To see the other types of publications on this topic, follow the link: Захворювання онкологічні.

Journal articles on the topic 'Захворювання онкологічні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Захворювання онкологічні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Загородній, О. "Принципи медичної діагностики злоякісного раку шкіри людини за допомогою штучних нейронних мереж." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 40 (September 19, 2020): 31–36. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2020-40-05.

Full text
Abstract:
Наведено принципи медичної діагностики онкологічних захворювань шкіри людини за допомогою штучних нейронних мереж. Розкрито аспекти розвитку штучного інтелекту, які дозволяють створювати на базі біологічних підходів інтелектуальні системи в різних областях застосування. Охарактеризовано етапи онкологічної діагностики, які є обов’язковими та мають фундаментальний вплив на подальше лікування пацієнта у разі діагностування злоякісного раку шкіри, результатом кожного з етапів є клінічний діагноз, морфологічний діагноз та патоморфологічний діагноз. Окреслено поняття меланоми та особливості її розвитку. Досліджено алгоритми автоматизованого комп'ютерного аналізу дерматологічних зображень, які забезпечують допомогу лікарям у постановці діагнозу та сприяють підвищенню точності діагностики. Розроблено структурну схему діагностування онкологічних захворювань шкіри людини за допомогою штучних нейронних мереж. В основі завдання диференціації патологій шкірних покривів людини лежить умовний поділ на 4 частини для вирішення завдань бінарної класифікації. Підкреслено, що навчання штучної нейронної мережі відбувається за допомогою наборів даних. Наголошується, що враховуючи завдання бінарної класифікації, у кожному напрямку застосування, наборам даних присвоюються мітки класу нуль та один, представлені у вигляді масиву. У статті розроблено детальний алгоритм, наведений у вигляді блок-схеми, здатний здійснювати постановку остаточного медичного діагнозу щодо захворювання шкіри на онкологічні патології за допомогою штучної нейронної мережі. Описаний алгоритм розроблений на основі штучних нейронних мереж, навчених вирішувати завдання бінарної класифікації. Результатом роботи штучної нейронної мережі є висновок приналежності вхідного значення до класів, на яких описана нейромережа проходила етап навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kobys, V. L., O. M. Kliusov, and S. P. Zavertylenko. "Досвід застосування центрального венозного катетера Бровіак у дитячій онкологічній практиці." EMERGENCY MEDICINE, no. 3.66 (June 4, 2015): 89–90. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.3.66.2015.79373.

Full text
Abstract:
У статті наведено клінічний досвід застосування центрального венозного катетера (ЦВК) Бровіак у 80 дітей, хворих на онкологічні захворювання. Показано, що ризик катетер-асоційованих інфекцій кровотоку (КАІК) становить 1,1 на 1000 катетеро-днів, що є порівнянним із даними розвинутих країн. Проаналізовані ускладнення під час використання катетера, відпрацьована методика ведення хворих із КАІК.Отримані дані свідчать про безпечність та доцільність застосування ЦВК типу Бровіак у дітей, хворих на онкологічні захворювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Новіцька, К. В. "Онкологічні захворювання населення Кіровоградської області: масштаби, тенденції, чинники." Часопис картографії, Вип. 15 , ч. 2 (2016): 102–12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Zhyvytsia, D. H. "ВІЛ-ІНФЕКЦІЯ І СТАРІННЯ: НОВА ПРОБЛЕМА В ЕРУ ЕФЕКТИВНОЇ АНТИРЕТРОВІРУСНОЇ ТЕРАПІЇ." Інфекційні хвороби, no. 3 (November 29, 2019): 4–9. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2727.2019.3.10629.

Full text
Abstract:
Після запровадження ефективної антиретровірусної терапії у світі значно зросла частка літніх пацієнтів з ВІЛ-інфекцією. Сьогодні 27 % ВІЛ-інфікованих пацієнтів у Західній Європі та США віком від 50 років. В Україні кількість та відсоток цих пацієнтів також поступово збільшуються. Постійне застосування антиретровірусної терапії сприяло різкому зменшенню захворюваності на опортуністичні інфекції та дозволило пацієнтам з ВІЛ жити довше. Стійка активація імунітету та хронічне запалення, яке зазвичай характеризує імунологічне старіння, є важливим фактором для розвитку супутніх захворювань у пацієнтів з ВІЛ-інфекцією. Біологічні процеси, які співвідносяться зі старінням, відбуваються раніше у дорослих ВІЛ-інфікованих пацієнтів. Важливі супутні захворювання, що з’являються з віком (метаболічний синдром, нейро­когнітивні розлади, серцево-судинні захворювання, остеопороз, синдром старечої астенії і онкологічні захворювання), є більш поширеними у ВІЛ-інфікованих, ніж у ВІЛ-неінфікованих осіб. У цьому огляді буде розглянуто роль імунної активації і хронічного запалення в розвитку найважливіших, асоційованих зі старінням захворювань у ВІЛ-інфікованих пацієнтів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Якимчук, В., В. Зубчук, and О. Носовець. "ПРОГРАМНО-АПАРАТНИЙ КОМПЛЕКС ДІАГНОСТИКИ ЕКСПІРАТОРНИХ ПРОБ ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ." Біомедична інженерія і технологія, no. 5 (May 12, 2021): 32–43. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2021.5.231229.

Full text
Abstract:
Проаналізовано тенденції розвитку методів і засобів ранньої діагностики онкологічних захворювань. Показано, що успіх лікування онкохворих великою мірою залежить від своєчасного виявлення цієї патології. Оскільки онкологічні захворювання виявляються у все більшої кількості населення і не лише на території України, але й за її межами. Наукові дослідники з усього світу намагаються розробити та віднайти метод діагностики, який на етапі появи онкоклітин сигналізуватиме про необхідність обширного медичного огляду. Обґрунтовано необхідність створення скринінгових систем, що забезпечують експрес-діагностику патологій для реалізації масових профілактичних обстежень. Запропоновано, у якості датчиків, використовувати набір селективних газоаналізаторів амперметричного типу, що мають достатню чутливість і не вимагають витратних матеріалів для їх відновлення. Розроблено програмно-апаратний комплекс для аналізу експіраторних проб пацієнтів на основі сенсорів O2, NH3, CO2, NO, NO2, H2S, HF. Приведено результати обстеження групи хворих раком легень та контрольної групи (умовно здорових). Проаналізовано статистику результатів вимірів концентрацій газових компонентів у видиху обстежуваних, яка підтвердила можливість виявлення раку легень на основі хімічного аналізу експіраторних проб. До статистичних результатів включено сім записів від електрохімічних сенсорів, стать, вік, вага, наявність симптомів або інших хронічних захворювань обстежуваного. За результатами проведеного дослідження встановлено три основних хімічних елемента, які сигналізують про наявність ракових клітин в організмі пацієнта. Завдяки цьому стало можливим далі розвивати запропонований метод та підбирати інші хімічні елементи, які можуть вказувати на наявність онкоклітин у людини. Таким чином, є підстави стверджувати про актуальність підбору хімічних компонентів, які є в експіраторному повітрі людини, для виявлення інших захворювань, таких як цукровий діабет, цироз печінки, серцево-судинні захворювання тощо. Ключові слова: онкологія, електронний ніс, селективні газові сенсори, статистичний аналіз, профілактика раку
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Krivonis, T. G., and I. V. Zhulkevych. "ГЕНДЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНИХ ФЕНОМЕНІВ У ОНКОЛОГІЧНИХ ПАЦІЄНТІВ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 1 (May 6, 2020): 115–19. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2020.v.i1.11078.

Full text
Abstract:
Онкологічне захворювання спричиняє значні зрушення у психічному функціонуванні пацієнтів, що проявляється як донозологічними психічними реакціями та феноменами, так і клінічно вираженими психічними розладами. Мета – вивчити особливості прояву клініко-психологічних феноменів у онкологічних пацієнтів залежно від статі. Матеріал і методи. На основі інформованої згоди у спеціалізованих медичних закладах м. Вінниці, що надають онкологічну допомогу, було обстежено 286 онкологічних пацієнтів, з них 174 жінки (ГЖ) та 114 чоловіків (ГЧ). Хворих досліджували на різних етапах перебігу онкопатолоії, а саме, при першому зіткненні з захворюванням – 78 жінок та 51 чоловік та при поверненні хвороби – 96 осіб жіночої та 63 – чоловічої статі. Результати. Структура клініко-психологічних феноменів у чоловіків та жінок була подібною та розподілялася наступним чином: феномен «поділу життя» (80,5 % у ГЖ та 81,6 % у ГЧ), «нового початку» (відповідно 79,3 % та 78,1 %), «сортеру» (69,5 % та 60,5 %), «маятника» (39,1 % та 33,3 %), «екстерналізації» (22,4 % та 24,6 %), «децентралізації» (20,7 % та 24,6 %) та «індукції» (18,4 % та 17,5 %). У жінок виявлено схильність до більшої вибірковості у сприйнятті психотравмуючої інформації, змін у психоемоційному стані у зв’язку із онкологічним захворюванням, формування співзалежних стосунків, тоді як для чоловіків притаманним було застосування психологічних механізмів захисту, спрямованих на винесення джерела внутрішньої напруги назовні. Прогресування онкологічного захворювання спричиняло зростання психічного напруження, песимізму щодо прогнозів лікування, підвищення селективності у сприйнятті інформації, деформації міжособистісних зв’язків, збільшення напруженості психологічних механізмів захисту. Висновки. Вивчення клініко-психологічних феноменів у онкологічних пацієнтів має важливе значення для організації заходів медико-психологічної допомоги. Відмінності у психологічному стані хворих, що виникають на різних етапах розвитку хвороби та в залежності від статі, визначають основу для диференціювання медико-психологічних заходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дузь, О. М. "МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПУБЛІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ЩОДО НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ." Таврійський науковий вісник. Серія: Публічне управління та адміністрування, no. 4 (April 15, 2022): 31–37. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-pub.2021.4.5.

Full text
Abstract:
У статті досліджено механізми реалізації публічної політики щодо надання медичної допомоги при онкологічних захворюваннях, що передбачають цілісні підходи до охорони здоров’я на міжнародному та національному рівнях відповідно до принципу «здоров’я в усіх політиках». Обґрунтовано, що глобальна захворюваність і смертність поступово змінюють напрями діяльності урядів, які формують політику охорони здоров’я, усвідомлюючи нагальну необхідність розроблення сучасних заходів щодо зниження смертності, пошуку сучасних рішень із питань припинення зростання захворюваності, надання медичної допомоги, в тому числі при онкологічних захворюваннях, попередження та пом’якшення їх протікання. Проаналізовано історичні періоди формування світових наукових досліджень медичного характеру, що стосувалися лікування раку. Доведено, що досягнення у лікуванні раку були зростаючими: різні комбінації хіміотерапії тестувалися, вдосконалювалися та сприяли широкому спектру клінічних випробувань. Протягом кількох років відбулася глибока зміна в лікуванні раку завдяки значним фінансуванням досліджень раку та створенню нової галузі – медичної онкології. Доведено, що світові наукові медичні установи відіграють ключову роль в еволюції онкології. Вони сприяють усвідомленню онкології як медичної спеціальності через створення онкологічних центрів, а розроблення механізмів публічної політики щодо надання медичної допомоги при онкологічних захворюваннях усвідомлюється як окрема складова частина публічного управління у сфері охорони здоров’я. Саме реалізація таких механізмів має сприяти збільшенню кількості людей з онкологічними захворюваннями, які уникли смерті. Окреслено низку складнощів у досягненні стратегічних цілей публічної політики щодо зменшення кількості онкологічних захворювань. Доведено, що сучасний стан здоров’я і необхідність постійного моніторингу захворюваності на рак є серйозною проблемою для національних систем охорони здоров’я. Обґрунтовано головні шляхи підвищення ефективності функціонування системи надання медичної допомоги при онкологічних захворюваннях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Mostovoy, Yu M., M. V. Ovcharuk, and V. Yu Gladkikh. "Клінічний випадок саркоми серця." EMERGENCY MEDICINE, no. 5.52 (October 3, 2013): 129–35. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.5.52.2013.88934.

Full text
Abstract:
Онкологічні захворювання є актуальною проблемою всього людства. Існує певна настороженість лікарів щодо найбільш поширених онкозахворювань, у той час як рідкісні пухлини становлять суттєві труднощі в діагностиці та рідко розпізнаються прижиттєво. У статті наведений клінічний випадок саркоми серця, що є первинною злоякісною його пухлиною. Саркома серця вражає переважно його праві відділи, виходячи, як правило, з ендокарда або перикарда. Первинна саркома серця може викликати оклюзію клапанних отворів та вихідних відділів шлуночків, здавлювати та проростати коронарні судини, великі артерії і вени. Пацієнт І., 40 р., був госпіталізований в пульмонологічне відділення з підозрою на пневмонію, при госпіталізації виконана рентгенографія органів грудної клітки, де були ознаки бронхіту. Звертали на себе увагу різноманітність скарг та зміни в загальному аналізі крові, що не є типовими для бронхіту. Під час ехокардіографії в підклапанному просторі легеневої артерії було знайдено гіпоехогенне утворення, що викликало субоклюзію клапана легеневої артерії та підклапанного простору. Пацієнт був направлений в інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, де після оперативного втручання було верифіковано фібросаркому серця. Вважаємо за доцільне сфокусувати увагу лікарів на клінічному випадку саркоми серця, сподіваючись на те, що при почастішанні цього патологічного стану вони будуть більш підготовлені до його діагностики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ischenko, T., O. Omelchenko, L. Marinich, and N. Orlova. "TREATMENT OF CHRONIC PAIN IN CHILDREN WITH ONCOLOGICAL DISEASES (case report)." Inter Collegas 5, no. 1 (April 24, 2018): 38–40. http://dx.doi.org/10.35339/ic.5.1.38-40.

Full text
Abstract:
TREATMENT OF CHRONIC PAIN IN CHILDREN WITH ONCOLOGICAL DISEASES (case report)T.B.Ischenko, О.V. Omelchenko, L.P. Marinich , N.V. OrlovaAcute myeloid leukemia accounts for about 4.2% of all forms of cancer in children and adolescents. Significant progress has been made in the treatment of oncohematological pathology in recent years, especially in the treatment of lymphoblastic leukemia (survival rate is up to 80%). However, unsolved problems remain in many diseases, in particular in myeloid leukemia, in which the survival rate is 38-41%. In this regard, the most critical issue is the provision of care for children with an unfavorable prognosis with malignant neoplasms. The death of a child is always incredibly difficult to accept, but understanding the feelings that causes death can help find the right approach to proper organization and provision of care for critically ill patients at the end of life.Key words: chronic pain, children, palliative care, oncological blood diseases.ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО БОЛЮ У ДІТЕЙ З ОНКОЛОГІЧНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ (клінічний випадок).Іщенко Т.Б., Омельченко О.В., Марініч Л.П., Орлова Н.В.Серед усіх форм раку у дітей і підлітків гострий мієлоїдний лейкоз займає близько 4,2%. У лікуванні онкогематологічної патології в останні роки досягнуто значних успіхів, особливо при лікуванні лімфобластної лейкемії (виживаємість становить до 80%). Однак невирішеними питаннями залишаються при багатьох захворюваннях, зокрема при мієлоїдній лейкемії, при яких виживаємість становить 38-41%. У зв'язку з цим особливо гостро стоїть питання з наданням допомоги дітям з несприятливим прогнозом із злоякісними новоутвореннями. Смерть дитини завжди неймовірно важко прийняти, однак розуміння почуттів, які викликає смерть, допоможе знайти потрібний підхід до того, як правильно організувати і здійснювати догляд за смертельно хворими в кінці життя.Ключові слова: хронічний біль, діти, паліативна допомога, онкологічні захворювання крові. ЛЕЧЕНИЕ ХРОНИЧЕСКОЙ БОЛИ У ДЕТЕЙ С ОНКОЛОГИЧЕСКИМИ ЗАБОЛЕВАНИЯМИ (клинический случай)Ищенко Т.Б., Омельченко Е.В., Маринич Л.П., Орлова Н.В.Среди всех форм рака у детей и подростков острые миелоидные лейкозы занимают около 4,2 %. В лечении онкогематологической патологии в последние годы достигнуты значительные успехи, особенно при лечении лимфобластной лейкемии (выживаемость составляет до 80%). Однако нерешенными вопросами остаются при многих заболеваниях, в частности при миелоидной лейкемии, при которых выживаемость составляет 38-41%. В связи с этим особенно остро стоят вопросы с оказанием помощи детям с неблагоприятным прогнозом со злокачественными новообразованиями. Смерть ребенка всегда невероятно тяжело принять, однако понимание чувств, которые вызывает смерть, поможет найти нужный подход к тому, как правильно организовать и осуществлять уход за смертельно больными в конце жизни.Ключевые слова: хроническая боль, дети, паллиативная помощь, онкологические заболевания крови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ліпкан, Н. Г., О. Б. Кучменко, and Л. С. Мхітарян. "Активність індуцибельної No-синтази та вміст цитруліну в сироватці крові як маркери імунозапальної активації та оксидативного стресу при хронічній серцевій недостатності." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 4 (February 23, 2022): 46–52. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2021.4.12492.

Full text
Abstract:
Резюме. Оксид азоту (NO) є потужним ендотелійрозслаблювальним фактором, що викликає розслаблення гладких м’язів судин, пригнічує їх проліферацію, бере участь у регуляції системного та легеневого судинного опору, процесів агрегації тромбоцитів, зсідання крові тощо. Мета дослідження – вивчити активність іNOS, показників імунозапальної реакції та інтенсивності оксидативного стресу при хронічній серцевій недостатності (ХСН). Матеріали і методи. Дослідження виконано на базі відділення серцевої недостатності ДУ ННЦ «Інститут кардіології імені акад. М. Д. Стражеска НАМН України». Обстежено 120 пацієнтів із ХСН обох статей у віці (63±3,4) року, з них 76 з ішемічною хворобою серця (ІХС) та 44 – із гіпертонічною хворобою (ГХ). Критеріями залучення пацієнтів у дослідження були: 1) ХСН ІІ–IV функціональних класів за NYHA із СД ЛШ (фракція викиду (ФВ) ЛШ ≤45 %); 2) вік ≤75 років. Критеріями виключення в дослідження були: 1) вік >75 років; 2) ФВ ЛШ ≥45 % за даними ехокардіографічного дослідження; 3) ХСН як наслідок клапанних вад, запальних захворювань серця; 4) гіпертрофічна та рестриктивна кардіоміопатії; 5) гостра ішемічна хвороба серця; 6) перенесений інсульт або транзиторна ішемічна атака давністю <6 місяців; 7) онкологічні захворювання; 8) гострі інфекційні захворювання. Статистичну обробку результатів проводили за допомогою пакета прикладних програм Statistica for Windows. Достовірність відмінностей між кількісними ознаками із нормальним розподілом проводили за допомогою непарного t-критерію Стьюдента. При порівнянні двох незалежних груп використовувався критерій Манна – Уїтні (U) та критерій Вілкоксона (W) для двох залежних груп, якщо розподіл показника не відповідав нормальному. Різницю вважали статистично достовірною при р<0,05. Результати. Обстежено 120 пацієнтів із ХСН обох статей у віці (63±3,4) року, з них 76 з ішемічною хворобою серця та 44 – із гіпертонічною хворобою. В результаті досліджень продемонстровано, що за ХСН спостерігається формування оксидативного стресу, на що вказує зростання вмісту продуктів окиснення ліпідів, білків у сироватці крові та в ліпопротеїнових фракціях. Інтенсифікація вільнорадикальних окиснювальних процесів відбувається на фоні значного пригнічення активності антиоксидантних систем захисту – каталази та супероксиддисмутази. Разом з цим спостерігається зниження рівня відновленого глутатіону й активності параоксонази-1. На наявність імунозапальної активації вказує зростання у 2 рази вмісту в сироватці крові церулоплазміну та прозапальних цитокінів IЛ-6 та ФНП-α. Результати НСТ-тесту з імунокомпетентними клітинами свідчать про збільшення фагоцитарної активності клітин в умовах системної запальної реакції. Підвищення активності ферменту мієлопероксидази в 2 рази у крові обстежуваних пацієнтів також слугує доказом активності нейтрофілів та моноцитів в умовах системної запальної реакції. Вказані зміни імунобіохімічних показників супроводжувались підвищенням загального вмісту цитруліну в сироватці крові в 2 та більше разів. Це може бути результатом надмірної активації індуцибельної ізоформи NO-синтази в умовах запальної реакції та під впливом підвищеного рівня прозапальних цитокінів. Активність ізоформи іNOS в цих умовах виявилася підвищеною в 3 рази. Висновки. У взаємозв’язку між системною імунною активацією та інтенсивністю оксидативного стресу важливою зв’язувальною ланкою можна вважати активацію іNOS у клітинах крові та серцево-судинної системи. У зв’язку з цим активність іNOS та підвищення рівня цитруліну в циркулюючій крові можуть вважатися маркерами наявності імунної активації та оксидативного стресу, які зумовлюють прогресування основного серцево-судинного захворювання та ХСН.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Krivonis, T. G. "Гендерні аспекти сприйняття психосоціальної підтримки у пацієнтів на різних етапах перебігу онкологічного захворювання." Експериментальна і клінічна медицина 84, no. 3 (August 20, 2020): 41–45. http://dx.doi.org/10.35339/ekm.2019.84.03.06.

Full text
Abstract:
На основі інформованої згоди було обстежено 286 онкологічних пацієнтів, з них: 174 жінки та 114 чоловіків. Хворих досліджували на різних етапах лікувального процесу, а саме: при першому зіткненні з захворюванням – 78 осіб жіночої та 51 особа чоловічої статі, та при поверненні хвороби чи її рецидиві – 96 осіб жіночої та 63 чоловічої статі. У жінок та чоловіків з онкологічним захворюванням прогресування хвороби спричиняло зниження показників, які характеризують психосоціальну підтримку та було викликано як суб’єктивними (особливості сприйняття), так і об’єктивними факторами (зростання потреб хворих і вимог до допомоги). Показники психосоціальної підтримки у жінок були кращими, ніж у чоловіків. Рівень психосоціальної підтримки суттєво відрізнявся залежно від рівня сімейної адаптації родини
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Mukharovska, I. R., M. V. Markova, T. G. Krivonis, and I. V. Zhulkevych. "АЛГОРИТМ ОЦІНКИ СІМЕЙНОГО СТАТУСУ РОДИНИ З ОНКОЛОГІЧНИМ ПАЦІЄНТОМ." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 1 (March 25, 2020): 18–23. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2020.1.11200.

Full text
Abstract:
Мета: визначити критерії оцінки та розробити алгоритм аналізу психологічного статусу сім’ї з онкологічним пацієнтом у взаємозв’язку з перебігом та лікуванням захворювання і його впливом на сімейне функціонування. Матеріали і методи. Дослідження проводили на базі Медико-психологічного центру Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова та Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру про­тягом 2015–2019 рр. з дотриманням етичних та деонтологічних стандартів. На основі інформаційного пошуку сучасної фахової літератури з питань психологічного стану членів сім᾽ї онкологічних пацієнтів визначено критерії оцінки та алгоритм аналізу психологічного статусу родин за участю 288 сімей з онкологічним пацієнтом, жінками та чоловіками, які дали згоду на участь у дослідженні. Результати. На основі визначення основних критеріїв, що описують психологічний статус сімʼї з онкологічним пацієнтом, до яких віднесено психологічні проблеми та потреби, особливості психоемоційного стану, моделі поведінки родини, тип взаємодії у лікувальному процесі, розроблено поетапний алгоритм оцінки психологічного статусу родини з онкохворим, який дозволив диференційовано застосовувати медико-психологічні заходи. Висновки. Базовими напрямками психологічної допомоги для родини з онкохворим є стабілізація психоемоційного стану членів сімʼї, наближення ірраціональних уявлень щодо захворювання до більш реалістичних, робота з екзистенційними переживаннями, посилення підтримувального компонента у відносинах, навчання комунікації на тему хвороби, приведення до балансу підтримки пацієнта та збереження його автономії, вираження своїх переживань та сприяння формуванню адаптивної стратегії подолання хвороби.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Skrypnikova, O. S., and T. P. Yurochko. "РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА СКРИНІНГ ЯК ОСНОВНІ СКЛАДОВІ СТРАТЕГІЇ ПРОТИДІЇ ОНКОЛОГІЧНИМ ЗАХВОРЮВАННЯМ." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 2 (October 17, 2019): 23–32. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2019.2.10476.

Full text
Abstract:
Мета: проаналізувати сучасні показники захворюваності та смертності від онкологічних захворювань, роль ранньої діагностики та скринінгу у зниженні показників високої смертності від раку та підходи до скринінгу онкопатологій у світі та Україні. Матеріали і методи. У дослідженні використовувались бібліосемантичний, структурно-логічний та порівняльний аналізи, а також аналітичний метод. Результати дослідження та обговорення. Захворюваність та смертність від онкологічних захворювань зростають дуже швидко в усьому світі. Причини високої захворюваності - складні, але відображають як старіння, так і приріст населення, а також зміни поширеності та розподілу основних факторів ризику онкологічних захворювань, деякі з яких пов'язані із соціально-економічним розвитком. Проблема високої смертності від онкологічних захворювань дуже гостра для всіх країн світу, включаючи економічно розвинені. Від 30% до 60% пацієнтів померли від раку через пізнє діагностування онкопатології. Аналіз показав, що стратегії боротьби з раком у Великобританії, Франції, Польщі та Сполучених Штатах Америки засновані на Резолюції Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо профілактики та контролю онкологічних захворювань (2005) і включають профілактику, діагностику та скринінг. Завдяки впровадженню скринінгових програм в рутинну медичну практику країн ЄС та Споглучених Штатів, вдалося знизити рівень смертності від раку. В Україні є три обов’язкові скринінг-тести на рак молочної залози, шийки матки та передміхурової залози. Однак програми скринінгу на ці види раку наразі малоефективні. Насправді, рання діагностика раку все ще випливає з самообстеження та усвідомлення змін у власному здоров’ї потенційного пацієнта, що призводить до пізньої діагностики та важкого перебігу захворювання. Висновки. Згідно з дослідженнями, опублікованими ВООЗ, реєструються мільйони смертей від різних видів раку щорічно у всьому світі. Однак було доведено, що рання діагностика, скринінг та раціональне лікування раку можуть знизити рівні захворюваності та смертності. Досвід країн Західної Європи та США показує, що систематична робота з ранньої діагностики та скринінгу дозволяє зменшити захворюваність та смертність на рак. В Україні існують обов'язкові скринінгові тести на рак молочної залози, шийки матки та передміхурової залози, але вони все ще є несистематичними та, як наслідок, неефективними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Акимов, В. "Алгоритми багаторівневого навчання для вирішення задачі класифікації захворювань шкіри." КОМП’ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ОСВІТА, НАУКА, ВИРОБНИЦТВО, no. 36 (November 20, 2019): 97–102. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2019-36-16.

Full text
Abstract:
Захворювання шкіри сьогодні належать до розповсюджених медичних проблем. Кількість таких захворювань постійно зростає, незважаючи на розвиток медичної галузі. Рак шкіри є поширеним злоякісним новоутворенням і займає друге рангове місце у структурі онкологічної захворюваності населення України. Первинна діагностика таких хвороб здійснюється візуально, починаючи з клінічних обстежень, що можуть супроводжуватись дерматоскопічним аналізом, біопсією та гістопатологічною експертизою. У роботі виконано аналіз існуючих наукових публікацій щодо класифікації захворювань шкіри при використанні згорткових нейронних мереж, який показав, що на сьогодні існує незначна кількість публікацій з використанням глибокого навчання. Результати існуючих досліджень не містять достатнього рівня точності і результативності щодо класифікації захворювань шкіри, що підтверджує необхідність розробки нових згорткових нейронних мереж і їх подальших досліджень. Тому у роботі запропоновано технічне рішення щодо побудови згорткової нейронної мережі для класифікації захворювань шкіри.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Шмакова, І. П., Г. А. Шаповалова, and Д. О. Уманський. "Природні та преформовані фізичні фактори як складова комплексної програми санаторно-курортної реабілітації дітей у періоді ремісії онкологічних захворювань." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 4 (February 23, 2022): 152–60. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2021.4.12774.

Full text
Abstract:
Резюме. Актуальність роботи зумовлена неабиякою перспективністю нового вектора реабілітаційної медицини – санаторно-курортної реабілітації, зокрема дітей, у періоді ремісії онкологічних захворювань (ОЗ). Мета дослідження – обґрунтувати використання природних та преформованих фізичних факторів (магнітотерапії та «сухих» вуглекислих ванн) на санаторному етапі в комплексній програмі реабілітації дітей у періоді ремісії онкологічних захворювань. Матеріали і методи. Бібліометричні, аналітичні. Результати. Застосування лікувального комплексу з додатковим призначенням магнітотерапії (РК1) дозволяє вірогідно зменшити скарги дітей у періоді ремісії ОЗ із супутніми захворюваннями нервової системи. За показниками УЗД встановлено статистично вірогідні позитивні зміни мозкової гемодинаміки. Результати УЗ ЕхоЕГ свідчать про покращання ліквородинаміки. За даними ЕЕГ встановлено позитивні зміни в стані електрогенезу головного мозку. Після проведеного лікувального комплексу з додатковим призначенням «сухих» вуглекислих ванн (РК2) покращилося самопочуття дітей. За показниками ультразвукової доплерографії у 70,0 % дітей нормалізувався кровообіг по церебральних артеріях. Венозна дисгемія реєструвалась удвічі рідше порівняно з вихідними даними. Венозний застій ІІІ ст. не реєструвався. Частота виявлення внутрішньочерепної гіпертензії зменшилася з 90,0 до 50,0 %. За показниками ультразвукової ехоенцефалографії відмічалося покращення ліквородинаміки у вигляді зменшення індексу пульсації вдвічі та частоти реєстрації додаткових Ехо-сигналів більш ніж утричі у 70,0 % хворих дітей. Стан електрогенезу характеризувався нормалізацією біоелектричної активності головного мозку, що супроводжувалося стабілізацією функціональної активності кори у 70,0 % дітей. Висновки. Результати досліджень свідчать про ефективність фізичних факторів магнітотерапії та «сухих» вуглекислих ванн як значущих складових комплексів санаторно-курортної реабілітації дітей у періоді ремісії онкологічних захворювань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Шмакова, І. П., Г. А. Шаповалова, Д. О. Уманський, О. П. Коверга, and Н. В. Степанова. "АКТУАЛЬНІСТЬ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ СІМ’ЯМ, ЯКІ ВИХОВУЮТЬ ДІТЕЙ У ПЕРІОДІ РЕМІСІЇ ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ, НА ЕТАПІ САНАТОРНО-КУРОРТНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 4 (April 15, 2022): 81–90. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2021.4.12861.

Full text
Abstract:
Мета: обґрунтувати потребу в наданні спеціальної психологічної допомоги сім’ям, які виховують дітей у періоді ремісії онкологічних захворювань на етапі санаторно-курортної реабілітації. Матеріали і методи. Бібліометричні, психологічні тести, статистичні (метод варіаційної статистики для середніх величин – коефіцієнт Стьюдента, непараметричний критерій χ2 Пірсона), аналітичні. У психологічному тестуванні використовували визначення рівнів тривоги (шкала Тейлора), форми і ступеня агресії у поведінці (опитувальник Басса – Дарки), ставлення до хвороби дитини, оцінку батьківського ставлення. Результати. Аналіз даних літератури підтвердив актуальність обраної мети досліджень у контексті гострої необхід­ності надання психологічної корекції дітям після перенесеного онкологічного захворювання, та їх матерям. В основу досліджень покладено індивідуальний підхід до пацієнта і членів його родини, спрямований на психо­логічну підтримку або корекцію негативних виявів, підвищення соціальної активності дитини і нівелювання напруження в міжособистісних стосунках. У зв’язку з цим використано методику диференційної психологічної підтримки хворих дітей з урахуванням виявів тривоги та типів агресії, що сприяє покращанню соціальної адаптації, психоемоційного статусу, взаємовідношень у колективі. Встановлено, що психологічна допомога матерям, які виховують дітей після лікування онкологічного захворювання, сприяє достовірному зниженню виявів особистісної та реактивної тривожності. Висновок. Диференційований підхід до психологічної підтримки хворих дітей та психологічної допомоги їх матерям дозволяє забезпечити ефективну корекцію їх психоемоційної сфери.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Скаковська, Анастасія. "ВИВЧЕННЯ ДОМІНАНТНИХ СТРАХІВ У ДІТЕЙ З ОНКОЛОГІЧНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ НА РІЗНИХ СТАДІЯХ ЛІКУВАННЯ." Psychological Prospects Journal, no. 36 (December 30, 2020): 189–207. http://dx.doi.org/10.29038/2227-1376-2020-36-189-207.

Full text
Abstract:
Мета. В статті наведені результати дослідження страхів у дітей молодшого шкільного віку, що хворіють на онкогематологічні захворювання. Здійснений порівняльний аналіз статевих відмінностей домінантних страхів у дітей з онкогематологічними захворюваннями, проведено порівняльний аналіз страхів в трьох вибірках онкологічних пацієнтів з відмінним досвідом хвороби на різних стадіях лікування. Методи. Для виконання завдань дослідження дитячих страхів застосовувалась методика О.І. Захарова, були використані такі методи опрацювання результатів як: порівняльний аналіз (t-test Стьюдента) та однофакторний дисперсійний аналіз (критерій Шеффе). Результати. За результатами проведеного дослідження онкохворі дівчатка характеризуються наявністю медичних страхів, страхів перед тваринами, страхів перед казковими героями, страхом власної смерті, страхом смерті батьків, страхом кошмарних снів та страхами пов’язаними з засинанням. Для досліджуваних хлопчиків з онкохворобами більш характерно боятись фізичних ушкоджень та просторових страхів. Встановлено відмінні домінантні страхи у дітей з онкологічними захворюваннями з різною тривалістю перебування на лікуванні за шкалами методики виявлення дитячих страхів, також відмінні домінантні страхи у дітей з онкологічними захворюваннями та у відносно здорових дітей з контрольної групи. Виявлено статистично значущі відмінності за шкалами методики дослідження дитячих страхів між досліджуваними дітьми з онкологічними захворюваннями, що пройшли трансплантацію та іншими хворими досліджуваної групи, між досліджуваними дітьми з онкологічними захворюваннями, які досягли ремісії з тими, хто не увійшов у ремісію. Висновки. За даними проведеного дослідження можна визначити, що діти з онкогематологічними захворюваннями та відносно здорові з контрольної групи характеризуються відмінними домінантними страхами. Також можна зробити наступні висновки, що домінантні страхи у дітей з онкологічними захворюваннями значно відрізняються на різних етапах лікування й тісно пов’язані з індивідуальним досвідом хвороби.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Temirov, E. E., and H. O. Vakulenko. "Особливості ведення онкологічних пацієнтів під час пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 (огляд літератури)." Practical oncology 4, no. 3-4 (February 4, 2022): 41–44. http://dx.doi.org/10.22141/2663-3272.4.3-4.2021.250859.

Full text
Abstract:
Нова коронавірусна інфекція, що викликає COVID-19, на сьогодні не повною мірою піддається належному контролю. Проте з’являються повідомлення про високий ризик тяжких ускладнень в онкологічних пацієнтів у разі розвитку COVID-19. В огляді наведені дані з літературних джерел, засновані на отриманому досвіді подолання цього захворювання та його наслідків, а також рекомендації щодо лікування і вакцинації онкологічних хворих під час пандемії COVID-19.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Лященко, О. В. "Больовий синдром при онкологічних захворюваннях та способи боротьби з ним." Медицина невідкладних станів, no. 3 (98) (2019): 182–85.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Zozulya, А. І., І. S. Zozulya, and А. О. Volosovets. "НАДАННЯ НЕЙРОХІРУРГІЧНОЇ ДОПОМОГИ В КИЄВІ: СЬОГОДЕННЯ ТА МАЙБУТНЄ." Klinicheskaia khirurgiia, no. 9 (July 29, 2017): 72. http://dx.doi.org/10.26779/2522-1396.2017.09.72.

Full text
Abstract:
Наведена характеристика нейрохірургічних відділень, підпорядкованих Департаменту охорони здоров’я (ДОЗ) КМДА, кількість ліжок, їх використання, результати лікування у 2016 році порівняно з 2015 р. Оцінена оперативна активність при різних гострих захворюваннях (гострому порушенні кровообігу головного мозку, черепно–мозковій та спінальній травмі, запальних процесах у головного мозку, онкологічних захворюваннях тощо). Узагальнені показники ефективності, недоліки в роботі нейрохірургічних відділень, кадровий склад нейрохірургічної служби. Визначені шляхи подальшої реорганізації нейрохірургічної служби в Києві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Krivonis, T. G. "Peculiarities of psychological reaction of cancer patients depending on the stage of the disease." Problems of Uninterrupted Medical Training and Science 2020, no. 1 (March 2020): 35–38. http://dx.doi.org/10.31071/promedosvity2020.01.035.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Широбоков, Володимир Павлович, Дмитро Станіславович Янковський, and Галина Семенівна Димент. "Роль мікробіома в розвитку онкологічної патології." Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, no. 11 (November 18, 2021): 24–42. http://dx.doi.org/10.15407/visn2021.11.024.

Full text
Abstract:
Огляд присвячено аналізу сучасних уявлень про природну мікробіоту людини (мікробіом) як ключову детермінанту, відповідальну як за підтримання здоров'я, так і за розвиток широкого спектру захворювань, зокрема раку. Останніми роками отримано багато переконливих доказів величезного потенціалу дії мікробіома на різні процеси функціонування організму людини. Ґрунтуючись на цих даних, фахівці розглядають мікробіом як додатковий орган людини, який, беручи активну участь у травленні, керуванні метаболічними процесами, забезпеченні цілісності епітеліального бар’єра, зміцненні імунної системи та виконуючи низку інших фізіологічних функцій, оптимізує умови для нормальної життєдіяльності організму людини загалом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Dumanskyi, Yu V., О. V. Bondar, О. І. Тkachenko, V. Yu Ermakov, and E. А. Stolyarchuk. "Диференційований підхід до комплексного лікування хворих за несприятливих форм місцево-поширеного раку грудної залози." Klinicheskaia khirurgiia, no. 1 (January 28, 2018): 63–66. http://dx.doi.org/10.26779/2522-1396.2018.01.63.

Full text
Abstract:
Вступ. Рак грудної залози (РГЗ) є найбільш поширеним захворюванням у структурі онкологічних захворювань у світі. Актуальним є питання розробки методів лікування місцево-поширених форм РГЗ, особливо регіонарної поліхіміотерапії (ПХТ). Матеріали і методи. Проаналізований 15–річний досвід комплексного лікування 285 хворих з приводу місцево-поширеного РГЗ. Проведений порівняльний аналіз ефективності різних методів лікування, в тому числі селективної внутрішньоартеріальної (СВА) та внутрішньовенної (ВВ) ПХТ у поєднанні з променевою (ПТ) і гормональною (ГТ) терапією, а також ендолімфатичної (ЕЛ) ПХТ з мастектомією та системною хіміотерапією. Результати. Встановлено, що хворі, у яких досягнутий повний або частковий ефект лікування (за шкалою RECIST) живуть довше після проведення СВА ПХТ, ніж після проведення ЕЛ ПХТ. Oбговорення. Сьогодні не існує оптимального уніфікованого підходу до лікування РГЗ, проте впровадження нових і вдосконалення існуючих методів комплексного лікування, індивідуалізація підходу сприятимуть покращенню безпосередніх та віддалених результатів терапії. Висновок. Результати комплексного лікування місцево-поширеного РГЗ з несприятливими факторами прогнозу із застосуванням СВА і ВВ ПХТ в басейні внутрішньої грудної артерії в поєднанні з ПТ і ГТ кращі, ніж результати ЕЛ ПХТ з виконанням мастектомії та системною хіміотерапією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Mukharovska, Inna, Oleksij Kalachov, Cyra Abdrjahimova, and Kateryna Kleban. "Тривожні та депресивні розлади у онкологічних пацієнтів з хронічним больовим синдромом на етапі паліативного лікування." Psychosomatic Medicine and General Practice 4, no. 1 (May 11, 2019): e0401191. http://dx.doi.org/10.26766/pmgp.v4i1.191.

Full text
Abstract:
Одним з провідних стресових факторів на етапі паліативної допомоги пацієнтам з онкологічними захворюваннями є хронічний біль, який може ставати причиною виникнення психічних розладів переважно афективного та невротичного спектру. Даний текст є тезами Науково-практичної конференції «Психосоматична медицина: наука і практика». Описане нижче присвячено тривожним та депресивним розладам у онкологічних пацієнтів з хронічним больовим синдромом на етапі паліативного лікування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Романів, М. П. "Медико-статистична оцінка статево-вікової структури захворюваності та смертності від онкологічних захворювань в Україні." Вісник наукових досліджень ДВНЗ "Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України", no. 1 (86) (2017): 85–90.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Shapovalova, G. A., I. K. Babova, and K. D. Babov. "Characteristics of the Children Immunity State in the period of Oncological Remission after Basic Anticarcinogenic Treatment." Ukraïnsʹkij žurnal medicini, bìologìï ta sportu 3, no. 1 (January 15, 2018): 211–14. http://dx.doi.org/10.26693/jmbs03.01.211.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Varyvonchyk, D. V., and A. O. Salyukov. "Risk assessment of development of cancer pathology in the population and workers exposed to natural ultra-violet radiation." Ukrainian Journal of Occupational Health 2013, no. 1 (March 29, 2013): 9–13. http://dx.doi.org/10.33573/ujoh2013.01.009.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Дузь, Оксана. "EТАПИ СТАНОВЛЕННЯ МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ ЗІ ЗЛОЯКІСНИМИ НОВОУТВОРЕННЯМИ В УКРАЇНІ." Public management 24, no. 4 (March 20, 2020): 110–24. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-4(24)-110-124.

Full text
Abstract:
Розглянуто етапи і механізми державного регулювання ре- формування медичної допомоги хворим зі злоякісними захворюваннями в Україні, проаналізовано програми дій в галузі, нормативно-правове забезпе- чення, суб’єкти управління і відповідальні особи; об’єкти реформування, уз- годження запроваджуваних змін з іншими складовими суспільної системи. Про недоліки системи охорони здоров’я України свідчить зростання показ- ників смертності від злоякісних новоутворень, а також неефективний захист населення від ризику катастрофічних витрат у випадку онкологічного за- хворювання. Основне завдання — зниження рівня захворюваності на злоя- кісні новоутворення в Україні шляхом профілактики, раннього виявлення, якісного лікування хворих зі злоякісними новоутвореннями, покращення якості життя пацієнтів та зниження рівня смертності. Досягнення визначених завдань передбачає кілька важливих напрямів роботи: забезпечення первинної профілактики онкологічних захворювань, вплив факторів ризику та покращення поінформованості населення із за- лученням до активних дій; сприяння ранньому виявленню злоякісних но- воутворень; забезпечення рівноправного і постійного доступу до спромож- ної мережі закладів охорони здоров’я для діагностики і лікування дорослих хворих і дітей зі злоякісними новоутвореннями; забезпечення реабілітації, догляду і паліативної допомоги хворим зі злоякісними новутвореннями і підтримка доглядальників на всіх рівнях; покращення інформаційних сис- тем реєстрації злоякісних новоутворень та спостереження за хворими зі зло- якісними новоутвореннями для відстеження динаміки результатів і заходів контролю злоякісних новоутворнеь; підвищення рівня професійної освіти лікарів, середнього медичного персоналу, підготовка управлінських кадрів; проведення клінічних досліджень ІІ та ІІІ фази з наступним використанням результатів для контролю злоякісних новоутворень. Вирішення цього питання знаходиться на межі соціального, організацій- ного та економічного аспектів суспільного життя. І вочевидь нагальним є продовження реформування медичної допомоги хворим зі злоякісними но- воутвореннями в Україні із застосуванням майбутніх інноваційніх підходів, які мають забезпечити конституційні гарантії необмеженого доступу до ме- дичної допомоги хворим зі злоякісними новоутвореннями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Мінцер, О. П., Т. М. Бабкіна, О. В. Щербіна, В. В. Краснов, Ю. А. Бісюк, and Л. І. Сергієнко. "ОСВІТНЬО-НАУКОВА ПРОГРАМА ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 224 «ТЕХНОЛОГІЇ МЕДИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ»." Medical Informatics and Engineering, no. 2 (November 29, 2021): 56–74. http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2021.2.12453.

Full text
Abstract:
Представлено сучасний формат стратегії і програми навчання майбутніх спеціалістів ступеня доктора філософії за спеціальністю 224 «Технології медичної діагностики та лікування» галузі знань 22 «Охорона здоров'я». Методами експертного оцінювання проаналізовано розвиток теорії і практики застосування технологій діагностики та лікування захворювань внутрішніх органів, у тому числі інформаційних. Уніфіковано сучасні технології клінічних лабораторних і променевих методів дослідження, що сприяють підвищенню якості надання медичної допомоги; методи променевої терапії, що сприяють підвищенню ефективності лікування онкологічних і неонкологічних захворювань, а також методи прийняття рішень у діагностиці, лікуванні та прогнозуванні станів пацієнта. По завершенню навчання, здобувачі вищої освіти третього рівня мають оволодіти загальнонауковими компетентностями, здобути універсальні навики дослідника та мовні компетентності. Тематика курсів професійної підготовки розроблена з метою сприяння здатності інтегрувати знання та розв'язувати складні завдання в мультидисциплінарних і трансдисциплінарних контекстах. Отже, зміст запропонованої освітньо-наукової програми за спеціальністю 224 «Технології медичної діагностики та лікування» направлено на підготовку висококваліфікованих і конкурентоспроможних спеціалістів ступеня доктора філософії та здобуття ними в процесі навчання необхідних теоретичних знань, що носять мультидисциплшарний характер, та комплексу практичних умінь, навиків і компетентностей для виконання інноваційних наукових досліджень та впровадження отриманих результатів у практичну охорону здоров'я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Осинцева, Аліна, Анатолій Деркач, and Сергій Негрецький. "Доказова Фармація: Лікарські Фітопрепарати для Онкології на Основі Таксанів, Протипухлинних Дитерпенів Taxus Baccata L." SSP Modern Pharmacy and Medicine 2, no. 1 (February 4, 2022): 1–12. http://dx.doi.org/10.53933/sspmpm.v2i1.38.

Full text
Abstract:
Створення нових ефективних, безпечних, якісних та економічно доступних ЛЗ для онкохворих є актуальним для науковців. В останні роки у фармакотерапії онкологічних захворювань знайшли широке використання лікарські засоби рослинного походження. У світі проводяться дослідження серед речовин природнього походження в плані визначення нетрадиційних впливів на пухлинний ріст. Метою роботи було вивчення лікарських фітопрепаратів для онкології на основі таксанів, протипухлинних дитерпенів Taxus Baccata L. з позиції доказової фармації. Встановлено, що таксани вважаються перспективними у фармакотерапії раку. Описано про фармакологічні дослідження таксанів, виділених з «лапки» тису ягідного. Встановлено про результати вивчення потенційних протиракових агентів на основі дитерпеноїдного таксанового скелету. Доведено про підвищення ефективності фармакотерапії операбельного раку молочної залози при включенні таксанів до складу ад'ювантної і неад'ювантної хіміотерапії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Didukh, V. D., Y. A. Rudyak, O. A. Bagrii-Zaiats, and L. V. Naumovа. "МЕТОДИ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ У МЕДИЧНИХ І БІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 1 (May 23, 2020): 62–66. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2020.1.10848.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто сучасні методи візуалізації (ПЕТ, МРТ, КТ, ОФЕКТ), які використовують у медичних та біологічних дослідженнях. Мета дослідження – показати ефективність сучасних методів візуалізації для доклінічних і клінічних досліджень in vivo для знаходження новоутворення в органі, проведення своєчасної діагностики онкологічних захворювань та здійснення диференціації злоякісних і доброякісних новоутворень. Результати. Доклінічна візуалізація in vivo на будь-якому рівні організації організму надзвичайно ефективна, завдяки якій мінімізується кількість дослідних тварин, яких використовують, і можна оцінити стан кісток скелета, м’яких тканин, внутрішніх органів, кровоносних судин і переферичних нервових волокон у різних тварин, включаючи риб, земноводних рептилій, савців і комах. Гібридні методи дослідження дозво­ляють локалізувати довільну анатомічну структуру чи патологічний процес. Висновки. У статті розглянуто можливості візуалізації медико-біологічних систем із застосуванням МРТ, КТ, ПЕТ і гібридних систем: ПЕТ/КТ, ПЕТ/МРТ, СТ/ПЕТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Костенко, О. М., Т. Г. Лапенко, Н. М. Опара, В. В. Дудник, М. М. Шпилька, and О. У. Дрожчана. "МЕТОДИКА СТАТИСТИЧНОГО АНАЛІЗУ, КОРОТКОСТРОКОВОГО ПРОГНОЗУВАННЯ ТРАВМАТИЗМУ ТА ШЛЯХІВ ЙОГО ПРОФІЛАКТИКИ В АГРОІНЖЕНЕРІЇ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 2 (June 25, 2021): 273–79. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.02.36.

Full text
Abstract:
Надзвичайно інтенсивний розвиток виробництва переважно в у сіх країнах, зокрема й Україні, супроводжується такими негативними явищами, як травматизм та поява професійних захворювань. Відомо, що джерел та причин, що передують появі травматизму і професійних захворювань, багато, зокрема організаційних, інженерно-технічних, санітарно-гігієнічних, нормативно-правових та ін. В Україні, за даними Міжнародної організації праці, виробничий травматизм є одним із найбільших серед європейський країн. Смертність від виробничих травм посідає третє місце після серцево-судинних та онкологічних захворювань. Вищезазначені показ-ники свідчать про надзвичайну серйозність проблеми виробничого травматизму, а тому ця тематика потребує вивчення. Науковці нашої держави провели низку досліджень у цьому напрямі, результати яких використовують при розробці шляхів профілактики виробничого тра-вматизму. Незважаючи на значний науковий та практичний внесок дослідників відповідної галузі у вивчення різних аспектів виробничого травматизму і розробки профілактичних заходів на державному рівні й на рівні підприємств, проблема виробничого травматизму в Україні залиша-ється актуальною та потребує інноваційних, науково обґрунтованих підходів до її розв’язання. Варто зазначити, що проблему зниження виробничого травматизму віднесено до категорії особливої державної і суспільної значущості, а її розв’язання – до пріоритетних завдань національної безпеки України. Аналіз нещасних випадків на виробництвах України є одним із основних і необхідних шляхів розробки механізмів профілактики та запобігання виробничого травматизму. При цьому застосовуються різні методи та методики аналізу, такі як статистичний, монографічний, економічний, ергономічний та ін. У статті пропонується методика аналізу, короткострокового прогнозування виробничого травматизму та шляхів його профілактики, що дає змогу виявити очікувану картину таких явищ і отримати прогнозовані моделі для динаміки показників виробничого травматизму, які є підставою для розробки шляхів профілактики виробничого травматизму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Nikitina, I. M., K. V. Mykytyn, N. V. Kalashnyk, T. V. Babar, N. A. Ikonopystseva, and T. V. Kopytsya. "ПОЛІПИ ЕНДОМЕТРІЯ У ЖІНОК РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ – СУЧАСНИЙ ЕТІОПАТОГЕНЕТИЧНИЙ ПОГЛЯД НА ПРОБЛЕМУ." Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, no. 2 (March 4, 2021): 111–18. http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2020.2.11848.

Full text
Abstract:
Гіперпроліферативні захворювання ендометрія у пацієнток дітородного віку є однією з основних причин зниження фертильності і ризику розвитку онкологічної патології. Дана публікація присвячена актуальній проблемі, а саме локальній гіперплазії ендометрія, тобто поліпам ендометрія, що потребує на сьогодні ретельного вивчення й удосконалення методів діагностики та лікування даної патології з метою збереження репродуктивної функції. Метою наукового пошуку є огляд літератури, присвяченої факторам ризику, етіології та патогенезу розвитку поліпів ендометрія, ролі хронічного ендометриту в розвитку локальної гіперплазії ендометрія у жінок репродуктивного віку. Провідними ланками етіопатогенезу даної патології є естрогенна стимуляція, що поєднується з недостатністю прогестерону, гормон-незалежна проліферація, хронічне запалення, патологічний неоваскулогенез, а також порушення імунного статусу в ендометрії. Дослідження маркерів апоптозу, проліферації, рецепторного статусу і оксидативного стресу для визначення інтенсивності проліферативних процесів ендометрія дозволить удосконалити тактику ведення пацієнтів, а розробка на цій основі нових методів прогнозування, корекції та профілактики поліпів ендометрія сприятиме попередженню рецидиву патології і збереженню репродуктивного здоров’я жінок. Крім того, досліджено роль мікробного та вірусного агентів у розвитку неатипової гіперплазії ендометрія у жінок фертильного віку, особливості експресії рецепторів стероїдних гормонів у патологічно зміненому ендометрії. Оцінено роль ехографічних та гістероскопічних методів діагностики поліпів ендометрія. Проведено оцінку впливу поліпів ендометрія на репродуктивну функцію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Коlesnik, О. О., А. А. Burlaka, V. Е. Оrel, А. V. Vovk, and А. V. Romanov. "ЗМІНИ РЕДОКС-СТАНУ РЕГЕНЕРУЮЧОЇ ПЕЧІНКИ ПІД ВПЛИВОМ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ОПРОМІНЕННЯ." Klinicheskaia khirurgiia, no. 11 (November 20, 2017): 70. http://dx.doi.org/10.26779/2522-1396.2017.11.70.

Full text
Abstract:
В експерименті після часткової резекції печінки проводили 5 сеансів її локального неоднорідного електромагнітного опромінення (ЕМО) з частотою 42 МГц та вихідною потужністю 75 Вт. Температура всередині печінки не перевищувала 38º С. Для дослідження редокс-стану вивчали спектри електронного парамагнітного резонансу (ЕПМР) після повної гепатектомії на 7-му добу після часткової резекції печінки на основі аналізу спектру ЕПМР. Маса печінки після її часткової резекції на 7-му добу та курсу ЕМО була на 19,5% більша, ніж у неопромінених тварин. Рівень убісеміхінону в електронотранспортному ланцюзі (ЕТЛ) мітохондрій в регенеруючій печінці тварин після ЕМО був на 45% меншим (p < 0,05) порівняно з таким у лише оперованих тварин. Зміни редокс-стану регенеруючої печінки підтверджені також зменшенням рівня білка церулоплазміну в 2,2 разу у крові тварин після резекції та ЕМО порівняно з таким в оперованих тварин. Це свідчить про взаємозв’язок змін редокс-стану регенеруючої печінки під впливом ЕМО з метаболічними процесами в усьому організмі. Отримані результати свідчать про перспективи використання синергетичного впливу ЕМО та наномагнітних структур для дистанційного керування редокс-станом і кінетикою проліферації клітин при регенерації печінки після її резекції у пацієнтів при онкологічних захворюваннях. Ключові слова: печінка; регенерація; електромагнітне поле; редокс-стан; електронний парамагнітний резонанс; експеримент.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Боднар, П. Я., Я. Я. Боднар, Т. В. Боднар, Б. Д. Кривокульський, and А. В. Левицький. "Оцінка показників гемостазу у пацієнток із флеботромбозом на фоні раку шийки матки." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Медицина 61, no. 1 (June 30, 2020): 9–13. http://dx.doi.org/10.24144/2415-8127.2020.61.9-13.

Full text
Abstract:
Вступ. Онкопатологія – одна з основних причин смертності населення, що спричиняє економічні втрати, пов’язані не тільки з вартістю лікування, але і з втратою здоров’я і інвалідністю населення працездатного віку. Рак шийки матки в даний час – одна з найбільш частих злоякісних пухлин жіночих статевих органів. Наявність флеботромбозів в онкологічних хворих достовірно впливає на тривалість життя, викликає триразове збільшення смертності у порівнянні з пацієнтами з поєднанням тромбозу з доброякісними захворюваннями. Найбільш поширеною причиною смерті госпіталізованих у стаціонар хворих є тромбоз. Дослідження гемостазіологічних показників повинно враховуватися при визначенні тактики лікування онкологічних хворих. Мета дослідження. Визначити закономірності зміни гемостазіологічних показників крові у хворих на рак шийки матки в залежності від гістологічного варіанту пухлини. Матеріали та методи. Обстежено 28 жінок, які були розподілені на контрольну групу: 7 жінок соматично здорових та 12 пацієнток з аденокарциномою шийки матки та 9 пацієнток з плоскоклітинним раком шийки матки для вивчення показників системи гемостазу, що знаходилися на стаціонарному лікуванні у гінекологічному відділенні Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру. У всіх пацієнток діагностовано гострий флеботромбоз підколінно-гомілкового сегмента. Результати досліджень та їх обговорення. З представлених даних при порівнянні груп пацієнток з аденокарциномою шийки матки і плоскоклітинним раком шийки матки статистично достовірним виявилося зменшення тромбінового часу (p<0,01), активованого часткового тромбопластинового часу (p<0,005) і протромбінового часу(p<0,005) що свідчить про гіперкоагуляцію. При аналізі фібриногену виявлено статистичне збільшення показників(p<0,01), що свідчить про схильность до тромбоутворення з ризиком тромбоембологенних ускладень. Підвищені значення розчинних фібрин-мономерих комплексів (РФМК) (p<0,01), які є маркерами тромбінемії при внутрішньосудинному згортанні крові, свідчать про активацію згортальної системи крові. Також нами відзначено статистич-ний вплив морфологічної структури пухлини на показники згортальної ситеми. Так, рівень фібриногену (p<0,005),РФМК (p<0,005) більший у пацієнтів з аденокарциномою шийки матки порівняно з пацієнтами з плоскоклітинним раком шийки матки, також відзначено зменшення протромбінового та тромбінового часу, що свідчить про активацію згортальної системи крові. Висновки. Встановлено достовірний вплив раку шийки матки на активацію згортальної системи крові. Виявлено залежність морфологічної структури раку шийки матки на розвиток тромбозу. Так, встановлено статистично біль-ший прояв гіперкоагуляції у пацієнтів з аденокарциномою шийки матки в порівнянні з пацієнтами із плоскоклітинним раком шийки матки. Хворі з раком шийки матки відносяться до групи високого ризику розвитку тромбоемболічних ускладнень і потребують профілактики тромботичних ускладнень. Ключові слова: рак шийки матки, тромбоз глибоких вен, згортальна система.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Martsenyuk, V. P., A. S. Sverstiuk, T. V. Bihunyak, A. V. Pavlyshyn, and O. M. Mochulska. "ЗАСТОСУВАННЯ КІБЕРФІЗИЧНИХ БІОСЕНСОРНИХ ТА ІМУНОСЕНСОРНИХ СИСТЕМ." Medical Informatics and Engineering, no. 1 (May 10, 2019): 25–38. http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2019.1.10108.

Full text
Abstract:
У роботі проведено огляд кіберфізичних біосенсорних та імуносенсорних систем, що є новим поколінням інформаційно-вимірювальних систем із використанням у конструкції біологічних матеріалів, які забезпечують їх високу селективність. Проведена класифікація досліджуваних систем відносно чутливих елементів і можливості використанням різних режимів фізико-хімічного перетворення вимірювальної величини. Розглянуто такі види кіберфізичних біосенсорних та імуносенсорних систем: електрохімічні; оптичні; на основі оксиду кремнію, кварцу та скла; на основі наноматеріалів; генетично кодовані або синтетичні флуоресцентні; мікробні, розроблені за допомогою синтетичної біології та генетичної інженерії. Досліджувані системи порівняно за технологією, специфічністю, порогом виявлення, тривалістю аналізу, вартістю та портативністю. Розглянуто методи виготовлення електрохімічних кіберфізичних біосенсорних та імуносенсорних систем. Окремо представлено методи виготовлення, шляхом модифікування поверхні металевих і вуглецевих електродів із використанням біоматеріалів, таких як ферменти, антитіла або ДНК. Представлено оптичні досліджувані системи, що реалізуть свою дію за допомогою іммобілайзерів і можуть виготовлятися із золота, матеріалів на основі вуглецю, кварцу або скла. Описано найбільш важливі напрями використання кіберфізичних біосенсорних та імуносенсорних систем у лікувальних і діагностичних закладах, зокрема для моніторингу рівня глюкози в крові пацієнтів із цукровим діабетом, а також для розроблення нових лікарських засобів, біозондування та біомедицини. Зроблено висновок, що досліджувані системи з наноматеріалів на основі оксиду кремнію володіють найбільш високим потенціалом щодо застосування для біовізуалізаціі, біосенсорного аналізу та лікування онкологічнх захворювань. Розглянуто мічені кіберфізичні біосенсорні та імуносенсорні системи з використанням генетичного кодування або синтетичної флуоресценції, що дало змогу вивчати біологічні процеси, в тому числі, різні молекулярні перетворення всередині клітин. Наведено переваги візуалізації in vivo за допомогою досліджуваних систем малих молекул з метою кращого розуміння клітинної активності та механізму дії ДНК, РНК та мікро-РНК. Описано клітинні біосенсорні та імуносенсорні системи, що можна застосовувати для моніторингу біохімічної потреби в кисні, токсичності в навколишньому середовищі, для виявлення пестицидів і важких металів, спостереженні за екологічною ефективністю при виробництві електроенергії. Зроблено висновок, що для створення високочутливих мініатюрних пристроїв потрібне розроблення різних мікро- і нано-кіберфізичних біосенсорних та імуносенсорних платформ із залученням інтегрованих технологій, які використовують електрохімічний або оптичний біоелектронні принципи з комбінацією біомолекул або біологічних матеріалів, полімерів і наноматеріалів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Жулкевич, І. В., Л. М. Скакун, and І. Й. Галайчук. "ВПЛИВ КОМОРБІДНИХ СТАНІВ НА ВИЖИВАНІСТЬ ЧОЛОВІКІВ, ХВОРИХ НА РАК ГОРТАНІ, – ПІДСУМКИ ДЕСЯТИРІЧНОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 2 (September 22, 2021): 5–12. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2021.2.12127.

Full text
Abstract:
Мета: вивчити вплив коморбідних захворювань на виживаність чоловіків, хворих на рак гортані, залежно від віку. Матеріали і методи. У роботі використано епідеміологічний, медико-статистичний та аналітичний методи. Проаналізовано базу даних «Лікарняний канцер-реєстр» Комунального некомерційного підприємства «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» Тернопільської обласної ради та базу даних Тернопільського обласного статистичного управління про чисельність та смертність населення області за період 2009–2019 рр. На основі розрахованого індексу коморбідних станів за Charlson (1987) і даних офіційної обліково-звітної документації «Звіти лікувально-профілактичного закладу» (форма № 20) проведено аналіз виживаності хворих на рак гортані чоловіків, які перебували на стаціонарному лікуванні у Тернопільському обласному клінічному онкологічному диспансері. Результати. Методом множинних оцінок (за Капланом – Майєром) проаналізовано функцію виживаності хворих на рак гортані за період 2009–2019 рр. Встановлено, що медіана виживаності у загальній групі хворих на рак гортані чоловіків склала 914 днів від дати встановлення діагнозу, а 25 і 75 процентилі виживаності склали, відповідно, 365 і 1986 днів. У групі хворих на рак гортані чоловіків, молодших 60 років, медіана виживаності становила 580 днів, а в групі старших за 60 років – 578 днів (без істотної відмінності). Проте порівняльний статистичний аналіз виживаності за F-критерієм Кокса вказав на істотну статистичну різницю у виживаності хворих на рак гортані чоловіків, старших 60 років, з високим індексом коморбідності, порівняно з групою чоловіків, молодших 60 років, з низьким індексом коморбідності. Висновки. Кумулятивна частка виживаності хворих на рак гортані чоловіків залежить від супутньої патології, виявленої на час встановлення діагнозу. Тривалість виживаності хворих на рак гортані чоловіків, старших 60 років, з високим індексом коморбідності менша, порівняно з групою чоловіків, молодших 60 років, з низьким індексом коморбідності. Хворі на рак гортані чоловіки, старші 60 років, з високим індексом коморбідності потребують розробки спеціальних лікувальних тактик з урахуванням виявленої коморбідної патології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Бондаренко, Л. Б., Т. А. Карацуба, О. О. Хавич, Г. М. Шаяхметова, Н. І. Шарикіна, В. М. Коваленко, О. І. Харченко, Н. М. Сергійчук, and М. М. Калачінська. "Вплив 2-(3-аліл-4-оксо-3,4-дигідро-хіназолін- 2-іл-сульфоніл)-N-(2,6-дихлорфеніл)-цераміду на складові хроматину та стан антиоксидантної системи в саркомі 45 і незмінених тканинах шкіри щурів." Фармакологія та лікарська токсикологія 14, no. 1 (March 27, 2020): 15–23. http://dx.doi.org/10.33250/14.01.015.

Full text
Abstract:
Стрімке поширення онкологічних захворювань у ХХІ столітті в усьому світі зумовлює інтенсифікацію хіміотерапевтичного лікування даної патології зі застосуванням усе нових і нових цитотоксичних і цитостатичних агентів. Однак це зумовлює зростання й числа побічних ефектів і небажаних наслідків використання даних препаратів. Неспецифічна дія щодо всього організму пацієнта та висока токсичність даної групи лікарських засобів, зокрема, їхня кардіо-, нефро- та нейротоксичність, а також відсутність достатньої інформації щодо віддалених наслідків введення протипухлинних засобів на стан прилеглих тканин, які не були захоплені інвазією пухлини, зумовлюють нагальну потребу в системному вивченні біохімічних змін не лише в пухлині, але й поза її межами. У попередніх експериментах нами було проведене вивчення впливу протипухлинного похідного хіназоліну на складові хроматину, процеси фрагментації ДНК, вміст небілкових і пов’язаних з білками SH-груп у карциномі Герена та незмінених тканинах матки й виявлено специфічність його впливу на низку показників виключно в тканині пухлини. У зв’язку з цим актуальним є з’ясування, чи є виявлена специфічність похідного хіназоліну характерною лише для тканини матки, чи вона поширюється й на інші тканини організму. Мета дослідження – вивчити вплив 2-(3-аліл-4-оксо-3,4-дигідро-хіназолін-2-іл-сульфоніл)-N(2,6-дихлорфеніл)-цераміду (АХДЦ) на ДНК, РНК, білки хроматину, процеси фрагментації ДНК, вміст небілкових і пов’язаних з білками SH-груп у саркомі 45 і незмінених тканинах шкіри щурів. Тварини були розподілені на 3 групи по 6 тварин у кожній: 1 – інтактні щури; 2 – негативний контроль (саркома 45); 3 – саркома 45 + АХДЦ (29,93 мг/кг). Вивчення впливу АХДЦ на ДНК, РНК, білки хроматину, процеси фрагментації ДНК, вміст небілкових і пов’язаних з білками SH-груп у саркомі 45 і незмінених тканинах шкіри показало, що дана сполука вірогідно змінювала більшість досліджуваних показників як порівняно з інтактними тваринами, так і з саркомою 45 без лікування. Специфічність впливу АХДЦ на клітини пухлин була найвираженішою щодо ДНК-фрагментації та змін вмісту РНК, співвідношень РНК/ДНК і РНК/НК. Щодо впливу на вміст SH-груп у тканині саркоми 45 і неуражених пухлиною тканинах шкіри, то в даному випадку ефект АХДЦ був протилежним за напрямком стосовно змін вмісту небілкових і пов’язаних з білками SH-груп.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Sitnikova, O., and A. Melnyk. "Розробка алгоритму оцінки вразливості джерел іонізуючого випромінювання." Nuclear and Radiation Safety, no. 1(93) (March 29, 2022): 71–76. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2021.1(93).08.

Full text
Abstract:
Наразі джерела іонізуючого випромінювання розповсюджені та мають широкий спектр застосування. Медицина – одне з перших місць з використання джерел іонізуючого випромінювання, а саме: для лікування онкологічних захворювань, наприклад, брахітерапія, дистанційна променева терапія (за допомогою, зокрема, гамма-ножа). Не менш розповсюджені джерела іонізуючого випромінювання у промисловості: для проведення радіографії (дефектоскопії), калібрування; застосовуються в засобах для вимірювання товщини листового матеріалу, рівня матеріалу в посудинах і трубах, у гамма-детекторах для проведення неруйнівного аналізу зварних швів різних конструкцій та трубопроводів тощо. Рівень небезпеки для людини від джерел іонізуючого випромінювання І та ІІ категорії дуже високий. Такі джерела внаслідок неналежного використання, зберігання чи протиправних дій можуть спричинити в організмі людини стохастичні та детерміновані ефекти у разі контакту з ними без необхідного захисту, як-от за кілька хвилин для джерел іонізуючого випромінювання І категорії та від кількох хвилин до декількох годин для джерел іонізуючого випромінювання ІІ категорії. До того, у сучасному світі існує велика кількість екстремістських та терористичних угрупувань, які можуть бути зацікавлені у заволодінні джерелами іонізуючого випромінювання для вчинення радіологічної диверсії з використанням пристрою розсіювання радіоактивних матеріалів або випромінюючого пристрою. Тому країни, в яких здійснюється діяльність з використанням джерел іонізуючого випромінювання, повинні виконувати оцінку потенційних загроз і вразливості цих джерел та забезпечувати їх захищеність і збереження. Отже, на часі актуальним є питання розробки підходів до оцінки вразливості джерел іонізуючого випромінювання. У статті наведено загальний алгоритм проведення оцінки вразливості джерел іонізуючого випромінювання медичного і промислового призначення та стисло описано основні його етапи. Запропонований підхід полягає у використанні як кількісних (згідно з нормативно-правовими актами України), так і якісних показників, отриманих під час експертного оцінювання з врахуванням коефіцієнта конкордації (рівень узгодженості думок). Метою оцінки вразливості є не лише визначення величини ризику вчинення незаконних дій із джерелами іонізуючого випромінювання, а й врахування можливих сценаріїв їх використання, для подальшого ухвалення рішень на основі ризик-орієнтованого підходу щодо розподілу наявних ресурсів для захисту людей та майна від наслідків зовнішньої радіологічної диверсії у різних місцях-цілях: на масовому заході (святкуванні), у столиці, в урядових будівлях, у туристичному місті тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Лисенко, О. Л. "ОСОБЛИВОСТІ ВИГОТОВЛЕННЯ ПОРИСТОГО ШОКОЛАДУ НА СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЛІНІЯХ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, no. 25 (May 11, 2021): 60–66. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2021-25-08.

Full text
Abstract:
Шоколад – найпопулярніший десерт у світі. Його вживають як у чистому вигляді, так і як різноманітні начинки, прикраси. Найкориснішим вважається гіркий, чорний вид, адже містить менше цукру, а, це означає, що він менш калорійний. Він містить багато білку і відмінно вгамовує голод, підвищує працездатність мозку за рахунок вмісту кофеїну. Він багатий такими цінними речо- вини, як флавоноїди. Їх користь полягає в тому, що вони очищують судини від холестерину. Тому шоко- лад – відмінний продукт для підтримки здоров’я серцево-судинної системи. Шоколад, як і будь-які інші солодощі, – відмінний антидепресант. Какао-боби, які є основним інгредієнтом шоколаду, – потужні антиоксиданти. Тому цей десерт омолоджує клітини організму, зміцнює імунітет і нейтралізує вільні радикали, таким чином попе- реджуючи виникнення онкологічних захворювань. Він також має властивість підвищувати кров’яний тиск, що корисно для людей, які страждають гіпотонією. Проте людям, що страждають від зайвої ваги, і особливо з цукровим діабетом необхідно скоротити його споживання до мінімуму. Шоколад – часта причина алергії, особливо в дітей. Вживання цього десерту без міри може спровокувати появу висипань на шкірі. Саме тому дослідження питань виробництва шоколадних виробів залишається актуальним і нині. Метою цієї роботи є дослідження і підбір у виробничих умовах оптимальних параметрів шоколад- ної маси та технологічних для виготовлення пористого шоколаду, визначення найбільш зручного спо- собу аерації шоколадної маси та газової суміші для вказаного процесу. У нашій роботі ми порушуємо питання виробництва пористого шоколаду. Наводимо основні критичні точки у виробництві цього продукту: накопичувальні збірники, відливна головка, дільниця загортання, пакування та маркування; реологічні параметри різних видів шоколаду: динамічна в’язкість mPas (ШМ біла – 3140, ШМ молочна – 4324, ШM чорна – 3147), пластична (ШМ біла – 2274, ШМ молочна – 2113, ШM чорна – 1810); межа плинності N/ml (ШМ біла – 1,543, ШМ молочна – 7,87, ШM чорна – 5,059), ступінь подрібнення, мкм. (ШМ біла – 19, ШМ молочна – 16, ШM чорна – 16) та особливості насичення його газом: вибір методу аерування під тиском, у відтемперовану шоко- ладну масу шляхом нагнітання газів (CO2 та N2). Також наведено органолептичні показники якості пористого шоколаду, фізико-хімічні параметри технологічного процесу, сировини, напівфабрикатів та готової продукції, та встановлено оптимальні режими темперування шоколадних мас. У перспективах подальших досліджень ми плануємо розширити асортимент пористого шоколаду за рахунок створення нових смаків (Пр. пористий шоколад із карамельним смаком, фруктовими сма- ками на основі білої шоколадної маси).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Avetikov, D. S., V. P. Bashtan, S. A. Stavitskiy, K. P. Lokes, and V. V. Aipert. "THE INCIDENCE OF ORAL MALIGNANCIES IN POLTAVA REGION IN 2011-2015." Inter Collegas 4, no. 1 (April 12, 2017): 45–47. http://dx.doi.org/10.35339/ic.4.1.45-47.

Full text
Abstract:
THE INCIDENCE OF ORAL MALIGNANCIES IN POLTAVA REGION IN 2011-2015Avetikov D.S., Bashtan V.P., Stavitskiy S.A., Lokes K.P., Aipert V.V.5 years (2012-2016) oral cavity’s oncology morbidity in Poltava region is represented in the work. There is a high prevalence of neglected tumors (45,3%) of this location together with significant amount of treatment refusal and 31.8 % 1-year mortality after diagnosis were established. 794 cases of oral cavity malignant neoplasms in Poltava region were registered during 2012-2016 yy. with 26.95 % from urban and 73.04% from rural areas. There are 174 (22.16 %) cases in females and 618 (77.84 %) cases in males were observed (male to female ratio is 3,5). Total 1-year mortality is 306 cases.The first place in cancer structure is placed by cancer of lips - 355 people, the second one - cancer of the oral floor (147 cases). Other forms and unspecified parts of tongue - 96 cases, tongue – 75, palate – 67 and malignant neoplasm of gums - 54 cases.KeyWords: morbidity, oncology, oral cavity, precancerous condition, malignant neoplasms.ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА ЗЛОЯКІСНІ НОВОУТВОРЕННЯ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 2012-2016 РР.Д.С. Аветіков, С.О. Ставицький, В.В. Айперт, К.П. ЛокесВ роботі представлений стан онкологічної захворюваності порожнини рота в Полтавському регіоні за 5 років, з 2012- 2016 роки. Виявлена висока занедбаність пухлин цієї локалізації. За статистикою просліджується висока смертність до 1 року з моменту встановлення діагнозу. Вона становить 31,8%. Виявлена велика кількість відмов від лікування на всіх етапах.Загальна кількість хворих на злоякісні новоутворення порожнини рота в Полтавській області за 2012-2016 роки становила 794 особи, із них в місті проживають 214 чоловік (26,95%), у сільській місцевості – 580 (73,04%) хворих, (що у 2,71 рази більше, ніж у місті), за статтю хворих розподілили : жінок, вражених онкопатологією було – 174 (22,16%), чоловіків спостерігалося – 618 (77,84%) осіб, що у 3,55 рази перевищує кількість жінок, смертність до року становила – 306 випадків.На першому місці за кількістю хворих стоїть рак губ – 355 людей, друге місце належить злоякісним новоутворенням дна порожнини рота (147 випадків), інших та не уточнених частин язика – 96 хворих, пухлини язика - 75 людей, піднебіння – 67 осіб, останнє місце займають злоякісні новоутворення ясен - 54 особи.Ключові слова: захворюваність, онкологія, порожнина рота, передракові захворювання, злоякісні новоутворення. ЗАБОЛЕВАЕМОСТЬ ЗЛОКАЧЕСТВЕННЫИ НОВООБРАЗОВАНИЯМИ ПОЛОСТИ РТА В ПОЛТАВСКОЙ ОБЛАСТИ ЗА 2012-2016 ГГ.Д.С. Аветиков, С.А. Ставицкий, В.В. Айперт, Е.П. Локес.В работе представлено состояние онкологической заболеваемости полости рта в Полтавском регионе за 5 лет с 2012 по 2016 годы. Обнаружена высокая запущенность опухолей этой локализации, которая составляет 45,3 %. По статистике высокая смертность до 1 года с момента постановки диагноза составляет 29,2 %, имеется большое количество отказов от лечения на всех этапах.Общее количество больных злокачественными новообразованиями полости рта в Полтавской области за 2012-2016 года составила 794 особы, из них в городе проживают 214 человек (26,95%), в сельськой местности – 580 (73,04%) больных, (что в 2,71 раза больше, чем в городе). Женщин с онкопатологией было – 174 (22,16%), мужчин наблюдалось – 618 (77,84%) человек, что в 3,55 раза превышает количество женщин, смертность до года составляла – 306 случаев.На первом месте по количеству больных стоит рак губы – 355 человек, второе место занимают злокачественные новообразования дна полости рта (147 случаев), другие и не уточненные части языка – 96 больных, опухоли языка – 75 человек, неба – 67 человек, последнее место занимают злокачественные новообразования десен – 54 человека.Ключевые слова: заболеваемость, онкология, полость рта, предраковые заболевания, злокачественные новообразования.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Lysokon, Yu Yu. "ОЦІНКА ПЕРСПЕКТИВНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ОСТЕОІНДУКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ ЗА ДАНИМИ ДЕНСИТОМЕТРІЇ ДЛЯ РЕКОНСТРУКЦІЇ ДЕФЕКТІВ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ У ДИНАМІЦІ ЕКСПЕРИМЕНТУ В ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОД." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 3 (September 29, 2020): 113–19. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2020.v.i3.11590.

Full text
Abstract:
Кісткова тканина для більшості спеціалістів, які працюють у галузі медицини, є невідомою частиною в організмі людини. Порушення мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ), за даними Всесвітньої організації охорони здоров᾽я, за поширеністю посідає четверте місце у світі – після серцево-судинних, онкологічних захворювань і цукрового діабету. На сьогодні використання збагаченої тромбоцитами плазми (ЗТП) є одним із успішних напрямків тканинної інженерії та клітинної терапії в медицині. Використання факторів росту особливо цікаве в тих випадках, коли ефективність кісткових матеріалів і остеоінтеграції досить сумнівні (наприклад, при вираженому остеопорозі або рубцевих змінах тканин). Мета – оцінити перспективність застосування остеоіндуктивих матеріалів для реконструкції дефектів кісткової тканини. Матеріал і методи. Остеопластичні властивості матеріалів досліджували на моделі кісткового дефекту стегнової кістки діафізарної зони у чотиримісячних щурів породи Вістар. Було сформовано 4 експерементальні групи: контрольна група (інтактні тварини) – 12 особин; І група – 14 тварин, для загоєння кісткового дефекту застосовували остеопластичний матеріал «mp3 OsteoBiol»; ІІ група – 13 тварин, заповнення кісткового дефекту збагаченою тромбоцитами плазмою (ЗТП); ІІІ група – 15 тварин, при аугментації кісткового дефекту застосовували композицію «mp3 OsteoBiol + ЗТП». Для отримання збагаченої тромбоцитами плазми крові у хворого за допомогою венопункції забирали 30 мл крові, котру центрифугували з подвійним циклом обертів, після чого у пробірці кров поділялась на 3 частини. Шприцом відбирали середню – тягучу масу жовтуватого кольору (ЗТП). При проведенні досліджень здійснювали локальну денситометрію з метою вимірювання оптичної щільності кісткової тканини. Статистичну обробку отриманих результатів проведено на персональному комп᾽ютері за допомогою ліцензійних програм «Microsoft Excel» i «Statistica». Результати. Через 3 місяці було встановлено, що максимальне значення МЩКТ у інтактних тварин статистично не відрізнялось від аналогічного параметра у щурів ІІІ групи ((1199,25±63,70) HU і (1145,0±62,71) HU, відповідно, р, р1>0,05, р2<0,01). При цьому у тварин І і ІІ експериментальних груп максимальні значення МЩКТ були у 1,2 раза (р<0,05) та у 1,4 раза (р1<0,05) відповідно нижчі, ніж у тварин контрольної групи. Мінімальні дані МЩКТ у щурів контрольної та ІІІ експериментальної груп дорівнювали між собою ((924,19±67,00) HU і (849,26±59,22) HU, р>0,05, р1, р2<0,05 відповідно). При цьому дані цього параметра у щурів І та ІІ піддослідних груп залишались у 1,5 раза меншими, ніж у тварин контрольної групи, р<0,01, р1>0,05. Водночас аналіз середніх даних МЩКТ показав, що значення цього параметра дорівнювали між собою у тварин контрольної та ІІІ піддослідної груп, р>0,05, р1, р2<0,05. Водночас середнє значення МЩКТ у тварин І та ІІ експериментальних груп було у 1,2 раза та у 1,3 раза (р1>0,05) нижчим, ніж у тварин контрольної групи (р<0,05). Висновки. За даними клінічних ознак післяопераційного періоду та денситометричних досліджень встановлено, що запропонована нами композиція, що містила «mp3 OsteoBiol» та збагачену тромбоцитами плазму крові, сприяла пришвидшенню процесу регенерації кісткової тканини, порівняно з групами, у яких застосовували вищезгадані препарати поодинці, без запального процесу, з формуванням новоутвореної кістки, яка мала зрілий характер.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Bob, A. O., A. I. Khomitska, O. O. Chukur, L. V. Radetska, L. P. Bodnar, O. S. Kvasnitska, and V. Y. Horodetskyi. "ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ПНЕВМОНІЙ ПРИ ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ КРОВІ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 1 (May 22, 2018). http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2018.v0.i1.8610.

Full text
Abstract:
Найчастішими інфекційними ускладненнями при лейкозі є пневмонії, що досить часто є основною причиною смерті цих хворих.Метою роботи було визначення етіологічного чинника пневмоній у хворих з тяжкими порушеннями імунітету на фоні онкологічних захворювань крові.Матеріал та методи досліджень. Обстежено 124 хворих на пневмонію з онкологічними захворюванями крові. Проводилось мікробіологічне дослідження мокротиння та рідина бронхоальвеолярного лаважа шляхом вивчення нативних мазків із визначенням основних морфологічних типів збудників.Результати досліджень. За результатами мікробіологічних досліджень ймовірні бактеріальні збудники захворювання було визначено в 69,4% випадків. Серед 89 позитивних результатів мікробіологічних досліджень провідними були грамнегативні мікроорганізми, що становили 68,6%. Грампозитивні мікроорганізми були визначені в 26,7% досліджень. Асоціації патогенних мікроогранізмів визначені у 53,3% хворих групи дослідження: з грибковою флорою - 52,4%; асоціації бактерій – 26,7%.Висновки. Проблеми визначення етіологічного чинника пневмонії у хворих з онкологічними захворюваннями крові є актуальними та потребують подальших досліджень для оптимізації лікування та прогнозування перебігу пневмонії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Romaniv, M. P. "МЕДИКО-СТАТИСТИЧНА ОЦІНКА СТАТЕВО-ВІКОВОЇ СТРУКТУРИ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ТА СМЕРТНОСТІ ВІД ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ В УКРАЇНІ." Вісник наукових досліджень, no. 1 (April 27, 2017). http://dx.doi.org/10.11603/2415-8798.2017.1.7594.

Full text
Abstract:
У статті представлено медико-статистичну характеристику захворюваності та смертності в Україні від онкологічних хвороб. Встановлено, відбувається динамічне зростання онкологічних захворювань, яке в основному відбувається унаслідок зростання захворюваності серед жіночого населення. Мета дослідження – дати медико-статистичну оцінку захворюваності та смертності населення України протягом 2005–2015 рр. від онкологічної патології та визначити основні їхні динамічні зміни. Матеріали і методи. Матеріалом для дослідження стали дані національного канцер-реєстру України за період 2005–2015 рр. У ході дослідження використано статистичний та бібліосемантичний методи.Результати досліджень та їх обговорення. За останні 10 років серед населення України значно зросла як захворюваність, так і поширеність онкологічної патології. Аналізуючи динаміку поширеності онкологічної патології, можна на основі отриманих розрахунків впевнено стверджувати, що частота випадків онкологічних хвороб зростає з року в рік із виразним темпом приросту, недивлячись на зменшення популяції української людності. Захворюваність серед жіночого та чоловічого населення у різних регіонах характеризувалася різними параметрами динамічних показників. Смертність населення у віковій групі 30–54 роки переважає серед чоловіків, а у віковий період після 65 років серед жіночого населення. Висновки. Статистично значущої різниці у віковій структурі смертності чоловіків і жінок від онкологічної патології не встановлено. У віковий період 30–54 роки питома частка смертності серед чоловічого населення переважає над аналогічними параметрами, що встановлені серед жіночого населення, – на 0,73 %, а у віковий період 65–74 роки переважає на 1,95 % питома частка смертності чоловічого населення, у віці 75 років і старше – на 1,3 % смертність жіночого населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Строчка, Олена, Лідія Маковозова, Тетяна Павленко, and Юрій Спиця. "ДИФЕРЕНЦІЙНО-ДІАГНОСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПАТОЛОГІЇ МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ ПРИ УЛЬТРАЗВУКОВОМУ ОБСТЕЖЕННІ." ГРААЛЬ НАУКИ, October 2, 2021, 380–84. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.24.09.2021.71.

Full text
Abstract:
Рак молочної залози є найбільш поширеним видом раку: в 2020 році було зареєстровано понад 2,2 мільйона випадків цього захворювання. Протягом свого життя на рак молочної залози буде хворіти приблизно кожна дванадцята жінка. Рак молочної залози є головною причиною смерті жінок від онкологічних захворювань. Тому нами була поставлена мета: виявити диференційно-діагностичні особливості патології молочних залоз при ультразвуковому обстеженні у жінок. Після обстеження виявлені ознаки патології, такі як: доброякісні дисплазії молочних залоз, фіброаденоми, фібросклероз молочної залози, одиничні або множинні кісти у структурі молочної залози, мастодинія та рак молочної залози. У роботі була проаналізована морфологічна картина біоптатів молочної залози, після проведення пункціонної біопсії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Мельничук, Н. І., Г. І. Шабат, and І. К. Чурпій. "КОРОТКО ПРО СКРИНІНГ КОЛОРЕКТАЛЬНОГО РАКУ." Art of Medicine, October 30, 2019, 105–9. http://dx.doi.org/10.21802/artm.2019.3.11.105.

Full text
Abstract:
Резюме. На сьогоднішній день, колоректальний рак залишається одним з найважливіших в клінічній онкології, тому що є другим за летальністю серед онкологічної патології в cвіті (1 з 3 осіб, в яких діагностовано колоректальний рак помирають від цього захворювання). В Україні колоректальний рак знаходиться на четвертому місці серед причин смертності від онкологічної патології в чоловіків, та на третьому – у жінок. В статті коротко розглянуто фактори ризику, скринінгові методи колоректального раку, економічну ефективність та шляхи впровадження скринінгової програми. Завдяки скринінгу колоректального раку можна виявляти премалігнізовані утворення та виявляти рак на ранній стадії, що дозволяє проводити своєчасне та високоякісне лікування, а також знижувати смертність від даного захворювання. Оскільки Україна входить в групу країн із низьким та середнім рівнем доходу, то впровадження ефективної скринінгової програми для КРР зустрічає ряд перешкод. В більшості високорозвинених країн Світу скринінг КРР розпочинається у віці 45 – 50 років, але в осіб з підвищеним ризиком скринінг розпочинається раніше. Всі скринінгові програми крім покращення якості та збільшення тривалості життя пацієнтів є ще і економічно ефективними порівнюючи із ситуацією відсутності скринінгу. Скринінг найкраще впроваджувати шляхом розробки системи ідентифікації прицільної когорти пацієнтів, яким потрібен скринінг (включаючи фактори ризику), проводити регулярне оновлення інформації, та навігацію тих пацієнтів, в яких виявлено позитивні результати обстеження в послідуючому процесі лікування та спостереження. В статті надано аналіз ефективності трьох скринінгових методик колоректального раку для пацієнтів із помірним ризиком розвитку раку у віці від 50 до 75 років.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Яцків, Василь, Ян Гирла, Сергій Фрімет, and Стелла Мереуца. "CУЧАСНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ ТА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ПАТОЛОГІЇ ОРГАНІВ ГРУДНОЇ КЛІТКИ СПРИЧИНЕНОЇ КОРОНАВІРУСНОЮ ХВОРОБОЮ." InterConf, February 23, 2022, 610–22. http://dx.doi.org/10.51582/interconf.19-20.02.2022.067.

Full text
Abstract:
Проаналізовано 68 випадків захворювань органів грудної клітки, спричинених COVID – 19 у пацієнтів, яким надавалась консультативна, спеціалізована хірургічна торакальна допомога у базових лікувальних установах Чернівецької області за період січень-вересень 2020 р. Переважали двосторонні ураження легень - 70,6% у пацієнтів віком старші 42 роки (66,2%). Хірургічні втручання виконані у 65 (95,6%) пацієнтів. Найбільш частим ускладненням в гострий період було зареєстровано пневмоторакс на фоні активної вірусної пневмонії- 40 (58,8%) хворих, 6 (8,8%) - пацієнтів з ураженнями серця та перикарду, 7(10,3%) – геморагічні, серозно-фібринозні плеврити. Основуючись на власних даних у співставленні з приведеними в доступній літературі гістологічними та патофізіологічними дослідженнями, обґрунтована хірургічна тактика, окремі хірургічні прийоми у хворих з вірусіндукованими ускладненнями, зокрема: дренування плевральної порожнини, перикарду, відеоторакоскопічні методики. Приведено алгоритм обстежень та лікувальна тактика при формуваннях внутрішньолегеневих псевдокіст після коронавірусної хвороби. Проаналізовано 5 (7,4%) випадків у яких виникли ускладнення основних захворювань (онкологічні, неспецифічні гнійно-септичні хвороби) спричинені COVID-19.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Верещако, Р. І., І. А. Сухін, О. О. Піскорський, О. М. Білиловець, and Р. С. Гилевич. "ФОРМУВАННЯ СТРАВОХІДНО-ТОНКОКИШКОВОГО АНАСТОМОЗУ ПІСЛЯ ЛАПАРОСКОПІЧНОЇ ТОТАЛЬНОЇ ТА ЛАПАРО-АСИСТОВАНОЇ ГАСТРОЕКТОМІЇ У ХВОРИХ НА РАК ШЛУНКУ." Art of Medicine, October 7, 2020, 155–59. http://dx.doi.org/10.21802/artm.2020.3.15.155.

Full text
Abstract:
Резюме. Сьогодні рак шлунку стоїть на другому місті серед причин смерті від онкологічних захворювань. Існує два варіанти хірургічного лікування потенційно виліковних пацієнтів з неметастатичним раком шлунку, це лапароскопічна та відкрита гастроектомія. Відповідно є необхідність обговорення варіантів формування стравохідно-тонкокишкового анастомозу за методиками, які максимально спрощені, надійні, безпечні для пацієнта та економічно прийнятні. В статті досліджено методи формування різних типів стравохідно-тонкокишкових анастомозів, зокрема при лапароскопічній тотальний та лапаро-асистований гастроектомії. В роботі аналізуються результати лікування всього 41 пацієнта. Чоловіків було 29, жінок 12. Середній вік пацієнтів складав 57 ± 9 років, середній індекс маси тіла (ІМТ) 25,0 ± 2,9. З метою прогнозування операційного ризику, фізичний стан пацієнтів оцінювали за шкалою, розробленою Американським Товариством Анестезіологів (ASA). Аналіз характеристики пухлини дозволив визначити стадію онкологічного захворювання як II у 17 пацієнтів та III у 24 пацієнтів. Вибір методу формування анастомозу залежить від досвіду хірурга, анатомічних особливостей пацієнта та економічної складової за кількістю розхідних матеріалів. 7 пацієнтам була виконана лапароскопічна тотальна гастроектомія з формуванням інтракорпорального анастомозу. Решті 34 пацієнтам виконувалась лапаро-асистована тотальна гастроектомія з формуванням циркулярного степлерного анастомозу двома способами: 1) введення зшивального апарату через місце майбутнього анастомозу за Брауном, кукса відвідної петлі тонкої кишки зашивалась відразу після пересічення тонкої кишки, за такою методикою були сформовані стравохідно-тонкокишкові анастомози у 23 пацієнтів; 2) введення зшивального апарату через куксу тонкої кишки з подальшим її зашиванням після формування анастомозу, такий підхід використано у 11 випадках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Chernyshova, T. A., S. M. Zlepko, O. Yu Azarkhov, S. O. Danylkov, V. Ye Kryvonosov, and D. M. Baranovsky. "ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ І СИСТЕМИ ДЛЯ РАННЬОЇ ДІАГНОСТИКИ ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ЗА РІВНЕМ ЦИРКУЛЮЮЧИХ ПУХЛИННИХ КЛІТИН." Medical Informatics and Engineering, no. 4 (February 20, 2018). http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2017.4.8448.

Full text
Abstract:
Most modern systems and technologies of the automated analysis of medical microscopic images and early diagnostics of oncological diseases are analyzed in the article. The methods and algorithms used for image processing, segmentation, determination of parameters of the object, which are determined manually and require additional knowledge, make it significantly complicated for their practical application in clinical medicine due to insufficient knowledge of medical staff.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Suprun, E. V., and S. V. Tereshenko. "РОЛЬ ЭНДОТЕЛИАЛЬНОЙ ДИСФУНКЦИИ В ФОРМИРОВАНИИ ОСЛОЖНЕНИЙ САХАРНОГО ДИАБЕТА И ПЕРСПЕКТИВЫ ЕЕ КОРРЕКЦИИ РЕЦЕПТОРНЫМ АНТАГОНИСТОМ ИНТЕРЛЕЙКИНА-1." Вісник наукових досліджень, no. 2 (August 17, 2017). http://dx.doi.org/10.11603/2415-8798.2017.2.7612.

Full text
Abstract:
Цукровий діабет (ЦД) – неухильно прогресуюче захворювання, що вражає переважно осіб працездатного віку і швидко приводить до розвитку системних ускладнень. ЦД посідає третє місце в статистиці смертності після серцево-судинних і онкологічних захворювань. Основною причиною інвалідизації і летальності при ЦД є мікро- і макросудинних ускладнення, що призводять до розвитку серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань. Діабет асоціюється з підвищеним ризиком розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту і з їх менш успішним результатом.Мета дослідження – провести загальний огляд і теоретичний аналіз репрезентативних фактів у галузі досліджень різних аспектів формування та прогресування ендотеліальної дисфункції при цукровому діабеті.Матеріали і методи. У статті використано дані з наукових праць, літературних джерел, офіційних документів, архівів, статистичних збірників, що опираються на фактичний матеріал. Застосовано поаспектний метод вирішення завдань оптимізації оцінки взаємозв'язків, взаємозалежності та значимості фактів, аргументованих доказів і теоретичних узагальнень, обґрунтування логічних висновків і практичних рекомендацій.Результати досліджень та їх обговорення. Основним фактором, що ушкоджує, є гіперглікемія, яка через активацію сорбітолового шляху, протеїнкінази С і глікування білків призводить до розвитку оксидативного стресу, зменшення утворення оксиду азоту, активації прозапального шляху NF-kB, що сприяє прискореному прогресуванню макроангіопатій, а також викликає ушкодження мікросудинного русла. Церебральна мікроангіопатія є частиною генералізованих судинних ускладнень, що спостерігаються при діабеті, і більш частий несприятливий результат у цих хворих може бути зумовлений системним характером судинного ураження і негативним впливом гіперглікемії на перебіг ішемічного процесу. Передбачається, що при ЦД раніше спостерігається пошкодження внутрішнього шару судинної стінки – ендотелію. Ендотелій у нормі забезпечує трофічну і захисну функції відносно інших верств судинної стінки. Саме ендотелію належить головна роль у підтримці тонусу судин і гемостазу, в розвитку ремоделювання і місцевого запалення (вироблення про- і протизапальних факторів). Порушення функції ендотелію і формування дисфункції ендотелію у хворих з інсулінорезистентністю призводить до підвищення судинної реактивності. Дисбаланс вазоконстрикторів і вазодилататорів є одним із ланок патогенезу діабетичних ангіопатій, оскільки тригерні фактори включають процеси запалення зі зміною функції гладком’язового шару і надмірним утворенням прозапальних цитокінів.Висновки. Застосування препаратів з ендотеліопротекторними властивостями можна розглядати як першочергову лінію ефективного попередження судинних і неврологічних ускладнень у хворих на ЦД. У статті обґрунтовуються перспективи корекції ендотеліальної дисфункції протизапальним цитокіновим препаратом – рецепторним антагоністом інтерлейкіну-1.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography