Academic literature on the topic 'Економічний аспект'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Економічний аспект.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Економічний аспект"

1

Гнатенко, Валерій. "ІНФОРМАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ЯК ФАКТОР СТАБІЛЬНОГО РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ." Public management 25, no. 5 (December 1, 2020): 63–74. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-5(25)-63-74.

Full text
Abstract:
Розкрито сутність поняття “інформаційно-економічна безпека” та її роль у забезпеченні стабільного розвитку держави. Економіка інформаційного суспільства (або інформаційна економіка) орієнтована на стрімке зростання інформаційних ресурсів, і не може розвиватися без широкого використання інформаційно-комунікаційних технологій. Суб’єкти ринкової економіки здійснюють свою діяльність в умовах, коли інформація, інформаційні взаємовідносини, тай взагалі, всі основні складові процесу інформатизації набувають все більшої значущості. Тому комплексна інформаційна безпека виступає запорукою забезпечення економічної безпеки. Вони органічно доповнюють одна одну і нерозривно пов’язані не тільки з практичної точки зору, але і в понятійному відношенні. Запропоновано розглядати в комплексі інформаційну компоненту економічної безпеки й економічний аспект інформаційної безпеки в якості єдиної сфери діяльності, що забезпечує безпеку в управлінській, енергетичній, фінансовій, техніко-виробничій, технологічній та інших областях, що мають істотний вплив на національну безпеку та забезпечують стабільний розвиток держави. Приведене визначення інформаційно-економічної безпеки: комплексна система, що забезпечує захист життєво важливих інтересів громадян, су- спільства та держави в економічній сфері від внутрішніх і зовнішніх інформаційних загроз. Останні в такому визначенні набувають статусу інформа- ційно-економічних загроз — сукупності умов, факторів і подій, що визначає ефективність внутрішніх і зовнішніх деструктивних інформаційних впливів на економічний стан країни, тим самим створюючи небезпеку економічно важливим інтересам особистості, суспільства і держави. Запропоновано сформувати нову міждисциплінарну галузь наукових знань, основним призначенням якої буде розробка шляхів і способів використання інформаційного середовища для вирішення завдань економічної безпеки. Теорія інформаційно-економічної безпеки має охоплювати не тільки опис інформаційних взаємовідносин в економіці, а й їх взаємозв’язок із національною безпекою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дюк, А. А. "СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ ПІДПРИЄМ-НИЦЬКОГО ГОСПОДАРЮВАННЯ У РОЗВИТКУ СЕЛА: АСПЕКТ ЗАЙНЯТОСТІ." Підприємництво та інновації, no. 11-1 (May 29, 2020): 80–87. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/11.12.

Full text
Abstract:
У статті здійснено теоретико-практичні оцінки соціально-економічної результативності підприємницького господарювання у розвитку села щодо сучасних аспектів зайнятості населення та мотивації праці. Обґрунтовано засади значущості сільського підприємництва як механізму сприяння розвитку сільських територій – чинника, від якого вони фундаментально залежать. Визначено методичну сукупність оціночних секторів, у яких пропонується зафіксувати методичну сукупність показників для аналізу результатів діяльності підприємств, що мають соціально-економічний зв'язок із розвитком села. Концептуально запропоновані індикатори соціально-економічної результативності підприємницького господарювання. Визначено системний зв'язок результативності підприємництва на селі з демографічними, соціальними, економічними та екологічними проблемами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельник, О. В. "ЦІННІСНІ АСПЕКТИ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ ПІДПРИЄМСТВ." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 4 (January 21, 2020): 136–43. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.4.2020.136-143.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати дослідження економічного зростання підприємства за критерієм цінності. Вибір цього критерію зумовлено змінами якісних характеристик сучасного економічного зростання підприємства, які сьогодні визначаються як антропоцентричність, інтелектуалізація економічної діяльності, інноваційність процесів та результатів зростання, екологічність та необхідність узгодженості дій різних груп стейкхолдерів щодо реалізації своїх інтересів. Базуючись на онтологічних ознаках цінності, які імплементовано в економічний аспект її дослідження, економічне зростання підприємства визначено у контексті змісту його суб’єктно- об’єктної ціннісної природи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Грицишен, Димитрій. "ЕКОНОМІЧНА ЗЛОЧИННІСТЬ ЯК ЗАГРОЗА ДЕРЖАВНІЙ БЕЗПЕЦІ: СУТНІСТЬ ТА ЗАСОБИ ПРОТИДІ." Public management 25, no. 5 (December 29, 2020): 75–83. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-5(25)-75-83.

Full text
Abstract:
Розглянуто економічну злочинність як загрозу державній безпеці, що охоплює сукупність різних видів навмисних посягань на економічні відносини, що охороняються державою незалежно від форми власності і видів діяльності суб’єктів, які виконують певні функції у сфері виробництва, обміну, обслуговування, а також осіб, пов’язаних з регулюванням цієї діяльності. Поширення кризових явищ в економіці багатьох країн світу у зв’язку з поширенням пандемії Covid-19, загострення політико-економічних відносин із Росією, анексія АР Крим, самопроголошення нових утворень на території Донецької та Луганської областей спричинили підвищення рівня економічної злочинності та тіньової економіки в Україні. Наслідки економічної злочинності для державної безпеки є настільки вагомими, що їх можна визначати як детермінанти дієвості економічної системи держави та можливості її існування в майбутньому. Економічна злочинність є своєрідним каталізатором формування держави та інститутів державного управління. Відповідно до цього мають трансформуватися методи боротьби з економічною злочинністю, розвиватися правові механізми державного управління, видозмінюватися діяльність державних інституцій, на які покладені функції виявлення економічних злочинів та притягнення до відповідальності винних осіб. У сучасному глобалізованому світі одним з дієвих засобів боротьби з економічною злочинністю є фінансові розслідування, які охоплюють комплекси заходів протидії розкраданням державних фінансів, кіберзлочинності, виявам корупції, ухиленню від сплати податків, легалізації злочинних доходів, фінансуванню тероризму тощо. Окреслено найбільш поширені в Україні та світі економічні злочини, що становлять найбільшу загрозу державній безпеці. Розроблено модель державно-управлінських аспектів запобіганню та протидії економічній злочинності як загрозі державній безпеці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Романчук, С. В. "Сутність еколого-економічної ефективності переробки відходів: економічний аспект." Інвестиції: практика та досвід, no. 20, жовтень (2014): 83–89.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кушнір, Наталія, Віталій Гончарук, and Валентина Гончарук. "СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ АСПЕКТ ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ." Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології 9(103), no. 9(103) (November 30, 2020): 372–79. http://dx.doi.org/10.24139/2312-5993/2020.09/372-379.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано поняття економічної культури як вектора розвитку загальної національної культури й показника соціальних замовлень сучасної освіти. Досліджено економічну культуру особистості як невід’ємний компонент її загальної культури та каталізатора економічних процесів. З’ясовано, що економічна культура виражає уявлення й мотиви суб’єктів соціально-економічних відносин через консолідацію соціальних груп до спільної діяльності. Визначено, що взаємовідносини між учасниками соціальних груп зміцнюють організаційні та інституційні економічні зв’язки, надають їм особистісний сенс і творчу продуктивність, актуалізуючи все внутрішнє життя людей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Slavkova, O., and M. Hordiienko. "Державна політика детінізації економіки: податковий аспект." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 3(81) (September 30, 2019): 3–7. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.3.1.

Full text
Abstract:
Однією зі складових суспільного розвитку держави є стабільність економічної системи, а негативні прояви, які несе в собі тіньова економіка зумовлюють дестабілізацію та знижують авторитет органів влади, що створює додаткові перешкоди на шляху до сталого розвитку. В статті зроблено огляд характерних ознак тіньової економіки в Україні. Систематизовано чинники появи та поширення тіньової діяльності й тіньових процесів, відображено деструктивний вплив тіньового сектора економіки на фінансово-економічну сферу. Зроблено висновок щодо необхідності розробки ефективної політики детінізації національної економіки та комплексної програми заходів, які необхідно реалізувати. Детінізація економіки повинна охоплювати в першу чергу питання оподаткуванням. Акцентується увага на необхідність удосконалення системи адміністрування податків. На основі системного аналізу причин тінізації економіки зроблено висновок про необхідність розробки комплексу взаємопов’язаних заходів, спрямованих на створення сприятливих умов для легальної господарської діяльності, запровадження яких значно покращить соціально-економічний стан країни. В статті охарактеризовано роль детінізації у створенні сприятливих умов для економічного розвитку. Визначено напрями державного регулювання у сфері оподаткування, які необхідні для детінізації економіки за рахунок покращення системи адміністрування податків. Конкретизовано заходи, які необхідно реалізувати з метою детінізації національної економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Чернов, І. О. "Економічний розвиток суспільства: людиновимірчий аспект." Гілея, Вип. 27 (2009): 151–56.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гриненко, А. М. "Мотивація персоналу: соціально-економічний аспект." Соціально-трудові відносини: теорія та практика, no. 1 (11) (2016): 99–106.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Merezhko , S. I. ,. "ЕКОНОМІЧНИЙ ЕФЕКТ КОРУПЦІЇ: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ." Theory and Practice of Public Administration 2, no. 73 (March 19, 2021): 93–101. http://dx.doi.org/10.34213/tp.21.02.10.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено аналізу економічного ефекту від корупційних діянь. Встановлено, що провадження антикорупційної політики є доцільним, незважаючи на думки деяких експертів щодо певного корисного ефекту для економіки. Визначено подальшу необхідність стратегії дій держави щодо боротьби з корупцією. Наведено основні пункти такої стратегії, спрямованої на скорочення масштабів корупції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Економічний аспект"

1

Тараненко, Юліана Вікторівна, Юлиана Викторовна Тараненко, and Yuliana Viktorivna Taranenko. "Еколого-економічний аспект управління розвитком соціально-економічної системи." Thesis, Видавництво СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8424.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мамчук, І. В., and К. М. Шевченко. "Еколого-економічний аспект міграції робочої сили." Thesis, Вид-во СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18705.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ільків, Л. А. "До питання виробництва біопалива: еколого-економічний аспект." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13963.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Притуленко, А. В., and Зорина Ярославівна Шацька. "Туристична галузь України в період євроінтеграції: соціально-економічний аспект." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/15934.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Оніпко, Тетяна Володимирівна. "Торгівельна діяльність споживчої кооперації України в період непу (історико-економічний аспект)." Thesis, Полтавський університет економіки і торгівлі, 2009. http://dspace.uccu.org.ua/handle/123456789/437.

Full text
Abstract:
В монографії здійснено комплексний аналіз історичного досвіду торговельної діяльності споживчої кооперації України, що-до забезпечення населення промисловими товарами та продуктами харчування в 1920-ті роки
ВСТУП РОЗДІЛ І. ІСТОРІОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОБЛЕМИ ТА ДЖЕРЕЛЬНА БАЗА ДОСЛІДЖЕННЯ 1.1. Історіографічний аналіз проблеми 1.2. Джерельна база дослідження Висновки до розділу Література до розділу РОЗДІЛ ІІ. НАЛАГОДЖЕННЯ ТОРГОВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ УКРАЇНИ У ПЕРШІ РОКИ НЕПУ 1921–1923 рр. 2.1. Залучення споживчої кооперації до державного товарообміну 2.2. Особливості відродження торговельної діяльності споживчої кооперації України в 1922 р. 2.3. Торговельна галузь споживчої кооперації України в період цінового дисбалансу 1923 р. Висновки до розділу Література до розділу РОЗДІЛ ІІІ. АКТИВІЗАЦІЯ ТОРГОВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ В 1924–1925 рр. 3.1. Податкова та кредитна підтримка державою споживчої кооперації 3.2. Державна політика регулювання торговельних взаємовідносин споживчої кооперації з промисловістю: генеральні договори 3.3. Вплив держави на ціноутворення торговельної галузі споживчої кооперації 3.4. Посилення ролі споживчої кооперації в товарообороті УСРР у 1924–1925 рр. Висновки до розділу Література до розділу 255 РОЗДІЛ ІV. ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ЩОДО ТОРГОВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ УКРАЇНИ В 1926–1928 рр. 4.1. Фінансове забезпечення торговельної діяльності кооперативних організацій 4.2. Вплив держави на поглиблення взаємозв’язків споживчої кооперації і державної промисловості 277 4.3. Державна політика зниження цін у споживчій кооперації 4.4. Місце та роль споживчої кооперації в задоволенні потреб населення у 1926–1928 рр. 301 Висновки до розділу Література до розділу ПІСЛЯМОВА
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пекур, О. В. "Еколого-економічні аспекти сталого використання земельних ресурсів." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/24910.

Full text
Abstract:
Пекур, О. В. Еколого-економічні аспекти сталого використання земельних ресурсів : випускна кваліфікаційна робота : 051 "Економіка, Економіка довкілля і природних ресурсів" / О. В. Пекур ; керівник роботи Ж. В. Дерій ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра теоретичної та прикладної економіки. – Чернігів, 2021. – 113 с.
Метою ВКР є дослідження еколого-економічних аспектів сталого використання земельних ресурсів. досягнення поставленої мети потребує виконання наступних завдань проведення аналізу теоретико-методологічних засад формування сталого землекористування; проведення аналізу динаміки та еколого-економічної ефективності використання земельних ресурсів в Україні; розгляду стратегічних напрямків підвищення ефективності використання земельних ресурсів на засадах сталості. Предмет та об'єкт дослідження. Предметом дослідження є механізм сталого управління регіональними земельними ресурсами України. Об'єктом дослідження є еколого-економічні аспекти сталого використання земельних ресурсів Інформаційно-емпіричною базою дослідження послужили офіційні дані служби державної статистики України та праці вітчизняних дослідників. Нормативно-правову базу цієї роботи складають вітчизняні законодавчі акти, які регулюють засади сталого землекористування в Україні. Структура роботи складається із вступу 3 розділів списку використаних джерел та додатків. В 1 розділі розглянуто: поняття сталого землекористування та його вплив на національну економіку; теоретико-методологічні засади ефективного використання земельних ресурсів в Україні; інституційне забезпечення розвитку земельних відносин в аграрному секторі. В розділі 2 здійнено аналіз динаміки та еколого-економічної ефективності використання земельних ресурсів в Україні. В 3 розділі розглянуто стратегічні напрямки підвищення ефективності використання земельних ресурсів на засадах сталості. В висновку підсумовано основні результати ВКР.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пак, С. Я. "Державне управління охороною здоровя на рівні сільського району в Україні: економічний аспект." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11517.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Підбуцька, Ніна Вікторівна, and А. О. Лисиця. "Соціогуманітарний характер інженерної діяльності." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43940.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ярова, Інесса Євгенівна, Инесса Евгеньевна Яровая, and Inessa Yevhenivna Yarova. "Cтратегування трансформації простору лісогосподарювання: еколого-економічний та організаційний аспект сталого розвитку національного лісового комплексу." Thesis, Центр фінансово-економічних наукових досліджень (м. Полтава), 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82534.

Full text
Abstract:
У роботі зазначається, що стратегування як організаційно-економічний та управлінський інструментарій (метод) з відповідними механізмами на стратегічному, тактичному та оперативному рівнях, одночасно є процесом і результатом на різних ієрархічних рівнях сталого просторового розвитку національного лісового комплексу. Констатовано,що сучасна трансформація простору лісогосподарювання у національному лісовому комплексі потребує масштабної екологізації лісокористування та екосистемного ведення лісового господарства на інноваційно-підприємницькій основі.
В работе отмечается, что стратегирование как организационно-экономический и управленческий инструментарий (метод) с соответствующими механизмами на стратегическом, тактическом и оперативном уровнях, одновременно является процессом и результатом на различных иерархических уровнях устойчивого пространственного развития национального лесного комплекса. Констатировано, что современная трансформация пространства лесохозяйствования в национальном лесном комплексе требует масштабной экологизации лесопользования и экосистемного ведения лесного хозяйства на инновационно-предпринимательской основе.
The paper notes that strategizing as an organizational, economic and management tool (method) with appropriate mechanisms at the strategic, tactical and operational levels, is both a process and a result at different hierarchical levels of sustainable spatial development of the national forest complex. It is stated that the modern transformation of the forest management space in the national forest complex requires large-scale greening of forest use and ecosystem forest management on an innovative and entrepreneurial basis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гончаренко, А. В. "ФРН–НДР: внутрішньополітичний аспект об’єднання німецьких територій." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77928.

Full text
Abstract:
Першим кроком у напрямку відновлення єдності німецьких територій було підписання договору «Про створення валютного, економічного і соціального союзу між ФРН і НДР» 18 травня 1990 р., який набрав чинності 1 липня 1990 р. Ця угода була першою в питанні приєднання НДР до ФРН, відповідно до частини 2 статті 23 Основного закону ФРН. Вона складається з преамбули та 38 статей. Також договір супроводжує спільний протокол про принципи, якими будуть керуватися між собою сторони при створенні союзу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Економічний аспект"

1

Засанський, Володимир. Деякі проблеми роздержавлення та приватизації промислових підприємств: економічний аспект. Львів: Кальварія, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шнипко, О. С. Економічна безпека ієрархічних багаторівневих систем: регіональний аспект. Київ: Генеза, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шнипко, О. С. Економічна безпека ієрархічних багаторівневих систем: регіональний аспект. Київ: Генеза, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шнипко, О. С. Економічна безпека ієрархічних багаторівневих систем: регіональний аспект. Київ: Генеза, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шнипко, О. С. Економічна безпека ієрархічних багаторівневих систем: регіональний аспект. Київ: Генеза, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пантелеймоненко, А. О. Становлення кооперації в українському селі: історико-економічні аспекти. Полтава: РВЦ ПУСКУ, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Леоненко, П. М. Методологічні аспекти історії української економічної думки (19-20 ст.). Київ: ІАЕ УААН, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Афтаназів, І. С. Економічні аспекти реформування регіональної системи підготовки кадрів вищою школою. Коломия: Вік, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Афтаназів, І. С. Економічні аспекти реформування регіональної системи підготовки кадрів вищою школою. Коломия: Вік, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Вачевський, М. В. Соціально-економічні аспекти використання інтелектуальної власності в сучасних умовах. Київ: Центр навчальної літератури, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Економічний аспект"

1

Роїк, Оксана. "ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ТУРИСТИЧНОЇ СФЕРИ У СУЧАСНИХ УМОВАХ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.03.

Full text
Abstract:
У статті досліджено економічні аспекти розвитку туризму у сучасних умовах. На основі комплексного аналізу визначено сучасний стан розвитку туристичної сфери в Україні, висвітлено її особливості, проблеми та відображено перспективи розвитку в майбутньому як важливого сектору економіки та соціальної сфери. Визначено доцільний напрям комплексного вивчення проблематики туризму, що забезпечило виконання нагальних завдань: розгляд основних функцій туризму; аналіз сучасного стану розгортання туристичних процесів в умовах пандемії COVID-19. Викладено теоретичні передумови та обґрунтовано доцільність вирішення проблем розвитку сфери туризму як економічної категорії. Доведено, що оцінка економічного ефекту туристичної діяльності повинна базуватися на визначенні показника, який характеризує результативність господарської діяльності суб’єктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Денисенко, Микола, and Світлана Бреус. "ОСНОВНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ НА РІЗНИХ ІЄРАРХІЧНИХ РІВНЯХ." In Management, finance, economics: modern problems and ways of their solutions, 99–105. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.econ.ii-99-105.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Руда, М. І. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ТА МЕТОДИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ СУДОВО-ЕКОНОМІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ." In Економіка невизначеності: практичний погляд на проблему, 437–503. KROK University, 2021. http://dx.doi.org/10.31732/eu-8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Нікішина, О. В., С. А. Бондаренко, and О. О. Зеркіна. "СЕЛЕКТИВНИЙ ПІДХІД ДО ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ У КООРДИНАТАХ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-26.

Full text
Abstract:
Результатом дослідження є методичне забезпечення комплексної оцінки домінант ІІП на засадах сталого розвитку. Виокремлено п’ять домінант ІІП, а саме: (1) достатнє інвестиційне забезпечення раціонального природокористування національної економіки; (2) інвестиційне забезпечення наукових досліджень та інновацій за напрямом сталого розвитку; (3) відновлення, стале використання та охорона складників природно-ресурсного потенціалу національної економіки; (4) зниження екодеструктивного впливу соціально-економічної системи на стан навколишнього природного середовища; (5) підвищення екологічних аспектів якості життя населення. Кожна домінанта потребує введення відповідних їй оціночних індикаторів. Авторами розширено систему національних індикаторів сталого розвитку в межах ЦСР. У пропоновану систему індикаторів інтегровано європейські та авторські економіко-екологічні показники, орієнтовані на поглиблену оцінку інвестиційного та природно-ресурсного потенціалу у видовому і структурно-секторальному вимірах, взаємозв’язку інвестиційного та екологічного складників природокористування. На підставі результатів комплексної оцінки визначено складники домінант ІІП та завдання з найнижчим ступенем впровадження, а саме: Домінанти 1 і 2, завдання підвищення енергоефективності Домінанти 3, завдання зниження відходоємності Домінанти 4, завдання покращення стану здоров’я населення Домінанти 5. Обґрунтовано головні напрями та шляхи підвищення ступеню впровадження домінант ІІП, зокрема: (1) зростання державних видатків на НДР та інновації за напрямом «Енергетика та енергоефективність», «Раціональне природокористування», поновлення фінансування «Наук про життя» в аспекті інноваційного розвитку медицини; (2) стимулювання суб’єктів господарювання до впровадження енергозберігаючих технологій, екологічно чистих виробництв та екоінновацій шляхом зниження ставки екологічного податку; (3) створення сприятливого інституційного середовища для розширеного відтворення лісів та сталого розвитку лісового господарства; (4) стимулювання вітчизняних інвесторів до екологічно орієнтованих капіталовкладень у сфері поводження з відходами; (5) розвиток міжсекторального партнерства для впровадження домінант ІІП. Пропонується впровадження селективного підходу у формування державної інноваційно-інвестиційної політики розвитку регіонів, спираючись на ідентифіковані Домінанти, виділені згідно з координатами Цілей сталого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Процик, Ірина, and Наталія Кара. "ОСОБЛИВОСТІ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ У ПРОЦЕСІ ПОГЛИБЛЕННЯ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-1.10.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості та проблеми якості надання соціальних послуг у процесі поглиблення міжнародних економічних відносин між Україною та іноземними країнами, зокрема Польщею. Метою дослідження є визначення особливостей підвищення якості соціальних послуг у процесі поглиблення міжнародних економічних відносин вітчизняних та іноземних підприємств. Запропоновано визначення сутності поняття «соціальна послуга», класифікацію видів соціальних послуг, зокрема виділено прості соціальні послуги, комплексні соціальні послуги, комплексні спеціалізовані і допоміжні соціальні послуги. Розглянуто основні форми та структуру надання соціальних послуг в Україні та Польщі. Також розглянуто базові зовнішні та внутрішні фактори процесу управління якістю соціальних послуг. Запропоновано з метою підвищення якості соціальних послуг застосовувати процедуру моніторингу та оцінювання якості соціальних послуг (індикаторів оцінки), що надають надавачі послуг громаді відповідно до державних стандартів надання соціальних послуг; забезпечення періодичності проведення моніторингу та оцінювання якості соціальних послуг у громаді. Виокремлено рівні моніторингу, зокрема: рівень надання окремої соціальної послуги (можливо виділення окремих аспектів соціальних послуг); рівень організації, яка надає соціальні послуги (територіального центру); рівень області; центральний рівень. Запропоновано методику, орієнтовану на оцінку якості та ефективності соціальних послуг, яка складається в трьох основних компонент: оцінка якості та ефективності соціальних послуг споживачами, оцінка ефективності функціонування системи надання соціальних послуг працівниками, які безпосередньо надають соціальні послуги, оцінка якості та достатності ресурсного забезпечення надання соціальних послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Баженова, Олена, and Валерія Вінс. "ВПЛИВ ЦІНОВОЇ КОН’ЮНКТУРИ НА СВІТОВИХ СИРОВИННИХ РИНКАХ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ ОКРЕМИХ КРАЇН СХІДНОЇ ЄВРОПИ: ЕМПІРИЧНІ АСПЕКТИ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.). Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.02.

Full text
Abstract:
У статті проведене емпіричне дослідження взаємозв’язку основних макроекономічних індикаторів функціонування національних економік окремих сировинних країн Східної Європи (України, Молдови та Білорусі) та цінової кон’юнктури на світових ринках сировини. Аналіз результатів оцінювання побудованих з цією метою економетричних моделей засвідчив існування залежності між індексом світових цін на сировинну продукцію, що становить значну частку експорту, та економічним зростанням у досліджуваних країнах Східної Європи. Це сигналізує про необхідність кардинальної трансформації моделі економічного розвитку даних країн в контексті інтенсифікації виробництва, стимулювання експорту товарів з вищою доданою вартістю та посилення інноваційної складової зростання, структури національного експорту та, як наслідок, гарантування національної конкурентоспроможності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шило, Жанна. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ТА МЕТОДИКИ ОЦІНКИ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА В СИСТЕМІ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ." In Trends in scientific thought in economics and management, 314–49. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.econ.iii.6.2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Економічний аспект"

1

Сук, Петро. "МЕТОДИ НАРАХУВАННЯ АМОРТИЗАЦІЇ МАЛОЦІННИХ НЕОБОРОТНИХ МАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ." In СУЧАСНІ ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ДЕРЖАВ, РЕГІОНІВ ТА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-23.04.2021.economics.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Стасюк, Андрій. "ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ АНАЛІЗУ ВПЛИВУ МІЖНАРОДНИХ МІГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ НА ЕКОНОМІКУ." In СУЧАСНІ ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ДЕРЖАВ, РЕГІОНІВ ТА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-23.04.2021.economics.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Коломієць, Г., О. Меленцова, and О. Нешкародов. "ТРАНСФОРМАЦІЯ МАРКЕТИНГОВИХ КОМУНІКАЦІЙ – ІМПЕРАТИВ СУЧАСНИХ АНТИКРИЗОВИХ ЗАХОДІВ ОРГАНІЗАЦІЇ." In СУЧАСНІ ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ДЕРЖАВ, РЕГІОНІВ ТА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-23.04.2021.economics.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Цимбалюк, Світлана, and Володимир Проценко. "РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ МЕДИЧНОГО ЗАКЛАДУ." In СУЧАСНІ ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ДЕРЖАВ, РЕГІОНІВ ТА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-23.04.2021.economics.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Tymoshenko, Karyna. "FEATURES OF ADVERTISING SUPPORT FOR HOTEL SERVICES IN QUARANTINE." In СУЧАСНІ ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ДЕРЖАВ, РЕГІОНІВ ТА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-23.04.2021.economics.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Баран, Руслан. "ЕКОНОМІЧНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПОРІВНЯЛЬНИХ ОЦІНОК АВІАЦІЙНОГО З НАЗЕМНИМ СПОСОБАМИ ОБРОБЛЕННЯ АГРОКУЛЬТУР." In НАУКА, ТЕХНОЛОГІЇ, ІННОВАЦІЇ: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/17.04.2020.v1.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Юдіна, Марина. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ АСПЕКТИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНИХ ОРІЄНТИРІВ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ В ПРОЦЕСІ КЛАСТЕРИЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ." In The Globalization of Scientific Knowledge: Theoretical and Practical Research. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-164-0-9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Економічний аспект"

1

Коломоєць, Таміла Григорівна, and Наталя Олександрівна Шура. Криза трудової мотивації у сучасному суспільстві та шляхи її подолання. Академія праці і соціальних відносин Федерації професійних спілок України, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2071.

Full text
Abstract:
У статті на основі аналізу літературних джерел здійснено критичний аналіз наукових поглядів з теоретичних основ кризи трудової мотивації. Наведено власний соціально-економічний аспект інтерпретації цього поняття, який містить з одного боку особистісні та суспільні чинники, а з іншого, економічні, засновані на класичних теоріях мотивації. Сформовано основні причини кризи трудової мотивації у суспільстві. Узагальнено основні шляхи подолання кризи трудової мотивації за умов розвитку сучасного українського суспільства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коломоєць, Таміла Григорівна. Теоретична сутність і зміст професійної діяльності та професіоналізму: соціально-психологічний аспект. Український центр політичного менеджменту ; Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2072.

Full text
Abstract:
В статті здійснено критичний аналіз наукових праць з питань розуміння сутності професійної діяльності та професіоналізму. Представлено філософську, соціологічну, психологічну та економічну інтерпретації професійної діяльності. Виявлено історичні та економічні особливості формування наукових поглядів на сутність професійної діяльності та виділено соціально-трудовий, соціально-особистісний, соціально-психологічний а також соціально-управлінський підходи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сушенцева, Лілія Леонідівна. Формування професійної мобільності інженера-педагога: методологічний аспект. КДПУ, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/533.

Full text
Abstract:
В статті розкрито вплив динамічних змін на ринку праці на формування професійної мобільності майбутніх інженерів-педагогів; проаналізовано професійну мобільність як філософську, соціологічну, економічну, психологічну та педагогічну категорію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Хоменко, М. О., and В. М. Соловйов. Синхронізація в період кризи. Видавець Третяков О. М., 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1310.

Full text
Abstract:
Дослідження хаотичної синхронізації пов'язаних динамічних систем нині є одним з актуальних питань нелінійної динаміки. Увагу дослідників привертає вивчення взаємодії великої кількості нелінійних мереж, структура яких нерегулярна, характеризується великою різнорідністю в тісноті міжелементного зв'язку. Інтерес до вивчення подібних мереж пов'язаний як з необхідністю аналізу різноманітних природних, соціальних, економічних і технічних об'єктів, так і з важливістю вивчення фундаментальних аспектів явища хаотичної синхронізації в системі багатьох пов'язаних агентів. Під синхронізацією розуміють узгоджене в часі протікання процесів чи функціонування декількох об’єктів, зокрема, узгоджену зміну кількісних характеристик системи. Метою даного дослідження є: відшукання синхронізації в кризовий період економічної системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Базько, А. М., А. С. Базько, and Володимир Миколайович Соловйов. Кореляційні властивості складних систем в катастрофічних і шокових умовах. ЧНУ ім. Б. Хмельницького, April 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1046.

Full text
Abstract:
Один із методів виявлення економічної інформації, присутньої в матриці кореляційних коефіцієнтів, полягає в використанні процедури фільтрації. Вона основана на оцінці субдомінантної ультраметрики, пов’язаної з метричною відстанню, яку можна отримати виходячи з матриці кореляційних коефіцієнтів. Маючи дану відстань, будують граф мінімального зв’язного дерева (МЗД) та ієрархічне дерево. Іншими словами, геометричні (через МЗД) та таксономічні (через ієрархічне дерево) аспекти кореляції, які присутні між парами акцій в портфелі акцій, можна класифікувати, використовуючи інформацію з матриці кореляційних коефіцієнтів. Надзвичайно важливо відслідкувати зміни кореляційної структури фінансово-економічних систем в умовах критичних змін, які відбуваються в період шокових, або кризових явищ. Нашою метою є дослідження структури мінімального зв’язного та ієрархічного дерев до та після вересневих подій 2001 року в Америці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Комаров, Володимир Олексійови. Визвольні змагання українського народу (1917–1920 рр.) як складова змісту економічної освіти. 10 клас. КДПУ, 2001. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4867.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Комарова, Олена Олексіївна, and Людмила Євгеніївна Братченко. ГРОШІ ЯК ЧИННИК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО ВПЛИВУ НА ЛЮДЕЙ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ. Запоріжжя, Класичний приватний університет, November 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3940.

Full text
Abstract:
У статті автори розглядають психологічні аспекти грошей та їх вплив на формування особистості. Аналізуються фактори, від яких залежить ставлення до грошей в залежності від конкретних цілей їхнього використання. Приділяється увага типології особистості та представлено типи економічної особистості людини, які проявляють характерні особливості відносин і поведінки у фінансовій сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гарлицька, Т. С. Соціолінгвістичні особливості професійних жаргонізмів (на матеріалі української, російської та англійської мов). Міжнародний гуманітарний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3922.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню професійних жаргонізмів у соціолінгвістичному аспекті. Професійні жаргонізми розглядаються у складі нелітературних одиниць як феномен міського мовного побуту. У ході дослідження з’ясовано, що в системі професіоналізмів української, російської та англійської мов найчастотнішими є лексеми військової, комп’ютерної, музичної та спортивної сфер, що є об’єднуючим чинником трьох народів. Уживання військових професіоналізмів активізувалося в період військових дій між Україною та Росією, які мають безпосередній уплив на економічне, політичне, мовне життя інших країн, зокрема США. Переважна більшість військових жаргонізмів має негативно забарвлене значення, що виражає зневажливе, іронічне ставлення мовця, спрямоване на приниження особи, до якої звертаються
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Паранько, Ігор Степанович. Антропогенна геологія – альтернатива екологічній геології. КДПУ, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5234.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано геологічне середовище, як частина земної кори, гідросфери, атмосфери та біосфери, які зазнають змін природних властивостей під впливом діяльності людини, що спричиняє зміни в природному ході геологічних процесів як основної рушійної сили діалектичного розвитку Землі; є об’єктом вивчення екологічної геології. Висвітлено особливості екологічної геології, метою якої є вивченні складу і можливих змін у геологічному середовищі під впливом техногенезу, як найважливішої, компоненти не торкаються всіх аспектів впливу людини на формування таких антропогенних геологічних об’єктів як техногенні родовища, синтетичні мінерали, техногенне мінералоутворення, техногенні фізичні поля, мінерально-сировинна база, обґрунтування економічної доцільності використання мінеральних ресурсів загалом і окремих родовищ зокрема, прогнозування геологічного розвитку Землі в умовах техногенезу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography