Academic literature on the topic 'Етика професійна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Етика професійна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Етика професійна"

1

Сєрих, Олена Василівна. "ПРОФЕСІЙНА ЕТИКА ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ: ПОНЯТТЯ, ОСОБЛИВОСТІ." New Ukrainian Law, no. 4 (October 1, 2021): 104–11. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2021.4.16.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню понять, особливостей професійної етики державних службовців. Державна служба як специфічний вид публічної служби має особливості етичних норм, яких мають дотримуватися державні службовці під час виконання своїх професійних обов’язків. Відсутність єдиного підходу щодо доктринального визначення поняття «професій- на етика державного службовця» також зумовлює актуальність дослідження. Проаналізовані різні визначення поняття професійної етики державних службовців. Професійна мораль дер- жавних службовців – це особливості моральної свідомості, поведінки державних службовців, взаємовідносин з іншими особами, які зумовлені державно-службовою діяльністю. Акцентується увага на тому, що визначення морально-етичних засад поведінки державних службовців неможливо без урахування особливостей державної служби та місця державного службовця в суспільній діяльності. Державні службовці мають особливе суспільне призна- чення, цілі, завдання, які зумовлені особливостями їхньої професійної діяльності. З’ясовано, що існують особливості діяльності державних службовців у залежності від їх видів. Відповід- но до видових і родових класифікацій виділяються етичні стандарти поведінки залежно від галузі проходження державної служби. Зроблено висновок, що державні службовці в професійній діяльності потенційно мають конфлікти, складні ситуації, корупційні ризики, що вимагає наявності не лише професійних (ділових), психологічних якостей, освітнього рівня, а й моральних якостей. Під час виконан- ня своїх посадових обов’язків державні службовці мають усвідомлювати, що вони зобов’я- зані вірно служити народові України й гідно нести звання державного службовця. Запропоновано під професійною етикою державних службовців розуміти систему мораль- них і правових вимог, принципів, яких повинні дотримуватися державні службовці під час виконання завдань і функцій держави на професійній основі. Професійна етика окремих груп державних службовців відображує видові та родові особливості державної служби, що має бути враховано у відповідних нормативно закріплених правилах етичної поведінки дер- жавного службовця та під час розроблення теоретичних положень етики професійних груп державних службовців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Нужна О.А. "ПРОФЕСІЙНА ЕТИКА ТА ЇЇ МІСЦЕ У ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ З ОБЛІКУ І ОПОДАТКУВАННЯ." Економічний форум 2, no. 2 (June 12, 2021): 142–46. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-2-18.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто актуальні питання щодо ролі та значення професійної етики у забезпеченні професійної компетентності при підготовці фахівців з обліку і оподаткування першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Мета дослідження – визначити місце професійної етики у підготовці бакалаврів з обліку і оподаткування у закладах вищої освіти та з’ясувати точку зору на значення етичних аспектів у професійній діяльності не лише кваліфікованих фахівців та науковців, а й майбутніх фахівців з обліку і оподаткування. Проведене опитування студентів-бакалаврів – випускників 2020 року спеціальності 071 Облік і оподаткування Луцького національного технічного університету з метою визначення рівня обізнаності в питаннях професійної етики та розуміння фундаментальних принципів. На основі аналізу їх відповідей на питання анкети виявлено володіння знаннями щодо етики загалом, набутими при вивченні дисциплін загальної підготовки, і розуміння окремих етичних аспектів професійної діяльності, сформованого при вивченні дисциплін професійної підготовки, де розглядались практичні ситуації та їх вирішення з урахуванням дотримання норм професійної етики. З’ясовано, що майбутні фахівці з обліку і оподаткування усвідомлюють важливість етичної поведінки у професійній діяльності. Обґрунтовано, що необхідні системні знання щодо професійної етики та фундаментальних принципів відповідно до Кодексу етики професійного бухгалтера майбутні фахівці з обліку і оподаткування зможуть отримати при вивченні такої дисципліни, як «Професійна етика». Це дасть можливість забезпечити формування необхідних загальних і професійних компетентностей відповідно до стандарту вищої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Хоружа, Людмила, and Марина Новак. "ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ЕТИКИ ВИКЛАДАЧА ВИЩОЇ ШКОЛИ У ПРОЦЕСІ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАДАЧ." Молодий вчений, no. 10 (98) (October 31, 2021): 296–98. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-10-98-61.

Full text
Abstract:
Етика – це є наука, яка вивчає мораль, суспільні норми поведінки, звичаї, а також сукупність моральних правил певної суспільної чи професійної групи. Сьогодення вимагає від педагога багато уваги до вирішення проблем, але можливості для вивчення подолання проблем не так багато як би хотілося. Педагоги дотримуються етики у будь-якій ситуації, але нажаль більшість людей у різних сферах діяльності забувають про етику спілкування, етику поведінки, а з цих двох складових і складається суспільство яке нас оточує. Ми живемо в той час коли розвивається і набуває обертів нова епоха. Це епоха комп’ютеризації. Кожна спеціальність і спеціалізація пристосовується до нових змін. Ці зміни не оминули і педагогічну діяльність. У статті розглянуто вимоги сучасного суспільства до освіти, рівня кваліфікації педагогів та якості їх професійної підготовки, оволодіння загальними і фаховими компетенціями. Серед них – етична складова діяльності педагога при розв’язанні педагогічних задач. Важливою є професійна етика і у багатофункціональній діяльності викладача вищої школи. Оскільки, завдяки рівню педагогічної підготовленості, сформованості педагогічної етики викладача відбуваються певні трансформації у культурі і свідомості студента, його соціальний та професійно-особистісний розвиток. У статті викладені результати опитування викладачів щодо удосконалення етичних норм. Опираючись на результати опитування викладачів, у статті викладено основні вимоги до викладачів, та методи розв’язання педагогічних ситуацій. Також дане дослідження проводилося ґрунтуючись на аналізі досліджень публікацій великих педагогів минулих і теперішніх часів. Опрацювавши напрацювання видатних педагогів, можна виокремити головну складову сучасних спеціалістів, а саме професійної етики. Педагог, не залежно якого рівня кваліфікації, не має права забувати про професіоналізм. А професіоналізм на сам перед складається з етики спілкування та поведінки. Педагог в першу чергу має бути взірцем не лише для тих кого він навчає, а і для всього суспільства загалом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шерстюк, В. М. "Професійна етика судового експерта." Бюлетень Міністерства юстиції України, no. 4/5 (90/91) (2009): 137–44.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Колосова, С. В., and Ю. В. Сирова. "ЦІННІСНІ ОРІЄНТИРИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ В МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ЯК СКЛАДОВА ПРОФЕСІЙНОГО ІМІДЖУ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 96, no. 3 (June 29, 2020): 158–67. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2020-96-3-158-167.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено окремі аспекти формування духовної культури майбутніх вихователів як складової частини іміджу педагога. Розкрито основні компоненти професійного іміджу педагога: природні якості (комунікабельність, емпатійність, рефлексійність, красномовність); якості, сформовані внаслідок виховання та навчання (морально-етичні уявлення, психологічне здоров’я, комунікаційні навички, духовна культура); життєвий і професійний досвід. Встановлено, що імідж вихователя в наукових дослідженнях розглядають у контексті проблем формування індивідуального стилю педагога і визначено як якісну характеристику особистості, яка сприяє прояву її внутрішніх установок, особистісних і професійних якостей, життєвих позицій, духовної культури. Здійснено аналіз різних поглядів на проблему формування духовності особистості. З’ясовано, що духовна культура залежить від психологічних особливостей особистості, її моральних цінностей, пов’язана з оціночними категоріями та з загальною культурою. Узагальнено основні ціннісні орієнтири формування духовної культури майбутніх фахівців дошкільного профілю: гуманістичні цінності (толерантність, емпатія, альтруїзм, перцепція); моральні цінності (совість, гідність, чесність, повага, правдивість, справедливість); професійні цінності (працелюбність, відповідальність, професійні знання та навички, педагогічний такт, професійна етика); самоосвітні цінності (рефлексія, прагнення до пізнання світу, себе, сенсу та призначення свого життя). Встановлено, що цілеспрямована робота по формуванню ціннісних орієнтирів в процесі фахової підготовки сприяє розвитку професійно-особистісної компетентності майбутніх педагогів дошкільного профілю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

МІСЯЦЬ, АНДРІЙ. "Особливості відповідальності адвоката за порушення правил адвокатської етики." Право України, no. 2019/12 (2019): 231. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-12-231.

Full text
Abstract:
На основі аналізу сучасного національного законодавства у сфері адвокатури та адвокатської діяльності й практики його застосування визначено основні риси дисциплінарної та інших видів відповідальності адвокатів за порушення правил адвокатської етики та встановлено зміст і значення правил адвокатської етики як соціальних норм. У цьому контексті обґрунтовано тезу про те, що професійна етика адвоката займає проміжне положення між мораллю і правом, яке обумовлює її особливу соціальну природу. Зважаючи на аналіз розгляду дисциплінарних справ Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури та регіонів зроблено висновок про зменшення кількості дисциплінарних проваджень щодо адвокатів, що зумовлено внесенням змін до відповідних нормативних актів, підвищенням рівня професійної свідомості адвокатів, якістю та змістом роботи відповідних кваліфікаційно-дисциплінарних комісій регіонів. Відстоюється думка про те, що притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності може бути не тільки за діяння в процесі здійснення професійної діяльності адвоката. У зв’язку з цим запропоновано визначати дисциплінарну відповідальність адвоката як спеціальний вид юридичної відповідальності, який застосовується до адвоката за вчинення дисциплінарного проступку, що полягає у невиконанні або неналежному виконанні адвокатом своїх професійних обов’язків, вчиненні діянь, що зменшують або можуть зменшити рівень професій ної репутації та авторитет адвокатури, і передбачає застосування встановлених законом або нормами адвокатської етики заходів дисциплінарного впливу у порядку, передбаченому законом. Автор наголошує на доцільності чіткого розмежування порушення правил адвокатської етики та умов договору з клієнтом і можливості визнання діяння у межах цивільно-правового договору порушенням правил адвокатської етики. У зв’язку з цим наведено аргументи на користь недоцільності на сучасному етапі розвитку національного законодавства, визнавати договори про правову допомогу цивільноправовими.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Задорожна-Княгницька, Л. В. "НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ЕТИКО-ДЕОНТОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ У СФЕРІ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ НА ПОЧАТКУ XXІ СТОЛІТТЯ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 92, no. 5 (November 29, 2019): 86–96. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2019-92-5-86-96.

Full text
Abstract:
У статті визначено й розкрито найбільш важливі напрями розвитку етико-деонтологічного знання у сфері управління закладами освіти в Україні. Перший напрям розвитку управлінської деонтології полягає в обґрунтуванні її проблематики у площині управлінської культури. Відповідно до зазначеного підходу, управлінська культура визначається дослідниками як відповідність керівника вимогам, що ставляться до управлінської діяльності і до його особистісних якостей. Управлінська культура є універсальною і розглядається як фундамент професійної поведінки керівника, що обумовило упровадження у науковий обіг поняття «деонтологічна культура». Другим напрямом розвитку теорії управлінської деонтології на початку ХХІ ст. є «деонтологізація» управління. Науковцями розглядаються такі проблеми: механізми ціннісної та смислової детермінації управління закладом освіти, деонтологічні вимоги до керівника закладу освіти, сутність його професійного обов’язку й відповідальності, обґрунтування змісту деонтологічної етики. Третім напрямом розвитку теорії професійної деонтології є зростання інтересу вітчизняних науковців до проблем етичної та деонтологічної підготовки фахівців. Підкреслено, що у площині професійної підготовки менеджера освіти зазначена проблема висвітлюється побіжно. Причина цього полягає в розрізненості деонтологічних знань. За результатами здійсненого дослідження зроблено висновок, що проблема оформлення статусу управлінської деонтології у системі наукового знання пов’язана з нагальною потребою її виділення з площини суміжних наук в окреме проблемне поле, систематизації й узагальнення деонтологічних знань у сфері управління освітою. Ключові слова: професійна етика, управлінська деонтологія, управлінська культура, управління освітою, керівник закладу освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Геращенко, В. В. "Юридична деонтологія та професійна етика як складники професійної підготовки викладачів правознавства." Український педагогічний журнал, no. 1 (2019): 143–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Василевська, Т. "Професійна етика як складова професіоналізму державного службовця." Збірник наукових праць Національної академії державного управління при Президентові України, no. 2 (2005): 111–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Толочко, О. "Професійна поведінка (етика) прокурорів: проблеми нормативного регулювання." Юридичний журнал, no. 4 (2006): 52–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Етика професійна"

1

Сливка, Степан Степанович. "Професійна етика працівника міліції: теоретико-правовий аналіз." Diss. of Candidate of Legal Sciences, Мін-во освіти України. Львівський держ. ун-тет ім. І.Франка, 1994.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мельник, А. О., and О. С. Тимофеєва. "Професійна етика персоналу підприємства сфери гостинності та шляхи її удосконалення." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/12888.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лапузіна, Олена Миколаївна, and К. В. Лапузіна. "Професійна етика як важливий чинник формування творчого потенціалу сучасного фахівця." Thesis, Харківська державна академія дизайну і мистецтв, 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/24550.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Рета, Марина Володимирівна. "Пріоритетні напрямки підвищення якості фахової підготовки спеціалістів з обліку та аудиту." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/23843.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бурнос, Євгенія Юріївна, Евгения Юрьевна Бурнос, Yevheniia Yuriivna Burnos, and Разі Мохамед. "Професійна комунікативна компетентність іноземних студентів-медиків." Thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/84424.

Full text
Abstract:
Особливість навчання мовленнєвої компетентності полягає в розвитку і вдосконаленні механізмів мови, формуванні професійно-значущих комунікативних умінь і навичок клінічного мислення. До професійно- комунікативних компетенцій належать уміння усвідомлювати і чітко визначати своє мовне завдання; уміння чітко планувати хід бесіди; уміння подавати такі репліки-стимули, на які б давалися відповідні репліки-реакції бажаної функціональної спрямованості, а також навички вести діалог (ставити конкретні запитання, які б направляли відповіді пацієнта в рамки. Встановлені самим студентом; ставити уточнювальні запитання, в яких студент сам використовує знайому лексику і знайомі граматичні конструкції).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сардачук, І. І. "Роль вивчення професійної етики при підготовці фахівців спеціальності “облік і аудит”." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60694.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Марченко, Вікторія Віталіївна, and Victoriia Vitaliivna Marchenko. "Журналістська етика : особливості регулювання професійної діяльності та ключові проблеми." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50058.

Full text
Abstract:
1. Стівен Вард. Глобальна етика журналістики / ВардСтівен// McGillQueen’s Press. – MQUP:2010. – 299 с. 2. Корню Даніель. Етика засобів масової інформації / Д. Корню // пер. з фр. С. Гринцевич. - К. : К.І.С., 2004. - 130 с. 3. Кодекс етики українського журналіста [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://www.cje.org.ua/ua/code 4. Становлення етичної науки в період античності [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://ru.osvita.ua/vnz/reports/culture/11154/ 5. Етика: предмет і значення [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https:// pidru4niki.com/81023/etika_ta_estetika/etika_predmet_znachennya 6. Професійна етика журналіста. Засадничі принципи [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://mediaunion.eu/ua/journalism-ethics/
Журналістська етика – це один із різновидів прикладної етики медіа, яка досліджує питання того, як слід себе вести окремим журналістам в конкретних ситуаціях, та питання, що стосуються засобів масової інформації в цілому та їх діяльності, а також те, як вони впливають на суспільство. Журналісти мають свої права та обов’язки, але найголовніше те, що вони повинні дотримуватись етичних норм, бо це є свідченням їхнього професіоналізму. Найголовніше для них є донесення правди та мінімізація шкоди, бо їх слова впливають на політичний стан у суспільстві й на думку громадськості.
Journalistic ethics is a form of applied media ethics that explores how individual journalists should behave in specific situations, issues related to the media in general and their activities, and how they affect society. Journalists have their rights and responsibilities, but the most important thing is that they must adhere to ethical norms, because it is a testament to their professionalism. The most important thing for them is to tell the truth and minimize harm, because their words affect the political situation in society and public opinion.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ващенко, Г. А. "Основні засади діяльності Національної спілки журналістів України." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70772.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Федіна, Н. В., and N. V. Fedina. "Сучасне розуміння справедливості в діяльності органів внутрішніх справ: теоретико-правове дослідження: дисертація." Thesis, ЛьвДУВС, 2014. http://dspace.lvduvs.edu.ua/handle/1234567890/377.

Full text
Abstract:
Федіна Н.В. Сучасне розуміння справедливості в діяльності органів внутрішніх справ: теоретико-правове дослідження: дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень / Федіна Наталія Василівна. – Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2014. - 203 с.
У дисертації здійснено теоретико-правове дослідження сучасного розуміння справедливості в діяльності органів внутрішніх справ. Розкрито історико-правові аспекти ідеї справедливості як основоположної складової прав людини. Проаналізовано поняття, зміст, форми і види справедливості, а також такі її прояви, як свобода та рівність. Узагальнено основні наукові концепції справедливості в теорії держави і права. Здійснено сутнісний аналіз діяльності органів внутрішніх справ як особливої юридичної практики. Досліджено професіоналізм працівника ОВС як чинник забезпечення справедливості у правоохоронній діяльності. Висвітлено значення етичних норм, моральної культури та правової культури як чинника реалізації принципу справедливості в діяльності органів внутрішніх справ у сфері захисту прав людини. The theoretical and legal investigation of the contemporary understanding of justice in the activities of the police has been conducted in the thesis. The historic and legal aspects of the idea of justice as a fundamental constituent of human laws have been disclosed. The concepts, contents, forms and kinds of justice, and its manifestations such as liberty and equality have been analyzed. Summarizes the main concepts of justice in theory of state and law. The author made a substantive analysis of police as a special legal practice. She has investigated the professionalism of policemen as a factor in ensuring fairness in law enforcement, has highlighted the value of ethical standards, moral culture and legal culture as a factor of the principle of fairness in the work of the Interior for the protection of human laws.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лапузіна, Олена Миколаївна, and Лідія Миколаївна Лісачук. "Формування екологічної етики іноземних студентів на основі ситуаційного навчання." Thesis, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, 2007. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/24258.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються основні складові ситуаційного навчання екологічної етики іноземних студентів відповідно до гуманізації технічної освіти.
The article is shown basic components of ecological education case study due to demands of humanization of technical education.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Етика професійна"

1

Єлісовенко, Ю. П. Професійна етика юриста. Київ, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Професійна етика публічної служби та запобігання конфлікту інтересів. Київ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Етика професійна"

1

Васиньова, Надія. "ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ЕТИКИ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ В УМОВАХ МАГІСТРАТУРИ УКРАЇНИ." In PUBLIC COMMUNICATION IN SCIENCE: PHILOSOPHICAL, CULTURAL, POLITICAL, ECONOMIC AND IT CONTEXT. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/15.05.2020.v2.13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Етика професійна"

1

Балута, Галина Анатоліївна. До проблеми феноменологічного обґрунтування соціальних змістів професійної етики. Львівський національний університет імені Івана Франка, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3712.

Full text
Abstract:
На засадах феноменологічного підходу та принципів сучасного етичного дискурсу здійснюється спроба перегляду низки визначень професійної етики в контексті актуальних проблем соціальної етики і подається його оновлений інваріант.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography