Academic literature on the topic 'Зло'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Зло.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Зло"

1

AlSaadi, Alaa. "Русские пословицы о добре и зле с эквивалентом в арабском языке." Al-Adab Journal, no. 145 (June 14, 2023): 41–50. http://dx.doi.org/10.31973/aj.v1i145.3888.

Full text
Abstract:
В данной статье рассматриваются один из видов фразеологизмов: пословицы и поговорки, в том числе русские пословицы о добре и зле с эквивалентом в арабском языке. Между двумя языками много общего в семантическом значении пословиц, что усиливает представление о добре и зле и сокращает культурный разрыв. На русском и арабском языках: Сатана — воплощение зла, и большинство пословиц призывают делать добро для достижения довольства и счастья.По мнению психологов, доброта делится на два вида: доброта разумная и доброта наивная. В русском и арабском обществах существует много пословиц, посвященных каждому из этих двух видов. Зависть, гнев, вражда и человеческое зло являются видами зла. Русские и арабские пословицы о добре и зле – предупреждение , совет и поощрение к служению человечеству. Следует отметить, что тема «Русские пословицы о добре и зле» решает проблему понимания переносного значения большинства пословиц, поскольку каждая из них имеет очень похожий арабский эквивалент предполагаемого значения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Nesprava, M. V. "Ідеї Алена Бадью щодо причин виникнення зла." Науково-теоретичний альманах "Грані" 19, no. 12(140) (November 15, 2016): 66. http://dx.doi.org/10.15421/1716141.

Full text
Abstract:
Встановлено, що, на переконання Алена Бадью, зло проявляє себе в ході здійснення суб’єктом того чи іншого процесу істини, як антипод істини, як перешкода її здійснення. За словами Алена Бадью, зло – це переривання істини під тиском особливих чи особистісних інтересів. З’ясовано, що, за класифікацією Бадью, породжувати істини здатні чотири родові процедури – політичне винайдення, поема, матема та любов. За теорією Алена Бадью, у процесу істини є три основні виміри, кожному з яких відповідає своє «ім’я» чи «фігура» зла. Перший вимір – це подія, яка примушує з’явитися «щось інше», ніж поточні ситуації, думки чи застиглі знання. В рамках даного виміру зло проявляє себе як «личина чи терор», що полягає в тому, аби стверджувати, що стан, який передував виникненню вищеназваної події, був чимось цінним. Другий вимір – це вірність, яка полягає в тому, щоб слідувати «імперативу події». В рамках даного виміру зло виступає як «зрада» і полягає в тому, що не збережено вірність. Третій вимір – це власне істина, яка вибудовує вірність. У цьому вимірі зло виступає як «катастрофа» і полягає в абсолютизації сили істини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Nesprava, Mykola. "Проблема насильства у християнській онтолого-аксіологічній парадигмі добра і зла." Multiversum. Philosophical almanac 1, no. 1 (March 31, 2020): 152–75. http://dx.doi.org/10.35423/2078-8142.2020.1.12.

Full text
Abstract:
У статті розкриті екзистенціальні причини насильства та визначені його сутнісні характеристики з позицій християнської онтолого-аксіологічної парадигми. Проаналізовані основні біблійні постулати щодо природи та сутності добра і зла. Представлено тлумачення добра як свободи, обмеженої лише Божими заповідями. Показано, що онтологічною передумовою виникнення проблеми добра і зла є діалектичне співвідношення двох чинників: Божого закону і людської свободи. Окреслені ключові позиції взаємозв’язку між злом, гріхом та насильством. Визначено, що гріх – це зловживання свободою, яке виражається у порушенні людиною Божих заповідей, тобто це свідомий вибір на користь зла. Встановлено, що першопричиною насильства було гріхопадіння, а існування насильства у сучасному світі зумовлено зневірою. Виявлено відмінність у трактуванні та оціненні насильства. Показано, що у Старому заповіті насильство розглядається не лише як зло, а й як необхідне покарання за гріх або справедлива помста. Напроти, християнська онтолого-аксіологічна парадигма, визнаючи у певних випадках припустимість насильства для боротьби з конкретними проявами гріховного зла, постулює ненасильство як моральний обов’язок. Дана позиція базується на євангельських заповідях, за якими добро означає любов, милосердя і прощення. Із цієї позиції проведено порівняння концепції непротивлення злу насильством та концепції допустимості силового спротиву. Розкрито значення умовиводу християнських філософів, що лише перемога над злом у своїй душі відкриває людині можливість справедливого застосування сили. З’ясовано, що проблема насильства набуває особливої складності внаслідок суб’єктивності оцінки добра і зла як соціальних явищ. Аргументована наявність сутнісної диференціації між гріховним і негріховним насильством. Запропоновані критерії, за котрими насильство слід класифікувати як негріховне. Доведено, що насильство, ґенеза якого онтологічно пов’язана зі злом, втім, може бути визначене як негріховне та мати певне виправдання з позицій християнської аксіології якщо воно: по-перше, має характер попередження або протидії, а не помсти; по-друге, не принижує гідність людини; по-третє і головне, скероване вищими постулатами любові, а не боротьбою за матеріальні цінності або соціально-політичні чи релігійні ідеали як такі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гомыранов, Илья. "Доктор зло." Вокруг света, no. 11 (2938) (2018): 98–103.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дзейтова, Х. Б., Ф. А. Тамбиева, and С. С. А. Юсупова. "КОННОТАТИВНЫЕ ЭЛЕМЕНТЫ КОНЦЕПТОВ «ДОБРО» И «ЗЛО» В РУССКОЙ И ФРАНЦУЗСКОЙ ЛИНГВОКУЛЬТУРАХ." Известия Чеченского государственного университета, no. 4/24 (October 27, 2021): 107–11. http://dx.doi.org/10.36684/12-2021-24-4-107-111.

Full text
Abstract:
В данной статье рассматриваются понятия добра и зла, которые сопровождают человека на протяжении всей его жизни. Великие человеческие ценности (мораль, право, этика, общительность, любовь к ближнему, стремление к самосовершенствованию, склонность любить добро) проистекают из способности оценивать наши поступки, и без «изобретения зла» человечество не смогло бы оценить добро. Таким образом, добро и зло являются универсальными для всех лингвокультур понятиями и всегда находятся в центре внимания исследователей, в чем нам видится актуальность данной статьи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Загородній, В. "Зло, яке слід подолати." Вісник прокуратури, no. 1 (2002): 84–87.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мельников, Л. "Нанотехнологии : благо или зло?" Свет, no. 10 (2009): 18–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мельников, Л. "Нанотехнологи: благо или зло." Наука и религия, no. 2 (2010): 10–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Сабанадзе, Ю. "Лобізм: зло чи необхідність." Трибуна, no. 1/2 (2008): 22–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сабанадзе, Ю. "Лобізм: зло чи необхідність." Трибуна, no. 1/2 (2008): 22–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Зло"

1

Паливода, В. В. "Реклама блогерів – добро чи зло?" Thesis, Київський національний універститет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/12792.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хвостик, Ю. С., Svitlana Oleksiivna Shvachko, Светлана Алексеевна Швачко, and Світлана Олексіївна Швачко. "Англомовні прислів’я у межах відношень субпарадигм добро і зло." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46695.

Full text
Abstract:
Вивчення феномену прислів’я є актуальним з огляду на їх адгерентність до народної творчості, мов та субмов. Прислів’я вважаються чинником соціалізації та модальної стандартизації мовленнєвої поведінки нації. Наскрізною темою цієї ендозони є превалювання добра і негація зла у людському соціумі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Борыгин, Денис. "Имеет ли человек право на месть?" Thesis, НТУ "ХПИ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15447.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коленов, Николай, and Елена Полтавцева. "О чистоте разума." Thesis, НТУ "ХПИ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15495.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шураев, И. "Проблема убийства в современной философии." Thesis, НТУ "ХПИ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15620.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кашкарова, Т. "Экзистенция современного человека на примере романа Альбера Камю "Чума"." Thesis, НТУ "ХПИ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15489.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Воронько, А. В. "Лексико-семантичний та перекладацький аспекти концептів ДОБРО і ЗЛО в сучасному англомовному дискурсі фентезі." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75422.

Full text
Abstract:
Тема: Лексико-семантичний та перекладацький аспекти концептів ДОБРО і ЗЛО в сучасному англомовному дискурсі фентезі Мета: дослідити лексико-семантичний та перекладацький аспекти концептів ДОБРО і ЗЛО у романі «Добрі передвісники» Террі Пратчетта та Ніла Геймана, а також застосування когнітивно-дискурсивного аналізу для навчання художнього перекладу у закладах вищої освіти. Теоретичне значення: У роботі проаналізовано основні теоретичні засади дослідження концепту. Визначається сутність поняття «концепт» у когнітивно-дискурсивній парадигмі лінгвістики. Розглядається художній дискурс як феномен сучасної лінгвістики. Аналізуються способи адекватного перекладу, а саме перекладацькі трансформації. Робиться спроба системного опису та структуризації концептів ДОБРО і ЗЛО у романі «Добрі передвісники» Террі Пратчетта та Ніла Геймана.
Тема: Лексико-семантический и переводческий аспекты концептов ДОБРО и ЗЛО в современном англоязычном дискурсе фэнтези Цель: исследовать лексико-семантический и переводческий аспекты концептов ДОБРО и ЗЛО в романе «Благие знамения» Терри Пратчетта и Нила Геймана, а также применение когнитивно-дискурсивного анализа для обучения художественного перевода в учреждениях высшего образования. Теоретическое значение: В работе проанализированы теоретические основы исследования концепта. Определяется сущность понятия «концепт» в когнитивно-дискурсивной парадигме лингвистики. Рассматривается художественный дискурс как феномен современной лингвистики. Анализируются способы адекватного перевода, а именно переводческие трансформации. Делается попытка системного описания и структурирования концептов ДОБРО и ЗЛО в романе «Благие знамения» Терри Пратчетта и Нила Геймана.
Title: Lexical-semantic and Translation Aspects of the Concepts GOOD and EVIL in Modern English Fantasy Discourse Goal: to explore the lexical-semantic and translation aspects of the GOOD and EVIL concepts in Terry Pratchett and Neil Gaiman's “Good Omens”, as well as the application of cognitive-discursive analysis to teaching literary translation in higher education institutions. Theoretical meaning: identification of the basic theoretical foundations of the concept research. The essence of the “concept” is determined in the cognitive-discursive paradigm of linguistics. Artistic discourse is considered as a phenomenon of modern linguistics. The methods of adequate translation are analyzed, namely translation transformations. An attempt is made to systematically describe and structure the concepts of GOOD and EVIL in the novel “Good Omens” by Terry Pratchett and Neil Gaiman.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Вакерин, П. "Трансформация ценностей в современном обществе." Thesis, НТУ "ХПИ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/7328.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Александрович, Тетяна Зігфридівна. "Розуміння добра і зла в українській літературі ХVІІ ст." Thesis, Посвіт, 2015. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/2627.

Full text
Abstract:
У роботі досліджується одвічний діалог між добром і злом в інтерпретації українських барокових письменників. Авторка розглядає крізь призму проблеми добра і зла суперечливість почуттів і бажань, яку зосереджено у внутрішньому світі людини Бароко.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Овсянко, Олена Леонідівна, Елена Леонидовна Овсянко, Olena Leonidivna Ovsianko, Владислава Сергіївна Куліш, Владислава Сергеевна Кулиш, and Vladyslava Serhiivna Kulish. "Семантична дистанція як засіб аналізу лексичних номінацій (на прикладі GOOD, EVIL, SILENCE)." Thesis, Lublin Science and Technology Park S.A, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/57372.

Full text
Abstract:
Полярні ідеї, образи, явища, на зразок Життя – Смерть, Любов – Ненависть, Дружба – Ворожнеча, Мовчання - Говоріння, Добро − Зло є базовими одиницями гетерогенних дискурсів.
Полярные идеи Жизнь – Смерть, Любовь – Ненависть, Дружба – Вражда, Молчание - Говорение, Добро - Зло являются базовыми единицами гетерогенных дискурсов.
Polar dichotomies Life – Death, Love – Hate, Friendship – Hostility, Silence - Talking make the basic units of heterogeneous discourses.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Зло"

1

Баграт, Людмила. Зло. Львів: Кальварія, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Батай, Ж. Литература и зло. Москва: МГУ, 1994.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Батай, Ж. Литература и зло. Москва: МГУ, 1994.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Абдуллаев, Ч. Зло в имени твоем, женщина. Ростов-на-Дону: Проф-Пресс, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Устинова, Т. Большое зло и мелкие пакости. Москва: ЭКСМО, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Титов, Владислав Андрійович. Усім смертям на зло... . Життя прожити. Київ: Молодь, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Титов, Владислав Андрійович. Усім смертям на зло... . Життя прожити. Київ: Молодь, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Скрипник, А. П. Моральное зло в истории этики и культуры. Москва: Политиздат, 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Полякова, Татьяна. Любовь очень зла. Москва: ЭКСМО-Пресс, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Полякова, Татьяна. Любовь очень зла. Москва: ЭКСМО-Пресс, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Зло"

1

Новік, С. "ДИСЦИПЛІНА «ОСНОВИ ПРОФЕСІЙНИХ ВІДНОСИН В ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ» ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІОНАЛІЗМУ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА." In Теоретико-методичні аспекти викладання компонентів освітніх програм у системі підготовки магістрів у педагогічних закладах вищої освіти, 409–42. Видавництво Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, 2023. http://dx.doi.org/10.33989/pnpu.279.c661.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ордіна, Л. "МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРОТВОРЧОГО СЕРЕДОВИЩА ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.01.

Full text
Abstract:
Формування культуротворчого середовища у закладі вищої освіти – один з ефективних напрямів удосконалення якості фахової підготовки студентів. У дослідженні розглянуто передумови виникнення феномену «культуротворче середовище», його становлення у педагогічній освіті, визначено поняття «культуротворче середовище закладу вищої освіти», окреслено структуру і функції, що обумовлюють продуктивність освітньо-виховної діяльності ЗВО, розглянуто сутність середовищного підходу, як методологічної основи формування КТС ЗВО, обґрунтовано ряд принципів, які визначають суттєві вимоги до формування культуротворчого середовища закладу вищої освіти, слугують опорою його практичної реалізації і передбачають творчу самореалізацію особистості в культурному житті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лапутько, А. В. "«Антикорупція та доброчесність» в медичних ЗВО України." In АКТУАЛЬНИЙ ФІЛОСОФСЬКИЙ ДИСКУРС: ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ЗМІНИ В УМОВАХ ВІЙНИ, 16–17. Liha-Pres, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-348-7-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Макалюк, І. В. "РЕЙТИНГ ЗВО ТА ЙОГО ВПЛИВ НА ІМІДЖ." In Формування іміджу закладу освіти на основі сучасних комунікаційних технологій. Publishing house “Liha-Pres”, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-306-7-36.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Солнцев, С. О., and Ж. М. Жигалкевич. "КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ ЗВО НА ОСНОВІ ІНТЕРНЕТ-КОМУНІКАЦІЙ." In Формування іміджу закладу освіти на основі сучасних комунікаційних технологій. Publishing house “Liha-Pres”, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-306-7-51.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

МЕЖОВ, О. "ПРАКТИЧНИЙ КУРС УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В СИСТЕМІ ЛІНГВІСТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН ЗВО." In ЗАПОРІЗЬКІ ФІЛОЛОГІЧНІ ЧИТАННЯ, 63–66. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-262-6-20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Коляденко, С. М. "Технологія соціальної роботи зі студентською молоддю в умовах ЗВО." In ПЕДАГОГІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, 225–58. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-241-1-9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Smorodska, Maryna, Vitalii Smorodskyi, and Oksana Tsuranova. "ФОРМУВAННЯ ГОТОВНОСТI СТУДЕНТIВ ПЕДAГОГIЧНИХ ЗВО ДО IНСТРУМЕНТAЛЬНО-ВИКОНAВСЬКОЇ ДIЯЛЬНОСТI." In CROSS-CULTURAL STUDIES IN HIGHER SCHOOL PEDAGOGY, 838–62. OKTAN PRINT, 2024. http://dx.doi.org/10.46489/ccsihsp-23-28.

Full text
Abstract:
The article examines the problem of forming the readiness of students of pedagogical higher education institutions for instrumental and performing activities, which is relevant for modern music and pedagogical science. The author notes that this problem is particularly important for the theory and practice of learning to play an instrument, since playing in front of an audience takes place not only in a tense emotional environment, but also in a mode of constant activity, which causes the danger of unjustified losses of the artistic and figurative content of works. In order to avoid scientific disagreements regarding the interpretation of the main concept, its author's definition is proposed: it is a controlled process that involves a positive attitude towards the profession, interest in it; formation of knowledge and ideas about the features and conditions of professional activity, acquisition of systematic theoretical knowledge, methods and techniques of its implementation; the presence of artistic and creative skills necessary for the performance of work duties. The readiness of students-instrumentalists for performing activities contributes to professional excellence, gives the opportunity to a young teacher-musician to effectively perform professional duties. It has been proven that the formation of the readiness of students of pedagogical higher education institutions for instrumental and performing activities will be facilitated by the provision of the following pedagogical conditions: the implementation of the special course «Forming the readiness of students for instrumental and performing activities», during the study of which students of higher education have the opportunity to acquire knowledge, develop skills, personal qualities, that are necessary for the professional performance of musical works in particular and for future professional activity in general; stimulating the creative independence of future pianists in the educational environment of the IHE, which is focused on the organization of independent creative shows and concert performances with further performing and artistic self-analysis of the interpretation of the work.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Найда, Р. Г. "Зміст методичної підготовки майбутніх вихователів ЗДО в межах контекстного навчання." In ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ В СУЧАСНИХ УМОВАХ, 76–80. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-261-9/20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Русалкіна, Л. Г. "Складники англомовного професійного спілкування здобувачів вищої освіти в медичному ЗВО." In ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ В СУЧАСНИХ УМОВАХ, 36–38. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-261-9/09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Зло"

1

Мазепова, О. В. "Дихотомія добро-зло в давньоіранському мовно-культурному просторі." In PHILOLOGICAL SCIENCES, INTERCULTURAL COMMUNICATION AND TRANSLATION STUDIES: THEORETICAL AND PRACTICAL ASPECTS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-039-1-45.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Семений, А. Т. "HEALTH AS A VALUE. VALUE-BASED HEALTH COACHING." In Антология российской психотерапии и психологии. Crossref, 2023. http://dx.doi.org/10.54775/ppl.2023.51.40.002.

Full text
Abstract:
Мировая медицинская наука и практика, а также ее философия, методология и в целом медицинская парадигма уже многие годы находится в кризисе. Несмотря на все успехи медицины как системы, популяция в целом, имеет негативную тенденцию, как в смысле роста заболеваемости по многим классам, так и снижения рождаемости. Очевидно, что обвинять медицину в этом социальном явлении будет не вполне корректно, но надо признать, что в центре медицины как института, находится не здоровье, а болезнь, диагноз. Вся экономика, статистика и методология медицины крутится вокруг болезни. Т.е. налицо болезнецентрический (патоцентрический) подход. А что находится в центре внимания то по факту и является ценностью. Фактически вся медицина находится на игле фарминдустрии и зависима от нее, по крайней мере ее терапевтическая ветвь. Предлагается концепция сознательной медицины, в центре которой находится здоровый человек. Здоровье должно стать не номинальной, декларируемой ценностью, но критерием и индикатором качества медицинской службы. И наряду с лечением, которое имеет дело с уже состоявшимся фактом болезни, в приоритете должна находиться профилактическая компонента, просветительская деятельность и применяться коучинг здоровья. Последний основан на ценностно-оирентированном подходе, где болезнь воспринимается не как зло, с которым надо бесконечно бороться, а как урок, который надо декодировать, расшифровать его смысл. Такой подход в корне меняет существующую медицинскую парадигму с ее историей болезни, где больной рассматривается как объект манипуляции, на новый подход, именуемый сознательная медицина, где пациент с врачом являются равноправными партнерами в достижении результата. В этом подходе модифицируется роль врача и расширяется его функционал, а также придется менять всю систему образования и кадровую политику в связи с тем, что врач становится истинно лекарем, врачующим не только тело, но и душу, не говоря уже о психике, таким образом медицинская наука и практика становится не сферой услуг с ее вечными проблемами и заслуженной критикой, а привлекательной для всех сферой оздоровления, обучения и воспитания нового человека.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Товт, Ірина Семенівна. "Культорологічний підхід до викладання української мови та літератури у ЗВО." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-75-78.

Full text
Abstract:
У тезах розглядається культурологічний підхід до викладання української мови та літератури у ЗВО. Акцентується увага на особливостях викладання дисциплін філологічного циклу у вищому навчальному закладі. Звертається увага на певні недоліки у викладанні української мови та літератури у закладі вищої освіти, досліджується поліфункціональність української мови та літератури у ЗВО. Ключові слова: культурологічний підхід, українська мова, культурологія, українська література, вищий навчальний заклад.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чубань, Т. В., and Л. В. Кардаш. "Вивчення підрядних словосполучень у ЗВО." In PHILOLOGICAL SCIENCES, INTERCULTURAL COMMUNICATION AND TRANSLATION STUDIES: AN EXPERIENCE AND CHALLENGES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-073-5-2-49.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Фоменко, Тетяна Миколаївна. "Розвиток медіаграмотності у ЗВО України." In Протидія дезінформації в умовах російської агресії проти України: виклики і перспективи. Наук.-дослід. ін-т публ. політики і соц. наук, 2023. http://dx.doi.org/10.32782/ppss.2023.1.44.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Борова, Т. А., and Ян Сісі. "Оцінювання результативності діяльності викладача ЗВО." In ІННОВАЦІЙНІ НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ У ГАЛУЗІ ПЕДАГОГІКИ ТА ПСИХОЛОГІЇ. Liha-Pres, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-310-4-34.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мельничук, Юлія, and Іванна Саланда. "ПОЗИТИВНІ ПРАКТИКИ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ЗВО." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v4.45.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кучерова, О. О., and Л. О. Нестеренко. "Способи вдосконалення комунікативної компетентності викладача ЗВО." In PEDAGOGY, PSYCHOLOGY AND TEACHING METHODS: INTERNATIONAL EXPERIENCE. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-114-5-50.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гачак-Величко, Л. А., О. В. Ролюк, and О. С. Капінус. "Психологічний феномен професійного вигорання викладачів ЗВО." In PEDAGOGY, PSYCHOLOGY AND TEACHING METHODS: INTERNATIONAL EXPERIENCE. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-114-5-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

С.Я., Король. "Перспективи дистанційної освіти у ЗВО України." In ТУРИЗМ ХХІ СТОЛІТТЯ: ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ ТА ЦИВІЛІЗАЦІЙНІ ЦІННОСТІ. Київський національний торговельно-економічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31617/k.knute.2019-04-12.75.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Зло"

1

Козлов, А. В. Духовні константи жанрів у драматургії. Акцент, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4902.

Full text
Abstract:
Досліджено особливості драми, що є найпоширенішим кількісно і найнестабільнішим естетично жанром драматургії, вона фактично не має й не може мати дійсно неминучих, закономірних, повних і остаточних стабільних результатів перемоги добра над злом (чи навпаки). Доведено, що у драмі сам зміст категорій “добро” та “зло” (як критерій процесу визначення добротворчої чи злотворчої спрямованості помислів і дій драматичних персонажів і як критерій визначення героя та антигероя драми, позитивних та негативних її дійових осіб) частіше всього носить особистісний, клановий чи класовий; національний, расовий, але дуже рідко – загальносуспільний, ще рідше – загальнолюдський характер.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Каневська, Ольга Борисівна, and О. Н. Глущенко. Особенности лексической репрезентации ценностных категорий в художественной картине мира А. Городницкого. КДПУ, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5874.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано особливості використання лексичних репрезентатів ціннісних категорій у художній картині світу О. Городницького. Проведений аналіз поетичних текстів засвідчив, що підґрунтям ціннісної картини світу автора є дуалістичний підхід к світу загалом, дихотомія «добро – зло». Установлено, що безпосередніми виразниками смислової специфіки визначеної дихотомії є окремі, системно співвіднесені один з одним структури, як-от: «правда – неправда», «щастя – біда», «життя – смерть», «батьківщина – чужина», «радість – смуток» тощо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Булыга, Н. А. Языковая специфика прозы Кира Булычева. КДПУ, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5973.

Full text
Abstract:
У статтi описано мовну специфiку прози Кира Буличова. Установлено, що письменник умiло використовує увесь арсенал лексико-стилiстичних засобiв мови. Кожне слово є значущим i вагомим. Навiть складнi поняття пояснюються весело, доступно. Активно застосовуються антонiми та синонiми, оцiнна та стилiстично забарвлена лексика, а також виразнi засоби фразеологiї. За їх допомогою автор характеризує своїх персонажiв, оцiнює їх, малює художню реальнiсть, пояснює читачам новi слова та складнi поняття, створює комiчний ефект, веде мову про Добро та Зло.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мохначова, Ольга Вікторівна. Ключи к смысловому пространству текста постмодернистского романа (Э. Берджесс "Заводной апельсин"). КДПУ, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6019.

Full text
Abstract:
У статтi розглядається своєрiднiсть роману Ентонi Берджесса «Механiчний апельсин» з точки зору знайдених у ньому постмодернiстських стратегiй, зокрема, проаналiзовано специфiку побудови смислового простору тексту за допомогою його полiжанрових особливостей, iнтертекстуальних вiдсилань, моделювання героя як смислову конструкцiю, на якiй перевiряється iдея абсолютної свободи i етичного свавiлля. Роман розглянуто як художнiй експеримент, в якому в постмодернiстському ракурсi поставленi принциповi для сучасного суспiльства питання про взаємовiдносини особистостi i суспiльства, про добро i зло, про допустимi межi насильства i свободи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Марчик, Валентина Іванівна. Готовність випускників ЗВО до працевлаштування за спеціальністю. Донбаський державний педагогічний університет, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4281.

Full text
Abstract:
В роботі досліджували наміри працевлаштування за фахом випускників бакалаврату, які навчаються за спеціальністю «Середня освіта (Фізична культура)» з додатковою спеціалізацією «Спортивний туризм». Наявність трудового досвіду в сфері фізичної культури зазначили 59% випускників, в інших сферах 26%, відсутність трудового досвіду 15%. Готовність випускників бакалаврату при отримані диплому працювати за отриманою ними спеціальністю встановлено у 85% досліджуваних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Марчик, Валентина Іванівна. Компоненти здоров’я першокурсників ЗВО в цілісній моделі. Криворізький державний педагогічний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2849.

Full text
Abstract:
Дослідження компонентів здоров’я студентів І курсу ЗВО показало, що фізичне здоров’я в цілісній моделі складає 36%, психічне здоров’я – 34%, а моральне здоров’я – 30%. Комплекс заходів спрямований на підвищення рівня морального (соціального) здоров’я буде сприяти підвищенню ефективності процесу укріплення здоров’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лисоконь, Ілля Олександрович. Техніко-технологічна складова організаційного управління освітніми інвестиціями університету. Криворізький державний педагогічний університет, 2023. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/7063.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі розвитку вітчизняної вищої освіти чітко прослідковуються ряд взаємопов’язаних проблем, що напряму стосуються управлінської діяльності керівної ланки. Однією з таких нагальних проблем варто визначити управління освітніми інвестиціями ЗВО, що є невід’ємною складовою ефективного менеджменту як окремого закладу освіти, так і всієї галузі в цілому. Важливим аспектом у формуванні самого поняття інвестиційного мікроклімату, особливостей його створення та залучення інвесторів стала перебудова вітчизняної освітньої архітектури за стандартами Європейського Союзу. Вже зроблено багато важливих кроків на шляху до євроінтеграції: прийнято ряд нормативно-правових актів, здійснено реформування освітніх закладів, упорядковано кваліфікаційні вимоги до випускників ЗВО, менеджмент отримав автономію тощо. Проте все залишається актуальним для обговорення в наукових колах питання визначення особливостей організаційного управління ЗВО, зокрема й освітніми інвестиціями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Калугін, Руслан Юрійович. Результати опитування щодо змісту та технологій змішаного навчання. КЗВО «ДАНО» ДОР», September 2022. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/8498.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Моісеєнко, Михайло Вікторович. Комбінований підхід при вивченні масивів та підпрограм у програмуванні. СумДПУ імені А. С. Макаренка, November 2022. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/7035.

Full text
Abstract:
У тезах доповіді розглядаються практичні особливості викладання дисципліни "Програмування" у педагогічному ЗВО для майбутніх вчителів інформатики. Описується методика використання комбінованих завдань з декількох тем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лов'янова, І. В., Д. С. Дмитрієв, Р. Ю. Шпонька, and А. В. Краснощок. ІКТ у підготовці фахівців соціономічних професій. [б. в.], 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2372.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є виокремлення засобів ІКТ ефективних у підготовці фахівців соціономічних професій. Задачами дослідження є аналіз можливостей засобів ІКТ у створенні умов формування компетентних фахівців соціономічних професій на прикладі підготовки майбутніх учителів математики. Об’єктом дослідження є засоби ІКТ у навчанні студентів ЗВО. Предметом дослідження є використання засобів ІКТ в процесі формування компетентності майбутніх фахівців соціономічних професій на прикладі підготовки майбутнього вчителя математики. В роботі проведено аналіз, узагальнення та систематизація досліджень з проблеми використання засобів ІКТ у навчальній діяльності студентів ЗВО, виконано експериментальне виконання студентами курсових проектів з методики навчання математики із залученням засобів ІКТ. Для оцінки ефективності засобів ІКТ у підготовці фахівців соціономічних професій заплановано проведення педагогічного експерименту. Результати дослідження планується узагальнити рекомендації щодо використання засобів ІКТ у підготовці компетентних фахівців соціономічних професій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography