To see the other types of publications on this topic, follow the link: ЕЦП.

Journal articles on the topic 'ЕЦП'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'ЕЦП.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Полуніна, Ольга Олександрівна. "ЕЛЕКТРОННИЙ ЦИФРОВИЙ ПІДПИС (ЕЦП) В ІТ-ENTERPRISE." Часопис цивілістики, no. 34 (February 4, 2020): 52–56. http://dx.doi.org/10.32837/chc.v0i34.172.

Full text
Abstract:
У статті досліджується сучасний стан захисту електронних документів від підробки і несанкціонованих модифікацій та використання електронного цифрового підпису (ЕЦП). Так в діяльності підприємства, а також і в особистих цілях електронний підпис виконує певні функції, що є аналогічними для підпису людини. Наявність електронного цифрового підпису гарантує, що даний документ був створений саме цією людиною, тому документ, що підтверджує ЕЦП є рівнозначний своєму паперовому аналогу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кравченко, Катерина Олександрівна. "Забезпечення інформаційної безпеки у системах комплексного управління підприємством." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 18 (December 11, 2011): 71–80. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.18.2011.33481.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Плотніков, В. М., and Ю. В. Борцова. "Захист даних засобом цифрового підпису." Automation of technological and business processes 11, no. 4 (February 13, 2020): 49–55. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i4.1599.

Full text
Abstract:
У цей час багато підприємств використовують ті або інші методи безпаперової обробки й обміну документами. Використання подібних систем дозволяє значно скоротити час, затрачуваний на оформлення угоди й обмін документацією, удосконалити й зменшити кошти на процедуру підготовки, доставки, обліку й зберігання документів, побудувати корпоративну систему обміну документами. Однак при переході на електронний документообіг встає питання авторства документа, вірогідності й захисту від перекручувань. Найбільш зручним засобом захисту електронних документів від перекручувань, що дозволяють при цьому однозначно ідентифікувати відправника, повідомлення, є електронний цифровий підпис (ЕЦП). Отже, що ж таке електронний цифровий підпис? Закон дає наступне визначення даного терміна: «електронний цифровий підпис - реквізит електронного документа, призначений для захисту даного електронного документа від підробки, отриманий у результаті криптографічного перетворення інформації з використанням закритого ключа електронного цифрового підпису й що дозволяє ідентифікувати власника сертифіката ключа підпису, а також установити відсутність перекручування інформації в електронному документі». Із цього визначення видно, що ЕЦП формується за допомогою спеціальних математичних алгоритмів на основі властиво документа й когось «закритого ключа», що дозволяє однозначно ідентифікувати відправника повідомлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Lysenko, S. M., R. Yu Ilyuk, A. L. Lytvynenko, O. V. Klymenko, A. V. Ashykhmin, V. J. Shuba, and O. M. Voznyak. "Екстракорпоральне поширення кісткового цементу після перкутанної кіфопластики." Klinicheskaia khirurgiia 85, no. 1 (January 30, 2019): 44–48. http://dx.doi.org/10.26779/2522-1396.2019.01.44.

Full text
Abstract:
Мета. Вивчити особливості та клінічні прояви екстракорпорального поширення (ЕКП) кісткового цементу (КЦ) після перкутанної балонної кіфопластики (КП) з приводу остеопенічних та остеолітичних уражень хребців. Матеріали і методи. Проведено ретроспективне дослідження щодо 50 пацієнтів після КП з приводу остеопоротичних компресійних переломів хребців (24 пацієнти, прооперовано 51 хребець), метастатичних уражень (7 пацієнтів і 10 хребців), мієломної хвороби (4 пацієнти і 10 хребців) та агресивних гемангіом (15 пацієнтів і 23 хребці). ЕКП КЦ оцінювали за даними післяопераційної мультиспіральної комп’ютерної томографії окремо у венозні судини та через дефекти кіркового шару хребців. Результати. ЕКП КЦ виявлено на 52 (50,5%) із 103 оперованих рівнів та в півнепарну вену (у 1 пацієнта) і гілки легеневої артерії (у 2 пацієнтів). Найчастіше ЕКП КЦ реєстрували після КП з приводу метастатичних уражень хребців, переважно в основно-хребцеві вени. ЕКП КЦ в міжхребцеві диски виявлено тільки після КП з приводу остеопоротичних переломів (15,7% спостережень). Спостерігали клінічні прояви ЕКП КЦ в хребтовий канал як у вени, так і через дефекти кіркового шару хребців. Висновки. КП є безпечним методом укріплення хребців, уражених різноманітною патологією. Клінічно значущі прояви ЕКП КЦ спостерігали лише в разі потрапляння КЦ в хребтовий канал як у венозні сплетення, так і через дефекти кіркового шару хребців. ЕКП КЦ не слід розглядати як самостійне ускладнення КП.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Голубєва, С. М., and М. О. Морнева. "Щодо класифікації електромеханічних перетворювачів енергії." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 4(268) (June 10, 2021): 26–29. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-268-4-26-29.

Full text
Abstract:
У статті розроблена класифікація електромеханічних перетворювачів (ЕМП), в основу якої покладено принцип електромеханічного зв'язку, що має чотири різновиди за функціональним призначенням і одинадцять різновидів класифікаційних параметрів ЕМП. В результаті дослідження одержана таблиця, в якій присутні практично всі відомі на сьогоднішній день ЕМП. Відповідно до класифікаційної таблицею все електромеханічні перетворювачі розбиті по горизонталі на енергетичні, виконавчі, вимірювальні і одноякірні перетворювачі, кожен з яких також поділяється за функціональними ознаками. По вертикалі таблиця розбита на ряд класифікаційних параметрів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ярышев, С. Н. "Национальный режим и общие принципы в едином экономическом пространстве." Moscow Journal of International Law, no. 2 (June 30, 2010): 81–92. http://dx.doi.org/10.24833/0869-0049-2010-2-81-92.

Full text
Abstract:
Развитие международных экономических отношений привело к появлению такого института как Единое экономическое пространство (ЕЭП), в частности – на пространстве бывшего СССР. Данный институт находится в стадии становления. Использование этого понятия в значительном количестве международных договоров не снимает проблемы его некоторой неопределенности. Среди соответствующих малоисследованных проблем приоритетное место занимает проблема действующих в ЕЭП общих (коллективных) и специальных принципов. Особое внимание привлекает «судьба» принципа национального режима, который, являясь договорным, стал, тем не менее, обязательным. Его сбалансированное взаимодействие с другими принципами, действующими в данной сфере, имеет существенное значение для эффективного функционирования ЕЭП.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кордубан, О. М., Т. В. Крищук, and М. М. Медведський. "Новий метод синтезу наноматеріалів для потреб нанотехнологій." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 4 (August 26, 2021): 77–85. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2021.04.077.

Full text
Abstract:
Розроблено новий метод синтезу наноматеріалів з використанням електричного вибуху провідників (ЕВП), в якому синтез нанопорошків ЕВП суміщено в часі з іншими синтезами та процесами з метою використання в них синтезованих нанопорошків у реальному часі як надактивних прекурсорів. Вперше безпосередньо з нанопорошків отримано нові типи каталітичних плазмових нанопокриттів WO3–x/нержавіюча сталь та мезопоруватих фото- та електрокаталітичних нанодисперсних плівок TiO2–x, TiO2–x/Ag. У наноматеріалах нового типу повністю збережено нанодисперсну структуру, а для їх синтезу не використовуються органічні складові. Зменшено температуру проведення реакції WО3–х + 3H2S → WS2 + S + 3H2O синтезу WS2 з 800 до 450 °С з використанням ЕВП нанопорошків WO3–x як надактивних прекурсорів. Розроблений метод синтезу наноматеріалів є новим інструментом вирішення задач в області нанотехнологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Телевний, І. В., and В. М. Феденько. "Застосування методу аналізу ієрархій для оцінки впливу екранно-вихлопного пристрою на зміну захищеності вертольоту від керованих ракет з інфрачервоними головками самонаведення." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 3(44) (July 22, 2021): 82–87. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2021.44.09.

Full text
Abstract:
Розглянуто порядок створення методики оцінки впливу екранно-вихлопного пристрою на захищеність вертольоту від керованих ракет з інфрачервоними головками самонаведення. Для вирішення задач багатокритеріального вибору застосовано метод аналізу ієрархій. В його межах визначені критерії оцінки зміни помітності та льотно-технічних характеристик вертольоту. В результаті отримані критерії захищеності при застосуванні ЕВП, встановленого на вертольоті, у порівнянні з базовим вертольотом без ЕВП. Розроблену оцінку доцільно використовувати при випробуваннях систем захисту модернізованих і новітніх зразків вертолітної техніки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Goral, Agnieszka. "Особові назви з суфіксом -ець у сучасній українській мові." Roczniki Humanistyczne 67, no. 7 (November 4, 2019): 207–20. http://dx.doi.org/10.18290/rh.2019.67.7-14.

Full text
Abstract:
Nazwy osobowe z sufiksem -eć w języku ukraińskim na przełomie XX i XXI wieku Sufiks -ець jest jednym z najstarszych afiksów i występuje we wszystkich językach wschodniosłowiańskich, w tym także w języku ukraińskim. W artykule analizie poddano 216 nazw osobowych z tym formantem, wybranych z następujących źródeł: Słownika a tergo języka ukraińskiego (Odessa 1976), Nowego słownika języka ukraińskiego w czterech tomach (Kijów 1999), Wielkiego słownika współczesnego języka ukraińskiego (Kijów 1991-2001). Wśród badanych nazw najwięcej pochodziło od rzeczowników (110 słów), co stanowi 51 procent ogółu zebranego materiału. Znaczna większość rzeczowników z sufiksem -ець to derywaty mutacyjne.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сберегаев, Николай. "ЭКОНОМИКА БЕЛОРУССИИ: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ." Baltic Economic Journal 3, no. 31 (September 28, 2020): 94–108. http://dx.doi.org/10.46845/2073-3364-2020-3-31-94-108.

Full text
Abstract:
В статье анализируются успехи и упущения в развитии экономики Белоруссии в целом и ее регионов в отдельности. Исследуется, насколько успешно изменился уровень их экономики за последние 30 лет. Обосновывается необходимость применения понятия "Единое экономическое пространство (ЕЭП)" не только для территории нескольких стран-членов одного интеграционного объединения, но и для территории одной страны, разделенной на несколько регионов. Дается авторское толкование понятия ЕЭП как для территории нескольких стран, членов одного интеграционного объединения, так и для территории одной страны, разделенной на несколько регионов. Обосновывается важность равномерности экономического развития разных регионов одной страны с точки зрения успешности развития экономики страны в целом и изменения уровня жизни населения каждого региона. Сделаны выводы о проблемах и перспективах экономики Белоруссии.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Паровышный, В. А., Л. М. Богомолов, Ю. В. Сохатюк, and Д. В. Паровышный. "Problems of operative prediction of seismic events. The suggested way to solution." Вестник КРАУНЦ. Физико-математические науки, no. 2 (July 5, 2021): 120–32. http://dx.doi.org/10.26117/2079-6641-2021-35-2-120-132.

Full text
Abstract:
Рассматриваются результаты экспериментальных исследований, направленных на изучение характера временных изменений естественных геофизических полей (ЕГП) над залежью газа, расположенной в зоне влияния активного регионального разлома, а также выявление связи этих изменений с сейсмичностью. В результате эксперимента установлено, что процесс подготовки сейсмических событий сопровождается резким нарушением стабильности ЕГП над продуктивными блоками залежи. The results of experimental studies aimed at studying the nature of the temporary changes in natural geophysical fields (NGF) above the gas deposit located in the zone of influence of the active regional fault, as well as revealing the connection of these changes with seismicity are found. The experiment established that the seismic events preparation process is accompanied by a sharp instability NGF above productive reservoirs of the deposit.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Zhvava, O. A., and A. A. Zyniakova. "ACCENTUATION OF MASCULINE VERBAL NOUNS WITH SUFFIX -ЕЦЬ." "Scientific notes of V. I. Vernadsky Taurida National University", Series: "Philology. Journalism" 1, no. 1 (2022): 24–29. http://dx.doi.org/10.32838/2710-4656/2022.1-1/05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

В., Мартинова Л., and Воронько О. І. "ЕКОНОМІКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ДІЯЛЬНОСТІ ЕКО-ІНДУСТРІАЛЬНИХ ПАРКІВ В УКРАЇНІ." Актуальні проблеми права: теорія і практика, no. 1 (39) (April 21, 2020): 81–90. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2020-39-1-81-90.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню економіко-правових аспектів діяльності еко-індустріальних парків в Україні, а також визначення їх ролі у забезпеченні сталого соціально-економічного розвитку України. Визначено, що одним з ключових елементів забезпечення умов сталого розвитку є концептуальна еко-зорієнтованість інвестиційно-інноваційної стратегії, як на рівні конкретної держави, так й на світовому рівні в цілому. Наголошено, що реалізація нової еко-інвестиційно-інноваційної стратегії вбачається через призму створення та функціонування еко-індустріальних парків. Досліджено поняття та суть еко-індустріальних й еко-технологічних парків, а також їх роль і значення в сучасних умовах сталого розвитку. Окреслено головні переваги у досягненні екологічної, соціальної й економічної ефективності від провадження та розвитку ЕІП-концепції. Висвітлено основні функціональні завдання еко-технопарків, як науково-технічних ядер існування та розвитку еко-індустріального сектору економіки.Досліджено сьогоденний етап розвитку еко-парків у світі. Ключові слова: еко-індустріальний парк, ЕІП-концепція, еко-технологічний парк еко-парки, еко-інвестиційно-інноваційна стратегія, сталий розвиток.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Фролов, А. "Украинский сценарий: Интеграция в ЕЭП не противоречит национальным интересам." Інвестиції: практика та досвід, no. 18 (2004): 10–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Фролов, А. "Украинский сценарий: Интеграция в ЕЭП не противоречит национальным интересам." Інвестиції: практика та досвід, no. 18 (2004): 10–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Задорожний, В. "Кличний відмінок іменників на -ець у сучасній українській мові." Дивослово, no. 3 (2005): 39–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Вартанова, Елена Леонидовна. "Нормативное и идеальное: к пониманию Е.П. Прохоровым теории журналистики." mediaalmanah 103, no. 2 (April 15, 2021): 8–11. http://dx.doi.org/10.30547/mediaalmanah.2.2021.811.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Kostiuk, O. A., and O. V. Denefil. "РОЛЬ БІОХІМІЧНИХ ПОРУШЕНЬ У РОЗВИТКУ ЕТАНОЛОВИХ ФІБРОЗУ І ЦИРОЗУ ПЕЧІНКИ У ВИСОКО- ТА НИЗЬКОЕМОЦІЙНИХ ЩУРІВ." Medical and Clinical Chemistry, no. 4 (February 12, 2021): 56–62. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2020.i4.11739.

Full text
Abstract:
Вступ. Надмірне вживання алкоголю є поширеним соціальним лихом, що спричинює незворотні зміни в організмі. Мета дослідження – оцінити стан про- й антиоксидантної системи у крові та гомогенаті серця високо- і низькоемоційних (ВЕ, НЕ) щурів-самців при етанолових фіброзі та цирозі печінки. Методи дослідження. Досліди виконано на 96 ВЕ і НЕ безпородних щурах-самцях віком 5,5–6 місяців. Тварин поділили на 3 групи: контрольна (К); етаноловий фіброз (ЕФ); етаноловий цироз печінки (ЕЦ). Емоційність визначали за методикою “відкрите поле”. У сироватці крові (сир) та гомогенаті серця (гом) визначали активність супероксиддисмутази (СОД), каталази (Кат), вміст дієнових (ДК), трієнових (ТК) кон’югатів, шиффових основ (ШО), ТБК-активних продуктів (ТБК-ап), у сироватці крові – пероксидазну активність крові (ПАК), вміст церулоплазміну (ЦП). Результати й обговорення. У К у ВЕ тварин, порівняно з НЕ, був меншим вміст ДК, ТК, ТБК-ап, більшим – вміст ШО. При ЕФ та ЕЦ усі показники у ВЕ і НЕ щурів зросли і були вищими у ВЕ тварин. У К у ВЕ щурів ОМП370 і ОМП430 були більшими у сир, меншими – в гом. При ЕФ та ЕЦ вони зросли (крім ОМП370 у сир ВЕ тварин). У сир ВЕ щурів ОМП370 були більшими. При ЕЦ, порівняно з ЕФ, ОМП370 у сир були меншими у ВЕ і НЕ тварин, а в гом – більшими в НЕ щурів. При ЕЦ, порівняно з ЕФ, ОМП430 були меншими у сир НЕ тварин. У К активність СОД була вищою в НЕ щурів. При ЕФ вона зросла, більше у ВЕ тварин, але залишалася вищою в НЕ щурів. При ЕЦ зросла більше у ВЕ тварин і була вищою в гом. При ЕЦ, порівняно з ЕФ, активність СОД була більшою. Активність Кат у сир у К була вищою в НЕ щурів. При ЕФ вона збільшилась і була вищою у ВЕ т варин. При ЕЦ зростала більшою мірою у ВЕ щурів і не залежала від емоційності. При ЕЦ, порівняно з ЕФ, активність Кат була більшою. Вміст ЦП у сир був вищим у ВЕ тварин. При ЕФ та ЕЦ він зріс, більше у НЕ щурів. Різниці у вмісті ЦП при ЕФ та ЕЦ у ВЕ тварин не спостерігали, в НЕ щурів вищі значення відзначали при ЕЦ. При ЕФ у ВЕ тварин вміст ЦП залишався більшим. У К ПАК була вищою в НЕ щурів; зросла при ЕФ та ЕЦ (більшою мірою). При ЕЦ ПАК була вищою у ВЕ ­тварин. Висновки. Етанолові фіброз і цироз печінки у щурів викликають ушкодження організму за оксидаційним механізмом. Інтенсифікація ПОЛ більш виражена при цирозі у сироватці крові та гомогенаті серця високоемоційних тварин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Yaremchuk, Ihor A., Ihor M. Pochekalin, Yurii O. Sychevskyi, Olha V. Babich, and Oleksandr S. Lahodynskyi. "ОСОБЛИВОСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ПОСІБНИКА З НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У ДЕРЖАВНІЙ ПРИКОРДОННІЙ СЛУЖБІ УКРАЇНИ." Information Technologies and Learning Tools 73, no. 5 (October 22, 2019): 67–85. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v73i5.2555.

Full text
Abstract:
У статті представлено аналіз результатів впровадження електронного посібника (ЕП) «Англійська мова для прикордонників» у навчальних закладах Державної прикордонної служби України (ДПСУ) та пунктах пропуску через державний кордон. В експерименті взяли участь 298 прикордонників, які навчались на тримісячних курсах інтенсивного вивчення англійської мови в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, та 1158 осіб після завершення навчання на дистанційних курсах вивчення англійської мови в навчальних центрах ДПСУ. Анкетування проводилось за такими блоками: варіанти використання ЕП, вікові групи та статева приналежність, вихідний рівень іншомовної підготовки користувачів, загальні враження користувачів від роботи з ЕП, досвід використання, структура та користування ЕП, рівень удосконалення мовленнєвих навичок користувачів, ступінь насиченості розділів навчальним матеріалом, характеристика вправ ЕП. Аналіз анкет зворотного зв’язку та результатів опитування доводить, що реалізація ЕП в ДПСУ була успішною і відповідає особливим потребам прикордонників, що працюють у пунктах пропуску через державний кордон України, оскільки він був спеціально розроблений діючими представниками прикордонних відомств для подальшого використання прикордонниками. Оцінка результатів використання ЕП прикордонниками довела ефективність удосконалення іншомовної підготовки, необхідної для виконання прикордонниками повсякденних завдань, шляхом використання навчальних відео- й аудіоматеріалів, які відповідають справжнім ситуаціям на робочому місці представника прикордонного відомства. У результаті проведеного аналізу анкет було з’ясовано, що практична більшість респондентів (93%) погоджуються і усвідомлюють важливість вивчення англійської мови та вдосконалення іншомовних мовленнєвих навичок з метою спрощення виконання завдань у пунктах пропуску через державний кордон під час інтерв’ювання іноземців і участі в спільних міжнародних операціях. Водночас 7% користувачів частково або цілком не погоджуються з даним твердженням, що обумовлюється, насамперед, тим фактом, що ЕП виявився для них занадто складним через їх особистий низький рівень базової підготовки з англійської мови. Використання ЕП надало змогу прикордонникам легше і більш впевнено спілкуватися з пасажирами, що перетинають державний кордон, з’ясовувати обставини порушення законодавства й ефективно спілкуватись зі своїми колегами з інших європейських країн.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Раковская-Самойлова, А. Х. "Международная экономическая интеграция и особенности формирования единого экономического пространства (ЕЭП)." Вісник Міжнародного Слов"янського університету. Економічні науки 12, no. 2 (2009): 41–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Kolbovskaya, A. I., and N. V. Ignatieva. "Pharmacies in the ces: unity in diversity." Remedium. Journal about the Russian market of medicines and medical equipment, no. 11 (2013): 55–60. http://dx.doi.org/10.21518/1561-5936-2013-11-55-60.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Михайличенко, Н. Є. "Українські ойконіми на -ець, пов"язвні з назвами інших населених пунктів." Studia slovakistica, Вип. 10 (2009): 269–77.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Михайличенко, Н. Є. "Українські ойконіми на -ець, пов"язвні з назвами інших населених пунктів." Studia slovakistica, Вип. 10 (2009): 269–77.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Khisamutdinov, А. А., and N. V. Khisamutdinova. "Геолог Владивостокской крепости Павел Виттенбург." ОЙКУМЕНА. РЕГИОНОВЕДЧЕСКИЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, no. 2 (2021): 39–45. http://dx.doi.org/10.24866/1998-6785/2021-2/39-45.

Full text
Abstract:
Статья посвящена известному российскому геологу, географу - почетному полярнику профессору Павлу Владимировичу Виттенбургу, который провел геологические исследования на полуострове Муравьева-Амурского (Японское море) для нужд Владивостокской крепости. Находки стали основой масштабной монографии "Научные результаты Геологической экспедиции Общества изучения Амурского края в 1912 году под начальством П.В. Виттенбурга" (Петроград, 1916). Несмотря на научные достижения, Виттенбург был дважды репрессирован. В дальнейшем проводил различные исследования в Арктике и занимался преподавательской деятельностью. Для статьи использованы материалы из архива Е.П. Виттенбург.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Белинская, Елена Павловна, and Тимофей Александрович Нестик. "INTERVIEW OF E.P. BELINSKAYA ABOUT THE FUTURE OF PSYCHOLOGICAL SCIENCE." Институт психологии Российской академии наук. Социальная и экономическая психология, no. 1(17) (March 31, 2020): 251–68. http://dx.doi.org/10.38098/ipran.sep.2020.17.1.010.

Full text
Abstract:
Интервью доктора психологических наук Еленой Павловной Белинской** продолжает серию публикаций, в которых представлены взгляды авторитетных ученых-современников на актуальные проблемы и направления исследований психологической науки. Вопросы задавал Тимофей Александрович Нестик***. Ниже публикуются вопросы и ответы на них Е.П. Белинской The interview with the doctor of sciences in psychology, professor Elena Pavlovna Belinskaya*****, continues the series of publications in which renowned scientists discuss perspective directions of research in psychological science. The questions are asked by Timofei Aleksandrovich Nestik
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Бабинцева, Илона Павловна. "РАЗВИТИЕ ЕДИНОГО СЕЛЬСКОХОЗЯЙСТВЕННОГО РЫНКА: ПОЗИЦИЯ И ПРАКТИКА ЕВРОПЕЙСКОГО СОЮЗА." Современная экономика: проблемы и решения 8 (September 20, 2019): 28–36. http://dx.doi.org/10.17308/meps.2019.8/2176.

Full text
Abstract:
Цель: статья посвящена вопросам исследования практических и теоретических подходов к содержанию и результатам внедрения программы развития агропромышленных предприятий на территории Европейского союза. Обсуждение: в предположении, что ЕАЭС при выработке согласованной агропромышленной политики мог бы воспользоваться уроками ЕС, достаточно успешно организовавшего общий сельскохозяйственный рынок вместо множества разнородных национальных. Результаты: автором рассмотрена модель развития агропромышленного комплекса в Европейском союзе и определены принципы функционирования ЕАП, применение которых, с точки зрения автора, частично допустимо при выработке согласованной агропромышленной политики ЕАЭС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Denefil, О. V., and O. A. Kostiuk. "ЗНАЧЕННЯ МОЛЕКУЛ СЕРЕДНЬОЇ МАСИ В ПРОГНОСТИЧНІЙ ОЦІНЦІ ЕТАНОЛОВОГО УШКОДЖЕННЯ ПЕЧІНКИ В ЩУРІВ ІЗ РІЗНОЮ ЕМОЦІЙНІСТЮ." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 4 (February 25, 2021): 42–48. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2020.4.11671.

Full text
Abstract:
Резюме. Алкогольне ушкодження печінки є великим економічним та демографічним тягарем у всьому світі. Одним із синдромів, який завжди супроводжує ушкодження печінки, є ендогенна інтоксикація, наявність якої можна визначити за вмістом молекул середньої маси (МСМ). Рівень МСМ залежить від метаболізму організму і є прогностичним критерієм порушення обмінних процесів. Мета дослідження – визначити ступінь ендогенної інтоксикації за вмістом молекул середньої маси у сироватці крові щурів-самців із різним ступенем емоційності при етаноловому ушкодженні печінки. Матеріали і методи. Досліди виконано на 192 білих безпородних високо- і низькоемоційних щурах-самцях (ВЕ і НЕ). Емоційність тварин визначали за методом «відкрите поле». Усіх щурів поділили на наступні групи: контроль, глюкоза 7 днів, етаноловий гепатит (ЕГ); глюкоза 60 днів, етаноловий гепатоз (Гз), етаноловий фіброз (ЕФ), етаноловий цироз (ЕЦ). Рівень інтоксикації у сироватці крові визначали за вмістом молекул середньої маси при довжинах хвилі λ=238; 254; 260 і 280 нм. Результати. Найбільше накопичення МСМ238 було при ЕГз як у ВЕ, так і НЕ, а далі при ЕГ, більше виражено у НЕ, при ЕФ – у ВЕ і при ЕЦ незалежно від емоційності. Найбільше накопичення МСМ254 було при ЕГз, більше у ВЕ, далі при ЕГ незалежно від емоційності, при ЕЦ і ЕФ – у ВЕ та при ЕФ і ЕЦ – у НЕ. Найбільше накопичення МСМ260 було при ЕГз, більше у ВЕ, далі при ЕЦ як у ВЕ, так і НЕ, при ЕФ, більше виражено у ВЕ та при ЕГ незалежно від емоційності. Найбільше накопичення МСМ280 у ВЕ тварин було в такому порядку ЕГ>ЕЦ>ЕФ=ЕГз, у НЕ – ЕГ>ЕЦ>ЕГз>ЕФ. Висновки. Дослідження ендогенної інтоксикації за вмістом МСМ показало, що етанол має токсичний вплив на організм. Руйнування гепатоцитів зменшується в міру поглиблення патологічного процесу – від гепатозу до цирозу печінки. Залежність від емоційного стану тварини в розвитку етанолового ушкодження організму проявляється тільки при гепатиті та фіброзі. Найбільше накопичення токсичних речовин наступне: у високоемоційних тварин – гепатоз>гепатит>фіброз=цироз, у низькоемоційних – гепатит>гепатоз>фіброз>цироз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

ТЕРЕНТЬЕВА, Е. И., Т. А. ОСТРОУМОВА, Е. В. КЛЮЙКОВ, М. Г. ПИМЕНОВ, and Т. Х. САМИГУЛЛИН. "ТАКСОНОМИЧЕСКАЯ ИДЕНТИЧНОСТЬ OENANTHE HETEROCOCCA (UMBELLIFERAE), "БОТАНИЧЕСКИЙ ЖУРНАЛ"." Ботанический журнал, no. 7 (2014): 786–94. http://dx.doi.org/10.1134/s1234567814070064.

Full text
Abstract:
При описании Oenanthe heterococca Е.П. Коровин (1948) отметил, что новый вид отличается от других представителей рода гетеромерикарпией. Анализ плодов у O. silaifolia и O. heterococca показал, что в пределах вида встречаются как гомомерикарпные, так и гетеромерикарпные плоды. ITS последовательности двух видов Oenanthe L. идентичны. Таким образом, идентичность O. heterococca и O. silaifolia можно считать доказанной двумя независимыми методами. O. heterococca следует отнести в синонимы к O. silaifolia и исключить из числа редких, исчезающих и нуждающихся в охране видов Средней Азии и Узбекистана.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Павленко, Андрей Анатольевич. "The evolution of the use of solitary confinement in the light of the new edition of european penitentiary rules." Vestnik Kuzbasskogo instituta, no. 3(48) (September 30, 2021): 36–48. http://dx.doi.org/10.53993/2078-3914/2021/3(48)/36-48.

Full text
Abstract:
В статье исследуются положения международных стандартов обращения с заключенными, относящиеся к регламентации одиночного заключения в пенитенциарных учреждениях. Проводится сравнительный ретроспективный анализ различных хронологических редакций положений международных документов, содержащих рекомендации по использованию одиночного заключения, а именно: Европейского Комитета по предупреждению пыток и бесчеловечного или унижающего достоинство обращения или наказания (ЕКПП); Минимальных стандартных правил ООН в отношении обращения с заключенными; Европейских пенитенциарных правил (ЕПП). Рассматриваются элементы, образующие структуру института одиночного заключения, выявляются проблемы толкования отдельных терминов и тенденции развития данного института. Особое внимание уделяется изучению причин обновлений регламентации одиночного заключения, внесенных в ЕПП в 2020 г., а также анализу содержания этих изменений и дополнений. Обосновывается вывод о фрагментарном характере внесенных в Европейские пенитенциарные правила изменений и необходимость дальнейшего совершенствования института одиночного заключения. Оценивается степень и перспективы воздействия пересмотренной версии ЕПП на российское законодательство. Применялись следующие методы исследования: универсальные - анализ и синтез, аналогия и моделирование, системно-структурный, формально-логический, абстрагирование и конкретизация, обобщение, прогнозирование, а также частнонаучные - историко-правовой, сравнительного правоведения, лингвистический, юридико-технического анализа. The article examines the provisions of international standards for the treatment of prisoners related to the regulation of solitary confinement in penitentiary institutions. A comparative retrospective analysis of various chronological versions of the specified provisions of international standards containing recommendations on the use of solitary confinement, namely: the European Committee for the Prevention of Torture and Inhuman or Degrading Treatment or Punishment (CPT); The UN Standard Minimum Rules for the Treatment of Prisoners; European Penitentiary Rules (EPR). The elements that form the structure of the institution of solitary confinement are considered, the problems of interpretation of certain terms and the patterns of development of this institution are identified. Particular attention is paid to the study of the reasons for the updates to the regulation of solitary confinement introduced in the EPR in 2020, as well as the analysis of these changes and additions. The article substantiates the conclusion about the fragmented nature of the amendments made to the European Penitentiary Rules and the need for further improvement of the institution of solitary confinement. The degree and prospects of the impact of the revised version of the EPR on Russian legislation are assessed. The following research methods were used in the scientific article: universal - analysis and synthesis, analogy and modeling, system-structural, formal-logical, abstraction and concretization, generalization, forecasting; as well as private science - historical and legal, comparative jurisprudence, linguistic, legal and technical analysis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Duginov, V. E., V. B. Dolgoshey, and V. V. Korskanov. "Тепло- та електрофізичні властивості полімерних композитів на основі сплавів срібла та нікелю." Кераміка: наука і життя, no. 3(40) (October 16, 2018): 30–33. http://dx.doi.org/10.26909/csl.3.2018.4.

Full text
Abstract:
Отримані зразки епоксидного полімеру (ЕП) та композити на основі ЕП і магніточутливого сплаву срібла та нікелю, які були сформовані під дією зовнішнього магнітного поля і без нього. Виявлено, що у композитах, сформованих за нормальних умов, частинки наповнювача дискретно розподілені у полімерній матриці. Формування композиту під дією зовнішнього магнітного поля приводить до утворення неперервних каналів з частинок сплаву Ag/Ni в суцільний матриці ЕП. Встановлено, що дискретні частинки сплаву не вносять істотного внеску в питомий опір та теплопровідність композитів внаслідок високого міжконтактного електричного та теплового опору. У випадку орієнтації зовнішнім магнітним полем наявність неперервних каналів з частинок сплаву Ag/Ni обумовлює значне зменшення питомого опору та зростання теплопровідності композитів в напрямку орієнтації. Є підстави вважати отримані матеріали новітніми композитами з контрольованою анізотропією електро- та теплопровідності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Akhonin, S. V., A. Yu Severin, V. O. Berezos, O. M. Pikulin, O. I. Glukhenkii, and O. I. Bondar. "Producing large-sized ingots of titanium aluminides by EBM method." Sovremennaâ èlektrometallurgiâ 2020, no. 2 (June 28, 2020): 18–22. http://dx.doi.org/10.37434/sem2020.02.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Алленых and Marina Allenykh. "Development of Financial Markets Within the Single Economic Space Countries: Institutional Aspects." Economics 2, no. 5 (October 10, 2014): 41–46. http://dx.doi.org/10.12737/5965.

Full text
Abstract:
Based on the institutional theory the paper analyzes institutional aspects of financial markets development in the countries of the Single Economic Space. General theoretical principles of institutionalization of financial markets are discussed, including the principle of functional diversity, the complementarity principle, the dominance principle, the principle of congruency and historicism. Outlined are financial and systems risks, inherent in the development of financial markets.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Regeda-Furdychko, M. M., М. S. Regeda, S. M. Regeda, and L. O. Furdychko. "ВПЛИВ ТІОТРИАЗОЛІНУ НА ПЕРВИННУ І ВТОРИННУ ІМУННУ ВІДПОВІДЬ ЗА УМОВ ФОРМУВАННЯ КОНТАКТНОГО ДЕРМАТИТУ ТА ПНЕВМОНІЇ." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 4 (February 25, 2021): 59–62. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2020.4.11810.

Full text
Abstract:
Резюме. Контактний дерматит (КД) і пневмонія залишаються найбільш розповсюдженими захворюваннями серед патології бронхолегеневого апарату і шкіри. Мета дослідження – з’ясувати рівень активності імуноглобулінів А, M, G у крові та встановити коригувальний вплив на них тіотриазоліну в умовах КД і експериментальної пневмонії (ЕП). Матеріали і методи. Були проведені дослідження на 55 морських свинках-самцях масою 180–210 г. Контактний дерматит відтворювали за методом В. А. Волкової, ЕП – за методом В. Н. Шляпникова, Т. Л. Солодова. Вміст імуноглобулінів А, M, G в крові визначали за методом Е. Ф. Чернушенко, Л. С. Когосова. Тіотриазолін вводили щоденно у дозі 100 мг на 1 кг маси упродовж 10 діб (з 8-ї до 18-ї доби) ЕП і КД. Тварин декапітували під ефірним наркозом на 4-ту, 8-му, 10-ту і 18-ту доби до та після застосування цього препарату. Результати. Встановлено, що КД і ЕП (4-та, 8-ма, 10-та і 18-та доби) супроводжується підвищенням вмісту IgA в крові відповідно на 46,4 % (p<0,05), 84,6 % (p<0,05), 115,4 % (p<0,001) і 123,1% (p<0,001). IgM відповідно на 50,0 % (p<0,05), 58,3 % (p<0,05), 91,7 % (p<0,05) і 103,3 % (p<0,001), IgG – на 49,0 % (p<0,05), 73,6 % (p<0,05), 86,8 % (p<0,05) і 90,6 % (p<0,05) проти контролю до лікування. Застосування тіотриазоліну приводило до зниження IgA, IgM і IgG в крові відповідно на 27,5 % (p<0,05), 36,0 % (p<0,05) і 29,7 % (p<0,05) відносно групи тварин з ЕП і КД до лікування, що свідчить про його імунокоригувальний ефект. Висновки. Контактний дерматит і експериментальна пневмонія супроводжуються поступовим зростанням рівня IgA, M, G в крові упродовж усього періоду їх розвитку з домінуванням у найпізніший термін спостереження (10-та і 18-та доби), що дає підстави констатувати про їх активну участь у механізмах формування первинної та вторинної імунної відповіді. Застосування тіотриазоліну зумовлювало імунокоригувальну дію на рівень імуноглобулінів у крові при КД і ЕП.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Ярышев, С. Н. "Сравнительный международно-правовой анализ единого экономического пространства ЕС и единого экономического пространства ЕврАзЭС." Moscow Journal of International Law, no. 4 (December 30, 2010): 49–67. http://dx.doi.org/10.24833/0869-0049-2010-4-49-67.

Full text
Abstract:
Формирование единого экономического пространства (ЕЭП) Евразийского экономического сообщества (ЕврАзЭС) происходит с учетом опыта других региональных объединений. Наибольший интерес в этом плане представляет опыт Европейского союза. Этапы и формысотрудничества государств – членов ЕврАзЭС в этом процессе во многом отличаются от соответствующих этапов и форм, которые прошли европейские государства. Вместе с тем, существуют и общие характеристики. Российский интерес в данном вопросе проявляется как в заинтересованности в тесном сотрудничестве с ЕС, так и в продолжении интеграционного процесса в рамках ЕврАзЭС. Связь данной проблематики с новейшими тенденциями в экономическом сотрудничестве и интеграции в рамках СНГ, с образованием в 2009 году Таможенного союза Беларуси, Казахстана и России придает теме специфический характер.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Olenovych, О. А. "ПАТОФІЗІОЛОГІЯ ПРОТЕЇНУРІЇ У ДИНАМІЦІ РОЗВИТКУ АЛОКСАНІНДУКОВАНОГО ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 4 (February 25, 2021): 53–58. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2020.4.11806.

Full text
Abstract:
Резюме. Діабетична хвороба нирок (ДХН) – це клінічний діагноз, який історично базується на виявленні протеїнурії у пацієнта з цукровим діабетом, причому саме протеїнурію донедавна вважали відображенням ступеня ураження клубочків діабетичної нирки. Мікро- і макроальбумінурію асоціюють із прогресивним зниженням швидкості клубочкової фільтрації, підвищенням системного артеріального тиску та високим ризиком розвитку ниркової недостатності. Мета дослідження – вивчити патофізіологію протеїнурії у динаміці розвитку алоксаніндукованого експериментального цукрового діабету. Матеріали і методи. Дослідження проведені на 63 статевозрілих нелінійних білих щурах-самцях, у 53 з яких викликали експериментальний цукровий діабет (ЕЦД) різної тривалості шляхом одноразового внутрішньочеревного введення розчину алоксану в дозі 160 мг/кг маси тіла, 10 інтактних щурів увійшли до контрольної групи. Через 10; 20; 25; 30; 40 та 45 діб після уведення діабетогенної речовини тварин виводили з експерименту. Результати. Вивчення екскреторної функції нирок здійснювали кліренс-методом за умов водного індукованого 2-годинного діурезу з визначенням кліренсу ендогенного креатиніну, швидкості клубочкової фільтрації, вмісту білка в сечі, його екскреції, у т. ч. стандартизованої за об’ємом клубочкового фільтрату. Встановлено, що на всіх етапах розвитку алоксаніндукованого діабету вміст білка в сечі дослідних тварин, а також показники екскреції білка з сечею, значно перевищували контрольні величини, розвиваючись на тлі явищ гіперфільтрації. Стандартизована за об’ємом клубочкового фільтрату екскреція білка достовірно зростала лише за 11-денного алоксанового діабету, зменшуючись вже з 21–31-ї доби експерименту. Тенденція до зростання стандартизованої екскреції білка з сечею з 41-ї доби експерименту максимально реалізувалася за 46-денного ЕЦД. Висновки. Початкові стадії розвитку алоксаніндукованого експериментального діабету супроводжуються гемодинамічно-гіперперфузійним характером функціонування нирок, а посилення екскреції білка є наслідком гіперфільтрації за структурної та функціональної неушкодженості клубочково-канальцевого апарату нирки. Зазначені компенсаторно-функціональні ренальні розлади за 26-денного експериментального діабету ускладнюються виснаженням функціонального ниркового резерву і розвитком тубулопатій. Подальший вплив гіперфільтрації призводить за 46-денного експериментального діабету до змін архітектоніки та підвищення проникності базальної мембрани клубочків для білка та розвитку гломерулярної альбумінурії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Кокорина, Нина Александровна. "Мои археологические университеты." Археология Евразийских степей, no. 1 (February 28, 2022): 285–87. http://dx.doi.org/10.24852/2587-6112.2022.1.285.287.

Full text
Abstract:
Автор вспоминает о своем пути в археологию. Начало его связано с кружком археологов при Государственном музее Татарской АССР и его руководителем Е.А. Халиковой. Дальнейшие шаги вхождения в науку проходили в студенческом археологическом кружке Казанского университета и в коллективе археологов Института языка, литературы и истории им. Г. Ибрагимова Казанского филиала АН СССР. В статье отмечается роль первых экспедиций в выборе профессии, а затем и научной проблематики, рассказывается о деятельности кружка археологов Государственного музея Татарской Республики и студенческого археологического кружка Казанского университета в 1960–1970-е годы. Ключевая роль в деятельности этих кружков принадлежала казанским археологам 1960–1970-х гг. – Е.А. Халиковой и А.Х. Халикову, а также археологам ИЯЛИ КФАН СССР – Т.А. Хлебниковой, П.Н. Старостину, Е.П. Казакову, Р.С. Габяшеву и др.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Fil, A. Yu. "Наш досвід лікування переломів діафіза плечової кістки за методикою Гакеталя у хворих при політравмі." TRAUMA 14, no. 1 (February 1, 2013): 9–12. http://dx.doi.org/10.22141/1608-1706.1.14.2013.88852.

Full text
Abstract:
У нашій клініці з 2008 по 2012 рік проліковано 28 хворих, у тому числі 12 постраждалих при політравмі, закритим ретроградним введенням пучка спиць (під контролем ЕОП-монітора). Переломи були розподілені згідно з класифікацією AO. Пацієнтів обстежували клінічно й рентгенологічно. Проаналізовані результати свідчать про те, що при закритій репозиції та ретроградному введенні пучка спиць за методом Гакеталя в даній групі було досягнуто таке: серед 12 постраждалих із політравмою та переломами діафіза плечової кістки, оперованих за методикою Гакеталя, на контроль погодилися 10 хворих. Зрощення досягнуто в 10 пацієнтів у часовому проміжку від 8 до 16 тижнів. В одному випадку після падіння хворого на прооперовану кінцівку відбулася дестабілізація металоконструкції, надалі проліковано консервативно пов’язкою Дезо й досягнуто зрощення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Kuskov, Yu M., and O. G. Kuzmenko. "Metal carbonization with different methods of ESR of non-compacted steel chips." Sovremennaâ èlektrometallurgiâ 2020, no. 3 (September 28, 2020): 18–23. http://dx.doi.org/10.37434/sem2020.03.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Rudenko, Konstantin. "Issues of medieval archaeology of the Middle Volga region in E.P. Kazakov’s researches." Povolzhskaya Arkheologiya (The Volga River Region Archaeology) 4, no. 10 (December 20, 2014): 10–29. http://dx.doi.org/10.24852/pa2014.4.10.10.29.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Aleksandrova, Elena V. "The Crimean War in the Reception of Egor Kovalevsky and Leo Tolstoy." Imagologiya i komparativistika, no. 15 (2021): 156–72. http://dx.doi.org/10.17223/24099554/15/9.

Full text
Abstract:
The article examines typological intersections between the early works of Leo Tolstoy and the works of the 1850s of Egor Kovalevsky. The theme “Egor Kovalevsky and Leo Tolstoy” has not been studied comprehensively and systematically in Russian literary criticism. The research develops from the history of personal relationships between the writers during the Danube Campaign and the Sevastopol events to a comparative study of the writers’ works created during the Crimean Campaign. Tolstoy’s “Sevastopol in December” and in Kovalevsky’s “The Bombing of Sevastopol” reflected the similarities in the authors’ concepts, themes and images. The article justifies that the central theme developed in the writers’ oeuvre was a person and their role in history. Similarities and differences in the portrayal of the heroic events of the defense of Sevastopol by the writers are considered. Kovalevsky’s essay and Tolstoy’s first story are closely linked by one idea – the sense of civic exaltation, national identity. In describing the Russian soldier, his character, the heroism of the defenders of Sevastopol, the writers follow the “truth of life”. Kovalevsky captures the names of the direct participants in the war. With one detail or episode of the last minutes of their lives, Kovalevsky draws the reader’s attention to the “ordinary heroes” of Sevastopol, emphasizing the importance of their individual feat. Tolstoy’s heroes, on the contrary, are nameless: it is the general mood of the defenders of Sevastopol that is important for the writer. There are common features in the narrative manner of the two writers: ways of depicting heroes, accuracy and imagery of landscape sketches. A few strokes and precise details convey the state of Sevastopol. The mood associated with the state of the city is emphasized by the details of the landscape. The similarity in describing the heroes’ and the narrator’s psychology is expressed through the image of fog. The features of the authors’ creative manner and the role of the narrator are analyzed. There is an obvious difference in the creative methods of Kovalevsky and Tolstoy. Describing real details with historical accuracy, Kovalevsky paints a romantic picture with bright “strokes”. Kovalevsky uses concrete real details most often as a way to emphasize a bright feature he has noted in life, while Tolstoy seeks to show (highlight) the quality of life rather than its specific feature. The difference between Kovalevsky’s essay and Tolstoy’s story is also in the assessment of the historical event. Describing the bombing of Sevastopol as a historian, Kovalevsky does not abandon moral and political generalizations. Thus, the manner of narration and the ways of depicting heroes testify that both Tolstoy and Kovalevsky solve one problem with different artistic means – to truthfully portray the reality and the person as the “center of history”. In search of a true depiction of Sevastopol, Kovalevsky, a historian and romantic writer, moved towards realism embodied in Leo Tolstoy’s story.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Protokovilov, I. V., V. B. Porokhonko, and D. A. Petrov. "Influence of external longitudinal magnetic field on ESR electric modes." Sovremennaâ èlektrometallurgiâ 2021, no. 3 (September 28, 2021): 5–8. http://dx.doi.org/10.37434/sem2021.03.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Дмитриев, А. Н. "Решение прямой и обратной задач метода ЕЭП на основе уточненной модели природы естественного электрического поля." Геология и геофизика 53, no. 6 (2012): 797–812.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Petrenko, V. L., G. P. Stovpchenko, V. А. Tkachenko, D. V. Kolomiets, and L. B. Medovar. "Modern sensors of liquid metal level for ESR in a short collar mould." Sovremennaâ èlektrometallurgiâ 2020, no. 2 (June 28, 2020): 10–17. http://dx.doi.org/10.37434/sem2020.02.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Afanasiev, P. A. "THE EPISTOLARY HERITAGE OF AN ORDINARY PROVINCIAL: LETTERS BY E.P. KLEVAKIN 1870-1880S." Vestnik Altaiskogo Gosudarstvennogo Pedagogiceskogo Universiteta, no. 46 (March 15, 2021): 65–71. http://dx.doi.org/10.37386/2413-4481-2021-1-65-71.

Full text
Abstract:
The article is devoted to the analysis of the letters of the provincial official E.P. Klevakin covering 1875-1885. The unique complex of letters by one author in one place in terms of completeness of preservation and concentration is the basis for the description of the volume and intensity of the letters, the number and composition of their addressees, the author’s target guidelines for writing letters and their conscious preservation among his manuscripts. The dialogue nature of the letters recognized by their author together with the highlighted aspects testify to the confident existence of E.P. Klevakin in the system of his epistolary relations developed and maintained by him.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Milosevic, M., and S. Stanojevic. "RUSSIAN DIPLOMACY IN THE BALKANS: MISSION OF YA. OZERECKOVSKY AND E. KOVALEVSKY IN MONTENEGRO (1837 - 1838). Part 1." Izvestiya of Samara Scientific Center of the Russian Academy of Sciences. History Sciences 4, no. 1 (2022): 69–77. http://dx.doi.org/10.37313/2658-4816-2021-4-1-69-77.

Full text
Abstract:
The paper is devoted to the activities of Russian officers and envoys of the St. Petersburg government during the reign of Bishop Petar II PetrovićNjegoš in Montenegro. Their arrival in Cetinje at that time was of great importance not only for strengthening Montenegrin-Russian relations, but also for settling the internal and external situation in Montenegro. The appointment of Lieutenant Colonel JakovNikolajevichOzereckovski took place immediately after Njegoš’s second visit to the Russian capital. Ozereckovski’s tasks were to study the social and economic situation in Montenegro as comprehensively as possible, as well as to contribute to the state reforms of Petar II Njegoš. Based on his reports, the Russian government decided to send a new envoy to Montenegro, a young captain and mining engineer YegorPetrovichKovaljevski. Although he failed to find the alleged traces of gold in the river Zlatica, Kovaljevski nevertheless unexpectedly found himself in the role of a talented negotiator during the Montenegrin-Austrian border dispute, and his actions contributed to the successful resolution of the conflict.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Hotsii, N. D. "Пилезатримувальна здатність найпоширеніших ліан роду Parthenocissus Planch." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 1 (February 28, 2019): 45–48. http://dx.doi.org/10.15421/40290109.

Full text
Abstract:
Вивчено здатність ліан роду Parthenocissus Planch. до пилезатримання в умовах урбогенного середовища на прикладі Львова. Проведено дослідження пилезатримувальної здатності найпоширеніших видів дівочого винограду: Parthenocissus quinquifolia (L) Planch., Parthenocissus quinquifolia (L) Planch. 'Engelmanii' (Koehne et Graebn) Rehd. та Parthenocissus tricuspidata 'Veichii' (Graebn) Rehd. Седиментацію пилових часток вивчено в різних еколого-фітоценотичних поясах Львова. Заміри проведено впродовж вегетаційного періоду: навесні, влітку та восени. Відібрано листочки кожного виду в різних ЕФП з подальшим змивом пилових часточок та визначено кількість акумульованого пилу на 1 см2 листкової площі. Виявлено закономірності пилезатримання рослинами дівочого винограду залежно від умов місцезростання, форми листкової пластинки та сезонну динаміку пилезатримання. Найвищу пилоосаджувальну здатність виявили P. quinquifolia та P. quinquifolia 'Engelmanii' з розсіченою формою листкової пластинки, найменшу – P. tricuspidata 'Veichii'. Експериментально доведено, що найбільшу здатність акумулювати пилові часточки всі досліджувані види мають навесні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Пантелеев, Андрей, Никита Почтарев, and Юлия Чалая. "Национальные стратегии экономического развития государств – членов ТС и ЕЭП: сравнительный анализ и возможности дляреализации интеграционного потенциала." International Organisations Research Journal 10 (2015): 159–81. http://dx.doi.org/10.17323/1996-7845-2015-01-159.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Фомин, М. В. "О ПОЧИТАНИИ СВ. ЕП. ВАСИЛЕЯ В РАННЕСРЕДНЕВЕКОВОМ ХЕРСОНЕ." Drinovsky sbornik X (February 20, 2017): 181–86. http://dx.doi.org/10.7546/ds.2017.10.16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Мельнік, Анастасія. "ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ЯК НАУКОВА ПРОБЛЕМА." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 2-3 (April 10, 2021): 481–84. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.02.04.2021.096.

Full text
Abstract:
Аналіз наукових та літературних джерел свідчить про те, що на сьогодні стан готовності викладачів неоптимальний та недостатньо розвинений. Теоретичні основи та специфіка процесу формування готовності майбутніх учителів до професійної діяльності відображені в працях Е.П. Белозерцева, В. П. Беспалько, О.В. Бондаревської, Ю.С. Брановського, А.В. Петровського, В.Н. Сагатовського та ін. Результат вивчених літературних джерел стверджує, що більшість вчених схиляються до концепції готовності як особливого психічного стану особистості. Деякі дослідники розглядають готовність як технічний стан та якість особистості. Виходячи з поглядів та думок видатних науковців та викладачів, формування готовності майбутніх учителів фізичного виховання є актуальною проблемою і вимагає ретельного аналізу на теоретичному та практичному рівні. На основі аналізу психолого-педагогічної літератури можна зробити висновок, що готовність майбутніх учителів фізичного виховання є інтегрованим формуванням особистості, яке характеризує її активність у підготовці та залученні до професійної діяльності не лише до навчальної роботи, а й до позакласної роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Afanasiev, P. A. "E.P. KLEVAKIN’S DIARIES AS A PHENOMENON OF WRITTEN CULTURE OF THE RUSSIAN PROVINCE OF THE POST-REFORM ERA." Vestnik Altaiskogo Gosudarstvennogo Pedagogiceskogo Universiteta, no. 42 (2020): 71–79. http://dx.doi.org/10.37386/2413-4481-2020-1-71-79.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography