Academic literature on the topic 'Замкнутий контур'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Замкнутий контур.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Замкнутий контур"

1

Степанов, М. Т. "Реалізація керування за прогнозом на основі кубічного сплайну в замкнутих САР: концепція побудови і попередній аналіз роботи." Automation of technological and business processes 12, no. 4 (December 30, 2020): 4–11. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v12i4.1929.

Full text
Abstract:
У статті розглядається система автоматичного регулювання, що реалізує принцип керування за прогнозом в замкнутому контурі. Об'єкти технологічного типу досить часто мають велику інерційність в каналах регулювання яка пов'язаної не тільки з чистим запізненням, але, більшою мірою з акумуляцією речовини і енергії, так званим ємнісним запізненням. Повна або часткова компенсація цієї інерційності може в значній мірі поліпшити якість регулювання для таких об'єктів. Тому в замкнутий контур системи регулювання пропонується ввести прогнозування на основі кубічного сплайну. Проведений аналіз показує, що окремі ділянки траєкторії руху регульованої змінної можуть бути представлені безперервними, багаторазово диференційованими функціями (наприклад, кубічним сплайном). Для моделі кубічного сплайну знайдені співвідношення, що дозволяють оцінювати його параметри і вести розрахунок прогнозного значення змінної в реальному часі. Проведено структурний та оптимальний параметричний синтез альтернативних варіантів систем автоматичного регулювання з типовим ПІД-регулятором, що реалізують принцип керування за прогнозом і принцип керування за станом. Порівняльний аналіз оптимальних систем, проведений в часовій і частотних областях, показав значну перевагу системи регулювання, що реалізує принцип керування за прогнозом на основі кубічного сплайну. У порівнянні з системою, що реалізує принцип керування за станом, система регулювання з прогнозуванням по кубічному сплайну забезпечує зниження інтегрального і прямих показників якості перехідних процесів до 40%. Перевірка на грубість систем автоматичного регулювання показала, що система автоматичного регулювання з прогнозуванням регульованої змінної за кубічним сплайном має більший запас стійкості, ніж система регулювання що реалізує принцип керування за станом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Степанов, М. Т. "Замкнуті САР з прогнозуванням: аналіз альтернативних варіантів сруктур." Automation of technological and business processes 13, no. 3 (November 4, 2021): 38–48. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v13i3.2144.

Full text
Abstract:
У статті розглядається системи автоматичного регулювання які реалізують алгоритми керування з прогнозуванням складових вільного та вимушеного руху на час запізнення вперед в замкнутому контурі. Проводиться порівняльний аналіз їх роботи у перехідних та сталих режимах роботи, а також запасів стійкості які вони забезпечують. Об'єкти технологічного типу досить часто мають велику інерційність в каналах регулювання яка пов'язаної не тільки з чистим запізненням, але, більшою мірою з акумуляцією речовини і енергії, так званим ємнісним запізненням. Повна або часткова компенсація цієї інерційності може в значній мірі поліпшити якість регулювання для таких об'єктів. На практиці для компенсації впливу запізнення на динаміку власного руху часто використовують системи з упереджувачем Сміта які значно розширюють запас стійкості систем і забезпечують їх працездатність в умовах нестаціонарних властивостей об’єкта керування. Також прогнозування використовується у системах керування з прогнозуючою моделлю, в яких керуючий вплив на кожному кроці розраховується за рахунок вирішення оптимізаційної задачі на основі математичної моделі об’єкта керування. Ці системи також застосовують для керування об’єктами технологічного типу, зокрема рекомендують до застосування при керуванні багатоканальними об’єктами канали яких пов’язані між собою через дію перехресних зв’язків. В якості альтернативи вказаним системам запропонована система регулювання з прогнозуванням вимушеного руху в замкнутий контур якої введено алгоритм прогнозування в реальному часі на основі кубічного сплайну. Проведено структурний та оптимальний параметричний синтез альтернативних варіантів систем автоматичного регулювання. В якості базового регулятора було обрано типовий ПІД-регулятор. Порівняльний аналіз оптимальних систем, проведений в часовій і частотних областях, показав перевагу системи регулювання, що реалізує принцип керування за прогнозом на основі кубічного сплайну. При аналізі роботи систем за каналом дії неконтрольованих збурень система регулювання з прогнозуванням по кубічному сплайну забезпечує зниження інтегрального і прямих показників якості перехідних процесів до 40%. Перевірка на грубість систем автоматичного регулювання показала, що система автоматичного регулювання з прогнозуванням регульованої змінної за кубічним сплайном має приблизно однаковий запас стійкості за часом запізнення та трошки нижчий запас стійкості за коефіцієнтом передачі об’єкта керування, ніж система з упереджувачем Сміта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Gucul, Oksana Vsevolodovna, and Vsevolod Zinovievich Slobodyan. "ВЛИЯНИЕ ФЕРРИТА И ЗАМКНУТЬ ВИТКОВ НА ЧАСТОТНОЙ ЗАВИСИМОСТИ ДОБРОТНОСТИ КОЛЕБАТЕЛЬНОГО КОНТУРА." Научный взгляд в будущее, no. 06-05 (November 12, 2017): 81–85. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2017-06-05-048.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто вплив фериту і коротко замкнутих витків на частотні залежності добротності коливального контуру. Одержано графічні залежності добротності від резонансної частоти коливального контуру у випадку: 1 - відсутності фериту і коротко замкнути
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Остриков, Александр Николаевич, Александр Анатольевич Шевцов, Татьяна Николаевна Тертычная, and Наталья Алексеевна Сердюкова. "Технология получения пеллет из шрота семян рапса с использованием двухступенчатого каскадного парокомпрессионного теплового насоса." Хранение и переработка сельхозсырья, no. 4 (March 16, 2021): 22–33. http://dx.doi.org/10.36107/spfp.2020.390.

Full text
Abstract:
В статье предложена энергосберегающая технология получения пеллет из шрота семян рапса с использованием двухступенчатого каскадного паро-компрессионного теплового насоса для получения энергоносителей высо-кого и низкого температурного потенциала, обеспечивающего снижение удельных энергозатрат за счет максимальной рекуперации и утилизации от-работанных теплоносителей в замкнутых термодинамических циклах. Про-цесс теплообмена происходит в двух контурах: в рециркуляционном конту-ре низкопотенциального теплоносителя, включающем подачу охлажденно-го воздуха из испарителя в воздушные охладители; в рециркуляционном контуре высокопотенциального теплоносителя, включающем подачу пере-гретого пара из конденсатора второй ступени в шнековый экструдер и ре-куперативные теплообменники, барабанную сушилку-дезадоратор и деся-тичанный тостер; испарители; шротоловушку; вакуум-аппарат. Для каждого из двух рециркуляционных контуров выполнен эксергетический анализ. Полученные с минимальными энергетическими затратами кормовые пелле-ты из шрота семян рапса соответствуют требованиям ГОСТ 23513-79. Пред-лагаемая технология позволяет снизить удельные энергозатраты на 12-15 %, повысить экологическую безопасность на всех этапах технологического процесса, максимально снизить выброс отработанных теплоносителей в окружающую атмосферу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бугаев, Александр Степанович, Aleksandr Stepanovich Bugaev, Александр Геннадьевич Таташев, Aleksandr Gennad'evich Tatashev, Марина Викторовна Яшина, and Marina Viktorovna Yashina. "Спектр непрерывной замкнутой симметричной цепочки с произвольным числом контуров." Математическое моделирование 33, no. 4 (March 23, 2021): 21–44. http://dx.doi.org/10.20948/mm-2021-04-02.

Full text
Abstract:
Исследуется динамическая система с непрерывным временем и непрерывным пространством состояний. Система относится к классу контурных сетей Буслаева. Контурные сети могут использоваться при моделировании трафика на сложных сетях, а также иметь другие приложения, в частности, применяться при моделировании коммуникационных систем. Рассматриваемая система содержит замкнутую последовательность контуров, каждый из которых имеет по две симметрично расположенные общие точки, называемые узлами, с соседними контурами. На каждом контуре движется с постоянной скоростью отрезок, называемый кластером. Это название объясняется тем, что в дискретном варианте транспортной модели такому отрезку соответствует группа частиц, располагающихся в соседних ячейках и перемещающихся одновременно, причем каждая частица соответствует автотранспортному средству. Задержки в перемещении кластеров обусловлены невозможностью одновременного прохождения двух кластеров через общий узел. Динамика системы такова, что с некоторого момента времени периодически повторяются состояния, принадлежащие некоторому множеству (предельный цикл). Каждому предельному циклу соответствуют значение средней скорости кластеров. Это значение в общем случае зависит от начального состояния. Исследуется поведение системы на предельных циклах. Получены результаты о характере поведения рассматриваемой системы на предельном цикле, о значении периода цикла, о поведении функции от состояния, называемой потенциалом задержек. Найдены возможные значения средней скорости кластеров при известных значениях числа контуров и длины кластера. Получены достаточные условия существования предельных циклов при малых длинах кластеров с наличием задержек в движении. Доказана теорема о непрерывной замкнутой цепочке контуров с длиной, равной половине длины контуров. Доказательство этой теоремы основано на сравнении поведения данной системы с поведением рассматривавшейся ранее дискретной системы, называемой бинарной замкнутой цепочкой контуров.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Nahnibeda, M. M., V. V. Kukhar, R. O. Tkachov, O. O. Radushev, S. G. Yas’ko, and E. A. Frolov. "Випробування на поперечний згин закритих армуючих профілів гнутого та гнутозварного виконання." Обробка матеріалів тиском, no. 2(49) (December 22, 2019): 156–62. http://dx.doi.org/10.37142/2076-2151/2019-2(49)156.

Full text
Abstract:
Нагнібеда М. М., Кухар В. В., Ткачов Р. О., Радушев О. О., Ясько С. Г., Фролов Є. А. Випробування на поперечний згин закритих армуючих профілів гнутого та гнутозварного виконання // Обробка матеріалів тиском. – 2019. – № 2 (49). - C. 156-162. Обґрунтовано необхідність удосконалення конструкцій та технологій виготовлення армуючих холодногнутих профілів для будівельної, машинобудівної та інших галузей промисловості, при цьому показано необхідність дотримання показників якості, що вимагаються умовами експлуатації профілів. Виявлено, що показниками експлуатаційної надійності армуючих профілів є характеристики жорсткості, які визначають шляхом випробувань на поперечний згин. Поставлено за мету визначити відмінності характеристик жорсткості армуючого профілю розмірами 40 мм х 50 мм холодногнутого виконання із формуванням напівзамкненого перерізу з зазором між кромками не більше 0,5 мм, сформованим вздовж боку, що має розмір 40 мм, та профілю, виготовленого багатовалковим формуванням сталевої штаби в профілезгинальному стані в замкнутий контур і наступним зварюванням кромок з формуванням поздовжнього зварювального шва по середині сторони, що має розмір 50 мм. Визначення проводили шляхом експериментального випробування на поперечне згинання на універсальній випробувальній машині. Випробовували зразки профілів довжиною 1000 мм по три зразка для кожного варіанту виконання профілю. Замірами та статистичною обробкою встановлено, що середня товщина стінки гнутого профілю становила 1,936 мм, а гнутозварного – 1,843 мм. Отримано графічні та аналітичні залежності величини прогину профілів від значення прикладеної сили при випробуванні. Виявлено, що, незважаючи на меншу середню товщину стінки, армуючий профіль гнутозварного виконання є більш жорстким у порівнянні із профілем гнутого виконання. Це підтверджено тим, що встановлена величина прогину для найбільш несприятливого випадку навантаження профілю на більшу сторону зменшується на 59 %, а при навантаженні профілю на меншу сторону прогин знижується на 0,7 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Чешкова, Мира Артемовна. "К геометрии бутылки Клейна." Izvestiya of Altai State University, no. 4(108) (September 12, 2019): 108–12. http://dx.doi.org/10.14258/izvasu(2019)4-18.

Full text
Abstract:
Данная публикация продолжает серию работ автора о моделировании односторонних поверхностей. На односторонней поверхности существует замкнутая кривая (дезориентирующий контур), обладающая тем свойством, что при обходе локальная ориентация в касательном пространстве меняет знак. Односторонней поверхностью является бутылка Клейна. Рассматриваются две гладкие вектор-функции. Предполагается, что одна из них есть 2π периодическая, другая 2π — антипериодическая. С использованием найденных функций определяются уравнения бутылки Клейна, дезориентирующие контуры и уравнения двух листов Мебиуса, на которые разрезается бутылка Клейна. В работе исследуется инверсия бутылки Клейна. Доказывается, что если бутылка Клейна не проходит через центр инверсии, то инверсия бутылки Клейна есть бутылка Клейна. Доказывается также, что если бутылка Клейна не проходит через центр инверсии, то дезориентирующие контуры бутылки Клейна при инверсии перейдут в дезориентирующие контуры. С помощью системы компьютерной математики строятся исследуемые поверхности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Жуковецька, Л. С., and Н. В. Слушна. "CFD-моделювання руху холодоагенту по трубопроводу мультизональної системи кондиціонування повітря." Automation of technological and business processes 11, no. 4 (February 13, 2020): 10–16. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i4.1594.

Full text
Abstract:
Технології просторової візуалізації і симуляції роботи технологічного обладнання набули особливої актуальності завдяки тому, що забезпечують істотно більш наочний спосіб розгляду проектованого об'єкта. Віртуальні прототипи, в ролі яких виступають 3D моделі, дозволяють проаналізувати роботу обладнання перед прийняттям проектних рішень. При вивченні та дослідженні моделей істотну допомогу надає анімація – тобто відтворення і демонстрація моделі в процесі її формування або зміни.У даній статті описується моделювання потоку рідини в замкнутому контурі на основі твердотільної просторової моделі елементів мультизональної системи кондиціонування. В якості системи просторового моделювання та аналізу використаний продукт компанії SolidWorks Inc. Для моделювання потоку використовується інструмент Flow Simulation, який включений в SolidWorks і реалізує методи обчислювальної гідродинаміки. При підготовці до дослідження була створена просторова модель і сформована розрахункова область. Суть формування розрахункової області зводиться до виділення на моделі замкнутого контуру, що відповідає умовам наявності стінок зіткнення і обмеженості вхідних і вихідних отворів. Після чого задача аналізу протікання рідини по замкнутому контуру зводиться до вирішення стаціонарної задачі внутрішнього типу. В цьому випадку замкнута порожнина – це і є рідинний простір, а заглушки на кінцях отворів трубопроводу є тими елементами, які завершують формування системи "рідина-тіло". Для такої системи вже можливе проведення гідрогазодинамічного аналізу за допомогою Flow Simulation. Використання комплексу сучасних програмних засобів забезпечило візуальну оцінку картини перебігу холодоагенту по трубопроводу мультизональної системи кондиціонування, необхідну для визначення проблемних місць.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Батищев, Денис Сергеевич, Владимир Михайлович Михелев, and Артем Анатольевич Утянский. "Метод сегментации перекрывающихся форменных элементов крови на микроскопических медицинских изображениях." Экономика. Информатика 47, no. 4 (March 12, 2021): 803–15. http://dx.doi.org/10.18413/2687-0932-2020-47-4-803-815.

Full text
Abstract:
В статье рассматривается решение задачи эритроцитометрии с использованием методов компьютерного зрения. Для проведения эритроцитометрии необходимо выделить эритроциты на микроскопическом изображении крови и затем вычислить такие их параметры как диаметр, объём и толщину. Основная проблема при подсчете площадей эритроцитов заключается в том, что они могут перекрываться друг другом, а также изменять свою форму в некотором диапазоне. Предлагаемый подход на первом этапе предусматривает предобработку микроскопических изображений клеток крови. Затем выполняется разделение контура группы перекрывающихся объектов на множество сегментов, разделенных специальными точками, так называемыми вогнутыми точками. Предложен комбинированный подход для извлечения контурных доказательств, который основан на обнаружении вогнутых точек с помощью анализа кривизны, использовании проверки на вогнутость и эффективной процедуры поиска. Затем предлагается использовать метод группировки сегментов, чтобы найти группу сегментов контура, которые вместе образуют объект эллиптической формы. Группировка сегментов подразумевает перебор предварительно отобранных сегментов контура с целью возможности их объединить в единый замкнутый объект. Приведенное тестирование алгоритма сегментации перекрывающих друг друга эритроцитов на микроскопических изображениях, выполненное на 24 реальных микроскопических медицинских изображениях крови, показало эффективность разработанного метода.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Нечепуренко, Юрий Михайлович, and Yuri Mihailovich Nechepurenko. "Интегральные критерии качества дихотомии спектра матрицы замкнутым контуром." Matematicheskie Zametki 78, no. 5 (2005): 718–26. http://dx.doi.org/10.4213/mzm2635.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Замкнутий контур"

1

Мітцель, Микола Олександрович. "Формування задач для визначення впливу особливих режимів роботи ГОМТ на техніко-економічні показники трактору." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46936.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Головатий, Микола Юрійович, and Марко Петрович Сідловський. "Розроблення автоматизованого методу обчислення параметрів форми морфологічних об’єктів із замкнутим контуром." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19132.

Full text
Abstract:
У магістерській роботі розв’язано задачу розроблення автоматизованого методу обробки сигналів та аналізу зображень при фрактографічних дослідженнях поверхонь в’язкого руйнування матеріалів, що дозволяє, у порівнянні з відомими методами, підвищити якість формування та відновлення морфологічних ознак в умовах часових та апаратних обмежень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography