Academic literature on the topic 'Енергозберігаючі проекти'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Енергозберігаючі проекти.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Енергозберігаючі проекти"

1

Кійко, С. Г. "Управління ризиками при реалізації енергетичної програми підприємства." Системи озброєння і військова техніка, no. 4(64), (December 17, 2020): 75–85. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.64.10.

Full text
Abstract:
Сьогодні для авіабудування ПрАТ “Дніпроспецсталь” виплавляє більше ста марок сталей і сплавів з особливими експлуатаційними властивостями. Подальший розвиток підприємства та забезпечення конкурентоспроможності цієї та іншої продукції пов’язано з управлінням портфелем енергозберігаючих проектів, спрямованих на виконання таких завдань, як оптимізація енергетичного балансу, мінімізація споживання енергоресурсів, оптимізація енергоефективності та ін. На прикладі ПрАТ “Дніпроспецсталь” розглянуто основні етапи процесу управління ризиками для підприємств оборонно-промислового комплексу України. Акцент зроблено на розробці методів і моделей формування портфеля проектів енергозбереження з урахуванням стратегічних цілей обмеженості ресурсів і ризиків, яка дозволяла б здійснювати багатокритерійний вибір проектів, враховуючи при цьому: різноманітність вирішуваних завдань на металургійних підприємствах; планування реалізації проектів в різному часовому аспекті, що існують між проектами взаємозв'язку і координаційні узгодження, ризики, а також механізми фінансування. Розглянуто організаційні аспекти управління ризиками при реалізації проектів енергозбереження на металургійному підприємстві. В результаті реалізації процесів системи управління ризиками визначено перелік критичних ризиків і їх власників, проведена оцінка причин ризиків, розроблені заходи щодо їх управління. Розглянуто методи аналізу ризиків та невизначеності при управлінні портфелем проектів з використанням методів матриць взаємовпливу, векторного аналізу і багатокритеріальної експертної оцінки сукупного ризику. Практичне застосування такого підходу істотно підвищує можливість вибору найкращого проекту для реалізації з урахуванням сукупного ризику проекту в портфелі. Крім того, це дає можливість визначити і оцінити взаємовплив проектів через зміну сукупних ризиків проектів при їх одночасній реалізації. За допомогою запропонованого підходу і моделей оцінювання ризиків був сформований портфель проектів енергозбереження ПрАТ “Дніпроспецсталь”, куди увійшли перспективні до реалізації проекти у відповідності до енергетичної стратегії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Karpa, D. М., I. H. Tsmots, and V. M. Teslyk. "Засоби підтримки прийняття рішень для визначення пріоритетності виконання енергозберігаючих проектів." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 2 (March 28, 2019): 135–40. http://dx.doi.org/10.15421/40290228.

Full text
Abstract:
Розроблено структуру засобів підтримки прийняття рішень під час визначення пріоритетності виконання енергозберігаючих проектів. Визначено, що для ефективної роботи системи підтримки прийняття рішень під час визначення пріоритетності виконання енергозберігаючих проектів у склад системи повинні входи такі засоби: збирання та зберігання інформації про енергоефективність підприємства; числового оцінювання критеріїв вибору; модель і програмні засоби визначення пріоритетності виконання енергозберігаючих проектів; прогнозування енергоефективності підприємства з врахуванням реалізації енергозберігаючого проекту; візуалізації результатів моделювання. Розроблено модель визначення пріоритетності виконання енергозберігаючих проектів, яка ґрунтується на методі аналізу ієрархій і враховує взаємодію та взаємозалежність критеріїв вибору проекту. Сформовано перелік економічних, технічних, виробничих, екологічних і організаційних критеріїв для вибору інвестиційних енергозберігаючих проектів. Показано, що розроблення моделі визначення пріоритетності виконання інвестиційних енергозберігаючих проектів виконується за п'ять етапів: на першому етапі здійснюється відображення задачі визначення пріоритетності виконання інвестиційних енергозберігаючих проектів у вигляді трирівневого дерева ієрархій; на другому етапі проводиться експертне числове оцінювання економічних, технічних, виробничих, екологічних і організаційних критеріїв вибору; на третьому етапі формується матриця попарних порівнянь та обчислюються власний вектор і вектор пріоритетів для другого рівня ієрархії; на четвертому етапі формується матриця попарних порівнянь і обчислюються вектор пріоритетів для кожного енергозберігаючого проекту; на п'ятому етапі обчислюється вектор глобальних пріоритетів. Розроблено програмні засоби для автоматизації процесу обчислення вектора глобальних пріоритетів. Розроблено з використанням Sankey діаграм, засоби візуалізації вектора глобальних пріоритетів і вектора пріоритетів проектів. Запропоновано для визначення впливу результатів виконання інвестиційного енергозберігаючого проекту на енергоефективність підприємства використовувати нейромережеве прогнозування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дем'яненко, Ю. І., О. В. Дорошенко, and М. І. Гоголь. "Аналіз енергозберігаючих рішень систем вентиляції і кондиціювання супермаркету." Refrigeration Engineering and Technology 56, no. 3-4 (January 11, 2021): 140–45. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v56i3-4.1947.

Full text
Abstract:
Представлено матеріали обстеження системи припливно-витяжної вентиляції супермаркету. Згідно з проектом свіже повітря подається в приміщення через пластинчастий перехресноточний рекуператор. В холодний період таке рішення є безальтернативним, позаяк дозволяє суттєво зменшити експлуатаційні витрати на опалення. Знаючи про неефективність застосування рекуператорів влітку, проектанти зазвичай передбачають в установці обвідний канал для роботи в теплу пору року. Але спокуса економії енергії і влітку, коли працюють кондиціонери, спонукає до пошуку енергоефективних рішень. На даному об’єкті для виправдання застосування пластинчастого перехресноточного рекуператору проектанти застосували перед ним випарне охолодження витяжного повітря дозованим розбризкуванням водопровідної води, назвавши цей процес «попереднім адіабатним охолодженням повітря». Знизивши, таким чином, температуру витяжного повітря, можна потім в перехресноточному пластинчастому теплообміннику додатково охолодити припливне повітря і в результаті зменшити потрібну холодопродуктивність парокомпресорної холодильної машини. В статті показано, що задекларований авторами ідеї ефект фактич­но знаходиться в межах похибки вимірювань і реально не може бути прийнятий до уваги. Навіть за умов застосування дійсно адіабатного процесу температура повітря після припливно-ви­тяжної установки практично не зменшується, що є результатом надто малої різниці температур між припливним і витяжним повітрям. Проведений аналіз показав, що докорінно поліпшити ситуацію могло б застосування в схемі припливно-витяжної вентиляції замість рекуператора непрямого випарного охолоджувача (НВО) припливного повітря. При цьому може бути досягнутий бажаний результат – зменшення температури припливного повітря без застосування штуч­ного холоду. В холодний період рециркуляція води в апараті НВО вимикається, і він працює як теплообмінник-рекуператор. Всі викладки проілюстровано конкретними прикладами
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kiyko, S., E. Druzhinin, and O. Prokhorov. "МОДЕЛЬ ПЛАНУВАННЯ ЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ МЕТАЛУРГІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 59 (February 26, 2020): 27–32. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.1.027.

Full text
Abstract:
Розроблено багаторівневу модель енергоспоживання металургійного підприємства, яка дозволяє оцінити ефективність відібраних до реалізації енергозберігаючих проектів, об'єктивно оцінити частку кожного енергоресурсу в загальному потоці, визначити енергоємність окремого виробництва, цеху, всього підприємства, скорегувати стратегічний напрям в управлінні енергоресурсами. За допомогою моделі можливе вирішення цілого ряду завдань, серед яких оцінка раціональності та ефективності існуючої на підприємстві структури енергоспоживання, прогнозування очікуваних рівнів енерговитрат при зміні технології, сортаменту і якості продукції та порівняння різних технологій і обладнання з точки зору енергоефективності, оптимальне управління потоками енергоносіїв з урахуванням зміни умов виробництва
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кійко, С. Г. "Предиктивна адаптація при управлінні портфелем проектів енергозбереження на металургійному підприємстві." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 4(41), (October 25, 2020): 133–44. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2020.41.16.

Full text
Abstract:
Сьогодні для авіабудування ПрАТ «Дніпроспецсталь» виплавляє більше ста марок сталей і сплавів з особливими експлуатаційними властивостями. Подальший розвиток підприємства та забезпечення конкурентоспроможності цієї та іншої продукції пов’язано з управлінням портфелем енергозберігаючих проектів, спрямованих на виконання таких завдань, як оптимізація енергетичного балансу, мінімізація споживання енергоресурсів, оптимізація енергоефективності та ін. Запропоновано нову методологію управління портфелями проектів енергозбереження на металургійних підприємствах, яка формує парадигму предиктивної адаптації, що базується на взаємопов'язаних адаптивних системах планування, моніторингу і управління змінами та дозволяє на основі прогнозування енергоспоживання для складних технологічних процесів і виробництв, а також моделювання і оцінки якості паливно-енергетичного балансу, в умовах обмеженості ресурсів і ризиків здійснювати формування і відбір для реалізації проектів енергозбереження при узгодженні пріоритетів бізнес-стратегії і стратегії енергоефективності металургійного підприємства. Сформульовано основні вимоги до організації системи планування і управління портфелем проектів енергозбереження на металургійному підприємстві. Представлена структурна схема комп'ютерної системи планування і управління портфелем проектів енергозбереження на ПрАТ «Дніпроспецсталь». Ядром виступає корпоративна інформаційна система управління на базі SAP ERP (ECC 6.0). Для отримання точної та оперативної інформації про постачання і витрати енергоресурсів використовується кілька програмно-апаратних комплексів систем обліку, а саме, автоматизована система комерційного обліку енергоресурсів підприємства, автоматизована система технічного обліку електроенергії, автоматизована система обліку і балансу паливно-енергетичних ресурсів та інші. Розроблена система процесів енергозбереження повинна вбудовуватися в систему процесів підприємства, відповідати стратегічним цілям підприємства і особливостям виробничого процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Трушляков, Е. І., М. І. Радченко, А. А. Зубарєв, and В. С. Ткаченко. "Підхід до визначення складових теплового навантаження систем кондиціонування припливного повітря." Refrigeration Engineering and Technology 54, no. 5 (October 30, 2018): 17–22. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v54i5.1245.

Full text
Abstract:
Запропоновано підхід до визначення складових теплового навантаження системи кондиціонування припливного повітря (СКПП) з урахуванням поточних кліматичних умов експлуатації, який базується на гіпотезі розкладання поточних змінних теплових навантажень на відносно стабільну складову як базову для вибору встановленої (проектної) холодопродуктивності холодильної машини, що працює на номінальних або близьких йому режимах, і нестабільне теплове навантаження, що припадає на попереднє охолодження зовнішнього повітря при змінних поточних зовнішніх температурах. Для обґрунтування підходу до вибору складових теплового навантаження СКПП виконаний аналіз поточних значень питомих теплових навантажень на холодильну машину СКПП при охолодженні зовнішнього повітря від його змінної поточної температури до температур 10, 15 і 20 ºС. Показано, що виходячи з різного темпу приросту річного виробітку холоду, обумовленого зміною теплового навантаження у відповідності з поточними кліматичними умовами протягом року, необхідно вибирати таке проектне теплове навантаження на холодильну машину СКПП охолодження повітря (її встановлену потужність охолодження), яке забезпечує досягнення максимального або близького йому річного виробітку холоду при відносно високих темпах його збільшення. При цьому значення теплового навантаження, що припадає на попереднє охолодження зовнішнього повітря, розраховують за залишковим принципом як різницю раціонального загального теплового навантаження і її базової відносно стабільної складової. Запропонований метод доцільно використовувати при розрахунку проектної базової холодопродуктивності холодильної машини СКПП, що працює на номінальному або близьких йому режимах, і бустерной складової теплового навантаження на попереднє охолодження зовнішнього повітря при змінних поточних зовнішніх температурах з використанням енергозберігаючих методів: акумуляції надлишкового (невикористаного) холоду при знижених поточних теплових навантаженнях на СКПП і його витрачання на попереднє охолодження зовнішнього повітря, річкупераціі охолоджуючого потенціалу повітря, яке відводиться для попереднього охолодження зовнішнього повітря.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кашицька, Роксолана-Марія, and Наталія Блащук-Дев’яткіна. "ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ПРОЕКТІВ У СФЕРІ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ В УКРАЇНІ." Економіка та суспільство, no. 33 (November 30, 2021). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2021-33-18.

Full text
Abstract:
Стаття призначена фінансовій підтримці енергозберігаючих проектів та джерел їх фінансування; аналізу нормативно-правового забезпечення процесів банківського та небанківського фінансування енергозберігаючих проектів в Україні; проведений аналіз та динаміки фінансування енергозберігаючих проектів в Україні; здійснити оцінку продуктів кредитування енергозберігаючих проектів на прикладі окремих банківських установ. Сформовано пропозиції щодо вдосконалення банківського і небанківського фінансування енергозберігаючих проектів в Україні. Проаналізовано особливості фінансово-банківського стимулювання розвитку енергозберігаючих технологій в Україні. Запропоновано напрями удосконалення фінансово-банківського стимулювання розвитку енергозберігаючих технологій в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лобозова, Людмила, and Віолетта Шаповалова. "Творчі енергоефективні проєкти студентів ДДКБМТА." Матеріали міжнародної науково-практиченої конференції "Екологія. Людина. Суспільство", May 20, 2021, 303–7. http://dx.doi.org/10.20535/ehs.2021.233005.

Full text
Abstract:
Сьогодні розвинені країни світу, в тому числі європейські, втілюють у життя різноманітні інноваційні концепції енергозберігаючих технологій в будівництві, де енергетичні, економічні, екологічні і соціальні заходи складають одне ціле. Не байдужі до цих проблем викладачі і студенти Дніпровського державного коледжу будівельно-монтажних технологій. Створені методом моделювання на пінопласті Проєкти: Екологічний проєкт «Зеленого» району Стокгольму «Хаммарбю-Шестад», Проєкт «ЕКО-ФЕРМА», та «Альтернативне біопаливо із водоростей». Проекти створені методом моделювання під час роботи гуртка з біології «Надія» та гуртка з екології «Екомайбутнє». Модель сконструйованої екологічної ферми майже повністю забезпечує себе альтернативними джерелами енергії і палива і не залежить від традиційних вуглеводневих енергоносіїв, світові ціни на які стрімко зростають. Шведська екологічна модель є прикладом і для України, яка має значний сільськогосподарський потенціал енергетичної біомаси, розвинуту промисловість, великий об’єм теплових викидів для спорудження бінарних енергоустановок. Для студентів, майбутніх фахівців, створення таких екологічних ферм– це наочний приклад раціонального природокористування, ресурсо- і енергозбереження. Створення таких екологічних районів, як «Хаммарбю-Шестад» та подібних «Еко-ферм», сприяє збереженню традиційних енергоресурсів, покращує екологію, стабілізує клімат на планеті. Розв’язання проблем в області біоенергетики буде сприяти вирішенню економічних, соціальних і екологічних проблем, досягненню національних стратегічних цілей в цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Енергозберігаючі проекти"

1

Ратушняк, О. Г., and O. G. Ratushnyak. "Управління ризиками в інноваційних енергозберігаючих проектах." Thesis, ПВНЗ «Київський інститут бізнесу і технологій», 2012. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/7130.

Full text
Abstract:
В тезах розглянуто актуальність управління ризиками в інноваційних енергозберігаючих проектах. Проаналізовано основні ризики, які виникають в енергозберігаючих проектах. Наведено основні етапи управління ризиками в проектах.
В тезисах рассмотрены актуальность управления рисками в инновационных энергосберегающих проектах. Проанализированы основные риски, которые возникают в энергосберегающих проектах. Приведены основные этапы управления рисками в проектах.
In theses examined the relevance of risk management in innovative energy-saving projects. The basic risks that arise in the energy-saving projects. The basic steps of risk management in projects.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Таранюк, Каріна Вікторівна, Карина Викторовна Таранюк, Karina Viktorivna Taraniuk, О. Григор’єв, and О. Горяйнова. "Тенденції фінансування енергозберігаючих проектів." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43877.

Full text
Abstract:
За даними Державного комітету з енергозбереження, Україна щорічно споживає близько 210 млн. т. паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР) і належить до енергодефіцитних країн. З метою реалізації потенціалу енергозбереження прийняті Комплексна державна програма енергозбереження України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Білоцерківський, Олександр Борисович. "Аналіз методів оцінки економічної ефективності енергозбереження." Thesis, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка, 2011. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/23077.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз методів оцінки економічної ефективності енергозбереження. Розглянуто два метода оцінки економічної ефективності: 1) від реалізації організаційно-технічних заходів (ОТЗ) щодо енергозбереження; 2) від вкладення інвестицій в енергозберігаючі проекти. 1) Для оцінки ефективності ОТЗ з енергозбереження використано такі показники фінансової діяльності підприємства: ріст прибутку та зменшення збитковості підприємства. 2) Для оцінки інвестицій докладно розглянуто такі методи: метод визначення чистої поточної вартості; метод розрахунку рентабельності інвестиції; метод розрахунку внутрішньої норми прибутку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кітченко, Олена Миколаївна, and Світлана Петрівна Сударкіна. "Питання фінансування енергозберігаючих інноваційних проектів." Thesis, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2008. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35247.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сотник, Ірина Миколаївна, Ирина Николаевна Сотник, Iryna Mykolaivna Sotnyk, Микола Іванович Сотник, Николай Иванович Сотник, and Mykola Ivanovych Sotnyk. "Применение комплексного подхода при управлении энергосберегающими проектами в сфере водоснабжения." Thesis, ЗАО «Гриф и К», 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35660.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблеми формування комлексного підходу до управління енергозберігаючими проектами в сфері водопостачання на прикладі промислових підприємств України. Обгрунтовано доцільність проведення моніторингу параметрів енергоефективності процесу водоподачі і комплексного обстеження системи водопостачання при проведенні її модернізації. Запропоновано алгоритм поетапного застосування комплексного підходу при управлінні формуванням та впровадженням енергозберігаючого проекту в системі водоподачі. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35660
Рассмотрены проблемы формирования комлексного подхода к управлению энергосберегающими проектами в сфере водоснабжения на примере промышленных предприятий Украины. Обоснована целесообразность проведения мониторинга параметров энергоэффективности процесса водоподачи и комплексного обследования системы водоснабжения при проведении ее модернизации. Предложен алгоритм поэтапного применения комплексного подхода при управлении формированием и внедрением энергосберегающего проекта в системе водоподачи. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35660
There are analyzed the problems of formation of integrated management approach to energy saving projects in water supply at the example of industrial enterprises in Ukraine. There are justified the expediency of monitoring the parameters of energy efficiency of water supply process and a comprehensive survey of water supply system during its modernization. There is proposed the algorithm by stages of integrated approach implementation in the management of formation and realization of energy saving projects in water supply system. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35660
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сотник, Ірина Миколаївна, Ирина Николаевна Сотник, Iryna Mykolaivna Sotnyk, Микола Іванович Сотник, Николай Иванович Сотник, and Mykola Ivanovych Sotnyk. "Особенности экономической оценки и управления энергосберегающими проектами в сфере водоснабжения." Thesis, ФГБОУ ВПО «РЭУ им. Г.В. Плеханова», 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30558.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті практичні аспекти економічної оцінки енергозберігаючих проектів у сфері водопостачання України. Обгрунтовано використання показника питомої витрати електроенергії на 1 м3 води як базового при оцінці ефективності енергозбереження. Проаналізовано проблеми оцінки та управління енергозберігаючими проектами з використанням перфоманс-контрактінга, запропоновано створення фондів енергозбереження на підприємствах. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30558
В статье рассмотрены практические аспекты экономической оценки энергосберегающих проектов в сфере водоснабжения Украины. Обосновано использование показателя удельного расхода электроэнергии на 1 м3 воды как базового при оценке эффективности энергосбережения. Проанализированы проблемы оценки и управления энергосберегающими проектами с использованием перфоманс-контрактинга, предложено создание фондов энергосбережения на предприятиях. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30558
The article describes the practical aspects of economic evaluation of energy efficiency projects in the water supply of Ukraine. There is substantiated the use of energy consumption per 1 m3 of water as a basic indicator in assessing the effectiveness of energy conservation. The problems of assessment and management of energy-saving projects using performance contracting are analyzed, there are proposed creation of energy saving funds for companies. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30558
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Енергозберігаючі проекти"

1

Ємельянов, Олександр. "ПОСЛІДОВНІСТЬ ОБҐРУНТУВАННЯ ДЕРЖАВНИХ ПРОГРАМ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ПРОЕКТІВ НА ПІДПРИЄМСТВАХ." In DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-05.02.2021.v1.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ємельянов, Олександр. "ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНИХ БАР’ЄРІВ НА ШЛЯХУ РЕАЛІЗАЦІЇ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ПРОЕКТІВ ЗА УМОВИ ФІНАНСУВАННЯ ЇХ ЗА РАХУНОК БАНКІВСЬКОГО КРЕДИТУ." In SCIENTIFIC PRACTICE: MODERN AND CLASSICAL RESEARCH METHODS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-26.02.2021.v1.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography