Journal articles on the topic 'Диференцiальні рiвняння'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Диференцiальні рiвняння.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 21 journal articles for your research on the topic 'Диференцiальні рiвняння.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Vlasenko, L. A., A. G. Rutkas, and A. O. Chikrii. "Функціонально-диференціальні ігри з неатомарним різницевим оператором." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 74, no. 2 (February 21, 2022): 164–77. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v74i2.6895.

Full text
Abstract:
УДК 517.9Вивчається диференцiальна гра переслiдування у системi, динамiка якої описується лiнiйним функцiонально-диференцiальним рiвнянням. Коефiцiєнти рiвняння є замкненими лiнiйними операторами, що дiють у гiльбертових просторах. Оператор при похiднiй стану у поточний час є, взагалi кажучи, необоротним. Основне припущення полягає в обмеженнi на характеристичну операторну в’язку рiвняння на променi дiйсної додатної пiвосi. Розв’язки рiвняння зображуються за допомогою формули варiацiї сталих, де ефект запiзнення враховується шляхом пiдсумовування операторiв типу зсуву. Для отримання умов наближення динамiчного вектора системи до цилiндричної термiнальної множини ми використовуємо обмеження на опорнi функцiонали двох множин, що визначаються поведiнками переслiдувача i втiкача. Наведено приклад диференцiальної гри в псевдопараболiчнiй системi, що описується функцiонально-диференцiальним рiвнянням з частинними похiдними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Щоголев, С. А., and В. В. Карапетров. "Блочне розщеплення системи лiнiйних матричних диференцiальних рiвнянь." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика 38, no. 1 (May 27, 2021): 94–104. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2021.38(1).94-104.

Full text
Abstract:
При математичному описаннi рiзноманiтних явищ i процесiв, що виникають в математичнiй фiзицi, електротехнiцi, економiцi, доводиться мати справу з матричними диференцiальними рiвняннями. Тому такi рiвняння є актуальними як для математикiв, так i для фахiвцiв в iнших галузях природознавства. В данiй статтi розглядається система M лiнiйних матричних диференцiальних рiвнянь з коефiцiєнтами, зображуваними у виглядi абсолютно та рiвномiрно збiжних рядiв Фур’є з повiльно змiнними в певному сенсi коефiцiєнтами та частотою (клас F), причому ця система близька до блочно-дiагональної системи з повiльно змiнними коефiцiєнтами. Шукається перетворення з коефiцiєнтами аналогiчного типу, що приводить цю систему до суто блочно-дiагонального вигляду. Вiдносно коефiцiєнтiв цього перетворення одержується квазiлiнiйна система матричних диференцiальних рiвнянь, яка розпадається на M незалежних пiдсистем, кожна з яких має вигляд деякої допомiжної нелiнiйної системи. Для цiєї допомiжної системи методом послiдовних наближень отримано умови iснування у неї розв’язкiв класу F, а потiм на пiдставi цього результату отримано умови iснування шуканого перетворення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Durdiev, D. K., and Zh Zh Zhumaev. "Одновимірні обернені задачі визначення ядра інтегро-диференціального рівняння теплопровідності в обмеженій області." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 73, no. 11 (November 23, 2021): 1492–506. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v73i11.6060.

Full text
Abstract:
УДК 517.958 Розглянуто iнтегро-диференцiальне рiвняння теплопровiдностi з iнтегралом згортки за часом у правiй частинi. Пряма задача є початково-крайовою задачею для цього рiвняння. Для прямої задачi вивчаються двi оберненi задачi, що полягають у визначеннi ядра iнтегрального члена за заданими двома додатковими умовами щодо розв’язку прямої задачi. Задачi замiнено еквiвалентними системами iнтегральних рiвнянь щодо невiдомих функцiй, i на основi стискаючого вiдображення доведено однозначну розв’язнiсть обернених задач.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Trotsenko, V. A., and Yu V. Trotsenko. "Структура інтегралів рівнянь коливань замкненої у вершині конічної оболонки." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 73, no. 10 (October 17, 2021): 1414–22. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v73i10.6702.

Full text
Abstract:
УДК 539.3:534.13 Розглядається система диференцiальних рiвнянь, яка описує вiльнi коливання тонкостiнної конiчної оболонки обертання з вершиною. Виходячи з аналiтичної теорiї систем диференцiальних рiвнянь з малим параметром при старшiй похiднiй i рiвнянь з регулярною особливою точкою встановлена формальна структура регулярних iнтегралiв початкових рiвнянь
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Король, I. I., and Р. М. Блажiвська. "Iнтегрування двоточкової крайової задачi для вироджених диференцiальних систем з iмпульсною дiєю." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика, no. 2(37) (November 25, 2020): 66–74. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2020.2(37).66-74.

Full text
Abstract:
При математичному описаннi рiзного роду процесiв i явищ в електронiцi, радiотехнiцi, економiцi, бiологiї часто приходять до необхiдностi дослiдження вироджених систем диференцiальних рiвнянь, зокрема, систем з виродженою матрицею при похiднiй. Частина науковцiв називає такi системи диференцiально-алгебраїчними. Вони вирiзняються складнiстю при дослiдженнях, оскiльки навiть у випадку лiнiйних систем i неперервних функцiй задача Кошi може не мати розв’язкiв. У лiнiйному випадку для дослiдження таких систем розроблено низку методiв - за допомогою досконалих пар i трiйок матриць, псевдообернених за Муром-Пенроузом матриць та шляхом зведення до центральної канонiчної форми. Суттєво складнiшою є проблема встановлення конструктивних достатнiх умов iснування та розробка i обгрунтування методiв побудови розв’язкiв задачi Кошi для нелiнiйних систем з виродженою матрицею при похiднiй. Бiльшiсть науковцiв використовують для цього модифiкацiї рiзного роду числових методiв. Суттєво складнiшою є задача розробки методiв наближеного iнтегрування крайових задач для таких систем. Важливою є проблема розробки методiв побудови розв’язкiв задачi Кошi для нелiнiйних систем з виродженою матрицею при похiднiй. Бiльшiсть науковцiв використовують для цього модифiкацiї рiзного роду числових методiв. Суттєво складнiшою є проблема встановлення конструктивних достатнiх умов iснування та розробка i обгрунтування методiв наближеного iнтегрування крайових задач для таких систем. Свою ефективнiсть для дослiдження надзвичайно широкого класу крайових задач показав чисельно-аналiтичний метод А.М.Самойленка. Останнiм часом розроблено його модифiкацiї для наближеного iнтегрування крайових задач для нелiнiйних систем звичайних диференцiальних рiвнянь з виродженою матрицею при похiднiй. У данiй роботi використовується апарат псевдообернених за Муром-Пенрозуом матриць та ортопроекторiв. Запропоновано модифiкацiю чисельно-аналiтичного методу з метою розширення його використання на дослiдження iснування та наближену побудову розв’язкiв нелiнiйних диференцiальних систем з виродженою матрицею при похiднiй, якi пiддаються iмпульсному впливу i пiдпорядкованi лiнiйним нероздiленим двоточковим крайовим обмеженням. Розглянуто критичний випадок - коли вiдповiдна лiнiйна однорiдна вироджена крайова задача має ненульовi розв’язки. Встановлено необхiднi та конструктивнi достатнi умови iснування розв’язкiв, знайдено оцiнки похибки побудованих наближених розв’язкiв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Яременко, М. I. "Квазiлiнiйнi системи параболiчних диференцiальних рiв- нянь в дивергентнi формi з форм-обмеженими коефiцiєнтами." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика, no. 2(37) (November 25, 2020): 130–41. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2020.2(37).130-141.

Full text
Abstract:
В роботi дослiджуються квазiлiнiйнi системи параболiчних диференцiальних рiвнянь в дивергентнi формi другого порядку з сингулярними коефiцiєнтами за умов форм-обмеженостi i лiнiйного росту нелiнiйного збурення. Встановлюється iснування розв’язку першої крайової задачi для квазiлiнiйної системи параболiчних диференцiальних рiвнянь за умов форм-обмеженостi i лiнiйного росту в просторi Соболева. Розглядаються умови за яких нелiнiйне збурення параболiчного диференцiального оператору обмежене лiнiйною функцiєю з коефiцiєнтами, якi можуть бути сингулярними за просторовою змiною, в лiнiйному випадку цi коефiцiєнти належать функцiональним класам Като та Неша
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Perestyuk, M. O., and V. Yu Slyusarchuk. "Застосування функції та оператора Гріна–Самойленка до дослідження неліпшіцевих диференціальних рівнянь." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 73, no. 12 (December 17, 2021): 1673–90. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v73i12.6482.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Mokhonko, A. A., and A. Z. Mokhonko. "Про мероморфні розв’язки систем лінійних диференціальних рівнянь з мероморфними коефіцієнтами." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 74, no. 1 (January 24, 2022): 99–112. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v74i1.220.

Full text
Abstract:
УДК 517.925.7Для системи лiнiйних диференцiальних рiвнянь, що допускає зниження розмiрностi, отримано оцiнки зростання мероморфних вектор-розв’язкiв без обмежень порядку зростання коефiцiєнтiв системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Балога, С. І. "Стiйкiсть iнварiантного многовиду нелiнiйної системи диференцiальних рiвнянь." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика, no. 1(34) (July 2, 2019): 7–11. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2019.1(34).7-11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Lastivka, I. O. "Варіаційне виведення диференціальних рівнянь коливань п’єзокерамічної оболонки при меридіональній поляризації." Carpathian Mathematical Publications 6, no. 1 (July 14, 2014): 68–72. http://dx.doi.org/10.15330/cmp.6.1.68-72.

Full text
Abstract:
Запропоновано побудову одного з варiантiв уточненої теорiї п’єзокерамiчної оболонки при її меридiональнiй поляризацiї, отримано систему диференцiальних рiвнянь коливань оболонки та граничнi умови з використанням варiацiйного принципу Рейсснера.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Komleva, T. O., A. B. Plotnikov, L. I. Plotnikova, and N. V. Skripnik. "Умови iснування базових розв’язкiв лiнiйних множиннозначних диференцiальних рiвнянь." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 73, no. 5 (May 24, 2021): 651–73. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v73i5.6356.

Full text
Abstract:
УДК 517.9 Розглянуто різні означення похідної множиннозначного відображеннята їхні властивості. Вивчається лінійне множиннозначне диференціальне рівняння та досліджується існування розв'язків цього рівняння з похідною Хукухари, PS-похідноюта BG-похідною. Отримані результати проілюстровано на модельних прикладах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Yehorchenko, I. A. "Диференціальні інваріанти, прихована та умовна симетрія." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 73, no. 8 (August 18, 2021): 1023–33. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v73i8.6377.

Full text
Abstract:
УДК 517.958:512.86 Наведено огляд розвитку поняття прихованої симетрiї диференцiальних рiвнянь з частинними похiдними та результатiв, отриманих автором ранiше, а також новi приклади класiв рiвнянь, що мають приховану симетрiю II типу, i пояснено природу ранiше знайденої некласичної симетрiї деяких рiвнянь.Наведено конструктивний алгоритм для опису класiв рiвнянь, якi мають визначену умовну або приховану симетрiю, та/або можуть бути редукованi до рiвнянь з меншою кiлькiстю незалежних змiнних з використанням заданого анзацу. Розглянуто редукцiї, якi виникають завдяки лiївськiй та умовнiй симетрiї, а також завдяки прихованiй симетрiї II типу. Обговорено взаємозв’язки мiж поняттями прихованої та умовної симетрiї. Встановлено, що прихована симетрiя II типу, яка ранiше розглядалась як окремий тип нелiївської симетрiї, насправдi виникає внаслiдок нетривiальної -умовної симетрiї редукованих рiвнянь. Такий пiдхiд дозволяє не тiльки знаходити прихованусиметрiю та новi редукцiї вiдомих рiвнянь, але й описувати загальний вигляд рiвнянь iз заданою -умовною та прихованою симетрiєю II типу.Як приклади описано загальнi класи рiвнянь, що мають порушену симетрiю вiдносно поворотiв у групах Лоренца та Eвклiда, для яких вiдповiдна прихована та умовна симетрiя дозволяє редукцiю до радiальних рiвнянь з меншою кiлькiстю незалежних змiнних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Денисенко, Н. Л. "Перiодичнi розв"язки систем диференцiально-функцiональних рiвнянь з параметром та їх властивостi." Нелінійні коливання 19, no. 2 (2016): 181–202.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Колун, Н. П. "Асимптотична поведiнка розв’язкiв диференцiальних рiвнянь другого порядку з нелiнiйностями рiзного виду." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика, no. 1(34) (July 2, 2019): 26–41. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2019.1(34).26-41.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Рашевський, Микола. "ПРО АСИМПТОТИЧНЕ IНТЕГРУВАННЯ СЛАБКО НЕЛIНIЙНИХ СИНГУЛЯРНО ЗБУРЕНИХ СИСТЕМ ЗВИЧАЙНИХ ДИФЕРЕНЦIАЛЬНИХ РIВНЯНЬ." Збірник наукових праць фізико-математичного факультету ДДПУ, no. 11 (June 23, 2021): 39–47. http://dx.doi.org/10.31865/2413-26672415-3079112021234826.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Kutniv, M. V., and М. Krol. "Нова алгоритмічна реалізація точних триточкових різницевих схем для систем нелінійних звичайних диференціальних рівнянь другого порядку." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 74, no. 2 (February 21, 2022): 204–19. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v74i2.6935.

Full text
Abstract:
УДК 519.62Побудовано та обґрунтовано триточковi рiзницевi схеми високого порядку точностi на нерiвномiрнiй сiтцi для систем нелiнiйних звичайних диференцiальних рiвнянь другого порядку з похiдною у правiй частинi i крайовими умовами першого роду. Побудовано нову апроксимацiю похiдної розв’язку крайової задачi у вузлах сiтки. Доведено iснування та єдинiсть розв’язку, встановлено порядок точностi рiзницевих схем. Розроблено iтерацiйний метод типу Ньютона знаходження розв’язку цих схем. Запропоновано алгоритм автоматичного вибору точок сiтки, який гарантує досягнення заданої точностi. Наведено чисельнi розв’язування прикладiв, якi пiдтверджують ефективнiсть i надiйнiсть розробленого алгоритму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Лаврова, О. Є. "Умови iснування оптимального керування для деяких класiв диференцiальних рiвнянь на часових шкалах." Нелінійні коливання 19, no. 1 (2016): 67–84.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Лаврова, О. Є. "Умови iснування оптимального керування для деяких класiв диференцiальних рiвнянь на часових шкалах." Нелінійні коливання 19, no. 1 (2016): 67–84.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Kohutych, O. I., and V. V. Marynets. "Characteristic Cauchy’s problem with prehistory in the case of nonlinear differential equations in partial derivatives." Bulletin of Taras Shevchenko National University of Kyiv. Series: Physics and Mathematics, no. 4 (2020): 28–33. http://dx.doi.org/10.17721/1812-5409.2020/4.4.

Full text
Abstract:
We have built a constructive method of investigation and approximate solution for nonlinear Gursa’s problem with prehistory. We have established sufficient condition of subsistence, existence of unity and constant signs solution of the investigated problem. At mathematical description to different nature process (gas sorption, the spread of moisture in the porous substances, pipes heating by a stream of hot water, drying by the airflow, etc. [1]) we often come to boundary value problems for nonlinear differential equations in partial derivatives, when not all output data are known, that is some of them need to be found from auxiliary nonlinear problems, which are mathematical models of processes that proceeded the research. These problems should be named as problems with prehistory. One approach to investigation and approximate solution to such a problem has been proposed in the current paper.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Шкіль, М. І. "Асимптотичне розвинення розв"язкiв сингулярно збурених систем диференцiальних рiвнянь з виродженням i точками повороту." Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Серія 1 : Фізико-математичні науки, вип. 13 (1) (2012): 8–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Креневич, А. П. "Асимптотична відповіднiсть з ймовiрнiстю 1 диференцiальних рiвнянь не розв"язаних відносно похiдної зi збуренням типу бiлого шуму." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 4 (2012): 56–59.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography