Academic literature on the topic 'Електричний апарат'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Електричний апарат.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Електричний апарат"

1

Kononov, B., Yu Musairova, and A. Matviienko. "ВИКОРИСТАННЯ ЧАСОВИХ БУЛЕВИХ ФУНКЦІЙ ДЛЯ ПОБУДОВИ УДОСКОНАЛЕНИХ ПРИСТРОЇВ РЕЛЕЙНОГО ЗАХИСТУ, АВТОМАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ І ДІАГНОСТИКИ ОБЛАДНАННЯ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 53 (February 5, 2019): 65–69. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.1.065.

Full text
Abstract:
Пропонується при створенні нових та модернізації існуючих систем електропостачання комплексів озброєння і військової техніки розробляти пристрої релейного захисту, автоматики та технічної діагностики основного обладнання цих систем використовувати безконтактні електричні апарати, проектування та розробка яких здійснюється з використанням математичного апарата алгебри логіки, в якому пропонується брати за основу часові бульові функції. Дається визначення часових бульових функцій та часових операторів. Наводяться основні часові бульові функції і приклади реалізації часових бульових функцій і операторів затримки. Розглядається приклад розробки логічної частини релейного захисту системи гарантованого живлення, в якій накопичувачем енергії є інерційний маховик, а перетворювачем енергії є синхронна електрична машина, яка в залежності від стану зовнішнього вводу працює в режимі синхронного електричного двигуна, або в режимі синхронного генератора. Наводиться схема логічної частини пристрою релейного захисту цієї системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Gryb, Oleh, Ihor Karpaliuk, Serhiy Shvets, and Artur Zaporozhets. "Розпізнавання наявності коронного розряду акустичним комплексом встановленим на безпілотному літальному апараті." Proceedings of the National Aviation University 85, no. 4 (December 22, 2020): 46–53. http://dx.doi.org/10.18372/2306-1472.85.15138.

Full text
Abstract:
Енергетичний комплекс України досі залишається досить потужним комплексом серед країн Єврозони. Українські електричні мережі, що входять до енергетичного комплексу мають значне розгалуження. Протяжність ліній електропередач високої і надвисокої напруги (750, 330, 220, 110 кВ) налічують тисячі кілометрів. Зношеність обладнання в системі електропостачання Україні позначається на надійності електропостачання і на якісних показниках. В таких умовах підтримання робочого стану обладнання забезпечується поточним обслуговуванням. Значна увага приділяється своєчасному виявленню пошкодження, точному визначенні місця аварії і її характеру. Висока напруга в мережі призводить до появи такого побічного фактору, як коронний розряд, який не тільки споживає значні обсяги електричної енергії, але й спотворює її. Поява коронного розряду може бути ознакою електричної несправності системи передачі струму. Тому авторами було обрано напрям по розробці гальванічно-незалежних систем діагностики стану енергетичного обладнання через діагностику наявності коронного розряду. Для визначення наявності коронного розряду необхідно використання або значної кількості систем діагностики, або розташування таких систем на пересувних платформах. Пропонується використовувати безпілотні літальні апарати в якості платформи. Запропоновані авторами методи акустичного контролю можуть бути заблоковані власними шумами літальних апаратів. Тому було проведено акустичний аналіз різних режимів роботи літальних апаратів і їх порівняння із акустичним спектром коронного розряду. Отримані результати дозволили візуалізувати можливість використання акустичних систем на борту безпілотних літальних апаратів для проведення діагностики коронного розряду за акустичними параметрами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Voytenko, Volodymyr, and Roman Yershov. "МОДЕЛІ ЕЛЕМЕНТІВ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОПРИВОДІВ КВАДРОКОПТЕРІВ ТА АВТОНОМНИХ РОБОТІВ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(17) (2019): 175–87. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-3(17)-175-187.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Мінімізація енергоспоживання електроприводами безпілотного літального апарату (БПЛА) або робота дозволяє підвищити ступінь автономності (дальність, швидкість, або час дії). Постановка проблеми. У середовищі для багатодоменного моделювання на рівні структурних схем Simulink®, яке інтегроване з MATLAB®, представлено декілька моделей електричних двигунів, автономних джерел живлення, а також елементів систем керування. Адекватний підбір блоків, які б дозволили успішно відтворити прототип реальної фізичної системи керування, потребує окремого вирішення. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Більшість публікацій із моделювання в цій предметній галузі сфокусовано або на докладному описі роботи з MATLAB® та Simulink®, або на моделюванні динаміки автономних апаратів та керуванні ними для забезпечення позиціонування у просторі. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Питання оптимізації енергоспоживання автономного об’єкта з кількома електроприводами залишається поза увагою. Постановка завдання. Дослідження зосереджено на аналізі наявних Simulink-моделей електродвигунів, елементів живлення та керування, які можна було б використати для подальшої розробки системи керування БПЛА або робота з автономним живленням. Виклад основного матеріалу. Розглянуті особливості моделювання автономних апаратів, визначена динаміка окремого двигуна, сформульовано вимоги щодо точності стабілізації швидкості обертання ротора, проаналізовані блоки Simulink для автономних апаратів, на основі яких запропонована комплексна модель електропривода для автономного апарата. Висновки відповідно до статті. Моделювання систем електроприводів автономних апаратів корисно як на початковій стадії проектування, так і за наявності фізичного макета, оскільки суттєво скорочує час та матеріальні ресурси, потрібні для розробки енергозаощадливої системи керування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сілков, Валерій Іванович. "Літаюча модель замість аеродинамічної труби." Озброєння та військова техніка 28, no. 4 (February 16, 2022): 66–74. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2020.4(28).66-74.

Full text
Abstract:
У статті викладається методика використання літаючої моделі з електричним двигуном для визначення аеродинамічних характеристик літальних апаратів з винтомоторною силовою установкою. У цю категорію входить досить великий нині клас безпілотної техніки. Показано переваги такого способу отримання аеродинамічних характеристик. Головна з них та, що експеримент проводився в умовах, які близькі до умов реальної експлуатації натурного аналога моделі. Крім того, цей спосіб є дешевший ніж трубний експеримент й доступний не тільки для професійних конструкторів, а й для численних аматорів. До переваг слід віднести також і те, що в якості експериментальної моделі може бути використаний сам натурний літальний апарат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рижков, Вадим Генієвич, Карина Володимирівна Бєлоконь, and Євгенія Анатоліївна Манідіна. "ЗАСТОСУВАННЯ ДЕРЕВА ВІДМОВ ДЛЯ АНАЛІЗУ ЕЛЕКТРОТРАВМАТИЗМУ У МЕТАЛУРГІЇ І ВИБОРУ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ." Scientific Journal "Metallurgy", no. 2 (February 22, 2022): 124–32. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2021-2-15.

Full text
Abstract:
Електротравми на виробництві відрізняються високою летальністю, що потребує ретельного виконання правил і норм електробезпеки, застосування захисних засобів. Будь-яке металургійне підприємство має розгалужені електричні мережі та значну кількість електроспоживачів. Окрім того сюди додаються несприятливі умови праці і наявність факторів підвищеної та особливої небезпеки ураження струмом. Все перелічене пред’являє підвищені вимоги до електробезпеки. Велике значення для профілактики електротравматизму має вивчення статистичних даних, виявлення безпосередніх причин ураження струмом і низки подій, що найчастіше ведуть до нещасного випадку. Одним з методів оцінювання ризику є метод побудови дерева відмов. Дерево відмов являє собою графічну модель різних паралельних і послідовних сполучень відмов, що призводять до реалізації заздалегідь визначеної небажаної події. Відмовами – базисними подіями можуть бути події, пов’язані з виходом з ладу елементів системи, помилками персоналу, неготовністю обладнання. Було побудовано дерево відмов, де верхньою, небажаною подією є поразка людини електричним струмом на виробництві протягом року. За базисні події були прийняті різні неполадки обладнання, відсутність або несправність засобів захисту, порушення правил безпеки персоналом тощо. На основі побудованого дерева відмов виконано розрахунок ймовірності ураження струмом, визначені найнебезпечніші низки подій, що ведуть до нещасного випадку. Аналіз результатів розрахунків показав, що для зниження небезпеки поразки струмом потрібно, в першу чергу, унеможливити помилкове подання напруги, або звести цю можливість до мінімуму. Як технічний захід слід запропонувати блокування апаратів вмикання струму під час виконання ремонтних робіт. Важливо забезпечити надійність спрацьовування захисного заземлення чи занулення. Практика показує, що надійність захисту від ураження струмом значно підвищується, якщо паралельно до заземлення (занулення) підключають устрій захисного відключення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шиндак, Любовь, Николай Мыхайлив, Михаил Федорив, and Иван Галущак. "ПОВЫШЕНИЕ ЭКОЛОГИЧЕСКОЙ БЕЗОПАСНОСТИ ТЕПЛОВЫХ ЭЛЕКТРИЧЕСКИХ СТАНЦИЙ ПУТЕМ ВНЕДРЕНИЯ ВЫСОКОЭФФЕКТИВНЫХ ЭЛЕКТРИН ФИЛЬТРОВ." Modern engineering and innovative technologies, no. 10-01 (December 31, 2018): 80–86. http://dx.doi.org/10.30890/2567-5273.2019-10-01-021.

Full text
Abstract:
Електричні фільтри мають один з найдосконаліших видів очищен¬ня газів від завислих частинок пилу і туману. Найбільше поширення в промисловості знайшли сухі електрофільтри. У цих апаратах очищення пилогазового потоку від пилу здійснюється за тієї неодмінно
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сухаревський, О. І., Г. С. Залевський, В. О. Василець, Ю. О. Галкін, С. А. Горєлишев, and К. В. Садовий. "Характеристики вторинного випромінювання тактичного безпілотного літального апарату у метровому, дециметровому і сантиметровому діапазонах хвиль." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 4(45) (November 25, 2021): 82–92. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2021.45.10.

Full text
Abstract:
Розглядаються результати комп’ютерного моделювання характеристик вторинного випромінювання (ХВВ) моделі тактичного безпілотного літального апарату (БпЛА) у метровому, дециметровому та сантиметровому діапазонах хвиль. Аналізуються конструктивні особливості тактичного БпЛА як вторинного випромінювача у різних діапазонах хвиль. Описано цифрові моделі поверхонь елементів конструкції тактичного БпЛА. У залежності від електричних розмірів елементів конструкції БпЛА для моделювання використовувались різні електродинамічні методи. Наводиться їх стислий опис. Демонструються діаграми зворотного вторинного випромінювання (ДЗВВ) БпЛА та окремих металевих і діелектричних елементів його конструкції у трьох діапазонах хвиль, на двох ортогональних поляризаціях. Аналізується вклад елементів конструкції у сумарний розсіяний сигнал. Проводиться порівняння медіанних значень ефективної поверхні розсіювання (ЕПР) у азимутальних секторах для моделі тактичного БпЛА, крилатої ракети та винищувача у метровому, дециметровому та сантиметровому діапазонах хвиль. Наведені дані дозволяють оцінити можливості радіолокаційних станцій (РЛС) різних частотних діапазонів щодо виявлення і супроводження тактичних БпЛА.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Prolom, N. V. "Хірургічна корекція структурно-функціональних порушень печінки у хворих на хронічний калькульозний холецистит та її віддалені результати." GASTROENTEROLOGY, no. 3.49 (May 1, 2013): 77–81. http://dx.doi.org/10.22141/2308-2097.3.49.2013.86288.

Full text
Abstract:
Під час оперативного втручання з приводу хронічного калькульозного холециститу 52 хворим після морфологічного підтвердження стеатозу печінки виконана хірургічна корекція структурно-функціональних змін печінки точковим електродом апарату хірургічної діатермії в шаховому порядку по передній поверхні правої і лівої частки печінки в кожній зоні із зниженим електричним потенціалом. У післяопераційному періоді хворим проводили комплекс реабілітаційних заходів.Віддалені результати показують, що застосування медикаментозної та хірургічної корекції структурно-функціональних порушень печінки під час холецистектомії забезпечує покращання стану печінки, що проявляється зниженням на 76,9 % її морфологічних змін та функціонального стану.Підсумком роботи стала розробка шляхів поліпшення результатів хірургічного лікування хворих на холецистит, що дозволило зменшити частоту післяопераційних ускладнень і поліпшити якість життя у 92,3 % пацієнтів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дешко, Л. "Окремі аспекти реалізації державної політики у сфері електроенергетики." Юридичний вісник, no. 2 (August 25, 2020): 58–63. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i2.1704.

Full text
Abstract:
У статті детально проаналізовано довідкову, наукову та навчальну літературу та норми чинного законодавства з метою визначення сутності та змісту державної політики у сфері електроенергетики. У результаті дослідження встановлено, що нині в науковій літературі та чинному законодавстві відсутній єдиний підхід до визначення даного поняття. Автором наголошено, що однозначність понятійного апарату впливає на ефективність правозастосовної практики органів публічної адміністрації. Зазначено, що нині для сучасної державної політики у сфері електроенергетики необхідними є розроблення та прийняття «діючого» стратегічного плану розвитку національної електроенергетики, що має містити конкретні дієві для нашої країни шляхи та механізми проведення реформ, у тому числі у сфері електроенергетики. Проте для реальної активізації дій лише прийняття зазначеної програми є недостатнім, оскільки діяльність органів публічної адміністрації повинна бути спрямована: по-перше, на створення нормативно-правової бази для заохочення вкладення довгострокових фінансових інвестицій; по-друге, на вдосконалення адміністративних процедур в електроенергетиці; по-третє, на формування системи стимулів інвестиційної діяльності в електроенергетиці. Обґрунтовано, що державна політика у сфері електроенергетики - це система нормативно закріплених заходів, що визначають зміст діяльності органів публічної адміністрації щодо ефективної реалізації відносин із приводу виробництва, передачі, розподілу, купівлі-продажу, постачання електричної енергії, забезпечення надійного, безпечного постачання електричної енергії, забезпечення ефективного функціонування ліквідного ринку електричної енергії, а також створення сприятливих умов для залучення інвестицій із метою забезпечення сталого розвитку електроенергетичної галузі. Окрему увагу приділено характеристиці складнощів під час реалізації державної політики у сфері електроенергетики, зокрема організаційним, структур-но-інституційним, технологічним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

RADKO, I. P., V. A. NALIVAYKO, and O. V. OKUSHKO. "Investigation of the peculiarities of the conditions of electrical appliances in agricultural production." Energy and automation 2018, no. 2 (July 3, 2018): 168–78. http://dx.doi.org/10.31548/energiya2018.02.168.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Електричний апарат"

1

Рубан, М. В. "Вдосконалення щітково-колекторного апарата двигунів постійного струму засобом зміни структури щіток." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29234.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гречко, Олександр Михайлович, and Г. О. Мандретов. "Аналітичний огляд і конструктивні особливості актуаторів для швидкодіючих вимикачів постійного струму для мереж середньої напруги 1-4 КВ." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47581.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сиріцо, Дмитро Михайлович. "Комплекс безпровідного електричного заряджання для безпілотних повітряних суден, що працюють від електричних акумуляторів." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/41831.

Full text
Abstract:
Робота публікується згідно наказу ректора від 21.01.2020 р. №008/од "Про перевірку кваліфікаційних робіт на академічний плагіат 2019-2020р.р. навчальному році" . Керівник проекту: док. техн. наук, проф. Ларін Віталій Юрійович
Людину завжди вабило все незвідане і невідкрите, саме тому ми підкорили континенти, зірки, і планети. З моменту зародження людського життя на Землі, ми тісно пов'язані з різними фізичними силами і явищами в нашій всесвіту. Це не дивно, адже ми живемо в тривимірному просторі, принаймні зараз ми так вважаємо, а тому на нас впливає величезна кількість фізичних сил і явищ. Одним з ключових чинників впливають на людину є електромагнітне випромінювання. Неможливо заперечувати вплив електромагнітного випромінювання на людину. Здавалося б, ми не можемо його відчути, побачити або почути його. Але життя сучасної людини буквально просякнута електромагнітним випромінюванням різної потужності і інтенсивності. Ми слухаємо радіо, листуємося з допомогою смартфонів з друзями, дивимося улюблені фільми по телевізору, читаємо новини в інтернеті на ноутбуці або ж просто лежимо на пляжі гріючись в сонячних променях. У всіх цих випадках ми схильні електромагнітного випромінювання. Важко недооцінити роль електромагнітного випромінювання в нашому житті адже спектр застосування цього випромінювання неймовірно великий. Одним з ключових властивостей електромагнітної хвилі є передача інформації на великі відстані. Саме тому електромагнітні хвилі активно застосовуються в авіації для передачі інформації на великі відстані. З початку 21 століття людство робить свої ставки на штучний інтелект, розумні пристрої, автопілот і інші речі, щоб мінімізувати вплив людини на функціонування певних механізмів. Сфера авіації не стала винятком із правил і так само впроваджує штучний інтелект і автопілотування. Яскравим підтвердженням моїх слів є розвиток безпілотної авіації. Безпілотні літальні апарати надійніші, спритніші, міцніші і дешевше своїх побратимів - літальних апаратів пілотованих людиною. Одним з суттєвих питань для БПЛА залишається тривалість автономної роботи, що значно обмежує можливість його функціонування. З огляду на тенденцію розвитку на планеті альтернативних джерел енергії більшість БПЛА працюють на електроенергії, що надходить від батареї апарату. Тому ключовою проблемою для літальних апаратів, які працюють від акумулятора єїх ємність. Чим більше ємність, тим менше БПЛА необхідно витрачати часу на шлях до бази і підзарядку. Мета моєї дипломної роботи - опис пристрою, що дозволяє здійснювати заряджання акумулятора БПЛА за допомогою електромагнітної хвилі в повітрі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мостовий, А. В., and Галина Вікторівна Омеляненко. "Вибір електричних апаратів на тяговій підстанції змінного струму." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46425.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гудим, В. І., Рудик Юрій Іванович, and П. Г. Столярчук. "ОБГРУНТУВАННЯ НЕОБХІДНОСТІ КОНТРОЛЮ СТАНУ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ ПРИ НАЯВНОСТІ АПАРАТІВ ЗАХИСТУ." Thesis, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 2006. http://hdl.handle.net/123456789/7063.

Full text
Abstract:
Проводяться дослідження на предмет надійності з погляду пожежної безпеки електричних мереж, які полягають у розробці методологічних засад та технічних засобів контролю стану електричних мереж житлових та громадських будівель. Згідно з нашими розробками, рекомендується здійснювати контроль опору побутових електромереж не лише на стадії введення в експлуатацію, а й періодично під час їх експлуатації. Такий підхід дозволяє здійснювати діагностику та контроль стану електромереж з використанням неруйнівних методів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лавріненко, Ольга Валеріївна. "Внесок О. П. Сукачова у формування термінологічного апарату теоретичної електротехніки." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39835.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Зубань, Євгеній Станіславович, and Валентина Володимирівна Шевченко. "Вибір сталей активної зони електродвигунів літаків." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/32207.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бугрій, Олег Володимирович, and Валентина Володимирівна Шевченко. "Поліпшення пускових характеристик асинхронних двигунів авіаційних агрегатів з підвищеною частотою напруги." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/32177.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Касяненко, Артем Вікторович. "Врахування потенціалу сонячної електричної станції встановленої на даху багатоквартирного будинку при виборі елементів системи електропостачання." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/43038.

Full text
Abstract:
Під час виконання дипломного проєкту було виконано розрахунок житлового району, живлячі мережі до 1кВ та вище 1, також під час розрахунків було вибрано силові трансформатори, апарати захисту та автоматики. Проведено розрахунок струмів короткого замикання. У спец. питанні було проведено дослідження ефективності встановлення СЕС на даху багатоквартирного будинку.
During the implementation of the diploma project, the calculation of the residential area, the network of which reaches more than 1 kV, was performed, and during the calculations, power transformers, automation and protection equipment were selected. In a special issue, a study was conducted on the effectiveness of installing SES on the roof of an apartment building.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лелюк, Микола Анатолійович. "Удосконалення вакуумних контакторів з моностабільними поляризованими електромагнітами." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42111.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.09.01 « Електричні машини й апарати» (14 – Електрична інженерія) – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", м. Харків, 2019 р. Дисертаційна робота присвячена удосконаленню вакуумних контакторів середніх напруг з моностабільними поляризованими електромагнітами зокрема щодо зменшення брязкоту головних контактів, що є однією з головних вимог для цих апаратів. Для досягнення цієї мети були поставлені задачі: – провести аналіз існуючих моделей (типів і конструкцій) вакуумних контакторів; – удосконалити математичну модель зварювання контактів під час виконання операції увімкнення вакуумного контактора; – обґрунтувати технічні рішення щодо розробки нових конструкцій бістабільних приводів, що використовують висококоерцитивні постійні магніти; – удосконалити математичну модель процесу увімкнення контактора; – розробити нові способи керування моностабільним поляризованим електромагнітом, з можливістю заміни високовартісних силових транзисторів та драйверів до них, гібридними системами; – розглянути можливість зменшення часових інтервалів між операціями увімкнення та вимкнення контактора. Об’єкт дослідження – нестаціонарні теплофізичні, електромеханічні та електромагнітні процеси в вакуумних контакторах для мереж середніх напруг. Предмет дослідження – бістабільні приводи на базі моностабільних поляризованих електромагнітів з поворотними пружинами та мікропроцесорні системи керування ними. Методи дослідження. Математичне моделювання електромагнітних, механічних та теплофізичних процесів у моностабільному поляризованому електромагніті для визначення раціональних лінійних розмірів частин магнітопроводу. Чисельне розв’язання звичайних та диференціальних рівнянь в часткових похідних проводиться в чисельних пакетах програм та програмах написаних і перевірених здобувачем, які враховують найбільш істотні взаємозв’язки між явищами. В роботі отримані такі наукові результати. У дисертаційній роботі вирішено науково-практичну задачу з удосконалення вакуумних контакторів середніх напруг з моностабільними поляризованими електромагнітами, зокрема щодо зменшення брязкоту головних контактів, що є однією з головних вимог для цих апаратів. Проведено аналіз вакуумних контакторів середніх напруг. Виявлено ряд недоліків, що стосуються як електромагнітів, так і систем керування ними. Запропоновано і реалізовано концепцію контакторів з бістабільними приводами на базі моностабільних поляризованих електромагнітів з поворотними пружинами, що використовують висококоерцитивні постійні магніти. Встановлено співвідношення між характеристиками моностабільного поляризованого електромагніта та характеристиками поворотної та контактних пружин, при яких забезпечуються вимоги до вакуумних переривників щодо швидкості руху та кількості відскоків контактів. Удосконалено математичну модель зварювання контактів при їх брязкоті. Визначено максимальне значення величини можливої сили зварювання контактів під час виконання операції увімкнення контактора. Удосконалено математичну модель процесу увімкнення контактора та проведено розрахунки динамічних характеристик електромагніта. На основі проведених розрахунків обрано раціональні параметри котушки електромагніта та ємності електролітичного конденсатора при яких буде забезпечено надійне спрацьовування контактора та виконані вимоги виробників вакуумних переривників відносно тривалості брязкоту контактів та швидкості їх замикання. Проведено експериментальні дослідження кількості та тривалості відскоків головних контактів вакуумного контактора при виконанні операції увімкнення. Встановлено, що новий контактор повністю відповідає вимогам виробників вакуумних переривників відносно тривалості та кількості відскоків, швидкості руху контактів при виконанні операцій увімкнення та вимкнення. Запропоновано і реалізовано концепцію мікропроцесорної гібридної системи керування моностабільними поляризованими електромагнітами на основі використання інтерфейсного реле з двома перемикаючими контактними групами та одного силового транзистора. Розроблено алгоритм роботи мікропроцесорної гібридної системи керування моностабільним поляризованим електромагнітом та методику експериментального визначення часових інтервалів між моментами комутації транзистора, керуючого обмоткою реле, і силового транзистора. Встановлено мінімальний інтервал між моментами комутації інтерфейсного реле та IGBT транзистора, яке дозволяє забезпечити координацію їх роботи. Розроблено дослідний зразок нового універсального вакуумного контактора з мікропроцесорною системою керування та гібридною комутацією кола живлення обмотки моностабільного поляризованого електромагніта. Керування контактором може відбуватися в двох режимах роботи, виконуючи функції як звичайного моностабільного контактора, так і контактора з механічною защіпкою, що робить його універсальним. Розроблені імітатори полюсів з вакуумними переривниками, які повністю відтворюють характеристики реальних переривників, імітуючи завдяки встановленим на них пружинах вплив на механічні характеристики вакууму та сильфонів, дозволяють проводити випробування на механічну зносостійкість без високовартісних вакуумних переривників. Встановлено, що робота мікропроцесорної гібридної системи керування по датчику положення зменшується загальний час увімкнення та вимкнення контактора. Матеріали дисертаційної роботи використовуються в навчальному процесі на кафедрі електричних апаратів НТУ "ХПІ" в дисциплінах спеціальності "141 – електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" (спеціалізація "141.07 Електричні апарати"), курсовому та дипломному проектуванні та науково-дослідних роботах. Дисертаційна робота виконана на кафедрі електричних апаратів в рамках ініціативної науково-дослідної роботи Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" К3301 "Удосконалення вакуумних комутаційних апаратів" (ДР №0119U002552), де здобувач був виконавцем окремих розділів. Договір з ТОВ "АВМ Ампер", м. Кременчук, про науково-технічне співробітництво та наукове консультування за темою "Удосконалення вакуумних комутаційних апаратів" (№ 33/227-2019), де здобувач був виконавцем окремих розділів.
Dissertation for the degree of Candidate of Technical Sciences in specialty 05.09.01 "Electric Machines and Apparatus" (14 – Electrical Engineering) – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2019. The dissertation is devoted to the improvement of medium voltage vacuum contactors with monostable polarized electromagnets, in particular, to reduce the bounce of main contacts, which is one of the main requirements for these apparatus. To achieve this goal, the following tasks are set: – to carry out an analysis of existing models (types and designs) of vacuum contactors; – to improve the mathematical model of contact welding during the operation of switching on the vacuum contactor; – to substantiate the technical solutions for the development of new designs of bistable actuators using high-coercive permanent magnets; – to improve the mathematical model of the process of switching on the contactor; – to develop new ways to control a monostable polarized electromagnet, with the ability to replace expensive power transistors and drivers to them, by hybrid systems; – to consider the possibility of reducing the time intervals between switching on and off contactor operations. Object of research – transient thermophysical, electromechanical and electromagnetic processes in vacuum contactors for medium voltage networks. Subject of research – bistable actuators on the basis of monostable polarized electromagnets with rotary springs and microprocessor control systems for them. Research methods. Mathematical modeling of electromagnetic, mechanical and thermophysical processes in a monostable polarized electromagnet for determining the rational linear dimensions of magnetic core parts. Numerical solution of ordinary and partial differential equations is carried out in numerical software packages and codes written and verified by the applicant, which take into account the most significant interconnections between phenomena. The following scientific results are obtained in the work. In the dissertation the scientific-practical task for improving the vacuum contactors of medium voltage with monostable polarized electromagnets, in particular, for reducing the bounce of the main contacts, is one of the main requirements for these devices. The analysis of medium voltage vacuum contactors is carried out. A number of disadvantages are identified concerning both electromagnets and their control systems. The concept of contactors with bistable actuators on the basis of monostable polarized electromagnets with rotary springs using high-coercive permanent magnets is proposed and implemented. The correlation between the characteristics of a monostable polarized electromagnet and the characteristics of the rotary and contact springs, in which the requirements for vacuum interrupters relative to the speed of movement and the number of bounce of contacts are met, is established. The mathematical model of contact welding at their bounce is improved. The maximum value of the potential welding force of the contacts takes place during the operation of switching on the contactor is determined. The mathematical model of the process of switching on the contactor is improved and calculations of the dynamic characteristics of the electromagnet are carried out. On the basis of the calculations carried out, the rational parameters of the coil of the electromagnet and the capacitance of the electrolytic capacitor are chosen, in which the reliable operation of the contactor would be ensured and the requirements of the manufacturers of vacuum interrupters relative to the duration of the contact bounce and the speed of their closure are fulfilled. Experimental investigations on the number and duration of bounces of the main contacts of the vacuum contactor during the switching on operation are carried out. It is established that the new contactor fully meets the requirements of manufacturers of vacuum interrupters in relation to the duration and number of bounces, the speed of the contacts movement during the operation of switching on and switching off. The concept of constructing a microprocessor hybrid control system for monostable polarized electromagnets based on the use of an interface relay with two switching contact groups and one power transistor is proposed and implemented. The algorithm of operation of microprocessor hybrid control system for a monostable polarized electromagnet and the technique of experimental determination of time intervals between commutation moments of a transistor controlling a relay winding, and a power transistor, are developed. The minimum interval between the switching points of the interface relay and the IGBT transistor is established, which ensures coordination of their operation. A prototype of a new universal vacuum contactor with a microprocessor control system and a hybrid switching of the power supply circuit of a winding of a monostable polarized electromagnet is developed. The control of the contactor can occur in two operating modes, performing functions as a conventional monostable contactor, and a contactor with a mechanical lock, which makes it universal. The simulators of poles with vacuum interrupters, which completely reproduce the characteristics of real interrupters, simulating the influence on the mechanical characteristics of vacuum and bellows thanks to the springs installed on them, are developed to allow tests to be carried out on mechanical wear resistance without expensive vacuum interrupters. It is established that the operation of the microprocessor hybrid control system by the position sensor decreases the total time of switching on and switching off the contactor. The materials of the dissertation are used in the educational process at the Department for Electrical Apparatus of NTU "KhPI" in disciplines of specialty " 141 – Electrical Power Engineering, Electrical Engineering and Electromechanics" (specialization "141.07 Electrical Apparatus"), preparation of course works and diploma theses, as well as in research work. Dissertation work was performed at the Department of Electrical Apparatuses within the framework of the initiative research work of the National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute" K3301 "Improvement of vacuum switching devices" (State registration No. 0119U002552), where the applicant was the executor of separate sections. Agreement with "ABM Ampere" LLC, Kremenchuk, on scientific and technical cooperation and scientific advising on the subject "Improvement of vacuum switching devices" (No. 33/227-2019), where the applicant was the executor of separate sections.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography