Journal articles on the topic 'Запізнення'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Запізнення.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Запізнення.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Baranovskii, Serhij, Андрій Бомба, and Оксана Прищепа. "Модифікація моделі інфекційного захворювання для урахування дифузійних збурень в умовах логістичної динаміки." Modeling Control and Information Technologies, no. 5 (November 21, 2021): 110–11. http://dx.doi.org/10.31713/mcit.2021.34.

Full text
Abstract:
Математичну модель інфекційного захворювання модифіковано для урахування впливу дифузійних збурень та різного типу зосереджених впливів на динаміку інфекцій­ного захворювання в умовах логістичного зростання популяції антигенів. Відповідна модельна сингулярно збурена задача із запізненням зводиться до послідовності задач без запізнення, розв’язки яких можна отримати у вигляді асимптотичних рядів як збурення розв’язків відповідних вироджених задач
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Степанов, М. Т. "Замкнуті САР з прогнозуванням: аналіз альтернативних варіантів сруктур." Automation of technological and business processes 13, no. 3 (November 4, 2021): 38–48. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v13i3.2144.

Full text
Abstract:
У статті розглядається системи автоматичного регулювання які реалізують алгоритми керування з прогнозуванням складових вільного та вимушеного руху на час запізнення вперед в замкнутому контурі. Проводиться порівняльний аналіз їх роботи у перехідних та сталих режимах роботи, а також запасів стійкості які вони забезпечують. Об'єкти технологічного типу досить часто мають велику інерційність в каналах регулювання яка пов'язаної не тільки з чистим запізненням, але, більшою мірою з акумуляцією речовини і енергії, так званим ємнісним запізненням. Повна або часткова компенсація цієї інерційності може в значній мірі поліпшити якість регулювання для таких об'єктів. На практиці для компенсації впливу запізнення на динаміку власного руху часто використовують системи з упереджувачем Сміта які значно розширюють запас стійкості систем і забезпечують їх працездатність в умовах нестаціонарних властивостей об’єкта керування. Також прогнозування використовується у системах керування з прогнозуючою моделлю, в яких керуючий вплив на кожному кроці розраховується за рахунок вирішення оптимізаційної задачі на основі математичної моделі об’єкта керування. Ці системи також застосовують для керування об’єктами технологічного типу, зокрема рекомендують до застосування при керуванні багатоканальними об’єктами канали яких пов’язані між собою через дію перехресних зв’язків. В якості альтернативи вказаним системам запропонована система регулювання з прогнозуванням вимушеного руху в замкнутий контур якої введено алгоритм прогнозування в реальному часі на основі кубічного сплайну. Проведено структурний та оптимальний параметричний синтез альтернативних варіантів систем автоматичного регулювання. В якості базового регулятора було обрано типовий ПІД-регулятор. Порівняльний аналіз оптимальних систем, проведений в часовій і частотних областях, показав перевагу системи регулювання, що реалізує принцип керування за прогнозом на основі кубічного сплайну. При аналізі роботи систем за каналом дії неконтрольованих збурень система регулювання з прогнозуванням по кубічному сплайну забезпечує зниження інтегрального і прямих показників якості перехідних процесів до 40%. Перевірка на грубість систем автоматичного регулювання показала, що система автоматичного регулювання з прогнозуванням регульованої змінної за кубічним сплайном має приблизно однаковий запас стійкості за часом запізнення та трошки нижчий запас стійкості за коефіцієнтом передачі об’єкта керування, ніж система з упереджувачем Сміта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Барановський, С. В., А. Я. Бомба, and С. І. Ляшко. "Моделювання впливу дифузійних збурень на розвиток інфекційного захворювання з урахуванням конвекції та імунотерапії." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 3 (July 6, 2021): 17–25. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2021.03.017.

Full text
Abstract:
Математичну модель інфекційного захворювання модифіковано для врахування впливу дифузійних збурень та конвекції на динаміку імунної відповіді в умовах імунотерапії. Розв’язок відповідної сингулярно збуреної задачі із запізненням зведено до послідовності розв’язків задач без запізнення, для яких шукані функції отримані у вигляді асимптотичних рядів як збурення розв’язків відповідних вироджених задач. Наведені результати числового моделювання, які ілюструють вплив дифузійного перерозподілу діючих факторів на розвиток інфекційного захворювання в умовах імунотерапії. Продемонстровано зниження рівня максимальної концентрації антигенів в епіцентрі зараження внаслідок їх дифузійного перерозподілу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Melnyk, O. O. "ЕВРИСТИЧНІ АЛГОРИТМИ РОЗВ'ЯЗАННЯ ОДНОЕТАПНИХ ЗАДАЧ СКЛАДАННЯ РОЗКЛАДІВ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ МОДЕЛІ БАГАТОРІВНЕВОЇ СИСТЕМИ ПЛАНУВАННЯ." Scientific Bulletin of UNFU 25, no. 8 (October 29, 2015): 334–40. http://dx.doi.org/10.15421/40250854.

Full text
Abstract:
Проаналізовано евристичні алгоритми розв'язання задач теорії розкладів за критерієм мінімізації сумарного випередження і запізнення з урахуванням налагодження приладів. Вирішено актуальне науково-прикладне завдання щодо удосконалення моделі багаторівненої системи планування з мережевим представленням технологічних процесів та обмеженими ресурсами шляхом включення до третього рівня моделі задач із налагодженням. Досліджено ефективність представлених алгоритмів порівняно з відомим точним методом. Наведено приклад практичного застосування побудованих алгоритмів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Левінський, В. М., and М. В. Левінський. "Приклади аналізу сталих процесів в системі автоматичного регулювання засобами MATLAB." Automation of technological and business processes 12, no. 2 (June 30, 2020): 48–52. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v12i2.1810.

Full text
Abstract:
Актуальність. Ідентифікація каналу контрольованих збурень залишається актуальною задачею при побудові САР, які забезпечують високу динамічну точність стабілізації регульованої змінної. Ця задача потребує крім знань з теорії випадкових процесів також і навиків застосування сучасних пакетів програм MATLAB, що забезпечують аналіз і синтез систем керування. Мета. Навести приклади застосування пакетів Signal Processing Toolbox та System Identification Toolbox в учбовій задачі ідентифікації динамічних властивостей каналу контрольованих збурень тестового об’єкту керування та виявити вплив на точність визначення параметрів моделі діапазону їх змін, а також інтенсивності та спектрального складу неконтрольованих збурень. Метод. В якості методу дослідження обрано моделювання тестового об’єкту керування в середовищі Simulink. Результати. Наведено експериментальні дані, які характеризують вплив на точність ідентифікації параметрів тестового об’єкту керування зміни його часу запізнення, а також спектрального складу неконтрольованих збурень. Висновки. При відсутності неконтрольованих збурень зміна часу запізнення тестового об’єкту керування не суттєво впливає на точність ідентифікації параметрів його моделі. Ця точність в більшій мірі залежить від інтенсивності неконтрольованих збурень, ніж від їх спектрального складу. В цілому пакети програм Signal Processing Toolbox та System Identification Toolbox можуть бути рекомендовані для підготовки спеціалістів з автоматизації виробничих процесів в отриманні навичок з аналізу сталих процесів в САР.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Левінський, М. В., and В. М. Левінський. "Моделювання системи регулювання в Step 7 TIA Portal з використанням функціональних блоків бібліотеки «LSim»." Automation of technological and business processes 12, no. 4 (December 30, 2020): 42–47. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v12i4.1934.

Full text
Abstract:
Актуальність. Моделювання систем регулювання в середовищі розробки програмного забезпечення контролерів, наприклад в Step 7 TIA Portal, дозволяє провести налагодження параметрів функціональних блоків ПІД-регуляторів, перевірку грубості САР до варіацій параметрів об’єкта керування та безударність переходів між ручним та автоматичним режимом роботи. Мета. Показати приклади корекції програмного коду функціональних блоків бібліотеки “LSim”, які фірма Siemens рекомендує для моделювання об’єкта керування, що забезпечують встановлення довільних початкових умов в цифрових аналогах диференційних рівнянь динамічних ланок. Метод. Аналіз оригінального коду функціональних блоків бібліотеки “LSim” та його подальша корекція, моделювання скоригованих функціональних блоків в середовищі Step 7 TIA Portal. Результати. Наведені фрагменти кодів функціональних блоків, які дозволяють моделювати ланку запізнення, інерційну ланку першого порядку, інтегруючу ланку з довільними початковими умовами. Проведено моделювання скоригованих функціональних блоків в середовищі Step 7 TIA Portal та співставлення результатів із результатами моделювання аналогічних динамічних ланок в середовищі Simulink/MATLAB. Проведено моделювання САР із використанням зазначених блоків. Висновки. Запропоновані зміни коду функціональних блоків бібліотеки “LSim”, які реалізують ланку запізнення, інерційну ланку першого порядку, інтегруючу ланку, дозволяють врахувати довільні початкові умови в цих ланках, що забезпечує моделювання динамічно сталих режимів САР в середовищі Step 7 TIA Portal.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Колянова, Т. В. "Математична модель природженого імунітету. Вплив запізнення на характер стійкості стаціонарних точок." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 4 (2012): 132–35.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Марчук В.І., Гринюк С.В., Марчук І. В., and Cачковська Л. "ДИНАМІЧНА МОДЕЛЬ ПРОЦЕСУ ШЛІФУВАННЯ ПЕРЕРИВЧАСТИМИ КРУГАМИ." Перспективні технології та прилади, no. 16 (July 31, 2020): 33–37. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2020-16-5.

Full text
Abstract:
В роботі розглядається динамічна модель процесу шліфування переривчастими кругами як об’єкт управління. Динамічна модель переривчастого шліфування представляється у вигляді одномасової системи. В процесі шліфування спостерігається регенеративний ефект, який заключається в тому, що реакція пружної системи проявляється у вигляді зворотнього зв’язку з запізнення у часі. Цей ефект відіграє подвійну роль і значно ускладнює вивчення динаміки процесу шліфування, так як за зносу в процесі різання круг і деталь задіяні в регенеруючому зворотньому зв’язку. В результаті проведених досліджень отримуємо оптимальний розв’язок для об’єктивного представлення динаміки процесу переривчастого шліфування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Krykh, H. B., H. F. Matiko, and B. A. Kril. "Моделювання системи керування з регулятором на підставі внутрішньої моделі." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 9 (December 26, 2019): 161–68. http://dx.doi.org/10.36930/40290928.

Full text
Abstract:
Засобами імітаційного моделювання проаналізовано функціонування замкнутих систем керування в умовах зміни властивостей інерційного об'єкта керування. Порівняли роботу таких систем: одноконтурної з ПІД регулятором, багатоконтурних з ПІ-ПД керуванням та систем із зовнішнім регулятором на підставі внутрішньої моделі. Серед систем керування із внутрішньою моделлю одна побудована на підставі моделі об'єкта керування. Ми запропонували іншу система, в якій структура зовнішнього регулятора реалізована на базі внутрішньої моделі замкнутого внутрішнього контуру з ПД регулятором. Для спрощення процедури налаштування зовнішнього регулятора вибрано наближену модель об'єкта керування у вигляді послідовно з'єднаних аперіодичної ланки першого порядку та ланки запізнення. Знайдено наближену внутрішню модель зустрічного паралельного з'єднання об'єкта керування та ПД регулятора та отримано наближену обернену модель. Встановлено, що в умовах зміни властивостей об'єкта керування запропонована система зберігає достатній запас стійкості і порівняно з іншими досліджуваними системами має переваги. Так, зі збільшенням коефіцієнта передачі об'єкта керування у 2 рази та збільшенням інерційності на 30 % перехідні процеси каналом заданого значення мають найменший час регулювання. Окрім цього, каналом збурення така система забезпечує найменше динамічне відхилення для всіх варіантів дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Karlov, V., O. Kuznietsov, A. Artemenko, and А. Karlov. "ПОСТАНОВКА ЗАДАЧІ ОПТИМАЛЬНОГО ВИМІРЮВАННЯ ДАЛЬНОСТІ ДО ЦІЛІ В КОГЕРЕНТНО-ІМПУЛЬСНІЙ РЛС ПРИ ВРАХУВАННІ ФАЗОВИХ СПОТВОРЕНЬ РАДІОЛОКАЦІЙНОГО СИГНАЛУ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 55 (June 21, 2019): 31–37. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.3.031.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання аналізу можливостей забезпечення заданої дальності дії РЛС, здатної здійснювати радіолокаційне спостереження малопомітних, малорозмірних та маневруючих цілей. Обгрунтована доцільність використання когерентної пачки радіоімпульсів для забезпечення необхідної дальності виявлення із заданими показниками якості. Надано порівняльний аналіз можливостей використання поодинокого і пачкового радіосигналів. Доведена необхідність врахування корельованих фазових флуктуацій радіоімпульсів прийнятої пачки при вимірюванні дальності до цілі. Вважається, що фазові флуктуації розподілені за нормальним законом с нульовим середнім, а їх кореляція убуває зі збільшенням інтервалу між радіоімпульсами пачки за експоненціальним або знакозмінним законами. На вхід приймального пристрою РЛС надходять відбиті від цілей сигнали на фоні некорельованого гаусівського шуму. Розгляд проводиться для моделі сигналу з випадковою амплітудою та початковою фазою. Оцінювання часу запізнення радіолокаційного сигналу здійснюється за критерієм максимуму натурального логарифма відношення правдоподібності, усередненого по усім можливим значенням випадкових неінформативних параметрів. В явному вигляді отримано вираз нормованої функції розузгодження когерентної пачки за наявністю фазових флуктуацій її радіоімпульсів. Врахування фазових флуктуацій радіоімпульсів прийнятої пачки при вимірюванні дальності до цілі дозволить покращити ефективність вирішення когерентно-імпульсними РЛС завдань за призначенням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Бричук, Б. В. "Автоматизація пастеризації яблучного соку." Automation of technological and business processes 13, no. 1 (April 19, 2021): 58–63. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v13i1.2002.

Full text
Abstract:
Здоров'я - безцінне надбання не тільки кожної людини, але і всього суспільства. Для підтримки здоров`я людини на певному рівні, необхідно включати в раціон харчування фруктові та овочеві соки, зокрема яблучний сок, який має високі споживні властивості. Збереження цих властивостей можна забезпечити лише за рахунок автоматичного керування технологічним процесом виробництва яблучного соку. Автоматичне керування процесом пастеризації яблучного соку – одне з найбільш складних та важливих завдань, оскільки забезпечує дотримання технологічного регламенту термічної обробки яблучного соку. Процес пастеризації яблучного соку, як об'єкт керування являє собою складну динамічну систему. Аналіз існуючих систем автоматичного керування пастеризацією яблучного соку демонструє певні недоліки і ставить задачі наступної розробки. В Одеській національній академії харчових технологій, на кафедрі автоматизація технологічних процесів і робототехнічних систем розроблено новий спосіб пастеризації яблучного соку, з використанням каскадної системи автоматичного регулювання, яка зменшує запізнення в контурі регулювання температури пастеризації, що підвищує якість готового продукту, продуктивність процесу та знижує його енергоємність. Результати структурно-параметричного синтезу і аналізу розробленої системи автоматичного керування підтверджують переваги запропонованого підходу. Побудована каскадна система автоматичного регулювання забезпечує високу динамічну точність керування розглянутим технологічним процесом. Розроблене автоматизоване робоче місце оператора-технолога і наладчика системи автоматичного керування в SCADA-системі дозволяє зручно і ефективно спостерігати та керувати ходом процесу пастеризації яблучного соку. Подальший розвиток питання автоматизації керування процесом пастеризації яблучного соку знайде в магістерській випускній роботі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Пузік, Л., В. Пузік, and В. Бондаренко. "Врожайність капусти брюссельської залежно від погодних умов вегетаційного періоду, схеми розміщення і строків вершкування рослин." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 4(14) (February 24, 2020): 25–31. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2019.4(14).25-31.

Full text
Abstract:
Проведені дослідження ставили за мету наукове обґрунтування впливу погодних умов вегетаційного періоду капусти брюссельської, схеми розміщення рослин, строків вершкування на врожайність. Польовий, фізико-хімічний, розрахунковий, аналізування. Умови вегетаційного періоду вплинули на формування врожайності капусти брюссельської. Розроблено рівняння регресійної залежності урожайності капусти брюссельської залежно від погодних умов вегетаційного періоду. Установлено, що продуктивність однієї рослини капусти брюссельської залежить від густоти рослин. Найбільшою (0,8 кг) вона була при густоті 35,7 тис. шт./га, меншою (0,5 кг) – при густоті 47,6 тис. шт./га. Залежно від строків вершкування цей показник в значній мірі зменшувався при більш пізньому проведенні цього прийому – від 0,7 до 0,2 г. Усе це в подальшому відобразилося на рівні врожайності качанчиків на відповідних варіантах. Урожайність капусти брюссельської залежить від кількості качанчиків і середньої маси. Кількість качанчиків коливається від 60 шт. Брілліант F1 до 66 шт. Абакус F1. Але середня маса качанчика гібрида Брілліант F1 перевищувала середню масу качанчика Абакуса F1 в 2,5 раза, що суттєво вплинуло на загальну врожайність капусти. Встановлено підвищення врожайності – на 0,6 т/га при загущенні від 28,6 до 35,7 тис. шт./га. Подальше загущення до 47,6 тис. шт./га призвело до зменшення рівня врожайності на 1,1 т/га порівняно з густотою 28,6 тис. шт./га. Вважати третю декаду серпня оптимальним строком вершкування капусти брюссельської. Запізнення з вершкуванням призвело до зниження врожайності на 3,1 т/га, а повна відмова від цього прийому – на 4,7 т/га при НІР05 = 0,91 т/га. Урожайність капусти брюссельської має тісний зв’язок з масою качанчиків: r = 0,72±0,03…0,77±0,03 залежно від гібрида. Кількість качанчиків на рослині мала сильний зв’язок з урожайністю гібрида Абакус F1: r = 0,85±0,02, у Брілліанта F1 – слабкий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

КОТКО, О. К., О. М. ШАРОВАРА, С. О. МАЛАНЧІЙ, and І. О. ГОРДЄЄВА. "МОДЕЛЬ АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТНО-ОРІЄНТОВАНИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ ЗА КРИТЕРІЯМИ ЕФЕКТИВНОСТІ І СВОЄЧАСНОСТІ." REVIEW OF TRANSPORT ECONOMICS AND MANAGEMENT, no. 5 (21) (November 19, 2021): 194–205. http://dx.doi.org/10.15802/rtem2021/243658.

Full text
Abstract:
Мета. Удосконалення моделі адаптивного управління проектно-орієнтованими організаціями за критеріями ефективності і своєчасності з ціллю зниження руйнівних шкідливих впливів VUCA-оточення, забезпечення адаптації до наслідків COVID-19, Індустрії 4.0 та переходу до циркулярної економіки. Методика. Для вирішення поставлених завдань в роботі застосовано метод аналізу і синтезу, системний підхід, теорія рішення винахідницьких задач (ТРВЗ), методи прийняття рішень, метод структурного аналізу і проектування систем, групування, узагальнення. Результати. Моніторинг та виявлення на ранніх етапах відхилень або негативної тенденції за критеріями «ефективність управлінських рішень-своєчасність» забезпечує збільшення кількості успішно реалізованих проектів та реалізацію стратегії розвитку організації з меншими втратами. Наукова новизна. На основі деталізації критеріїв «ефективність прийняття управлінських рішень» та «своєчасність» удосконалено модель адаптивного управління організаціями у процесі здійснення нею проектної діяльності. Модель складається з трьох основних складових: протидії руйнівним факторам середовища, прагнення до ідеальності розвитку системи та своєчасності прийнятих управлінських рішень. Прагнення до ідеальності запропоновано визначати через оцінку властивостей ідеальності системи, а руйнівні фактори організації оцінювати за трьома групами: зовнішні, внутрішні, ентропійні. Отримані результати покладено в основу матриці оцінки спроможності до адаптації проектно-орієнтованої організації. В результаті розроблено матрицю із шести квадрантів, кожний із яких отримано на перетині критеріїв «ефективність – неефективність» управлінських рішень і дій та своєчасності реалізації цих рішень у станах запізнення, своєчасно, випередження (передчасно). Визначено характеристики кожного квадранта: адаптацію організації до руйнівних факторів середовища, області керованості системи (життєстійкість, руйнування, не життєстійкість), ефективність реалізації стратегії через проектну діяльність, конкурентоспроможність. Практична значимість. Розроблені підходи можуть бути використані при удосконаленні процедури оцінювання ефективності проектної діяльності будь-якої галузі економіки. Ці підходи дозволять оперативно керувати та забезпечувати адаптацію до руйнівних факторів середовища. Стаття може представляти інтерес керівникам проектів та менеджерам вищої ланки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Shevchuk, Tetyana, Lyudmyla Aponchuk, Yuliia Korniichuk, Natalia Mazurets, and Natalia Olishkevich. "Функціональні зміни показників реоенцефалографії вертебро-базилярних відведень у дівчат-підлітків із діагностованою артеріальною гіпертензією." Notes in Current Biology, no. 2 (February 3, 2022): 40–44. http://dx.doi.org/10.29038/ncbio.21.2.40-44.

Full text
Abstract:
Метою нашого дослідження було визначити особливості мозкового кровообігу на фоні підвищеного артеріального тиску у дівчат-підлітків віком 15–16 років. Для досягнення поставленої мети ми дослідили стан мозкової гемодинаміки у дівчат-підлітків із підвищеним артеріальним тиском та зробили порівняльний аналіз цих показників. Застосували метод варіаційної стати-стики та методику реoенцефaлoгрaфії (РЕГ) ‒ метод діагностичного дослідження, що дозволяє проаналізувати найважливіші кри-терії стану судин головного мозку і руху крові по них, і базується на вимірюванні змін кровонаповнення судин головного мозку ве-ртебро-базилярного басейну. Під час дослідження мозкового кровообігу оцінювали наступні показники реоенцефалографії: період пульсового кровонаповнення, час максимального наповнення, час запізнення реохвилі, амплітуда швидкого наповнення, дикротич-ний індекс, реографічний індекс, середня швидкість наповнення.В результаті експерименту було встановлено, що досліджувані показники у дівчат із підвищеним артеріальним тиском (гіпе-ртензією) характеризуються статистично нижчими значеннями періоду пульсового кровонаповнення (Т), часу максимального на-повнення (ах), дикротичного індексу (А1) та достовірно вищою середньою швидкістю наповнення (Vcр) при р<0,05. Така зміна по-казників вказує на зниження об’ємного кровообігу мозкової гемодинаміки, ударного об’єму крові та підвищення тонусу артерій.Поява підвищеного артеріального тиску у підлітковому віці пов’язана з ризиком збереження його у наступні роки й несприя-тливим прогнозом до виникнення серцево-судинних захворювань. Тому рання діагностика артеріальної гіпертензії у підлітковому та юнацькому періодах досить актуальна з метою проведення ефективної та своєчасної профілактики й лікування, що дозволить за-побігти серйозному прогнозу у зрілі роки. Порушення мозкового кровообігу є важливим компонентом гіпертензійної патології, оскільки багато захворювань мозку супроводжуються саме дисфункцією кровообігу у мозку.Отримані результати та їх науково-обґрунтований аналіз відіграють важливу роль у клінічній практиці для поглибленого ви-вчення патогенезу артеріальної гіпертензії, розробки необхідних методів її профілактики і лікування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Mykytenko, Viktoriya, Peter Rogov, and Mykola Chomik. "Забезпечення стійкості економічних систем в умовах ринкової мінливості та нарощення загроз і ризиків." Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 11, no. 4 (August 31, 2021): 39–59. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2021.11.4.4.

Full text
Abstract:
Розроблено комплексне методологічне підґрунтя для дослідження й опису гомеостатичних механізмів забезпечення стійкості економічних систем, що полягає у обґрунтуванні й удосконаленні понятійно-категоріального апарату теорії сталого господарювання, за використання якого структуровано й ідентифіковано чотири види гомеостазу (еволюційний, структурний, резистентний, системний). Розкрито їхній ієрархічний замкнений взаємозв’язок та взаємозалежність між чотирма підсистема управління гомеостазом; стабілізаційні, інерційні, адаптаційні, організаційно-економічні, кінематичні, кібернетичні, алармові, когнітивно-інформаційні, репаративні, регенеративні, бінарні, специфічні й прогностичні управлінські властивості економічних систем, якими мають володіти останні задля досягнення певного виду гомеостазу. Обґрунтовано комплекс умов і механізмів забезпечення оберненого взаємозв’язку між елементами саморегулюючої економічної системи та її адаптації до зовнішніх і внутрішніх трансформацій задля досягнення певного виду гомеостазу. Це стало основою побудови схеми замкненого взаємозв’язку і взаємозалежності між чотирьохрівневою ієрархією гомеостатичних властивостей, яка убезпечує проектування регуляторів і важелів консолідації за пріоритетними об’єктами внаслідок набування утвореннями системних ознак за чотирма видами гомеостазу. Доведено, що вказане уможливлює: формування матричної управлінської структури щодо забезпеченням стійкості економічних систем; створення конгруентного інституційного середовища на кожному етапі досягнення системного гомеостазу; ефективне подолання інституційних обмежень, поряд, із елімінуванням різної природи найгостріших загроз і ризиків сталому розвитку. Сформульовано методологічні висновки за наслідками проєктної реалізації (в турбулентних умовах) чотирьох етапів управління забезпеченням стійкості економічних систем за домінантами гомеостазу. Підтверджено, що в наслідок досягнення гомеостазу: система не лише зберігає головні життєво важливі параметри в процесі адаптації до умов функціонування і критичних зрушень, а й забезпечує стабілізацію діяльності; системні гомеостатичні властивості та її стабілізаційні параметри залежать від набутих системою на попередніх етапах генерування еволюційних, структурних та резистентних ознак; для системи та її елементів чи процесів (економічної, виробничої, природно-ресурсної, соцієтальної природи) у кожний момент часу має визначатися стан за узагальненими результатами оцінювання п’яти властивостей і стабілізаційних параметрів (самовирівнювання, інерційності, запізнення, вимірів галузевої та структурно-логічної побудови) та задаватися концепт зміни цих параметрів і властивостей у часі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Shuklin, G., and O. Barabash. "МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КЕРУВАННЯ ПРОЦЕСАМИ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ В СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ КІБЕРНЕТИЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ ФОНДОВОГО РИНКУ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, no. 50 (September 12, 2018): 91–94. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.4.091.

Full text
Abstract:
В роботі застосовано математичну теорію керування системами диференціальних рівнянь з запізненням, для моделювання процесами регулювання кібернетичної безпеки з боку держави на фондовому ринку. Розглянуті умови стійкості інформаційної безпеки держави на прикладі кібернетичного простору фондового ринку. Запропоновано алгоритм побудови функції керування процесом виявлення кількості кібернетичних атак на електронний торгівельний майданчик на фондовому ринку, який розглядається, як динамічна система, яка описується системами диференціальних рівнянь з запізненням. Запропонована структурна схема системи захисту інформації з введенням інфраструктурного сервісу та аналізатора атак. Встановлено, що системи з запізненням породжують нову інформацію, яку необхідно використовувати при модернізації системи захисту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

ЗАВЕРУХА, ОЛЕГ. "Податковий конфлікт: природа та підстави диференціації." Право України, no. 2020/04 (2020): 21. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-04-021.

Full text
Abstract:
Конфліктність є закономірною ознакою суспільних відносин, у яких передбачається певне обмеження поведінки їхніх учасників. Деякі регулятори діють в умовах самообмеження суб’єктів фактично без примусу, тоді як реалізація норм права через свою обов’язковість забезпечується існуванням жорстких примусових механізмів. Проблема податкового конфлікту пов’язується з моментом виникнення самих податків. Унаслідок поступової трансформації податкових відносин змінювалася форма обов’язкових платежів, а з ними – і форма конфліктності. Доктринальне з’ясування правового податкового конфлікту, дослідження підстав його виникнення сприятиме визначенню шляхів та засобів подолання конфліктності в податкових відносинах і дасть змогу сформулювати необхідні дії суб’єктів на попередження конф лікту в майбутньому. Метою статті є вивчення правової природи податкового конфлікту через його зв’язок із, власне, конфліктом і природою податку, диференціювання підстав виникнення податкового конфлікту та визначення суперечностей, які притаманні конфлікту на різних етапах його розвитку. Податковому конфлікту не завжди притаманне відверте негативне ставлення. Суперечність виникає і тоді, коли законослухняна поведінка суб’єкта передбачає певне майнове обтяження. При цьому конфліктність у податкових відносинах може виходити за межі податкового регулювання. У статті диференційовано підстави виникнення податкового конфлікту залежно від стадії його динаміки. Так, на стадії нормотворчості конфлікт може виникати при формуванні змісту податково-правових норм, дотриманні процедури щодо появи податково-правової норми та при узгодженні податково-правових актів. Звернено увагу на необхідність чіткого визначення понять, формування сталих юридичних конструкцій, узгодження податкових термінів із нормами інших фінансових законів, дотримання певного терміну запізнення між прийняттям законодавчого припису та набуттям ним чинності, організацію податкового регулювання відповідно до системи податкового законодавства. Поява податкового конфлікту при застосуванні норми права пов’язана з деталізацією правового статусу зобов’язуваної особи. Зокрема, визначено сфери виникнення конфлікту для резидентів і нерезидентів. На динаміку конфліктності може впливати чіткість реалізації повноважень контролюючими органами і розподілення повноважень між тими органами, які представляють державу та територіальні громади. Розв’язання податкових спорів і податкового конфлікту може відбуватися у режимі апеляційного, адміністративного узгодження та при вирішенні податкових спорів судами. Підстави виникнення правового конфлікту визначають шляхи його подолання. При цьому правове регулювання не зводиться до досягнення конфліктної ситуації, адже має на меті таке узгодження інтересів учасників, за якого конфлікт буде подолано. Подальше дослідження природи податкового конфлікту дасть змогу виробити такі способи подолання суперечностей, що становлять зміст і причини його виникнення, які максимально зможуть задовольнити інтереси всіх учасників податкових відносин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Діблік, Й. Хусаінов. "Дискретні системи зі слабким запізненням." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", вип. 3 (2006): 172–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Діблік, Й. Хусаінов. "Дискретні системи зі слабким запізненням." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", вип. 3 (2006): 172–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Жирнов, Б. М. "Поздовжні коливання стержня з фрикційним запізненням." Вісник Київського університету. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 4 (2002): 179–85.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Івохін, Є. В. "Багатомірні лінійні різницеві системи із запізненням." Журнал обчислювальної та прикладної математики. Серія "Прикладна математика", no. 4 (103) (2010): 38–43.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Кочкарев, Сергей, Кирилл Зеленский, and Ярослав Фомин. "МАТЕМАТИЧЕСКОЕ МОДЕЛИРОВАНИЕ ИНФЕКЦИОННОГО ЗАБОЛЕВАНИЯ." Научный взгляд в будущее, no. 23-01 (November 30, 2018): 31–38. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2021-23-01-020.

Full text
Abstract:
Розглядається задача математичного моделювання імунної відповіді на вірусні інфекції. Математична модель процесу описується системою нелінійних диференційних рівнянь із запізненням. Розв'язання цієї системи рівнянь здійснюється ітераційним числово -аналі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Lukashiv, T. O. "Асимптотична стохастична стійкість стохастичних динамічних систем випадкової структури з постійним запізненням." Carpathian Mathematical Publications 6, no. 1 (July 15, 2014): 96–103. http://dx.doi.org/10.15330/cmp.6.1.96-103.

Full text
Abstract:
Використано метод функціоналів Ляпунова-Красовського для дослідження асимптотичної стохастичної стійкості в цілому стохастичних дифузійних динамічних систем випадкової структури з постійним запізненням, які перебувають під впливом зовнішніх імпульсних збурень типу ланцюга Маркова.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Череватенко, Л. "Ігор Савченко: запізнені уроки." Kino-коло, no. 32 (2006): 117–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Джалладова, І. А. "Умови існування асимптотичних систем для рівнянь із запізненням." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Кібернетика, вип. 7 (2007): 53–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Джалладова, І. А. "Умови існування асимптотичних систем для рівнянь із запізненням." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Кібернетика, вип. 7 (2007): 53–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Марценюк, В. П. "Метод інтегральних перетворень для лінійного рівняння із запізненням." Вісник Київського університету. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 4 (2000): 243–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Кожаметов, А. Т. "Лінійно-квадратична задача оптимізації для систем із запізненням." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Кібернетика, вип. 6 (2005): 40–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Кожаметов, А. Т. "Лінійно-квадратична задача оптимізації для систем із запізненням." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Кібернетика, вип. 6 (2005): 40–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Nenya, O. I. "Про перманентність дискретної системи моделі хижак-жертва з немонотонною функцією впливу та нескінченним запізненням." Carpathian Mathematical Publications 7, no. 1 (July 6, 2015): 91–100. http://dx.doi.org/10.15330/cmp.7.1.91-100.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто систему рівнянь, яка є дискретним аналогом моделі хижак-жертва з немонотонною функцією впливу та нескінченним запізненням. Досліджується проблема побудови умов перманентної поведінки динамічної моделі. Умова перманентності забезпечує обмеженість розв'язків зверху та знизу, але при цьому вимагає щоб розв'язки залишалися постійно додатними. Для отримання достатніх умов перманентної поведінки розв'язків системи використано методи, які базуються на застосуванні теорем порівняння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Коробова, М. В. "Агрегована еколого-економічна модель із запізненням при освоєнні капіталовкладень." Вісник Київського університету. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 2 (2002): 233–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Коробова, М. В. "Агрегована еколого-економічна модель із запізненням при освоєнні капіталовкладень." Вісник Київського університету. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 2 (2002): 233–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Меляков, Антон, Алла Зуб, and Ольга Машкіна. "Освітній омбудсмен в Україні: функції, повноваження, напрями діяльності." Актуальні проблеми державного управління, no. 1(55) (July 8, 2019): 190–97. http://dx.doi.org/10.34213/ap.19.01.25.

Full text
Abstract:
Проаналізовано перспективи діяльності нового для України інструменту публічного управління освітою – освітнього омбудсмана. Показано, що запровадження цієї посади відбувається із запізненням у щонайменше чотири місяці. За результатами проведеного опитування учителів харківських шкіл, визначено ставлення педагогів до запровадження посади омбудсмана. Доведено, що потенційними ризиками в його роботі можуть стати: дублювання повноважень; занадто широке коло тих осіб, права яких він покликаний захищати; відсутність регіональних представництв, що може негативно позначитися на здатності Служби омбудсмана вирішувати поставлені завдання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Стенін, Олександр Африканович. "Метод фіктивної координати в задачах оптимального управління системами з післядією." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 20 (November 23, 2012): 116–21. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.20.2012.30711.

Full text
Abstract:
Розглядається задача оптимального управління системами з післядією. Запропоновано метод фіктивної координати, який дозволяє звести вихідну систему з післядією до системи звичайних диференційних рівнянь і рівнянь переносу, до яких можна застосувати відомі методи оптимізації. Продемонстровано практичне застосування метода фіктивної координати на прикладі розв’язування задачі оптимального управління автономної системи опалювання виробничого приміщення. Метод фіктивної координати узагальнено на системи з нестаціонарним запізненням. Показано, що метод може бути застосовано для систем з декількома процесами, що мають післядію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Бігун, Я. Й. "Усереднення крайових задач для багато частотних систем із сталим запізненням." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 2 (2005): 90–96.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Бігун, Я. Й. "Усереднення крайових задач для багато частотних систем із сталим запізненням." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 2 (2005): 90–96.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Стельмащук, Л. В. "Періодичні розв"язки інтегро-диференціальних рівнянь другого порядку із запізненням." Вісник Київського університету. Серія "Фізико-математичні науки", вип. 1 (1999): 82–86.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Чайковський, А. "Визначені на вісі роз"вязки диференціальних рівнянь з запізненням аргументу." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Математика. Механіка, Вип. 21 (2009): 26–28.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Степанов, М. Т. "Реалізація керування за прогнозом на основі кубічного сплайну в замкнутих САР: концепція побудови і попередній аналіз роботи." Automation of technological and business processes 12, no. 4 (December 30, 2020): 4–11. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v12i4.1929.

Full text
Abstract:
У статті розглядається система автоматичного регулювання, що реалізує принцип керування за прогнозом в замкнутому контурі. Об'єкти технологічного типу досить часто мають велику інерційність в каналах регулювання яка пов'язаної не тільки з чистим запізненням, але, більшою мірою з акумуляцією речовини і енергії, так званим ємнісним запізненням. Повна або часткова компенсація цієї інерційності може в значній мірі поліпшити якість регулювання для таких об'єктів. Тому в замкнутий контур системи регулювання пропонується ввести прогнозування на основі кубічного сплайну. Проведений аналіз показує, що окремі ділянки траєкторії руху регульованої змінної можуть бути представлені безперервними, багаторазово диференційованими функціями (наприклад, кубічним сплайном). Для моделі кубічного сплайну знайдені співвідношення, що дозволяють оцінювати його параметри і вести розрахунок прогнозного значення змінної в реальному часі. Проведено структурний та оптимальний параметричний синтез альтернативних варіантів систем автоматичного регулювання з типовим ПІД-регулятором, що реалізують принцип керування за прогнозом і принцип керування за станом. Порівняльний аналіз оптимальних систем, проведений в часовій і частотних областях, показав значну перевагу системи регулювання, що реалізує принцип керування за прогнозом на основі кубічного сплайну. У порівнянні з системою, що реалізує принцип керування за станом, система регулювання з прогнозуванням по кубічному сплайну забезпечує зниження інтегрального і прямих показників якості перехідних процесів до 40%. Перевірка на грубість систем автоматичного регулювання показала, що система автоматичного регулювання з прогнозуванням регульованої змінної за кубічним сплайном має більший запас стійкості, ніж система регулювання що реалізує принцип керування за станом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Musurivskyi, V. I. "About the Problem of Stabilizаtion of Control Stochastic Differential-Functional Systems with Finite Delay." Mathematical and computer modelling. Series: Physical and mathematical sciences 1, no. 20 (November 21, 2019): 51–60. http://dx.doi.org/10.32626/2308-5878.2019-20.51-60.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Марценюк, В. П. "Експоненціальні оцінки розв"язків кусково-неперервних систем із запізненням в радіотерапії." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 4 (2004): 206–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Самусенко, П. "Асимптотичне інтегрування сингулярно збурених систем диференціальних рівнянь із запізненням і виродженням." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Математика. Механіка, вип. 17/18 (2007): 9–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Марценюк, В. П. "Експоненціальні оцінки розв"язків кусково-неперервних систем із запізненням в радіотерапії." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 4 (2004): 206–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Марценюк, В. П. "Експоненціальні оцінки розв"язків кусково-неперервних систем із запізненням в радіотерапії." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 4 (2004): 206–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Марценюк, В. П. "Експоненціальні оцінки розв"язків кусково-неперервних систем із запізненням в радіотерапії." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 4 (2004): 206–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Самусенко, П. "Асимптотичне інтегрування сингулярно збурених систем диференціальних рівнянь із запізненням і виродженням." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Математика. Механіка, вип. 17/18 (2007): 9–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Марценюк, В. П., Д. В. Вакуленко, and С. М. Скочиляс. "МОДЕЛЮВАННЯ В ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ." Medical Informatics and Engineering, no. 1 (June 22, 2020): 71–77. http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2020.1.11131.

Full text
Abstract:
Запропоновано інвестиційну модель охорони здоров'я, котра орієнтується на збереження високої інвестиційної активності та відносне поліпшення конкурентоспроможності області. Відповідно до побудованої моделі управління розвитком медичної галузі за допомогою системи нелінійних звичайних диференціальних рівнянь із двома розподіленими запізненнями, представлено економічну інтерпретацію кожного. Дану умову можна трактувати, як одну з умов інвестиційної привабливості галузі охорони здоров'я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Rogovskii, I. L. "Model of stochastic process of restoration of working capacity of agricultural machine in inertial systems with delay." Naukovij žurnal «Tehnìka ta energetika» 11, no. 3 (November 18, 2020): 143–50. http://dx.doi.org/10.31548/machenergy2020.03.143.

Full text
Abstract:
In the article the analysis of existing agricultural machines in a healthy state, followed by work on the maintenance system subject to the conditions of reforming of the agrarian sector. Under maintenance refers to the complex of works on maintenance of working capacity or serviceability of the products during use by adjusting, knowledgeable, filling and retaining work. For the assessment of the alternatives it is advisable to conduct morphological analysis of the entire set of possible solutions to the research problem presented in a morphological matrix, which presents the basic functions of the machine and options the subject of the forms of their implementation. Theoretical research has provided the answer to two fundamental questions – how to change maintenance system depending on the level of development of agricultural production, and what parameters must have the system maintenance service to perform the appropriate intervention with the minimum technologically necessary costs of resources and investment. Assessment of the level of maintenance of agricultural machinery is provided to carry on the totality of organizational and technical factors, formalized through parts and complex indicators, in two phases. The first evaluation of using of the indicators for each factor separately. Second – assessment of a complex indicator (for all factors).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Gharakhanlou, J., and І. Каzachkov. "Розробка та дослідження агрегованих математичних моделей ядерних об’єктів зі зсувними аргументами." Nuclear and Radiation Safety, no. 2(54) (April 25, 2012): 36–41. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2012.2(54).08.

Full text
Abstract:
Наведено результати розробки та дослідження агрегованих математичних моделей ядерних об’єктів зі зсувними аргументами — запізненнями та випередженнями в часі. Розглянуто системи нелінійних диференціальних рівнянь і поставлена задача Коші. Надано аналіз особливостей математичної моделі потенційно небезпечного об’єкта (ПНО) ядерної енергетики та проведено розрахунки на ЕОМ. Модель рекомендовано для дослідження особливостей поведінки об’єктів та пошуку аварійних режимів, а також для тактичного та стратегічного планування їх розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Жирнов, Б. М. "Томсоновська одночастотна динаміка трьохмасової системи з запізненням при зовнішньому збуренні в резонансній зоні." Вісник Київського університету. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 3 (2002): 198–206.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography