Academic literature on the topic 'Комерціалізація технологій'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Комерціалізація технологій.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Комерціалізація технологій"

1

Klishch, I. M., M. I. Marushchak, I. Y. Krynytska, and H. H. Habor. "ОСОБЛИВОСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ РЕЗУЛЬТАТІВ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ." Медична освіта, no. 4 (September 26, 2018): 48–51. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2018.4.9305.

Full text
Abstract:
Мета роботи – аналіз можливих заходів з комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності у закладах вищої медичної освіти. Основна частина. В Україні практика активного залучення об’єктів інтелектуальної власності сьогодні перебуває на стадії становлення, тому в даній статті ми розглянули шляхи залучення науково-педагогічного складу медичних навчальних закладів у процеси комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності. Комерціалізація технологій є важливим елементом інноваційного процесу та сталого розвитку університетів, оскільки являє собою процес перетворення результатів наукової діяльності на продукт і можливість отримання додаткового прибутку або іншої вигоди. Висновок. Для успішної комерціалізації наукових розробок із метою забезпечення сталого розвитку закладів вищої медичної освіти необхідно мотивувати науково-педагогічний склад до створення інноваційних розробок, забезпечувати фінансову підтримку на стадії поширення інформації, а також сформувати підрозділ з комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності для підтримки науковців на стадії впровадження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Прантенко, Г. "Комерціалізація технологій у сучасних умовах в Україні." Схід, no. 5 (89) (2008): 33–36.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Shestakovska, T. L. "Механізм управління комерціалізацією інновацій в аграрному секторі." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 2 (April 25, 2019): 190–99. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2019.02.20.

Full text
Abstract:
Метою статті є дослідження науково-прикладних засад формування механізму управління комерціалізацією інновацій аграрного сектору в Україні як напрямку підтримки його лідерських позицій на світовому ринку агропромислової продукції. Наукова новизна. Запропоновано концептуальну модель механізму управління комерціалізацією інновацій в аграрному секторі. Визначено складові організаційного забезпечення механізму управління комерціалізацією інновацій в аграрному секторі та етапи його реалізації. Висновки. Як свідчить практика, лише невелика частина інновацій трансформується в інноваційну продукцію та успішно комерціалізується шляхом її просування до зацікавлених груп споживачів. За результатами дослідження ідентифіковано проблеми комерціалізації інновацій в аграрному секторі та розроблено концептуальну схему механізму управління процесом комерціалізації. Запропоновано концептуальну структуру механізму управління комерціалізацією інновацій в аграрному секторі. Перспективною моделлю реалізації механізму управління комерціалізацією інновацій в аграрному секторі є «Quаdruplе Hеlіx» (вища освіта – бізнес – держава – інститути громадянського суспільства), яка орієнтована на комплексне управління інноваційною діяльністю, зокрема процесом формування, передачі та реалізації наукових розробок, створенням на їх основі наукомістких технологій. Тобто, реалізація зазначеної моделі може стати ефективним методом і механізмом втілення в життя пріоритетів науки і технологій. Для успішної реалізації механізму управління комерціалізацією інновацій в аграрному секторі слід вирішити ряд комплексних проблем: інституційного характеру (вирішити питання нормативно-правового забезпечення щодо захисту прав інтелектуальної власності та комерціалізації інновацій); кадрового характеру (дефіцит або відсутність підготовлених кваліфікованих фахівців); фінансового характеру (нестача фінансування для проведення науково-дослідних робіт, придбання нового обладнання, недостатня кількість оборотних коштів тощо). Визначено ключові етапи реалізації механізму управління комерціалізацією інновацій в аграрному секторі: 1) визначення перспективних напрямів інноваційної, науково-технічної діяльності; 2) планування науково-дослідної діяльності; створення комерційно привабливої, конкурентної на ринку інноваційної, науково-технічної продукції; 3) управління в аграрному секторі з акцентом на реалізацію та комерціалізацію результатів досліджень; 4) захист прав інтелектуальної власності на результати досліджень, зареєстрованих у патентних відомствах; 5) отримання економічних та соціальних ефектів від комерціалізації інноваційних технологій в аграрному секторі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Sobolieva, T. О., and K. V. Yakubova. "СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМИ АКТИВАМИ ОРГАНІЗАЦІЇ." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 4, no. 92 (April 8, 2021): 375. http://dx.doi.org/10.31713/ve4202033.

Full text
Abstract:
Поширення економіки знань на тлі глобалізації та розвитку нових технологій зумовлює особливу увагу в процесі управління організацією до інтелектуальних активів як основного джерела капіталізації бізнесу та створення конкурентних переваг на ринку. Створення та ефективне використання інтелектуальних активів можливе за умови здійснення в організації цілеспрямованого управління такими активами, в тому числі розробки стратегії розвитку цієї сфери бізнесу. Важливими аспектами при цьому виступають ідентифікація та аудит інтелектуальних активів, їх каталогізація, узгодження стратегії управління інтелектуальними активами з іншими стратегіями в організації, комерціалізація та охорона прав на інтелектуальну власність. Всі ці етапи вимагають концептуального системного підходу, планування і використання сучасної успішної практики на ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Онищук, Володимир. "Вплив неформальної освіти на формування особистості студента мистецького закладу вищої освіти." New pedagogical thought 107, no. 3 (December 7, 2021): 146–49. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2021-107-3-146-149.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються деякі аспекти неформальної мистецької освіти. Доведено, що розвиток неформальної мистецької освіти спричинили певні проблеми формальної вищої освіти, серед яких – підготовка фахівців за застарілими спеціальностями, комерціалізація вищої освіти, застаріла матеріально-технічна база, яку важко підлаштувати до рівня сучасних інформаційних технологій тощо. Доведено, що неформальна освіта є найбільш гнучкою, різноманітною за формою і багатоаспектною ланкою системи безперервної освіти, зокрема і мистецької, найприйнятнішим форматом якої є онлайн-формат. Можливості, які пропонує інтернет, надають нову додаткову цінність навчанню за допомогою різних методів подання інформації, поєднання різних видів контенту (аудіо- та відеофайлів, презентацій тощо). Вебсайти і сторінки в соціальних мережах, які дозволяють здобувачам освіти демонструвати власні мистецькі досягнення, дискутувати стосовно них, мотивують молодих людей приймати креативні рішення, творчо розвиватися, а також працюють як самоорганізоване поле для мистецької освіти у її кращих проявах. Обґрунтовано, що сучасна мистецька освіта має бути якісною та доступною і забезпечуватися ефективним поєднанням формальної та неформальної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Зайченко, В. В. "ІНСТРУМЕНТИ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ АКТИВІЗАЦІЇ ТРАНСФЕРУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА РОЗВИТКУ РИНКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ В УКРАЇНІ." Підприємництво і торгівля, no. 26 (July 2, 2020): 31–36. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2020-26-05.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає в обґрунтуванні дієвих сучасних інструментів реалізації державної політики, спрямованої на стимулювання активізації трансферу технологій та забезпечення розвитку ринку інтелектуальної власності в Україні. Ідентифіковані сучасні виклики функціонування та подальшого розвитку ринку прав на об’єкти інтелектуальної власності в Україні, пов’язані з відсутністю системи делегування повноважень і забезпечення координації діяльності відповідних установ, низьким рівнем комерціалізації досліджень науково-дослідних установ, відсутністю наукових кластерів і R&D-центрів, недовиконанням приватним сектором України завдання з його виступом провідним постачальником технологій і джерелом попиту на об’єкти інтелектуальної власності, неефективною діяльністю посередників трансферу технологій у сфері комерціалізації, поглинанням інновацій і поширенням інформації про високі технології, наявністю суперечливих регулюючих норм права на інтелектуальну власність та трансфер технологій, які містяться у нормативно-правових актах, створюють неоднозначні та невизначені умови для діяльності мостових організацій, наукових установ, новаторів і користувачів інтелектуальної власності. Визначено концептуальну конфігурацію моделі ринку інтелектуальної власності в Україні. Обґрунтовано інституційні, нормативні та фінансові інструменти активізації трансферу технологій і комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Степашко, Володимир. "ТЕХНОЛОГІЇ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ." Society. Document. Communication, no. 6/2 (July 4, 2019): 187–206. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7600-2019-6/2-187-206.

Full text
Abstract:
У статті викладено проблему розроблення технологій стратегічного управління розвитком закладів вищої освіти в країнах Європейського Союзу (ЄС). Актуальність проблеми полягає в застосуванні суб’єктами сучасних технологій стратегічного управління розвитком закладів вищої освіти країн ЄС та використання їх досвіду в системі управління вищою освітою в Україні. Враховано концептуальні ідеї і положення зарубіжних учених щодо застосування адаптивно-конкурентних стратегій, поведінки та ресурсної залежності організацій в умовах ринкових змін. Сформульовано принципи управління якістю надання освітніх послуг закладами вищої освіти, окреслено тенденції в управлінні системою освіти; проаналізовано стратегії та технології управління розвитком закладів вищої освіти країн ЄС, визначено умови ефективного функціонування системи управління, запропоновано практичні рекомендації. З’ясовано, що зміст процесного управління розвитком закладів вищої освіти в країнах ЄС суб’єкти реалізують через функції-завдання, складники забезпечення якості управління розвитком закладів вищої освіти. На основі аналізу зарубіжних моделей управління фінансово-економічною діяльністю закладів вищої освіти країн ЄС запропоновано прогнозовану на середньострокову перспективу модернізовану субмодель фінансування закладів вищої освіти України на договірних засадах. В основу цивільно-правових відносин покладено зобов’язання сторін, процедури експертного оцінювання результатів, колаборацію закладів вищої освіти з бізнес-структурами, венчурними групами для реалізації програм та проектів. Зроблено акцент на етапах фінансування закладів вищої освіти України відповідно до якісних показників рівня результативності діяльності, стимулюванні державою бізнесових структур, інтеграції університетів з венчурними компаніями для комерціалізації результатів наукових досліджень та трансферу технологій, диференціюванні заробітної плати науково-педагогічних працівників відповідно до їх внеску у розвиток закладу вищої освіти, розробленні законодавчо закріпленої норми для створення власного ендаументу, забезпеченні сприятливих організаційних, педагогічних, психологічних умов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Honta, Sergii. "ДОСВІД УНІВЕРСИТЕТІВ ЄС У КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ РЕЗУЛЬТАТІВ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT 3(15), no. 3(15) (2018): 15–22. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2018-3(15)-15-22.

Full text
Abstract:
Основою становлення інформаційної економіки є формування та реалізація науково-інноваційного потенціалу країни, своєрідними генераторами якого є заклади вищої освіти (ЗВО). Зростаючого значення набуває налагоджені тісної взаємодії між підприємницьким сектором, громадянським суспільством та державою у сфері комерціалізації результатів наукових досліджень університетів. У статті розглянуті моделі та принципи комерціалізації результатів науково-дослідної діяльності, що реалізуються на практиці в окремих університетах країн ЄС, зокрема в Каунаському технологічному університеті, Вільнюському університеті (Литва), Ягелонському університеті та Вроцлавському університеті науки та технологій (Польща). Акцент зроблено на дослідженні організаційного, управлінського та інфраструктурного аспектів просування науково-дослідної продукції на відповідні сектори ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Старостенко, Г. Г. "ІНВЕСТИЦІЇ ТА ІННОВАЦІЇ В РЕАЛЬНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ ЯК ФАКТОР ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ НА ПРИКЛАДІ ВИРОБНИЧОЇ СФЕРИ." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 2 (February 27, 2018): 199–205. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.2.2018.199-205.

Full text
Abstract:
Розглядаються питання, пов’язані з визначенням ролі інвестицій та інновацій як визначального фактора забезпечення конкурентоспроможності національної економіки. Проаналізовано перешкоди на шляху трансформації економічних відносин та можливі шляхи їх усунення. На шляху переходу до моделі сталого розвитку існує багато невирішених питань, серед яких однією з головних є проблема державної підтримки інноваційних технологій. При цьому важливо досліджувати як інтенсивність процесів трансферу технологій із наукової сфери у виробничу, так і циклічність економічного розвитку і мікроекономічну логіку процесів комерціалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Андрощук, Г. "Інструменти підтримки патентування винаходів та комерціалізації технологій: досвід для України." Інтелектуальна власність в Україні, no. 8 (2018): 30–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Комерціалізація технологій"

1

Косенко, Олександра Петрівна, and Андрій Васильович Косенко. "Комерціалізація технологій як результат креативної економіки." Thesis, Національний авіаційний університет, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41535.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Маслак, Марія Володимирівна, and Петро Григорович Перерва. "Організація технологічного трансферу на машинобудівному підприємстві." Thesis, Академія внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/29441.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Білоусько, Т. О., Петро Григорович Перерва, and Марія Володимирівна Маслак. "Трансфер технологій на підприємствах агропромислового комплексу." Thesis, Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39493.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Косенко, Олександра Петрівна, and Марія Володимирівна Маслак. "Інтрапренерство як фактор трансферу технологій." Thesis, Національна академія Національної гвардії України, 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25462.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Косенко, Олександра Петрівна. "Оцінка комерційної перспективності технологій." Thesis, Національна академія Національної гвардії України, 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25463.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Косенко, Олександра Петрівна. "Дослідження впливу патентування на ринок інтелектуально-інноваційних технологій." Thesis, Київський національний університет культури і мистецтв, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35498.

Full text
Abstract:
Одним з обов'язкових чинників, без наявності якого не може повнокровно функціонувати ринок інтелектуального продукту, є наявність системи патентування, тобто охорони виключних прав творчих особистостей, які є суб’єктами інтелектуального ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Косенко, Олександра Петрівна, Андрій Васильович Косенко, and Марія Володимирівна Маслак. "Технологічний важіль інтелектуальних технологій в туристичному бізнесі." Thesis, Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43568.

Full text
Abstract:
В статті авторами доведено, що технологічний важіль це міра здатності інноваційного туристичного підприємства поширювати передові знання, технології, прикладні ноу-хау (тобто здійснювати трансфер технологій), отримані в процесі створення базового об’єкта інтелектуальної власності, на безліч продуктів для кінцевих користувачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Савченко, Ольга Ігорівна, and Роман Олександрович Нестеренко. "Трансфер технологій та надання послуг з використання результатів інноваційних розробок: європейські підходи." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39765.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ткачов, Максим Михайлович. "Ранжування причин гальмування технологічного розвитку." Thesis, Київський національний університет культури і мистецтв, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35495.

Full text
Abstract:
Процеси оперативної комерціалізації (трансферу, самостійному або сумісному використанню) інтелектуально-інноваційних технологій на машинобудівних підприємствах, насамперед, стримують низка проблем, які детально розглянуто в даній доповіді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ткачов, Максим Михайлович. "Інтелектуальна власність: економіко-правовий аспект." Thesis, ФОП Панов А. М, 2020. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47958.

Full text
Abstract:
Доведено, що торгова інтелектуальна власність перестає охоронятися, якщо виробник не підтримує якість свого товару на певному рівні, отже, в даному випадку така інтелектуальна власність більше не несе в собі корисну для споживача інформацію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography