To see the other types of publications on this topic, follow the link: Економічний аспект.

Journal articles on the topic 'Економічний аспект'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Економічний аспект.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Гнатенко, Валерій. "ІНФОРМАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ЯК ФАКТОР СТАБІЛЬНОГО РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ." Public management 25, no. 5 (December 1, 2020): 63–74. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-5(25)-63-74.

Full text
Abstract:
Розкрито сутність поняття “інформаційно-економічна безпека” та її роль у забезпеченні стабільного розвитку держави. Економіка інформаційного суспільства (або інформаційна економіка) орієнтована на стрімке зростання інформаційних ресурсів, і не може розвиватися без широкого використання інформаційно-комунікаційних технологій. Суб’єкти ринкової економіки здійснюють свою діяльність в умовах, коли інформація, інформаційні взаємовідносини, тай взагалі, всі основні складові процесу інформатизації набувають все більшої значущості. Тому комплексна інформаційна безпека виступає запорукою забезпечення економічної безпеки. Вони органічно доповнюють одна одну і нерозривно пов’язані не тільки з практичної точки зору, але і в понятійному відношенні. Запропоновано розглядати в комплексі інформаційну компоненту економічної безпеки й економічний аспект інформаційної безпеки в якості єдиної сфери діяльності, що забезпечує безпеку в управлінській, енергетичній, фінансовій, техніко-виробничій, технологічній та інших областях, що мають істотний вплив на національну безпеку та забезпечують стабільний розвиток держави. Приведене визначення інформаційно-економічної безпеки: комплексна система, що забезпечує захист життєво важливих інтересів громадян, су- спільства та держави в економічній сфері від внутрішніх і зовнішніх інформаційних загроз. Останні в такому визначенні набувають статусу інформа- ційно-економічних загроз — сукупності умов, факторів і подій, що визначає ефективність внутрішніх і зовнішніх деструктивних інформаційних впливів на економічний стан країни, тим самим створюючи небезпеку економічно важливим інтересам особистості, суспільства і держави. Запропоновано сформувати нову міждисциплінарну галузь наукових знань, основним призначенням якої буде розробка шляхів і способів використання інформаційного середовища для вирішення завдань економічної безпеки. Теорія інформаційно-економічної безпеки має охоплювати не тільки опис інформаційних взаємовідносин в економіці, а й їх взаємозв’язок із національною безпекою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дюк, А. А. "СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ ПІДПРИЄМ-НИЦЬКОГО ГОСПОДАРЮВАННЯ У РОЗВИТКУ СЕЛА: АСПЕКТ ЗАЙНЯТОСТІ." Підприємництво та інновації, no. 11-1 (May 29, 2020): 80–87. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/11.12.

Full text
Abstract:
У статті здійснено теоретико-практичні оцінки соціально-економічної результативності підприємницького господарювання у розвитку села щодо сучасних аспектів зайнятості населення та мотивації праці. Обґрунтовано засади значущості сільського підприємництва як механізму сприяння розвитку сільських територій – чинника, від якого вони фундаментально залежать. Визначено методичну сукупність оціночних секторів, у яких пропонується зафіксувати методичну сукупність показників для аналізу результатів діяльності підприємств, що мають соціально-економічний зв'язок із розвитком села. Концептуально запропоновані індикатори соціально-економічної результативності підприємницького господарювання. Визначено системний зв'язок результативності підприємництва на селі з демографічними, соціальними, економічними та екологічними проблемами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельник, О. В. "ЦІННІСНІ АСПЕКТИ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ ПІДПРИЄМСТВ." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 4 (January 21, 2020): 136–43. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.4.2020.136-143.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати дослідження економічного зростання підприємства за критерієм цінності. Вибір цього критерію зумовлено змінами якісних характеристик сучасного економічного зростання підприємства, які сьогодні визначаються як антропоцентричність, інтелектуалізація економічної діяльності, інноваційність процесів та результатів зростання, екологічність та необхідність узгодженості дій різних груп стейкхолдерів щодо реалізації своїх інтересів. Базуючись на онтологічних ознаках цінності, які імплементовано в економічний аспект її дослідження, економічне зростання підприємства визначено у контексті змісту його суб’єктно- об’єктної ціннісної природи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Грицишен, Димитрій. "ЕКОНОМІЧНА ЗЛОЧИННІСТЬ ЯК ЗАГРОЗА ДЕРЖАВНІЙ БЕЗПЕЦІ: СУТНІСТЬ ТА ЗАСОБИ ПРОТИДІ." Public management 25, no. 5 (December 29, 2020): 75–83. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-5(25)-75-83.

Full text
Abstract:
Розглянуто економічну злочинність як загрозу державній безпеці, що охоплює сукупність різних видів навмисних посягань на економічні відносини, що охороняються державою незалежно від форми власності і видів діяльності суб’єктів, які виконують певні функції у сфері виробництва, обміну, обслуговування, а також осіб, пов’язаних з регулюванням цієї діяльності. Поширення кризових явищ в економіці багатьох країн світу у зв’язку з поширенням пандемії Covid-19, загострення політико-економічних відносин із Росією, анексія АР Крим, самопроголошення нових утворень на території Донецької та Луганської областей спричинили підвищення рівня економічної злочинності та тіньової економіки в Україні. Наслідки економічної злочинності для державної безпеки є настільки вагомими, що їх можна визначати як детермінанти дієвості економічної системи держави та можливості її існування в майбутньому. Економічна злочинність є своєрідним каталізатором формування держави та інститутів державного управління. Відповідно до цього мають трансформуватися методи боротьби з економічною злочинністю, розвиватися правові механізми державного управління, видозмінюватися діяльність державних інституцій, на які покладені функції виявлення економічних злочинів та притягнення до відповідальності винних осіб. У сучасному глобалізованому світі одним з дієвих засобів боротьби з економічною злочинністю є фінансові розслідування, які охоплюють комплекси заходів протидії розкраданням державних фінансів, кіберзлочинності, виявам корупції, ухиленню від сплати податків, легалізації злочинних доходів, фінансуванню тероризму тощо. Окреслено найбільш поширені в Україні та світі економічні злочини, що становлять найбільшу загрозу державній безпеці. Розроблено модель державно-управлінських аспектів запобіганню та протидії економічній злочинності як загрозі державній безпеці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Романчук, С. В. "Сутність еколого-економічної ефективності переробки відходів: економічний аспект." Інвестиції: практика та досвід, no. 20, жовтень (2014): 83–89.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кушнір, Наталія, Віталій Гончарук, and Валентина Гончарук. "СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ АСПЕКТ ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ." Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології 9(103), no. 9(103) (November 30, 2020): 372–79. http://dx.doi.org/10.24139/2312-5993/2020.09/372-379.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано поняття економічної культури як вектора розвитку загальної національної культури й показника соціальних замовлень сучасної освіти. Досліджено економічну культуру особистості як невід’ємний компонент її загальної культури та каталізатора економічних процесів. З’ясовано, що економічна культура виражає уявлення й мотиви суб’єктів соціально-економічних відносин через консолідацію соціальних груп до спільної діяльності. Визначено, що взаємовідносини між учасниками соціальних груп зміцнюють організаційні та інституційні економічні зв’язки, надають їм особистісний сенс і творчу продуктивність, актуалізуючи все внутрішнє життя людей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Slavkova, O., and M. Hordiienko. "Державна політика детінізації економіки: податковий аспект." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 3(81) (September 30, 2019): 3–7. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.3.1.

Full text
Abstract:
Однією зі складових суспільного розвитку держави є стабільність економічної системи, а негативні прояви, які несе в собі тіньова економіка зумовлюють дестабілізацію та знижують авторитет органів влади, що створює додаткові перешкоди на шляху до сталого розвитку. В статті зроблено огляд характерних ознак тіньової економіки в Україні. Систематизовано чинники появи та поширення тіньової діяльності й тіньових процесів, відображено деструктивний вплив тіньового сектора економіки на фінансово-економічну сферу. Зроблено висновок щодо необхідності розробки ефективної політики детінізації національної економіки та комплексної програми заходів, які необхідно реалізувати. Детінізація економіки повинна охоплювати в першу чергу питання оподаткуванням. Акцентується увага на необхідність удосконалення системи адміністрування податків. На основі системного аналізу причин тінізації економіки зроблено висновок про необхідність розробки комплексу взаємопов’язаних заходів, спрямованих на створення сприятливих умов для легальної господарської діяльності, запровадження яких значно покращить соціально-економічний стан країни. В статті охарактеризовано роль детінізації у створенні сприятливих умов для економічного розвитку. Визначено напрями державного регулювання у сфері оподаткування, які необхідні для детінізації економіки за рахунок покращення системи адміністрування податків. Конкретизовано заходи, які необхідно реалізувати з метою детінізації національної економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Чернов, І. О. "Економічний розвиток суспільства: людиновимірчий аспект." Гілея, Вип. 27 (2009): 151–56.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гриненко, А. М. "Мотивація персоналу: соціально-економічний аспект." Соціально-трудові відносини: теорія та практика, no. 1 (11) (2016): 99–106.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Merezhko , S. I. ,. "ЕКОНОМІЧНИЙ ЕФЕКТ КОРУПЦІЇ: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ." Theory and Practice of Public Administration 2, no. 73 (March 19, 2021): 93–101. http://dx.doi.org/10.34213/tp.21.02.10.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено аналізу економічного ефекту від корупційних діянь. Встановлено, що провадження антикорупційної політики є доцільним, незважаючи на думки деяких експертів щодо певного корисного ефекту для економіки. Визначено подальшу необхідність стратегії дій держави щодо боротьби з корупцією. Наведено основні пункти такої стратегії, спрямованої на скорочення масштабів корупції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Юник, І. Д. "БРЕНД НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОГО ПРАЦІВНИКА ЗВО ЯК ТРЕНД СУЧАСНОСТІ." Засоби навчальної та науково-дослідної роботи, no. 53 (2019): 75–87. http://dx.doi.org/10.34142/2312-1548.2019.53.05.

Full text
Abstract:
У статті наголошено на потребі суспільства у цілеспрямованому формуванні бренду науково-педагогічного працівника ЗВО як одного з провідних процесів, здатних задовольнити сучасні вектори розвитку української освітньої парадигми – посилення конкуренції на міжнародному та вітчизняному рівні, впровадження в освітній процес новітніх інформаційних технологій та зростання мобільності науково-педагогічних працівників. Обґрунтовано недоцільність ототожнення бренду науково-педагогічного працівника та бренду закладу вищої освіти, оскільки їх склад і комбінаторика структурних компонентів суттєво відрізняються. Запропоновано розгляд феноменології бренду науково-педагогічного працівника ЗВО у шести взаємопов’язаних аспектах: функціональному, економічному, комунікативному, психологічному, соціально- лояльнісному та культурно-етичному. Функціональний аспект бренду науково- педагогічного працівника ЗВО передбачає реалізацію функції підвищення конкурентоспроможності. Економічний аспект бренду науково-педагогічного працівника ЗВО полягає у незаперечності підпорядкування сучасної вищої освіти законам ринкової економіки. Комунікативний аспект бренду науково-педагогічного працівника ЗВО простежується в необхідності уникнення інформаційного вакууму в сфері вищої освіти та передбачає обов’язкове врахування специфічних характеристик освітніх послуг – їх невідчутності та відтермінованості прояву результатів у практичному застосуванні. Доцільність виділення психологічного аспекту бренду науково-педагогічного працівника ЗВО обґрунтовується сутністю бренду як нематеріального активу, оцінці якого цільовою аудиторією передує ряд психічних процесів. У статті акцентовано увагу на можливості сформованого бренду науково- педагогічного працівника виступати гарантією його компетентності, високих морально- вольових якостей, дисциплінованості, відповідальності та інших переваг перед конкурентами на запропоновану посаду, яку доцільно екстраполювати в теорію психологічного контракту. Соціально-лояльнісний аспект бренду науково- педагогічного працівника ЗВО полягає у його здатності набувати довгострокової важливості для цільової аудиторії та прямо корелює з комунікативним аспектом через виконання орієнтувальної функції. Культурно-етичний аспект бренду науково- педагогічного працівника ЗВО стосується притаманних сучасному суспільству процесів раціоналізації та уречевлення особистості й актуалізує необхідність уникнення одновекторного впливу цінностей бренду науково-педагогічного працівника на майбутніх фахівців в рамках простору бренд-комунікації. Доведено, що бренд науково-педагогічного працівника ЗВО є трендом сучасності, який забезпечує підвищення конкурентоспроможності як самого фахівця, так і закладу вищої освіти. Передбачено можливість корекції чи доповнення вищевикладених аспектів розгляду досліджуваного феномену внаслідок зміни наукової парадигми у його вивченні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Татаренко, Н. О. "Економічна дипломатія: світовий досвід та українські здобутки (політико-економічний аспект)." Науковий вісник Дипломатичної академії України. Серія "Політичні науки", Вип. 22, ч. 2 (2015): 4–9.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Татаренко, Н. О. "Економічна дипломатія: світовий досвід та українські здобутки (політико-економічний аспект)." Науковий вісник Дипломатичної академії України. Серія "Політичні науки", Вип. 22, ч. 2 (2015): 4–9.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Татаренко, Н. О. "Економічна дипломатія: світовий досвід та українські здобутки (політико-економічний аспект)." Науковий вісник Дипломатичної академії України. Серія "Політичні науки", Вип. 22, ч. 2 (2015): 4–9.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Татаренко, Н. О. "Економічна дипломатія: світовий досвід та українські здобутки (політико-економічний аспект)." Науковий вісник Дипломатичної академії України. Серія "Політичні науки", Вип. 22, ч. 2 (2015): 4–9.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

НІКУЛІНА А. С., МАЛІЧ Л. А. ,. ТАНЧИК О. І. ,. "ЕКОЛОГО- ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: УЧАСТЬ УКРАЇНИ." Manager. Bulletin of Donetsk State University of Management 85, no. 4 (January 14, 2020): 77–85. http://dx.doi.org/10.35340/2308-104x.2019.85-4-10.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано сучасні екологічні проблеми, які з’явилися під впливом глобалізації. Розглянуто глобалізацію як процес, який сприяє розвитку міжнародних економічних відносин, що впливає на довкілля. Виявлено причини, які погіршують стан навколишнього середовища, і визначені шляхи вирішення екологічних проблем підприємствами та урядами країн. Проаналізована участь України у вирішенні глобальних економічних проблем в процесі економічного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Демчак, Р. Є. "Соціально-економічний захист населення: теоретичний аспект." Теоретичні та прикладні питання економіки, Вип. 25 (2011): 144–50.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Кучеренко, С. Ю. "Ринок вищої освіти України: економічний аспект." Економічний вісник університету, Вип. 23/1 (2014): 18–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Семененко, І. М. "Концепція сталого розвитку: соціально-економічний аспект." Економіка. Фінанси. Право, no. 5/1 (2017): 57–59.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Ковальський, Максим Романович, and Євген Олексійович Пустовойт. "РЕСУРСНИЙ ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ І МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ЙОГО ОЦІНКИ." Public management 28, no. 3 (April 12, 2022): 31–37. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2021-3(28)-4.

Full text
Abstract:
Визначено, що ефективність вибору напрямів розвитку території багато в чому визна- чається повнотою обліку її потенційних можливостей. Економічний стан можна оцінити різними характеристиками. Для сировинних територій, що мають багатогалузеву спеціалізацію, актуальним питанням у такому аспекті виступає діагностика величини і повноти використання ресурсного потенціалу як важливого елемента економічного аналізу. Завдання економічного аналізу – оцінка минулого розвитку для вибору лінії поточної і майбутньої поведінки економічного суб’єкта, тобто сукупності послідовних дій, що виявилися органічним наслідком певних управлінських рішень, з одного боку, їх розумінням і раціональним пристосуванням до економічної кон’юнктури, що складається нині, – з іншого. Зазначено, що держава, персоніфікуючи і відбиваючи громадські інтереси, вибудовує, як зазначалося, систему регулювання економічних відносин, природно, спираючись на традиції власного населення і з огляду на досвід інших країн. Так, вона змушує економічні суб’єкти діяти у зафіксованих рамках, що трохи знижує сукупну невизначеність соціально-економічної системи і зміцнює економічну і соціальну сталість, держава регламентує діяльність економічних агентів, тим більше вона обмежує їхню відповідальність за прийняті рішення. В результаті на кожну одиницю виробленого сукупного суспільного продукту витрачається більше національних ресурсів. Отже, щоб зберегти ефективність суспільної системи, держава зобов’язана знайти такі форми регулювання, які, зберігаючи загальну конструкцію і цілі регулювання, позбавляли б економічне середовище допустимого рівня невизначеності, що провокує суб’єкти економічних відносин на пошук ефективних, але ризикованих управлінських рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Кулик, М. І. "Утилізація відпрацьованих моторних мастил: еколого-економічний аспект." Людина та довкілля. Проблеми неоекології, no. 1/2 (2015): 122–28.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Кулик, М. І. "Утилізація відпрацьованих моторних мастил: еколого-економічний аспект." Людина та довкілля. Проблеми неоекології, no. 1/2 (2015): 122–28.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Мартиненко, В. О. "Удосконалення механізмів екологічного управління: фінансово-економічний аспект." Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України, Вип. 23 (2008): 98–104.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Харсун, Л. Г. "Економічний аспект визначення поняття "міжнародна транспортна послуга"." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 66, ч. 2 (2007): 110–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Драч, Ю. С. "Економічний аспект геополітичних інтересів Франції в Африці." Політологічний вісник, Вип. 53 (2011): 367–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Харсун, Л. Г. "Економічний аспект визначення поняття "міжнародна транспортна послуга"." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 66, ч. 2 (2007): 110–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Токаленко, П. О. "Литовські статути: соціальний, економічний та кримінальний аспект." Історія та правознавство, no. 16/18 (440/442), червень 2016 (2016): 34–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Токаленко, П. О. "Литовські статути: соціальний, економічний та кримінальний аспект." Історія та правознавство, no. 16/18 (440/442), червень 2016 (2016): 34–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Шевченко, О. О. "Соціально-економічний аспект концепції сучасної української національної ідеї." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки, вип. 85 (2010): 9–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Шевченко, О. "Соціально-економічний аспект концепції сучасної української національної ідеї." Про українське право, Число 1 (2006): 32–50.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Дем"янишина, О. А. "Економічний розвиток сільських територій Вінницької області: аналітичний аспект." Вісник Запорізького національного університету. Економічні науки, no. 4 (24) (2014): 110–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Кочарян, Інна. "Економічний аспект стратегічного планування і діяльності закладів культури." Культурологічна думка, no. 1 (2009): 168–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Корнілова, В. В. "Економічний аспект євроатлантичної інтеграції країн Центрально-Східної Європи." Інвестиції: практика та досвід, no. 8, квітень (2018): 36–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Кочарян, Інна. "Економічний аспект стратегічного планування і діяльності закладів культури." Культурологічна думка, no. 1 (2009): 168–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Дем"янишина, О. А. "Економічний розвиток сільських територій Вінницької області: аналітичний аспект." Вісник Запорізького національного університету. Економічні науки, no. 4 (24) (2014): 110–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Уткіна, Н. В. "Економічний зміст фінансового результату діяльності підприємства: історичний аспект." Формування ринкових відносин в Україні, no. 11 (78) (2007): 133–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Кочарян, Інна. "Економічний аспект стратегічного планування і діяльності закладів культури." Культурологічна думка, no. 1 (2009): 168–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Корнілова, В. В. "Економічний аспект євроатлантичної інтеграції країн Центрально-Східної Європи." Інвестиції: практика та досвід, no. 8, квітень (2018): 36–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Дем"янишина, О. А. "Економічний розвиток сільських територій Вінницької області: аналітичний аспект." Вісник Запорізького національного університету. Економічні науки, no. 4 (24) (2014): 110–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Неботов, П. Г. "Організаційно-економічний механізм експортного контролю: теоретико-методологічний аспект." Економічний вісник університету, Вип. 32/1 (2017): 72–81.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Корнілова, В. В. "Економічний аспект євроатлантичної інтеграції країн Центрально-Східної Європи." Інвестиції: практика та досвід, no. 8, квітень (2018): 36–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Дем"янишина, О. А. "Економічний розвиток сільських територій Вінницької області: аналітичний аспект." Вісник Запорізького національного університету. Економічні науки, no. 4 (24) (2014): 110–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Кочарян, Інна. "Економічний аспект стратегічного планування і діяльності закладів культури." Культурологічна думка, no. 1 (2009): 168–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Корнілова, В. В. "Економічний аспект євроатлантичної інтеграції країн Центрально-Східної Європи." Інвестиції: практика та досвід, no. 8, квітень (2018): 36–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Дем’яненко, Борис, and Віра Дем’яненко. "КРИЗА ЛІБЕРАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНОЇ ДОКТРИНИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО СОЦІУМУ: ВИКЛИКИ ДЛЯ УКРАЇНИ." Society. Document. Communication, no. 9 (September 1, 2020): 64–98. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7600-2020-9-64-98.

Full text
Abstract:
У статті на основі опублікованих джерел і літератури синтезовано внутрішньосистемні й позасистемні фактори демократичного транзиту сучасного світу, які викликають антидемократичні й антиліберальні трансформації розвинутих ліберальних демократій. Серед внутрішньосистемних факторів виокремлено: 1) державно-правовий аспект, пов’язаний із наростанням невідповідності між темпами ускладнення соціальної структури суспільства й здатністю людини до їх усвідомлення, надзвичайним ускладненням систем управління суспільством, розростанням правової системи, втратою легітимності існуючих форм організації влади і державності; 2) соціально-економічний аспект, пов’язаний із посиленням соціальної поляризації в середовищі національних суспільств, монополізацією ринків великими корпораціями; 3) політико-культурний аспект, пов’язаний із втратою частиною суспільства віри у демократію як найкращий проєкт суспільного розвитку, через неспроможність політичних еліт вирішувати нагальні проблеми – від соціальних до екологічних, прогресуванням на поведінковому рівні маніпулятивних практик, проявів маргінальності тощо. Позасистемні фактори пов’язані з: 1) глобалістським аспектом, який знаходить практичний прояв у наростанні сировинної, енергетичної й екологічної криз, глобальній зміні клімату, епідеміологічних (пандемічних) спалахах соціальних захворювань, техногенних катастрофах, природних катаклізмах; 2) геополітичними аспектами, які проявляються в посиленні демографічного дисбалансу між західною й незахідною цивілізаціями, звуженням меж суверенітету національних держав, поширенням у світі антиамериканських / євроскептичних настроїв і розширенням соціальної бази авторитарних режимів, перманентним наростанням терористичних практик як методу досягнення політичних цілей; 3) геоекономічним аспектом, який проявляється в послабленні традиційних політичних інститутів як наслідок економізації міжнародних відносин, підвищенні ймовірності фінансово-економічних криз, дестабілізації національних економік периферійних країн, посиленні соціальної поляризації між багатими і бідними країнами, зростанням міграційних потоків у розвинені країни. Зроблено висновок, що проблеми нинішнього етапу демократичного транзиту не можуть ставити під сумнів основоположні принципи ліберально-демократичної доктрини як моделі суспільно-політичної самоорганізації та історичного шляху реалізації суспільно-політичної спільноти загалом й людини як особистості зокрема.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Карлін, М., О. Стащук, and О. Борисюк. "ФІНАНСОВІ АСПЕКТИ ВРАХУВАННЯ НОВИХ ЕКОНОМІЧНИХ РИЗИКІВ У ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ." Financial and credit activity problems of theory and practice 4, no. 39 (September 10, 2021): 376–86. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v4i39.241330.

Full text
Abstract:
Анотація. Економічний розвиток підприємств у світі та в Україні 2020 року та на майбутнє дедалі більше залежатиме від урахування нових економічних ризиків, серед яких уже сьогодні доцільно виділити такі: кліматичні, епідеміологічні (передусім — коронавірусні), деглобалізаційні, протекціоністські, популістські, нерівність у доходах. На тлі коронавирусної пандемії і породженої нею економічної кризи найбільше постраждав сектор вітчизняного малого та середнього бізнесу, орієнтований на надання офлайн-послуг. Фактично попит на послуги індустрій громадського харчування, розваг, туризму, гостинності, а також beauty-індустрії і непродовольчого ритейлу в умовах карантину впав у рази. При цьому необхідність платити заробітну плату, податки, соціальні внески, орендні платежі, кредити банкам і контрагентам за постачання та інші послуги зберіглася. Водночас усі види бізнесів, які не встигли перейти на надання товарів і послуг в онлайн-форматі або дотримуються бізнес-моделей, пов’язаних виключно з наданням персональних офлайн-послуг, схильні до ризику банкрутства в майбутньому. Наслідком карантину стане економічна криза, а значить і скорочення купівельної спроможності, зміна споживчої поведінки. Загалом, відбулося порушення традиційної сезонності продажів, змінюються тенденції внаслідок падіння доходів споживача. Водночас прискореного розвитку дістають цифрові послуги: електронна комерція, платіжні системи та послуги замовлення і доставки он-лайн. Також серед інших економічних ризиків у діяльності підприємств особливої уваги набуває необхідність визначення та оцінка фінансово-кліматичних ризиків, які виникають унаслідок обмежень, що накладаються міжнародними організаціями та окремими країнами на бізнес. Відповідно, підприємства, які здійснюють кліматично небезпечну діяльність, повинні розраховувати свої фінансові втрати на перспективу, якщо вони будуть продовжувати подібний бізнес. Проблемою є й той факт, що поки фінансово-кліматичні ризики та інші нові економічні ризики достатньо не вивчені та не систематизовані, а також не досліджено їхній вплив на фінансовий стан підприємств як у світі, так і в Україні. Ключові слова: нові економічні ризики, підприємство, деглобалізація, протекціонізм, економічний популізм, економічна нерівність, Україна. Формул: 0; рис.: 2; табл.: 0; бібл. 14.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Волуйко, О. М. "Формування муніципальної міліції (поліції) в Україні: фінансово-економічний аспект." Науковий вісник Академії муніципального управління. Серія "Право", вип. 1 (2014): 31–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Гайович, Вадим Юрійович. "ФІНАНСОВИЙ ТА ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМИ ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА: ПРАВОВИЙ АСПЕКТ." Вісник Університету банківської справи, no. 2(38) (September 1, 2020): 88–95. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x2(38)2020219769.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Головко, О. М. "Сучасні підходи до формування теорії здорового харчування: економічний аспект." Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія "Економіка", вип. 2 (6) (2016): 11–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Студінський, В. "Економічний аспект творчості Івана Франка (спроба системно-порівняльного аналізу)." Українське літературознавство, Вип. 72 (2010): 15–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography