Journal articles on the topic 'Колокації'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Колокації.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 21 journal articles for your research on the topic 'Колокації.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Петренко, Є. М. "КОЛОКАЦІЇ З КОМПОНЕНТОМ «РОЗПАЧ» В АНГЛІЙСЬКІЙ, НІМЕЦЬКІЙ ТА УКРАЇНСЬКІЙ МОВАХ І ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ВІДТВОРЕННЯ ПРИ ПЕРЕКЛАДІ." Nova fìlologìâ, no. 83 (November 10, 2021): 208–12. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-83-30.

Full text
Abstract:
У статті викладено результати дослідження колокацій з лексичним компонентом зі значенням ‘розпач’ в англійській, німецькій та українській мовах, а також висвітлено деякі особливості їх перекладу крізь призму аналізу внутрішньої форми елементів колокацій. Дослідження було проведене шляхом структурно-функціонального та дистрибутивного аналізу з елементами когнітивного підходу. Фактичний матеріал дослідження було відібрано методом суцільної вибірки з національних лінгвістичних корпусів української, англійської та німецької мов, а саме: «Генеральний регіонально анотований корпус української мови», “British National Corpus”, “Mannheimer Korpus für Deutsche Sprache”. У статті розглядаються як усталені, кодифіковані колокації, що зафіксовані в лексикографічних джерелах, так і типові поєднання слів на основі їх частотності у зазначених вище лінгвістичних корпусах. Термін «колокація» у вітчизняній лінгвістиці представлений відносно недавно, з огляду на що він не закріпився остаточно й іноді трактується досить широко. У цій статті надається його уточнене визначення та критерії відмежування від таких суміжних термінів, як ідіома та фразеологізм. Колокації перебувають у перехідній зоні між лексикою та фразеологією, оскільки вони не мають чіткої метафоризації. У цій статті на основі наявних класифікацій колокацій за різними ознаками було здійснено класифікацію колокацій із компонентом зі значенням ‘розпач’ в англійській, німецькій та українській мовах за їх лексичним складом із зазначенням особливостей їх відтворення мовою перекладу залежно від групи, до якої належить колокація. Оскільки на лексичне значення слова впливає як контекст, так і синтагматичні партнери лексеми, словникові одиниці можуть набувати нових значень чи відтінків значень у мовленні. Саме тому лінгвістичні корпуси виступають плідним матеріалом для аналізу функціонування слів. Корпуси допомагають виявити, яким чином і як часто сполучаються слова. У результаті проведеного дослідження було встановлено, що навіть деякі частотні колокації є лінгвоспецифічними, що може становити труднощі при їх відтворенні мовою перекладу. Це дозволяє виявити відмінності в сприйнятті навколишнього світу носіями певної мови, а також проливає світло на взаємозв’язок мови і мислення, що є актуальними проблемами у межах антропометричного підходу до аналізу лінгвістичних явищ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Громко, Т. В. "КОЛОКАЦІЇ У СКЛАДІ МОНОГОВІРКОВОГО ТЕЗАУРУСА." Collection of scientific works "Visnyk of Zaporizhzhya National University Philological Sciences", no. 1 (September 17, 2021): 63–68. http://dx.doi.org/10.26661/2414-9594-2021-1-8.

Full text
Abstract:
У статті теоретично обґрунтовується місце колокацій як мовно-мовленнєвих одиниць у говірковому дискурсі, що визначає їхній лексикографічний ранг у тезаурусі говірки. Колокація є неоднослівним, стійким і таким, що регулярно трапляється в мовленні, словосполученням, що позначає єдине поняття, і, ієрархічно знаходячись між словом і фразеологізмом як одиницями мовних виражень, є реалізацією полісемії слів. Такі конструкції важливі для дескрибування мовних даних говірки, що вилучені з мовленнєвих текстів на основі врахування граматико-синтагматичних зв’язків. Звернено увагу на можливості корпусного підходу до відбору таких одиниць та подальшу наукову інтерпретацію колокаційної складової частини в системі говірки у складі монографічного опису. Вокабуляр тезауруса, фрагмент якого подається, базується на токенізації, своєрідній декомпозиції текстового матеріалу на ряд мовних одиниць – слів та колокацій тощо. За такого методу лексикографування застосовуються дистрибутивний і контекстологічний методи. Пропонований автором аналіз лексично-граматичного рівня емпіричного матеріалу говірки як системи мови є фрагментом її дескрипції, що в межах опису моноговіркового лінгварію передбачає укладання тезауруса. У межах вокабулярію тезауруса колокації кваліфікуються як семантичні графи або смислові одиниці тексту. Звернено увагу на особливості токенізації з текстів усного мовлення та лексикографування колокацій в тезаурусі говірки. Колокації в говірковому дискурсі відрізняються і яскраво вираженою граматичною природою, і стійким характером, і статистичною представленістю в усному колективному мовленні, що є показником таких активних процесів сучасної української мови, як граматикалізація й ідіоматизація. Лексикографування колокацій у моноговірковому тезаурусі може слугувати базою для укладання окремої колокаційної лексикографічної системи як одного з аспектів екстраполяції говірколінгварію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Каминін, І. М., and Л. В. Чурсіна. "КОЛОКАЦІЇ З КОМПОНЕНТОМ ІНШОМОВНОГО ПОХОДЖЕННЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ (НА МАТЕРІАЛІ ФРАНКОМОВНИХ ЗАПОЗИЧЕНЬ У СФЕРІ МОДИ)." Лінгвістичні дослідження 2, no. 54 (2021): 32–44. http://dx.doi.org/10.34142/23127546.2021.54.2.04.

Full text
Abstract:
Cтаттю присвячено дослідженню колокацій з компонентом іншомовного походження в сучасній українській мові, що входять до лексико-семантичної групи “мода”. Виокремлений корпус колокацій проаналізовано в аспекті їхньої структурної типології, характеру синтагматичної сполучуваності з питомими лексичними одиницями, тлумачення семантичних трансформацій у контексті. Здатність запозичених одиниць утворювати колокації на ґрунті мови-реципієнта є ознакою глибокого ступеня їхньої асиміляції на семантичному, словотвірному й синтаксичному рівнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Колкунова, В. "Англійські колокації: лінгводидактичний аспект." Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія "Лінгвістика", вип. 29 (2017): 54–58.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

А. Сяський, В. Кот, and В. Вороницька. "МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ МІЖФАЗНОЇ ТРІЩИНИ В ПЛАСТИНЦІ З ПІДСИЛЕНИМ КРУГОВИМ КОНТУРОМ ПРИ ЇЇ ЗГИНІ." Наукові нотатки, no. 68 (January 30, 2020): 113–19. http://dx.doi.org/10.36910/6775.24153966.2019.68.18.

Full text
Abstract:
Побудовано математичну модель задачі про підсилення замкненим пружним ребром контуру кругового отвору в нескінченній ізотропній пластинці, яка перебуває в умовах циліндричного згину на нескінченності, за наявності на межі поділу матеріалів міжфазної тріщини (розрізу), береги якої в процесі деформації не контактують. Наближений розв’язок системи сингулярних інтегрально-диференціальних рівнянь задачі здійснено методом механічних квадратур і колокації. Розглянуто числовий приклад.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дем"янчук, Ю. "Роль колокації та колігації в процесі корпусного перекладу військових документів НАТО." Наукові записки Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Серія: Філологічні науки, Вип. 158 (2017): 61–67.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

О.Ю. Дейнека. "МІЖФАЗНИЙ РОЗРІЗ НА МЕЖІ ЗВАРЮВАННЯ ІЗОТРОПНОЇ ПЛАСТИНКИ З КРИВОЛІНІЙНИМ ОТВОРОМ І ЗАМКНЕНОГО ПРУЖНОГО РЕБРА." Наукові нотатки, no. 67 (January 31, 2020): 41–47. http://dx.doi.org/10.36910/6775.24153966.2019.67.7.

Full text
Abstract:
Розглянуто мішану контактну задачу для нескінченної ізотропної пластинки з криволінійним отвором, контур якого підсилений замкненим пружним ребром за наявності на межі їх зварювання симетричного міжфазного розрізу малої ширини, береги якого в процесі деформації не контактують. Пружна система пластинка, зварювальний шов і пружне ребро перебувають в умовах узагальненого плоского напруженого стану, створеного однорідним навантаженням на нескінченності. Наближений розв’язок задачі побудовано методом механічних квадратур і колокації, яким досліджено вплив форми отвору та відносної жорсткості зварювального шва на розподіл компонент напруженого стану на межі сполучення матеріалів пластинки, зварювального шва і підсилювального ребра.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Селіванов, М. Ф., and В. В. Процан. "Розв’язання задачі про докритичний стан крайової тріщини в рамках підходу моделі когезійної зони." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 1 (March 30, 2022): 39–47. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2022.01.039.

Full text
Abstract:
Розглянуто задачу про докритичний стан крайової тріщини нормального відриву в напівнескінченній ізотропній площині. Розв’язок побудовано в рамках підходу моделі зони зчеплення, в основі якої лежить нерівномірний зв’язок між поверхневими силами зчеплення і відриву берегів фіктивного розрізу. Цей розріз моделює зону передруйнування, що утворюється біля фронту тріщини. В основу розв’язку покладено регуляризоване сингулярне рівняння з узагальненим ядром Коші, яке розв’язується методом колокації. Плавність змикання берегів тріщини забезпечується введенням ділянки зростання в закон зчеплення–відриву. Числовий приклад побудовано для згладженого трапецоїдального закону. Проілюстровано відсутність осциляції розв’язку, вказано на появу сингулярності внаслідок розривності граничних умов на контурі модельного розрізу уразі дослідження докритичного стану. Вказано на розбіжності розв’язків рівнянь першого і другого родів для невеликих довжин зчеплення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

YERMOLENKO, S. S. "PROPER NAMES AS A NATURAL CATEGORY: PROVERBIAL PHRASES WITH CULTURAL NAMES FROM THE PERSPECTIVE OF EPONYMY RESEARCH." Movoznavstvo 322, no. 1 (February 22, 2022): 51–67. http://dx.doi.org/10.33190/0027-2833-322-2022-1-003.

Full text
Abstract:
The paper discusses proverbial collocations with names (e.g., English the sword of Damocles) as a possible object of research on eponymy. The author differentiates these collocations from phrasal eponyms that are scientific and technical terms (e.g. Achilles tendon) or composite proper names (e.g., Ukrainian бульвар Шевченка), in that they are derived semantically from phrases initially found in cultural texts, essentially in the same way antonomastic eponyms are semantically derived from underlying proper names. In both cases a cultural name operates as a key constituent of inner form, expressing some general meaning conveyed by cultural texts in which such names originally appeared and with which they came to be associated. Employing modern approaches to categorization in logic, mathematics, cognitive psychology, and linguistics, he argues that proper names, too, should be considered a natural rather than strictly logical category. In his opinion, collocations with cultural names, along with some other classes of linguistic items, should be considered the periphery of the category of proper names that should be taken into account in eponymy research. With these collocations, as with antonomastic eponyms, an underlying proper name determines not only their generalized cultural sense, but also the way this sense is expressed by referring to the unique object or person operating as its symbol. The importance of including these collocations to the proper name category’s periphery transcends the establishing of their systemic status, since cultural names in them, like those from which antonomastic eponyms are derived, are a major asset for socio- and linguistic-cultural studies, highlighting key concepts of a society’s culture as well as their origins and evolution.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бобкова, Т. "Корпусний підхід у дослідженні колокацій." Українське мовознавство, Вип. 1 (45) (2015): 81–91.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Шкурко, В. В. "Лексикографічний агент екстракції колокацій у природномовному тексті." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Військово-спеціальні науки, Вип. 28 (2012): 31–35.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Шкурко, В. В. "Лексикографічний агент екстракції колокацій у природномовному тексті." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Військово-спеціальні науки, Вип. 28 (2012): 31–35.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Таран, О. С., and Ю. М. Лебеденко. "ЛЕКСЕМА ДАХ: ЛІТЕРАТУРНА VS СЛЕНГОВА." Лінгвістичні дослідження 2, no. 54 (2021): 153–61. http://dx.doi.org/10.34142/23127546.2021.54.2.14.

Full text
Abstract:
У статті описано розвиток сленгових значень літературної лексеми “дах”, здійснено аналіз дистрибуційних семантичних моделей через оцінку колокацій коефіцієнтом LogDice. У дослідженні комплексно застосовано корпуснокерований і корпуснобазований підходи на основі використання найбільшого корпусу української мови – ГРАК, який має найповнішу мета-, морфо- й семантичну розмітку. Розвідка ґрунтується на ідеях дистрибутивної семантики, що описує зміни в значеннях через частотні характеристики дистрибуцій у корпусі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Рябоконь, Т., and А. Петрашенко. "Програмні засоби формування та обробки бази даних словосполучень української мови." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 44 (November 2, 2021): 141–48. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2021-44-22.

Full text
Abstract:
Дана стаття присвячена опису створення бази даних словосполучень та виявленню найбільш ефективних методів знаходження словосполучень у тексті. Проведено аналіз існуючих досліджень статистичних методів виділення колокацій з текстових даних та запропоновано критерій для порівняння їх ефективності в роботі з текстами саме українською мовою. Також описано архітектуру автоматизованої генерації бази даних словосполучень та можливі способи її прискорення. Проведено експеримент та визначено найбільш ефективний метод знаходження словосполучень для обраного корпусу текстів українською мовою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Avramenko, A. А., N. P. Dmytrenko, and U. U. Kovetskaya. "НЕУСТОЙЧИВОСТЬ ПОТОКА В ПОРИСТОМ МИКРОКАНАЛЕ." Industrial Heat Engineering 39, no. 1 (February 20, 2017): 13–16. http://dx.doi.org/10.31472/ihe.1.2017.02.

Full text
Abstract:
Исследована неустойчивость течения в плоском пористом микроканале. Использован метод колокации для численного определения критических чисел Рейнольдса, которые определяют область гидродинамической неустойчивости потока. Также определено влияние пористости и проскальзывания на критические волновые числа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Стасюк, Б. М. "Напруження у порожнистому циліндрі, послабленому множинними тріщиноподібними дефектами." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 3 (July 6, 2021): 33–39. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2021.03.033.

Full text
Abstract:
У роботі тривимірний напружений стан порожнистого, безмежного вздовж осі пружного циліндра, що містить множинні внутрішні тонкі податливі включення чисельно моделюється модифікованим методом граничних інтегральних рівнянь. З цією метою гіперсингулярні інтеграли на поверхнях включень подаються у формі, в якій поведінка розв’язку поблизу їх контурів враховується неявно. Ця модифікація дозволяє уніфікувати дискретизацію рівнянь методом колокацій, а також безпосередньо визначити коефіцієнти інтенсивності напружень на контурах серединних поверхонь включень. Отримано числові розв’язки задачі взаємодії двох кругових податливих включень, серединна поверхня яких лежить в одній площині з віссю порожнистого циліндра, що перебуває під дією внутрішнього тиску.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Zhelobytska, T. V. "COLLOCATION AS A MINIMAL UNIT OF VOCABULARY ACQUISITION BUILDING IN ENGLISH LEARNING PROCESS." Research Notes, no. 3 (November 6, 2020): 44–56. http://dx.doi.org/10.31654/2663-4902-2020-pp-3-44-56.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

БОНДАРЄВА, Ольга. "НОМІНАТЕМА КОМПЛЕКСНОГО ЗРАЗКА ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ВТІЛЕННЯ У МОВЛЕННІ (НА МАТЕРІАЛІ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ)." Проблеми гуманітарних наук. Серія Філологія, no. 46 (November 29, 2021): 17–23. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4565.2021.46.2.

Full text
Abstract:
Питання про визначення мовних одиниць постає надважливим у лінгвістич- ній теорії. Комплексний опис основної одиниці мови виявляє залежність від вибору підходу до ідентифікації мовних інваріантів. У статті зазначені дві парадигми його вирішення – сло- воцентричну та несловоцентричну. Традиційну лінгвістику характеризує тенденція до виді- лення словосполучень та інших одиниць разом зі словами як таких, що мають семантичну, а значить і номінативну цілісність. Базовими різновидами номінативних одиниць уважають наслідки мовної номінації (слова-синтагми, глоси прості й комплексні, модифікації відповід- них номінатем), а базовою одиницею мовної номінації – номінатему. У статті детально розглянуто номінатеми-словосполучення, тобто номінатеми комп- лексного зразка та їхні структурні різновиди. До них віднесено всі семантично тотожні одиниці, а саме: ідіоматизоване словосполучення, тобто колокацію; фразеологізоване словос- получення; сполуку повнозначного слова зі службовим та аналітичні лексико-граматичні варі- анти; універбалізований еквівалент словосполучення, тобто слово, що з’явилося внаслідок вербального модифікування словосполучення і є тотожним йому в лексико-граматичній сис- темі координат. Метою статті є визначення параметрів ідентифікації номінатем комплек- сного зразка, дослідження шляхів реалізації основної номінативної одиниці та особливостей втілення номінатеми комплексного типу в мовленні та тексті. Методи та методики дослі- дження. У дослідженні використано низку методів, що дали змогу максимально об’єктивно вивчити проблему й дійти певних висновків. Зокрема, метод суцільної вибірки застосовано для накопичення фактичного матеріалу, а методику дистрибутивного аналізу – для диферен- ціювання понять. Висновки. Основною номінативною одиницею визнано певний інваріант – слово чи словосполучення – на підставі критеріїв номінативності та семантико-граматичної тотожності всіх його реалізацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Fokin, Serhii. "ELECTRONIC THESAURUS ON TRANSLATION STUDIES AS DATA MINING TOOL." Advanced Linguistics, no. 8 (December 24, 2021). http://dx.doi.org/10.20535/2617-5339.2021.8.242836.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати експерименту зі впорядкування електронного тезаурусу перекладознавчих термінів, що підготовлено у рамках практичних занять з перекладної комп’ютерної лексикографії і термінографії. Тезаурус поповнюється термінами з галузі перекладознавства українською, іспанською і португальською мовами. Потреба в упорядкуванні тезарусу продиктована значною невпорядкованістю перекладознавчої термінології, відсутністю дефініції для використовуваних термінів або ж суттєвими розбіжностями між наявними дефініціями. Тезарус дозволяє добувати такі парадигматичні характеристики терміна: гіперонім, гіпонім, меронім, голонім, причина, наслідок, характеризація та інші. З-поміж синтагматичних характеристик терміна у тезаурусі надаються прикметникові і дієслівні колокації. Перші можуть пролити світло на якісні характеристики явища/предмета, позначуваного терміном; другі здатні охарактеризувати дії, виконувані предметом або ж дії, впливу яких зазнає цей предмет. Отже, семантична парадигма терміна ґрунтується переважно на його зв’язках з іншими термінами; частково парадигматичні відношення можуть бути виведені з його синтагматичних характеристик: прикметникові колокації терміна закономірно вказують на його гіпоніми. Характеризація терміна за вказаними характеристиками (зокрема, гіперонім, а також інші суттєві семи: причина, наслідок, меронім, голонім та інші) можуть бути використані для розробки дефініції терміна за інтенсіоналом. На підставі зв’язків між тезарурсними статтями можуть генеруватися нові знання, зокрема, завдяки транзитивності більшості тезаурусних функцій можуть автоматично створюватися ланцюги тезаурусних зв’язків; завдяки інверсійному пошуку можна знаходити не лише статті, в якій вихідний термін зазначено у лемі, а й його вживання у глосі й відповідні семантичні зв’язки з іншими термінами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Клименко, Ніна. "КОЛОКАЦІЇ, ТЕРМІНИ ТА ЇХНЯ ПРАГМАТИКА В СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ І НАУКОВО-ПУБЛІЦИСТИЧНИХ ТЕКСТАХ." Рідне слово в етнокультурному вимірі, October 16, 2017. http://dx.doi.org/10.24919/2411-4758.2017.110576.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Haiduk, K., and V. Sviatnyi. "EXTRACTION OF NOTIONS AND CONCEPTS FROM NL TEXTS ON THE BASIS OF ASSOCIATION MEASURES." Naukovyi visnyk Donetskoho natsionalnoho tekhnichnoho universytetu, 2020, 13–26. http://dx.doi.org/10.31474/2415-7902-2020-1(4)-2(5)-13-26.

Full text
Abstract:
Мета: порівняльний аналіз мір асоціації, а також оцінка якості вилучення понять і концептів з корпусу текстів шляхом бінарної класифікації на підставі мір асоціації. Методика: Розглянуто наступні підходи до бінарної класифікації: на підставі порівняння ймовірностей приналежності пари слів класам "поняття і концепти" та "інші біграми", а також на підставі порівняння ймовірності приналежності біграми класу "поняття і концепти" з деяким пороговим значенням. Розрахунок ймовірності приналежності біграми до того чи іншого класу виконувався на підставі значення певної міри асоціації та апроксимованих методом KDE (Kernel Density Estimation) емпіричних функцій густини ймовірності для випадкових величин, представлених значеннями даної міри для біграм з двох класів навчальної вибірки. Розрахунок порогових значень ймовірностей для кожної з мір асоціації виконувався згідно з формалізованим авторським підходом. Оцінка якості класифікації виконувалася на підставі таких критеріїв як точність, повнота та F_1-мера. Результати: При розгляді значень міри асоціації в межах одного класу як випадкової величини, було встановлено, що визначення характеру розподілу в більшості випадків викликає труднощі (відхилення нульової гіпотези за результатами χ^2-тесту для основних відомих розподілів), що дає підстави для використання методу KDE. Показано, що використання апроксимованої методом KDE функції густини ймовірності дозволяє в окремих випадках підвищити значення F_1-міри більш ніж в два рази, в порівнянні з апроксимацією гаусіаною. Встановлено, що класифікація біграм на підставі порівняння ймовірностей приналежності пари слів кожному з класів дає значення F_1-міри в 1,5-2 рази більше, ніж в разі порогової класифікації. Відзначено, що в контексті виділення понять і концептів, першорядним є не стільки значення міри асоціації для окремої біграми, скільки характер статистичного розподілу значень міри у вибірці. Наукова новизна: запропоновано два підходи до бінарної класифікації пар слів з метою виділення понять і концептів з текстів. Виконано оцінку якості кожного з підходів, в залежності від використовуваної міри асоціації. Практична значимість: запропоновані підходи до виділення понять і концептів можуть бути корисні в контексті автоматизації добування інформації зі слабоструктурованих текстових джерел (автоматизоване формування онтологій, баз знань тощо). Ключові слова: виділення понять та концептів; колокації; міри асоціації; класифікація; міра Міколова, функція логарифмічної правдоподібності; метод KDE.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography