Journal articles on the topic 'Дієтичні добавки'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Дієтичні добавки.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 40 journal articles for your research on the topic 'Дієтичні добавки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Zakhariya, А. V., Н. I. Davydova, S. М. Gotska, O. I. Belogortseva, and O. YA Dzyublik. "INNOVATIVE FOOD PRODUCT – DIETARY ADDITIVE-APIFITOCOMPOSITION «HONEY WITH INULA HELENIUM L.»." SCIENTIFIC AND PRODUCTION JOURNAL "BEEKEEPING OF UKRAINE" 1, no. 6 (May 5, 2021): 25–33. http://dx.doi.org/10.46913/beekeepingjournal.2021.6.04.

Full text
Abstract:
Розроблено інноваційний харчовий продукт – дієтичну добавку-апіфітокомпозицію «Мед з оманом» на основі меду та лікарських рослин – кореневищ з коренями оману високого (дев’ясилу) (Inula helenium L.) та коренів солодки голої (Glycyrriza glabra L.). Встановлено особливості впливу апіфітокомпозиції на стан здоров’я дітей з латентною туберкульозною інфекцією (ЛТІ) та дорослих з інфекційним загостренням хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Ключові слова: дієтичні добавки-апіфітокомпозиції, продукти бджільництва, лікарські рослини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дроздовська, С. Б., В. А. Пастухова, and Є. В. Імас. "Національний університет фізичного виховання і спорту України, Київ." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 2 (November 30, 2018): 29–39. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2018.2.29-39.

Full text
Abstract:
З метою створення персоналізованого підходу у спортивній дієтології здійснено огляд молекулярно-генетичних маркерів, придатних до застосування у сфері фізичного виховання і спорту; розширено список поліморфізмів, що можуть бути використані як молекулярно-генетичні (нутрігенетичні) маркери ефективності дії дієтичних добавок у спорті; створено науковий базис для застосування молекулярно-генетичних методів у процесі підготовки спортсменів, що сприятиме підвищенню фізичної працездатності у спорті. Результати. Наведено результати узагальнення механізмів взаємодії «ген–нутрієнт». Створено перелік молекулярно-генетичних маркерів ризику розвитку порушень метаболізму; маркерів, що дозволяють коригувати раціон раціонального харчування та вживання дієтичних добавок спортсменами відповідно до індивідуальних генетичних особливостей, нутрієнтів, дія яких на геном і, особливо, на метаболічні процеси та процеси адаптації до м’язової роботи, на сьогодні доведено. Висновок. Урахування нутрігенетичних особливостей харчування дозволить покращити підготовку спортсменів шляхом підвищення ефективності використання дієтичних добавок у харчуванні, підвищення фізичної працездатності, знизити побічну дію вживаних препаратів. Методичні рекомендації з харчування спортсменів, створені з урахуванням результатів нутрігенетичних досліджень, дозволяють дозувати дієтичні добавки відповідно до метаболічної відповіді організму на генному рівні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сапко, С. А. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЩОДО ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ КОРМОВИХ ДОБАВОК ДЛЯ СОБАК ТА КІШОК." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 27, 2019): 183–90. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.04.23.

Full text
Abstract:
Недолік повноцінного харчування є проблемою харчування не тільки людини, але і тварин, зокрема, домашніх − кішок і собак. Одним зі шляхів розв՚язання цієї проблеми може стати використання збалансованих кормових добавок. Для збалансованого харчування раціон тварин повинен містити більше 600 речовин-нутрієнтів. Від їхньої кількості й поєднань багато в чому залежать профілактичні, дієтичні й лікувальні властивості харчування. У статті наводяться літературні дані щодо впливу на організм, практичного застосування кормових добавок та їх складників; дослідження і обґрунтування впливу складників кормових добавок ПрофіЛайн для собак та кішок. Розглянуто вплив основних складників кормових добавок у різноманітних наукових дослідженнях гуманної та ветеринарної медицини. Наведені критерії ефективного профілактичного застосуванні та впливу на функціонування організмів. Кормові добавки й дієтичне харчування різного спрямування ефективно вирішує питання кардіологічного профілю, геріатричних захворювань, шлунково-кишкових і ортопедичних проблем. За аналізом літературних даних встановлено, що складові кормових добавок ПрофіЛайн у рекомендованих дозах є нешкідливими й ефективними, загалом поліпшують засвоєння поживних речовин корму, зокрема протеїну, макроелементів, жиророзчинних вітамінів, вказує на відновлення метаболічних реакцій в їхньому організмі в результаті згодовування кормових добавок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Нікітіна, О. О., Н. І. Джуренко, С. П. Машковська, and С. М. Марчишин. "КЛОПОГІН КИТИЧНИЙ (ACTAEA RACEMOSA L.) – ПЕРСПЕКТИВНИЙ ВИД ДЛЯ ФАРМАЦІЇ В УКРАЇНІ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 4 (March 25, 2022): 140–46. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2021.v.i4.12812.

Full text
Abstract:
РЕЗЮМЕ. Враховуючи зростання потреб у проведенні комплексних досліджень щодо розробки та стандартизації вітчизняних рослинних засобів для лікування клімактеричних розладів, доцільно привернути увагу вітчизняних вчених до клопогону китичного (Actaea racemosa L.), який містить цінні біологічно активні речовини – фітоестрогени. Мета – проаналізувати наявні на фармацевтичному ринку України засоби рослинного походження і дієтичні добавки, до складу яких входить клопогін китичний (A. racemosa), окреслити перспективи його культивування й використання у вітчизняній фармації. Мaтеріал і методи. Аналіз фармацевтичного ринку здійснювали з використанням методу системного узагальнення на основі інформаційного скринінгу матеріалів Державного реєстру лікарських засобів, реєстру лікарських засобів інформаційно-пошукової системи Compendium online, каталогу інтернет-магазину дієтичних добавок. Результати. Пріоритетом для використання клопогону китичного є нейровегетативні розлади у період менопаузи та клімактеричні розлади. Аналіз фармацевтичного ринку України показав, що в асортименті переважають тверді форми як засобів рослинного походження (66,7 %), так і дієтичних добавок (77,05 %), що містять A. racemosa. Результати аналізу свідчать про значний імпорт засобів рослинного походження, що містять A. racemosa, з країн західної Європи, в той час як найбільша кількість найменувань дієтичних добавок зареєстрована виробниками США (96,77 %). Вітчизняні рослинні засоби представлені в незначній кількості – лише 16,67 %. Однак, характерні для лісостепових районів України помірний клімат та тіниста місцевість формують сприятливі умови для вирощування та забезпечення ресурсної бази сировини клопогону китичного для виробництва вітчизняних засобів рослинного походження та дієтичних добавок на його основі. Висновки. Створення засобів рослинного походження та дієтичних добавок вітчизняного виробництва на основі клопогону китичного є об’єктивно перспективним, що зумовлює доцільність комплексних досліджень з його культивування, поглибленого вивчення та стандартизації сировини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Nataliia, Buialska, Yuliia Tkachenko, and Denisova Natalya. "ВИКОРИСТАННЯ ПРОДУКТІВ ПЕРЕРОБКИ ЦИКОРІЮ КОРЕНЕПЛІДНОГО В ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА БОРОШНЯНИХ КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOG IES, no. 2 (12) (2018): 196–203. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2018-2(12)-196-203.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Використання продуктів переробки коренеплодів цикорію у процесі виробництва борошняних кондитерських виробів особливо актуально, оскільки їхні компоненти містять унікальний набір ессенціальних нутрієнтів. Перспективність досліджень полягає в розробці інноваційних технологій кондитерських виробів із використанням порошку кореня цикорію, які здатні надати дієтичні властивості готовим виробам, можуть бути рекомендовані хворим на цукровий діабет, поліпшити якість готових виробів, знизити енергетичну цінність. Постановка проблеми. Основним прийомом у створенні функціональних продуктів є пошук і впровадження у виробництво нетрадиційних добавок рослинного походження, що одночасно мають технологічну та фізіологічну функціональність. Аналіз останніх досліджень та публікацій. Дослідження використання продуктів переробки цикорію коренеплідного у виробництві продуктів харчування обґрунтовані та представлені в роботах багатьох відомих українських та зарубіжних учених. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Незважаючи на численні дослідження, у літературних джерелах недостатньо даних щодо застосування продуктів переробки цикорію на основі місцевої рослинної сировини в борошняних кондитерських виробах. Постановка завдання. Метою дослідження є пошук оптимального складу сировинних добавок на основі продуктів переробки цикорію коренеплідного в рецептурах здобного печива і вивчення їхнього впливу на споживчі властивості. Виклад основного матеріалу. Визначено оптимальний процент дозування добавки порошку кореню цикорію. Встановлено, що досліджуваний зразок із вмістом добавки 3 % характеризується кращими органолептичними та фізико-хімічними показниками. Додавання порошку кореня цикорію в кількості 3 % призводить до підвищення міцності клейковини. Висновки відповідно до статті. Доведено доцільність використання порошку цикорію для розроблення нових сортів борошняних кондитерських виробів із підвищеною харчовою цінністю, які рекомендовані як для масового споживання, так і як продукти функціонального харчування. Розроблено рецептуру та технологічну схему виробництва печива з використанням порошку цикорію коренеплідного.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Levin, M. G., O. M. Holichenkov, and V. I. Lyashenko. "DIETARY SUPPLEMENTS: REGULATORY ASPECTS OF THE REGULATORY FRAMEWORK FOR SAFE USE BY THE POPULATION." Hygiene of populated places 2021, no. 71 (December 20, 2021): 153–58. http://dx.doi.org/10.32402/hygiene2021.71.153.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Л. М. Путро, Д. Н. Котко, and Н. Л. Гончарук. "До питання про необхідність застосування імуномодуляторів у практиці спорту при напружених фізичних навантаженнях." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 2 (September 29, 2017): 27–32. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2017.2.27-32.

Full text
Abstract:
Мета. Розкрито сучасний стан проблеми впливу інтенсивних фізичних навантажень на імунну систему організму спортсменів та виникнення різних респіраторних інфекцій. Методи. Аналіз спеціальної наукової літератури. Висновки. У спорті вищих досягнень в умовах зростання м’язово-емоційного стресу резервні можливості імунної системи швидко виснажуються, при цьому імовірність розвитку простудних та інфекційних захворювань значно зростає. В роботі не акцентується увага на використанні в спорті вищих досягнень певної кількості імуномодуляторів, які потребують ретельного лікарського контролю, а з огляду на досвід ряду спеціалістів пропонується використовувати (за певних умов) препарати більш м’якої дії, які володіють антиоксидантними та анаболічними властивостями. До найбільш успішних препаратів, які необхідно включати в раціон харчування спортсменів, можна віднести антиоксиданти рослинного походження, адаптогени і тонізуючі засоби, комбінації вітамінів, а також дієтичні добавки, збагачені пробіотиками, пребіотиками та синбіотиками
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Романюк, Світлана, Тетяна Тихоненко, Андрій Сіромолот, Михайло Гузик, Наталія Луговська, Олександр Галкін, Тамара Кучмеровська, Денис Колибо, and Сергій Комісаренко. "РОЗРОБЛЕННЯ ЗАСОБУ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ КОГНІТИВНИХ ФУНКЦІЙ ТА ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ГОМОЦИСТЕЇНУ." Science and Innovation 18, no. 1 (February 14, 2022): 66–75. http://dx.doi.org/10.15407/scine18.01.066.

Full text
Abstract:
Вступ. Гіпергомоцистеїнемія є небезпечним метаболічним порушенням, що призводить до виникнення низки захворювань.Проблематика. Нагальним завданням є розроблення препаратів, які здатні знижувати рівень гомоцистеїну, не спричиняючи побічних ефектів.Мета. Розробити дієтичну добавку, що при мінімальному вмісті компонентів, які здатні викликати побічні реакції, знижує рівень гомоцистеїну; а також дослідити, чи впливає розроблена добавка на когнітивні здібності тварин, та впровадити її у виробництво.Матеріали й методи. До складу розробленої дієтичної добавки «Альфакогнітин» включено вітаміни В6, В9, В12, С і холін. Моделювання експериментальної гіпергомоцистенемії у щурів проводили шляхом утримання тварин наL-метіоніновій дієті. Вміст гомоцистеїну у крові визначали за допомогою іонообмінної рідинно-колонної хроматографії з використанням автоматичного аналізатору амінокислот. Поведінкові реакції та когнітивні здібності щурів досліджували за допомогою поведінкових тестів «Відкрите поле», «Електрична стимуляція кінцівки» і «Соціальнавзаємодія». Роботи щодо впровадження у виробництво виконано за участі компанії ТОВ «Нутрімед» (Київ).Результати. Показано, що у тварин із гіпергомоцистеїнемією «Альфакогнітин» знижував рівень гомоцистеїну, підвищував когнітивні здібності, ефективність соціальної взаємодії та комунікабельність, а також нормалізував функціональні порушення пам’яті та здатності до навчання. Затверджено технічні умови виробництва дієтичної добавки,відпрацьовано пілотну технологію отримання її капсульованої форми та виготовлено дослідну партію.Висновки. «Альфакогнітин» може знижувати рівень гомоцистеїну, що дозволяє використовувати його з метою нормалізації функціонального стану серцево-судинної та нервової систем за гіпергомоцистеїнемії, а також для покращення когнітивних функцій, зокрема після захворювання на COVID-19.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ю. Д. Винничук. "Вітаміни як імунонутрієнти в практиці підготовки спортсменів." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 1 (February 28, 2018): 60–72. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2018.1.60-72.

Full text
Abstract:
В оглядовій статті розглянуто можливість профілактики та лікування вторинних імунодефіцитів за допомогою вітамінів у практиці підготовки спортсменів, тому що імунодефіцити крім порушень імунних параметрів характеризуються нестачею необхідних харчових пластичних речовин, включаючи мінеральні речовини, вітаміни, мікроелементи. Наведено характеристику біологічних властивостей вітамінів А, В 1 , В 2 , С, Е і D як найважливіших мікронутрієнтів, що беруть участь у реакціях імунного захисту спортсменів високої кваліфікації, а також показано роль цих біологічно активних речовин у збереженні здоров’я і забезпеченні спортивної результативності. Висвітлено симптоматику недостатності зазначених вітамінів і їх необхідні добові дози для застосування у спортсменів. Показано неоднозначний характер впливу необґрунтовано високих доз окремих вітамінів на імунну відповідь. Представлено препарати окремих вітамінів, вітамінні комплекси, дієтичні добавки та принципи їх використання в умовах інтенсивних фізичних навантажень, а також при діагностованих імунодефіцитних станах у спортсменів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Средняя, Светлана. "КАЧЕСТВО ДЕСЕРТОВ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ ДИЕТИЧЕСКОЙ ДОБАВКИ «МИПРО-ВИТ» ОЗДОРОВИТЕЛЬНОГО НАЗНАЧЕНИЯ." SWorldJournal, no. 06-01 (December 30, 2018): 30–36. http://dx.doi.org/10.30888/2663-5712.2020-06-01-048.

Full text
Abstract:
Підвищення харчової цінності десертних страв можна здійснювати за рахунок регулювання хімічного складу сировини та введенням дієтичних добавок. У статті розглядаються шляхи покращення якості десертних страв за рахунок використання у шоколадному фондані ді
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Средняя, Светлана. "КАЧЕСТВО ДЕСЕРТОВ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ ДИЕТИЧЕСКОЙ ДОБАВКИ «МИПРО-ВИТ» ОЗДОРОВИТЕЛЬНОГО НАЗНАЧЕНИЯ." SWorldJournal, no. 06-01 (December 30, 2018): 30–36. http://dx.doi.org/10.30888/2410-6615.2020-06-01-048.

Full text
Abstract:
Підвищення харчової цінності десертних страв можна здійснювати за рахунок регулювання хімічного складу сировини та введенням дієтичних добавок. У статті розглядаються шляхи покращення якості десертних страв за рахунок використання у шоколадному фондані ді
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Tiurikova, Inna S., Mykhailo I. Peresichnyi, Yuliia A. Matsuk, Alla P. Kainash, and Nina V. Budnik. "ТЕХНОЛОГІЯ ДІЄТИЧНИХ ДОБАВОК ІЗ ВОЛОСЬКОГО ГОРІХА." Journal of Chemistry and Technologies 28, no. 1 (May 29, 2020): 51–60. http://dx.doi.org/10.15421/082007.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Lyulka, Aleksandr Nikolaevich, Dariya Yurievna Sazonova, and Georgij Mihajlovich Lyavinec. "ВПЛИВ ДІЄТИЧНИХ ДОБАВОК НА СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ СОЛОДКИХ СТРАВ." Научный взгляд в будущее, no. 05-02 (October 12, 2017): 42–47. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2017-05-02-005.

Full text
Abstract:
Мета досліджень полягала в розробці рецептур, технології та оцінці споживчих властивостей піноподібної солодкої страви «Повидлянка». Завдання дослідження включали розробку солодкої страви із заданими споживчими властивостями; дослідженні основних властиво
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Г. Применко, Владислав, Анна О. Геліх, and Тетяна М. Степанова. "ВПЛИВ Se-ЛАКТОАЛЬБУМІНУ НА ФУНКЦІОНАЛЬНО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ДОБАВОК ДІЄТИЧНИХ СЕЛЕН-БІЛКОВИХ." Journal of Chemistry and Technologies 29, no. 1 (May 1, 2021): 164–72. http://dx.doi.org/10.15421/082114.

Full text
Abstract:
У статті досліджено технологічні властивості дієтичних добавок селен-білкових (ДДСБ), визначено основні чинники, що забезпечують їх високі показники. Виявлено вологоутримуючу, вологопоглинальну, жироутримуючу та жироемульгуючу здатності добавок «Сивоселен Плюс» та «Неоселен», обґрунтовано закономірності їх виникнення, проведено порівняльний аналіз їх значень. На основі виявлених функціонально-технологічних властивостей розроблено рекомендації з використання ДДСБ у складі широкого асортименту харчової продукції з підвищеною харчовою цінністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Оперхальская, Мария, Оксана Кирпиченкова, and Лилия Стахурская. "ИННОВАЦИОННЫЙ ПОДХОД К РАЗРАБОТКЕ БЛЮД." Modern engineering and innovative technologies, no. 10-01 (December 31, 2018): 107–12. http://dx.doi.org/10.30890/2567-5273.2019-10-01-042.

Full text
Abstract:
Останнім часом усе більше уваги приділяється використанню фармакологічних препаратів, дієтичних добавок, функціональних продуктів, які окрім поновлення депо енергетичних ресурсів, чинять адаптогенну, відновлювальну дію на організм людини. Тому в статті ро
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Рудік, О. В. "ВПЛИВ ДІЄТИЧНОЇ КОРМОВОЇ ДОБАВКИ «АПСА АМІНОВІТУ» НА ПОКАЗНИКИ КРОВІ ЗА НАЯВНОСТІ ЕЙМЕРІОЗУ В ПЕРЕПІЛОК." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 25, 2020): 230–36. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.04.29.

Full text
Abstract:
Копрологічні дослідження свідчать, що в перепілок, які утримуються в ТОВ «Іріс-2009», реєст-руються E. tenella – 1,3 тис. ооцист та E. necatrix – 1,5 тис. ооцист еймерій у грамі посліду, а екс-тенсивність інвазії становила 100 %. На 14-ту добу після лікування «Діакоксом 0,2 %» ЕЕ і ІЕ склала 100 % та відновилися показники крові до фізіологічних меж. Перша дослідна група отримувала пре-парат «Діакокс 0,2%» разом із комбікормом упродовж 5-ти діб у дозі 1 мг на 1 кг комбікорму. У морфологічних показниках відмічали підвищення кількості еритроцитів на 21,5 % (Р<0,05), а в таких показниках як: лейкоцити, еозинофіли, псевдоеозинофіли та моноцити відповідно до лікування види-мі зміни не виявлені. Відмічали незначне зниження базофілів на 32,4 % (Р<0,01), та лімфоцитів на 3,8 % (Р<0,05); у біохімічних показниках перепелів виявлено підвищення вмісту гемоглобіну на 13,7% (Р<0,001), вмісту загального білка на 16,6 % (Р<0,001), вмісту креатиніну на 9,2 % (Р<0,05), підви-щення активності АсАТ на 9,3 % (Р<0,05), також відмічали зниження фосфору на 63,7 % (Р<0,01), калію на 4,1 % (Р<0,05), сечової кислоти на 54,6 % (Р<0,01) порівняно із періодом до лікування пта-хів. Друга дослідна група отримувала препарат «Діакокс 0,2 %» разом із комбікормом у дозі 1 мг на 1 кг комбікорму в поєднанні з дієтичною кормовою добавкою «Апса аміновіт» у дозі 1 мл на 1 літр води упродовж 5-ти діб. Після лікування перепілок відмічали: в морфологічних показниках підвищен-ня кількості еритроцитів на 17,6 % (Р<0,001), псевдоеозинофілів на 22,7 % (Р<0,001) та зниження кількість лейкоцитів на 24,9 % (Р<0,01), базофілів на 47,9 % (Р<0,01), еозинофілів на 15,6% (Р<0,01), лімфоцитів на 5,2 % (Р<0,05), моноцитів на 8,4 % (Р<0,05); спостерігали зміни в біохіміч-них показниках – це підвищення гемоглобіну на 21,9 %, (Р<0,001), загального білка на 6%, (Р<0,05), креатиніну на 4,2 %, (Р<0,05), вмісту фосфору на 50,3 %, (Р<0,01), калію на 44,9 %, (Р<0,01), сечо-вої кислоти на 47,0 %, (Р<0,01), підвищилась активність АсАТ 3.74%, (Р<0,05).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Korzun, V., O. Kovalenko, O. Kopylova, and A. Derkach. "USE OF THE DIET SUPPLEMENT "ZERAVIT" IN THE PATHOLOGY OF THE THYROID GLAND IN CHILDREN." Hygiene of populated places 2017, no. 67 (December 28, 2017): 166–72. http://dx.doi.org/10.32402/hygiene2017.67.166.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Simakhina, G., N. Naumenko, and T. Martynenko. "THE SPECIFICATION OF PRODUCTION AND USING THE DIETARY SUPPLEMENTS." Scientific Works of National University of Food Technologies 24, no. 1 (February 2018): 197–204. http://dx.doi.org/10.24263/2225-2924-2018-24-1-25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Іванов, В. С., С. А. Шнайдер, О. В. Деньга, and Є. К. Ткаченко. "КОРЕКЦІЯ КОМПЛЕКСАМИ АНТИГИПО-КСАНТІВ І АНТИОКСИДАНТІВ СТАНУ УБОЩЕЛЕПНОЇ СИСТЕМИ І ТКАНИН РО-ТОВОЇ ПОРОЖНИНИ ЩУРІВ В УМОВАХ ДІЇ ГІПОКСІЇ ТА КАРИЕСОГЕННОГО РА-ЦІОНУ." Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 111, no. 2 (May 27, 2021): 16–22. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2020-36-2-16-22.

Full text
Abstract:
Мета – вивчення впливу комплексу дієтичних доба-вок, що містять бурштинову кислоту і гліцин, на стан зубощелепної системи і тканини ротової поро-жнини щурів в умовах дії внутрішньоутробної гіпок-сії і карієсогенного раціону. Матеріали та методи. Об'єктами дослідження були 57 білих щурів лінії Вістар. У 4-х групах у щурів-самок протягом 10 днів вагітності відтворювали тканинну гіпоксію. Після народження щурят в 1-міс віці са-джали на карієсогенний раціон. У продовженні 30 днів щури на фоні отриманих експериментальних впливів отримували per os розчини суміші комплексів дієтичних добавок «Бурштинова кислота» і «Гліцин».Висновки. Результати проведених досліджень щодо впливу сумісної дії бурштинової кислоти і гліцину в умовах відтворення гіпоксії і утримання потомства від цих щурів на карієсогенному раціоні продемонст-рували значну карієс-профілактичну і пародонто-протекторну дію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Тихонова, Тетяна, and Маргарита Бобкова. "АЛЬТЕРНАТИВНІ ПІДХОДИ ДО ЛІКУВАННЯ ІНСУЛІНОРЕЗИСТЕНТНОСТІ." Problems of Endocrine Pathology 78, no. 4 (December 3, 2021): 159–65. http://dx.doi.org/10.21856/j-pep.2021.4.20.

Full text
Abstract:
Відповідно до сучасних уявлень, інсулінорезистентність (ІР) визначається як порушення біологічної відповіді на інсулінову стимуляцію тканин-мішеней. Незважаючи на можливе виникнення ІР як фізіологічної реакції, найчастіше ІР асоціюється з метаболічними зсувами та патологічними розладами, зокрема гіпотиреозом, хворобою / синдромом Кушинга, синдромом полікістозних яєчників, акромегалією, неалкогольною жировою хворобою печінки, хронічною хворобою нирок, деменцією а також із злоякісними новоутвореннями молочної залози, легень, простати та товстої кишки. З огляду на реалії сьогоднішнього дня, отримані переконливі докази несприятливого впливу зниженої чутливості до інсуліну на перебіг COVID-19. Водночас, серед широкого спектру патологічних станів, що поєднані з ІР, зниження чутливості до інсуліну асоціюється насамперед з метаболічним синдромом, серцево-судинними захворюваннями та цукровим діабетом 2 типу. Приймаючи до уваги багатофакторність ефектів ІР та її роль у розвитку та прогресуванні низки захворювань, на теперішній час обґрунтовується необхідність застосування активних профілактичних заходів і призначення цілеспрямованого лікування хворим з наявністю маркерів ІР. Насамперед, в якості лікувально-профілактичного заходів визначається нормалізація маси тіла хворого, оскільки ІР зазвичай поєднується з вісцеральним типом ожиріння. В якості немедикаментозних методів нормалізації маси тіла в сучасних рекомендаціях вказуються два основних підходи: дієтичний режим та адекватні стану здоров'я пацієнта дозовані фізичні навантаження. При поєднанні ІР і цукрового діабету призначаються цукрознижувальні препарати, що підвищують чутливість периферичних тканин до інсуліну, або, так звані сенсітайзери. В останні часи розглядається можливість використання дієтичних добавок в профілактиці та лікуванні багатьох захворювань, у тому числі ІР як при ізольованому її розвитку, так і в структурі коморбідної патології. В цьому плані слід звернути увагу на продукт компанії ЕКСПЕРТ ФАРМА – GlucoCare™. Зазначений засіб містить унікальну комбінацію діючих речовин, що визначає багатогранність її ефектів, зокрема у лікуванні хворих з наявністю ІР.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Sokolova, L. K., V. M. Pushkarev, and M. D. Tronko. "Ефекти ресвератролу в нормі та за різних патологій." Endokrynologia 25, no. 1 (March 20, 2020): 76–88. http://dx.doi.org/10.31793/1680-1466.2020.25-1.76.

Full text
Abstract:
Огляд присвячено висвітленню ефектів ресвератролу (РСВ) у нормі та, надто, за патологічних станів людини. Наведено дані щодо синтезу, метаболізму РСВ, його біодоступності та механізмів дії. РСВ характеризується широким спектром фармакологічних ефектів і множинною біологічною активністю щодо хронічних захворювань як протизапальний, протипухлинний, антидіабетичний, нейро- та кардіопротекторний засіб. РСВ справляє позитивний вплив за цукрового діабету (ЦД) та діабетичних судинних ускладнень, що обумовлено його здатністю посилювати опосередковану оксидом азоту вазодилатацію. Продукти, багаті на РСВ, справляють захисний ефект за таких вікових захворювань, як ЦД 2-го типу, серцево-судинні захворювання, у тому числі атеросклероз, деякі типи раку, артрит, катаракта, артеріальна гіпертензія та когнітивні порушення. Ефекти РСВ свідчать про його перспективність як дієтичної добавки, що дозволяє поліпшити стан хворих на тяжкі хронічні захворювання, а також для профілактики цих захворювань у здорових людей та уповільнення процесів старіння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Кузнецова, О. М., and Н. В. Останіна. "Research and analysis of the level of dietary supplement consumption by the population of Ukraine." Environment & Health, no. 3 (96) (September 2020): 25–32. http://dx.doi.org/10.32402/dovkil2020.03.025.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Volodina, T. T., N. V. Korotkevich, S. І. Romanyuk, O. Yu Galkin, D. V. Kolybo, and S. V. Komisarenko. "Implementation of Dietary Supplements with Effect of Dezintoxication and Improvement of Osteogenesis and Metabolism." Nauka ta innovacii 13, no. 6 (November 30, 2017): 41–53. http://dx.doi.org/10.15407/scin13.06.041.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Iosypenko, O. O., V. S. Кyslychenko, and Z. І. Omelchenko. "ВИВЧЕННЯ АМІНОКИСЛОТНОГО СКЛАДУ ЛИСТЯ КАБАЧКІВ." Medical and Clinical Chemistry, no. 2 (August 25, 2020): 72–80. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2020.v.i2.11363.

Full text
Abstract:
Вступ. Рослини є джерелом майже 30 % амінокислот, які перебувають у вільному або зв’язаному стані. Поширеність амінокислот у рослинах та їх висока біологічна активність сприяють ефективній дії на організм як лікарської сировини, так і препаратів з неї. Мета дослідження – вивчити якісний склад та визначити кількісний вміст амінокислот у листі кабачків трьох сортів для раціонального використання при виробництві фітопрепаратів або дієтичних добавок, передусім оздоровчого призначення. Методи дослідження. Загальний амінокислотний склад листя кабачків визначали методом іонообмінної рідинно-колонної хроматографії. Результати й обговорення. В усіх досліджуваних зразках сировини було виявлено по 18 амінокислот. Їх амінокислотний профіль достатньо однорідний за складом: 7 незамінних амінокислот, 3 напівзамінних та 8 замінних. Найбільший вміст суми амінокислот визначено в листі кабачків жовтоплодних (16,103 мг/100 мг), а найменший – у листі кабачків білоплодних (10,782 мг/100 мг). В усіх зразках досліджуваної сировини домінували глутамінова й аспарагінова кислоти, в значній кількості містились лейцин, аланін, лізин, аргінін, гліцин, пролін. Вміст у досліджуваній сировині суми незамінних амінокислот становив майже 1/3 від їх загальної суми (в листі кабачків білоплодних – 32,38 %, жовтоплодних – 32,71 %, зеленоплодних – 32,56 %). Серед незамінних амінокислот переважали лейцин, лізин, фенілаланін і треонін. Встановлено, що листя кабачків має достатньо високий показник амінокислотного скору за всіма незамінними амінокислотами і наближається до “ідеального” білка за вмістом валіну, лізину, лейцину та фенілаланіну. З’ясовано, що білок листя кабачків усіх досліджуваних сортів характеризується високою біологічною цінністю (61,27, 54,38 та 80,60 % відповідно). Висновки. Методом іонообмінної рідинно-колонної хроматографії вивчено амінокислотний профіль листя кабачків трьох сортів. Встановлено, що склад амінокислот достатньо однорідний, а загальний їх вміст коливається в межах 10,782–16,103 мг/100 мг. Домінують глутамінова й аспарагінова кислоти, в значній кількості містяться лейцин, аланін, лізин, аргінін, гліцин, пролін. Результати проведених досліджень свідчать про досить високий і різноманітний вміст у листі кабачків амінокислот, які можуть поліпшувати збалансованість лікарських фітопрепаратів, дієтичних добавок на їх основі та дозволяють припустити наявність широкого спектра фармакологічної активності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Дроздовська, С. Б., О. Л. Палладіна, С. Д. Юрьєв, А. О. Поліщук, С. В. Гончаров, and В. Є. Досенко. "Ефективність впливу дієтичної добавки «Лептин Менеджер» на зниження маси тіла у жінок з різними генотипами за геном рецептора до лептину, які займаються силовим фітнесом." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 1 (February 28, 2018): 73–81. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2018.1.73-81.

Full text
Abstract:
Мета. Встановити ефективність поєднаної дії дієтичної добавки Leptin ManagerTM та програми силового фітнесу на зниження маси тіла жінок І та ІІ періоду зрілого віку з різними генотипами. Методи. У дослідженні, яке тривало 3 міс., взяли участь 62 жінки ІІ періоду зрілого віку з надлишковою масою тіла (ІМТ ≥ 25), з них до експериментальної групи увійшла 21 жінка, яка брала участь у тренувальній програмі з силового фітнесу на фоні одночасного прийому препарату «Лептин Менеджер» (Xymogen, USA). Контрольну групу склали 17 жінок, котрі займалися силовим фітнесом і не приймали препарат, та 24 жінки, які не займалися фітнесом. Тренування було побудовано за системою Crossfit, функціонального тренінгу та включало роботу на тренажерах (блочні та важельні пристрої) за системою Full-body у кожному тренуванні. Q223R поліморфізм гена рецептора до лептину (LEPR) визначали методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) у реальному часі. Визначення лептину проводили ензимним імунозв’язуючим імуносорбентним методом, визначення композиційного складу тіла – методом біоімпедансометрії за допомогою приладу «Tanita». Результати. Рівень лептину у жінок з надмірною масою тіла характеризується широким діапазоном, що перевищує норму у бік низьких, так і високих концентрацій: у 4 % жінок рівень цього гормону нижчий від норми, а у 36 % – вищий від норми. Показник лептину у жінок–носіїв Q-алеля вдвічі вищий, ніж у жінок– носіїв R/R-генотипу (р = 0,045). Встановлено тісний лінійний зв’язок між рівнем лептину і такими показниками, як індекс маси тіла (r = 0,7) і вміст жирової тканини (r = 0,73); середнього ступеня зв’язок між рівнем лептину і масою тіла (r = 0,65). Поєднаний вплив тренувальної програми силового фітнесу та вживання препарату «Лептин Менеджер» призводить до більш значних змін антропометричних показників, композиційного складу тіла жінок з надмірною масою тіла порівняно з контрольною групою. Найбільш виражені зміни у композиційному складі тіла відбулися у жінок з R/R-генотипом гена LEPR. Вживання препарату «Лептин Менеджер» призводить до зменшення рівня лептину: в експериментальній групі – на 33,4 % (р < 0,05), у контрольній – на 6,1 %. Висновки. Q223R поліморфізм гена LEPR може слугувати молекулярно-генетичним маркером лептинової резистентності. Q-алель Q223R поліморфізму гена LEPR сприяє розвитку ожиріння. R-алель та R/R-генотип гена LEPR – зниженню рівня цього гормону після фізичних навантажень. Вживання препарату «Лептин Менеджер» на фоні фізичних навантажень призводить до вірогідного зменшення рівня лептину порівняно з контрольною групою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Krysiuk, I. P., O. O. Gudkova, and S. G. Shandrenko. "Innovative Proposals on the Implementation of Dietary Supplements for Diabetes Mellitus and Helicobacteriosis." Nauka ta innovacii 14, no. 5 (September 26, 2018): 37–42. http://dx.doi.org/10.15407/scin14.05.037.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Lyashenko, V. I., M. G. Levin, O. M. Holichenkov, and O. Y. Kucherenko. "ANALYSIS OF THE STATE OF METHODS OF ANALYTICAL MONITORING OF BIOLOGICALLY ACTIVE COMPOUNDS OF VEGETABLE ORIGIN, COMPONENTS OF DIETARY SUPPLEMENTS." Hygiene of populated places 2021, no. 71 (December 20, 2021): 158–66. http://dx.doi.org/10.32402/hygiene2021.71.158.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Савич, А. О., Л. В. Слободянюк, and С. М. Марчишин. "МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ ВИКЛАДАННЯ ВИБІРКОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ «НУТРИЦІОЛОГІЯ» ДЛЯ СТУДЕНТІВ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ." Медична освіта, no. 2 (August 5, 2021): 59–63. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2021.2.12014.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено шляхи вирішення основних проблем, з якими стикаються викладачі при підготовці фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти галузі знань 22 «Охорона здоров’я» під час викладання вибіркової дисципліни «Нутриціологія». Проаналізовано основні проблеми, які можуть впливати на результативність навчання студентів фармацевтичного факультету денної форми навчання зі спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація». Дослідження базується на вивченні матеріалів, отриманих із відкритих джерел інформації та власного досвіду авторів. У статті наведені сучасні техно­логії викладання та тестування студентів з дисципліни «Нутриціологія», впроваджені на кафедрі фармакогнозії з медичною ботанікою Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського МОЗ України. Метою викладання дисципліни «Нутриціологія» є формування системи знань і вмінь, які однозначно дадуть можливість майбутньому фахівцю фармацевтичної галузі повноцінно та якісно виконувати свої професійні обов’язки у сфері лікувальної нутриціології, й допоможе набути знання з виробництва, класифікації та сфери застосування дієтичних добавок і харчових продуктів функціонального та спеціального призначення. Запропонований метод дозволяє викладачеві успішніше будувати освітній процес, що, в кінцевому підсумку, позитивно позначається на загальному засвоєнні курсу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Medvedev, M. V., and Yu V. Donskaya. "Experience of using the dietary supplement Indol-F® in women with the presence of a high carcinogenic risk of human papillomavirus in cervical epithelium." HEALTH OF WOMAN, no. 8(134) (October 30, 2018): 33–36. http://dx.doi.org/10.15574/hw.2018.134.33.

Full text
Abstract:
The objective: to study the efficacy and safety of the use of the Indol-F® dietary supplement in women infected with the human papillomavirus (HPV) of a high carcinogenic risk (HCR) with the presence or absence of grade 1 dysplasia. Materials and methods. In the clinic KU «Dnipropetrovsk Regional Clinical Hospital. I.I. Mechnikov ”was conducted clinical examination of 50 patients infected with HPV HCR, with the presence or absence of dysplasia. After compliance with the inclusion criteria was checked and the absence of exclusion criteria was randomized to two groups of 25 women and Indol-F® was prescribed 2 capsules of 0.4 g 2 times a day or placebo, the course was 6 months (I subgroup - placebo , II subgroup – Indol-F®). Results. The most impressive result was obtained for viral load of more than 3 Lg / 105. In the І group, there was almost no change, and 8 out of 9 women had the same high level of load as at the beginning of the study. In group II, there was a decrease in the number of women with high viral load by 4 times, which was significantly lower both in comparison with the data before treatment and in comparison with the data after treatment in group I (p <0.05). Conclusion. Indol-F® dietary supplement can be recommended for use in clinical practice in women with HPV VRC in the epithelium of the cervix with or without mild dysplasia, as well as moderate and severe dysplasia, as part of complex therapy. Indol-F® dietary supplement can be recommended for use in clinical practice in women with the presence of HPV VCR in the epithelium of the cervix with dysplasia before and after loop excision of the cervix to prevent recurrence of lesions associated with HPV VRC. Key words: human papillomavirus, high carcinogenic risk, Indol-F®, cervical dysplasia.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Антоненко, А. В., Т. В. Бровенко, О. В. Василенко, Ю. В. Земліна, М. Ю. Криворучко, and Г. А. Толок. "РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ПЕЧИВА З ПІДВИЩЕНОЮ ХАРЧОВОЮ ЦІННІСТЮ." Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, no. 3 (November 2, 2021): 55–65. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2021.3.7.

Full text
Abstract:
У статті наведено технологію виробництва, рецептурний склад італійського печива біскотті. Обґрунтовано доцільність використання в розробленій технології біологічно активної сировини. Отримано комплекс даних, що характеризує якість розробленої страви, доведено її високу харчову цінність. На підставі досліджень органолептичних показників розроблених зразків визначено раціональну концентрацію дієтичних добавок у рецептурі печива біскотті, що дає розробленій харчовій продукції покращення сма- кових властивостей та консистенції порівняно з контролем за рахунок використання біологічно активної сировини. Розроблена технологія печива біскотті з амарантовим та кунжутним борошном, фісташками має підвищений вміст білків, харчових волокон, вітамінів та мінеральних речовин у порівнянні з традиційною технологією. Експеримен- тально підтверджено оптимальне співвідношення компонентів у рецептурі розробле- ного борошняного кондитерського виробу. За органолептичними показниками отримане печиво відповідає за якістю встановленим нормам. Соціальний ефект упровадження розробленого печива біскотті з амарантовим та кунжутним борошном і фісташками полягає в розширенні асортименту страв для харчування дорослих та дітей з підвище- ним вмістом есенційних нутрієнтів, покращеними споживчими властивостями продук- ції, що сприятиме збереженню здоров’я населення, захисту організму від негативного впливу навколишнього середовища. Розроблена кулінарна продукція може бути рекомен- дована для харчування в повсякденних раціонах людей, що працюють на виробництвах важкої промисловості, проживають на екологічно забруднених територіях, та всіх верств населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Ostanina, N. V., and О. М. Kuznetsova. "THE ROLE OF DIETARY ADDITIVES IN HUMAN NUTRITION AND THE STATE OF CONTROL OF THEIR SAFETY AND QUALITY FOR THE CONSUMPTION AT MODERN STAGE." Hygiene of populated places 2019, no. 69 (December 27, 2019): 185–90. http://dx.doi.org/10.32402/hygiene2019.69.185.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Pankiv, V. I., and S. M. Yurchak. "Продукти функціонального призначення в комплексному лікуванні пацієнтів із метаболічним синдромом." INTERNATIONAL JOURNAL OF ENDOCRINOLOGY (Ukraine), no. 3.51 (March 10, 2013): 53–57. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0721.3.51.2013.84330.

Full text
Abstract:
Продукти функціонального харчування призначені для систематичного щоденного споживання й чинять регулюючий вплив на фізіологічні функції, біохімічні реакції та психосоціальну поведінку людини за рахунок нормалізації її мікроекологічного статусу.Мета дослідження – підвищення ефективності комплексного лікування пацієнтів із метаболічним синдромом шляхом використання дієтичної добавки БіоСЕСС.Матеріали і методи. Обстежено 26 пацієнтів із метаболічним синдромом (ожиріння I ст., артеріальна гіпертензія, порушення ліпідного спектра крові, порушення толерантності до глюкози). БіоСЕСС призначали по 4 капсули двічі на день упродовж 10 днів, через 20 днів після закінчення першого курсу призначали другий за аналогічною схемою. До групи порівняння увійшли 14 пацієнтів із метаболічним синдромом, які не отримували в комплексному лікуванні БіоСЕСС. Результати дослідження. Встановлено виражене й статистично значуще зменшення інсулінорезистентності в периферичних тканинах. Вірогідно зменшився індекс НОМА-IR — із 6,58 ± 0,92 до 3,44 ± 0,86. Отримано вірогідне зниження вмісту загального холестерину на 13,1 % — із 6,18 ± ± 0,24 ммоль/л до 5,46 ± 0,22 ммоль/л (р < 0,05), ліпопротеїнів дуже низької щільності — на 36,2 % — із 0,79 ± 0,07 ммоль/л до 0,58 ± 0,06 ммоль/л (р < 0,05), ), ліпопротеїнів низької щільності — на 5,9 % — з 3,98 ± 0,16 ммоль/л до 3,56 ± 0,18 ммоль/л (р < 0,05), тригліцеридів — на 37,2 % — з 1,77 ± 0,19 до 1,29 ммоль/л ± 0,14 ммоль/л (р < 0,05) від початкових даних. Комбінована терапія сприяла більш вираженому зниженню рівня С-реактивного білка (СРБ) (з 6,91 ± 0,66 мг/дл до 4,83 ± 0,58 мг/дл) порівняно з контрольною групою (на 31,2 і 23,1 % відповідно; p < 0,05). Висновки. Застосування препарату БіоСЕСС у комплексній терапії пацієнтів із метаболічним синдромом вірогідно поліпшує показники ліпідного обміну, знижує гіперінсулінемію й супутню інсулінорезистентність. Використання препарату БіоСЕСС у комплексній терапії пацієнтів із метаболічним синдромом сприяє зниженню рівня артеріального тиску в денний час, поліпшенню діастолічної функції міокарда. Препарат БіоСЕСС справляє в пацієнтів із метаболічним синдромом корисні плейотропні ефекти, що проявляються у вірогідному зниженні концентрації СРБ у крові на 31,2 % (p < 0,05).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Sukhorska, O. P., N. B. Slyvka, and O. Ya Bilyk. "Аналіз основних рослинних джерел біофлавоноїдів для створення продуктів лікувально-профілактичного призначення." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 80 (October 5, 2017): 107–10. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8022.

Full text
Abstract:
Проблеми захисту і корекції дизрегуляції організму і його основних систем при радіаційному навантаженні може бути ефективно вирішені шляхом введення в організм дієтичних харчових добавок з біологічною активністю та функціональних продуктів харчування. У радіозахисному харчуванні важливе значення відводиться флавоноїдам. Метою досліджень було проведення аналізу основних рослинних джерел біофлавоноїдів та розробка харчової композиції для продуктів лікувально-профілактичного призначення, зокрема йогуртів. Для приготування фітокомпозиції обрано ягоди шипшини, аронії та смородини чорної. Фітокомпозиції вносили у вигляді пюре. Для подовження терміну зберігання та використання композиції у зимовий період її пастеризують 25 хв. при температурі 85 °С. Кількісне співвідношення у пюре ягід смородини, аронії та шипшини становить 3:4:3. Йогурт виготовляли термостатним способом. Для заквашування використовували закваску АВY-3 компанії Chr.Hansen, до складу якої входять такі види культур мікроорганізмів як Bifidobacterium species, Streptococcus thermophilus, Lactobacillus acidophilus,Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus. Розроблено рецептури кисломолочних напоїв із використанням харчової композиції. Масова частка жиру у готовому продукті становить 2,5%. Досліджено основні фізико-хімічні показники готових продуктів. Встановлено, що збільшення сухих речовин суміші сприяє зростанню кількості міжмолекулярних просторових зв'язків між частинками казеїну, що призводить до інтенсивнішої їх взаємодії. Унаслідок цього помітно збільшується в'язкість продукту і знижується ступінь синерезису під час зберігання. Запропонована технологія йогурту з наповнювачами радіозахисної дії дозволяє розширити асортимент продукції з радіозахисними властивостями та забезпечити населення України, зокрема працівників зони відчуження та осіб, які проживають на екологічно забрудненій території, оздоровчими продуктами харчування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Matsiuk, K. D., L. I. Vyshnevska, and A. V. Buhai. "НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЛОПУХА ВЕЛИКОГО СУЧАСНОЮ МЕДИЦИНОЮ ТА АНАЛІЗ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО РИНКУ ПРЕПАРАТІВ НА ЙОГО ОСНОВІ." Фармацевтичний часопис, no. 2 (July 14, 2021): 44–54. http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2021.2.12178.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Аналіз фармацевтичного ринку України та визначення доцільності виготовлення на основі субстанцій лопуха великого лікарських препаратів різної направленості дії, зокрема в умовах аптеки. Матеріали і методи. На основі бібліосемантичного, аналітичного та логічного методів досліджень при проведенні аналізу джерел літератури визначено доцільність використання сировини лопуха великого в розробці оригінальних лікарських препаратів завдяки наявності в ній активних речовин широкого спектра дії. Результати й обговорення. У результаті маркетингового аналізу визначено, що на фармацевтичного ринку України присутні три препарати з коренів лопуха великого ‒ Детоксифіт та Нефрофіт (у формі складних зборів) Аллотон (у формі розчину для зовнішнього застосування), 5 дієтичних добавок (з них 1 засіб ‒ таблетки і 4 ‒ фіточаї) та косметичні засоби (у вигляді шампунів для волосся ‒ 6 позицій, масок для волосся, кондиціонеру, олійного екстракту, крему для обличчя ‒ по 1 пропозиції. Виробниками продукції є Україна (4 засоби), Польща, Італія та Франція ‒ по 2 засоби. У народній медицині широко використовують відвар, настій, настоянку, олійні розчини, мазі, фітокреми, сухий порошок із коренів, свіже та висушене листя і насіння лопуха великого при артриті, ревматизмі, псоріазі, ранах, пухлинах, подагричних вузлах, для покращання стану волосся і трофіки волосистої частини голови; боротьби з алопецією та сухою себореєю, проявляючи протизапальну, спазмолітичну, полівітамінну, загальнозміцнювальну, антибактеріальну, імуностимулювальну та антифунгінальну дію; покращує обмінні процеси в організмі. Висновки. Враховуючи достатню сировинну базу лопуха великого, широкий спектр фармакологічної дії його субстанцій, при цьому обмежений асортимент на фармацевтичному ринку лікарських препаратів на його основі, було визначено доцільність виготовлення оригінальних засобів різної направленості дії з сировини лопуха великого, зокрема і в умовах аптеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Palamarek, Karina. "ВИКОРИСТАННЯ РОЗРОБЛЕНИХ ОВОЧЕВИХ ПАСТ ІЗ ЙОДОВМІСНОЮ СИРОВИНОЮ В ТЕХНОЛОГІЇ РУЛЕТІВ З ОВОЧЕВИМИ НАЧИНКАМИ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1 (15) (2019): 235–45. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-1(15)-235-245.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Дослідження продукцію з підвищеним вмістом біодоступного йоду є актуальним завданням сучасного етапу розвитку харчової промисловості, у вирішенні якого важливу роль відіграють дослідження, спрямовані на подальше впровадження прогресивних способів виробництва овочевих паст з йодовмісною сировиною. Постановка проблеми. Для профілактики захворювань, зумовлених дефіцитом йоду, перспективним є підвищення його вмісту в харчових продуктах унаслідок комплексного використання дієтичних добавок, харчової сировини і функціональних інгредієнтів, в яких йод перебуває в органічно зв’язаному стані та в сукупності зі своїми синергістами. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Були розглянуті як класичні роботи, так і сучасні публікації у вітчизняних та закордонних джерелах, що відповідають цій проблемі. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Створення кулінарної продукції, в яких йод перебуває в органічно зв’язаному стані та в сукупності зі своїми синергістами. Постановка завдання. Розроблення технології та проведення медико-біологічної апробації розробленої кулінарної продукції, в яких йод перебуває в органічно зв’язаному стані та в сукупності зі своїми синергістами, що забезпечує високі споживчі властивості готової продукції, та в яких вміст йоду після теплової обробки забезпечуватиме добову потребу в ньому. Виклад основного матеріалу. Експериментальними дослідженнями встановлено збільшення вмісту йоду після теплової обробки в овочевих пастах. Розроблено технологію нових рулетів з овочевими пастами та досліджено їхню якість. Проведена медико-біологічна апробація розроблених рулетів із використанням овочевих паст із йодовмісною сировиною. Висновки відповідно до статті. Визначено, що вміст йоду в овочевих пастах після термічної обробки зменшується в них на 49,3 %. Отже, втрати йоду під час термічної обробки значні, але кінцевий результат є достатнім для забезпечення добової потреби в йоді на 65 %. Встановлено, що двотижневого додаткового вживання рулетів виявляється достатнім для покращення йодного забезпечення організму обстежених пацієнтів, про що свідчить збільшення сироваткового вмісту йоду на 12,6 % та зростання на 15,1 % показника йодурії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Sokolova, L. K., V. M. Pushkarev, and M. D. Tronko. "Ефекти вітаміну D при різних патологіях." Endokrynologia 26, no. 2 (July 9, 2021): 160–78. http://dx.doi.org/10.31793/1680-1466.2021.26-2.160.

Full text
Abstract:
Вітамін D (vitamin D, VD), це універсальний стероїдний гормон, який регулює активність кількох тисяч генів. За останні десятиліття були зареєстровані численні захворювання, асоційовані з дефіцитом VD, зокрема інсулінорезистентність (ІР), метаболічний синдром, цукровий діабет (ЦД), серцево-судинні захворювання (ССЗ), рак та когнітивні порушення. Крім того, дослідження 2020 року показали, що VD може впливати на інфікування вірусом COVID‑19 SARS-CoV‑2 та перебіг хвороби. Важливим фактом є те, що епідеміологічні дослідження продемонстрували високий рівень поширення дефіциту або недостатності VD у всьому світі. Недостатність VD є сильним дієтичним пусковим механізмом, наслідком якого є важкі хронічні захворювання. Потенціал VD терапії для хворих на ЦД очевидний. Його імуномодулювальні ефекти сприяють індукції імунної толерантності та анергії Т-клітин, пригнічують активність В-клітин та вироблення антитіл, зменшують запальну реакцію, корисні для профілактики та лікування ЦД 1-го типу. VD здійснює прямий та побічний вплив на гомеостаз глюкози — секрецію інсуліну, чутливість до інсуліну та системне запалення, яке спостерігається при ЦД 2-го типу та ожирінні. Сигналінг VD необхідний для серцево-судинної функції, особливо для регуляції судинного тонусу, а також як антифібротичний та антигіпертрофічний фактор. Оскільки VD регулює нейромедіатори та нейротрофіни, багато досліджень свідчать про важливість VD для запобігання когнітивних порушень та ретинопатії. VD посилює протизапальну та противірусну реакцію епітеліальних клітин у дихальній системі при респіраторних вірусних інфекціях. Показано, що введення VD пацієнтам з його дефіцитом допомагає при інфікуванні вірусами, такими як COVID‑19. Приймання VD в осінньо-зимовий період для пацієнтів із високим ризиком розвитку захворювань дихальних шляхів надає їм додатковий захист. Під час пандемії бажано приймати 1000-2000 МО на день у формі полівітамінів або добавок VD. Щоденне вживання VD рекомендуєтьсячерез короткий період його напіврозпаду в циркуляції. VD може бути основною допоміжною терапією при лікуванні пацієнтів, які постраждали від COVID‑19, а також для осіб з його дефіцитом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Davydova, Н. I., S. М. Нotska, Volodymyr Postoienko, L. I. Akymenko, and L. M. Lazareva. "KEY ASPECTS OF CREATING APIPHYTOCOMPOSITIONS." SCIENTIFIC AND PRODUCTION JOURNAL "BEEKEEPING OF UKRAINE" 1, no. 7 (December 30, 2021). http://dx.doi.org/10.46913/beekeepingjournal.2021.7.01.

Full text
Abstract:
Показано результати дослідження меду, прополісу, різних анатомічних відділів тілець бджіл та екстракту з них, ехінацеї як складових харчових продуктів дієтичних добавок – апіфітокомпозицій. Установлено, що при оцінюванні якості за органолептичними, фізико-хімічними та мікробіологічними показниками досліджувані зразки відповідають вимогам нормативної документації. Доведено, що УФ-спектри можуть слугувати для експресного кількісного оцінювання витяжок з ехінацеї, необхідного для дотримання стандартних умов при виготовленні апіфітокомпозицій із цієї рослини. Ключові слова: дієтична добавка - апіфітокомпозиція, продукти бджільництва, лікарські рослини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Markin, L. B., A. I. Popovych, and U. Ye Prokip. "КОРЕКЦІЯ НУТРИТИВНОЇ МАГНІЄВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ПРЕГРАВІДАРНОМУ ПЕРІОДІ." Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, no. 1 (July 17, 2015). http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2015.1.4710.

Full text
Abstract:
<p> Обґрунтована доцільність лікування нутритивної магнієвої недостатності з метою зниження частоти і важкості ускладнень гестаційного процесу. Встановлено, що використання дієтичної добавки «Biolectra» (Hermes, Німеччина) забезпечує ефективну корекцію гіпомагніємії в прегравідарному періоді.<br /><br /></p>
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Капустян, Антоніна Іванівна, and Наталля Кирилівна Черно. "ДІЄТИЧНА ДОБАВКА ІМУНОТРОПНОЇ ДІЇ НА ОСНОВІ ПРОДУКТІВ ДЕСТРУКЦІЇ ПРОБІОТИЧНИХ БАКТЕРІАЛЬНИХ КУЛЬТУР." Scientific Works 82, no. 1 (August 23, 2018). http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v82i1.1016.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто можливість отримання імунотропної дієтичної добавки на основі низькомолекулярних продуктів деградації пептидогліканів клітинних стінок пробіотичних бактерій. Встановлено раціональні режими автолізу біомаси як первинного етапу деструкції пептидогліканів бактеріальних клітинних стінок. Показано, що найбільш інтенсивний лізис клітин відбувається при експозиції культуральної рідини при 90°C протягом 15 хв після 8-ї години культивування, про що свідчить максимальне накопичення амінокислот у реакційному середовищі (1,8 мг/см3). Проведено оптимізацію процесу деструкції пептидогліканів бактеріальних клітин, які піддавали лізису, ферментним препаратом панкреатином. Ефективність ферментолізу визначали за накопиченням імунотропних низькомолекулярних пептидів залежно від концентрації ферменту (СЕ), субстрату (СS) в реакційній суміші та тривалості процесу (τ). Встановлено, що раціональний режим ферментолізу, який забезпечує максимальне накопичення низькомолекулярних пептидів (0,569 мг/см3, досягається за наступних значень факторів: СЕ=12,5 мг/см3, СS=70,0 мг/см3, τ=245,6 хв. Зразок низькомолекулярних пептидів, отриманий за раціональних режимів деструкції, досліджено методом ІЧ-спектроскопії. Встановлено, що у його ІЧ-спектрі присутні смуги поглинання, які відповідають коливанням аміногруп, пептидних зв’язків, піранозної форми глюкози, залишки якої входять до складу мурамової кислоти, та N-ацетилглюкозаміну пептидоглікану. Приведено загальну схему, що ілюструє послідовність процесів виробництва імунотропної дієтичної добавки .У дослідах на щурах встановлено ефективну дозу отриманої дієтичної добавки –0,06 мг/кг маси тіла. The possibility of obtaining an immunotropic dietary supplement based on low molecular weight degradation products of cell wals peptidoglycans of lactic and bifidobacteria composition has been considered. Rational regimes of autolysis of biomass as the primary stage of degradation of peptidoglycans of bacterial cell walls have been established. It was shown that the most intensive lysis of cells takes place when the culture liquid is treated at a temperature of 90 °C for the 8th hour of cultivation, as indicated by the maximum accumulation of amino acids in the reaction medium (1.8 mg/cm3). Optimization of the destruction process of bacterial cell peptidoglycans exposed to lysis, by enzyme preparation with pancreatin, was carried out by the mathematical planning method of the multifactorial experiment. The effectiveness of enzymatic hydrolysis was determined by the accumulation of immunotropic low molecular weight peptides, depending on the concentration of the enzyme (CE), the substrate (CS) in the reaction mixture and the duration of the process (τ). The rational value of the factors CE, CS and τ that provide the maximum concentration of low molecular weight peptides (0.569 mg/cm3) in the enzymatic hydroltsate are CE=12.5 mg/cm3, Cs=70.0 mg/cm3, τ=245.6 min. A sample of low molecular weight peptides obtained from rational degradation regimes was investigated using the IR spectroscopy method. It has been established that in its spectrum absorption bands corresponding to fluctuations of amino groups, peptide bonds are presentred, which, in fact, take place in the structure of peptides. Fluctuations of the pyranose glucose form, which is included in the muramic acid and N-acetylglucosamine of peptidoglycan, have also been observed. The general scheme of the sequence of production processes of an immunotropic dietary supplement has been given. In animal experiments, it has been established that this additive, in accordance with the classification of chemicals substances to the degree of danger, belongs to class 4 (low-toxic substances). The effective dose of the obtaned dietary supplement is 0.06 mg/kg body weight.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Darzuli, N. P., A. I. Denys, and T. A. Hrochovyi. "МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА ДІЄТИЧНИХ ДОБАВОК ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ СЕЧОВИВІДНОЇ СИСТЕМИ." Фармацевтичний часопис, no. 4 (December 29, 2017). http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2017.4.8376.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Вивчити асортимент лікарських засобів та дієтичних добавок для лікування запальних захворювань сечовивідної системи, що наявні на фармацевтичному ринку України. Обгрунтувати доцільність створення нового препарату на основі рослинної сировини для лікування запальних захворювань сечовивідної системи.Матеріали і методи. Загальноприйняті статистичні та маркетингові дослідження паперових та електронних джерел інформації щодо препаратів даної фармакологічної групи.Результати та обговорення. Статтю присвячено аналізу асортименту лікарських засобів та дієтичних добавок фармацевтичного ринку України на основі лікарської рослинної сировини, для лікування запальних захворювань сечовивідної системи. Проаналізовано асортиментну політику фармацевтичних виробників лікарських засобів та дієтичних добавок та проведено їх порівняльну характеристику. Визначено основні закономірності та тенденції розвитку фармацевтичного ринку України, щодо асортиментної політики препаратів для лікування запальних захворювань нирок.Висновки. В результаті проведених досліджень обґрунтовано доцільність створення нового препарату на основі лікарської рослинної сировини, що володіє нефропротекторною активністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography