Academic literature on the topic 'Дієтичні добавки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Дієтичні добавки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Дієтичні добавки"

1

Zakhariya, А. V., Н. I. Davydova, S. М. Gotska, O. I. Belogortseva, and O. YA Dzyublik. "INNOVATIVE FOOD PRODUCT – DIETARY ADDITIVE-APIFITOCOMPOSITION «HONEY WITH INULA HELENIUM L.»." SCIENTIFIC AND PRODUCTION JOURNAL "BEEKEEPING OF UKRAINE" 1, no. 6 (May 5, 2021): 25–33. http://dx.doi.org/10.46913/beekeepingjournal.2021.6.04.

Full text
Abstract:
Розроблено інноваційний харчовий продукт – дієтичну добавку-апіфітокомпозицію «Мед з оманом» на основі меду та лікарських рослин – кореневищ з коренями оману високого (дев’ясилу) (Inula helenium L.) та коренів солодки голої (Glycyrriza glabra L.). Встановлено особливості впливу апіфітокомпозиції на стан здоров’я дітей з латентною туберкульозною інфекцією (ЛТІ) та дорослих з інфекційним загостренням хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Ключові слова: дієтичні добавки-апіфітокомпозиції, продукти бджільництва, лікарські рослини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дроздовська, С. Б., В. А. Пастухова, and Є. В. Імас. "Національний університет фізичного виховання і спорту України, Київ." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 2 (November 30, 2018): 29–39. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2018.2.29-39.

Full text
Abstract:
З метою створення персоналізованого підходу у спортивній дієтології здійснено огляд молекулярно-генетичних маркерів, придатних до застосування у сфері фізичного виховання і спорту; розширено список поліморфізмів, що можуть бути використані як молекулярно-генетичні (нутрігенетичні) маркери ефективності дії дієтичних добавок у спорті; створено науковий базис для застосування молекулярно-генетичних методів у процесі підготовки спортсменів, що сприятиме підвищенню фізичної працездатності у спорті. Результати. Наведено результати узагальнення механізмів взаємодії «ген–нутрієнт». Створено перелік молекулярно-генетичних маркерів ризику розвитку порушень метаболізму; маркерів, що дозволяють коригувати раціон раціонального харчування та вживання дієтичних добавок спортсменами відповідно до індивідуальних генетичних особливостей, нутрієнтів, дія яких на геном і, особливо, на метаболічні процеси та процеси адаптації до м’язової роботи, на сьогодні доведено. Висновок. Урахування нутрігенетичних особливостей харчування дозволить покращити підготовку спортсменів шляхом підвищення ефективності використання дієтичних добавок у харчуванні, підвищення фізичної працездатності, знизити побічну дію вживаних препаратів. Методичні рекомендації з харчування спортсменів, створені з урахуванням результатів нутрігенетичних досліджень, дозволяють дозувати дієтичні добавки відповідно до метаболічної відповіді організму на генному рівні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сапко, С. А. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЩОДО ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ КОРМОВИХ ДОБАВОК ДЛЯ СОБАК ТА КІШОК." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 27, 2019): 183–90. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.04.23.

Full text
Abstract:
Недолік повноцінного харчування є проблемою харчування не тільки людини, але і тварин, зокрема, домашніх − кішок і собак. Одним зі шляхів розв՚язання цієї проблеми може стати використання збалансованих кормових добавок. Для збалансованого харчування раціон тварин повинен містити більше 600 речовин-нутрієнтів. Від їхньої кількості й поєднань багато в чому залежать профілактичні, дієтичні й лікувальні властивості харчування. У статті наводяться літературні дані щодо впливу на організм, практичного застосування кормових добавок та їх складників; дослідження і обґрунтування впливу складників кормових добавок ПрофіЛайн для собак та кішок. Розглянуто вплив основних складників кормових добавок у різноманітних наукових дослідженнях гуманної та ветеринарної медицини. Наведені критерії ефективного профілактичного застосуванні та впливу на функціонування організмів. Кормові добавки й дієтичне харчування різного спрямування ефективно вирішує питання кардіологічного профілю, геріатричних захворювань, шлунково-кишкових і ортопедичних проблем. За аналізом літературних даних встановлено, що складові кормових добавок ПрофіЛайн у рекомендованих дозах є нешкідливими й ефективними, загалом поліпшують засвоєння поживних речовин корму, зокрема протеїну, макроелементів, жиророзчинних вітамінів, вказує на відновлення метаболічних реакцій в їхньому організмі в результаті згодовування кормових добавок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Нікітіна, О. О., Н. І. Джуренко, С. П. Машковська, and С. М. Марчишин. "КЛОПОГІН КИТИЧНИЙ (ACTAEA RACEMOSA L.) – ПЕРСПЕКТИВНИЙ ВИД ДЛЯ ФАРМАЦІЇ В УКРАЇНІ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 4 (March 25, 2022): 140–46. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2021.v.i4.12812.

Full text
Abstract:
РЕЗЮМЕ. Враховуючи зростання потреб у проведенні комплексних досліджень щодо розробки та стандартизації вітчизняних рослинних засобів для лікування клімактеричних розладів, доцільно привернути увагу вітчизняних вчених до клопогону китичного (Actaea racemosa L.), який містить цінні біологічно активні речовини – фітоестрогени. Мета – проаналізувати наявні на фармацевтичному ринку України засоби рослинного походження і дієтичні добавки, до складу яких входить клопогін китичний (A. racemosa), окреслити перспективи його культивування й використання у вітчизняній фармації. Мaтеріал і методи. Аналіз фармацевтичного ринку здійснювали з використанням методу системного узагальнення на основі інформаційного скринінгу матеріалів Державного реєстру лікарських засобів, реєстру лікарських засобів інформаційно-пошукової системи Compendium online, каталогу інтернет-магазину дієтичних добавок. Результати. Пріоритетом для використання клопогону китичного є нейровегетативні розлади у період менопаузи та клімактеричні розлади. Аналіз фармацевтичного ринку України показав, що в асортименті переважають тверді форми як засобів рослинного походження (66,7 %), так і дієтичних добавок (77,05 %), що містять A. racemosa. Результати аналізу свідчать про значний імпорт засобів рослинного походження, що містять A. racemosa, з країн західної Європи, в той час як найбільша кількість найменувань дієтичних добавок зареєстрована виробниками США (96,77 %). Вітчизняні рослинні засоби представлені в незначній кількості – лише 16,67 %. Однак, характерні для лісостепових районів України помірний клімат та тіниста місцевість формують сприятливі умови для вирощування та забезпечення ресурсної бази сировини клопогону китичного для виробництва вітчизняних засобів рослинного походження та дієтичних добавок на його основі. Висновки. Створення засобів рослинного походження та дієтичних добавок вітчизняного виробництва на основі клопогону китичного є об’єктивно перспективним, що зумовлює доцільність комплексних досліджень з його культивування, поглибленого вивчення та стандартизації сировини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Nataliia, Buialska, Yuliia Tkachenko, and Denisova Natalya. "ВИКОРИСТАННЯ ПРОДУКТІВ ПЕРЕРОБКИ ЦИКОРІЮ КОРЕНЕПЛІДНОГО В ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА БОРОШНЯНИХ КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOG IES, no. 2 (12) (2018): 196–203. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2018-2(12)-196-203.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Використання продуктів переробки коренеплодів цикорію у процесі виробництва борошняних кондитерських виробів особливо актуально, оскільки їхні компоненти містять унікальний набір ессенціальних нутрієнтів. Перспективність досліджень полягає в розробці інноваційних технологій кондитерських виробів із використанням порошку кореня цикорію, які здатні надати дієтичні властивості готовим виробам, можуть бути рекомендовані хворим на цукровий діабет, поліпшити якість готових виробів, знизити енергетичну цінність. Постановка проблеми. Основним прийомом у створенні функціональних продуктів є пошук і впровадження у виробництво нетрадиційних добавок рослинного походження, що одночасно мають технологічну та фізіологічну функціональність. Аналіз останніх досліджень та публікацій. Дослідження використання продуктів переробки цикорію коренеплідного у виробництві продуктів харчування обґрунтовані та представлені в роботах багатьох відомих українських та зарубіжних учених. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Незважаючи на численні дослідження, у літературних джерелах недостатньо даних щодо застосування продуктів переробки цикорію на основі місцевої рослинної сировини в борошняних кондитерських виробах. Постановка завдання. Метою дослідження є пошук оптимального складу сировинних добавок на основі продуктів переробки цикорію коренеплідного в рецептурах здобного печива і вивчення їхнього впливу на споживчі властивості. Виклад основного матеріалу. Визначено оптимальний процент дозування добавки порошку кореню цикорію. Встановлено, що досліджуваний зразок із вмістом добавки 3 % характеризується кращими органолептичними та фізико-хімічними показниками. Додавання порошку кореня цикорію в кількості 3 % призводить до підвищення міцності клейковини. Висновки відповідно до статті. Доведено доцільність використання порошку цикорію для розроблення нових сортів борошняних кондитерських виробів із підвищеною харчовою цінністю, які рекомендовані як для масового споживання, так і як продукти функціонального харчування. Розроблено рецептуру та технологічну схему виробництва печива з використанням порошку цикорію коренеплідного.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Levin, M. G., O. M. Holichenkov, and V. I. Lyashenko. "DIETARY SUPPLEMENTS: REGULATORY ASPECTS OF THE REGULATORY FRAMEWORK FOR SAFE USE BY THE POPULATION." Hygiene of populated places 2021, no. 71 (December 20, 2021): 153–58. http://dx.doi.org/10.32402/hygiene2021.71.153.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Л. М. Путро, Д. Н. Котко, and Н. Л. Гончарук. "До питання про необхідність застосування імуномодуляторів у практиці спорту при напружених фізичних навантаженнях." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 2 (September 29, 2017): 27–32. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2017.2.27-32.

Full text
Abstract:
Мета. Розкрито сучасний стан проблеми впливу інтенсивних фізичних навантажень на імунну систему організму спортсменів та виникнення різних респіраторних інфекцій. Методи. Аналіз спеціальної наукової літератури. Висновки. У спорті вищих досягнень в умовах зростання м’язово-емоційного стресу резервні можливості імунної системи швидко виснажуються, при цьому імовірність розвитку простудних та інфекційних захворювань значно зростає. В роботі не акцентується увага на використанні в спорті вищих досягнень певної кількості імуномодуляторів, які потребують ретельного лікарського контролю, а з огляду на досвід ряду спеціалістів пропонується використовувати (за певних умов) препарати більш м’якої дії, які володіють антиоксидантними та анаболічними властивостями. До найбільш успішних препаратів, які необхідно включати в раціон харчування спортсменів, можна віднести антиоксиданти рослинного походження, адаптогени і тонізуючі засоби, комбінації вітамінів, а також дієтичні добавки, збагачені пробіотиками, пребіотиками та синбіотиками
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Романюк, Світлана, Тетяна Тихоненко, Андрій Сіромолот, Михайло Гузик, Наталія Луговська, Олександр Галкін, Тамара Кучмеровська, Денис Колибо, and Сергій Комісаренко. "РОЗРОБЛЕННЯ ЗАСОБУ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ КОГНІТИВНИХ ФУНКЦІЙ ТА ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ГОМОЦИСТЕЇНУ." Science and Innovation 18, no. 1 (February 14, 2022): 66–75. http://dx.doi.org/10.15407/scine18.01.066.

Full text
Abstract:
Вступ. Гіпергомоцистеїнемія є небезпечним метаболічним порушенням, що призводить до виникнення низки захворювань.Проблематика. Нагальним завданням є розроблення препаратів, які здатні знижувати рівень гомоцистеїну, не спричиняючи побічних ефектів.Мета. Розробити дієтичну добавку, що при мінімальному вмісті компонентів, які здатні викликати побічні реакції, знижує рівень гомоцистеїну; а також дослідити, чи впливає розроблена добавка на когнітивні здібності тварин, та впровадити її у виробництво.Матеріали й методи. До складу розробленої дієтичної добавки «Альфакогнітин» включено вітаміни В6, В9, В12, С і холін. Моделювання експериментальної гіпергомоцистенемії у щурів проводили шляхом утримання тварин наL-метіоніновій дієті. Вміст гомоцистеїну у крові визначали за допомогою іонообмінної рідинно-колонної хроматографії з використанням автоматичного аналізатору амінокислот. Поведінкові реакції та когнітивні здібності щурів досліджували за допомогою поведінкових тестів «Відкрите поле», «Електрична стимуляція кінцівки» і «Соціальнавзаємодія». Роботи щодо впровадження у виробництво виконано за участі компанії ТОВ «Нутрімед» (Київ).Результати. Показано, що у тварин із гіпергомоцистеїнемією «Альфакогнітин» знижував рівень гомоцистеїну, підвищував когнітивні здібності, ефективність соціальної взаємодії та комунікабельність, а також нормалізував функціональні порушення пам’яті та здатності до навчання. Затверджено технічні умови виробництва дієтичної добавки,відпрацьовано пілотну технологію отримання її капсульованої форми та виготовлено дослідну партію.Висновки. «Альфакогнітин» може знижувати рівень гомоцистеїну, що дозволяє використовувати його з метою нормалізації функціонального стану серцево-судинної та нервової систем за гіпергомоцистеїнемії, а також для покращення когнітивних функцій, зокрема після захворювання на COVID-19.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ю. Д. Винничук. "Вітаміни як імунонутрієнти в практиці підготовки спортсменів." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 1 (February 28, 2018): 60–72. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2018.1.60-72.

Full text
Abstract:
В оглядовій статті розглянуто можливість профілактики та лікування вторинних імунодефіцитів за допомогою вітамінів у практиці підготовки спортсменів, тому що імунодефіцити крім порушень імунних параметрів характеризуються нестачею необхідних харчових пластичних речовин, включаючи мінеральні речовини, вітаміни, мікроелементи. Наведено характеристику біологічних властивостей вітамінів А, В 1 , В 2 , С, Е і D як найважливіших мікронутрієнтів, що беруть участь у реакціях імунного захисту спортсменів високої кваліфікації, а також показано роль цих біологічно активних речовин у збереженні здоров’я і забезпеченні спортивної результативності. Висвітлено симптоматику недостатності зазначених вітамінів і їх необхідні добові дози для застосування у спортсменів. Показано неоднозначний характер впливу необґрунтовано високих доз окремих вітамінів на імунну відповідь. Представлено препарати окремих вітамінів, вітамінні комплекси, дієтичні добавки та принципи їх використання в умовах інтенсивних фізичних навантажень, а також при діагностованих імунодефіцитних станах у спортсменів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Средняя, Светлана. "КАЧЕСТВО ДЕСЕРТОВ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ ДИЕТИЧЕСКОЙ ДОБАВКИ «МИПРО-ВИТ» ОЗДОРОВИТЕЛЬНОГО НАЗНАЧЕНИЯ." SWorldJournal, no. 06-01 (December 30, 2018): 30–36. http://dx.doi.org/10.30888/2663-5712.2020-06-01-048.

Full text
Abstract:
Підвищення харчової цінності десертних страв можна здійснювати за рахунок регулювання хімічного складу сировини та введенням дієтичних добавок. У статті розглядаються шляхи покращення якості десертних страв за рахунок використання у шоколадному фондані ді
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Дієтичні добавки"

1

Каташов, Степан Олександрович. "Сорбція пробіотичних культур ентеросорбентами на основі високодисперсного кремнезему." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/39676.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація: с., 22 рис., 17 табл., 81 посилання. Важливим фактором ефективності пробіотикотерапії є виживаність клітин у шлунково-кишковому тракті та їх інтеграція в біоплівку кишечника. Тому набуло актуальності створення комбінованих препаратів з іммобілізованими культурами. Метою цієї роботи було дослідження впливу сорбції пробіотичних культур на гідро- та ксерогелі препарату «Ентеросгель» та на препараті «Силлард П». Об’єкт досліджень: комплекс сорбент-пробіотик. Предмет досліджень: виживаність пробіотичних культур після сорбції на ентеросорбентах на основі високодисперсного кремнезему. Методи досліджень: мікробіологічні. Показано та візуалізовано сорбцію пробіотичних культур на гідро- та ксерогелі препарату «Ентеросгель» та на препараті «Силлард П»; спостерігали кращу сорбцію культури на вологому препараті, що пояснюється гідрофобністю сухого препарату. Визначено, що іммобілізація на ентеросгелі спричиняла меншу загибель клітин, ніж на високодисперсному сухому порошку Силлард П. Встановлено, що виживаність іммобілізованих і не іммобілізованих зразків Lactobacillus plantarum після зберігання в протягом 30 діб у холодильнику за температури +4 оС зменшилась на 22 - 32 %. Ліофільне висушування призводило до зменшення виживаності на 2 порядки. Визначено раціональні співвідношення «сорбент-суспендована культура» після сорбції: від 0,1 г/см3 до 0,15 г/см3 суспензії культури для сухого та для вологого ентеросгелю. Встановлено позитивний вплив додавання висушеної бактеріальної целюлози на виживаність клітин, сорбованих та несорбованих на ентеросгелі, на 20-30 %, що потребує подальших досліджень. Розроблено стартап-проект препарату «Ентероплантарум».
The master’s thesis: 80 pages, 22 pictures, 17 tables, 81 references. The work is devoted to sorption of probiotic cultures by enterosorbents based on fine silica. Topicality: Probiotics, prebiotics and synbiotics are used to correct intestinal microbiocenosis. An important factor in the effectiveness of probiotic therapy is the survival of cells in the gastrointestinal tract and their integration into the gut biofilm. Therefore, the creation of combination preparations with immobilized cultures became relevant. The purpose of this study was to investigate the effect of sorption of probiotic cultures on the hydro- and xerogels of Enterosgel and Sillard P. In this work, the sorption of probiotic cultures on the hydro- and xerogels of the Enterosgel preparation and the Sillard P preparation is shown and visualized; Better sorption of the culture on the wet preparation was observed, which is explained by the hydrophobicity of the dry xerogel. It was determined that immobilization on enterosgel caused less cell death than on the highly dispersed dry powder Sillard P. It was found that the survival of immobilized and non-immobilized Lactobacillus plantarum specimens after storage for 30 days in a refrigerator at +4 C was reduced by22-32%. Freeze drying resulted in a 2-fold decrease in survival. The rational ratios of "sorbent-suspended culture" after sorption were determined: from 0.1 g / cm3 to 0.15 g / cm3 of the culture suspension for dry and wet enterosgel. The positive effect of the addition of dried bacterial cellulose on the survival of cells adsorbed and unorbed on enterosgel was found to be 20-30%, which needs further research. Start-up project of Enteroplantarum dietary supplement production developed
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Дієтичні добавки"

1

Горбунова, А. П., Н. М. Толмосова, and О. Ю. Лук’яненко. "Експериментальне дослідження антиоксидантної активності дієтичної добавки «Хлорофіл» за інгібіюванням NO˙-радикалу." In THE EUROPEAN POTENTIAL FOR DEVELOPMENT OF NATURAL SCIENCE. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-006-3-25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Білан, Ольга, Олена Лозова, and Лариса Новикова. "ДОСЛІДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ ДІЄТИЧНИХ ДОБАВОК ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ СТРЕСІВ." In THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-10.12.2021.v3.32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography