Academic literature on the topic 'Динамічне поле'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Динамічне поле.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Динамічне поле"

1

Ostapenko, V. A. "Динамічне поле пружних зміщень в канаті, який намотується на барабан, при підйомі вантажу." Вісник Дніпропетровського університету. Серія: Моделювання 20, no. 8 (November 30, 2011): 95. http://dx.doi.org/10.15421/141207.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kostenko, L. D. "ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ В СУЧАСНІЙ ПОЗАШКІЛЬНІЙ ОСВІТІ." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 2, no. 1 (September 8, 2021): 226–30. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2021-1-2-35.

Full text
Abstract:
У статті розкрито впровадження цифрових технологій у позашкільну освіту, що розкриває широке поле для діяльності педагогів та учнів, а саме: створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей та учнівської молоді у вільний від навчання час, упровадження якісно нових форм і методів організації позашкільної життєдіяльності підлітків. На прикладі м. Кропивницький автор аналізує єдину освітню мережу, створену у місті, яка підтримується системним адміністратором. Із метою надання можливості громадянам вільного доступу до інформації про заклади освіти міста реалізовано проєкт «Освітня карта м. Кропивницького», працюють сервіси електронної реєстрації до закладів позашкільної освіти міста. У публікації наголошується, що в умовах сьогодення актуальною стала дистанційна освіта, яка дає можливість створення системи самоосвіти та постійного обміну інформацією та включає такі заходи: надання освітніх матеріалів для вихованців гуртка; контроль виконання завдань; інтерактивна співпраця керівника гуртка та вихованців; можливість швидкого доповнення курсу новою інформацією. У процесі дистанційного навчання під час організації позашкільної діяльності та дозвілля використовуються такі форми, як чат-заняття та вебзаняття. Медіаграмотність, навички роботи з технологіями є надважливими умовами успішної діяльності педагогів. Автор наголошує, що для організації дистанційної діяльності позашкілля краще вибрати потужні та ефективні освітні платформи, які допоможуть створити необхідні умови для успішної взаємодії всіх учасників освітнього простору: Kahoot, Quzizz, Idroo, Miro; zoom.us; hangouts.google.com; систему ClassTime; віртуальний клас ClassDojo. У статті виокремлено сервіси, за допомогою яких можна організувати дистанційне навчання: LMS (Learning management system – система керування навчанням); Moodle (модульне об’єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище), Google Classroom; безкоштовний сервіс Google. Ці сервіси дають змогу охопити всі сфери позашкільної діяльності учасників освітнього процесу, залучити якомога більше вихованців до яскравого та насиченого життя, що не лише сприятиме розкриттю творчого потенціалу учнів, а й дасть змогу адаптувати життя дітей до умов пандемії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Журавльов, Ю. І. "УПРАВЛІННЯ ТЕПЛОВИМ РЕЖИМОМ ТЕРМОЕЛЕКТРИЧНИХ ОХОЛОДЖУВАЧІВ У НЕРІВНОМІРНОМУ ПОЛІ ТЕМПЕРАТУР." Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, no. 1 (April 8, 2022): 22–35. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.1.3.

Full text
Abstract:
У статті представлено аналіз моделі управління термоелектричним пристроєм забезпечення теплових режимів радіоелектронної апаратури, показники надійності якої суттєво визначаються температурою елементів. Модельні дослідження проведено для умов неоднорідного температурного поля в діапазонах типових перепадів температур, струмових режимів роботи та потужності розсіяння. Аналіз проведено для різних відношень висоти до площі перетину гілок термоелектричних елементів. Розкрито перевагу розподіленого активного термоелектричного охолодження радіоелектронних систем із просторово рознесеними теплонавантаженими елементами порівняно із загальним охолодженням. Розглянуто можливість оптимального управління тепловим режимом комплексу термоелектричних охолоджувачів із послідовним електричним з’єднанням за різного рівня охолодження й теплового навантаження. Визначено основні параметри, показники надійності та динамічні характеристики охолоджувачів. Проаналізовано струмові режими у процесі побудови комплексу з урахуванням енергетичних, масогабаритних характеристик і характеристик надійності. Проведено порівняльний аналіз основних параметрів, показників надійності та динамічних характеристик комплексу термоелектричних охолоджувачів за різного рівня охолодження, заданої уніфікації геометрії гілок термоелементів і струмових режимів роботи. Результати досліджень показали можливість управління тепловим режимом комплексу термоелектричних охолоджувачів за рахунок вибору теплового режиму роботи з урахуванням значущості кожного з обмежувальних факторів за масогабаритними, енергетичними й динамічними характеристиками. У процесі вибору струмових режимів ураховано взаємний вплив кожного з обмежувальних факторів, за допомогою зміни яких під час проєктування системи забезпечення теплових режимів можна вибрати компромісні режими роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Терехова, Діана Іванівна. "ПСИХОЛІНГВІСТИЧНИЙ АНАЛІЗ АСОЦІАТИВНОГО ПОЛЯ СТИМУЛУ ЦІННІСТЬ (ДИНАМІЧНИЙ АСПЕКТ)." MESSENGER OF KYIV NATIONAL LINGUISTIC UNIVERSITY. Series Philology 21, no. 1 (June 27, 2018): 147–52. http://dx.doi.org/10.32589/2311-0821.1.2018.135669.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ковальчук, Людмила. "ПОЛІТОПІКАЛЬНІСТЬ ЯК ФАКТОР РЕКОНТЕКСТУАЛІЗАЦІЇ ПРЕДМЕТА ДУМКИ МОВЦЯ." Актуальні питання іноземної філології, no. 13 (June 22, 2021): 51–57. http://dx.doi.org/10.32782/2410-0927-2020-13-9.

Full text
Abstract:
У статті досліджено особливості реконтекстуалізації предмета думки мовця, зумовленої політопікальністю комунікації. Комунікативну інтеракцію за наявності перманентного предмета думки мовця визначено як монотопікальну. Керуючись комунікативною ініціативою, мовець детермінує топікальне поле для реалізації таких мовленнєвих ходів комунікативних партнерів. Динамічна природа контекстуальних моделей передбачає постійні модифікації в процесі мовленнєвої взаємодії між комунікантами. Функційну переорієнтацію предмета думки мовця, яку супроводжують якісна та кількісна перебудови в структурі контекстуальних моделей, схарактеризовано як реконтекстуалізацію. Установлено, що флуктуативність предмета думки мовця, тобто співіснування двох або більше предметів думки мовця, засвідчує політопікальність комунікації. Мовленнєві ходи комунікативних партнерів, будучи часто не пов’язаними між собою під час інтродукції нового предмета думки мовця, формують потенційне політопікальне поле комунікативної взаємодії. Розкрито, що динамічна політопікальна інтеракція характеризується трансформацією ініціального предмета думки мовця в потенційні, зміною контекстуальних моделей комунікантів, появою нових перспектив на предмет обговорення, тобто реперспективацією, що часто має непередбачуваний і конфліктний характер. Окреслено чинники, що в сукупності спричиняють політопікальність комунікації: епістемічний фактор (наявність інтелектуальної дистанції), афективний фактор (наявність психологічної дистанції), фактор перерозподілу комунікативних ролей (перехід комунікативної ініціативи від мовця до адресата) та фактор стороннього реципієнта, який змінює свій статус на активного реагента. Звернуто увагу на вербальні й невербальні засоби експлікації політопікальності, що сигналізують про перспективну переорієнтацію предмета думки мовця в ході комунікативної взаємодії, «нашарування» перспектив комунікативних партнерів на предмет їх обговорення та, як наслідок, засвідчують мультиперспективність комунікативного процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Semyonov, Andrej Aleksandrovich. "ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ ОСНОВЫ ДЛЯ ОПТИМИЗАЦИИ ПОСТРОЕНИЯ ГЕНЕРАТОРОВ ПЕРИОДИЧЕСКИХ ЭЛЕКТРИЧЕСКИХ КОЛЕБАНИЙ НА ОСНОВЕ ТРАНЗИСТОРНОЙ СТРУКТУРЫ С ОТРИЦАТЕЛЬНЫМ СОПРОТИВЛЕНИЕМ." Научный взгляд в будущее, no. 10-01 (June 30, 2018): 20–26. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2018-10-01-041.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто теоретичні засади для оптимізації побудови генераторів електричних коливань на основі транзисторних схем і структур з від’ємним опором. Наведено модифіковану математичну модель ван дер Поля, яка описує динамічні процеси осциляторного т
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Галич, І., Р. Антощенков, В. Антощенков, C. Дюндик, and Ю. Жарко. "Динаміка одинарних та здвоєних колісних систем трактора у вертикальному напрямку." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 4(18) (February 10, 2021): 14–23. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.4(18).14-23.

Full text
Abstract:
В роботі наведено результати досліджень динаміки одинарних та здвоєних колісних систем трактору у вертикальному напрямку в залежності від профілю опорної поверхні. Дослідження виконано для одинарних та здвоєних колісних систем тракторів серії ХТЗ-240.В роботі наголошено, що підвищення продуктивності та ефективності використання машиннотракторних агрегатів досягається за рахунок збільшення робочих швидкостей, ширини обробітку та раціонального використання сільськогосподарських машин, що входять до складу агрегатів.При цьому, як нерівність поверхні поля так і швидкість руху є джерелами додаткових коливань та вібрацій агрегату. Додаткові коливання складових елементів трактора призводять до збільшення переущільнення ґрунту. Для кращого розуміння цього процесу необхідно враховувати фізику реакції шин на нерівності поверхні поля, зокрема вплив еластичної частини колеса.Математична модель колеса, що включає коефіцієнт опору кочення, який залежить від тиску в шині і швидкості. Складено еквівалентну динамічну модель одинарних та здвоєних колісних систем, що рухається по опорній поверхні в MatLab\Simulink.Визначено, що мінімальний радіус одиночного колеса дорівнює 0,7599 м, а максимальний – 0,8605 м. Відповідно, розмах коливань радіусу одинарного колеса складає 0,1006 м. Радіус здвоєного колеса має мінімальне значення 0,75 м, максимальне – 0,820 м та розмах – 0,07 м. Розмах коливань радіусу здвоєних коліс нижче на 0,03 м ніж для одинарних коліс. Здвоєне колесо має нижчу амплітуду та розмах коливань швидкості центру мас у вертикальному напрямі ніж одинарне колесо. Здвоєне колесо має меншу деформацію у вертикальному напряму, тобто динамічний радіус залишається більш стабільним.Сформовано передатні функції залежності швидкості центра мас колеса у вертикальному напрямі від швидкості зміни висоти профілю опорної поверхні для одинарних та здвоєних колісних систем. Розраховано логарифмічно амплітудно-фазову частотну характеристики одинарних та здвоєних коліс у вертикальному напрямі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Safonyk, Andrii, and Ivan Tarhonii. "Розробка системи керування напруженістю магнітного поля для процесу знезалізнення технологічних вод." Modeling Control and Information Technologies, no. 5 (November 21, 2021): 146–47. http://dx.doi.org/10.31713/mcit.2021.48.

Full text
Abstract:
Розв’язано модельну задачу процесу магнітного очищення домішок, яка враховує вплив розмірів реактора, швидкості руху потоку рідини, діаметру гранул фільтруючого матеріалу, напруженості магнітного поля на ефективність очищення технологічних вод. Розроблено комп’ютерну модель процесу очищення технологічних вод з керуванням по статичній характеристиці об’єкта автоматизації. Проведено аналіз ефективності роботи системи при динамічно змінній вхідній концентрації забруднення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Marienkov, M. H., V. А. Dunin, N. Margvelashvili, G. G. Farenyuk, and Ya О. Berchun. "Експериментальний моніторинг та динамічна сертифікація будівельних конструкцій." Наука та будівництво 22, no. 4 (December 24, 2019): 33–44. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v22i4.118.

Full text
Abstract:
Розроблені методи динамічної сертифікації будівельних конструкцій (БК). Методи включають: візуальне та вібродинамічне дослідження БК; рекомендації щодо ремонту та відновлення; подальша експлуатація БК. Визначення динамічних характеристик будівельних конструкцій для їх вільних коливань малої амплітуди, що порушуються впливом природних мікросейсмів, включає: реєстрацію коливань БК за допомогою високочутливих (у нашому випадку сейсмічних) датчиків; аналіз спектру Фур'є з метою виділення резонансних піків, що відповідають різним формам вільних коливань; отримання імпульсних реалізацій вибраних резонансних піків на кожній формі оптичних коливань конструкцій за допомогою інверсії Фур'є. Розглянуто приклад застосування сучасних нормативних вимог, щодо науково-технічного супроводу будівництва та моніторингу БК, для безпечного улаштування пальового фундаменту на зсувонебезпечній будівельній ділянці, в умовах ущільненої міської забудови в м. Києві, під час влаштування буронабивної палі Ø820 мм, згідно з планом пальового поля. Експериментально зареєстровані рівні віброприскорень на фундаментній стіні будівлі в вертикальному та горизонтальному напрямках не перевищують 0,015 м/с², що значно менше мінімально допустимих значень віброприскорень для фундаментів будівель з цегляними несучими стінами 0,15 м/с². При дослідженнях оцінювалась також наявність видимих ушкоджень в будівлі в доступних для цього місцях та їх можливий розвиток до і після влаштування палі. Стан гіпсового маяка на вертикальній тріщині в стіні будинку на 8-му поверсі, який був встановлений до початку будівельних робіт, після влаштування пальового фундаменту не змінився – він залишився неушкодженим.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Науменко, Микола, Дмитро Макаренко, Вікторія Гурідова, and Дмитро Крутоус. "МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ВЗАЄМОДІЇ СОШНИКА ПОСІВНОГО КОМПЛЕСУЗ ҐРУНТОМ ЗА УСКЛАДНЕНИХ УМОВ ЙОГО ЕКСПЛУАТАЦІЇ." Математичне моделювання, no. 1(44) (July 1, 2021): 55–61. http://dx.doi.org/10.31319/2519-8106.1(44)2021.235926.

Full text
Abstract:
Представлена математична модель динамічної взаємодії паралелограмного механізму дисково-анкерного сошника з рельєфом поля. При цьому передбачено, що перешкода, на яку потрапляє опорне колесо сошника, має синусоїдальну поверхню. Розв’язок кінематичних рівнянь дозволяє визначати в будь-який момент часу швидкості та прискорення окремих елементів механізму в залежності від форми профілю перешкоди на поверхні поля та від відносної швидкості сошника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Динамічне поле"

1

Неїло, Роман Володимирович. "Теплообмін та гідродинаміка коридорних пучків горизонтальних циліндрів в умовах вільної конвекції." Thesis, НТУУ "КПІ", 2016. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/17595.

Full text
Abstract:
Дисертаційна робота присвячена дослідженню теплогідравлічних процесів навколо циліндричних поверхонь теплообміну в залежності від зміни режимних параметрів процесу та конструктивних характеристик оточення. В роботі представлено результати візуалізації динамічного поля та поля температури теплоносія, що дозволило значно поглибити знання про механізми тепло- та масопереносу та більш обґрунтовано описати результати дослідження. Отримані результати дослідження дозволили, в діапазоні зміни режимних та конструктивних характеристик, описати вплив цих факторів на коефіцієнти тепловіддачі та характеристики омивання циліндрів, і вивести залежності для розрахунку коефіцієнтів тепловіддачі з врахуванням виявленого впливу.
In the investigation are developed heat and mass transfer theory around horizontal cylinders which depends on heat flux and several constructive characteristics: presents or absence of vertical walls, other horizontal cylinders placed close to each other. Results of dynamic and temperature field visualization are also presented. These results made our knowledge significantly deeper in a part of heat and mass transfer mechanism during natural convection around cylinder systems. Cylinder, placed inside a vertical channel, has variable heat transfer coefficient, which depend on channel geometrical characteristic. If a cylinder will be placed inside the channel with optimal characteristic, its heat transfer coefficient will be increased around 20%. These optimal width is 2,2-2,3 cylinder diameter. Heat transfer coefficient of cylinder bundl is deeply depends on its constructive characteristic. Based on obtained results, formulas and calculation algoritm of heat transfer coefficient was developed, take into consideration several variables.
Диссертационная работа посвящена исследованию теплогидравлических процессов вокруг цилиндрических поверхностей теплообмена в зависимости от изменения режимных параметров процесса и конструктивных характеристик окружения: наличия адиабатных стенок канала, соседних цилиндров в горизонтальном и/или вертикальном направлениях. В работе представлены результаты визуализации динамического поля и поля температуры теплоносителя, которые позволили значительно углубить знания о механизмах тепло- и массопереноса, более точно и обосновано описать изучаемые процессы и результаты исследования. Кроме этого, проведення работа по визуализации исследуемых процессов разрешила проявить коренные изменения в динамическом поле вокруг горизонтального цилиндра (в частности, при его размещении в вертикальном канале), развитию теплового следа над цилиндром в большом объеме, в и над системой цилиндров. Полученные результаты исследования позволили, в изученном диапазоне изменения режимных и конструктивных характеристик, описать влияние этих факторов на коэффициенты теплоотдачи и характеристики движения теплоносителя вокруг системы цилиндров, вывести зависимости для расчета коэффициентов теплоотдачи с учетом такого влияния. В частности показано, что при размещении горизонтального цилиндра в вертикальном щелевидном канале возможно значительное изменение условий течения теплоносителя, что, в свою очередь, может приводить как к повышению, так и понижению интенсивности теплоотдачи на поверхности такого цилиндра. Впервые предложена диаграмма теплогидравлических режимов, которая позволяет уже на этапе конструирования теплообменной поверхности и её окружения ответить на вопрос об оптимальности выбранной конструкции. Кроме инженерных методик расчета интенсивности теплоотдачи от цилиндров в различных условиях, в работе представленные рекомендации по проектированию цилиндрических теплообменных поверхностей, которые рассчитаны на работу в условиях свободной конвекции и учитывают вскрытые изменения динамического и температурного полей при изменении конструктивного окружения цилиндров. В частности, среди таких рекомендацый не обходимо выделить следующие: интенсивность теплоотдачи значительно снижается при формировании пучка цилиндров с малими вертикальным и горизонтальным шагом установки элементов системы; при этом, большее значение имеет вертикальный шаг установки цилиндров; интенсивность теплоотдачи от цилиндров пучка равная такой для одиночного горизонтального цилиндра в большом объеме достигается при относительном вертикальном шаге их установки равном 5,0; впервые предложена и обоснована методика разделения системы цилиндров на отдельные группы при расчете локального и среднего коэффициента теплоотдачи, что позволяет учитывать особенности теплогидравлических процессов внутри системы; показано, что интенсивность теплоотдачи от глубинных цилиндров в системе до 11 элементов, устанавливается равной, примерно, среднему значению между интенсивностями теплоотдачи второго и третього цилиндров; интенсивность теплоотдачи вдоль течения теплоносителя сильно зависит от геометрических характеристик системы и может как уменшаться (при малых вертикальних шагах установи цилиндров), так и увеличиваться (при наибольших из исследованных).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лятушинський, Богдан Володимирович. "Глобальні гравітаційні аномалії динамічної фігури Землі." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/41608.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження: динамічна фігура Землі. Предмет дослідження: апроксимація сили тяжіння на поверхні Землі. Мета дипломної роботи: – ознайомитись з основними властивостями потенціалу сили тяжіння, застосуванням супутникових технологій для вивчення зовнішнього гравітаційного поля Землі, розкладанням гравітаційного потенціалу в ряд за сферичними функціями; – дати характеристику особливостям аномальної складової гравіта-ційного поля Землі; – на основі окремих моделей гравітаційного поля Землі розв’язати задачу про визначення параметрів земного еліпсоїда інерції – таких як головні моменти інерції та орієнтація осей еліпсоїда, виконати оцінку точності знайдених параметрів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Піндус, Н. М. "Система контролю теплових і акустичних характеристик динамічних випромінювачів звуку." Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2004. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/4049.

Full text
Abstract:
Робота присвячена контролю динамічних випромінювачів звуку. Розроблено методику контролю теплових характеристик випромінювачів звуку. Розроблено математичну модель, яка пов'язує теплові і акустичні характеристики ВЗ, що дало можливість дослідити оптимальні режими роботи випромінювача звуку та залежність основних параметрів ВЗ від його теплових характеристик. Таким чином отримана методика розробки ВЗ під задані параметри з мінімальними тепловими втратами. Побудовано еквівалентну теплову схему динамічного випромінювача звуку з метою переходу від рівнянь математичної моделі до реальних елементів конструкції. Розроблено систему контролю теплових і акустичних характеристик ВЗ, яка дає можливість здійснювати суцільний контроль цих характеристик безпосередньо в умовах виробництва, а також проводити наукові дослідження з метою проектування нових типів випромінювачів. Розроблено удосконалену конструкцію ВЗ з додатковим охолодженням і контролем температури звукової котушки, вібрації корпусу та звукового тиску, Спроектовано акустичну систему з покращеною АЧХ, розширеним діапазоном відтворення та зменшеним рівнем лінійних, нелінійних і фазових спотворень. Основні результати роботи знайшли промислове впровадження на ВАТ "Карпати", ТзОВ "ПК-Сервіс"(м. Івано-Франківськ).
Работа посвящена контролю излучателей звука динамического типа. На качество работы звуковоспроизводящего тракта наибольшее влияние имеют акустические системы. В этих системах большей частью применяют электродинамические излучатели звука для которых характерными являются высокие технологические и экономические показатели. Проведен метрологический анализ системы контроля динамических ИЗ, который состоит в определении погрешности измерений температуры в разных точках излучателя с дальнейшим анализом всего теплового поля для определения его качественных показателей. Решение такой многопараметрической задачи метрологического анализа системы осуществлено структурным методом, который состоит в разделении погрешности на отдельные составляющие, которые можна определить экспериментальным или аналитическим путем. Основные результаты работы нашли промышленное внедрение на ОАО "Карпаты" и ООО "ПК-Сервис"(г. Ивано-Франковск).
Work is dedicated to cheking dynamic type sound radiators and its based on making the automatic cheking wich allowed to create the electro-dynamic facilities with high acoustic features. The methods of the checking the heat features of sound radiators was designed. It is designed mathematical model, which links heat and acoustic features of sound radiators that enabled to research the optimum state of working sound radiators and dependency main parameter sound radiators from its heat features. The equivalent heat scheme of the dynamic sound radiators was built for the reason transition from equations of the mathematical model to real element of the designs. It is designed system of the checking heat and acoustic features of the sound radiators that allows to raise reliability and coefficient of efficiency loudspeakers, as well as conduct the scientific studies for the reason designing the new types radiators, as well as for utter checking the acoustic features sound radiators and maximum temperature of the sound spool right in condition production. The advanced design of the sound radiators is designed with additional cooling and checking the temperature of the sound spool, vibrations of the body and sound pressure. The acoustic system with perfected amplitude-frequency feature, extended range of the reproduction and reduced level linear, nonlinear and phase distortion was designed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Березін, Валентин Борисович, В. Б. Березин, and V. B. Berezin. "Вплив ударно-коливального навантаження на кінетику поля деформацій та механічні властивості металів." Thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2014. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/5030.

Full text
Abstract:
Робота виконана у Національному університеті біоресурсів і природокористування України. Захист відбувся 19 вересня 2014р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д58.052.01 в Тернопільському національному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46601, м. Тернопіль, вул. Руська, 56. З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46601, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
З використанням власного розробленого програмного комплексу на основі методу кореляції цифрових зображень, який оснащався високошвидкісною камерою Phantom v711, встановлені основні закономірності кінетики поля деформацій металів різних класів: алюмінієвих сплавів Д16 і 2024-Т3, нержавіючої сталі 12Х17 та високоміцної корпусної сталі, при ударно-коливальному навантаженні «динамічний незрівноважений процес (ДНП)» і оцінений вплив різкої зміни кінетики поля деформацій при ДНП на зміну кінетики поля деформацій та механічних властивостей металів при подальшому статичному і ударному навантаженні. Показано, що реалізація ДНП в металах, в першу чергу, впливає на зміну пластичності при подальшому деформуванні. Причому цей вплив для різних металів неоднозначний. Так, зокрема, пластичні властивості алюмінієвих сплавів після реалізації ДНП при повторному статичному розтягу значно покращуються. Це відноситься як до затримки «шийкоутворення» в сплавах до 15 %, так і до підвищення загальної пластичності до 10%. Як показали спеціально проведенні метало-фізичні дослідження методом трансмісійної-електронної мікроскопії даний ефект напряму пов’язаний з утворенням при ДНП в об’ємі матеріалу тонко-смугової дисипативної структури. Пластичність нержавіючої сталі 12Х17 після ДНП при повторному статичному розтягу значно погіршується ~ на 15…35%. Виявлений значний вплив релаксаційних процесів після ДНП, в залежності від часу витримки, що практично у всіх випадках призводить до падіння пластичності до 35%. На зразку із сплаву Д16 встановлений безпосередній зв'язок між полем деформацій на поверхні зразка і утвореною дисипативною структурою. Показано, що після ДНП пластичність високоміцної корпусної сталі збільшується ~ в 2,5 рази. Також виявлена можливість збільшення ударної в’язкості високоміцної корпусної сталі за рахунок ДНП.
Диссертация посвящена установлению основных закономерностей кинетики поля деформации металлов разных классов: алюминиевые сплавы Д16, 2024 - Т3, нержавеющая сталь 12Х17 и высокопрочная корпусная сталь, в процессе и после ударно-колебательного режима нагружения («динамический неравновесный процесс»), и связи поля деформации с механическими свойствами и структурой металлов. Неравновесное состояние материала в механических системах связано с резким обменом энергии между отдельными элементами системы. При таких процессах формируется существенно неоднородное поле деформации на поверхности образца материала или элемента конструкции, связанное с образованием в объеме тонко-полосовой диссипативной структуры, плотность которой меньше плотности основного материала. В настоящей работе для оценки кинетики поля деформации для исследуемых режимов нагружения используется собственный разработанный программный комплекс на основе метода корреляции цифровых изображений, который оснащался современной высокоскоростной камерой Phantom v711.Для каждого из исследуемых материалов выявлены характерные режимы поля деформаций в процессе реализации ДНП: увеличение площади полосы неоднородной деформации со сменой ориентации ее фронта на ~ 900; разрыв полосы неоднородной деформации на две полосы, движущиеся в противоположных направлениях; разрыв полосы неоднородной деформации на две с их последующим взаимодейтвием. Показано, что за счет резкого изменения кинетики поля деформации металлов при ДНП при последующем статическом и ударном нагружении их механические свойства могут существенно изменяться по сравнению со стандартным статическим растяжением. В первую очередь, это сказывается на пластических свойствах металлов. Так, в частности, процесс «шейкообразования» в сплаве Д16 задерживается на 8-15% и увеличивается величина локальной максимальной пластической деформации в сплаве 2024-Т3 до 10%. При этом уменьшения прочности у сплава 2024 -Т3 после ДНП не отмечается, а в сплаве Д16 выявлено незначительное уменьшение прочности, на 10-30 МПа. Кроме того, было показано, что для алюминиевого сплава Д16 существует непосредственная связь между его полем деформации и структурным состоянием материала. Установлено монотонное поведение поля деформации нержавеющей стали 12Х17 как при статическом деформировании, так и при деформировании после ДНП. Поле деформации у данного вида материала при ДНП не характеризуется явно выраженными характерными видами деформирования, хотя и обладает особенностями. В отличие от алюминиевых сплавов пластичность нержавеющей стали 12Х17 после ДНП существенно уменьшается – на 15-35%, в тоже время задерживается процесс «шейкообразования» на 30% относительно деформации разрушения. В процессе исследований установлено существенное влияние релаксационных процессов на изменение механических свойств нержавеющей стали 12Х17 при последующем статическом растяжении. При временной выдержке после ДНП до 7 дней фиксируется значительное уменьшение пластичности на 20-30% а также раннее начало процесса шейкообразования. При временной выдержке 3 месяца отмечается уменьшение пластичности на 15-35%. Для нержавеющей стали был экспериментально установлен факт качественного подобия полей деформации и коэффициента гомогенности m, который определяется по методу LM-твердости, разработанному в Институте проблем прочности им. Г.С. Писаренко НАН Украины. Установлено существенное различие в локальных скоростях деформирования металлов разных классов при ДНП, для алюминиевых сплавов она составляла 100-6000%/с, а для нержавеющей стали 100-1000%/с. В работе показано, что за счет реализации ДНП можно существенно повысить пластичность высокопрочной корпусной стали ~ в 2,5 раза и регулировать ударную вязкость стали. Поле деформации данного материала характеризуется существенной неоднородностью вызванной как особенностями технологической обработки так и воздействием на него ДНП.
Thesis is devoted to the establishment of the basic laws of kinetics of the strain field of different classes of materials: aluminum alloys D16, 2024-T3, stainless steel 12H17 and high-strength cladding steel, during and after the specific impact-oscillatory mode of loading ("dynamic nonequilibrium process"), and to the determination of the dependencies between strain field, mechanical properties and structure of the material. In such processes, essentially inhomogeneous strain field is being formed on the surface of a sample of material or structural element associated with the formation of thin-strip dissipative structure in the bulk of the material, the density of which is less than the density of the base material. Herein we use own designed program complex, based on digital image correlation method to evaluate the kinetics of the deformation field for the test loading conditions equipped with modern high-speed camera Phantom v711 ( frame rate up to 1.4 million fps). For each of the tested materials the characteristic modes of deformation fields during and after the DNP were revealed. It is shown that due to the dramatic changes of the kinetics of the deformation field of materials at the DNP in the subsequent static and impact loading of materials, their mechanical properties can vary significantly compared with the conventional static tension. First of all, this affects the properties of the plastic materials. In particular, the process of necking in alloy D16 is delayed by 8-15 % and increases the maximum value of the local plastic deformation of the alloy 2024-T3 by 10%. Unlike aluminum alloys, stainless steel plasticity after DNP is significantly reduced - by 15-35%, at the same time the process is of necking is delayed by 30% relative to the strain at fracture point. During the study we found a significant effect of relaxation processes on the mechanical properties of stainless steel 12H17 during subsequent static tension. It is also shown that by implementing the DNP we can significantly improve the ductility of high-strength cladding steel – up to 2.5 times and adjust the impact toughness of steel.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Чебан, В. Д. "Комплекс геофізичних методів прогнозування зсувів на прикладі Закарпаття." Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2002. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/3976.

Full text
Abstract:
Захищається положення про те, що розвиток зсувоутворення тісно пов'язаний не тільки з загальновідомими чинниками, але й з динамікою неотектонічних рухів, як прояву глобальних геодинамічних процесів, та проявами сейсмічної активності, що обгрунтовано аналізом зв'язків кількості, розмірів зсувів та інших статистичних показників, які їх характеризують, з місцезнаходженням зсувних ділянок по відношенню до певних структурно-тектонічних зон Закарпаття, яким властиві різні рівні інтенсивності варіацій природного імпульсного електромагнітного поля Землі. На цій основі пропонується реалізувати районування територій Закарпаття за схильністю до активізації зсувонебезпечних процесів. В роботі теоретично обгрунтовано механізм утворення шару динамічних деформацій. Показано, що підготовка зсувів в значній мірі забезпечується розвитком деформаційних процесів в цьому шарі, внаслідок чого утворюється поверхня ковзання. Вивчення динамічних змін в ІПДД при забезпеченні їх реєстрації високоточними геофізичними методами є основою моніторингу зсувних процесів. Запропонована нова технологія робіт методом природного імпульсного електромагнітного поля Землі, яка забезпечується використанням розробленого приладу РХІНДС-ПМ, удосконаленою методикою польових робіт, системою обробки даних польових спостережень згідно з запропонованим алгоритмом, що дозволяє застосовувати даний метод для режимних спостережень як складової частини системи моніторингу зсувів. В комплексі геофізичних методів для дослідження зсувонебезпечних ділянок основним стає метод зондування становленням електромагнітного поля в ближній зоні завдяки розробці принципово нової електророзвідувальної станції. Стає вивчення верхньої частини розрізу, яка забезпечує отримання кількісних параметрів для розрахунку просторово-часових змін фізико-механічних властивостей порід.
Защищается положение о том, что развитие оползнеобразования тесно связано не только с общеизвестными факторами, но и с динамикой неотектонических движений, как проявления глобальных геодинамических процессов, и проявлениями сейсмической активности, что обосновано анализом связей количества, размеров оползней и других статистических показателей, которые их характеризуют, с местоположением оползневых участков по отношению к известным структурно-тектоническим зонам Закарпатья, которым свойственны различные уровни интенсивности вариаций естественного импульсного электромагнитного поля Земли. На этом основании предлагается реализовать районирование территории Закарпатья по склонности к активизации оползнеопасных процессов. В работе теоретически обосновано механизм образования слоя динамических деформаций. Показано, что подготовка оползней в значительной мере обеспечивается развитием деформационных процессов в этом слое, вследствие чего образуется поверхность скольжения. Изучение динамических изменений в ПІДД при обеспечении их регистрации высокоточными геофизическими методами является основанием мониторинга оползневых процессов. Предложена новая технология работ методом естественного импульсного электромагнитного поля Земли, которая обеспечивается использованием разработанного прибора РХІНДС-ПМ, усовершенствованной методикой полевых работ, системой обработки данных полевых наблюдений в соответствии с предложенным алгоритмом, что позволяет использовать данный метод для режимных наблюдений как составной части системы мониторинга оползней. В комплексе геофизических методов для исследования оползнеопасных участков основным становится метод зондирования становлением электромагнитного поля в ближней зоне благодаря разработке принципиально новой электроразведочной станции “Стадія-М” для изучения верхней части разреза, которая обеспечивает получение количественных параметров для расчета пространственно-временных изменений физико-механических свойств пород и устойчивости оползней.
It is advocated that the development of the landsliding is closely connected not only with well known causes but also with dynamics of the neotectonic movements as manifestation of global geodynamic processes and seismic activity that is proved by analysis of the connection of quantity and sizes of landslides and other statistic indexes which characterize them with the localization of the landslides area in connection with know structural-tectonic zones of the Transcarpathians with intrinsic different levels of the intensity variation of natural impulsive electromagnetic field of the Earth. On this base it is propose to realize the zoning of the Transcarpathian territory on predisposition to the activization of the landslide hazard processes. It is grounded the mechanism of the layer dynamic deformation origin It is shown that preparation of the landslides to certain degree is ensured by deformation processes in this layer. As a result the slikenslides are forming. The study of the dynamic changes in LDD by their registration of high accurate geophysical methods is the base of monitoring of landslide processes. It is proposed of the new work technology by using the methods of the natural impulsive electromagnetic field of the Earth which ensure by worked out equipment RHINDS - PM, improved field methods, system of the field data elaboration according to proposed algorithm that allow to use this method for the regime investigations as part of landslide monitoring. The method of sounding by adjusting of the electromagnetic field in dip zone due to the working out of principal new electroprospecting station “Stadia - M” for the study of the upper part of the section which ensure the gathering qualitative parameters for the calculation of the space-time changes of the physic-mechanic parameters of the rocks and stability of the landslides became the main one in the complex of the geophysical methods of landslide hazard parts.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Куліков, Костянтин Вячеславович. "Метод моделювання імпульсних та частотних характеристик ІІІ-нітридів." Thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/40645.

Full text
Abstract:
У рукопису запропоновано метод моделювання і аналізу імпульсних та високочастотних властивостей багатодолинних напівпровідників. Модель застосовано до сучасних, актуальних і, як буде доведено у тому числі у рукописі, перспективних напівпровідникових матеріалів GaN, AlN і InN, які зараз все більше стають відомі під узагальнюючою назвою III-нітриди. Метод відрізняється можливістю застосування одночасно як для динамічних задач у часі, так і змінних у просторі полів та збалансованим використанням обчислювальних ресурсів без істотних втрат точності. Базисом запропонованого підходу є чисельне рішення системи диференціальних рівнянь, які отримані з кінетичного рівняння Больцмана у наближенні часу релаксації по функції розподілу у k-просторі. Ці рівняння відомі під узагальненою назвою релаксаційних. В англомовній літературі цей метод зустрічається під назвою «Method of moments» (метод моментів). Але на відміну від традиційного використання рівнянь для концентрації носіїв, їх імпульсу і енергії у праці використано замість рівняння релаксації енергії рівняння для електронної температури як міри середньої енергії тільки хаотичного руху. Друга принципова відмінність полягає в тому, що часи релаксації визначаються через усереднення квантовомеханічних швидкостей розсіювання, зазвичай використовуваних у методі Монте-Карло, для окремих видів розсіювання, а не як інтегральні значення із статичних характеристик матеріалу. Різні механізми розсіювання носіїв враховуються через специфічні для них часи релаксації за допомогою проведення усереднення за максвеллівською функцією розподілу в наближенні електронної температури. Система отриманих рівнянь включає рівняння у частинних похідних як за часом так і за координатами, що дає можливість дослідити характерні прояви імпульсних властивостей напівпровідникових матеріалів, зокрема: «балістичний транспорт» носіїв у просторі та ефект «сплеску» дрейфової швидкості у часі. Вперше розглянуто використання Фур’є-перетворення імпульсної залежності дрейфової швидкості носіїв для обчислення максимальних частот, на яких у напівпровіднику можлива провідність. Форма спектральної характеристики швидкості дрейфу носіїв демонструє зв’язок з механізмами розсіювання, які переважають в даному електричному полі. Властивості III- нітридів у сильному електричному полі проаналізовано у частотній області і робиться порівняння з опублікованими методами оцінки максимальних частот провідності напівпровідникових матеріалів. Показано, що граничні частоти збільшуються із зростанням напруженості електричного поля і складають для III-нітридів сотні гігагерців, а для нітриду алюмінію зокрема перевищують тисячу гігагерців. Це пов’язано, за висновками роботи, з найбільшими для нього міждолинними відстанями і відповідно з порівняно ослабленим міждолинним розсіюванням. Проведений аналіз просторового прояву ефекту «сплеску» демонструє можливість балістичного прольоту носіїв (практично без зіткнень) у сильному полі на відстані до сотих і десятих часток мікрометра.
The dissertation work proposed a method for modeling and interpreting the high-frequency characteristics of multi-valley semiconductors, in particular, GaN, AlN, and InN. The model is practiced to state-of-the-art, encouraging, and relevant materials GaN, AlN, and InN, which are now recognized under the generic name III-nitrides. The method is noticed by the economical use of computational resources without meaningful loss of accuracy and the feasibility of using both for dynamic tasks over time and variables in the scope of fields. The introduced approach is based on solving a system of differential equating, which are known as relaxation equations and are obtained from the Boltzmann kinetic equating in the relaxation time approximation by averaging over k-space. In English literature, this method is known as the "method of momentum." Indifference to the traditional system of equations for the concentration of carriers, their momentum, and energy, here, alternately of the energy relaxation equation, the equation for electron temperature is done as a measure of the energy of only chaotic movement. The second meaningful difference is that the relaxation times are not defined as integral values from the static properties of the material, but for averaging the quantum-mechanical scattering rates usually used in the Monte Carlo meth-od for particular types of scattering. The averaging was made over the Maxwell distribution function in the electron temperature approximation, as an outcome of which numerous mechanisms of carrier scattering through their explicit relaxation times are taken into account. Since the system of equations applied includes equations in partial derivatives concerning time and coordinates, it performs it possible to examine the characteristic demonstrations of the impulse properties of the mate-rials under consideration, particularly, the time effect of the “overshoot” of drift velocity and the spatial “ballistic transport” of carriers. For the first time, the use of the Fourier transform of the impulse dependence of the carrier drifts velocity to calculate the highest frequencies inherent in a semiconductor is recognized. A relationship was found between the contour of the spectral characteristic of the drift velocity and the scattering mechanisms that predominate in a given electric field. The characteristics of III-nitrides in the frequency region in a strong electric field are investigated and correlated with existing methods for predicting cut-off frequencies. It is determined that the limiting frequencies increase with increasing electric field strength and result in hundreds of gigahertz, and for aluminum nitride, it passes one thousand gigahertz. This is due, obviously, to the greatest for him inter-valley distances and, therefore, with a decreased intervalley scattering. The study of the spatial manifestation of the splash effect gives the possibility of an approximately collisionless, ballistic flight of electrons in a strong field at ranges up to hundredths and tenths of a micrometer.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography