Academic literature on the topic 'Ефект синергетичний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ефект синергетичний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ефект синергетичний"

1

Ilchuk, Valerii. "СИНЕРГЕТИЧНИЙ ЕФЕКТ ФУНКЦІОНУВАННЯ КЛАСТЕРА." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 1(17) (2019): 9–18. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2019-1(17)-9-18.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто об’єктивні умови створення кластерів як найбільш ефективних інтеграційних об’єднань, здатних протистояти викликам і загрозам у глобалізованому економічному середовищі, акцентовано увагу на процесах кластеризації та їх позитивному впливу на ефективність функціонування учасників кластерного утворення та кластера в цілому. Охарактеризовано види ефектів, які виникають при формуванні кластерів. Виявлені умови виникнення внутрішньої і зовнішньої синергії в кластерному утворенні та форми їх прояву. Розглянуто схему виникнення синергетичного ефекту, методика його оцінювання в масштабі окремого кластера та в секторіальному масштабі. Показана важливість синергетичного ефекту в нарощуванні виробничого потенціалу та підвищенні конкурентоспроможності кластерного утворення та його учасників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Фомішина, В. М. "Синергетичний ефект у менеджменті зовнішньоекономічної діяльності." Вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту. Економічні науки, вип. 2 (54) (2014): 67–75.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельников, В. В. "Синергетичний ефект при моделюванні інноваційних процесів." Інноваційна економіка, no. 5 (54) (2014): 335–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Корольов, Д. С. "КОМПЕТЕНЦІЙНА СИНЕРГІЯ ЯК КРИТЕРІЙ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ УПРАВЛІНСЬКИХ КОМАНД." Підприємництво та інновації, no. 14 (October 30, 2020): 42–46. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/14.8.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано, що центральною проблемою оцінювання результативності управлінської команди є забезпечення її відповідності певним критеріям ефективності функціонування. На підставі аналізу підходів до визначення критеріїв ефективності управлінської команди доведено необхідність забезпечення позитивного ефекту від взаємодії її учасників у вигляді структурної, функціональної та адміністративної синергії. Показано, що джерелами синергетичного ефекту виступатиме формування оптимальних організаційної, рольової та комунікативної структур із погляду їх відповідності завданням управлінської команди. Сумарний синергетичний ефект визначено як компетенційну синергію та обґрунтовано доцільність його ототожнення з комплексним критерієм ефективності функціонування управлінської команди.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Микитась, М. "МОДЕЛЮВАННЯ ВЗАЄМОДІЇ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ І СТРУКТУРНИХ ОДИНИЦЬ БУДІВЕЛЬНИХ КЛАСТЕРІВ." Building production 1, no. 66 (November 28, 2019): 37. http://dx.doi.org/10.36750/2524-2555.66.37-40.

Full text
Abstract:
Правильна організація зв’язків структурних одиниць кластера з державними орга-нами забезпечує передумови досягнення найбільшого внеску всіх підсистем кластера в його діяль-ність. Таким чином забезпечується додатковий синергетичний ефект, урахування якого приуправлінні, в значній мірі, сприяє підвищенню конкурентоспроможності та стійкості кластера.Роль держави в процесах формування і розвитку кластерів полягає в створенні інфраструктурита органів, призначенням яких є забезпечення сприятливих умов для ефективної діяльності клас-тера. При цьому особливої актуальності набуває задача виявлення тих структурних одиниць буді-вельного кластера, державна підтримка яких, забезпечить максимальний синергетичний ефект. Вроботі запропоновано схему, згідно з якою здійснюється обґрунтування вибору структурних оди-ниць кластера, що потребують державної підтримки. Схема передбачає багатоваріантне про-гнозування ефективності діяльності різних кластерних структур и формування бази знань, яка вподальшому стане основою інтелектуальної системи підтримки прийняття рішень щодо виборуструктурних одиниць кластера
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Фісун, К. А. "Синергетичний ефект від злиття і поглинання компаній у регіоні." Формування ринкових відносин в Україні, no. 11 (78) (2007): 138–44.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ткачук, Н. "Синергетичний ефект: економічна суть і феномен його виникнення у процесах консолідації банків." Світ фінансів, Вип. 2 (19) (2009): 24–32.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лазебник, Л. Л., and О. М. Соколова. "Інноваційні кластери як об’єкт державної структурної політики України." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 7 (September 14, 2021): 74–85. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.7.2021.74-85.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні наукові підходи до визначення сутності інноваційного кластера, з’ясовано основні сутнісні характеристики. Доведено, що інноваційні кластери мають внутрішні властивості, які зумовлюють синергетичний ефект інноваційності на мікро-, мезо- і макроекономічному рівнях. Обґрунтовано, що інноваційні кластери спроможні запустити інноваційний передавальний механізм трансляції змін у масштабні структурні зрушення у національній економіці. Проаналізовано та акцентовано увагу на низькій інноваційній активності промислових підприємств України, що не сприяє формуванню прогресивних тенденцій інноваційно-структурної модернізації економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Литвин, Н. І., О. В. Борецька, and О. В. Сойко. "КОМПЛЕКСНА ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ЗАСОБАМИ СЕНСОРНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ." Психологія: реальність і перспективи, no. 10 (November 18, 2019): 95–101. http://dx.doi.org/10.35619/prap_rv.vi10.100.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються особливості проведення комплексної психолого-педагогічної реабілітації дітей з особливими потребами засобами сенсорної інтеграції. Висвітлено результати попередніх наукових досліджень, у яких обґрунтовано значення сенсорної інтеграції для розвитку дітей з психофізичними порушеннями. Сенсорна інтеграція пропонує нове розуміння причин поведінкових порушень дитини та ознайомлює з новими стратегіями підвищення концентрації уваги, мотивації та комунікації. Доведено, що комплексне поєднання психолого-педагогічних та медичних заходів у створенні єдиного збагаченого педагогічного середовища має синергетичний ефект – ефективність комплексного впливу значно перевищує сумарну ефективність тих самих заходів у випадку їх окремого застосування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гавриш, Костянтин, Ігор Завгородній, and Наталія Бурєннікова. "ЕНДОГЕННО-ОРІЄНТОВАНА МОДЕЛЬ СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ЇХНЬОЮ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ В ЕПОХУ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 4 (May 14, 2021): 84–88. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.07.05.2021.013.

Full text
Abstract:
Метою статті є окреслення вдосконалених підходів до формування та реалізації завдань стратегічного розвитку підприємств в системі управління їхньою зовнішньоекономічною діяльністю, що засновуються на визнанні нерозривного зв’язку між пріоритетами розвитку зовнішньоекономічного сектору економіки та фінансово-господарської діяльності підприємства в цілому. Запропоновано застосовувати на практиці переважно ендогенно-орієнтовану модель стратегічного розвитку, яка ґрунтується на певних складових стратегії та визначальних факторах економічного розвитку підприємств у системі управління їхньою зовнішньоекономічною діяльністю з урахуванням глобалізаційних процесів. Підкреслено, що в ендогенно-орієнтованій моделі стратегічного розвитку підприємств паралельно діятимуть і екзогенізовані складові, що дозволить отримувати в результаті синергетичний ефект.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Ефект синергетичний"

1

Зарицька, Н. П. "Синергетичний ефект в агрохолдингах." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/42365.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сабадирьова, А. Л. "Синергетичний ефект в системі потенціалу підприємства." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26111.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Усов, Максим Анатолійович, and Станіслав Вячеславович Сусліков. "Синергетичний ефект спільної реалізації інноваційно-інвестиційних проектів." Thesis, Міжнародний центр наукових досліджень, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41860.

Full text
Abstract:
Висвітлюється досягнення синергетичного ефекту інноваційно-інвестиційних проектів, ґрунтується на одночасному отриманні найкращих кінцевих показників, таких як збільшення прибутків, зниження інвестиційних та операційних витрат, тобто вигода від реалізації інноваційно-інвестиційних проектів повинна перевищувати вигоду від реалізації окремих проектів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Алібекова, Юлія Тагібеківна, Юлия Тагибековна Алибекова, Yuliia Tahibekivna Alibekova, and В. П. Гордієнко. "Синергетичний ефект в системі екологоорієнтованого адміністративно-територіального управління." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31052.

Full text
Abstract:
Сучасна система управління соціально-економічним розвитком адміністративної території потребує удосконалення у зв’язку з тим, що існує проблема відсутності ефективного механізму стимулювання суб’єктів господарювання до природоохоронної діяльності, що обумовлює необхідність формування державної спонукальної примусової системи адміністративно-законодавчих та ринкових інструментів екологічного регулювання, яка апріорі спрямована на ефективне розв’язання широкого кола проблем раціоналізації природокористування. Таким чином особливої актуальності набуває питання формування екологоорієнтованої системи управління та дослідження зв’язків, що виникають в цій системі. Адже зв’язки формують підґрунтя ефективного функціонування адміністративної території. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31052
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Петрушенко, Микола Миколайович, Николай Николаевич Петрушенко, and Mykola Mykolaiovych Petrushenko. "Економіко-синергетичний ефект від формування та використання мотиваційного інструментарію екологоорієнтованого управління підприємством." Thesis, Вид-во СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8046.

Full text
Abstract:
Застосування синергетичного підходу є актуальним для більшості економічних досліджень так званого перехідного періоду, оскільки синергетика розглядає світ не в стаціонарному стані, а на етапі його становлення, кризи. Криза, в якій опинились наразі вітчизняні підприємства, діяльність яких пов’язана із забрудненням довкілля, з погляду синергетики не є однозначно негативним явищем, а, насамперед, важливим орієнтиром в усвідомленні сутності еколого-економічних процесів. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8046
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Перерва, Петро Григорович, Тетяна Олександрівна Кобєлєва, and Надія Петрівна Ткачова. "Формування конкурентних переваг та кон'юнктури ринку на засадах бенчмаркінгу." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39723.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Назаровець, Єлизавета Тарасівна, Елизавета Тарасовна Назаровец, and Yelyzaveta Tarasivna Nazarovets'. "Розробка системи менеджменту якості в організації на основі міжнародних стандартів." Thesis, Видавництво Львівської політехніки, 2020. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42582.

Full text
Abstract:
Науковий керівник — к.е.н., доц. Білявський В.М.
В сучасних умовах загострення конкурентної боротьби та посилення процесів глобалізації з’являється потреба пошуку нових способів підвищення конкурентоспроможності організації. Для досягнення цілей використовують стратегічні програми, які орієнтовані на впровадження стандартних вимог для розробки, підтримки, розвитку системи менеджменту, що мають міжнародне визнання.
Національний університет «Львівська політехніка»
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Степаненко, М. В. "Брендинг інтегрованих стуктур бізнесу." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8060.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Харченко, Микола Олексійович, Николай Алексеевич Харченко, Mykola Oleksiiovych Kharchenko, and А. М. Лукавая. "Вимірювання синергетичного ефекту злиття та поглинання підприємств." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36923.

Full text
Abstract:
Ефективність діяльності компанії в сучасних умовах господарювання залежить від прийняття своєчасних та економічно обґрунтованих рішень. Різноманітні умови розвитку компанії вимагають від менеджерів специфічних знань стосовно того чи іншого рівня розвитку бізнесу. Одним із шляхів динамічного розвитку компанії, а також збільшення частки ринку та підвищення капіталізації організації є злиття і поглинання інших суб'єктів господарювання. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36923
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Степуріна, Світлана Олександрівна. "Структурно-динамічний аналіз показників будівельної галузі України." Thesis, Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46041.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Ефект синергетичний"

1

Поплавська, Оксана, Наталія Данилевич, and Дарія Пасічніченко. "СИСТЕМА РЕГЛАМЕНТУВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН В БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВАХ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.05.

Full text
Abstract:
У статті узагальнено практики та критичний аналіз регламентів організації трудової діяльності, зокрема у банківській сфері в умовах пандемії, що формують основу системи регламентування соціально-трудових відносин. Обґрунтовано, що під системою регламентування соціально-трудових відносин розуміється сукупність правил, стандартів, домовленостей щодо залучення, використання, реалізації праці, що дозволяє не лише ефективно реалізовувати такі відносини, але й досягати достатнього рівня якості, що сприяє формуванню позитивного бренду, іміджу компанії як роботодавця, забезпечує синергетичний ефект у реалізації цілей сталого розвитку. Авторські дослідження у банківській сфері дозволили узагальнити досвід та розробити рекомендації щодо формування системи регламентів соціально-трудової сфери, зокрема з організації трудової діяльності: унормування режиму праці та відпочинку, комунікацій, створення безпечних умов праці, організації робочих місць, тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography