Academic literature on the topic 'Комплексний антиоксидант'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Комплексний антиоксидант.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Комплексний антиоксидант"

1

Бегиев, С. Ж., Царай Бесланович Кагермазов, Р. Б. Темираев, and А. М. Биттиров. "Влияние минерально-белковой витаминной добавки «Бентовиломин» на молочную продуктивность коров голштинской породы черно-пестрой масти." Аграрная Россия, no. 5 (June 6, 2019): 30–33. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2019-5-30-33.

Full text
Abstract:
В молочном скотоводстве многие исследователи отдают приоритет разработкам нового поколения биобезопасных комплексных минерально-белковых витаминных добавок; которые способны обеспечить высокую продуктивность и качество молока. Введение в суточные рационы лактирующих коров голштинской породы черно-пестрой масти комплексной минерально-белковой витаминной добавки «Бентовиломин» в течение лактации в качестве антиоксиданта способствовало увеличению молочной продуктивности коров и качественных показателей молока. Коровы опытной группы дополнительно к основному рациону в течение лактации получали ежедневно в утренние часы по плану исследований комплексную минерально-белковую витаминную добавку «Бентовиломин» в количественном составе «Виломин»; 60,0 г; и «Бентонит»; 115 г. По сравнению с коровами контрольной группы у коров опытной группы удои молока натуральной жирности были больше на 814,4 кг; средний суточный удой — на 2,67 кг; массовая доля молочного жира — на 0,12 %; массовая доля белка — на 0,09 %; абсолютный выход молочного жира — на 40,76 кг; абсолютный выход белка — на 35,05 кг; выход молока базисной жирности — на 13,11 %. Коэффициенты молочности и биологической эффективности коровы в опытной группе превышали показатели контрольной соответственно на 116,33 и 35,60 %. Для увеличения молочной продуктивности коров и качественных показателей молока рекомендовано добавлять в течение лактации минерально-белковую витаминную добавку «Бентовиломин».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Voskresenska, L. K., V. V. Ryadnova, I. S. Steblovska, O. Yu Maksymuk, and A. V. Voskresenska. "Сучасні можливості лікування пацієнтів із синдромом сухого ока." Archive of Ukrainian Ophthalmology 10, no. 1 (May 17, 2022): 31–34. http://dx.doi.org/10.22141/2309-8147.10.1.2022.289.

Full text
Abstract:
Актуальність. Останніми роками суттєво зростає частота виникнення синдрому сухого ока. Причинами такого росту є такі фактори, як стрес, хронічні захворювання (діабет, ревматизм тощо), вплив променевої енергії, вплив частих інстиляцій очних крапель. Одна з ключових причин у виникненні синдрому сухого ока пов’язана з процесами перекисного окиснення ліпідів, які виникають унаслідок багатьох несприятливих факторів, у результаті чого відбувається утворення вільних радикалів, що пошкоджують мембрани клітин. Антиоксидантна система запобігає регенерації вільних радикалів. Використання препаратів антиоксидантної дії значною мірою стабілізує ці процеси. Мета: оцінити ефективність застосування препаратів антиоксидантної дії в лікуванні пацієнтів із синдромом сухого ока. Матеріали та методи. У дослідженні брали участь 70 пацієнтів (140 очей) віком від 18 до 55 років із синдромом сухого ока. Всі пацієнти були розділені на 3 групи. 1-ша група (30 пацієнтів, 60 очей) отримувала у вигляді інстиляції 0,3% гіалуронову кислоту, 2-га група (10 пацієнтів, 20 очей) — інстиляції крапель, що містили вітаміни А, Е і 0,3% гіалуронову кислоту, 3-тя група (30 пацієнтів, 60 очей) — інстиляції антиоксиданту деларгіну (1000 мг/л). Усім пацієнтам було проведене комплексне офтальмологічне обстеження (біомікроскопія, оцінка сльозопродукції, контроль стабільності слізної плівки та ін.). Усі пацієнти отримували лікування впродовж 3 тижнів, інстиляцію препаратів проводили 3 рази на день. Результати. Аналіз основних показників у хворих із синдромом сухого ока: показник тесту Норна після лікування у пацієнтів 1-ї групи — 10,2 ± 0,2 с, 2-ї групи — 12,2 ± 0,01 с, 3-ї групи — 12,8 ± 0,01 с (р < 0,05); дані проби Ширмера у пацієнтів 1-ї групи після лікування — 10,5 ± 0,2 мм, 2-ї групи — 13,5 ± 0,1 мм, 3-ї групи — 15,8 ± 0,2 мм (р < 0,05). Частота миготливих рухів суттєво знизилась і відповідала нормі. Висновки. Застосування у пацієнтів із синдромом сухого ока препаратів, до складу яких входять антиоксиданти, значною мірою сприяє нормалізації показників, що характеризують цей процес.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

А. Голіченко, Олександр, Наталія І. Штеменко, Олена Величко, and Олександр Штеменко. "ЗВ’ЯЗУЮЧА АКТИВНІСТЬ БЕНЗІМІДАЗОЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ ДИРЕНІЮ(ІІІ), ЩО МІСТИТЬ ЧЕТВЕРНИЙ ЗВ’ЯЗОК, ДО НЕКАНОНІЧНОЇ ДНК." Journal of Chemistry and Technologies 29, no. 2 (July 20, 2021): 211–18. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v29i2.229841.

Full text
Abstract:
Метою роботи було дослідження зв’язуючої активності сполук диренію(III) з бензімідазольними лігандами, до складу яких входить четверний зв’язок метал-метал, з ДНК G4-квадруплексами. Комплекси диренію(III) з унікальним четверним зв’язком є особливо багатообіцяючими кандидатами для клінічного застосування через їх дуже низьку токсичність, протипухлинну та антиоксидантну активності. Зв’язування ДНК G4 з комплексами Re(III) було досліджено за допомогою електронної абсорбційної спектроскопії шляхом титрування. Ми отримали дані про гіперхромізм та зсув максимуму поглинання у бік низьких хвиль (синій зсув) в УФ-області, що корелює з конформаційною зміною ДНК G4 за умови зв’язування або комплексоутворення речовин, які не належать до інтеркаляторів, а проявляють жолобочне зв’язування. Спектральні дані показали, що комплексна сполука диренію(III) з бензімідазольними лігандами досить сильно взаємодіє з G4 (Kb = 5.258·104 для c-kit1 та 4.653·104 для HTelo22). Ми виявили, що додавання G4-квадруплексів (ckit-1 або HTelo22) призводило до інтенсивного збільшення максимуму поглинання у видимій області, що було однаковим для обох нуклеотидів. Таке збільшення інтенсивності не може описати утворення будь-якого іншого комплексу без четверного зв’язку реній-реній. Можна припустити, що таке поглинання виникло за рахунок ді(три, полі)-мерізаціі нуклеотид-комплексної сполуки. Гіперхромізм і константа зв’язування комплексної сполуки диренію(III) вище для c-kit1 у порівнянні з HTelo22, що дозволяє припустити, що c-kit демонструє більш інтенсивну взаємодію. HTelo22 не містить вільних гуанінів, крім тих, які беруть участь в утворенні G4, в той час як c-kit1 містить три неупакованих гуаніна, що робить їх потенційно доступними для більш легкого ковалентного зв’язування сполукою диренію(III) з бензімідазольними лігандами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Rushay, A. K. "Раннее лечение фантомных болей." TRAUMA 14, no. 1 (February 1, 2013): 22–24. http://dx.doi.org/10.22141/1608-1706.1.14.2013.88856.

Full text
Abstract:
В работе представлен комплексный подход к решению проблемы фантомных болей на основе сочетания рациональной хирургической тактики, оптимальной медикаментозной терапии (предшествующее мультимодальное и периоперационное обезболивание, использование коферментов, антиоксидантов и нуклеотидов) у больных с ампутациями нижних конечностей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Bondarenko, V. O., and Zh S. Spivak. "Досвід застосування левотироксину та антиоксидантів при терапії неплідності в чоловіків, хворих на гіпотиреоз." INTERNATIONAL JOURNAL OF ENDOCRINOLOGY (Ukraine), no. 7.63 (December 16, 2014): 35–39. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0721.7.63.2014.77125.

Full text
Abstract:
Метою роботи було встановлення характеру змін рівнів гонадотропінів, тестостерону, а також параметрів спермограм у неплідних чоловіків із гіпофункцією щитоподібної залози під впливом монотерапії левотироксином, а також при лікуванні селеновмісним препаратом цефаселем і вітаміном Е разом із левотироксином.Матеріали та методи. Було обстежено 84 неплідні чоловіки із гіпофункцією щитоподібної залози віком 22–44 роки. Хворі на первинний гіпотиреоз залежно від терапії були розподілені на три групи: пацієнти першої групи (12 чоловіків, у яких гіпотиреоз мав місце на тлі суттєвого зростання антитіл до тиреоїдної пероксидази) крім левотироксину отримували протягом трьох місяців цефасель та вітамін Е; друга група (20 осіб) отримувала аналогічну терапію; третя група (17 хворих) отримувала монотерапію тільки левотироксином. Неплідні із субклінічним гіпотиреозом також розподілені на дві групи: 21 чоловіка лікували тільки левотироксином, 14 хворим застосовувалась комплексна терапія. До та після лікування досліджувались рівні лютеїнізуючого та фолікулостимулюючого гормонів, тестостерону, тиреотропного гормону та тироксину вільного, аналізувались параметри спермограм.Результати. Після терапії, незалежно від її варіанту, у всіх групах хворих відбувалася компенсація тиреоїдного статусу, вірогідне зростання рівня тестостерону в крові без посилення секреції гонадотропінів. Аналіз параметрів спермограм після лікування показав, що в неплідних як при первинному, так і при субклінічному гіпотиреозі частота їх нормалізації була суттєво вищою при застосуванні комплексної терапії.Висновки. Проведені дослідження свідчать, що компенсація тиреоїдного статусу в неплідних чоловіків із гіпофункцією щитоподібної залози є головним чинником, що сприяє посиленню секреції тестостерону. Для покращення фертилізаційної здатності сперми та нормалізації сперматогенезу даному контингенту хворих разом із левотироксином доцільно призначати антиоксидантну терапію (цефасель та вітамін Е).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мадані, М. М. "Оцінка антиоксидантного потенціалу рослин урбоекосистем в умовах антропогенного забруднення ґрунту." Аграрні інновації, no. 11 (May 3, 2022): 50–59. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2022.11.7.

Full text
Abstract:
Мета. Оцінити вплив свинцю в ґрунті на антиоксидантний статус деревних та трав'янистих рослин, який формується фенольними сполуками (на прикладі м. Одеси). Методи. Комплексне використання польового, лабораторного, математично-статистичного, розрахунково-порівняльного методів і системного аналізу. Результати. Виявлено, що за характером зміни активності поліфенолів та СВА в умовах техногенного стресу рослини можуть бути об'єднані у 4 кластери: першу групу утворює бузина чорна; до другої групи увійшли тополя чорна і бирючина звичайна; у третю групу за результатами кластерного аналізу потрапили смородина альпійська, бузок звичайний, калина звичайна, грястиця збірна, конюшина біла та конюшина лучна, кульбаба лікарська, сніжноягідник білий, деревій звичайний, пижма звичайна, липа серцеподібна; до складу четвертої групи увійшли береза повисла, клен гостролистий, обліпиха крушинова, барбарис звичайний, таволга Вангутта, троянда зморшкувата. За результатами оцінки реакційної здатності низькомолекулярних водорозчинних антиоксидантів встановлено, що у досліджуваних рослинах такі види, як бузина чорна, бирючина звичайна та тополя чорна, мають найвищий адаптаційний потенціал в умовах антропогенного забруднення. Поліфеноли відіграють значну роль у формуванні стійкості цих видів до екологічного стресу. З трав'янистих рослин грястиця збірна за рахунок стимуляції накопичення поліфенолів має більш високу фізіологічну стійкість. Висновки. Вивчено роль поліфенолів у формуванні антиоксидантного потенціалу міських рослин в умовах техногенного ґрунтового забруднення. Проведено кластерний аналіз закономірностей накопичення СВА та поліфенолів у рослинах урбоекосистем. За характером фізіологічної активності накопичення низькомолекулярних антиоксидантів було виділено 4 групи рослин. Отримані результати можуть бути використані для комплексної діагностики стійкості міських рослин до антропогенного впливу, а також для вдосконалення підходів та методів моніторингу промислового забруднення міських територій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Назифуллин, В. Л., Ф. Х. Камилов, Х. Х. Ганцева, Т. М. Ильясова, А. Р. Шамсутдинов, and Р. Ф. Магафуров. "Клинико-биохимические взаимосвязи при хронической обструктивной болезни легких различной степени тяжести в фазе обострения." PULMONOLOGIYA, no. 6 (December 28, 2010): 47–50. http://dx.doi.org/10.18093/0869-0189-2010-6-47-50.

Full text
Abstract:
Проведено комплексное клинико-биохимическое обследование 108 пациентов (мужчин) с хронической обструктивной болезнью легких (ХОБЛ) среднетяжелого и тяжелого течения. У больных ХОБЛ в плазме крови и конденсате выдыхаемого воздуха (КВВ) выявлен дисбаланс в системе оксиданты-антиоксиданты, усиливающийся при прогрессировании заболевания. Исследование КВВ позволяет оценить оксидативный стресс у больных ХОБЛ на локальном и системном уровнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Маскаева, Л. Н., В. М. Юрк, В. Ф. Марков, and В. И. Воронин. "Влияние комплексной антиоксидантной добавки "сульфит натрия-аскорбиновая кислота" на состав, структуру и полупроводниковые свойства пленки PbSe." Физика твердого тела 62, no. 10 (2020): 1731. http://dx.doi.org/10.21883/ftt.2020.10.49930.101.

Full text
Abstract:
Приведены сравнительные экспериментальные данные по составу, кристаллической структуре, полупроводниковым и фотоэлектрическим свойствам пленок PbSe, осажденных в присутствии сульфита натрия Na2SO3 и комплексной антиоксидантной добавки "сульфит натрия-аскорбиновая кислота" с привлечением методов динамического рассеяния света, растровой электронной и атомно-силовой микроскопии. Установлены существенные изменения морфологии, элементного и фазового состава, периода кристаллической решетки пленок PbSe, синтезированных в присутствии антиоксидантов Na2SO3 и Na2SO3+С6Н8О6 до и после их термоактивации при 653 K. Показано что введение комплексной добавки по сравнению с Na2SO3 повышает однородность, формирующих слой частиц, уменьшает в ней микронапряжения, снижает с 0.349 до 0.308 eV величину термической запрещенной зоны и на 28-30&#37; увеличивает вольт-ваттная чувствительность пленок. Ключевые слова: селенид свинца, тонкие пленки, гидрохимическое осаждение, аскорбиновая кислота, кристаллическая структура, ширина запрещенной зоны.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Rossykhina-Galycha, G. S., L. V. Boguslavskaja, and V. V. Lashko. "Вплив гербіцидних препаратів на ферментативну активність і поліпептидний склад стиглого зерна пшениці." Biosystems Diversity 20, no. 2 (May 4, 2012): 71–75. http://dx.doi.org/10.15421/011230.

Full text
Abstract:
Оцінено чутливість озимої пшениці сорту «Землячка» до дії гербіцидних препаратів Гранстар, Естерон, Гроділ Максі, Пума Супер. Гербіцидна обробка посівів пригнічує активність ферментів-антиоксидантів в 1,7−4,8 раза (супероксиддисмутаза), 1,2−1,4 раза (пероксидаза) у стиглому зерні пшениці, зміни каталазної активності дослідних варіантів були незначними. За дії гербіцидів виявлено якісні зміни поліпептидного складу насіння. Для поліпептидів із Mr 14,8, 15,2 (крім Гроділ Максі), 20,0 кДа визначено стабільне збільшення вмісту порівняно з контролем. Виявлено комплексні зміни – результат відновлення та підтримання гомеостазу рослинного організму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Khmil, S. V., I. I. Kulyk, and R. P. Mykula. "АНТИОКСИДАНТНА ТЕРАПІЯ У ЖІНОК З БЕЗПЛІДДЯМ НА ФОНІ ЕНДОМЕТРІОЗУ." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 4 (April 18, 2019): 56–63. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2018.4.10031.

Full text
Abstract:
Мета. Підвищити результативність протоколів допоміжних репродуктивних технологій з використанням комплексної прегравідарної терапії, у жінок з безпліддям на фоні генітального ендометріозу. Матеріали і методи. Рандомізоване клініко-лабораторне дослідження було проведено серед 104 пацієнток репродуктивного віку з безпліддям та гістологічно підтвердженим діагнозом генітального ендометріозу. Лікування безпліддя всім пацієнткам було проведено із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій – екстракорпоральне запліднення ЕКЗ/ICSI. Результати. Після включення в програму допоміжних репродуктивних технологій, усіх жінок було обстежено та розділено на 2 групи, залежно від лікувальної схеми: І група – (контрольна) включала 51 пацієнтку з ендометріоз-асоційованим безпліддям, яким проводилась КОС за допомогою стандартного «довгого» протоколу; ІІ група – (дослідна) 53 жінки з ендометріоз-асоційованим безпліддям, яким проводилась модифікована схема КОС. Оцінку ефективності лікування із застосуванням прегравідарної терапії використовували наступні показники: сумарна доза р-ФСГ, тривалість стимуляції, кількість фолікулів діаметром більше 17 мм на момент введення тригера фінального дозрівання фолікулів, сумарний коефіцієнт ефективності отриманих ооцит-кумулюсних комплексів при трансвагінальній пункції, ступінь зрілості ооцитів, частоту дегенеративних змін в яйцеклітинах, відсоток запліднення, дроблення ембріонів, вихід бластоцист. Висновки. Прегравідарна терапія комбінацією препаратів інозитолу та вітаміну D, підвищує чутливість яйників до стимуляції та покращує результати допоміжних репродуктивних технологій. Проведення оперативних втручань у пацієнток із генітальним ендометріозом І та ІІ ступеня важкості рекомендовано після стимуляції суперовуляції у програмах ДРТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Комплексний антиоксидант"

1

Білоус, О. В., Ігор Миколайович Демидов, and Світлана Іванівна Бухкало. "Комплексний рослинний антиоксидант для олії." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/23256.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Повшук, Василь Володимирович. "Нанозміцнені периклазовуглецеві вогнетриви для футерівки конвертерів з використанням комплексного антиоксиданту." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37726.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (доктора філософії) за спеціальністю 05.17.11 – технологія тугоплавких неметалічних матеріалів (161 – Хімічні технології та інженерія). – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2018. Дисертація присвячена розробці складів та основних технологічних параметрів отримання нанозміцнених периклазовуглецевих вогнетривів для різних зон футерівки конвертера з заданими показниками фізико-механічних властивостей і підвищеною стійкістю до дії шлаку та до окиснення. У роботі теоретично обґрунтовано і експериментально доведено можливість одержання нанозміцнених периклазовуглецевих вогнетривів шляхом синтезу наповненої наночастинами β-SiC та NiO вуглецевої матриці-основи заданої структури периклазовуглецевих вогнетривів і забезпечення її максимальної струк-турної міцності за рахунок використання оптимальних співвідношень золь-гель добавок, що модифікують фенолформальдегідну смолу, і компонентів прекурсорів нікелевого антиоксиданту. Визначено технологічні параметри одержання периклазовуглецевих вогнетривів із заданими фізико-механічними властивостями на засаді плавленого периклазу і різною кількістю графіту, шляхом використанням ЕТС-40 або його золю та солей нікелю для створення комплексного антиоксиданту Аl + SiC + Ni(NiO), що забезпечує підвищену стійкість до окиснення за рахунок утворення щільного шару із наночастин β-SiC та Ni(NiO) навколо часток графіту, розроблено безвипалювану технологію та склади магнезіального флюсу для плавки сталі в конвертері з відходів периклазовуглецевих вогнетривів футеровок конвертерів, які сприяють прискоренню наведення шлаку в конвертері та підвищенню стійкості футерівки конвертера.
Thesis for the degree of candidate of technical sciences (Ph.D.) in specialty 05.17.11 – technology of refractory nonmetallic materials (161 – chemical technologies and engineering). – National Technical University "Kharkov Polytechnic Institute", Kharkov, 2018. The thesis is devoted to the development of compositions and basic techno-logical parameters for the preparation of nano-reinforced periclase-carbon refractories for various zones of converter lining with prescribed parameters of physical and mechanical properties and increased resistance to slag and oxidation. The possibility of obtaining nano-reinforced periclase-carbon refractories by synthesis of the carbon-matrix matrix of a given structure of periclase-carbon refractories filled with nanoparticles β-SiC and NiO and ensuring its maximum structural strength due to the use of optimum sol-gel admixtures for modifying the phenol-formaldehyde resin is theoretically substantiated and experimentally proved pre-cursor components of a nickel antioxidant. The technological parameters for the production of periclase-carbon refractories with specified physic-mechanical properties based on fused periclase with different amounts of graphite were determined using ETS-40 or its sol and nickel salts to create a complex antioxidant Al + SiC + Ni(NiO), which provides enhanced resistance to oxidation due to the formation of a dense layer of β-SiC and Ni(NiO) nanoparticles around graphite particles, a non-combustion technology and magnesia flux formulations for melting steel in a converter from waste periclase-carbon refractories lining of converters that accelerate guidance in the converter slag and improve the sustainability of the converter lining.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Повшук, Василь Володимирович. "Нанозміцнені периклазовуглецеві вогнетриви для футерівки конвертерів з використанням комплексного антиоксиданту." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37701.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (доктора філософії) за спеціальністю 05.17.11 – технологія тугоплавких неметалічних матеріалів (161 – Хімічні технології та інженерія). – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2018. Дисертація присвячена розробці складів та основних технологічних параметрів отримання нанозміцнених периклазовуглецевих вогнетривів для різних зон футерівки конвертера з заданими показниками фізико-механічних властивостей і підвищеною стійкістю до дії шлаку та до окиснення. У роботі теоретично обґрунтовано і експериментально доведено можливість одержання нанозміцнених периклазовуглецевих вогнетривів шляхом синтезу наповненої наночастинами β-SiC та NiO вуглецевої матриці-основи заданої структури периклазовуглецевих вогнетривів і забезпечення її максимальної струк-турної міцності за рахунок використання оптимальних співвідношень золь-гель добавок, що модифікують фенолформальдегідну смолу, і компонентів прекурсорів нікелевого антиоксиданту. Визначено технологічні параметри одержання периклазовуглецевих вогнетривів із заданими фізико-механічними властивостями на засаді плавленого периклазу і різною кількістю графіту, шляхом використанням ЕТС-40 або його золю та солей нікелю для створення комплексного антиоксиданту Аl + SiC + Ni(NiO), що забезпечує підвищену стійкість до окиснення за рахунок утворення щільного шару із наночастин β-SiC та Ni(NiO) навколо часток графіту, розроблено безвипалювану технологію та склади магнезіального флюсу для плавки сталі в конвертері з відходів периклазовуглецевих вогнетривів футеровок конвертерів, які сприяють прискоренню наведення шлаку в конвертері та підвищенню стійкості футерівки конвертера.
Thesis for the degree of candidate of technical sciences (Ph.D.) in specialty 05.17.11 – technology of refractory nonmetallic materials (161 – chemical technologies and engineering). – National Technical University "Kharkov Polytechnic Institute", Kharkov, 2018. The thesis is devoted to the development of compositions and basic techno-logical parameters for the preparation of nano-reinforced periclase-carbon refractories for various zones of converter lining with prescribed parameters of physical and mechanical properties and increased resistance to slag and oxidation. The possibility of obtaining nano-reinforced periclase-carbon refractories by synthesis of the carbon-matrix matrix of a given structure of periclase-carbon refractories filled with nanoparticles β-SiC and NiO and ensuring its maximum structural strength due to the use of optimum sol-gel admixtures for modifying the phenol-formaldehyde resin is theoretically substantiated and experimentally proved pre-cursor components of a nickel antioxidant. The technological parameters for the production of periclase-carbon refractories with specified physic-mechanical properties based on fused periclase with different amounts of graphite were determined using ETS-40 or its sol and nickel salts to create a complex antioxidant Al + SiC + Ni(NiO), which provides enhanced resistance to oxidation due to the formation of a dense layer of β-SiC and Ni(NiO) nanoparticles around graphite particles, a non-combustion technology and magnesia flux formulations for melting steel in a converter from waste periclase-carbon refractories lining of converters that accelerate guidance in the converter slag and improve the sustainability of the converter lining.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Добрунов, Дмитро Євгенійович. "Технологія комплексної переробки соняшникової макухи з безлушпинного ядра." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21793.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.06 – технологія жирів, ефірних масел і парфумерно-косметичних продуктів. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, Харків, 2016. Дисертацію присвячено науковому обґрунтуванню технології комплексної переробки соняшникової макухи з безлушпинного ядра. Встановлено залежність ступеню вилучення олії і хлорогенової кислоти з соняшникової макухи безлушпинного ядра від складу розчинника, температури та тривалості екстрагування у кавітаційній установці та отримано математичний опис цього процесу у вигляді регресійного рівняння. Виявлено антиоксидантні властивості сухих речовин екстрактів соняшникової макухи безлушпинного ядра. Показано, що досліджені екстракти інгібують ланцюгові вільно-радикальні реакції окиснення. Розроблено перспективну технологію комплексної переробки соняшникової макухи з безлушпинного ядра, за якою можна отримати: олію екстракційну, шрот (або борошно) та жиророзчинний рослинний антиоксидант. Результати роботи впроваджені на ТОВ "Нові енергозберігаючі технології" (м. Херсон), ПАТ "Харківська бісквітна фабрика" (м. Харків) та в навчальний процес кафедри технології жирів та продуктів бродіння НТУ "ХПІ".
Thesis for a candidate of technical sciences degree. Speciality 05.18.06 − fats, essential oils and perfume-cosmetic products technology − National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute". Ministry of Education and Science of Ukraine, Kharkiv, 2016. The dissertation is devoted to the basis of technology of complex processing of sun-flower cakes obtained from dehulled sunflower kernels. During the work it was ascertained that sunflower oil and chlorogenic acid extraction rates depend on solvent type, temperature, and extraction time in the cavitation facility. The regression equations for the abovementioned processes were derived. Antioxidant properties of solids extracts obtained from dehulled sunflower kernels (SE) were discovered. It was shown that all of the investigated SE terminate the chain reactions during the propagation step. Complex technology of sunflower cakes processing obtained from dehulled sunflow-er kernels was designed. This technology allows obtaining of extracted oil, sunflower meal (or proteinrich flour), and fat-soluble antioxidant. The results of the work are adopted at "New Energy-Efficient Technologies", LLC, "Kharkiv Biscuit Factory", OJSC, and implemented in the educational process at the Department of Technology of Fats and Fermentation Products of NTU "KhPI".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Добрунов, Дмитро Євгенійович. "Технологія комплексної переробки соняшникової макухи з безлушпинного ядра." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21784.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.06 – технологія жирів, ефірних масел і парфумерно-косметичних продуктів. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, Харків, 2016. Дисертацію присвячено науковому обґрунтуванню технології комплексної переробки соняшникової макухи з безлушпинного ядра. Встановлено залежність ступеню вилучення олії і хлорогенової кислоти з соняшникової макухи безлушпинного ядра від складу розчинника, температури та тривалості екстрагування у кавітаційній установці та отримано математичний опис цього процесу у вигляді регресійного рівняння. Виявлено антиоксидантні властивості сухих речовин екстрактів соняшникової макухи безлушпинного ядра. Показано, що досліджені екстракти інгібують ланцюгові вільно-радикальні реакції окиснення. Розроблено перспективну технологію комплексної переробки соняшникової макухи з безлушпинного ядра, за якою можна отримати: олію екстракційну, шрот (або борошно) та жиророзчинний рослинний антиоксидант. Результати роботи впроваджені на ТОВ "Нові енергозберігаючі технології" (м. Херсон), ПАТ "Харківська бісквітна фабрика" (м. Харків) та в навчальний процес кафедри технології жирів та продуктів бродіння НТУ "ХПІ".
Thesis for a candidate of technical sciences degree. Speciality 05.18.06 − fats, essential oils and perfume-cosmetic products technology − National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute". Ministry of Education and Science of Ukraine, Kharkiv, 2016. The dissertation is devoted to the basis of technology of complex processing of sun-flower cakes obtained from dehulled sunflower kernels. During the work it was ascertained that sunflower oil and chlorogenic acid extraction rates depend on solvent type, temperature, and extraction time in the cavitation facility. The regression equations for the abovementioned processes were derived. Antioxidant properties of solids extracts obtained from dehulled sunflower kernels (SE) were discovered. It was shown that all of the investigated SE terminate the chain reactions during the propagation step. Complex technology of sunflower cakes processing obtained from dehulled sunflow-er kernels was designed. This technology allows obtaining of extracted oil, sunflower meal (or proteinrich flour), and fat-soluble antioxidant. The results of the work are adopted at "New Energy-Efficient Technologies", LLC, "Kharkiv Biscuit Factory", OJSC, and implemented in the educational process at the Department of Technology of Fats and Fermentation Products of NTU "KhPI"
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Анан'єва, Валерія Вікторівна. "Технологія майонезних соусів підвищеної біологічної цінності." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/31736.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.06 – технологія жирів, ефірних масел і парфумерно-косметичних продуктів. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, Харків, 2017. Дисертація присвячена науковому обґрунтуванню та розробці технології майонезних соусів підвищеної біологічної цінності. Обгрунтовано склад купажованої жирової основи для виробництва майонезних соусів підвищеної біологічної цінності. Запропоновано і обгрунтовано вибір рослинної сировини для введення в рецептуру емульсійної продукції підвищеної біологічної цінності. Встановлено кількісні залежності вмісту поліфенолів в порошку шкірки винограду двох сортів від взаємного впливу температури і часу зберігання. Обґрунтовано раціональні температурні параметри і концентрація оцтової кислоти для переводу протопектинів порошку виноградної шкірки в розчинний стан і зміни структурно-механічних властивостей майонезних соусів з додаванням даного виду рослинної сировини. Обґрунтовано і розроблено комплексний загусник некрохмальної природи для виробництва емульсійної продукції підвищеної біологічної цінності. Визначено кількісні залежності ефективної в'язкості емульсії від концентрації складових загусника. Визначено кількісні залежності смакових якостей емульсії від концентрації складових комплексного підкислювача з мінімальним вмістом оцтової кислоти і максимально можливим вмістом цитринової та яблучної кислот для створення характерного ненав'язливого кислого присмаку. Знайдено технологічне рішення щодо зниження показників мікробіологічного та окиснювального псування при зберіганні майонезних соусів без додавання штучних антиоксидантів і консервантів. Запропоновано структурну схему виробництва майонезних соусів підвищеної біологічної цінності.
Dissertation for a candidate degree of technical sciences (Ph.D.) by speciality 05.18.06 – fats, essential oils and parfume-cosmetic products technology. National Technical University "Kharkov Polytechnic Institute" Ministry of Education and Science of Ukraine, Kharkov, 2017. The dissertation is devoted to the scientific substantiation and development of the mayonnaise sauces with enhanced biological value technology. Was substantiated the composition of blended oil for the production mayonnaise sauces with enhanced biological value. It was proposed and proved choice of vegetable raw materials for the compounding of emulsion production with enhanced biological value. Established quantitative dependences of the content of polyphenols in grapes skin powder of two varieties from mutual influence of temperature and storage time. Were substantiated the rational parameters of temperature and concentration of acetic acid for transferring from protopectin of grape skin powder to soluble form and changes in the structural and mechanical properties of the mayonnaise sauce with the addition of this species of plant raw materials. Substantiated and developed a сomplex thickener of non-starch nature for the production emulsion products with enhanced biological value. Was defined the quantitative dependence of the effective viscosity and stability of the emulsion from the thickener components concentration. Was defined the quantitative dependences of tastes of an emulsion on concentration of components of a complex acidifier with the minimum content of an acetic acid and the greatest possible content of citric and malic acids for creation of the reference unobtrusive sour smack. Was detected the technology decision for decrease of indexes of microbiological and oxidative spoilage at storage mayonnaise sauces without addition of syntetic antioxidants and preservatives. Was proposed the structural diagram of the production of mayonnaise sauces with enhanced biological value.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Анан'єва, Валерія Вікторівна. "Технологія майонезних соусів підвищеної біологічної цінності." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/31735.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.06 – технологія жирів, ефірних масел і парфумерно-косметичних продуктів. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, Харків, 2017. Дисертація присвячена науковому обґрунтуванню та розробці технології майонезних соусів підвищеної біологічної цінності. Обгрунтовано склад купажованої жирової основи для виробництва майонезних соусів підвищеної біологічної цінності. Запропоновано і обгрунтовано вибір рослинної сировини для введення в рецептуру емульсійної продукції підвищеної біологічної цінності. Встановлено кількісні залежності вмісту поліфенолів в порошку шкірки винограду двох сортів від взаємного впливу температури і часу зберігання. Обґрунтовано раціональні температурні параметри і концентрація оцтової кислоти для переводу протопектинів порошку виноградної шкірки в розчинний стан і зміни структурно-механічних властивостей майонезних соусів з додаванням даного виду рослинної сировини. Обґрунтовано і розроблено комплексний загусник некрохмальної природи для виробництва емульсійної продукції підвищеної біологічної цінності. Визначено кількісні залежності ефективної в'язкості емульсії від концентрації складових загусника. Визначено кількісні залежності смакових якостей емульсії від концентрації складових комплексного підкислювача з мінімальним вмістом оцтової кислоти і максимально можливим вмістом цитринової та яблучної кислот для створення характерного ненав'язливого кислого присмаку. Знайдено технологічне рішення щодо зниження показників мікробіологічного та окиснювального псування при зберіганні майонезних соусів без додавання штучних антиоксидантів і консервантів. Запропоновано структурну схему виробництва майонезних соусів підвищеної біологічної цінності.
Dissertation for a candidate degree of technical sciences (Ph.D.) by speciality 05.18.06 – fats, essential oils and parfume-cosmetic products technology. National Technical University "Kharkov Polytechnic Institute" Ministry of Education and Science of Ukraine, Kharkov, 2017. The dissertation is devoted to the scientific substantiation and development of the mayonnaise sauces with enhanced biological value technology. Was substantiated the composition of blended oil for the production mayonnaise sauces with enhanced biological value. It was proposed and proved choice of vegetable raw materials for the compounding of emulsion production with enhanced biological value. Established quantitative dependences of the content of polyphenols in grapes skin powder of two varieties from mutual influence of temperature and storage time. Were substantiated the rational parameters of temperature and concentration of acetic acid for transferring from protopectin of grape skin powder to soluble form and changes in the structural and mechanical properties of the mayonnaise sauce with the addition of this species of plant raw materials. Substantiated and developed a сomplex thickener of non-starch nature for the production emulsion products with enhanced biological value. Was defined the quantitative dependence of the effective viscosity and stability of the emulsion from the thickener components concentration. Was defined the quantitative dependences of tastes of an emulsion on concentration of components of a complex acidifier with the minimum content of an acetic acid and the greatest possible content of citric and malic acids for creation of the reference unobtrusive sour smack. Was detected the technology decision for decrease of indexes of microbiological and oxidative spoilage at storage mayonnaise sauces without addition of syntetic antioxidants and preservatives. Was proposed the structural diagram of the production of mayonnaise sauces with enhanced biological value.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Радзишевская, Ярослава Константиновна, Марина Николаевна Кочуева, Евгения Борисовна Радзишевская, and Алексей Николаевич Бойко. "Целесообразность использования антиоксидантов у больных с коморбидной патологией - гипертонической болезнью в сочетании с сахарным диабетом 2 типа." Thesis, 2016. http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/13390.

Full text
Abstract:
Доказана связь между комплексными показателями состояния сердца и сосудов, показателями про- и антиоксидантных систем у больных артериальной гипертензией в сочетании с СД 2 типа; обоснована целесообразность использования препаратов, обладающих антиоксидантным действием у больных с распространенной коморбидной патологией
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography