Academic literature on the topic 'Думка наукова'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Думка наукова.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Думка наукова"

1

Іотковська, Марина. "МЕНТОРСЬКИЙ СУПРОВІД І РОЛЬ ОЧІЛЬНИКІВ КАФЕДР ДОШКІЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (1991 – 2010 РР.)." ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ПЕРСПЕКТИВИ 1, no. 19 (June 10, 2021): 159–70. http://dx.doi.org/10.35387/od.1(19).2021.159-170.

Full text
Abstract:
В оглядовій статті досліджуються питання організації та досвіду наукової діяльності кафедр дошкільної педагогіки в закладах вищої педагогічної освіти України. Проаналізовано стан професійної діяльності колективу та очільників кафедр дошкільної ланки закладів вищої педагогічної освіти. Висвітлено наукові доробки в рамках окресленої проблеми та схарактеризовано еволюцію наукової думки. Акцентовано увагу на тих питаннях, які залишилися поза увагою вітчизняних дослідників на науковців сьогодення. Наголошено, що в науково-педагогічній літературі висвітлено окремі аспекти становлення й розвитку кафедр дошкільної педагогіки у структурі закладів вищої педагогічної освіти. Зазначено, що відсутність об’єктивної інтерпретації специфіки становлення й розвитку кафедр дошкільної освіти в системі вищої освіти України не дозволяє відтворити цілісну картину щодо особливостей їх розвитку, що спонукає до здійснення більш детального історико-педагогічного дослідження з метою вивчення науково-педагогічного досвіду із подальшим упровадженням його конструктивних ідей, що мають прогностичне значення. Зауважено, що за останні десятиріччя українська історико-педагогічна наука, зокрема дошкільна, переживає складні, суперечливі трансформації: відбуваються переосмислення наукових парадигм, а отже, й пошуку нових теоретико-методологічних орієнтирів. Акцентовано увагу на тому, що зростає потреба в оновленні змісту та напрямів наукової діяльності кафедр дошкільної педагогіки, що зафіксовано у відповідних законодавчих документах. Наголошено, що розвиток історико-педагогічної науки має практико орієнтовану спрямованість на очільника, тобто лідера, діяльність якого відповідає завданням удосконалення системи вищої освіти та дошкільного виховання у питаннях, окреслених в Законах України «Про освіту», «Про вищу освіту», Національній стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року. Ключові слова: кафедра дошкільної педагогіки; завідувач кафедри, наукова думка; історико-педагогічний аналіз; науково-дослідницький потенціал, заклад вищої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Popovych, O. V. "Історична українська наукова думка: інтерпретація ідей гуманізму." Науково-теоретичний альманах "Грані" 21, no. 5 (June 14, 2018): 66–75. http://dx.doi.org/10.15421/171869.

Full text
Abstract:
У статті розкрито досвід інтерпретації ідей гуманізму в сучасній українській науковій думці. Охарактеризовано ідеї, концепції та праці вітчизняних учених. Велику увагу в роботі приділено текстологічному аналізу історіографічних джерел. У процесі аналізу виявлено характерні риси та особливості дослідження у сфері методологічної парадигми, прийомів аналізу джерел, інтерпретації фактів. Творчість кожного дослідника розглянуто як унікальне явище, і в той самий час розуміється як складова всього процесу – розвитку історичної науки. Узагальнюється в даному випадку не тільки результат виявлення подібних елементів концепцій і нюансів методології, але і моменти зміни сформованих концепцій, прагнення історика до оригінальності, самостійності в методології дослідження, прагнення самореалізуватися, тобто все те, що пов’язано з творчою індивідуальністю. Етапи вивчення історіографії італійського гуманізму співвідносяться нами з періодизацією дослідження Ренесансу, починаючи з кінця XIX в., Періоду, в який даються перші характеристики досліджень із проблематики італійського Відродження. Закінчуючи історіографічний огляд, можна констатувати, що в останнє десятиліття помітно підвищився інтерес до проблем ідеології Ренесансу, проте до цих пір не створено узагальнюючої роботи, що відбиває розвиток історичної думки з даної проблеми за весь період вивчення італійського Відродження. Крім того, в історіографічних роботах узагальнюючого характеру не приділяється уваги науковцям філологам і філософам – дослідникам літератури Ренесансу. Наразі заново відкриваються імена істориків, які постраждали в 20-30-і рр. Їх твори теж не потрапили до ранніх історіографічних робіт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Алєксєєнко, І. Р. "Видавництво «Наукова думка» Національної академії наук України." Вісник Національної академії наук України, no. 11 (2012): 64–67.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шевченко, О. В. "Наукова думка про дослідження глобальних проблем людства." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 134 (2018): 27–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Андріїв, В. "Наукова думка про право: логіко-історичний контекст аналізу." Підприємництво, господарство і право, no. 7 (2007): 3–7.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Druzhinets, Marianna. "МАСОВА КУЛЬТУРА: ПІДХОДИ ДО ВИВЧЕННЯ ТА НАПРЯМКИ ТЕОРЕТИЧНОГО ОСМИСЛЕННЯ." ART-platFORM 1, no. 1 (May 14, 2020): 277. http://dx.doi.org/10.51209/platform.1.1.2020.277-292.

Full text
Abstract:
Мета статті – обґрунтувати проблемні питання масової культури, висвітлити головні підходи щодо вивчення її проблематики та виокремити напрямки щодо теоретичного осмислення масової культури. Методологія дослідження полягає в застосуванні компаративного, історико-логічного, аналітичного методів. Зазначений методологічний підхід дозволяє розкрити та піддати аналізу теорії осмислення масової культури, підходи щодо вивчення її проблематики. Зроблено спробу висвітлити в рамках загальної культури феномен масової культури, який, перебуваючи у процесі постійного динамічного розвитку, трансформується та змінюється, відкриває нові явища й особливості проявів складної соціокультурної системи сучасності. Проте недостатня розробленість проблеми у науці робить деякі положення дискусійними, розв’язання яких є важливим для сучасного культурного життя. Неоднозначність підходів, що стосуються загальних принципів вивчення самої сутності поняття «масова культура», додає певної складності і значущості цій проблематиці. Сучасна наукова парадигма визначає три головних підходи щодо вивчення проблематики масової культури. Виокремлюємо декілька напрямків щодо теоретичного осмислення масової культури: теорії масової культури, що розглядається як культура «масового суспільства»; наукові дослідження Франкфуртської школи; структуралістські теорії; марксистські і неомарксистські теорії; теорія фемінізму; постмодерністські теорії. Сьогоднішня наукова думка розглядає масову культуру не лише як домінування ситуації конформізму індивіда та суспільства в цілому, а скоріше компонентою загальних соціокультурних процесів у їх загальній динаміці. Наукові напрями, окрім постмодерністської теорії, певним чином спираються на використання дихотомії «елітарне- масове» у різних варіантах. Принципи теоретичних і практичних трансформацій моделі сучасної культури, за постмодерністською науковою думкою, безумовно, претендують у цьому контексті на певну наукову оригінальність, і постмодерний підхід до вивчення сучасних соціокультурних явищ представляється досить плідним для формування сучасного наукового знання. Kлючові слова: масова культура, культура «масового суспільства», проблематика, підходи до вивчення, напрямки осмислення, франкфуртські, структуралістські, марксистські і неомарксистські, феміністичні, постмодерністські теорії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kulchytska, N. Ye. "УМОВИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО ПРАВОВІ ФОРМИ СТІЙКОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ВИВЧЕННЯ СВІТОВОГО ДОСВІДУ." Actual problems of regional economy development 2, no. 12 (April 26, 2016): 51–59. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.12.51-59.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано сучасні умови децентралізації та організаційно правові форми стійкого розвитку регіонів України в контексті вивчення світового досвіду, обґрунтовано можливі шляхи подолання регіональних диспропорцій. Державне управління в сучасній Україні є складним і відносно новим явищем, на дослідження виникнення та перспектив розвитку якого спрямовує зусилля вітчизняна та зарубіжна наукова думка. Особливе місце у статті займає науковий пошук значної кількості сучасних дослідників проведено аналіз теоретико-методологічних засад становлення системи фінансового забезпечення місцевого самоврядування в умовах переходу до децентралізації державного управління. У зв’язку із цим особливої актуальності набуває проблема визначення ролі децентралізації у формуванні засад фінансового забезпечення місцевого самоврядування. Обґрунтовано важливість децентралізації у процесі реформування місцевого самоврядування. Розглянуто шляхи впровадження децентралізації в сучасній Україні. Проаналізовано й узагальнено наукові підходи до визначення змісту та ролі децентралізації у ринковій економіці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Korzun, Olena. "СПІВРОБІТНИЦТВО НІМЕЦЬКИХ ТА УКРАЇНСЬКИХ ВЧЕНИХ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ЗА МЕМУАРАМИ НІМЕЦЬКОГО БОТАНІКА, ПРОФЕСОРА ГЕНРІХА ВАЛЬТЕРА (1898–1989)." ПРОБЛЕМИ ІСТОРІЇ ГОЛОКОСТУ: Український вимір 11 (December 15, 2019): 129–50. http://dx.doi.org/10.33124/hsuf.2019.11.05.

Full text
Abstract:
У статті за мемуарами всесвітньо відомого біолога, вченого в галузі фітогеографії Генріха Вальтера (1898–1989) «Сповідь еколога» аналізується сприйняття німецьким вченим наукового життя на окупованих українських землях часів Другої світової війни, відносини з українськими науковцями. Доля Г. Вальтера тісно пов’язана з українськими землями – він тут народився, провів перші двадцять років свого життя, а згодом повернувся під час Другої світової війни. Мемуари німецького вченого вітчизняні та зарубіжні науковці використовують як джерело для вивчення історії науки, однак поза увагою залишається дослідження його оцінки подій суспільного, наукового життя часів Другої світової війни, взаємовідносин з українськими фахівцями, які залишились на окупованих землях. Після початку німецької воєнної експансії відбулись зміни в завданнях сільськогосподарських досліджень німецької аграрної науки. Війна надала можливість підпорядкувати всі cільськогосподарські наукові установи та насіннєві станції на східних окупованих територіях та привласнити результати їхньої наукової роботи. Одночасно вивчення та включення генетичних ресурсів та наукового потенціалу окупованих території в сільськогосподарську дослідну справу Німеччини мало слугувати «свободі харчування» для німців. У 1942–1943 рр. українські землі стали своєрідним дослідним майданчиком для багатьох німецьких науковців. Воєнний період «за Вальтером» сприймається як низка можливостей для наукового зростання німецького науковця – освоєння нових територій, знайомство з іншими науковими школами, вченими, внесок у наукове забезпечення ефективного використання cільськогосподарського потенціалу окупованих земель. Але з іншого боку – це можливість продемонструвати своє служіння державі через практичне використання набутих наукових знань як фахівця, знавця місцевих природничих умов окупованих земель, російської мови тощо. Незважаючи на більш як сорокарічний період, що розділяє описані події з датою публікації мемуарів, автор продовжує симпатизувати нацистській політиці в багатьох питаннях. Зображені мемуаристом картини життя українського наукового співтовариства демонструють, що українські науковці використовували різні стратегії виживання в умовах окупації. Робота в створених окупаційною владою науково-дослідних інституціях давала можливість не тільки покращити матеріально-побутові умови життя, а й продовжити науково-дослідну діяльність, давала шанс зберегти наукові колекції у воєнному лихолітті. Умови війни стимулювали також постійно змінювати критерії у сприйнятті людей за принципом «свій-чужий», незважаючи на пропаганду та нав’язані стереотипи. Однак колоніальний характер окупаційної політики створював імітацію свободи наукової думки, інтеграції українського наукового соціуму в німецький науковий простір. Науковий потенціал українських земель використовувався німецькою окупаційною владою лише для максимального освоєння в усіх вимірах захопленої території. Ключові слова: Друга світова війна, Україна, аграрна наука, сільськогосподарська дослідна справа, окупація, картографічна експедиція, Крайовий інститут сільськогосподарської ботаніки, Г. Вальтер, Г. Махов, Ю. Клеопов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kvitka, S. A. "Державне управління та цикли в розвитку суспільства." Public administration aspects 5, no. 10 (January 30, 2018): 22–28. http://dx.doi.org/10.15421/15201731.

Full text
Abstract:
У статті роглядаються окремі теорії циклічного розвитку суспільства, які, на думку автора, слід враховувати у реалізації державної політики та вдосконалення державного управління. Багато мислителів минулого і численні аналітки сьогодення надають приклади циклічних, спіралеподібних або хвильових концепцій нелінійного суспільного розвитку. Автор висловлює позицію про необхідність урахування та використання органами влади векторів і перетинань різних цивілізаційних циклів. Вони можуть бути різними за часом - тисячоліття, століття, але можуть бути помітними і протягом життя одного покоління. Особливо це стосується економічних та політичних коливань, які проявляються в рамках теорії «довгих хвиль Кондратьєва». Автор наголошує, що циклічні процеси існують у всіх сферах життя суспільства і, відповдіно, наукова думка має активно шукати пояснення існування цих циклів. Такий пошук стає все більш актуальним у зв’язку з очікуваним початком нового циклу в історії суспільства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Shevchenko, O. "SCIENTIFIC THOUGHT TOWARDS GLOBAL CHALLENGIES OF HUMANITY RESEARCH." ACTUAL PROBLEMS OF INTERNATIONAL RELATIONS, no. 134 (2018): 27–40. http://dx.doi.org/10.17721/apmv.2018.134.0.27-40.

Full text
Abstract:
The evolution of modern scientific schools of global challenges research, in particular global climate change, are considered in the article. Concept of "limits of growth", "stabke development", "mitosis of biospheres" are considered as base scientific approaches of comprehension and settlement of modern global challenges. An author agrees, that an anthro-pogenic factor is one of key point of global climatic changes. There is shown in the article that developments within the framework of concepts of "limits of growth", "stable development", "mithosis of biospheres" and "controlled global development" stimulated experimental researches and designs of future humanity, declared about global ecological challenges to humanity, and put beginning to the programs of new humanism, criterion ‘‘to think globally". Also showed that for positive changes and prevention of collapse it is nesessary the quality changes of human thinking and joint efforts of all actor of international relations. An author shows that from the one side, scientific researches towards to the decision of global climate change problem, are the basis of political decisions of national governments and international organization, and from other side, despite the plenty of scientific approaches and practical developments, today there is no universal model of global climate change prevention, in particular, to the global warming.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Думка наукова"

1

Марченко, І. В. "Сучасна наукова думка щодо визначення дисципліни праці." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36778.

Full text
Abstract:
Дисципліна праці є предметом вивчення різних наук, що безпосередньо пов’язано з багатогранністю цієї суспільно-юридичної категорії. Її розглядають психологи, соціологи, економісти, юристи. Об'єктом дослідження вчених у сфері психології виступає той аспект поведінки людини, яка стосується її внутрішньої готовності підкорятися встановленим правилам у процесі трудової діяльності. Науковців цікавлять як психологічні процеси, що властиві періоду виникнення цієї готовності, так і мотиви порушення встановлених правил поведінки. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36778
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Козир, Юлія Анатоліївна, Юлия Анатольевна Козырь, and Yuliia Anatoliivna Kozyr. "Наукова думка в Росії щодо мас-медійного висвітлення сучасних українсько-російських відносин." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49139.

Full text
Abstract:
Стаття містить огляд опублікованих у Росії наукових праць про висвітлення в мас-медіа воєнного конфлікту між Україною й Росією. Розглядаються праці, видані з 2014 року включно.
The paper contains a review of research papers published in Russia since 2014, aimed to analyze the mass media coverage of the war conflict between Ukraine and Russia.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Годзь, Наталія Борисівна. "До питання комунікації в науці." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36588.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мороз, Володимир Михайлович. "Транскордонне співробітництво у галузі освіти, як інструмент підвищення ефективності взаємодії ВНЗ з бізнесом." Thesis, Волинський інститут економіки та менеджменту, 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22926.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Герасименко, А. М. "Українська мова в засобах масової інформації." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/8113.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Хомутенко, Людмила Іванівна, Людмила Ивановна Хомутенко, and Liudmyla Ivanivna Khomutenko. "Науково-методологічні підходи дослідження фінансових криз." Thesis, ЧІБС УБС НБУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51859.

Full text
Abstract:
В статті розглядаються концептуальні підходи різних наукових шкіл щодо визначення "кризи", витоків та причин кризових явищ.
The article discusses conceptual approaches of different scientific schools on the definition of "crisis", the origins and causes of the crisis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Беліченко, Олександра Валентинівна. "Українська правова думка про юридичний процес (XIX ст. – 20-ті рр. XX ст.)." Diss., Національний університет "Львівська політехніка", 2021. https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/56682.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Патлатой, О. Є., А. Е. Патлатой, and O. Patlatoy. "Зміст і форми наукової праці в сучасній ринковій економіці." Diss., Одеський національний економічний університет, 2015. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/5042.

Full text
Abstract:
У рамках дисертації досліджено загальний та специфічний зміст наукової праці та її форми в сучасній ринковій економіці. Розкрито всезагальну природу наукової праці як творчої діяльності та сфери духовного виробництва. Вивчений історико-генетичний аспект становлення науки як продуктивної сили суспільства. Визначено місце наукової праці в системі суспільного відтворення. Досліджені перетворені форми наукової праці та її продукту, доведено сутність ціни продукту наукової праці та наукової ренти як ірраціональних економічних форм. Розглянуті поверхневі форми економічних відносин у сфері наукової праці, які проявляються у феномені відчуження. Визначені межі стихійного руху ірраціональної форми продукту наукової праці. Досліджені конкретні організаційно-економічні та інституціональні форми виразу соціально-економічних відносин у сфері науки у взаємозв’язку з сутнісними формами цих відносин. Проаналізовані та класифіковані основні інституціональні форми державної підтримки наукової праці в сучасній економіці. Вивчені тенденції форм розвитку наукової праці в сучасній економіці. Досліджені особливості національних інноваційних систем країн, що розвиваються, і країн з трансформаційною економікою. Охарактеризовані основні проблеми національної інноваційної системи України й обґрунтовані ключові напрями державної підтримки наукової праці в трансформаційній економіці України.
Диссертация посвящена исследованию общего и специфического содержания и экономических форм движения научного труда и его продукта в современной рыночной экономики и определение границ этого стихийного процесса, обусловливающих объективную необходимость применения государственной научно-инновационной политики. Раскрыто общее содержание научного труда как всеобщей деятельности, характеризующейся творческим содержанием и реализующейся в рамках духовного производства. Изучение историко-генетического аспекта становления науки как производительной силы общества показало, что данный процесс оформился в зрелом виде лишь в начале ХХ века. Показано, что включение научного знания в структуру факторов производства обусловило необходимость принятия научным трудом специфических общественных форм. Обосновано, что в процессе всеобщей деятельности не происходит формирования общественно необходимых затрат труда, следовательно цена продукта научного труда представляет собой иррациональную экономическую форму. Раскрыт специфический характер ценообразования на продукт научного труда с позиций совокупности неоклассических подходов. Определены условия, необходимые для включения результатов научного труда в натуральную и стоимостную структуру общественного продукта. Разграничены категории научно-инновационной квазиренты как превращѐнной формы избыточной прибавочной стоимости и научной ренты как иррациональной экономической формы, отражающей отношения трѐх субъектов: собственника научного продукта, капиталиста-новатора и наѐмного работника как репродуктивного, так и творческого труда. Поверхность движения экономических отношений в сфере науки представлена в исследовании через формы отчуждения. Показаны объективные и субъективные аспекты данного феномена, а также особенности его движения и направления преодоления в современной экономике в рамках организационно-экономических и институциональных форм. Сопоставлены институционально-правовые формы экономических отношений в сфере науки с их социально-экономической сущностью. Рассмотрены основные институциональные формы государственной поддержки научного труда, а также произведена их классификация в соответствии со степенью всеобщности труда и особенностями создаваемого им продукта. Произведѐн всесторонний анализ динамики научно-инновационных процессов в мировой экономике. Показано, что научному производству присущ специфический тип обобществления, обусловленный объективной необходимостью кооперации всеобщего и совместного труда через интеграцию различных подсистем национальной инновационной системы: науки, образования, производства. Показано влияние показателей научно-инновационной сферы на экономическую динамику. Произведен сравнительный анализ национальных инновационных систем экономически развитых, развивающихся стран и государств с трансформационной экономикой. Определены основные проблемы, тормозящие развитие форм научного труда, а также предложены ряд механизмов прямой и косвенной поддержки научного труда и инноваций, которые могли бы способствовать построению современной национальной инновационной системы в Украине.
The thesis investigates general and specific substance of scientific work in modern market economy. The universal nature of scientific work as a creative activity and a sphere of mental production has been revealed. The historical-genetic aspect of development of science as a social productive force has been studied. The transmuted forms of scientific work and its product are investigated and the essence of scientific product and science rent as irrational economic forms is proved. The author considers the surface forms of economic relationship in the scientific work sphere, which manifest themselves in a phenomena of alienation. The limits of irrational form of scientific product spontaneous movement are defined. The author studies the concrete organizational-economic and institutional forms of socioeconomic relationship manifestation respective to the substantial forms of these relationship. The basic institutional forms of scientific work governmental support in modern economy are analyzed and classified. The tendencies of development of scientific work forms in modern economy are examined. The specifics of national innovation systems of developing and transformational countries are investigated. The author characterizes the main problems of Ukraine national innovation system and grounds the key directions of scientific work government support in transformational economy of Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Холодков, Олексій Віталійович, and Oleksii Vitaliiovych Kholodkov. "Трансформація ідеї університету в зарубіжній та вітчизняній науковій думці." Master's thesis, 2020. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/10090.

Full text
Abstract:
В магістерській роботі окреслено трансформації основних підходів зарубіжних та вітчизняних учених до інтерпретації ідеї університету. Подальшого розвитку набули уявлення про англійську, французьку, німецьку та американську моделі університетської освіти. З’ясовано особливості здійснення рецепції ідеї університету вітчизняною науковою думкою Нового часу. Розкрито основні напрями наукових пошуків вітчизняних дослідників щодо досліджуваного феномену на імперському рівні – слов’янофільський та західницький. Підтверджено, що на власне українському рівні в середовищі вітчизняних інтелектуалів на межі ХІХ–ХХ ст. відбувалася активна розробка концепції українського університету. Схарактеризовано погляди зарубіжних учених середини ХХ – початку ХХІ ст. щодо ідеї університету. Встановлено, що результатом зарубіжної наукової думки на сучасному етапі стала розробка нових посткласичних ідей університету (підприємницького, інноваційного, дослідницького, проектно-орієнтованого, регіонального, віртуального, корпоративного, мегауніверситету, мультиверситету тощо). Розкрито трансформацію ідеї університету у вітчизняній науковій думці на сучасному етапі. З’ясовано, що представники сучасної української науки активно долучилися до вивчення та аналізу основних версій ідеї, місії, призначення та сутності університету (вищої школи взагалі), представлених у контексті різних історичних епох. Аргументовано, що означені пошуки стали підґрунтям для власного осмислення та рецепції ідей університету, розроблених закордонними колегами, які позиціонуються як перспективні напрями виходу з кризи, в якій перебуває вітчизняна вища освіта.
The master's thesis outlines the transformations of the main approaches of foreign and soviet scientists to the interpretation of the idea of the university. The ideas of English, French, German and American models of university education were further developed. The peculiarities of the reception of the idea of the university by the soviet scientific thought of the New Age are clarified. The main directions of scientific research of soviet researchers on the studied phenomenon at the imperial level - Slavophilic and Western - are revealed. It is confirmed that at the actual Ukrainian level among soviet intellectuals at the turn of the XIX-XX centuries. the concept of the Ukrainian university was actively developed. The views of foreign scientists of the middle of the XX – the beginning of the XXI century on the idea of a university are characterized. It is established that the result of foreign scientific thought at the present stage was the development of new postclassical ideas of the university (entrepreneurial, innovative, research, project-oriented, regional, virtual, corporate, mega-university, multi-university, etc.). The transformation of the idea of the university in the soviet scientific thought at the present stage is revealed. It was found that the representatives of modern Ukrainian science actively participated in the study and analysis of the main versions of the idea, mission, purpose and essence of the university (higher education in general), presented in the context of different historical epochs. It is argued that these searches have become the basis for their own understanding and reception of the ideas of the university, developed by foreign colleagues, which are positioned as promising ways out of the crisis in which the soviet higher education is.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Думка наукова"

1

Куций, І. П. Українська науково-історична думка Галичини (1830-1894 рр.): рецепція національної історії. Тернопіль: Джура, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Куций, І. П. Українська науково-історична думка Галичини (1830-1894 рр.): рецепція національної історії. Тернопіль: Джура, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Розвиток, географічної думки. Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції: Розвиток географічної думки на півдні України: проблеми і пошуки. Мелітополь: Мелітополь, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

III Міжнародна студентська наукова конференція «РЕЗУЛЬТАТИ РОЗВИТКУ НАУКОВОЇ ДУМКИ: 2021». Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/liga-inter-24.12.2021.

Full text
Abstract:
Викладено матеріали учасників I Міжнародної мультидисциплінарної студентської наукової конференції «Результати розвитку наукової думки: 2021», яка відбулася 24 грудня 2021 року у місті Вінниця, Україна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

II Міжнародна наукова конференція «РОЗВИТОК НАУКОВОЇ ДУМКИ ПОСТІНДУСТРІАЛЬНОГО СУСПІЛЬСТВА: СУЧАСНИЙ ДИСКУРС». European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-08.10.2021.

Full text
Abstract:
Викладено матеріали учасників II Міжнародної спеціалізованої наукової конференції «Розвиток наукової думки постіндустріального суспільства: сучасний дискурс», яка відбулася у місті Дніпро 8 жовтня 2021 року.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Юнгіанське консультування: теорія і практика. KROK University, 2021. http://dx.doi.org/10.31732/ung.

Full text
Abstract:
Збірник містить матеріали учасників IV Міжнародної наукової онлайн-конференції «Юнгіанське консультування: теорія і практика», що була організована Київським юнгіанським інститутом та навчально-науковим інститутом психології Вищого навчального закладу «Університет економіки та права «КРОК» та проходила 5 й 6 червня 2021 року. У збірнику розкриваються актуальні проблеми аналітичної психології, юнгіанського консультування та психологічні аспекти особистісного розвитку людини в цілому; пропонуються тексти, які відображають теоретичний пошук та практику роботи психологів в різних напрямках психології, зокрема розкривають питання класичних, модифікованих та креативних методів юнгіанського консультування; свідомого та особистого несвідомого як чинників та умови психологічного розвитку особистості; символічного життя та трансформації особистості. Збірник призначено для здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників, фахівців з психології, а також тих, хто цікавиться актуальними питаннями сучасної наукової думки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Регіональний туризм: сучасний стан та шляхи оптимізації. KROK University, 2021. http://dx.doi.org/10.31732/tu.

Full text
Abstract:
Збірник містить матеріали учасників І міжнародної науково-практичної конференції «Регіональний туризм: сучасний стан та шляхи оптимізації», що була організована та проходила у Вищому навчальному закладі «Університет економіки та права «КРОК» 2 квітня 2021 року. Призначено для здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників, фахівців з туризму, а також тих, хто цікавиться актуальними питаннями сучасної наукової думки. Тези опубліковані в авторській редакції. Організатори конференції не несуть відповідальності за їх зміст.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Геоекономічні пріоритети розвитку експортно-орієнтованого бізнесу України. KROK University, 2020. http://dx.doi.org/10.31732/ge.

Full text
Abstract:
Збірник містить матеріали учасників наукової конференції для студентів і викладачів «Геоекономічні пріоритети розвитку експортно-орієнтованого бізнесу України», що була організована та проходила у Вищому навчальному закладі «Університет економіки та права «КРОК» 12 грудня 2020 року. Призначено для здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників, а також тих, хто цікавиться актуальними питаннями сучасної наукової думки. Тези опубліковані в авторській редакції. Організатори конференції не несуть відповідальності за їх зміст.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Спадщина ЮНЕСКО та туризм. KROK University, 2020. http://dx.doi.org/10.31732/un.

Full text
Abstract:
Збірник містить матеріали учасників наукової конференції для студентів «Спадщина ЮНЕСКО та туризм», що була організована та проходила у Вищому навчальному закладі «Університет економіки та права «КРОК» 7 грудня 2020 року. Призначено для здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників, фахівців з туризму, а також тих, хто цікавиться актуальними питаннями сучасної наукової думки. Тези опубліковані в авторській редакції. Організатори конференції не несуть відповідальності за їх зміст.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Антикризове управління: імператив сучасної економіки. KROK University, 2021. http://dx.doi.org/10.31732/cre.

Full text
Abstract:
Збірник містить матеріали учасників круглого столу «Антикризове управління: імператив сучасної економіки», що була організована та проходила у Вищому навчальному закладі «Університет економіки та права «КРОК» 23 квітня 2021 року. Призначено для здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників, фахівців з економіки, а також тих, хто цікавиться актуальними питаннями сучасної наукової думки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Думка наукова"

1

Radko, Viktoriia, and Hanna Yarovenko. "MODELING OF THE BANKING MARKETING PROCESS FOR THE CONCLUSION OF DEPOSIT AGREEMENTS." In ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ НАУКОВОЇ ДУМКИ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/31.01.2020.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хомутенко, Віра, and Алла Хомутенко. "БЮДЖЕТНІ ІНВЕСТИЦІЇ В КОНТЕКСТІ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ УКРАЇНИ." In ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ НАУКОВОЇ ДУМКИ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/31.01.2020.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Орехова, Я., and Г. Яровенко. "ВИЗНАЧЕННЯ НАЯВНОСТІ ДОВГОТРИВАЛОЇ ПАМ’ЯТІ У КРИПТОВАЛЮТ." In ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ НАУКОВОЇ ДУМКИ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/31.01.2020.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шишкевич, Ольга, and Тетяна Соломко. "ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ СКЛАДАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ В МАШИНОБУДУВАННІ." In ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ НАУКОВОЇ ДУМКИ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/31.01.2020.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Жигирь, Анатолий. "ИНСТРУМЕНТАРИЙ РИСК МЕНЕДЖМЕНТА ОРГАНИЗАЦИИ." In ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ НАУКОВОЇ ДУМКИ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/31.01.2020.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Крамар, Олег. "МАТЕРІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА." In ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ НАУКОВОЇ ДУМКИ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/31.01.2020.06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шарков, Артем. "СОЦІАЛЬНО- ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ ОРГАНІЗАЦІЇ." In ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ НАУКОВОЇ ДУМКИ, chair Іван Кононов Іван Кононов. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/31.01.2020.07.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лозінська, Тетяна. "ПРОБЛЕМИ ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ В ЛІСОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ." In ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ НАУКОВОЇ ДУМКИ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/31.01.2020.08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Залєвська-Шишак, Анна, and Анатолій Шишак. "УПРАВЛІННЯ ДАНИМИ, ІНФОРМАЦІЄЮ ТА ЗНАННЯМИ В ІННОВАЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПУБЛІЧНОГО СЕКТОРУ." In ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ НАУКОВОЇ ДУМКИ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/31.01.2020.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шевченко, Cвітлана. "ДІТИ З ПОРУШЕННЯМИ СЛУХУ НА ЕТАПІ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НЕЗАЛЕЖНОЇ ДЕРЖАВИ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНИХ ТРЕНДІВ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ." In ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ НАУКОВОЇ ДУМКИ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/31.01.2020.10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Думка наукова"

1

Коломоєць, Таміла Григорівна. Модель соціалізації дошкільників з особливими потребами у системі спеціальної освіти. Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1916.

Full text
Abstract:
У статті доведена актуальність соціалізації дітей з особливими потребами ще на етапі дошкільного віку. Здійснено критичний аналіз наукових праць з питань сутності соціалізації. Обґрунтовано відсутність єдиної думки на вказане поняття та узагальнено основні наукові погляди з цього питання. Сформовано основні завдання спеціальних закладів освіти, що дозволять покращити процес соціалізації дітей з особливими потребами. Доведено суб’єктно-суб’єктний характер взаємовідносин працівника спеціального закладу освіти з його вихованцями. Побудовано модель такої взаємодії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ракітянська, Людмила Миколаївна. Аналіз наукових поглядів на проблему формування емоційного інтелекту майбутнього вчителя музичного мистецтва. СНУ імені Лесі Українки, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3295.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: розкрити особливості професії «вчитель музичного мистецтва», що зумовлюють специфіку прояву його емоційного інтелекту та проаналізувати наукові погляди вчених на проблему його формування. У статті актуалізується проблема формування професійно значущих якостей майбутнього фахівця в контексті пріоритетних напрямів розвитку освіти. Надана коротка характеристика емоційного інтелекту як індивідуально-особистісного утворення, що забезпечує успішність в сфері професійної діяльності. Представлені різні наукові погляди щодо проблеми формування емоційного інтелекту вчителя музичного мистецтва. Встановлено, що специфіка прояву емоційного інтелекту вчителя зумовлена особливостями його професійної діяльності. Матеріал і методи дослідження. Логіка і методика наукового пошуку забезпечувались дотриманням вихідних теоретичних позицій, що утвердилися в науці, а також використанням теоретичних методів наукового пізнання: вивчення наукової літератури з проблеми дослідження, аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення, цитування, що дозволило встановити характерні особливості уроку музичного мистецтва як основи для прояву емоційного інтелекту вчителя-музиканта та порівняти наукові погляди вчених на проблему його цілеспрямованого формування як професійно-значущої якості в контексті сучасних вимог. Проведений аналіз наукових поглядів на проблему формування емоційного інтелекту майбутнього вчителя музичного мистецтва дозволив узагальнити акцентовані вченими думки, щодо необхідності дослідження проблеми формування професійно значущих, особистісних якостей вчителя-музиканта, зокрема, його емоційного інтелекту, та виокремити його структурні складові. Результатом теоретичного рівня дослідження окресленої проблеми є визначені в узагальненому вигляді специфічні риси прояву емоційного інтелекту вчителя музичного мистецтва, зумовлені особливостями його професійно-педагогічної діяльності. Зроблено висновок про те, що специфіка прояву емоційного інтелекту вчителя-музиканта як складова його професіоналізму зумовлена, по-перше, гуманістичною сутністю педагогічної професії, а, по-друге, інтонаційно-звуковою природою музичного мистецтва, його емоційно-духовною домінантою. Емоційний інтелект вчителя музичного мистецтва конкретизований в таких поняттях як «переживання», «сенсорно-емоційно-інтелектуальне смислонародження», «образне мислення», «емоційна комунікація», «емпатійність», «самоконтроль», «саморегуляція». Отриманні знання сприятимуть розробці структурно-функціональної моделі формування емоційного інтелекту майбутнього вчителя-музиканта як його індивідуально-особистісної, професійнозначущої якості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соловйов, В. М. Моделювання процесів дослідження складності фінансово-економічних систем в контексті формування та використання їх потенціалу. Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1335.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Варданян, Марина Володимирівна. Образ Олександра Довженка у публіцистиці української діаспори (на матеріалі літературно-критичних портретів Ю. Лавріненка та І. Кошелівця). НВП Інтерсервіс, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1674.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються літературно-критичні портрети наукової публіцистики Ю. Лавріненка та І. Кошелівця, присвячені постаті кінорежисера, письменника Олександра Довженка. Критики використовують специфічну літературознавчу термінологію для характеристики історико-літературного процесу ХХ ст. поряд із порушенням суспільно-політичних проблем, яким даються емоційні авторські оцінки задля формування громадської думки про Україну та її діячів. Образ О. Довженка, палкого патріота й страдника, розкривається для широкого кола читачів на тлі злободенних українознавчих проблем, що надає йому символічного значення як втілення пригнобленої української нації, але нескореної духом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Соловйов, Володимир Миколайович. Економічній науці необхідні революційні зміни. Видавничий відділ НМетАУ, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1139.

Full text
Abstract:
Сьогодні, коли у світі вирує одна з найпотужніших в історії фінансова криза, науковій спільноті стає зрозумілим, що нездатність традиційних методів передбачення і попередження таких небажаних явищ свідчить про системну кризу економічної науки. Все більше дослідників схиляються до думки, що глобальних економічних криз можна в майбутньому уникнути, якщо використовувати фізичні підходи до моделювання економічних процесів, змінивши при цьому систему мислення економістів і їх підготовку. Такий підхід сьогодні називається еконофізикою. Але одного тільки залучення фізичних ідей в економіку недостатньо. Необхідно також змінити і тип мислення сучасних економістів, яке повинне стати більш
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лобанова, Алла Степанівна, and Людмила Володимирівна Калашнікова. Порушення соціально-екологічної рівноваги як загроза безпеці життєдіяльності регіонального соціуму. Чернівецький національний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2929.

Full text
Abstract:
Актуальність соціологічного аналізу питань безпеки функціонування та розвитку територіальних громад у промислових регіонах України зумовлена низкою обставин, пов’язаних із гальмуванням збалансованого постіндустріального розвитку. Акцентується увага на наукових підходах до розуміння соціальної та екологічної рівноваги, аналізуються причини, критерії їх порушення, наводяться факти екологічної небезпеки та соціальнодемографічного дисбалансу у соціумах промислових регіонів. Зазначається, що порушення соціально-екологічної рівноваги у промислових регіонах є наслідком нераціонального використання природних ресурсів, неефективного промислового виробництва, що призводить до катастрофічного забруднення навколишнього середовища, посилення міграційних процесів та недостатньо дієвої державної політики щодо забезпечення належних умов життя мешканців цих регіонів. Робиться особливий наголос на небезпеці військового конфлікту на Донбасі, що призвів до незворотних наслідків як у соціальному, так і у природному середовищах. Обґрунтовується думка про те, що досягнення соціально-екологічної рівноваги у промислових регіонах України може сприяти їх сталому розвитку, що нині є глобальним трендом збереження людських і природних можливостей для прийдешніх поколінь.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лобанова, Алла Степанівна. Сила і слабкість соціального контролю в умовах криз і військових конфліктів: український контекст. Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2927.

Full text
Abstract:
У статті представлено авторське бачення ролі соціального контролю в сучасному суспільстві, зокрема прояву його сили і слабкості в періоди криз і військових конфліктів. Обґрунтована думка про те, що розбалансування його інституціонального механізму в умовах сучасного суспільства пов’язується з нехтуванням політичними акторами демократичних принципів розвитку суспільних процесів. Послуговуючись науковими ідеями Ж. Лакана, Р. Барта і української дослідниці О. Зубарєвої, автор розвиває наукове положення про те, що у суспільстві постмодерну соціальний контроль змінює межі і простір свого існування, набуваючи тотожності з дискурсом, оскільки його ядром стає мова, як «загальнообов’язкова форма примусу» (Р. Барт). Підкреслено, що в умовах криз і військових конфліктів суспільний (загальновизнаний) механізм соціального контролю втрачає свою силу регуляції, оскільки в окремих територіальних чи соціальних локаціях набувають значущості нові маркери його дискурсу, а саме псевдоцінності, квазінорми, соціальна псевдогра, міфологізація образів, ідеалів, реформ, піднесення влади псевдоавторитетів, псевдосимволів, симулякрів тощо, які, власне, є складовими соціальної мімікрії. Внаслідок цього створюється псевдоінституціональний механізм соціального контролю, культурні правила, цінності і соціальні норми якого не мають нічого спільного з загальнолюдськими цінностями, а лише імітують їх, маскуючи за «іррелевантними мемплексами» (Ю. Полулях).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гончаренко, О. М. Народні твори про голодомор: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр. в Україні, зібрані студентами-філологами Криворізького державного педагогічного університету в кінці ХХ ст. – на початку ХХІ ст. Діоніс (ФОП Чернявський Д.О.), 2011. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3993.

Full text
Abstract:
Збірник складають фольклорні твори про голодомор, зібрані студентами-філологами Криворізького державного педагогічного університету під час проходження фольклорної практики в одинадцяти центральних, західних та південних областях України в кінці ХХ – на початку ХХІ ст. Представлені оповіді-спогади, перекази, співомовки, колискова пісня та дума відображають наслідки трагічної історії геноциду українців упродовж трьох голодоморів: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр., масових реквізицій, пограбування селянських господарств, непомірних хлібозаготівель, розкуркулення, насильницької колективізації, індустріалізації, національно-винищувального терору сталінським режимом. У передмові та коротких статтях до розділів встановлено психологічні та філософсько-історичні витоки походження народної творчості про голодомор, умови розвитку української фольклористики у 20-40 роках ХХ ст., обумовлено історичну долю представлених жанрів, їх специфіку. Окремо подано фольклористичні праці Д. Т. Федоренка, В. М. Скрипки, які безпосередньо займалися збиранням народних творів про голодомор у Придніпровському регіоні, а під час викладацької діяльності у КДПІ, 80-90 р. ХХ ст. залучили до цієї роботи студентів. Видання містить науково-інформативний апарат: іменний, географічний, хронологічний покажчик текстів, картограму процесу їх запису, фотознімки респондентів – очевидців трагічних подій, список використаних джерел та фотоматеріали про навчально-методичне значення зібраних творів, що сприятиме пошуку істини, утвердженню власного бачення національної трагедії. Для фольклористів, істориків, етнографів, викладачів та студентів вузів, усіх, хто цікавиться українською народною творчістю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography