Academic literature on the topic 'Канали передачі'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Канали передачі.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Канали передачі"

1

Grekhov, Andrii, Vasyl Kondratiuk, and Svitlana Ilnytska. "Передача даних дистанційно пілотованого літального апарату через наземну мережу." Proceedings of the National Aviation University 84, no. 3 (October 21, 2020): 19–26. http://dx.doi.org/10.18372/2306-1472.84.14949.

Full text
Abstract:
Вперше було створено моделі каналів зв'язку дистанційно пілотованих літальних апаратів, що включають наземну мережу, проаналізовано залежності середнього використання каналу від розміру транзакцій з різними законами статистичного розподілу для часу між транзакціями. Було досліджено канали зв’язку із різними смугами пропускання, вивчено вплив частоти помилок в бітах та шансів відмови пакета на використання каналу зв'язку. Результати показують, що найкращим для передачі даних є закон розподілу LogNormal. Уперше було порівняно передачу даних по каналу зв'язку прямої видимості із ДПЛА та через наземну мережу (поза зоною видимості).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kуlivnуk, V. S., V. L. Smirnova, and N. Ya Panchyshyn. "ТЕОРІЯ ІНФОРМАЦІЇ ТА ЇЇ ЗАСТОСУВАННЯ В МЕДИЧНІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 1 (November 15, 2019): 70–75. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2019.1.10583.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Вивчити та узагальнити результати інформаціологічних досліджень ефективності медичної реабілітації на біохімічному та біофізичному рівнях. Матеріали і методи. Використано інформаціологічний метод та математичний апарат теорії інформації. Результати й обговорення. Зменшення надлишковості створює для біологічної системи небезпеку легкої інформаційної поломки та зриву. При збільшенні передачі інформації надлишковості відбувається зниження швидкості передачі інформації. Надмірне зростання надлишковості веде до того, що канали перевантажуються надмірною передачею повідомлень, що зменшує кількість нової інформації, яку отримує приймач за одиницю часу по даному каналу зв’язку, тому при дуже великій надлишковості система інформації втрачає свою ефективність, лабільність і стає більш інертною. Висновки. Інформаційні характеристики можна використовувати в якості кількісних критеріїв оцінки ефективності лікування та вибору найоптимальніших методів. Досвід клінічного застосування гальванізації та лікарського електрофорезу свідчить про ефективність використання гальванічного струму щільністю 0,03–0,05 мА/см2. Наведені матеріали свідчать про перспективність використання прикладної теорії інформації в медико-біологічних дослідженнях. Теорію інформації можна застосовувати для визначення чутливості біохімічних систем до фізичних факторів, встановлення оптимального діапазону їх дії та оцінки ефективності медичної реабілітації при різних захворюваннях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Mozhayev, M. "УДОСКОНАЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ ОПТИЧНИХ КАНАЛІВ ПЕРЕДАЧІ ІНФОРМАЦІЇ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 63 (February 26, 2021): 153–57. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.1.153.

Full text
Abstract:
Об'єктом дослідження є методи побудови математичної моделі оптичних каналів передачі інформації в інформаційній системі судової експертизи, предметом дослідження – оптичні канали передачі інформації. Наводяться результати аналізу передачі інформації у інформаційній системі судової експертизи, які встановили, що при використанні оптичних каналах зв'язку найбільші проблеми виникають через неоднорідність середовища поширення. Тому задача організації контролю стану обміну інформації в комп'ютерних мережах інформаційної системи є бузумовна актуальною. Вирішення цієї складної і багатогранної задачі в статті базується на попередніх дослідження, які біли виконані з використанням формалізму континуальних інтегралів (КІ) Феймана .Метою даної статті є удосконалення математичної моделі оптичних каналів передачі інформації в інформаційній системі судової експертизи.В ході дослідження використовуються методи математичної фізики, теорії поля, математичної статистики та теорії ймовірностей, нелінійної оптики, теорії систем. Дані методи були інтегровані в загальний метод, що дозволило удосконалити математичну модель оптичних каналів передачі інформації.Використовуючи аналітичні співвідношення, отримані в попередній статті, були сформульовані рівняння кореляційних функцій, в тому числі, і довільного порядку. Це стало можливим при використанні континуальних інтегралів Феймана. В статті наведено аналіз отриманих рівнянь для деяких часткових умов. У статті встановлено, що використання КІ дозволяє просто записувати як рішення рівнянь будь-якого порядку (хоча звичайно запис рішень у вигляді КІ є перенесенням труднощів з однієї області - рішення рівнянь в приватних похідних в іншу, тому що точно обчислюються КІ лише спеціального виду - гаусові ), так і вирази для таких величин, які не можуть бути описані замкнутими рівняннями, уникаючи при цьому введення зайвих параметрів. Складність і труднощі рішення рівнянь для моментів зростає з ростом їх порядку: якщо рівняння навіть для просторових функцій когерентності першого і другого порядків вирішуються в загальному вигляді, то аналітичне рішення рівняння для більш високих моментів отримати вже не вдається. Зазвичай для розчеплення ланцюжка і отримання замкнутих рівнянь для моментів даного порядку приймаються певні статистичні гіпотези про рішення. При формулюванні завдання в терміналах КІ такі статистичні гіпотези проявляються як деякі наближення для подинтегрального вираження, що дозволяє простежити за характером наближень і визначити межі їх застосовності. Таким чином, з'явилася теоретична можливість удосконалення математичної моделі оптичних каналів передачі інформації на основі використання формалізму КІ для отримання рівняння кореляційних функцій
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кузьменко В. В. and Слюсаренко Н.В. "Використання телевізійного контенту в процесі формування особистості: історія та реалії сьогодення." ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, no. 46 (February 11, 2021): 10–18. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi46.104.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано, як використовувався телевізійний контент у процесі формування особистості в попередні історичні періоди та в умовах сьогодення. Наголошено, що телебачення вже стало невід’ємною складовою життєдіяльності кожної людини, а жителі України щодня витрачають на перегляд телепередач понад чотири години. Адже для них телебачення – це первинне джерело новин, інформації та розваг. Акцентовано, що вплив телевізійного контенту на глядача є очевидним, хоча може бути не лише позитивним, а й негативним. Звернуто увагу, що в Україні впродовж другої половини ХХ століття накопичено неабиякий досвід використання телебачення в освітніх цілях. Представлено дані щодо шкільних дисциплін, з яких було створено навчальні телепередачі, їх тематики, календарно-тематичних планів демонстрування таких передач. Наведено результати анкетування вчителів різного фаху (історія, правознавство, інформатика, фізика, трудове навчання, природознавство, безпека життєдіяльності, фізична культура) з теми «Ваше ставлення до телебачення». Педагоги, зокрема, рекомендують збільшити увагу керівництва держави до якості телебачення та підбору кадрів; увести цензуру; керівництву телеканалів критично ставитися до передач, які йдуть в ефір; розширити частку вітчизняного контенту (створити суспільний канал для дітей, пізнавальні канали, навчальні передачі, програми виховного спрямування); зменшити кількість реклами, політики; у новинах мінімізувати повтори та інформацію про прояви жорстокості; частіше демонструвати старі фільми, спортивні передачі, програми про історію України та видатних людей нашої держави. Зроблено висновки, що використання телевізійного контенту в процесі формування особистості є доцільним, а набутий в Україні досвід створення та використання в школах навчальних телепередач потребує ретельного вивчення та відродження з урахуванням вимог та умов сьогодення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Косінова, Оксана. "Музичний портрет у літературі (на прикладі творчості П. Мирного, М. Коцюбинського, П. Тичини)." New pedagogical thought 102, no. 2 (September 7, 2020): 95–98. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2020-102-2-95-98.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена синтезу мистецтв як типовій потребі культури, що покликана підвищувати інтерес до зміцнення візуальних якостей творів мистецтва. Васпекті розгляду даного питання доречне використання терміна «мультимедійність» як поєднання двох або більше «медій», які одночасно сприймаються через відчуття людини, тобто «медії» в даному аспекті – це канали передачі «інформації». Основні моменти передбачено в огляді жанру музичного портрета в аспектіміжгалузевих зв’язків, зокрема музичного, образотворчого та літературного мистецтв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Khvorenkov, V. V., I. S. Baturin, and A. V. Saveliev. "Engineering Workstation for the Chief Designer of Radio Electronic Means Based on the Theory of Multi-Agent Systems." Bulletin of Kalashnikov ISTU 20, no. 4 (December 20, 2017): 77. http://dx.doi.org/10.22213/2413-1172-2017-4-77-81.

Full text
Abstract:
Рассматривается возможность создания автоматизированного рабочего места главного конструктора радиоэлектронных средств с элементами экспертной системы на основе многоагентной системы. Рассмотрены функции автоматизированного рабочего места и необходимые для его работы базы знаний. Отдельный агент рассматривается как механизм, способный повлиять на достижение цели, принятие решения. Каждый из агентов решает свою задачу, но способен обмениваться информацией друг с другом. Для организации процесса декомпозиции задачи в многоагентных системах создается либо система распределенного решения проблемы, либо децентрализованный искусственный интеллект. Агенты в процессе отработки своих функций формируют список выполненных действий, результатов тестирования и верификации, пересылают его в управляющую систему. В зависимости от решаемых задач каждый из агентов может использовать различные технологии и математический аппарат. Задача принятия оптимального решения рассмотрена на примере модели взаимодействия сообщения и канала связи, которые могут быть использованы для работы одного из интеллектуальных агентов АРМ главного конструктора радиоэлектронных средств. Рассмотрена радиотелефонная система, работающая в дуплексном режиме и имеющая два канала связи - прямой и обратный. Прямой канал предназначен для передачи сообщений от базовой станции к абонентской станции. Передача сообщений от абонентской станции к базовой станции осуществляется по обратному каналу связи. Для каждого из каналов определены управляющие параметры. По прямому каналу передается команда по управлению качеством обратного канала связи, и наоборот. Представлена модель адаптивной радиосистемы в виде системы уравнений. Приведена зависимость вероятности правильного приема сообщения от вероятности ошибки в символе, вычисленной по предложенному алгоритму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kulikov, V. A., V. N. Syakterev, and V. V. Syaktereva. "Modeling of Optical Communication Channel of Telemetric Measuring System." Intellekt. Sist. Proizv. 16, no. 2 (July 2, 2018): 41. http://dx.doi.org/10.22213/2410-9304-2018-2-41-47.

Full text
Abstract:
В работе предложены модели оптического канала связи телеметрической измерительной системы, предназначенной для измерения температуры поршня работающего двигателя внутреннего сгорания. Канал связи реализован между первичными и промежуточным преобразователями, устанавливаемыми на поршне и стационарными блоками приема и обработки измерительной информации системы, расположенными за пределами двигателя. Канал включает излучатель, фотоприемник и схему восстановления амплитуды импульсных информационных сигналов. Модели канала связи представлены в среде Micro-Cap и реализованы на идеальных и реальных активных элементах (операционном усилителе и компараторе напряжения). Исследования переходных процессов на моделях в режиме анализа Transient программы Micro-Cap при передаче информации в длительности оптических импульсов показали, что в канале связи допускается модуляция амплитуды оптических импульсов до 30 дБ при погрешности передачи не более 1 % в диапазоне частот оборотов двигателя от 10 до 100 Гц и длительности импульсов от 10 мкс до 1 мс. Моделируемый канал может быть использован в реальных телеметрических системах измерения температуры и других физических параметров двигателей внутреннего сгорания в процессе их экспериментальных исследований и доводки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Волокита, Артем Миколайович. "Захищена багатоканальна передача даних в cloud computing." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 20 (November 23, 2012): 153–58. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.20.2012.30716.

Full text
Abstract:
В статті розглядаються проблеми безпека та ефективності передачі даних. Описано переваги використання багатоканальної передачі даних, розглядається можливість використання протоколу SCTP. Запропоновано метод багатоканальної передачі даних з використанням різного рівня захищеності для кожного каналу. За рахунок можливості попереднього шифрування даних перед відправкою, метод надає гнучкості при виборі рівня захисту, дозволяючи передавати інформацію як у відкритому вигляді, так і з декількома етапами шифрування. Поділ кожного блоку даних по кільком каналам дозволяє підвищити безпеку за рахунок необхідності перехоплення та дешифрації зловмисником даних з усіх каналів. Розглянуто можливість зниження обчислювальних витрат при використанні ключів різного розміру для шифрування даних в різних каналах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Abilov, A. V., A. V. Chunaev, A. I. Nistyuk, and I. A. Kaisina. "Data Transmission Model with Lost Fragments Recovery Based on Application Layer ARQ." Bulletin of Kalashnikov ISTU 23, no. 4 (December 30, 2020): 85. http://dx.doi.org/10.22213/2413-1172-2020-4-85-94.

Full text
Abstract:
Для сетей беспроводной связи в сложных условиях приема характерен высокий уровень группирования потерь, при котором может теряться подряд большое количество фрагментов данных. В этом случае для восстановления потерянных данных применение методов прямой коррекции потерь FEC в большинстве случаев не дает достаточного эффекта.Применение стандартных методов восстановления потерь данных на основе автоматического запроса повторной передачи ARQ на канальном и транспортном уровнях модели OSI может привести к появлению существенных задержек, что является неприемлемым для сервисов потоковой передачи в реальном режиме времени. В этом случае предпочтительнее пропустить фрагмент данных, чем вносить задержку на ожидание доставки фрагмента при повторных передачах. Применение методов, основанных на ARQ прикладного уровня модели OSI для потоковой передачи данных, позволяет более эффективно восстанавливать потерянные фрагменты данных в сетях беспроводной связи с высоким уровнем группирования потерь. Известные модели дискретного канала передачи информации для беспроводных сетей позволяют аналитически оценить вероятность потерь данных, однако не учитывают случаи с повторной передачей потерянных данных.В исследовании предложена математическая модель передачи данных в канале беспроводной связи на основе модели Гильберта, которая учитывает восстановление потерь методом ARQ и позволяет рассчитывать коэффициент потерь фрагментов данных. Для проверки адекватности предложенной модели разработано программное обеспечение, обеспечивающее передачу потоковых данных в сети беспроводной связи с восстановлением потерь фрагментов на прикладном уровне, и проведено соответствующее экспериментальное исследование. Показано, что математическая модель учитывает группирование потерь передаваемых данных и их восстановление методом ARQ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Грицюк, В. К., and В. А. Золотарьов. "Порівняння стійкості стеганографічних методів Кохо-Жао та DWT[10] до різних типів спотворення програмними засобами." Системи обробки інформації, no. 1(160), (March 30, 2020): 136–44. http://dx.doi.org/10.30748/soi.2020.160.18.

Full text
Abstract:
Наведено результати практичних досліджень щодо використання алгоритмів вбудовування для приховування інформації в цифрових відео файлах, отримані за допомогою спеціально розробленої програми на мові Java. Оцінена різниця між початковим відео з вбудованими даними та спотвореним відео за показником індексу структурної подібності індексу структурної подібності SSIM, який вважається більш точним ніж параметр пікового відношення сигналу до шуму (PSNR), та завжди лежить у діапазоні від –1 до 1. Проаналізовані результати, отримані на трьох етапах досліджень, оцінки відео з різними методами вбудовування; з різними методами завадостійкого кодування; з різними моделями каналів зв’язку. Оцінка стійкості до завад в залежності від вибору стеганографічного метода проводилася методами Кохо-Жао і DWT, використовувалися два пороги вбудовування, без завадостійких кодів та без імітації каналів зв’язку. Вплив використання різних методів завадостійкого кодування на стійкість відео проводився за допомогою кодів Хеммінга, БЧХ, РС. Оцінка стійкості до завад в залежності від каналів зв’язку проводилася для 4-х моделей, на які можна розкласти реальний канал зв’язку: каналу з простим шумом, каналу з чорно-білим шумом, каналу з адитивним білим гауссівським шумом та каналу з дискретним каналом зі стиранням. Дослідним шляхом було з’ясовано, що різниця в стійкості до завад для різних стегонографічних методів несуттєва; збільшення порогу вбудовування інформації приводить до зростання стійкості; ускладнення алгоритму кодування підвищує стійкість як до атак, так і для завад; виявлено, що найгіршим для передачі відео є дискретний канал зі стиранням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Канали передачі"

1

Литвинська, Світлана Віталіївна, and Юлія Сергіївна Гордієнко. "Комунікативні канали як засіб передачі інформації у діяльності організацій." Thesis, ПолтНТУ, 2016. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/29666.

Full text
Abstract:
Литвинська С., Гордієнко Ю. Комунікативні канали як засіб передачі інформації у діяльності організацій // С. Литвинська, Ю.Гордієнко // Документно-інформаційні комунікації в умовах глобалізації: стан, проблеми і перспективи : матеріали ІІ Всеукраїн. Наук.-прак. Інтернет-конф., м. Полтава, 23 листопада 2016 р. Полтава : ПолтНТУ, 2016. – 114–116.
Висвітлено питання специфіки функціонування комунікативних каналів, якими передається офіційна управлінська інформація в діяльності сучасних підприємств в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Обод, І. І., and Монго Брідел-Вієл. "Методи підвищення пропускної спроможності мереж радіодоступу." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. https://openarchive.nure.ua/handle/document/16037.

Full text
Abstract:
У доповіді показано, що сумарна пропускна здатність мережі радіодоступу визначається: кількістю базових станцій у мережі; кількістю секторів на одну базову станцію; числом каналів на одну базову станцію (сектор); пропускною спроможністю на один сектор; вектором параметрів протоколу доступу до каналів; вектором параметрів дуплексного розділення каналів; коефіцієнтом повторного використання частот.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Обод, Іван Іванович, and Монго Брідел-Вієл. "Методи підвищення пропускної спроможності мереж радіодоступу." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43053.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сурін, О. В. "Цифровий канал передачі даних." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71312.

Full text
Abstract:
Розроблений пристрій має наступні функціональні можливості: передача даних по міжміській та міській телефонній мережі; перешкодостійке кодування даних на основі коду Файра; забезпечення симплексного режиму передачі інформації; пакетування даних з формуванням блоків та їх номерів, заголовка й закінчення пакету; формування комбінації, що фазує.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бережна, Ольга Володимирівна, Ольга Владимировна Бережная, Olha Volodymyrivna Berezhna, Н. Н. Басова, and А. А. Горлач. "Построение системы передачи данных для каналов связи с различным уровнем помех." Thesis, Изд-во СумГУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4359.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Новосад, Сергій Васильович, and Sergiy Novossd. "Аналіз та метод підвищення якості каналу передачі сигналу Т-2." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33925.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі магістра проведено дослідження та аналіз методів та алгоритмів, які дають можливість підвищити якість сигналу каналу передачі Т-2. Розроблено технологію моделювання антен на основі комплексних математичних моделей, що описують антену і антено-щоглові спорудження одночасно як електродинамічну і механічну систему, заснована на інтеграції методів моделювання антен як електродинамічних і механічних систем і формуванні єдиної бази вимог і вихідних даних. Розроблено рекурсивний метод проектування антен, заснований на розробленій технології моделювання та інтеграції частинних програмних засобів в єдиний обчислювальний комплекс, що забезпечує комплексне виконання вимог призначення, стійкості до зовнішніх впливів, конструктивних і технологічних вимог.
In the master's thesis analysis and method of improving the quality, the transmission channel signal T-2. Developed antenna modelling technology based on complex mathematical models describing antenna and antenna-mast structures as both electrodynamic and mechanical system, based on integration of antenna modelling methods as electrodynamic and mechanical systems and formation of a single database of requirements and source data. Developed a recursive method of antenna design, based on the developed technology of modeling and integration of partial software into a single computer system, which provides comprehensive implementation of the requirements of the purpose, resistance to external influences, design and technological requirements.
ВСТУП 8 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 11 1.1. Основні технічні, конструктивні та технологічні рішення антен .... 11 1.2. Методи і технології конструювання і проектування антен.. 13 1.3. Аналіз досягнень в області впливу кліматичних і механічних чинників на характеристики антен . 17 1.4. Розробка класифікації антен з урахуванням особливостей конструкції та умов розміщення . 20 1.5. Висновки до розділу 1 ..... 28 ОСНОВНА ЧАСТИНА .. 30 2.1. Аналіз методів електродинамічного моделювання антен. Вибір методів і програмного засобу електродинамічного моделювання антен 30 2.2. Аналіз методів математичного моделювання впливу кліматичних і механічних чинників на конструкції антен. Вибір методів і програмного засобу моделювання впливу кліматичних і механічних чинників на конструкції . 37 2.3. Розробка технології моделювання антен на основі комплексних математичних моделей . 44 2.4. Висновки до розділу 2.. 49 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА... 51 3.1. Розробка та програмна реалізація рекурсивної методики проектування антен 51 3.2. Дослідження і розробка випромінювачів для антен з урахуванням впливу кліматичних і механічних чинників . 56 3.3. Дослідження впливу геометричних параметрів конструктивних елементів антен на їх просторові і імпедансні характеристики... 67 3.4. Висновки до розділу 3 .. 69 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ.. 70 4.1. Вимоги дотримання норм та правил з охорони праці і техніки безпеки при використанні комп’ютерів та інших пристроїв ..... 70 4.2. Організація управління цивільним захистом на підприємстві (цеху) 74 4.3. Висновки до розділу 4 .. 78 ВИСНОВКИ ... 79 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ .. 81 ДОДАТКИ .... 85 Додаток А Копія тез конференції “Інформаційні моделі, системи та технології” . 86
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Фот, Андрій Вікторович, and Andriy Fot. "Канал передачі мультимедійної інформації на базі радіо та лазерної технологій." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33948.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі магістра проведено дослідження та аналіз сучасного стану широкосмугових і надширокосмугових бездротових засобів передачі мультимедійної інформації, огляд науково-технічної літератури з проблем створення змішаних каналів зв’язку на базі радіо і лазерної технологій, аналіз напрямків розвитку лазерних каналів і широкосмугових радіо засобів, що функціонують в частотних діапазонах 2,4-6,4 ГГц, 71-76 ГГц і 81-85 ГГц. Зпроектовано математичну модель змішаного каналу з використанням методів теорії стохастичних систем і мереж для оцінки характеристик продуктивності і надійності. Реалізовано машинну (імітаційну) модель змішаного каналу. Розроблено комплекс програмних засобів аналітичного і імітаційного моделювання змішаного каналу зв’язку.
The master's thesis conducted research and analysis of the current state of broadband and ultra-wideband means of transmitting multimedia information, review of scientific and technical literature on the problems of creating mixed communication channels based on radio and laser technology, analysis of the directions of development of laser channels and broadband radio means in the frequency bands 2.4-6.4 GHz, 71-76 GHz and 81-85 GHz. A mathematical model of a mixed channel designed using the methods of the theory of stochastic systems and networks to evaluate the characteristics of performance and reliability. A machine (simulation) model of a mixed channel implemented. A set of software tools for analytical and simulation modelling of a mixed communication channel designed.
ВСТУП 8 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА .11 1.1. Огляд науково-технічної літератури з проблем створення змішаних радіо та лазерних каналів зв’язку 11 1.2. Аналіз напрямків розвитку лазерних каналів і широкосмугових радіо засобів, що функціонують в частотних діапазонах 2,4-6,4 ГГц, 71-76 ГГц і 81-85 ГГц 14 1.3. Дослідження стану і перспектив розвитку апаратно-програмних засобів змішаних каналів передачі мультимедійної інформації на базі радіо і лазерних технологій 26 1.4. Вибір оптимальних параметрів протоколу передачі інформації, що забезпечують максимальну продуктивність каналу передачі мультимедійної інформації 29 1.5. Висновки до розділу 1 34 ОСНОВНА ЧАСТИНА 36 2.1. Проектування математичної моделі змішаного каналу з використанням методів теорії стохастичних систем і мереж для оцінки характеристик продуктивності і надійності 36 2.2. Розробка машинної (імітаційної) моделі змішаного каналу .54 2.3. Проведення статистичної обробки метеоданих і пошук функції розподілу періодів доступності і недоступності атмосферного оптичного каналу .56 2.4. Висновки до розділу 2 . 57 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 58 3.1. Розробка комплексу програмних засобів аналітичного і імітаційного моделювання змішаного каналу зв’язку 58 3.2. Аналіз чисельних результатів вибору оптимальних параметрів і порівняльного аналізу варіантів побудови змішаного каналу 71 3.3. Співставлення результатів моделювання з результатами розрахунків ..... 80 3.4. Висновки до розділу 3 .83 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ..84 4.1. Охорона праці . 84 4.2. Вплив виробничого середовища на життєдіяльність людини . 87 4.3. Висновки до розділу 4 . 92 ВИСНОВКИ ..93 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 95 ДОДАТКИ 99 Додаток А Копія тез конференції “Інформаційні моделі, системи та технології” 100
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Токаренко, Д. В. "Адаптивна система передачі інформації для асиметричних каналів зв’язку." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81488.

Full text
Abstract:
Широке впровадження автоматизованого управління немислимо без використання засобів зв'язку, телемеханіки та обчислювальної техніки. У процесі автоматизованого управління технікою, виробничими процесами та галузями народного господарства, а також в процесах творчої діяльності людини та суспільних явищ відбувається інтенсивний обмін інформацією між окремими ланками системи управління, між людиною та технікою, людиною та природою, між окремими людьми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ологунлолува, К., А. Онориукпе, Ігор Анатолійович Кулик, Игорь Анатольевич Кулик, and Ihor Anatoliiovych Kulyk. "Способы адаптации передачи данных к уровню помех в канале связи." Thesis, Сумский государственный университет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65377.

Full text
Abstract:
Уровень помех в канале связи имеет случайных характер, приводящий к различной интенсивности потока ошибок. Это приводит или к существенному снижению производительности, или к избыточному использованию ресурсов телекоммуникационных систем, которые, как правило, рассчитаны на заданный уровень шума в канале. Таким образом, реализация способов адаптации в системах связи, позволяющих обеспечивать заданные уровни помехоустойчивости и производительности при изменении уровня помех в канале связи является актуальной задачей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Даниленко, Олександр Федорович, В. В. Скородєлов, and С. Ю. Ягнюков. "Побудова каналів передачі даних з використанням програмованих логічних інтегральних схем." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47162.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Канали передачі"

1

Зяблов, В., and В. Высокоскоростная передача сообщений в реальных каналах. Москва, 1991.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Николаев, Б. И. Последовательная передача дискретных сообщений по непрерывным каналам с памятью. М., 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Канали передачі"

1

Андрианова, Людмила Прокопьевна, Лилия Амировна Рябишина, and Владислав Евгеньевич Хуртов. "СПОСОБЫ ПЕРЕДАЧИ ИНФОРМАЦИИ ОТ ВОЛЬТДОБАВОЧНЫХ ТРАНСФОРМАТОРОВ 6 -20 КВ В SCADA СИСТЕМУ ПО БЕСПРОВОДНЫМ И ПРОВОДНЫМ КАНАЛАМ СВЯЗИ." In СПОСОБЫ ПЕРЕДАЧИ ИНФОРМАЦИИ ОТ ВОЛЬТДОБАВОЧНЫХ ТРАНСФОРМАТОРОВ 6 -20 КВ В SCADA СИСТЕМУ ПО БЕСПРОВОДНЫМ И ПРОВОДНЫМ КАНАЛАМ СВЯЗИ. ICSP «NEW SCIENCE», 2021. http://dx.doi.org/10.46916/22032021-1-978-5-00174-173-2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Канали передачі"

1

Шашин, А. Э., А. А. Белогаев, Е. М. Хоров, and А. Н. Красилов. "Адаптивный выбор параметров передачи данных в восходящем канале без запроса разрешения на передачу." In Информационные технологии и системы. Москва: Институт проблем передачи информации им. А.А. Харкевича РАН, 2020. http://dx.doi.org/10.53921/itas2020_73.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Карпухин, Е. О., and К. В. Мешавкин. "Поиск оптимальных параметров линейного сетевого кода для противодействия перегрузкам в телекоммуникационных системах." In Информационные технологии и математическое моделирование систем 2020. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.36581/citp.2020.38.42.011.

Full text
Abstract:
Разработана имитационная модель в среде Simulink для поиска оптимальных параметров линейного сетевого кода. В ней реализовано «узкое» место канала передачи данных, которое приводит к росту задержек и потерь пакетов. Для управления очередями реализованы алгоритмы RED и Tail drop. Оптимизации подвергаются параметры длина кодовой последовательности и корректирующая способность кода. Модель позволяет оценить вероятность потери пакета и определить скорость кода в зависимости от длины кодовой последовательности и корректирующей способности кода при воздействии трафика с различной интенсивностью нагрузки на сеть.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пивоваров, А. А., И. О. Ярощук, А. Н. Самченко, and А. Н. Швырев. "AN AUTONOMOUS LOW-FREQUENCY BROADBAND HYDROACOUSTIC EMITTING STATION." In Физики геосфер. Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.35976/poi.2020.42.29.009.

Full text
Abstract:
Разработана и изготовлена автономная низкочастотная широкополосная гидроакустическая излучающая станция с электромагнитным преобразователем, развивающая акустическое давление до 2400 Па (188 дБ), приведенное к расстоянию 1 метра от оси излучателя, в диапазоне частот 420–520 Гц (по уровню −3 дБ) и глубиной погружения до 500 м. Примененные технические решения позволяют использовать станцию для широкого круга океанологических исследований, а также при построении систем навигации подводных аппаратов и передачи данных по гидроакустическому каналу. An autonomous low-frequency broadband hydroacoustic emitting station with electromagnetic transducer has been developed and manufactured, for developing acoustic pressure up to 2400 Pa (188 dB) measured a distance of 1 meter from the axis of the emitter in the frequency range 420–520 Hz (at −3 dB level) and immersion depth up to 500 m. The applied technical solutions allow to use the station for a wide range of oceanographic studies, as well as when construction of navigation systems for underwater vehicles and data transmission on the hydroacoustic channel.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Канали передачі"

1

Проведение практической кибератаки на канал передачи данных цифровой подстанции. Стребкова, Т. В. Тучина, Д. С. Звада, П. А., June 2019. http://dx.doi.org/10.37493/2307-907x-2019-72-3-22-27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography