Academic literature on the topic 'Жиророзчинні біологічно активні речовини'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Жиророзчинні біологічно активні речовини.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Жиророзчинні біологічно активні речовини"

1

Мельниченко, Н. В. "Біологічно активні речовини деяких представників роду Sorbus L." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Інтродукція та збереження рослинного різноманіття, Вип. 4 (2001): 69–70.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шарикіна, Н. І., А. Г. Радівоєвич, М. А. Мунько, С. В. Максюта, and Т. А. Бухтіарова. "Сигнальний шлях Hedgehog: від механізмів трансдукції до пошуку протипухлинних засобів." Pharmacology and Drug Toxicology 13, no. 3 (October 22, 2019): 159–65. http://dx.doi.org/10.33250/10.33250/vol13iss3pp159-165.

Full text
Abstract:
У статті наведено огляд сучасних даних щодо клітинного сигнального шляху Hedgehog, у тому числі за пухлинного росту. Розглянуті основні ланки трансдукції мітогенних сигналів як мішеней для пошуку протипухлинних засобів. Відмічено перші успіхи в цьому напрямі: препарати – Вісмодегіб, Сонідегіб та біологічно активні речовини – GANT 58, GANT 61 та ін., активні за деяких форм злоякісних новоутворень людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шарикіна, Н. І., А. Г. Радівоєвич, М. А. Мунько, С. В. Максюта, and Т. А. Бухтіарова. "Сигнальний шлях Hedgehog: від механізмів трансдукції до пошуку протипухлинних засобів." Фармакологія та лікарська токсикологія 13, no. 3 (October 22, 2019): 159–65. http://dx.doi.org/10.33250/13.03.159.

Full text
Abstract:
У статті наведено огляд сучасних даних щодо клітинного сигнального шляху Hedgehog, у тому числі за пухлинного росту. Розглянуті основні ланки трансдукції мітогенних сигналів як мішеней для пошуку протипухлинних засобів. Відмічено перші успіхи в цьому напрямі: препарати – Вісмодегіб, Сонідегіб та біологічно активні речовини – GANT 58, GANT 61 та ін., активні за деяких форм злоякісних новоутворень людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Грицик, Андрій, and Ксенія Гнатойко. "ХАРАТЕРИСТИКА РОСЛИН РОДУ МИКОЛАЙЧИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ У МЕДИЦИНІ." SSP Modern Pharmacy and Medicine 1, no. 2 (November 1, 2021): 1–8. http://dx.doi.org/10.53933/sspmpm.v1i2.27.

Full text
Abstract:
Анотанція Мета роботи. Морфологічний аналіз деяких видів роду Миколайчики. Аналіз сучасної літератури щодо ботанічної характеристики, хімічного складу, розповсюдження та використання в медицині рослин роду Миколайчики. Матеріали і методи. В роботі використовували методи патентно-інформаційного пошуку та аналізу даних сучасної літератури. Проводили морфологічне дослідження видів роду Миколайчики. Результати та обговорення. Згідно із базою даних «The Plant list» до роду Миколайчики відносяться 257 визнаних видів, які поширені на території Євразії, Північної та Південної Америки, Африки та Австралії. Зазвичай миколайчики це дикорослі рослини, проте їх успішно культивують в багатьої країнах. До роду Миколайчики відносяться одно-, дво-, та багаторічні трави, висота яких складає від 40 см до 1,5 м в залежності від виду. Стебло пряме, вгорі розгалужене; квіти дрібні, переважно синіх відтінків; плоди покриті лусочками. На території України широко поширеними є миколайчики плоскі, миколайчики польові та миколайчики приморські. Деякі види миколайчиків вживають в їжу; використовують як декоративну рослину у флористиці. Рослини роду Миколайчики вміщують різноманітні біологічно активні речовини, що проявляють фармакологічну дію на організм людини, тому в народній медицині миколайчики використовують здавна, як спазмолітичний, потогінний, сечогінний, відхаркувальний засіб. Висновки. Види роду Миколачики це одно-, дво-, та багаторічні трави родини Зонтичні, які поширені по всій земній кулі. Миколайчики здавна використовують в народній медицині, проте вони не є офіцинальною сировиною, хоча біологічно активні речовини миколайчиків здатні проявляти позитивну фармакологічну дію на організм людини. Насіннєва та сировинна продуктивність миколайчиків є достатньою для промислового культивування. Миколайчики є перспективними лікарськими рослинами та потребують подальшого вивчення для можливості створення нових лікарських засобів. Ключові слова: миколайчики, eryngium, лікарські рослини, біологічно активні речовини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кананихіна, О. М., Б. В. Єгоров, and Т. М. Турпурова. "ПРОБІОТИЧНІ КОРМОВІ ДОБАВКИ В ГОДІВЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТВАРИН." Grain Products and Mixed Fodder’s 21, no. 4 (March 29, 2022): 25–31. http://dx.doi.org/10.15673/gpmf.v21i4.2250.

Full text
Abstract:
У статті наведено сучасну класифікацію кормових добавок за видами тварин (для свиней, ВРХ, пти-ці); функціональністю (технологічні, смакові, харчові, зоотехнічні, комбіновані); структурі (монокомпонентні,дикомпонентні, трикомпонентні, полікомпонентні, мультикомпонентні); походженням (протеїнові, енергетичні, мінеральні, вітамінні, антибіотики, ферментні препарати, пробіотики, пребіотики, підкислювачі, інгі-бітори плісені та адсорбенти токсинів, комбіновані добавки).Останнім часом в раціоні сільськогосподарських тварин використовуються численні кормові добавки,використання яких не завжди позитивно впливає на якість продукції. Серед кормових добавок природного по-ходження широкого поширення набули пробіотичні добавки. Пробіотики – препарати біологічної дії на основікорисних мікроорганізмів або їх метаболітів, які не завдають шкоди організму тварин і дозволяють вироблятибезпечні харчові продукти. Основний механізм дії пробіотиків полягає у нормалізації складу мікробіоти шлун-ково-кишкового тракту, пробіотичні мікроорганізми також продукують біологічно активні речовини, в томучислі амінокислоти.Представлено класифікацію пробіотиків за поколіннями в залежності від використаних штамів мік-роорганізмів, комбінацій та лікувально-профілактичної дії. В даний час на ринку пробіотиків затребувані ком-біновані препарати. Штами бактерій, що входять в комплексний пробіотик об’єднуються за здатністю про-дукувати різні ферменти, біологічно активні речовини так, щоб вони доповнювали один одного за біологічноюактивністю. Крім того, для отримання нових полікомпонентних біологічно активних препаратів комбінуютькомплекси пробіотиків з пребіотичними препаратами.Проаналізовано пробіотичні продукти – імунобактерин-D, БПС-44, І-Сак, Целобактерин, Лева-бон®Румен Е, «Yea-Sacc1026», «Biomate Plus», Biosprint®, EnzActive, які виготовляє сучасна промисловість, тавикористання їх в годівлі сільськогосподарських тварин та пиці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Lupak, M. I. "The alkaloid-free fraction from Galega officinalis extract prevents." Ukrainian Biochemical Journal 87, no. 4 (August 27, 2015): 78–86. http://dx.doi.org/10.15407/ubj87.04.078.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Mykolenko, Svitlana, and Andrey Zaharenko. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ АМАРАНТОВОГО ТА ЛЬНЯНОГО БОРОШНА НА ЯКІСТЬ ПЕЧИВА." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1(19) (2020): 228–40. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2020-1(19)-228-240.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Печиво є популярним харчовим продуктом, проте більшість затяжного, цукрового, здобного печива має знижену біологічну цінність, тому актуальною є розробка печива з використанням біологічно цінної сировини. Постановка проблеми. Борошно є основою рецептури печива, тому застосування амарантового і льняного борошна, багатого на біологічно активні речовини, буде позначатися на споживчих якостях виробів. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Застосування амарантового і льняного борошна для виробництва хлібних, борошняних кондитерських виробів, зокрема печива, досить обмежене через погіршення якості продукції. Це унеможливлює достатнє збагачення виробів біологічно активними речовинами, поліпшення їх амінокислотного складу. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Відсутні дослідження сумісного використання амарантового і льняного борошна у виробництві печива з урахуванням особливостей її хімічного складу й технології отримання. Метою роботи є дослідження впливу амарантового і льняного борошна різної якості на споживчі характеристики й біологічну цінність затяжного, цукрового і здобного печива. Виклад основного матеріалу. Амарантове і льняне борошно відрізняються від пшеничного зниженою вологістю, вищою водопоглинальною здатністю і вмістом поживних речовин. Технологія переробки зерна суттєво позначається на вмісті білку, жиру, білості й запаху борошна. Незначне зниження намочуваності печива і поліпшення органолептичних властивостей, амінокислотного складу вказують на доцільність застосування амарантового борошна, особливо тонкодисперсного помелу, для виробництва цукрового і здобного печива при співвідношенні амарантового борошна до пшеничного як 1:1 і 3:5 відповідно. Використання 5 % попередньо гідратованого льняного борошна до маси пшеничного борошна поліпшує якість цукрового і здобного печива на амарантово-пшеничному борошні. Висновки відповідно до статті. Використання амарантового та льняного борошна з прийнятними функціонально-технологічними властивостями позитивно впливає на якість цукрового і здобного печива на розробленій композиційній суміші, підвищує його біологічну цінність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Osokina, N., О. Herasymchuk, and К. Kostetska. "Biologically active substances in cans of black currant berries under complex processing." UKRAINIAN BLACK SEA REGION AGRARIAN SCIENCE 103, no. 3 (2019): 44–51. http://dx.doi.org/10.31521/2313-092x/2019-3(103)-6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Gvozdetska, G. V., M. K. Starchevskyi, and A. M. Pryima. "Дослідження хімічного складу води окремих природних джерел курорту Східниця." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 1 (February 28, 2019): 74–77. http://dx.doi.org/10.15421/40290116.

Full text
Abstract:
На території Східницького природного родовища налічується 38 джерел мінеральних вод типу "Нафтуся" і понад 17 бурових свердловин з різним фізико-хімічним складом води та ще понад 25 джерел залишаються не вивченими дотепер. Важливою інформацією для ефективного використання мінеральних вод є їхній хімічний склад, умови зберігання, механізми впливу та фізіологічні особливості обмінних процесів у людському організмі. Наведено результати експериментальних досліджень щодо вивчення хімічного складу деяких природних джерел курорту Східниця та зроблено їх порівняльний аналіз. Проведено відбір проб води із окремих таких джерел на території селища міського типу Східниці та підібрано методики дослідження їхнього хімічного складу згідно з вимогами Держстандарту. Експериментально визначено органолептичні показники окремих малодосліджених природних джерел курорту Східниця, значення яких знаходяться в межах норми. Досліджено фізико-хімічні властивості води цих джерел, а саме: загальна твердість води, сухий залишок, вміст йонів Ca2+, Mg2+, Fe2+, K+, Na+, Cl-, HCO3- та pH, оцінено їхній кількісний розподіл. На основі аналізу отриманих експериментальних даних можна рекомендувати проаналізовані східницькі природні джерела не тільки як ресурси питної води, але як такі, що містять мінеральні й біологічно-активні речовини, тому їх можна вживати із лікувальною метою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Prokopyuk, V. Yu, M. V. Shevchenko, O. S. Prokopyuk, I. B. Musatova, K. Yu Smolianyk, and O. V. Chub. "ОЦІНКА МОЖЛИВОСТІ КОРОТКОТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ ЕКСПЛАНТІВ ПЛАЦЕНТИ ДЛЯ РЕГЕНЕРАТИВНОЇ МЕДИЦИНИ." Вісник наукових досліджень, no. 2 (July 3, 2019): 53–57. http://dx.doi.org/10.11603/2415-8798.2019.2.10271.

Full text
Abstract:
Клітини, тканини, біологічно активні речовини плаценти є перспективними об’єктами для ефективного лікування патологічних станів ендокринної, імунної та нервової систем. Для клінічного застосування похідних плаценти необхідна розробка методів їх короткотривалого зберігання і транспортування від клініки до біотехнологічної лабораторії та в зворотному напрямку. Мета дослідження – визначити можливості субнормотермічного (+20 ºС) та гіпотермічного (+4 ºС) зберігання експлантів плаценти в середовищі культивування для клінічного використання у регенеративній медицині. Матеріали і методи. Експланти отримували з плацент після кесаревого розтину. Зберігали в культуральному середовищі при гіпотермічних та субнормотермічних умовах протягом 96 год. Кожні 24 год гістологічно оцінювали структуру експлантів, метаболічні характеристики за даними тестів відновлення резазурину, МТТ, тесту споживання глюкози. Результати досліджень та їх обговорення. Виявлено, що при субнормотермічних умовах експланти плаценти зберігають структуру, життєздатність та метаболічні характеристики 48 год, при гіпотермічних умовах термін збереження знижується до 24 год. Типовими ураженнями є зменшення ворсин та міжворсинчастих просторів, відшарування трофобласта. Розроблено рекомендації до їх короткотривалого зберігання. Висновки. Визначено, що находження (транспортування) експлантів плаценти в субнормотермічних умовах до 48 год у культуральному середовищі забезпечує збереження властивостей експлантів і зумовлює ефективність їх клінічного використання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Жиророзчинні біологічно активні речовини"

1

Бєлінська, Анна Павлівна, Н. І. Черевична, Світлана Вікторівна Жирнова, and Сергій Олександрович Петров. "Стабілізація олійних розчинів БАР від окиснювального псування." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46917.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Прімова, Людмила Олександрівна, Людмила Александровна Примова, and Liudmyla Oleksandrivna Primova. "Біологічно активні речовини міцеліальних грибів." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4629.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шишова, С. О. "Біологічно активні речовини трави звіробою у фармацевтичній практиці." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13513.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дістанов, Віталій Баламірович, В. С. Пунько, and П. П. Івченко. "Формазани – біологічно активні складові лікарських препаратів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48418.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Чумакова, Н. О. "Використання біологічно активних сполук у виробництві натуральної шкіри." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13401.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Добринчук, М. М. "Розробка складу та технології таблеток із ліофілізованим порошком трутневого гомогенату." Thesis, Тернопіль, 2021. https://repository.tdmu.edu.ua//handle/123456789/17081.

Full text
Abstract:
Метою даної магістерської роботи є наукове обґрунтування складу, опрацювання технології та визначення фармако-технологічних показників таблеток на основі ліофілізованого порошку трутневого гомогенату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Жирнова, Світлана Вікторівна, and Тетяна Олександрівна Овсяннікова. "Обґрунтування комплексу антиоксидантів для емульсійних косметичних кремів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48471.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бородай, Анжела Борисівна, and Олександра Михайлівна Горобець. "Підвищення харчової та біологічної цінності солодких жельованих страв за рахунок використання рослинної сировини." Thesis, ВНЗ Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі", 2018. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/7674.

Full text
Abstract:
Використання смородини та банану у технології самбуків дозволяє розширити асортимент солодких жельованих страв, підвищити їхню харчову та біологічну цінність, а також застосовувати для дієтичного харчування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Рак, О. В., and Анна Павлівна Бєлінська. "Виготовлення пастили оздоровчого напрямку." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41352.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гладкий, Федір Федорович, and Т. Р. Самойленко. "Інгредієнти стабілізуючої дії для харчових продуктів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46982.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography