Academic literature on the topic 'Доход національний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Доход національний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Доход національний"

1

Райнова, Лариса. "ОЦІНЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПІЛЬГ З ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В КРАЇНАХ ЄС." Молодий вчений, no. 11 (99) (November 30, 2021): 409–14. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-11-99-88.

Full text
Abstract:
Досліджено підходи до оцінювання пільг з податку на доходи фізичних осіб у західній фінансовій науці та проблемні аспекти їх застосування. Акцентовано увагу на виявленні основних причин неефективності національних систем пільг з податку на доходи фізичних осіб в теоретичній літературі, а також визначенні її наслідків. Відзначено, що оптимізація наявного переліку пільг з податку на доходи фізичних осіб має полягати в забезпеченні більшої їх спрямованості на підтримку найменш забезпечених та найбільш соціально вразливих верств населення. Зроблено висновок, що перерозподільні наслідки застосовуваних податкових пільг значною мірою залежать від особливостей національної системи податку на доходи фізичних осіб (шкали податкових ставок, визначеної одиниці оподаткування тощо), а також характеристик тих груп населення, на які зазначені пільги спрямовані, натомість в меншому ступені визначаються конструкцією використовуваного інструменту (пільги).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рубцова, О. С., and Л. В. Гусарова. "ПРОБЛЕМИ ВИЗНАННЯ ДОХОДУ БУДІВЕЛЬНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ УКРАЇНИ ПІД ЧАС ПЕРЕХОДУ НА МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ." Підприємництво та інновації, no. 22 (January 31, 2022): 31–34. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/22.5.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз розбіжностей між національним стандартом України (ПСБО 18 «Будівельні контракти») та міжнародним стандартом МСФО 15 (IFRS 15 «Дохід від договорів із клієнтами») в питанні визнання доходів підприємств будівельної галузі у зв’язку з розширенням кола підприємств, які планують вихід на світові ринки і переходять на застосування міжнародних норм обліку та підготовки звітності. Проаналізовано відмінність концептуального підходу до методів і принципів, що діють у національних і міжнародних стандартах. Досліджено особливості формування та визнання доходів підприємств будівельного комплексу у зв’язку з довготривалістю виробничого процесу. Висвітлено нові підходи до оцінки незавершеного будівництва відповідно до вимог МСФЗ, оскільки процес будівництва охоплює кілька звітних періодів. Окреслено умови, згідно з якими може бути здійснений перехід до вимог міжнародного обліку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Рогач, І. М., М. М. Смірнов, and В. В. Жорник. "Однорідні групи пацієнтів як передова система уніфікації тарифікації стаціонарної допомоги." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Медицина 60, no. 2 (December 31, 2019): 78–82. http://dx.doi.org/10.24144/2415-8127.2019.60.78-82.

Full text
Abstract:
Фінансування закладів охорони здоров’я, засноване на конкретних випадках госпіталізації однорідних груп пацієнтів, починаючи з 1990-х років, поступово стало основним засобом реімбурсації витрат лікувально-профілактичних закладів на стаціонарну допомогу в більшості країн світу з високим рівнем доходу. Мотиви, що лежать в основі розробки й імплементації систем ОГП у різних країнах, розрізняються, але в основному до них відносяться підвищення прозорості та ефективності діяльності лікувально-профілактичних установ і оптимізація їх управління. Метою роботи було вивчення та інтерпретація «case mix» підходу до класифікації випадків госпіталізації пацієнтів для оптимізації єдиної системи тарифікації лікарняних послуг, варіації якого імплементовані в багатьох розвинених країнах світу. Дані сучасної наукової літератури, в яких розкривається питання визначення груп, а також передумов і нормативів їх створення, проаналізовано та інтерпретовано для читача. Використовувався контентаналіз, метод системного і порівняльного аналізу, а також бібліосемантичний метод вивчення відповідних наукових робіт. У основній частині статті описано визначення поняття однорідних груп пацієнтів та системи обов’язкових атрибутів, якими вона повинні володіти, наведено загальні причини та етапи імплементації однорідних груп пацієнтів в національні системи охорони здоров’я, а також загальні відмінності в методиці підрахунку фактичної ставки оплати випадку госпіталізації. Відзначено, що країни, в яких імплементовані національні системи класифікацій, можуть украй різнитися за кількістю груп. Дослідження показують, що в більшості країн Європи кількість груп після їх імплементації збільшується з часом. Таким чином між 2005-2011 роками кількість груп у Німеччині збільшилась у 1,36 раза, в Англії більш ніж подвоїлась, а у Франції стала в чотири рази більше. Загальним наслідком запровадження розглянутої моделі відшкодування витрат в Європі є збільшення активності медичних закладів та витрат на охорону здоров’я, і, навпаки, у Сполучених Штатах Америки використання однорідних груп пацієнтів стримує витрати країни на дану галузь. Клініцистам і національним органам системи охорони здоров’я України рекомендовано розглянути питання впровадження системи однорідних груп пацієнтів і вивчити підхід інших країн до класифікації і розрахунку фактичної ставки оплати випадків госпіталізації для створення сучасної та ефективної національної моделі реімбурсації стаціонарної допомоги в Україні. Ключові слова: фінансування, однорідні групи пацієнтів, ОГП, DRG, відшкодування витрат, стаціонарна допомога.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Костюченко, В. "Оцінка доходу за національними Положеннями (Стандартами) бухгалтерського обліку." Бухгалтерський облік і аудит, no. 2 (2001): 26–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кораблін, С. "Національний бізнес-цикл і доходи зведеного бюджету України: підходи до оцінки кількісного впливу." Економічна теорія, no. 2 (2016): 75–84.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Зулгарін, Вадим. "АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ." Актуальні проблеми політики, no. 64 (January 23, 2020): 235–52. http://dx.doi.org/10.32837/app.v0i64.201.

Full text
Abstract:
Кожна держава, в силу принципу державного суверенітету, наділена не-відчужуваним правом стягувати податки на підставі зв’язку суб’єкта чи об’єкта оподаткування з національною юрисдикцією (громадянство, місце проживання, місце здійснення діяльності тощо). Вихід із бізнес-процесів за межі однієї держави може подвоїти оподаткування. Для платників податків це означає погіршення їх конкурентної позиції, що суперечить сучасним принципам вільної торгівлі.Функціонування офшорних зон та так зване агресивне податкове плану-вання – прагнення бізнесу мінімізувати податкові навантаження шляхом штучного приєднання підприємств до найменш обтяжливих податкових юрисдикцій також негативно впливають на рівень податкових надходжень держав.В даний час питання оподаткування міжнародної торгівлі регулюються, головним чином, двосторонніми договорами, які базуються на Типових кон-венціях про уникнення подвійного оподаткування. Спроби розробити єдину конвенцію не були успішними навіть під егідою ООН. Сьогодні в результаті нового етапу розвитку цифрових технологій, таких як Інтернет-торгівля, Інтернет-банкінг, криптовалюта, виникає нагальна потреба вдосконалити діючі міжнародні договори та розробити універсальний інструмент регу-лювання міжнародного податку на торгівлю, особливо під егідою ООН та ОЕСР, але також за участі Світової організації торгівлі.Міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування охоплю-ють, як правило, всі види податку на прибуток та податок на капітал і мають дві основні цілі: усунення подвійного оподаткування та боротьбу з ухиленням від сплати податків. Зазвичай вони містять трансакційні види податків та об’єкт оподаткування, опис конкретних податкових режимів, встановлених договором щодо окремих видів доходу (доходи від бізнесу, дивіденди, відсотки, роялті, заробітна плата тощо). Крім того, договорами передбачено порядок скасування подвійного оподаткування, права оподаткування якого зберігаються обома сторонами угоди та визначають конкретний порядок здійснення угоди.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шумна, Л. П., Б. І. Сташків, Т. Ю. Коренькова, and Д. Ю. Чабанюк. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ В УКРАЇНІ." Наукові праці Національного університету “Одеська юридична академія” 26 (July 22, 2020): 163–69. http://dx.doi.org/10.32837/npnuola.v26i0.673.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено розкриттю й обґрунтуванню поняття та ознак соціальної безпеки у сфері соціального забезпечення. У статті проаналізовано соціальну безпеку у сфері соціального забезпечення як один із підвидів соціальної безпеки, яка характеризується всіма основними ознаками останньої. Специфіка проявляється у сфері забезпечення вказаної безпеки. Автори дійшли висновку, що індикатором підтримки добробуту на достатньому рівні, який пом'якшує зубожіння населення, виступають державні соціальні гарантії та державні соціальні стандарти, що дають змогу забезпечити людині дохід, достатній для задоволення її потреб. Аналізуючи нормативні акти, в яких закріплено поняття «гарантований мінімальний дохід» автори співвідносять його з основними (природними) правами людини, такими як право на достатній життєвий рівень і право на людську гідність. А аналіз раніше чинної ст. 6 Закону України «Про основи національної безпеки України» дає нам визначений перелік основних загроз соціальної безпеки у сфері соціального забезпечення, а саме: збільшення кількості осіб із доходом, який нижчий від реального прожиткового мінімуму; зростання кількості населення, яке психологічно відносить себе до бідних; маніпуляції з показниками рівня, що спричиняють соціальну напругу (масові і тривалі мітинги, страйки, пікетування, голодування, петиції, захоплення будівель тощо); збільшення кількості осіб, які за досягнення пенсійного віку не набули права на пенсію; неможливість розвивати та утримувати наявну інфраструктуру надання соціальних послуг; значне зменшення вартості призначених соціальних виплат через інфляцію та девальвацію національної валюти та відмови від своєчасного осучаснення пенсійних виплат; затримки із соціальними виплатами; збільшення кількості осіб, які отримають субсидії, або їх скорочення без достатнього обґрунтування тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Rudyk, V. K. "ВПЛИВ ДЕМОГРАФІЧНИХ ЧИННИКІВ НА ФІНАНСОВИЙ СТАН ПЕНСІЙНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ У СУЧАСНИХ УМОВАХ." Actual problems of regional economy development 1, no. 12 (April 11, 2016): 16–24. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.12.16-24.

Full text
Abstract:
Розглядаються питання впливу демографічних процесів в Україні на необхідність реформування вітчизняної пенсійної системи. Аналізуються тенденції в демографічній сфері протягом останніх десятиріч, характеризуються її основні показники, досліджується їх вплив на доходи громадян пенсійного віку. Особлива увага приділяється вивченню демографічного навантаження в пенсійній системі України протягом останніх десяти років, розглядається співвідношення між громадянами працездатного віку і пенсіонерами, як воно впливає на фінансування пенсійної сфери, досліджено зміни коефіцієнта заміщення за досліджуваний період. Проведена оцінка фінансового стану національної пенсійної системи за допомогою основних показників, які дозволяють зробити відповідні висновки щодо подальшого проведення пенсійної реформи в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Korablin, Serhii. "National business cycle and general government revenue in Ukraine: a quantitative assessment approach." Ekonomìčna teorìâ 2016, no. 2 (July 15, 2016): 75–84. http://dx.doi.org/10.15407/etet2016.02.075.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ligonenko L. "ЦИФРОВІ НАВИЧКИ УКРАЇНЦІВ: РЕЗУЛЬТАТИ САМООЦІНКИ, ВИСНОВКИ ТА ЗАХОДИ ДЛЯ ПОДОЛАННЯ ЦИФРОВОЇ ІНКЛЮЗІЇ." Economic forum 1, no. 1 (March 9, 2022): 21–34. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2022-1-3.

Full text
Abstract:
У цій статті аргументована доцільність дослідження процесів формування цифрових навичок в умовах цифрової економіки, критично оцінено сучасний стан урядових та наукових досліджень рівня цифрових навичок українців. В статті представлено результати поглибленого емпіричного аналізу цифрових навичок українців, проведеного на основі банку відповідей респондентів опитування дослідницького проекту КНЕУ – HUAWEI «Цифрова економіка, вплив ІКТ на людський капітал та формування компетентностей майбутнього». Метою дослідження є доповнення та поглиблення наявних висновків та рекомендацій, шляхом розгляду результатів самооцінки цифрових навичок залежно від соціально-демографічних характеристик респондентів. Дослідження емпірично підтвердило вагомість впливу цих предикторів на рівень та диференціацію цифрових навичок . За результатами обробки емпіричних даних за допомогою пакету програм Statistical Package for the Social Sciences (SPSS) з побудовою та подальшим аналізом таблиць спряженості (крос-табуляції) визначено рівень цифрових навичок (загальний ( за критерієм мінімального рівня опанування) та в розрізі 5-ти сфер використання –інформаційна грамотність та навички роботи з даними ; комунікація та співпраця; створення цифрового контенту; вирішення проблем, кібербезпека ) залежно від віку, статі, спеціальності та доходу респондентів опитування. Виявлені цифрові розриви (диференціація рівня цифрових навичок) дозволили ідентифікувати пріоритетні сфери формування цифрових навичок - кібербезпека та вирішення проблем. Визначений пріоритетний перелік «діджитал -вразливих груп» населення –люди зрілого ( 36-45 років), передпенсійного (55-65 років) та пенсійного (віку старше 66 років); жінки; люди з освітою в галузях знань "Воєнні науки та національна безпека", «Гуманітарні науки та мистецтво", "Аграрні науки та ветеринарія", "Біологія та охорона здоров’я ". Хоча розмір доходу суттєво не впливає на цифрові навички респондентів, можливість зростання доходу при умові більш високого рівня цифрових навичок може використовуватися як мотиватор їх формування та удосконалення. Результати дослідження , а також розроблені пропозиції, спрямовані на подолання цифрової інклюзії, можуть бути корисними для Міністерства цифрової трансформації, інших урядових та асоціативних структур, представників науки та освіти при плануванні та реалізації заходів, спрямованих на зростання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Доход національний"

1

Олійник, І. О. "Проблеми економічного зростання в Україні." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43653.

Full text
Abstract:
Основними чинниками економічного зростання можна вважати показники ефективності використання природних ресурсів (землі, корисних копалин), трудових ресурсів, кількість працездатного населення, рівень освіченості та стан здоров'я населення, продуктивність праці, стан основного капіталу (обладнання підприємств, транспортних засобів усіх сфер народного господарства), рівень науково-технічного прогресу та сукупний попит.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Момот, Володимир Євгенович. "Застосування акселератора та мультиплікатора до аналізу інвестиційних процесів у нетрадиційній енергетиці." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27717.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Osipenko, G. S., T. N. Korzh, and E. K. Ershov. "Dynamics of price-level, national income and cost of money interaction." Thesis, ДИАЙПИ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63865.

Full text
Abstract:
Dynamics of a macroeconomic system in which national income, cost of money and price-level are in close interaction is studied. Such an interaction is simulated with the help of discrete dynamic system in R3. The system has a curve formed by fixed points, which describe a balanced state of money, goods and service markets. It has been shown that there is a foliation which is transversal to the curve, each layer being invariant for the system. There are layers where balanced state can be both stable and unstable. The system dynamics is changing from layer to layer.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Mirgorodska, V. "National income and its role in social reproduction." Thesis, Sumy State University, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64484.

Full text
Abstract:
The theory of consumption and accumulation is an important component of economic system of views of any society, but in the conditions of transitional economies special novelty of research problems of accumulation and consumption is determined by the new conditions and challenges that are related to the need to develop and implement a strategy for sustainable economic growth.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Давидюк, Тетяна Вікторівна, and М. А. Безугла. "Відображення доходів в звітності підприємств, складеній за МСФЗ." Thesis, Національна металургійна академія України, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37913.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мотишена, В. В. "Статистичне дослідження макроекономічних показників України." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12544.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти статистичного вивчення основних макроекономічних показників України, методи їх розрахунку та аналізу. Проаналізовано динаміку, процес формування та структуру валового внутрішнього продукту, валового національного доходу та валового національного наявного доходу, вплив зміни структурних елементів на загальний обсяг валового внутрішнього продукту, розраховано інтегральні показники структурних зрушень, а також проведено дослідження галузевої структури, узагальнено зарубіжний досвід у цій сфері. Запропоновано основні напрями покращення ситуації, яка склалася в країні при формуванні валового внутрішнього продукту: підсилення інтегруючих функцій органів державної статистики в загальному процесі інформаційного відображення суспільних явищ в країні; вдосконалення пропорційності розвитку окремих елементів ВВП;, покращення галузевої структури ВВП задля зростання дохідної частини бюджету.
The theoretical aspects of statistical study of the main macroeconomic indicators of Ukraine, methods of their calculation and analysis are considered in the work. The dynamics, process of formation and structure of gross domestic product, gross national income and gross national disposable income, the impact of changes in structural elements on the total gross domestic product, integrated indicators of structural changes, as well as a study of industry structure, generalized foreign experience in this area . The main directions of improving the situation in the country during the formation of gross domestic product are proposed: strengthening the integrative functions of state statistics bodies in the general process of information reflection of social phenomena in the country; improving the proportionality of the development of certain elements of GDP ;, improving the sectoral structure of GDP in order to increase the revenue side of the budget.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сергієнко, М. О. "Бідність в Україні: причини та шляхи подолання." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22803.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Микитченко, А. С. "Необхідність підвищення рівня життя населення України." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14177.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бондик, О. В. "Облік та аудит доходів та дебіторської заборгованості (на прикладі ТОВ Бруклін Київ порт)." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Bondyk.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглядаються теоретичні аспекти: поняття, класифікацію доходів та дебіторської заборгованості підприємства, дискусійні питання застосування міжнародного досвіду обліку доходів, витрат і дебіторської заборгованості у вітчизняній практиці. Проаналізовано: загальну організаційно-економічну характеристику ТОВ «Бруклін Київ порт», організацію обліку доходів та дебіторської заборгованості на досліджуваному підприємстві. Запропоновано: пропозиції з удосконалення обліку доходів на підприємстві ТОВ «Бруклін Київ порт», провести аудит доходів і дебіторської заборгованості, здійснити економіко-математичне моделювання процесів формування доходів на ТОВ «Бруклін Київ порт».
The paper considers theoretical aspects: the concept, classification of income and receivables of the enterprise, debatable issues of application of international experience in accounting for income, expenses and receivables in domestic practice. Analyzed: general organizational and economic characteristics of Brooklyn Kyiv Port LLC, organization of income accounting and receivables at the researched enterprise. Proposed: proposals to improve the accounting of income at the company LLC "Brooklyn Kiev Port", to conduct an audit of income and receivables, to carry out economic and mathematical modeling of revenue generation processes at LLC "Brooklyn Kyiv Port".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Жданова, Л. Л., Л. Л. Жданова, and L. Zhdanova. "Відтворення і нагромадження капіталу в індустріальній економіці." Diss., 2015. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3675.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано розуміння сучасної економіки розвинутих країн як індустріальної, у якій відтворення і нагромадження промислового капіталу є основою розвитку інших форм капіталу та сфер діяльності. Обґрунтовано розуміння диспропорцій у структурі національного доходу як породжених науково-технічним прогресом, вирівнювання яких передбачає збалансованість темпів зростання структурних частин національного доходу відповідно до темпів зростання продуктивності праці. Обґрунтовано розуміння диспропорцій у структурі річного продукту суспільства як іманентних індустріальному типу виробництва, виразом яких є надвиробництво продуктивного капіталу у галузях інвестиційного комплексу. Обґрунтовано різний рух величини фонду відшкодування спожитого основного капіталу по фазах економічного циклу: зростання у період пожвавлення та падіння у період кризи. Аналіз відтворення та нагромадження капіталу показав, що розбалансованість натурально-речових і вартісних пропорцій річного продукту суспільства носить фундаментальний характер. Подолання її може бути двояким: насичення економіки грошима, що консервує існуючий технічний рівень продуктивного капіталу, або руйнування надлишкового продуктивного капіталу, що розчищає поле для структурної перебудови економіки.
Диссертация посвящена обоснованию содержания современной экономики развитых стран как индустриальной, в которой воспроизводство и накопление капитала является основой развития других форм капитала и сфер деятельности, а также разработке на этой основе рекомендаций, направленнях на совершенствование индустриального сектора экономики и развитие промышленного капитала. На основе критического осмысления теории накопления капитала разработана трактовка накопления капитала как процесса, связанного с производством и потреблением, и, исходя из этого, обоснован методологический принцип исследования накопления капитала в узком смысле, относящемся к прибавочному продукту, и в широком, относящемся к годовому продукту и созданным за год доходам. На основе анализа накопления капитала в условиях технического прогресса, обоснована трактовка диспропорций в структуре национального дохода как порожденных научно-техническим прогрессом, нивелирование которых предполагает сбалансированность темпов роста структурних частей национального дохода соответственно росту производительности труда. Аргументировано понимание диспропорций в структуре годового продукта общества в качестве имманентных индустриальному типу производства, проявленим котороых является перепроизводство производительного капитала в отраслях инвестиционного комплекса. Обосновано разное движение величины фонда возмещения потребленного основного капитала по фазам экономического цикла: рост в период оживления и падение в период кризисна. Определены перспективы для экономического роста кейнсианского подхода к стимулированию чистого экспорта. Поскольку производство для экспорта осуществляется на уже существующий технической основе, для того, чтобы товары, избыточные на внутреннем рынке той или иной страны, требовались внешнему рынку, на нем должен быть представлен спрос менее развитых стран, нуждающихся в товарах, которыми уже насыщен внутренний рынок развитых стран. Аргументирована динамика потребительского спроса по фазам экономического цикла. Доказано, что трудности сбыта в период спада связаны не только с уменьшением доходов, но и с насыщенностью потребностей, свойственных научно-техническому уровню производства предыдущего циклического подъема. Этим насыщением вызван отложенный спрос, который формирует часть сбережений. Чтобы эти сбережения поступили на рынок, там должен появиться новый товар Обоснована противоречивость методов преодоления разбалансированности натурально-вещественных и стоимостных пропорций годового продукта общества. В отличие от существующих трактовок показано, что подход со стороны стоимости, то есть насыщение экономики деньгами, ведет к относительной консервации уже достигнутого уровня производства; подход со стороны натурально-вещественной структуры производства, то есть разрушения избыточного производительного капитала, расчищает поле для структурной перестройки экономики, но ведет к росту безработицы. Аргументировано понимание технопарков как вещественной основы и венчурного капитала как финансовой основы поддержки инновационного производства. Учитывая, что создание технопарков требует крупных инвестиций, рационально их создавать для кластеров фирм в отраслях и видах производств, где обеспечиваются лидирующие позиции отечественной науки и бизнеса. Показаны прямые и обратные связи промышленного капитала с наукой: принципиальные инновации становятся экономически эффективными лишь при развертывании массового производства, с другой стороны, развитие производства определяет направления нужных ему исследований. Обоснована трактовка промышленного капитала как основы, которая определяет потребность в факторах производства. В отличие от существующих трактовок доказано, что для промышленного капитала отправным пунктом авансирования является качественные параметры вещественного фактора производства, от которого зависят параметры личного фактора. В работе доказывается, что создание и поддержка современного индустриального сектора предусматривает, прежде всего, совершенствование институтов развития, которые откроют простор для экономического движения промышленного капитала. Вместе с этим, необходимы целевые программы поддержки научно-технического прогресса в отраслях, где отечественные ученые и производители имеют приоритет с целью создания на базе пионерных разработок экспортоориентированного производства.
Grounded understanding of modern developed economies as industrial, in which reproduction and accumulation of industrial capital is the basis for the development of other forms of capital. Grounded understanding disparities in the structure of national income as generated by scientific and technical progress, leveling which provides structural balance growth rate of national income according to labor productivity growth. Grounded understanding disparities in the structure of the annual product of society as an immanent to industrial type of production, the expression of which is the overproduction of productive capital in the fields of investment complex. Grounded different motion of compensation fund value in phases of economic cycle, growth during the recovery and fall in times of crisis. Analysis of reproduction and accumulation of capital has shown that imbalances in the natural-material and cost proportions annual product of society is fundamental. Overcoming it may be twofold: the saturation of the economy with money, which preserves the existing technical level of productive capital, or destruction of excess productive capital that clears the field for economic restructuring.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography