Academic literature on the topic 'Діагностична ефективність'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Діагностична ефективність.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Діагностична ефективність"

1

Маlysheva, О. Yu, and О. Е. Skobska. "Діагностична ефективність комп’ютерної стабілографії при вестибулярних шваномах." Klinicheskaia khirurgiia, no. 2 (February 2, 2018): 56–58. http://dx.doi.org/10.26779/2522-1396.2018.02.56.

Full text
Abstract:
Вступ. Важливим діагностичним завданням є своєчасне виявлення вестибулярних шваном (ВШ), що забезпечує успішний результат лікування, мінімальну частоту ускладнень, низьку інвалідизацію хворих і поліпшення якості їх життя. Мета. Встановити діагностичну ефективність методу комп’ютерної стабілографії (КС) на основі аналізу даних обстеження і лікування 71 хворого з ВШ. Результати. Ступінь діагностичної значущості методу КС у пацієнтів з ВШ визначали шляхом побудови ROC–кривих. Доведено, що метод КС є високочутливим і високоефективним. Застосування КС дає можливість не лише кількісно об’єктивізувати статокоординаторні розлади, а й виявляти їх на стадії компенсації захворювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Прийма, О. Б. "ДІАГНОСТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ УДОСКОНАЛЕНОГО СПОСОБУ ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ СТРОНГІЛЯТОЗІВ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ КІЗ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 2 (June 25, 2021): 206–12. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.02.26.

Full text
Abstract:
Діагностика паразитарних хвороб тварин має свої особливості, а також є основною ланкою в системі заходів, спрямованих на боротьбу і профілактику інвазійних захворювань. Зажиттєва лабо-раторна діагностика стронгілятозів органів травлення жуйних тварин заснована на застосуванні копроовоскопічних флотаційних методів, ефективність яких неоднакова. Метою роботи було ви-вчити діагностичну ефективність удосконаленого способу копроовоскопії за наявності стронгіля-тозів органів травлення кіз. Дослідження виконували в лабораторії кафедри паразитології та іхті-опатології Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. Проведено порівняння діагностичної ефективності копроовоскопічних флотаційних методів зажиттєвої лабораторної діагностики стронгілятозів травного каналу кіз. Запропоновано удосконалений спосіб діагностики стронгілятозів шлунково-кишкового тракту у кіз. За результа-тами проведених досліджень встановлено, що незалежно від експозиції фекальної суспензії, най-більш ефективним за показниками інтенсивності інвазії (за коливань від 311,76 до 532,50 яєць/г) виявився запропонований спосіб діагностики стронгілятозів органів травлення у кіз. За експозиції фекальної суспензії 5 хв. удосконалений спосіб виявився ефективнішим за методи Котельникова-Хренова на 35,85 %, Маллорі – на 21,95 %, Мельничука – на 20,75 %. За цієї експозиції з 20 хворих тварин позитивними виявлено за удосконаленим способом і методом Мельничука – 17 проб, за ме-тодом Котельникова-Хренова – 13 проб, за методом Маллорі – 15 проб. За умови експозиції 10 хв. показник інтенсивності стронгілятозної інвазії у процесі застосування удосконаленого способу становив 352,78 яєць/г, що перевищувало значення, отримані при використанні методів Котельни-кова-Хренова (на 28,19 %), Маллорі (на 20,79 %), Мельничука (на 19,69 %). Кількість виявлених позитивних проб, встановлених за допомогою цих методик, дорівнювала відповідно 18, 15, 17 та 18. За умови експозиції 15 хв. діагностична ефективність удосконаленого способу перевищувала загаль-новідомі методи копроовоскопії на 22,91–33,17 %. Найвищу кількість позитивних проб виявлено при застосуванні удосконаленого способу. Отримані дані підтверджують високу діагностичну ефекти-вність застосування запропонованої комбінованої флотаційної рідини як спосіб копроовоскопії за наявності стронгілятозів органів травлення кіз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Юськів, І. Д., and В. В. Мельничук. "ДІАГНОСТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ СУЧАСНИХ МЕТОДІВ КОПРООВОСКОПІЇ ЗА АМІДОСТОМОЗУ ГУСЕЙ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 27, 2019): 212–17. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.04.27.

Full text
Abstract:
Гусівництво – одна з традиційних і високорентабельних галузей тваринництва в Україні та в ни-зці країн світу. Її успішний розвитку та отримання високоякісної, конкурентоспроможної продукції можливо за наявності висококласної племінної птиці з високим генетичним потенціалом, добре ада-птованої до місцевих природно-кліматичних умов, а також епізоотичного благополуччя щодо інва-зійних захворювань, зокрема гельмінтозів. Патогенними паразитами, що значно поширені серед свій-ських гусей, є нематоди виду Amidostomum anseris. Велике значення в організації протипаразитарних заходів мають діагностичні копроовоскопічні дослідження водоплавних птахів. З метою встанов-лення ефективності сучасних методів копроовоскопії хворих на амідостомоз гусей порівнювали чо-тири методи, а саме: спосіб з використанням бішофіту (за Дахно І. С., 2003); спосіб з використан-ням карбаміду (за Мельничуком В. В., 2015); спосіб з використанням цукрово-сольового комбіновано-го розчину (за Манойло Ю. Б., 2016); спосіб з використанням комбінованого розчину цукру та натрію хлориду (за Натяглою І. В., 2016). У результаті проведених експериментальних досліджень встанов-лено, що найбільш ефективним методом зажиттєвої копроовоскопічної діагностики амідостомозу гусей є метод за Мельничуком В. В. із застосуванням розчину карбаміду, де відсоток позитивних проб коливався в межах від 93,33 до 100,0 %, інтенсивність інвазії сягала 118,67±13,50 яєць у 1 г по-сліду. Цей метод забезпечував високу чіткість отриманого біоматеріалу при проведені мікроскопії зародків гельмінтів. У разі використання методу Натяглої І. В. та Манойло Ю. Б., де як флотаційну рідину використовували комбіновану суміш, кількість позитивних проб коливалася від 60,0 до 100 %, а інтенсивність інвазії – від 37,78±4,01 до 82,67±9,73 яєць/г. Найменшу діагностичну ефективність виявлено за умов застосування методу Дахна І. С. з використанням бішофіту як флотаційної рідини. При цьому інтенсивність амідостомозної інвазії залежно від експозиції коливалася в межах від 24,44±2,94 до 66,15±11,85 яєць/г. Отримані дані щодо діагностичної ефективності методів копроо-воскопії дозволять застосовувати найбільш чутливі способи в заходах щодо боротьби та профілак-тики амідостомозу гусей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Михайлютенко, С. М., and А. А. Замазій. "ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ СУЧАСНИХ СПОСОБІВ КОПРООВОСКОПІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ЗА НЕМАТОДОЗІВ ТРАВНОГО КАНАЛУ ГУСЕЙ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (March 26, 2021): 234–40. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.01.29.

Full text
Abstract:
Діагностика паразитарних захворювань у тваринництві є надзвичайно важливою складовою ком-плексу протиепізоотичних заходах, які спрямовані на досягнення ветеринарного благополуччя та створення високопродуктивних стад тварин. Нині як в Україні, так й світі в цілому, науковцями ро-зроблено та впроваджено у практику ветеринарної медицини велику кількість способів зажиттєвої копроскопічної діагностики. За своїми характеристиками вони поділяються на якісні та кількісні. Останні є більш зручними, адже дозволяють конкретно встановити показник інвазованості органі-зму тим чи іншим збудником паразитарного захворювання. Тому метою проведених досліджень було охарактеризувати діагностичну ефективність деяких сучасних способів копроовоскопічної діагнос-тики за гетеракозу та амідостомозу гусей. Роботу виконували в умовах лабораторії кафедри пара-зитології та ветеринарно-санітарної експертизи Полтавської державної аграрної академії. У дос-ліді порівнювали сучасні способи копроовоскопічної діагностики, які є запатентованими на терито-рії України. Зокрема, було випробувано способи Сорокової (патент України на корисну модель № 141225), Манойло (патент України на корисну модель № 108380); Натяглої (патент України на корисну модель № 111568) за гетеракозної та амідостомозної інвазії гусей. Дослідженнями встано-влена висока діагностична ефективність способу Сорокової (2020), згідно якого в якості флотацій-ної рідини використано комбінований розчин з кальцієвої (Ca(NO3)2) та аміачної селітри (NH4NO3). Зокрема, спосіб виявився ефективнішим за кількістю позитивних зразків як за амідостомозу, так і за гетеракозу гусей. Використана методика перевищувала показники діагностичної ефективності способів Манойло (на 26,67 і 35,71 % відповідн) та Натяглої (на 6,67 й 21,43 % відповідно). Спосіб Сорокової виявився ефективнішим за показником кількості виявлених яєць в зразку. За гетеракозної інвазії порівняно зі способами Натяглої та Манойло – на 13,98 та 27,56 % (р<0,05) відповідно. За амідостомозної інвазії спосіб Сорокової виявився ефективнішим порівняно зі способами Натяглої та Манойло на 10,69 та 30,42% (р<0,01). Таким чином, отримані дані розширюють вибір кількісних копроовоскопічних методів діагностики для лікарів ветеринарної медицини при проведенні діагнос-тичних заходів у гусівничих господарствах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Корольова, Наталя. "ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЙНО-ЦІННІСНOГО СТАВЛЕННЯ СТУДЕНТІВ ДО ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 17, no. 2 (January 26, 2020): 168–77. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v17i2.39.

Full text
Abstract:
Визначено, що спорт сьогодні – це соціальний інститут, який виконує загальні соціальні функції. Наведено класифікацію мотивів на основі їх природи: біогенні мотиви, соціогенні мотиви, стимулюючі мотиви. Описано проведення педагогічного дослідження щодо визначення проблем мотиваційно-ціннісного ставлення студентів до фізичної культури та спорту, що проведено у 3 етапи. Найбільш сильною мотивацією молоді до занять фізичними вправами визначено можливість зміцнення свого здоров’я та профілактика захворювань.Запропоновано етапи визначення ефективності заходів щодо профілактики захворювань та збереження здоров’я студентів, яка складається з 5 блоків. Перший блок – загально статистичні показники здоров’я студентів: задоволеність якістю здоров’я; пропуски занять студентами через хворобу; діагностична карта захворюваності студентів рік та інші. Другий блок – системність і послідовність діяльності адміністрації щодо збереження здоров’я студентів, яка включає: наявність в навчальних планах професійної підготовки спецкурсів щодо збереження здоров’я, спецдисциплін; соціально-адаптаційна і особистісно-розвиваюча робота ЗВО, де враховується наявність і використання технологій оздоровлення. Третій блок – показники психофізіологічної комфортності освітнього процесу: напруженість функціонального стану навчального процесу, задоволеність викладачів життєдіяльністю освітнього закладу та інші. Четвертий блок – фізкультурно-оздоровча робота у ЗВО: якість і зміст медичного обслуговування; ефективність організації культурно-оздоровчої роботи ЗВО; ефективність медичної профілактики і динамічного спостереження за станом здоров’я студентів, спортивно оздоровча робота; мотивація учнів до занять фізичною культурою і спортом. П’ятий блок – просвітницько-виховна робота зі студентами, їх участь в активній самостійній роботі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Deresh, N. V., and O. P. Sharmazanova. "ІНФОРМАТИВНІСТЬ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОМЕНЕВИХ МЕТОДІВ У ДІАГНОСТИЦІ СПОНДИЛІТІВ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 1 (May 18, 2020): 216–21. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2020.v.i1.11106.

Full text
Abstract:
Золотим стандартом діагностики спондилітів є культуральна чи патоморфологічна верифікація. Однак проведення інтервенційних хірургічних втручань з діагностичною метою при спондилітах має ряд обмежень. Результати біопсії потребують обережної інтерпретації, без візуалізаційної навігації можливі негативні результати, мають місце важливі методологічні проблеми та низька якість отриманого матеріалу. За неможливості гістологічної чи бактеріологічної верифікації променева діагностика стає єдиним критерієм підтвердження діагнозу. Мета – визначити інформативність та ефективність рентгенографії, комп’ютерної томографії (КТ), магнітно-резонансної томографії (МРТ), цифрового томосинтезу (ЦТ) та їх поєднань у діагностиці спондилітів. Матеріал і методи. Проведено ретроспективне дослідження 140 дорослих пацієнтів, з них 54 з туберкульозним спондилітом, 41 з неспецифічним спондилітом та 45 осіб, які склали контрольну групу. Результати. Визначені чутливість, специфічність, точність, прогностичність та ефективність кожного з променевих методів, а також комбінацій МРТ і КТ, МРТ і цифрового томосинтезу. Висновки. МРТ виявився найкращим методом діагностики спондилітів. Це єдиний з методів, який дозволяє виявляти набряк кісткового мозку та має значні переваги у виявленні поширення процесу на спинний мозок, оболонки та інші м'які тканини. Дані КТ найкраще характеризують диференційні особливості кістково-деструктивного процесу і паравертебральних абсцесів. Поєднане застосування КТ+МРТ підвищує специфічність і точність діагностики. ЦТ підвищує діагностичні можливості рентгенологічного методу. З точки зору ефективності використання ресурсів та меншого променевого навантаження перспективним є поєднання цифрового томосинтезу та МРТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Хорольський, А. А. "ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕТОДІВ ЗАЖИТТЄВОЇ ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ПАСАЛУРОЗУ КРОЛІВ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 24, 2021): 224–29. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.03.27.

Full text
Abstract:
Основними методами діагностики у ветеринарній паразитології є лабораторні способи досліджень, багато з яких передбачають виявлення та диференціацію збудника інвазії. За різних паразитозів застосовують різноманітні методи діагностики, засновані на сучасних наукових досягненнях і накопиченому досвіді практикуючих фахівців. Відомо, що з метою діагностики більшості гельмінтозів використовують копроскопічні дослідження фекалій, що засновані на виявленні яєць паразитів із використанням флотаційних, седиментаційних або комбінованих способів. Водночас лабораторна діагностика пасалурозу кролів включає дослідження зіскобів з приа-нальної ділянки тіла, що пов’язано із циклом розвитку гельмінта, а дослідження фекалій у разі такої інвазії є неефективним. Метою досліджень було встановити ефективність наявних зажиттєвих методів лабораторної діагностики Passalurus ambiguus. Експериментальні дослідження виконували на базі лабораторії кафедри паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи Полтавського державного аграрного університету та в умовах одноосібних селянських господарств Полтавської області. Проведено випробування трьох способів зажиттєвої лабораторної діагностики пасалурозу кролів із застосуванням: гліцерину, клейкої стрічки, флотації. Основним показником діагностичної ефективності кожного способу було значення інтенсивності інвазії. За результатами проведених досліджень встановлено, що найбільш чутливим методом зажиттєвої лабораторної діагностики пасалурозу у кролів виявився метод дослідження прианальної ділянки тіла із застосуванням клейкої стрічки. За допомоги цієї методики було виявлено 80 % інвазованих кролів. Нижчу чутливість показали методи із застосуванням гліцерину та метод Фюллеборна, де відповідно було виявлено 60 та 25 % інвазованих кролів. Високу діагностичну ефективність методу із використанням клейкої стрічки доведено за показниками інтенсивності інвазії. За цією методикою виявлено в середньому 5,94 яєць пасалурисів, що у 3,4 та 4,9 разів більше порівняно з методами із застосуванням гліцерину та Фюллеборна. Отримані дані експериментальних досліджень дозволяють рекомендувати спосіб із застосуванням клейкої стрічки як найбільш ефективний та ергономічний метод зажиттєвої лабораторної діагностики пасалурозу кролів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Rusyn, V. I., K. E. Rumiantsev, and F. M. Pavuk. "Доопераційна діагностика синдрому Міріззі." Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука, no. 4 (January 10, 2020): 5–11. http://dx.doi.org/10.11603/2414-4533.2019.4.10703.

Full text
Abstract:
Мета роботи: визначення ефективності різних методів доопераційної діагностики синдрому Міріззі (СМ). Матеріали і методи. Проведений аналіз результатів обстеження 8100 пацієнтів із жовчнокам’яною хворобою. Частота спонтанних внутрішніх біліарних нориць (СВБН) склала 2,5 % (202 пацієнти). Із СМ І типу діагностовано 80 (39,6 %) пацієнтів, а із СМ ІІ (ІІ–V) типу 128 (60,4 %) пацієнтів. Чоловіків було 66 (31,7 %), жінок – 136 (68,3 %). Вік пацієнтів коливався в межах від 37 до 80 років (в середньому – 66,4 років). Всі хворі були обстежені за допомогою таких сучасних методів діагностики, як УЗД черевної порожнини, на апараті Voluson 730 Pro rus; спіральна КТ черевної порожнини на Somatom Emotion «Siemens»; ЕРХПГ; магнітно-резонансна томографія (МРТ) черевної порожнини і МРХПГ. Під час представлення результатів клініко-лабораторних досліджень виконували визначення діагностичної специфічності, чутливості та ефективності методу діагностики. Результати досліджень та їх обговорення. Наявність ускладнених клінічних форм у пацієнтів із СМ було підставою до проведення комплексного обстеження за допомогою різних методів доопераційної діагностики. Згідно з отриманими результатами найефективнішим методом доопераційної діагностики синдрому Міріззі І та ІІ типу є магнітно-резонансна холангіопанкреатографія з ефективністю 84 % (СМ І) та 90 % (СМ ІІ–V). На другому місці за ефективністю діагностики є ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія, де ефективність для СМ І типу становить 75,6 %, а для СМ ІІ типу 81 %. Ефективність ультразвукового методу дослідження для пацієнтів із СМ І типу склала 55 % та 68,8 % для хворих із СМ ІІ типу. Встановлено, що найменш ефективним методом доопераційної діагностики СМ є компʼютерна томографія з ефективністю 30 % та 61 % відповідно.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Gridina, T. A., B. A. Tarasyuk, A. Yu Palkin, and A. I. Kushnerov. "The diagnostic efficiency of the gydrosonography for detection of pathology of the upper gastrointestinal tract in children with bronchial asthma and recurrent bronchitis." PERINATOLOGIYA I PEDIATRIYA, no. 3(63) (October 15, 2015): 80–83. http://dx.doi.org/10.15574/pp.2015.63.80.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Matolych, U. D., O. Ja Mokryk, S. V. Ushtan, and V. V. Vynarchuk-Paterega. "Значення прокальцитоніну для оцінки тяжкості одонтогенних гнійно-запальних захворювань м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки та як біомаркера ефективності лікування." Clinical Dentistry, no. 2 (September 5, 2019): 36–41. http://dx.doi.org/10.11603/2311-9624.2019.2.10397.

Full text
Abstract:
Резюме. Одонтогенні запальні захворювання щелепно-лицевої ділянки посідають перше місце серед захворювань у клініці щелепно-лицевої хірургії. Кількість гнійних ускладнень, що виникають від запальних процесів, складає 6–40 %. Успіх лікування пацієнтів із даною патологією залежить від ранньої діагностики, об’єктивної оцінки тяжкості стану, проведення персоніфікованої антибактеріальної терапії. Біомаркер прокальцитонін (ПКТ) відповідає концепції SMART: S – specific and sensitive (чутливим і специфічним), M – measurable (вимірюваним), A – available and affordable (доступним), R – responsive and reproducible (відтворюваним), T – timely (своєчасним). На даний час діагностична роль тесту ПКТ у комплексній оцінці перебігу одонтогенного запального процесу залишається недостатньо вивченою. Мета дослідження – вивчити особливості змін рівня прокальцитоніну в сироватці крові при одонтогенних гнійно-запальних захворюваннях м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки різної тяжкості та його ефективність при лікуванні. Матеріали і методи. У дослідження включено 89 хворих із одонтогенною інфекцією щелепно-лицевої ділянки: 34 пацієнтів з одонтогенною інфекцією одного клітковинного простору (перша група), 35 – двох клітковинних просторів (друга група); 20 – трьох і більше клітковинних просторів (третя група). Визначення рівня ПКТ у сироватці крові виконували на 1-шу добу до проведення лікування, на 5-ту і 9-ту доби методом імуноферментного аналізу. Результати досліджень та їх обговорення. В першій групі було виявлено невисоку концентрація ПКТ протягом усього періоду спостереження (0,06±0,02) нг/мл. У другій групі на 1-шу добу рівень ПКТ був підвищеним (1,15±0,5) нг/мл. У 26 % хворих рівень ПКТ на 9-ту добу склав (1,02±0,05) нг/мл, що в 17 разів вище від показників першої групи, р˂0,05. Виявлене значення корелювало з тяжкістю патологічного процесу. В третій групі на 1-шу добу рівень ПКТ був вище від рівня першої групи в 43 рази, другої групи – 2,36 раза. Максимальні рівні ПКТ простежували у 35 % пацієнтів третьої групи протягом усього спостереження: на 1-шу добу – (3,23±0,19) нг/мл; 5-ту добу – (3,14±0,05) нг/мл; 9-ту добу – (2,82±0,04) нг/мл. У цих хворих не відмічалося достовірного зниження ПКТ. Їх стан оцінювали як середньої тяжкості, тяжкий. Висновки. Рівень ПКТ˃1,5 нг/мл у сироватці крові є свідченням подальшого розвитку гнійно-запального процесу, високого ризику виникнення ускладнень та вимагає оцінити ефективність антибактерійної терапії, що зумовлює додаткове втручання – ревізію вогнища запалення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Діагностична ефективність"

1

Філатова, Ганна Євгенівна, and Д. О. Бойко. "Проблеми розробки систем підтримки прийняття рішень в мамографії." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46302.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гаврило, Ю. Я. "Ефективність діяльності підприємства." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76220.

Full text
Abstract:
Мета роботи полягає в узагальненні методологічних підходів і принципів оцінки фінансового стану підприємств, дослідженні фінансово-господарського стану підприємства на основі комплексних показників, виявленні основних проблем фінансового стану підприємства та надання рекомендацій щодо його покращення. Об’єкт дослідження – методика комплексного фінансового аналізу результатів фінансово-господарської діяльності підприємства. Предметом дослідження є теоретичні основи та методичні підходи до оцінки фінансового стану підприємств, узагальнення способів, підходів та прийомів процесу оцінки фінансового стану підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Голубнича, Вікторія Миколаївна, Виктория Николаевна Голубничая, Viktoriia Mykolaivna Holubnycha, and О. І. Перешивайло. "Фактори, що впливають на ефективність лабораторної діагностики ГРВІ." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44942.

Full text
Abstract:
Відомо, що чутливість та специфічність методів лабораторної ідентифікації респіраторних вірусів є основоположними при визначенні етіології гострих респіраторних вірусних інфекцій. Отже підвищення ефективності лабораторної ідентифікації респіраторних вірусів залишається актуальним питанням сьогодення. Метою нашої роботи було встановити фактори, що впливають на частоту виявлення збудників гострих респіраторних вірусних інфекцій при використанні ПЛР.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чемич, Микола Дмитрович, Николай Дмитриевич Чемич, Mykola Dmytrovych Chemych, Оксана Миколаївна Чемич, Оксана Николаевна Чемич, Oksana Mykolaivna Chemych, and А. Бук. "Ефективність використання сучасних діагностичних систем "R-biopharm" у етіологічній верифікації гострих кишкових інфекційних хвороб." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64577.

Full text
Abstract:
Захворюваність на гострі кишкові інфекції спричинені умовно патогенними і патогенними мікроорганізмами залишається високою. Практично не враховується в етіологічній структурі частка вірусів, протозойних та збудників що вимагають використання складних і дороговартістних і часто довготривалих досліджень. Усе це призводить до неконтрольованого, неефективного іноді шкідливого використання лікарських засобів, знижує доказовість наукових досліджень. Усе це спонукає до пошуку ефективних, простих у використанні і доступних методів і засобів етіологічної діагностики інфекційних хвороб.
It is established efficiency of modern diagnostic systems «R-biopharm» verification of etiological diagnosis of acute intestinal infections. Detected by ELISA - Norovirus, Rotavirus; Clostridium difficile GDH, Clostridium difficile toxin A/B, Giardia («R-biopharm», Darmstadt, Germany); have used rapid tests - Cryptosporidium/Giardia Combi («R-biopharm», Darmstadt, Germany), which allowed to exclude from the study of patients with Clostridium, Cryptosporidiosis, Giardiasis etiology of the disease. Using modern diagnostic systems «R-biopharm» for etiological verification of the diagnosis of acute intestinal infections allows to expand the range of detection of pathogens that cause disease, and also prevent uncontrolled and inefficient use of antibacterial drugs and improve treatment outcome. It also enhances the research evidence
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кириченко, Сергій Миколайович, Сергей Николаевич Кириченко, Serhii Mykolaiovych Kyrychenko, Ольга Анатоліївна Обухова, Ольга Анатольевна Обухова, Olha Anatoliivna Obukhova, and А. А. Зубков. "Ефективність застосування ДНК-діагностики в спорті і повсякденному житті." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14249.

Full text
Abstract:
Дослідження останніх років в області генетики людини свідчать про безперечний внесок генетичних факторів в розвиток і прояву фізичних якостей. Згідно положень сучасної генетики, вважається, що в основі індивідуальних відмінностей у розвитку фізичних якостей лежать особливості структури ДНК конкретної людини. Сучасні ДНК-технології вже зараз дозволяють виявити схильність до певних видів спорту, нарощуванню маси м’язів і зниженню надлишкової ваги. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14249
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Турочка, О. М. "Адаптація європейського досвіду щодо надання приватних діагностичних медичних послуг в умовах України." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82062.

Full text
Abstract:
У роботі висвітлені особливості формування ринку медичних послуг в Україні на сучасному етапі. Виявлені проблеми забезпечення ефективної системи надання приватних діагностичних медпослуг. Здійснено аналіз сучасних європейських підходів до управління якістю в системі надання приватних діагностичних медпослуг. Досліджено та порівняно діяльності комунальних некомерційних та приватних діагностичних медичних послуг в м. Шостка Сумської області. Представлено результати анкетування пацієнтів, лікарів та медичного персоналу стосовно стану, проблем та шляхів удосконалення медичної допомоги, яка надається комунальними та приватними консультативно-діагностичними центрами в м. Шостка. Досліджена конкурентоспроможність комунальних та приватних діагностичних медичних закладів одним із методів стратегічного планування. Визначено напрямки підвищення ефективності діяльності діагностичних медичних послуг. Розроблено рекомендації з удосконалення системи управління діагностичними медичними послугами в м. Шостка Сумської області.
В работе представлены особенности формирования рынка медицинских услуг в Украине на современном этапе. Выявленные проблемы в обеспечении эффективной системы предоставления частных диагностических медуслуг. Осуществлен анализ современных европейских подходов к управлению качеством в системе предоставления частных диагностических медуслуг. Исследованы и сравнены деятельности коммунальных некоммерческих и частных диагностических медицинских услуг в г. Шостка Сумской области. Представлены результаты анкетирования пациентов, врачей и медицинского персонала о состоянии, проблем и путей совершенствования медицинской помощи, оказываемой коммунальными и частными консультативно-диагностическими центрами в г. Шостка. Исследована конкурентоспособность коммунальных и частных диагностических медицинских учреждений одним из методов стратегического планирования. Определены направления повышения эффективности деятельности диагностических медицинских услуг. Разработаны рекомендации по совершенствованию системы управления диагностическими медицинскими услугами в г. Шостка Сумской области.
The work highlights the features of the formation of a modern market for medical services in Ukraine. The problems in ensuring the effective system of private diagnostic services have been identified. The analysis of modern European approaches to quality management in the system of private diagnostic medical services has been carried out, as well as a research on the comparative activities of community-based, non-commercial and private diagnostic medical services in Shostka city, Sumy region. The results of a survey of patients, doctors and medical personnel on the status, problems and ways of improving the medical care provided by the municipal and private diagnostic centres of Shostka city have been presented. The competitiveness of communal and private diagnostic health-care facilities as a strategic planning tool has been studied. Areas for improving the effectiveness of diagnostic medical services have been identified. Recommendations have been made to improve the system of management of diagnostic medical services in Sumy oblast.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кобєлєва, Тетяна Олександрівна, and Тетяна Іванівна Кравцова. "Формування системи антикризового управління підприємством на інноваційно-інтелектуальних засадах." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27129.

Full text
Abstract:
Авторами доведено, що криза фірми обумовлюється нестачею власного капіталу, борговими зобов’язаннями, що зростають; некомпетентністю керівництва фірми, яке не здатне своєчасно розпізнати і усунути причини кризи; зовнішніми причинами – нестійкістю фінансового ринку, відсутністю інновацій. Проведені дослідження свідчать про те, що реакцією фірми на кризовий стан є застосування захисної або наступальної тактики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лущенко, Л. В., and Павло Федорович Щапов. "Дослідження моделей віброконтролю та вібродіагностики." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47522.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Веретенін, Ігор Сергійович. "Ефективність інструментів антикризового управління на ПрАТ «Запоріжтрансформатор»." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3923.

Full text
Abstract:
Веретенін І. С. Ефективність інструментів антикризового управління на ПрАТ «Запоріжтрансформатор» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 073 "Менеджмент" / наук. керівник Ю. І. Полусмяк . Заппоріжжя : ЗНУ, 2020. 106 с.
UA : Кваліфікаційна робота: 106 с., 24 рис., 14 табл., 61 джерело. Об’єктом дослідження є приватне акціонерне товариство «Запоріжтрансформатор». Мета даної роботи полягає в тому, щоб на основі розкриття теоретичних та практичних аспектів антикризового управління, провести оцінку ймовірності банкрутства та запропонувати алгоритм здійснення антикризових заходів на ПрАТ «Запоріжтрансформатор». Методи дослідження – спостереження та порівняння, групування та узагальнення даних, аналізу та синтезу, узгодження та формалізації, аналітичний, табличний, графічний, балансовий. Актуальність теми даної кваліфікаційної роботи визначається тим, що забезпечення реалізації курсу на стійке економічне зростання України робить надзвичайно актуальними питання організації протидії кризовим явищам та відродження нормального перебігу господарювання суб'єктів підприємницької діяльності, потребує термінової розробки теорії та вдосконалення практики антикризового управління підприємствами. Під час виконання роботи було розглянуто теоретичні основи антикризового управління підприємств. На основі теоретичного матеріалу було проаналізовано діяльність ПрАТ «Запоріжтрансформатор», проведено оцінку ймовірності банкрутства на підприємстві та запропоновано алгоритм здійснення антикризових заходів на ПрАТ «Запоріжтрансформатор». Отримані в кваліфікаційній роботі результати можуть бути використані керівництвом ПрАТ «Запоріжтрансформатор» в практичній діяльності і сприятимуть удосконаленню діяльності вітчизняних підприємств.
EN : Thesis for the Master’s Degree: 106 pp., 24 fig., 14 tab., 61 ources. The object of the research is the Zaporozhtransformator Private Joint Stock Company. The purpose of this work is based on the disclosure of theoretical and practical aspects of crisis management, to assess the probability of bankruptcy and propose an algorithm for anti-crisis measures at PJSC " Zaporozhtransformator". The research methods: observation and comparison, grouping and generalization of data, analysis and synthesis, coordination and formalization, analytical, tabular, graphical, balance. The relevance of the research is determined by the fact that ensuring the implementation of the course of sustainable economic growth of Ukraine makes extremely important issues of crisis management and revival of the normal course of business, requires urgent development of theory and practice of crisis management. In the course of the research the theoretical bases of anti-crisis management of productions were shown. On the basis of theoretical material the quality of PJSC "Zaporizhtransformator" was analyzed, the assessment of bankruptcy decisions at the enterprise was carried out and the algorithm of anti-crisis measures at PJSC "Zaporizhtransformator" was proposed. The results obtained in the qualification work can be used by the management of PJSC "Zaporizhtransformator" in practice and will help to improve the activities of domestic industries. The results obtained in the qualification work can be used by the management of PJSC "Zaporizhtransformator" in practice and will help improve the activities of domestic enterprises.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Пупов, Сергій Володимирович. "Діагностика фінансової безпеки банку АТ «Ощадбанк»." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/4607.

Full text
Abstract:
Пупов С. В. Діагностика фінансової безпеки банку АТ «Ощадбанк» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 073 "Менеджмент" / наук. керівник О. В. Лепьохін. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 102 с.
UA : Кваліфікаційна робота викладена на 102 сторінках друкованого тексту, містить 24 таблиці, 15 рисунків, 2 додатки. Перелік посилань включає 70 джерел, з них 5 іноземною мовою.Об’єктом дослідження є процеси оцінювання показників фінансового стану банку в системі забезпечення діагностики фінансової безпеки АТ «Ощадбанк». Предметом дослідження є теоретичні, методичні та практичні засади забезпечення фінансової безпеки банку. Метою кваліфікаційної роботи магістра є узагальнення та вдосконалення системи діагностики фінансової безпеки банків, а також розробка практичних рекомендацій щодо підвищення рівня фінансової безпеки АТ «Ощадбанк». Методи дослідження: системний, економіко-статистичний, графічний, табличний, порівняльний, логічний, нормативно-розрахунковий методи аналізу, групування та графоаналітичний метод. Одержані результати та їх новизна: удосконалено методику аналізу прибутковості банку на основі моделі проведення факторного аналізу показнику прибутковості (ROE) за чітко визначеною та логічною схемою з урахуванням впливу величини операційних та неопераційних витрат та величини дохідних активів. Сформульовані в кваліфікаційній роботі магістра теоретичні узагальнення та практичні рекомендації щодо формування ефективної системи діагностики фінансової безпеки можуть бути застосовані в діяльності банківських установ.
EN : The work is presented on 102 pages of printed text, contains 24 tables, 15 figures, 2 annex. The list of referеnces includes 70 sources, 5 of them in foreign languages. The object of the study is the process of assessing the financial condition of the bank in the system of financial security diagnostics JSC «Oschadbank». The subject of the study is the theoretical, methodological and practical principles of ensuring the financial security of the bank. The purpose of the master's qualification work is to generalize and improve the system of diagnostics of financial security of banks, as well as to develop practical recommendations for improving the level of financial security of JSC «Oschadbank». Based on the purpose, the objectives of the study were as follows: to explore the essence of financial security of the bank; to consider features of formation of the mechanism of management of financial safety of bank; consider methodological approaches to the diagnosis of financial security of the bank; provide organizational and economic characteristics of JSC «Oschadbank»; to carry out diagnostics of indicators of efficiency of activity of bank of JSC «Oschadbank»; propose measures to increase the efficiency of the financial security system of JSC «Oschadbank». Research methods. The following research methods were used in performing the master's qualification work: systemic, economic-statistical, graphical, tabular, comparative (in the study of the bank's financial security management system and financial condition diagnostics), logical, normative-calculated (in assessing the efficiency of JSC «Oschadbank») and determination of normative values), methods of analysis, grouping and graphoanalytical method. The obtained results and their novelty: the method of bank profitability analysis based on the model of factor analysis of profitability index (ROE) according to a clearly defined and logical scheme has been improved, and provides for determining the impact of operating and non-operating expenses and income assets. 6 Theoretical generalizations and practical recommendations formulated in the master's qualification work on the formation of an effective system of financial security diagnostics can be applied in the activities of banking institutions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography