Academic literature on the topic 'Зловживання процесуальними правами'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Зловживання процесуальними правами.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Зловживання процесуальними правами"

1

ТКАЧУК, АНЖЕЛІКА. "Правова природа зловживань процесуальними правами у цивільному судочинстві та фіктивність процесуальних дій." Право України, no. 2018/02 (2018): 233. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2018-02-233.

Full text
Abstract:
Питання зловживання учасниками цивільного судочинства своїми процесуальними правами та зумовлена таким зловживанням фіктивність процесуальних дій залишається актуальною вже тривалий період часу, зважаючи на недосконалість чинного процесуального законодавства та низький рівень правової культури громадян. Метою статті є розкриття правової природи зловживання цивільними процесуальними правами, виокремлення і характеристика його ознак, а також формулювання дефініції цього поняття. Доведено, що фіктивність процесуальних дій при зловживанні правом проявляється у здійсненні процесуальних дій та функцій всупереч завданням і меті цивільного судочинства. Аргументовано, що зловживання правом не може розцінюватись як цивільно-правовий делікт, оскільки питання про кваліфікацію певних дій як зловживання правом і проблема деліктної відповідальності за шкоду, завдану такими діями, мають різну природу. Обґрунтовано, що, по-перше, міжгалузеве розуміння фіктивності дає змогу зробити висновок про неможливість зловживань у вигляді бездіяльності, по-друге, особа має усвідомлювати факт зловживання процесуальними правами і такі дії мають бути її свідомим вибором, а якщо ж особа не має незаконної мети, вчиняючи певні процесуальні дії, які за інших обставин могли б кваліфікуватись як зловживання процесуальними правами, то її дії не можуть визнаватися зловживанням процесуальними правами. Зловживання процесуальним правом характеризується такими ознаками: наявність в особи конкретного процесуального права на момент зловживання ним; усвідомлення особою факту зловживання процесуальним правом; може бути вчинене лише шляхом дії; формальна відповідність реалізації процесуальних прав вимогам закону, однак здійснення їх всупереч меті, з якою вони надані учасникам судочинства, а також всупереч завданням і меті цивільного судочинства; не є цивільно-правовим деліктом. Таким чином, зловживання процесуальним правом являє собою реалізацію процесуальних прав всупереч меті та завданням цивільного судочинства, а також меті наданих особі відповідних процесуальних прав, що тягне за собою фіктивність відповідних процесуальних дій, які завдають шкоди публічним інтересам в ефективному та справедливому здійсненні правосуддя у цивільних справах і приватним інтересам учасників справи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Капліна, Г. А., and Д. О. Лєонова. "ЗЛОВЖИВАННЯ ПРОЦЕСУАЛЬНИМИ ПРАВАМИ: ПУБЛІЧНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ." Актуальні проблеми права: теорія і практика, no. 1 (41) (May 20, 2021): 62–67. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2021-41-1-62-67.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовані публічно-правові наслідки зловживання процесуальними правами у цивільному судочинстві. Встановлено зв’язок між зловживанням сторонами процесуальними правами та нівелюванням деяких основних завдань судочинства. Робиться висновок, що проблема зловживання процесуальними правами повинна розглядатися не лише як порушення прав іншої сторони, але і як нанесення репутаційної та матеріальної шкоди судовій владі. Ключові слова: зловживання процесуальними правами, затягування цивільного процесу, недобросовісне користування процесуальними правами, публічно-правовий інтерес держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гарасимчук, Н. "ПОНЯТТЯ ТА ОЗНАКИ ЗЛОВЖИВАННЯ ПРОЦЕСУАЛЬНИМИ ПРАВАМИ АДВОКАТОМ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ." Юридичний вісник, no. 2 (July 6, 2021): 211–18. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i2.2175.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена з'ясуванню поняття «зловживання адвокатом процесуальних прав у криміналь­ному провадженні» як правового явища, яке негативно впливає на розвиток кримінального прова­дження, порушує (загрожує пору­шенням) права та/або законні інтереси інших учасників. При цьому ознаки вказаного поняття розглядаються як ті, що сформо­ вані як на позитивістському, так і природно-правовому підґрунті типу праворозуміння. Автор доходить висновку, що не всі із наявних у науковій доктрині ознаки вказаного поняття є сут- нісними за своїм змістом та дають змогу відмежувати таке від пра­вомірних діянь. Обґрунтовується невдалість поглядів на те, що злов­живання процесуальними правами є реалізацією норми права та діянням усупереч призначенню норми права. Втім автор наголошує на тому, що зловживання процесуальними пра­вами суперечить таким принципам, як добросовісність та розумність. У статті стверджується про необхідність відійти від наголосу на суб'єктивній стороні зловживання (умислі, необережності), а також з'ясування мети, якої намагається досягти адвокат, здійснюючи певне процесуальне право. Натомість автор вважає за необхідне сфокусу­ватись на наслідках таких діянь, що зумовлені зловживаннями проце­суальними правами, як бар'єрами на шляху до досягнення завдань кримі­нального провадження. Водночас автор доходить вис­новку, що не всі перешкоджання досягненню завдань кримінального провадження можуть свідчити про наявність зловживання про­цесуальними правами, а виключно ті, що створюють істотну пере­вагу інтересів особи, яка здійснює право, порівняно з іншими учасни­ками кримінального провадження, суспільством та державою, тобто проявляються у непропорційному перешкоджанні (загрозі перешкод­жання) досягненню завдань кримі­нального провадження, визначених у вітчизняному кримінальному про­цесуальному законі. У подальшому перспективними дослідженнями у межах окрес­леної тематики є класифікація зловживань, відмежування таких від суміжних понять, формування тактичних аспектів зловживань, а також комплексу виявлення та протидії таким діянням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Базилевський, С. "Зловживання процесуальними правами." Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. Серія. Юридичні науки, no. 5 (94) (2017): 13–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Тріпульський, Григорій Яковлевич, and Інна Михайлівна Іліопол. "СТРАТЕГІЯ І ТАКТИКА ЗАТЯГУВАННЯ ЦИВІЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ТА СПОСОБИ ПРОТИДІЇ." New Ukrainian Law, no. 5 (November 29, 2021): 22–28. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2021.5.3.

Full text
Abstract:
Затягування цивільного процесу та зловживання цивільними процесуальними права- ми є одними з найобговорюваних питань у науковому просторі цивільного процесуально- го права України. Багато років поспіль у судовій практиці існувала проблема порушення розумних строків розгляду справи, зокрема із причин затягування цивільного процесу. Велика кількість звернень громадян до Європейського суду з прав людини проти Укра- їни спричинила необхідність вирішення цієї проблеми та вдосконалення законодавства, запровадження нових інститутів і принципів та розроблення способів протидії затягуванню цивільного процесу. Затягування судового процесу як термін не має законодавчого закріплення, однак було предметом дослідження на практичному і теоретичному рівнях, особливо адвокатами та суд- дями, адже вони часто стикаються з такою проблемою. Затягування цивільного процесу є одним з інструментів використання цивільних процесу- альних прав із метою зловживання процесуальними правами. Але варто розмежовувати ці два поняття, виходячи з їхніх характерних ознак. Отже, метою написання статті є окреслення наявних способів затягування цивільного процесу та способів зловживання цивільними процесуальними правами з метою затягування цивільного процесу як основних видів процесуальних правопорушень, а також формування способів протидії цим негативним явищам цивільного судочинства. Окреслено механізми припинення затягування цивільного процесу та запобігання такому. Систематизація способів затягування цивільного процесу має теоретичне та практичне значення, адже сформовані висновки щодо способів протидії затягуванню цивільного про- цесу направлені на вдосконалення механізмів запобігання цивільним процесуальним право- порушенням, що сприяє ефективності здійснення цивільного судочинства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Рєзнікова, В. "Зловживання процесуальними правами: господарсько-процесуальний аспект проблеми." Слово Національної школи суддів України, no. 3 (4) (2013): 124–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Токарєва, К. С. "Правове регулювання протидії зловживанню правами у сфері медіації." Ірпінський юридичний часопис, no. 2(4) (April 5, 2021): 90–98. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154.2(4).2020.90-98.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню перспективних напрямів формування та вдосконалення правового регулювання протидії зловживанню правами у сфері медіації. Інститут медіації досі зустрічає чимало перешкод на шляху свого становлення в українському суспільстві. Зловживання процесуальними правами є негативним явищем, яке має місце у всіх видах судочинства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Штефан, А. "Зловживання цивільними процесуальними правами як процесуальний юридичний факт." Теорія і практика інтелектуальної власності, no. 2 (94) (2017): 62–70.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бобровник, О. "Зловживання процесуальними правами в цивільному процесі." Право України, no. 7 (2008): 27–29.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Базилевський, С. "Зловживання процесуальними правами в адміністративному процесі." Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. Серія. Юридичні науки, no. 2 (97) (2018): 70–81.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Зловживання процесуальними правами"

1

Ткачук, О. С. "Реалізація судової влади у цивільному судочинстві України: структурно-функціональний аспект." Thesis, 2016. http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/12096.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена дослідженню структурно-функціонального аспекту феномену судової влади в цивільному судочинстві як правової реальності в контексті інституційного механізму функціонування та багатофакторного впливу ЄКПЛ і практики ЄСПЛ на національний правопорядок, а також теоретичного дискурсу забезпечення ефективності правосуддя, розширення юстиціарної сфери приватного права та інститутів альтернативного вирішення спорів (АВС), їх інституалізації та взаємодії. Цивільно-процесуальна система (цивільний процес) розглядається як єдиний структурно-функціональний комплекс, інституційна система органів та процедур, правосуддя та суміжних процесуальних інститутів, яка поєднує в собі правосуддя у цивільних справах та різні способи АВС (третейське судочинство, медіацію, колаборативні процедури тощо). Доведено певну єдність ознак та принципів окремих способів АВС. Наголошено на необхідності приведення національної практики у відповідність до міжнародних стандартів у сфері захисту прав людини і громадянина. Проаналізовано тенденції удосконалення цивільного судочинства (цивільного процесу) з метою імплементації європейських правових цінностей. Досліджено основні ресурси судової влади: цивільну юрисдикцію, належні судові процедури, судове рішення з такою його якісною властивістю, як легітимність, а також визначено основні системоутворюючі фактори модернізації цивільного судочинства (цивільного процесу).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Зловживання процесуальними правами"

1

Верченкo, Aринa. "ЗЛОВЖИВАННЯ ПРОЦЕСУАЛЬНИМИ ПРАВАМИ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ: ВИЯВЛЕННЯ ТА ШЛЯХИ ПРОТИДІЇ." In MODALITĂȚI CONCEPTUALE DE DEZVOLTARE A ȘTIINȚEI MODERNE, chair М. Резникова. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/20.11.2020.v4.17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography