Academic literature on the topic 'Енергетика вітрова'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Енергетика вітрова.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Енергетика вітрова"

1

Конеченков, А. Є., and К. О. Книш. "ВІТРОВА ЕНЕРГЕТИКА УКРАЇНИ: ПОДАЛЬШИЙ РОЗВИТОК СЕКТОРА НА РИНКОВИХ УМОВАХ." Vidnovluvana energetika, no. 4(67) (December 25, 2021): 50–59. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.4(67).50-59.

Full text
Abstract:
Вітроенергетичні технології відіграють одну з ключових ролей в глобальному «зеленому» енергетичному переході й боротьбі зі змінами клімату, а віднедавна, ще й виступають дієвим інструментом подолання економічних наслідків пандемії COVID-19. Виконання взятих на себе міжнародних зобов’язань і досягнення національних цілей з розвитку відновлюваних джерел енергії неможливе без структурованої державницької позиції та ефективних механізмів стимулювання проєктів ВДЕ. Сучасними світовими політичними інструментами підтримки відновлюваних джерел енергії загалом та вітрової енергетики зокрема є регуляторна політика, податкові стимули та державна підтримка. Всі ці інструменти на практиці реалізуються у вигляді окремих механізмів підтримки, які використовуються країнами відповідно до їх енергетичної спроможності, політичної зрілості та економічної розвиненості. Згідно з чинним законодавством України нові вітроенергетичні проєкти, введені в експлуатацію після 2022 року, не зможуть отримати «зелений» тариф. Саме тому перехід від «зеленого» тарифу до альтернативних механізмів підтримки є логічним наступним кроком у розвитку національного вітроенергетичного сектора та розбудови безвуглецевої економіки України. Враховуючи український контекст, розглядається потенціал запровадження одного або комплексу таких альтернативних систем підтримки сектору ВДЕ як, зокрема, «зелені» сертифікати, «зелені» надбавки (англ. Feed-in premiums), контракти на різницю (англ. Contract for difference), аукціони, прямі договори купівлі-продажу електроенергії (англ. Corporate PPAs) та гарантії походження електроенергії. Так, першим кроком до оновлення системи підтримки ВДЕ в Україні стало представлення Міністерством енергетики України в серпні 2021 року законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії на ринкових засадах , який пропонує новий механізм підтримки виробників електроенергії з відновлюваних джерел енергії за моделлю Feed-in-Premium (або контракт на різницю). Окрім альтернативних систем підтримки, гравці ринку також досліджують потенціал розвитку офшорної вітроенергетики та виробництва “зеленого” водню, які стануть невід’ємною частиною не лише розвитку ринку ВДЕ на ринкових механізмах, але й створення нових робочих місць, розвитку національного виробництва та розвитку “зеленої” економіки. Бібл. 3, табл. 2.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ПОЗІГУН, Сергій, Сергій ГОЛУШКО, Олександр ВАХНІН, Іван ПАВЛЕНКО, and В’ячеслав ІВАНОВ. "ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ В СВІТІ ТА В УКРАЇНІ: ВИКОРИСТАННЯ ПРИСТРОЇВ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ ДЛЯ АВТОНОМНОГО ЖИВЛЕННЯ ЕНЕРГІЄЮ СИСТЕМ РОЗВІДКИ ТА ЗВ’ЯЗКУ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 82, no. 1 (February 2, 2021): 270–85. http://dx.doi.org/10.32453/3.v82i1.544.

Full text
Abstract:
На прикладі сонячної енергетики розглянуто розвиток альтернативних джерел живлення, що є надзвичайно важливими для автономних військових систем розвідки та зв’язку. Сонячні панелі забезпечують компактні та безшумні джерела живлення зі значним віковим ресурсом, що вигідно відрізняє їх як від традиційних генераторів (які завжди шумлять), так і вітрових генераторів (які легко побачити). Показана висока позитивна динаміка розвитку сонячної енергетики та оцінені її перспективи. У теперішній час щорічний обсяг встановлених сонячних потужностей є найбільшим серед усіх інших технологій (такими як викопне паливо, ядерна енергетика, гідроелектростанції). До кінця 2020 р. загальна світова потужність сонячних електростанцій сягне 740 ГВт. У країнах Євросоюзу сонячні потужності вже забезпечують до 8% загальної генерації електрики. Висока адаптивність сонячної енергетики щодо розмірів відповідних електростанцій обумовлює привабливість сонячних технологій. Є можливість користуватися лише однією сонячною панеллю або ж забезпечити інсталяцію промислових потужностей у десятки й сотні МВт. Проведено порівняльну характеристику сонячних елементів, створених на основі різних матеріалів. Велика різноманітність похідних матеріалів для сонячної енергетики дозволяє вибрати оптимальний варіант, що адаптує сонячну електростанцію як для індивідуальних споживачів, так і для промислової генерації. Є можливість вибирати сонячні панелі кристалічні або плівкові, із системою орієнтації на сонце або без неї, із концентрацією світла або без неї. Окрім того, сучасний ринок пропонує плівкові технології, які можна монтувати безпосередньо на вікна приміщень (напівпрозорі сонячні панелі); сонячні батареї у вигляді черепиці для дахів та інші привабливі вироби. Подальший розвиток сонячної енергетики буде включати в себе підвищення ефективності та терміну експлуатації панелей, спрощенням процедури їх монтажу й адаптації до силової електромережі та подальшим зниженням собівартості сонячних потужностей. Все це робить сонячну енергетику дуже привабливою для військових автономних систем малої та середньої потужності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Shumylo, O. M., and O. G. Kupraty. "РОТОРНІ ВІТРИЛА ЯК ПЕРСПЕКТИВНА СУДНОВА ЕНЕРГЕТИЧНА УСТАНОВКА." Transport development, no. 3(10) (November 18, 2021): 30–51. http://dx.doi.org/10.33082/td.2021.3-10.03.

Full text
Abstract:
Сучасні вимоги щодо екологічності суден вимагають все більшого залучення роторних вітрил. Роторні вітрила є ефективним інструментом для економії палива та зниження викидів вуглецю. У статті досліджуються можливості роторних вітрил в залежності від напряму і швидкості вітру у даному регіоні. Для експерименту беруться 2 судна та моменти сил вітру. Провідний світовий постачальник допоміжних вітроенергетичних установок Norsepower Oy Ltd. успішно встановлює роторні вітрила на судна різних типів. Завдяки цій технології судно може значно зекономити паливо і скоротити викиди. Так, згідно аналізу, проведеного Norsepower і Sea-Cargo, нова установка на борту судна «SC Connector» може забезпечити зниження витрат палива і його вартості, а також викидів вуглецю до 25%. При відповідному вітрі судно буде підтримувати постійну швидкість руху тільки вітрилом. У процесі декарбонізації світового флоту і досягнення цілей IMO на 2030 і 2050 роки, морська галузь активно шукає рішення для скорочення викидів, тому розробки минулого стають у пригоді. Роторне вітрило Norsepower – це модерні- зована версія ротора Флеттнера або «турбовітрила», що обертається на основі ефекту Магнуса, використовуючи енергію вітру для руху судна. Сучасна розробка повністю автоматизована, система сама визначає, коли напрям вітру підходящий, а його швидкість достатня, щоб забезпечити еконо- мію палива і необхідну тягу, після чого роторні вітрила запускаються автома- тично. У статті розглядаються морські переходи через океани, вітрові явища та особливості роботи роторних вітрил під час цих переходів. Роторні вітрила є оригінальною і дуже ефективною з точки зору економії палива судновою енерге- тичною установкою. Запропоновано найкращий варіант розміщення роторних вітрил в залежності від конструктивних особливостей судна. Стаття є теоре- тичною базою для встановлення роторних вітрил на великі судна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Voitko, S. V., and O. O. Trofymenko. "РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ НА ЗАСАДАХ ФУНКЦІОНУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, no. 93 (March 26, 2021): 16. http://dx.doi.org/10.31713/ve120212.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена визначенню впливу факторів державної політики на розвиток відновлюваної енергетики в Україні. Проаналізовано передумови розвитку відновлюваної енергетики в Україні. Визначено основні елементи структури використання первинної енергії з основних джерел і зміни у споживанні у міжкризовий період у світовій економіці. Встановлено явище скорочення обсягів споживання з одночасним зростанням обсягів споживання альтернативних енергоресурсів, що пов’язано з надзвичайним станом в енергетиці у зв’язку з початком військових дій на Донбасі. Визначено основні заходи державного регулювання, що впливали на зміни функціонування сфери відновлюваної енергетики в досліджуваному часовому проміжку.Проаналізували динаміку обсягів споживання енергії з відновлюваних джерел в Україні з 2011 по 2018 роки. Визначено, що за досліджуваний період використання таких альтернативних джерел як біомаса, сонячна та вітрова енергія зросло з 2,9% у 2011 році до 22,8% у 2018 році по загального обсягу споживання енергії з відновлюваних джерел. Візуалізували фазову діаграму співвідношення у виробництві ядерної енергії та відновлюваних джерел енергії за період 2011–2018 рр. в Україні. Наукова новизна дослідження полягає у розробці методичного підходу до визначення співвідношення у виробництві енергії з різних джерел на основі використання фазової діаграми як інструментарію візуалізації динаміки обсягів виробництва за роками, що, на відміну від існуючих підходів, надає змогу виявити закономірності у розвитку декількох технологій вироблення енергії та оцінювання факторів впливу на зміну тенденцій у розвитку. Серед основних факторів визначили такі як орієнтація України на розвитку відновлюваної енергетики, активні дії у російсько-українській війні, законодавча зміна надбавки до «зеленого» тарифу, введення в експлуатацію нових потужностей відновлюваної енергетики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Voloshchenko-Holda, Lada, and Pawel Niedziolka. "ФІНАНСУВАННЯ ПРОЕКТІВ В ГАЛУЗІ НАЗЕМНОЇ ВІТРОЕНЕРГЕТИКИ ТА РОЗБУДОВИ СОНЯЧНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ У ПОЛЬЩІ: РИЗИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ." Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, no. 4 (August 31, 2019): 45–56. http://dx.doi.org/10.32750/2019-0205.

Full text
Abstract:
У статті розглядається еволюція системи підтримки відновлюваної енергетики у Польщі, з акцентом на можливості та ризики з точки зору інвесторів та банків, які займаються фінансуванням проектів у галузі відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). У статті, також запропоновано характеристику умов банківського фінансування, на які можуть розраховувати потенціальні інвестори за чинної системи аукціонів. Ця характеристика була здійснена на основі результатів аналізу актуальних ринкових пропозицій щодо фінансування проектів ВДЕ у 2019 році, а також опитування представників провідних банків, що заявили про готовність фінансування проектів ВДЕ у Польщі. Наземні вітряна та сонячна енергетика - не єдині ВДЕ, яким надається підтримка в Польщі через систему аукціонів. У той же час ці два напрямки, ймовірно, відіграватимуть ключову роль серед інших ВДЕ у найближчі кілька років, оскільки очікується, що частка їх потужності після проведення аукціонів, запланованих на 2019 рік, буде на рівні близько 80% від загалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Смоляр, Л. Г., and О. О. Трофименко. "ТРАНСФОРМАЦІЯ СФЕРИ ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ НА ОСНОВІ УПРАВЛІННЯ ЗНАННЯМИ." Підприємництво та інновації, no. 7 (December 30, 2019): 69–74. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/7.11.

Full text
Abstract:
У статті досліджено тенденції розвитку відновлюваної енергетики та особливості управління знаннями в цій сфері. Досліджено структуру виробництва електроенергії від різних джерел генерації. Проаналізовано динаміку енергоспоживання на основі відновлюваних джерел з 2007 по 2018 рр. Визначено, що об’єкти вітрових енергетичних систем та сонячних енергетичних систем склали понад 99% введених потужностей за рахунок відновлюваних джерел енергії у І кварталі 2019 р. Відзначено зростання кількості підприємств у сфері відновлюваної енергетики, що потребує впровадження підходів до управління знаннями для їх подальшого розвитку. Визначено основні аспекти забезпечення управління знаннями на підприємствах відновлюваної енергетики, що обумовлені галузевими особливостями функціонування цих підприємств. Надано приклади наукових, технологічних та управлінських знань у сфері відновлюваної енергетики. Визначено, охарактеризовано основні драйвери для забезпечення ефективності управління знаннями на підприємствах відновлюваної енергетики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kuznietsov, M., O. Lysenko, and O. Melnyk. "ЗАДАЧІ ОПТИМІЗАЦІЇ КОМБІНОВАНИХ ЕНЕРГОСИСТЕМ ЗА ЕКОНОМІЧНИМИ КРИТЕРІЯМИ." Vidnovluvana energetika, no. 4(59) (December 26, 2019): 6–14. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.4(59).6-14.

Full text
Abstract:
Метою даної роботи є вирішення багатокритеріальної задачі оптимізації для локальної енергосистеми (ЛЕС) з відновлюваними джерелами енергії (ВДЕ). В традиційній енергетиці основною задачею є мінімізація собівартості електроенергії, але при застосуванні відновлюваних джерел енергії на перший план виступає надійність енергозабезпечення, враховуючи мінливу природу генерації таких ВДЕ, як вітрові та сонячні електростанції. Предметом дослідження є пропорції вітрової, сонячної генерації та систем зберігання енергії, що забезпечують задані вимоги до надійності при мінімальній собівартості електроенергії. Особливістю даного дослідження є врахування невизначеності режимів споживання та використання відновлюваних джерел енергії. Методи дослідження включають застосування статистичного підходу та імітаційне генерування випадкових процесів для стохастичної оптимізації витрат. В якості вихідних даних використовуються історичні (статистичні) дані про споживання енергії та кліматичні фактори, які впливають на генерацію. Для показників надійності істотними є не лише середні значення, а й показники варіації (дисперсія, щільність розподілу, граничні відхилення). Невизначеність, пов'язана з відновлюваними джерелами, може призвести до невизначеності експлуатаційних витрат. Додатковим джерелом невизначеностей є змінний характер споживання електроенергії. Ризики проекту полягають в небезпеці втратити частину енергії чи не забезпечити потреби споживача. Наявність акумуляторів енергії знижує ризики, але збільшує вартість проекту. Результатом дослідження є спосіб оптимізації такої системи. Ризик можна визначити як дисперсію випадкової складової, тоді цільовими функціями будуть собівартість енергії та стандартне відхилення небалансу потужностей. Для пошуку оптимального рішення при двох критеріях застосовано математичну модель поточного стану енергосистеми з різнотипними ВДЕ та системою акумулювання. Огинаюча множини станів є лінією можливих оптимальних значень. Обмеженнями задачі є вимоги до надійності, наприклад довірча імовірність небалансу генерації та споживання. Бібл. 11, табл. 2, рис. 3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Нараєвський, С. В. "Порівняльний аналіз ефективності роботи сонячної та вітрової енергетики на світовому ринку." Економіка та держава, no. 5, травень (2019): 33–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Нараєвський, С. В. "Порівняльна характеристика ефективності роботи вітрової енергетики у провідних країнах світу та України." Економіка та держава, no. 5, травень (2014): 85–87.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kuznietsov, M., O. Lysenko, and O. Melnyk. "ДО ОПТИМАЛЬНОГО КОМБІНУВАННЯ ВІТРОВИХ ТА СОНЯЧНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ." Vidnovluvana energetika, no. 1(56) (August 8, 2019): 10–19. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.1(56).10-19.

Full text
Abstract:
Метою даної роботи є визначення оптимального співвідношення різних джерел відновлюваної енергії в гібридних енергосистемах, базуючись на оцінках випадкової складової потужностей генерації та споживання електроенергії. Для цього розглядаються короткотермінові коливання потужності, спричинені природними змінами сонячної та вітрової енергії в діапазоні менше години. Такі зміни впливають на можливості регулювання частоти й напруги, а також стійкості систем електропостачання. Предметом дослідження є пропорція вітрової та сонячної генерації, а також її загальний рівень у споживанні електроенергії, а предметом оптимізації – варіативність сукупної генерованої потужності. Особливістю роботи є синхронне співставленні рівнів генерації енергії та її споживання різними локальними споживачами. Методи дослідження – математична модель комбінації випадкових процесів та безпосереднє використання статистичних даних в якості експериментальних. Методом оптимізації обрано побудову поверхні відгуку, що забезпечує візуалізацію результатів при задовільній точності. При необхідності результат уточнюється методом дихотомії. Результати дослідження порівнюються за рівнем впливу погодних факторів, для чого розглядаються дані різних пір року. Отримані залежності дозволяють також оцінити вплив енергетичної ефективності вітрової та сонячної енергетики як технологічного фактору. Істотним результатом є оцінка впливу точності прогнозування потужностей генерації і споживання на енергетичний баланс при складанні графіків роботи енергосистеми – так, наявність добового прогнозу дозволяє в півтора рази збільшити потужність ВДЕ при збереженні рівня варіативності. Встановлено наявність оптимальних співвідношень потужності ВЕС та СЕС, при яких мінімізується загальна варіативність енергобалансу. В умовах України це складає приблизно третину номінальної потужності ВДЕ за рахунок ВЕС та дві третини СЕС, однак результати суттєво залежать від сезону. Запропоновано критерії оптимальності, що враховують випадкову природу досліджуваних процесів, це дає можливість імовірнісної оцінки результатів. Бібл. 13, рис. 6.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Енергетика вітрова"

1

Драч, О. В. "Використання ANSYS для моделювання об'єктів малої вітрової енергетики та систем локалізації вибухів." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29233.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кшнякіна, Світлана Іванівна, Светлана Ивановна Кшнякина, Svitlana Ivanivna Kshniakina, and Е. С. Мельник. "Ветроэнергетика." Thesis, Издательство СумГУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13992.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Москаленко, Вадим Юрійович, and Олексій Олександрович Дунєв. "Огляд конструктивних виконань електричних машин із поперечним магнітним полем." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/32192.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Павленко, Д. С. "Перспективи розвитку вітрової енергетики в Україні на шляху до сталого розвитку." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65241.

Full text
Abstract:
На сьогодні збільшення частки відновлюваних джерел енергії є невід’ємною частиною політики різних країнах світу. Енергія вітру виділяється з усіх видів альтернативних джерел енергії найбільш разючими темпами зростання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пімоненко, Тетяна Володимирівна, Татьяна Владимировна Пимоненко, Tetiana Volodymyrivna Pimonenko, Ольга Володимирівна Прокопенко, Ольга Владимировна Прокопенко, Olha Volodymyrivna Prokopenko, J. Cebula, Самуель Чейн, Самуэль Чейн, and Samuel Chayen. "Comparative analysis of the development of wind energy in Israel, Poland and Ukraine." Thesis, Sumy State University, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43509.

Full text
Abstract:
The world's energy problems contribute continuously to searching, developing and implementing new types of energy sources. Moreover the scientists predict that in the future, traditional energy sources, like coal or crude oil, will run out. That’s why, it is necessary to find and develop new sources of energy. It is compatible with the theory of sustainable development, which says, that we have to allow the next generations living and environmental conditions at least such as, we have received.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Липовий, Віталій Миколайович, Виталий Николаевич Липовый, Vitalii Mykolaiovych Lypovyi, А. М. Медвідь, Андрій Анатолійович Папченко, Андрей Анатольевич Папченко, and Andrei Anatolyevich Papchenko. "Розрахунок вітрових турбін для вітрових потоків України." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62873.

Full text
Abstract:
Одним із пріоритетів українського уряду є розвиток відновлюваної енергетики, яка направлена на зниження залежності від імпортованого природного газу та для поліпшення ситуації з енергетичною безпекою країни. Завдяки своїм розмірам, Україна має великий потенціал для розвитку вітроенергетичних ресурсів, який може бути розвинений для вироблення електроенергії. Найбільшою перешкодою на шляху подальшого розширення масштабів використання поновлюваних джерел енергії сьогодні є нестабільна геополітична ситуація, яка призвела до зниження довіри інвесторів і серйозного падіння курсу української гривні, що створює проблеми для інвестування в нові поновлювані джерела енергії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Леуш, Богдан Михайлович, and Bohdan Leush. "Оцінка енергоефективності застосування сонячно-вітрових енергоустановок для електропостачання підприємств." Master's thesis, ТНТУ імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29801.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі проведено дослідження рівня сонячної інсоляції та вітрового потенціалу в умовах Західної України. Проаналізовано наявні енергоустановки для перетворення сонячної тв вітрової енергії в електроенергію. Наведено переваги і недоліки такого перетворення. Проведено статистичний розрахунок можливого виробітку електричної енергії сонячною електростанцією та вертикальним вітрогенератором. Проведено статистичний розрахунок можливого сумарного виробітку електроенергії гібридною установкою. Здійснено кошторисний аналіз застосування гібридної енергоустановки.
There has been researched, the level of solar insolation and wind potential in the conditions of Western Ukraine. The available energy installations for the conversion of solar TV to wind energy were analyzed. The advantages and disadvantages of such conversion were substantiated. A statistics’ of the possible generation of electricity by a solar power plant and a vertical wind generator was calculated. A statistical calculation of the possible total electricity generation by a hybrid installation has been carried out. The use of the hybrid power plant was estimated.
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ...7 ВСТУП...9 1.ЛІТЕРАТУРНИЙ ОГЛЯД...13 1.1.Ефективність використання сонячно-вітрової енергії...13 1.2.Розгляд та аналізів сонячно-вітрових енергоустановок...29 1.3.Перспективи розвитку сонячно-вітрових енергоустановок України та ЄС...34 Висновки до розділу 1...40 2.ОСНОВНА ЧАСТИНА...42 2.1.Розрахунок автономно-мережевої гібридної установки для електропостачання малого підприємства...42 2.1.1.Загальні принципи побудови гібридної установки сонце ‒ вітер...42 2.2.Визначення сумарної спожитої енергії за тиждень...46 2.3.Вибір вітрової установки...48 2.4.Дослідження вітрового потенціалу м. Яворів...50 2.5. Розрахунок вітроколеса...54 2.6.Дослідження притоку енергії від сонячної радіації...59 2.7.Вибір сонячних модулів...62 Висновки до розділу 2...75 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА...76 ОБҐРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ...81 4.1.Розрахунок капітальних затрат...81 4.2.Розрахунок експлуатаційних витрат...84 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ...87 5.1.Основні причини виникнення пожеж на виробництві...87 5.2.Допомога при ураженні електричним струмом...89 5.3 Підвищення стійкості роботи об’єктів енергетики у воєнний час...92 5.4.Запобігання виникненню та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного походження на об’єктах енергетики...94 ЕКОЛОГІЯ...97 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ...102 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ...103
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Pastukhov. "World development of wind power plants as an example of cosmopolitan patriotism." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31688.

Full text
Abstract:
It is known that the education of patriotism begins with understanding the values of the fatherland. Love and devotion to the Motherland formed with appreciation of beauty their homes, with a love of trees, flowers and peace of father's house. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31688
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Наумик, Святослав Олегович, and Svyatoslav Naumyk. "Smart технологія управління та контролю системами відновлювальної енергетики." Master's thesis, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі магістра проведено дослідження та аналіз сучасного стану технологій управління системами енергозабезпечення в автономному об’єкті, досліджено системи низьковольтного освітлення автономного об’єкту, змодельована система автоматизованого управління енергозабезпечення автономного об’єкту, зпроектовано модель оптимального управління температурним режимом автономного об’єкту та зпроектовано Smart модуль управління автоматизованими системами енергозабезпечення автономного об’єкту.
In the master's thesis the researches and analysis of the current state of technologies of management of power supply systems in an autonomous object are carried out, the systems of low-voltage illumination of an autonomous object are investigated, a system of automated control of energy supply of an autonomous object is modeled, the model of optimal control of the temperature regime of an autonomous object is designed and Smart module of control of automated systems of power supply of autonomous object is designed.
ВСТУП 8 АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ ТЕХНОЛОГІЙ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМАМИ ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АВТОНОМНОГО ОБ’ЄКТУ 11 1.1. Smart технологія – концепція інноваційного розвитку енергетики 13 1.2. “Розумний” дім тенденції розвитку19 1.3. Висновки до розділу 1 20 МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМ АВТОМАТИЗАЦІЇ ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕ-ЧЕННЯ АВТОНОМНОГО ОБ’ЄКТУ 21 2.1. Теорія використання організації систем автономного об’єкту 21 2.2. Моделювання системи енергозабезпечення автономного об’єкту декількома джерелами генерації енергії 33 2.3. Дослідження системи низьковольтного освітлення автономного об’єкту з використанням сонячної панелі 43 2.4. Оптимізація процесу автоматизованого управління та контролю температурою в автономному об’єкті 48 2.5. Висновки 57 S MART ЦЕНТР УПРАВЛІННЯ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АВТОНОМНОГО ОБ’ЄКТУ 58 3.1. Низьковольтна система освітлення 58 3.2. Метод комплексного управління системи енергозабезпечення з використанням Smart контролю управління 60 3.3. Управління контролером системи енергозабезпечення з елементами Smart 71 3.4. Проектування моделі оптимального управління нормативної температурою 74 3.5. Висновки до розділу 3 80 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА 82 4.1. Програмне середовище математичного моделювання MATLAB .82 7 4.2. Середовище Simulink 86 4.3. Висновки до розділу 4 91 ОБҐРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ 92 5.1. Розрахунок норм часу на виконання науково–дослідної роботи 92 5.2. Розрахунок витрат на проведення НДР 5.3. Розрахунок ціни НДР і економічна ефективність від використання програмної системи 98 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 101 6.1. Охорона праці 105 ЕКОЛОГІЯ 108 7.1. Відновлювальна енергетика 108 7.2. Сонячна енергетика 109 ВИСНОВКИ 112 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 114 ДОДАТКИ 125
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography