Academic literature on the topic 'Економіка міжнародна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Економіка міжнародна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Економіка міжнародна"

1

Lutsenko A. "СУТНІСТЬ МІЖНАРОДНОЇ ТЕХНІЧНОЇ ДОПОМОГИ." Theory and Practice of Public Administration, no. 4 (67) (November 26, 2019): 221–26. http://dx.doi.org/10.34213/tp.19.04.28.

Full text
Abstract:
Здійснено аналіз підходів до визначення поняття “міжнародна технічна допомога” (МТД) у працях різних науковців та в нормативно-правових актах міжнародних організацій. На сьогодні в різних галузях вітчизняної наукової думки закладено певну базу знань у сфері дослідження явища МТД, однак визначення змісту такого явища, як міжнародна технічна допомога, є міждисциплінарною проблемою, що стосується таких галузей, як публічне управління, економіка, право, міжнародні відносини. Обґрунтовано необхідність прийняття єдиного нормативно-правового документа, який би закріпив визначення МТД на законодавчому рівні та регулював діяльність, пов’язану з її залученням та використанням в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сотніков, Д. В. "ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ЕКОНОМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ МАССАЧУСЕТСЬКОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО ІНСТИТУТУ." Теорія та методика навчання та виховання, no. 48 (2020): 109–22. http://dx.doi.org/10.34142/23128046.2020.48.10.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз особливостей діяльності економічного факультету Массачусетського технологічного інституту. Акцентовано увагу на тому, що університет відіграє ключову роль у розвитку багатьох галузей сучасної науки і практики. Установлено, що значний внесок у розвиток економічного факультету на базі Школи гуманітарних, художніх і соціальних наук зробив Ф. Уокер – заслужений економіст, член Національної академії наук США, третій президент Массачусетського технологічного інституту. У ході дослідження простежено навчальні завдання, що висуваються перед викладачами під час підготовки бакалаврів, магістрів та докторів філософії з економіки, окреслено фахові дисципліни (обов’язкові та вибіркові), визначено методи навчання, зокрема інтерактивні, наприклад, «case study», ділові ігри, господарські ситуації, робота над реальними проєктами державних службовців чи приватних корпорацій, що використовуються як під час аудиторної, так і самостійної роботи. З’ясовано, що інститут впроваджує новітні методи викладання не лише в межах США, а й шляхом дистанційного навчання, виходить на міжнародний рівень, зокрема за допомогою проєктів MIT OpenCourseWare, MITx та MicroMasters. На підставі аналізу навчальних програм, що пропонуються на економічному факультеті, узагальнено компетенції випускників-економістів Массачусетського технологічного інституту. Досвід МТІ показує, що сучасна економічна освіта США передбачає оволодіння освітніми ступенями бакалавра (Undergraduate level), магістра (Graduate level) та доктора філософії (PhD). Підготовка фахівців економічного профілю полягає у вивченні таких дисциплін, як: політична економія, мікро- та макроекономіка, теорія ймовірності, статистика, економіко-математичне моделювання, економічне застосування теорії ігор, фінансові ринки, маркетинг, економічний розвиток, міжнародна економіка та багато інших. Серед провідних методів навчання визначено інтерактивні методи («case study», ділові ігри, господарські ситуації, робота над бізнес-проєктами, ланч-семінари, польові обіди тощо).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гладій, І. "Міжнародна регіональна економіка як наука." Журнал европейской экономики 5, (№ 3) (2006): 220–36.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Румянцев, А. П. "Міжнародна економіка як напрямок наукової та педагогічної діяльності." Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 40 (1999): 60–63.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Денісова, О. С., and Д. В. Войтюк. "ПРАВОВИЙ СТАТУС СВІТОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТОРГІВЛІ ТА ЇЇ ХАРАКТЕРИСТИКА ЯК СУБ’ЄКТА МІЖНАРОДНОГО ПРАВА." Знання європейського права, no. 1 (April 28, 2021): 148–53. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i1.192.

Full text
Abstract:
У статті досліджується сучасний етап розвитку суспільства, який неможливо уявити без міжнародної торгівлі. Пріоритети сучасної зовнішньоторговельної політики зумовили реформування засад здійснення зовнішньоторго¬вельної діяльності. Запорукою якісного проведення реформ у сфері зовнішньої торгівлі є належне її правове регу¬лювання. Міжнародній торгівлі належить вирішальна роль у сфері міжнародних економіко-правових відносин на сучасному етапі розвитку світової економіки загалом. В умовах трансформації ринкової економіки України зовнішня торгівля є чи не найважливішим засобом наповнення державного бюджету. Ключовою проблемою зов¬нішньоторговельного обороту є питання як удосконалення структури українського експорту та імпорту, впрова¬дження ефективної стратегії інтеграції України у світову економіку з її орієнтацією на активне зростання експор¬ту і диференціацію його потенціалу, так і вдосконалення сфери правового регулювання зовнішньоторговельних відносин між Україною та лідерами світової торгівлі. В зв’язку з цим розглянуто особливості розвитку, фактори зростання міжнародної торгівлі та правове регулювання зовнішньоторговельних відносин на сучасному етапі.Автори розглядають сучасну Україну, яка зараз перебуває в непростих умовах зовнішньої військової агресії та руйнації значної частини економіки. Отже, включення у світовий економічний простір є ключовим завданням зовнішньоекономічної політики країни, вирішення якого дозволить Україні зайняти у міжнародному розподілі праці вигідне місце. У зв’язку з цим перед нашою державою постає чимало проблем, пов’язаних з процесом нала¬годження роботи в рамках Генеральної угоди з тарифів і торгівлі та Світової організації торгівлі з метою безпере¬шкодного експорту власної продукції. Від розв’язання цих проблем залежатиме подальше місце України у світо¬вій економіці і добробут її громадян. Також, отримавши членство в Світовій організації торгівлі, Україна в такий непростий час отримала змогу врегулювання суперечок на міждержавному рівні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Алієв, А. І., and М. А. Чирагли. "Про питання міжнародної правосуб’єктності транснаціональних корпорацій." Ірпінський юридичний часопис, no. 1(5) (September 7, 2021): 49–59. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154.1(5).2021.49-59.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються питання міжнародної правосуб’єктності транснаціональних або багатонаціональних корпорацій. Автори посилаються на думку ряду вчених, а також співробітників міжнародних організацій, що спеціалізуються на вивченні даної області, для визначення можливих перспектив перетворення ТНК в суб’єкт міжнародного права. При цьому використовується практика міжнародних трибуналів і судів, особливо Міжнародного Суду ООН. Проведено аналіз теоретичних аспектів сутності суб’єктів міжнародного права. Крім того, було проведено аналіз діяльності ТНК як активного учасника міжнародних відносин. Автори привели різні практичні приклади регулювання діяльності ТНК на універсальному, двосторонньому і національному рівнях. Автори досліджували міжнародну правосуб’єктність транснаціональних компаній і її зв’язок з регулюванням їх діяльності міжнародними правовими нормами. Відзначено труднощі, пов’язані із залученням цих учасників міжнародних економічних відносин до міжнародно- правової відповідальності. У статті наводиться ряд аргументів на користь того, що така диференціація на сучасному етапі розвитку міжнародного права видається неможливою з об’єктивних юридичних причин. У цьому контексті аналіз міжнародної правосуб’єктності, який відноситься до здатності приймати міжнародні права і нести обов’язки, був розглянутий в зв’язку з необхідністю теоретичного осмислення проблеми. Автори обґрунтовують складність регулювання діяльності таких суб’єктів в рамках міжнародного права через відсутність у них міжнародної правосуб’єктності. Крім того, в статті досліджується правове визначення ТНК, автори посилаються на думку дослідників в цій області, а також спеціалізованих міжнародних організацій. У статті були вивчені форми господарської діяльності ТНК і їх впливу на економіки різних держав, включаючи держави, які беруть інвестиції, а також повязані з цим труднощі правового регулювання їх діяльності. Були вивчені різні галузі права, що стосуються діяльності багатонаціональних корпорацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ivasiuk, Halyna. "Основні виклики сучасній зовнішній політиці Німеччини." Історико-політичні проблеми сучасного світу, no. 41 (June 26, 2020): 105–12. http://dx.doi.org/10.31861/mhpi2020.41.105-112.

Full text
Abstract:
У статті розкриваються результати дослідження основних викликів, які постали перед зовнішньою політикою Німеччини у ХХІ столітті. Німецька єдність стала свого часу одним із ключовим факторів формування постбіполярної системи міжнародних відносин. В рамках цієї системи німецька зовнішня політика отримала певну парадигму можливостей. Проте у ХХІ столітті можна спостерігати значні трансформації постбіполярної системи міжнародних відносин, які, відповідно, можна розглядати як виклики чи як нові можливості для зовнішньої політики Німеччини. Терористичні атаки, міжнародна економічна криза, міграційні потоки, вихід на міжнародну арену нових акторів, а також епідемія COVID-19, поставили під сумнів міжнародний порядок, сформований після руйнування біполярності. Перед об’єднаною Німеччиною, формування якої було одним з ключових параметрів постбіполярної системи міжнародних відносин, постало питання про її змінену роль у зміненій системі міжнародних відносин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

SAVELIEV, Yevhen, and Vitalina KURYLYAK. "International economy: deepening and expanding research potential in Ukraine." Fìnansi Ukraïni 2021, no. 11 (December 22, 2021): 45–53. http://dx.doi.org/10.33763/finukr2021.11.045.

Full text
Abstract:
The topical issues of the development of the research potential of Ukraine in the field of international economics , capable of creating scientific support for the foreign economic activity of entrepreneurial structures and government organizations in the context of world and European integration, have been investigated. The creation of the infrastructure of research organizations specializing in the international economics has been substantiated, in particular, the feasibility of creating research institutes in the USA and Canada, Europe, and the Center for International Agricultural Business. The article considers the expediency of conducting research on the issues of cooperation with interstate integration associations of countries, including the EU, ASEAN, TPP, APEC, BRICS, for the implementation of the country's foreign economic policy. A special place in the system of international economics research should be occupied by the problems of Industry 4.0 and the leadership of Ukrainian IT companies in the system of global economic competition. The state of the staffing of research activities in international economics is analyzed and proposals for training of highly qualified specialists in international economics in large industrial centers: Kharkov, L’viv. Dnieper, Odessa and Zaporizhia are formulated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Golovko, A. A., V. R. Kovalyshyn, and A. M. Polovskyy. "Екологізація менеджмент-освіти України: здобутки, проблеми, можливості." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 10 (December 26, 2019): 34–37. http://dx.doi.org/10.36930/40291006.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблематику введення екологічної складової у навчальний процес підготовки фахівців із менеджменту. Наголошено на важливості екологізації освітнього процесу на всіх рівнях освіти. Зокрема деталізовано потребу формування екологічного мислення фахівця з менеджменту за допомогою вивчення корпоративної соціальної відповідальності. Проаналізовано три основні групи компетентностей, зокрема: інтегральні, загальні та спеціальні (фахові, предметні) компетентності. Особливу увагу приділено екологічній компетентності, яка повинна бути наявна у всіх трьох групах компетентностей менеджера. Докладно розглянуто екологічну складову компетентностей студентів, котрі навчаються за магістерською освітньо-професійною програмою "Менеджмент організацій і адміністрування" у Національному лісотехнічному університеті України, зокрема в межах таких навчальних дисциплін, як: соціальна відповідальність, екологічна стандартизація і екологічна сертифікація, менеджмент природоохоронної діяльності, міжнародна екологічна політика, економіка лісокористування. Обґрунтовано потребу включення екологічних аспектів суспільної діяльності у процес формування освітніх програм фахівців із менеджменту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дугієнко, Н. О., Н. С. Венгерська, and А. О. Осаул. "СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ МІЖНАРОДНОЇ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ." Visnik Zaporiz'kogo nacional'nogo universitetu. Ekonomicni nauki, no. 2 (50) (August 12, 2021): 70–74. http://dx.doi.org/10.26661/2414-0287-2021-2-50-13.

Full text
Abstract:
У статті розкриваються особливості міжнародної інвестиційної діяльності в умовах пандемії. Проаналізовано сучасний стан міжнародної інвестиційної діяльності під впливом пандемії та міжнародну інвестиційну політику країн світу. Введення карантину уповільнило розпочаті міжнародні інвестиційні проекти, урядами країн було введено нові інвестиційні обмеження. Окрім пандемії, на міжнародні інвестиційні процеси вплинули такі фактори як нова промислова революція, зрушення політики в бік більшого економічного націоналізму та тенденції стійкості. Ці фактори матимуть далекосяжні наслідки для конфігурації міжнародного виробництва протягом десятиліття до 2030 року. Здійснено аналіз прямого іноземного інвестування в Україні та визначено проблеми залучення інвестицій в контексті економічної безпеки. Розкрито стратегічні напрями прямого іноземного інвестування в Україні задля досягнення цілей сталого розвитку, високого рівня економічної безпеки та мінімізації наслідків пандемії. Запропоновано рекомендації щодо формування міжнародної інноваційно-інвестиційної стратегії України в умовах інтеграційних процесів та транснаціоналізації економіки. Регулювання міжнародної інвестиційної діяльності в Україні має бути спрямоване на створення ефективної законодавчої бази, привабливого інвестиційного клімату, відповідного інституційного забезпечення. Необхідно реагувати на проблеми мобілізації, напрямки та віддачу інвестицій, включаючи цілі сталого розвитку до концепцій національної інвестиційної політики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Економіка міжнародна"

1

Тєлєтов, Олександр Сергійович, Александр Сергеевич Телетов, and Oleksandr Serhiiovych Tielietov. "Глобалізована економіка та інноватика." Thesis, ТОВ «ТД «Папірус», 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28356.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Жаворонкова, Галина Василівна. "Методологія підготовки фахівців зі спеціалізації «Міжнародна економіка» на засадах праксеологічного підходу." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50693.

Full text
Abstract:
Теоретико-методологічною основою опанування викладачами навичок професійної діяльності в освітньому просторі та передумовою до формування педагогічних компетентностей, щоб ефективно користуватись власними діями, вчені-педагоги вважають праксеологію. На сьогоднішній день це є актуальним, оскільки, як показують останні дослідження, виникла нагальна потреба розробки та активного впровадження візуального методу навчання студентів замість розповсюдженого аудіального методу. Це потребує засвоєння нових компетентностей всіма викладачами для професійного їх зростання та формування у них інноваційності та креативності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Юдицький, А. Ф. "Сучасні тенденції розвитку міжнародної економіки." Thesis, Національний університет державної податкової служби України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61081.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Таргоній, А. Ю. "Сучасні тенденції розвитку міжнародної економіки." Thesis, Національний університет державної податкової служби України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61098.

Full text
Abstract:
В сучасних умовах на розвиток міжнародних економічних відносин впливають такі фактори: економічна криза в країнах Східної Європи та СНД, криза світової фінансово-кредитної системи, загострення енергетичної, сировинної та продовольчої проблем. Також актуальним є загострення проблем навколишнього середовища, що робить вплив на все світове господарство, національні та світові продуктивні сили, посилення взаємозалежності національних господарств, їх економічної політики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Харченко, Микола Олексійович, Николай Алексеевич Харченко, Mykola Oleksiiovych Kharchenko, and С. А. Дем`янець. "Формування стратегічних альянсів у міжнародному економічному просторі." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14797.

Full text
Abstract:
Формування стратегічних альянсів у масштабах міжнародної економіки - це неминучий процес інтеграції активів. При цьому відбувається утворення особливого економічног ефекту, яций називають синергією. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14797
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ніколаєць, М. О. "Сучасні тенденції розвитку міжнародної економіки." Thesis, Національний університет державної податкової служби України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61148.

Full text
Abstract:
Сучасний світовий розвиток характеризується посиленням зв’язків і взаємодії між країнами. Жодна країна світу не може претендувати на повноцінний розвиток, якщо вона не втягнута в систему міжнародних відносин. Взагалі, розвиток міжнародної економіки пов’язаний безпосередньо з розвитком національних економік. Суть цього процесу полягає в поглибленні відносин економік різних країн між собою. Саме сукупність національних економік і їх зв’язок між собою, і утворюють цілісну міжнародну економіку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Біловодська, Олена Анатоліївна, Елена Анатольевна Беловодская, and Olena Anatoliivna Bilovodska. "Міжнародна інноваційна активність промислових підприємств." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64702.

Full text
Abstract:
Кінець XX і початок XXI століть характеризуються активізацією глобалізаційних процесів у світовій економіці. У зв’язку з цим, в економіці України почалися масштабні перетворення в дусі ринкових відносин та застосування відпоідних стандартів в сфері організації і управління підприємствами. Одним з найважливіших моментів цих перетворень є впровадження концепцій інноваційного розвитку підприємств різного рівня і спеціалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Коваленко, Євген Володимирович, Евгений Владимирович Коваленко, Yevhen Volodymyrovych Kovalenko, and В. В. Рябущенко. "Аналіз позитивних і негативних наслідків для вітчизняних, підприємств вступу України до СОТ." Thesis, Вид-во СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28305.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Соболєва, О. П. "Методологія та нормативне регулювання системи показників зовнішнього сектору економіки України." Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26120.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лаврук, Аліна Романівна. "Тенденції розвитку математичного моделювання міжнародної економіки." Thesis, Луцький національний технічний університет, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41845.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Економіка міжнародна"

1

Липов, В. В. Міжнародна економіка: структурно-цивілізаційні основи розвитку. Харків: ХНЕУ, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Грущинська, Н. М. Міжнародна спеціалізація економіки України в умовах технологічних трансформацій. Київ: Стилос, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дахно, І. І. Право Європейського Союзу: англо-українсько-російський глосарій. Київ: Центр навчальної літератури, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Муссіс, Н. Вступ до Європейського Союзу. Право, економіка, політика. Vol. 16, Європейський Союз на міжнародній арені. Київ: Київський університет, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Інформаційні, технології в. Матеріали доповідей учасників міжнародної науково-практичної конференції "Інформаційні технології в управлінні туристичною і курортно-рекреаційною економікою та проблеми підготовки фахівців". Бердянськ: АУІТ "АРІУ", 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Науково-методичний комплекс професійно-орієнтованих дисциплін зі спеціальності "Міжнародна економіка". Київ: Київський університет, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

I International Scientific and Practical Conference «EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES». Cambridge Data Science LTD & European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-19.03.2021.

Full text
Abstract:
Том 1: Економічна теорія, макро- та регіональна економіка; Підприємництво, торгівля та сфера обслуговування; Фінанси та банківська справа; оподаткування, облік і аудит; Маркетингова та логістична діяльність; Менеджмент, публічне управління та адміністрування; Cоціальна робота та соціальне забезпечення; Міжнародні відносини; Право та міжнародне право; Воєнні науки, національна безпека та безпека державного кордону; Пожежна та цивільна безпека; Біологія та біотехнології. Том 2: Аграрні науки та продовольство; Ветеринарні науки; Хімія, хімічна та біоінженерія; Харчове виробництво та технології; Технологій легкої та деревообробної промисловості; Загальна механіка та механічна інженерія; Енергетика та енергетичне машинобудування; Екологія та технології захисту навколишнього середовища; Комп'ютерна та програмна інженерія; Системний аналіз, моделювання та оптимізація; Електроніка та телекомунікації; Транспорт та транспортні технології; Фізико-математичні науки; Соціологія та статистика; Філологія та журналістика. Том 3: Філософія та політологія; Релігієзнавство та богослов’я; Педагогіка та освіта; Психологія та психіатрія; Медичні науки та громадське здоров’я. Том 4: Медичні науки та громадське здоров’я; Фармація та фармакотерапія; Історія, археологія та культурологія; Архітектура та будівництво; Культура та мистецтво; Географія та геологія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Міжнародна економічна інтеграція на початку 21 століття. Київ: Знання України, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Матеріали VІ Всеукраїнської конференції здобувачів вищої освіти та молодих вчених «Світ і Україна у дзеркалі історії». Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2021. http://dx.doi.org/10.33216/conferencematerialssnu(3306)-2021-251.

Full text
Abstract:
Розглядаються питання розвитку археологічних досліджень на Луганщині та в Україні, давньої історії, історії міжнародних відносин, міжнародної економіки, соціальних груп, науки і техніки, гендерних відносин, релігій, освіти. Розроблено перспективи розвитку наукових досліджень молоді, інтеграції наукового простору України, взаємообміну ідеями, теоріями та поглядами, створення умов для залучення школярів та студентів країни до наукової роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Соціально-економічні та енергетичні проблеми розвитку країн. OKTAN PRINT s.r.o., 2022. http://dx.doi.org/10.46489/xmnpk-22.

Full text
Abstract:
У збірнику представлено тези наукових докладів Х Міжнародної науково-практичної конференції «Соціально-економічні та енергетичні проблеми розвитку країн»: Матеріали Х Міжнародної науково-практичної конференції (м. Дніпро, 29-30 березня 2022р.). На конференції розглянуті проблеми ефективного управління економічними системами, запровадження нових бізнес-стратегій та роль інформаційних технологій у сфері економіки. Особиста увага приділена аспектам альтернативної енергетики в Україні та підвищенню ефективності відновлювальних джерел енергії. Проаналізовано вплив пандемії COVID-19 на економіку України. Матеріал супроводжується необхідними статистичними аналітичними даними, ілюстраціями. Даний збірник доповідей має науково-практичне значення й розраховано на магістрів, аспірантів економічних, технічних спеціальностей, викладачів, наукових працівників та менеджерів, які займаються дослідженнями проблем розвитку статистики, обліку, оподатування та аудиту в умовах глобалізації й енергозбереження в Україні та світі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Економіка міжнародна"

1

Габрелян, Андрій. "НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ ЩОДО ПРОТИДІЇ ЕКОНОМІЧНІЙ ЗЛОЧИННОСТІ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття. 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.01.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена визначенню й аналізу напрямів підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів щодо протидії економічній злочинності. Встановлено, що недоліки, які супроводжують діяльність вітчизняних правоохоронних органів щодо протидії економічній злочинності, зумовлюють наступні основні напрями підвищення її ефективності: створення єдиної державної політики, спрямованої на боротьбу з економічною злочинністю; розробка дієвої системи заходів протидії тіньовій економіці; посилення взаємодії між правоохоронними органами; вдосконалення правової бази; вдосконалення ресурсного забезпечення правоохоронних органів; боротьба з корупцією в правоохоронних органах. В результаті реалізації на практиці запропонованих заходів передбачається стабілізація, а в подальшому – й суттєве зменшення рівня економічної злочинності, зниження загального рівня криміналізації економіки, оздоровлення суспільної обстановки в країні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кудлаєва, Наталія, and Світлана Скрипник. "ОСОБЛИВОСТІ НАРАХУВАННЯ ТА ОБЛІКУ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ПОВ`ЯЗАНИХ ІЗ НЕЮ ВИПЛАТ В УМОВАХ КАРАНТИНУ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.09.

Full text
Abstract:
Заробітна плата виступає ключовим джерелом доходів громадян, основою їх фінансової стабільності та забезпечення необхідного рівня благополуччя. Відтак, закономірно, що будь-які процеси, які впливають на оплату праці, особливо в частині її зменшення, формують потребу негайного прийняття заходів по відновленню усталених балансів. Карантин, запроваджений по всьому світу через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 став значним ударом по економіці не лише України, а й усіх країн світу. Відтак, на законодавчому рівні започаткувався процес внесення змін у порядок оплати працівників для формування стабільного джерела фінансування їхніх життєвих потреб, а також підтримки роботодавців для захисту їх від закриття діяльності. З метою встановлення особливостей нарахування та обліку заробітної плати та пов’язаних з нею виплат в умовах карантину нами встановлено сутність та складові заробітної плати. Визначено, що на час карантину із структури заробітної плати виключаються додаткові та заохочувальні виплати. Досліджено варіанти оплати праці працівникам у разі прийняття рішення роботодавцями про продовження діяльності в умовах карантину, а саме: введення простою із оплатою 2/3 тарифної ставки працівника, переведення працівників у відпустку без збереження заробітної плати, на неповний робочий час або на віддалену (надомну) роботу. Встановлено особливості нарахування та обліку заробітної плати в кожному із описаних варіантів. Проаналізовано вплив карантинних обмежень на рівень безробіття, середню та мінімальну заробітну плату, а також середню заробітну плату в розрізі галузей економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Баженова, Олена, and Ігор Чорнодід. "ЗОВНІШНЯ СТІЙКІСТЬ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ: ШЛЯХИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-1.05.

Full text
Abstract:
Як відомо, в Україні домінує експортоорієнтована модель економічного зростання з превалюючою часткою сировинних товарів у структурі експорту, що зумовлює його залежність від зовнішньої конкурентоспроможності країни та підвищення волатильності внаслідок дії зовнішньоекономічних збурень. У представленій статті запропоновано етапи трансформації економічної моделі України та шляхи забезпечення зовнішньої стійкості економіки України на засадах трансформації економічної моделі України від експортоорієнтованої до зовнішньостійкої економіки, що є основою для прийняття обґрунтованих управлінських рішень для забезпечення стійкості економічного зростання, розвитку внутрішнього ринку, підвищення рівня інвестиційної активності, нарощення виробництва високотехнологічної продукції, здатної конкурувати на зовнішніх ринках, та зростання добробуту населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Процик, Ірина, and Наталія Кара. "ОСОБЛИВОСТІ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ У ПРОЦЕСІ ПОГЛИБЛЕННЯ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-1.10.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості та проблеми якості надання соціальних послуг у процесі поглиблення міжнародних економічних відносин між Україною та іноземними країнами, зокрема Польщею. Метою дослідження є визначення особливостей підвищення якості соціальних послуг у процесі поглиблення міжнародних економічних відносин вітчизняних та іноземних підприємств. Запропоновано визначення сутності поняття «соціальна послуга», класифікацію видів соціальних послуг, зокрема виділено прості соціальні послуги, комплексні соціальні послуги, комплексні спеціалізовані і допоміжні соціальні послуги. Розглянуто основні форми та структуру надання соціальних послуг в Україні та Польщі. Також розглянуто базові зовнішні та внутрішні фактори процесу управління якістю соціальних послуг. Запропоновано з метою підвищення якості соціальних послуг застосовувати процедуру моніторингу та оцінювання якості соціальних послуг (індикаторів оцінки), що надають надавачі послуг громаді відповідно до державних стандартів надання соціальних послуг; забезпечення періодичності проведення моніторингу та оцінювання якості соціальних послуг у громаді. Виокремлено рівні моніторингу, зокрема: рівень надання окремої соціальної послуги (можливо виділення окремих аспектів соціальних послуг); рівень організації, яка надає соціальні послуги (територіального центру); рівень області; центральний рівень. Запропоновано методику, орієнтовану на оцінку якості та ефективності соціальних послуг, яка складається в трьох основних компонент: оцінка якості та ефективності соціальних послуг споживачами, оцінка ефективності функціонування системи надання соціальних послуг працівниками, які безпосередньо надають соціальні послуги, оцінка якості та достатності ресурсного забезпечення надання соціальних послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Роїк, Оксана. "ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ТУРИСТИЧНОЇ СФЕРИ У СУЧАСНИХ УМОВАХ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.03.

Full text
Abstract:
У статті досліджено економічні аспекти розвитку туризму у сучасних умовах. На основі комплексного аналізу визначено сучасний стан розвитку туристичної сфери в Україні, висвітлено її особливості, проблеми та відображено перспективи розвитку в майбутньому як важливого сектору економіки та соціальної сфери. Визначено доцільний напрям комплексного вивчення проблематики туризму, що забезпечило виконання нагальних завдань: розгляд основних функцій туризму; аналіз сучасного стану розгортання туристичних процесів в умовах пандемії COVID-19. Викладено теоретичні передумови та обґрунтовано доцільність вирішення проблем розвитку сфери туризму як економічної категорії. Доведено, що оцінка економічного ефекту туристичної діяльності повинна базуватися на визначенні показника, який характеризує результативність господарської діяльності суб’єктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бенько, Микола, and Ганна Москалюк. "БУХГАЛТЕРСЬКА ТА УПРАВЛІНСЬКА ЗВІТНІСТЬ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЦИФРОВІЗАЦІЇ: ІННОВАЦІЇ ТА ПРОБЛЕМИ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.07.

Full text
Abstract:
Робота присвячена дослідженню теоретичних та практичних аспектів складання та подання бухгалтерської та управлінської звітності у глобалізаційних умовах та під впливом інноваційних технологій як результатів розгортання Industry 4.0. Проаналізовано стан української економіки у контексті інформаційних та глобалізаційних процесів та з’ясовано місце звітності у них. Розглянуто актуальні інноваційні технології, які доцільно використовувати при складанні, поданні та використанні бухгалтерської та управлінської звітності. Зроблено акцент на переваги від імплементації таких інноваційних технологій в управлінську та облікові системи. Досліджено інноваційні види звітності, які використовуються на міжнародному рівні. Проаналізовано причини низької активності керівників підприємств щодо впровадження інноваційних технологій та інноваційних форм звітності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Баженова, Олена, and Валерія Вінс. "ВПЛИВ ЦІНОВОЇ КОН’ЮНКТУРИ НА СВІТОВИХ СИРОВИННИХ РИНКАХ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ ОКРЕМИХ КРАЇН СХІДНОЇ ЄВРОПИ: ЕМПІРИЧНІ АСПЕКТИ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.). Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.02.

Full text
Abstract:
У статті проведене емпіричне дослідження взаємозв’язку основних макроекономічних індикаторів функціонування національних економік окремих сировинних країн Східної Європи (України, Молдови та Білорусі) та цінової кон’юнктури на світових ринках сировини. Аналіз результатів оцінювання побудованих з цією метою економетричних моделей засвідчив існування залежності між індексом світових цін на сировинну продукцію, що становить значну частку експорту, та економічним зростанням у досліджуваних країнах Східної Європи. Це сигналізує про необхідність кардинальної трансформації моделі економічного розвитку даних країн в контексті інтенсифікації виробництва, стимулювання експорту товарів з вищою доданою вартістю та посилення інноваційної складової зростання, структури національного експорту та, як наслідок, гарантування національної конкурентоспроможності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ороховська, Л. А., and У. П. Кошетар. "СПЕЦИФІКА МАРКЕТИНГОВИХ СТРАТЕГІЙ КОРПОРАЦІЙ У ГЛОКАЛІЗОВАНОМУ СУСПІЛЬСТВІ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-10.

Full text
Abstract:
Зростання впливу транснаціональних корпорацій на світову економіку актуалізує проблему аналізу стратегій їхньої поведінки на світовому ринку та визначення основних інструментів підвищення їхньої конкурентоспроможності. Проблема поєднання глобального і локального в маркетингових стратегіях корпорацій, яка актуалізувалася після реалізації сценарію «зіткнення цивілізацій» та етнофікації «плавильного тиглю народів» – США, вимагає осмислення особливостей застосування глобальних та локальних стратегій. Організація міжнародного маркетингу на сучасному етапі відбувається в умовах глокалізації, яка є тенденцією поєднання як глобального, так і регіонального, локального, тому корпорації, застосовуючи глобальні стратегії у маркетингу, зіштовхуються з плюралізмом культур, культурних стандартів, мультикультультуризацією. У багатьох сферах ця тенденція актуалізує звернення до мультилокальних стратегій. Завдяки ним уможливлюється адаптування глобальних стратегій до специфіки культури певних регіонів, звичаїв, традицій, релігії представників різних цивілізацій. Мультилокальні стратегії спираються на врахування умов ведення бізнесу в країнах, на які поширюють свою діяльність, та потреб її національного ринку, які сформувалися під впливом релігії, звичаїв, традицій, клімату, географічного середовища тощо. Урахування специфіки регіонального бізнес-середовища дає змогу ТНК вибудовати успішні маркетингові стратегії, особливо у сфері харчування та індустрії моди. Для економічного середовища України притаманний вплив як глобальних, так і локальних чинників, які зумовлюють необхідність формування когорти підприємств конкурентного лідерства, які б успішно вели змагання в регіональних, міжнародних та глобальних масштабах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Антоненко, Валентина. "ВПЛИВ СУЧАСНИХ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ТА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЙНИХ ЗРУШЕНЬ НА РОЗВИТОК СИСТЕМИ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ КРАЇНИ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-1.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бутенко, Олена. "СУМІЩЕННЯ МЕТОДІВ АНАЛІЗУ ТА ФОРМУВАННЯ ПОРТФЕЛЮ ПРОДУКЦІЇ ПІДПРИЄМСТВА." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-1.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Економіка міжнародна"

1

Ключенко, Аделіна. "МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД КЛАСТЕРИЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ." In Problèmes et perspectives d'introduction de la recherche scientifique innovante. Plateforme scientifique européenne, 2019. http://dx.doi.org/10.36074/29.11.2019.v1.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дика, Богдана. "ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ В МІЖНАРОДНІЙ ЕКОНОМІЦІ." In THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS, chair Соломія Огінок. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-28.05.2021.v1.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Стасюк, Андрій. "ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ АНАЛІЗУ ВПЛИВУ МІЖНАРОДНИХ МІГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ НА ЕКОНОМІКУ." In СУЧАСНІ ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ДЕРЖАВ, РЕГІОНІВ ТА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-23.04.2021.economics.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Остапенко, Т. Г. "МОДЕЛЬ ПОВЕДІНКИ ЛЮДИНИ В ЕКОНОМІЦІ ТА МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИНАХ." In Economy and human-centrism: the modern foundation for human development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-068-1-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Економіка міжнародна"

1

Соловйов, Володимир Миколайович, and А. А. Ганчук. Особливості нелінійної динаміки світового фондового ринку. Український інститут розвитку фондового ринку, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1053.

Full text
Abstract:
В даній роботі приведені результати досліджень структурних та динамічних властивостей фондових ринків розвинених країн і країн з перехідною економікою Це зроблено шляхом аналізу індексів фондових ринків США та Росії, які обраховуються міжнародною компанією Morgan Stanley Capital International (MSCI – www.msci.com).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лаврентьєва, Олена Олександрівна, and Тетяна Михайлівна Мішеніна. Професійна педагогіка і андрагогіка: актуальні питання, досягнення та інновації. КДПУ, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1437.

Full text
Abstract:
До збірника увійшли матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. Основна тематика представлених доповідей відповідає напрямам роботи конференції: висвітлено напрями і шляхи модернізації змісту професійної освіти відповідно до сучасних загальноєвропейських тенденцій і вимог соціально зорієнтованої економіки; окреслено сучасні парадигми освіти дорослих; розкрито проблеми професійно-технічної освіти та підготовки робітничих кадрів; схарактеризовано інноваційні технології в забезпеченні якості освітнього процесу. Для науковців, аспірантів та студентів ВНЗ, які вивчають сучасні проблеми професійної педагогіки і освіти дорослих. Автори опублікованих матеріалів несуть повну відповідальність за достовірність наведених фактів, цитат, статистичних даних, власних імен та інших відомостей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дербенцев, В. Д., А. А. Ганчук, and Володимир Миколайович Соловйов. Кореляційні властивості ринку цінних паперів в катастрофічних і шокових умовах. КНЕУ, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1077.

Full text
Abstract:
Одним з найважливіших економічних явищ останнього десятиліття стала глобалізація світової економіки, що виявляється у фінансовій сфері найбільш помітно. Очевидно, що глобалізація, будучи об'єктивним процесом, яка збільшує економічну ефективність на загальносвітовому рівні, може мати негативну дію на окремі країни, що необхідно враховувати при розробці економічної політики. Зокрема, глобалізація посилила нестійкість фінансових систем, в першу чергу, країн з ринками, що формуються. Це яскраво продемонстрували азіатська і російська кризи 1997-1998 рр. Принципове значення має прогнозування екзогенних шокових явищ, типу 11 вересня 2001 р. В [3] ми показали, що відомі методи прогнозування критичних явищ (які використовують коефіцієнти Херста і Холдера, зміну коефіцієнтів кореляції у передкризовий період тощо) не в змозі передбачити шокове явище. В даній роботі ми досліджуємо динаміку самоорганізованої кластерної структури світових фондових ринків в період шоку 11 вересня 2001 року. У якості бази даних візьмемо індекси інвестиційної привабливості розвинених і країн, що розвиваються, які обраховуються міжнародною компанією Morgan Stanley Capital International (MSCI – www.msci.com).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography