Journal articles on the topic 'Досвід ЄС'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Досвід ЄС.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Досвід ЄС.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Сприндис, Сергій Іванович. "ОРГАНІЗАЦІЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ У КРАЇНАХ ЄС З ОГЛЯДУ НА ДОСВІД ФРАНЦІЇ ТА ПОЛЬЩІ." Часопис цивілістики, no. 39 (January 20, 2021): 41–49. http://dx.doi.org/10.32837/chc.v0i39.379.

Full text
Abstract:
У даній статті про «Організацію місцевого самоврядування у країнах ЄС, спираючись на досвід Франції та Польщі» аналізується досвід міжнародної практики організації місцевого самоврядування, з якого бачимо абсолютно різні типи, моделі та системи місцевого самоврядування. Під час дослідження автором було розглянуто міжнародно-правові акти, що складають правову основу місцевого самоврядування у Європі. Проаналізовано досвід міжнародної практики організації місцевого самоврядування. Також автором було досліджено поняття «управління» в країнах ЄС, яке визначається як сукупність встановлення правил, процесів і моделей поведінки, які визначають способи реалізації владних повноважень. У даній статті про «Організацію місцевого самоврядування в країнах ЄС, спираючись на досвід Франції та Польщі» автором досліджено та проаналізовано моделі місцевої автономії і децентралізації у країнах ЄС. Найбільш результативними реформи децентралізації публічної влади були в таких країнах, як Франція, Польща, Німеччина. Реформування місцевого самоврядування спричинило прийняття нових нормативних актів та внесення змін до чинних. Для ефективності правового регулювання місцевого самоврядування у Франції всі закони, що регулюють питання організації та діяльності органів місцевого самоврядування, були об'єднані в адміністративний кодекс. Також під час дослідження автором такого питання, як «Організація місцевого самоврядування у країнах ЄС, спираючись на досвід Франції та Польщі», був зроблений аналіз наукових публікацій щодо закордонного досвіду децентралізації, який свідчить про те, що для країн перехідного періоду найбільш ефективним способам глибинних змін суспільних відносин і підвищення життєвого рівня населення, збільшення потенціалу місцевого розвитку є розширена децентралізація. Розглянуто досвід реформи місцевого самоврядування в Польщі, який має також велике практичне і теоретичне значення для України. Польща, як і Україна, отримала у спадок великий вплив комуністичного підходу в правовому регулюванні місцевого самоврядування. На жаль, незважаючи на прийняття ряду законів і постанов, наявна модель місцевого самоврядування в Україні все ще має елементи радянського адміністративно-територіального устрою з явною виконавчою вертикаллю влади.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Оксентюк, Н. В. "ПРОБЛЕМА ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД." Психологія: реальність і перспективи, no. 10 (November 18, 2019): 107–14. http://dx.doi.org/10.35619/prap_rv.vi10.102.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу проблеми психічного здоров’я у Європі та заходів, запроваджених державними органами та організаціями різних рівнів у ЄС. Психічне здоров'я є станом добробуту з можливістю реалізації власного потенціалу, коли людина здатна впоратись із звичайними напруженнями життя, може працювати продуктивно та плідно, і може вносити свій внесок у свою спільноту. Статистичні дані свідчать, що стан психічного здоров’я населення у світі, зокрема, ЄС та Україні, є поганим і потребує об’єднаних зусиль і негайних обширних заходів. Тому ЄС були зроблені значні зусилля для поліпшення психічного здоров'я населення, які включають різноманітні програми з профілактики та запобігання психічних розладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Калатур, М. В. "ДО ПРОБЛЕМИ ВИЗНАЧЕННЯ НАПРЯМІВ ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ ПОЗИТИВНОГО ЗАРУБІЖНОГО ДОСВІДУ ЩОДО АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ СЛІДЧИХ ОРГАНІВ В УКРАЇНСЬКИХ РЕАЛІЯХ." Знання європейського права, no. 2 (October 23, 2020): 36–40. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i2.71.

Full text
Abstract:
Актуальність статті полягає в тому, що одним із пріоритетних напрямів сучасної державної політики в будь-якій сфері правовідносин є міжнародне співробітництво та обмін досвідом із тих чи інших питань. Зазначене вище, зі свого боку, зумовлює необхідність не лише всебічного теоретичного вивчення зарубіжного досвіду, але, що особливо важливо, пошуку можливостей його використання в разі обґрунтованої доцільності його впровадження у країні. Цей аспект є актуальним і своєчасним у сфері адміністративно-правового забезпечення організації та функціонування слідчих органів в Україні, адже й сьогодні триває процес їх реформування. У статті на основі аналізу наукових думок вітчизняних та зарубіжних учених узагальнено найбільш позитивний зарубіжний досвід щодо адміністративно-правового забезпечення організації та функціонування слідчих органів, а також опрацьовано можливості його використання в Україні. Наголошено на необхідності перейняти досвід організації роботи слідчих оглядових груп у США, використання можливостей кримінального аналізу у країнах ЄС та США та інших сучасних наукових, інформаційних і техніко-технологічних інструментів. Зроблено висновок, що для України найбільш цікавим може бути такий позитивний досвід щодо адміністративно-правового забезпечення організації та функціонування слідчих органів: по-перше, доцільно перейняти досвід створення єдиного слідчого органу (слідчого комітету, агентства, бюро тощо) для усунення дублюючих функцій у межах різних міністерств та відомств задля підвищення об'єктивності, ефективності й незалежності розслідування, якості взаємодії слідчих та інших правоохоронних органів та зниження витрат ресурсів на його організацію та функціонування; а по-друге, важливо розвивати інститут кримінальних проступків, фактично спростити порядок і процедури досу-дового слідства в Україні, розвантажити слідчих й унормувати рівномірність розподілу справ між ними, передати право здійснювати розслідування нетяжких справ у повному обсязі дізнавачу та підвищити контроль; по-третє, необхідно перейняти досвід організації роботи слідчих оглядових груп у США, використання можливостей кримінального аналізу у країнах ЄС та США та інших сучасних наукових, інформаційних і техніко-технологічних інструментів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Павленко, Т. А. "ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РЕКЛАМИ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ: РЕАЛІЇ УКРАЇНИ ТА ДОСВІД ЄС." Збірник наукових праць ХНПУ імені Г. С. Сковороди "Право", no. 34 (2021): 116–23. http://dx.doi.org/10.34142/23121661.2021.34.16.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано законодавство України та досліджено досвід країн ЄС з питання регулювання реклами лікарських засобів. Зазначено на необхідності узгодженості національного законодавства та законодавства ЄС. Визначено передумови імплементації у вітчизняне законодавство нормативних приписів Директиви 2001/83/ЄС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ЛЕВЧЕНКО, Наталія. "СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МОЛОДІЖНОЇ РОБОТИ: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД." Humanitas, no. 5 (January 12, 2022): 29–38. http://dx.doi.org/10.32782/humanitas/2021.5.5.

Full text
Abstract:
Проведення розпочатих реформ в Україні та виконання міжнародних вимог Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у сфері молодіжної політики є важливим етапом становлення та розвитку молодіжної роботи. Роль молоді, молодіжної роботи, визнання молодіжних працівників у молодіжній політиці на всіх рівнях держави – це великий крок у розвитку майбутньої сильної європейської країни. Мета роботи – проаналізувати особливості становлення та розвиток молодіжної роботи в країнах Європейського Союзу. Для досягнення мети в дослідженні використано комплекс загальнонаукових методів: аналіз наукових публікацій для окреслення сутності проблеми становлення та розвитку молодіжної роботи в країнах ЄС, аналіз, синтез – для виокремлення особливостей розвитку молодіжної роботи в країнах ЄС, систематизація та узагальнення проблем становлення та розвитку молодіжної роботи в різних країнах ЄС для формулювання висновків за результатами дослідження. Наукова новизна роботи полягає у тому, що в дослідженні вперше розглянуто становлення та розвиток молодіжної роботи у 13 країнах Європейського Союзу (Австрія, Болгарія, Данія, Естонія, Італія, Латвія, Німеччина, Польща, Словаччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія), окреслено історичні етапи розвитку молодіжної роботи в країнах ЄС, вивчено нормативно-правові документи, акти, які регламентують молодіжну політику та молодіжну роботу, висвітлено форми роботи з молоддю, заходи, які організовують для молоді, та аспекти підготовки молодіжних працівників у країнах ЄС. Становлення та розвиток молодіжної роботи в країнах Європейського Союзу мають різний рівень; кожна країна особлива, має свої звичаї, традиції, історію розвитку молодіжної роботи, нормативно-правову базу, стратегії розвитку, програми для підготовки фахівців молодіжної роботи – молодіжних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Balendr, Andrii. "Гармонізація загальноєвропейських стандартів підготовки фахівців з охорони кордону: український досвід." Педагогічний дискурс, no. 26 (March 26, 2019): 27–31. http://dx.doi.org/10.31475/ped.dys.2019.26.04.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено особливості впровадження європейської Галузевої рамки кваліфікацій сфери охорони кордону країн Європейського Союзу (ЄС) та роль Державної прикордонної служби України (ДПСУ) у цьому процесі з метою використання набутого досвіду для подальшої інтеграції вітчизняного прикордонного відомства в систему спільної професійної підготовки персоналу прикордонних відомств країн ЄС. Розглянуто організацію перевірки валідності галузевої рамки кваліфікацій для підготовки прикордонників країн ЄС. Зроблено висновок, що для організації системи ефективної підготовки прикордонників України та її адаптації до вимог провідних країн ЄС, необхідно глибше вивчити питання впровадження ГРК для підготовки прикордонників країн ЄС, що передбачає питання забезпечення надійної перевірки валідності кваліфікаційної рамки. Автором було проведено аналіз можливості використання цього досвіду з метою його впровадження в систему професійної підготовки персоналу прикордонного відомства України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ільяшенко, В. А. "Сучасний досвід податкового регулювання країн ЄС." Держава та регіони. Економіка та підприємництво, no. 6 (69) (2012): 24–32.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шаров, Олександр. "ЄС та Південна Африка: досвід співпраці." Журнал європейської економіки 3, no. 2 (2004): 228–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шаров, Олександр. "ЄС та Південна Африка: досвід співпраці." Журнал європейської економіки 3, no. 2 (2004): 228–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шаров, Олександр. "ЄС та Південна Африка: досвід співпраці." Журнал європейської економіки 3, no. 2 (2004): 228–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Молдован, Е. С. "Європейський досвід здійснення процедур митного контролю та митного оформлення товарів, що перевозяться через митний кордон водними транспортними засобами." Митна безпека, no. 1(2) (January 11, 2019): 137–44. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5959.1(2).2018.137-144.

Full text
Abstract:
У статті досліджено європейський досвід здійснення процедур митного контролю та митного оформлення товарів, що перевозяться через митний кордон водними транспортними засобами. Проаналізовано основні нормативно-правові акти ЄС у досліджуваній сфері. Сформульовано принципи здійснення митного контролю на території ЄС. Визначено особливості здійснення митного оформлення товарів, що переміщуються водними транспортними засобами через митні кордони ЄС
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Пасічний, М. Д., and А. В. Непиталюк. "ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД ФІСКАЛЬНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЦТВА ТА ОБІГУ ЕТИЛОВОГО СПИРТУ." Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, no. 1-2 (December 4, 2020): 285–306. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.1-2.2020.285-306.

Full text
Abstract:
Ідентифіковано умови звільнення економічних агентів в країнах-членах ЄС від податкових зобов’язань щодо оподаткування етилового спирту із метою недопущення ними зловживань і розмивання податкової бази, зокрема у випадку продажу спирту спеціального цільового призначення як товару загального споживання. Здійснено аналіз фіскального простору ЄС, охарактеризовано спеціальні вимоги до частково денатурованого етилового спирту, враховуючи галузеву структуру економіки. Визначено інституційні особливості технічного та фіскального регулювання Європейською комісією ринку етилового спирту. У ЄС функціонує специфічна система контролю за рухом підакцизних товарів, емпіричний досвід вказує на результативність її функціонування. Здійснено оцінювання основних податкових ризиків у сфері використання денатурованого етилового спирту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Кулай, А. "Фінансові інституції ЄС: досвід та випробування кризою." Економічний часопис Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, no. 4 (2015): 98–105.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Черкас, Н. І. "Структурні детермінанти регіональної конкурентоспроможності: досвід регіонів ЄС." Регіональна економіка, no. 1 (87) (2018): 143–51.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Полікарпова, О. "Регіональна політика ЄС: практичний досвід для України." Вісник Тернопільського національного економічного університету. Економічні науки, вип. 3, липень - вересень (2015): 101–10.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Полторацький, О. С. "Досвід конструктивного співробітництва у відносинах США-ЄС." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 83, ч. 1 (2009): 24–39.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Бояр, А. О. "Досвід економічної інтеграції третіх країн з ЄС." Економічна та соціальна географія, Вип. 58 (2008): 289–99.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Дзюбенко, І. А. "Досвід громадянського виховання країн ЄС в Україні." Український педагогічний журнал, no. 2 (2018): 16–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Минюк, О. Ю. "Зарубіжний досвід правового регулювання депозитарної та клірингової діяльності на фондовому ринку." Ірпінський юридичний часопис, no. 1 (April 10, 2019): 59–65. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154.1.2019.59-65.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вивченню зарубіжного досвіду правового регулювання депозитарної та клірингової діяльності на фондовому ринку, здійснено аналіз складу власників центральних депозитаріїв цінних паперів у країнах ЄС, звернуто увагу на основну проблему щодо врегулювання депозитарної та клірингової діяльності між Європейським Союзом та Сполученим Королівством Євросоюзу, яка виникла під час підготовки до офіційного виходу Великобританії з Євросоюзу, так званий Брекзіт (Brexit), що відбувся 29 березня 2019 року, виокремлено позитивний зарубіжний досвід Німеччини та Польщі у цій сфері та можливості напряму його імплементації в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Prokipchuk, L. I. "Досвід Європейського Союзу у питаннях адміністрування митних платежів: теоретичні основи та практичні рекомендації." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 3(81) (September 30, 2019): 71–75. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.3.12.

Full text
Abstract:
У статті досліджено досвід Європейського Союзу у питаннях адміністрування митних платежів. Визначено основні категорії митних платежів, які справляються на території ЄС (імпортне мито; експортне мито; антидемпінгове мито; компенсаційне мито; сільськогосподарські мита; податок на додану вартість; акцизи). Розглянуто критерії за якими можна класифікувати мита у ЄС (за характером зовнішньоекономічних операцій (імпортні, експортні), за способом встановлення ставок (адвалерні, специфічні, змішані), сільськогосподарські мита (постійні, сезонні), за цілями стягнення (звичайні, спеціальні)). Досліджено питання справляння податку на додатку вартість та акцизного збору у країнах Співтовариства. Зазначено види послуг за які митне законодавство ЄС допускає у ряді випадків стягнення митними органами держав-членів митних зборів як плату за додаткові послуги. Запропоновано заходи спрямовані на підвищення організації роботи з адміністрування митних платежів в країнах ЄС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Литвин, Ірина. "ДОСВІД ФОРМУВАННЯ ЕКОСИСТЕМ СТАРТАПІВ У КРАЇНАХ СХІДНОЇ ЄВРОПИ ТА МОЖЛИВОСТІ ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ В УКРАЇНІ." Молодий вчений, no. 10 (98) (October 31, 2021): 151–59. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-10-98-34.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано міжнародний досвід формування та розвитку національних екосистем стартапів у країнах Східної Європи. Встановлено, що більшість країн регіону з огляду на історичні та об’єктивні економічні причини належать до помірних та скромних інноваторів у Європі. Визначено, що до глобального рейтингу за індексом привабливості країни для венчурного та приватного капіталу потрапила двадцять одна держава Східної Європи. Серед спільних гальмівних чинників для розбудови підприємницьких екосистем у країнах регіону виокремлено: низькі темпи економічного розвитку, недостатні обсяги місцевих ринків капіталу та недостатній рівень культури підприємництва. Виявлено, що неоднорідність розвитку підприємницьких екосистем у країнах-членах ЄС зумовлена різними рівнями розвитку людського капіталу, офіційних та неформальних інститутів підтримки стартапів у передових країнах Європи і тих, які наздоганяють розвинуті країни ЄС. Розвинене інституційне середовище у передових країнах – членах ЄС дає істотну конкурентну перевагу екосистемам таких держав. У статті структуровано сильні та слабкі сторони національних екосистем стартапів, проаналізовано напрями державної інноваційної політики та інструменти її реалізації для формування і розвитку ефективних екосистем стартапів у країнах Східної Європи. На основі огляду наукової літератури, вивчення думок експертів-практиків, міжнародного досвіду успішної розбудови національних екосистем стартапів у країнах Східної Європи проаналізовано можливості його застосування у нашій країні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Butko, Mykola, Svitlana Povna, Olha Popelo, and Halyna Samiilenko. "ВАЖЕЛІ АКТИВІЗАЦІЇ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ: ДОСВІД КРАЇН ЄС ТА ВІТЧИЗНЯНІ РЕАЛІЇ." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 3 (19) (2019): 9–20. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2019-3(19)-9-20.

Full text
Abstract:
У статті досліджено європейський досвід кластеризації та шляхи його адаптації в напрямі прискорення інноваційного розвитку економіки України. Проаналізовано особливості європейської моделі кластерного розвитку. У дослідженні визначено, що рівень розвитку кластерів суттєво корелює з ранжуванням країн за ступенем розвитку інновацій, хоча існують деякі винятки. Для України надзвичайно важливим є необхідність підвищення рівня інноваційної активності господарюючих суб’єктів, оскільки їхні показники інноваційної активності суттєво погіршуються протягом 2011-2017 років. На тлі Європейського досвіду процесів кластеризації та інноваційності розвиток вітчизняного кластерного напряму перебуває на початковій стадії і визначається нами як недостатньо розвинутий. Ситуацію можливо докорінно змінити лише за наявності державних чи регіональних програм, які вмотивовували б господарюючих суб’єктів на створення та розвиток кластерів. Розглянуто склад кластерів, до підсистем яких віднесені господарюючі суб’єкти, інноваційне ядро, інститути взаємодії. Також виділено умови формування інноваційних мереж та кластерів. Розроблена схема інноваційного кластера як системи взаємодії в економіці регіону.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Honta, Sergii. "ДОСВІД УНІВЕРСИТЕТІВ ЄС У КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ РЕЗУЛЬТАТІВ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT 3(15), no. 3(15) (2018): 15–22. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2018-3(15)-15-22.

Full text
Abstract:
Основою становлення інформаційної економіки є формування та реалізація науково-інноваційного потенціалу країни, своєрідними генераторами якого є заклади вищої освіти (ЗВО). Зростаючого значення набуває налагоджені тісної взаємодії між підприємницьким сектором, громадянським суспільством та державою у сфері комерціалізації результатів наукових досліджень університетів. У статті розглянуті моделі та принципи комерціалізації результатів науково-дослідної діяльності, що реалізуються на практиці в окремих університетах країн ЄС, зокрема в Каунаському технологічному університеті, Вільнюському університеті (Литва), Ягелонському університеті та Вроцлавському університеті науки та технологій (Польща). Акцент зроблено на дослідженні організаційного, управлінського та інфраструктурного аспектів просування науково-дослідної продукції на відповідні сектори ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Чуркіна, І. "Трансформація бюджетної системи ЄС: досвід та сучасні реалії." Науковий вісник Одеського національного економічного університету, no. 3 (211) (2014): 154–69.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Гонта, С. "Досвід університетів ЄС у комерціалізації результатів наукових досліджень." Проблеми і перспективи економіки та управління, no. 3 (15) (2018): 15–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Райнова, Л. Б. "Досвід наближення податкового законодавства Польщі до директорів ЄС." Наукові праці НДФІ, Вип. 4 (81) (2017): 143–56.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Луценко, дм. "Контроль за безпекою продукції: досвід ЄС для України." Парламент, no. 6 (2001): 40–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Korolchuk L. and Chernjakova G. "МОДЕЛЬ ЄВРОПЕЇЗАЦІЇ МІГРАНТІВ, ЯК СПОСІБ ПОДОЛАННЯ МІГРАЦІЙНОЇ КРИЗИ В КРАЇНАХ ЄВРОПИ." Economic forum 1, no. 4 (November 24, 2021): 27–34. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-4-4.

Full text
Abstract:
В статті досліджено проблему пошуку шляхів виходу європейських країн з міграційної кризи, що є актуальним і важливим для України, як одного з основних донорів трудових мігрантів до ЄС. Вивчено існуючий досвід інтеграції мігрантів у соціально-економічну систему країн Європи, яка одночасно згладжує соціальну напругу у громадах приймаючих країн щодо появи «чужих» і також дозволяє ефективно використовувати позитивні сторони припливу іммігрантів, у двох формах: мультикультуралізм та асиміляція. На основі вивченого досвіду, емпіричного аналізу процесу європеїзації та гіпотетично-дедуктивного методу розробено модель європеїзації мігрантів у європейське суспільство, як спосіб подолання міграційної кризи, що передбачає одночасне застосування полюсних форм міграційної політики: політики лібералізації та протекціонізму. Це пояснюється необхідністю для ЄС в процесі виходу з міграційної кризи зуміти одночасно скористатися вигодами, які можуть мати місце в ситуації, що склалася, а також забезпечити наднаціональну та економічну безпеку Союзу, в силу існування реальної загрози від неконтрольованого збільшення міграційних потоків до ЄС. Визначено підстави запровадження моделі європеїзації мігрантів в актуальних умовах пандемії корона вірусу, а також аргументовано, що модель європеїзації мігрантів допоможе ЄС не лише подолати міграційну кризу і зміцнитися за рахунок подолання ряду внутрішніх соціально-економічних проблем завдяки мігрантам, але й поширить загальноєвропейські цінності, що базуються на демократії та повазі до прав і свобод людини, на представників інших народів, що забезпечить ментальну конвергенцію різних народів світу і тим самим дозволить знизити авторитет дестабілізуючих сил в регіоні, пришвидшить інтеграцію нових членів до ЄС, і України зокрема.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Сушкова, О. Є. "ЩОДО ОКРЕМИХ НАПРЯМІВ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ПОДАТКОВИХ ТА МИТНИХ ЕКСПЕРТИЗ В УКРАЇНІ." Митна безпека, no. 3 (January 25, 2021): 115–27. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5959.3.2019.115-127.

Full text
Abstract:
В статті визначено концептуальні напрями розвитку системи податкових та митних експертиз в Україні за міжнародними стандартами та з урахуванням перспективного та корисного досвіду митних лабораторій ЄС. Актуальність теми дослідження обумовлена тим, що діяльність митних лабораторій спрямована на забезпечення здійснення контролю за дотриманням митного законодавства та захист економічних інтересів України і тому є важливим інструментом в реалізації митної та податкової політик. Але з метою більш ефективного виконання покладених на Спеціалізовану лабораторію з питань експертиз та досліджень завдань постає необхідність розбудови системи митних експертиз в Україні за міжнародними стандартами. Сформовані в статті пропозиції щодо вдосконалення системи податкових і митних експертиз в Україні засновані на результатах дослідження досвіду роботи митних лабораторій світу, зокрема митних лабораторій ЄС, а також на результатах узагальнення національної практики експертної діяльності. В результаті проведення дослідження визначено, що з метою розширення спектру досліджень, що проводиться СЛЕД, та підвищення якості висновків, виданих СЛЕД та його структурними (територіальними) підрозділами за запитами про проведення експертизи, необхідним є закупити нове лабораторне обладнання та відремонтувати існуючі технічні засоби, запровадити в Україні багатоетапний аналіз зразків товарів та створити на митницях спеціальні технічні умови для зберігання додаткових проб (зразків). Також, враховуючи світовий досвід, стратегічним завданням є розробка та запровадження мобільних лабораторій, які будуть оснащені портативними пристроями для проведення експертиз, що є результатом останніх досягнень в галузі технологій та у роботі самих митних лабораторій. Також встановлено, що з метою забезпечення здійснення комунікації між структурними підрозділами ДМС під час проведення експертиз засобами електронного зв’язку, враховуючи досвід європейських митних лабораторій, запропоновано розробити програмний модуль, який би охоплював весь «життєвий цикл» документального супроводження проведення митних експертиз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Сейко, Наталія, and Микола-Олег Єршов. "ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД РОЗВИТКУ ІТ‑ОСВІТИ." Ukrainian Educational Journal, no. 4 (December 24, 2021): 54–64. http://dx.doi.org/10.32405/2411-1317-2021-4-54-64.

Full text
Abstract:
У статті представлено аналіз досвіду ЄС, США, Китаю, Сінгапуру, Південної Кореї, Індії, Малайзії у сфері забезпечення сталого цифрового розвитку освіти й суспільства. Показано, що в освітній політиці економічно розвинених держав актуалізоване поняття «розумне зростання», ключовим аспектом якого є розвиток ІТ‑освіти, що передбачає: постійне оновлення змісту освітніх програм; функціонування тренінгових ІТ‑центрів; розвиток дистанційної форми навчання; розгортання мережі віртуальних навчальних спільнот; залучення іноземних студентів до навчання на ІТ‑спеціальностях; забезпечення працевлаштування в ІТ‑галузі та на цифрових робочих місцях інших ринків праці. Охарактеризовано особливості реалізації державної освітньої політики цих країн, що можуть становити інтерес для розвитку вітчизняної ІТ‑освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Кочина, Олександра Сергіївна. "МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ ДОСВІД ЗАХИСТУ АВТОРСЬКИХ ПРАВ У ВСЕСВІТНІЙ ІНТЕРНЕТ-МЕРЕЖІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ В УКРАЇНІ." Часопис цивілістики, no. 37 (July 29, 2020): 93–97. http://dx.doi.org/10.32837/chc.v0i37.356.

Full text
Abstract:
Наукова стаття присвячена дослідженню сучасного стану міжнародно-правового регулювання захисту авторських прав в Інтернет-мережі у перспективі його впровадження у законодавство України. Проаналізовано Закон США про авторське право у цифрову епоху (DMCA) від 12 жовтня 1998 року, який вважається першим у світі нормативно-правовим актом з регулювання авторсько-правових відносин у цифровому середовищі. Одним із основних принципів DMCA є забезпечення так званої «безпечної гавані» для постачальників онлайн-послуг, яка полягає в тому, що постачальник онлайн-послуг звільняється від відповідальності за розміщення інформації з порушенням авторських прав, якщо відповідає на заяву про видалення розміщеного з порушенням авторських прав контенту в найкоротший строк. Встановлено, що схожий принцип знайшов втілення і в Директиві 2001/29/ЄС Про гармонізацію деяких аспектів авторського права і суміжних прав в інформаційному суспільстві. Україна, спираючись на досвід США та ЄС, законодавчо закріпила порядок припинення порушень авторського права з використанням мережі Інтернет лише в 2017 році. Автор зазначає, що найважливіше значення для боротьби з порушеннями авторських прав в інтернеті має Директива 2019/79/ЄС Про авторські та суміжні права на єдиному цифровому ринку. Найбільший резонанс у суспільстві викликала норма ст. 17 зазначеної Директиви, якою передбачена можливість притягнення до відповідальності інтернет-платформи для обміну контентом (такі як YouTube, Vimeo тощо) за публічне надання контенту, який порушує авторські права, навіть якщо він був завантажений їх користувачами. Такий підхід є безпрецедентним зрушенням у сфері відповідальності за порушення авторських прав в інтернет-просторі. З метою запровадження європейського досвіду обґрунтовано необхідність продовження процесу адаптації українського законодавства в сфері захисту авторських прав до законодавства ЄС, взявши курс на посилення відповідальності інтернет-платформ обміну інформацією за публічне надання контенту, який порушує авторські права, завантаженого їх користувачами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Levon, Svitlana. "Управління системою публічних закупівель: досвід ЄС та практика України." Вісник Національної академії державного управління при Президентові України, no. 1(92) (April 25, 2019): 47–52. http://dx.doi.org/10.36030/2310-2837-1(92)-2019-47-52.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Рудік, О. М. "Особливості норвезької моделі інтеграції з ЄС: досвід для України." Аспекти публічного управління, no. 37/38 (11/12) (2016): 12–18.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Таран, А. Ю. "Роль Німеччини в інноваційному розвитку ЄС: досвід кризових років." Вісник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Серія "Міжнародні відносини. Економіка. Країнознавство. Туризм", вип. 7 (2018): 66–70.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Цирфа, Ю. А. "Досвід регулювання міграційних процесів у межах ЄС: концептуальна основа." Держава і право, Вип. 47 (2010): 721–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Гусак, О. Ю. "Перспективи фіскального союзу в ЄС: історичний досвід фіскального федералізму." Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право, no. 4 (63) (2012): 114–17.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Шитко, О. "Особливості структури фінансових активів. Досвід США, ЄС та України." Вісник Національного банку України, no. 11 (2007): 34–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Молдаван, Л. В. "Інституалізація концепції багатофункціональності сільського господарства: досвід ЄС для України." Економіка і прогнозування, no. 4, жовтень - грудень (2019): 121–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Улітіна, О. "Директива 2001/84/ЄС (про право слідування): іноземний досвід." Теорія і практика інтелектуальної власності, no. 5 (103) (2018): 5–10.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

БАЛЕНДР, Андрій. "ВИКОРИСТАННЯ ІГРОВИХ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ НА ЗАНЯТТЯХ З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 25, no. 2 (July 1, 2021): 5–16. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v25i2.778.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості застосування ігрових методів навчання під час вивчення тематики протидії торгівлі людьми на заняттях з іноземної мови в закладах освіти Державної прикордонної служби України. З’ясовано, що нині протидія торгівлі людьми може відбуватись як у межах країни, так і за її кордонами, відповідно, прикордонний контроль відіграє важливу роль та уможливлює втручання у процес запобігання торгівлі людьми та боротьби з цим явищем. Країни-члени Європейського Союзу (ЄС) вирішили запровадити відповідні механізми з метою попередньої ідентифікації, надання допомоги й підтримки жертвам торгівлі людьми і тому сьогодні спільна підготовка персоналу різних країн ЄС охоплює різноманітні навчальні курси за цією тематикою. Водночас спільні операції, спільне патрулювання та робота в пунктах пропуску на зовнішніх кордонах ЄС відбувається англійською мовою, що передбачає й організацію спільної професійної підготовки європейських прикордонників цією ж мовою. Важливе місце у підготовці прикордонників до вирішення питань, які виникають під час виконання службових обов’язків у підрозділах охорони кордону займають рольові, моделюючі ігри, навчання на основі сценаріїв, змодельовані ситуації, постановки. Під час планування і проведення співбесіди з жертвами торгівлі людьми ефективним є використання моделі семи кроків, запропонованої в межах спільної підготовки персоналу європейських прикордонних відомств до боротьби з торгівлею людьми під егідою агенції FRONTEX. Ця модель дозволяє прикордонникам послідовно й ефективно проводити співбесіду з жертвами торгівлі людьми. Автором було узагальнено досвід організації спільної підготовки прикордонників в країнах ЄС з питань торгівлі людьми з метою подальшого проведення педагогічно-компаративних досліджень та адаптації набутого досвіду в систему професійної підготовки персоналу Державної прикордонної служби України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Чеховська, І. В., and В. В. Білоусюк. "Правове регулювання ринку косметологічних послуг: порівняльно-правовий аналіз." Міжнародний юридичний вісник: актуальні проблеми сучасності (теорія та практика), no. 15 (December 24, 2019): 101–11. http://dx.doi.org/10.33244/2521-1196.15.2019.101-111.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню правового регулювання ринку косметологічних послуг у країнах ЄС, США, Канаді й Україні. Виокремлено та узагальнено позитивний досвід такого правового регулювання в зарубіжних країнах. Доведено доцільність його запровадження в Україні, розроблено пропозиції щодо удосконалення вітчизняного законодавства, що регулює ринок косметологічних послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Karlin, Mykola, and Kateryna Koshkina. "ЗДІЙСНЕННЯ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ В ПОЛЬЩІ: ДОСВІД ДЛЯ УКРАЇНИ." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 4, no. 20 (December 30, 2019): 166–72. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2019-04-166-172.

Full text
Abstract:
В статті аналізуються особливості здійснення публічних закупівель в Польщі, чинники, які впливають на їх ефективність; права та обов’язки контролюючих структур країни в царині здійснення державних закупівель; фінансова відповідальність їх працівників у разі порушення законодавства при проведенні цих закупівель. Проаналізовано й зміни, які відбулися у здійсненні державних закупівель після вступу Польщі до ЄС, які важливо взяти до уваги в Україні на її шляху до вступу в Євросоюз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Жибак М.М., Христенко Г.М. "СВІТОВИЙ РИНОК ОРГАНІЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ." Економічний форум 1, no. 3 (December 16, 2019): 3–8. http://dx.doi.org/10.36910/6765-2308-8559-2019-3-1.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано сучасний стан розвитку органічного виробництва в світі. Виявлено основні економічні, екологічні та соціальні переваги органічного виробництва. Розглянуто світовий досвід виробництва та споживання органічної продукції. Визначено передумови успішного розвитку органічного виробництва у країнах-членах ЄС. Обґрунтовано перспективи розвитку світового ринку органічної продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Masliuk, Iryna Oleksiivna, and Viktoriya Gennadiivna Marhasova. "ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА КРАЇН." SCIENTIFIC BULLETIN OF POLISSIA, no. 2(18) (2019): 76–84. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2019-2(18)-76-84.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Фундаментальна основа розвитку сільських територій спрямована на підтримку демографічної бази для відтворення сільського населення, зміцнення регіональної продовольчої безпеки, збереження культурно-історичної спадщини, забезпечення екологічної рівноваги. Постановка проблеми. Розвиток сільських територій будь-якої країни йде за індивідуальним сценарієм, кожна державна політика, націлена на: національні пріоритети, ресурсний і виробничий потенціал територій та ін.. Виходячи з цього, особливий науковий інтерес представляє вивчення зарубіжного досвіду розвитку інвестування сільського господарства. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Вирішення проблем інвестиційного розвитку сільського господарства відображено у наукових розробках багатьох вчених, таких як: Дж. Кейнса, І. Сакса, К. Р. Макконела, С. Л. Брю, Л. Дж. Гітмана, П. Массе, А. Лаффер, В. Андрійчук, І. О. Бланка та ін. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Так як інструменти фінансового забезпечення сільського господарства потребують розвитку принципів державно-приватного партнерства та цілісної системи, це питання залишається актуальним в умовах вітчизняної практики. Постановка завдання. На даному етапі розвитку економіки сільськогосподарське виробництво України не являється привабливим об'єктом для інвестування. Для цього доцільно провести аналіз нинішнього стану інвестиційної діяльності в аграрній галузі економіки інших країн. Виклад основного матеріалу. В статті досліджено досвід країн ЄС і США, наведено особливості державного регулювання, кредитування сільського господарства, на національному рівні в країнах ЄС і США не існує єдиної банківської політики, існує безліч зарубіжних наукових підходів. Висновки. Система механізмів державного регулювання аграрної галузі в розвинених зарубіжних країнах базується не стільки на стимулюванні виробництва, а на вирішенні соціальних завдань, таких, як підтримка рівня доходів фермера, розвиток сільської інфраструктури, природоохоронні заходи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Омельченко, А. В. "ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ У СФЕРІ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ." Знання європейського права, no. 6 (February 6, 2022): 60–63. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i6.300.

Full text
Abstract:
У статті міститься загальна характеристика системи законодавства України у сфері цифрової трансформації, висвітлено проблеми системи законодавства у сфері цифрової трансформації, проведено аналіз систематизації законодавства ЄС та Великобританії у сфері цифровізації, запропоновано шляхи систематизації законодавстваУкраїни у досліджуваній сфері. Аналіз законодавства України свідчить про те, що сьогодні система ефективного правового регулювання суспільних відносин у сфері цифрової трансформації ще не створена. Тривалий час відбувалося кількісне зростання законодавчих актів, що фрагментарно охоплюють різні сфери регульованих відносин. Невизначеність державної політики в окремих сферах суспільних відносин створює їх різноспрямовану та суперечливу регламентацію. Метою удосконалення законодавства у досліджуваній сфері є визначення на законодавчому рівні правових, організаційних, економічних і фінансових умов цифрової трансформації в Україні, а також державного регулювання у цій сфері. Законодавство має містити сучасні положення щодо механізмів цифрової трансформації, створення та розвитку цифрової економіки та цифрового суспільства, які містяться в нормативних документах ООН, Міжнародного союзу електрозв’язку, директивах та інших нормативних документах ЄС, інших міжнародних організацій. Слід також враховувати позитивний досвід законодавчого регулювання процесів цифрової трансформації на рівні національного законодавства окремих країн. У процесі удосконалення законодавства України важливим є залучення сучасного зарубіжного досвіду кодифікації законодавства у сфері цифрової трансформації, створення цифрової економіки та цифрового суспільства. Важливими кодифікованими актами у цій сфері є Європейський Кодекс електронних комунікацій (Директива ЄС 2018/1972 Європейського Парламенту та Ради від 11 грудня 2018 року) та Закон Великої Британії про цифрову економіку, прийнятий у 2017 році.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Bagmet, Mykhaylo, and Anna Harkusha. "Досвід країн ЄС відносно розроблення та реалізації моделей державної інформаційної політики." Public Administration and Regional Development, no. 8 (June 30, 2020): 515–39. http://dx.doi.org/10.34132/pard2020.08.08.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена висвітленню досвіду Німеччини, Франції, Італії, Іспанії, Польщі, Нідерландів та інших країн, які входять до складу ЄС по впровадженню в практику інформаційно-комп’ютерних технологій в ході сучасного всесвітнього глобалізаційного процесу. Окремо зазначається і роль Великобританії, яка хоча і заявила про вихід із складу ЄС, але має значний доробок в розроблення головних політико-правових аспектів в ході реалізації державної інформаційної політики та інформаційної стратегії, створення громадсько-мережевих інформаційних центрів та освоєння інформаційно-комунікаційних технологій. Взагалі розроблення основних понять та категорій, всебічному обґрунтуванню європейської моделі реалізації державами ЄС інформаційної політики присвятили цілий ряд оригінальних праць як зарубіжних, так і вітчизняних вчених та практиків. Наразі в Україні тривають реформи, які впливають на формування та розвиток інформаційного простору країни, інформаційного суспільства. Нагального вирішення потребує проблема щодо створення оптимального законодавчого акту, який забезпечить ефективну роботу як державних, так і недержавних суб’єктів інформаційного сектору, а також полегшення доступу громадян до отримання послуг в режимі «онлайн», шляхом створення необхідної платформи і забезпечення захисту кіберпростору у мережі Інтернет. Усе це свідчить про великий перелік викликів та завдань, які необхідно вирішити задля досягнення важливої мети – створення конкурентоспроможної, інформаційно-розвиненої держави, яка реалізує ефективну державну інформаційну політику як всередині країни так і на міжнародній арені. При здійсненні державно-управлінських реформ, постало питання про застарілість та невідповідність сучасному стану технологічного розвитку законодавства щодо інформації та діяльності засобів масової інформації, з урахуванням безпекового фактору та національних інтересів держави. Допомогти у формуванні векторів та пріоритетів державної інформаційної політики здатне й врахування здобутків інформаційної політики країн Європи, Азії та Америки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Пуховська, Людмила. "ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА ТА ІННОВАЦІЇ: ДОСВІД КРАЇН ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ." Науковий вісник Інституту професійно-технічної освіти НАПН України. Професійна педагогіка, no. 14 (October 1, 2018): 124–32. http://dx.doi.org/10.32835/2223-5752.2017.14.124-132.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано політику Європейського Союзу щодо інновацій у сфері професійної освіти і навчання. Охарактеризовано сучасні європейські ініціативи щодо реалізації положень стратегії «Європа 2020», спрямовані на зміцнення співробітництва та активне включення молоді в інноваційні процеси. Розкрито результати діяльності європейської тематичної мережі «Інновації в професійній освіті і навчанні» на базі європейського Центру розвитку професійної освіти і навчання (CEDEFOP). З‘ясовано головні напрями розвитку інновацій у системах професійної освіти і навчання в країнах ЄС: інновації, пов‘язані з використанням новітніх інформаційних технологій (цифрові інновації); інновації в сфері підготовки вчителів і тренерів для системи професійної освіти і навчання; інновації, пов‘язані з кваліфікаціями (зміст, стандартизація, процедура і правила надання); інноваційне викладання та інновації оцінювання; інновації в сфері курікулуму; системні ініціативи у сфері співробітництва (створення урядами нових освітніх інституцій на засадах партнерства з роботодавцями; міжнародне співробітництво; створення національних схем заохочення співробітництва між професійною і вищою освітою). Проведено огляд кращих інноваційних практик у системах професійної освіти і навчання в країнах ЄС. Розглянуто нові заклади професійної освіти і навчання: Центри управління, підготовки і зайнятості (Італія), Кампуси професій і кваліфікацій (Франція), Центри компетентності (Латвія) тощо. Окреслено шляхи стимулювання інноватики в професійній освіті на різних її рівнях, включаючи використання нових навчальних методів і нових технологій навчання, запровадження нових механізмів фінансування, посилення співробітництва між інституціями професійної освіти, вищої освіти, дослідницькими організаціями і підприємствами. Визначено головні ідеї позитивного європейського досвіду, що є цінними для розвитку сучасної інноваційної політики і практики професійної освіти в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Igor Palamarchuk and Vladislav Mironenko. "Закордонний досвід управління персоналом державної служби країн – членів ЄС для України: проблеми та перспективи розвитку." Theory and Practice of Public Administration 3, no. 66 (September 24, 2019): 181–87. http://dx.doi.org/10.34213/tp.19.03.22.

Full text
Abstract:
Зроблено аналіз специфіки управління персоналом державної служби в країнах-членах ЄС. Проаналізовано досвід управління персоналом державної служби та можливості використання в Україні в період великих реформ. Особливу увагу приділено модернізації державної служби та адаптації її до українських умов, наближення до ідеального типу управління з найменшими перепонами в період адміністративного реформування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Pozniakovska, N. M., and M. S. Demchuk. "ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ: УКРАЇНА ТА СВІТОВИЙ ДОСВІД." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 4, no. 92 (April 8, 2021): 269. http://dx.doi.org/10.31713/ve4202025.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто підходи до фінансової звітності малих підприємств на світовому і національному рівнях. Надано рекомендації використання в Україні Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) для малих і середніх підприємств. Вказано особливості розкриття фінансової інформації у звітності суб’єктів малого бізнесу країн ЄС. Для покращення якісних характеристик фінансової звітності малих підприємств пропонуються зміни до їх структури та складу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Onyshchuk, I. I. "Правове регулювання антикорупційної експертизи законодавчих актів: зарубіжний досвід." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 1 (February 14, 2020): 29–35. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2020.01.03.

Full text
Abstract:
Метою статті є здійснення аналізу зарубіжного досвіду антикорупційної експертизи та актів антикорупційного законодавства України, а також аргументація доцільності удосконалення законодавчої основи проведення антикорупційної експертизи в Україні. Наукова новизна полягає у виявленні конкретних прийомів для імплементації в українське законодавство на основі співвіднесення українського досвіду з питань проведення антикорупційної експертизи з досвідом країн ЄС і СНД. Висновки. Наявність значного обсягу недіючих або таких, що підлягають скасуванню законодавчих актів, може виступати прихованою передумовою для вчинення злочинів, адміністративних правопорушень і дисциплінарних проступків. Основними проблемними аспектами, пов’язаними з антикорупційною експертизою, є: 1) позитивне оцінювання уповноваженими державними органами проєктів законів, які явно містять корупційні ризики; 2) висновки громадської антикорупційної експертизи не оприлюднюються на веб-сайтах Комітету з питань запобігання і протидії корупції та Мін’юсту, а також на сторінках відповідних законопроєктів веб-сайту Верховної Ради України; 3) необізнаність авторів проєктів, невисокий рівень правової культури, невміння правильно використовувати юридичну техніку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography