To see the other types of publications on this topic, follow the link: Капітал оборотний.

Journal articles on the topic 'Капітал оборотний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 36 journal articles for your research on the topic 'Капітал оборотний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Касапова, І. С. "Дослідження економічної сутності категорії "оборотний капітал"." Вісник соціально-економічних досліджень, no. 2 (61) (2016): 228–34.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кміть, В. М., and Я. О. Бавдик. "ВПЛИВ ПОДАТКІВ НА СТАН ОБОРОТНОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ." Підприємництво та інновації, no. 12 (July 3, 2020): 183–87. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/12.32.

Full text
Abstract:
У статті досліджено аспекти впливу податків на оборотний капітал підприємств України. Опрацювання статистичних даних підтвердило значущість впливу системи оподаткування на структуру оборотного капіталу підприємств України. Наукове дослідження допомогло виокремити основні недоліки в системі фіскальної політики України, які чинять негативний вплив на господарську діяльність. На основі вищезазначеного запропоновано науково обґрунтовані заходи оптимізації податкового тиску та стимулюючі кроки для суб’єктів господарської діяльності, щоби спрямувати прибутки підприємств на зростання оборотного капіталу та його структуризацію. Впровадження зазначених пропозицій сприятиме капіталізації фінансових ресурсів для подальшого зростання оборотного капіталу України, високій ефективності корпоративних фінансів, зростанню позитивних результатів економічної діяльності загалом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сторонянська, І. З. "Основний та оборотний капітал реального сектору економіки: міжрегіональні асиметрії." Регіональна економіка, no. 1 (67) (2013): 17–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Iorga, Svitlana. "Own working capital as an instrument of achieving the financial balance of the enterprise." Scientific Bulletin of the Odessa National Economic University 9-10, no. 272-273 (2019): 22–37. http://dx.doi.org/10.32680/2409-9260-2019-9-10-272-273-22-37.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Grygorieva, Y. "Шляхи вдосконалення процесу управління оборотними коштами." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 76 (March 4, 2017): 39–42. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7608.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню значення оборотних коштів для діяльності підприємства. У статті досліджено сутність поняття «оборотні кошти», особливості його управління та основні фактори, що впливають на їх формування. Проаналізовано вплив зовнішніх і внутрішніх факторів на рівень оборотних коштів підприємства. Розглянуто методи управління їх елементами в сучасних умовах для здійснення всебічного аналізу ефективності використання оборотних засобів, що дозволить визначити шляхи підвищення їх використання. Запропоновано та обґрунтовано заходи для підвищення ефективності використання оборотного капіталу для успішного розвитку підприємств на основі вдосконалення управління оборотними активами у нестійкому ринковому середовищі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Безбах О. М. and Безуглова І. В. "ІННОВАЦІЙНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ У ВИКЛАДАННІ СПЕЦІАЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН У МОРСЬКИХ ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ COVID-19." ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, no. 50 (January 22, 2022): 78–86. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi50.305.

Full text
Abstract:
Пандемія COVID-19 показала можливість швидкого переходу до дистанційного навчання більшості закладів вищої освіти в режим «виключно онлайн». Але інші заклади вищої освіти надали перевагу змішаній моделі навчання. Таке рішення було прийнято на підставі вираження волі здобувачів вищої освіти (ЗВО), яка полягала в бажанні навчатися очно. Це рішення також спрямоване на те, щоб зберегти контингент ЗВО та уникнути різноманітних конфліктів.Безперечно, пандемія COVID-19 стала каталізатором переосмислення існуючих моделей викладання та навчання. Нові освітні моделі повинні сприяти осмисленому навчанню в електронному форматі, а також розробці нових педагогічних моделей і стратегій навчання, що поєднують співпрацю, розмірковування, тематичні / ділові ігри або інше моделювання навчальних завдань у фізичному чи цифровому навчальному просторі.Основна суть інноваційних методів у викладанні спеціальних економічних дисциплін у морських закладах вищої освіти, на прикладі Херсонської державної морської академії, полягає в тому, щоб організувати навчальний процес у формі діалогу. Саме це допоможе ЗВО навчитися висловлювати свої думки, аналізувати проблемні ситуації та знаходити ефективні шляхи їх вирішення. Такі методи дозволяють підвищити рівень освіти, розвивають ЗВО, формують навички та вміння, які використовуватимуться ними у подальшій професійній діяльності.На заняттях з використанням даного методу застосовуються різні ситуаційні завдання, виробничі ситуації, які безпосередньо зустрічаються на підприємствах морської галузі. Наприклад, у курсі дисципліни «Економічна теорія та економіка морської галузі» для ЗВО Херсонської державної морської академії (ХДМА) ступеня вищої освіти «Бакалавр», галузі знань 27 «Транспорт», спеціальності 271 «Річковий та морський транспорт», освітньо-професійної програми / спеціалізації «Навігація та управління морськими суднами» кейси застосовуються за такими темами: ресурси судноплавної компанії та ефективність їх використання (оборотний капітал); людський капітал морської галузі; оплата та стимулювання праці у морській галузі; витрати підприємств морської галузі; ефективність експлуатації суден тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Забедюк М.С. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА." Економічні науки. Облік і фінанси 1, no. 16 (61) (March 24, 2020): 67–72. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2707-8701-2019-16/61-7.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено сутність та основні завдання управління оборотним капіталом підприємства. Розглянуто принципи та функції управління оборотним капіталом підприємства. Виокремлено чинники, які спричиняють негативний вплив на формування та використання оборотного капіталу підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Yeleyko, V. I., and O. V. Kindrat. "ЕКОНОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ ВЛАСНОГО ТА ПОЗИКОВОГО КАПІТАЛУ НА ЗБІЛЬШЕННЯ ДОХОДУ ВІД РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОДУКЦІЇ." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 5, 2016): 62–66. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6911.

Full text
Abstract:
Дiяльнiсть пiдприємства в умовах ринкової економiки будьякої форми власностi, органiзацiйноправового статусу i галузевої спрямованостi безпосередньо залежить вiд джерел формування капiталу, їх спiввiдношення та ефективностiвикористання. Завданням успiшного розвитку пiдприємств виступає якiсне управлiння їх капiталом. При цьому обґрунтування його оптимальної величини вiдповiдно до обсягу, структури i змісту виробничої дiяльностi, вибiр рацiонального способу його нарощування, урахування вартостi i ризикiв забезпечує стiйкий розвиток підприємства. У статті розглядається актуальна на сьогодні проблема вивчення залежності отриманого доходу від реалізації продукції від власного та залученого капіталу. Під час залучення позикового капіталу підприємству необхідно визначити свій фінансовий стан та оцінити, наскільки вплинуть позикові кошти на результат його діяльності. За даними експертів через відсутність налагодженої системи управління капіталом підприємства щорічно втрачають не менше 10% своїх доходів недоотримання повної і оперативної фінансової інформації приводить до помилкових управлінських рішень. У сучасних умовах невизначеності і ризику вказані проблеми набувають особливої актуальності. Для їх вирішення необхідна постановка ефективного механізму фінансового менеджменту на підприємстві інструменту підвищення ефективності і керованості підприємства, поліпшення фінансовоекономічних результатів його діяльності. Застосування традиційних методик обмежує можливості здійснення комплексної діагностики капіталу. Відповідно виникає необхідність в моделюванні нового системного підходу до діагностики капіталу, який має стати фундаментальною платформою менеджменту будьяких підприємств. У статті здійснено економетричний аналіз фінансовоекономічних результатів діяльності одного із підприємств Львівської області, побудовано найпростіші моделі трендів, а також лінійні моделі регресії залежності обсягів діяльності базового підприємства від сум власного і позикового капіталу та оборотних активів, спрогнозовано обсяги отриманого доходу від реалізації продукції аналізованого підприємства на найближчу перспективу. На основi проведеного аналiзу впливу структури капiталу на фiнансовоекономiчнi результати дiяльностi пiдприємства виявлено, що спiввiдношення позичкового i власного капiталу є одним з головних чинникiв, що дозволяє максимiзувати результати дiяльностi пiдприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Сорока, Р. С. "Фактори впливу на забезпеченість торговельних підприємств оборотним капіталом." Фінанси України, no. 10 (2003): 76–83.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Брунько, П. В. "Сучасні тенеденції управління оборотним капіталом підприємств в Україні." Формування ринкових відносин в Україні, no. 6 (145) (2013): 176–83.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Сорока, Р. С. "Фактори впливу на забезпеченість торговельних підприємств оборотним капіталом." Фінанси України, no. 10 (2003): 76–83.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Костенко, А. "Шляхи удосконалення механізму управління оборотним капіталом підприємств України." Науковий вісник Одеського національного економічного університету, no. 4 (246) (2017): 46–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Litvinov, Oleksandr, and Ilona Humenuik. "Working capital management of the enterprise." Scientific Bulletin of the Odessa National Economic University 7-8, no. 284-285 (2021): 103–8. http://dx.doi.org/10.32680/2409-9260-2021-7-8-284-285-103-108.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Алексін, Г. О. "Управління оборотним капіталом як оперативна складова фінансової стратегії підприємств." Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту, no. 3 (50) (2016): 85–90.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Алексін, Г. О. "Управління оборотним капіталом як оперативна складова фінансової стратегії підприємств." Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту, no. 3 (50) (2016): 85–90.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Макарович, В. К. "Аналіз ефективності факторингових операцій як інструмент управління оборотним капіталом." Економічний аналіз 14, no. 3 (2013): 114–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Макарович, В. К. "Аналіз ефективності факторингових операцій як інструмент управління оборотним капіталом." Економічний аналіз 14, no. 3 (2013): 114–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Соляиик, Л. Г. "Науково-методологічні підходи до визначення сутності оборотних активів і оборотного капіталу." Академічний огляд. Економіка та підприємництво, no. 1 (2007): 84–89.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Морозюк, Д. І. "Сучасні методи управління оборотним капіталом підприємств та оцінка їх ефективності." Інвестиції: практика та досвід, no. 1, січень (2015): 114–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Татар, Марина Сергіївна, and Анна Олександрівна Мозгова. "ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ВИКЛИКІВ." TIME DESCRIPTION OF ECONOMIC REFORMS, no. 4 (December 29, 2021): 52–61. http://dx.doi.org/10.32620/cher.2021.4.08.

Full text
Abstract:
Global challenges cause many social and economic transformations in the economic entities activities, especially related to current assets, including disruptions in the inventories supply, increasing receivables due to breach of payment discipline of counterparties due to reduced sales of their own products during quarantine measures, reduced consumer solvency, devaluation of fiat money, etc., which makes it impossible to repay the debt on time, and the growth of receivables leads to the inability to repay their own accounts payable. The aim of the research is improvement the methodology and organization of accounting, analysis and audit of enterprise current assets in the face of global challenges. The subject of the research is the process of current assets formation and usage of PJSC "FED". The methods of the research: observation, comparison, analysis, generalization and formalization, rationing, forecasting. The hypothesis of the research: improving the process of accounting, analysis and internal audit of current assets will increase the efficiency of their formation and usage. The statement of basic materials. For increasing the efficiency of the process of current assets formation and usage in the context of global challenges, a conceptual approach to their accounting and analysis has been developed. The forecasting of current assets value of PJSC "FED" for the next two years was carried out with the help of trend analysis, as a result of which it was determined that the value of current assets will increase. For optimization the inventories formation and usage, the ABC-analysis has been implemented, which makes possible to accurately calculate the required volumes of purchases by different product groups; to exclude from the nomenclature illiquid positions, which makes possible to release cash frozen in these goods, reduce warehousing costs, increase inventory turnover; ensure sales growth. To improve the system of accounting for receivables at PJSC "FED" it is proposed to open six sub-accounts to account 38 "Provision for doubtful debts", as well as to improve analytical accounting by introducing groups of debtors in terms of non-repayment of receivables. Differentiation of ways to increase the efficiency of current assets formation and usage depending on the stage of the operating cycle is proposed. Also it is proposed to conduct current assets internal audit, which will verify the security of current assets, compliance with the rules and requirements of their accounting, documentation, reliability of information. The originality and practical significance of the research: originality lies in the development of methodological principles of production enterprise current assets accounting and analysis, identifying the lack of sources of own working capital. The conclusions and proposals obtained as a research results can be used in the practice of the production enterprise of PJSC "FED" to improve the efficiency of current assets accounting, analysis and audit. Conclusions. The proposed measures will help to improve the efficiency of current assets formation and usage, in particular, to reduce accounts receivable and improve the inventories formation quality
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Skoryk, M. О. "ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ АГРАРНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ: КРЕДИТНА СФЕРА." Actual problems of regional economy development 2, no. 12 (April 26, 2016): 77–84. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.12.77-84.

Full text
Abstract:
В статті здійснено аналіз кредитування аграрних підприємств банківськими установами України. Аргументовано, що найбільшим фінансовим донором для суб’єктів господарювання аграрного сфери виступає банківський сектор. Доведено, що сутність державного регулювання у вирішенні питань кредитування аграрного бізнесу полягає у створенні сприятливої політики кредитування через часткову компенсацію ставки за кредитами банківських структур. Умотивовано, що зменшення рівня кредитування сільськогосподарських товаровиробників в період фінансової кризи обумовлено низкою чинників. Обгрунтовано, що ефективне господарювання не можливе без поповнення обсягів фінансових ресурсів для збільшення оборотного капіталу та інвестування діяльності суб’єктів господарювання, а, звідси, збільшення їх прибутковості. Аргументовано, що поповнення коштів можливе через залучення інвестицій з метою поповнення оборотних активів, що, у свою чергу, дасть можливість поповнити, оновити основні засоби виробництва та збільшити прибутковість господарюючих суб’єктів і для вирішення даних питань потрібна нагальна участь державних регуляторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Бронат, Ю. В. "ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОСИН ДРОПШИПІНГУ В УКРАЇНІ." Таврійський науковий вісник. Серія: Публічне управління та адміністрування, no. 3 (February 18, 2022): 8–14. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-pub.2021.3.2.

Full text
Abstract:
У статті досліджено процес зростання обсягу продажів товарів із застосуванням засобів електронної комерції. Наведено декілька підходів до визначення нового для української правової системи економічного явища – дропшипінгу. Сформовано власне визначення економічної моделі діяльності посередників у галузі реалізації торгівлі та послуг. Виокремлено суттєві економічні переваги застосування дропшипінгу, серед яких: відсутність необхідності вкладання великого статутного капіталу, відсутність ризику втрати капіталу й оборотних засобів, проста форма легалізації діяльності, відсутність необхідності нести витрати на обслуговування складських приміщень та адміністрування поштових відправлень. Визначені основні види правочинів, що укладаються між учасниками, котрі вступають у відносини дропшипінгу. Окреслено основні характеристики застосування агентських угод при здійсненні реалізації товарів і послуг кінцевим споживачам. Проаналізовано основні проблемні питання державного регулювання відповідальності посередників за прострочення доставки товару, поставки виробником/постачальником товару неналежної якості та не повідомлення покупця про реальний правовий статус такого посередника. Зроблено висновок, що очікується подальше розповсюдження застосування моделі дропшипінгу в Україні серед малого підприємництва з метою реалізації товару та послуг виробника/постачальника через посередників. Збільшення кількості правочинів за участі дропшиперів має величезний вплив на розвиток електронної комерції. У статті доведено необхідність подальшого дослідження правового регулювання діяльності дропшиперів, що потребує законодавчого закріплення поняття дропшипінгу, визначення кола учасників, котрі беруть участь у такій моделі реалізації товару, а також уточнення чинних положень законодавства про захист прав споживачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Гринюк, І. М. "Стратегії управління оборотним капіталом та джерелами його фінансування ( на прикладі нафтогазових підприємств України)." Економіка України, no. 8 (669) (2017): 47–59.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Прус, Юлія, and Катерина Сосніна. "ДІАГНОСТИКА ЯК ІНСТРУМЕНТ АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ." Young Scientist, no. 12 (88) (December 30, 2020): 159–65. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2020-12-88-33.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає в узагальненні існуючих підходів до проведення діагностики діяльності підприємства для підвищення ефективності антикризового управління ним. Аналізуючи, систематизую- чи та узагальнюючи праці багатьох науковців, розкрито сутність поняття «діагностика» в антикризовому управлінні підприємством, виокремлено основні види діагностики та напрями її здійснення. У ході до- слідження встановлено, що концептуальною основою діагностичних досліджень підприємства та самого процесу антикризового управління є багатоконтурна модель діагностики, яка складається з декількох етапів: експрес-діагностика, загальна діагностика, комплексна діагностика, системна діагностика. Екс- прес-діагностика передбачає проведення горизонтального та вертикального аналізу показників фінансо- вої звітності підприємства та їх динаміки, розрахунок фінансових коефіцієнтів (ліквідності та платоспро- можності, фінансової стійкості, рентабельності, ділової активності). Загальна діагностика включає в себе основні елементи аналізу: зміни структури капіталу; ефективності використання виробничих ресурсів; стану оборотних активів. Комплексна діагностика передбачає проведення аналізу системи управління підприємством, параметрів взаємозв’язку, взаємозалежності чинників виробництва. На етапі системної діагностики проводиться аналіз ефективності організаційної структури підприємства на основі сформо- ваних корпоративних норм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Iorga, Svitlana. "Features of working capital management in the conditions of market transformations in Ukraine." Scientific Bulletin of the Odessa National Economic University 7-8, no. 284-285 (2021): 47–53. http://dx.doi.org/10.32680/2409-9260-2021-7-8-284-285-47-53.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Stachuk, O. "FINANCIAL STABILITY AS A COMPOSITION OF FINANCIAL SECURITY OF JOINT-STOCK COMPANIES OF MACHINE BUILDING." INNOVATIVE SOLUTIONS IN MODERN SCIENCE 1, no. 20 (February 22, 2018): 5. http://dx.doi.org/10.26886/2414-634x.1(20)2018.1.

Full text
Abstract:
The article investigates the place of indicators of financial stability of joint stock companies in the system of assessing the state of their financial security. The aim of the work is to analyze the main financial sustainability coefficients of the leading engineering joint stock companies in Ukraine, namely: solvency ratio, financing coefficient, the ratio of own working capital, and the coefficient of maneuverability of equity capital. For the purpose of the study, an indicator method for assessing the financial security of corporate structures has been used. The research objects were PJSC "Motor Sich", PJSC "Sumy Machine Building Scientific and Production Association", PJSC "Turboatom", PJSC "SKF Ukraine", PJSC "Berdychiv Machine-Building Plant" Progress ", PJSC" Electrothermometry ", PJSC" Kharkiv Tractor Plant ". As a result of the calculations, the relevant threats and the dominant financial security of the investigated joint stock companies in the context of their financial sustainability are identified. Possibility of identifying dominant companies and threats to financial security by joint stock companies will facilitate the timely application of adequate tools for minimizing the impact of threats or maximizing the factors of positive impact on the efficiency of financial activities of a joint-stock company.У статті досліджено місце показників фінансової стійкості акціонерних товариств у системі оцінювання стану їх фінансової безпеки. Метою роботи є проведення аналізу основних коефіцієнтів фінансової стійкості провідних машинобудівних акціонерних товариств в Україні, а саме: коефіцієнта платоспроможності, коефіцієнта фінансування, коефіцієнта забезпеченості власними оборотними коштами, коефіцієнта маневреності власного капіталу. З метою дослідження використано індикаторний метод оцінювання стану фінансової безпеки корпоративних структур. Об’єктами дослідження стали ПАТ “Мотор Січ”, ПАТ “Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання”, ПАТ “Турбоатом”, ПАТ “СКФ Україна”, ПАТ “Бердичівський машинобудівний завод “Прогрес”, ПАТ “Електротермометрія”, ПАТ “Харківський тракторний завод”. В результаті проведених розрахунків виокремлено релевантні загрози та домінанти фінансової безпеки досліджуваних акціонерних товариств в контексті їх фінансової стійкості. Можливість виявлення акціонерними товариствами домінант та загроз фінансовій безпеці сприятиме своєчасному застосуванню адекватних інструментів щодо мінімізації наслідків впливу загроз або максимізації чинників позитивного впливу на ефективність фінансової діяльності акціонерного товариства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Купріна, Н. М., Т. М. Ступницька, О. П. Антонюк, and О. М. Величко. "Сучасні аспекти фінансового аналізу оборотних активів підприємства." Food Industry Economics 13, no. 3 (October 24, 2021). http://dx.doi.org/10.15673/fie.v13i3.2131.

Full text
Abstract:
Ефективне функціонування будь-якого підприємства в сучасних умовах не можливе без ефек-тивного управління його капіталом, який вкладено в його оборотні активи. Оборотний капітал повиненмати достатню швидкість обороту та потребує постійному моніторингу та аналізу, що сприяє ефектив-ному його використанню та управлінню, та потребує проведення якісного його фінансового аналізу.В статті проведено дослідження теоретичних та практичних аспектів фінансового аналізу обо-ротних активів в сучасних умовах функціонування підприємств. Показано, що детальний аналіз важ-ливих елементів оборотних активів дозволить проводити постійний моніторинг за їх станом, структу-рою та динамікою, що буде спряти ефективному управлінню ними та перешкоджати відволікання обо-ротного капіталу з обороту підприємства та процесу нормального фінансування його діяльності. Томуважливими етапами аналізу оборотних активів, на нашу думку, є й розрахунок в динаміці фінансовогоциклу підприємства й фінансовий аналіз відносних показників, які характеризують фінансову стійкістьпідприємства та ліквідність його балансу, що має особливе значення для ефективногофункціонування підприємства, залучення інвестицій та розвитку діяльності, та для розрахунку якихвикористовують або показники оборотних активів та власних оборотних коштів (активів).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Ощепков, О. П., and С. О. Магденко. "Аналіз власного капіталу м’ясопереробних підприємств України як основного джерела їхнього фінансування та розвитку." Food Industry Economics 13, no. 1 (April 18, 2021). http://dx.doi.org/10.15673/fie.v13i1.1987.

Full text
Abstract:
В статті розглядаються питання формування, розподілу та використання власного капіталу якосновного джерела фінансування та розвитку підприємства. Задача полягає в ефективності розподілувласного капіталу між окремими елементами, тобто між основним і оборотним капіталом, матеріаль-ними і нематеріальними активами з метою досягнення максимального ефекту від його використання.Розглянуті різні підходи до поняття «власний капітал», а також визначені його функції, які по-винні забезпечити стабільність функціонування і розвитку підприємства, зменшити економічні ризики вумовах нестабільності розвитку країни. Проведено аналіз формування, розподілу та використаннявласного капіталу на підприємствах м'ясопереробної галузі України, розраховано ефективність вико-ристання власного капіталу. М’ясопереробні підприємства вибрані з урахуванням різної суми загаль-ної суми активів та власного капіталу. Результати дослідження дозволяють зробити висновки, що набільшості підприємств відсутні додаткові фонди, як елементи власного капіталу при значній збитково-сті діяльності підприємств, що значно зменшує частку власного капіталу в структурі всього капіталу ізбільшує частину позикового капіталу, через що підприємства стають неконкурентоспроможними наринку. Недостатність власних ресурсів та висока вартість зовнішніх коштів не дозволяє підприємст-вам впроваджувати новітні техніку та технології, переходити на інноваційні форми розвитку. Такожвідсутність державної підтримки, високі податкові навантаження спонукають використовувати схемиподвійної бухгалтерії, тіньового ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Кічук, Оксана, and Юлія Тарасова. "УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ." Економіка та суспільство, no. 37 (March 29, 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-37-60.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню проблем управління оборотним капіталом промислових підприємств. Визначено, що основним джерелом фінансування активів є поточні зобов’язання та забезпечення, тобто підприємства дотримуються переважно агресивної політики фінансування. Проаналізовано структуру оборотних активів промислових підприємств України та промислового підприємства ПАТ «Одеський кабельний завод «Одескабель». Розраховані показники ліквідності даного підприємства за період 2016-2020 рр. Встановлено, що протягом даного періоду у підприємства недостатньо оборотних коштів. Проведено аналіз оборотності оборотних коштів. Побудовано лінію тренду поточної та загальної ліквідності. Визначено прогнозні та бажані коефіцієнти ліквідності активів підприємства. Виявлено, що потрібно переглянути існуючу фінансову політику конкретного промислового підприємства. Запропоновано з метою збільшення виручки від реалізації провести диверсифікацію виробництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Чуприна, Христина, Олександр Валяев, and Андрій Деркач. "УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ АКТИВАМИ ПІДПРИЄМСТВА НА БАЗІ КОНЦЕПЦІЇ JUST IN TIME." Економіка та суспільство, no. 26 (April 27, 2021). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2021-26-80.

Full text
Abstract:
В умовах цифровізації економіки українські підприємства вимушені змінювати свій стратегічний курс на інтеграцію в світовий економічний простір, при реалізації якого виникають питання, пов’язані з необхідністю розробки та застосування нових технологій фінансового менеджменту підприємств, частиною якого є система управління оборотними активами. При формуванні сучасної системи управління цієї складової активів підприємств залишається багато невирішених проблем, обумовлених недостатнім розвитком основних положень системи управління найменш ліквідними активами підприємства такими як незавершене виробництво, готова продукція, виробничі запаси. При цьому, стан і ефективність використання виробничих запасів, як самої значної частини оборотного капіталу – є одним з основних умов успішної діяльності підприємства. Удосконалення фінансового механізму управління оборотними активами підприємства можливе за рахунок вико- ристання концепції менеджменту, спрямованих на підвищення продуктивності за рахунок скорочення тривалості виробничого процесу і запобігання та скорочення всіх видів втрат. Однією з таких концепцій є бережливе виробництво. В системі «бережливого виробництва» застосовуються близько 25 різних інструментів. Одним з найвідоміших і дієвих виступає система «точно вчасно» (в перекладі з англ. Just-in-time), що припускає наявність мінімальних запасів або їх відсутність, тобто коли ресурси необхідного виду надходять на виробничу лінію точно в необхідному розмірі та в потрібний момент. Дана концепція визначає безліч негативних факторів, що знижують фінансову стійкість підприємства і під впливом яких знаходиться господарська діяльність підприємств в умовах цифровізації економіки. У даній статті вивчені такі оборотні кошти як виробничі запаси з точки зору їх формування і ефективного використання та сформовано ефективний механізм управління оборотнім капіталом підприємства на базі концепції just-in-time.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Перевозова, Ірина, and Галина Павлова. "УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ АКТИВАМИ ПІДПРИЄМСТВА ТА ЇХ ВИДАМИ." Економіка та суспільство, no. 26 (April 27, 2021). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2021-26-12.

Full text
Abstract:
В статті зазначено, що управлiння oбoрoтними активами cтанoвить найбiльш велику чаcтину фiнанcoвoгo менеджменту у cиcтемi управлiння активами підприємcтва. На основі аналізу літературних джерел нами було розроблено загальний алгоритм управління оборотними активами підприємства, який складається з шести етапів та включає аналіз використання оборотного капіталу в попередньому періоді, визначення підходів до формування оборотних активів, їх оптимізацію, забезпечення необхідної ліквідності та збільшення рентабельності оборотних активів. Запропоновано практичний варіант покращення управління оборотними активами на прикладі запасів фермерського господарства. Вказана пропозиція, а саме збільшення суми партії придбаних виробничих запасів зменшить не тільки суму транспортно-заготівельних витрат, але і вплине на вартість самої партії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Купріна, М. Н., А. О. Тофаніло, О. І. Котобан, and Є. Р. Скіпор. "ОСОБЛИВОСТІ АНАЛІЗУ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ПІДПРИЄМСТВА В СУЧАСНИХ УМОВАХ." Food Industry Economics 10, no. 4 (December 23, 2018). http://dx.doi.org/10.15673/fie.v10i4.1131.

Full text
Abstract:
Досліджено понятійно-категоріальний апарат сутності категорій «оборотні активи» підприєм-ства та їх важливих елементів – «запасів», «дебіторської заборгованості», «грошових коштів» в пу-блікаціях вчених та П(С)БО, обґрунтовано взаємозв'язок між ними. Показано підхід до аналізу обо-ротних активів підприємства та їх елементів: аналіз складу, структури та динаміки як оборотних ак-тивів, так й окремих їх елементів; аналіз розміщення оборотного капіталу, який вкладено в оборотніактиви підприємства; аналіз оборотності оборотних активів та їх елементів. Обґрунтована необхід-ність застосування аналізу впливу оборотності оборотного капіталу підприємства на ліквідністьоборотних активів та його окремих елементів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Купріна, Н. М., К. О. Васьковська, Г. Б. Пчелянська, and О. М. Величко. "Оборотні активи підприємства: аспекти бухгалтерського обліку за національними та міжнародними стандартами та їх класифікація." Food Industry Economics 12, no. 4 (December 29, 2020). http://dx.doi.org/10.15673/fie.v12i4.1913.

Full text
Abstract:
Актуальним аспектом в сучасних умовах є продовження реформування системи бухгалтерсь-кого обліку в Україні за міжнародними стандартами, що пов’язано з інтеграційними процесами на всіхрівняє функціонування економічних суб’єктів та державної політики й її регулювання. В даної публіка-ції проведено дослідження та проаналізовано підходи до визначення сутності категорій «оборотні ак-тиви» та їх елементів – «грошові кошти», «запаси», «дебіторська заборгованість» за матеріалами пуб-лікацій вчених та національними та міжнародними стандартами, визначено спільні риси та відмінності,в тому числі у складі елементів, підходів в їх оцінки, аспектів відображення у фінансової звітності. До-сліджено підходи до класифікації оборотних активів за різними ознаками, цілями управління, та струк-турними елементами. Підкреслено, що в сучасних умовах функціонування підприємств важливим єтака класифікація оборотних активів, що спряє їх ефективному управлінню, платоспроможності підп-риємства, збільшення ліквідності його активів, зменшення ризиків та підвищення ефективності вико-ристання оборотного капіталу, що вкладено в його оборотні активи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Августин, Руслан, and Ірина Демків. "ПРІОРИТЕТИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ ПОКРАЩЕННЯ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА." Економіка та суспільство, no. 29 (July 27, 2021). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2021-29-32.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аспектам управління фінансово-економічним станом підприємств. За результатами прогнозування тенденцій зміни показників власного капіталу, суми активів та необоротних активів, поточних зобов’язань та забезпечень, оборотних активів, доходу і рентабельності аналізованого в дослідженні підприємства визначено та обґрунтовано головні напрями вдосконалення і завдання фінансово-економічної стратегії підприємства. Ідентифіковано структуру та охарактеризовано елементи системи управління фінансово-економічним станом підприємства. Сформовано алгоритм з базисними етапами розробки та реалізації стратегії покращення фінансово-економічного стану підприємства. Обґрунтовано напрями та засоби покращення фінансово-економічного стану підприємства, реалізація яких орієнтована на зміцнення позицій фінансово-економічної компоненти конкурентоспроможності підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Вдовенко, Лариса. "ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ – ОСНОВА ЗРОСТАННЯ ФІНАНСОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ." Економіка та суспільство, no. 37 (March 29, 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-37-26.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена питанням управління активами як однієї з важливих категорій фінансового менеджменту, від ефективності формування та використання яких залежать позитивні фінансові результати сільськогосподарської діяльності, безперебійність кругообороту капіталу та стійкість фінансового стану підприємств специфічної галузі економіки. Проаналізовано структуру балансу підприємств сільського господарства Вінницької області, визначено левову частку в структурі оборотних активів, роль яких є ключовою у забезпеченні безперервності процесу агропромислового виробництва, а обсяг визначає їх кредитоспроможність та інвестиційну привабливість. Здійснено оцінку пасивів балансу цих підприємств, що сприяє визначенню тенденцій змін у джерелах формування фінансових ресурсів і потреби їх розширення з метою зростання фінансового потенціалу як основи стратегії розвитку підприємств аграрного сектора економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Shcherban, Olena, Ruslan Chemchykalenko, and Anastasiia Kalinenko. "ASSESSMENT OF THE CURRENT CAPITAL MANAGEMENT OF TRADING ENTERPRISES." Market Infrastructure, no. 35 (September 2019). http://dx.doi.org/10.32843/infrastruct35-69.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography