя из химической природы и реакционной способности активных форм азота,особое внимание следует уделить энергиям высшей занятой и низшей вакантной молекулярных орбиталей, а также индексу реактивности Фукуи. Разработанная на основе комплексного подхода (совокупности теоретических концепций, математических методов и правил, и реализующих их алгоритмов) новая компьютерная программа прогноза является высокоэффективным инструментом виртуального скрининга скавенджеров NO в ряду вновь синтезированных структурно-сходных азагетекроциклов, что доказано вычислительным тестированием и подтверждено экспериментальными исследованиями. Так, применение новой компьютерной программы для прогноза АОА позволило выявить у вновь синтезированного соединения – гидразида 8-бензиламинотеофиллинил-7-уксусной кислоты (С-3) свойства скавенджера NO, что подтверждено в опытах in vitro.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Петрова, Жанна Олександрівна, Вадим Михайлович Пазюк, and Катерина Миколаївна Самойленко. "Комплексна енергоефективна теплотехнологія одержання антиоксидантного буряково-томатного барвнику та насіння томатів." Scientific Works 85, no. 1 (August 31, 2021). http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v85i1.2066.

Full text
Abstract:
Сучасні технології, особливо процеси сушіння, є енергозатратними. То ж, основними завданнями при розробці теплотехнології в харчовій промисловості є зменшення витрат енергоносіїв на процес зневоднення. Такі наукові розробки – це шлях до конкурентоздатної економіки та енергонезалежності України. В зв’язку із поширенням таких хвороб як серцево-судинні захворювання, рак, зміна серцевого м'язу, неправильне перетравлення їжі, послаблення репродуктивної функції основним завданням працівників харчової промисловості є максимально замінити в готових продуктах харчування синтетичні ароматизатори, барвники на натуральні. В Україні виробництво овочів переважає над їх вживанням. Переробка за допомогою сушіння та отримання порошкоподібного продукту практично відсутня. Сучасні способи отримання порошку зі столового буряка дають можливість зберегти бетанін на рівні 50-70 % у кінцевому продукті. Тому розробка нових методів та удосконалення існуючих технологій сушіння столового буряка з метою отримання натурального барвника є важливою та значущою. Червоний столовий буряк має високий вміст бетаніну з антиоксидантними властивостями і є традиційним в харчуванні населення України. Оскільки сушіння є енерговитратним процесом, зменшення енергозатрат на процес зневоднення та максимальне збереження біологічно активних речовин та зниження собівартості кінцевого продукту є актуальним. Користь природних антиоксидантів полягає в тому, що вони здатні вступати в реакції з вільними радикалами, нейтралізуючи їх згубну дію на організм людини. Бетанін – це червоний харчовий барвник, який отриманий зі столового буряка та може використовуватись при виробництві морозива, кондитерських виробів, порошкоподібних безалкогольних напоїв. В даній статті висвітлено безвідходну енергоефективну теплотехнологію отримання антиоксидантного буряково-томатного барвнику та насіння томатів. Завдяки використанню м’якоті та шкірки томатів, які містять органічні кислоти та відіграють роль стабілізатора барвника під час сушіння із заданими режимами. Одержано якісний насіннєвий матеріал та порошкоподібний натуральний продукт, який завдяки високому вмісту каротиноїдів, пектинів, клітковини, бетаніну, мікро- та мікроелементів може використовуватись в лікувально-профілактичному збалансованому харчуванні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Motuziuk, Oleksandr, Iryna Dmytruk, and Dmitro Melnichuk. "Гістологічні особливості волокон литкового м’язу щурів при ішемії та використані С60 фулеренів в ролі антиоксидантів." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 4(388) (December 25, 2019). http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2019-388-4-125-145.

Full text
Abstract:
Мета роботи – провести аналіз гістологічних змін у литковому м’язі за умов експериментальної ішемії різної тривалості, за умови внутрішньочеревного введення С60 фулеренів в ролі антиоксиданта. Експеримент реалізовано на щурах інбредної лінії Wistar масою 140–160 г. Виділено такі групи тварин: контрольна, тварини з ішемією (1, 2 та 3 год), тварини з ішемію (1, 2 та 3 год) та за умови внутрішньочеревного введення С60 фулеренів. Гістологічну обробку тканини проводили за загальноприйнятою методикою, фарбувалили за методом Ван-Гізон. Проаналізовано морфологічні особливості ішемізованих м’язових волокон musculus gastrocnemius різної тривалості та терапевтичного впливу водного колоїдного розчину С60 фулеренів на ступінь вираженості патоморфологічних змін у такому м’язі. Встановлено, що литковий м’яз є стійким до ішемічних пошкоджень легкого ступеня за умов внутрішньочеревного введення С60 фулеренів, які є потужними антиоксидантами та здатні ефективно поглинати вільні радикали. Проте, дослідження показали, що зі збільшенням тривалості ішемічного ушкодження захисна дія фулеренів пропорційно зменшується до тривалості дії ішемії. Зокрема, простежується початкова тенденція до руйнації м’язових волокон, порушення цілісності мембрани, спостерігається заміщення м’язевої тканини сполучною, розрив саркомерів, встрата поперечної посмугованості, відсутність ядер, гіперемія капілярного русла, а також відмічаються некротично-деструктивні зміни, які відбуваються за рахунок надлишку не інактивованих супероксид- і гідроксид-радикалів. Таким чином, проведене лабораторне дослідження може слугувати підґрунтям для розробки лікарських препаратів проти м’язових патологій, а також сприятиме розробці комплексної методики лікування ранніх етапів ішемічного пошкодження скелетних м’язів людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Лук’янчук, В. Д., and Д. О. Гордійчук. "Антирадикальна активність як тригерна ланка механізму дії ацетилцистеїну за моделювання вільнорадикальної патології." Фармакологія та лікарська токсикологія 15, no. 1 (April 19, 2021). http://dx.doi.org/10.33250/15.01.039.

Full text
Abstract:
Відомо, що основою розвитку багатьох захворювань і патологічних станів є інтенсифікація вільнорадикального окиснення (ВРО) на тлі пригнічення функціонального стану антиоксидантної системи (АОС) захисту організму. Отже, ключовим патогенетичним механізмом виникнення та розвитку патології вважається порушення прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу, на тлі якого активується процес переокиснення ліпідів. Сучасна концепція фармакотерапії захворювань, патогенез яких базується на ініціації ліпідпереокиснення, полягає, як відомо, у раціональному застосуванні високоефективних та безпечних лікарських засобів різних фармакологічних груп, які здатні коригувати порушення прооксидантно-антиоксидантної рівноваги в організмі. Мета дослідження – провести комплексний поглиблений аналіз антирадикальної й антиоксидантної дії ацетилцистеїну за умов моделювання активації ліпідпереокиснення. Експеримент виконано на 112 білих безпородних статевозрілих щурах обох статей середньою масою 170–230 г. Ініціацію ліпідпереокиснення відтворювали шляхом щоденного (у ранкові години) перорального введення тваринам потужного прооксиданту Делагілу (хлорохіну фосфат) (виробництво «ICN Угорщина АТ») у дозі 30 мг/кг у вигляді 0,6 % водного розчину, механізм дії якого зумовлений здатністю сприяти утворенню та розгалуженню реакцій ВРО. Ацетилцистеїн застосовували з лікувальною метою впродовж усього терміну дослідження перорально один раз на день у дозі 100 мг/кг у вигляді 2 % водного розчину. Щури інтактної групи отримували перорально відповідний об’єм фізіологічного розчину натрію хлориду. Для всебічної оцінки стану антирадикальної та антиоксидантної систем організму, а також їхнього функціонального взаємозв’язку на основі результатів експериментального визначення параметрів біохемілюмінесценції (БХЛ) у крові тварин нами проведено розрахунок наступної низки показників: потужність АОС (Р), радикальний пул (RP), абсолютна радикальна активність (AR), абсолютна антиоксидантна активність (AA), показник прооксидантно-антиоксидантної рівноваги (PB), напруга антиоксидантної системи (PA). Статистичну обробку результатів проводили за допомогою комп’ютерної програми STATISTICA (version 10. www.statsoft.com.) з використанням непараметричного U-критерію Манна-Уітні. Встановлена відсутність достовірної різниці між величинами показників потужності АОС у щурів інтактної та дослідної груп у всі терміни дослідження свідчить про здатність ацетилцистеїну суттєвим чином посилювати функціональну спроможність компонентів ферментативної та/або неферментативної ланок АОС захисту організму за умов патології, що вивчається. У разі застосування ацетилцистеїну показник RP стає достовірно нижчим у середньому в 1,29–1,52 разу щодо аналогічних значень у контрольної групи тварин упродовж усього експерименту. На підставі отриманих результатів дослідження можливо дійти висновку, що за динамікою змін показника АА ацетилцистеїн проявляє свої вельми виразні антиоксидантні властивості, що зумовлено, насамперед, наявністю в структурі його молекули сульфгідрильної групи. Застосування ацетилцистеїну реалізується підвищенням активності антиоксидантних процесів, про що свідчить збільшення величини РВ порівняно з контролем у всі терміни дослідження, особливо через 6 і 8 тижнів (на 39 і 42 %). Застосування ацетилцистеїну сприяє значному посиленню потужності АОС (РА) у 1,45 разу через 8 тижнів дослідження порівняно з контролем. Більше того, під дією ацетилцистеїну цей показник перевищує відповідний параметр, що реєструється в групі інтактних тварин. У підсумку, отримані результати експериментального дослідження дозволяють стверджувати про вельми виразний антиперекисний ефект ацетилцистеїну, що базується на попередженні ініціації та розгалуженні вільнорадикальних процесів, та всебічно оцінити реальний стан проксидантно-антиоксидантного гомеостазу в організмі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Рodsevatkin, V. G., N. N. Kalinkina, S. V. Kiryukhina, and S. V. Podsevatkina. "STUDY OF THE INFLUENCE OF COMPLEX THERAPY WITH THE USE OF ANTIOXIDANT, IMMUNOCORRECTOR, HYPERBARIC OXYGENATION ON THE DYNAMICS OF THE MAIN PSYCHOPATHOLOGICAL SYMPTOMS IN ORGANIC LESIONS OF THE BRAIN." Современные проблемы науки и образования (Modern Problems of Science and Education), no. 4, 2015 (2015). http://dx.doi.org/10.17513/spno.127-21195.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Скоропад, Н. Т. "ПОРУШЕННЯ МЕТАБОЛІЗМУ ЩАВЛЕВОЇ КИСЛОТИ У ХВОРИХ НА ОКСАЛАТНИЙ НЕФРОЛІТІАЗ ТА СПОСОБИ ЇХ КОРЕКЦІЇ." Art of Medicine, October 30, 2019, 62–66. http://dx.doi.org/10.21802/artm.2019.3.11.62.

Full text
Abstract:
Резюме. Сечокам’яна хвороба (СКХ) є однією з найпоширеніших патологій сечо-видільної системи і займає друге місце у структурі урологічних захворювань після інфекцій сечовивідних шляхів. При аналізі хімічного складу конкрементів встановлено, що більшість (до 70-80% випадків) з них містить солі щавлевої кислоти та кальцій. Мета дослідження: вивчити особливості порушень метаболізму щавлевої кислоти у хворих на оксалатний нефролітіаз, вдосконалити способи їх корекції та розробити ефективні схеми метафілактики оксалатного нефролітіазу. В дослідженні приймали участь 120 людей, які були розділені на 3 групи в залежності від лікування після проведення дистанційної літотрипсії чи самостійного відходження конкременту верхніх сечових шляхів. Концентрація гліколату в сечі хворих після комплексного лікування у ІІІ групі становили 620,2±49,2 мкмоль/л, тобто практично досягла рівня здорових. У І та ІІ групах рівень гліколату у сечі був значно нижчим і не досягав фізіологічних норм, але спостерігалась тенденція до збільшення. Включення в терапію антиоксидантного засобу – аргініну та комплексу вітамінів призводить до зниження рівня оксалурії до верхніх границь норми у ІІІ групі пацієнтів в сечі 456,91±37,70 до 319,81±26,36 мкмоль/л і крові з 26,94±1,52 до 22,46±1,54 мкмоль/л (р<0,05). Спостерігалось зниження рівня кальцію у крові та сечі у пацієнтів І та ІІ груп, хороших результатів досягнуто в ІІІ групі хворих при застосуванні в комплексній терапії антиоксиданта аргініну. У результаті запропонованої метафілактики уролітіазу досягнуто збільшення концентрації цитрату в сечі та крові. Результати метафілактичної терапії протягом 3 років показали, що у пацієнтів ІІІ групи кількість рецидивів оксалатного нефролітіазу був нижчий ніж у І та ІІ групах і становив 11,2 % при показниках рецидивів 28,0 % та 22,0 % у І та ІІ групах відповідно.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Regeda, M. S., and M. Ye Kovalska. "ВПЛИВ КОРВІТИНУ НА ПОКАЗНИКИ ПЕРЕКИСНОГО ОКИСНЕННЯ ЛІПІДІВ ТА АНТИОКСИДАНТНУ СИСТЕМУ В ЛЕГЕНЯХ У ДИНАМІЦІ РОЗВИТКУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО АЛЕРГІЧНОГО АЛЬВЕОЛІТУ В УМОВАХ СТРЕСУ." Вісник наукових досліджень, no. 1 (April 28, 2018). http://dx.doi.org/10.11603/2415-8798.2018.1.8746.

Full text
Abstract:
Важливу роль для розуміння патогенезу алергічного альвеоліту відіграють процеси перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантної системи (АОС). Щодо коригувального впливу на порушення процесів ПОЛ та АОС велике зацікавлення у науковців і практичних лікарів викликає корвітин. У доступній нам літературі відсутні дослідження, що стосуються вивчення дії корвітину на показники про- й АОС у легенях в динаміці розвитку експериментального алергічного альвеоліту (ЕАА) за умов іммобілізаційного стресу. Власне, це визначає актуальність експериментальних досліджень, які ми провели, і вказує на доцільність пошуку нових способів вищенаведеної корекції.Мета дослідження – з’ясувати роль процесів про- та АОС у патогенезі ЕАА в умовах іммобілізаційного стресу в експерименті та встановити вплив на них корвітину.Матеріали і методи. Об’єктом дослідження були 70 самок морських свинок масою тіла 0,18–0,20 кг, яких поділили на 7 дослідних груп по 10 тварин у кожній. Відтворено такі експериментальні моделі: АА до лікування; АА в умовах іммобілізаційного стресу до лікування та АА в умовах іммобілізаційного стресу після лікування корвітином. Препарат “Корвітин” (Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод) протягом 10-ти діб вводили внутрішньочеревно в дозі 40 мг/кг. Експериментальний іммобілізаційний стрес – за методом П. Д. Горизонтова. Експериментальний АА – О. О. Орєхова, Ю. А. Кирилова. Потім тварин декапітували і визначали в легенях вміст продуктів ПОЛ та активність ферментів АОС. Вміст дієнових кон’югатів визначали за методом В. Г. Гаврилова, М. І. Мішкорудної, малонового діальдегіду – Є. Н. Коробейникової, активність супероксиддисмутази – за методом R. Fried, активність каталази (КТ) – за R. Holmes, C. Masters, церулоплазмін – В. Г. Колб, В. С. Камишнікова. Статистичне опрацювання – за методом Стьюдента. Статистично достовірними вважали результати, для яких р≤0,05.Результати досліджень та їх обговорення. Дослідження показали, що для тварин з ЕАА характерна інтенсифікація процесів ПОЛ (ДК та МДА). Внаслідок активації цих процесів у легенях накопичувалися первинні та вторинні продукти ПОЛ. Одержані результати вказували на виснаження АОС (СОД, КТ, ЦП) та неспроможність утилізувати продукти ПОЛ. Таким чином, вивчення показників про- й АОС за умов розвитку ЕАА показало зростання вмісту ДК і МДА та зниження активності ферментів СОД, КТ, ЦП у легенях на 2-гу, 34-ту доби, що свідчило про поступову активацію процесів ПОЛ на тлі депресії антиоксидантного захисту, особливо на 34-ту добу розвитку експерименту. Комплексна оцінка отриманих результатів дає підстави, на нашу думку, дійти висновку, що за умов формування ЕАА відбувається порушення рівноваги між ПОЛ та АОС. З огляду на отримані результати, метою наступного етапу роботи було виявлення дисбалансу між про- та АОС при ЕАА у легенях в умовах стресу. Ці результати, на нашу думку, вказують, що у морських свинок виснажується активність АОС, що нездатна повністю утилізувати продукти вільнорадикального окиснення ліпідів, які посилено утворюються при ЕАА в умовах стресу. Можна припустити, що алергія, стрес, гіпоксія та запалення легень швидко призводять до пригнічення АОС. Одержані результати свідчать, що при ЕАА та стресі відбувалися зміни показників про- (ДК і МДА) і АОС (СОД, КТ, ЦП ) у легенях, які проявлялися активізацією процесів ліпопероксидації на тлі пригнічення АОС. Це особливо чітко помітно на 2-гу, 34-ту доби експерименту. В результаті проведених досліджень встановлено, що після 10-ти діб введення внутрішньочеревно препарату “Корвітин” тваринам з ЕАА в умовах іммобілізаційного стресу (в дозі 40 мг/кг ) спостерігалося зниження вмісту продуктів ПОЛ та зростання активності АОС, порівняно з групою тварин, які не піддавалися дії цього засобу. Це свідчить, на нашу думку, про коригувальну дію корвітину на показники ПОЛ та антиоксидантного захисту за умов формування ЕАА та ІС.Висновки. Одержані результати експериментів встановили неспроможність антиоксидантної системи утилізувати продукти ліпопероксидації при експериментальному алергічному альвеоліті в умовах стресу та її виснаження на 2-гу, 34-ту доби експерименту до лікування. Застосування антиоксиданта “Корвітин” спричинило гальмівну дію на утворення продуктів пероксидації ліпідів та стимулювальний вплив на активність антиоксидантної системи в легенях, що вказує на його позитивний коригувальний вплив медикаменту на порушені показники метаболізму за умов формування експериментального алергічного альвеоліту та іммобілізаційного стресу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Барышникова, Г. А., С. А. Чорбинская, Т. А. Зимина, И. И. Степанова, and Н. А. Кудрявцева. "COVID-19: the place of metabolic correctors in the therapy of patients with post-COVID syndrome." Лечащий врач, no. 3(25) (March 22, 2022). http://dx.doi.org/10.51793/os.2022.25.3.020.

Full text
Abstract:
Частота постковидного синдрома у больных, лечившихся амбулаторно, составляет от 10% до 35%, в то время как у больных, перенесших заболевание в тяжелой форме, нуждавшихся в госпитализации, она может достигать 80%. Повышенная утомляемость, определяемая как чувство физической и психической усталости или истощения в виде мышечной слабости, замедления реакций, сонливости и снижения концентрации внимания, является наиболее частой (17,5-72%), нередко ведущей жалобой пациентов с постковидным синдромом. У 63% больных даже через 6 месяцев после выписки из стационара отмечались повышенная утомляемость и мышечная слабость. Поскольку есть основания предполагать, что при астеническом синдроме имеют место гипоксия, ацидоз с нарушением процессов образования и использования энергии, представляется целесообразным использование в этой ситуации метаболических корректоров, к каковым относится препарат мельдоний. Мельдоний работает как антигипоксант, антиоксидант, цитопротектор, ангио-протектор и энергопротектор, что дает основание говорить о так называемом мультимодальном или наднозологическом действии препарата. В данной статье описаны механизм действия и основные клинические эффекты мельдония. Мельдоний снижает синтез карнитина, что приводит к ингибированию β-окисления свободных жирных кислот, активируется гликолиз и увеличивается образование в клетках аденозинтрифосфата. Приводятся данные об эффективности мельдония при ишемической болезни сердца и ишемической болезни мозга, хронической сердечной недостаточности, сахарном диабете и астеническом синдроме. Описано положительное влияние препарата на липидный и углеводный обмен. Приведены два клинических случая, подтверждающих эффективность мельдония при постковидном синдроме и таком часто встречающемся его проявлении, как астения. Сделан вывод о целесообразности включения мельдония в комплексную терапию пациентов с постинфекционным астеническим синдромом в условиях пандемии.Ключевые слова: COVID-19, постковидный синдром, утомляемость, ишемия, гипоксия, мельдоний. The frequency of post-COVID syndrome in patients treated on an outpatient basis ranges from 10% to 35%, while in patients who have had a severe disease requiring hospitalization, the frequency of post-COVID syndrome can reach 80%. Increased fatigue, defined as a feeling of physical and mental fatigue or exhaustion in the form of muscle weakness, slow reactions, drowsiness and reduced concentration, is the most common (17,5-72%), often the leading complaint of patients with post-COVID syndrome. In 63% of patients, even 6 months after discharge from the hospital, increased fatigue and muscle weakness were noted. Since there is reason to believe that hypoxia and acidosis with a violation of the processes of formation and use of energy occur in asthenic syndrome, it seems appropriate to use metabolic correctors in this situation, which include the drug meldonium. Meldonium works as an antihypoxant, antioxidant, cytoprotector, angioprotector and energy protector, which gives grounds to speak of the so-called multimodal or supranosological effect of the drug. This article describes the mechanism of action and the main clinical effects of meldonium. Meldonium reduces the synthesis of carnitine, which leads to inhibition of β-oxidation of free fatty acids, glycolysis is activated and the formation of adenosine triphosphate in cells increases. Data are given on the effectiveness of meldonium in coronary heart disease and coronary brain disease, chronic heart failure, diabetes mellitus and asthenic syndrome. The positive effect of the drug on lipid and carbohydrate metabolism is described. Two clinical cases are presented confirming the effectiveness of meldonium in post-COVID syndrome and such a common manifestation of it as asthenia. The conclusion is made about the expediency of including meldonium in the complex therapy of patients with post-infectious asthenic syndrome in a pandemic.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Филиппова, Е. В., Ю. К. Кондрашова, and Ю. Ш. Тагоев. "Chronopharmacology of alcoholism." Лечащий врач, no. 11(24) (December 2, 2021). http://dx.doi.org/10.51793/os.2021.24.11.010.

Full text
Abstract:
В статье представлен анализ информации из литературных источников, посвященной изучению хронофармакологии алкоголизма. Для лечения алкоголизма используется комплексный подход, определяющийся тяжестью состояния больного и индивидуальными особенностями симптоматики. В связи со способностью фармакологических соединений вмешиваться в течение ритмических процессов на всех уровнях организации биосистемы хронофармакологический эффект лекарственных средств может быть полезным или нежелательным. Высокой степенью осложнений со стороны сердечно-сосудистой и нервной систем, а также печени и желудочно-кишечного тракта характеризуется хроническая алкогольная интоксикация. Надежного средства патогенетической фармакотерапии алкоголизма до настоящего времени не разработано. При этом лекарственные препараты используют в основном для купирования явлений абстиненции. Одно из первых мест в терапии алкогольного абстинентного синдрома, сопровождающегося тревогой, страхом и беспокойством, занимают депримирующие средства. Однако расширение их применения в Российской Федерации для лечения алкоголизма остается необоснованным. Так как алкоголизм вызывает крайне разнообразные по своим клиническим проявлениям и по степени тяжести психические расстройства, то для их лечения используется широкий спектр психотропных препаратов. Для проведения противогипоксической и детоксифицирующей терапии используются энергокорригирующие средства. Алкогольный абстинентный синдром с преобладанием неврозоподобных и вегетативнососудистых расстройств является показанием к применению препаратов из класса антиоксидантов. Они сочетают в себе свойства транквилизаторов и ноотропов, не оказывая токсического воздействия на сердце и защищая миокард в условиях гипоксии. Однако на данный момент существует дефицит информации об эффективности их применения при алкогольной абстиненции. The article presents an analysis of information from literary sources devoted to the study of the chronopharmacology of alcoholism. For the treatment of alcoholism, an integrated approach is used, which is determined by the severity of the patient's condition and the individual characteristics of the symptoms. Due to the ability of pharmacological compounds to interfere during rhythmic processes at all levels of the organization of the biosystem, the chronopharmacological effect of drugs may be useful or undesirable. Chronic alcohol intoxication is characterized by a high degree of complications from the cardiovascular, nervous systems, liver and gastrointestinal tract. A reliable means of pathogenetic pharmacotherapy of alcoholism has not yet been developed. At the same time, medications are used mainly for the relief of withdrawal symptoms. One of the first places in the treatment of alcohol withdrawal syndrome, accompanied by anxiety, fear and anxiety, is occupied by depressants. However, the expansion of their use in the Russian Federation for the treatment of alcoholism remains unfounded. Since alcoholism causes extremely diverse mental disorders in their clinical manifestations and severity, a wide range of psychotropic drugs is used for their treatment. For antihypoxic and detoxifying therapy, energy-correcting agents are also used. Alcohol withdrawal syndrome with a predominance of neurosis-like and vegetative-vascular disorders is an indication for the use of drugs from the class of antioxidants. They combine the properties of tranquilizers and nootropics, without having a toxic effect on the heart and protecting the myocardium in hypoxia. However, at the moment there is a lack of information about the effectiveness of their use in alcohol withdrawal.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography