Academic literature on the topic 'Енергетика відновлювальна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Енергетика відновлювальна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Енергетика відновлювальна"

1

Бортнюк, Т. "Відновлювальна енергетика України." Економічний аналіз, Вип. 12, ч. 1 (2013): 51–54.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Rudyk, Natalia, Anastasiia Rudyk, and Nazar Moklitsa. "ВИКОРИСТАННЯ МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ В УКРАЇНІ." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 2, no. 18 (June 4, 2019): 108–14. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2019-02-108-114.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто тенденції розвитку світового енергетичного ринку та ролі енергетики з відновлювальних джерел енергії. Вивчено діапазон застосування, історію та ефективність використання фінансових інструментів розвитку відновлювальної енергетики у країнах ЄС та інших країнах із значної часткою енергії, яка виробляється з відновлювальних джерел. Проаналізовано застосування інструментів стимулювання відновлювальної енергетики в Україні. Розглянуто переваги застосування «зелених аукціонів», як перспективного інструменту регулювання. Запропоновано удосконалення державної політики розвитку енергетики з відновлювальних джерел з урахуванням світового досвіду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ніколаєва, М. В., and Є. В. Дергачов. "Особливості та способи захисту інтересів інвестора в зелену енергетику в разі відмови держави від наданих гарантій." Актуальні проблеми держави і права, no. 90 (August 9, 2021): 126–31. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i90.3216.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено актуальній темі в усьому світі – відновлювальні джерела енергії, способи та особливості захисту інвесторів у зелену енергетику. Оскільки вже на 2019 рік у зелену енергетику України було вкладено $ 10 млрд, а держава накопичує борг та не надає гарантованих благ інвесторам, то у статті ми розглянули основні тенденції та способи захисту інвесторів в зелену енергетику, що є нині в Україні. Більшість інвестованих коштів було вкладено іноземними інвесторами, а не повернення обіцяних Україною благ іноземним інвесторам може спричинити міжнародні міжусобиці. Також Україна потерпає від економічної стагнації через коронавірус, тому зелена енергетика – це, без сумніву, найліпший вихід із ситуації для залучення іноземних інвесторів. Проте недотримання міжнародного договору може призвести до більшої кризи, аніж зараз, з якої українській економіці буде дуже важко виходити. Порушення міжнародної угоди може привести до небажання інших країн співпрацювати з Україною в будь-якій сфері надалі. У статті було зазначено та проаналізовано зміни, які відбувалися в законодавстві протягом 2020 року (нововведення у закон про «зелений» тариф, підписання меморандуму). Наведено перелік умов, за якими «Гарантований покупець» мав зобов’язання у наданні благ інвесторам відновлювальної зеленої енергетики. Наведено причини, за яких «Гарантований покупець» не виконує своїх зобов’язань, і зазначено статистичні дані щодо боргу держави перед інвесторами на момент травня 2021 року. Також було розглянуто питання, щодо іноземних інвесторів у зелену енергетику України. Проаналізовано їхню позицію та визначено можливі проблеми з країнами, що інвестували. Необхідне вдосконалення законодавства в цій галузі енергетичних кооперативів в Україні. Окрім економічного законодавства, мусить бути вдосконалено муніципальне законодавство, оскільки територіальні громади та місцеві органи влади відіграють важливу роль у активації створення енергетичних кооперативів. Енергетичні кооперативи дають можливість громадам задовольняти свої енергетичні потреби, використовувати місцеві види палива, ставати енергетично незалежними та бути активними членами енергетичного ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Петрович, Василь, and Людмила Онопрієнко. "Організаційно-педагогічні умови формування професійних компетентностей кваліфікованих робітників сфери обслуговування відновлюваних енергетичних систем." Нові технології навчання, no. 95 (December 15, 2021): 175–85. http://dx.doi.org/10.52256/2710-3560.95.2021.20.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано теоретичні підходи до визначення організаційно-педагогічних умов формування професійних компетентностей робітників для сфери обслуговування систем відновлювальної енергетики. Розглянуті науково-педагогічні джерела щодо підготовки кваліфікованих робітників в системі професійної (професійно-технічної) освіти, компетентнісно орієнтованих технологій професійного навчання. Досліджено польський досвід щодо здійснення професійного навчання за окремими модулями відновлювальних джерел енергії.Новизною цієї статті є детальний аналіз результатів проведеного всеукраїнського експерименту на тему «Професійна підготовка кваліфікованих робітників для сфери обслуговування відновлювальних систем сонячної і теплової енергетики», що проходив на базі Державного навчального закладу «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою». В рамках проведеного експерименту був розроблений проєкт кваліфікаційної характеристики з професії та проєкт стандарту професійної (професійно-технічної) освіти за професією «Майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики» за модульно-компетентнісним підходом. Заклад був забезпечений інструментом, наочно-демонстраційними матеріалами та навчально-методичним комп-лексом.Автор статті наголошує на актуальності підготовки фахівців для роботи із засобами та обладнанням відновлювальної енергетики. Визначені організаційно-педагогічні умови які забезпечують формування професійних компетентностей робітників для сфери обслуговування відновлювальних систем сонячної та теплової енергетики.Стаття буде цікава для науковців, які займаються питаннями формування професійних компетентностей майбутніх робітників, нових методів навчання та досліджують тенденції розвитку сучасної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ostudimov , B. А. "Ключові проблеми забезпечення енергетичної безпеки." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 4 (July 21, 2021): 64–70. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2021.04.07.

Full text
Abstract:
Метою статті є здійснення комплексного аналізу забезпечення енергетичної безпеки в Україні з метою виокремлення існуючих проблем, а також визначення напрямів і шляхів їх вирішення. Наукова новизна. Питання енергетичної безпеки є багатогранними, що зумовлює міжгалузевий і міждисциплінарний підходи до її вивчення. Загалом енергетична безпека трактується як стан захищеності носіїв енергетичних інтересів, насамперед людини, регіону, держави, від загроз дефіциту в забезпеченні їх потреб в енергії за допомогою гарантованого доступу до безпечних для життя і здоров’я людини та нації, навколишнього середовища енергетичних послуг високої якості за доступними цінами на умовах безперервності, надійності, диверсифікованості джерел енергопостачання, ефективності та раціональності, використання відновлюваних джерел енергії та рівного доступу. За результатами дослідження відзначено ряд ключових проблем на шляху забезпечення енергетичної безпеки в Україні: реалізація державної енергетичної політики в Україні, прогалини та суперечності її правового регулювання, недосконалість інституційного механізму, корупційні ризики й загрози, енергетична бідність і т.д. Висновки. З-поміж актуальних першочергових завдань на шляху вирішення існуючих проблем є ширше використання відновлюваних джерел енергії, зміцнення кібернетичної безпеки в енергетиці, а також сприяння інтеграції енергетичних ринків України до відповідних ринків ЄС, розбудова європейської моделі енергетичної безпеки в Україні. Окрім того, необхідними є якісні, надійні та доступні за ціною енергетичні послуги для всього населення, відповідні дієві гарантії їх забезпечення. Отже, закономірною є потреба удосконалення нормативно-правової та інституційної основ енергетичної безпеки України, вивчення зарубіжного досвіду її регламентації, енергозбереження, перспектив відновлювальної енергетики, інтелектуальної енергетичної системи України, забезпечення екологічної рі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Колісник, Р. Б. "Визначення теоретичної сутності поняття "регіональна енергетична система" в контексті розвитку відновлювальної енергетики." Науковий вісник НЛТУ України, Вип. 23.8 (2013): 223–28.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Никируй Л.І., Замуруєва О.В., Урбан О.А., and Федосов С.А. "ВПЛИВ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НА РОЗВИТОК ВІДНОВЛЮВАЛЬНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ." Перспективні технології та прилади, no. 16 (August 31, 2020): 82–91. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2020-16-11.

Full text
Abstract:
Сучасні дослідження в галузі відновлювальної енергетики визначають напрямки практичної реалізації різних джерел енергії. Можливість швидкого практичного застосування таких результатів має вирішальне значення для економічного зростання. У роботі аналізуються передові публікації як результати фундаментальних досліджень різних напрямків відновлювальної енергетики та визначаються ключові моменти, що вплинули на практичний розвиток кожної з цих галузей. Показано, як наукові дослідження в різних країнах після практичної реалізації впливають на їх економічний розвиток. Визначено ключових гравців світового ринку відновлювальної енергетики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ріба-Гринишин, Оксана. "СПЕЦИФІКА СТРУКТУРИ НІМЕЦЬКОЇ ГАЛУЗЕВОЇ ТЕРМІНОСИСТЕМИ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ." Молодий вчений, no. 4 (104) (April 30, 2022): 36–38. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2022-4-104-8.

Full text
Abstract:
Досліджено специфіку структури німецької галузевої терміносистеми відновлювальної енергетики. Охарактеризовано основні ознаки досліджуваного галузевого терміна та проаналізовано структурні особливості терміносистеми відновлювальної енергетики. Специфіку досліджуваної галузі науки і техніки визначають ознаки її термінології: значний об’єм сукупностей термінів, в основному складних іменників, перевага конкретних понять, наявність єдиної теорії (концепції), якій підпорядковується процес відбору лексичних одиниць. Компонентний аналіз термінологічних одиниць сприяв дослідженню структури термінології відновлювальної енергетики, головним критерієм-ознакою якої виступає точне позначення поняття терміна, яке зафіксоване у вигляді дефініції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Письменна, У. Є., Г. С. Трипольська, and І. М. Сотник. "УРАЗЛИВІСТЬ СЕКТОРУ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ ПІД ДІЄЮ ЗАГРОЗ ЕНЕРГОБЕЗПЕЦІ, ПОСИЛЕНИХ ПАНДЕМІЄЮ COVID-19." Підприємництво та інновації, no. 14 (October 30, 2020): 79–85. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/14.16.

Full text
Abstract:
У статті досліджений сучасний стан і передумови сталості розвитку сектору відновлювальної енергетики в Україні, проаналізовано уразливість сектору та слабкі сторони енергетичної політики у секторі, які підсилюють дію деструктивних факторів глобальних та локальних загроз енергетичній безпеці. Окреслено вплив загальноекономічного фактору пандемії COVID-19 на посилення загроз енергетичній безпеці в електроенергетиці, зокрема в секторі відновлювальної енергетики, що уповільнює її сталий розвиток, створює передумови до стагнації. Розвинуто науково-методологічні підходи до аналізу енергетичної безпеки у секторі з урахуванням впливу на сталість розвитку та використовуючи підхід щодо уразливості. Визначено роль і місце сектору відновлювальної енергетики у забезпеченні сталого розвитку економіки держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Рожко, А. "Міжнародне партнерство України у сфері відновлювальної енергетики." Наука молода. Економічні науки, вип. 19 (2013): 77–82.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Енергетика відновлювальна"

1

Рябенко, В. В., and В. В. Скідан. "Відновлювальна енергетика, як шлях до енергетичної незалежності України." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/16619.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Корява, Діана Сергіївна. "Основні тенденції на ринку альтернативної енергетики України." Thesis, Центр поліграфії «Компринт», 2020. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/43857.

Full text
Abstract:
В умовах глобальних трансформацій завдяки постійному прогресу в науці світ настільки швидко розвивається, та щодня розробляються нові тенденції та технології. Україна має значний потенціал відновлюваної енергії, який може бути використаний для покращення торгового балансу, створення робочих місць та стимулювання економічної активності в той час, коли країна стикається з важливими економічними викликами, такими як посилення залежності від імпорту енергоресурсів та нагальна потреба відновити старий запас енергетичного капіталу. Розгортання цього допоможе досягти існуючих цілей політики щодо зменшення залежності від імпортованого природного газу та сприятиме диверсифікації енергопостачання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сусліков, Станіслав Вячеславович. "Підвищення ефективності оцінки інноваційного потенціалу нетрадиційної відновлюваної енергетики, з точки зору інноваційної сприйнятливості." Thesis, Центр фінансово-економічних наукових досліджень, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42146.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Зябіна, Є. А. "Економічне обґрунтування напрямів формування відновлювальної енергетики економіки України." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/37002.

Full text
Abstract:
Концепція «зеленої економіки» не замінює концепцію сталого розвитку, проте наразі дедалі більшого поширення набуває визнання того, що досягнення сталості майже повністю залежить від ефективного управління економікою. Десятиліття створення нових багатств за рахунок нераціонального використання природних ресурсів, забруднення та знищення навколишнього природного середовища, неконтрольованого збільшення населення людство ані на крок не наблизилося до цілей розвитку тисячоліття. Одним з найреалістичніших і практичних способів досягнення поставленої мети є запровадження «зеленої економіки». Над економічним обґрунтуванням напрямів формування «зеленої» економіки України працювали такі вчені, як В. І. Вернадський, О. Ф. Балацький, Л. Г.Мельник, Т.П. Галушкіна, Хвесик М.А., Потапенко В.Г., та інші. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/37002
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Курбатова, Тетяна Олександрівна, Татьяна Александровна Курбатова, and Tetiana Oleksandrivna Kurbatova. "Наукові засади організаційно-економічного механізму управління розвитком відновлювальної енергетики." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46022.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена дослідженню теоретико-методичних засад формування організаційно-економічного механізму управління екологоорієнтованим розвитком відновлювальної енергетики. Розроблено науково-методичні підходи до формування організаційно-економічного механізму управління екологоорієнтованим розвитком відновлювальної енергетики на основі системи торгівлі «зеленими» сертифікатами, двостадійного ціноутворення на електроенергію у рамках системи торгівлі «зеленими» сертифікатами, визначення оптимального сценарію інвестування у розвиток відновлювальної енергетики. Для здійснення додаткового стимулюючого впливу на розвиток «зеленої» енергетики удосконалено науково-методичне забезпечення застосування «зелених» сертифікатів у низці економічних механізмів поза межами основної системи торгівлі ними. Удосконалено структурно-логічну схему інституційного механізму управління розвитком відновлювальної енергетики шляхом створення нових організаційних структур на базі Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, основними функціями яких є адміністрування системи торгівлі «зеленими» сертифікатами та фінансове забезпечення розвитку «зеленої» енергетики.
Диссертация посвящена исследованию теоретико-методических основ формирования организационно-экономического механизма управления экологоориентированным развитием возобновляемой энергетики. В диссертационной работе обоснована необходимость освоения отечественного потенциала возобновляемых источников энергии, которая рассмотрена в свете ключевых проблем мировой энергетики и энергетической отрасли Украины в частности. В процессе анализа обосновано, что на современном этапе развития технологий возобновляемой энергетики реализация эффективной государственной политики в области «зеленой» энергетики является залогом успешного развития данной отрасли. Доказано, что действующая на сегодня концепция государственного управления развитием возобновляемой энергетики в Украине требует качественных изменений, поскольку не может обеспечить масштабное развёртывание генерирующих мощностей «зеленой» энергетики. Для ускорения вовлечения возобновляемых источников энергии в энергетический баланс Украины разработан научно-методический подход к формированию организационно-экономического механизма управления экологоориентированным развитием возобновляемой энергетики на основе системы торговли «зелёными» сертификатами, предусматривающий внедрение обязательных квот на потребление «зеленой» электроэнергии. Сформулирована основная цель механизма, перечень его конкретных задач, определены функции, принципы, методы и инструменты управления развитием «зелёной» энергетики, эффективная реализация которых позволит достичь поставленных целей предложенного организационно-экономического механизма. Разработан научно-методический подход к двустадийному ценообразованию на электроэнергию в рамках системы торговли «зелёными» сертификатами. На первом его этапе осуществляется оценка стоимости электроэнергии из возобновляемых источников энергии на основе методики LCOE и затратного метода ценообразования с учетом привлекательного для инвесторов срока окупаемости инвестиционных проектов, на втором – установление цены на электроэнергию для конечных потребителей с учетом обязательной ежегодной квоты на потребление «зеленой» электроэнергии. С целью осуществления дополнительного стимулирующего влияния на развитие возобновляемой энергетики усовершенствованы теоретико-концептуальные основы ряда экономических инструментов, которые могут использоваться за пределами основной системы торговли «зелёными» сертификатами: системы торговли кредитными «зелёными» сертификатами, добровольной и международной системы торговли «зелёными» сертификатами; использования «зелёных» сертификатов в рамках механизма Киотского протокола – международной торговли квотами на выбросы парниковых газов. Обоснована необходимость совершенствования структурно-логической схемы институционального механизма управления развитием возобновляемой энергетики путем создания новых организационных структур: департамента и фонда развития возобновляемой энергетики, основными функциями которых является администрирование системы торговли «зелёными» сертификатами и финансовое обеспечение развития возобновляемой энергетики. Разработан научно-методический подход к определению оптимального сценария инвестирования в развитие возобновляемой энергетики, основанный на оценке объемов выбросов загрязняющих веществ в атмосферу в регионах и стоимости электроэнергии, сгенерированной на основе различных технологий возобновляемой энергетики. Результаты исследования показывают, что формирование системы взаимосвязанных и взаимосогласованных рычагов организационно-экономического воздействия, направленных на экологоориентированное развитие возобновляемой энергетики и основанных на выпуске и обращении «зелёных» сертификатов, способно обеспечить достижение целей государственной энергетической политики в сфере возобновляемой энергетики. Практическое значение полученных результатов диссертационной работы определяется тем, что сформулированные и содержательно обоснованные авторские положения и рекомендации могут использоваться с целью совершенствования норм действующего законодательства в сфере возобновляемой энергетики.
The thesis is devoted to the development of theoretical and methodical principles of forming organizational and economic mechanism of management for renewable energy development. The scientific and methodological approaches to formation of organizational and economic mechanism for ecological-oriented development of renewable energy based on tradable green certificates system, two-stage pricing for electricity under tradable green certificates system and the optimal scenario for investments to renewable energy were developed. In order to implement additional motivation effect on the green energy development there were improved scientific and methodical bases of using green certificates in a number of economic mechanisms outside the main tradable green certificates system. There was improved the structural and logic scheme of the institutional mechanism of managing the renewable energy development by creating new organizational structures in National Commission for State Regulation of Energy and Utilities. The main functions of this body are administration of the tradable green certificates system and financial support for renewable energy development.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сотник, Ірина Миколаївна, Ирина Николаевна Сотник, Iryna Mykolaivna Sotnyk, Микола Іванович Сотник, Николай Иванович Сотник, Mykola Ivanovych Sotnyk, and Є. О. Кріпак. "Проблеми інвестування у розвиток відновлювальної енергетики у домогосподарствах України." Thesis, ФОП Пусан А.Ф, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70760.

Full text
Abstract:
На прикладі типового українського домогосподарства розглянуто можливості залучення кредитних ресурсів для інвестування у будівництво дахової сонячної електростанції. Обґрунтовано, що за існуючих умов кредитування окупність проектів не забезпечується, що вимагає державної інвестиційної підтримки розбудови відновлювальної енергетики в секторі домогосподарств.
На примере типичного украинского домохозяйства рассмотрены возможности привлечения кредитных ресурсов для инвестирования в строительство крышной солнечной электростанции. Обосновано, что при существующих условиях кредитования окупаемость проектов не обеспечивается, что требует государственной инвестиционной поддержки развития возобновляемой энергетики в секторе домохозяйств.
At the example of a typical Ukrainian household the authors have considered the possibilities of attracting credit resources for investing in the construction of a roof solar power plant. It is substantiated that under the existing loan conditions, the projects’ payback is not ensured, which requires additional state investment support for the development of renewable energy in the household sector.
Публікація містить результати досліджень, проведених у рамках науково-дослідної роботи Міністерства освіти і науки України «Організаційно-економічні механізми стимулювання розвитку відновлювальної енергетики України» (№ 0117U002254).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Vashchenko, Alla, and Алла Ващенко. "The impact of COVID-19 pandemic on the renewable energy sector in Ukraine." Thesis, National aviation university, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50589.

Full text
Abstract:
1. IEA. Global Energy Review 2020. The impacts of the Covid-19 crisis on global energy demand and CO2 emisions- [Electronic resource] – Access: https://www.iea.org/reports/global-energy-review-2020. 2. Impact of Covid-19 on the Ukrainian energy sector - [Electronic resource] – Access: https://www.pv-magazine.com/2020/04/28/impact-of-covid-19-on-the-ukranian-energy-sector/. 3. OECD Report. The Covid-19 crisis in Ukraine sector - [Electronic resource] – Access:https://www.oecd.org/eurasia/competitiveness-programme/eastern-partners/COVID-19-CRISIS-IN-UKRAINE.pdf. 4. Energy Strategy of Ukraine for the period up to 2035, approved by the Order of the Cabinet of Ministers of Ukraine dated August 18, 2017 №605-r.
Over the past year, the COVID-19 pandemic has a groundbreaking impact on almost all areas of human activity. The energy sector is no exception. Due to the estimations, the global electricity demand shortened up to 10% in some regions in 2020. The adverse effect of the pandemic on the energy industry this year is seven times larger than in 2008 during the global financial crisis. Despite that, the renewable energy sector has grown by 2% worldwide and this tendency remains stable
За останній рік пандемія COVID-19 має новаторський вплив майже на всі сфери людської діяльності. Енергетичний сектор не є винятком. Згідно з оцінками, глобальний попит на електроенергію в деяких регіонах скоротився до 10% у 2020 році. Негативний вплив пандемії на енергетичну галузь цього року в сім разів більший, ніж у 2008 році під час світової фінансової кризи. Незважаючи на це, сектор відновлюваної енергетики зріс на 2% у всьому світі, і ця тенденція залишається стабільною
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гололобова, Олеся Миколаївна. "Особливості інноваційних процесів в промисловості України." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43690.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дюжев, Віктор Геннадійович. "Теоретико-методичні засади підвищення інноваційної сприйнятливості підприємств до технологій нетрадиційної відновлювальної енергетики." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22745.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. У дисертаційній роботі запропоновано теоретико-методологічне узагальнення і нове вирішення науково-прикладної проблеми формування організаційно-економічних умов підвищення інноваційної сприйнятливості підприємств до технологій нетрадиційної відновлюваної енергетики. Розроблено комплекс понять інноваційної сприйнятливості, в тому числі "первинна інноваційна сприйнятливість", "вторинна інноваційна сприйнятливість", "корпоративна інноваційна сприйнятливість", "багаторівнева інноваційна сприйнятливість". Сформовано цільовий інноваційно-сприйнятливий підхід. Розроблено та запропоновано методичний підхід до комплексної оцінки соціально-економічної та еколого-техногенної ефективності технологій НВЕ. Запропоновано механізм підвищення ІС підприємства на основі активізації інноваційних блоків СУП і впровадження міжблокової підсистеми інноваційної сприйнятливості, запропоновано методичний підхід щодо формування гнучкої інноваційно-сприйнятливої структури підприємств як внутрішнього чинника підвищення його інноваційної сприйнятливості до технологій НВЕ. Розроблено комплексну параметрично-індексну багаторівневу модель опису процесу усвідомлення, оцінки та реалізації інноваційного потенціалу НВЕ в умовах як зовнішніх, так і внутрішніх факторів його реалізації.
Theses for the degree of doctor of economic sciences, specialty 08.00.04 - economy and the company's board (by economic activity). National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkov, 2016. In this paper, the complex concepts of innovation receptivity, including "innovative primary susceptibility", "secondary innovation susceptibility", "innovative multi susceptibility." Formed target innovation-sensitive approach as the institutional concept. Developed the technique and comprehensive assessment of socio-economic and ecological technological efficiency technologies NVE. The mechanism increase enterprise IP-based EMS units enhance innovation and introduction of innovative subsystem mizhblokovoyi susceptibility proposed methodical approach to innovation and a flexible structure susceptible domestic enterprises as a factor increasing its susceptibility to innovative technologies NVE. Presented a comprehensive multi-index parametric model describing the process of awareness, evaluation and implementation of innovative potential NVE in terms of both external and internal factors of its implementation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дюжев, Віктор Геннадійович. "Теоретико-методичні засади підвищення інноваційної сприйнятливості підприємств до технологій нетрадиційної відновлювальної енергетики." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22746.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. У дисертаційній роботі запропоновано теоретико-методологічне узагальнення і нове вирішення науково-прикладної проблеми формування організаційно-економічних умов підвищення інноваційної сприйнятливості підприємств до технологій нетрадиційної відновлюваної енергетики. Розроблено комплекс понять інноваційної сприйнятливості, в тому числі "первинна інноваційна сприйнятливість", "вторинна інноваційна сприйнятливість", "корпоративна інноваційна сприйнятливість", "багаторівнева інноваційна сприйнятливість". Сформовано цільовий інноваційно-сприйнятливий підхід. Розроблено та запропоновано методичний підхід до комплексної оцінки соціально-економічної та еколого-техногенної ефективності технологій НВЕ. Запропоновано механізм підвищення ІС підприємства на основі активізації інноваційних блоків СУП і впровадження міжблокової підсистеми інноваційної сприйнятливості, запропоновано методичний підхід щодо формування гнучкої інноваційно-сприйнятливої структури підприємств як внутрішнього чинника підвищення його інноваційної сприйнятливості до технологій НВЕ. Розроблено комплексну параметрично-індексну багаторівневу модель опису процесу усвідомлення, оцінки та реалізації інноваційного потенціалу НВЕ в умовах як зовнішніх, так і внутрішніх факторів його реалізації.
Theses for the degree of doctor of economic sciences, specialty 08.00.04 - economy and the company's board (by economic activity). National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkov, 2016. In this paper, the complex concepts of innovation receptivity, including "innovative primary susceptibility", "secondary innovation susceptibility", "innovative multi susceptibility." Formed target innovation-sensitive approach as the institutional concept. Developed the technique and comprehensive assessment of socio-economic and ecological technological efficiency technologies NVE. The mechanism increase enterprise IP-based EMS units enhance innovation and introduction of innovative subsystem mizhblokovoyi susceptibility proposed methodical approach to innovation and a flexible structure susceptible domestic enterprises as a factor increasing its susceptibility to innovative technologies NVE. Presented a comprehensive multi-index parametric model describing the process of awareness, evaluation and implementation of innovative potential NVE in terms of both external and internal factors of its implementation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Енергетика відновлювальна"

1

Соціально-економічні та енергетичні проблеми розвитку країн. OKTAN PRINT s.r.o., 2022. http://dx.doi.org/10.46489/xmnpk-22.

Full text
Abstract:
У збірнику представлено тези наукових докладів Х Міжнародної науково-практичної конференції «Соціально-економічні та енергетичні проблеми розвитку країн»: Матеріали Х Міжнародної науково-практичної конференції (м. Дніпро, 29-30 березня 2022р.). На конференції розглянуті проблеми ефективного управління економічними системами, запровадження нових бізнес-стратегій та роль інформаційних технологій у сфері економіки. Особиста увага приділена аспектам альтернативної енергетики в Україні та підвищенню ефективності відновлювальних джерел енергії. Проаналізовано вплив пандемії COVID-19 на економіку України. Матеріал супроводжується необхідними статистичними аналітичними даними, ілюстраціями. Даний збірник доповідей має науково-практичне значення й розраховано на магістрів, аспірантів економічних, технічних спеціальностей, викладачів, наукових працівників та менеджерів, які займаються дослідженнями проблем розвитку статистики, обліку, оподатування та аудиту в умовах глобалізації й енергозбереження в Україні та світі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Енергетика відновлювальна"

1

Коперльос, Богдан. "ВІДНОВЛЮВАЛЬНА ЕНЕРГЕТИКА В УМОВАХ ЗАКАРПАТТЯ." In IMPATTO DELL'INNOVAZIONE SULLA SCIENZA: ASPETTI FONDAMENTALI E APPLICATI. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/26.06.2020.v1.19.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бурдига, Д. М., and М. М. Миколайчук. "РОЗВИТОК ВІДНОВЛЮВАЛЬНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ ЯК СКЛАДОВОЇ ІННОВАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ." In Economic security: state, cluster, enterprise. Publishing House “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-018-6-5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography