Journal articles on the topic 'Енергетика ядерна'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Енергетика ядерна.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 38 journal articles for your research on the topic 'Енергетика ядерна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Kopchinsky, G., and M. Shteinberg. "Про вдосконалення нормативної бази з безпеки ядерної енергетики." Nuclear and Radiation Safety, no. 2(58) (June 18, 2013): 8–11. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2013.2(58).02.

Full text
Abstract:
Ядерна енергетика — явище глобальне. Будь-яка невдача в одній країні негативно впливає на перспективи ядерної енергетики в усьому світі. Це обумовлює необхідність переходу міжнародного режиму її безпеки від спонукального характеру до обов’язкового, що вимагає розробки та впровадження узгоджених підходів до нормативного регулювання безпеки атомних станцій. Автори статті пропонують деякі підходи до вдосконалення національної нормативної бази ядерної енергетики, її зближенню з визнаною світовою практикою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Nosovsky, A. "Ядерна енергетика в контексті сталого розвитку." Nuclear and Radiation Safety, no. 2(46) (June 18, 2010): 62–65. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2010.2(46).12.

Full text
Abstract:
Для вирішення проблеми майбутнього розвитку електроенергетики потрібно розглядати ядерну енергетику не тільки з економічної точки зору, але й з урахуванням екологічних і соціальних факторів. У статті показано, що сталий розвиток су спільства можливий не за рахунок експлуатації довкілля, а через узгодження економічної діяльності й поводження людей в умовах глобального замкнутого життєзабезпечуючого середовища. На основі аналізу взаємодії ядерної галузі з громадськістю пропонується адаптувати основні постулати концепції сталого розвитку до ядерної енергетики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Манжул, І. "Державно-приватне партнерство в енергетичній галузі." Юридичний вісник, no. 4 (October 30, 2020): 51–57. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i4.1971.

Full text
Abstract:
У статті узагальнено реалізацію державно-приватного партнерства (ДПП) в Україні та енергетичній галузі, його вплив на підняття ефективності її розвитку. До основних позитивних результатів реалізації концесійних проектів, які є основною формою реалізації ДПП, віднесено залучення приватного капіталу до інвестування в різні галузі економіки, охорони здоров'я, освіти, науки та культури, об'єднання державного та приватного майна, підприємницького досвіду, фінансових, кадрових ресурсів, забезпечення більшої зайнятості населення. Проаналізовано сучасні підходи науковців щодо впровадження ДПП, його недоліків, проблем та шляхів їх вирішення. Автор обґрунтував, що усунення підстав сповільнення впровадження ДПП буде сприяти підйому енергетичних показників в економіці держави. Основна мета статті - здійснити дослідження реального стану ДПП в енергетичній сфері України, розроблення пропозицій з удосконалення зазначеної діяльності. Об'єктом дослідження було вибрано окремі підгалузі енергетики (ядерна енергетика, відновлювана енергетика, енергосервіс), в яких реалізовувались концесійні проекти ДПП. Період дослідження становив 2000-2018 роки. З метою перевірки гіпотези дослідження застосовувались методи порівняння та аналізу встановлених законодавчих положень з ДПП та наявної реальної практики як загалом в Україні, так і в деяких регіонах. Встановлено, що в Україні механізм ДПП, незважаючи на прийняття значної кількості нормативно-правових актів та розроблення відповідних проектів в енергетиці, майже не працює, наявні лише окремі досягнення в цій галузі. Отримані результати довели, що підняття ефективності енергетичної галузі в значній мірі залежить від рівня впровадження ДПП. Обгрунтовано необхідність прийняття Концепції стратегічного розвитку ДПП в Україні, в тому числі в енергетиці, усунення суперечностей між загальним та спеціальним законодавством в енергетичній галузі, нормативно-правове, інституцій-не забезпечення такого партнерства, підвищення рівня фінансової допомоги та фінансових гарантій приватному сектору, підготовки кадрового потенціалу для реалізації відповідних концесійних проектів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ПОЗІГУН, Сергій, Сергій ГОЛУШКО, Олександр ВАХНІН, Іван ПАВЛЕНКО, and В’ячеслав ІВАНОВ. "ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ В СВІТІ ТА В УКРАЇНІ: ВИКОРИСТАННЯ ПРИСТРОЇВ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ ДЛЯ АВТОНОМНОГО ЖИВЛЕННЯ ЕНЕРГІЄЮ СИСТЕМ РОЗВІДКИ ТА ЗВ’ЯЗКУ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 82, no. 1 (February 2, 2021): 270–85. http://dx.doi.org/10.32453/3.v82i1.544.

Full text
Abstract:
На прикладі сонячної енергетики розглянуто розвиток альтернативних джерел живлення, що є надзвичайно важливими для автономних військових систем розвідки та зв’язку. Сонячні панелі забезпечують компактні та безшумні джерела живлення зі значним віковим ресурсом, що вигідно відрізняє їх як від традиційних генераторів (які завжди шумлять), так і вітрових генераторів (які легко побачити). Показана висока позитивна динаміка розвитку сонячної енергетики та оцінені її перспективи. У теперішній час щорічний обсяг встановлених сонячних потужностей є найбільшим серед усіх інших технологій (такими як викопне паливо, ядерна енергетика, гідроелектростанції). До кінця 2020 р. загальна світова потужність сонячних електростанцій сягне 740 ГВт. У країнах Євросоюзу сонячні потужності вже забезпечують до 8% загальної генерації електрики. Висока адаптивність сонячної енергетики щодо розмірів відповідних електростанцій обумовлює привабливість сонячних технологій. Є можливість користуватися лише однією сонячною панеллю або ж забезпечити інсталяцію промислових потужностей у десятки й сотні МВт. Проведено порівняльну характеристику сонячних елементів, створених на основі різних матеріалів. Велика різноманітність похідних матеріалів для сонячної енергетики дозволяє вибрати оптимальний варіант, що адаптує сонячну електростанцію як для індивідуальних споживачів, так і для промислової генерації. Є можливість вибирати сонячні панелі кристалічні або плівкові, із системою орієнтації на сонце або без неї, із концентрацією світла або без неї. Окрім того, сучасний ринок пропонує плівкові технології, які можна монтувати безпосередньо на вікна приміщень (напівпрозорі сонячні панелі); сонячні батареї у вигляді черепиці для дахів та інші привабливі вироби. Подальший розвиток сонячної енергетики буде включати в себе підвищення ефективності та терміну експлуатації панелей, спрощенням процедури їх монтажу й адаптації до силової електромережі та подальшим зниженням собівартості сонячних потужностей. Все це робить сонячну енергетику дуже привабливою для військових автономних систем малої та середньої потужності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

of the journal "Nuclear Physics and Atomic Energy", Editorial Board. "20-th anniversary of the journal "Nuclear Physics and Atomic Energy"." Nuclear Physics and Atomic Energy 20, no. 1 (March 25, 2019): 103–5. http://dx.doi.org/10.15407/jnpae2019.01.103.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kopchinsky, G., and M. Shteinberg. "Про нову версію основних вимог щодо забезпечення безпеки атомних станцій." Nuclear and Radiation Safety, no. 2(58) (June 18, 2013): 12–14. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2013.2(58).03.

Full text
Abstract:
Важкі аварії на АЕС завдали серйозного удару по ядерній енергетиці, посилили сумніви суспільства в її безпеці. Всі країни, які розвивають ядерну енергетику, а також МАГАТЕ, ведуть активну роботу із вдосконалення нормативних підходів до безпеки АЕС у світлі уроків аварії на АЕС «Фукусіма-Даїчі». Розпочато цю роботу і в Україні. Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки розробляє нову версію «Основних вимог щодо безпеки атомних станцій» (ОТБ 2013), що покликана замінити ОПБ-2008. Автори першої версії документа представляють основні новації, які запропоновані в проекті нормативного документа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Romanenko, I., O. Trofymenko, M. Holiuk, Y. Pysmennyy, and A. Nosovskyi. "Дослідження різних видів бетонів для біологічного захисту контейнерів HI-STORM." Nuclear and Radiation Safety, no. 1(93) (March 29, 2022): 53–61. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2022.1(93).06.

Full text
Abstract:
Незважаючи на усі переваги ядерної енергетики, проблемним питанням для атомної галузі залишається поводження з відпрацьованим ядерним паливом. На сьогодні як у світі, так і в Україні прийнята концепція «відкладеного рішення», згідно з якою відпрацьоване ядерне паливо тимчасово зберігається до моменту переробки з метою повторного використання або остаточного захоронення. В Україні реалізація цієї концепції відбувається за технологією тривалого «сухого» зберігання, розробленою компанією Holtec International («Холтек»). За цією технологією відпрацьоване ядерне паливо має зберігатися у спеціальних контейнерах під назвою HI-STORM, головним захисним бар'єром перед випромінюванням у яких є бетонний біологічний захист. У статі розглянуто можливість використання різних бетонів для біологічного захисту в контейнерах HI‑STORM для тимчасового зберігання відпрацьованого ядерного палива та забезпечення радіаційного захисту. Наведено рецептури покращеного бетону з гранітним щебенем, базальтовим щебенем та новим композитним матеріалом, армованим базальт-борною фіброю з різним додаванням концентрації оксиду бору. За допомогою методу Монте-Карло коду Serpent виконано моделювання проходження нейтронного випромінювання через матеріали біологічного захисту. Показано, що додавання базальт-борної фібри в бетон покращує захисні властивості біологічного захисту від нейтронного випромінювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Shepitchak, А., O. Kukhotskyi, and O. Ligotskyy. "Огляд референтних рівнів західноєвропейської асоціації органів регулювання ядерної безпеки (WENRA) для дослідницьких реакторів." Nuclear and Radiation Safety, no. 3(91) (September 17, 2021): 22–31. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2021.3(91).03.

Full text
Abstract:
Дослідницькі реактори є центрами інновацій та розвитку ядерних технологій, енергетики та науки, а сфера їх використання охоплює широкий спектр галузей. Конструкція деяких дослідницьких реакторів подібна до енергетичних ядерних реакторів, оскільки вони призначалися для дослідження нових технологій генерації електроенергії і були прототипами сучасних конструкцій енергетичних ядерних реакторів. Незважаючи на більш низьку потужність і, відповідно, меншу кількість ядерного палива та радіоактивних речовин, що утворюються під час експлуатації дослідницьких реакторів, їх потенційна небезпека для населення і навколишнього середовища все ж велика та потребує належного аналізу безпеки з використанням сучасних методів та з урахуванням досягнутого рівня науки і техніки. Розвиток і підтримка високого рівня безпеки є важливим і першим пріоритетом для забезпечення ефективності та сталого розвитку не тільки дослідницьких реакторів, а й атомних електростанцій. Невід’ємною складовою цього процесу є встановлення вимог з безпеки, які будуть застосовні для всіх типів дослідницьких реакторів і не обмежуватимуть їх потенціал. У листопаді 2020 року, за результатами трирічної діяльності унікальної робочої групи, до складу якої входили фахівці Державної інспекції ядерного регулювання України та Державного підприємства «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки», була затверджена остаточна редакція референтних рівнів безпеки для діючих дослідницьких реакторів. Основною метою цих референтних рівнів є встановлення загальних вимог, що поширюватимуться на всі типи дослідницьких реакторів, від практично нульової потужності до десятків мегават, і відповідно гармонізація національних вимог. Це друга стаття серії публікацій у журналі «Ядерна та радіаційна безпека», присвячених референтним рівням безпеки Західноєвропейської асоціації органів регулювання ядерної безпеки (WENRA) для діючих дослідницьких реакторів. Перша стаття серії присвячена підходам до розробки референтних рівнів безпеки WENRA для діючих дослідницьких реакторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Sukhenko, І. М. "Literary implications of religious perspectives on the nuclear in U.S. Fiction: Frank Bergon’s “The Temptations оf St. Ed & Brother S”." Alfred Nobel University Journal of Philology 20, no. 2 (2020): 121–29. http://dx.doi.org/10.32342/2523-4463-2020-2-20-12.

Full text
Abstract:
Проаналізовано літературне осмислення конфлікту «релігія – наука» в аспекті дослідження духовної природи феномена «ядерна енергія» в романі Френка Бергона «Спокуси святого Еда і брата С» («The Temptations of St. Ed and Brother S») (1993). Досліджено літературні імплікації Ф. Бергона про природу феномена «ядерна енергія» через ілюстрацію трансформації осмислення «ядерної енергії» ге- роями шляхом поєднання глобального (етичні аспекти використання ядерної енергії в конфлікті науки і релігії) і локального (роль ядерної енергетики в історії американського Заходу) рівнів рецепції «нукле- арного» як компонента нової міфології американського суспільства. Стаття являє собою спробу аналізу літературних рефлексій ядерної енергії як соціокультурного феномену в контексті гуманітарних підходів до вивчення енергетичних ресурсів з метою дослідження художнього окреслення конфлікту ядерної енергії і духовної енергії, що випливає з конфлікту між вірою в цінності технологічного суспільства і вірою духовної спільноти, як це подано в романі Ф. Бергона. Цей спектр дослідження подано в статті на тлі висвітлення дискусії релігійних організацій про підтримку політики ядерного роззброєння і визнан- ня ними мирного використання ядерної енергії в контексті порядку денного про збереження клімату, що і відображає внесок церковних організацій в громадське обговорення ядерної енергії. У статті зро- блено спробу простежити художнє осмислення автором того, як поєднання мудрості індіанського фольклору і християнських традицій протистоїть ініціативі уряду США у спробі захистити монастир і пу- стелю в контексті нуклеарної історії Невади.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kuzmyak, I., and V. Kravtsov. "З досвіду імплементації основоположних принципів фізичного захисту ядерних установок, ядерних та інших радіоактивних матеріалів." Nuclear and Radiation Safety, no. 4(56) (December 16, 2012): 67–73. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2012.4(56).15.

Full text
Abstract:
Україна, маючи розвинену інфраструктуру ядерної енергетики, була одним з ініціаторів розробки та прийняття Рекомендацій МАГАТЕ «Фізичний захист ядерного матеріалу і ядерних установок» та Поправки до Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу. Беручи до уваги, що основоположні принципи фізичного захисту ядерного матеріалу та ядерних установок, які викладені у Поправці, є квінтесенцією норм фізичного захисту, протягом останніх років всі зусилля прикладаються до імплементації цих принципів як на рівні експлуатуючих організацій, інших ліцензіатів, так і на рівні держави. Основними кроками стало впровадження цих принципів у законодавство з фізичного захисту, а також створення державної системи фізичного захисту й модернізація систем фізичного захисту установок і об’єктів. Ця стаття присвячена розгляду окремих загроз і ризиків у сфері використання ядерної енергії, основним інструментом у протидії яким є забезпечення фізичного захисту та конкретних заходів з упровадження кожного з основоположних принципів, а також дуже стислому огляду стану ядерної захищеності в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Gharakhanlou, J., and І. Каzachkov. "Розробка та дослідження агрегованих математичних моделей ядерних об’єктів зі зсувними аргументами." Nuclear and Radiation Safety, no. 2(54) (April 25, 2012): 36–41. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2012.2(54).08.

Full text
Abstract:
Наведено результати розробки та дослідження агрегованих математичних моделей ядерних об’єктів зі зсувними аргументами — запізненнями та випередженнями в часі. Розглянуто системи нелінійних диференціальних рівнянь і поставлена задача Коші. Надано аналіз особливостей математичної моделі потенційно небезпечного об’єкта (ПНО) ядерної енергетики та проведено розрахунки на ЕОМ. Модель рекомендовано для дослідження особливостей поведінки об’єктів та пошуку аварійних режимів, а також для тактичного та стратегічного планування їх розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Voitko, S. V., and O. O. Trofymenko. "РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ НА ЗАСАДАХ ФУНКЦІОНУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, no. 93 (March 26, 2021): 16. http://dx.doi.org/10.31713/ve120212.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена визначенню впливу факторів державної політики на розвиток відновлюваної енергетики в Україні. Проаналізовано передумови розвитку відновлюваної енергетики в Україні. Визначено основні елементи структури використання первинної енергії з основних джерел і зміни у споживанні у міжкризовий період у світовій економіці. Встановлено явище скорочення обсягів споживання з одночасним зростанням обсягів споживання альтернативних енергоресурсів, що пов’язано з надзвичайним станом в енергетиці у зв’язку з початком військових дій на Донбасі. Визначено основні заходи державного регулювання, що впливали на зміни функціонування сфери відновлюваної енергетики в досліджуваному часовому проміжку.Проаналізували динаміку обсягів споживання енергії з відновлюваних джерел в Україні з 2011 по 2018 роки. Визначено, що за досліджуваний період використання таких альтернативних джерел як біомаса, сонячна та вітрова енергія зросло з 2,9% у 2011 році до 22,8% у 2018 році по загального обсягу споживання енергії з відновлюваних джерел. Візуалізували фазову діаграму співвідношення у виробництві ядерної енергії та відновлюваних джерел енергії за період 2011–2018 рр. в Україні. Наукова новизна дослідження полягає у розробці методичного підходу до визначення співвідношення у виробництві енергії з різних джерел на основі використання фазової діаграми як інструментарію візуалізації динаміки обсягів виробництва за роками, що, на відміну від існуючих підходів, надає змогу виявити закономірності у розвитку декількох технологій вироблення енергії та оцінювання факторів впливу на зміну тенденцій у розвитку. Серед основних факторів визначили такі як орієнтація України на розвитку відновлюваної енергетики, активні дії у російсько-українській війні, законодавча зміна надбавки до «зеленого» тарифу, введення в експлуатацію нових потужностей відновлюваної енергетики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Бакай, О. "Перспективні напрями розвитку ядерної енергетики України." Світогляд, no. 3 (17) (2009): 46–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Карнаухов, Іван Михайлович. "Результати фізичного пуску та програма дослідно-промислової експлуатації ядерної підкритичної установки «Джерело нейтронів»." Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, no. 7 (July 16, 2021): 50–54. http://dx.doi.org/10.15407/visn2021.07.050.

Full text
Abstract:
У доповіді розглянуто результати виконаних робіт із завершення спорудження та початку проведення фізичного пуску ядерної підкритичної установки «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, керованій прискорювачем електронів». Введення в дію цієї унікальної інноваційної установки відкриває перспективи для побудови в Україні безпечної, екологічно чистої ядерної енергетики майбутнього та сприятиме розвитку науково-технічного потенціалу держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Неклюдов, І. М. "Сьогодення і перспективи ядерної енергетики в України." Вісник Національної академії наук України, no. 2 (2006): 11–17.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Barbashev, S. "Роль громадськості у розвитку ядерної енергетики України." Nuclear and Radiation Safety, no. 1(45) (March 15, 2010): 53–56. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2010.1(45).11.

Full text
Abstract:
Наведено аналіз результатів опитування громадської думки щодо розвитку ядерної галузі. Показано роль і завдання професійних громадських організацій, які мають стати сполучною ланкою між спеціалістами та громадськістю. Наведено деякі рекомендації Українського ядерного товариства з вирішення існуючих проблем, актуальних з точки зору як громадськості, так і фахівців галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Begun, S., and S. Shirokov. "Реактори, що базуються на технології CANDU." Nuclear and Radiation Safety, no. 1(53) (March 12, 2012): 37–43. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2012.1(53).07.

Full text
Abstract:
Проаналізовано використання реакторної технології CANDU у світовій атомній енергетиці. Розглянуто переваги й недоліки впровадження даної технології з економічної та технічної точки зору. Висвітлено технологічні проблеми використання реакторів типу CANDU, проблеми із забезпеченням ядерної безпеки. Визначено відповідні ризики впровадження даної реакторної технології в атомній енергетиці України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Склепова, А. В. "Україна в контексті світових тенеднцій розвитку ядерної енергетики." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 56, ч. 2 (2005): 190–99.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Склепова, А. В. "Україна в контексті світових тенеднцій розвитку ядерної енергетики." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 56, ч. 2 (2005): 190–99.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Дубовик, С. "Роль ядерної енергетики в системі енергетичної безпеки держави." Вісник Української академії державного управління при Президентові України, no. 1 (2002): 72–78.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Voyevodin, V. N. "Material science problems of nuclear energy." Visnik Nacional'noi' academii' nauk Ukrai'ni 10 (October 20, 2017): 22–33. http://dx.doi.org/10.15407/visn2017.10.022.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Rozen, Yu, and M. Yastrebenetsky. "Нові нормативні документи, що регламентують вимоги до інформаційних і керуючих систем, важливих для безпеки АЕС." Nuclear and Radiation Safety, no. 2(62) (June 10, 2014): 50–68. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2014.2(62).11.

Full text
Abstract:
Подано відомості про розроблені ДНТЦ ЯРБ проекти нових нормативних документів (нормативно-правового акта Державної інспекції ядерного регулювання України та галузевого стандарту Міністерства енергетики та вугільної промисловості України), які призначені для заміни НП 306.5.02/3.035 «Вимоги з ядерної та радіаційної безпеки до інформаційних і керуючих систем, важливих для безпеки атомних станцій».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Остудімов, Б. А. "Доктринальні джерела дослідження енергетичної безпеки." Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка 1, no. 93 (March 30, 2021): 69–79. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.93.69-79.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз доктринальної основи дослідження енергетичної безпеки крізь призму існуючого наукового доробку вітчизняної науки в даній сфері. Звернено увагу на те, що проблематика енергетичної безпеки є багатогранною, що зумовлює міжгалузевий і міждисциплінарний підходи до її вивчення. Автором акцентовано на тому, що в доктринальних джерелах дослідження енергетичної безпеки висвітлюються питання потреби розкриття природи і сутності ядерного права, здійснення контролю в галузі ядерної та радіаційної безпеки, а також про адміністративно-правові та конституційно-правові засади забезпечення енергетичної безпеки України, державне регулювання у сфері енергетики України, міжнародно-правове регулювання у сфері екологічно орієнтованої енергетики і т. ін. Визначено перспективні напрями подальшого вивчення енергетичної безпеки, механізмів її забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Kovbasenko, Yu, O. Dudka, and Ya Kostyushko. "Досвід ліцензування завантажень контейнерів ССВЯП Запорізької АЕC." Nuclear and Radiation Safety, no. 1(49) (March 10, 2011): 21–26. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2011.1(49).04.

Full text
Abstract:
Впровадження нових видів палива, нових систем і механізмів, охоплюючи розроблені за межами України, на підприємствах української атомної енергетики пов’язано з отриманням дозволу (ліцензуванням) регулюючого органу України. У статті розглядаються проблеми, що виникли в процесі ліцензування сухого сховища відпрацьованого палива на Запорізькій АЕС, з питань ядерної безпеки, вивчаються шляхи їх вирішення і підбиваються підсумки ліцензування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Sandul, O. "Аналіз деяких проблем ядерного законодавства України. Документи колишнього СРСР — точка відліку." Nuclear and Radiation Safety, no. 3(63) (September 1, 2014): 63–66. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2014.3(63).13.

Full text
Abstract:
Надано юридичний аналіз застосування норм колишнього СРСР в ядерному законодавстві України та аналіз законодавчих базових норм, які регулювали та регулюють ці питання з моменту проголошення незалежності України; описано деякі варіанти їх вирішення, що фактично були використані в законодавчому полі. Запропоновано відповідні кроки з розвитку системи нормативного регулювання та стимулювання галузі ядерної енергетики з розвитку нормативно-правової бази діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Gashev, M., G. Gromov, O. Dybach, V. Inyushev, A. Nosovsky, and S. Sholomitsky. "Питання цільової переоцінки безпеки діючих енергоблоків АЕС України в світлі подій на АЕС Фукусіма-1 в Японії." Nuclear and Radiation Safety, no. 3(51) (September 6, 2011): 3–8. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2011.3(51).01.

Full text
Abstract:
Аварія на АЕС Фукусіма-1 стала третьою важкою аварією в історії промислової ядерної енергетики. Аналіз причин того, що сталося, діставання уроків аварії, розробка та реалізація додаткових заходіві зведуть до мінімуму можливість повторення подібних аварійних подій на АЕС України, а якщо вони і відбудуться, то виключить їх негативний вплив на здоров’я людини і довкілля. У статті представлено попередній аналіз аварії на АЕС Фукусіма-1 та розглянуто питання цільової переоцінки безпеки діючих енергоблоків АЕС України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Shevchenko, I., T. Verbytska, T. Arsentieva, and L. Musikhina. "Робота з громадськістю та ЗМІ як складова системи комунікацій у сфері ядерної та радіаційної безпеки." Nuclear and Radiation Safety, no. 1(93) (March 29, 2022): 10–15. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2021.1(93).01.

Full text
Abstract:
Роль інформації у житті людини надзвичайно висока, особливо, якщо це стосується таких стратегічних сфер як атомна енергетика. Досвід чорнобильської трагедії та інформаційна блокада, штучно створена керівництвом Радянського Союзу, лишили по собі незворотні процеси у суспільних настроях. Люди почали з пересторогою ставитися до галузі, що значно ускладнило процес функціонування та спорудження нових потужностей АЕС у країні. Інформування населення щодо питань ядерної та радіаційної безпеки гостро постали у період після чорнобильської техногенної катастрофи. Аналіз повідомлень у ЗМІ 1986-1991 роках дав змогу оцінити рівень активності держави у комунікаційному процесі, а спостереження за суспільними настроями – відслідкувати роль інформації та її якості на настрої та психологічно-емоційну поведінку соціуму. Виникла потреба у створенні системи, яка б задовольняла потреби населення в отриманні оперативної, зрозумілої, а головне -– достовірної інформації. У статті розглядаються особливості організації та функціонування відділу зв’язків з громадськістю Державного підприємства «Державний науково-технічний центр» з ядерної та радіаційної безпеки», як організації науково-технічної підтримки національного ядерного регулюючого органу – Державної інспекції ядерного регулювання України. Розглянуто основні чинники, що зумовили розвиток напряму роботи з громадськістю з питань ядерної та радіаційної безпеки загалом, та в Державному підприємстві «Державний науково-технічний центр» з ядерної та радіаційної безпеки» зокрема, а також порушено важливі питання щодо забезпечення ефективного комунікаційного процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Tryshyn, V., O. Svarychevska, I. Pavlenko, O. Gaidar, I. Maliuk, А. Sajenyuk, O. Svyatun, and S. Teletska. "Результати багаторічного радіаційного моніторингу впливу дослідницького ядерного реактора ВВР-М ІЯД НАН України на об’єкти навколишнього природного середовища на території його санітарно-захисної зони та зони спостереження." Nuclear and Radiation Safety, no. 1(89) (March 19, 2021): 21–29. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2021.1(89).03.

Full text
Abstract:
У статті описані результати радіаційного моніторингу об’єктів навколишнього природного середовища в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження дослідницького ядерного реактора ВВР-М Інституту ядерних досліджень НАН України за 2019 рік та проведено їх порівняння з даними за попередні роки. За досліджуваний період проаналізовано динаміку рівнів загальної бета-активності осідаючого пилу й атмосферних випадінь та скидних вод з основних колекторів Інституту ядерних досліджень, концентрації бета-активних аерозолів у приземному шарі атмосферного повітря, а також вмісту основних радіонуклідів техногенного походження (насамперед, 3H, 90Sr і 137Cs) у зразках ґрунту, рослинності, талої води снігового покриву тощо.Отримані результати радіаційного моніторингу свідчать, що за весь період спостережень не було виявлено достовірного збільшення вмісту радіоактивних речовин у контрольованих параметрах порівняно з рівнями, характерними для м. Києва. Багаторічні дослідження, що проводились у лабораторії Центру екологічних проблем атомної енергетики Інституту ядерних досліджень НАН України, дозволили накопичити значний фактичний матеріал щодо радіаційної ситуації на території санітарно-захисної зони і зони спостереження та обґрунтувати висновок про відсутність техногенного радіоактивного забруднення об’єктів навколишнього середовища, зумовленого експлуатацією ДЯР ВВР-М Інституту ядерних досліджень НАН України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Mann, Thomas. "THE PHASE-OUT OF NUCLEAR POWER IN GERMANY." Administrative law and process, no. 1 (28) (2020): 30–52. http://dx.doi.org/10.17721/2227-796x.2020.1.03.

Full text
Abstract:
Over the past 20 years, political attitudes in Germany towards the nuclear industry have been characterised less by consistency than by some major policy shifts, and the same can be said for the legislation that emerged from these attitudes. Although a number of these about-turns were predictable, others were less so because of their dependence on external factors. What now looks likely to be the final1 decision to phase out the civil use of nuclear power in Germany by 31 December 20222 raises a whole host of legal questions. In particular, the procedure followed to implement this phase-out provides ample material for debates on questions of constitutionality. Further matters of jurisprudential interest include the agreements concluded with the nuclear industry before the final phase-out decision was taken and the chronologically close political about-face themselves. Finally, a degree of legal uncertainty still surrounds not only the as-yet still unresolved issue of final repositories but also the resurgent debate over the source of funding for the dismantling of nuclear power plants. After providing an overview of the initial situation and the problems arising in connection with Germany’s phasing out of the civil use of nuclear energy, this paper will place these issues in their proper legal context before evaluating them and highlighting the connection between these points of nuclear law and the current upheaval in German energy policy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Mihalchuk, O. D. "Властивості керамічних стаканів при захороненні ядерних відходів." Кераміка: наука і життя, no. 1(38) (April 24, 2018): 18–21. http://dx.doi.org/10.26909/csl.1.2018.3.

Full text
Abstract:
Розвиток атомної енергетики змушує зосередити увагу на матеріалах, що забезпечують нормальне функціо- нування сховищ ядерних відходів різних типів та забезпечення захисту довкілля, починаючи з традиційних (що працюють на повільних нейтронах) та закінчуючи термоядерними.Захоронення відходів проводять в багатошарових контейнерах, матеріали яких повинен мати специфічні властивості. Серед цих матеріалів важливе місце займає спеціальна кераміка. При збереженні відходів доцільно використовувати теплоізоляційну кераміку (Al O, SiO).В роботі вирішуються задачі доцільності та переваги використання керамічних стаканів як складової частини контейнера для зберігання радіоактивних відходів.Застосування багатошарового стакану, у якому розміщено радіаційні відходи, що складаються з розташованих одна в одній металевій та керамічній оболонок, дозволяє підвищити його довговічність, а також зменшити міграції радіоактивних речовин. Додавання різноманітних домішок у кераміку значною мірою впливає і на властивості керамічного виробу: ступінь його радіаційного захисту, термін служби та інше. У вивченні процесу охолодження контейнера досліджуються температурні режими у сховищі.Дослідження підтвердили, що використання керамічних стаканів в системі інженерних бар’єрів дозволяє суттєво знизити температуру навколо контейнера.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Vasylchenko, V., I. Zhygalov, A. Nosovsky, and G. Sandul. "Захисні бар’єри в ядерній енергетиці: деякі сценарії деградації системи «контейнер + радіоактивні відходи»." Nuclear and Radiation Safety, no. 4(60) (December 12, 2013): 26–32. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2013.4(60).05.

Full text
Abstract:
На прикладі дослідження кінетики системи «контейнер+ РАВ» розглянуто сценарії локального руйнування залізобетонного контейнера як захисного бар’єра, а в рамках сценаріїв — деякі механізми утворення центрів локального руйнування в матеріалі контейнера, який містить радіоактивні матеріали, з урахуванням його конструктивних особливостей, стохастичного та нестохастичного характеру процесів руйнування. Проведено математичне моделювання деградації в часі системи «контейнер + РАВ» впродовж експлуатації та виконано аналіз отриманих результатів для двох граничних оцінок: якщо швидкість переходу центрів потенційного руйнування у вторинні центри руйнування істотно менша за швидкість утворення фактичних центрів руйнування і, відповідно, якщо перша швидкість значно перевищує другу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Nekhlyudov, I. M., Z. T. Nazarchuk, V. R. Skalskii, and L. N. Dobrovolska. "Application Of Acoustic Emission Method For Diagnostics Of Nuclear Reactor Bodies (review). Information Iii. Normative Base And Prospects For Application Of Acoustic Emission Method In Nuclear Power Generation." Техническая диагностика и неразрушающий контроль 2015, no. 2 (February 28, 2015): 16–25. http://dx.doi.org/10.15407/tdnk2015.02.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Khalatov, A. A., and T. V. Donyk. "Modular power plants, based on gas turbine: the way forward for the nuclear energy development." Visnik Nacional'noi' academii' nauk Ukrai'ni, no. 07 (July 20, 2019): 56–63. http://dx.doi.org/10.15407/visn2019.07.056.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Mekh, O. A., and S. G. Boublyk. "Modular power plants, based on gas turbine: the way forward for the nuclear energy development." Visnik Nacional'noi' academii' nauk Ukrai'ni, no. 07 (July 20, 2019): 64–75. http://dx.doi.org/10.15407/visn2019.07.064.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Безпалова, О., and І. Осипчук. "Cутність адміністративних процедур в діяльності Служби безпеки України як суб’єкта забезпечення критичної інфраструктури." Вісник Пенітенціарної асоціації України, no. 2 (October 20, 2021): 143–56. http://dx.doi.org/10.34015/2523-4552.2021.2.13.

Full text
Abstract:
Доведено, що адміністративна процедура в діяльності СБУ щодо забезпечення критичної інфраструктури – це законодавчо визначена юридична конструкція послідовно здійснюваних дій, що закріплена адміністративно-процедурними нормами і спрямована на виконання позитивної діяльності щодо запобігання посяганням на об’єкти критичної інфраструктури. Сформульовано особливості зазначеної категорії з урахуванням суб’єкта її здійснення. Наголошено, що при здійсненні адміністративно-процедурної діяльності СБУ щодо охорони об’єктів критичної інфраструктури остання здебільшого є правообмежувальною та такою, що сьогодні не завжди має нормативно визначений стадійний характер, що пов’язано з необхідністю оперативно, без зволікань виявляти загрози і ризики, які впливають на функціональність та безпечність об’єктів критичної інфраструктури. Доведено, що сьогодні нормативного закріплення отримали лише адміністративні процедури охорони об’єктів інформаційної критичної інфраструктури СБУ. Це свідчить про те, що перелік об’єктів критичної інфраструктури, який наразі визначений проєктом Закону України «Про критичну інфраструктуру та її захист», є неповним, оскільки, по-перше, поза увагою залишився об’єкт інформаційної критичної інфраструктури, а по-друге – вимагає розширення кола повноважень СБУ щодо забезпечення охорони об’єктів критичної інфраструктури, особливо в діяльності, що стосується надання послуг у галузі енергетики, у сфері використання ядерної енергії, хімічної промисловості, оборонно-промислового комплексу, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Khomych, I. A., T. V. Kovalinska, V. I. Sakhno, and Yu V. Ivanov. "Efficiency and prospects for the implementation of measures for qualification of equipment important for safety in domestic nuclear energetics." Nuclear Physics and Atomic Energy 21, no. 4 (December 25, 2020): 369–77. http://dx.doi.org/10.15407/jnpae2020.04.369.

Full text
Abstract:
The results of implementing equipment qualification are analyzed. Such equipment is critical for the nuclear and technical safety of domestic nuclear power plants that are especially important for the implementation of the Program for extending the terms of out-of-project operation of power reactors that are capable of being used as powerful sources of electricity. Based on the comparison of published reliability indicators of domestic nuclear power plants before and after implementing the qualification, it is shown that still there are problems to be solved. The perspective of further enhancing the reliability of the operation of domestic nuclear energetics is considered, by implementing radiation functional testing methods that are been developed at the INR NAS of Ukraine for a long period. The basis of this method is detailed research and operational control of all processes that occur in critical equipment in any operating modes of nuclear reactors to form a resource history of the equipment and to provide operational information about the remaining resource and the expected time of its failure to an on-line object operator.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

КОРОЛЬ, Ярослав, and Юрій ЛІСНІЧЕНКО. "ОСНОВНІ НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАСОБІВ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ШКІРИ ФІЛЬТРУЮЧОГО ТИПУ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 81, no. 3 (September 17, 2020): 358–75. http://dx.doi.org/10.32453/3.v81i3.481.

Full text
Abstract:
Досвід локальних війн та збройних конфліктів останніх десятирічь підтверджує те, що загальновійськовий бій може вестись як із застосуванням звичайної зброї, так і зброї масового ураження. Також як в мирний, так і в воєнний час залишається загроза руйнування потенційно-небезпечних об’єктів ядерної енергетики та хімічної промисловості, а існуючий рівень технологій дозволив ряду країн вже зараз прийняти на озброєння різні зразки зброї на нетрадиційних принципах дії. Тому в умовах сучасності, коли асиметричні загрози суттєво відрізняються від небезпек кінця ХХ століття, змінюються вимоги до захисних властивостей та часу захисної дії засобів індивідуального захисту, які на даному етапі повинні продовжувати забезпечувати не тільки ефективний комплексний захист від небезпечних хімічних речовин і біологічних агентів, але і від негативних для здоров’я та життя людини процесів та явищ, які виникають при застосуванні зброї на нетрадиційних принципах дії. У статті на основі аналізу характеристик та базових технологій у сфері розробки і виробництва основних зразків засобів індивідуального захисту шкіри фільтруючого типу прийнятих на озброєння Збройними Силами України та арміями провідних країн світу розглянуто проблемні питання подальшого удосконалення засобів індивідуального захисту та визначено підходи до їх розв’язання. Для цього розглянуто світові технології отримання захисних матеріалів зі спеціальними властивостями, які використовуються при створенні сучасних засобів захисту шкіри фільтруючого типу. Встановлено, що функціональні властивості сучасного захисного одягу багато в чому залежать від вибору тканини та її здатності протистояти зовнішній дії та відводити випари з поверхні тіла. Визначено, що підвищення універсальності засобів індивідуального захисту шкіри фільтруючого типу може бути досягнуто за рахунок створення багатошарових матеріалів зі спеціальними властивостями, впровадження нанотехнологій та використання оксидів алюмінію, цинку, магнію, титану або комплексних солей тих же металів при створенні матеріалів з самодегазуючими властивостями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Sherhin, Serhii, and Yevhen Prypik. "В’єтнам на шляху суспільної модернізації та міжрегіонального співробітництва." FOREIGN AFFAIRS, 2020, 40–47. http://dx.doi.org/10.46493/2663-2675-2020-4-6.

Full text
Abstract:
У статті розглядається процес формування в'єтнамської моделі економічного розвитку в контексті стратегії "оновлення" та соціальної модернізації країни за останні 30 років. Основними чинниками успішного розвитку В'єтнаму є нинішня модель експортоорієнтованої економіки та капітальний ремонт законодавства: прийняття нових земельних законів, нових нормативно-правових актів про валюту та банки. Віддаючи належне азіатському консерватизму та розглядаючи реформу політичної системи як загрозу основ державності та національної єдності, лідери В'єтнаму обрали свій шлях соціальної модернізації - стратегію "оновлення" (на в'єтнамській - "doi moi" ”), Який перетворив країну протягом двадцяти років на іншого азіатського тигра. Курс "оновлення" визначався рішеннями VI (1986) та VII (1991) конгресів Комуністичної партії В'єтнаму. Зміст цього курсу полягав у тому, щоб дозволити розвитку всіх соціально-економічних структур, сприяти особистому ініціативу, послабити механізми державного управління та активізувати політику «відкритих дверей» у зовнішньоекономічних відносинах. Зовнішні фактори успішного розвитку економіки В'єтнаму включають членство в АСЕАН. Завдяки безлічі політичних та соціокультурних факторів, спільних для В'єтнаму та країн-членів АСЕАН (В'єтнам приєднався до АСЕАН у 1995 р.) Та тривалої політичної стабільності країни, В'єтнам домігся особливої ​​прихильності з боку інвесторів та торгових партнерів цієї асоціації. Рішення про створення зони вільної торгівлі ASEAN на саміті Асоціації в Сінгапурі в 1992 році зіграло потужний поштовх для розвитку торгівлі, економіки та інвестицій усього субрегіону. Значна увага в статті приділяється також аналізу розвитку політичних і торговельно-економічних відносин між В'єтнамом та Україною в контексті багатостороннього співробітництва. Проаналізовано встановлення дипломатичних відносин між двома країнами та підписання ключових двосторонніх угод. Відсутність принципових розбіжностей у ключових міжнародних питаннях, а також бажання розвивати дружбу та взаємовигідне партнерство створили сприятливі умови для співпраці України та В'єтнаму в рамках міжнародних організацій. Позиції наших країн щодо розповсюдження ядерної зброї та іншої зброї масового знищення, протидії тероризму, реформи організації ООН мають багато спільного. Україна та В'єтнам традиційно підтримували кандидатури один одного на обрання до керівних органів міжнародних організацій. У сфері торгівлі та економіки актуальним залишається питання про підписання угоди про вільну торгівлю між Україною та В'єтнамом. Укладення такої угоди суттєво сприятиме розвитку українсько-в'єтнамської співпраці у торговій сфері, а також подоланню негативного сальдо зовнішньої торгівлі з В'єтнамом. Під час останніх засідань Спільної українсько-в'єтнамської міжурядової комісії сторони обговорили низку важливих питань у перспективних сферах, що становлять взаємний інтерес, зокрема, торгівлю, банківську діяльність, фінанси та інвестиції, інженерні науки, високі технології, енергетика, гірнича промисловість, будівництво , медицини та фармацевтики, сільського господарства та туризму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography